Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Segítség!

Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2017. április 11., kedd 21:14

khepera írta:
kanbagoly írta:Tud valaki róla Pátyon ma mi törtélnt? Állítólag "nagy erőkkel" vonultak ki egy csapatra. Részleteket nem tudok, egy múzeumos említette úgy 1 órája, hogy riadólánc ment körbe, hogy rajtuk üssenek mert éppen egy kiemelt lelőhelyet fosztogattak fényes nappal.
Erről én is hallottam, állítólag nem csípték el őket de rendszám van. Mondjuk édeskevés a tettenéréshez, de most nyugodtan érezhetik magukat egy pár százezerrel gazdagabban... Mármint nem olcsó buli lett volna...
Akkor ennyi? vagy lesz folytatása? Lehet tudni, kik vonultak ki? akár privátba is vagy itt ahogy gondolod.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

andromeda
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: andromeda » 2017. április 11., kedd 22:14

kanbagoly írta:
khepera írta:
kanbagoly írta:Tud valaki róla Pátyon ma mi törtélnt? Állítólag "nagy erőkkel" vonultak ki egy csapatra. Részleteket nem tudok, egy múzeumos említette úgy 1 órája, hogy riadólánc ment körbe, hogy rajtuk üssenek mert éppen egy kiemelt lelőhelyet fosztogattak fényes nappal.
Erről én is hallottam, állítólag nem csípték el őket de rendszám van. Mondjuk édeskevés a tettenéréshez, de most nyugodtan érezhetik magukat egy pár százezerrel gazdagabban... Mármint nem olcsó buli lett volna...
Akkor ennyi? vagy lesz folytatása? Lehet tudni, kik vonultak ki? akár privátba is vagy itt ahogy gondolod.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára andromeda 2017. június 28., szerda 11:14-kor.



ficuscucis
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: ficuscucis » 2017. április 12., szerda 13:12

;)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ficuscucis 2017. október 29., vasárnap 19:44-kor.



Avatar
zoli
Százados
Százados
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2015. július 2., csütörtök 8:04
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: zoli » 2017. április 13., csütörtök 22:29

ficuscucis írta:
andromeda írta:
kanbagoly írta:
khepera írta:
kanbagoly írta:Tud valaki róla Pátyon ma mi törtélnt? Állítólag "nagy erőkkel" vonultak ki egy csapatra. Részleteket nem tudok, egy múzeumos említette úgy 1 órája, hogy riadólánc ment körbe, hogy rajtuk üssenek mert éppen egy kiemelt lelőhelyet fosztogattak fényes nappal.
Erről én is hallottam, állítólag nem csípték el őket de rendszám van. Mondjuk édeskevés a tettenéréshez, de most nyugodtan érezhetik magukat egy pár százezerrel gazdagabban... Mármint nem olcsó buli lett volna...
Akkor ennyi? vagy lesz folytatása? Lehet tudni, kik vonultak ki? akár privátba is vagy itt ahogy gondolod.
Tán a "bukó sáncon" voltak az autópálya mellett?Onnan már elvittek pár embert az évek alatt :)
Ha rendszám megvan akkor megvan a lakcím is és lehet "házat kutatni." Jó lenne azt is tudni, hogy helyiek vagy országos utazók voltak-e? Az is sokat elárul hogy mennyire hobbisták. Nehogy ez is automatice rá legyen fogva az amatőrökre.

Ha egyre gondolunk, az a környék rendesen be van kamerázva , a ..... KFT-nek is az egyik a szántóföldre és a környékére van irányítva éjjel nappal és Páty no megy Torbágy is térfigyelő rendszerrel igen jól felszerelt , a közegnek nem lesz túl nehéz dolga . Azért ez gáz hogy ilyen ökörséget csinálni védett lelőhelyen ásni , még egy két ilyen kamikaze és megint jön a szigorítás .



