Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Engedély fémkereséshez

Avatar
kovalik
Százados
Százados
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 12:27
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: kovalik » 2015. december 8., kedd 13:46

Procol Harum írta:
June írta:
Procol Harum írta:Fiúk, gyorsan végig lehet futni a posztokon, mert nem sok konstruktív van.
Van lehetőség gyakorolni ezt a hobbit, akárhogyan is tesznek keresztbe. Mindig megvannak a kiskapuk. Hadizásnál problémás, hogy mi éles és mi nem. De minden "roncsos" tudja a megoldást. Az érméknél és másoknál is megvan a megoldás.
Ezt kifejtenéd bővebben?
Minek? Végignéztem az összeset, szinte semmi információ. Két nap alatt 200 új poszt lesz, ami a jogon vitatkozik, kisregényben kifejti a nagyon agyas véleményét huszonharmadjára is, személyeskedik, belinkel ijesztegető cikkeket és azon vergődik. Majdnem mind azt sugallja hogy miért féljél, már most érezd magad bíró és ügyész előtt, priuszod lesz és minden. Egy egész társaság ügyködik azon, hogy a zabszem ne férjen be. Én, a kezdő ugassak a nagyok okos szövegébe?
Ha úgy érzed, a fémkeresés bűn, ne csináld! Ha félsz, ne csináld! Ülj otthon és igyál sört, miközben a tévéhíradóban is azt nézed, hogy mitől féljél!
Több marad nekem ;)
Józan paraszti ész kell, nem ezer oldal törvénykönyv és okos szöveg a fejedbe.

:text-goodpost:



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2015. december 8., kedd 15:28

Procol Harum írta:
.....Józan paraszti ész kell, nem ezer oldal törvénykönyv és okos szöveg a fejedbe....
JÓZAN PARASZTI ÉSZ.png
JÓZAN PARASZTI ÉSZ.png (169.43 KiB) Megtekintve 14551 alkalommal


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
Darwin
Százados
Százados
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2015. október 1., csütörtök 16:23
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Darwin » 2015. december 8., kedd 16:42

kovalik írta:
Procol Harum írta:
June írta:
Procol Harum írta:Fiúk, gyorsan végig lehet futni a posztokon, mert nem sok konstruktív van.
Van lehetőség gyakorolni ezt a hobbit, akárhogyan is tesznek keresztbe. Mindig megvannak a kiskapuk. Hadizásnál problémás, hogy mi éles és mi nem. De minden "roncsos" tudja a megoldást. Az érméknél és másoknál is megvan a megoldás.
Ezt kifejtenéd bővebben?
Minek? Végignéztem az összeset, szinte semmi információ. Két nap alatt 200 új poszt lesz, ami a jogon vitatkozik, kisregényben kifejti a nagyon agyas véleményét huszonharmadjára is, személyeskedik, belinkel ijesztegető cikkeket és azon vergődik. Majdnem mind azt sugallja hogy miért féljél, már most érezd magad bíró és ügyész előtt, priuszod lesz és minden. Egy egész társaság ügyködik azon, hogy a zabszem ne férjen be. Én, a kezdő ugassak a nagyok okos szövegébe?
Ha úgy érzed, a fémkeresés bűn, ne csináld! Ha félsz, ne csináld! Ülj otthon és igyál sört, miközben a tévéhíradóban is azt nézed, hogy mitől féljél!
Több marad nekem ;)
Józan paraszti ész kell, nem ezer oldal törvénykönyv és okos szöveg a fejedbe.

:text-goodpost:
:-bd


Delta, Cobra, Magnum és lelkesedés

June
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2015. október 30., péntek 9:34
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: June » 2015. december 8., kedd 17:52

Darwin írta:
kovalik írta:
Procol Harum írta:
June írta:
Procol Harum írta:Fiúk, gyorsan végig lehet futni a posztokon, mert nem sok konstruktív van.
Van lehetőség gyakorolni ezt a hobbit, akárhogyan is tesznek keresztbe. Mindig megvannak a kiskapuk. Hadizásnál problémás, hogy mi éles és mi nem. De minden "roncsos" tudja a megoldást. Az érméknél és másoknál is megvan a megoldás.
Ezt kifejtenéd bővebben?
Minek? Végignéztem az összeset, szinte semmi információ. Két nap alatt 200 új poszt lesz, ami a jogon vitatkozik, kisregényben kifejti a nagyon agyas véleményét huszonharmadjára is, személyeskedik, belinkel ijesztegető cikkeket és azon vergődik. Majdnem mind azt sugallja hogy miért féljél, már most érezd magad bíró és ügyész előtt, priuszod lesz és minden. Egy egész társaság ügyködik azon, hogy a zabszem ne férjen be. Én, a kezdő ugassak a nagyok okos szövegébe?
Ha úgy érzed, a fémkeresés bűn, ne csináld! Ha félsz, ne csináld! Ülj otthon és igyál sört, miközben a tévéhíradóban is azt nézed, hogy mitől féljél!
Több marad nekem ;)
Józan paraszti ész kell, nem ezer oldal törvénykönyv és okos szöveg a fejedbe.

:text-goodpost:
:-bd
Hát, ha egyszer a fémkereső használata tiltott, akkor árul már el hogy hol van a kiskapu? Az éjszakázás,a nem feltűnő helyen keresőzés nem az.
Az csak bujkálás a hatóság elől.



Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2015. december 8., kedd 18:03

June írta:
Darwin írta:
kovalik írta:
Procol Harum írta:
June írta:
Procol Harum írta:Fiúk, gyorsan végig lehet futni a posztokon, mert nem sok konstruktív van.
Van lehetőség gyakorolni ezt a hobbit, akárhogyan is tesznek keresztbe. Mindig megvannak a kiskapuk. Hadizásnál problémás, hogy mi éles és mi nem. De minden "roncsos" tudja a megoldást. Az érméknél és másoknál is megvan a megoldás.
Ezt kifejtenéd bővebben?
Minek? Végignéztem az összeset, szinte semmi információ. Két nap alatt 200 új poszt lesz, ami a jogon vitatkozik, kisregényben kifejti a nagyon agyas véleményét huszonharmadjára is, személyeskedik, belinkel ijesztegető cikkeket és azon vergődik. Majdnem mind azt sugallja hogy miért féljél, már most érezd magad bíró és ügyész előtt, priuszod lesz és minden. Egy egész társaság ügyködik azon, hogy a zabszem ne férjen be. Én, a kezdő ugassak a nagyok okos szövegébe?
Ha úgy érzed, a fémkeresés bűn, ne csináld! Ha félsz, ne csináld! Ülj otthon és igyál sört, miközben a tévéhíradóban is azt nézed, hogy mitől féljél!
Több marad nekem ;)
Józan paraszti ész kell, nem ezer oldal törvénykönyv és okos szöveg a fejedbe.

:text-goodpost:
:-bd
Hát, ha egyszer a fémkereső használata tiltott, akkor árul már el hogy hol van a kiskapu? Az éjszakázás,a nem feltűnő helyen keresőzés nem az.
Az csak bujkálás a hatóság elől.

Nem tiltott, hanem engedélyköteles! Ahogy minden más EU-s országban is, még a liberális angoloknál is kell engedély!



June
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2015. október 30., péntek 9:34
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: June » 2015. december 8., kedd 18:22

Gabor írta:
June írta:
Darwin írta:
kovalik írta:
Procol Harum írta:
June írta:
Procol Harum írta:Fiúk, gyorsan végig lehet futni a posztokon, mert nem sok konstruktív van.
Van lehetőség gyakorolni ezt a hobbit, akárhogyan is tesznek keresztbe. Mindig megvannak a kiskapuk. Hadizásnál problémás, hogy mi éles és mi nem. De minden "roncsos" tudja a megoldást. Az érméknél és másoknál is megvan a megoldás.
Ezt kifejtenéd bővebben?
Minek? Végignéztem az összeset, szinte semmi információ. Két nap alatt 200 új poszt lesz, ami a jogon vitatkozik, kisregényben kifejti a nagyon agyas véleményét huszonharmadjára is, személyeskedik, belinkel ijesztegető cikkeket és azon vergődik. Majdnem mind azt sugallja hogy miért féljél, már most érezd magad bíró és ügyész előtt, priuszod lesz és minden. Egy egész társaság ügyködik azon, hogy a zabszem ne férjen be. Én, a kezdő ugassak a nagyok okos szövegébe?
Ha úgy érzed, a fémkeresés bűn, ne csináld! Ha félsz, ne csináld! Ülj otthon és igyál sört, miközben a tévéhíradóban is azt nézed, hogy mitől féljél!
Több marad nekem ;)
Józan paraszti ész kell, nem ezer oldal törvénykönyv és okos szöveg a fejedbe.

:text-goodpost:
:-bd
Hát, ha egyszer a fémkereső használata tiltott, akkor árul már el hogy hol van a kiskapu? Az éjszakázás,a nem feltűnő helyen keresőzés nem az.
Az csak bujkálás a hatóság elől.

Nem tiltott, hanem engedélyköteles! Ahogy minden más EU-s országban is, még a liberális angoloknál is kell engedély!
Valóban, csak nincs az interneten egy olyan ember akinek lenne! Vagy ha van is, az csókos....



Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: norman » 2015. december 8., kedd 18:38

Ezen felesleges vitatkozni.Az Angoloknál teljesen más dolog.Ott nem bűnöző aki szeretne a fáradalmaiért némi honoráriumot.Ez egy csóró ország mindenkinek jól jönne a mellékes.A múzeumok gyarapodnának.A felesleggel pedig kereskedhetnének vagy cserélhetnének más múzeumokkal.Egyszer kéne elkezdeni és a szükséges anyagi háttér szépen kitermelné magát.Minden csak nézőpont kérdése......


:?:

Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2015. december 8., kedd 18:40

Nem tiltott, hanem engedélyköteles! Ahogy minden más EU-s országban is, még a liberális angoloknál is kell engedély![/quote]

Valóban, csak nincs az interneten egy olyan ember akinek lenne! Vagy ha van is, az csókos....[/quote][/quote][/quote]


Ez nem igaz! Vízi keresőzésre könnyen adnak és nem kell csókosnak lenni! 3000Ft egy évre! Szerintem szárazföldre is adnak, csak kell engedély a tulajdonostól és ne védett területen legyen.



Procol Harum
Százados
Százados
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2015. szeptember 29., kedd 17:15
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Procol Harum » 2015. december 8., kedd 18:55

Én is rákerestem itt a fórumban és valaki ismer valakit, akinek sikerült szerezni engedélyt. A hajamra kenhetem :D
Egy példa: elvileg nem lehet talált fegyvered. Nincs egyenesen megtiltva, csak úgy mint a fémkeresés, sunyiban. Mert minden fegyver éles hivatalosan, kivéve ha hatástalaníttatod és akkor van róla papír hogy az. De ahhoz is papír kellene hogy honnan származik ;) 22-es csapdája. Ha 1997 előtt hatástalanították, akkor nem kell papír, ezért mindenkinek ilyen van.

Egy híres tudós írta, hogy azért olyan kreatív a magyar mert radikálisan változó körülményekhez kell alkalmazkodni évszázadok óta. A magyar ember mindig megtalálja a boldogulási lehetőséget. Túléltük a törököt, labancot, oroszt, ezeket is túléljük ;)
Nem nagyon régen kezdtem, de a tapasztaltabbak azt mondják, mindig ez volt. Nem szabad, de lehet. A magyar mindig megtalálja a lehetőséget.


