Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

FIGYELEM!

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 417
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: FIGYELEM!

Hozzászólás Szerző: Feri » 2016. február 14., vasárnap 10:42

Csuvi írta:
Pirate írta:
Csuvi írta:
Pirate írta:
kopasz79 írta:
Pirate írta:TRONIC aksik vannak megint a Lidlben!
Nyolc darab 2390 Ft. 2300-as 1000-szer tölthető! Ezek most a szivárvány minden színében pompáznak.
Minőségben milyenek? Akció időtartama?

Köszi!
Jók. Főleg hogy darabja 300 Ft-ban van. És nem 1000 vagy 1200. Én a Magnum tartalék akkupakkba vettem. A másikan is az van és másfél éve jók, még a hideget is elég jól bírták. Azok ugyanilyenben 2500-asok.
En vettem olyat e-trac ba, fene tudja nekem nem igazan remekelt bar lehet hogy csak bebeszelem magamnak mintha csendesebben szolt volna... nem szerettem na de meg kostolgatom :)
Ha nem jó, akkor mutatja, hogy kicsi a töltöttség. De te akkor az elemtartóba raktad? Mert az alkáli elemek 1,5 voltosak, az akkuk csak 1,2 ! Persze hogy csendesebb.

Az akciót nem tudom, csak megláttam és felmarkoltam két csomagot. De már nem volt sok ez az AA méretű.
Kiszedtem az egyikbol a regi gyari aksit s az helyet tettem be, a regi eleg gyenge volt mar 2 ora alatt lemerult, gondoltam felujitom... na de majd lemerem a masik gyari akksit mennyit ad le s azt amit felujitottam de valahogy ugy emlexem ugyan annyi... na de ha az elemek 1.5 osek akkor evileg 12 volton mukodik az aksi meg 9.6 on hat fene tudja lehet jobban jarok ha csak sima elemeket hasznalok. Viszont ha allandoan 12 volton hasznalom nem rovidul a gep elettartama?
Ez a TRONIC tényleg jó, jelentősen javult a minősége néhány éve. A Cobrákba én is ezt a 2300-ast teszem.
Az akkumulátornak valóban kisebb a feszültsége, de az eredeti akkupackban is 8 db. NiMH akkucella van. Tehát eredetileg arra tervezték a műszert. A műszer belső feszültsége mindig ugyanannyi, mert stabilizált, de a hangszórót működtető rész nem az, a 8 ceruzaelemmel ezért hangosabb.


www.metaldetector.hu

Csuvi
Százados
Százados
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2015. október 28., szerda 11:42
Status: Offline

Re: FIGYELEM!

Hozzászólás Szerző: Csuvi » 2016. február 14., vasárnap 11:20

Feri írta:
Csuvi írta:
Pirate írta:
Csuvi írta:
Pirate írta:
kopasz79 írta:
Pirate írta:TRONIC aksik vannak megint a Lidlben!
Nyolc darab 2390 Ft. 2300-as 1000-szer tölthető! Ezek most a szivárvány minden színében pompáznak.
Minőségben milyenek? Akció időtartama?

Köszi!
Jók. Főleg hogy darabja 300 Ft-ban van. És nem 1000 vagy 1200. Én a Magnum tartalék akkupakkba vettem. A másikan is az van és másfél éve jók, még a hideget is elég jól bírták. Azok ugyanilyenben 2500-asok.
En vettem olyat e-trac ba, fene tudja nekem nem igazan remekelt bar lehet hogy csak bebeszelem magamnak mintha csendesebben szolt volna... nem szerettem na de meg kostolgatom :)
Ha nem jó, akkor mutatja, hogy kicsi a töltöttség. De te akkor az elemtartóba raktad? Mert az alkáli elemek 1,5 voltosak, az akkuk csak 1,2 ! Persze hogy csendesebb.

Az akciót nem tudom, csak megláttam és felmarkoltam két csomagot. De már nem volt sok ez az AA méretű.
Kiszedtem az egyikbol a regi gyari aksit s az helyet tettem be, a regi eleg gyenge volt mar 2 ora alatt lemerult, gondoltam felujitom... na de majd lemerem a masik gyari akksit mennyit ad le s azt amit felujitottam de valahogy ugy emlexem ugyan annyi... na de ha az elemek 1.5 osek akkor evileg 12 volton mukodik az aksi meg 9.6 on hat fene tudja lehet jobban jarok ha csak sima elemeket hasznalok. Viszont ha allandoan 12 volton hasznalom nem rovidul a gep elettartama?
Ez a TRONIC tényleg jó, jelentősen javult a minősége néhány éve. A Cobrákba én is ezt a 2300-ast teszem.
Az akkumulátornak valóban kisebb a feszültsége, de az eredeti akkupackban is 8 db. NiMH akkucella van. Tehát eredetileg arra tervezték a műszert. A műszer belső feszültsége mindig ugyanannyi, mert stabilizált, de a hangszórót működtető rész nem az, a 8 ceruzaelemmel ezért hangosabb.
Ezt jo tudni, koszi az infot :)



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: FIGYELEM!

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2016. február 23., kedd 9:05

Nyissák ki jól a szemüket, akik szerint itt páran csak riogatunk. Közeleg a tavasz:

http://www.parlament.hu/documents/10181 ... tavasz.pdf

Kép


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 417
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: FIGYELEM!

