Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Engedély fémkereséshez

Avatar
kis-vakond
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:39
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: kis-vakond » 2015. december 8., kedd 20:54

[quote="Procol Harum"]Köszönöm én is! Végre van valami! :clap: Ha lehet, én is beadom és papírral megyek természetesen.
Milyen időtartamra lehet megkapni az engedélyt?

Gábor, Ricordo, engem másképp informáltak, de remélem én is, hogy nektek van igazatok.[/quote

Az időtartam,ha nem jelölsz meg semmit,az elbírálástól számított egy év.
És elfelejtettem leírni,hogy az egyszerűbb ügymenet végett,egy térképmásolatot is
mellékelni kell a kutatandó területről. ;)
--kv--



Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2015. december 8., kedd 20:57

Procol Harum írta:Köszönöm én is! Végre van valami! :clap: Ha lehet, én is beadom és papírral megyek természetesen.
Milyen időtartamra lehet megkapni az engedélyt?

Gábor, Ricordo, engem másképp informáltak, de remélem én is, hogy nektek van igazatok.

Én a Balatonra kértem és kaptam, először 3 hónapról volt szó, de már 1 évre adják! A vízi keresős topikban le van írva a menete! Mondjuk nálam megyénként kértek volna 3000Ft illetéket, de ezt egy MÁK számlára utalással is meg lehet oldani szerintem. Jövőre fogok kérni újra és földre is, nem hinném, hogy gond lenne, ha a tulaj belegyezik és nem védett területen van! Annyi, hogy van bejelentési kötelezettséged előtte, hogy kimennél lengetni, de azt elküldheted emailben pár nappal előtte. Remélem nem szigorítják meg a törvényt, idén kezdtem év elején azt a hobbit, nem örültem én sem a törvénynek, de megértem miért hozták.

Off: A gyorshajtással meg azért példálóztam, mert azt mindenki lebecsüli..., engem ma majdnem keresztbe csapott egy idióta 30-as táblánál 80-al zúzott le a hegyről nyálkás úton, még szerencsém volt, hogy jók a reflexeim és az autóm is jól gyorsult..., első rendszáma sem volt a baromnak b-(



Procol Harum
Százados
Százados
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2015. szeptember 29., kedd 17:15
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Procol Harum » 2015. december 8., kedd 21:08

Nagyon jó hírek! Még egyszer köszönöm! ^:)^
Ma kifejezetten azért néztem át a fórumot, hogy találjak valakit, aki kapott ilyen engedélyt. Hogy egyáltalán fehér embernek adnak-e. A vízi részt nem néztem :)
Estére azért meglett, akit kerestem :clap:


A Whiter Shade of Pale

Nowy
Százados
Százados
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2015. július 19., vasárnap 22:02
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Nowy » 2015. december 8., kedd 21:27

kis-vakond írta:
Procol Harum írta:Köszönöm én is! Végre van valami! :clap: Ha lehet, én is beadom és papírral megyek természetesen.
Milyen időtartamra lehet megkapni az engedélyt?

Gábor, Ricordo, engem másképp informáltak, de remélem én is, hogy nektek van igazatok.[/quote

Az időtartam,ha nem jelölsz meg semmit,az elbírálástól számított egy év.
És elfelejtettem leírni,hogy az egyszerűbb ügymenet végett,egy térképmásolatot is
mellékelni kell a kutatandó területről. ;)
--kv--
Szia! Tudnál esetleg a konkrét példa mutatni a térkép másolatra,hogy kérik és hogy jelölsz rajta?
Köszönet.



Avatar
kis-vakond
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:39
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: kis-vakond » 2015. december 8., kedd 21:41

Szia,sajnos másik gépről vagyok.
Szántókkal kapcsolatban kicsit potyáztam,mivel a gazdáknál általában
az általuk bérbe vett területekről van óriási térkép,földhivatal jóvoltából,vittem egy fényképezőt,és
különböző felbontásban fényképeztem :D :D Ezeken van Hrsz-is
sajnos soknak nem vettem hasznát,mert mint ahogy írtam a bérlő kevés.
Más,kisebb területek,erdőkkel kapcsolatban Téka(tájérték.hu),Mepar,Földhivatal.
Nyomtatás,kiemeltem a területet,írtam hrsz-t. Egy bizonyos erdőnél nem tudtam hrsz-t,Tékán behatároltam
EOV-val, 4 sarkára koordináta.
Holnap Pesten melózok,ha időben érek akkor tudom mutatni.



Avatar
kis-vakond
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:39
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: kis-vakond » 2015. december 8., kedd 21:47

Itt egy,ez sd karin volt,fotó
http://www.kephost.com/image/SD40

Bocsi,de ebbe beletöröltem :D
http://www.kephost.com/image/SD4O



Nowy
Százados
Százados
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2015. július 19., vasárnap 22:02
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Nowy » 2015. december 8., kedd 22:12

kis-vakond írta:Itt egy,ez sd karin volt,fotó
http://www.kephost.com/image/SD40

Bocsi,de ebbe beletöröltem :D
http://www.kephost.com/image/SD4O
Köszi. No problem,nem a kordinátákra vok kíváncsi. :)



Avatar
kis-vakond
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:39
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: kis-vakond » 2015. december 8., kedd 22:15

Nowy írta:
kis-vakond írta:Itt egy,ez sd karin volt,fotó
http://www.kephost.com/image/SD40

Bocsi,de ebbe beletöröltem :D
http://www.kephost.com/image/SD4O
Köszi. No problem,nem a kordinátákra vok kíváncsi. :)
A terület nem titkos :D inkább csak a tulajok személyes adatai. :whistle:



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 417
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Feri » 2015. december 8., kedd 23:26

A fórum látogatottsága rekordot döntött ma este.
Ezek szerint sokakat érdekel ez a téma.


www.metaldetector.hu

Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2015. december 9., szerda 0:16

Feri írta:A fórum látogatottsága rekordot döntött ma este.
Ezek szerint sokakat érdekel ez a téma.

