Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Segítség!

acheron
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2015. augusztus 5., szerda 21:00
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: acheron » 2017. április 19., szerda 21:01

Okosan kell szavazni jövőre, akkor talán a törvény is változni fog.



ficuscucis
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: ficuscucis » 2017. április 19., szerda 21:10

;)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ficuscucis 2017. október 29., vasárnap 19:52-kor.



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2017. április 19., szerda 21:34

rocco írta:
ul69 írta:szabályozva van már most is mi a védett terület oda elméletileg eddig sem lehetett menni bár ugye mi jelzi annak aki oda tévedt hogy az védett...a Románoknak pl volt annyi eszük hogy térképen feltüntetik azoknak akik engedélyt kérnek hová mehetnek és hová nem.tudom persze a románok fejlettebbek de meg lehet próbálni itt is... :D
a jutalmazásról nem kell új törvényt hozni mert már létezik.azzal kb egy időben hozták mint ahogy a keresőzést betiltották...véletlen lehet..
egyesület..hiába alapitana bárki az egyesület nem kérhet engedélyt illetve nem kapna csak személy kérhet.mondjuk egyesület képviseletében beszélhet valaki gazdákkal akik megengedik hogy a földjükön keresőzzenek és a tagok külön kérhetnének engedélyt,sajna ez a gyakorlatban nem működik.a gazda ismeretség alapján engedi és nem akárkinek és akkor még a keresősök hajba se kaptak pedig lenne baj :D azért meg lehet próbálni csak macerás..

persze minél inkább telik az idő annál többen mennek ki újra csak jobban szétnéznek..az emberek alkalmazkodnak stb...
Változás egyhamar tuti nem lessz..és az utolsó mondatodban van az igazság..én inkább kertecskézek(azt is ritkán).nagyon ritkán meek ki nyílt terepre.mert az már zűrösebb de az ember alkalmazkodik az tuti..ha nem a törvényhez akkor a természethez :)
rögtön látszott hogy felvilágosult ember vagy :D esetleg ha olyan kertbe tévedsz ami közel van a régebbi település helyéhez akár még érdekesebb is lehet



guny
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2015. október 19., hétfő 13:04
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: guny » 2017. április 19., szerda 23:35

Basszus tényleg nem érted...kifacsart törvény kifacsart világot eredményez. PONT!

És baszottul mindegy, hogy a világ melyik felén milyen népnél!
A fejekben rend van.
Ha nem érted, nem érted...én már tényleg belefáradtam....

(példa: dédanyám egyedül nevelte gyerekeit egy vidéki kis falucskában...aztán háború után, az új rendszerben kivágta a háza udvarán a 2db szép akácfáját hogy ne fagyjanak meg télen....viszont emiatt feljelentették "nép ellenes tevékenységért", mivel nem kért/kapott engedélyt a fái kivágására....át kellett járnia bíróságra 30km-re, végén megfizette a kiszabott bírságot, és elkobozták a tüzifáját (kezdettől fogva elismerte, hogy kivágta a fáit) ....a törvény az törvény....
szerintem a fejében rend volt....de a törvény kifacsart volt....)



Avatar
a.kezdo
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2015. július 11., szombat 10:38
Tartózkodási hely: London
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: a.kezdo » 2017. április 19., szerda 23:55

guny írta:Basszus tényleg nem érted...kifacsart törvény kifacsart világot eredményez. PONT!

És baszottul mindegy, hogy a világ melyik felén milyen népnél!
A fejekben rend van.
Ha nem érted, nem érted...én már tényleg belefáradtam....

(példa: dédanyám egyedül nevelte gyerekeit egy vidéki kis falucskában...aztán háború után, az új rendszerben kivágta a háza udvarán a 2db szép akácfáját hogy ne fagyjanak meg télen....viszont emiatt feljelentették "nép ellenes tevékenységért", mivel nem kért/kapott engedélyt a fái kivágására....át kellett járnia bíróságra 30km-re, végén megfizette a kiszabott bírságot, és elkobozták a tüzifáját (kezdettől fogva elismerte, hogy kivágta a fáit) ....a törvény az törvény....
szerintem a fejében rend volt....de a törvény kifacsart volt....)
Rage quit :-bd
Értem, hogy mit próbálsz elmagyarázni, de attól még hogy káromkodsz, nem fogok egyetérteni veled.
Mindegy melyik nép, ez igaz, amikor megszületik egy svéd meg egy orosz, mindkettő tabula rasa, de nem mindegy milyen társadalmi normák között nőnek fel. Ezek az egyének aztán azok, akik a populációt alkotják! Hasonlóan gondolkodnak, hasonló dolgokat fogadnak el mindennapiként és hasonlókat utasítanak el, ezt látja másoktól és ezt tanulja meg. Az egyén könnyen tud változni, ha áthelyezed egyik környezetből a másikba, de egy embercsoport szemléletének megváltoztatásához ettől több kell.
Ha mindenhol ugyanolyan emberek élnének, simán át lehetne venni minden törvényt 1 az 1-ben. De nem így van. Más a gondolkodásmód, az erkölcs ,a normák stb. Érdemes kicsit külföldön nyitott szemmel élni, talán segít megérteni, hogy mire gondolok.
Az oroszok szerinted szívesen fogadnának egy azonos neműek házasságát támogató törvényt? Miért nem veszik át valahonnan? Miért tartják gusztustalannak? Ezt látták kis koruktól fogva mindenhol. Ezt nem lehet egyik napról a másikra átírni.
Ezen az oktatás segít, semmi más. Szemléletváltotatás.

Két kérdés :
1. Ki rajong itt a történelemért, mint keresős? ( tedd fel a kezed)
2. Szerinted miért megy valaki régésznek / történésznek?
Nem ugyanazért? Még mindig azt hiszed, hogy semmi közös nincs bennetek?



Avatar
Jain
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2015. október 19., hétfő 19:38
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Jain » 2017. április 20., csütörtök 1:44

Két dolgot kéne elérni.
1.hogy ne érje meg a keresőzésből megélni magyarországon a jó fizetések miatt...(nem egyszerű)
2. és ezzel egyidőben fizessenek rendesen annak a múzeumokban aki esetleg mégis keresőzik és feketepiacon adná el az árut.
Amíg ez a két dolog nem jön össze addig nincs miről beszélni.Az emberek a pénzt választják.
Főleg vidékiek esetében ahol még kevesebb a lehetőség fontos.



digger
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: digger » 2017. április 20., csütörtök 10:04

guny írta:Basszus tényleg nem érted...kifacsart törvény kifacsart világot eredményez. PONT!

És baszottul mindegy, hogy a világ melyik felén milyen népnél!
A fejekben rend van.
Ha nem érted, nem érted...én már tényleg belefáradtam....

(példa: dédanyám egyedül nevelte gyerekeit egy vidéki kis falucskában...aztán háború után, az új rendszerben kivágta a háza udvarán a 2db szép akácfáját hogy ne fagyjanak meg télen....viszont emiatt feljelentették "nép ellenes tevékenységért", mivel nem kért/kapott engedélyt a fái kivágására....át kellett járnia bíróságra 30km-re, végén megfizette a kiszabott bírságot, és elkobozták a tüzifáját (kezdettől fogva elismerte, hogy kivágta a fáit) ....a törvény az törvény....
szerintem a fejében rend volt....de a törvény kifacsart volt....)