Hozzászólás Szerző: Feri » 2016. február 23., kedd 10:46

Ez pontosan az, amit már említettem. Diplomatikusan van ugyan megfogalmazva, de elég egyértelmű, mi ez.
Egyrészt szépen elveszik a régészektől múzeumoktól a pénzes munkákat, lehessen "egyszerűsítetten" feltárni a nagyberuházásokon, vagyis elpusztítani a lelőhelyeket, cserébe, ahogy valaki találóan fogalmazta "valamivel be kell fogni a régészek száját".
Én dolgoztam régebben ilyen helyeken, és tudom, hogy a nagyberuházások, különösen az autópályák nyomvonalai rengeteg munkát és ezzel hatalmas bevételt jelentenek a múzeumoknak és azok dolgozóinak, amit így szépen elvesznek tőlük, mert a beruházásokat, vagyis a nagy üzletet viszont akadályozza. Cserébe az fémkeresősök, az "ősellenség" ellen hoznak törvényt.
Ez várható volt, sőt aligha ez a vége.
Gondolom, most mindenki boldog és elégedett, különösen akik a fémkeresősöket, ahol csak lehetett, nyilvánosan megbélyegezték, sőt üldözését szorgalmazták. Most "üldözhetnek", viszont ezt se megenni nem lehet, se a boltban elkölteni.


www.metaldetector.hu

Ranger67
Százados
Százados
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 15:48
Status: Offline

Re: FIGYELEM!

Hozzászólás Szerző: Ranger67 » 2016. február 23., kedd 10:59

Beemelik a Btk-ba, minősített cselekményként?
Na innen már nincs menekvés...



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 417
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: FIGYELEM!

Hozzászólás Szerző: Feri » 2016. február 23., kedd 11:05

Ranger67 írta:Beemelik a Btk-ba, minősített cselekményként?
Na innen már nincs menekvés...
Engedélyt lehetett kérni és kapni eddig is. És sokan éltek és élnek is a lehetőséggel. Nyilván az engedély nélküli keresésre vonatkozik. Tulajdonképpen eddig is így volt, kíváncsi vagyok, hova szigorítanak még...


www.metaldetector.hu

Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: FIGYELEM!

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2016. február 23., kedd 11:09

Feri írta:Ez pontosan az, amit már említettem. Diplomatikusan van ugyan megfogalmazva, de elég egyértelmű, mi ez.
Egyrészt szépen elveszik a régészektől múzeumoktól a pénzes munkákat, lehessen "egyszerűsítetten" feltárni a nagyberuházásokon, vagyis elpusztítani a lelőhelyeket, cserébe, ahogy valaki találóan fogalmazta "valamivel be kell fogni a régészek száját".
Én dolgoztam régebben ilyen helyeken, és tudom, hogy a nagyberuházások, különösen az autópályák nyomvonalai rengeteg munkát és ezzel hatalmas bevételt jelentenek a múzeumoknak és azok dolgozóinak, amit így szépen elvesznek tőlük, mert a beruházásokat, vagyis a nagy üzletet viszont akadályozza. Cserébe az fémkeresősök, az "ősellenség" ellen hoznak törvényt.
Ez várható volt, sőt aligha ez a vége.
Gondolom, most mindenki boldog és elégedett, különösen akik a fémkeresősöket, ahol csak lehetett, nyilvánosan megbélyegezték, sőt üldözését szorgalmazták. Most "üldözhetnek", viszont ezt se megenni nem lehet, se a boltban elkölteni.
Ez sajnos valóban így van. De ettől még nem kellett volna pár idiótának adni alájuk a lovat. Akármennyire is hihetetlen, ez a fórum is sokat hozzá tesz hogy ítélnek meg minket.

Az engedélyekhez is bármikor hozzányúlhatnak. Ebben az országban olyan nem létezik, hogy biztos.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: FIGYELEM!

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2016. február 23., kedd 12:21

lafaty írta:Ha jobban megnézed sem a benyújtás időpontja sem a bevezetés időpontja nincs feltüntetve illetve a státusza is közepes...
A lényeg az, hogy no para. Minél többet foglalkozunk a témával annál inkább erőltetik mert azt hiszik mekkora... Na inkább hadjuk.
Tavaly decemberi keltezésű. Idén márciusban kerül benyújtásra és az elfogadás kért időpontja április. Direkt belinkeltem.

Kép


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: FIGYELEM!

Hozzászólás Szerző: norman » 2016. február 23., kedd 12:37

Ranger67 írta:Beemelik a Btk-ba, minősített cselekményként?
Na innen már nincs menekvés...

Nekem azért úgy tűnik hogy alapvetően a régészeti helyeken történő fémkeresést akarják büntetni jobban.Eddig azt is meg lehetett szabálysértésként úszni ha védett helyen kaptak el valakit. :?:


:?:

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 417
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: FIGYELEM!

Hozzászólás Szerző: Feri » 2016. február 23., kedd 12:47

Ez mind nagyon szép, mondhatni tök jó. Én úgy döntöttem, hogy csak nézem és szórakozom az egészen. A fémkeresős múzeumot még azért megcsinálom, még mindig akadhatnak együttműködésre hajlandó emberek, de ezek után...
Már tényleg több mint két évtizede foglalkozom fémkeresők gyártásával, rengeteg fémkeresőst ismerek, még feltárásokon is dolgoztam, úgyhogy van némi rálátásom a témára. Mindig jellemző volt ez tiltani/üldözni/megbélyegezni mentalitás, de most már elég durván elszabadult.
Ennyire durván az örökségvédelem ellen tenni éppen az örökségvédelemre hivatkozva...

