Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

FIGYELEM!

Avatar
templomos
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 21:05
Tartózkodási hely: Heves-megye
Status: Offline

Re: FIGYELEM!

Hozzászólás Szerző: templomos » 2016. április 19., kedd 21:04

Kedves mindenki!
A nemzeti tudományos régészeti akadémia felhívását közlöm!A "hobbi"amatőr régészek(fémkeresősök)etikai kódexét szeretnénk kiadni,és számítunk a TE! Véleményedre is.Ha van sztorid ,társaidról és esetleg a birtokodban lévő gyűjteményed fotóiról küld el a megadott e-mail címre ,mert fontos a TE!ösvénytaposásod ami a vége egy legális közleműködés ,emberi mélyen elnyúló barátság közted és köztünk.100-számra adtunk ki engedélyeket ,hasonló becsületes ,segítőkész embereknek mint esetleg TE!Ha úgy érzed nem szeretnéd az idő kerekét,TEKerni vissza ....:) csak előre akkor számítunk rád te"gazember",mert egy csapat vagyunk hogy ne legyünk hazánk elveszett ereklyék fosztogatói és rablói!Az unokánk könnyes szemmel nézze a fibulákat és az ezüst -arany érméket egy múzeumban ami persze neked is köszönhető,a szőke fürtös búza sárga haja alatt lévő agyvelejébe azt fogja gondolni régen milyen fémkeresősök teremtették meg ezt a hatalmas örökséget...mintTE!

Email:verdbenekikeményfarkas@gmail.com







:lol: :lol: :liar: :liar: :ymsick: :ymsick: :ymsick: :ymsick: :ymsick: :ymsick:



Avatar
00fonix
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2015. október 3., szombat 16:50
Status: Offline

Re: FIGYELEM!

Hozzászólás Szerző: 00fonix » 2016. április 19., kedd 22:02

Jó a humorod!
; ) :)



Avatar
talentum
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:52
Status: Offline

Re: FIGYELEM!

Hozzászólás Szerző: talentum » 2016. április 19., kedd 22:09

templomos írta:Kedves mindenki!
A nemzeti tudományos régészeti akadémia felhívását közlöm!A "hobbi"amatőr régészek(fémkeresősök)etikai kódexét szeretnénk kiadni,és számítunk a TE! Véleményedre is.Ha van sztorid ,társaidról és esetleg a birtokodban lévő gyűjteményed fotóiról küld el a megadott e-mail címre ,mert fontos a TE!ösvénytaposásod ami a vége egy legális közleműködés ,emberi mélyen elnyúló barátság közted és köztünk.100-számra adtunk ki engedélyeket ,hasonló becsületes ,segítőkész embereknek mint esetleg TE!Ha úgy érzed nem szeretnéd az idő kerekét,TEKerni vissza ....:) csak előre akkor számítunk rád te"gazember",mert egy csapat vagyunk hogy ne legyünk hazánk elveszett ereklyék fosztogatói és rablói!Az unokánk könnyes szemmel nézze a fibulákat és az ezüst -arany érméket egy múzeumban ami persze neked is köszönhető,a szőke fürtös búza sárga haja alatt lévő agyvelejébe azt fogja gondolni régen milyen fémkeresősök teremtették meg ezt a hatalmas örökséget...mintTE!

Email:verdbenekikeményfarkas@gmail.com







:lol: :lol: :liar: :liar: :ymsick: :ymsick: :ymsick: :ymsick: :ymsick: :ymsick:
Kár ragozni ennyire, nem?
Aki akarja, kitölti, aki meg nem, az nem.

Egyébként ez a mélcím nem is él :D
Szerintem ez valami átverés Tőled! :D :roll: :twisted:


talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...

Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: FIGYELEM!

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2016. május 11., szerda 13:12



"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
KingMidas
Százados
Százados
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2015. szeptember 17., csütörtök 9:06
Status: Offline

Re: FIGYELEM!

Hozzászólás Szerző: KingMidas » 2016. május 11., szerda 22:20

:o Fémkeresősök pozitív kontextusban említve ??? Valami csoda történhetett. De jó ha így van, erősen remélem, hogy barátibb szelek kezdenek fújni.


There was a king with magic hands
There was a crown and a touch of GOLD.... :royalty-crown:

negimen
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 7:26
Status: Offline

Re: FIGYELEM!