"Lájk!" .... nagyon jó kis példa, amennyiben így se érti, ne fáraszd magad, fölösleges...sajnos sokan vannak nálunk is, akik nem tudnak, vagy nem akarnak józan paraszti ésszel gondolkodni, és ebben a hazában, ennek a következményeit mindennap a saját bőrünkön érezhetjük, nem csak ebben a témában, hanem úgy általában is..
Aki nem érti, hogy mind a régész szakmának, mind a keresősöknek nyilvánvalóan rossz, ez a sokszor kivesézett szabályozás, sőt károkat okoz, azt úgysem tudod meggyőzni. A hab a tortán, hogy az új szabályok szerint, minden szempontból erősen megkérdőjelezhető a régészeti szakmai és múzeumi költségek drasztikus lefaragása, magáncégeknek is megengedett régészeti feltárások, meg az üzleti érdekek miatt előtérbe helyezhető lelőhely dózerolások senkit nem zavarnak, csak a csóró keresősök, akiknek a 99%-a, a felszíni szemetet kapirgálja.
Gondolom, hogy a törvényhozók közül sem mindenki hülye, és nagyon jól tudták, hogy mi a céljuk, a tiltás és az ellehetetlenítés, mivel ha legálisan, a törvény szövegét maximálisan betartva akarsz működni, és minden lelőhelyet bejelentesz, ahol találtál valamit, akkor pár éven belül te magad szorítod ki önmagadat minden érdemleges helyről, ennek a törvénynek erejénél fogva, ráadásul úgy, hogy semmit, még egy törött fibulát sem tarthatsz meg, a jutalmazásra pedig az esélyed a nullához konvergál. Rövid távon a tiltás mindig sokkal könnyebb, mint a konstruktív együttműködés. Aki ezt sem érti, annak meg már tényleg nem lehet mit írni, meg nem is érdemes, fölösleges időpocsékolás, a fogalmakról, amin itt megy a vita, pedig már sok híres ember elmondta tömören és egyértelműen a véleményét, és direkt nem a pátoszos, és a hétköznapoktól elrugaszkodottakat választottam.:

- a jutalomról -
"Őszintén bámultam azokat az osztálytársaimat, akik fürge evetkeként araszoltak a kötélen, a tornaterem mennyezete felé. Nem lelkesített igazán, hogy ha egyszer fölkínlódnám magam, a jutalom mindössze az, hogy le lehet mászni!"
Antal Imre

- az államról -
"Minél korruptabb az állam, annál több a törvény."
Publius Cornelius Tacitus

- a tiltásról -
"A vétkes cselekedetek nem azért károsak, mert tilosak, hanem azért tilosak, mert károsak."
Benjamin Franklin

- a bizalomról -
"Azt mondják: aki becsületes, abban meg lehet bízni. Helyesebb így: akiben megbíznak, az becsületes lesz."
Kopátsy Sándor

Jó lengetést mindenkinek!



guny
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2015. október 19., hétfő 13:04
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: guny » 2017. április 20., csütörtök 13:43

a.kezdo írta:....

Két kérdés :
1. Ki rajong itt a történelemért, mint keresős? ( tedd fel a kezed)
2. Szerinted miért megy valaki régésznek / történésznek?
Nem ugyanazért? Még mindig azt hiszed, hogy semmi közös nincs bennetek?...
Meggyőződésem, hogy vannak olyan "régészek / történészek " akik nem a magyarság érdekeit szolgálják.
(A motivációk különbözhetnek. De ha belegondolsz, van körülöttünk nem egy magát sértettnek érző nemzet, melyek fiai hazánk területén élnek...és finoman szólva se az elszakított magyarság fáj nekik trianonban, hanem a meg nem kapott területeik, hogy egyáltalán létezik Magyarország...
Amire egy magyar úgy tekint, hogy ezer éves kultúra, és meg kell őrizni, az nekik egy ezer éve elfuserált lépés, melyet szorgosan orvosolni kell a magyarok eltüntetésével...
Aki pedig motivált, az ugye jó tanuló, és feljebb kerül a ranglistán is....ők pedig erősen motiváltak...és szépen így vállnak tanult "magyarjaink" (magyarul anyanyelven beszélő magyarországi lakosok) vezetői/döntéshozatali pozícióba....
Mi, akik meg dolgozunk és adózunk, fenn tartjuk az államunkat, csodálkozunk, hogy nem tudjuk a szabadidőnket se értelmesen eltölteni...hisz a gyereknek "történelem" tantárgy néven leadott tananyagon már nem is csodálkozunk....hogy megint magyar szidja a magyart, már szinte természetes....hogy ha kiteszed a magyar zászlót, akkor gyűlölködő vagy....és még lehetne sorolni, hány meg hány negatív élmény ér magyarként a saját hazádban, amit elvileg Te tartasz fenn, a saját munkáddal.....
Közben pedig vég nélkül megy a propaganda....a vasárnapi ebédnél meghallgathatom a Kossuth rádión, hogy az aktuális ünnepünk mit is jelent más népek/nemzetek számára, ők hogyan is, és mit is ünnepelnek, és mit is csinálnak éppen...és még én, a magyar nem vagyok toleráns nemzet....
Nem tudom, hogy a mi ünnepeinkről mennyit hallgat más ország lakója a saját királyi rádiójukban a saját ünnepnapjukon, de van egy gyanúm, hogy semmit....
....televíziót évtizedek óta be se érdemes kapcsolni...gondolom már az egész ország expert afrikai/ausztrál állatokból, egyiptomból, dél amerikai indián birodalmakból, járműszerelésből, aranyásásból, kalózkodásból stb....
eközben itthon, magyarként lehet dolgozni az ide telepített külföldi villámcégekben...(akik úgy jönnek-mennek szűnnek meg és alapulnak mint a villám, attól függően, hogy találnak-e olcsó munkaerőt, ingyenállamipénztámogatást stb....egyszóval pénzkilapátolási lehetőséget....)...
Szinte természetes, hogy az ember elmenekül innen, hisz külföldön egyből megszünnek az őt idehaza ért inzultusok, a pénz is jobbnak tűnik....csak egyet ne felejts el...ezt pont ők teszik veled -még ha oly bájos modorban is-, és nem mi magunkkal....)

Szóval megy a szemfényvesztés, és nem bízhatsz könyörületben....

(tudom...sarkított summázat...de nem véletlenül....)
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára guny 2017. április 20., csütörtök 14:55-kor.



Avatar
Highlander
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2015. november 24., kedd 22:46
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Highlander » 2017. április 20., csütörtök 16:32

guny írta:
a.kezdo írta:....

