Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Engedély (konkrétumok)

Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Engedély (konkrétumok)

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2015. december 11., péntek 15:43

Így néz ki egy mai napon kiadott (sokadik) engedély fejléce:
XXX.jpg
XXX.jpg (95.56 KiB) Megtekintve 35599 alkalommal
Nem vízi, hanem szántóföldre szól.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kanbagoly 2015. december 11., péntek 21:09-kor.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2015. december 11., péntek 20:30

buktaede írta:Köszi!
Én valami egyszerűbben hozzáférhető dologra gondoltam, mint esetleg gps koordináta, vagy eov. Mert ha a KÖH-ögős nénit is szívességre kell kérni, az ugyanúgy beséta a hivatalba, mint a földhivatali vonal.
Polgármesteriben egyszer kérsz ügyfélkapu regisztrációt (általában hétfőn direkt ezért vannak este hatig) és onnantól online is tudsz bármit intézni hátralévő életed során. https://ugyfelkapu.magyarorszag.hu/

Még asszem ingyenes betekintést is a földhivataltól. HRSZ-t meg a HÉSZ-ből.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kanbagoly 2015. december 11., péntek 21:10-kor.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2015. december 11., péntek 21:23

kanbagoly írta:
buktaede írta:Köszi!
Én valami egyszerűbben hozzáférhető dologra gondoltam, mint esetleg gps koordináta, vagy eov. Mert ha a KÖH-ögős nénit is szívességre kell kérni, az ugyanúgy beséta a hivatalba, mint a földhivatali vonal.
Polgármesteriben egyszer kérsz ügyfélkapu regisztrációt (általában hétfőn direkt ezért vannak este hatig) és onnantól online is tudsz bármit intézni hátralévő életed során. https://ugyfelkapu.magyarorszag.hu/

Még asszem ingyenes betekintést is a földhivataltól. HRSZ-t meg a HÉSZ-ből.

Öööö ezekszerint csak 2 évre szól, ezt nem tudtam: https://gate.gov.hu/sso/ap/ApServlet?partnerid=fomi
De akkor is egyszerűbb, mint a földhivatalba rohangálni: http://www.foldhivatal.hu/content/view/172/163/
111.jpg
111.jpg (153.7 KiB) Megtekintve 36084 alkalommal


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
kis-vakond
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:39
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: kis-vakond » 2015. december 11., péntek 21:53

khepera írta:
Ricordo írta:Ez szerintem necces. Vegyük végig. Ha XY keresősnek adták meg az engedélyt, akkor abban az eljárásban ő volt az ügyfél és az ő számára állapította meg a hatóság a keresőzési jogosultságot a határozatában. Ez egy olyan hatósági határozaton alapuló jogosultság, amit ő (az XY keresős) egyoldalú akaratnyilatkozattal nem tud másra átruházni vagy mással megosztani. De nem is privilégium, tehát a törvény nem zárja ki azt, hogy arra a területre és arra az időszakra más is engedfélyt kapjon. Tehát ha valakivel utólag "társulni" akarsz adott területen való keresőzésre, akkor értelmezésem szerint neked is meg kell kérni az engedélyt. Tehát ebben egyetértünk. Itt felmerül egy érdekes részkérdés, méghozzá a tulajdonosi hozzájárulás témája. Ha az XY által a kérelem mellékleteként benyújtott tulajdonosi hozzájáruláson az szerepel, hogy XY számára szól, akkor nincs mese, neked is meg kell kérni a hozzájárulást a tulajtól és becsatolni a saját kéremedhez. Ha azonban az XY-nak adott tulajdonosi hozzájáruás nem nevesíti, hjogy kinek szól, hanem csak az van benne, hogy az *** Hrsz.-ú földjén ***-től ***-ig hozzájárul a keresőzéshez, akkor véleményem szerint ezt a hozzájárulást (pl. az irat hiteles másolatát) elvileg te is benyújthatod a kérelmed mellékleteként.
Ranger67 írta:MÁS: Nem lehetne betársulni már engedéllyel rendelkező kolléga mellé? Kombóban? Természetesen az engedélyt kijáró költségeit megtérítve. Ha a hatóság adott területre már kiadott egy engedélyt és csatlakozó kérelem érkezik, már csak a kérelmező pedigréje az elbírálandó. Így a csatlakozó kérelmező egyszerűbben kaphatna engedélyt. Persze ehez kell az a nagylelkű első kérelem benyújó aki így vagy úgy de kijárja az utat.
Fel is dobom esetleg valaki Borsodban! \m/
Lehet, hogy a KET szerint járható!!??
Nemnecces de az illető kollega simán bukhatja az engedélyét. Nálunk legalábbis ez van. Kiváltképp ha múzeumi kérésre már ismert területre megyek. Tilos bárkit vinnem - érthető...
Üdv

Olyan nincs,hogy a kérelemben nem nevesíti meg azt a személyt aki a keresésre jogosult az elbírálás után.
Név szerint mint kérelmező+nyilatkozat.
Pontosan,a keresési jog át nem adható másik személynek.
Természetesen más is adhat be ugyanazzal tulajdonosi hozzájárulással ugyanarra a területre kérelmet,de szerintem
ennek elbírálása nem vonható össze.
DE,ha már a társulásról szó esett,ez is járható.
Tul.-i hozzájáruláson mint kérelmező,több személyt,is meg lehet jelölni.
Általam benyújtottakon még plusz 2 emberke van fenn,szintén dolgoztak már múzeummal.
(Mindenképp csak olyanokat vegyél fel akinek gyengébb a gépe a tiednél. :lol: :lol: :lol: :lol: )
Remélem nem olvassák :D :whistle: :whistle:
Természetesen ebben az esetben a nyilatkozat(büntetőjogi) benyújtási
kötelezettségüknek eleget kell tenni.
--kv--



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2015. december 12., szombat 10:14

buktaede írta:Tisztelt kanbagoly!