Hozzászólás Szerző: negimen » 2016. május 12., csütörtök 19:50

KingMidas írta:
:o Fémkeresősök pozitív kontextusban említve ??? Valami csoda történhetett. De jó ha így van, erősen remélem, hogy barátibb szelek kezdenek fújni.
kb. egy éve magyarázom hogy van ilyen, de senki nem akarta elhinni. :)



Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: FIGYELEM!

Hozzászólás Szerző: khepera » 2016. május 13., péntek 13:54

negimen írta:
KingMidas írta:
:o Fémkeresősök pozitív kontextusban említve ??? Valami csoda történhetett. De jó ha így van, erősen remélem, hogy barátibb szelek kezdenek fújni.
kb. egy éve magyarázom hogy van ilyen, de senki nem akarta elhinni. :)
És nemcsak Orosházán de az ország sok részében van már ilyen. Vannak nagyon nyitott múzeumok / régészek, akiknek egyértelmű, ha mi is ott vagyunk egy ásatáson, ha mi is terepbejárunk, ha mi is viszünk be anyagot akkor az olyan, mintha lenne még pár kollégájuk aki lelkes, segítőkész. Persze velünk nehezebb időpontot egyeztetni, mint a saját emberekkel de azért néha sikerül...


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: FIGYELEM!

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2016. május 13., péntek 15:16

khepera írta:
negimen írta:
KingMidas írta:
:o Fémkeresősök pozitív kontextusban említve ??? Valami csoda történhetett. De jó ha így van, erősen remélem, hogy barátibb szelek kezdenek fújni.
kb. egy éve magyarázom hogy van ilyen, de senki nem akarta elhinni. :)
És nemcsak Orosházán de az ország sok részében van már ilyen. Vannak nagyon nyitott múzeumok / régészek, akiknek egyértelmű, ha mi is ott vagyunk egy ásatáson, ha mi is terepbejárunk, ha mi is viszünk be anyagot akkor az olyan, mintha lenne még pár kollégájuk aki lelkes, segítőkész. Persze velünk nehezebb időpontot egyeztetni, mint a saját emberekkel de azért néha sikerül...


Már 2009 óta folynak közös kutatások amatőr fémkeresősök bevonásával, csak sokan igyekeznek visszahúzni minket mindkét oldalról. Nagyon komoly eredmények születtek már, de sajnos a hiénák miatt sokszor nem lehet publikálni erről a lelőhelyek védelme érdekében.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Nowy
Százados
Százados
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2015. július 19., vasárnap 22:02
Status: Offline

Re: FIGYELEM!

Hozzászólás Szerző: Nowy » 2016. május 13., péntek 18:24

kanbagoly írta:
khepera írta:
negimen írta:
KingMidas írta:
:o Fémkeresősök pozitív kontextusban említve ??? Valami csoda történhetett. De jó ha így van, erősen remélem, hogy barátibb szelek kezdenek fújni.
kb. egy éve magyarázom hogy van ilyen, de senki nem akarta elhinni. :)
És nemcsak Orosházán de az ország sok részében van már ilyen. Vannak nagyon nyitott múzeumok / régészek, akiknek egyértelmű, ha mi is ott vagyunk egy ásatáson, ha mi is terepbejárunk, ha mi is viszünk be anyagot akkor az olyan, mintha lenne még pár kollégájuk aki lelkes, segítőkész. Persze velünk nehezebb időpontot egyeztetni, mint a saját emberekkel de azért néha sikerül...


Már 2009 óta folynak közös kutatások amatőr fémkeresősök bevonásával, csak sokan igyekeznek visszahúzni minket mindkét oldalról. Nagyon komoly eredmények születtek már, de sajnos a hiénák miatt sokszor nem lehet publikálni erről a lelőhelyek védelme érdekében.
Én is csak pozitív dolgokat tudok mondani,nagyon sok helyre eljutottam már a kapcsolatnak köszönhetően. A mohácsi csatatérkutatáson át egészen budai feltárásokra is,de persze a lakóhelyem szerinti megyei muzeummal is nagyon sok program van ahol mind nélkülözhetetlen a kereső. akár mennyire hihetetlen sokunkra van még szüksége a múzeumoknak.



Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: FIGYELEM!