Két kérdés :
1. Ki rajong itt a történelemért, mint keresős? ( tedd fel a kezed)
2. Szerinted miért megy valaki régésznek / történésznek?
Nem ugyanazért? Még mindig azt hiszed, hogy semmi közös nincs bennetek?...
Meggyőződésem, hogy vannak olyan "régészek / történészek " akik nem a magyarság érdekeit szolgálják.
(A motivációk különbözhetnek. De ha belegondolsz, van körülöttünk nem egy magát sértettnek érző nemzet, melyek fiai hazánk területén élnek...és finoman szólva se az elszakított magyarság fáj nekik trianonban, hanem a meg nem kapott területeik, hogy egyáltalán létezik Magyarország...
Amire egy magyar úgy tekint, hogy ezer éves kultúra, és meg kell őrizni, az nekik egy ezer éve elfuserált lépés, melyet szorgosan orvosolni kell a magyarok eltüntetésével...
Aki pedig motivált, az ugye jó tanuló, és feljebb kerül a ranglistán is....ők pedig erősen motiváltak...és szépen így vállnak tanult "magyarjaink" (magyarul anyanyelven beszélő magyarországi lakosok) vezetői/döntéshozatali pozícióba....
Mi, akik meg dolgozunk és adózunk, fenn tartjuk az államunkat, csodálkozunk, hogy nem tudjuk a szabadidőnket se értelmesen eltölteni...hisz a gyereknek "történelem" tantárgy néven leadott tananyagon már nem is csodálkozunk....hogy megint magyar szidja a magyart, már szinte természetes....hogy ha kiteszed a magyar zászlót, akkor gyűlölködő vagy....és még lehetne sorolni, hány meg hány negatív élmény ér magyarként a saját hazádban, amit elvileg Te tartasz fenn, a saját munkáddal.....
Közben pedig vég nélkül megy a propaganda....a vasárnapi ebédnél meghallgathatom a Kossuth rádión, hogy az aktuális ünnepünk mit is jelent más népek/nemzetek számára, ők hogyan is, és mit is ünnepelnek, és mit is csinálnak éppen...és még én, a magyar nem vagyok toleráns nemzet....
Nem tudom, hogy a mi ünnepeinkről mennyit hallgat más ország lakója a saját királyi rádiójukban a saját ünnepnapjukon, de van egy gyanúm, hogy semmit....
....televíziót évtizedek óta be se érdemes kapcsolni...gondolom már az egész ország expert afrikai/ausztrál állatokból, egyiptomból, dél amerikai indián birodalmakból, járműszerelésből, aranyásásból, kalózkodásból stb....
eközben itthon, magyarként lehet dolgozni az ide telepített külföldi villámcégekben...(akik úgy jönnek-mennek szűnnek meg és alapulnak mint a villám, attól függően, hogy találnak-e olcsó munkaerőt, ingyenállamipénztámogatást stb....egyszóval pénzkilapátolási lehetőséget....)...
Szinte természetes, hogy az ember elmenekül innen, hisz külföldön egyből megszünnek az őt idehaza ért inzultusok, a pénz is jobbnak tűnik....csak egyet ne felejts el...ezt pont ők teszik veled -még ha oly bájos modorban is-, és nem mi magunkkal....)

Szóval megy a szemfényvesztés, és nem bízhatsz könyörületben....

(tudom...sarkított summázat...de nem véletlenül....)
Egyszer felvetettem a témát, hogy a történelemtanítás lehetne egy picikét magyarbarátabb is. Ha már elvárják a leadást, cserébe... Közelebb az igazsághoz, vagy legalább említenének alternatív vélményeket is! Akkor nagyon le lettem ugatva az "összesküvéselméletemmel és délibábos magyarkodásommal ":(



rocco
Százados
Százados
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 18:12
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: rocco » 2017. április 20., csütörtök 17:23

ul69 írta:
rocco írta:
ul69 írta:szabályozva van már most is mi a védett terület oda elméletileg eddig sem lehetett menni bár ugye mi jelzi annak aki oda tévedt hogy az védett...a Románoknak pl volt annyi eszük hogy térképen feltüntetik azoknak akik engedélyt kérnek hová mehetnek és hová nem.tudom persze a románok fejlettebbek de meg lehet próbálni itt is... :D
a jutalmazásról nem kell új törvényt hozni mert már létezik.azzal kb egy időben hozták mint ahogy a keresőzést betiltották...véletlen lehet..
egyesület..hiába alapitana bárki az egyesület nem kérhet engedélyt illetve nem kapna csak személy kérhet.mondjuk egyesület képviseletében beszélhet valaki gazdákkal akik megengedik hogy a földjükön keresőzzenek és a tagok külön kérhetnének engedélyt,sajna ez a gyakorlatban nem működik.a gazda ismeretség alapján engedi és nem akárkinek és akkor még a keresősök hajba se kaptak pedig lenne baj :D azért meg lehet próbálni csak macerás..

persze minél inkább telik az idő annál többen mennek ki újra csak jobban szétnéznek..az emberek alkalmazkodnak stb...
Változás egyhamar tuti nem lessz..és az utolsó mondatodban van az igazság..én inkább kertecskézek(azt is ritkán).nagyon ritkán meek ki nyílt terepre.mert az már zűrösebb de az ember alkalmazkodik az tuti..ha nem a törvényhez akkor a természethez :)
rögtön látszott hogy felvilágosult ember vagy :D esetleg ha olyan kertbe tévedsz ami közel van a régebbi település helyéhez akár még érdekesebb is lehet
Igen igen :) van élmény....nincs para...nincs baszogatás ;)



guny
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2015. október 19., hétfő 13:04
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: guny » 2017. április 20., csütörtök 21:16

a.kezdo írta:....Guny az is eléggé konteós, hogy a magyar régészek igazából külföldiek, akik beépülve a magyar rendszerbe átírják a magyar történelmet. De ezt gondolom csak viccnek írtad.
Nem viccnek írtam, és nem is írtam, hogy "a magyar régészek" általában 'igazából külföldiek"....azt írtam, hogy lehet(nek) döntéshozó/ véleményformáló/tanácsadó/oktató/vezető pozícióban ma Magyarországon olyan emberek, akik nen magyar érdekeket képviselnek.
Lehet ezen viccelődni, meg félre érteni, attól még nem lesz kevésbé igaz.



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2017. április 21., péntek 10:38

a.kezdo írta: Köszi, hogy megosztottad! Jó valami pozitívat olvasni végre.
Megérte annyit várni arra a mély jelre? :D Akár privátban is jó.
Ahhoz túl jó találat lett, hogy ezen a fórumon dicsekedjek vele. A nyilvánosságot meghagyom a múzeumnak amelyikkel szerződésben állok.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Karatekutya10
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2017. január 27., péntek 13:57
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Karatekutya10 » 2017. április 21., péntek 19:00

Sziasztok!

Valaki esetleg tudja hogy Skociaban lehet femkeresot hasznalni engedely nelkul? Olvasgatok az interneten , van ahol azt latom lehet ha elkeruljuk a regeszeti lelohelyeket, de van ahol irjak nem lehet! Erdekelne hogy akkor lehet e vagy sem ? :) valaszokat elore is koszonom!



Gabi
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2017. április 14., péntek 21:06
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Gabi » 2017. április 22., szombat 22:01

Sziasztok.
Lehet,hogy hülyeséget kérdezek,de legalább kicsit kizökentelek titeket.
Azt szeretném kérdezni,hogy a saját szántoföldeden se használhatod a keresöt?Vagy ha nem az enyém a föld,de a tulaj bele egyezett,hogy oda menjek.
Én sajnos csak most kezdtem el ezzel a dologgal foglalkozni,de sajnos még csak elméletben.
Ahogy láttom ti már rég csináljátok.
Még az érdekelne,hogy ha ti most kezdenétek milyen gépet vennetek?Uj,vagy használt.Milyen márka?Erre a hobbyra kb 200-250 ezret áldoznák.
Vagy egyáltalán bele vágnátok?
Köszi a választ.
Üdv.



