Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Engedély fémkereséshez

Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Engedély (konkrétumok)

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2016. július 30., szombat 17:11

Rendy írta:Köszi Kangagoly -- ezek nagyon hasznosak. Megelőztél. :) kb. ezeket akartam kérdezni.

Gábor --- miért lett hiteltelen amit eddig írtam? Gondolod, hogy kitaláltam ezt a sztorit amit felraktam, hogy elszórakoztassam a fórum közönségét?Nem egészen értem az ellenségeskedésed. Azért, mert nem csinálom sok-sok éve,mint mondjuk te, vagy itt sokan mások? És mert nem vagyok 100% tájékozott? Hát pont arról szólt az amit eddigi írtam, hogy naivan megpróbáltam az általam ismert szabályoknak megfelelni,de nem sikerült az ismertetett okokból. Nem szórakozásból töltöm itt ezt az időt, hanem, hogy tanuljam az engedélybeszerzés dolgot itt olyanoktól, akik már tudják hogyan célszerű, hogy sikerülhessen megfelelni a törvényi előírásoknak. Vagy kizáró ok relatív kezdőnek lenni? Remélem nem csak azok kapnak engedélyt Budapest 30 kilométeres körzetében, akik bizonyítani tudják, hogy minimum 10 éve keresőznek. Már-már az az érzésem, hogy szégyellnem kellene magam előtted, mert se nem vagyok hadtörténész, se kutató, se veterán fémkereső. Még szerencsém, hogy nem baranyai területekre gyúrok -- képzelem, akkor mit kapnék tőled...


Azért hiteltelen, mert a legalapvetőbb dolgokkal sem vagy tisztában, mikor hozták be az új szabályozást pl..
Nem vagyok veterán keresős, sem hadtörténész, hobbi fémkeresős vagyok, aki szabályosan szereti űzni a fémkeresést! Én engedély párti vagyok, mindenkinek(aki nem büntetett, stb.) lehetősége van engedéllyel keresőzni, lassú és bürokratikus az engedélyeztetés, de megoldható! Ezért írtam először, hogy nem kell feladni és, ha nem megy, akkor más területet kell keresni! Ha komolyan szeretnél keresőzni, akkor van rá lehetőséged legálisan! Felőlem nyugodtan kérj baranyai területre engedélyt, én csak örülnék neki, ha egyre több keresős fémkeresőzne legálisan! Az EU-ban mindenhol kell engedély, ha valaki nyugodtan, szabályosan szeretne élni a hobbijának, az itthon is megteheti. Nem a fémkereső eldobására kell buzdítani, hanem az engedély megszerzésére! Tavaly 72 ember igényelt engedélyt, ami vicc szerintem. A Balatonra bárki kaphat, a múzeumok sem voltak túl szigorúak, de egyesek fórumos tevékenysége, lásd ..... komoly szigorítást eredményezett a hobbi fémkeresősök kárára. Ezért sem kellene az engedély ellen hangolni a keresősöket!



Rendy
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2016. július 18., hétfő 23:18
Status: Offline

Re: Engedély fémkereséshez

Hozzászólás Szerző: Rendy » 2016. augusztus 6., szombat 12:44

Nem baj Gábor. Hál Istennek nem kötelességem téged győzködnöm. Te valamiért az engedélyek beszerzése elleni hangolásnak gondolod az írásaimat. Újra , utoljára azért leírom megint, hogy én is engedély beszerzés párti vagyok! Se baj, ha újra nem érted. Sajnálom, ha nem sikerült úgy írnom, hogy átmenjen. Te agitálsz szerintem arra, hogy szerezzenek az emberek olyan területekre engedélyt amik érdektelenek,és elérhetetlenül távoliak a számukra. Ha meg nem megy, akkor inkább hagyják abba? Szerinted az logikus, hogy a Budapesten vagy annak környékén élő keresőzők azzal nyugtassák magukat --a te ajánlásod szerint-- , hogy akkor majd keresőzzenek az engedély szempontból elérhető Balatonon, vagy Baranyában? Csak mert oda viszonylag könnyen megszerezhetőek az engedélyek? Az én lakhelyemtől a Balcsi kb. 110km. Az autómmal ekkora utat megtenni tetemes költség lenne akár csak heti egy alkalommal is. Baranya meg cirka 450km legalább oda-vissza.Ezt szerinted a járható és jó megoldás? Elképesztőnek tartom, hogy "egyesek fórumos tevékenységének" eredményének gondolod a bevezetett szigorításokat. És újra jössz ezzel "fémkereső eldobására buzdítás" váddal.
Inkább vedd úgy kérlek, hogy nem neked szólt egyik írásom se. Nem reagálnék a válaszaidra a továbbiakban, mert csak a szándékos széthúzásra, a direkt értetlenségre játszol valamiért. A fórumozás lényegének -- a közösségformálásnak -- aláásását érzem csak a nekem szóló válaszaidból.