Észrevettétek a kis cetlit az immár alu helyett horganyzott bádog táblák hátulján? "Ez nem alumínium!" :mrgreen:


www.metaldetector.hu

Ranger67
Százados
Százados
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 15:48
Status: Offline

Re: FIGYELEM!

Hozzászólás Szerző: Ranger67 » 2016. február 23., kedd 12:49

norman írta:
Ranger67 írta:Beemelik a Btk-ba, minősített cselekményként?
Na innen már nincs menekvés...

Nekem azért úgy tűnik hogy alapvetően a régészeti helyeken történő fémkeresést akarják büntetni jobban.Eddig azt is meg lehetett szabálysértésként úszni ha védett helyen kaptak el valakit. :?:
Csak egy hülye kérdés: Van nyilvános adatbázis védett helyekről? Persze minek is hisz csak engedéllyel lehet keresőzni, annak kiadása kapcsán meg úgyis vizsgálják a terület státuszát. Ha meg lesz bezacskózott lelet sok akkor meg jöhet védettség - ördögi.



attis
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2015. október 24., szombat 18:28
Status: Offline

Re: FIGYELEM!

Hozzászólás Szerző: attis » 2016. február 23., kedd 13:08

Üdv.

Lehet volt már e kérdés.De most komolyan.
Ha Józsi bácsi írásban nevét,címét ,telszámát adva felkér a saját nem védett földjén (hrsz,térkép stb nálam)hogy keressem meg traktor alkatrészét,szemüvegét,aranyerét,gyémántfélkrajcárját stb,,mostan akkkor már azt se nem szabad e he?? Azért egy jogászt,ügyvédet,kurvaokos embertet,stb ,jó lenne meg interjuolni eme témában.
Mer azér hát no vannak még rendes Józsi bácsik.



Ricordo
Százados
Százados
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:49
Status: Offline

Re: FIGYELEM!

Hozzászólás Szerző: Ricordo » 2016. február 23., kedd 13:23

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ricordo 2016. május 4., szerda 20:55-kor.



Timber
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2016. január 8., péntek 11:26
Status: Offline

Re: FIGYELEM!

Hozzászólás Szerző: Timber » 2016. február 23., kedd 13:27

Én olyan Józsi bácsi vagyok, hogy nálam lehet keresőzni és a szomszédaimnál meg a környéken mindenhol! Nekem legalább is :lol:
De ha valaki odatéved akkor nem jelentem fel és a kutyát se küldöm rá. Akadt ilyen, kölcsön kenyér visszajár, sokat segített a kereső megtanulásában.
Ezek igazán nem normálisak ha azt várják, hogy az ember bejelentse amit talált hogy aztán lelőhellyé nyilvánítsák a helyet és akkor soha többé ne mehessen oda! Arról nem is beszélve, hogy a terület gazdájával is kitolna, mert kinek hiányzik hogy hivatalos lelőhely legyen a földje?



Timber
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2016. január 8., péntek 11:26
Status: Offline

Re: FIGYELEM!

Hozzászólás Szerző: Timber » 2016. február 23., kedd 13:29

Ricordo írta:A régészeti lelőhelyekről nincs nyilvános országos adatbázis. Ennek éppen az az oka, hogy védeni akarják ezeket az információkat azoktól, akiknek azért kellene, hogy tudják, hová lehet menni régészeti lelőhelyet fosztogatni. A múzeumokban lévő régi térképek némelyikén még rajta van, hogy "Titkos". Vannak persze egyéb legális lelőhely információforrások, de ezekhez nehezebb hozzáférni és mindig kérdéses a teljességük és az adataik aktualitása.
Ranger67 írta:Csak egy hülye kérdés: Van nyilvános adatbázis védett helyekről? Persze minek is hisz csak engedéllyel lehet keresőzni, annak kiadása kapcsán meg úgyis vizsgálják a terület státuszát. Ha meg lesz bezacskózott lelet sok akkor meg jöhet védettség - ördögi.
A barátomnak megvan a környéken az összes hivatalos lelőhely hrsz szerint! Teljesen legálisan szerezte a netről!



Ricordo
Százados
Százados
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:49
Status: Offline

Re: FIGYELEM!

Hozzászólás Szerző: Ricordo » 2016. február 23., kedd 13:39

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ricordo 2016. május 4., szerda 20:57-kor.



Gladiátor
Status: Offline

Re: FIGYELEM!

Hozzászólás Szerző: Gladiátor » 2016. február 23., kedd 13:49

Feri írta:Ez mind nagyon szép, mondhatni tök jó. Én úgy döntöttem, hogy csak nézem és szórakozom az egészen. A fémkeresős múzeumot még azért megcsinálom, még mindig akadhatnak együttműködésre hajlandó emberek, de ezek után...
Már tényleg több mint két évtizede foglalkozom fémkeresők gyártásával, rengeteg fémkeresőst ismerek, még feltárásokon is dolgoztam, úgyhogy van némi rálátásom a témára. Mindig jellemző volt ez tiltani/üldözni/megbélyegezni mentalitás, de most már elég durván elszabadult.
Ennyire durván az örökségvédelem ellen tenni éppen az örökségvédelemre hivatkozva...