Avatar
zoli
Százados
Százados
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2015. július 2., csütörtök 8:04
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: zoli » 2017. április 22., szombat 22:21

Gabi írta:Sziasztok.
Lehet,hogy hülyeséget kérdezek,de legalább kicsit kizökentelek titeket.
Azt szeretném kérdezni,hogy a saját szántoföldeden se használhatod a keresöt?Vagy ha nem az enyém a föld,de a tulaj bele egyezett,hogy oda menjek.
Én sajnos csak most kezdtem el ezzel a dologgal foglalkozni,de sajnos még csak elméletben.
Ahogy láttom ti már rég csináljátok.
Még az érdekelne,hogy ha ti most kezdenétek milyen gépet vennetek?Uj,vagy használt.Milyen márka?Erre a hobbyra kb 200-250 ezret áldoznák.
Vagy egyáltalán bele vágnátok?
Köszi a választ.
Üdv.


Elméletileg engedély nélkül nem használhatod a gépet még a saját földeden sem , keresd meg az illetékes Múzeumot és ha nem régészetileg védett a terület ahol szeretnél keresőzni akkor talán van esélyed hogy kapjál engedélyt , ez általában Múzeum függő , van amelyik egyből megadja , van amelyik feltételekhez köti , most jelenleg egy kicsit kaotikus az állapot ezen a területen .

Én mindenesetre ha most kezdeném meggondolnám , elég nagy befektetés és sok sok idegeskedés , de attól függ mennyire vagy kitartó természetű :-) .



Bobbácsi
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 15:34
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Bobbácsi » 2017. április 23., vasárnap 20:53

Kb. két hete rágjátok ugyanazt a csontot!
Nem elég még?
Nem lehetne a személyeskedős dolgokat privátban intézni?
Én konkrétan hányok ettől!
Lassan már be sem nézek ide.



Leopold
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 279
Csatlakozott: 2015. július 28., kedd 18:58
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Leopold » 2017. április 23., vasárnap 20:56

..biztos volt köze hozzá...
Nnaaa minddeegggy...
Nekem a következő segítség kellene:az új Deus szoftver mennyire jó?!
És miben?!
Bocs,hogy ide írok és megzavarom az eszmecseréket,de a már feltett kérdésemre senki nem válaszolt eddig és úgy látom ez a leglátogatottabb-legforgalmasabb topic...!!!
Köszi előre is!



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2017. április 23., vasárnap 21:15

Mégegy gondolatot engedjetek meg és én ígérem leszakadok a témáról. A régészeknek eszükben sincs senkit megváltoztatni, megtéríteni azokat akik nem hajlanak az együttműködésre. Nincs szükségük ilyen emberekre! Azoknál inkább abban bíznak előbb-utóbb beszaladnak a sűrűbe és ki lesznek iktatva. Nem erről van szó, hanem arról, hogy az új arcok akik a hobbiba ezután vágnának bele milyen példát látnak maguk előtt.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
Darwin
Százados
Százados
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2015. október 1., csütörtök 16:23
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Darwin » 2017. április 24., hétfő 7:59

zoli írta:
Gabi írta:Sziasztok.
Lehet,hogy hülyeséget kérdezek,de legalább kicsit kizökentelek titeket.
Azt szeretném kérdezni,hogy a saját szántoföldeden se használhatod a keresöt?Vagy ha nem az enyém a föld,de a tulaj bele egyezett,hogy oda menjek.
Én sajnos csak most kezdtem el ezzel a dologgal foglalkozni,de sajnos még csak elméletben.
Ahogy láttom ti már rég csináljátok.
Még az érdekelne,hogy ha ti most kezdenétek milyen gépet vennetek?Uj,vagy használt.Milyen márka?Erre a hobbyra kb 200-250 ezret áldoznák.
Vagy egyáltalán bele vágnátok?
Köszi a választ.
Üdv.


Elméletileg engedély nélkül nem használhatod a gépet még a saját földeden sem , keresd meg az illetékes Múzeumot és ha nem régészetileg védett a terület ahol szeretnél keresőzni akkor talán van esélyed hogy kapjál engedélyt , ez általában Múzeum függő , van amelyik egyből megadja , van amelyik feltételekhez köti , most jelenleg egy kicsit kaotikus az állapot ezen a területen .

Én mindenesetre ha most kezdeném meggondolnám , elég nagy befektetés és sok sok idegeskedés , de attól függ mennyire vagy kitartó természetű :-) .
Elméletben :) De ez Magyarország. Megoldjuk.
Az hogy múzeumfüggő, egy jogállamban el se hangozhatna. Mert jogállamban a törvény mindenkire egyformán érvényes, ha megfelelsz a feltételeknek van engedély, ha nem, nincs.
De magyar ember megoldja. Vagyis amíg itt egyesek késhegyig menően vitatkoznak, a többség kinn lenget :)
Gépet én csak Magyart vennék. A Cobra a kedvencem, a Deltát is nagyon szeretem, Magnumot csak kölcsönbe használok, de azt is fogok venni.


Delta, Cobra, Magnum és lelkesedés

Avatar
zoli
Százados
Százados
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2015. július 2., csütörtök 8:04
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: zoli » 2017. április 24., hétfő 10:23

Darwin írta:
zoli írta:
Gabi írta:Sziasztok.
Lehet,hogy hülyeséget kérdezek,de legalább kicsit kizökentelek titeket.
Azt szeretném kérdezni,hogy a saját szántoföldeden se használhatod a keresöt?Vagy ha nem az enyém a föld,de a tulaj bele egyezett,hogy oda menjek.
Én sajnos csak most kezdtem el ezzel a dologgal foglalkozni,de sajnos még csak elméletben.
Ahogy láttom ti már rég csináljátok.
Még az érdekelne,hogy ha ti most kezdenétek milyen gépet vennetek?Uj,vagy használt.Milyen márka?Erre a hobbyra kb 200-250 ezret áldoznák.
Vagy egyáltalán bele vágnátok?
Köszi a választ.
Üdv.


Elméletileg engedély nélkül nem használhatod a gépet még a saját földeden sem , keresd meg az illetékes Múzeumot és ha nem régészetileg védett a terület ahol szeretnél keresőzni akkor talán van esélyed hogy kapjál engedélyt , ez általában Múzeum függő , van amelyik egyből megadja , van amelyik feltételekhez köti , most jelenleg egy kicsit kaotikus az állapot ezen a területen .

Én mindenesetre ha most kezdeném meggondolnám , elég nagy befektetés és sok sok idegeskedés , de attól függ mennyire vagy kitartó természetű :-) .
Elméletben :) De ez Magyarország. Megoldjuk.
Az hogy múzeumfüggő, egy jogállamban el se hangozhatna. Mert jogállamban a törvény mindenkire egyformán érvényes, ha megfelelsz a feltételeknek van engedély, ha nem, nincs.
De magyar ember megoldja. Vagyis amíg itt egyesek késhegyig menően vitatkoznak, a többség kinn lenget :)
Gépet én csak Magyart vennék. A Cobra a kedvencem, a Deltát is nagyon szeretem, Magnumot csak kölcsönbe használok, de azt is fogok venni.



Igen , valóban a törvény mindenkire egyformán érvényes és azt be kell tartani , viszont a Múzeumoknak saját elbírálási lehetőségük van , hogy kivel kötnek együttműködési szerződést és kivel nem
( mert ugyebár ez is benne van a törvényben hogy csak együttműködési szerződéssel kaphatunk engedélyt ) na szerintem ez ami nem egyforma Országos szinten , van olyan Múzeum amely egy-két e-mail után kiadja az engedélyt , viszont van olyan is ahol több hónapig ,sőt .... is eltarthat ez a folyamat . Ezért írtam hogy Múzeumfüggő az engedélyezés .