Romulus
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2016. február 14., vasárnap 22:06
Status: Offline

Re: Engedély fémkereséshez

Hozzászólás Szerző: Romulus » 2016. augusztus 6., szombat 20:09

Baranyában ne próbálkozz !
A vaslédi és csapata úgyse ad , hacsak nem mész a Cserdi villához 2 hónap ingyen robotra, akkor talán a helyi park szèlén s töltést megnézheted persze ha előtte szóltál és van rajtad sapka !
:)
Ha nincs akkor neked kapáltak :)



Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Engedély fémkereséshez

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2016. augusztus 6., szombat 21:25

Rendy írta:Nem baj Gábor. Hál Istennek nem kötelességem téged győzködnöm. Te valamiért az engedélyek beszerzése elleni hangolásnak gondolod az írásaimat. Újra , utoljára azért leírom megint, hogy én is engedély beszerzés párti vagyok! Se baj, ha újra nem érted. Sajnálom, ha nem sikerült úgy írnom, hogy átmenjen. Te agitálsz szerintem arra, hogy szerezzenek az emberek olyan területekre engedélyt amik érdektelenek,és elérhetetlenül távoliak a számukra. Ha meg nem megy, akkor inkább hagyják abba? Szerinted az logikus, hogy a Budapesten vagy annak környékén élő keresőzők azzal nyugtassák magukat --a te ajánlásod szerint-- , hogy akkor majd keresőzzenek az engedély szempontból elérhető Balatonon, vagy Baranyában? Csak mert oda viszonylag könnyen megszerezhetőek az engedélyek? Az én lakhelyemtől a Balcsi kb. 110km. Az autómmal ekkora utat megtenni tetemes költség lenne akár csak heti egy alkalommal is. Baranya meg cirka 450km legalább oda-vissza.Ezt szerinted a járható és jó megoldás? Elképesztőnek tartom, hogy "egyesek fórumos tevékenységének" eredményének gondolod a bevezetett szigorításokat. És újra jössz ezzel "fémkereső eldobására buzdítás" váddal.
Inkább vedd úgy kérlek, hogy nem neked szólt egyik írásom se. Nem reagálnék a válaszaidra a továbbiakban, mert csak a szándékos széthúzásra, a direkt értetlenségre játszol valamiért. A fórumozás lényegének -- a közösségformálásnak -- aláásását érzem csak a nekem szóló válaszaidból.

Nem vagyok bennfentes, de nyilvánvaló, hogy ... aktivitása miatt szigorítottak, pl. az év elején a Balatonra nem kértek EOV koordinátákat, ul balhéja és az ellene indított örökségvédelmi eljárása után már kértek..., lehet nézni a vízi EOV koordinátákat a strandokra! Baranyában éppenséggel nem könnyen adnak engedélyt. Sok megyében viszonylag könnyen lehet, ha valaki komolyan szeretne keresőzni, akkor megteheti legálisan. Több EU-s országban sokkal szigorúbbak a törvények és be is tartatják őket. Hazánkban nem igazán van kapacitás betartatni. Olvasd vissza törvények topikot, az engedélyt az elejétől, nyilván a régészeket, múzeumokat sértegető hozzászólások nagyobb része már ki van moderálva. Nem vagy tisztában azzal mit művelt ul, volt is engedélye kapott, de amit utána művelt, azzal megérdemelte azt, amit kapott...
Régészek, múzeumi és KÖH dolgozók is olvassák ezt a nyílt fórumot, részben ez alapján is ítélik meg a hobbi fémkeresősöket.
Az együttműködésre kellene törekedni és hobbi legalizálására, akár civil szervezetek, alapítványok létrehozásával.