Nem véletlenül, szerintem a többség hobbiként nyugodtan szeretné űzni a fémkeresést és erre van legális lehetőség! Az a néhány provokátor meg ezt próbálja elferdíteni és gátolni, jobban kellene moderálni ezt a fórumot.



Avatar
kis-vakond
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:39
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: kis-vakond » 2015. december 9., szerda 6:05

Feri írta:A fórum látogatottsága rekordot döntött ma este.
Ezek szerint sokakat érdekel ez a téma.
Feri!!
Az "ezt találtam"-ot teleszórnám ha végre lenne egy Magnumom. :D :D :D
;) ;) ;)
--kv--
Szép napot mindenkinek.



Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: norman » 2015. december 9., szerda 7:55

Gabor írta:
Feri írta:A fórum látogatottsága rekordot döntött ma este.
Ezek szerint sokakat érdekel ez a téma.

Nem véletlenül, szerintem a többség hobbiként nyugodtan szeretné űzni a fémkeresést és erre van legális lehetőség! Az a néhány provokátor meg ezt próbálja elferdíteni és gátolni, jobban kellene moderálni ezt a fórumot.
Hm.Azért megnézném hogy az engedéllyel rendelkezőknek mi marad véletlenül a zsebében.Ha ellenőriznek van papír és ígéret hogy megy a múzeumba.Ha nem "látja" senki akkor lehet válogatni.Van az a mondás:Minden szentnek maga felé hajlik a keze"
Egyébként érdemes megnézni egy múzeumi raktárat.Halmokba állnak a holmik.Jó érzés gyarapítani a semmit.Kiállítás alig van.
A kedvencem amikor a múzeumi évkönyvben leírják hogy leltárkor ez az nem volt meg......Biztos elpárolgott az évek során :D
Így se jó úgy se jó,Ez van.


:?:

Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2015. december 9., szerda 10:38

norman írta:
Gabor írta:
Feri írta:A fórum látogatottsága rekordot döntött ma este.
Ezek szerint sokakat érdekel ez a téma.

Nem véletlenül, szerintem a többség hobbiként nyugodtan szeretné űzni a fémkeresést és erre van legális lehetőség! Az a néhány provokátor meg ezt próbálja elferdíteni és gátolni, jobban kellene moderálni ezt a fórumot.
Hm.Azért megnézném hogy az engedéllyel rendelkezőknek mi marad véletlenül a zsebében.Ha ellenőriznek van papír és ígéret hogy megy a múzeumba.Ha nem "látja" senki akkor lehet válogatni.Van az a mondás:Minden szentnek maga felé hajlik a keze"
Egyébként érdemes megnézni egy múzeumi raktárat.Halmokba állnak a holmik.Jó érzés gyarapítani a semmit.Kiállítás alig van.
A kedvencem amikor a múzeumi évkönyvben leírják hogy leltárkor ez az nem volt meg......Biztos elpárolgott az évek során :D
Így se jó úgy se jó,Ez van.

Az egyén tisztességétől függ, én azt gondolom naivan, hogy aki legális keretek között, nyugodtan szeretné űzni a hobbit, az nem fog tárlatokat összelopni magának.



Avatar
Betyarka
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:34
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Betyarka » 2015. december 10., csütörtök 6:33

Ehhez kellett majd egy év, hogy leírja valaki, hogyan lehet nem lehet. Eddig meg csak a szarkavarás ment ezerrel.
Tisztára mint egy óvoda.
Nem az van, hogy segítsünk egymásnak hanem a mellépofázás.



Pulek
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2015. november 3., kedd 13:52
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Pulek » 2015. december 10., csütörtök 8:44

Gabor: "Hm.Azért megnézném hogy az engedéllyel rendelkezőknek mi marad véletlenül a zsebében.Ha ellenőriznek van papír és ígéret hogy megy a múzeumba.Ha nem "látja" senki akkor lehet válogatni.Van az a mondás:Minden szentnek maga felé hajlik a keze"
Egyébként érdemes megnézni egy múzeumi raktárat.Halmokba állnak a holmik.Jó érzés gyarapítani a semmit.Kiállítás alig van.
A kedvencem amikor a múzeumi évkönyvben leírják hogy leltárkor ez az nem volt meg......Biztos elpárolgott az évek során :D
Így se jó úgy se jó,Ez van."

Egy hülye kérdés: a múzeumokat ki ellenőrzi?? Látott már valaki régészt bilincsben elvinni? Vagy azt ki ellenőrzi, hogy megfelelően folyik-e az ásatás? Esetleg ha valaki tudja, hogyan is működik egy múzeumban az ellenőrzés és dokumentáció a lelet útja során a földektől a raktárig, megírhatná! Köszi!



csinga
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2015. október 16., péntek 11:23
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: csinga » 2015. december 10., csütörtök 10:02