Köszönöm a segítő szándékot, de ezt már az alap kérdésemben is írtam, hogy ismerem, csak én a magyarorszag.hu-t írtam hivatkozásnak. Viszont vagy elmebéli, vagy informatikai képességeimet meghaladja, de nekem úgy jött le, hogy csak konkrét cím, vagy hrsz. alapján tudsz keresni. Ezért érdeklődtem, hogy valaki valami okosságot tud-e, hogy lehetne egyszerűbben tulaj adatokat beszerezni.

Még egyszer köszönöm!
Igen igazad van, elkerülte a figyelmemet. HRSZ-el működik, azt meg HÉSZ-ből tudsz szedni. Ha van online akkor mákod van. Ha nincs, akkor rendelhető valahol szintén online (sajnos csak pénzért), de a polgármesteri építésügyi osztályán is kérhető másolat, ami csak 1x beruházás és még mindig lényegesen olcsóbb, mint pld. egy horgászengedély.

Szerintem nem bonyolult, itt a földhivatal demo-n ki tudod próbálni, hogy működik a rendszer:
https://info.foldhivatal.hu/demo/index.html


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
kis-vakond
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:39
Status: Offline

Re: Engedély (konkrétumok)

Hozzászólás Szerző: kis-vakond » 2015. december 19., szombat 12:39

Feri,engedd meg,hogy ezt még átmásoljam ide,mert sokaknak segített.
Kerestek utána privátban,szívesen segítek a tudok.
Raktam képeket a dokumentumok összeállításáról is a másik témába.Előtte egyeztettem a régészeti osztály vezetőjével,volt
némi pontosítás,de az utolsó hozzájárulás leadásától 3 nap telt el,és jött a postás :D
---------------------------

Re: Újságírás

Szerkesztés
Hozzászólás jelentése
Idézet

HozzászólásSzerző: kis-vakond » 2015.12.08. 21:34
üdv
Hát nem is tudom írjak,ne írjak? Ide vagy máshova? Van értelme? Nem tudom.
Pár mondatban azért,aztán mindenki azt gondol amit akar.
Lehet kételkedni,találgatni megkérdőjelezni stb.
Emlékezhetnek rám páran a régi fórumról,akkor is --kv-- voltam.
Voltak leadásaim,az akkori "kapcsolat" azóta is folyamatos.
Pár mondatban csak,nem vagyok a szavak embere.Sokakat foglalkoztat az engedély beszerzése.
Nem lehetetlen.Igaz kell némi időt szánni a szükséges pappírok beszerzésére,de úgy gondolom
még mindig ez a járható út.
Ha régebbről van kapcsolatod a területileg illetékes múzeummal,(pl:régebbi leadások)akkor kicsit talán beljebb vagy,DE
mivel az Örökségvédelmi Hivatal adja az engedélyt így minden rajtuk múlik.
Bárki adhat be kérelmet fémkereső használatra,az elbírálás szempontjából teljesen lényegtelen ki a kérelmező.
Egy ami nagyon fontos,nyilatkozni kell,hogy nem volt,én nincs folyamatban a kérelmezővel szemben az öv hivatal
által indított eljárás.(szabálysértés,bírság)
Ami megnehezíti a kérelem beszerzését,azzal minap szembesültem én is :( Sajnos a csak a tulajdoni
lapon szereplő személy hozzájárulása elfogadott.Adtam be pappírokat olyan területekre amit egy vállalkozó művel,30 hektár-
200tulajdonosi bejegyzés,ez sajnos felejtős. :(
A terület bérlője nem írhat hozzájárulási nyilatkozatot!
Most szűkítettem a kört,és amire sikerült megszerezni a tulaj sajátkezü aláírásával ellátott hozzájárulást
azt beadtam.Erdőre is kérhető,ebben az esetben a birtokosság elnöke a hozzájáruló,és a céges pecsét nélkülözhetetlen.
Természetesen érdemes mindent pontosan,gondos utánjárással beadni,mert mivel a hivatal újra lekéri az adatokat,
földhivatal-tulajdoni lap,terület esetleges védettsége stb.Ha bibi van,az kidobott pénz,na meg idő.
Ja a pénz.-3000ft illetékbélyegben,ezen belül a területek,keresősök száma nem meghatározott.
Több személyt(keresőst)fel lehet tüntetni a kérelmen,személyes adatokkal,és nekik külön-külön kell nyilatkozni,hogy
ellenük sem volt,van eljárás.
Ha minden oké,megvan a kiértesítés,és kb(max) 15 nap után jogerőre emelkedik és gyíííí,lehet menni.
Persze addig,míg régészeti korút nem találsz,mert akkor stop.Megszokott,itt is sokszor leírt formában,zacsi,eov,bejelentés. stb
Az engedélyben időpont is megjelölhető,ha ez nincs feltüntetve,akkor az elbírálástól számított egy év.
Persze hacsak nem hibázol közben :D mert azért ellenőrizhetnek is kint terepen.
A múzeum is felkérhet fémkereső használatra,ilyenkor nekünk keresősöknek nincs semmi dolgunk,mert
a múzeum kéri az engedélyt,és mivel amúgy is véges a kapacitásuk szívesen adják a beleegyezésüket.
Mi is voltunk már sok helyen,és ez mind regisztrált lelőhely volt!!! :)
Természetesen nem szeretném itt osztani az észt,rákényszeríteni másokat a helyes út betartására,De
itt Litéri eset.nem hiszem hogy ez valakinek is hiányzik.
Erről beszéltem a régészeti osztály vezetőjével,mivel megyén belüli történés,és azt hiszem sokakat
elgondolkodtat majd az ellenük hozott ítélet.
Lehet bujkálni persze ez után is,vannak nyugis helyek,de állandó stresszben lengetni,azért nem
egy leányálom valljuk be.
Mivel politika mentes ezért hirtelen ennyi.:)
Remélem senkit nem bántottam meg.,üdv

--kv--

http://kepfeltoltes.hu/view/151219/9470 ... es.hu_.jpg
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára kis-vakond 2015. december 19., szombat 18:31-kor.