A Whiter Shade of Pale

June
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2015. október 30., péntek 9:34
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: June » 2015. december 8., kedd 19:03

Gabor írta:Nem tiltott, hanem engedélyköteles! Ahogy minden más EU-s országban is, még a liberális angoloknál is kell engedély!
Valóban, csak nincs az interneten egy olyan ember akinek lenne! Vagy ha van is, az csókos....[/quote][/quote][/quote]


Ez nem igaz! Vízi keresőzésre könnyen adnak és nem kell csókosnak lenni! 3000Ft egy évre! Szerintem szárazföldre is adnak, csak kell engedély a tulajdonostól és ne védett területen legyen.[/quote]

Rengetegen próbálkoztak már, valamelyik lépésnél mindig megakasszák a próbálkozókat. Sőt volt olyan, akinek azt mondták,hogy nem létezik olyan nyomtatvány, hogy fémkeresős engedély! És itt most nem a vízi keresőzésre értem. Ezeket csak hallottam innen, onnan.



Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2015. december 8., kedd 19:10

June írta:
Gabor írta:Nem tiltott, hanem engedélyköteles! Ahogy minden más EU-s országban is, még a liberális angoloknál is kell engedély!
Valóban, csak nincs az interneten egy olyan ember akinek lenne! Vagy ha van is, az csókos....
[/quote][/quote]


Ez nem igaz! Vízi keresőzésre könnyen adnak és nem kell csókosnak lenni! 3000Ft egy évre! Szerintem szárazföldre is adnak, csak kell engedély a tulajdonostól és ne védett területen legyen.[/quote]

Rengetegen próbálkoztak már, valamelyik lépésnél mindig megakasszák a próbálkozókat. Sőt volt olyan, akinek azt mondták,hogy nem létezik olyan nyomtatvány, hogy fémkeresős engedély! És itt most nem a vízi keresőzésre értem. Ezeket csak hallottam innen, onnan.[/quote]


Nincs formanyomtatvány ez igaz, nemrég a.kezdo linkelt be sémát a Törvények... topikban. Én egyszerű megfogalmazást írtam vízi keresőzéshez és lassan, de adtak rá engedélyt. Szerintem szárazföldre sem bonyolultabb, annyi, ha sok tulajdonosa van egy területnek az problémás, de kevés vagy egy tulajdonos által birtokolt földre lehet hobbi keresős engedélyt szerezni! Más kérdés, hogy sokan nem akarnak "képbe" kerülni, ezért meg sem próbálják.
Angliában is kell a tulajdonos engedélye + egyéb engedélyek, szóval el van túlozva ez a keresős reakció, főleg, hogy tényleg a "rablók" miatt hoztak ilyen törvényt.



Procol Harum
Százados
Százados
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2015. szeptember 29., kedd 17:15
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Procol Harum » 2015. december 8., kedd 19:43

Az a lényeg, hogy a poharad félig tele van vagy félig üres!
Letartóztattak a TEK fiúk "terroristákat" ? Ebben is van pozitívum: Magyarországon a bíróság kétszer is szembement a TEK-kel, Pintérrel, az ügyésszel, és az egész politikával, akiknek úgy kell a terrorveszély mint egy falat kenyér. Ez azért nem semmi. Aki meg pukkanóval játszik, örülhet hogy ennyivel megúszta.
Engem nem lehet beetetni azzal, hogy "véletlenül" arra járt a rendőr, vagy "véletlenül" pont azt a kocsit kutatja át igazoltatás közben. Az ilyen "véletlen" arra kell, hogy fedezze az informátort. Ha eladásra keresőzik valaki, az potenciális spiclikkel üzletel. De akkor ki a hibás? Nem James Bond kütyüket használnak, hanem a régi, sokezer éve bevált besúgórendszer működik ma is.


A Whiter Shade of Pale

Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2015. december 8., kedd 19:50

Procol Harum írta:Az a lényeg, hogy a poharad félig tele van vagy félig üres!
Letartóztattak a TEK fiúk "terroristákat" ? Ebben is van pozitívum: Magyarországon a bíróság kétszer is szembement a TEK-kel, Pintérrel, az ügyésszel, és az egész politikával, akiknek úgy kell a terrorveszély mint egy falat kenyér. Ez azért nem semmi. Aki meg pukkanóval játszik, örülhet hogy ennyivel megúszta.
Engem nem lehet beetetni azzal, hogy "véletlenül" arra járt a rendőr, vagy "véletlenül" pont azt a kocsit kutatja át igazoltatás közben. Az ilyen "véletlen" arra kell, hogy fedezze az informátort. Ha eladásra keresőzik valaki, az potenciális spiclikkel üzletel. De akkor ki a hibás? Nem James Bond kütyüket használnak, hanem a régi, sokezer éve bevált besúgórendszer működik ma is.

A törvényt pont a műkincsrabló "megélhetési" keresősök miatt hozták meg, nem a hobbisták miatt! Ezért szenvednek a hobbi keresősök is.



Procol Harum
Százados
Százados
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2015. szeptember 29., kedd 17:15
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Procol Harum » 2015. december 8., kedd 20:07

Gabor írta:
Procol Harum írta:Az a lényeg, hogy a poharad félig tele van vagy félig üres!
Letartóztattak a TEK fiúk "terroristákat" ? Ebben is van pozitívum: Magyarországon a bíróság kétszer is szembement a TEK-kel, Pintérrel, az ügyésszel, és az egész politikával, akiknek úgy kell a terrorveszély mint egy falat kenyér. Ez azért nem semmi. Aki meg pukkanóval játszik, örülhet hogy ennyivel megúszta.
Engem nem lehet beetetni azzal, hogy "véletlenül" arra járt a rendőr, vagy "véletlenül" pont azt a kocsit kutatja át igazoltatás közben. Az ilyen "véletlen" arra kell, hogy fedezze az informátort. Ha eladásra keresőzik valaki, az potenciális spiclikkel üzletel. De akkor ki a hibás? Nem James Bond kütyüket használnak, hanem a régi, sokezer éve bevált besúgórendszer működik ma is.

A törvényt pont a műkincsrabló "megélhetési" keresősök miatt hozták meg, nem a hobbisták miatt! Ezért szenvednek a hobbi keresősök is.
Legalábbis neked ezt sugallják. Politikusék önfeláldozó, önzetlen módon csakis érted, közérdekből, az igaz ügyért, a hazáért, szabadságért ténykednek, mint köztudott :D
"naiv (melléknév)
1. Ártatlanul hiszékeny (személy), aki természete vagy tapasztalatlansága miatt mindent könnyen elhisz, és gyanútlanul nem gondol vagy néz utána; könnyen félrevezethető; gyermeteg."