Máté Evangyélioma 6. rész
19.
Ne gyűjtsetek magatoknak kincseket a földön, hol a rozsda és a moly megemészti, és a hol a tolvajok kiássák és ellopják;
20.
Hanem gyűjtsetek magatoknak kincseket mennyben, a hol sem a rozsda, sem a moly meg nem emészti, és a hol a tolvajok ki nem ássák, sem el nem lopják.
21.
Mert a hol van a ti kincsetek, ott van a ti szívetek is.
22.
A test lámpása a szem. Ha azért a te szemed tiszta, a te egész tested világos lesz.
23.
Ha pedig a te szemed gonosz, a te egész tested sötét lesz. Ha azért a benned lévő világosság sötétség: mekkora akkor a sötétség?!
24.
Senki sem szolgálhat két úrnak. Mert vagy az egyiket gyűlöli és a másikat szereti; vagy az egyikhez ragaszkodik és a másikat megveti. Nem szolgálhattok Istennek és a Mammonnak.
25.
Azért azt mondom néktek: Ne aggodalmaskodjatok a ti éltetek felől, mit egyetek és mit igyatok; sem a ti testetek felől, mibe öltözködjetek. Avagy nem több-é az élet hogynem az eledel, és a test hogynem az öltözet?
26.
Tekintsetek az égi madarakra, hogy nem vetnek, nem aratnak, sem csűrbe nem takarnak; és a ti mennyei Atyátok eltartja azokat. Nem sokkal különbek vagytok-é azoknál?
27.
Kicsoda pedig az közületek, a ki aggodalmaskodásával megnövelheti termetét egy araszszal?
28.
Az öltözet felől is mit aggodalmaskodtok? Vegyétek eszetekbe a mező liliomait, mi módon növekednek: nem munkálkodnak, és nem fonnak;
29.
De mondom néktek, hogy Salamon minden dicsőségében sem öltözködött úgy, mint ezek közül egy.
30.
Ha pedig a mezőnek füvét, a mely ma van, és holnap kemenczébe vettetik, így ruházza az Isten; nem sokkal inkább-é titeket, ti kicsinyhitűek?
31.
Ne aggodalmaskodjatok tehát, és ne mondjátok: Mit együnk? vagy: Mit igyunk? vagy: Mivel ruházkodjunk?
32.
Mert mind ezeket a pogányok kérdezik. Mert jól tudja a ti mennyei Atyátok, hogy mind ezekre szükségetek van.
33.
Hanem keressétek először Istennek országát, és az ő igazságát; és ezek mind megadatnak néktek.
34.
Ne aggodalmaskodjatok tehát a holnap felől; mert a holnap majd aggodalmaskodik a maga dolgai felől. Elég minden napnak a maga baja.



Ricordo
Százados
Százados
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:49
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Ricordo » 2015. december 10., csütörtök 10:10

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ricordo 2016. május 4., szerda 20:46-kor.



feketeöves paranoiás
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2015. augusztus 11., kedd 11:51
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: feketeöves paranoiás » 2015. december 10., csütörtök 10:45

csinga írta:Máté Evangyélioma 6. rész
19.
Ne gyűjtsetek magatoknak kincseket a földön, hol a rozsda és a moly megemészti, és a hol a tolvajok kiássák és ellopják;
20.
Hanem gyűjtsetek magatoknak kincseket mennyben, a hol sem a rozsda, sem a moly meg nem emészti, és a hol a tolvajok ki nem ássák, sem el nem lopják.
21.
Mert a hol van a ti kincsetek, ott van a ti szívetek is.
22.
A test lámpása a szem. Ha azért a te szemed tiszta, a te egész tested világos lesz.
23.
Ha pedig a te szemed gonosz, a te egész tested sötét lesz. Ha azért a benned lévő világosság sötétség: mekkora akkor a sötétség?!
24.
Senki sem szolgálhat két úrnak. Mert vagy az egyiket gyűlöli és a másikat szereti; vagy az egyikhez ragaszkodik és a másikat megveti. Nem szolgálhattok Istennek és a Mammonnak.
25.
Azért azt mondom néktek: Ne aggodalmaskodjatok a ti éltetek felől, mit egyetek és mit igyatok; sem a ti testetek felől, mibe öltözködjetek. Avagy nem több-é az élet hogynem az eledel, és a test hogynem az öltözet?
26.
Tekintsetek az égi madarakra, hogy nem vetnek, nem aratnak, sem csűrbe nem takarnak; és a ti mennyei Atyátok eltartja azokat. Nem sokkal különbek vagytok-é azoknál?
27.
Kicsoda pedig az közületek, a ki aggodalmaskodásával megnövelheti termetét egy araszszal?
28.
Az öltözet felől is mit aggodalmaskodtok? Vegyétek eszetekbe a mező liliomait, mi módon növekednek: nem munkálkodnak, és nem fonnak;
29.
De mondom néktek, hogy Salamon minden dicsőségében sem öltözködött úgy, mint ezek közül egy.
30.
Ha pedig a mezőnek füvét, a mely ma van, és holnap kemenczébe vettetik, így ruházza az Isten; nem sokkal inkább-é titeket, ti kicsinyhitűek?
31.
Ne aggodalmaskodjatok tehát, és ne mondjátok: Mit együnk? vagy: Mit igyunk? vagy: Mivel ruházkodjunk?
32.
Mert mind ezeket a pogányok kérdezik. Mert jól tudja a ti mennyei Atyátok, hogy mind ezekre szükségetek van.
33.
Hanem keressétek először Istennek országát, és az ő igazságát; és ezek mind megadatnak néktek.
34.
Ne aggodalmaskodjatok tehát a holnap felől; mert a holnap majd aggodalmaskodik a maga dolgai felől. Elég minden napnak a maga baja.

"Egy hülye kérdés: a múzeumokat ki ellenőrzi?? Látott már valaki régészt bilincsben elvinni? Vagy azt ki ellenőrzi, hogy megfelelően folyik-e az ásatás? Esetleg ha valaki tudja, hogyan is működik egy múzeumban az ellenőrzés és dokumentáció a lelet útja során a földektől a raktárig, megírhatná! Köszi!"

Nem a mi dolgunk.
Ha netán egy régészt elvinnének bilincsben az bármire is feljogosítana minket?


