Az új regisztrációk aktiválásához admin jóváhagyás is kell a spammerek miatt. Ezek külföldiek, tehát a regisztrációt megkönnyíti, ha a regisztrálandó névről vagy e-mailről látszik, hogy magyar. Akié mégsem lett aktiválva, esetleg sürgős, küldjön e-mailt!

FIGYELEM!

templomos
Ezredes
Ezredes
Status: Offline

Re: FIGYELEM!

HozzászólásSzerző: templomos » 2016. április 19., kedd 21:04

Kedves mindenki!
A nemzeti tudományos régészeti akadémia felhívását közlöm!A "hobbi"amatőr régészek(fémkeresősök)etikai kódexét szeretnénk kiadni,és számítunk a TE! Véleményedre is.Ha van sztorid ,társaidról és esetleg a birtokodban lévő gyűjteményed fotóiról küld el a megadott e-mail címre ,mert fontos a TE!ösvénytaposásod ami a vége egy legális közleműködés ,emberi mélyen elnyúló barátság közted és köztünk.100-számra adtunk ki engedélyeket ,hasonló becsületes ,segítőkész embereknek mint esetleg TE!Ha úgy érzed nem szeretnéd az idő kerekét,TEKerni vissza ....:) csak előre akkor számítunk rád te"gazember",mert egy csapat vagyunk hogy ne legyünk hazánk elveszett ereklyék fosztogatói és rablói!Az unokánk könnyes szemmel nézze a fibulákat és az ezüst -arany érméket egy múzeumban ami persze neked is köszönhető,a szőke fürtös búza sárga haja alatt lévő agyvelejébe azt fogja gondolni régen milyen fémkeresősök teremtették meg ezt a hatalmas örökséget...mintTE!

Email:verdbenekikeményfarkas@gmail.com

:lol: :lol: :liar: :liar: :ymsick: :ymsick: :ymsick: :ymsick: :ymsick: :ymsick:

00fonix
Őrnagy
Őrnagy

HozzászólásSzerző: 00fonix » 2016. április 19., kedd 22:02

Jó a humorod!
; ) :)

talentum
Őrnagy
Őrnagy

HozzászólásSzerző: talentum » 2016. április 19., kedd 22:09

templomos írta:Kedves mindenki!
A nemzeti tudományos régészeti akadémia felhívását közlöm!A "hobbi"amatőr régészek(fémkeresősök)etikai kódexét szeretnénk kiadni,és számítunk a TE! Véleményedre is.Ha van sztorid ,társaidról és esetleg a birtokodban lévő gyűjteményed fotóiról küld el a megadott e-mail címre ,mert fontos a TE!ösvénytaposásod ami a vége egy legális közleműködés ,emberi mélyen elnyúló barátság közted és köztünk.100-számra adtunk ki engedélyeket ,hasonló becsületes ,segítőkész embereknek mint esetleg TE!Ha úgy érzed nem szeretnéd az idő kerekét,TEKerni vissza ....:) csak előre akkor számítunk rád te"gazember",mert egy csapat vagyunk hogy ne legyünk hazánk elveszett ereklyék fosztogatói és rablói!Az unokánk könnyes szemmel nézze a fibulákat és az ezüst -arany érméket egy múzeumban ami persze neked is köszönhető,a szőke fürtös búza sárga haja alatt lévő agyvelejébe azt fogja gondolni régen milyen fémkeresősök teremtették meg ezt a hatalmas örökséget...mintTE!

Email:verdbenekikeményfarkas@gmail.com

:lol: :lol: :liar: :liar: :ymsick: :ymsick: :ymsick: :ymsick: :ymsick: :ymsick:

Kár ragozni ennyire, nem?
Aki akarja, kitölti, aki meg nem, az nem.

Egyébként ez a mélcím nem is él :D
Szerintem ez valami átverés Tőled! :D :roll: :twisted:
talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...

kanbagoly
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: kanbagoly » 2016. május 11., szerda 13:12

KingMidas
Hadnagy
Hadnagy

HozzászólásSzerző: KingMidas » 2016. május 11., szerda 22:20

kanbagoly írta:http://regeszetnapja.hu/program/femdetektor-pro-es-kontra-hogyan-segithetnek-a-femkeresosok-a-regeszeti-kutatasban/

:o Fémkeresősök pozitív kontextusban említve ??? Valami csoda történhetett. De jó ha így van, erősen remélem, hogy barátibb szelek kezdenek fújni.
There was a king with magic hands
There was a crown and a touch of GOLD.... :royalty-crown:

negimen
Hadnagy
Hadnagy

HozzászólásSzerző: negimen » 2016. május 12., csütörtök 19:50

KingMidas írta:
kanbagoly írta:http://regeszetnapja.hu/program/femdetektor-pro-es-kontra-hogyan-segithetnek-a-femkeresosok-a-regeszeti-kutatasban/