Észrevettétek a kis cetlit az immár alu helyett horganyzott bádog táblák hátulján? "Ez nem alumínium!" :mrgreen:

Inkább azzal foglalkoznának,hogy sok természetvédelmi terület meg társai TELE van illegális szemétel,sittel!!!! :roll:
Az erdők szintén tele vannak szórva különböző veszélyes szemétel! Ezt kellene jobban figyelni meg büntetni...
Ez ma MAGYARORSZÁG!!! Egy rakás ............... :oops:



Timber
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2016. január 8., péntek 11:26
Status: Offline

Re: FIGYELEM!

Hozzászólás Szerző: Timber » 2016. február 23., kedd 13:53

Ricordo írta:Ezzel valamit cáfolni akartál?
Timber írta:
Ricordo írta:A régészeti lelőhelyekről nincs nyilvános országos adatbázis. Ennek éppen az az oka, hogy védeni akarják ezeket az információkat azoktól, akiknek azért kellene, hogy tudják, hová lehet menni régészeti lelőhelyet fosztogatni. A múzeumokban lévő régi térképek némelyikén még rajta van, hogy "Titkos". Vannak persze egyéb legális lelőhely információforrások, de ezekhez nehezebb hozzáférni és mindig kérdéses a teljességük és az adataik aktualitása.
Ranger67 írta:Csak egy hülye kérdés: Van nyilvános adatbázis védett helyekről? Persze minek is hisz csak engedéllyel lehet keresőzni, annak kiadása kapcsán meg úgyis vizsgálják a terület státuszát. Ha meg lesz bezacskózott lelet sok akkor meg jöhet védettség - ördögi.
A barátomnak megvan a környéken az összes hivatalos lelőhely hrsz szerint! Teljesen legálisan szerezte a netről!
Nem, csak közöltem amit mondott.



Timber
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2016. január 8., péntek 11:26
Status: Offline

Re: FIGYELEM!

Hozzászólás Szerző: Timber » 2016. február 23., kedd 13:55

Gladiátor írta:
Feri írta:Ez mind nagyon szép, mondhatni tök jó. Én úgy döntöttem, hogy csak nézem és szórakozom az egészen. A fémkeresős múzeumot még azért megcsinálom, még mindig akadhatnak együttműködésre hajlandó emberek, de ezek után...
Már tényleg több mint két évtizede foglalkozom fémkeresők gyártásával, rengeteg fémkeresőst ismerek, még feltárásokon is dolgoztam, úgyhogy van némi rálátásom a témára. Mindig jellemző volt ez tiltani/üldözni/megbélyegezni mentalitás, de most már elég durván elszabadult.
Ennyire durván az örökségvédelem ellen tenni éppen az örökségvédelemre hivatkozva...

Észrevettétek a kis cetlit az immár alu helyett horganyzott bádog táblák hátulján? "Ez nem alumínium!" :mrgreen:

Inkább azzal foglalkoznának,hogy sok természetvédelmi terület meg társai TELE van illegális szemétel,sittel!!!! :roll:
Az erdők szintén tele vannak szórva különböző veszélyes szemétel! Ezt kellene jobban figyelni meg büntetni...
Ez ma MAGYARORSZÁG!!! Egy rakás ............... :oops:
Igazad van. Egy perce írtam ugyanezt a seusohoz! :mrgreen:



Avatar
NighthuNter
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2015. augusztus 31., hétfő 16:25
Status: Offline

Re: FIGYELEM!

Hozzászólás Szerző: NighthuNter » 2016. február 23., kedd 14:58

Feri írta:Ez pontosan az, amit már említettem. Diplomatikusan van ugyan megfogalmazva, de elég egyértelmű, mi ez.
Egyrészt szépen elveszik a régészektől múzeumoktól a pénzes munkákat, lehessen "egyszerűsítetten" feltárni a nagyberuházásokon, vagyis elpusztítani a lelőhelyeket, cserébe, ahogy valaki találóan fogalmazta "valamivel be kell fogni a régészek száját".
Én dolgoztam régebben ilyen helyeken, és tudom, hogy a nagyberuházások, különösen az autópályák nyomvonalai rengeteg munkát és ezzel hatalmas bevételt jelentenek a múzeumoknak és azok dolgozóinak, amit így szépen elvesznek tőlük, mert a beruházásokat, vagyis a nagy üzletet viszont akadályozza. Cserébe az fémkeresősök, az "ősellenség" ellen hoznak törvényt.
Ez várható volt, sőt aligha ez a vége.
Gondolom, most mindenki boldog és elégedett, különösen akik a fémkeresősöket, ahol csak lehetett, nyilvánosan megbélyegezték, sőt üldözését szorgalmazták. Most "üldözhetnek", viszont ezt se megenni nem lehet, se a boltban elkölteni.
Sziasztok!
Lehet bután látom szóljatok le ha így van, tőletek elfogadom, de valamit nem értek!
Beruházások mögé rejtőzni minek,egyszerű paraszt ésszel Ha nagy beruházó belebotlik egy leletbe, lelet együttesbe igen is kötelessége legyen leállni, és az arra megfelelő személyt odaengedni feltárni!,értem én hogy ez anyagiakról szól,"idő pénz" de történelmünk ne keveredjen már bele a hétköznapi anyagias elnyomós ürülékbe!, más részt amit már leírtak, ami a földben ,levegőben, vízben ,: azzal az állam rendelkezik.na mindegy már én se tudom mit akartam írni:) nézni fogom kihozza nyilvánosságra a törvényt, és a következő választáson részem felől egy adag szavazatot elveszt!,de valami durva, tavaly év vége fele felajánlott a múzeum egy szóbeli szerződést, hogy sokat segítek a helytörténetbe, mostanáig le se esett miért,eddig 5-6 évig egy nyikse " öcsém jut eszembe egyetemen fest, nézem az alkotását, de nem tudom kinézni mit rajzol ,és akkor elmagyarázza nekem ,de akkor se látom":) "egyébként meg van egy kedvenc filmem "kapj el ha tudsz"


:!! "Lengetni késő délutánból éjszakába" ;)) 8-x

Bobbácsi
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 15:34
Status: Offline

Re: FIGYELEM!