A Whiter Shade of Pale

Ricordo
Százados
Százados
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:49
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Ricordo » 2015. december 8., kedd 20:25

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ricordo 2016. május 4., szerda 20:46-kor.



Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2015. december 8., kedd 20:27

Procol Harum írta:
Gabor írta:
Procol Harum írta:Az a lényeg, hogy a poharad félig tele van vagy félig üres!
Letartóztattak a TEK fiúk "terroristákat" ? Ebben is van pozitívum: Magyarországon a bíróság kétszer is szembement a TEK-kel, Pintérrel, az ügyésszel, és az egész politikával, akiknek úgy kell a terrorveszély mint egy falat kenyér. Ez azért nem semmi. Aki meg pukkanóval játszik, örülhet hogy ennyivel megúszta.
Engem nem lehet beetetni azzal, hogy "véletlenül" arra járt a rendőr, vagy "véletlenül" pont azt a kocsit kutatja át igazoltatás közben. Az ilyen "véletlen" arra kell, hogy fedezze az informátort. Ha eladásra keresőzik valaki, az potenciális spiclikkel üzletel. De akkor ki a hibás? Nem James Bond kütyüket használnak, hanem a régi, sokezer éve bevált besúgórendszer működik ma is.

A törvényt pont a műkincsrabló "megélhetési" keresősök miatt hozták meg, nem a hobbisták miatt! Ezért szenvednek a hobbi keresősök is.
Legalábbis neked ezt sugallják. Politikusék önfeláldozó, önzetlen módon csakis érted, közérdekből, az igaz ügyért, a hazáért, szabadságért ténykednek, mint köztudott :D
"naiv (melléknév)
1. Ártatlanul hiszékeny (személy), aki természete vagy tapasztalatlansága miatt mindent könnyen elhisz, és gyanútlanul nem gondol vagy néz utána; könnyen félrevezethető; gyermeteg."

Inkább vagyok naiv és jóindulatú, mint az ellenkezője. Tényleg a "rabló" keresősök miatt hozták, igaz vagy 30 évet késtek vele, ha elmész nyugatra ott régóta szabályozva van ez is, ahogy a közlekedés is. Tipikus a hazai sírás a traffipaxok miatt, miközben rengeteg baleset van gyorshajtásból, az angoloknál kb. 100x ennyi traffipax van és kamerák mindenhol, a biztosítás sem éppen olcsó, pedig velük példálóznak sokan, miközben sokkal szigorúbb törvényeik vannak és jobban be is tartatják őket!



Avatar
kis-vakond
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:39
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: kis-vakond » 2015. december 8., kedd 20:34

üdv
Hát nem is tudom írjak,ne írjak? Ide vagy máshova? Van értelme? Nem tudom.
Pár mondatban azért,aztán mindenki azt gondol amit akar.
Lehet kételkedni,találgatni megkérdőjelezni stb.
Emlékezhetnek rám páran a régi fórumról,akkor is --kv-- voltam.
Voltak leadásaim,az akkori "kapcsolat" azóta is folyamatos.
Pár mondatban csak,nem vagyok a szavak embere.Sokakat foglalkoztat az engedély beszerzése.
Nem lehetetlen.Igaz kell némi időt szánni a szükséges pappírok beszerzésére,de úgy gondolom
még mindig ez a járható út.
Ha régebbről van kapcsolatod a területileg illetékes múzeummal,(pl:régebbi leadások)akkor kicsit talán beljebb vagy,DE
mivel az Örökségvédelmi Hivatal adja az engedélyt így minden rajtuk múlik.
Bárki adhat be kérelmet fémkereső használatra,az elbírálás szempontjából teljesen lényegtelen ki a kérelmező.
Egy ami nagyon fontos,nyilatkozni kell,hogy nem volt,én nincs folyamatban a kérelmezővel szemben az öv hivatal
által indított eljárás.(szabálysértés,bírság)
Ami megnehezíti a kérelem beszerzését,azzal minap szembesültem én is :( Sajnos a csak a tulajdoni
lapon szereplő személy hozzájárulása elfogadott.Adtam be pappírokat olyan területekre amit egy vállalkozó művel,30 hektár-
200tulajdonosi bejegyzés,ez sajnos felejtős. :(
A terület bérlője nem írhat hozzájárulási nyilatkozatot!
Most szűkítettem a kört,és amire sikerült megszerezni a tulaj sajátkezü aláírásával ellátott hozzájárulást
azt beadtam.Erdőre is kérhető,ebben az esetben a birtokosság elnöke a hozzájáruló,és a céges pecsét nélkülözhetetlen.
Természetesen érdemes mindent pontosan,gondos utánjárással beadni,mert mivel a hivatal újra lekéri az adatokat,
földhivatal-tulajdoni lap,terület esetleges védettsége stb.Ha bibi van,az kidobott pénz,na meg idő.
Ja a pénz.-3000ft illetékbélyegben,ezen belül a területek,keresősök száma nem meghatározott.
Több személyt(keresőst)fel lehet tüntetni a kérelmen,személyes adatokkal,és nekik külön-külön kell nyilatkozni,hogy
ellenük sem volt,van eljárás.
Ha minden oké,megvan a kiértesítés,és kb(max) 15 nap után jogerőre emelkedik és gyíííí,lehet menni.
Persze addig,míg régészeti korút nem találsz,mert akkor stop.Megszokott,itt is sokszor leírt formában,zacsi,eov,bejelentés. stb
Az engedélyben időpont is megjelölhető,ha ez nincs feltüntetve,akkor az elbírálástól számított egy év.
Persze hacsak nem hibázol közben :D mert azért ellenőrizhetnek is kint terepen.
A múzeum is felkérhet fémkereső használatra,ilyenkor nekünk keresősöknek nincs semmi dolgunk,mert
a múzeum kéri az engedélyt,és mivel amúgy is véges a kapacitásuk szívesen adják a beleegyezésüket.
Mi is voltunk már sok helyen,és ez mind regisztrált lelőhely volt!!! :)
Természetesen nem szeretném itt osztani az észt,rákényszeríteni másokat a helyes út betartására,De
itt Litéri eset.nem hiszem hogy ez valakinek is hiányzik.
Erről beszéltem a régészeti osztály vezetőjével,mivel megyén belüli történés,és azt hiszem sokakat
elgondolkodtat majd az ellenük hozott ítélet.
Lehet bujkálni persze ez után is,vannak nyugis helyek,de állandó stresszben lengetni,azért nem
egy leányálom valljuk be.
Mivel politika mentes ezért hirtelen ennyi.:)
Remélem senkit nem bántottam meg.,üdv

