Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Segítség!

rocco
Százados
Százados
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 18:12
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: rocco » 2017. augusztus 15., kedd 21:21

Adri04 írta:Sziasztok!

Remélem jó topicba írok, segítségre lenne szükségem, és ide illik leginkább a problémám.
Nem vagyok fémkereső, ezért szeretném a Ti segítségeteket kérni. Múlthét pénteken (08.11.) elhagytam Zamárdi területén, a Balatonban szeretett jegygyűrűm. Kb 3 óra vakon keresgélés után feladtam a dolgot. Még aznap felkerestem 2 hivatásos (vagy legalábbis a honlapokon annak nevezett) fémkeresőt, ám rettentő magas árak mellett sem tudták garantálni, hogy megtalálják a gyűrűmet.
A gyűrűm mások számára nem nagy érték, számomra viszont hihetetlen érzelmi értékkel bír :(
Keresnék itt Köztetek olyan embert/ embereket, akik szoktak azon a területen keresni és esetleg segítenének nekem. Természetesen az elvesztés helyét kb meg tudom mondani/ mutatni, és a megtalálót jutalomban is részesítem!
(a gyűrű: http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?fil ... 1gyuru.jpg )

Remélem maradhat ez az írás, és találok itt Köztetek segítő embereket!
További szép napot! :)

Adrienn
Azt már lehet hogy valaki felmarkolta az éj leple alatt...



Adri04
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2017. augusztus 14., hétfő 20:25
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Adri04 » 2017. augusztus 15., kedd 21:29

rocco írta: Azt már lehet hogy valaki felmarkolta az éj leple alatt...
Ennyire népszerű keresőhely lenne? :shock:



rocco
Százados
Százados
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 18:12
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: rocco » 2017. augusztus 15., kedd 21:53

Adri04 írta:
rocco írta: Azt már lehet hogy valaki felmarkolta az éj leple alatt...
Ennyire népszerű keresőhely lenne? :shock:
A Balaton....???Hát jah...én Borsodi vagyok de hirből hallom hogy ott foglalt joformán az összes placc..jobban jársz ha ötvössel csináltatsz egy ugyanojan gyűrűt ha annyira kedves



Adri04
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2017. augusztus 14., hétfő 20:25
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Adri04 » 2017. augusztus 15., kedd 22:05

rocco írta:
Adri04 írta:
rocco írta: Azt már lehet hogy valaki felmarkolta az éj leple alatt...
Ennyire népszerű keresőhely lenne? :shock:
A Balaton....???Hát jah...én Borsodi vagyok de hirből hallom hogy ott foglalt joformán az összes placc..jobban jársz ha ötvössel csináltatsz egy ugyanojan gyűrűt ha annyira kedves

Sajnos az már nem ugyanolyan.
A vihar miatt gondoltam, nem járnak arra sokan... pláne, hogy nem is a part közelében történt.
Köszönöm a válaszod, én azért még várok (kicsit naivan), hátha valaki tud segíteni :)



rocco
Százados
Százados
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 18:12
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: rocco » 2017. augusztus 16., szerda 4:47

Adri04 írta:
rocco írta:
Adri04 írta:
rocco írta: Azt már lehet hogy valaki felmarkolta az éj leple alatt...
Ennyire népszerű keresőhely lenne? :shock:
A Balaton....???Hát jah...én Borsodi vagyok de hirből hallom hogy ott foglalt joformán az összes placc..jobban jársz ha ötvössel csináltatsz egy ugyanojan gyűrűt ha annyira kedves

Sajnos az már nem ugyanolyan.
A vihar miatt gondoltam, nem járnak arra sokan... pláne, hogy nem is a part közelében történt.
Köszönöm a válaszod, én azért még várok (kicsit naivan), hátha valaki tud segíteni :)
Kitartást Kívánok ;)



Adri04
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2017. augusztus 14., hétfő 20:25
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Adri04 » 2017. augusztus 16., szerda 21:59

rocco írta:
Adri04 írta:
rocco írta:
Adri04 írta:
rocco írta: Azt már lehet hogy valaki felmarkolta az éj leple alatt...
Ennyire népszerű keresőhely lenne? :shock:
A Balaton....???Hát jah...én Borsodi vagyok de hirből hallom hogy ott foglalt joformán az összes placc..jobban jársz ha ötvössel csináltatsz egy ugyanojan gyűrűt ha annyira kedves

Sajnos az már nem ugyanolyan.
A vihar miatt gondoltam, nem járnak arra sokan... pláne, hogy nem is a part közelében történt.
Köszönöm a válaszod, én azért még várok (kicsit naivan), hátha valaki tud segíteni :)
Kitartást Kívánok ;)
Köszönöm!



ficuscucis
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: ficuscucis » 2017. augusztus 17., csütörtök 19:31

;)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ficuscucis 2017. október 29., vasárnap 19:57-kor.