:o Fémkeresősök pozitív kontextusban említve ??? Valami csoda történhetett. De jó ha így van, erősen remélem, hogy barátibb szelek kezdenek fújni.

kb. egy éve magyarázom hogy van ilyen, de senki nem akarta elhinni. :)

khepera
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: khepera » 2016. május 13., péntek 13:54

negimen írta:
KingMidas írta:

És nemcsak Orosházán de az ország sok részében van már ilyen. Vannak nagyon nyitott múzeumok / régészek, akiknek egyértelmű, ha mi is ott vagyunk egy ásatáson, ha mi is terepbejárunk, ha mi is viszünk be anyagot akkor az olyan, mintha lenne még pár kollégájuk aki lelkes, segítőkész. Persze velünk nehezebb időpontot egyeztetni, mint a saját emberekkel de azért néha sikerül...
The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

kanbagoly
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: kanbagoly » 2016. május 13., péntek 15:16

khepera írta:
negimen írta:
KingMidas írta:

És nemcsak Orosházán de az ország sok részében van már ilyen. Vannak nagyon nyitott múzeumok / régészek, akiknek egyértelmű, ha mi is ott vagyunk egy ásatáson, ha mi is terepbejárunk, ha mi is viszünk be anyagot akkor az olyan, mintha lenne még pár kollégájuk aki lelkes, segítőkész. Persze velünk nehezebb időpontot egyeztetni, mint a saját emberekkel de azért néha sikerül...

Már 2009 óta folynak közös kutatások amatőr fémkeresősök bevonásával, csak sokan igyekeznek visszahúzni minket mindkét oldalról. Nagyon komoly eredmények születtek már, de sajnos a hiénák miatt sokszor nem lehet publikálni erről a lelőhelyek védelme érdekében.

Nowy
Százados
Százados

HozzászólásSzerző: Nowy » 2016. május 13., péntek 18:24

kanbagoly írta:
khepera írta:
negimen írta:
KingMidas írta:

Már 2009 óta folynak közös kutatások amatőr fémkeresősök bevonásával, csak sokan igyekeznek visszahúzni minket mindkét oldalról. Nagyon komoly eredmények születtek már, de sajnos a hiénák miatt sokszor nem lehet publikálni erről a lelőhelyek védelme érdekében.

Én is csak pozitív dolgokat tudok mondani,nagyon sok helyre eljutottam már a kapcsolatnak köszönhetően. A mohácsi csatatérkutatáson át egészen budai feltárásokra is,de persze a lakóhelyem szerinti megyei muzeummal is nagyon sok program van ahol mind nélkülözhetetlen a kereső. akár mennyire hihetetlen sokunkra van még szüksége a múzeumoknak.

norman
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: norman » 2016. július 13., szerda 7:58

Hali.
Ma reggel összefutottam a helyi Sheriff /polgárőr/ haverommal.Most kapták meg a szabályzatot a fémkeresők 5-50 ezer forintig terjedő szabálysértési bírságolásáról.
Annyira ironikus hogy ilyesmivel kell foglalkozniuk miközben a helyi dákok minden lerabolnak.Telkeket,gyümölcsösöket stb.
A haverom speciel szarik rá de biztos lesz egy két lelkes emberke.
XP GoldMaxx Power
Aki keres az talál,de aki talál az keres?

KincskeresőKisködmön

HozzászólásSzerző: KincskeresőKisködmön » 2016. július 13., szerda 10:39

Megtörve önként vállalt hallgatásomat pár sor és gondolat erejéig visszatérek.
Fogvatartási és trafipaxozási jogkört is fognak majd kapni? :D Hogy miért jut eszembe a katonai belszolgálati szabályzat ahol egy lépés hossza is meg volt határozva... A nagyok bűneiért mindig a kicsiken verik el a port. A terepszínre festett terepjárókkal és csúcsgépekkel "gyűjtögetők" közül valahogy egy sem került elfogásra és híradókba, pedig még pár éve is fényes nappal járták le a célirányos területeket. A sokorópátkai találkozókra készülőknek pedig azt üzenem, hogy jó lesz vigyázni. A fogadótól látótávolságra van a Barátok vára, onnan pedig le lehet látni majd "a távolban jellegzetes kaszáló mozdulatokat végző" csoportosulásra.
Látva a történések irányát egy ideje már eldöntöttem, hogy kiszállok ebből a"cirkuszból". Nyár van, havajdízsínapsütés és Balaton. Oda járok keresőzni ... korombeli független hölgyikéket, de sietnem kell mert lehet, hogy nemsokára a társkeresést meg tiltott prostitúciónak fogják minősíteni. "Legyetek jók, ha tudtok."

