Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Önvédelem (négy- és kétlábúakkal szemben)

luckyotter
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2017. január 10., kedd 14:14
Status: Offline

Re: Önvédelem (négy- és kétlábúakkal szemben)

Hozzászólás Szerző: luckyotter » 2019. február 28., csütörtök 14:24

Udv!
Tegnap este egy jokora vaddisznoval kerultem kozelebbi ismeretsegbe. Egyaltalan nem felt tolem. Fujkalt ram. Kiturkalta szep sorjaban a reten gondosan visszatomoritett gyepteglaimat. Aztan kovetni kezdett, hiaba vilagitottam ra a fejlampaval, valogatott jelzokkel illetve a felmenoit. Vegul sikerult eltavolodni tole. Nem hinnem, hogy a malacait felto koca volt, mert aztan masfele vette az iranyt.
Ugyhogy csak ovatosan az erdojarassal mostanaban!



Robi76
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2016. május 8., vasárnap 20:07
Status: Offline

Re: Önvédelem (négy- és kétlábúakkal szemben)

Hozzászólás Szerző: Robi76 » 2019. március 1., péntek 0:51

luckyotter írta:Udv!
Tegnap este egy jokora vaddisznoval kerultem kozelebbi ismeretsegbe. Egyaltalan nem felt tolem. Fujkalt ram. Kiturkalta szep sorjaban a reten gondosan visszatomoritett gyepteglaimat. Aztan kovetni kezdett, hiaba vilagitottam ra a fejlampaval, valogatott jelzokkel illetve a felmenoit. Vegul sikerult eltavolodni tole. Nem hinnem, hogy a malacait felto koca volt, mert aztan masfele vette az iranyt.
Ugyhogy csak ovatosan az erdojarassal mostanaban!
Este jársz erdőben?



luckyotter
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2017. január 10., kedd 14:14
Status: Offline

Re: Önvédelem (négy- és kétlábúakkal szemben)

Hozzászólás Szerző: luckyotter » 2019. március 1., péntek 22:55

Robi76 írta:
luckyotter írta:Udv!
Tegnap este egy jokora vaddisznoval kerultem kozelebbi ismeretsegbe. Egyaltalan nem felt tolem. Fujkalt ram. Kiturkalta szep sorjaban a reten gondosan visszatomoritett gyepteglaimat. Aztan kovetni kezdett, hiaba vilagitottam ra a fejlampaval, valogatott jelzokkel illetve a felmenoit. Vegul sikerult eltavolodni tole. Nem hinnem, hogy a malacait felto koca volt, mert aztan masfele vette az iranyt.
Ugyhogy csak ovatosan az erdojarassal mostanaban!
Este jársz erdőben?
Reten, mint fentebb emlitettem.
Este, mert napkozben mar tul meleg van.



boldor
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2018. december 13., csütörtök 23:10
Status: Offline

Re: Önvédelem (négy- és kétlábúakkal szemben)

Hozzászólás Szerző: boldor » 2019. március 9., szombat 14:12

Meg világos:))))



Avatar
Csiga
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2015. november 17., kedd 14:22
Status: Offline

Re: Önvédelem (négy- és kétlábúakkal szemben)

Hozzászólás Szerző: Csiga » 2019. március 15., péntek 11:37

:lol:
boldor írta:Meg világos:))))
:dance:



Avatar
Magnum Force
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2015. szeptember 13., vasárnap 16:21
Status: Offline

Re: Önvédelem (négy- és kétlábúakkal szemben)

Hozzászólás Szerző: Magnum Force » 2024. január 3., szerda 11:53

Leült ez a téma. Pedig biztosan lettek új technikák, praktikák, ötletek önvédelemre az elmúlt években.
Jogi tanácsok, kiskapuk?
Ki mit tud mondani :?:



Avatar
András76
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2017. június 14., szerda 10:57
Status: Offline

Re: Önvédelem (négy- és kétlábúakkal szemben)

Hozzászólás Szerző: András76 » 2024. január 3., szerda 12:33

Magnum Force írta:
2024. január 3., szerda 11:53
Leült ez a téma. Pedig biztosan lettek új technikák, praktikák, ötletek önvédelemre az elmúlt években.
Jogi tanácsok, kiskapuk?
Ki mit tud mondani :?:
Épp szilveszter napján futottunk össze 3 vadmalaccal meg a szüleivel !!! Hátra arc s tünés ! A zseplámpás sokkolóra esett a választásunk ! Egyébként az emberekkel meg a kutyákkal nincs gond !
Ja, és B.U.É.K. mindenkinek