Hozzászólás Szerző: norman » 2016. július 13., szerda 7:58

Hali.
Ma reggel összefutottam a helyi Sheriff /polgárőr/ haverommal.Most kapták meg a szabályzatot a fémkeresők 5-50 ezer forintig terjedő szabálysértési bírságolásáról.
Annyira ironikus hogy ilyesmivel kell foglalkozniuk miközben a helyi dákok minden lerabolnak.Telkeket,gyümölcsösöket stb.
A haverom speciel szarik rá de biztos lesz egy két lelkes emberke.


:?:

KincskeresőKisködmön
Status: Offline

Re: FIGYELEM!

Hozzászólás Szerző: KincskeresőKisködmön » 2016. július 13., szerda 10:39

Megtörve önként vállalt hallgatásomat pár sor és gondolat erejéig visszatérek.
Fogvatartási és trafipaxozási jogkört is fognak majd kapni? :D Hogy miért jut eszembe a katonai belszolgálati szabályzat ahol egy lépés hossza is meg volt határozva... A nagyok bűneiért mindig a kicsiken verik el a port. A terepszínre festett terepjárókkal és csúcsgépekkel "gyűjtögetők" közül valahogy egy sem került elfogásra és híradókba, pedig még pár éve is fényes nappal járták le a célirányos területeket. A sokorópátkai találkozókra készülőknek pedig azt üzenem, hogy jó lesz vigyázni. A fogadótól látótávolságra van a Barátok vára, onnan pedig le lehet látni majd "a távolban jellegzetes kaszáló mozdulatokat végző" csoportosulásra.
Látva a történések irányát egy ideje már eldöntöttem, hogy kiszállok ebből a"cirkuszból". Nyár van, havajdízsínapsütés és Balaton. Oda járok keresőzni ... korombeli független hölgyikéket, de sietnem kell mert lehet, hogy nemsokára a társkeresést meg tiltott prostitúciónak fogják minősíteni. "Legyetek jók, ha tudtok."



Avatar
templomos
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 21:05
Tartózkodási hely: Heves-megye
Status: Offline

Re: FIGYELEM!

Hozzászólás Szerző: templomos » 2016. július 29., péntek 21:59




Avatar
Magnum Force
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2015. szeptember 13., vasárnap 16:21
Status: Offline

Re: FIGYELEM!

Hozzászólás Szerző: Magnum Force » 2016. július 30., szombat 23:37

Igaz :)
Viszont nekem egy sztahanovista vájár ugrik be az ötvenes évekből. Azoknak lehetett ilyen a keze.



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: FIGYELEM!

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2016. szeptember 20., kedd 11:07

http://www.kutatokejszakaja.hu/2016/ese ... &menu_id=4

Itt a lehetőség a fotelharcosoknak, hogy kinyissák a szájukat és érveljenek, ne csak egymást hergeljék, ne csak a levegőbe óbégassanak!


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
templomos
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 21:05
Tartózkodási hely: Heves-megye
Status: Offline

Re: FIGYELEM!

Hozzászólás Szerző: templomos » 2016. szeptember 22., csütörtök 19:12

kanbagoly írta:http://www.kutatokejszakaja.hu/2016/ese ... &menu_id=4

Itt a lehetőség a fotelharcosoknak, hogy kinyissák a szájukat és érveljenek, ne csak egymást hergeljék, ne csak a levegőbe óbégassanak!

:)



Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: FIGYELEM!

Hozzászólás Szerző: norman » 2016. október 8., szombat 21:15

Szerintetek ez milyen hirdetés lehet?Láttam mostanság egy két hasonlót.Egy szar életlen kép a dobozról,viszonylag jó árral?
http://www.jofogas.hu/budapest/Femkeres ... tm?first=1


:?:

Avatar
templomos
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 21:05
Tartózkodási hely: Heves-megye
Status: Offline

Re: FIGYELEM!

Hozzászólás Szerző: templomos » 2017. március 17., péntek 20:00

Üdv mindenkinek!

Rájöttem arra,jobb helyen van a földben a leleteknek mint múzeumokban vagy embertársainknál!
Demonstratívan a saját tulajdonomban lévő,helyet foglaló tejesköcsögök,tányérok,egyéb használati dolgokat mi eladóvá vált vidéki házamból valók,beszántom a földbe.Szerintem jogomban áll és növelem a termőföldem ásványi tartalmát,fotókat teszek fel,ezzel szeretném felhívni a fémkeresős törvény módosítását.Én csak azt követem mit a múzeumban mondtak,jó helyen van a földben.Oké....nem buzdítok senkit erre ,de most visszanyal a fagyi :lol: 8-)



Avatar
Polaris
Százados
Százados
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2015. december 4., péntek 14:17
Status: Offline

Re: FIGYELEM!