Avatar
talentum
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:52
Status: Offline

Re: Engedély fémkereséshez

Hozzászólás Szerző: talentum » 2016. augusztus 7., vasárnap 0:59

Rendy írta:Nem baj Gábor. Hál Istennek nem kötelességem téged győzködnöm. Te valamiért az engedélyek beszerzése elleni hangolásnak gondolod az írásaimat. Újra , utoljára azért leírom megint, hogy én is engedély beszerzés párti vagyok! Se baj, ha újra nem érted. Sajnálom, ha nem sikerült úgy írnom, hogy átmenjen. Te agitálsz szerintem arra, hogy szerezzenek az emberek olyan területekre engedélyt amik érdektelenek,és elérhetetlenül távoliak a számukra. Ha meg nem megy, akkor inkább hagyják abba? Szerinted az logikus, hogy a Budapesten vagy annak környékén élő keresőzők azzal nyugtassák magukat --a te ajánlásod szerint-- , hogy akkor majd keresőzzenek az engedély szempontból elérhető Balatonon, vagy Baranyában? Csak mert oda viszonylag könnyen megszerezhetőek az engedélyek? Az én lakhelyemtől a Balcsi kb. 110km. Az autómmal ekkora utat megtenni tetemes költség lenne akár csak heti egy alkalommal is. Baranya meg cirka 450km legalább oda-vissza.Ezt szerinted a járható és jó megoldás? Elképesztőnek tartom, hogy "egyesek fórumos tevékenységének" eredményének gondolod a bevezetett szigorításokat. És újra jössz ezzel "fémkereső eldobására buzdítás" váddal.
Inkább vedd úgy kérlek, hogy nem neked szólt egyik írásom se. Nem reagálnék a válaszaidra a továbbiakban, mert csak a szándékos széthúzásra, a direkt értetlenségre játszol valamiért. A fórumozás lényegének -- a közösségformálásnak -- aláásását érzem csak a nekem szóló válaszaidból.
Kedves Rendy!
Sztem itt mindenki megérti az előbbiekben felvázolt problémáidat, és a legtöbben együtt is éreznek veled, mint szenvedő sorstársak, köztük pl. én is.
Magyarországon bevett szokás ,hogy a bürokrácia tekervényes útvesztőjét is felhasználja legtöbb hivatal a renitensek megregulázására, és úgy általában minden közpolgár kifárasztására, betörésére. Nemcsak a hobbinkat lehetetlenítik el, hanem az életterünket is beszűkítik, és a jogainkat is apránként megnyírbálják. Próbálj meg pl. drónt reptetni felcsúton :oops: ,vagy a munkahelyedről negatív véleményt formálni verbálisan a helyi kocsmában :roll:
Könnyen meglátod ,hogy vannak, akik más szemüvegen keresztül nézik a világot... És valóban, jogilag a törvények őket igazolják, mivelhogy e dolgokat nem lehet csinálni csak úgy "ad hoc" hanem bejelentésköteles az egyik, a másik meg ugye a munka tvk által van szabályozva, és főleg szakszervezeti megoldás javallott, ha problémánk van a munkáltatóval... Az ilyesfajta törvények meghozatalát mindig a gazdag ,vezető, és rettegő réteg szorgalmazta az elégedetlenkedő, létminimum alatt tengődő tömeggel szemben, úgy gondolván, hogyha már az Etika, és Isten nincs velük, legalább a "törvény " igazolja mohóságuk létjogosultságát...
Pl: újkori talált kincs az államé ...vicc...
Na azért a legtöbb emberke elismeri ám , hogy mindennek van határa, és pár dolog durván -"mindenszentnekmagafelényúlikakeze" érzést közvetít.
Ismerek azonban olyat is, aki rendületlen talpnyalója a rendszernek, és hangos ovációval ünnepli annak minden etikátlan gonoszságát , amolyan farizeus, törvénytudó, annak minden betűjét betartó módon. Nem ismeri fel a lényeget, hogy a törvényeknek kell szolgálnia az ember boldogulását, nem az embernek kell szolgálnia a törvény betűit... ja, én is úgy loptam ezt a szösszenetet valamilyen Könyvből, nem magam találtam ki... Az ilyen tudálékemberek könnyen felhúzzák az ember agyát, oszt már meg is van a baj... én azt ajánlom, ilyenkor gondoljunk valami viccesre, pl: Forest Gump-ra,aki sok fontos eseménynél jelen volt, de azokból soha semmit meg nem értett... Tehát mikor okos beszólásokat olvasunk itt a fórumon,asszociáljunk Őrá ,és mindjárt helyére kerül a dolog, megértjük kivel állunk szemben, könnyebben vesszük az akadályokat...
https://www.youtube.com/watch?v=TrRZwYK79kQ
Amúgy meg nagy respect, hogy belevágtál a hivatalos út megjárásába, hidd el, hogy nem rajtad múlt a végkifejlet, sajnos mindenhol vannak jó helyekre beültetett rossz arcú emberek, akik erkölcsi tartás híján képesek a kákán is csomót keresni, és a számos lehetséges verzióból a legroszabbat neked osztani. Remélem azért sikerül valami jó hírt is közölnöd majd nekünk, én drukkolok neked. Több sikert!!!


talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...