templomos
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: templomos » 2016. július 29., péntek 21:59

Magnum Force
Hadnagy
Hadnagy

HozzászólásSzerző: Magnum Force » 2016. július 30., szombat 23:37

templomos írta:http://kepfeltoltes.hu/view/160729/igaz_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Igaz :)
Viszont nekem egy sztahanovista vájár ugrik be az ötvenes évekből. Azoknak lehetett ilyen a keze.

kanbagoly
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: kanbagoly » 2016. szeptember 20., kedd 11:07

http://www.kutatokejszakaja.hu/2016/ese ... &menu_id=4

Itt a lehetőség a fotelharcosoknak, hogy kinyissák a szájukat és érveljenek, ne csak egymást hergeljék, ne csak a levegőbe óbégassanak!

templomos
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: templomos » 2016. szeptember 22., csütörtök 19:12

kanbagoly írta:http://www.kutatokejszakaja.hu/2016/esemenynaptar/esemeny.php?id=2859&menu_id=4

Itt a lehetőség a fotelharcosoknak, hogy kinyissák a szájukat és érveljenek, ne csak egymást hergeljék, ne csak a levegőbe óbégassanak!

:)

norman
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: norman » 2016. október 8., szombat 21:15

Szerintetek ez milyen hirdetés lehet?Láttam mostanság egy két hasonlót.Egy szar életlen kép a dobozról,viszonylag jó árral?
http://www.jofogas.hu/budapest/Femkeres ... tm?first=1
XP GoldMaxx Power
Aki keres az talál,de aki talál az keres?

templomos
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: templomos » 2017. március 17., péntek 20:00

Üdv mindenkinek!

Rájöttem arra,jobb helyen van a földben a leleteknek mint múzeumokban vagy embertársainknál!
Demonstratívan a saját tulajdonomban lévő,helyet foglaló tejesköcsögök,tányérok,egyéb használati dolgokat mi eladóvá vált vidéki házamból valók,beszántom a földbe.Szerintem jogomban áll és növelem a termőföldem ásványi tartalmát,fotókat teszek fel,ezzel szeretném felhívni a fémkeresős törvény módosítását.Én csak azt követem mit a múzeumban mondtak,jó helyen van a földben.Oké....nem buzdítok senkit erre ,de most visszanyal a fagyi :lol: 8-)

Polaris
Őrmester
Őrmester

HozzászólásSzerző: Polaris » 2017. március 19., vasárnap 16:22

templomos írta:Üdv mindenkinek!

Rájöttem arra,jobb helyen van a földben a leleteknek mint múzeumokban vagy embertársainknál!
Demonstratívan a saját tulajdonomban lévő,helyet foglaló tejesköcsögök,tányérok,egyéb használati dolgokat mi eladóvá vált vidéki házamból valók,beszántom a földbe.Szerintem jogomban áll és növelem a termőföldem ásványi tartalmát,fotókat teszek fel,ezzel szeretném felhívni a fémkeresős törvény módosítását.Én csak azt követem mit a múzeumban mondtak,jó helyen van a földben.Oké....nem buzdítok senkit erre ,de most visszanyal a fagyi :lol: 8-)

:clap: ;)

kanbagoly
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: kanbagoly » 2017. szeptember 22., péntek 14:25

Mielőtt bárki bevádolna riogatással: leszögezem, csak tájékoztatásul teszem fel, nekem nem hiányzik a cirkusz. Ezeket nálunk helyezték ki és 2 vadkamera konkrétan tudom, hogy lelőhelyet figyel:

kamerák.jpg
kamerák.jpg (100.37 KiB) Megtekintve 358 alkalommal

reinold
Százados
Százados
Tartózkodási hely: Belfast ui:Egy kávára a vendégeim lehettek, ha erre jártok! :D

HozzászólásSzerző: reinold » 2017. szeptember 22., péntek 19:32

kanbagoly írta:Mielőtt bárki bevádolna riogatással: leszögezem, csak tájékoztatásul teszem fel, nekem nem hiányzik a cirkusz. Ezeket nálunk helyezték ki és 2 vadkamera konkrétan tudom, hogy lelőhelyet figyel:

kamerák.jpg

Nagyon jó minőségű vadász csúzlikat lehet vásásrolni! A többit a fantáziátokra bízom! :lol:
Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, és sokan élnek is ezzel a jogukkal.Én is! ;)

Vissza: “Egyéb témák”