Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Engedély fémkereséshez

buktaede
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: buktaede » 2015. december 10., csütörtök 19:19

Köszönöm!



Pulek
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2015. november 3., kedd 13:52
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Pulek » 2015. december 10., csütörtök 22:14

Gabor írta:
Pulek írta:Gabor: "Hm.Azért megnézném hogy az engedéllyel rendelkezőknek mi marad véletlenül a zsebében.Ha ellenőriznek van papír és ígéret hogy megy a múzeumba.Ha nem "látja" senki akkor lehet válogatni.Van az a mondás:Minden szentnek maga felé hajlik a keze"
Egyébként érdemes megnézni egy múzeumi raktárat.Halmokba állnak a holmik.Jó érzés gyarapítani a semmit.Kiállítás alig van.
A kedvencem amikor a múzeumi évkönyvben leírják hogy leltárkor ez az nem volt meg......Biztos elpárolgott az évek során :D
Így se jó úgy se jó,Ez van."

Egy hülye kérdés: a múzeumokat ki ellenőrzi?? Látott már valaki régészt bilincsben elvinni? Vagy azt ki ellenőrzi, hogy megfelelően folyik-e az ásatás? Esetleg ha valaki tudja, hogyan is működik egy múzeumban az ellenőrzés és dokumentáció a lelet útja során a földektől a raktárig, megírhatná! Köszi!

Ezt nem én írtam, rossztól idézel!
Norman lett vón. Sorry :oops:



Pulek
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2015. november 3., kedd 13:52
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Pulek » 2015. december 10., csütörtök 22:14

Ricordo írta:A múzeumi nyilántartás szabályait itt találod: http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.c ... 200020.NKM
A törvényben és a végrehajtásáról szóló kormányrendeletben is vannak a leletek nyilvántartásáról, selejtezéséről, kölcsönzéséről és ezen tevékenységek ellenőrzéséről szóló szabályok, ezeket meg tudod keresni, ha érdekel. Pl. l. 2001. évi LXIV. törvény III. fejezetét vagy az 1997. évi XCL törvény múzeumi szakfelügyeletre vonatkozó előírásait.
Pulek írta:Gabor: "Hm.Azért megnézném hogy az engedéllyel rendelkezőknek mi marad véletlenül a zsebében.Ha ellenőriznek van papír és ígéret hogy megy a múzeumba.Ha nem "látja" senki akkor lehet válogatni.Van az a mondás:Minden szentnek maga felé hajlik a keze"
Egyébként érdemes megnézni egy múzeumi raktárat.Halmokba állnak a holmik.Jó érzés gyarapítani a semmit.Kiállítás alig van.
A kedvencem amikor a múzeumi évkönyvben leírják hogy leltárkor ez az nem volt meg......Biztos elpárolgott az évek során :D
Így se jó úgy se jó,Ez van."

Egy hülye kérdés: a múzeumokat ki ellenőrzi?? Látott már valaki régészt bilincsben elvinni? Vagy azt ki ellenőrzi, hogy megfelelően folyik-e az ásatás? Esetleg ha valaki tudja, hogyan is működik egy múzeumban az ellenőrzés és dokumentáció a lelet útja során a földektől a raktárig, megírhatná! Köszi!

Köszönöm!



Pulek
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2015. november 3., kedd 13:52
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Pulek » 2015. december 10., csütörtök 22:18

feketeöves paranoiás írta:
csinga írta:Máté Evangyélioma 6. rész
19.
Ne gyűjtsetek magatoknak kincseket a földön, hol a rozsda és a moly megemészti, és a hol a tolvajok kiássák és ellopják;
20.
Hanem gyűjtsetek magatoknak kincseket mennyben, a hol sem a rozsda, sem a moly meg nem emészti, és a hol a tolvajok ki nem ássák, sem el nem lopják.
21.
Mert a hol van a ti kincsetek, ott van a ti szívetek is.
22.
A test lámpása a szem. Ha azért a te szemed tiszta, a te egész tested világos lesz.
23.
Ha pedig a te szemed gonosz, a te egész tested sötét lesz. Ha azért a benned lévő világosság sötétség: mekkora akkor a sötétség?!
24.
Senki sem szolgálhat két úrnak. Mert vagy az egyiket gyűlöli és a másikat szereti; vagy az egyikhez ragaszkodik és a másikat megveti. Nem szolgálhattok Istennek és a Mammonnak.
25.
Azért azt mondom néktek: Ne aggodalmaskodjatok a ti éltetek felől, mit egyetek és mit igyatok; sem a ti testetek felől, mibe öltözködjetek. Avagy nem több-é az élet hogynem az eledel, és a test hogynem az öltözet?
26.
Tekintsetek az égi madarakra, hogy nem vetnek, nem aratnak, sem csűrbe nem takarnak; és a ti mennyei Atyátok eltartja azokat. Nem sokkal különbek vagytok-é azoknál?
27.
Kicsoda pedig az közületek, a ki aggodalmaskodásával megnövelheti termetét egy araszszal?
28.
Az öltözet felől is mit aggodalmaskodtok? Vegyétek eszetekbe a mező liliomait, mi módon növekednek: nem munkálkodnak, és nem fonnak;
29.
De mondom néktek, hogy Salamon minden dicsőségében sem öltözködött úgy, mint ezek közül egy.
30.
Ha pedig a mezőnek füvét, a mely ma van, és holnap kemenczébe vettetik, így ruházza az Isten; nem sokkal inkább-é titeket, ti kicsinyhitűek?
31.
Ne aggodalmaskodjatok tehát, és ne mondjátok: Mit együnk? vagy: Mit igyunk? vagy: Mivel ruházkodjunk?
32.
Mert mind ezeket a pogányok kérdezik. Mert jól tudja a ti mennyei Atyátok, hogy mind ezekre szükségetek van.
33.
Hanem keressétek először Istennek országát, és az ő igazságát; és ezek mind megadatnak néktek.
34.
Ne aggodalmaskodjatok tehát a holnap felől; mert a holnap majd aggodalmaskodik a maga dolgai felől. Elég minden napnak a maga baja.

"Egy hülye kérdés: a múzeumokat ki ellenőrzi?? Látott már valaki régészt bilincsben elvinni? Vagy azt ki ellenőrzi, hogy megfelelően folyik-e az ásatás? Esetleg ha valaki tudja, hogyan is működik egy múzeumban az ellenőrzés és dokumentáció a lelet útja során a földektől a raktárig, megírhatná! Köszi!"