--kv--



Ricordo
Százados
Százados
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:49
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Ricordo » 2015. december 8., kedd 20:37

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ricordo 2016. május 4., szerda 20:46-kor.



attis
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2015. október 24., szombat 18:28
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: attis » 2015. december 8., kedd 20:43

kis-vakond írta:üdv
Hát nem is tudom írjak,ne írjak? Ide vagy máshova? Van értelme? Nem tudom.
Pár mondatban azért,aztán mindenki azt gondol amit akar.
Lehet kételkedni,találgatni megkérdőjelezni stb.
Emlékezhetnek rám páran a régi fórumról,akkor is --kv-- voltam.
Voltak leadásaim,az akkori "kapcsolat" azóta is folyamatos.
Pár mondatban csak,nem vagyok a szavak embere.Sokakat foglalkoztat az engedély beszerzése.
Nem lehetetlen.Igaz kell némi időt szánni a szükséges pappírok beszerzésére,de úgy gondolom
még mindig ez a járható út.
Ha régebbről van kapcsolatod a területileg illetékes múzeummal,(pl:régebbi leadások)akkor kicsit talán beljebb vagy,DE
mivel az Örökségvédelmi Hivatal adja az engedélyt így minden rajtuk múlik.
Bárki adhat be kérelmet fémkereső használatra,az elbírálás szempontjából teljesen lényegtelen ki a kérelmező.
Egy ami nagyon fontos,nyilatkozni kell,hogy nem volt,én nincs folyamatban a kérelmezővel szemben az öv hivatal
által indított eljárás.(szabálysértés,bírság)
Ami megnehezíti a kérelem beszerzését,azzal minap szembesültem én is :( Sajnos a csak a tulajdoni
lapon szereplő személy hozzájárulása elfogadott.Adtam be pappírokat olyan területekre amit egy vállalkozó művel,30 hektár-
200tulajdonosi bejegyzés,ez sajnos felejtős. :(
A terület bérlője nem írhat hozzájárulási nyilatkozatot!
Most szűkítettem a kört,és amire sikerült megszerezni a tulaj sajátkezü aláírásával ellátott hozzájárulást
azt beadtam.Erdőre is kérhető,ebben az esetben a birtokosság elnöke a hozzájáruló,és a céges pecsét nélkülözhetetlen.
Természetesen érdemes mindent pontosan,gondos utánjárással beadni,mert mivel a hivatal újra lekéri az adatokat,
földhivatal-tulajdoni lap,terület esetleges védettsége stb.Ha bibi van,az kidobott pénz,na meg idő.
Ja a pénz.-3000ft illetékbélyegben,ezen belül a területek,keresősök száma nem meghatározott.
Több személyt(keresőst)fel lehet tüntetni a kérelmen,személyes adatokkal,és nekik külön-külön kell nyilatkozni,hogy
ellenük sem volt,van eljárás.
Ha minden oké,megvan a kiértesítés,és kb(max) 15 nap után jogerőre emelkedik és gyíííí,lehet menni.
Persze addig,míg régészeti korút nem találsz,mert akkor stop.Megszokott,itt is sokszor leírt formában,zacsi,eov,bejelentés. stb
Az engedélyben időpont is megjelölhető,ha ez nincs feltüntetve,akkor az elbírálástól számított egy év.
Persze hacsak nem hibázol közben :D mert azért ellenőrizhetnek is kint terepen.
A múzeum is felkérhet fémkereső használatra,ilyenkor nekünk keresősöknek nincs semmi dolgunk,mert
a múzeum kéri az engedélyt,és mivel amúgy is véges a kapacitásuk szívesen adják a beleegyezésüket.
Mi is voltunk már sok helyen,és ez mind regisztrált lelőhely volt!!! :)
Természetesen nem szeretném itt osztani az észt,rákényszeríteni másokat a helyes út betartására,De
itt Litéri eset.nem hiszem hogy ez valakinek is hiányzik.
Erről beszéltem a régészeti osztály vezetőjével,mivel megyén belüli történés,és azt hiszem sokakat
elgondolkodtat majd az ellenük hozott ítélet.
Lehet bujkálni persze ez után is,vannak nyugis helyek,de állandó stresszben lengetni,azért nem
egy leányálom valljuk be.
Mivel politika mentes ezért hirtelen ennyi.:)
Remélem senkit nem bántottam meg.,üdv

--kv--
Köszi ,ez végre egy igen hasznos hozzászólás volt.
Próbáltam én is ,de a múzeumosat.Az nem megyen sajna.
Jövőre megy a 3 ezer forintosdi.Vannak "nagy gazdáim",bár a földhivatalnál szembesültem én is azzal hogy 10-15 tulaj egy kis földre.



Procol Harum
Százados
Százados
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2015. szeptember 29., kedd 17:15
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Procol Harum » 2015. december 8., kedd 20:47

Köszönöm én is! Végre van valami! :clap: Ha lehet, én is beadom és papírral megyek természetesen.
Milyen időtartamra lehet megkapni az engedélyt?

Gábor, Ricordo, engem másképp informáltak, de remélem én is, hogy nektek van igazatok.


A Whiter Shade of Pale

Avatar
kis-vakond
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:39
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: kis-vakond » 2015. december 8., kedd 20:54

[quote="Procol Harum"]Köszönöm én is! Végre van valami! :clap: Ha lehet, én is beadom és papírral megyek természetesen.
Milyen időtartamra lehet megkapni az engedélyt?