Adri04
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2017. augusztus 14., hétfő 20:25
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Adri04 » 2017. augusztus 18., péntek 12:24

ficuscucis írta:
Adri04 írta:
rocco írta:
Adri04 írta:
rocco írta:
Adri04 írta:
rocco írta: Azt már lehet hogy valaki felmarkolta az éj leple alatt...
Ennyire népszerű keresőhely lenne? :shock:
A Balaton....???Hát jah...én Borsodi vagyok de hirből hallom hogy ott foglalt joformán az összes placc..jobban jársz ha ötvössel csináltatsz egy ugyanojan gyűrűt ha annyira kedves

Sajnos az már nem ugyanolyan.
A vihar miatt gondoltam, nem járnak arra sokan... pláne, hogy nem is a part közelében történt.
Köszönöm a válaszod, én azért még várok (kicsit naivan), hátha valaki tud segíteni :)
Kitartást Kívánok ;)
Köszönöm!
Nem keresőztem vízben, de. Elnézve a fotót, a gyűrű igen kis tömegű. Ebből adódóan még ha azonnal észlelted is az elvesztését, amíg lemerült a fövenybe a hullámzás biztosan elvitte messzebbre. Rendszeresen strandolok a Balcsin és tanúja voltam annak amikor egy karikagyűrűt --az lényegesen nehezebb-- vesztett így el az egyik fürdőző. Azonnal utána kapott, csatárláncban tapogattuk végig lábbal a területet de nem találtuk.
Igen, mi is hasonló technikát alkalmaztunk, eredménytelenül.
Időközben egy kedves tag jelentkezett, hogy segítene nekem, hátha előkerül :)



babferi
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2016. április 25., hétfő 11:14
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: babferi » 2017. augusztus 20., vasárnap 18:40

Sziasztok !

Csak kerdesem lenne es azert ebben a tipicban teszem fel , mert ez talan jobban "porog" . Valaki adott mar le talalt regeszeti koru targyat , a teruletileg ittetekes muzeumnak ( en esetemben a miskolci Herman Otto Muzeum ) ? Mik a tapasztalatok , ha egy "kincskereso" ad le valamit , hogyan viszonyulnak az emberhez ilyen esetben ? Mire erdemes ilyenkor figyelni ( ha van ilyen ) ?



ficuscucis
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: ficuscucis » 2017. augusztus 20., vasárnap 19:13

;)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ficuscucis 2017. október 29., vasárnap 19:58-kor.



babferi
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2016. április 25., hétfő 11:14
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: babferi » 2017. augusztus 20., vasárnap 19:21

ficuscucis írta:
babferi írta:Sziasztok !

Csak kerdesem lenne es azert ebben a tipicban teszem fel , mert ez talan jobban "porog" . Valaki adott mar le talalt regeszeti koru targyat , a teruletileg ittetekes muzeumnak ( en esetemben a miskolci Herman Otto Muzeum ) ? Mik a tapasztalatok , ha egy "kincskereso" ad le valamit , hogyan viszonyulnak az emberhez ilyen esetben ? Mire erdemes ilyenkor figyelni ( ha van ilyen ) ?
Törvénytisztelő és azt betartó keresősnek ilyen problémája nem lehet. Ugyanis amennyiben -- a szükséges engedélyekkel rendelkező-- keresős véletlenül régészeti korú tárba botlana azonnal (!) meg kell állni :o a tárgyhoz hozzányúlni, azt elmozdítani eredeti poziciójából szigorúan tilos !!! Információ hordozó !!!
Ezt tudtam eddig is , ahogy mindenki aki keresozik akar igy , akar ugy . A kerdes nem ez volt ... Ha mar itt jarunk ... nem szabad elmozditani , meg informacio meg stb... ervenyes ez akkor is ha olyan szantasbol kerul elo a targy amin mar eke , borona stb... tobb szazszor at ment ? A kerdes csupan koltoi volt .



Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: norman » 2017. augusztus 20., vasárnap 19:44

babferi írta:Sziasztok !

Csak kerdesem lenne es azert ebben a tipicban teszem fel , mert ez talan jobban "porog" . Valaki adott mar le talalt regeszeti koru targyat , a teruletileg ittetekes muzeumnak ( en esetemben a miskolci Herman Otto Muzeum ) ? Mik a tapasztalatok , ha egy "kincskereso" ad le valamit , hogyan viszonyulnak az emberhez ilyen esetben ? Mire erdemes ilyenkor figyelni ( ha van ilyen ) ?


A gond az hogy valszeg engedély nélkül keresőztél.Ha így mész be máris szabálysértést követtél el.Ha kiderül hogy a terület még régészetileg is védett akkor meg már bűncselekmény.
Vidd be és mond azt hogy szabad szemmel találtad és nem géppel.Bár nem tudom mennyire "régészetileg fontos" tárgyról van szó. :think:


:?:

ficuscucis
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: ficuscucis » 2017. augusztus 20., vasárnap 20:11

;)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ficuscucis 2017. október 29., vasárnap 19:59-kor.



babferi
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2016. április 25., hétfő 11:14
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: babferi » 2017. augusztus 20., vasárnap 20:40

ficuscucis írta:
babferi írta:
ficuscucis írta:
babferi írta:Sziasztok !