Avatar
kis-vakond
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:39
Status: Offline

Re: Engedély (konkrétumok)

Hozzászólás Szerző: kis-vakond » 2015. december 19., szombat 12:49

Amúgy 3.5 oldalas.
Tartalmazza azt is,hogy mely területere nem adtak engedélyt.-Ezekre sajnos csak bérlői hozzájárulásom volt.
Továbbá,a tevékenységre vonatkozólag előírások,szabályok,kötelezettségek.-
Ezekről már sokszor szó esett.
Találat esetén betartandó tennivalók,-Eov,ha megoldható fotó,értesítés.Majd 30!!napon belüli leadás.
Jogszabályok,paragrafusok,előírások megszegésének jogi következményei,stb
--kv--



Avatar
00fonix
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2015. október 3., szombat 16:50
Status: Offline

Re: Engedély (konkrétumok)

Hozzászólás Szerző: 00fonix » 2015. december 19., szombat 23:01

Szia!
Köszi a megosztást! Ez már tény!
Járható út! :-bd
^:)^



attis
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2015. október 24., szombat 18:28
Status: Offline

Re: Engedély (konkrétumok)

Hozzászólás Szerző: attis » 2016. február 26., péntek 20:34

Üdv.

Erdőbirtokosságnál mi a helyzet?Minden tagnak az engedélye kell,vagy csak a vezetőé?
Illetve a pontos cím ahová küldeni kell,az mi?Pest és Nógrád megye érdekelne.



Berez
Százados
Százados
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2015. december 14., hétfő 12:44
Status: Offline

Re: Engedély (konkrétumok)

Hozzászólás Szerző: Berez » 2016. február 27., szombat 10:01

Üdv ,a tulajdonosi engedély hogy néz ki?Sima kézzel írott,vagy nyomtatvány?
Ilyet még nem láttam itt a fórumon ha valaki feltenné a beszkenneltet (természetesen
kitakart adatokkal)megköszönném.
Az a baj az egész engedély üggyel , hogy mivel pesti vagyok az ismerősök közt nincs
olyan akinek a kertjén kívül lenne földje.Akit az ember ismer,pláne szomszéd,koma persze,hogy
megírja a papírt,de nincs olyan gazda aki egy idegennek aláírja az engedélyt.És ezzel itt meg
van lőve a dolog az elején,ezt tudták a törvényhozók is.
Szóban nem volt gond régebben én is kérdeztem meg épp ott dolgozó gazdát és azt mondta őt
nem zavarja a keresőzés.De ez a hülye papírozás kilőtte ezt a lehetőséget is.



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Engedély (konkrétumok)

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2016. február 27., szombat 10:42

Berez írta:Üdv ,a tulajdonosi engedély hogy néz ki?Sima kézzel írott,vagy nyomtatvány?
Ilyet még nem láttam itt a fórumon ha valaki feltenné a beszkenneltet (természetesen
kitakart adatokkal)megköszönném.
Az a baj az egész engedély üggyel , hogy mivel pesti vagyok az ismerősök közt nincs
olyan akinek a kertjén kívül lenne földje.Akit az ember ismer,pláne szomszéd,koma persze,hogy
megírja a papírt,de nincs olyan gazda aki egy idegennek aláírja az engedélyt.És ezzel itt meg
van lőve a dolog az elején,ezt tudták a törvényhozók is.
Szóban nem volt gond régebben én is kérdeztem meg épp ott dolgozó gazdát és azt mondta őt
nem zavarja a keresőzés.De ez a hülye papírozás kilőtte ezt a lehetőséget is.

Nem mindenütt fogadják el a bérlőit ezért elsősorban a tulajdonost érdemes ezzel megkeresni. Azt hiszem egyszer már közzé lett téve, de az lehet még a régi elveszett fórumon volt. Ez csak irányadó minta:
TULAJDONOSI.jpg
TULAJDONOSI.jpg (141.62 KiB) Megtekintve 34855 alkalommal
Ui: Legyen mindig 4-5 db kinyomtatva, hogy ha beleszalad az ember egy gazdába kéznél legyen.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kanbagoly 2016. február 27., szombat 10:53-kor.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Engedély (konkrétumok)

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2016. február 27., szombat 10:45

Az engedélykérelemben meg az a lényeg, hogy benne legyen a nyilatkozat és a kérelmező személyes adatai. Ez is csak egy irányadó minta:
ENGEDÉLYKÉRELEM.jpg
ENGEDÉLYKÉRELEM.jpg (89.25 KiB) Megtekintve 34870 alkalommal


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
Királykobra
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 21:14
Status: Offline

Re: Engedély (konkrétumok)

Hozzászólás Szerző: Királykobra » 2016. február 27., szombat 13:31

kanbagoly írta:Az engedélykérelemben meg az a lényeg, hogy benne legyen a nyilatkozat és a kérelmező személyes adatai. Ez is csak egy irányadó minta:
ENGEDÉLYKÉRELEM.jpg
Köszönöm! Király vagy!