Gábor, Ricordo, engem másképp informáltak, de remélem én is, hogy nektek van igazatok.[/quote

Az időtartam,ha nem jelölsz meg semmit,az elbírálástól számított egy év.
És elfelejtettem leírni,hogy az egyszerűbb ügymenet végett,egy térképmásolatot is
mellékelni kell a kutatandó területről. ;)
--kv--



Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2015. december 8., kedd 20:57

Procol Harum írta:Köszönöm én is! Végre van valami! :clap: Ha lehet, én is beadom és papírral megyek természetesen.
Milyen időtartamra lehet megkapni az engedélyt?

Gábor, Ricordo, engem másképp informáltak, de remélem én is, hogy nektek van igazatok.

Én a Balatonra kértem és kaptam, először 3 hónapról volt szó, de már 1 évre adják! A vízi keresős topikban le van írva a menete! Mondjuk nálam megyénként kértek volna 3000Ft illetéket, de ezt egy MÁK számlára utalással is meg lehet oldani szerintem. Jövőre fogok kérni újra és földre is, nem hinném, hogy gond lenne, ha a tulaj belegyezik és nem védett területen van! Annyi, hogy van bejelentési kötelezettséged előtte, hogy kimennél lengetni, de azt elküldheted emailben pár nappal előtte. Remélem nem szigorítják meg a törvényt, idén kezdtem év elején azt a hobbit, nem örültem én sem a törvénynek, de megértem miért hozták.

Off: A gyorshajtással meg azért példálóztam, mert azt mindenki lebecsüli..., engem ma majdnem keresztbe csapott egy idióta 30-as táblánál 80-al zúzott le a hegyről nyálkás úton, még szerencsém volt, hogy jók a reflexeim és az autóm is jól gyorsult..., első rendszáma sem volt a baromnak b-(



Procol Harum
Százados
Százados
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2015. szeptember 29., kedd 17:15
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Procol Harum » 2015. december 8., kedd 21:08

Nagyon jó hírek! Még egyszer köszönöm! ^:)^
Ma kifejezetten azért néztem át a fórumot, hogy találjak valakit, aki kapott ilyen engedélyt. Hogy egyáltalán fehér embernek adnak-e. A vízi részt nem néztem :)
Estére azért meglett, akit kerestem :clap:


A Whiter Shade of Pale

Nowy
Százados
Százados
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2015. július 19., vasárnap 22:02
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Nowy » 2015. december 8., kedd 21:27

kis-vakond írta:
Procol Harum írta:Köszönöm én is! Végre van valami! :clap: Ha lehet, én is beadom és papírral megyek természetesen.
Milyen időtartamra lehet megkapni az engedélyt?

Gábor, Ricordo, engem másképp informáltak, de remélem én is, hogy nektek van igazatok.[/quote

Az időtartam,ha nem jelölsz meg semmit,az elbírálástól számított egy év.
És elfelejtettem leírni,hogy az egyszerűbb ügymenet végett,egy térképmásolatot is
mellékelni kell a kutatandó területről. ;)
--kv--
Szia! Tudnál esetleg a konkrét példa mutatni a térkép másolatra,hogy kérik és hogy jelölsz rajta?
Köszönet.



Avatar
kis-vakond
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:39
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: kis-vakond » 2015. december 8., kedd 21:41

Szia,sajnos másik gépről vagyok.
Szántókkal kapcsolatban kicsit potyáztam,mivel a gazdáknál általában
az általuk bérbe vett területekről van óriási térkép,földhivatal jóvoltából,vittem egy fényképezőt,és
különböző felbontásban fényképeztem :D :D Ezeken van Hrsz-is
sajnos soknak nem vettem hasznát,mert mint ahogy írtam a bérlő kevés.
Más,kisebb területek,erdőkkel kapcsolatban Téka(tájérték.hu),Mepar,Földhivatal.
Nyomtatás,kiemeltem a területet,írtam hrsz-t. Egy bizonyos erdőnél nem tudtam hrsz-t,Tékán behatároltam
EOV-val, 4 sarkára koordináta.
Holnap Pesten melózok,ha időben érek akkor tudom mutatni.



Avatar
kis-vakond
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:39
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: kis-vakond » 2015. december 8., kedd 21:47

Itt egy,ez sd karin volt,fotó
http://www.kephost.com/image/SD40

Bocsi,de ebbe beletöröltem :D
http://www.kephost.com/image/SD4O



Nowy
Százados
Százados
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2015. július 19., vasárnap 22:02
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Nowy » 2015. december 8., kedd 22:12

kis-vakond írta:Itt egy,ez sd karin volt,fotó
http://www.kephost.com/image/SD40

Bocsi,de ebbe beletöröltem :D
http://www.kephost.com/image/SD4O
Köszi. No problem,nem a kordinátákra vok kíváncsi. :)



Avatar
kis-vakond
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:39
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: kis-vakond » 2015. december 8., kedd 22:15

Nowy írta:
kis-vakond írta:Itt egy,ez sd karin volt,fotó
http://www.kephost.com/image/SD40

Bocsi,de ebbe beletöröltem :D
http://www.kephost.com/image/SD4O
Köszi. No problem,nem a kordinátákra vok kíváncsi. :)
A terület nem titkos :D inkább csak a tulajok személyes adatai. :whistle:



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 417
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Feri » 2015. december 8., kedd 23:26

A fórum látogatottsága rekordot döntött ma este.
Ezek szerint sokakat érdekel ez a téma.


www.metaldetector.hu

Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2015. december 9., szerda 0:16

Feri írta:A fórum látogatottsága rekordot döntött ma este.
Ezek szerint sokakat érdekel ez a téma.

Nem véletlenül, szerintem a többség hobbiként nyugodtan szeretné űzni a fémkeresést és erre van legális lehetőség! Az a néhány provokátor meg ezt próbálja elferdíteni és gátolni, jobban kellene moderálni ezt a fórumot.