Szüleim egyszerű, kétkezű emberek! Édesapám édesanyám férje, édesanyám édesapám felesége. Mindketten házasok.

feketeöves paranoiás
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2015. augusztus 11., kedd 11:51
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: feketeöves paranoiás » 2015. december 10., csütörtök 10:51

Amúgy javaslom ezt a topikot:
viewtopic.php?f=4&t=55

Ugyanaz a téma, nagyjából ugyanez vonatkozik szárazföldre is. Csak annyi a különbség, hogy értelmesebb emberek irkálnak be és még nem találtak rá a provokátorok.


Szüleim egyszerű, kétkezű emberek! Édesapám édesanyám férje, édesanyám édesapám felesége. Mindketten házasok.

Avatar
Királykobra
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 21:14
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Királykobra » 2015. december 10., csütörtök 11:49

Ez most nem mindegy? A csak azért is beszólóknak mondom.
Valaki végre értelmesen elmondta, mit csináljál. Köszönjük meg neki szépen és nem kell a kifogást keresni!
Ha van engedélyed akkor se fognak motozni, nem rendőrök,a te dolgod mit adsz le. Akkor mi van, ha nem adod mindet? Lehet hogy a múzeumba is rábólintanak hogy a legyen a tied, de az nem lehet hivatalos.



buktaede
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: buktaede » 2015. december 10., csütörtök 13:08

Betyarka írta:Ehhez kellett majd egy év, hogy leírja valaki, hogyan lehet nem lehet. Eddig meg csak a szarkavarás ment ezerrel.
Tisztára mint egy óvoda.
Nem az van, hogy segítsünk egymásnak hanem a mellépofázás.
Kedves Urak!
Nem szarkavarás, és nem is kellett egy év, hiszen valaki, talán khepera már a nyár elején leírta, sőt mások is, csak egy másik topicban, hogy kell a helyről egy eov koordinátás kép, a tulaj hozzájárulása, meg 3000 péz, ja és no priusz.
Ez így leírva tényleg nagyon egyszerűnek tűnik. Amikor azonban nekikezdesz, rájössz, hogy a kinézett földterületnek 101 gazdája van, így mindegyiktől kell hozzájárulás. Azután, ha tájvédelmi körzet, nemzeti park, natura 2000 területen van, vagy a közelben található regisztrált lelőhely, nincs engedély, péz bukik. Így aztán eléggé megnehezedik, ellehetetlenül az engedélyeztetés. Mert lehet, hogy én csinálom rosszul, de én általában ott szoktam keresőzni, ahol volt valami, legalábbis feltételezhető, hogy találok valamit. Mert hiába kapok engedélyt egy olyan területre, ahol mocsár volt, és kb. 50 éve töltötték fel, ott a szeméten kívül sok mindent nem találsz.
A vita egyébként lehetett volna építő jellegű is, mert mindenkinek lehet saját jó véleménye, azonban az indulatok, az arrogancia ezt megakadályozták.



Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: norman » 2015. december 10., csütörtök 13:19

Királykobra írta:Ez most nem mindegy? A csak azért is beszólóknak mondom.
Valaki végre értelmesen elmondta, mit csináljál. Köszönjük meg neki szépen és nem kell a kifogást keresni!
Ha van engedélyed akkor se fognak motozni, nem rendőrök,a te dolgod mit adsz le. Akkor mi van, ha nem adod mindet? Lehet hogy a múzeumba is rábólintanak hogy a legyen a tied, de az nem lehet hivatalos.

Miért számít egy eltérő vélemény beszólásnak?Csak úgy mellékesen a régi fórumon mindenki rakta fel a találatait,viszont a múzeumos résznél nemigen Írogatott senki.Most akkor valamennyi keresős megtért?
Itt ami a gond hogy az egyértelműen szórvány leletek miért számítanak annyira a múzeumnak?Mit bizonyít pl néhány római érme meg egy törött fibula?Részegen elesett valaki és elhagyta.Mi újat lehet még a rómaiakról pl. megtudni?
A gondot valamiért a Dunántúli Rómások okozzák.Ott megy a harc rendesen ha valaki olvasta a régi fórumot.Kevés a hely és megy a birtok harc.
Anno valaki írta is hogy találkozott pl.Osztrák kollégákkal akik több millás gépekkel lengettek és csak mosolyogtak a Cobráján.Na itt a gond igazából.A nagy spilereket nem lehet kiiktatni.


:?:

Avatar
Királykobra
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 21:14
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Királykobra » 2015. december 10., csütörtök 13:23