Hozzászólás Szerző: Polaris » 2017. március 19., vasárnap 16:22

templomos írta:Üdv mindenkinek!

Rájöttem arra,jobb helyen van a földben a leleteknek mint múzeumokban vagy embertársainknál!
Demonstratívan a saját tulajdonomban lévő,helyet foglaló tejesköcsögök,tányérok,egyéb használati dolgokat mi eladóvá vált vidéki házamból valók,beszántom a földbe.Szerintem jogomban áll és növelem a termőföldem ásványi tartalmát,fotókat teszek fel,ezzel szeretném felhívni a fémkeresős törvény módosítását.Én csak azt követem mit a múzeumban mondtak,jó helyen van a földben.Oké....nem buzdítok senkit erre ,de most visszanyal a fagyi :lol: 8-)
:clap: ;)



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: FIGYELEM!

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2017. szeptember 22., péntek 14:25

Mielőtt bárki bevádolna riogatással: leszögezem, csak tájékoztatásul teszem fel, nekem nem hiányzik a cirkusz. Ezeket nálunk helyezték ki és 2 vadkamera konkrétan tudom, hogy lelőhelyet figyel:
kamerák.jpg
kamerák.jpg (100.37 KiB) Megtekintve 18515 alkalommal


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

reinold
Százados
Százados
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 1:13
Tartózkodási hely: Belfast ui:Egy kávára a vendégeim lehettek, ha erre jártok! :D
Status: Offline

Re: FIGYELEM!

Hozzászólás Szerző: reinold » 2017. szeptember 22., péntek 19:32

kanbagoly írta:Mielőtt bárki bevádolna riogatással: leszögezem, csak tájékoztatásul teszem fel, nekem nem hiányzik a cirkusz. Ezeket nálunk helyezték ki és 2 vadkamera konkrétan tudom, hogy lelőhelyet figyel:
kamerák.jpg
Nagyon jó minőségű vadász csúzlikat lehet vásásrolni! A többit a fantáziátokra bízom! :lol:


Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, és sokan élnek is ezzel a jogukkal.Én is! ;)

ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: FIGYELEM!

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2017. szeptember 22., péntek 20:53

reinold írta:
kanbagoly írta:Mielőtt bárki bevádolna riogatással: leszögezem, csak tájékoztatásul teszem fel, nekem nem hiányzik a cirkusz. Ezeket nálunk helyezték ki és 2 vadkamera konkrétan tudom, hogy lelőhelyet figyel:
kamerák.jpg
Nagyon jó minőségű vadász csúzlikat lehet vásásrolni! A többit a fantáziátokra bízom! :lol:

nem kell erőszakoskodni.sísapkát kell felvenni torokgyuszi ellen :D



zoli87
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2015. július 14., kedd 19:47
Status: Offline

Re: FIGYELEM!

Hozzászólás Szerző: zoli87 » 2017. szeptember 22., péntek 21:12

Ja a régészetileg védett területekről csak annyit,hogy itt nálunk a falu mellett simán eldózerolták a földet mert egy csarnok épül.Akkor ezt mégis hogyan?Ha én kimegyek oda és rajtakapnak,hogy találok valamit a 100éve folyamatosan szétszántott földben akkor menne a nagy felhajtás.Rongálás,lopás stb...Úgy látom nem ásóval kell odamenni hanem buldózerrel,markolóval.



Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: FIGYELEM!

Hozzászólás Szerző: khepera » 2017. október 24., kedd 21:30

zoli87 írta:Ja a régészetileg védett területekről csak annyit,hogy itt nálunk a falu mellett simán eldózerolták a földet mert egy csarnok épül.Akkor ezt mégis hogyan?Ha én kimegyek oda és rajtakapnak,hogy találok valamit a 100éve folyamatosan szétszántott földben akkor menne a nagy felhajtás.Rongálás,lopás stb...Úgy látom nem ásóval kell odamenni hanem buldózerrel,markolóval.
Regeszeti terulet? Mert ha igen es nem jelntették a foldmunkat az problema.kellene ilyenkor szakfelugyeletet kerni.


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

zoli87
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2015. július 14., kedd 19:47
Status: Offline

Re: FIGYELEM!