Nem a mi dolgunk.
Ha netán egy régészt elvinnének bilincsben az bármire is feljogosítana minket?
Egyáltalán nem. De nem is erről van szó. Túlságosan egyoldalúnak látom a detektorosok egzecíroztatását. És ugye - ahogy a fémkeresősök összessége sem rabló - a régészek összessége sem talpig becsületes. De csak keresőst láttam bilincsben.



Pulek
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2015. november 3., kedd 13:52
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Pulek » 2015. december 10., csütörtök 22:29

Gabor írta:
Pulek írta:Gabor: "Hm.Azért megnézném hogy az engedéllyel rendelkezőknek mi marad véletlenül a zsebében.Ha ellenőriznek van papír és ígéret hogy megy a múzeumba.Ha nem "látja" senki akkor lehet válogatni.Van az a mondás:Minden szentnek maga felé hajlik a keze"
Egyébként érdemes megnézni egy múzeumi raktárat.Halmokba állnak a holmik.Jó érzés gyarapítani a semmit.Kiállítás alig van.
A kedvencem amikor a múzeumi évkönyvben leírják hogy leltárkor ez az nem volt meg......Biztos elpárolgott az évek során :D
Így se jó úgy se jó,Ez van."

Egy hülye kérdés: a múzeumokat ki ellenőrzi?? Látott már valaki régészt bilincsben elvinni? Vagy azt ki ellenőrzi, hogy megfelelően folyik-e az ásatás? Esetleg ha valaki tudja, hogyan is működik egy múzeumban az ellenőrzés és dokumentáció a lelet útja során a földektől a raktárig, megírhatná! Köszi!

Ezt nem én írtam, rossztól idézel!
Norman, bocs! :oops:



Avatar
yoember
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 11:40
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: yoember » 2015. december 11., péntek 9:13

Ricordo írta:Szerintem felesleges ezt a két dolgot összekötni, mert nincs közöttük összefüggés. Nem attól lesz igaz vagy hamis a történetírás, hogy a keresősök becsületesek-e vagy sem. Egyébként mindenki abban hisz, amiben akar, ezt semmi nem tiltja. Pl. ismerek valakit, aki szerint Erdélyben leszálltak az UFO-k és arany lemezekre vésett titkosírást hagytak itt, amely az emberiség ősi történetét taglalja. Másvalaki - neki fenn van az előadása a jutyubon - teljes biztonsággal állítja, hogy a Pilis alatt 14 000 éves föld alatti templomok vannak és amit mi a hegy szikláinak látunk, az tulajdonképpen egyfajta öntött beton, amivel a föld alatti templomok bejáratait álcázták. Szerintem ő is kóklernek tartja a hivatalos történettudományt, mert nem fogadják be a "felfedezését", az annunakikról nem is beszélve. Egyébként idén nyáron jómagam is jártam arra, de egy kora újkori kőfejtő maradványain kívül mást nem láttam. Illetve mégis, az egyik "szent helyen" valami titkos szekta szokott szertartásokat végezni, mert egy tisztáson kőköröket és kőhalmokat emeltek és körben a fák törzsére titokzatos fehér motívumokat festettek. Szerintem az összes említett személynek joga van arra, hogy azt higgye, amit akar, beleértve a pilisi szívcsakrát, Attila sírját és a négyezer éves hun keresztet, de nem hiszem, hogy az ő "tanaikkal" le lehetne váltani a hivatalos történettudományt.
Highlander írta:Nagy érdeklődéssel olvasom ezt a fórumot és más internetes forrásokat is.
Én is fémkeresőzöm, és ha már tisztességről van szó, azt mondom, hogy ez oda-vissza elvárható lenne!
Ha elvárják hogy becsületesen leadjunk, cserébe igazmondó történetírás járna.(...)
Köszönöm, ha elolvastad!
:text-lol:



Avatar
Highlander
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2015. november 24., kedd 22:46
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Highlander » 2015. december 11., péntek 10:58

:|
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Highlander 2016. február 17., szerda 12:25-kor.



Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2015. december 11., péntek 13:14

Highlander írta:
yoember írta:
Ricordo írta:Szerintem felesleges ezt a két dolgot összekötni, mert nincs közöttük összefüggés. Nem attól lesz igaz vagy hamis a történetírás, hogy a keresősök becsületesek-e vagy sem. Egyébként mindenki abban hisz, amiben akar, ezt semmi nem tiltja. Pl. ismerek valakit, aki szerint Erdélyben leszálltak az UFO-k és arany lemezekre vésett titkosírást hagytak itt, amely az emberiség ősi történetét taglalja. Másvalaki - neki fenn van az előadása a jutyubon - teljes biztonsággal állítja, hogy a Pilis alatt 14 000 éves föld alatti templomok vannak és amit mi a hegy szikláinak látunk, az tulajdonképpen egyfajta öntött beton, amivel a föld alatti templomok bejáratait álcázták. Szerintem ő is kóklernek tartja a hivatalos történettudományt, mert nem fogadják be a "felfedezését", az annunakikról nem is beszélve. Egyébként idén nyáron jómagam is jártam arra, de egy kora újkori kőfejtő maradványain kívül mást nem láttam. Illetve mégis, az egyik "szent helyen" valami titkos szekta szokott szertartásokat végezni, mert egy tisztáson kőköröket és kőhalmokat emeltek és körben a fák törzsére titokzatos fehér motívumokat festettek. Szerintem az összes említett személynek joga van arra, hogy azt higgye, amit akar, beleértve a pilisi szívcsakrát, Attila sírját és a négyezer éves hun keresztet, de nem hiszem, hogy az ő "tanaikkal" le lehetne váltani a hivatalos történettudományt.
Highlander írta:Nagy érdeklődéssel olvasom ezt a fórumot és más internetes forrásokat is.
Én is fémkeresőzöm, és ha már tisztességről van szó, azt mondom, hogy ez oda-vissza elvárható lenne!
Ha elvárják hogy becsületesen leadjunk, cserébe igazmondó történetírás járna.(...)
Köszönöm, ha elolvastad!
:text-lol:
Köszönöm a kiforgatást! Én nem az UFO-s, szektás és egyéb elszállt emberkék agyszüleményeiről beszélek, én nem ezeket írtam példának, ezeket TE hoztad elő, mintha én propagálnék ilyesmit. Amit én valóban írtam, nagyon "korrekt" módon kihagytad! Magadnak csinálsz magas ladbát, amit látványosan lecsaphatsz, hogy idiótának állíts be! Nem semmi! :(