Avatar
kis-vakond
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:39
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: kis-vakond » 2015. december 9., szerda 6:05

Feri írta:A fórum látogatottsága rekordot döntött ma este.
Ezek szerint sokakat érdekel ez a téma.
Feri!!
Az "ezt találtam"-ot teleszórnám ha végre lenne egy Magnumom. :D :D :D
;) ;) ;)
--kv--
Szép napot mindenkinek.



Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: norman » 2015. december 9., szerda 7:55

Gabor írta:
Feri írta:A fórum látogatottsága rekordot döntött ma este.
Ezek szerint sokakat érdekel ez a téma.

Nem véletlenül, szerintem a többség hobbiként nyugodtan szeretné űzni a fémkeresést és erre van legális lehetőség! Az a néhány provokátor meg ezt próbálja elferdíteni és gátolni, jobban kellene moderálni ezt a fórumot.
Hm.Azért megnézném hogy az engedéllyel rendelkezőknek mi marad véletlenül a zsebében.Ha ellenőriznek van papír és ígéret hogy megy a múzeumba.Ha nem "látja" senki akkor lehet válogatni.Van az a mondás:Minden szentnek maga felé hajlik a keze"
Egyébként érdemes megnézni egy múzeumi raktárat.Halmokba állnak a holmik.Jó érzés gyarapítani a semmit.Kiállítás alig van.
A kedvencem amikor a múzeumi évkönyvben leírják hogy leltárkor ez az nem volt meg......Biztos elpárolgott az évek során :D
Így se jó úgy se jó,Ez van.


:?:

Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2015. december 9., szerda 10:38

norman írta:
Gabor írta:
Feri írta:A fórum látogatottsága rekordot döntött ma este.
Ezek szerint sokakat érdekel ez a téma.

Nem véletlenül, szerintem a többség hobbiként nyugodtan szeretné űzni a fémkeresést és erre van legális lehetőség! Az a néhány provokátor meg ezt próbálja elferdíteni és gátolni, jobban kellene moderálni ezt a fórumot.
Hm.Azért megnézném hogy az engedéllyel rendelkezőknek mi marad véletlenül a zsebében.Ha ellenőriznek van papír és ígéret hogy megy a múzeumba.Ha nem "látja" senki akkor lehet válogatni.Van az a mondás:Minden szentnek maga felé hajlik a keze"
Egyébként érdemes megnézni egy múzeumi raktárat.Halmokba állnak a holmik.Jó érzés gyarapítani a semmit.Kiállítás alig van.
A kedvencem amikor a múzeumi évkönyvben leírják hogy leltárkor ez az nem volt meg......Biztos elpárolgott az évek során :D
Így se jó úgy se jó,Ez van.

Az egyén tisztességétől függ, én azt gondolom naivan, hogy aki legális keretek között, nyugodtan szeretné űzni a hobbit, az nem fog tárlatokat összelopni magának.



Avatar
Betyarka
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:34
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Betyarka » 2015. december 10., csütörtök 6:33

Ehhez kellett majd egy év, hogy leírja valaki, hogyan lehet nem lehet. Eddig meg csak a szarkavarás ment ezerrel.
Tisztára mint egy óvoda.
Nem az van, hogy segítsünk egymásnak hanem a mellépofázás.



Pulek
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2015. november 3., kedd 13:52
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Pulek » 2015. december 10., csütörtök 8:44

Gabor: "Hm.Azért megnézném hogy az engedéllyel rendelkezőknek mi marad véletlenül a zsebében.Ha ellenőriznek van papír és ígéret hogy megy a múzeumba.Ha nem "látja" senki akkor lehet válogatni.Van az a mondás:Minden szentnek maga felé hajlik a keze"
Egyébként érdemes megnézni egy múzeumi raktárat.Halmokba állnak a holmik.Jó érzés gyarapítani a semmit.Kiállítás alig van.
A kedvencem amikor a múzeumi évkönyvben leírják hogy leltárkor ez az nem volt meg......Biztos elpárolgott az évek során :D
Így se jó úgy se jó,Ez van."

Egy hülye kérdés: a múzeumokat ki ellenőrzi?? Látott már valaki régészt bilincsben elvinni? Vagy azt ki ellenőrzi, hogy megfelelően folyik-e az ásatás? Esetleg ha valaki tudja, hogyan is működik egy múzeumban az ellenőrzés és dokumentáció a lelet útja során a földektől a raktárig, megírhatná! Köszi!



csinga
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2015. október 16., péntek 11:23
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: csinga » 2015. december 10., csütörtök 10:02

Máté Evangyélioma 6. rész
19.
Ne gyűjtsetek magatoknak kincseket a földön, hol a rozsda és a moly megemészti, és a hol a tolvajok kiássák és ellopják;
20.
Hanem gyűjtsetek magatoknak kincseket mennyben, a hol sem a rozsda, sem a moly meg nem emészti, és a hol a tolvajok ki nem ássák, sem el nem lopják.
21.
Mert a hol van a ti kincsetek, ott van a ti szívetek is.
22.
A test lámpása a szem. Ha azért a te szemed tiszta, a te egész tested világos lesz.
23.
Ha pedig a te szemed gonosz, a te egész tested sötét lesz. Ha azért a benned lévő világosság sötétség: mekkora akkor a sötétség?!
24.
Senki sem szolgálhat két úrnak. Mert vagy az egyiket gyűlöli és a másikat szereti; vagy az egyikhez ragaszkodik és a másikat megveti. Nem szolgálhattok Istennek és a Mammonnak.
25.
Azért azt mondom néktek: Ne aggodalmaskodjatok a ti éltetek felől, mit egyetek és mit igyatok; sem a ti testetek felől, mibe öltözködjetek. Avagy nem több-é az élet hogynem az eledel, és a test hogynem az öltözet?
26.
Tekintsetek az égi madarakra, hogy nem vetnek, nem aratnak, sem csűrbe nem takarnak; és a ti mennyei Atyátok eltartja azokat. Nem sokkal különbek vagytok-é azoknál?
27.
Kicsoda pedig az közületek, a ki aggodalmaskodásával megnövelheti termetét egy araszszal?
28.
Az öltözet felől is mit aggodalmaskodtok? Vegyétek eszetekbe a mező liliomait, mi módon növekednek: nem munkálkodnak, és nem fonnak;
29.
De mondom néktek, hogy Salamon minden dicsőségében sem öltözködött úgy, mint ezek közül egy.
30.
Ha pedig a mezőnek füvét, a mely ma van, és holnap kemenczébe vettetik, így ruházza az Isten; nem sokkal inkább-é titeket, ti kicsinyhitűek?
31.
Ne aggodalmaskodjatok tehát, és ne mondjátok: Mit együnk? vagy: Mit igyunk? vagy: Mivel ruházkodjunk?
32.
Mert mind ezeket a pogányok kérdezik. Mert jól tudja a ti mennyei Atyátok, hogy mind ezekre szükségetek van.
33.
Hanem keressétek először Istennek országát, és az ő igazságát; és ezek mind megadatnak néktek.
34.
Ne aggodalmaskodjatok tehát a holnap felől; mert a holnap majd aggodalmaskodik a maga dolgai felől. Elég minden napnak a maga baja.