Avatar
Virgil Starkwell
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2016. február 21., vasárnap 16:42
Status: Offline

Re: Önvédelem (négy- és kétlábúakkal szemben)

Hozzászólás Szerző: Virgil Starkwell » 2024. január 4., csütörtök 12:38

:lol: Mailt kaptam, hogy kedvenc témámba új hozzászólás érkezett. Valamit akkor rosszul jelölhettem be. :lol: De legalább be tudok jelentkezni a régi jelszóval.
Volt kalandom sokféle állattal és emberrel, de erőszakos támadás ellenem összesen 1x történt fémkereső tevékenység közben. A térdigérő vízben naphalak próbáltak a lábamnak ütközve elkergetni. :lol:


Egyszer egy pszichológus megkérdezte tőlem, hogy malackodásnak tartom-e a szexet. Mire én azt válaszoltam, hogy ha jól csinálják, akkor igen. :obscene-sexualdoggy:

Charmeur
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2024. február 6., kedd 16:18
Status: Offline

Re: Önvédelem (négy- és kétlábúakkal szemben)

Hozzászólás Szerző: Charmeur » 2024. február 24., szombat 21:00

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Charmeur 2024. február 24., szombat 21:35-kor.



Charmeur
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2024. február 6., kedd 16:18
Status: Offline

Re: Önvédelem (négy- és kétlábúakkal szemben)

Hozzászólás Szerző: Charmeur » 2024. február 24., szombat 21:35

Ezek mennyire jók kutya ellen? Alin találtam pár ezerért. "Dog repeller" Használ vki?
Kép

Kép



Bobbácsi
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 15:34
Status: Offline

Re: Önvédelem (négy- és kétlábúakkal szemben)

Hozzászólás Szerző: Bobbácsi » 2024. február 25., vasárnap 9:39

Charmeur írta:
2024. február 24., szombat 21:35
Ezek mennyire jók kutya ellen? Alin találtam pár ezerért. "Dog repeller" Használ vki?
Kép

Kép
Nekem muter anno postás volt,ők kaptak hasonló ultrahangos ketyerét. Persze gyerekként az utca összes kutyáján kipróbáltam. 😂 Volt amelyik fülét farkát behúzva elrohant,aztán volt amelyiket nem zavarta,és volt olyan amelyik a fejét csavargatva,talán még dühösebb,mérgesebb lett....
A legjobb a lapát ha kint vagy terepen! 😉



Charmeur
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2024. február 6., kedd 16:18
Status: Offline

Re: Önvédelem (négy- és kétlábúakkal szemben)

Hozzászólás Szerző: Charmeur » 2024. február 25., vasárnap 11:54

Bobbácsi írta:
2024. február 25., vasárnap 9:39
Charmeur írta:
2024. február 24., szombat 21:35
Ezek mennyire jók kutya ellen? Alin találtam pár ezerért. "Dog repeller" Használ vki?
Kép

Kép
Nekem muter anno postás volt,ők kaptak hasonló ultrahangos ketyerét. Persze gyerekként az utca összes kutyáján kipróbáltam. 😂 Volt amelyik fülét farkát behúzva elrohant,aztán volt amelyiket nem zavarta,és volt olyan amelyik a fejét csavargatva,talán még dühösebb,mérgesebb lett....
A legjobb a lapát ha kint vagy terepen! 😉
Köszönöm! Mondták mások is, hogy nem sok xart ér. :))@ Van hogy a kutya mérgesebb lesz tőle. :D



Kaszáló
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2022. december 27., kedd 12:56
Status: Offline

Re: Önvédelem (négy- és kétlábúakkal szemben)

Hozzászólás Szerző: Kaszáló » 2024. február 25., vasárnap 17:36

Charmeur írta:
2024. február 25., vasárnap 11:54
Bobbácsi írta:
2024. február 25., vasárnap 9:39
Charmeur írta:
2024. február 24., szombat 21:35
Ezek mennyire jók kutya ellen? Alin találtam pár ezerért. "Dog repeller" Használ vki?
Kép