Avatar
templomos
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 21:05
Tartózkodási hely: Heves-megye
Status: Offline

Re: Engedély fémkereséshez

Hozzászólás Szerző: templomos » 2016. augusztus 7., vasárnap 11:16

talentum írta:
Rendy írta:Nem baj Gábor. Hál Istennek nem kötelességem téged győzködnöm. Te valamiért az engedélyek beszerzése elleni hangolásnak gondolod az írásaimat. Újra , utoljára azért leírom megint, hogy én is engedély beszerzés párti vagyok! Se baj, ha újra nem érted. Sajnálom, ha nem sikerült úgy írnom, hogy átmenjen. Te agitálsz szerintem arra, hogy szerezzenek az emberek olyan területekre engedélyt amik érdektelenek,és elérhetetlenül távoliak a számukra. Ha meg nem megy, akkor inkább hagyják abba? Szerinted az logikus, hogy a Budapesten vagy annak környékén élő keresőzők azzal nyugtassák magukat --a te ajánlásod szerint-- , hogy akkor majd keresőzzenek az engedély szempontból elérhető Balatonon, vagy Baranyában? Csak mert oda viszonylag könnyen megszerezhetőek az engedélyek? Az én lakhelyemtől a Balcsi kb. 110km. Az autómmal ekkora utat megtenni tetemes költség lenne akár csak heti egy alkalommal is. Baranya meg cirka 450km legalább oda-vissza.Ezt szerinted a járható és jó megoldás? Elképesztőnek tartom, hogy "egyesek fórumos tevékenységének" eredményének gondolod a bevezetett szigorításokat. És újra jössz ezzel "fémkereső eldobására buzdítás" váddal.
Inkább vedd úgy kérlek, hogy nem neked szólt egyik írásom se. Nem reagálnék a válaszaidra a továbbiakban, mert csak a szándékos széthúzásra, a direkt értetlenségre játszol valamiért. A fórumozás lényegének -- a közösségformálásnak -- aláásását érzem csak a nekem szóló válaszaidból.
Kedves Rendy!
Sztem itt mindenki megérti az előbbiekben felvázolt problémáidat, és a legtöbben együtt is éreznek veled, mint szenvedő sorstársak, köztük pl. én is.
Magyarországon bevett szokás ,hogy a bürokrácia tekervényes útvesztőjét is felhasználja legtöbb hivatal a renitensek megregulázására, és úgy általában minden közpolgár kifárasztására, betörésére. Nemcsak a hobbinkat lehetetlenítik el, hanem az életterünket is beszűkítik, és a jogainkat is apránként megnyírbálják. Próbálj meg pl. drónt reptetni felcsúton :oops: ,vagy a munkahelyedről negatív véleményt formálni verbálisan a helyi kocsmában :roll:
Könnyen meglátod ,hogy vannak, akik más szemüvegen keresztül nézik a világot... És valóban, jogilag a törvények őket igazolják, mivelhogy e dolgokat nem lehet csinálni csak úgy "ad hoc" hanem bejelentésköteles az egyik, a másik meg ugye a munka tvk által van szabályozva, és főleg szakszervezeti megoldás javallott, ha problémánk van a munkáltatóval... Az ilyesfajta törvények meghozatalát mindig a gazdag ,vezető, és rettegő réteg szorgalmazta az elégedetlenkedő, létminimum alatt tengődő tömeggel szemben, úgy gondolván, hogyha már az Etika, és Isten nincs velük, legalább a "törvény " igazolja mohóságuk létjogosultságát...
Pl: újkori talált kincs az államé ...vicc...
Na azért a legtöbb emberke elismeri ám , hogy mindennek van határa, és pár dolog durván -"mindenszentnekmagafelényúlikakeze" érzést közvetít.
Ismerek azonban olyat is, aki rendületlen talpnyalója a rendszernek, és hangos ovációval ünnepli annak minden etikátlan gonoszságát , amolyan farizeus, törvénytudó, annak minden betűjét betartó módon. Nem ismeri fel a lényeget, hogy a törvényeknek kell szolgálnia az ember boldogulását, nem az embernek kell szolgálnia a törvény betűit... ja, én is úgy loptam ezt a szösszenetet valamilyen Könyvből, nem magam találtam ki... Az ilyen tudálékemberek könnyen felhúzzák az ember agyát, oszt már meg is van a baj... én azt ajánlom, ilyenkor gondoljunk valami viccesre, pl: Forest Gump-ra,aki sok fontos eseménynél jelen volt, de azokból soha semmit meg nem értett... Tehát mikor okos beszólásokat olvasunk itt a fórumon,asszociáljunk Őrá ,és mindjárt helyére kerül a dolog, megértjük kivel állunk szemben, könnyebben vesszük az akadályokat...
https://www.youtube.com/watch?v=TrRZwYK79kQ
Amúgy meg nagy respect, hogy belevágtál a hivatalos út megjárásába, hidd el, hogy nem rajtad múlt a végkifejlet, sajnos mindenhol vannak jó helyekre beültetett rossz arcú emberek, akik erkölcsi tartás híján képesek a kákán is csomót keresni, és a számos lehetséges verzióból a legroszabbat neked osztani. Remélem azért sikerül valami jó hírt is közölnöd majd nekünk, én drukkolok neked. Több sikert!!!
Ámen!Ezt jól megfogalmaztad.... ^:)^