Tényleg köszönöm, mert ez pontosan illusztrálja, ami nálunk zajlik. Aki mer bármiben mást mondani, mint az akadémikus tanok, azt el kell hallgattatni. Éppen így, ahogy te, lejáratással. Például aki pedzegetni meri, hogy esetleg a török nyelv közelebbi rokon mint a finn, vagy az őseink ezer éve valószínűleg mind tudtak írni-olvasni, mindjárt le lehet söpörni azzal hogy egybemossák az annunaki hívőkkel, szektás, vagy azzal, hogy "magyarkodik". Így nem kell értelmes tudományos érveket felhozni, tehát nem is derülhet ki az igazság.
A tények nem a fémkeresősökön múlnak, de azért adjak le hogy gazdagítsam a tudományt, vagy azért hogy az én leleteimet is beillesszék egy hazugságrendszerbe?

Szerintem arra célzott, hogy itt nem a hitről van szó, hanem jogszabályokról, annak meg semmi köze ahhoz, hogy ki mit hisz vagy gondol.



Ricordo
Százados
Százados
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:49
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Ricordo » 2015. december 11., péntek 15:33

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ricordo 2016. május 4., szerda 20:45-kor.



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2015. december 11., péntek 15:43

Így néz ki egy mai napon kiadott (sokadik) engedély fejléce:
XXX.jpg
XXX.jpg (95.56 KiB) Megtekintve 13977 alkalommal
Nem vízi, hanem szántóföldre szól.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kanbagoly 2015. december 11., péntek 21:09-kor.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Kossuth
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 9:17
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Kossuth » 2015. december 11., péntek 16:03

kanbagoly írta:Így néz ki egy mai napon kiadott (sokadik) engedély fejléce:
XXX.png
Nem vízi, hanem szántóföldre szól.
Na tessék, hát mégsem lehetetlen!



Pirate
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2015. augusztus 30., vasárnap 19:08
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Pirate » 2015. december 11., péntek 16:07

Lehet, hogy még én is szerencsét próbálok!



Ranger67
Százados
Százados
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 15:48
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Ranger67 » 2015. december 11., péntek 19:48

kis-vakond írta:
Ranger67 írta:Előre is köszönet azoknak akik megosztották a az engedély megszerzésével kapcsolatos infókat, ugyanakkor engedjétek meg egy teljesen személyes és pragmatikus felvetést: Kinek van erre ideje? Aki dolgozik - és nem keveset - családja van az, hogy tud több órát csak az engedély megszerzéséhez szükséges adminisztrációval tölteni? Nyilván ha megélhetési vagyok remekül tudom így magam legalizálni és ez csak egy protokoll a foglalkozásom űzéséhez, persze nem gondolom, hogy az itt megnyilvánulok ilyenek lennének! Régen ha volt egy héten 2-3 órám lengettem és lőn jó, gyerek, kutya természet, történelem, persze szigorúan 1711-től. Hozzá teszem a gyerkőceim többre értékelik a szabadban való bóklászást a tabletnél, aki gyerekes tudja miről van szó. Azért jó, hogy van lehetőség ........ de ez nem túl reális, több óra adminisztráció és így sem borítékolt az eredmény.
Na hajrá fiúk csak lelkesen!
Szia
Aki megélhetési,az szerintem nem hajt az engedélyre.
Eddig is mentek,többen,éjjel,milliós gépekkel.
Sokszor többet tudnak a lelőhelyekről,mint maga a múzeum.
A régészeti osztály vezetőjével történt beszélgetés során elmondta,hogy voltak kint kunhalmoknál,
majdnem leültek.Nem ásás nyomok voltak,hanem munkagépekkel elhordták a halmokat. :shock: :shock:
Kis markoló,fel egy platósra,és valami nyugis helyen meg átnézték. :( na ezek nem rohangálnak
tulajdonosi hozzájárulással.
Amúgy megjegyzem én is meló mellett próbálom lebonyolítani ezt az egészet.
Késő este nyomtatgatok,napközben próbálok telefonon felkeresni tulajokat,persze fülesen keresztül,nehogy a munka rovására menjen. :?
Tegnap előtt egy estig nyitva tartó postán ajánlva adtam fel levelet egy vidéki tulajnak,stb.
Itt is,dolog van ám,építőipar 1000rel,meló hétfőtől szombatig,család,gyerek,ház körüli,miegymás.
Szinte csak a vasárnapom szabad,de ha kijutok nem szeretnék 150es vérnyomással lengetni,nyugis séta helyett
figyelni mikor milyen autó közeledik.
Ezt az én idegeim már nem bírják. :D
Ha nem lenne járható ez az út,azt hiszem feladnám én is,bár mennyire is fájna.Nem tenném kockára mind azt,amit eddig elértem.
A találás öröme az ami hajt.


--kv--
Szia!
Csak csodálni tudom a kitartásodat és hajrá!
A megélhetésit átvitt értelemben használtam /tipikusan szegényebb, szociálisan determinált elkövető, elkövetési móda / profi lelőhely fosztogatás az más téma, de arra ez a TV. aligha jó, arra csak a feljánlás megvásarlás rendszer lenne hatékony, de attól igen messze vagyunk.
MÁS: Nem lehetne betársulni már engedéllyel rendelkező kolléga mellé? Kombóban? Természetesen az engedélyt kijáró költségeit megtérítve. Ha a hatóság adott területre már kiadott egy engedélyt és csatlakozó kérelem érkezik, már csak a kérelmező pedigréje az elbírálandó. Így a csatlakozó kérelmező egyszerűbben kaphatna engedélyt. Persze ehez kell az a nagylelkű első kérelem benyújó aki így vagy úgy de kijárja az utat.
Fel is dobom esetleg valaki Borsodban! \m/
Lehet, hogy a KET szerint járható!!??



buktaede
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: buktaede » 2015. december 11., péntek 20:10

Sziasztok!