Hozzászólás Szerző: Bobbácsi » 2016. február 23., kedd 16:41

kanbagoly írta:Nyissák ki jól a szemüket, akik szerint itt páran csak riogatunk. Közeleg a tavasz:

http://www.parlament.hu/documents/10181 ... tavasz.pdf

Kép
De nekem ne mondd,hogy ez pár itteni "rosszfiú" miatt van! :)
Semmi köze a fémkeresőkhöz!
Ti azzal rioggattatok,hogy ez a nagy átalakítás,részben az itt elhangzottak miatt van!
Itt megint csak a "fentiek" nyereségvágyáról van szó!
Na cső!



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: FIGYELEM!

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2016. február 23., kedd 17:04

Bobbácsi írta:
kanbagoly írta:Nyissák ki jól a szemüket, akik szerint itt páran csak riogatunk. Közeleg a tavasz:

http://www.parlament.hu/documents/10181 ... tavasz.pdf

Kép
De nekem ne mondd,hogy ez pár itteni "rosszfiú" miatt van! :)
Semmi köze a fémkeresőkhöz!
Ti azzal rioggattatok,hogy ez a nagy átalakítás,részben az itt elhangzottak miatt van!
Itt megint csak a "fentiek" nyereségvágyáról van szó!
Na cső!
Csak igazolják itt páran a módosítások létjogosultságát. Hidd el régész szájából hallottam, hogy az itt olvasottak miatt szükség van rá, de ebbe nem szeretnék megint belefolyni.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Ranger67
Százados
Százados
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 15:48
Status: Offline

Re: FIGYELEM!

Hozzászólás Szerző: Ranger67 » 2016. február 23., kedd 17:17

Ez ezért érdekes! Ezek szerint a "szakma" részéről senkiben fel sem merült egy haladó, konstruktív szabályozás ami mindenkinek jó lenne? Az itt olvasottak miatt kell kriminalizálni? Nahát, tanult emberektől többet várnék. Az engedéllyel keresősök nonprofit bedolgozók /a szabályok szerint/, az alakalmi hobbista bűnöző, a régész-örökségvédelmis féltékeny szakember a gazdasági érdektől vezérelt nagy beruházó és érdekköre meg nevető negyedik.
ez gáz!
Ja és ha jobban belegondolok, minden kolléga csak addig laza, míg a gépezet be nem szippantja, ez félelmetes. Már csak egy kérdés maradt, hogy tényleg félni akartam e 26 évvel ezelőtt?



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: FIGYELEM!

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2016. február 23., kedd 18:01

tele vagytok aggódással.millióegy kiskapu és lehetőség van kivédeni kikerülni bármilyen kíngörcsös törvényt hoznak is ebben a vonatkozásban.26 éve ha kisétáltál a géppel bolondnak néztek.az se volt sokkal jobb :D legegyszerűbb ha kértek engedélyt valahová.akkor már ami a közelében van is jó :D mondjuk mielőtt kiadnák az engedélyt a régészek lejáratják az együttműködőkkel és ha találnak valamit védetté nyilvánitják igy nuku engedély csak arra a részre ahol nincs semmi :D ezt elkerülendő olyan tulajt kell keresni akinek legalább 100he földje van.na azt nehéz lesz hirtelen lejárni illetve a mellette lévő földre kell kérni :D a régész meg nem törvényalkotó.a politikus az,de csak a saját és környezete támogatói anyagi hasznát szem előtt tartva törvénykezik.széles nagy ívben tojik arra amiből semmi haszna



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: FIGYELEM!

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2016. február 23., kedd 18:05

ul69 írta:tele vagytok aggódással.millióegy kiskapu és lehetőség van kivédeni kikerülni bármilyen kíngörcsös törvényt hoznak is ebben a vonatkozásban.26 éve ha kisétáltál a géppel bolondnak néztek.az se volt sokkal jobb :D legegyszerűbb ha kértek engedélyt valahová.akkor már ami a közelében van is jó :D mondjuk mielőtt kiadnák az engedélyt a régészek lejáratják az együttműködőkkel és ha találnak valamit védetté nyilvánitják igy nuku engedély csak arra a részre ahol nincs semmi :D ezt elkerülendő olyan tulajt kell keresni akinek legalább 100he földje van.na azt nehéz lesz hirtelen lejárni illetve a mellette lévő földre kell kérni :D a régész meg nem törvényalkotó.a politikus az,de csak a saját és környezete támogatói anyagi hasznát szem előtt tartva törvénykezik.széles nagy ívben tojik arra amiből semmi haszna
Nyugodtan adjál még frankó tippeket, így az újabb törvénymódosítás előtt jól jön, hol kell még igazítani. :(


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: FIGYELEM!