Berez
Százados
Százados
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2015. december 14., hétfő 12:44
Status: Offline

Re: Engedély (konkrétumok)

Hozzászólás Szerző: Berez » 2016. február 27., szombat 14:45

Királykobra írta:
kanbagoly írta:Az engedélykérelemben meg az a lényeg, hogy benne legyen a nyilatkozat és a kérelmező személyes adatai. Ez is csak egy irányadó minta:
ENGEDÉLYKÉRELEM.jpg
Köszönöm! Király vagy!
Én is köszönöm ,az első pár lépes felé el lehet indulni :-)



Avatar
kis-vakond
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:39
Status: Offline

Re: Engedély (konkrétumok)

Hozzászólás Szerző: kis-vakond » 2016. február 27., szombat 15:35

attis írta:Üdv.

Erdőbirtokosságnál mi a helyzet?Minden tagnak az engedélye kell,vagy csak a vezetőé?
Illetve a pontos cím ahová küldeni kell,az mi?Pest és Nógrád megye érdekelne.
Szia
Címzéssel kapcsolatban írtam reggel.
Erdő esetében,a birtokossági elnök adhat engedélyt,sk. aláírással,
és a céges pecsét szükséges.

Még annyit fűznék hozzá a feltöltött nyomtatványokhoz,hogy a kutatási kérelemnél,
"kutatás időtartalma" részt a kérelmező üresen hagyja,akkor a kiállítástól számított 1 évre
szól.
Sajnos a hozzájárulásos dokunál,a bérlői részt is ki lehet(ne) törölni,mert arra sem adják. :(



Leopold
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 279
Csatlakozott: 2015. július 28., kedd 18:58
Status: Offline

Re: Engedély (konkrétumok)

Hozzászólás Szerző: Leopold » 2016. február 27., szombat 19:37

Szia!
És a befizetés igazolása?A befizetés csekken történik és honnan lehet beszerezni?
köszi
kis-vakond írta:
attis írta:Üdv.

Erdőbirtokosságnál mi a helyzet?Minden tagnak az engedélye kell,vagy csak a vezetőé?
Illetve a pontos cím ahová küldeni kell,az mi?Pest és Nógrád megye érdekelne.
Szia
Címzéssel kapcsolatban írtam reggel.
Erdő esetében,a birtokossági elnök adhat engedélyt,sk. aláírással,
és a céges pecsét szükséges.

Még annyit fűznék hozzá a feltöltött nyomtatványokhoz,hogy a kutatási kérelemnél,
"kutatás időtartalma" részt a kérelmező üresen hagyja,akkor a kiállítástól számított 1 évre
szól.
Sajnos a hozzájárulásos dokunál,a bérlői részt is ki lehet(ne) törölni,mert arra sem adják. :(



Avatar
kis-vakond
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:39
Status: Offline

Re: Engedély (konkrétumok)

Hozzászólás Szerző: kis-vakond » 2016. február 27., szombat 20:06

[quote="Leopold"]Szia!
És a befizetés igazolása?A befizetés csekken történik és honnan lehet beszerezni?
köszi

Magát az illetékbélyeget kell hozzácsatolni a beadott dokumentumokhoz.
Nem ragasztottam,hogy szegényebb időkben még feltudják használni. :lol: :lol:



Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Engedély (konkrétumok)

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2016. február 27., szombat 21:19

Leopold írta:Szia!
És a befizetés igazolása?A befizetés csekken történik és honnan lehet beszerezni?
köszi
kis-vakond írta:
attis írta:Üdv.

Erdőbirtokosságnál mi a helyzet?Minden tagnak az engedélye kell,vagy csak a vezetőé?
Illetve a pontos cím ahová küldeni kell,az mi?Pest és Nógrád megye érdekelne.
Szia
Címzéssel kapcsolatban írtam reggel.
Erdő esetében,a birtokossági elnök adhat engedélyt,sk. aláírással,
és a céges pecsét szükséges.

Még annyit fűznék hozzá a feltöltött nyomtatványokhoz,hogy a kutatási kérelemnél,
"kutatás időtartalma" részt a kérelmező üresen hagyja,akkor a kiállítástól számított 1 évre
szól.
Sajnos a hozzájárulásos dokunál,a bérlői részt is ki lehet(ne) törölni,mert arra sem adják. :(





Szia!

Utalni kell és annak az adatait nyomtatni! Nem minden megyében fogadják el az illetékbélyeget, aztán lehet visszaigényelni a NAV-nál. Érdeklődd meg előbb, hogy abban a megyében elfogadják-e.



Leopold
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 279
Csatlakozott: 2015. július 28., kedd 18:58
Status: Offline

Re: Engedély (konkrétumok)

Hozzászólás Szerző: Leopold » 2016. február 27., szombat 22:11

Gabor írta:
Leopold írta:Szia!
És a befizetés igazolása?A befizetés csekken történik és honnan lehet beszerezni?
köszi
kis-vakond írta:
attis írta:Üdv.

Erdőbirtokosságnál mi a helyzet?Minden tagnak az engedélye kell,vagy csak a vezetőé?
Illetve a pontos cím ahová küldeni kell,az mi?Pest és Nógrád megye érdekelne.
Szia
Címzéssel kapcsolatban írtam reggel.
Erdő esetében,a birtokossági elnök adhat engedélyt,sk. aláírással,
és a céges pecsét szükséges.

Még annyit fűznék hozzá a feltöltött nyomtatványokhoz,hogy a kutatási kérelemnél,
"kutatás időtartalma" részt a kérelmező üresen hagyja,akkor a kiállítástól számított 1 évre
szól.
Sajnos a hozzájárulásos dokunál,a bérlői részt is ki lehet(ne) törölni,mert arra sem adják. :(





Szia!