Rendy
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2016. július 18., hétfő 23:18
Status: Offline

Re: Engedély fémkereséshez

Hozzászólás Szerző: Rendy » 2016. augusztus 10., szerda 20:15

Köszönöm .Ezek szerint van remény mások is beszélnek magyarul.:)
Majd mesélek...



Ranger67
Százados
Százados
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 15:48
Status: Offline

Re: Engedély fémkereséshez

Hozzászólás Szerző: Ranger67 » 2016. augusztus 12., péntek 7:21

talentum írta:
Rendy írta:Nem baj Gábor. Hál Istennek nem kötelességem téged győzködnöm. Te valamiért az engedélyek beszerzése elleni hangolásnak gondolod az írásaimat. Újra , utoljára azért leírom megint, hogy én is engedély beszerzés párti vagyok! Se baj, ha újra nem érted. Sajnálom, ha nem sikerült úgy írnom, hogy átmenjen. Te agitálsz szerintem arra, hogy szerezzenek az emberek olyan területekre engedélyt amik érdektelenek,és elérhetetlenül távoliak a számukra. Ha meg nem megy, akkor inkább hagyják abba? Szerinted az logikus, hogy a Budapesten vagy annak környékén élő keresőzők azzal nyugtassák magukat --a te ajánlásod szerint-- , hogy akkor majd keresőzzenek az engedély szempontból elérhető Balatonon, vagy Baranyában? Csak mert oda viszonylag könnyen megszerezhetőek az engedélyek? Az én lakhelyemtől a Balcsi kb. 110km. Az autómmal ekkora utat megtenni tetemes költség lenne akár csak heti egy alkalommal is. Baranya meg cirka 450km legalább oda-vissza.Ezt szerinted a járható és jó megoldás? Elképesztőnek tartom, hogy "egyesek fórumos tevékenységének" eredményének gondolod a bevezetett szigorításokat. És újra jössz ezzel "fémkereső eldobására buzdítás" váddal.
Inkább vedd úgy kérlek, hogy nem neked szólt egyik írásom se. Nem reagálnék a válaszaidra a továbbiakban, mert csak a szándékos széthúzásra, a direkt értetlenségre játszol valamiért. A fórumozás lényegének -- a közösségformálásnak -- aláásását érzem csak a nekem szóló válaszaidból.
Kedves Rendy!
Sztem itt mindenki megérti az előbbiekben felvázolt problémáidat, és a legtöbben együtt is éreznek veled, mint szenvedő sorstársak, köztük pl. én is.
Magyarországon bevett szokás ,hogy a bürokrácia tekervényes útvesztőjét is felhasználja legtöbb hivatal a renitensek megregulázására, és úgy általában minden közpolgár kifárasztására, betörésére. Nemcsak a hobbinkat lehetetlenítik el, hanem az életterünket is beszűkítik, és a jogainkat is apránként megnyírbálják. Próbálj meg pl. drónt reptetni felcsúton :oops: ,vagy a munkahelyedről negatív véleményt formálni verbálisan a helyi kocsmában :roll:
Könnyen meglátod ,hogy vannak, akik más szemüvegen keresztül nézik a világot... És valóban, jogilag a törvények őket igazolják, mivelhogy e dolgokat nem lehet csinálni csak úgy "ad hoc" hanem bejelentésköteles az egyik, a másik meg ugye a munka tvk által van szabályozva, és főleg szakszervezeti megoldás javallott, ha problémánk van a munkáltatóval... Az ilyesfajta törvények meghozatalát mindig a gazdag ,vezető, és rettegő réteg szorgalmazta az elégedetlenkedő, létminimum alatt tengődő tömeggel szemben, úgy gondolván, hogyha már az Etika, és Isten nincs velük, legalább a "törvény " igazolja mohóságuk létjogosultságát...
Pl: újkori talált kincs az államé ...vicc...
Na azért a legtöbb emberke elismeri ám , hogy mindennek van határa, és pár dolog durván -"mindenszentnekmagafelényúlikakeze" érzést közvetít.
Ismerek azonban olyat is, aki rendületlen talpnyalója a rendszernek, és hangos ovációval ünnepli annak minden etikátlan gonoszságát , amolyan farizeus, törvénytudó, annak minden betűjét betartó módon. Nem ismeri fel a lényeget, hogy a törvényeknek kell szolgálnia az ember boldogulását, nem az embernek kell szolgálnia a törvény betűit... ja, én is úgy loptam ezt a szösszenetet valamilyen Könyvből, nem magam találtam ki... Az ilyen tudálékemberek könnyen felhúzzák az ember agyát, oszt már meg is van a baj... én azt ajánlom, ilyenkor gondoljunk valami viccesre, pl: Forest Gump-ra,aki sok fontos eseménynél jelen volt, de azokból soha semmit meg nem értett... Tehát mikor okos beszólásokat olvasunk itt a fórumon,asszociáljunk Őrá ,és mindjárt helyére kerül a dolog, megértjük kivel állunk szemben, könnyebben vesszük az akadályokat...
https://www.youtube.com/watch?v=TrRZwYK79kQ
Amúgy meg nagy respect, hogy belevágtál a hivatalos út megjárásába, hidd el, hogy nem rajtad múlt a végkifejlet, sajnos mindenhol vannak jó helyekre beültetett rossz arcú emberek, akik erkölcsi tartás híján képesek a kákán is csomót keresni, és a számos lehetséges verzióból a legroszabbat neked osztani. Remélem azért sikerül valami jó hírt is közölnöd majd nekünk, én drukkolok neked. Több sikert!!!
:clap: :-bd