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2016. február 23., kedd 18:22

kanbagoly írta:
ul69 írta:tele vagytok aggódással.millióegy kiskapu és lehetőség van kivédeni kikerülni bármilyen kíngörcsös törvényt hoznak is ebben a vonatkozásban.26 éve ha kisétáltál a géppel bolondnak néztek.az se volt sokkal jobb :D legegyszerűbb ha kértek engedélyt valahová.akkor már ami a közelében van is jó :D mondjuk mielőtt kiadnák az engedélyt a régészek lejáratják az együttműködőkkel és ha találnak valamit védetté nyilvánitják igy nuku engedély csak arra a részre ahol nincs semmi :D ezt elkerülendő olyan tulajt kell keresni akinek legalább 100he földje van.na azt nehéz lesz hirtelen lejárni illetve a mellette lévő földre kell kérni :D a régész meg nem törvényalkotó.a politikus az,de csak a saját és környezete támogatói anyagi hasznát szem előtt tartva törvénykezik.széles nagy ívben tojik arra amiből semmi haszna
Nyugodtan adjál még frankó tippeket, így az újabb törvénymódosítás előtt jól jön, hol kell még igazítani. :(
bárhol is igazítgatják akkor is tele lesz kiskapukkal kibúvókkal.majd ha azonnali kivégzés jár érte meg azoknak is akik régiséget árulnak és magángyűjteményben halmozzák fel talán akkor megszűnik.addig viszont csak fing a szélben :D :D



Berez
Százados
Százados
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2015. december 14., hétfő 12:44
Status: Offline

Re: FIGYELEM!

Hozzászólás Szerző: Berez » 2016. február 23., kedd 19:58

Üdv ez a törvénytervezet egy jól megtervezett folyamat része,ami azért ha valaki odafigyel
elég átlátható,figyeljük meg sorjában:
1./Simon Templár felesége igen sok hektár földet vesz az árverésen Agárd környékén,1 km-re
M7 -estől tehát ideális hely szálloda ,lakópark ,stb.számára pláne mivel az asszony nem tud
traktort vezetni és amúgy is fitneszezni szeret földtúrás helyett
2./Igen ám de az építkezés drága,a 984 év alatt összegyűjtött 547 millió Ft pedig elment a cuccra
3./Nem gond ,szólok a górénak,majd leviszi az építőanyagok ÁFÁ-ját
4./Oké Papa de mit kezdünk azzal a sok lakással,csóró az ország
5./Ne aggódj Mama el lesznek adva azok,majd a "csok"-osok megveszik,legfeljebb fosunk még egy
férctörvényt ,így aztán a bankok is jól járnak,már a kutyának se kell a hitelük x százalékért
a kamatvágás miatt meg már mindenki befektette vagy befekteti ingatlanba a lóvét(már aki tudja)
6./Papa,hát te egy zseni vagy a haverjaiddal együtt , te vagy a király ,nem akarok akadékoskodni
de még egy akadály van:kötelező és pi..a drága ez a hülye régészeti előzetes feltárás,ezen is fognánk
pár millát ha valahogy ezt meg tudnád vétózni
7./Jó rendben,de a régészek morogni fognak, nem baj rugunk egyet megint a keresősökön,hátha azzal megnyugszanak
8./az eredményt lásd fennt
9./előrejelzés:ma volt a hiradóban és amúgy is tudjuk nem emelkedett a közmunkások bére
előfordulhat,hogy hamarosan jön a törvény,hogy közmunkásokat foglalkoztathat magán építtető/vállalkozó

Nekem ez a véleményem ,ez az ország Abszurdisztán 2016-ban valahol Európában



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 417
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: FIGYELEM!

Hozzászólás Szerző: Feri » 2016. február 23., kedd 21:23

Elmesélek egy valóban megtörtént esetet a szerintem egyetlen jó megoldásra. Röviden úgy hívják, hogy JÓ SZÓ, ami közismerten csodaszer. ;) Tulajdonképpen emiatt gondoltam felújítani a fémkeresős múzeumot is.
Egyszer egy "lengető" nicken szereplő keresős feltöltött egy leletet a régi fórumba, kérdezve a a többieket, hogy mi az. Nagyon gyorsan kiderült, hogy az illetőt régészek bármi áron meg akarják találni, mert ez egy honfoglalás kori hajfonatkarika volt, ami ritkaság. Ráadásul ilyet azelőtt csak a keleti országrészben találtak, ez viszont Győr környékén került elő, tehát igen nagy jelentőségű.
Nagyon jellemző, hogy rendőrségi segítséggel akarták kézre keríteni az illetőt, vagyis sajnálatosan a szokásos erőszakos reakció következett be a látatlanban is bűnözőnek tekintett keresőssel szemben.
Egy ismert fémkeresőssel nálam is megjelentek, én viszont azt javasoltam -miután töröltem a teljes "Ezt találtam témát"-, hogy talán el kellene kérni tőle. Nagyon jellemző valamiért, hogy ez FEL SE MERÜLT. Rögtön írtam neki egy e-mailt, EMBERI STÍLUSBAN, nem fenyegetve, ijesztgetve, bűnözőzve és az illető jelentkezett is, természetesen nagyon szívesen bevitte a leletet a helyi múzeumba. Talán még ki lehet bányászni a web.archive.org-ról a hozzászólásait, ugyanis az illető nagyon gyümölcsöző kapcsolatot épített ki a múzeummal, rendszeresen segítve a régészek munkáját. Feltöltött képeket a leleteiről amelyek ki voltak állítva a múzeumban és még a neve is oda volt írva.
Ez a személy tudomásom szerint másokat is magával vitt, itt a fórumban is népszerűsítette a múzeumokkal való együttműködést, ami mindenkinek jó. És csak ennyi kellett, a reflexszerű erőszak helyett jó szó. És számos példa van ilyenekre.
Természetesen minden fosztogatózó, bűnözőző, üldöző megnyilvánulás pedig durván az együttműködés ellen hat.