Csak kerdesem lenne es azert ebben a tipicban teszem fel , mert ez talan jobban "porog" . Valaki adott mar le talalt regeszeti koru targyat , a teruletileg ittetekes muzeumnak ? Mik a tapasztalatok , ha egy "kincskereso" ad le valamit , hogyan viszonyulnak az emberhez ilyen esetben ? Mire erdemes ilyenkor figyelni ( ha van ilyen ) ?
Törvénytisztelő és azt betartó keresősnek ilyen problémája nem lehet. Ugyanis amennyiben -- a szükséges engedélyekkel rendelkező-- keresős véletlenül régészeti korú tárgyba botlana azonnal (!) meg kell állni :o a tárgyhoz hozzányúlni, azt elmozdítani eredeti poziciójából szigorúan tilos !!! Információ hordozó !!!
Ezt tudtam eddig is , ahogy mindenki aki keresozik akar igy , akar ugy . A kerdes nem ez volt ... Ha mar itt jarunk ... nem szabad elmozditani , meg informacio meg stb... ervenyes ez akkor is ha olyan szantasbol kerul elo a targy amin mar eke , borona stb... tobb szazszor at ment ? A kerdes csupan koltoi volt .
A törvény az törvény gyepen is és szántásban is. Nem tesz kivételt mert a szántásban a "kiszóródott" információt értékelik ki. Olvasgasd a jogszabályok oldalunkat ott ez jól ki lett tárgyalva.
Ugy lesz , koszi a valaszokat !



Avatar
zoli
Százados
Százados
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2015. július 2., csütörtök 8:04
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: zoli » 2017. augusztus 21., hétfő 23:01

babferi írta:
ficuscucis írta:
babferi írta:
ficuscucis írta:
babferi írta:Sziasztok !

Csak kerdesem lenne es azert ebben a tipicban teszem fel , mert ez talan jobban "porog" . Valaki adott mar le talalt regeszeti koru targyat , a teruletileg ittetekes muzeumnak ? Mik a tapasztalatok , ha egy "kincskereso" ad le valamit , hogyan viszonyulnak az emberhez ilyen esetben ? Mire erdemes ilyenkor figyelni ( ha van ilyen ) ?
Törvénytisztelő és azt betartó keresősnek ilyen problémája nem lehet. Ugyanis amennyiben -- a szükséges engedélyekkel rendelkező-- keresős véletlenül régészeti korú tárgyba botlana azonnal (!) meg kell állni :o a tárgyhoz hozzányúlni, azt elmozdítani eredeti poziciójából szigorúan tilos !!! Információ hordozó !!!
Ezt tudtam eddig is , ahogy mindenki aki keresozik akar igy , akar ugy . A kerdes nem ez volt ... Ha mar itt jarunk ... nem szabad elmozditani , meg informacio meg stb... ervenyes ez akkor is ha olyan szantasbol kerul elo a targy amin mar eke , borona stb... tobb szazszor at ment ? A kerdes csupan koltoi volt .
A törvény az törvény gyepen is és szántásban is. Nem tesz kivételt mert a szántásban a "kiszóródott" információt értékelik ki. Olvasgasd a jogszabályok oldalunkat ott ez jól ki lett tárgyalva.
Ugy lesz , koszi a valaszokat !
Szerintem egyáltalán nem így van én is leadtam tárgyakat és láss csodát, örültek neki , azóta is jó a kapcsolat és rendszeresen hívnak ásatásokra én pedig szívesen megyek is .



Reader
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2016. december 4., vasárnap 22:43
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Reader » 2017. szeptember 3., vasárnap 21:46

Talan nem a legjobb hely az alábbi gondolatoknak ez a topic, de valahol ez is egy halk es remenytelen segelykeres...