Ha még ezután sem rettentél el :-) , a gépvásárlásnál én is Magyar gépet javasolnék ,ebbe az összegbe amit szánnál rá , egy új Magnum is belefér ,
vagy akár Kettő Delta ( Argus ) is .



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2017. április 24., hétfő 12:14

Darwin írta:
zoli írta:
Gabi írta:Sziasztok.
Lehet,hogy hülyeséget kérdezek,de legalább kicsit kizökentelek titeket.
Azt szeretném kérdezni,hogy a saját szántoföldeden se használhatod a keresöt?Vagy ha nem az enyém a föld,de a tulaj bele egyezett,hogy oda menjek.
Én sajnos csak most kezdtem el ezzel a dologgal foglalkozni,de sajnos még csak elméletben.
Ahogy láttom ti már rég csináljátok.
Még az érdekelne,hogy ha ti most kezdenétek milyen gépet vennetek?Uj,vagy használt.Milyen márka?Erre a hobbyra kb 200-250 ezret áldoznák.
Vagy egyáltalán bele vágnátok?
Köszi a választ.
Üdv.


Elméletileg engedély nélkül nem használhatod a gépet még a saját földeden sem , keresd meg az illetékes Múzeumot és ha nem régészetileg védett a terület ahol szeretnél keresőzni akkor talán van esélyed hogy kapjál engedélyt , ez általában Múzeum függő , van amelyik egyből megadja , van amelyik feltételekhez köti , most jelenleg egy kicsit kaotikus az állapot ezen a területen .


Én mindenesetre ha most kezdeném meggondolnám , elég nagy befektetés és sok sok idegeskedés , de attól függ mennyire vagy kitartó természetű :-) .
Elméletben :) De ez Magyarország. Megoldjuk.
Az hogy múzeumfüggő, egy jogállamban el se hangozhatna. Mert jogállamban a törvény mindenkire egyformán érvényes, ha megfelelsz a feltételeknek van engedély, ha nem, nincs.
De magyar ember megoldja. Vagyis amíg itt egyesek késhegyig menően vitatkoznak, a többség kinn lenget :)
Gépet én csak Magyart vennék. A Cobra a kedvencem, a Deltát is nagyon szeretem, Magnumot csak kölcsönbe használok, de azt is fogok venni.
ha nem jöttetek volna még rá azért megy megint a hajcihő mert pillanatnyi megtorpanás után megint telelettek lábnyomokkal a földek.itt volt a hosszú hétvége meg előtte jó volt a hold ezért megy megint a kampány.falra hányt borsó csak



Avatar
zoli
Százados
Százados
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2015. július 2., csütörtök 8:04
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: zoli » 2017. április 24., hétfő 16:50

digger írta:
ul69 írta:
Darwin írta:
zoli írta:
Gabi írta:Sziasztok.
Lehet,hogy hülyeséget kérdezek,de legalább kicsit kizökentelek titeket.
Azt szeretném kérdezni,hogy a saját szántoföldeden se használhatod a keresöt?Vagy ha nem az enyém a föld,de a tulaj bele egyezett,hogy oda menjek.
Én sajnos csak most kezdtem el ezzel a dologgal foglalkozni,de sajnos még csak elméletben.
Ahogy láttom ti már rég csináljátok.
Még az érdekelne,hogy ha ti most kezdenétek milyen gépet vennetek?Uj,vagy használt.Milyen márka?Erre a hobbyra kb 200-250 ezret áldoznák.
Vagy egyáltalán bele vágnátok?
Köszi a választ.
Üdv.


Elméletileg engedély nélkül nem használhatod a gépet még a saját földeden sem , keresd meg az illetékes Múzeumot és ha nem régészetileg védett a terület ahol szeretnél keresőzni akkor talán van esélyed hogy kapjál engedélyt , ez általában Múzeum függő , van amelyik egyből megadja , van amelyik feltételekhez köti , most jelenleg egy kicsit kaotikus az állapot ezen a területen .


Én mindenesetre ha most kezdeném meggondolnám , elég nagy befektetés és sok sok idegeskedés , de attól függ mennyire vagy kitartó természetű :-) .
Elméletben :) De ez Magyarország. Megoldjuk.
Az hogy múzeumfüggő, egy jogállamban el se hangozhatna. Mert jogállamban a törvény mindenkire egyformán érvényes, ha megfelelsz a feltételeknek van engedély, ha nem, nincs.
De magyar ember megoldja. Vagyis amíg itt egyesek késhegyig menően vitatkoznak, a többség kinn lenget :)
Gépet én csak Magyart vennék. A Cobra a kedvencem, a Deltát is nagyon szeretem, Magnumot csak kölcsönbe használok, de azt is fogok venni.
ha nem jöttetek volna még rá azért megy megint a hajcihő mert pillanatnyi megtorpanás után megint telelettek lábnyomokkal a földek.itt volt a hosszú hétvége meg előtte jó volt a hold ezért megy megint a kampány.falra hányt borsó csak
Hát ja, UL nézd meg a nekem szánt "disznózó" kommentet, ezektől ennyi telik, egy ilyennel, ezen a színvonalon nem is állok le vitatkozni. Minek? Ameddig meg nem lesz mindenki számára előnyös a törvény, addig erőlködjenek csak nyugodtan, leszarja nagy ívben úgyis mindenki.


Szerintem jól látjátok ezt helyzetet sajnos törvénnyel nem lehet megállítani, amint látom itt a Fórumon mindig lesznek olyan emberek akiket az nem érdekli mi lesz a következménye ha lebukik , nekem az a véleményem, esetleg ami gátat tud szabni ennek a állapotnak az a fék nélküli keresőzés lehet, előbb utóbb kimerülnek a lelőhelyek a felső 20 centiben és akkor talán már nem éri meg a kockázatot hogy kimenjen és abbahagyja , ha addig megúszta akkor szerencséje van , ha nem akkor pedig viseli a következményeket .



Avatar
Highlander
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2015. november 24., kedd 22:46
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Highlander » 2017. április 24., hétfő 17:31

zoli írta:
Darwin írta:
zoli írta:
Gabi írta:Sziasztok.
Lehet,hogy hülyeséget kérdezek,de legalább kicsit kizökentelek titeket.
Azt szeretném kérdezni,hogy a saját szántoföldeden se használhatod a keresöt?Vagy ha nem az enyém a föld,de a tulaj bele egyezett,hogy oda menjek.
Én sajnos csak most kezdtem el ezzel a dologgal foglalkozni,de sajnos még csak elméletben.
Ahogy láttom ti már rég csináljátok.
Még az érdekelne,hogy ha ti most kezdenétek milyen gépet vennetek?Uj,vagy használt.Milyen márka?Erre a hobbyra kb 200-250 ezret áldoznák.
Vagy egyáltalán bele vágnátok?
Köszi a választ.
Üdv.


Elméletileg engedély nélkül nem használhatod a gépet még a saját földeden sem , keresd meg az illetékes Múzeumot és ha nem régészetileg védett a terület ahol szeretnél keresőzni akkor talán van esélyed hogy kapjál engedélyt , ez általában Múzeum függő , van amelyik egyből megadja , van amelyik feltételekhez köti , most jelenleg egy kicsit kaotikus az állapot ezen a területen .