digger
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: digger » 2017. április 14., péntek 10:39

zoli írta:
ficuscucis írta:
andromeda írta:
kanbagoly írta:
khepera írta:
kanbagoly írta:Tud valaki róla Pátyon ma mi törtélnt? Állítólag "nagy erőkkel" vonultak ki egy csapatra. Részleteket nem tudok, egy múzeumos említette úgy 1 órája, hogy riadólánc ment körbe, hogy rajtuk üssenek mert éppen egy kiemelt lelőhelyet fosztogattak fényes nappal.
Erről én is hallottam, állítólag nem csípték el őket de rendszám van. Mondjuk édeskevés a tettenéréshez, de most nyugodtan érezhetik magukat egy pár százezerrel gazdagabban... Mármint nem olcsó buli lett volna...
Akkor ennyi? vagy lesz folytatása? Lehet tudni, kik vonultak ki? akár privátba is vagy itt ahogy gondolod.
Tán a "bukó sáncon" voltak az autópálya mellett?Onnan már elvittek pár embert az évek alatt :)
Ha rendszám megvan akkor megvan a lakcím is és lehet "házat kutatni." Jó lenne azt is tudni, hogy helyiek vagy országos utazók voltak-e? Az is sokat elárul hogy mennyire hobbisták. Nehogy ez is automatice rá legyen fogva az amatőrökre.

Ha egyre gondolunk, az a környék rendesen be van kamerázva , a ..... KFT-nek is az egyik a szántóföldre és a környékére van irányítva éjjel nappal és Páty no megy Torbágy is térfigyelő rendszerrel igen jól felszerelt , a közegnek nem lesz túl nehéz dolga . Azért ez gáz hogy ilyen ökörséget csinálni védett lelőhelyen ásni , még egy két ilyen kamikaze és megint jön a szigorítás .
Aki ilyen helyre megy az nyilván hülye és keresi a bajt, és aki keresi, az előbb-utóbb meg is találja. Amennyiben az elkövetőt nem érik tetten, vagy nincsen olyan bizonyító erejű felvétel, amely által a személyazonossága egyértelműen azonosítható, felismerhető, (és a jogsértő tevékenység is amit végez) akkor lufi az egész, ha csak nem retardált, és nem tesz önmagára nézve terhelő vallomást....a gépkocsijával rendszámostól meg mindenki ott kirándul, ahol akar, ha nem a közúti közlekedés elől elzárt területre, magánútra, elkerített, kitáblázott magánterületre hajt be, vagy ilyen helyen a tulajdonost zavarja ill. akadályozza birtoka használatában. Milyen szigorítás jöhet? Fejbe lőnek a föld szélén? Volt egy időszak itt a fórumon, amikor mindenki kihegyezte itt az extrém eseteket, meg szigorítást vizionált, aztán lett is, úgyhogy nem kellene megint. Aki ilyen helyre megy és ilyet csinál, az meg viselje a tette következményeit.



Reader
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2016. december 4., vasárnap 22:43
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Reader » 2017. április 16., vasárnap 7:58

A tisztanlatas vegett: muzeumbarat keresos feljelentese alapjan indult a tortenet. Jogos vagy sem engem nem erdekel, csak furcsalom, hogy eddig ezt az infot senki sem osztotta meg... bar van egy tippem miert! :D



digger
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: digger » 2017. április 16., vasárnap 9:34

Reader írta:A tisztanlatas vegett: muzeumbarat keresos feljelentese alapjan indult a tortenet. Jogos vagy sem engem nem erdekel, csak furcsalom, hogy eddig ezt az infot senki sem osztotta meg... bar van egy tippem miert! :D
Húsvét lévén pont ideillik az aktuális Krisztusi idézet, mely szerint : - " ne ítélkezzetek, hogy ne ítéltessetek" - én ehhez tartom magam .... nálunk meg majd úgyis akad valaki, aki a feljelentőt is feljelenti, mert ott a jogsértéshez elég lesz csak annyi, ha megörökítik, hogy véletlenül pár méterrel odébb megy, mint ahová az engedélye szól, és a becsületnek többé nyoma sem marad .... láttunk már hasonlót, nem is olyan régen, a jelentgetős-halőrös-öntökönrúgásnál .... a különbség csak annyi, egy múzeumbarát feljelentett-feljelentőnél, hogy ott majd tényleg sokkal könnyebb lesz lefolytatni az eljárást, mert az összes személyes adata megvan az összes hatóságnál, az örökkévalóságig....Hofinak van erről a feljelentős nemzeti népszokásról egy régi kabaréja, ha valaki rátalál, érdemes meghallgatni!