Gyermekkoromban sokat lofraltam a kis falum környékén. Egy borús őszi napon, hazafelé tartva, a szantasban egyre surusodo csontokra lettem figyelmes. Az elso állkapocs megpillantasaig azt gondoltam haszonallatok maradvanyai hevernek a szantasban. Rendkivul izgalmas felfedezes volt ez egy kisiskolasnak. Egy tanarommal visszatertem a helyszínre, a csontok mellett rengeteg keramia is hevert, melyből HELYTELENUL osszeszedtunk nehany marekkal. Az orvul begyujtott kerámiát a tanar bevitte a teruletileg illetekes muzeumba, ahol a következő információkat közölték vele az illetékesek: a toredekek kora ókortól-középkorig szorodik, illetve általuk ismert hely, a keramiara nem tartanak igényt. Ezután gyerek fejjel évekig kutatattam minden fellelheto információ utan ami erre a középkori kis falura vonatkozott es folytattam sajat szülő falum történetének kutatásaval. A könyvekből fenymasolt oldalak meg ma is megvannak valahol.
Ha jol emlekszem azt olvastam, hogy a helyen a 60-as években tortent egy bejaras es pont.
1-2 evvel ezelőtt, miutan a fent leirt tortenettel traktaltam a kedvesemet, egy setank alkalmaval rakanyarodtunk a kis dombocskara (kereső nélkül!!!), hogy megmutassam mit láttam anno. Meglepetésemre nehany apro kő kivételével szinte semmit sem láttunk. Se csont, se keramia. Kiderult, hogy az intenziv talajmunkak az evek alatt annyira elaproztak oseink hamvait, hogy már nem, volt mit mutatni...
Hogy miert most írom ezt? Mert az idei talajmunkak kiforditottak egy elég nagy kovet, ami a középkori templom valószínűleg utolsó hirmondoja volt. Az útról jol látható a domb. A kő mára eltűnt, feltehetőleg a nagyon közeli epitkezesen került felhasználásra. A szantas széle meterekre van attol a helytől ahol a ko bele akadt a minden bizonnyal ertekes tárcsába/ekebe. Értem, hogy finoman szolva sem gazdasagos otthagyni, de legalább hagyták volna a szantas szélén mementonak... Nem hittem volna, hogy egy nyamvadt kő valaha ilyen hatással lesz ram!
Mégis azt hiszem a hely jo pelda a mai oroksegvedelem egy szeletere. Aki azt hiszi a bolygatott rétegben barmi tuleli az éveket (nem evtizedeket!) az hulye, a szo lexikális értelmében! A mechanikus behatasok es a kemikaliak dolgoznak, könyörtelenül.
Mi van ebben az esetben a bolygatott reteg alatt? Valószínűleg nem sok minden, mert a kis domb könnyebb es olcsóbb művelése céljából a tsz-ek idején szetturtak. Gondolom igy kerultek a felszinre elodeink földi maradványai.
Na mire leirtam ezt, nem is segítséget kérek, csak megkoszonom minden "kedves" kozremukodonek, hogy hagyta/hagyja elveszni mindazt az informaciot, amit egy ennel ésszerűbb szabályozassal meg is menthettek volna...



apafi
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2017. szeptember 5., kedd 20:12
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: apafi » 2017. szeptember 10., vasárnap 20:11

Üdv
Valaki nem tudna egy kis segítséget nyújtani nekem?
Gyűrűk beazonosításában kellene egy kis segítség,pdf, vagy online formában.
A segítséget előre is köszönöm.
Apafi



Dolby
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2017. január 6., péntek 20:25
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Dolby » 2017. október 17., kedd 22:20

Sziasztok!
Kérdésem lenne :
Deteknix vezeték nélkuli füles töltése adott usb kábellel megy.Viszont nincs hozzá hálózati-220 ba dugható konektoros és abba csatlakozható usb bemenetű "dugvillás adapter".
Kérdés:lehet-e tölteni a fülest a Deushoz kapott "dugvillás adapter"-el?!Vagyis:füles+usb+adapter?
50-60kz-en megy a Deusé.Jó lehet az áram átalakítás?nem teszi tönkre a fülest?
ui.egyébként ha rádugom,akkor tölt,zölden világít...

VAGY ESETLEG EGY TELEFONTÖLTŐ???
Köszi



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: tibike » 2017. október 18., szerda 5:38

Töltheted bármivel, a lényeg az, hogy minimum 5 Voltos legyen......az áram csak az időt szabja meg, ha alacsony, hosszab ideig fogja tölteni.....



Avatar
billybad74
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2015. július 4., szombat 5:56
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: billybad74 » 2017. október 23., hétfő 8:00

Google Earth-ról hozzáadott lefedőképet,hogy tudom eltávolítani?
A segítséget előre is köszönöm.


Nem számít hány éves vagy,mennyi pénzed van,mekkora a hatalmad,mit értél el...
Ha anyád megkérdi,hogy miért nincs papucs a lábadon úgyis összeszarod magad...

Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2017. október 23., hétfő 9:36

billybad74 írta:Google Earth-ról hozzáadott lefedőképet,hogy tudom eltávolítani?
A segítséget előre is köszönöm.
Menusorban megkeresed a kepet es kiveszed a pipát. Vagy jobb klikkel megnyitod es torlod.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
billybad74
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2015. július 4., szombat 5:56
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: billybad74 » 2017. október 23., hétfő 13:36

kanbagoly írta:
billybad74 írta:Google Earth-ról hozzáadott lefedőképet,hogy tudom eltávolítani?
A segítséget előre is köszönöm.
Menusorban megkeresed a kepet es kiveszed a pipát. Vagy jobb klikkel megnyitod es torlod.
Köszi a segítséget.
Sikerült de úgy,hogy súgó hibajavító eszköz indítása és úgy visszaállítottam alapra.


Nem számít hány éves vagy,mennyi pénzed van,mekkora a hatalmad,mit értél el...
Ha anyád megkérdi,hogy miért nincs papucs a lábadon úgyis összeszarod magad...

Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2017. október 24., kedd 10:36

billybad74 írta:
kanbagoly írta:
billybad74 írta:Google Earth-ról hozzáadott lefedőképet,hogy tudom eltávolítani?
A segítséget előre is köszönöm.
Menusorban megkeresed a kepet es kiveszed a pipát. Vagy jobb klikkel megnyitod es torlod.
Köszi a segítséget.
Sikerült de úgy,hogy súgó hibajavító eszköz indítása és úgy visszaállítottam alapra.
Legközelebb egyszerűbben:
earth.jpg
earth.jpg (127.39 KiB) Megtekintve 13441 alkalommal


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
billybad74
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2015. július 4., szombat 5:56
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: billybad74 » 2017. október 24., kedd 15:20

kanbagoly írta:
billybad74 írta:
kanbagoly írta:
billybad74 írta:Google Earth-ról hozzáadott lefedőképet,hogy tudom eltávolítani?
A segítséget előre is köszönöm.
Menusorban megkeresed a kepet es kiveszed a pipát. Vagy jobb klikkel megnyitod es torlod.
Köszi a segítséget.
Sikerült de úgy,hogy súgó hibajavító eszköz indítása és úgy visszaállítottam alapra.
Legközelebb egyszerűbben:
earth.jpg
OK!Köszi!


Nem számít hány éves vagy,mennyi pénzed van,mekkora a hatalmad,mit értél el...
Ha anyád megkérdi,hogy miért nincs papucs a lábadon úgyis összeszarod magad...

allando
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2016. szeptember 7., szerda 20:16
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: allando » 2017. október 24., kedd 17:54

Mennyire gyakori, hogy a Constantinus follis elő és hátlapján is a fej szerepel?
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára allando 2017. október 24., kedd 19:18-kor.


An unidentified coin is a piece of metal. An identified coin is a piece of history.
Kb magyarul: Egy azonosítatlan érme, csak egy darab fém - egy azonosított érme egy darab történelem.

Avatar
yoember
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 11:40
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: yoember » 2017. október 24., kedd 18:32

allando írta:Mennyire gyakori, hogy a Constantinus follis elő és hátlapján is a fej szerepel?
f879_2_0big.jpg
f879_1_0big.jpg
Nem mondható ritkának.
MARTI CONSERVATORI



allando
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2016. szeptember 7., szerda 20:16
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: allando » 2017. október 24., kedd 19:17

yoember írta:
allando írta:Mennyire gyakori, hogy a Constantinus follis elő és hátlapján is a fej szerepel?
f879_2_0big.jpg
f879_1_0big.jpg
Nem mondható ritkának.
MARTI CONSERVATORI
Köszönöm


An unidentified coin is a piece of metal. An identified coin is a piece of history.
Kb magyarul: Egy azonosítatlan érme, csak egy darab fém - egy azonosított érme egy darab történelem.

Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: norman » 2017. november 9., csütörtök 16:48

Hali.
Hirdetem a gépem a Jófogáson.A személyes menüben megjelenik a hirdetés és az is hányan látták.Viszont ha csak úgy rákeresek akár egy másik gépről akkor nem jelenik meg az oldalon.?
Ha keresek fémkeresőt akkor se. :shock:


:?:

176523
Százados
Százados
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2017. június 29., csütörtök 8:03
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: 176523 » 2017. november 9., csütörtök 18:24

norman írta:Hali.
Hirdetem a gépem a Jófogáson.A személyes menüben megjelenik a hirdetés és az is hányan látták.Viszont ha csak úgy rákeresek akár egy másik gépről akkor nem jelenik meg az oldalon.?
Ha keresek fémkeresőt akkor se. :shock:
Szar a szókeresőjük. Azért nem jelenik meg, mert egybeírtad a fémkeresőt a .XP-vel. Így pusztán a fémkereső szóra nem találja, mert az egész szóban nem ismeri fel a részletet. fémkereső.xp-re kell keresni, hogy kidobja.



176523
Százados
Százados
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2017. június 29., csütörtök 8:03
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: 176523 » 2017. november 9., csütörtök 18:28

Idézet egy másik goldmaxx hirdetésből:
"Az értők tudják, hogy legendás teljesítményű,képességű gép"
Remélem a tied is legendás, különben esélyed sincs elpasszolni. :D



Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: norman » 2017. november 9., csütörtök 19:18

176523 írta:
norman írta:Hali.
Hirdetem a gépem a Jófogáson.A személyes menüben megjelenik a hirdetés és az is hányan látták.Viszont ha csak úgy rákeresek akár egy másik gépről akkor nem jelenik meg az oldalon.?
Ha keresek fémkeresőt akkor se. :shock:
Szar a szókeresőjük. Azért nem jelenik meg, mert egybeírtad a fémkeresőt a .XP-vel. Így pusztán a fémkereső szóra nem találja, mert az egész szóban nem ismeri fel a részletet. fémkereső.xp-re kell keresni, hogy kidobja.
Köszi!
Szerkesztem máris.Nem csoda ha nem találják :)


:?:

toni
Százados
Százados
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2016. január 18., hétfő 6:17
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: toni » 2017. november 11., szombat 14:24

Üdv.,
Orion mélykeresőt mikor tölteni akarom,kb. 1-2 perc után kigyul a piros. Ezelőtt elég volt kikeresnem és kicserélnem a hibás akut és minden rendben volt. Villogott a zöld. Most hibás akut nem találok. Kontaktus spray is használtam. Mi lehet az oka?



allando
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2016. szeptember 7., szerda 20:16
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: allando » 2017. december 3., vasárnap 14:11

Üdv,
Valaki esetleg akinek van keltás könyve akár pdf ben akár másban.
Köszönöm.