Utalni kell és annak az adatait nyomtatni! Nem minden megyében fogadják el az illetékbélyeget, aztán lehet visszaigényelni a NAV-nál. Érdeklődd meg előbb, hogy abban a megyében elfogadják-e.
Szia!
Köszönöm szépen segítséget!



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Engedély (konkrétumok)

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2016. március 25., péntek 16:15

ezt kifelejtetted a nagy törlésből
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ul69 2016. május 3., kedd 6:29-kor.



Ricordo
Százados
Százados
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:49
Status: Offline

Re: Engedély (konkrétumok)

Hozzászólás Szerző: Ricordo » 2016. március 25., péntek 17:29

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ricordo 2016. május 4., szerda 21:01-kor.



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Engedély (konkrétumok)

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2016. március 25., péntek 18:03

:?:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ul69 2016. május 3., kedd 6:30-kor.



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 417
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Engedély (konkrétumok)

Hozzászólás Szerző: Feri » 2016. április 26., kedd 11:51

Ezt valaki e-mailben küldte:

KONKRÉTUMOK JÁSZ­NAGYKUN SZOLNOK MEGYÉRE VONATKOZÓAN
Hatáskörrel, illetékességgel az egész megye vonatkozásában a Jász­Nagykun­Szolnok Megyei
Kormányhivatal Szolnok Járási Hivatal Építésügyi és Örökségvédelmi Osztály rendelkezik, tehát a
kérelmeket nekik kell címezni.
5000 Szolnok, Kossuth tér 1.
Telefon: 06 (56) 503­503
Ügyfélfogadás: H: 8.00­18.00, Sz: 8.00­16.00, Cs: 13.00­16.00, P: 8.00­12.00
Mivel nincs még kiforrott, az egész országra nézve egységesített formanyomtatvány, így
elfogadják a fórumra már feltett iratokat. A kérelemben fel lehet tüntetni egyszerre több ingatlant
is, akár több tulajdonossal is, azonban egy kérelemben, csak egy személy vonatkozásában hoznak
határozatot. Tehát nálunk nem lehetséges az, hogy két­három emberke összefog, és megoszlik a 3.
000 Ft­os illeték. Itt sajnos azt mindenkinek le kell róni.
A tulajdonosi/bérlői nyilatkozat vonatkozásában előny az, hogy itt tökéletesen megfelel, ha csak a
bérlőtől van hozzájárulás, azonban azt ki kell egészíteni egy tanúk előtt aláírt bérlői nyilatkozattal,
hogy kitől, mióta bérli. A hatóság úgy is kiértesíti a tulajdonost is, akinek ugyanúgy van
jogorvoslati lehetősége a határozat ellen. Egyedül az osztatlan közös tulajdonként futó
ingatlanokkal nem tudnak mit kezdeni, ott sajnos az összes tulajdonostól kell a hozzájárulás. Itt
nem elég az, hogy „már a nagyapám megegyezett a többi tulajjal, hogy ezt a részt mi műveljük, és
azóta is ez így működik”.
Térképet elfogadják úgy, hogy a Google Earth­ról kinyomtatott képen körbe van rajzolva az adott
terület, és meg van a hozzátartozó helyrajzi szám. Szóval itt nem szükséges az EOV koordinátával
ellátott térképrészlet.
Ha a beadott iratokkal minden rendben van, akár 8 napon belül megszülethet a határozat, mely
kézhezvételtől számított 15 nap után, fellebbezés hiányában jogerőre emelkedik. Ha ez nem jön
össze, az eljárási határidő 21 nap.
A határozat jogerőre emelkedését követően lehet menni keresőzni a magatartási szabályok
betartása mellett. A tervezett keresőzést 10 nappal előtte be kell jelenteni a régészeti felügyelőnek,
aki jelen esetben az eljárásban részt vevő ügyintéző. A bejelentést telefonon, e­mailban, de
gondolom személyesen is meg lehet tenni.
A felügyelő hölgy nagyon kedves, segítőkész. Ha bármi kérdés van, nyugodtan lehet keresni
telefonon, de személyesen is rendelkezésre áll.


www.metaldetector.hu

Avatar
00fonix
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2015. október 3., szombat 16:50
Status: Offline

Re: Engedély (konkrétumok)

Hozzászólás Szerző: 00fonix » 2016. április 26., kedd 15:51

Köszi a infókat!



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 417
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Engedély (konkrétumok)

Hozzászólás Szerző: Feri » 2016. május 2., hétfő 22:56

Ide a tényleg konkrét információk valók. Az engedéllyel kapcsolatos vélemények, viták számára ott van az "Engedély fémkereséshez" téma.


www.metaldetector.hu

logger90
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2016. május 22., vasárnap 20:36
Status: Offline

Re: Engedély (konkrétumok)

Hozzászólás Szerző: logger90 » 2016. május 28., szombat 6:35

Üdv!
Én Bács-Kiskun megyére szeretnék kérni konkrétumot, hátha van kollega a környéken aki már kapott engedélyt. Az érdekelne, hogy tudom kinyomozni a terület tulajdonosát? Amikor beadom az előbbiekben leírt kérelmi lapot és ott feltüntetem a területet akkor értesítik a tulajt? Elkéne egy kis segítség :)

Szeretném normális hivatalos keretek között művelni, egyrészt a saját lelki békém kedvéért, egyrészt hogy javíthassak a megítélésünkön.

Köszi előre!



Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Engedély (konkrétumok)

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2016. május 28., szombat 9:02

logger90 írta:Üdv!
Én Bács-Kiskun megyére szeretnék kérni konkrétumot, hátha van kollega a környéken aki már kapott engedélyt. Az érdekelne, hogy tudom kinyomozni a terület tulajdonosát? Amikor beadom az előbbiekben leírt kérelmi lapot és ott feltüntetem a területet akkor értesítik a tulajt? Elkéne egy kis segítség :)

Szeretném normális hivatalos keretek között művelni, egyrészt a saját lelki békém kedvéért, egyrészt hogy javíthassak a megítélésünkön.

Köszi előre!


Szia!

Először a tulajdonostól kell engedélyt kérned, a területen érdemes megkérdezni ki a tulajdonos, ha ez nem megy akkor a földhivatalban. Ha megvan az engedély a tulajdonostól, akkor mehetsz a KÖH-höz.



Avatar
kis-vakond
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:39
Status: Offline

Re: Engedély (konkrétumok)

Hozzászólás Szerző: kis-vakond » 2016. május 28., szombat 12:03

logger90 írta:Üdv!
Én Bács-Kiskun megyére szeretnék kérni konkrétumot, hátha van kollega a környéken aki már kapott engedélyt. Az érdekelne, hogy tudom kinyomozni a terület tulajdonosát? Amikor beadom az előbbiekben leírt kérelmi lapot és ott feltüntetem a területet akkor értesítik a tulajt? Elkéne egy kis segítség :)

Szeretném normális hivatalos keretek között művelni, egyrészt a saját lelki békém kedvéért, egyrészt hogy javíthassak a megítélésünkön.

Köszi előre!

Naná,hogy értesítik :lol: és nem csak a tulajt!! :whistle:

A beadott dokumentumok elbírálása után a hivatal egy határozatban értesíti az ügyben érintetteket,
majd 15nap kivárási idő után jogerőre emelkedik.(Ez idő alatt lehet fellebbezni a határozat,engedély kiadása ellen)

Jogerőre emelkedés után tájékoztatásul kiértesítést kap:
-Forster Gyula Nemzeti Örökségvédelmi és vagyongazdálkodási központ.
-Területileg illetékes múzeum
-(Esetemben a Nemzeti Park igazgatósága)
-Község Önkormányzat-jegyző
-Megyei Rendőrkapitányság
-Az adott Terület tulajdonosa(i)

;) ;)



guny
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2015. október 19., hétfő 13:04
Status: Offline

Re: Engedély (konkrétumok)

Hozzászólás Szerző: guny » 2016. július 28., csütörtök 14:27

ez itt nem az "Engedély (konkrétumok)" topic?...
csak mert az utóbbi ~15hsz eléggé hosszú és sztem egyáltalán nem releváns....
Feri?



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Engedély (konkrétumok)

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2016. július 28., csütörtök 15:52

Balaton déli part:

1/1: Mederkezelői hozzájárulás kérelem (minta a honlapjukon ill. a vízi topik)
Levélcím: K.D.T.VÍZ IG.B.V.K. 8600 Siófok Pf:32. (Átfutási idő kb. 2 hét)



2/1: Bármilyen nyomtatott térképen berajzolva tollal +EOV koordináta a partszakasz -tól, -ig. (A két pont közötti szakaszon szeretnék keresőzni. MEPAR térkép jobb alsó sarkában írja a koordit, hogy éppen hol van a kurzor. Csak ki kell másolni.) Pld: EOV: 575221, 175163 -tól, 575359, 175225-ig partszakaszon.

2/2: Kutatási engedély kérelem nyilatkozattal ide is feltett minta kitöltése kutatási időtartammal. (elég 1 hetet megjelölni, az engedély jogerőre emelkedéstől számított 1 évig akkor is érvényes! Annyi a kikötés, hogy lengetés előtt pár nappal emailban kell jelezni.) Nem kell semmi indok: hobbi szintű használat. Tőlem telefonon kérdezték mit keresek. Nem ők hívtak, én csörögtem rájuk, hogy minden rendben van-e. Mondtam van fémkeresőm és a gyerekek nyaggatnak, hogy keresgéljünk. :) Tel: Hajdú Ádám 82/502-884 (kaposvári köhnél ő foglalkozik a déli part fémkeresőzésével)

2/3: 3000 Ft Illeték megfizetése
Kedvezményezett számlaszáma: Magyar Államkincstár 10032000-01012107
Az igazoló cetli vagy annak fénymásolata megy az engedélykérelemmel, térképrészlettel, mederkezelőivel együtt a borítékba.
Levélcím: Építésügyi és Örökségvédelmi Osztály 7400 Kaposvár, Csokonai u. 3. /Hajdú Ádám/
(Átfutási idő elméletileg 2 hét, de ez csúszhat)

3/1: Finis. Innentől nincs teendő, csak várni kell.
Határozat kimegy a címekre. Ez még nem az engedély, csak a végleges minta.

3/2:
Az előző levéltől számított 15 nap fellebbezési idő elteltével automatikusan kiküldik a jogerőre emelkedett, lepecsételt engedélyt. Ez már a végleges, ezzel lehet menni lengetni!

(Teljes átfutási idő elejétől a végéig kb. 2 hónap)

Ugyanígy működik a szárazon is, annyiban tér el a fentiektől, hogy nem a mederkezelőt kell megkeresni, hanem a tulajdonost hozzájárulásért.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 417
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Engedély (konkrétumok)

Hozzászólás Szerző: Feri » 2016. július 29., péntek 12:34

guny írta:ez itt nem az "Engedély (konkrétumok)" topic?...
csak mert az utóbbi ~15hsz eléggé hosszú és sztem egyáltalán nem releváns....
Feri?
Áthelyeztek a másik engedélyes témába a vitatkozós részt.


www.metaldetector.hu

Teki
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:39
Status: Offline

Re: Engedély (konkrétumok)

Hozzászólás Szerző: Teki » 2016. augusztus 6., szombat 20:59

Sziasztok!