Hozzászólás Szerző: zoli87 » 2017. október 29., vasárnap 10:25

Biztos jelentették.De akkor is védett terület.Ugyanúgy munkálkodnak rajt.Akár csak a szántóföldeken.



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: FIGYELEM!

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2017. november 7., kedd 21:50

Januarban ujabb torvenymodositas. Ilyenkor megjelennek az uj tagok, a gumicsontok es a vitak. Gondoltam szolok elore.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: FIGYELEM!

Hozzászólás Szerző: norman » 2017. november 8., szerda 8:35

kanbagoly írta:Januarban ujabb torvenymodositas. Ilyenkor megjelennek az uj tagok, a gumicsontok es a vitak. Gondoltam szolok elore.
Hali.
Lehet tudni hogy mi lesz benne?


:?:

176523
Százados
Százados
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2017. június 29., csütörtök 8:03
Status: Offline

Re: FIGYELEM!

Hozzászólás Szerző: 176523 » 2017. november 8., szerda 10:54

Például leellenőrzik mennyire felelnek meg a kiállított engedélyek a vonatkozó törvények rendelkezéseinek. :ymparty:



unikornis
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2017. július 30., vasárnap 18:30
Status: Offline

Re: FIGYELEM!

Hozzászólás Szerző: unikornis » 2017. november 8., szerda 11:17

norman írta:
kanbagoly írta:Januarban ujabb torvenymodositas. Ilyenkor megjelennek az uj tagok, a gumicsontok es a vitak. Gondoltam szolok elore.
Hali.
Lehet tudni hogy mi lesz benne?

Szerintem ha rosszabb lesz, akkor teljesen mindegy mi lesz benne, mert lényegében eddig is tilos volt, ráadásul még engedéllyel se lehetett a tiéd semmi, még egy csorba dénár, vagy egy szaros kisbronz sem, ami igazából a kutyának se hiányzik, nemhogy a múzeumoknak. Azt gondolom, hogy ez az előző, büntire, meg tiltásra kihegyezett törvényi szabályozás egy nagy öngól lett, mert igazából csak annyi változott, hogy a rendszerből kint lévők még jobban félnek minden következménytől, és a műkincses kupeceket meg nagyobbra hízlalják. Ráadásul itt a környezetemben azt tapasztalom, hogy nemhogy kevesebben, inkább többen vesznek valami rossz műszert, és járkálnak mindenféle szar géppel, mert azt hiszik, hogy ez azért van ennyire betiltva ez a tevékenység, mert a kereséssel meg lehet gazdagodni, holott állítom, hogy 10 keresősből 9 a pályafutása alatt igazán értékes vagy régészeti szempontból jelentős leletet nem is talál.

Érdekes, hogy nekem lassan 20 éve nem szólt a kutya sem, de az ilyen kínai gépes hülye gyerekek elvágják a renomét végleg, mert ezek aztán méterről kiássák a kályhaplatnit, otthagyva az aknatölcsért, mert a kajás zacskókat, aztán a fehérjetúltengést meg levezetik egy kis vadászles borogatással.

Amennyiben meg lesz végre egy normális, mindkét félnek előnyös törvényi szabályozás, értékes leletek leadásánál pedig ösztönző jutalmazás, akkor meg azt gondolom, hogy értelmes ember nem reckíroz fölöslegesen, mert nem éri meg, hanem kilép a napfényre, és beáll a sorba - de ha félelmet gerjeszteni, fenyegetni, büntetni, meg szigorítani akarnak, akkor meg az ezredéves, jó magyar virtus szerint, úgyis leszarja mindenki, és megy tovább ugyanúgy, mint ahogy eddig tette. Minél jobban fenyegetnek, tiltanak és büntetnek ebben a szakmában' valamit, annál többen maradnak illegalitásban és annál több lelet vándorol feketén a kupecek kezébe, és ezt csak az önmaguk előtt tetszelgő, hozzá nem értő, törvényeket hozó és alkalmazó hivatalnokok, meg az ostobák nem látják, vagy önös érdekből nem akarják látni.



Avatar
templomos
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 21:05
Tartózkodási hely: Heves-megye
Status: Offline

Re: FIGYELEM!

Hozzászólás Szerző: templomos » 2017. november 8., szerda 13:23

unikornis írta:
norman írta:
kanbagoly írta:Januarban ujabb torvenymodositas. Ilyenkor megjelennek az uj tagok, a gumicsontok es a vitak. Gondoltam szolok elore.
Hali.
Lehet tudni hogy mi lesz benne?