Ricordo
Százados
Százados
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:49
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Ricordo » 2015. december 10., csütörtök 10:10

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ricordo 2016. május 4., szerda 20:46-kor.



feketeöves paranoiás
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2015. augusztus 11., kedd 11:51
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: feketeöves paranoiás » 2015. december 10., csütörtök 10:45

csinga írta:Máté Evangyélioma 6. rész
19.
Ne gyűjtsetek magatoknak kincseket a földön, hol a rozsda és a moly megemészti, és a hol a tolvajok kiássák és ellopják;
20.
Hanem gyűjtsetek magatoknak kincseket mennyben, a hol sem a rozsda, sem a moly meg nem emészti, és a hol a tolvajok ki nem ássák, sem el nem lopják.
21.
Mert a hol van a ti kincsetek, ott van a ti szívetek is.
22.
A test lámpása a szem. Ha azért a te szemed tiszta, a te egész tested világos lesz.
23.
Ha pedig a te szemed gonosz, a te egész tested sötét lesz. Ha azért a benned lévő világosság sötétség: mekkora akkor a sötétség?!
24.
Senki sem szolgálhat két úrnak. Mert vagy az egyiket gyűlöli és a másikat szereti; vagy az egyikhez ragaszkodik és a másikat megveti. Nem szolgálhattok Istennek és a Mammonnak.
25.
Azért azt mondom néktek: Ne aggodalmaskodjatok a ti éltetek felől, mit egyetek és mit igyatok; sem a ti testetek felől, mibe öltözködjetek. Avagy nem több-é az élet hogynem az eledel, és a test hogynem az öltözet?
26.
Tekintsetek az égi madarakra, hogy nem vetnek, nem aratnak, sem csűrbe nem takarnak; és a ti mennyei Atyátok eltartja azokat. Nem sokkal különbek vagytok-é azoknál?
27.
Kicsoda pedig az közületek, a ki aggodalmaskodásával megnövelheti termetét egy araszszal?
28.
Az öltözet felől is mit aggodalmaskodtok? Vegyétek eszetekbe a mező liliomait, mi módon növekednek: nem munkálkodnak, és nem fonnak;
29.
De mondom néktek, hogy Salamon minden dicsőségében sem öltözködött úgy, mint ezek közül egy.
30.
Ha pedig a mezőnek füvét, a mely ma van, és holnap kemenczébe vettetik, így ruházza az Isten; nem sokkal inkább-é titeket, ti kicsinyhitűek?
31.
Ne aggodalmaskodjatok tehát, és ne mondjátok: Mit együnk? vagy: Mit igyunk? vagy: Mivel ruházkodjunk?
32.
Mert mind ezeket a pogányok kérdezik. Mert jól tudja a ti mennyei Atyátok, hogy mind ezekre szükségetek van.
33.
Hanem keressétek először Istennek országát, és az ő igazságát; és ezek mind megadatnak néktek.
34.
Ne aggodalmaskodjatok tehát a holnap felől; mert a holnap majd aggodalmaskodik a maga dolgai felől. Elég minden napnak a maga baja.

"Egy hülye kérdés: a múzeumokat ki ellenőrzi?? Látott már valaki régészt bilincsben elvinni? Vagy azt ki ellenőrzi, hogy megfelelően folyik-e az ásatás? Esetleg ha valaki tudja, hogyan is működik egy múzeumban az ellenőrzés és dokumentáció a lelet útja során a földektől a raktárig, megírhatná! Köszi!"

Nem a mi dolgunk.
Ha netán egy régészt elvinnének bilincsben az bármire is feljogosítana minket?


Szüleim egyszerű, kétkezű emberek! Édesapám édesanyám férje, édesanyám édesapám felesége. Mindketten házasok.

feketeöves paranoiás
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2015. augusztus 11., kedd 11:51
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: feketeöves paranoiás » 2015. december 10., csütörtök 10:51

Amúgy javaslom ezt a topikot:
viewtopic.php?f=4&t=55

Ugyanaz a téma, nagyjából ugyanez vonatkozik szárazföldre is. Csak annyi a különbség, hogy értelmesebb emberek irkálnak be és még nem találtak rá a provokátorok.


Szüleim egyszerű, kétkezű emberek! Édesapám édesanyám férje, édesanyám édesapám felesége. Mindketten házasok.

Avatar
Királykobra
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 21:14
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Királykobra » 2015. december 10., csütörtök 11:49

Ez most nem mindegy? A csak azért is beszólóknak mondom.
Valaki végre értelmesen elmondta, mit csináljál. Köszönjük meg neki szépen és nem kell a kifogást keresni!
Ha van engedélyed akkor se fognak motozni, nem rendőrök,a te dolgod mit adsz le. Akkor mi van, ha nem adod mindet? Lehet hogy a múzeumba is rábólintanak hogy a legyen a tied, de az nem lehet hivatalos.



Válasz küldése Előző témaKövetkező téma