IQno
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2016. augusztus 14., vasárnap 21:53
Status: Offline

Re: Engedély fémkereséshez

Hozzászólás Szerző: IQno » 2016. augusztus 16., kedd 18:51

Sziasztok !
Nemrég vásároltam egy garrett ace 200i gépet mert nagyon megtetszett ez a femkeresőzés ! De sajnos ahogy hat kiderült, engedély is kell hozza ! Megtaláltam ezt a fórumot , es kerestem is ennek az engedélyneka megszerzéséhez valamien információt de nem nagyon találtam :( Bács-Kiskun megye Tompa ! Igazából itt szeretnek keresni apróságokat! Valaki esetleg tudna nekem ebben segíteni, hogy mit tegyek h törvényesen is használhassam a gépemet ?
Köszönöm ! :)



M.Jani
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2016. szeptember 10., szombat 15:48
Tartózkodási hely: Kaposvár
Status: Offline

Re: Engedély fémkereséshez

Hozzászólás Szerző: M.Jani » 2016. szeptember 28., szerda 17:26

Üdvözlet mindenkinek!

Olyan problémám van, hogy közterületen lévő parkban szeretnék keresőzni, engedéllyel.
Ott akadtam el, hogy Goggle Earth-ban kijelölöm a parkot, de helyrajzi számot nem tudom honnan szedjek hozzá.
Ez után jönne az, hogy hozzájárulást kérek a helyi önkormányzat vagyonkezelőjénél...

Valaki tudna segíteni?



Avatar
billybad74
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2015. július 4., szombat 5:56
Status: Offline

Re: Engedély fémkereséshez

Hozzászólás Szerző: billybad74 » 2016. szeptember 28., szerda 20:15

M.Jani írta:Üdvözlet mindenkinek!

Olyan problémám van, hogy közterületen lévő parkban szeretnék keresőzni, engedéllyel.
Ott akadtam el, hogy Goggle Earth-ban kijelölöm a parkot, de helyrajzi számot nem tudom honnan szedjek hozzá.
Ez után jönne az, hogy hozzájárulást kérek a helyi önkormányzat vagyonkezelőjénél...

Valaki tudna segíteni?
Ha már úgyis mész az önkormányzathoz ott a jegyző szerintem meg tudja mondani de ez csak az én tippem.


Nem számít hány éves vagy,mennyi pénzed van,mekkora a hatalmad,mit értél el...
Ha anyád megkérdi,hogy miért nincs papucs a lábadon úgyis összeszarod magad...

peti1#
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2015. július 20., hétfő 7:38
Status: Offline

Re: Engedély fémkereséshez

Hozzászólás Szerző: peti1# » 2016. november 6., vasárnap 19:07

Sziasztok
Az lenne a kérdésem, hogy ha vízterületre szeretném kérni az engedélyt, akkor helyrajzi számokkal kell jelölni a területet, vagy elég a folyó érintett szakaszát, vagy a tó nevét megnevezni?
Illetve formailag hogy néz ki egy ilyen kérvény?
Köszönöm előre is.