Kép
Nekem muter anno postás volt,ők kaptak hasonló ultrahangos ketyerét. Persze gyerekként az utca összes kutyáján kipróbáltam. 😂 Volt amelyik fülét farkát behúzva elrohant,aztán volt amelyiket nem zavarta,és volt olyan amelyik a fejét csavargatva,talán még dühösebb,mérgesebb lett....
A legjobb a lapát ha kint vagy terepen! 😉
Köszönöm! Mondták mások is, hogy nem sok xart ér. :))@ Van hogy a kutya mérgesebb lesz tőle. :D
Aha, és más állatok is reagálhatnak rá, végül is nem városi aszfalton mászkálunk. :D Pl. a vaddisznó. Lehet hogy elfutással reagál, de mi van ha nem? 8-)



Charmeur
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2024. február 6., kedd 16:18
Status: Offline

Re: Önvédelem (négy- és kétlábúakkal szemben)

Hozzászólás Szerző: Charmeur » 2024. február 26., hétfő 11:26

Kaszáló írta:
2024. február 25., vasárnap 17:36
Charmeur írta:
2024. február 25., vasárnap 11:54
Bobbácsi írta:
2024. február 25., vasárnap 9:39
Charmeur írta:
2024. február 24., szombat 21:35
Ezek mennyire jók kutya ellen? Alin találtam pár ezerért. "Dog repeller" Használ vki?
Kép

Kép
Nekem muter anno postás volt,ők kaptak hasonló ultrahangos ketyerét. Persze gyerekként az utca összes kutyáján kipróbáltam. 😂 Volt amelyik fülét farkát behúzva elrohant,aztán volt amelyiket nem zavarta,és volt olyan amelyik a fejét csavargatva,talán még dühösebb,mérgesebb lett....
A legjobb a lapát ha kint vagy terepen! 😉
Köszönöm! Mondták mások is, hogy nem sok xart ér. :))@ Van hogy a kutya mérgesebb lesz tőle. :D
Aha, és más állatok is reagálhatnak rá, végül is nem városi aszfalton mászkálunk. :D Pl. a vaddisznó. Lehet hogy elfutással reagál, de mi van ha nem? 8-)
Akkor nekem kell futni? :))



Charmeur
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2024. február 6., kedd 16:18
Status: Offline

Re: Önvédelem (négy- és kétlábúakkal szemben)

Hozzászólás Szerző: Charmeur » 2024. február 26., hétfő 12:01

Akkor baj esetén marad az ásó és amit Garou mondott. :D
"https://www.youtube.com/watch?v=Mnfj6V9tAD0 ezzel a néhány alap fogással már meg tudod védeni magad egy harcművészetet nem ismerő személy ellen, nem ütöd meg a tiszta Aikido-ban nincs ütés, csak tekered a kezét amerre nem akar tekeredni, ha kérdezi a rendőr ki ütött először? :ymhug: senki. :D %%-
Ha többen vannak a támadók és egyik földhöz van vágva, meg látják, hogy ismersz fogásokat tudsz valamit amit ők nem, akkor általában hátrálnak. %%-"



Timber
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2016. január 8., péntek 11:26
Status: Offline

Re: Önvédelem (négy- és kétlábúakkal szemben)

Hozzászólás Szerző: Timber » 2024. február 28., szerda 11:53

429981484_7034375556660342.jpg
429981484_7034375556660342.jpg (44.76 KiB) Megtekintve 755 alkalommal



Avatar
Virgil Starkwell
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2016. február 21., vasárnap 16:42
Status: Offline

Re: Önvédelem (négy- és kétlábúakkal szemben)

Hozzászólás Szerző: Virgil Starkwell » 2024. február 28., szerda 17:23

Timber írta:
2024. február 28., szerda 11:53
429981484_7034375556660342.jpg
Most el akarsz ijeszteni minket? :lol: Ja, Zrínyit is megölte egy vadkan. Egy Habsburg vadkan. :mrgreen:


Egyszer egy pszichológus megkérdezte tőlem, hogy malackodásnak tartom-e a szexet. Mire én azt válaszoltam, hogy ha jól csinálják, akkor igen. :obscene-sexualdoggy:

Avatar
Korben Dallas
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2017. március 13., hétfő 10:58
Status: Offline

Re: Önvédelem (négy- és kétlábúakkal szemben)