De minek erőlködjek? Tiltani, üldözni, megbélyegezni -ugyanaz a nóta megy évtizedek óta. És évtizedek óta kiváló módszer annak az illegális régiségkereskedelemnek a támogatására, ami nemkívánatos - állítólag.

Aki esetleg nem tudná, a fémkeresősök többsége normális, konszolidált, dolgozó ember, gyakran családapa, akiket érdekel régészet és a történelem, megfelelő hozzáállás esetén szívesen működnek együtt a múzeumokkal, viszont természetesen igencsak rossz néven veszik az ellenséges nyilatkozatokat és egyéb ilyen lépéseket. Már most az a helyzet, hogy legálisan le se adhatják a leleteiket, és még további "bölcs" szigorítás várható...
Ezen kívül pontosan tudják, hogy a szórványleletek összeszedésével nem okoznak kárt.
Jobb ha inkább ha az a társaság szedi össze a leleteket, akik miatt a táblákra ki van téve a "nem alumínium" címke? Vagy a profi kincsvadászok? Mert minden szigorítás ebbe az irányba hat, és az illegális régiségkereskedelmet erősíti.


www.metaldetector.hu

Berez
Százados
Százados
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2015. december 14., hétfő 12:44
Status: Offline

Re: FIGYELEM!

Hozzászólás Szerző: Berez » 2016. február 23., kedd 21:36

Ez így 100 % igaz ,csak sajnos akikre vonatkozik(a törvényhozók) nem fogják elolvasni,ha meg valahonnan megtudják
abszolút nem érdekli őket a helyzet kultúrált megoldása,a lényeg ,hogy nehogy kiessenek a párnázott székükből vagy
a "jó" munkájukért kapjanak még egy buksisimogatást is a főnöktől...



Avatar
Simba
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2015. november 19., csütörtök 8:36
Status: Offline

Re: FIGYELEM!

Hozzászólás Szerző: Simba » 2016. február 24., szerda 11:16

Megszokhattuk már, hogy állambá nem a barátunk. Sajnos a régészek se sokan. De ezért nem fogok harakirit elkövetni, bocsi!
Én együttműködöm hadi egyesülettel és közvetve a Hadtörténetivel is. De nem hivatalos.
Az ilyenekben jártasak azt mondják hogy ez az egész nagy hűhó volt semmiért, mert az új törvényt kifejezetten nem alkalmazták tudomásuk szerint senkin, még ha valszeg fogják is. És mi se hallottunk ilyet. Tehát egy évig vergődtetek a semmiért!
Egy nagyon fontos: 8 napon belül kell leadni. Azon túl eltulajdonítás. Ha zsebed teli van, akkor sincs semmi, nem állt szándékodban "eltulajdonítani", 8 napod van hogy leadd. Ha valakire ezért mégis rászállnának, akkor megpróbálják aláíratni valamilyen formában, hogy meg akartad tartani. Ezt nagyon nem szabad! Jobb semmit se aláírni, ezt pláne! Nekik kell bizonyítani hogy nem akartad leadni! De ez a kivételes legvégső eset. Mi nem a táblalopók, fatolvajok vagyunk, nem okozunk kárt senkinek és ezt tudja mindenki.
Tehát egy év elment úgy hogy egyeseknek a zabszem effektus rendesen játszott, közbe nem volt több "lebukás". Azokat szívatják továbbra is akik árulnak, csencselnek leletet. Azt is pofátlanul nyíltan és sokat.
Az is fontos ha találkozol valakivel, normálisan beszélj vele. Te nem csinálsz semmi rosszat.
A való életben nem tudnak mit csinálni velünk. Akivel csak találkozunk, szinte senki nem szól ránk.



Archer
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2015. október 12., hétfő 13:37
Status: Offline

Re: FIGYELEM!

Hozzászólás Szerző: Archer » 2016. február 24., szerda 12:15

Amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten!



Warren
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2015. október 5., hétfő 20:14
Status: Offline

Re: FIGYELEM!

Hozzászólás Szerző: Warren » 2016. február 24., szerda 18:23

Az a baj, hogy a hivatalban ülök, nem akarnak arról tudomást venni, hogy az éveken át tartó, médiában folyó, lejárató riportok ellenére.
Akivel beszéltem a fémkeresőzésről (kb100fö,nem keresős), senki nem akarta elhinni, hogy nem tartható meg szabadon a találat, valószínűleg mást mond a józan paraszti eszük!



Archer
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2015. október 12., hétfő 13:37
Status: Offline

Re: FIGYELEM!

Hozzászólás Szerző: Archer » 2016. február 24., szerda 20:26

Ha együttműködés, akkor sokatmondó a videó vége: https://www.youtube.com/watch?v=pD50wKCIeIQ
A régésznek arra lenne szüksége, hogy mi honnan kerül elő. Töredékek is. Egy lap lehetne együttműködéshez hogy térképen bejelöljük. De nem látok sok esélyt, egyszerűbb üldözni és bűnözőzni.
Warren írta:Az a baj, hogy a hivatalban ülök, nem akarnak arról tudomást venni, hogy az éveken át tartó, médiában folyó, lejárató riportok ellenére.
Akivel beszéltem a fémkeresőzésről (kb100fö,nem keresős), senki nem akarta elhinni, hogy nem tartható meg szabadon a találat, valószínűleg mást mond a józan paraszti eszük!
Még jó. A józan ész. Ami az "utca emberének" megvan.