Én pedig még annyit kérdeznék a Tisztelt társaktól, hogy létezik-e egy szerűbb megoldás annál, mint hogy vesz ki az ember egy nap szabadságot, és beül a földhivatalba, kitudni egy-két terület konkrét tulajdonosát. Mert tudom, hogy a mo.hu-n van lehetőség limitált lekérdezésre, de azon én úgy mentem el, hogy csak konkrét hrsz-re, vagy pontos címre tudsz keresni. Viszont ugye mi általában külterületen, szántón szoktunk bolyongani, ott meg sok utcanév nem nagyon van.

A segítséget előre is köszi!



Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: khepera » 2015. december 11., péntek 20:13

Ranger67 írta:
kis-vakond írta:
Ranger67 írta:Előre is köszönet azoknak akik megosztották a az engedély megszerzésével kapcsolatos infókat, ugyanakkor engedjétek meg egy teljesen személyes és pragmatikus felvetést: Kinek van erre ideje? Aki dolgozik - és nem keveset - családja van az, hogy tud több órát csak az engedély megszerzéséhez szükséges adminisztrációval tölteni? Nyilván ha megélhetési vagyok remekül tudom így magam legalizálni és ez csak egy protokoll a foglalkozásom űzéséhez, persze nem gondolom, hogy az itt megnyilvánulok ilyenek lennének! Régen ha volt egy héten 2-3 órám lengettem és lőn jó, gyerek, kutya természet, történelem, persze szigorúan 1711-től. Hozzá teszem a gyerkőceim többre értékelik a szabadban való bóklászást a tabletnél, aki gyerekes tudja miről van szó. Azért jó, hogy van lehetőség ........ de ez nem túl reális, több óra adminisztráció és így sem borítékolt az eredmény.
Na hajrá fiúk csak lelkesen!
Szia
Aki megélhetési,az szerintem nem hajt az engedélyre.
Eddig is mentek,többen,éjjel,milliós gépekkel.
Sokszor többet tudnak a lelőhelyekről,mint maga a múzeum.
A régészeti osztály vezetőjével történt beszélgetés során elmondta,hogy voltak kint kunhalmoknál,
majdnem leültek.Nem ásás nyomok voltak,hanem munkagépekkel elhordták a halmokat. :shock: :shock:
Kis markoló,fel egy platósra,és valami nyugis helyen meg átnézték. :( na ezek nem rohangálnak
tulajdonosi hozzájárulással.
Amúgy megjegyzem én is meló mellett próbálom lebonyolítani ezt az egészet.
Késő este nyomtatgatok,napközben próbálok telefonon felkeresni tulajokat,persze fülesen keresztül,nehogy a munka rovására menjen. :?
Tegnap előtt egy estig nyitva tartó postán ajánlva adtam fel levelet egy vidéki tulajnak,stb.
Itt is,dolog van ám,építőipar 1000rel,meló hétfőtől szombatig,család,gyerek,ház körüli,miegymás.
Szinte csak a vasárnapom szabad,de ha kijutok nem szeretnék 150es vérnyomással lengetni,nyugis séta helyett
figyelni mikor milyen autó közeledik.
Ezt az én idegeim már nem bírják. :D
Ha nem lenne járható ez az út,azt hiszem feladnám én is,bár mennyire is fájna.Nem tenném kockára mind azt,amit eddig elértem.
A találás öröme az ami hajt.


--kv--
Szia!
Csak csodálni tudom a kitartásodat és hajrá!
A megélhetésit átvitt értelemben használtam /tipikusan szegényebb, szociálisan determinált elkövető, elkövetési móda / profi lelőhely fosztogatás az más téma, de arra ez a TV. aligha jó, arra csak a feljánlás megvásarlás rendszer lenne hatékony, de attól igen messze vagyunk.
MÁS: Nem lehetne betársulni már engedéllyel rendelkező kolléga mellé? Kombóban? Természetesen az engedélyt kijáró költségeit megtérítve. Ha a hatóság adott területre már kiadott egy engedélyt és csatlakozó kérelem érkezik, már csak a kérelmező pedigréje az elbírálandó. Így a csatlakozó kérelmező egyszerűbben kaphatna engedélyt. Persze ehez kell az a nagylelkű első kérelem benyújó aki így vagy úgy de kijárja az utat.
Fel is dobom esetleg valaki Borsodban! \m/
Lehet, hogy a KET szerint járható!!??
Kunhalmot elhordani... barmok, vandálok szemét mocsok alljanép. ja mellesleg idióták. Egy átlag kunhalomban van egy lakó valahol a mélyén, két köcsög mellette kajával az egész sárga okkerrel bekenve és gyakorlatilag semmi más. Az ilyeneket évekig leültetném... Nahát... hogy a régészek nem bíznak a keresősökben... nem is értem igazán. :twisted: :twisted: :twisted:


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: khepera » 2015. december 11., péntek 20:20

buktaede írta:Sziasztok!

Én pedig még annyit kérdeznék a Tisztelt társaktól, hogy létezik-e egy szerűbb megoldás annál, mint hogy vesz ki az ember egy nap szabadságot, és beül a földhivatalba, kitudni egy-két terület konkrét tulajdonosát. Mert tudom, hogy a mo.hu-n van lehetőség limitált lekérdezésre, de azon én úgy mentem el, hogy csak konkrét hrsz-re, vagy pontos címre tudsz keresni. Viszont ugye mi általában külterületen, szántón szoktunk bolyongani, ott meg sok utcanév nem nagyon van.

A segítséget előre is köszi!
Nekem anno azt mondta a KÖH-ös néni, hogy segít ebben ha kérem. Náluk van szerintem adatbázis. Próbáld erről megközelíteni esetleg.


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

buktaede
Status: Offline

Engedély fémkereséshez

Hozzászólás Szerző: buktaede » 2015. december 11., péntek 20:24

Köszi!
Én valami egyszerűbben hozzáférhető dologra gondoltam, mint esetleg gps koordináta, vagy eov. Mert ha a KÖH-ögős nénit is szívességre kell kérni, az ugyanúgy beséta a hivatalba, mint a földhivatali vonal.