Szerintem ha rosszabb lesz, akkor teljesen mindegy mi lesz benne, mert lényegében eddig is tilos volt, ráadásul még engedéllyel se lehetett a tiéd semmi, még egy csorba dénár, vagy egy szaros kisbronz sem, ami igazából a kutyának se hiányzik, nemhogy a múzeumoknak. Azt gondolom, hogy ez az előző, büntire, meg tiltásra kihegyezett törvényi szabályozás egy nagy öngól lett, mert igazából csak annyi változott, hogy a rendszerből kint lévők még jobban félnek minden következménytől, és a műkincses kupeceket meg nagyobbra hízlalják. Ráadásul itt a környezetemben azt tapasztalom, hogy nemhogy kevesebben, inkább többen vesznek valami rossz műszert, és járkálnak mindenféle szar géppel, mert azt hiszik, hogy ez azért van ennyire betiltva ez a tevékenység, mert a kereséssel meg lehet gazdagodni, holott állítom, hogy 10 keresősből 9 a pályafutása alatt igazán értékes vagy régészeti szempontból jelentős leletet nem is talál.

Érdekes, hogy nekem lassan 20 éve nem szólt a kutya sem, de az ilyen kínai gépes hülye gyerekek elvágják a renomét végleg, mert ezek aztán méterről kiássák a kályhaplatnit, otthagyva az aknatölcsért, mert a kajás zacskókat, aztán a fehérjetúltengést meg levezetik egy kis vadászles borogatással.

Amennyiben meg lesz végre egy normális, mindkét félnek előnyös törvényi szabályozás, értékes leletek leadásánál pedig ösztönző jutalmazás, akkor meg azt gondolom, hogy értelmes ember nem reckíroz fölöslegesen, mert nem éri meg, hanem kilép a napfényre, és beáll a sorba - de ha félelmet gerjeszteni, fenyegetni, büntetni, meg szigorítani akarnak, akkor meg az ezredéves, jó magyar virtus szerint, úgyis leszarja mindenki, és megy tovább ugyanúgy, mint ahogy eddig tette. Minél jobban fenyegetnek, tiltanak és büntetnek ebben a szakmában' valamit, annál többen maradnak illegalitásban és annál több lelet vándorol feketén a kupecek kezébe, és ezt csak az önmaguk előtt tetszelgő, hozzá nem értő, törvényeket hozó és alkalmazó hivatalnokok, meg az ostobák nem látják, vagy önös érdekből nem akarják látni.
:clap: én sem írtam vona szebben ,igazad van ,nem is ragoznàm ....



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: FIGYELEM!

Hozzászólás Szerző: tibike » 2017. november 8., szerda 16:15

kanbagoly írta:Januarban ujabb torvenymodositas. Ilyenkor megjelennek az uj tagok, a gumicsontok es a vitak. Gondoltam szolok elore.

Szorul majd a hurok? :lol: Lesz eladó kereső bőven...és jó áron.... :D



Laci5000
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 21:31
Status: Offline

Re: FIGYELEM!

Hozzászólás Szerző: Laci5000 » 2017. november 8., szerda 17:17

tibike írta:
kanbagoly írta:Januarban ujabb torvenymodositas. Ilyenkor megjelennek az uj tagok, a gumicsontok es a vitak. Gondoltam szolok elore.

Szorul majd a hurok? :lol: Lesz eladó kereső bőven...és jó áron.... :D

Inkább ne legyen.



Ricordo
Százados
Százados
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:49
Status: Offline

Re: FIGYELEM!

Hozzászólás Szerző: Ricordo » 2017. november 13., hétfő 17:29




allando
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2016. szeptember 7., szerda 20:16
Status: Offline

Re: FIGYELEM!

Hozzászólás Szerző: allando » 2017. november 13., hétfő 20:50

Mit jelent az, hogy gazdasagi tarsasag bevonhato?


An unidentified coin is a piece of metal. An identified coin is a piece of history.
Kb magyarul: Egy azonosítatlan érme, csak egy darab fém - egy azonosított érme egy darab történelem.

Ásóbéka
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2016. szeptember 11., vasárnap 1:45
Status: Offline

Re: FIGYELEM!

Hozzászólás Szerző: Ásóbéka » 2017. november 13., hétfő 21:08

allando írta:
Mit jelent az, hogy gazdasagi tarsasag bevonhato?
Azt, amit mindig: pénzről van szó :D



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: FIGYELEM!