Hozzászólás Szerző: Korben Dallas » 2024. február 29., csütörtök 11:09

Virgil Starkwell írta:
2024. február 28., szerda 17:23
Timber írta:
2024. február 28., szerda 11:53
429981484_7034375556660342.jpg
Most el akarsz ijeszteni minket? :lol: Ja, Zrínyit is megölte egy vadkan. Egy Habsburg vadkan. :mrgreen:
Vadkan? Boszorkány! Bementem a sötét erdőbe, mire kijöttem, így nézett ki az ásóm!
429677729_352778807758971_551194699310185196_n.jpg
429677729_352778807758971_551194699310185196_n.jpg (88.07 KiB) Megtekintve 565 alkalommal



loncsos lompos
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2023. október 27., péntek 1:01
Status: Offline

Re: Önvédelem (négy- és kétlábúakkal szemben)

Hozzászólás Szerző: loncsos lompos » 2024. március 5., kedd 3:17

Évente van kb. ötezer kutyatámadás (csak a regisztráltak száma) és 2-3 halálos. Gyerekkoromban volt két sírva ordítós, véresre harapásos esetem, úgyhogy én nem bonyolítom: a támadó kutya alapjáraton meg akar ölni és minden erővel fel kell lépni ellene. Azon meg csak nevetek, mikor azon megy a filozofálás, hogy az éppen szétmarcangolni készülő "kutyuliban" nehogy valami kárt tegyünk...



Avatar
Korben Dallas
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2017. március 13., hétfő 10:58
Status: Offline

Re: Önvédelem (négy- és kétlábúakkal szemben)

Hozzászólás Szerző: Korben Dallas » 2024. március 5., kedd 10:31

loncsos lompos írta:
2024. március 5., kedd 3:17
Évente van kb. ötezer kutyatámadás (csak a regisztráltak száma) és 2-3 halálos. Gyerekkoromban volt két sírva ordítós, véresre harapásos esetem, úgyhogy én nem bonyolítom: a támadó kutya alapjáraton meg akar ölni és minden erővel fel kell lépni ellene. Azon meg csak nevetek, mikor azon megy a filozofálás, hogy az éppen szétmarcangolni készülő "kutyuliban" nehogy valami kárt tegyünk...
Te mit használsz ellenük?



loncsos lompos
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2023. október 27., péntek 1:01
Status: Offline

Re: Önvédelem (négy- és kétlábúakkal szemben)

Hozzászólás Szerző: loncsos lompos » 2024. március 7., csütörtök 1:35

Korben Dallas írta:
2024. március 5., kedd 10:31
Te mit használsz ellenük?
Paprikaspré mindig van nálam bringás vagy gyalogos kirándulásnál, sétánál bot is (autóban sima könnygázspré van az ajtóban, mert itt a déli részeken jut az igazoltatásokból és ugye pártunk és kormányunk betiltotta a paprikasprét) Bár legutóbb a bringaúton jött szembe egy fickó, jobb oldalán egy kiba. nagy fejű harci kutyával, és amikor egymáshoz értünk, egy pillanat alatt mozdult rám a dög, számítottam is rá és szerencsére rosszul becsülte a sebességet és olyan csodásan pofán tudtam rúgni :) Namost gyalog ez hogy alakult volna...



Avatar
Magnum Force
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2015. szeptember 13., vasárnap 16:21
Status: Offline

Re: Önvédelem (négy- és kétlábúakkal szemben)

Hozzászólás Szerző: Magnum Force » 2024. március 7., csütörtök 8:15

loncsos lompos írta:
2024. március 7., csütörtök 1:35
Korben Dallas írta:
2024. március 5., kedd 10:31
Te mit használsz ellenük?
Paprikaspré mindig van nálam bringás vagy gyalogos kirándulásnál, sétánál bot is (autóban sima könnygázspré van az ajtóban, mert itt a déli részeken jut az igazoltatásokból és ugye pártunk és kormányunk betiltotta a paprikasprét) Bár legutóbb a bringaúton jött szembe egy fickó, jobb oldalán egy kiba. nagy fejű harci kutyával, és amikor egymáshoz értünk, egy pillanat alatt mozdult rám a dög, számítottam is rá és szerencsére rosszul becsülte a sebességet és olyan csodásan pofán tudtam rúgni :) Namost gyalog ez hogy alakult volna...
Rúgófegyver nálam is van mindig! :lol: Engem sose támadtak meg, de a távolról csaholás is zavaró tud lenni ha az ember kerüli a feltűnést.



Válasz küldése Előző témaKövetkező téma