Bobbácsi
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 15:34
Status: Offline

Re: FIGYELEM!

Hozzászólás Szerző: Bobbácsi » 2016. február 24., szerda 20:48

Na én meg arra lennék kíváncsi,hogy van itt aktív emberke kb. harminc a fórumon de akkor ki a többi 500? :)



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: FIGYELEM!

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2016. február 24., szerda 21:02

Bobbácsi írta:Na én meg arra lennék kíváncsi,hogy van itt aktív emberke kb. harminc a fórumon de akkor ki a többi 500? :)
tudhatnád hogy mind én vagyok :lol: :lol:



Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: FIGYELEM!

Hozzászólás Szerző: norman » 2016. február 24., szerda 21:11

Bobbácsi írta:Na én meg arra lennék kíváncsi,hogy van itt aktív emberke kb. harminc a fórumon de akkor ki a többi 500? :)
Ezt a kérdést már többször felvetettem Én is.
De még ha azt is hozzávesszük mennyi a vendég, akkor elég sok ember csak úgy van.Amit nem értek hogyha úgyse szólalnak meg akkor minek regelnek?
:?: Sasolni vendégként is lehet.


:?:

Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: FIGYELEM!

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2016. február 24., szerda 22:05

ul69 írta:
Bobbácsi írta:Na én meg arra lennék kíváncsi,hogy van itt aktív emberke kb. harminc a fórumon de akkor ki a többi 500? :)
tudhatnád hogy mind én vagyok :lol: :lol:
Tudtam! Tuttam tuttam tuttam! :D Most lebuktál!


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

reinold
Százados
Százados
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 1:13
Tartózkodási hely: Belfast ui:Egy kávára a vendégeim lehettek, ha erre jártok! :D
Status: Offline

Re: FIGYELEM!

Hozzászólás Szerző: reinold » 2016. február 24., szerda 22:31

Nem vagyok bőbeszédű, de olvasni többet szoktam itt! ;)


Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, és sokan élnek is ezzel a jogukkal.Én is! ;)

Berez
Százados
Százados
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2015. december 14., hétfő 12:44
Status: Offline

Re: FIGYELEM!

Hozzászólás Szerző: Berez » 2016. február 25., csütörtök 8:59

Archer írta:Ha együttműködés, akkor sokatmondó a videó vége: https://www.youtube.com/watch?v=pD50wKCIeIQ
A régésznek arra lenne szüksége, hogy mi honnan kerül elő. Töredékek is. Egy lap lehetne együttműködéshez hogy térképen bejelöljük. De nem látok sok esélyt, egyszerűbb üldözni és bűnözőzni.
Warren írta:Az a baj, hogy a hivatalban ülök, nem akarnak arról tudomást venni, hogy az éveken át tartó, médiában folyó, lejárató riportok ellenére.
Akivel beszéltem a fémkeresőzésről (kb100fö,nem keresős), senki nem akarta elhinni, hogy nem tartható meg szabadon a találat, valószínűleg mást mond a józan paraszti eszük!
Még jó. A józan ész. Ami az "utca emberének" megvan.
A videó feltöltője Som Gábor,azt hiszem régész.Még tegnapelőtt írtam kommentet a videóhoz,a lényege a fent leírtak egy része.Egyből beleszólt a youtubeos "pannoniaprovincia"aki többek közt a halőrös video feltöltője.
Persze somgabor is bekapcsolódott a végén tegnap estére le lett tiltva a videónál a hozzászólás lehetősége,és a
hozzászólások is törölve lettek.
Kb ez a megoldás az régész - keresős együttműködésre.



Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: FIGYELEM!

Hozzászólás Szerző: norman » 2016. február 25., csütörtök 11:09

Berez írta:
Archer írta:Ha együttműködés, akkor sokatmondó a videó vége: https://www.youtube.com/watch?v=pD50wKCIeIQ
A régésznek arra lenne szüksége, hogy mi honnan kerül elő. Töredékek is. Egy lap lehetne együttműködéshez hogy térképen bejelöljük. De nem látok sok esélyt, egyszerűbb üldözni és bűnözőzni.
Warren írta:Az a baj, hogy a hivatalban ülök, nem akarnak arról tudomást venni, hogy az éveken át tartó, médiában folyó, lejárató riportok ellenére.
Akivel beszéltem a fémkeresőzésről (kb100fö,nem keresős), senki nem akarta elhinni, hogy nem tartható meg szabadon a találat, valószínűleg mást mond a józan paraszti eszük!
Még jó. A józan ész. Ami az "utca emberének" megvan.
A videó feltöltője Som Gábor,azt hiszem régész.Még tegnapelőtt írtam kommentet a videóhoz,a lényege a fent leírtak egy része.Egyből beleszólt a youtubeos "pannoniaprovincia"aki többek közt a halőrös video feltöltője.
Persze somgabor is bekapcsolódott a végén tegnap estére le lett tiltva a videónál a hozzászólás lehetősége,és a
hozzászólások is törölve lettek.
Kb ez a megoldás az régész - keresős együttműködésre.
Esetleg le tudnád írni a hozzászólások tartalmát?Kíváncsi lennék rá.


:?:

Válasz küldése Előző témaKövetkező téma