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2015. december 11., péntek 20:30

buktaede írta:Köszi!
Én valami egyszerűbben hozzáférhető dologra gondoltam, mint esetleg gps koordináta, vagy eov. Mert ha a KÖH-ögős nénit is szívességre kell kérni, az ugyanúgy beséta a hivatalba, mint a földhivatali vonal.
Polgármesteriben egyszer kérsz ügyfélkapu regisztrációt (általában hétfőn direkt ezért vannak este hatig) és onnantól online is tudsz bármit intézni hátralévő életed során. https://ugyfelkapu.magyarorszag.hu/

Még asszem ingyenes betekintést is a földhivataltól. HRSZ-t meg a HÉSZ-ből.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kanbagoly 2015. december 11., péntek 21:10-kor.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Ricordo
Százados
Százados
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:49
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Ricordo » 2015. december 11., péntek 20:38

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ricordo 2016. május 4., szerda 20:45-kor.



Marcus Antonius
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2015. október 20., kedd 10:40
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Marcus Antonius » 2015. december 11., péntek 20:41

Örülök, hogy végre van valami. Már azt hittem, hogy nem is lehet legálisan fémkeresőzni.



Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: khepera » 2015. december 11., péntek 20:56

Ricordo írta:Ez szerintem necces. Vegyük végig. Ha XY keresősnek adták meg az engedélyt, akkor abban az eljárásban ő volt az ügyfél és az ő számára állapította meg a hatóság a keresőzési jogosultságot a határozatában. Ez egy olyan hatósági határozaton alapuló jogosultság, amit ő (az XY keresős) egyoldalú akaratnyilatkozattal nem tud másra átruházni vagy mással megosztani. De nem is privilégium, tehát a törvény nem zárja ki azt, hogy arra a területre és arra az időszakra más is engedfélyt kapjon. Tehát ha valakivel utólag "társulni" akarsz adott területen való keresőzésre, akkor értelmezésem szerint neked is meg kell kérni az engedélyt. Tehát ebben egyetértünk. Itt felmerül egy érdekes részkérdés, méghozzá a tulajdonosi hozzájárulás témája. Ha az XY által a kérelem mellékleteként benyújtott tulajdonosi hozzájáruláson az szerepel, hogy XY számára szól, akkor nincs mese, neked is meg kell kérni a hozzájárulást a tulajtól és becsatolni a saját kéremedhez. Ha azonban az XY-nak adott tulajdonosi hozzájáruás nem nevesíti, hjogy kinek szól, hanem csak az van benne, hogy az *** Hrsz.-ú földjén ***-től ***-ig hozzájárul a keresőzéshez, akkor véleményem szerint ezt a hozzájárulást (pl. az irat hiteles másolatát) elvileg te is benyújthatod a kérelmed mellékleteként.
Ranger67 írta:MÁS: Nem lehetne betársulni már engedéllyel rendelkező kolléga mellé? Kombóban? Természetesen az engedélyt kijáró költségeit megtérítve. Ha a hatóság adott területre már kiadott egy engedélyt és csatlakozó kérelem érkezik, már csak a kérelmező pedigréje az elbírálandó. Így a csatlakozó kérelmező egyszerűbben kaphatna engedélyt. Persze ehez kell az a nagylelkű első kérelem benyújó aki így vagy úgy de kijárja az utat.
Fel is dobom esetleg valaki Borsodban! \m/
Lehet, hogy a KET szerint járható!!??
Nemnecces de az illető kollega simán bukhatja az engedélyét. Nálunk legalábbis ez van. Kiváltképp ha múzeumi kérésre már ismert területre megyek. Tilos bárkit vinnem - érthető...


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2015. december 11., péntek 21:23

kanbagoly írta:
buktaede írta:Köszi!
Én valami egyszerűbben hozzáférhető dologra gondoltam, mint esetleg gps koordináta, vagy eov. Mert ha a KÖH-ögős nénit is szívességre kell kérni, az ugyanúgy beséta a hivatalba, mint a földhivatali vonal.
Polgármesteriben egyszer kérsz ügyfélkapu regisztrációt (általában hétfőn direkt ezért vannak este hatig) és onnantól online is tudsz bármit intézni hátralévő életed során. https://ugyfelkapu.magyarorszag.hu/

Még asszem ingyenes betekintést is a földhivataltól. HRSZ-t meg a HÉSZ-ből.

Öööö ezekszerint csak 2 évre szól, ezt nem tudtam: https://gate.gov.hu/sso/ap/ApServlet?partnerid=fomi
De akkor is egyszerűbb, mint a földhivatalba rohangálni: http://www.foldhivatal.hu/content/view/172/163/
111.jpg
111.jpg (153.7 KiB) Megtekintve 14067 alkalommal


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
kis-vakond
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:39
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: kis-vakond » 2015. december 11., péntek 21:53

khepera írta:
Ricordo írta:Ez szerintem necces. Vegyük végig. Ha XY keresősnek adták meg az engedélyt, akkor abban az eljárásban ő volt az ügyfél és az ő számára állapította meg a hatóság a keresőzési jogosultságot a határozatában. Ez egy olyan hatósági határozaton alapuló jogosultság, amit ő (az XY keresős) egyoldalú akaratnyilatkozattal nem tud másra átruházni vagy mással megosztani. De nem is privilégium, tehát a törvény nem zárja ki azt, hogy arra a területre és arra az időszakra más is engedfélyt kapjon. Tehát ha valakivel utólag "társulni" akarsz adott területen való keresőzésre, akkor értelmezésem szerint neked is meg kell kérni az engedélyt. Tehát ebben egyetértünk. Itt felmerül egy érdekes részkérdés, méghozzá a tulajdonosi hozzájárulás témája. Ha az XY által a kérelem mellékleteként benyújtott tulajdonosi hozzájáruláson az szerepel, hogy XY számára szól, akkor nincs mese, neked is meg kell kérni a hozzájárulást a tulajtól és becsatolni a saját kéremedhez. Ha azonban az XY-nak adott tulajdonosi hozzájáruás nem nevesíti, hjogy kinek szól, hanem csak az van benne, hogy az *** Hrsz.-ú földjén ***-től ***-ig hozzájárul a keresőzéshez, akkor véleményem szerint ezt a hozzájárulást (pl. az irat hiteles másolatát) elvileg te is benyújthatod a kérelmed mellékleteként.
Ranger67 írta:MÁS: Nem lehetne betársulni már engedéllyel rendelkező kolléga mellé? Kombóban? Természetesen az engedélyt kijáró költségeit megtérítve. Ha a hatóság adott területre már kiadott egy engedélyt és csatlakozó kérelem érkezik, már csak a kérelmező pedigréje az elbírálandó. Így a csatlakozó kérelmező egyszerűbben kaphatna engedélyt. Persze ehez kell az a nagylelkű első kérelem benyújó aki így vagy úgy de kijárja az utat.
Fel is dobom esetleg valaki Borsodban! \m/
Lehet, hogy a KET szerint járható!!??
Nemnecces de az illető kollega simán bukhatja az engedélyét. Nálunk legalábbis ez van. Kiváltképp ha múzeumi kérésre már ismert területre megyek. Tilos bárkit vinnem - érthető...
Üdv