Lehet hülye kérdést teszek fel, de mégis felteszem.
Mivel szeretném a törvényeket betartva - nem pedig folyamatosan hátra tekingetve - űzni ezt a hobbyt, tulajokat keresve, végül sikerrel jártam, és találtam aki aláírná a tulajdonosi hozzájárulási nyilatkozatot. Több kissebb terület tulajdonosa.
A kérdésem az lenne, hogy elég egy hozzájárulási nyilatkozat, azon feltüntetve az összes HRSZ-t, vagy minden HRSZ-hez külön-külön egy hozzájárulási nyilatkozat? A másik, hogy kell e tanú?
Mivel nem adtam még be kérelmet, ezért szeretnék mindent jól csinálni.
Segítségeteket előre is köszönöm!
Teki



Teki
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:39
Status: Offline

Re: Engedély (konkrétumok)

Hozzászólás Szerző: Teki » 2016. augusztus 6., szombat 21:03

Teki írta:Sziasztok!

Lehet hülye kérdést teszek fel, de mégis felteszem.
Mivel szeretném a törvényeket betartva - nem pedig folyamatosan hátra tekingetve - űzni ezt a hobbyt, tulajokat keresve, végül sikerrel jártam, és találtam aki aláírná a tulajdonosi hozzájárulási nyilatkozatot. Több kissebb terület tulajdonosa.
A kérdésem az lenne, hogy elég egy hozzájárulási nyilatkozat, azon feltüntetve az összes HRSZ-t, vagy minden HRSZ-hez külön-külön egy hozzájárulási nyilatkozat? A másik, hogy kell e tanú?
Mivel nem adtam még be kérelmet, ezért szeretnék mindent jól csinálni.
Segítségeteket előre is köszönöm!
Teki
Illetve láttam egy hozzájárulási mintát Kanbagoly jóvoltából. Ez megfelelő?



Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Engedély (konkrétumok)

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2016. augusztus 6., szombat 21:05

Teki írta:Sziasztok!

Lehet hülye kérdést teszek fel, de mégis felteszem.
Mivel szeretném a törvényeket betartva - nem pedig folyamatosan hátra tekingetve - űzni ezt a hobbyt, tulajokat keresve, végül sikerrel jártam, és találtam aki aláírná a tulajdonosi hozzájárulási nyilatkozatot. Több kissebb terület tulajdonosa.
A kérdésem az lenne, hogy elég egy hozzájárulási nyilatkozat, azon feltüntetve az összes HRSZ-t, vagy minden HRSZ-hez külön-külön egy hozzájárulási nyilatkozat? A másik, hogy kell e tanú?
Mivel nem adtam még be kérelmet, ezért szeretnék mindent jól csinálni.
Segítségeteket előre is köszönöm!
Teki
Szia!

Ha egy tulajdonosa van, akkor elég egy, azon feltüntetve az összes településnév és HRSZ. Térképeket meparban tudsz nézni hozzá vagy a földhivatalban. Megfelelő a kanbagolyos minta!



Teki
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:39
Status: Offline

Re: Engedély (konkrétumok)

Hozzászólás Szerző: Teki » 2016. augusztus 6., szombat 21:07

Gabor írta:
Teki írta:Sziasztok!

Lehet hülye kérdést teszek fel, de mégis felteszem.
Mivel szeretném a törvényeket betartva - nem pedig folyamatosan hátra tekingetve - űzni ezt a hobbyt, tulajokat keresve, végül sikerrel jártam, és találtam aki aláírná a tulajdonosi hozzájárulási nyilatkozatot. Több kissebb terület tulajdonosa.
A kérdésem az lenne, hogy elég egy hozzájárulási nyilatkozat, azon feltüntetve az összes HRSZ-t, vagy minden HRSZ-hez külön-külön egy hozzájárulási nyilatkozat? A másik, hogy kell e tanú?
Mivel nem adtam még be kérelmet, ezért szeretnék mindent jól csinálni.
Segítségeteket előre is köszönöm!
Teki
Szia!

Ha egy tulajdonosa van, akkor elég egy, azon feltüntetve az összes településnév és HRSZ. Térképeket meparban tudsz nézni hozzá vagy a földhivatalban. Megfelelő a kanbagolyos minta!
Ez gyors volt, köszi!



Teki
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:39
Status: Offline

Re: Engedély (konkrétumok)

Hozzászólás Szerző: Teki » 2016. augusztus 6., szombat 21:21

Gabor írta:
Teki írta:Sziasztok!

Lehet hülye kérdést teszek fel, de mégis felteszem.
Mivel szeretném a törvényeket betartva - nem pedig folyamatosan hátra tekingetve - űzni ezt a hobbyt, tulajokat keresve, végül sikerrel jártam, és találtam aki aláírná a tulajdonosi hozzájárulási nyilatkozatot. Több kissebb terület tulajdonosa.
A kérdésem az lenne, hogy elég egy hozzájárulási nyilatkozat, azon feltüntetve az összes HRSZ-t, vagy minden HRSZ-hez külön-külön egy hozzájárulási nyilatkozat? A másik, hogy kell e tanú?
Mivel nem adtam még be kérelmet, ezért szeretnék mindent jól csinálni.
Segítségeteket előre is köszönöm!
Teki
Szia!

Ha egy tulajdonosa van, akkor elég egy, azon feltüntetve az összes településnév és HRSZ. Térképeket meparban tudsz nézni hozzá vagy a földhivatalban. Megfelelő a kanbagolyos minta!
Lehet kézzel írott vagy jobb a nyomtatott verzió?



Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Engedély (konkrétumok)

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2016. augusztus 6., szombat 21:30

Teki írta:
Gabor írta:
Teki írta:Sziasztok!

Lehet hülye kérdést teszek fel, de mégis felteszem.
Mivel szeretném a törvényeket betartva - nem pedig folyamatosan hátra tekingetve - űzni ezt a hobbyt, tulajokat keresve, végül sikerrel jártam, és találtam aki aláírná a tulajdonosi hozzájárulási nyilatkozatot. Több kissebb terület tulajdonosa.
A kérdésem az lenne, hogy elég egy hozzájárulási nyilatkozat, azon feltüntetve az összes HRSZ-t, vagy minden HRSZ-hez külön-külön egy hozzájárulási nyilatkozat? A másik, hogy kell e tanú?
Mivel nem adtam még be kérelmet, ezért szeretnék mindent jól csinálni.
Segítségeteket előre is köszönöm!
Teki
Szia!

Ha egy tulajdonosa van, akkor elég egy, azon feltüntetve az összes településnév és HRSZ. Térképeket meparban tudsz nézni hozzá vagy a földhivatalban. Megfelelő a kanbagolyos minta!
Lehet kézzel írott vagy jobb a nyomtatott verzió?

Írhatod kézzel is, nincs formai követelmény tudtommal.



Teki
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:39
Status: Offline

Re: Engedély (konkrétumok)

Hozzászólás Szerző: Teki » 2016. augusztus 6., szombat 21:38

Gabor írta:
Teki írta:
Gabor írta:
Teki írta:Sziasztok!

Lehet hülye kérdést teszek fel, de mégis felteszem.
Mivel szeretném a törvényeket betartva - nem pedig folyamatosan hátra tekingetve - űzni ezt a hobbyt, tulajokat keresve, végül sikerrel jártam, és találtam aki aláírná a tulajdonosi hozzájárulási nyilatkozatot. Több kissebb terület tulajdonosa.
A kérdésem az lenne, hogy elég egy hozzájárulási nyilatkozat, azon feltüntetve az összes HRSZ-t, vagy minden HRSZ-hez külön-külön egy hozzájárulási nyilatkozat? A másik, hogy kell e tanú?
Mivel nem adtam még be kérelmet, ezért szeretnék mindent jól csinálni.
Segítségeteket előre is köszönöm!
Teki
Szia!

Ha egy tulajdonosa van, akkor elég egy, azon feltüntetve az összes településnév és HRSZ. Térképeket meparban tudsz nézni hozzá vagy a földhivatalban. Megfelelő a kanbagolyos minta!
Lehet kézzel írott vagy jobb a nyomtatott verzió?

Írhatod kézzel is, nincs formai követelmény tudtommal.
Ezer köszönet, később beszámolok a fejleményekről. Remélem örömmel.



Teki
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:39
Status: Offline

Re: Engedély (konkrétumok)

Hozzászólás Szerző: Teki » 2016. november 19., szombat 9:54

Teki írta:
Gabor írta:
Teki írta:
Gabor írta:
Teki írta:Sziasztok!

Lehet hülye kérdést teszek fel, de mégis felteszem.
Mivel szeretném a törvényeket betartva - nem pedig folyamatosan hátra tekingetve - űzni ezt a hobbyt, tulajokat keresve, végül sikerrel jártam, és találtam aki aláírná a tulajdonosi hozzájárulási nyilatkozatot. Több kissebb terület tulajdonosa.
A kérdésem az lenne, hogy elég egy hozzájárulási nyilatkozat, azon feltüntetve az összes HRSZ-t, vagy minden HRSZ-hez külön-külön egy hozzájárulási nyilatkozat? A másik, hogy kell e tanú?
Mivel nem adtam még be kérelmet, ezért szeretnék mindent jól csinálni.
Segítségeteket előre is köszönöm!
Teki
Szia!

Ha egy tulajdonosa van, akkor elég egy, azon feltüntetve az összes településnév és HRSZ. Térképeket meparban tudsz nézni hozzá vagy a földhivatalban. Megfelelő a kanbagolyos minta!
Lehet kézzel írott vagy jobb a nyomtatott verzió?

Írhatod kézzel is, nincs formai követelmény tudtommal.
Ezer köszönet, később beszámolok a fejleményekről. Remélem örömmel.
Üdv!

Siker!
Kicsit hosszú időbe telt, de semmi sem lehetetlen. Megkaptam az engedélyt. Gábornak köszönöm a válaszokat, Kanbagolynak a feltöltött dokumentumokat amiket saját szám ízére átírva tökéletesnek bizonyultak.
Ha valakinek van kérdése szívesen válaszolok, de tudni kell, hogy még a módosítás előtt adtam be a kérelmet, ennek megfelelően a múzeummal nem kellett ügyet intézni.



reinold
Százados
Százados
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 1:13
Tartózkodási hely: Belfast ui:Egy kávára a vendégeim lehettek, ha erre jártok! :D
Status: Offline

Re: Engedély (konkrétumok)

Hozzászólás Szerző: reinold » 2016. november 19., szombat 17:27

Nekem is lenne egy naív krédésem:
Ha megvan a Hrsz, tulaj hozzájárulása, a múzeumtól hogyan tudok kapni engedélyt?
Bemegyek a debreceni Déry Múzeumba, keresek egy régészt, és aláírja??
Hogyan működik ezen része?
Reinold


Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, és sokan élnek is ezzel a jogukkal.Én is! ;)

Válasz küldése Előző témaKövetkező téma