Az új regisztrációk aktiválásához admin jóváhagyás is kell a spammerek miatt. Ezek külföldiek, tehát a regisztrációt megkönnyíti, ha a regisztrálandó névről vagy e-mailről látszik, hogy magyar. Akié mégsem lett aktiválva, esetleg sürgős, küldjön e-mailt!

Térképek

lomposfarkas
Lengető
Lengető
Status: Offline

Re: Komoly II. világháborús kutatóknak!

HozzászólásSzerző: lomposfarkas » 2018. július 26., csütörtök 1:34

Ködmön írta:Kedves tagtársak!
Eredeti 1944-es német katonai 1:50.000 (!!!) térképek MÁSOLATA,
összesen 213 DB tölthető le .tif-ben mindössze 25 EUR / DARAB -ért.
Ezen kívül kb. 400 egyéb régi magyar térkép tölthető le ugyanígy egyenként a fizetés után.

Szevasz, ebből is látszik, hogy a németek valami más világban élnek. A térképek többségének előnézete sincs, a "mindössze 25 euró" meg érdekes fogalmazás... De a legmókásabb, hogy nem kell tejelni. A kezdőlapon van egy pici előkép, az alapján a "Deutsche Heereskarte: Ungarn 1:50000" nevű cucc a Honvéd Térképészeti Intézet 1941-es felmérése, ami itt meg is tekinthető:
https://mapire.eu/hu/map/hungary1941/?l ... .762457811
http://www.nagykunreformatus.hu/content ... terkep.pdf
A katonai topotérképeket (amiken a szó hétköznapi értelmében "katonai" objektumok nincsenek, de a pontosságuk és a részletességük miatt hadi célokra használható, meg jellemzően honvéd szolgálatok készítik) nálunk 1992-ig titkosÍtották és emellett torzították a civil túratérképeket, ez utóbbi munkáról egy jó írás:
http://freetexthost.com/jgin5bzx1y
És itt a "német térkép" kis előképe mellé raktam egy részletet az 1950/52-es években készült nagyszerű 25 000-es honvédségi térképünkből. Az elásott kincseket és a minden falu szélén elsüllyedt Tigris tankokat ez sem jelöli, viszont a régebbi elnevezések, dűlők bogarászásánál jól jöhet.
https://i.imgur.com/4KJFaxE.jpg
(ezt meg tudom osztani privátban)
Na, jól berágtam ezen a burkus pénzéhségen, aztán ekkora hsz-t írtam...

majestic12
Őrmester
Őrmester

Re: Térképek

HozzászólásSzerző: majestic12 » 2018. július 27., péntek 13:34

üdv. falum környezetében van 6 darab náci bunker.. ebből 3at meg is találtam meg a hozzá tartozó gázolaj tartályokat is.. kérdésem az lenne .. honnan tudnák olyan térképet szerezni amin fel vannak tüntetve a környék összes hasonló helye? válaszokat előre is köszönöm.

Triondor
Őrmester
Őrmester

HozzászólásSzerző: Triondor » 2018. július 27., péntek 14:33

Leginkább sehonnan, régi katonai térképek esetleg. Légifelvételek rendszerezve nincsenek azokból az időkből, inkább csak 60as évek utánról.

lomposfarkas
Lengető
Lengető

HozzászólásSzerző: lomposfarkas » 2018. július 27., péntek 16:10

majestic12 írta:üdv. falum környezetében van 6 darab náci bunker.. ebből 3at meg is találtam meg a hozzá tartozó gázolaj tartályokat is.. kérdésem az lenne .. honnan tudnák olyan térképet szerezni amin fel vannak tüntetve a környék összes hasonló helye? válaszokat előre is köszönöm.

Helló, náci biztosan? MO-n, 75 éve ott heverő tartályokkal? Nem lehet, hogy a hidegháborús Déli Védelmi Rendszer bunkereire akadtál? Azokat Bács és Csongrád megyében be tudom azonosítani.

majestic12
Őrmester
Őrmester

HozzászólásSzerző: majestic12 » 2018. július 27., péntek 18:08

lomposfarkas írta:
majestic12 írta:üdv. falum környezetében van 6 darab náci bunker.. ebből 3at meg is találtam meg a hozzá tartozó gázolaj tartályokat is.. kérdésem az lenne .. honnan tudnák olyan térképet szerezni amin fel vannak tüntetve a környék összes hasonló helye? válaszokat előre is köszönöm.

Helló, náci biztosan? MO-n, 75 éve ott heverő tartályokkal? Nem lehet, hogy a hidegháborús Déli Védelmi Rendszer bunkereire akadtál? Azokat Bács és Csongrád megyében be tudom azonosítani.

nem mert szóbeszéd alapján indultam el ..aminek az alapja az volt hogy van 6 bunker ahonnan a közeli hidakat akarták lőni.. és mindegyik bunker mellet/közelében van kút mert ugye nem gyalogoltak kilométereket vízért
az első három régi tanyák közelében volt az rendben van mert ott van kút is
igen de elfogytak a régi tanyák
a tartályból még anno a MOL-osok szívták ki a gázolajat ezt is csak hallatom de később meg lett a tartály is kb 50 méterre a bunkertől..

de amiket megtaláltam mind be van robbantva vagy hasonló mert csak beton meg vas törmelék van
a legelsőnél pl. találtam is egy h.keresztes zsákot

newage
Százados
Százados

HozzászólásSzerző: newage » 2018. augusztus 11., szombat 15:23

Üdv. szerintetek mi lehet ez? Vagy csak én látok bele valamit?
mi.jpg
mi.jpg (73.85 KiB) Megtekintve 231 alkalommal

toni
Hadnagy
Hadnagy

HozzászólásSzerző: toni » 2018. augusztus 11., szombat 17:18

newage tippelek.
A körvonal ne tévesszen.Az se,ha a legközelebbi patak,folyó alacsonyabban van.
Régi régi tó,vagy mocsár helye.Nem hinném,hogy a foto domb csúcsán,vagy oldalán van.

newage
Százados
Százados

HozzászólásSzerző: newage » 2018. augusztus 11., szombat 21:00

toni írta:newage tippelek.
A körvonal ne tévesszen.Az se,ha a legközelebbi patak,folyó alacsonyabban van.
Régi régi tó,vagy mocsár helye.Nem hinném,hogy a foto domb csúcsán,vagy oldalán van.

nem voltam még kint .. igen mellette egy régi folyó van hát kb ennyit tudok én is :D
azért is kérdeztem a tapasztaltabbakat.. de ha holnap ki tudok menni csinálok képet és akkor eldüntjjjjjjjűk együt :D
köszönöm a válaszod :D

Vissza: “Egyéb témák”