Avatar
yoember
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 11:40
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: yoember » 2017. április 16., vasárnap 10:46

digger írta:
Reader írta:A tisztanlatas vegett: muzeumbarat keresos feljelentese alapjan indult a tortenet. Jogos vagy sem engem nem erdekel, csak furcsalom, hogy eddig ezt az infot senki sem osztotta meg... bar van egy tippem miert! :D
Húsvét lévén pont ideillik az aktuális Krisztusi idézet, mely szerint : - " ne ítélkezzetek, hogy ne ítéltessetek" - én ehhez tartom magam .... nálunk meg majd úgyis akad valaki, aki a feljelentőt is feljelenti, mert ott a jogsértéshez elég lesz csak annyi, ha megörökítik, hogy véletlenül pár méterrel odébb megy, mint ahová az engedélye szól, és a becsületnek többé nyoma sem marad .... láttunk már hasonlót, nem is olyan régen, a jelentgetős-halőrös-öntökönrúgásnál .... a különbség csak annyi, egy múzeumbarát feljelentett-feljelentőnél, hogy ott majd tényleg sokkal könnyebb lesz lefolytatni az eljárást, mert az összes személyes adata megvan az összes hatóságnál, az örökkévalóságig....Hofinak van erről a feljelentős nemzeti népszokásról egy régi kabaréja, ha valaki rátalál, érdemes meghallgatni!

Csapatostúl mennek rá régészeti területre... Biztos lelkes amatőrök voltak, akik most kóstolnak bele a hobbiba, és még nem ismerik kellőképp a törvényeket, igaz? ;)



digger
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: digger » 2017. április 16., vasárnap 11:02

yoember írta:
digger írta:
Reader írta:A tisztanlatas vegett: muzeumbarat keresos feljelentese alapjan indult a tortenet. Jogos vagy sem engem nem erdekel, csak furcsalom, hogy eddig ezt az infot senki sem osztotta meg... bar van egy tippem miert! :D
Húsvét lévén pont ideillik az aktuális Krisztusi idézet, mely szerint : - " ne ítélkezzetek, hogy ne ítéltessetek" - én ehhez tartom magam .... nálunk meg majd úgyis akad valaki, aki a feljelentőt is feljelenti, mert ott a jogsértéshez elég lesz csak annyi, ha megörökítik, hogy véletlenül pár méterrel odébb megy, mint ahová az engedélye szól, és a becsületnek többé nyoma sem marad .... láttunk már hasonlót, nem is olyan régen, a jelentgetős-halőrös-öntökönrúgásnál .... a különbség csak annyi, egy múzeumbarát feljelentett-feljelentőnél, hogy ott majd tényleg sokkal könnyebb lesz lefolytatni az eljárást, mert az összes személyes adata megvan az összes hatóságnál, az örökkévalóságig....Hofinak van erről a feljelentős nemzeti népszokásról egy régi kabaréja, ha valaki rátalál, érdemes meghallgatni!

Csapatostúl mennek rá régészeti területre... Biztos lelkes amatőrök voltak, akik most kóstolnak bele a hobbiba, és még nem ismerik kellőképp a törvényeket, igaz? ;)
Gondolom, elolvastad amit írtam, meg az előző hozzászólásomat is ezzel kapcsolatban, ahol elmondom, hogy az ilyenek megérdemlik a sorsukat, és ha elkapják őket, akkor jól rúgják seggbe.....egyébként leszarom kik voltak, meg a feljelentőt is, csak azt kétszer, mert az aljasabb, és gondolom, hogy mindig is egy maximálisan törvénykövető polgár volt, aki a nagy barátság jegyében, egyet sem lendített a keresőfejen azelőtt, mielőtt meglett volna az engedélye..... Biztos vagyok benne, hogy az ilyen feljelentő egy jellemes ember, aki majd nagyon szeretné, ha megidéznék a tanú kihallgatásokra, meg a szembesítésekre is, mert ez, egy ilyen agilis segítőnél alap..... csak nem te voltál az önkéntes rendőr ? :-) :-)



Legi007
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2016. február 6., szombat 22:03
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Legi007 » 2017. április 16., vasárnap 12:39

Sziasztok! Esetleg tudja valaki hogy fémkeresőt ki e lehet vinni külföldre repülőgépen? Igazábol tiltást nem találtam hogy nem lehet de konkrétan jóváhagyástsem.. Elviegben ki lehet de se pontos infón se tapasztalom róla..