An unidentified coin is a piece of metal. An identified coin is a piece of history.
Kb magyarul: Egy azonosítatlan érme, csak egy darab fém - egy azonosított érme egy darab történelem.

Solidus
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2016. június 5., vasárnap 21:41
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Solidus » 2017. december 5., kedd 17:03

Sziasztok
Azon agyalok hogy egyes gépeknél előfordulhat teljesítménycsökkenés vagy fennálhat egyéb teljesítményre vonatkozó befolyásoló tényező mindazon esetben ha mondjuk 1,5V elem helyett 1.2V battrival használjuk?
Az Argusnál vettem azt észre hogy minőségi 1.5V elemekkel mintha "harapósabb, élesebb" lenne a gép mint az 1.2V ceruza akkumulátorokkal.
Azt is észrevettem hogy amikor az akku már kezd jócskán merülni, a gép nem lát olyan mélyre, nem annyira harapós, stb. Persze lehet sok-sok óra után elfárad az agyam a folyamatos cincergéstől, vas berecsegéstől, a különböző jelek elkülönítésétől, az odafigyeléstől és másképp érzékelem mint ami. Hozzáteszem, az Argust mindig a lehető legjobban kihegyezem.
Sok éve az Explorer II-nél is azt tapasztaltam hogy amint már csak minimális szinten volt az akkupakk, megváltozott a gép viselkedése, nem látott olyan mélyre.
Tévedés jogát fenntartom, puszta kíváncsiságból kérdezem.



Csuvi
Százados
Százados
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2015. október 28., szerda 11:42
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Csuvi » 2017. december 5., kedd 18:29

solidus írta:Sziasztok
Azon agyalok hogy egyes gépeknél előfordulhat teljesítménycsökkenés vagy fennálhat egyéb teljesítményre vonatkozó befolyásoló tényező mindazon esetben ha mondjuk 1,5V elem helyett 1.2V battrival használjuk?
Az Argusnál vettem azt észre hogy minőségi 1.5V elemekkel mintha "harapósabb, élesebb" lenne a gép mint az 1.2V ceruza akkumulátorokkal.
Azt is észrevettem hogy amikor az akku már kezd jócskán merülni, a gép nem lát olyan mélyre, nem annyira harapós, stb. Persze lehet sok-sok óra után elfárad az agyam a folyamatos cincergéstől, vas berecsegéstől, a különböző jelek elkülönítésétől, az odafigyeléstől és másképp érzékelem mint ami. Hozzáteszem, az Argust mindig a lehető legjobban kihegyezem.
Sok éve az Explorer II-nél is azt tapasztaltam hogy amint már csak minimális szinten volt az akkupakk, megváltozott a gép viselkedése, nem látott olyan mélyre.
Tévedés jogát fenntartom, puszta kíváncsiságból kérdezem.
Udv, valoszinu hogy az 1.2 voltos aksikkal nem mukodik olyan jol a gep, foleg amibe mar nem 4 darab hanem 8 megy, az mar akksinal 2.4 volt kulombseg az elemekkel szemben.. At goldnal lattam hasonlo jelenseget hogy aksinal nem igazan remekelt jol, instabil volt s ossze vissza cicergett. Ekkor mutatott meg a toltottsegjelzo 2 vonalat. Ezzel szerintem meg siman mennie kellett volna. Atcsereltuk elemekre az aksikat azutan szepen ment mig le nem merult. Velemenyem szerint jobb eredmenyeket hoz a sima elem hasznalata. Kiveve persze az e-trac nal ott ugy tudom van ''feszultsegstabilizator'' s mindegy hogy aksi vagy elemet hasznalunk.



