Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

3D nyomtatás

garrettace150
Status: Offline

3D nyomtatás

Hozzászólás Szerző: garrettace150 » 2017. december 25., hétfő 11:04

Sziasztok !

Mit gondoltok a 3D nyomtatásról?

Hasznosítható lenne a fémkereséshez?

Bármilyen fej, koptató, kartámasz, alkatrész,

egyedi ötletek.



reinold
Százados
Százados
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 1:13
Tartózkodási hely: Belfast ui:Egy kávára a vendégeim lehettek, ha erre jártok! :D
Status: Offline

Re: 3D nyomtatás

Hozzászólás Szerző: reinold » 2017. december 25., hétfő 21:33

Hi! Egy ismerősöm kicsit jobban belemerült ebbe a témakörbe. Azt mondta, hogy soha nem lessz annyira erős, mint ha kimarta volna egy anyag tömbből. Mutatott 1-2 műanyag alktrészt is. Mondta is, hogy hamar elpattan. Viszont egy próbát megérhet, ha minőségibb műanyagot használsz, mint az ismerősöm. Ki kell tapasztalni!
Sok szerencsét!


Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, és sokan élnek is ezzel a jogukkal.Én is! ;)

Avatar
Együgyű Károly
Százados
Százados
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:00
Status: Offline

Re: 3D nyomtatás

Hozzászólás Szerző: Együgyű Károly » 2017. december 25., hétfő 22:14

garrettace150 írta:Sziasztok !

Mit gondoltok a 3D nyomtatásról?

Hasznosítható lenne a fémkereséshez?

Bármilyen fej, koptató, kartámasz, alkatrész,

egyedi ötletek.
Hello!

Erről már volt éríntőleg szó, még a Feri is nyilatkozott. Amúgy nézd meg ezt: http://md-hunter.com/homemade-metal-det ... ng-photos/



luckyotter
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2017. január 10., kedd 14:14
Status: Offline

Re: 3D nyomtatás

Hozzászólás Szerző: luckyotter » 2017. december 26., kedd 12:33

Udv!
Minelab explorerekhez ezzel keszitenek litiumion akkupackot.



Robi76
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2016. május 8., vasárnap 20:07
Status: Offline

Re: 3D nyomtatás

Hozzászólás Szerző: Robi76 » 2017. december 26., kedd 18:24

Scuba tectorhoz csináltattam koptatókat! Nem hinném hogy el lehet tőrni! Legalábbis nekem nem sikerült!



Dolby
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2017. január 6., péntek 20:25
Status: Offline

Re: 3D nyomtatás

Hozzászólás Szerző: Dolby » 2017. december 26., kedd 20:18

mennyiből jött ki?
Robi76 írta:Scuba tectorhoz csináltattam koptatókat! Nem hinném hogy el lehet tőrni! Legalábbis nekem nem sikerült!



Robi76
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2016. május 8., vasárnap 20:07
Status: Offline

Re: 3D nyomtatás

Hozzászólás Szerző: Robi76 » 2017. december 27., szerda 9:17

Nekem olcsó volt 1000ft db van még vagy 6db!
Amúgy drága kell egy stl fájl ami alapján nyomtat,
Az adott tárgyat 3d scennerel le kell másolni, utána megtervezni a nyomtatást! Maga a nyomtatás nem drága! Scenner +tervezésre 20000 mondtak nekem.



Ásóbéka
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2016. szeptember 11., vasárnap 1:45
Status: Offline

Re: 3D nyomtatás

Hozzászólás Szerző: Ásóbéka » 2017. december 28., csütörtök 12:44

Már emberi szerveket is nyomtatnak 3D-ben. Fémkeresőt miért ne?



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 417
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: 3D nyomtatás

Hozzászólás Szerző: Feri » 2018. január 13., szombat 11:38

Nekem tetszik ez a technológia. Újabban már fémet is lehet nyomtatni.
Hátránya az én szempontomból az, hogy a végeredmény csíkos. A képeken is látszik. Az ABS anyag, amit a legelterjedtebb technológiánál használnak, igen erős, a műszerdobozokat egyébként is ebből készítik a leggyakrabban. De fejlődik a technika. Amit kb. öt éve készíttettem, keresőfej minta, azt jó sokat kellett vakargatni, kapirgálni, gyalulni, csiszolni. És ahhoz igen drága volt, hogy akár nyél, akár műszerdoboz készüljön ezzel a módszerrel. Ezért inkább maradtam a CNC marásnál. De lehet, hogy most már a nyomtatás a jobb. A hagyományos technológiákat se dobom ki, hanem továbbfejlesztem. Nekem a nyomtatás csak a mesterdarab elkészítéséhez kell. A fémkeresőim nyelében üveg- és karbonszál van, amit nem lehet közvetlenül nyomtatni, közben sokkal erősebb mint az ABS. De ami késik, nem múlik, szerintem ezt is lehet ugyanígy CNC módszerrel feltekerni, és rányomtatni a szálra a műanyagot, volna is ötletem, hogyan, de ahhoz sokkal bonyolultabb gép és szoftver kellene, mint a sima 3D nyomtatáshoz.
Egyébként szívesen veszem az ötleteket, javaslatokat, főleg az ilyen gyakorlati jellegűeket.


www.metaldetector.hu

Válasz küldése Előző témaKövetkező téma