Norbat
Százados
Százados
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2016. március 16., szerda 17:35
Status: Offline

Re: Engedély fémkereséshez

Hozzászólás Szerző: Norbat » 2016. november 7., hétfő 11:56

Szia!

Én folyómederre úgy kértem, hogy előtte a vízüggyel egyeztettem a megjelölést illetően; pl. X számú úttól az Y számú útig (ahol épp keresztezi egy út a folyót), vagy a Z nevű patak torkolatáig.
peti1# írta:Sziasztok
Az lenne a kérdésem, hogy ha vízterületre szeretném kérni az engedélyt, akkor helyrajzi számokkal kell jelölni a területet, vagy elég a folyó érintett szakaszát, vagy a tó nevét megnevezni?
Illetve formailag hogy néz ki egy ilyen kérvény?
Köszönöm előre is.



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Engedély fémkereséshez

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2016. november 7., hétfő 16:26

Norbat írta:Szia!

Én folyómederre úgy kértem, hogy előtte a vízüggyel egyeztettem a megjelölést illetően; pl. X számú úttól az Y számú útig (ahol épp keresztezi egy út a folyót), vagy a Z nevű patak torkolatáig.
peti1# írta:Sziasztok
Az lenne a kérdésem, hogy ha vízterületre szeretném kérni az engedélyt, akkor helyrajzi számokkal kell jelölni a területet, vagy elég a folyó érintett szakaszát, vagy a tó nevét megnevezni?
Illetve formailag hogy néz ki egy ilyen kérvény?
Köszönöm előre is.
Én a balatonit végigjártam az így működött, hogy ez most változott-e az újabb szigorítással azt nem tudom:
kanbagoly írta:Balaton déli part:

1/1: Mederkezelői hozzájárulás kérelem (minta a honlapjukon ill. a vízi topik)
Levélcím: K.D.T.VÍZ IG.B.V.K. 8600 Siófok Pf:32. (Átfutási idő kb. 2 hét)



2/1: Bármilyen nyomtatott térképen berajzolva tollal +EOV koordináta a partszakasz -tól, -ig. (A két pont közötti szakaszon szeretnék keresőzni. MEPAR térkép jobb alsó sarkában írja a koordit, hogy éppen hol van a kurzor. Csak ki kell másolni.) Pld: EOV: 575221, 175163 -tól, 575359, 175225-ig partszakaszon.

2/2: Kutatási engedély kérelem nyilatkozattal ide is feltett minta kitöltése kutatási időtartammal. (elég 1 hetet megjelölni, az engedély jogerőre emelkedéstől számított 1 évig akkor is érvényes! Annyi a kikötés, hogy lengetés előtt pár nappal emailban kell jelezni.) Nem kell semmi indok: hobbi szintű használat. Tőlem telefonon kérdezték mit keresek. Nem ők hívtak, én csörögtem rájuk, hogy minden rendben van-e. Mondtam van fémkeresőm és a gyerekek nyaggatnak, hogy keresgéljünk. :) Tel: Hajdú Ádám 82/502-884 (kaposvári köhnél ő foglalkozik a déli part fémkeresőzésével)

2/3: 3000 Ft Illeték megfizetése
Kedvezményezett számlaszáma: Magyar Államkincstár 10032000-01012107
Az igazoló cetli vagy annak fénymásolata megy az engedélykérelemmel, térképrészlettel, mederkezelőivel együtt a borítékba.
Levélcím: Építésügyi és Örökségvédelmi Osztály 7400 Kaposvár, Csokonai u. 3. /Hajdú Ádám/
(Átfutási idő elméletileg 2 hét, de ez csúszhat)

3/1: Finis. Innentől nincs teendő, csak várni kell.
Határozat kimegy a címekre. Ez még nem az engedély, csak a végleges minta.

3/2:
Az előző levéltől számított 15 nap fellebbezési idő elteltével automatikusan kiküldik a jogerőre emelkedett, lepecsételt engedélyt. Ez már a végleges, ezzel lehet menni lengetni!