buktaede írta:
Betyarka írta:Ehhez kellett majd egy év, hogy leírja valaki, hogyan lehet nem lehet. Eddig meg csak a szarkavarás ment ezerrel.
Tisztára mint egy óvoda.
Nem az van, hogy segítsünk egymásnak hanem a mellépofázás.
Kedves Urak!
Nem szarkavarás, és nem is kellett egy év, hiszen valaki, talán khepera már a nyár elején leírta, sőt mások is, csak egy másik topicban, hogy kell a helyről egy eov koordinátás kép, a tulaj hozzájárulása, meg 3000 péz, ja és no priusz.
Ez így leírva tényleg nagyon egyszerűnek tűnik. Amikor azonban nekikezdesz, rájössz, hogy a kinézett földterületnek 101 gazdája van, így mindegyiktől kell hozzájárulás. Azután, ha tájvédelmi körzet, nemzeti park, natura 2000 területen van, vagy a közelben található regisztrált lelőhely, nincs engedély, péz bukik. Így aztán eléggé megnehezedik, ellehetetlenül az engedélyeztetés. Mert lehet, hogy én csinálom rosszul, de én általában ott szoktam keresőzni, ahol volt valami, legalábbis feltételezhető, hogy találok valamit. Mert hiába kapok engedélyt egy olyan területre, ahol mocsár volt, és kb. 50 éve töltötték fel, ott a szeméten kívül sok mindent nem találsz.
A vita egyébként lehetett volna építő jellegű is, mert mindenkinek lehet saját jó véleménye, azonban az indulatok, az arrogancia ezt megakadályozták.
Ez nekem is eszembe jutott. Biztos hogy nem nagyon egyszerű végigcsinálni egy ilyen hivatali procedúrát. És nem árt ha van aki előtted kapott ilyet.
De ez egy ilyen első körös dolog. Elsőre így sikerült. Okés hogy lehetne jobb is, de legalább egyáltalán lehet kapni hivatalos akármit hogy kereshetsz. Majd biztos finomítják. Ha egy-kettő ember beesik, akkor lapozgatják a papírokat, telefonálnak, gyere vissza később szívják a fogukat hogy most mi van. Mint egy honosítás, ha koreában tettél angol nyelvvizsgát nemkicsit akadnak fenn az ügyintézők :mrgreen: Ha századik vagy,már rutinból megy és kezedbe nyomják a nyomtatványt. És ahogy tapasztalat gyűlik a szabály is fejlődik.
Valami pozitív azért mégis van, nem?



buktaede
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: buktaede » 2015. december 10., csütörtök 13:45

Ezt már anno leírtam, most megpróbálom újra. Az tényleg egy jó dolognak tűnik, hogy elméletileg van lehetőség, és ugye a puding próbája az evés, nyilván alakulhatna. De! A múltkor beszélgettem egy ismerősömmel a földvásárlásokkal kapcsolatban. Neki is van egy pár Ha, de még venne hozzá, a környezőkből. A bibi azonban ott van, hogy a mellette lévő földnek igen sok tulajdonosa van, köztük olyan is, aki valamikor a kiegyezés környékén született. :shock: No meg van olyan is, aki azóta bérbe adta egy másiknak a sajátját, és kiment külföldre. Na már most. Ha én a cimbi földjére szeretnék engedélyt kérni, nyilván nem okozna gondot, de minek, nincs benne nekünk való semmi. Viszont a másik, amit ő is kinézett, azt én is szívesen lejárnám, mert tavaly már belekóstoltam. Az jó lenne, de a fentiek miatt esélytelen. Annak idején is írtam, hogy összefogással, esetleg ha volna valakinek a tűz közelében ismerőse, meg lehetne próbálni az engedélyezést kicsit módosíttatni, lazítani. Olyanra gondoltam, hogy a tulajdonosi hozzájárulás helyett attól kellene kérni, aki konkrétan használja, műveli a földet. Hiszen neki okozhatsz kárt ha rosszkor ásogatsz, ő tudja, mikor mehetsz rá. Nem kéne kiutaznod felkutatni Németországban a tulajt, vagy a másikat feltámasztani a hozzájárulásáért. Akkor kicsikét le lettem vaúzva, hogy a törvény az törvény, be kell tartani oszt jó napot. Így nem lehet előre jutni, csak acsarkodni egymással...



Avatar
Királykobra
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 21:14
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Királykobra » 2015. december 10., csütörtök 13:49

norman írta:
Királykobra írta:Ez most nem mindegy? A csak azért is beszólóknak mondom.
Valaki végre értelmesen elmondta, mit csináljál. Köszönjük meg neki szépen és nem kell a kifogást keresni!
Ha van engedélyed akkor se fognak motozni, nem rendőrök,a te dolgod mit adsz le. Akkor mi van, ha nem adod mindet? Lehet hogy a múzeumba is rábólintanak hogy a legyen a tied, de az nem lehet hivatalos.

Miért számít egy eltérő vélemény beszólásnak?Csak úgy mellékesen a régi fórumon mindenki rakta fel a találatait,viszont a múzeumos résznél nemigen Írogatott senki.Most akkor valamennyi keresős megtért?
Itt ami a gond hogy az egyértelműen szórvány leletek miért számítanak annyira a múzeumnak?Mit bizonyít pl néhány római érme meg egy törött fibula?Részegen elesett valaki és elhagyta.Mi újat lehet még a rómaiakról pl. megtudni?
A gondot valamiért a Dunántúli Rómások okozzák.Ott megy a harc rendesen ha valaki olvasta a régi fórumot.Kevés a hely és megy a birtok harc.
Anno valaki írta is hogy találkozott pl.Osztrák kollégákkal akik több millás gépekkel lengettek és csak mosolyogtak a Cobráján.Na itt a gond igazából.A nagy spilereket nem lehet kiiktatni.
Nem így gondoltam. A vélemény az vélemény. Magam se mondom, hogy minden a múzeumé és állambácsié. De én se nagyon propagálnám, mit adok le. A harc megy a lelőhelyekért de régóta ez van.
A történelem és régészet tudomány nem az én területem, de érdekel és valahogy nem nagyon stimmel. A magyar biztosan nem és a római se igazán. Az etruszkok a rokonaink. LENNÉNEK az olaszok szerint ha a magyar MTA nem állítaná 10 000 százalék biztosra hogy akkor mi Ázsiában vadásztunk bakkecskére. Egy példa csak.
A gpx5000-rel és több 100 ezer eurós radarral szaladgáló kollégákra gondolsz? Voltam ilyenekkel de azt csak hiszed hogy más kategória. De ne legyen kissebségi érzésed, nagyon de nagyon érdekelte őket az 500 eurós Cobra nem csak udvariasan érdeklődtek, azt elárulhatom.