Olyan nincs,hogy a kérelemben nem nevesíti meg azt a személyt aki a keresésre jogosult az elbírálás után.
Név szerint mint kérelmező+nyilatkozat.
Pontosan,a keresési jog át nem adható másik személynek.
Természetesen más is adhat be ugyanazzal tulajdonosi hozzájárulással ugyanarra a területre kérelmet,de szerintem
ennek elbírálása nem vonható össze.
DE,ha már a társulásról szó esett,ez is járható.
Tul.-i hozzájáruláson mint kérelmező,több személyt,is meg lehet jelölni.
Általam benyújtottakon még plusz 2 emberke van fenn,szintén dolgoztak már múzeummal.
(Mindenképp csak olyanokat vegyél fel akinek gyengébb a gépe a tiednél. :lol: :lol: :lol: :lol: )
Remélem nem olvassák :D :whistle: :whistle:
Természetesen ebben az esetben a nyilatkozat(büntetőjogi) benyújtási
kötelezettségüknek eleget kell tenni.
--kv--



buktaede
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: buktaede » 2015. december 12., szombat 9:45

Tisztelt kanbagoly!

Köszönöm a segítő szándékot, de ezt már az alap kérdésemben is írtam, hogy ismerem, csak én a magyarorszag.hu-t írtam hivatkozásnak. Viszont vagy elmebéli, vagy informatikai képességeimet meghaladja, de nekem úgy jött le, hogy csak konkrét cím, vagy hrsz. alapján tudsz keresni. Ezért érdeklődtem, hogy valaki valami okosságot tud-e, hogy lehetne egyszerűbben tulaj adatokat beszerezni.

Még egyszer köszönöm!



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2015. december 12., szombat 10:14

buktaede írta:Tisztelt kanbagoly!

Köszönöm a segítő szándékot, de ezt már az alap kérdésemben is írtam, hogy ismerem, csak én a magyarorszag.hu-t írtam hivatkozásnak. Viszont vagy elmebéli, vagy informatikai képességeimet meghaladja, de nekem úgy jött le, hogy csak konkrét cím, vagy hrsz. alapján tudsz keresni. Ezért érdeklődtem, hogy valaki valami okosságot tud-e, hogy lehetne egyszerűbben tulaj adatokat beszerezni.

Még egyszer köszönöm!
Igen igazad van, elkerülte a figyelmemet. HRSZ-el működik, azt meg HÉSZ-ből tudsz szedni. Ha van online akkor mákod van. Ha nincs, akkor rendelhető valahol szintén online (sajnos csak pénzért), de a polgármesteri építésügyi osztályán is kérhető másolat, ami csak 1x beruházás és még mindig lényegesen olcsóbb, mint pld. egy horgászengedély.

Szerintem nem bonyolult, itt a földhivatal demo-n ki tudod próbálni, hogy működik a rendszer:
https://info.foldhivatal.hu/demo/index.html


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

buktaede
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: buktaede » 2015. december 12., szombat 11:24

Köszi az infókat, sajnos nem vagyok bentebb. Így hát rá kell szánni, akár szabadság árán is, hogy beballagjon az ember a földhivatalba, és leellenőrízze, hogy egyáltalán érdemes-e nekimenni a kinézett terület engedélyeztetésének. Mert ugye, ha sok a tulaj, veszett fejsze nyele, lehet újabb területeket lesegetni. Majd újra szabi, földhivatal, próbálkozás. Stb, stb...
És, ha végre találok egy egytulajos, vagy kevés tulajos területet, akkor jöhet az engedélyeztetés. És mivel nem tudom, hogy van-e valami lelőhely, vagy egyéb kizáró ok, megint bukó a dolog, csak itt már kicsike pénzt is bukik az ember. Azután lehet újra kezdeni az idők végezetéig. :(

Az igaz, hogy a horgászengedély drágább, de ott beballagok az irodába, akár hétvégén is, és kb. 10 perc alatt megvagyok mindennel. Sőt, megtudom azt is, hogy mikor, ill. hová nem szabad mennem. Itt legalább kap az ember valamiféle szolgáltatás jellegűt a pénzéért.

Miért nem lehet ezt az eljárást, vagy legalábbis egy részét oly módon megoldani, hogy ha már vettem ki szabit, és rászánom az időt, akkor ott egy helyben megkapjam a szükséges infókat (tulaj, tiltott terület vonatkozásában) ahhoz, hogy el tudjak indulni a tulajdonosi hozzájárulásért. Valahogy úgy, mint az okmányirodákban, hogy bemegyek, és szinte mindent elintézek egy alkalommal, egy helyen. Ha ezt össze lehetne valahogy hozni, nyilván több ember indulna a sötétből a fény felé.



Ranger67
Százados
Százados
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 15:48
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Ranger67 » 2015. december 12., szombat 11:49

Tényleg nem is értem, hogy ad hozzájárulást egy föld tulaj egy vadidegennek? Bár lehet az ember megnyerő meg minden és még ott van a teljesen "törvénytelen" de hát mégis csak érthető - ami az én fődemben van az az enyém érzés.
Persze az ismerős az más!



Ranger67
Százados
Százados
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 15:48
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Ranger67 » 2015. december 12., szombat 11:51

Na lőjetek le érte: bezzeg ha egy egyesület egy kis pénzért, ja és még a régész kolléga is ott lehetne! Na mit szóltok?



T.Csaba
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2015. szeptember 22., kedd 23:05
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: T.Csaba » 2015. december 12., szombat 16:13

Egyesület:
Egyesületek is kaphatnak engedélyt? Úgy tudom, jogi személyek is léteznek, mint pl egyesületek, és azok is rendelkeznek sok olyan lehetőséggel,amivel a természetes személyek.
Mert ha igen, akkor itt a nagy lehetőség az összefogásra!
Ha nem, az még nagyobb ok, hogy ezt keresztülvigyük!