Avatar
a.kezdo
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2015. július 11., szombat 10:38
Tartózkodási hely: London
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: a.kezdo » 2017. április 16., vasárnap 13:07

Legi007 írta:Sziasztok! Esetleg tudja valaki hogy fémkeresőt ki e lehet vinni külföldre repülőgépen? Igazábol tiltást nem találtam hogy nem lehet de konkrétan jóváhagyástsem.. Elviegben ki lehet de se pontos infón se tapasztalom róla..
Feladott ( becsekkolt ) poggyászban lehet teljes gépet, kézpoggyászban viszont a fém nyél okozhat gondot. Fejet és kijelzőt vittem már sokszor fel kézipoggyászban, semmi gond. Néha kivetetik a kijelzőt a röntgenes ellenőrzésnél, de elmondod, hogy mi az, és mehetsz is. Néha a pinpointert is kivetetik, de csak megnézni.

Gond lehet még a ki-bevitellel olyan országokban, ahol szigorú engedélyhez kötött a keresőzés, pl Görögország.



Legi007
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2016. február 6., szombat 22:03
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Legi007 » 2017. április 16., vasárnap 13:09

Sokat segítettél, köszönöm a segítséget!



Avatar
yoember
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 11:40
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: yoember » 2017. április 16., vasárnap 13:56

digger írta:
yoember írta:
digger írta:
Reader írta:A tisztanlatas vegett: muzeumbarat keresos feljelentese alapjan indult a tortenet. Jogos vagy sem engem nem erdekel, csak furcsalom, hogy eddig ezt az infot senki sem osztotta meg... bar van egy tippem miert! :D
Húsvét lévén pont ideillik az aktuális Krisztusi idézet, mely szerint : - " ne ítélkezzetek, hogy ne ítéltessetek" - én ehhez tartom magam .... nálunk meg majd úgyis akad valaki, aki a feljelentőt is feljelenti, mert ott a jogsértéshez elég lesz csak annyi, ha megörökítik, hogy véletlenül pár méterrel odébb megy, mint ahová az engedélye szól, és a becsületnek többé nyoma sem marad .... láttunk már hasonlót, nem is olyan régen, a jelentgetős-halőrös-öntökönrúgásnál .... a különbség csak annyi, egy múzeumbarát feljelentett-feljelentőnél, hogy ott majd tényleg sokkal könnyebb lesz lefolytatni az eljárást, mert az összes személyes adata megvan az összes hatóságnál, az örökkévalóságig....Hofinak van erről a feljelentős nemzeti népszokásról egy régi kabaréja, ha valaki rátalál, érdemes meghallgatni!

Csapatostúl mennek rá régészeti területre... Biztos lelkes amatőrök voltak, akik most kóstolnak bele a hobbiba, és még nem ismerik kellőképp a törvényeket, igaz? ;)
Gondolom, elolvastad amit írtam, meg az előző hozzászólásomat is ezzel kapcsolatban, ahol elmondom, hogy az ilyenek megérdemlik a sorsukat, és ha elkapják őket, akkor jól rúgják seggbe.....egyébként leszarom kik voltak, meg a feljelentőt is, csak azt kétszer, mert az aljasabb, és gondolom, hogy mindig is egy maximálisan törvénykövető polgár volt, aki a nagy barátság jegyében, egyet sem lendített a keresőfejen azelőtt, mielőtt meglett volna az engedélye..... Biztos vagyok benne, hogy az ilyen feljelentő egy jellemes ember, aki majd nagyon szeretné, ha megidéznék a tanú kihallgatásokra, meg a szembesítésekre is, mert ez, egy ilyen agilis segítőnél alap..... csak nem te voltál az önkéntes rendőr ? :-) :-)

Igen, mostanában Pátyra járok feljelenteni. Azért oda, mert ezt könnyű beírni a gps-be.



ficuscucis
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: ficuscucis » 2017. április 16., vasárnap 15:15

;)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ficuscucis 2017. október 29., vasárnap 19:47-kor.



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2017. április 16., vasárnap 19:17

digger írta:
yoember írta:
digger írta:
Reader írta:A tisztanlatas vegett: muzeumbarat keresos feljelentese alapjan indult a tortenet. Jogos vagy sem engem nem erdekel, csak furcsalom, hogy eddig ezt az infot senki sem osztotta meg... bar van egy tippem miert! :D
Húsvét lévén pont ideillik az aktuális Krisztusi idézet, mely szerint : - " ne ítélkezzetek, hogy ne ítéltessetek" - én ehhez tartom magam .... nálunk meg majd úgyis akad valaki, aki a feljelentőt is feljelenti, mert ott a jogsértéshez elég lesz csak annyi, ha megörökítik, hogy véletlenül pár méterrel odébb megy, mint ahová az engedélye szól, és a becsületnek többé nyoma sem marad .... láttunk már hasonlót, nem is olyan régen, a jelentgetős-halőrös-öntökönrúgásnál .... a különbség csak annyi, egy múzeumbarát feljelentett-feljelentőnél, hogy ott majd tényleg sokkal könnyebb lesz lefolytatni az eljárást, mert az összes személyes adata megvan az összes hatóságnál, az örökkévalóságig....Hofinak van erről a feljelentős nemzeti népszokásról egy régi kabaréja, ha valaki rátalál, érdemes meghallgatni!