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2017. december 6., szerda 6:58

Csuvi írta:
solidus írta:Sziasztok
Azon agyalok hogy egyes gépeknél előfordulhat teljesítménycsökkenés vagy fennálhat egyéb teljesítményre vonatkozó befolyásoló tényező mindazon esetben ha mondjuk 1,5V elem helyett 1.2V battrival használjuk?
Az Argusnál vettem azt észre hogy minőségi 1.5V elemekkel mintha "harapósabb, élesebb" lenne a gép mint az 1.2V ceruza akkumulátorokkal.
Azt is észrevettem hogy amikor az akku már kezd jócskán merülni, a gép nem lát olyan mélyre, nem annyira harapós, stb. Persze lehet sok-sok óra után elfárad az agyam a folyamatos cincergéstől, vas berecsegéstől, a különböző jelek elkülönítésétől, az odafigyeléstől és másképp érzékelem mint ami. Hozzáteszem, az Argust mindig a lehető legjobban kihegyezem.
Sok éve az Explorer II-nél is azt tapasztaltam hogy amint már csak minimális szinten volt az akkupakk, megváltozott a gép viselkedése, nem látott olyan mélyre.
Tévedés jogát fenntartom, puszta kíváncsiságból kérdezem.
Udv, valoszinu hogy az 1.2 voltos aksikkal nem mukodik olyan jol a gep, foleg amibe mar nem 4 darab hanem 8 megy, az mar akksinal 2.4 volt kulombseg az elemekkel szemben.. At goldnal lattam hasonlo jelenseget hogy aksinal nem igazan remekelt jol, instabil volt s ossze vissza cicergett. Ekkor mutatott meg a toltottsegjelzo 2 vonalat. Ezzel szerintem meg siman mennie kellett volna. Atcsereltuk elemekre az aksikat azutan szepen ment mig le nem merult. Velemenyem szerint jobb eredmenyeket hoz a sima elem hasznalata. Kiveve persze az e-trac nal ott ugy tudom van ''feszultsegstabilizator'' s mindegy hogy aksi vagy elemet hasznalunk.
tölthető aksiknál akkor nyekereg ha nem jól érintkeznek vagy ha nem egyforma a töltöttségük.minden valamire való gépben van feszültségstabilizátor.ha az elemek vagy aksik merülnek azért nem árt utána állítani a gép érzékenységét vagy a talajkövetést.ezt a jobb gépek nem igénylik maguktól megteszik de főleg az analógoknál nem árt megcsinálni persze a friss erős elemekkel a lámpa is jobban világít



HUN73r
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2016. február 5., péntek 14:48
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: HUN73r » 2017. december 6., szerda 18:45

ul69 írta:
Csuvi írta:
solidus írta:Sziasztok
Azon agyalok hogy egyes gépeknél előfordulhat teljesítménycsökkenés vagy fennálhat egyéb teljesítményre vonatkozó befolyásoló tényező mindazon esetben ha mondjuk 1,5V elem helyett 1.2V battrival használjuk?
Az Argusnál vettem azt észre hogy minőségi 1.5V elemekkel mintha "harapósabb, élesebb" lenne a gép mint az 1.2V ceruza akkumulátorokkal.
Azt is észrevettem hogy amikor az akku már kezd jócskán merülni, a gép nem lát olyan mélyre, nem annyira harapós, stb. Persze lehet sok-sok óra után elfárad az agyam a folyamatos cincergéstől, vas berecsegéstől, a különböző jelek elkülönítésétől, az odafigyeléstől és másképp érzékelem mint ami. Hozzáteszem, az Argust mindig a lehető legjobban kihegyezem.
Sok éve az Explorer II-nél is azt tapasztaltam hogy amint már csak minimális szinten volt az akkupakk, megváltozott a gép viselkedése, nem látott olyan mélyre.
Tévedés jogát fenntartom, puszta kíváncsiságból kérdezem.
Udv, valoszinu hogy az 1.2 voltos aksikkal nem mukodik olyan jol a gep, foleg amibe mar nem 4 darab hanem 8 megy, az mar akksinal 2.4 volt kulombseg az elemekkel szemben.. At goldnal lattam hasonlo jelenseget hogy aksinal nem igazan remekelt jol, instabil volt s ossze vissza cicergett. Ekkor mutatott meg a toltottsegjelzo 2 vonalat. Ezzel szerintem meg siman mennie kellett volna. Atcsereltuk elemekre az aksikat azutan szepen ment mig le nem merult. Velemenyem szerint jobb eredmenyeket hoz a sima elem hasznalata. Kiveve persze az e-trac nal ott ugy tudom van ''feszultsegstabilizator'' s mindegy hogy aksi vagy elemet hasznalunk.
tölthető aksiknál akkor nyekereg ha nem jól érintkeznek vagy ha nem egyforma a töltöttségük.minden valamire való gépben van feszültségstabilizátor.ha az elemek vagy aksik merülnek azért nem árt utána állítani a gép érzékenységét vagy a talajkövetést.ezt a jobb gépek nem igénylik maguktól megteszik de főleg az analógoknál nem árt megcsinálni persze a friss erős elemekkel a lámpa is jobban világít
Van 1,5 Voltos ceruza akksi is. De azt csak a hozzá való speckó töltővel szabad feltölteni.