Ricordo
Százados
Százados
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:49
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Ricordo » 2015. december 12., szombat 17:44

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ricordo 2016. május 4., szerda 20:44-kor.



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2015. december 12., szombat 18:23

Ricordo írta:Szerintem az engedélyezési eljárásban csak természetes személy lehet az ügyfél, ui. olyan, büntetőjogi és szabálysértési előélettel kapcsolatos adatokat kell igazolni, amit csak természetes személy tud, amiből az következik, hogy egyesület nem kaphat engedélyt. De az engedéllyel már rendelkező fórumtársak hozzászólásából azt szűrtem le, hogy több magánszemély együtt is beadhatja a kérelmet. Tehát társulni lehet, de az egyesüléstől nem remélhető az engedélyezéssel kapcsolatos eljárási jogi előny.
T.Csaba írta:Egyesület:
Egyesületek is kaphatnak engedélyt? Úgy tudom, jogi személyek is léteznek, mint pl egyesületek, és azok is rendelkeznek sok olyan lehetőséggel,amivel a természetes személyek.
Mert ha igen, akkor itt a nagy lehetőség az összefogásra!
Ha nem, az még nagyobb ok, hogy ezt keresztülvigyük!
Ehhez már felügyelő régészt kell megfogadni, ahogy az angélus egyesületek is csinálják. Lényegében a rally részvételi díj fedezi a régész napi bérét, meg ha a megállapodás úgy szól, akkor a terület használati díját is.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: khepera » 2015. december 12., szombat 19:46

buktaede írta:Köszi az infókat, sajnos nem vagyok bentebb. Így hát rá kell szánni, akár szabadság árán is, hogy beballagjon az ember a földhivatalba, és leellenőrízze, hogy egyáltalán érdemes-e nekimenni a kinézett terület engedélyeztetésének. Mert ugye, ha sok a tulaj, veszett fejsze nyele, lehet újabb területeket lesegetni. Majd újra szabi, földhivatal, próbálkozás. Stb, stb...
És, ha végre találok egy egytulajos, vagy kevés tulajos területet, akkor jöhet az engedélyeztetés. És mivel nem tudom, hogy van-e valami lelőhely, vagy egyéb kizáró ok, megint bukó a dolog, csak itt már kicsike pénzt is bukik az ember. Azután lehet újra kezdeni az idők végezetéig. :(

Az igaz, hogy a horgászengedély drágább, de ott beballagok az irodába, akár hétvégén is, és kb. 10 perc alatt megvagyok mindennel. Sőt, megtudom azt is, hogy mikor, ill. hová nem szabad mennem. Itt legalább kap az ember valamiféle szolgáltatás jellegűt a pénzéért.

Miért nem lehet ezt az eljárást, vagy legalábbis egy részét oly módon megoldani, hogy ha már vettem ki szabit, és rászánom az időt, akkor ott egy helyben megkapjam a szükséges infókat (tulaj, tiltott terület vonatkozásában) ahhoz, hogy el tudjak indulni a tulajdonosi hozzájárulásért. Valahogy úgy, mint az okmányirodákban, hogy bemegyek, és szinte mindent elintézek egy alkalommal, egy helyen. Ha ezt össze lehetne valahogy hozni, nyilván több ember indulna a sötétből a fény felé.
hmmm. KB azért, mert a horgászegyesületeknek érdeke, hogy horgássz. Az örökségvédelemnek meg nem érdeke, hogy keresőzz. A befolyt pén fenntartja az egyesületet, finanszírozzák a halgazdálkodást, telepítést stb. Itt a befolyt összeg egy eljárási illeték, finanszírozni semmit nem lehet belőle olyan kevés, a fibulák visszatelepítése is aggályos...


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

buktaede
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: buktaede » 2015. december 13., vasárnap 10:00

Nyilván az az érdek, hogy a földben maradjon, én ezt értem. Hisz ezt halljuk a régészektől is. Kell az utókornak is puzzle, amit az eke szétcsapkod. Gondolom azt meg nem akarta a "tisztelt OGY" felvállalni, hogy konkrétan betiltsa a keresőzést, mert akkor a forgalmazását is meg kellene tiltani. És ugye tudjuk, akkor jön Strassbourg...

Nem akarok kötözködni, de a hasonlatod elég gyengécskére sikerült. A fibula az, ami pont hiányzik még? Nincs még belőle az utolsó múzeumnak is vagy 10-20 darab. Ha már horgászat, ez kb. olyan, mintha azt mondanám, hogy sajnálja a vízterület kezelője, hogy kifogdosod a törpeharcsákat.



Ricordo
Százados
Százados
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:49
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Ricordo » 2015. december 13., vasárnap 11:53

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ricordo 2016. május 4., szerda 20:44-kor.



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Engedély fémkereséshez

Hozzászólás Szerző: Feri » 2015. december 13., vasárnap 14:14

Áthelyeztem ide az engedélyes hozzászólásokat az "Újságírás" témából.


www.metaldetector.hu

buktaede
Status: Offline

Re: Engedély fémkereséshez

Hozzászólás Szerző: buktaede » 2015. december 13., vasárnap 14:30

Kedves Ricordo. Valóban. Nem eu-s jogot, hanem apavető emberi jogot sérthetne a kereskedők szempontjából, mint a játékgépek, trafikügy kapcsán. Én erre gondoltam strassborurg alatt. Egyébként kiemelted hozzászólásom egyik alapvetően lényegtelen részét, és azon rugózol. Nem tudom, hogy hol "idegesítő, megalapozatlan hiedelem" az amin kérődzök, hogy igenis rendkívül nehéz, sőt legtöbb esetben lehetetlen az engedély kérelmezés. De ha idegesít, a magad érdekében szelektálj, és nem olvasd el, amit írok. Bocs.



Ricordo
Százados
Százados
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:49
Status: Offline

Re: Engedély fémkereséshez

Hozzászólás Szerző: Ricordo » 2015. december 13., vasárnap 14:53

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ricordo 2016. május 4., szerda 20:44-kor.