Csapatostúl mennek rá régészeti területre... Biztos lelkes amatőrök voltak, akik most kóstolnak bele a hobbiba, és még nem ismerik kellőképp a törvényeket, igaz? ;)
Gondolom, elolvastad amit írtam, meg az előző hozzászólásomat is ezzel kapcsolatban, ahol elmondom, hogy az ilyenek megérdemlik a sorsukat, és ha elkapják őket, akkor jól rúgják seggbe.....egyébként leszarom kik voltak, meg a feljelentőt is, csak azt kétszer, mert az aljasabb, és gondolom, hogy mindig is egy maximálisan törvénykövető polgár volt, aki a nagy barátság jegyében, egyet sem lendített a keresőfejen azelőtt, mielőtt meglett volna az engedélye..... Biztos vagyok benne, hogy az ilyen feljelentő egy jellemes ember, aki majd nagyon szeretné, ha megidéznék a tanú kihallgatásokra, meg a szembesítésekre is, mert ez, egy ilyen agilis segítőnél alap..... csak nem te voltál az önkéntes rendőr ? :-) :-)
Na fasza megint a muzeumbaratok a hunyok. Itt nemtom mi a szitu de kikerem magamnak, hogy a kocsog halorrel egy kalap ala vesznek minket! Aki konkret ismeri a tortenetet leirhatna igazabol mi is tortent.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2017. április 16., vasárnap 20:34

kanbagoly írta:
digger írta:
yoember írta:
digger írta:
Reader írta:A tisztanlatas vegett: muzeumbarat keresos feljelentese alapjan indult a tortenet. Jogos vagy sem engem nem erdekel, csak furcsalom, hogy eddig ezt az infot senki sem osztotta meg... bar van egy tippem miert! :D
Húsvét lévén pont ideillik az aktuális Krisztusi idézet, mely szerint : - " ne ítélkezzetek, hogy ne ítéltessetek" - én ehhez tartom magam .... nálunk meg majd úgyis akad valaki, aki a feljelentőt is feljelenti, mert ott a jogsértéshez elég lesz csak annyi, ha megörökítik, hogy véletlenül pár méterrel odébb megy, mint ahová az engedélye szól, és a becsületnek többé nyoma sem marad .... láttunk már hasonlót, nem is olyan régen, a jelentgetős-halőrös-öntökönrúgásnál .... a különbség csak annyi, egy múzeumbarát feljelentett-feljelentőnél, hogy ott majd tényleg sokkal könnyebb lesz lefolytatni az eljárást, mert az összes személyes adata megvan az összes hatóságnál, az örökkévalóságig....Hofinak van erről a feljelentős nemzeti népszokásról egy régi kabaréja, ha valaki rátalál, érdemes meghallgatni!

Csapatostúl mennek rá régészeti területre... Biztos lelkes amatőrök voltak, akik most kóstolnak bele a hobbiba, és még nem ismerik kellőképp a törvényeket, igaz? ;)
Gondolom, elolvastad amit írtam, meg az előző hozzászólásomat is ezzel kapcsolatban, ahol elmondom, hogy az ilyenek megérdemlik a sorsukat, és ha elkapják őket, akkor jól rúgják seggbe.....egyébként leszarom kik voltak, meg a feljelentőt is, csak azt kétszer, mert az aljasabb, és gondolom, hogy mindig is egy maximálisan törvénykövető polgár volt, aki a nagy barátság jegyében, egyet sem lendített a keresőfejen azelőtt, mielőtt meglett volna az engedélye..... Biztos vagyok benne, hogy az ilyen feljelentő egy jellemes ember, aki majd nagyon szeretné, ha megidéznék a tanú kihallgatásokra, meg a szembesítésekre is, mert ez, egy ilyen agilis segítőnél alap..... csak nem te voltál az önkéntes rendőr ? :-) :-)
Na fasza megint a muzeumbaratok a hunyok. Itt nemtom mi a szitu de kikerem magamnak, hogy a kocsog halorrel egy kalap ala vesznek minket! Aki konkret ismeri a tortenetet leirhatna igazabol mi is tortent.
ez igaz a halőr lebukott :D