Hozzászólás Szerző: tibike » 2017. november 16., csütörtök 17:55

Egy Lengyel srác bedobta egy fórumra: január 1. től lengyel országba 3 év bünti, fél milla zloty büntetés....de hogy most eggyszerre vagy külön, nem tudom.....lehett, hogy csak törvény javaslat....majd kiválik.... :D



mala
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 18:10
Status: Offline

Re: FIGYELEM!

Hozzászólás Szerző: mala » 2017. november 16., csütörtök 19:42

A törvénytervezet 5x is megemlít nevesitve egy társaságot, lehet hogy ez lesz az új országos lelet(ki)mentő.
Megkérdezem, nincs-e felvétel náluk... ;)



Avatar
billybad74
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2015. július 4., szombat 5:56
Status: Offline

Re: FIGYELEM!

Hozzászólás Szerző: billybad74 » 2018. május 4., péntek 6:51

Aki még nem döntött az adója 1%-ról.

Itt tudtok keresgélni.

http://ado1szazalek.com/


Nem számít hány éves vagy,mennyi pénzed van,mekkora a hatalmad,mit értél el...
Ha anyád megkérdi,hogy miért nincs papucs a lábadon úgyis összeszarod magad...

Russky
Százados
Százados
Hozzászólások: 142
Csatlakozott: 2015. október 12., hétfő 20:16
Status: Offline

Re: FIGYELEM!

Hozzászólás Szerző: Russky » 2019. október 2., szerda 7:57

A Budakeszi környéki tömeges vaddisznó pusztulás miatt a Pilisi Parkerdő kiterjesztette a zárlatot Komárom Esztergom megyében is, ha jól tudom Bajótig. Ha lehet akkor hanyagoljátok az erdőket mert a cipőn hazavihető a fertőzés, ami bár emberre állítólag veszélytelen de a házisertésekre halálos. Az erdőkben megkezdik a tömeges kilövését a vadállománynak. :(



luckyotter
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2017. január 10., kedd 14:14
Status: Offline

Re: FIGYELEM!

Hozzászólás Szerző: luckyotter » 2019. október 3., csütörtök 23:40

Russky írta:
2019. október 2., szerda 7:57
A Budakeszi környéki tömeges vaddisznó pusztulás miatt a Pilisi Parkerdő kiterjesztette a zárlatot Komárom Esztergom megyében is, ha jól tudom Bajótig. Ha lehet akkor hanyagoljátok az erdőket mert a cipőn hazavihető a fertőzés, ami bár emberre állítólag veszélytelen de a házisertésekre halálos. Az erdőkben megkezdik a tömeges kilövését a vadállománynak. :(
No para!
A beteg disznók bent fekszenek a sürűségekben a vackaikban, ahova csak a foxi megy be de nem a lengető.
Amennyiben a zerdészet elrendeli az erdőlátogatási tilalmat, akkor tényleg célszerű máshova menni gombászni.



Nowy
Százados
Százados
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2015. július 19., vasárnap 22:02
Status: Offline

Re: FIGYELEM!

Hozzászólás Szerző: Nowy » 2019. október 4., péntek 12:58

Viszont mielőtt annyira leesik lábról,hogy fekszik csak a vackában,addig is jön megy. Pár nap az egész de bárhol felszedhetitek a lábatokra a fertőzést. Nem csak az a egyed fertőz amelyik már csak fekszik,az is amelyik még nem.
luckyotter írta:
2019. október 3., csütörtök 23:40
Russky írta:
2019. október 2., szerda 7:57
A Budakeszi környéki tömeges vaddisznó pusztulás miatt a Pilisi Parkerdő kiterjesztette a zárlatot Komárom Esztergom megyében is, ha jól tudom Bajótig. Ha lehet akkor hanyagoljátok az erdőket mert a cipőn hazavihető a fertőzés, ami bár emberre állítólag veszélytelen de a házisertésekre halálos. Az erdőkben megkezdik a tömeges kilövését a vadállománynak. :(
No para!
A beteg disznók bent fekszenek a sürűségekben a vackaikban, ahova csak a foxi megy be de nem a lengető.
Amennyiben a zerdészet elrendeli az erdőlátogatási tilalmat, akkor tényleg célszerű máshova menni gombászni.



Válasz küldése Előző témaKövetkező téma