Én mindenesetre ha most kezdeném meggondolnám , elég nagy befektetés és sok sok idegeskedés , de attól függ mennyire vagy kitartó természetű :-) .
Elméletben :) De ez Magyarország. Megoldjuk.
Az hogy múzeumfüggő, egy jogállamban el se hangozhatna. Mert jogállamban a törvény mindenkire egyformán érvényes, ha megfelelsz a feltételeknek van engedély, ha nem, nincs.
De magyar ember megoldja. Vagyis amíg itt egyesek késhegyig menően vitatkoznak, a többség kinn lenget :)
Gépet én csak Magyart vennék. A Cobra a kedvencem, a Deltát is nagyon szeretem, Magnumot csak kölcsönbe használok, de azt is fogok venni.



Igen , valóban a törvény mindenkire egyformán érvényes és azt be kell tartani , viszont a Múzeumoknak saját elbírálási lehetőségük van , hogy kivel kötnek együttműködési szerződést és kivel nem
( mert ugyebár ez is benne van a törvényben hogy csak együttműködési szerződéssel kaphatunk engedélyt ) na szerintem ez ami nem egyforma Országos szinten , van olyan Múzeum amely egy-két e-mail után kiadja az engedélyt , viszont van olyan is ahol több hónapig ,sőt .... is eltarthat ez a folyamat . Ezért írtam hogy Múzeumfüggő az engedélyezés .

Ha még ezután sem rettentél el :-) , a gépvásárlásnál én is Magyar gépet javasolnék ,ebbe az összegbe amit szánnál rá , egy új Magnum is belefér ,
vagy akár Kettő Delta ( Argus ) is .
Én is a Magnumnál kötöttem ki, tudom ajánlani, írtam róla a megfelelő topicban. De a másik kettő is nagyon jó ha valaki az analógot szereti.
Azzal egyetértek, hogy ennek nem kellene múzeumfüggőnek lenni. Ha büntetlen előéletű vagy, nem volt ellened örökségvédelmi bírság kiszabva, elmúltál 18, akkor mért ne kaphatnál ugyanúgy engedélyt bárhol az országban? Bármelyik megyében!
Bennem is kialakult egy benyomás, hogy egyesek szeretnének ijesztgetni. Mert valljuk be, a legtöbb keresős nem szeretne konkurenciát, nem csak a múzeumok. Az érem másik oldala természetesen, hogy a rongáló-fosztogató magatartás az egész közösségnek árt nyilvánvalóan.
De inkább nem is öntök olajat a tűzre, mert itt már igen elmérgesedett a viszony :(



Gabi
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2017. április 14., péntek 21:06
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Gabi » 2017. április 24., hétfő 18:02

Köszi a válaszokat.Valoszinü,hogy veszek majd.De én eddig az XP Deus-ban gondolkoztam.Szeretném megkérdezni,hogy szerintetek miért jobb a Magnum??
Köszi.



miliarense
Százados
Százados
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2015. október 29., csütörtök 17:32
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: miliarense » 2017. április 24., hétfő 19:33

Szia ,azt nem lehet mondani ,h jobb gép kinek melyik vált be ,de szerintem kezdésként golden mask 4 wd-t vegyél ,nagyon erős gép és a szúrése is elég jó!Nézz utánna ennek a típusnak árérték arányban ez a legjobb gép!
Gabi írta:Köszi a válaszokat.Valoszinü,hogy veszek majd.De én eddig az XP Deus-ban gondolkoztam.Szeretném megkérdezni,hogy szerintetek miért jobb a Magnum??
Köszi.



Avatar
Highlander
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2015. november 24., kedd 22:46
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Highlander » 2017. április 24., hétfő 19:45

Engem a Deusos barátom győzött meg legjobban, mert ő is Magnumot akar :)
Sok szól mellette, de amiben mindenki egyetért, hogy kk-n ez verhetetlen, a másik nagyon fontos amiben nagy az egység, hogy a szelektálása is ennek a legjobb, ami nekem szintén nagyon fontos. Már az egyikért megérné. Még a szervíz is fontos, hallva, olvasva a mizériákat.
Hátrányai kevésbé vannak ehhez képest, árban kb. egy AT Gold, és ahhoz képest azért nagyon ott van.
Nagyon nem is akarják eladni, egy régi fajta volt itt csak hirdetve, mikor tele van az eladó topic minden más géppel, Deussal is.
Ez az új nagyon könnyű is, jó kiegyensúlyozású, jól összetolható is.
Ami legfontosabb, hogy errefele a legtöbb helyet már 15-20 éve járják. És amit hagyományos géppel ki lehet szedni, azt már legtöbbet kiszedték. Ez még ott is talál. Ami például vas szennyezett helyen van. Nem hittem el, de élén állót is ugyanúgy kiveszi! Amin más átsétál. Porszívó :)
Relatíve könnyű is beletanulni.



andromeda
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: andromeda » 2017. április 24., hétfő 20:32

...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára andromeda 2017. június 28., szerda 11:16-kor.



Avatar
Darwin
Százados
Százados
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2015. október 1., csütörtök 16:23
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Darwin » 2017. április 25., kedd 16:02

digger írta:
guny írta:Basszus tényleg nem érted...kifacsart törvény kifacsart világot eredményez. PONT!

És baszottul mindegy, hogy a világ melyik felén milyen népnél!
A fejekben rend van.
Ha nem érted, nem érted...én már tényleg belefáradtam....

(példa: dédanyám egyedül nevelte gyerekeit egy vidéki kis falucskában...aztán háború után, az új rendszerben kivágta a háza udvarán a 2db szép akácfáját hogy ne fagyjanak meg télen....viszont emiatt feljelentették "nép ellenes tevékenységért", mivel nem kért/kapott engedélyt a fái kivágására....át kellett járnia bíróságra 30km-re, végén megfizette a kiszabott bírságot, és elkobozták a tüzifáját (kezdettől fogva elismerte, hogy kivágta a fáit) ....a törvény az törvény....
szerintem a fejében rend volt....de a törvény kifacsart volt....)

"Lájk!" .... nagyon jó kis példa, amennyiben így se érti, ne fáraszd magad, fölösleges...sajnos sokan vannak nálunk is, akik nem tudnak, vagy nem akarnak józan paraszti ésszel gondolkodni, és ebben a hazában, ennek a következményeit mindennap a saját bőrünkön érezhetjük, nem csak ebben a témában, hanem úgy általában is..
Aki nem érti, hogy mind a régész szakmának, mind a keresősöknek nyilvánvalóan rossz, ez a sokszor kivesézett szabályozás, sőt károkat okoz, azt úgysem tudod meggyőzni. A hab a tortán, hogy az új szabályok szerint, minden szempontból erősen megkérdőjelezhető a régészeti szakmai és múzeumi költségek drasztikus lefaragása, magáncégeknek is megengedett régészeti feltárások, meg az üzleti érdekek miatt előtérbe helyezhető lelőhely dózerolások senkit nem zavarnak, csak a csóró keresősök, akiknek a 99%-a, a felszíni szemetet kapirgálja.
Gondolom, hogy a törvényhozók közül sem mindenki hülye, és nagyon jól tudták, hogy mi a céljuk, a tiltás és az ellehetetlenítés, mivel ha legálisan, a törvény szövegét maximálisan betartva akarsz működni, és minden lelőhelyet bejelentesz, ahol találtál valamit, akkor pár éven belül te magad szorítod ki önmagadat minden érdemleges helyről, ennek a törvénynek erejénél fogva, ráadásul úgy, hogy semmit, még egy törött fibulát sem tarthatsz meg, a jutalmazásra pedig az esélyed a nullához konvergál. Rövid távon a tiltás mindig sokkal könnyebb, mint a konstruktív együttműködés. Aki ezt sem érti, annak meg már tényleg nem lehet mit írni, meg nem is érdemes, fölösleges időpocsékolás, a fogalmakról, amin itt megy a vita, pedig már sok híres ember elmondta tömören és egyértelműen a véleményét, és direkt nem a pátoszos, és a hétköznapoktól elrugaszkodottakat választottam.:

- a jutalomról -
"Őszintén bámultam azokat az osztálytársaimat, akik fürge evetkeként araszoltak a kötélen, a tornaterem mennyezete felé. Nem lelkesített igazán, hogy ha egyszer fölkínlódnám magam, a jutalom mindössze az, hogy le lehet mászni!"
Antal Imre

- az államról -
"Minél korruptabb az állam, annál több a törvény."
Publius Cornelius Tacitus

- a tiltásról -
"A vétkes cselekedetek nem azért károsak, mert tilosak, hanem azért tilosak, mert károsak."
Benjamin Franklin

- a bizalomról -
"Azt mondják: aki becsületes, abban meg lehet bízni. Helyesebb így: akiben megbíznak, az becsületes lesz."
Kopátsy Sándor

Jó lengetést mindenkinek!
Egyetértek veletek!
Ilyen "akácfás" dolog az is, amikor az erdőben idén kitettek egy táblát, hogy medvehagymát csak erdészeti engedéllyel szabad ám szedni! Mi történt? Megvette ezt is egy bank vagy egy multi? Vagy csak úgy?
Természetesen nem hagyjuk magunkat, ugyanúgy megszedtük a magunkét, ahogyan minden évben tesszük. Nem érzem magamat ettől bűnözőnek. Mert amit a Természet odaad nekünk, milyen jogon tiltaná el bárki? Nem ártunk senkinek. Mert ha tövestől kitépkedjük, széttúrjuk, zsák szemeteket szórunk széjjel, az rendben van, hogy ne legyen szabad, de valahol kell lenni egy határnak. Vegyem meg a Tescóban jó pénzért a vitaminmentes, műanyag sz..t az igazi helyett?
Ez van a fémkeresésben is. Mert alapvetően nem ártunk. Sőt, nagy lehetőség volna. Tudom, forráshiány stb. De azt akkor se a normális hobbistákon kellene leverni, nem mi tartjuk vissza a pénzt a múzeumtól! Aki széttúr értékes lelőhelyeket, rendben, hogy nem szabad engedni. De a rendes hobbi keresést?
Tavaly a Balatonnál öt perc alatt vettünk horgászjegyet a gyereknek. Nem is volt drága. Semmi vizsga, mederkezelői hozzájárulás vagy egyéb bürokrácia. Ha ezt lehet, akkor meg lehet oldani a mi ügyünket is, csak jó szándék kell.
Mindegy. Nem panaszkodom.
Ez Magyarország, megszoktuk, megoldjuk. ;)


Delta, Cobra, Magnum és lelkesedés

Peet83
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2016. június 6., hétfő 20:33
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Peet83 » 2017. április 25., kedd 18:13

Deus az isten!!!



digger
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: digger » 2017. április 25., kedd 19:36

Darwin írta:
digger írta:
guny írta:Basszus tényleg nem érted...kifacsart törvény kifacsart világot eredményez. PONT!

És baszottul mindegy, hogy a világ melyik felén milyen népnél!
A fejekben rend van.
Ha nem érted, nem érted...én már tényleg belefáradtam....

(példa: dédanyám egyedül nevelte gyerekeit egy vidéki kis falucskában...aztán háború után, az új rendszerben kivágta a háza udvarán a 2db szép akácfáját hogy ne fagyjanak meg télen....viszont emiatt feljelentették "nép ellenes tevékenységért", mivel nem kért/kapott engedélyt a fái kivágására....át kellett járnia bíróságra 30km-re, végén megfizette a kiszabott bírságot, és elkobozták a tüzifáját (kezdettől fogva elismerte, hogy kivágta a fáit) ....a törvény az törvény....
szerintem a fejében rend volt....de a törvény kifacsart volt....)

"Lájk!" .... nagyon jó kis példa, amennyiben így se érti, ne fáraszd magad, fölösleges...sajnos sokan vannak nálunk is, akik nem tudnak, vagy nem akarnak józan paraszti ésszel gondolkodni, és ebben a hazában, ennek a következményeit mindennap a saját bőrünkön érezhetjük, nem csak ebben a témában, hanem úgy általában is..
Aki nem érti, hogy mind a régész szakmának, mind a keresősöknek nyilvánvalóan rossz, ez a sokszor kivesézett szabályozás, sőt károkat okoz, azt úgysem tudod meggyőzni. A hab a tortán, hogy az új szabályok szerint, minden szempontból erősen megkérdőjelezhető a régészeti szakmai és múzeumi költségek drasztikus lefaragása, magáncégeknek is megengedett régészeti feltárások, meg az üzleti érdekek miatt előtérbe helyezhető lelőhely dózerolások senkit nem zavarnak, csak a csóró keresősök, akiknek a 99%-a, a felszíni szemetet kapirgálja.
Gondolom, hogy a törvényhozók közül sem mindenki hülye, és nagyon jól tudták, hogy mi a céljuk, a tiltás és az ellehetetlenítés, mivel ha legálisan, a törvény szövegét maximálisan betartva akarsz működni, és minden lelőhelyet bejelentesz, ahol találtál valamit, akkor pár éven belül te magad szorítod ki önmagadat minden érdemleges helyről, ennek a törvénynek erejénél fogva, ráadásul úgy, hogy semmit, még egy törött fibulát sem tarthatsz meg, a jutalmazásra pedig az esélyed a nullához konvergál. Rövid távon a tiltás mindig sokkal könnyebb, mint a konstruktív együttműködés. Aki ezt sem érti, annak meg már tényleg nem lehet mit írni, meg nem is érdemes, fölösleges időpocsékolás, a fogalmakról, amin itt megy a vita, pedig már sok híres ember elmondta tömören és egyértelműen a véleményét, és direkt nem a pátoszos, és a hétköznapoktól elrugaszkodottakat választottam.:

- a jutalomról -
"Őszintén bámultam azokat az osztálytársaimat, akik fürge evetkeként araszoltak a kötélen, a tornaterem mennyezete felé. Nem lelkesített igazán, hogy ha egyszer fölkínlódnám magam, a jutalom mindössze az, hogy le lehet mászni!"
Antal Imre

- az államról -
"Minél korruptabb az állam, annál több a törvény."
Publius Cornelius Tacitus

- a tiltásról -
"A vétkes cselekedetek nem azért károsak, mert tilosak, hanem azért tilosak, mert károsak."
Benjamin Franklin

- a bizalomról -
"Azt mondják: aki becsületes, abban meg lehet bízni. Helyesebb így: akiben megbíznak, az becsületes lesz."
Kopátsy Sándor