Ricordo
Százados
Százados
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:49
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Ricordo » 2015. december 13., vasárnap 15:12

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ricordo 2016. május 4., szerda 20:44-kor.



buktaede
Status: Offline

Re: Engedély fémkereséshez

Hozzászólás Szerző: buktaede » 2015. december 13., vasárnap 18:00

Csak azért, hogy tisztázzam, amit szerettem volna, mint már említettem, az tulajdonképpen egy lényegtelen rész volt. Nem a keresőzést szabályzás megy szembe az alapjoggal, hanem ha egy keresőket áruló boltosnak veszik el az ún, megélhetését azzal, hogy tovább nem árulhat, így a tulajdonjogától fosztják meg. Vagy valami ilyesmi, mint a régi trafikosnál, miután elvették a lehetőségét a dohánytermékek további forgalmazásától az új trafiktörvénnyel, vagy mi a tökkel. Erre utaltam, de ez lényegtelen is a téma szempontjából.
A horgászengedélyt, most megmondom őszintén, nem emlékszem, hogy én hoztam-e fel, vagy khepera. Lényegtelen is. Én csak arra szerettem volna rávilágítani, hogy már az is pozitívum lenne, ha valami hasonló módon működhetne az eljárás. Itt arra gondoltam, hogy bemegyek, elmondom, hogy mit néztem ki, hol szeretném. Az ügyintéző megnézi ki a tulaj, főleg, hogy hányan. Ezt jelenleg a földhivatalban tudom megtenni. Eldöntöm, hogy nekimegyek-e, hogy a tulajtól szerezzek hozzájárulást. Ha igen, elárulja nekem, nyilván nem konkrétan, csak annyit, hogy kaphatok-e, vagy van valami kizáró ok, tehát segít, hogy oda ne erőlködjek. Ha szabad a pálya, akkor a hivatalba járást letudtam, mert beszerzem a szükséges papírokat, majd ajánlva feladom, oszt várom az engedélyt.
A fibula dolog meg csak azért húzott fel, mert a Dunántúlon annyi van belőlük, meg a digó aprókból, mintha vetettek volna velük. Csak, hogy a "gyümölcsözésnél" maradjunk. (A hülyék lehet elhitték, mint Pinocchio)



attis
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2015. október 24., szombat 18:28
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: attis » 2015. december 13., vasárnap 20:47

Ricordo írta:Szerintem rosszul gondolod, mert a teljes tiltás, beleértve akár a műszerek forgalmazását is, nem sértene EU-s jogot vagy nemzetközi kötelezettségválalást. Egyébként meg eléggé idegesítő, hogy megalapozatlan hiedelmeken kérődzünk itt a fórumban, amik semmivel se viszik előre a keresőzés ügyét, viszont piszkálódásként kiválóak, plusz ötleteket adhatnak a tisztelt jogalkotónak a szabályozás esetleges szigorításához. Ez egy válságtünet.
buktaede írta:Nyilván az az érdek, hogy a földben maradjon, én ezt értem. Hisz ezt halljuk a régészektől is. Kell az utókornak is puzzle, amit az eke szétcsapkod. Gondolom azt meg nem akarta a "tisztelt OGY" felvállalni, hogy konkrétan betiltsa a keresőzést, mert akkor a forgalmazását is meg kellene tiltani. És ugye tudjuk, akkor jön Strassbourg...

Nem akarok kötözködni, de a hasonlatod elég gyengécskére sikerült. A fibula az, ami pont hiányzik még? Nincs még belőle az utolsó múzeumnak is vagy 10-20 darab. Ha már horgászat, ez kb. olyan, mintha azt mondanám, hogy sajnálja a vízterület kezelője, hogy kifogdosod a törpeharcsákat.
De,a forgalmazás betiltása jogokat sértene.
Ez munkaeszköz is,és nem csak a régészeknél(legkevésbé náluk).
Földmunkáknál,fakitermelésnél is használják.
Fájó ,de a törvény teljesen jogos és érthető.
Eddig is kurvára kellett volna a tulaj(tényleg reálisabb lenne a használó)engedélye.
Az örökségvédelem meg mit csinált volna??Nézze tovább a (15-20 évig nézte)a Dunántúli rablást?

Volt egy összejövetel március környékén Gödöllőn.Rácz úr szervezte és az örökségvédelemtől voltak ott hárman is.(keresős 30 ha volt,de volt aki az ország másik feléből is fontosnak érezte hogy eljöjjön)
Teljesen érthetőek és jogosak voltak az érveik.Ígéret volt rá,hogy ha nincs eljárás ellened,megadják az engedélyt.
Akkor három hónapról volt szó.Ezt ahogy hallom egy évre módosították.Ez pozitív változás.
Lehet hogy a tulaj helyett a használót is módosítani fogják.Lehet jogi akadálya van.
Sajnos amit egy jövőbeli keresőzőnek abba kell hagyni az a gyűjtés.Max bélyeget lehet.Nagyon megütheted a bokád ha van egy saját kis gyüjtid,hiába vásároltad vagy máshonnan van. Ez meg sok embernek értelmetlenné teszi a hobbit.
A múzeumnak meg hogyan bizonyíts??Ha beviszel valamit,jogilag törvényt sértettél.Ha csak nem játsszuk el a Magyar honban divatos tesszük a hülyét és azok is vagyunk játékot.(gombaszedéskor,vakondtúrásba találtam stb)
Amúgy hogyan akarják a kedves együttműködésre hajlók(én is az vagyok)bizonyítani hasznosságukat?Nem a múzeumnál ahová behordjuk,hanem mondjuk jogilag,ha arra kerül a sor?A kedves leadók hányszor kaptak leadási dokumentumot???Erre kérem akik már leadtak valamit kérem válaszoljanak.Mi az hogy nincs egy országosan egységesített dokumentum a leadásokra???Nem a keresősökére hanem mindenre.
Már több múzeumba vittem dolgokat.Jogilag,formailag a MNM-ba volt a legtisztább .Mondjuk ide nem találmányokat vittem,hanem magán gyűjteményem.
Fontos lenne a leadási dokumentum az esetleges jövőbeli jobb együttműködés,illetve valamiféle társulás érdekében.
Ha mondjuk 2-300 dokumentummal megtámogatnánk valamiféle igényt egy clubb létrehozására talán több esély lehetne.
Valahogy ezeket is egy csokorba kéne szedni.Különösképpen a jelentősebb leadásokra.A reteklubb meg a többi tévé talán foglalkozna vele.
De ha ők nem,az se baj.Mégis van valami pozitív a kezünkben.A "köszi" a régésztől nagyon szép.Mint kutyának egy simogatás.De ha papírod is van róla az kicsit más.



Válasz küldése Előző témaKövetkező téma