Avatar
Királykobra
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 21:14
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Királykobra » 2015. december 10., csütörtök 13:51

Mario Alinei olasz tudós például, ha van akit érdekel valami más is mint az mta.



Avatar
Királykobra
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 21:14
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Királykobra » 2015. december 10., csütörtök 13:59

buktaede írta:Ezt már anno leírtam, most megpróbálom újra. Az tényleg egy jó dolognak tűnik, hogy elméletileg van lehetőség, és ugye a puding próbája az evés, nyilván alakulhatna. De! A múltkor beszélgettem egy ismerősömmel a földvásárlásokkal kapcsolatban. Neki is van egy pár Ha, de még venne hozzá, a környezőkből. A bibi azonban ott van, hogy a mellette lévő földnek igen sok tulajdonosa van, köztük olyan is, aki valamikor a kiegyezés környékén született. :shock: No meg van olyan is, aki azóta bérbe adta egy másiknak a sajátját, és kiment külföldre. Na már most. Ha én a cimbi földjére szeretnék engedélyt kérni, nyilván nem okozna gondot, de minek, nincs benne nekünk való semmi. Viszont a másik, amit ő is kinézett, azt én is szívesen lejárnám, mert tavaly már belekóstoltam. Az jó lenne, de a fentiek miatt esélytelen. Annak idején is írtam, hogy összefogással, esetleg ha volna valakinek a tűz közelében ismerőse, meg lehetne próbálni az engedélyezést kicsit módosíttatni, lazítani. Olyanra gondoltam, hogy a tulajdonosi hozzájárulás helyett attól kellene kérni, aki konkrétan használja, műveli a földet. Hiszen neki okozhatsz kárt ha rosszkor ásogatsz, ő tudja, mikor mehetsz rá. Nem kéne kiutaznod felkutatni Németországban a tulajt, vagy a másikat feltámasztani a hozzájárulásáért. Akkor kicsikét le lettem vaúzva, hogy a törvény az törvény, be kell tartani oszt jó napot. Így nem lehet előre jutni, csak acsarkodni egymással...
Az lehet szerintem, ha sokan kérünk ilyen engedélyt akkor soxor ütközik a hivatal a problémába hogy 100 tulaj van. És akkor van esély, hogy módosítanak. És te is verheted a tamtamot, jogosan reklamálhatsz, hiszen legális kereső vagy.



Ranger67
Százados
Százados
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 15:48
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Ranger67 » 2015. december 10., csütörtök 14:24

Előre is köszönet azoknak akik megosztották a az engedély megszerzésével kapcsolatos infókat, ugyanakkor engedjétek meg egy teljesen személyes és pragmatikus felvetést: Kinek van erre ideje? Aki dolgozik - és nem keveset - családja van az, hogy tud több órát csak az engedély megszerzéséhez szükséges adminisztrációval tölteni? Nyilván ha megélhetési vagyok remekül tudom így magam legalizálni és ez csak egy protokoll a foglalkozásom űzéséhez, persze nem gondolom, hogy az itt megnyilvánulok ilyenek lennének! Régen ha volt egy héten 2-3 órám lengettem és lőn jó, gyerek, kutya természet, történelem, persze szigorúan 1711-től. Hozzá teszem a gyerkőceim többre értékelik a szabadban való bóklászást a tabletnél, aki gyerekes tudja miről van szó. Azért jó, hogy van lehetőség ........ de ez nem túl reális, több óra adminisztráció és így sem borítékolt az eredmény.
Na hajrá fiúk csak lelkesen!



Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: norman » 2015. december 10., csütörtök 14:35

"Nyilván ha megélhetési vagyok remekül tudom így magam legalizálni "

Ott a pont. :?:
Természetesen tisztelet a kivételnek de biztos akad szép számmal ilyen is.....


:?:

Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2015. december 10., csütörtök 15:29

Pulek írta:Gabor: "Hm.Azért megnézném hogy az engedéllyel rendelkezőknek mi marad véletlenül a zsebében.Ha ellenőriznek van papír és ígéret hogy megy a múzeumba.Ha nem "látja" senki akkor lehet válogatni.Van az a mondás:Minden szentnek maga felé hajlik a keze"
Egyébként érdemes megnézni egy múzeumi raktárat.Halmokba állnak a holmik.Jó érzés gyarapítani a semmit.Kiállítás alig van.
A kedvencem amikor a múzeumi évkönyvben leírják hogy leltárkor ez az nem volt meg......Biztos elpárolgott az évek során :D
Így se jó úgy se jó,Ez van."

Egy hülye kérdés: a múzeumokat ki ellenőrzi?? Látott már valaki régészt bilincsben elvinni? Vagy azt ki ellenőrzi, hogy megfelelően folyik-e az ásatás? Esetleg ha valaki tudja, hogyan is működik egy múzeumban az ellenőrzés és dokumentáció a lelet útja során a földektől a raktárig, megírhatná! Köszi!

Ezt nem én írtam, rossztól idézel!



Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2015. december 10., csütörtök 15:37

Ranger67 írta:Előre is köszönet azoknak akik megosztották a az engedély megszerzésével kapcsolatos infókat, ugyanakkor engedjétek meg egy teljesen személyes és pragmatikus felvetést: Kinek van erre ideje? Aki dolgozik - és nem keveset - családja van az, hogy tud több órát csak az engedély megszerzéséhez szükséges adminisztrációval tölteni? Nyilván ha megélhetési vagyok remekül tudom így magam legalizálni és ez csak egy protokoll a foglalkozásom űzéséhez, persze nem gondolom, hogy az itt megnyilvánulok ilyenek lennének! Régen ha volt egy héten 2-3 órám lengettem és lőn jó, gyerek, kutya természet, történelem, persze szigorúan 1711-től. Hozzá teszem a gyerkőceim többre értékelik a szabadban való bóklászást a tabletnél, aki gyerekes tudja miről van szó. Azért jó, hogy van lehetőség ........ de ez nem túl reális, több óra adminisztráció és így sem borítékolt az eredmény.
Na hajrá fiúk csak lelkesen!