Jó lengetést mindenkinek!
Egyetértek veletek!
Ilyen "akácfás" dolog az is, amikor az erdőben idén kitettek egy táblát, hogy medvehagymát csak erdészeti engedéllyel szabad ám szedni! Mi történt? Megvette ezt is egy bank vagy egy multi? Vagy csak úgy?
Természetesen nem hagyjuk magunkat, ugyanúgy megszedtük a magunkét, ahogyan minden évben tesszük. Nem érzem magamat ettől bűnözőnek. Mert amit a Természet odaad nekünk, milyen jogon tiltaná el bárki? Nem ártunk senkinek. Mert ha tövestől kitépkedjük, széttúrjuk, zsák szemeteket szórunk széjjel, az rendben van, hogy ne legyen szabad, de valahol kell lenni egy határnak. Vegyem meg a Tescóban jó pénzért a vitaminmentes, műanyag sz..t az igazi helyett?
Ez van a fémkeresésben is. Mert alapvetően nem ártunk. Sőt, nagy lehetőség volna. Tudom, forráshiány stb. De azt akkor se a normális hobbistákon kellene leverni, nem mi tartjuk vissza a pénzt a múzeumtól! Aki széttúr értékes lelőhelyeket, rendben, hogy nem szabad engedni. De a rendes hobbi keresést?
Tavaly a Balatonnál öt perc alatt vettünk horgászjegyet a gyereknek. Nem is volt drága. Semmi vizsga, mederkezelői hozzájárulás vagy egyéb bürokrácia. Ha ezt lehet, akkor meg lehet oldani a mi ügyünket is, csak jó szándék kell.
Mindegy. Nem panaszkodom.
Ez Magyarország, megszoktuk, megoldjuk. ;)
Pontosan, és ugyanez van a gombaszedéssel is, tavaly mesélte egy ismerősöm, aki elég csóró szegény, és alkalmi munkákból gyógynövénygyűjtésből, diószedésből, gombászásból él, ( bevizsgáltatja a vásárcsarnokban és eladja ) hogy valami mezőőr figyelmeztette gombászás közben.: - ne nagyon pakolja meg a szatyrát ezentúl gombával, mert ha 2 kiló felett szed, akkor az szabálysértés és felelősségre lesz vonva. Jelzem, a falu körül más embert még soha nem láttam rajta kívül gombászni. Először el se akartam hinni, de aztán utána néztem, és tényleg így van. Ilyen még a középkorban sem volt, a gombászást soha nem tiltották akkor sem, mert tudták, hogy az a legcsóróbbak "kiváltsága" van akinek ezen kívül más se jut.
Nagyon úgy néz ki, hogy tudatosan tervezett kizsákmányolás, és minél szűkebb keretek közé való szorítás a cél, mert ebben a társadalomban az a jó polgár, aki dolgozik mint az állat, szarrá lehet adóztatni, vásároljon egyre többet, adósodjon el, aztán ha marad egy kis ideje, akkor meg üljön be a TV elé, nyomkodja a távirányítót, nézze a népbutító műsorokat, meg hallgassa az éppen aktuális jelszavakat. Állj be a sorba, legyél kiszolgáltatott, ha nem vagy egy bizonyos kör tagja, akkor maradj hülye és csóró, és legyél "hasznos" tagja a társadalomnak, tudd, hogy minden az "államé" jobban mondva az éppen aktuális uralkodó rétegé, aki állam az államban.
Ez van...és már a legvidámabb barakk sem vagyunk, de azért megoldjuk :ar! !



Avatar
00fonix
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2015. október 3., szombat 16:50
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: 00fonix » 2017. május 1., hétfő 16:32

Valaki felismeri?
Kép
Kép
Sc scnat látom, de nem találok rá semmit!
Köszönöm a segítséget!



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2017. május 1., hétfő 17:37

00fonix írta:Valaki felismeri?

Sc scnat látom, de nem találok rá semmit!
Köszönöm a segítséget!
https://www.acsearch.info/search.html?id=2464239


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
00fonix
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2015. október 3., szombat 16:50
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: 00fonix » 2017. május 1., hétfő 17:59

kanbagoly írta:
00fonix írta:Valaki felismeri?

Sc scnat látom, de nem találok rá semmit!
Köszönöm a segítséget!
https://www.acsearch.info/search.html?id=2464239
Köszönöm, nagy vagy!



rocco
Százados
Százados
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 18:12
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: rocco » 2017. május 2., kedd 18:43

http://noktadetectors.com/resimleri_imp ... rettyPhoto
Szerintetek mennyire joo a gép?Vélemény?Megéri a pénzét vagy van jobb a kategóriájába??
Köszi ;)



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: tibike » 2017. május 3., szerda 11:41

rocco írta:http://noktadetectors.com/resimleri_imp ... rettyPhoto
Szerintetek mennyire joo a gép?Vélemény?Megéri a pénzét vagy van jobb a kategóriájába??
Köszi ;)
Jó kereső, de érték-tudás arányba nem érdemes megvenni, ha nem nyomod az angolt, nem tudod jól beálitani, sok a mindenféle álitgatás - nem kezdőnek való.....tudásba valamivel jobb mind a Racer 2-es, ezt inkább megéri....olcsóbb is....



rocco
Százados
Százados
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 18:12
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: rocco » 2017. május 4., csütörtök 10:04

tibike írta:
rocco írta:http://noktadetectors.com/resimleri_imp ... rettyPhoto
Szerintetek mennyire joo a gép?Vélemény?Megéri a pénzét vagy van jobb a kategóriájába??
Köszi ;)
Jó kereső, de érték-tudás arányba nem érdemes megvenni, ha nem nyomod az angolt, nem tudod jól beálitani, sok a mindenféle álitgatás - nem kezdőnek való.....tudásba valamivel jobb mind a Racer 2-es, ezt inkább megéri....olcsóbb is....
Köszi az infót!
Engem leginkább a multi freki fogott meg benne..amit ha jol olvastam a gyári fejjel alapból tudja...
Köszi még1szer ;)



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: tibike » 2017. május 4., csütörtök 19:47

Akkor néz utána - Berkut 5......



allando
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2016. szeptember 7., szerda 20:16
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: allando » 2017. május 10., szerda 8:33

Udv. Makro racerhez van valakinek magyar nyelvu leirasa?
Ugyanehhez bluethoth fules es dongle elado esetleg?
Koszi.
allando@freemail.hu


An unidentified coin is a piece of metal. An identified coin is a piece of history.
Kb magyarul: Egy azonosítatlan érme, csak egy darab fém - egy azonosított érme egy darab történelem.

luckyotter
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2017. január 10., kedd 14:14
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: luckyotter » 2017. május 10., szerda 10:05

Gabi írta:Sziasztok.
Lehet,hogy hülyeséget kérdezek,de legalább kicsit kizökentelek titeket.
Azt szeretném kérdezni,hogy a saját szántoföldeden se használhatod a keresöt?Vagy ha nem az enyém a föld,de a tulaj bele egyezett,hogy oda menjek.
Én sajnos csak most kezdtem el ezzel a dologgal foglalkozni,de sajnos még csak elméletben.
Ahogy láttom ti már rég csináljátok.
Még az érdekelne,hogy ha ti most kezdenétek milyen gépet vennetek?Uj,vagy használt.Milyen márka?Erre a hobbyra kb 200-250 ezret áldoznák.
Vagy egyáltalán bele vágnátok?
Köszi a választ.
Üdv.
Üdv!

Etrac. Bekapcsolod es mehetsz vele.



Gabi
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2017. április 14., péntek 21:06
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Gabi » 2017. május 10., szerda 13:09

Köszi.Nekem az egy kicsit drágának tünik (450 ezer).
A használttol egy kicsit félek mert ki hogy használt.volt aki vett,és rossz volt a fej.Már mint nem ilyen keresöt.De késöbb kicserélte neki,de kb 20 ezerbe került neki az utána járás.



Válasz küldése Előző témaKövetkező téma