(Teljes átfutási idő elejétől a végéig kb. 2 hónap)

Ugyanígy működik a szárazon is, annyiban tér el a fentiektől, hogy nem a mederkezelőt kell megkeresni, hanem a tulajdonost hozzájárulásért.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
rambo
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2015. július 9., csütörtök 19:40
Status: Offline

Re: Engedély fémkereséshez

Hozzászólás Szerző: rambo » 2016. november 9., szerda 10:01

Sziasztok!
Valaki esetleg tudja, hogy abban az esetben hogyha a kiszemelt földterület a saját tulajdonomban van, akkor miben változik az engedély kérésének a menete? Már ha egyáltalán változik?!
Köszi előre is.



Krajczár
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 4:16
Status: Offline

Re: Engedély fémkereséshez

Hozzászólás Szerző: Krajczár » 2016. november 9., szerda 15:23

M.Jani írta:Üdvözlet mindenkinek!

Olyan problémám van, hogy közterületen lévő parkban szeretnék keresőzni, engedéllyel.
Ott akadtam el, hogy Goggle Earth-ban kijelölöm a parkot, de helyrajzi számot nem tudom honnan szedjek hozzá.
Ez után jönne az, hogy hozzájárulást kérek a helyi önkormányzat vagyonkezelőjénél...

Valaki tudna segíteni?
A közterületen levő parkokra szerintem nem fogsz engedélyt kapni több ok miatt sem. Az egyik hogy ezek a parkok többnyire rendezett karbantartott területek amit nem fognak engedni összetúrni. Ráadásul nem úgy működik a dolog hogy bemész a jegyzőhöz aki már adja is ki neked az engedélyt...oda is többnyire időpontot kell kérni. Ha ezzel megvagy akkor ő tovább fog küldeni valami városüzemeltetési vagy valami hasonló nevű osztályra ahol simán el fognak küldeni.
100 % hogy nem fogsz kapni engedélyt.



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Engedély fémkereséshez

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2016. november 9., szerda 16:16

rambo írta:Sziasztok!
Valaki esetleg tudja, hogy abban az esetben hogyha a kiszemelt földterület a saját tulajdonomban van, akkor miben változik az engedély kérésének a menete? Már ha egyáltalán változik?!
Köszi előre is.
Teljesen mindegy kinek a tulajdona a terület. Az számít, hogy ami a földben van az állami tulajdon. Így ugyanaz vonatkozik saját földre is, mint a máséra. Az ügymenet ugyanaz, csak egy tulajdonosi hozzájárulással kevesebb kört kell vele szaladni, de formailag annak is meg kell lenni.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
rambo
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2015. július 9., csütörtök 19:40
Status: Offline

Re: Engedély fémkereséshez

Hozzászólás Szerző: rambo » 2016. november 9., szerda 16:25

Értem!
Az mit jelent, hogy formailag annak is meg kell lennie? Úgy értsem hogy írjak egy nyilatkozat melyben megengedem magamnak, hogy keresőzhetek a területemen? :o
kanbagoly írta:
rambo írta:Sziasztok!
Valaki esetleg tudja, hogy abban az esetben hogyha a kiszemelt földterület a saját tulajdonomban van, akkor miben változik az engedély kérésének a menete? Már ha egyáltalán változik?!
Köszi előre is.
Teljesen mindegy kinek a tulajdona a terület. Az számít, hogy ami a földben van az állami tulajdon. Így ugyanaz vonatkozik saját földre is, mint a máséra. Az ügymenet ugyanaz, csak egy tulajdonosi hozzájárulással kevesebb kört kell vele szaladni, de formailag annak is meg kell lenni.



Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Engedély fémkereséshez

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2016. november 9., szerda 16:34

Ha Te vagy a tulajdonos egyedül, akkor igen, osztatlan közös tulajdonnál az összes tulajdonostól kell.
Múzeumi szerződés is kell az engedélyhez tudtommal vagy vétó joga van a múzeumnak már.
Kép
rambo írta:Értem!
Az mit jelent, hogy formailag annak is meg kell lennie? Úgy értsem hogy írjak egy nyilatkozat melyben megengedem magamnak, hogy keresőzhetek a területemen? :o
kanbagoly írta:
rambo írta:Sziasztok!
Valaki esetleg tudja, hogy abban az esetben hogyha a kiszemelt földterület a saját tulajdonomban van, akkor miben változik az engedély kérésének a menete? Már ha egyáltalán változik?!
Köszi előre is.
Teljesen mindegy kinek a tulajdona a terület. Az számít, hogy ami a földben van az állami tulajdon. Így ugyanaz vonatkozik saját földre is, mint a máséra. Az ügymenet ugyanaz, csak egy tulajdonosi hozzájárulással kevesebb kört kell vele szaladni, de formailag annak is meg kell lenni.



Válasz küldése Előző témaKövetkező téma