Pár óra alatt meg kehet írni és el lehet postázni, ha nem x tulajdonos van. Vízi keresőzésnél előbb mederkezelőit kell igényelni, ingyen, aztán egy évre adják. A megélhetésiek közül még vízi keresőzés a legtisztább szerintem, mert modern elveszett dolgokat találnak. A "rabló" megélhetési sírhelyfosztogatók nem hinném, hogy valóban kérnek engedélyt, mert akkor "képbe" kerülnek a KÖH-nél. Meg akinek volt ügye, az nem is kaphat eleve engedélyt. Érdekes, hogy pont ezek a provokátorok szítottak az engedély ellen, ami beszerezhető, csak a postásra kell várni. Én kezdő hobbista vagyok, de nyugodtan szeretném ezt a hobbit űzni legálisan, kikapcsolódás miatt.



Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2015. december 10., csütörtök 15:39

norman írta:"Nyilván ha megélhetési vagyok remekül tudom így magam legalizálni "

Ott a pont. :?:
Természetesen tisztelet a kivételnek de biztos akad szép számmal ilyen is.....

Szerintem vízi megélhetésieket kivéve nem! Ugyanis tudják kinek, merre van engedélye és ha elkapnak valakit tilosban, ráadásul engedéllyel, azt jobban megmérik...



Avatar
shadow20
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 4:54
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: shadow20 » 2015. december 10., csütörtök 16:00

Sziasztok!

Itt az alföldön egyébként mire kérnék engedélyt, mert nagy részben csak szemét van (vagy az sem)!!! Heti kétszer, de volt hogy háromszor is kimegyek (több órára) különböző helyekre, de elenyésző találataim vannak a 3év alatt (nem úgy mint pl Dunántúlon laknék).A semmire nem fogok időt, és pénzt pazarolni az engedély miatt. A helyi Múzeum nem volt együttműködő így én sem leszek!! :ymparty:



Avatar
Highlander
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2015. november 24., kedd 22:46
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Highlander » 2015. december 10., csütörtök 16:08

Nagy érdeklődéssel olvasom ezt a fórumot és más internetes forrásokat is.
Én is fémkeresőzöm, és ha már tisztességről van szó, azt mondom, hogy ez oda-vissza elvárható lenne!
Ha elvárják hogy becsületesen leadjunk, cserébe igazmondó történetírás járna.
Az MTA témáról jut eszembe, és olvastam korábban itt és az előző fórumban is, hogy némelyek kifogásolják ami nálunk folyik őstörténet-nyelvészet témakörben, de akár a közelmúltat illetően is.
Arra gondoltam, hogy akit igazán érdekel a magyar történelem, az nemigen hiszi amit a hivatalos tanok sugallnak, hogy primitív bunkók voltunk és vagyunk, akiket a múltban és a jelenben is a nagy Nyugat segített, segít a kultúrához. Vagyis vagy felvesz az ember egy nagyon keveset látni engedő szemellenzőt, vagy pedig nagyon kritikus lesz minden hivatalosan nekünk tanított történelemre és maga néz utána.
Már gyerekkoromban észrevettem, hogy valami nagyon nincs rendben, amikor az ismert rockoperafilmben a kultúrembernek mondott István király Koppány nagybátyja (sokak szerint a valódi király) szinte szőrös ősemberként szerepel. Az etruszk-magyar rokonság, hunok, avarok, finnugorizmus és magyar nyelv, rovásíras témáról nem is beszélve. És sorolhatnám.
Köszönöm, ha elolvastad!



buktaede
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: buktaede » 2015. december 10., csütörtök 16:51

Királykobra írta:
buktaede írta:Ezt már anno leírtam, most megpróbálom újra. Az tényleg egy jó dolognak tűnik, hogy elméletileg van lehetőség, és ugye a puding próbája az evés, nyilván alakulhatna. De! A múltkor beszélgettem egy ismerősömmel a földvásárlásokkal kapcsolatban. Neki is van egy pár Ha, de még venne hozzá, a környezőkből. A bibi azonban ott van, hogy a mellette lévő földnek igen sok tulajdonosa van, köztük olyan is, aki valamikor a kiegyezés környékén született. :shock: No meg van olyan is, aki azóta bérbe adta egy másiknak a sajátját, és kiment külföldre. Na már most. Ha én a cimbi földjére szeretnék engedélyt kérni, nyilván nem okozna gondot, de minek, nincs benne nekünk való semmi. Viszont a másik, amit ő is kinézett, azt én is szívesen lejárnám, mert tavaly már belekóstoltam. Az jó lenne, de a fentiek miatt esélytelen. Annak idején is írtam, hogy összefogással, esetleg ha volna valakinek a tűz közelében ismerőse, meg lehetne próbálni az engedélyezést kicsit módosíttatni, lazítani. Olyanra gondoltam, hogy a tulajdonosi hozzájárulás helyett attól kellene kérni, aki konkrétan használja, műveli a földet. Hiszen neki okozhatsz kárt ha rosszkor ásogatsz, ő tudja, mikor mehetsz rá. Nem kéne kiutaznod felkutatni Németországban a tulajt, vagy a másikat feltámasztani a hozzájárulásáért. Akkor kicsikét le lettem vaúzva, hogy a törvény az törvény, be kell tartani oszt jó napot. Így nem lehet előre jutni, csak acsarkodni egymással...
Az lehet szerintem, ha sokan kérünk ilyen engedélyt akkor soxor ütközik a hivatal a problémába hogy 100 tulaj van. És akkor van esély, hogy módosítanak. És te is verheted a tamtamot, jogosan reklamálhatsz, hiszen legális kereső vagy.
Hát nem egészen ilyesmire gondoltam volna, így nem fog menni. Ha úgy adod be a kérelmet, hogy hiányos, a kicsi droid ügyintéző behelyettesíti adataidat 2 mp alatt egy formanyomtatványba, majd felkér hiánypótlásra x időn belül. Ha ezt nem teszed meg, csak neked okoz problémát, mert a pénzt bebuktad, ő meg csak a munkáját végzi és elutasítja a kérelmet. Ugyanis a kötelezőket neked kell teljesítened, nem neki kell 100 tulajjal lebratyizni.