Avatar
billybad74
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2015. július 4., szombat 5:56
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: billybad74 » 2017. december 6., szerda 18:49

HUN73r írta:
ul69 írta:
Csuvi írta:
solidus írta:Sziasztok
Azon agyalok hogy egyes gépeknél előfordulhat teljesítménycsökkenés vagy fennálhat egyéb teljesítményre vonatkozó befolyásoló tényező mindazon esetben ha mondjuk 1,5V elem helyett 1.2V battrival használjuk?
Az Argusnál vettem azt észre hogy minőségi 1.5V elemekkel mintha "harapósabb, élesebb" lenne a gép mint az 1.2V ceruza akkumulátorokkal.
Azt is észrevettem hogy amikor az akku már kezd jócskán merülni, a gép nem lát olyan mélyre, nem annyira harapós, stb. Persze lehet sok-sok óra után elfárad az agyam a folyamatos cincergéstől, vas berecsegéstől, a különböző jelek elkülönítésétől, az odafigyeléstől és másképp érzékelem mint ami. Hozzáteszem, az Argust mindig a lehető legjobban kihegyezem.
Sok éve az Explorer II-nél is azt tapasztaltam hogy amint már csak minimális szinten volt az akkupakk, megváltozott a gép viselkedése, nem látott olyan mélyre.
Tévedés jogát fenntartom, puszta kíváncsiságból kérdezem.
Udv, valoszinu hogy az 1.2 voltos aksikkal nem mukodik olyan jol a gep, foleg amibe mar nem 4 darab hanem 8 megy, az mar akksinal 2.4 volt kulombseg az elemekkel szemben.. At goldnal lattam hasonlo jelenseget hogy aksinal nem igazan remekelt jol, instabil volt s ossze vissza cicergett. Ekkor mutatott meg a toltottsegjelzo 2 vonalat. Ezzel szerintem meg siman mennie kellett volna. Atcsereltuk elemekre az aksikat azutan szepen ment mig le nem merult. Velemenyem szerint jobb eredmenyeket hoz a sima elem hasznalata. Kiveve persze az e-trac nal ott ugy tudom van ''feszultsegstabilizator'' s mindegy hogy aksi vagy elemet hasznalunk.
tölthető aksiknál akkor nyekereg ha nem jól érintkeznek vagy ha nem egyforma a töltöttségük.minden valamire való gépben van feszültségstabilizátor.ha az elemek vagy aksik merülnek azért nem árt utána állítani a gép érzékenységét vagy a talajkövetést.ezt a jobb gépek nem igénylik maguktól megteszik de főleg az analógoknál nem árt megcsinálni persze a friss erős elemekkel a lámpa is jobban világít
Van 1,5 Voltos ceruza akksi is. De azt csak a hozzá való speckó töltővel szabad feltölteni.
Van 1,6 v-os is.


Nem számít hány éves vagy,mennyi pénzed van,mekkora a hatalmad,mit értél el...
Ha anyád megkérdi,hogy miért nincs papucs a lábadon úgyis összeszarod magad...

Avatar
András76
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2017. június 14., szerda 10:57
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: András76 » 2017. december 17., vasárnap 22:29

Üdv mindenkinek
Egy kis segítségre lenne szükségem, s minden hasznos infot örömmel fogadok. Szóval valami használható beállítás kellene nagyon szemetes( vassal teli) helyre, at goldra. Már vagy tízszer elolvastam a használati utasítást, beállitàsokat de semmi eredmény, a maszkolástol meghal a gép még ujj elemekkel is. Recseg , ropog cicereg , röfög...meg még amit el lehet képzelni, gyakorlatilag nulla. Fölöslegesen meg nem szeretnék ásni . Tiszta terepen tökéletes, nagyon szépen muzsikál. Szépen szedi az érmét, már ahol van... Ezért szivesen kipróbálok mindenféle "okosságot" amit tanácsoltok. Egyébként még kezdő vagyok, de gyorsan tanulok...
Előre is köszönöm !!!



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2017. december 17., vasárnap 22:42

András76 írta:Üdv mindenkinek
Egy kis segítségre lenne szükségem, s minden hasznos infot örömmel fogadok. Szóval valami használható beállítás kellene nagyon szemetes( vassal teli) helyre, at goldra. Már vagy tízszer elolvastam a használati utasítást, beállitàsokat de semmi eredmény, a maszkolástol meghal a gép még ujj elemekkel is. Recseg , ropog cicereg , röfög...meg még amit el lehet képzelni, gyakorlatilag nulla. Fölöslegesen meg nem szeretnék ásni . Tiszta terepen tökéletes, nagyon szépen muzsikál. Szépen szedi az érmét, már ahol van... Ezért szivesen kipróbálok mindenféle "okosságot" amit tanácsoltok. Egyébként még kezdő vagyok, de gyorsan tanulok...
Előre is köszönöm !!!
próbálgattam atgoldot árpin.szemetes helyen vasjelektől 20cm távra kb.. max 22es vasszűrésig jelezte de akkor a rozsdás vasakat is.nem lehetett eldönteni hang alapján melyiket jelzi.erősebb szűrésen meg max kattant még akkor is ha az érme egész kis mélységben volt.szóval ilyen helyen szerintem csak az a megoldás h ásod a vasat is amire a gép jelez és néha lesz ami nem vas :D disc1 20-22 szűrés



Válasz küldése Előző témaKövetkező téma