Avatar
kis-vakond
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:39
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: kis-vakond » 2015. december 10., csütörtök 18:39

Ranger67 írta:Előre is köszönet azoknak akik megosztották a az engedély megszerzésével kapcsolatos infókat, ugyanakkor engedjétek meg egy teljesen személyes és pragmatikus felvetést: Kinek van erre ideje? Aki dolgozik - és nem keveset - családja van az, hogy tud több órát csak az engedély megszerzéséhez szükséges adminisztrációval tölteni? Nyilván ha megélhetési vagyok remekül tudom így magam legalizálni és ez csak egy protokoll a foglalkozásom űzéséhez, persze nem gondolom, hogy az itt megnyilvánulok ilyenek lennének! Régen ha volt egy héten 2-3 órám lengettem és lőn jó, gyerek, kutya természet, történelem, persze szigorúan 1711-től. Hozzá teszem a gyerkőceim többre értékelik a szabadban való bóklászást a tabletnél, aki gyerekes tudja miről van szó. Azért jó, hogy van lehetőség ........ de ez nem túl reális, több óra adminisztráció és így sem borítékolt az eredmény.
Na hajrá fiúk csak lelkesen!
Szia
Aki megélhetési,az szerintem nem hajt az engedélyre.
Eddig is mentek,többen,éjjel,milliós gépekkel.
Sokszor többet tudnak a lelőhelyekről,mint maga a múzeum.
A régészeti osztály vezetőjével történt beszélgetés során elmondta,hogy voltak kint kunhalmoknál,
majdnem leültek.Nem ásás nyomok voltak,hanem munkagépekkel elhordták a halmokat. :shock: :shock:
Kis markoló,fel egy platósra,és valami nyugis helyen meg átnézték. :( na ezek nem rohangálnak
tulajdonosi hozzájárulással.
Amúgy megjegyzem én is meló mellett próbálom lebonyolítani ezt az egészet.
Késő este nyomtatgatok,napközben próbálok telefonon felkeresni tulajokat,persze fülesen keresztül,nehogy a munka rovására menjen. :?
Tegnap előtt egy estig nyitva tartó postán ajánlva adtam fel levelet egy vidéki tulajnak,stb.
Itt is,dolog van ám,építőipar 1000rel,meló hétfőtől szombatig,család,gyerek,ház körüli,miegymás.
Szinte csak a vasárnapom szabad,de ha kijutok nem szeretnék 150es vérnyomással lengetni,nyugis séta helyett
figyelni mikor milyen autó közeledik.
Ezt az én idegeim már nem bírják. :D
Ha nem lenne járható ez az út,azt hiszem feladnám én is,bár mennyire is fájna.Nem tenném kockára mind azt,amit eddig elértem.
A találás öröme az ami hajt.

--kv--



buktaede
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: buktaede » 2015. december 10., csütörtök 18:46

Tisztelt kis-vakond, ill. mindenki.

Ha már jogszerű, engedélyezett keresőzés. Van-e valakinek arra infója, hogy Natura 2000 területen belül lévő, annak részét képező, de jelenleg is intenzíven művelt (szántják, vetik)területre van-e esély engedélyt kérni?

Köszi!



Avatar
Királykobra
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 21:14
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Királykobra » 2015. december 10., csütörtök 18:55

Tulajdonképp egyetértünk. De ha az ügyintéző nem ad az nem jelenti,hogy nem is tudsz kimenni. Akkor is ugyanúgy megkeresheted a bérlőt, egyik tulajt, annak egy emberét hogy mehetsz-e. Ha igent mond, szerinted ki fog bántani? Hány százaléka a fémkeresőknek szerezhetett ilyen engedélyt?A többiek meg biztosan otthon ülnek és a törvénykönyvet bújják :D
Én optimista vagyok hogy jobb lesz mint eddig.
Az igazi sírrablók nem szívbajosak. De én se. Nem olyanoknak való ez.
Na jó én léptem. Ennyit életembe nem írtam fórumba összesen mint ma.



Ricordo
Százados
Százados
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:49
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Ricordo » 2015. december 10., csütörtök 18:57

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ricordo 2016. május 4., szerda 20:45-kor.



Avatar
kis-vakond
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:39
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: kis-vakond » 2015. december 10., csütörtök 19:13

buktaede írta:Tisztelt kis-vakond, ill. mindenki.

Ha már jogszerű, engedélyezett keresőzés. Van-e valakinek arra infója, hogy Natura 2000 területen belül lévő, annak részét képező, de jelenleg is intenzíven művelt (szántják, vetik)területre van-e esély engedélyt kérni?

Köszi!
Szia
Az Örökségvédelmi hivatal régészeti szempontokat figyelembe véve adja az engedélyt.
Szerintem a Natura 2000-es mezőgazdasági terület nem zárhatja ki a felszíni keresőzést.
;) ( szerintem :D)



Válasz küldése Előző témaKövetkező téma