reinold
Százados
Százados
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 1:13
Tartózkodási hely: Belfast ui:Egy kávára a vendégeim lehettek, ha erre jártok! :D
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: reinold » 2017. április 16., vasárnap 21:10

ul69 írta:
kanbagoly írta:
digger írta:
yoember írta:
digger írta:
Reader írta:A tisztanlatas vegett: muzeumbarat keresos feljelentese alapjan indult a tortenet. Jogos vagy sem engem nem erdekel, csak furcsalom, hogy eddig ezt az infot senki sem osztotta meg... bar van egy tippem miert! :D
Húsvét lévén pont ideillik az aktuális Krisztusi idézet, mely szerint : - " ne ítélkezzetek, hogy ne ítéltessetek" - én ehhez tartom magam .... nálunk meg majd úgyis akad valaki, aki a feljelentőt is feljelenti, mert ott a jogsértéshez elég lesz csak annyi, ha megörökítik, hogy véletlenül pár méterrel odébb megy, mint ahová az engedélye szól, és a becsületnek többé nyoma sem marad .... láttunk már hasonlót, nem is olyan régen, a jelentgetős-halőrös-öntökönrúgásnál .... a különbség csak annyi, egy múzeumbarát feljelentett-feljelentőnél, hogy ott majd tényleg sokkal könnyebb lesz lefolytatni az eljárást, mert az összes személyes adata megvan az összes hatóságnál, az örökkévalóságig....Hofinak van erről a feljelentős nemzeti népszokásról egy régi kabaréja, ha valaki rátalál, érdemes meghallgatni!

Csapatostúl mennek rá régészeti területre... Biztos lelkes amatőrök voltak, akik most kóstolnak bele a hobbiba, és még nem ismerik kellőképp a törvényeket, igaz? ;)
Gondolom, elolvastad amit írtam, meg az előző hozzászólásomat is ezzel kapcsolatban, ahol elmondom, hogy az ilyenek megérdemlik a sorsukat, és ha elkapják őket, akkor jól rúgják seggbe.....egyébként leszarom kik voltak, meg a feljelentőt is, csak azt kétszer, mert az aljasabb, és gondolom, hogy mindig is egy maximálisan törvénykövető polgár volt, aki a nagy barátság jegyében, egyet sem lendített a keresőfejen azelőtt, mielőtt meglett volna az engedélye..... Biztos vagyok benne, hogy az ilyen feljelentő egy jellemes ember, aki majd nagyon szeretné, ha megidéznék a tanú kihallgatásokra, meg a szembesítésekre is, mert ez, egy ilyen agilis segítőnél alap..... csak nem te voltál az önkéntes rendőr ? :-) :-)
Na fasza megint a muzeumbaratok a hunyok. Itt nemtom mi a szitu de kikerem magamnak, hogy a kocsog halorrel egy kalap ala vesznek minket! Aki konkret ismeri a tortenetet leirhatna igazabol mi is tortent.
ez igaz a halőr lebukott :D
Igazi magyar ember, magyar mentalitással, magyar irigységgel! :!: Neki ezzel jobb lett, hogy felnyomta a másikat???? :?: Szerintem most talált magának egy ellenséget! :mrgreen: Eddig ha nyugalomban űzte ezt a hobyt, akkor, most tekergetheti a nyakát kint a földön, és összerezzenhet egy-egy auto látványátol is.Valaki majd kérdezze meg tőle, hogy:-"Megérte????" Néha, nem értem az embereket!
Ilyenkor örülök, hogy emigráltam.Ezáltal, kevesebb hasonlóan "jellemes ember" vesz körül, mint régen.Persze vannak barátok, akik néha hiányoznak.


Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, és sokan élnek is ezzel a jogukkal.Én is! ;)

digger
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: digger » 2017. április 16., vasárnap 21:30

ficuscucis írta:
digger írta:
yoember írta:
digger írta:
Reader írta:A tisztanlatas vegett: muzeumbarat keresos feljelentese alapjan indult a tortenet. Jogos vagy sem engem nem erdekel, csak furcsalom, hogy eddig ezt az infot senki sem osztotta meg... bar van egy tippem miert! :D
Húsvét lévén pont ideillik az aktuális Krisztusi idézet, mely szerint : - " ne ítélkezzetek, hogy ne ítéltessetek" - én ehhez tartom magam .... nálunk meg majd úgyis akad valaki, aki a feljelentőt is feljelenti, mert ott a jogsértéshez elég lesz csak annyi, ha megörökítik, hogy véletlenül pár méterrel odébb megy, mint ahová az engedélye szól, és a becsületnek többé nyoma sem marad .... láttunk már hasonlót, nem is olyan régen, a jelentgetős-halőrös-öntökönrúgásnál .... a különbség csak annyi, egy múzeumbarát feljelentett-feljelentőnél, hogy ott majd tényleg sokkal könnyebb lesz lefolytatni az eljárást, mert az összes személyes adata megvan az összes hatóságnál, az örökkévalóságig....Hofinak van erről a feljelentős nemzeti népszokásról egy régi kabaréja, ha valaki rátalál, érdemes meghallgatni!

Csapatostúl mennek rá régészeti területre... Biztos lelkes amatőrök voltak, akik most kóstolnak bele a hobbiba, és még nem ismerik kellőképp a törvényeket, igaz? ;)
Gondolom, elolvastad amit írtam, meg az előző hozzászólásomat is ezzel kapcsolatban, ahol elmondom, hogy az ilyenek megérdemlik a sorsukat, és ha elkapják őket, akkor jól rúgják seggbe.....egyébként leszarom kik voltak, meg a feljelentőt is, csak azt kétszer, mert az aljasabb, és gondolom, hogy mindig is egy maximálisan törvénykövető polgár volt, aki a nagy barátság jegyében, egyet sem lendített a keresőfejen azelőtt, mielőtt meglett volna az engedélye..... Biztos vagyok benne, hogy az ilyen feljelentő egy jellemes ember, aki majd nagyon szeretné, ha megidéznék a tanú kihallgatásokra, meg a szembesítésekre is, mert ez, egy ilyen agilis segítőnél alap..... csak nem te voltál az önkéntes rendőr ? :-) :-)
A feljelentés magánügy, a leletfosztogatás közügy. Van amikor a magán és közügy egybeesik. ;)
Gondolkodni is kellene, mielőtt valaki önkéntes rendőrt játszik, azért vannak a hatóságok, hogy az ilyen dolgokat kézben tartsák. Manapság pénzért minden kapható, és amennyiben esetleg kiderül, hogy ki volt a feljelentő, és durcás emberek megvárják valahol, vagy rendbe teszik a kocsiját egy parkolóban, esetleg havonta kétszer kidobálják az összes ablakot a házán, akkor megoldódik ez a komoly dilemma, a magán-közügyekről, és valószínűleg elgondolkodtató lesz az is, hogy mennyire esik a kettő egybe... Gondolom, hogy ilyen esetben pár nevető smilie nem igazán fog segíteni...



Avatar
a.kezdo
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2015. július 11., szombat 10:38
Tartózkodási hely: London
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: a.kezdo » 2017. április 16., vasárnap 22:07

reinold írta: idézet
Reinold, Reinold, pont Te mondtad itt a múltkor, hogy miért nem veszi át Magyarország az angol mintát!!!
Melyik részét érdemes átvenni szerinted? Azt, hogy pénzt kap a megtaláló, vagy azt is, hogy régészetileg védett helyre nem megyünk rá? Mert elárulom, hogy ez a kettő ugye együtt jár! Akkor most hogy van ez? Szemezgessünk belőle?? Csak azt vegyük át, ami nekünk, keresősöknek kedves?
Ej, ej, hát akkor az a jó mentalitás, ha nem tartjuk-tartatjuk be a törvényt??? Szerinted itt nyugaton mit kapsz, ha kihívod a rendőröket, mert valaki régészeti helyen keresőzik? Dicséretet, de ám mindenkitől, rendőr, keresős, régész, polgárok, mindenkitől! Lopás, nemcsak azért mert magánterületen voltál engedély nélkül, hanem mert lopod a cuccot, a köz cuccát, mindenki cuccát! Otthon?? Spicli leszel, meg leszel fenyegetve, mert beköpted a "kollégát", "rossz arcú emberek " fognak várni, ahogy fentebb olvasható!!!! Tudod, mint akik a Nemzeti Választási Irodánál voltak egy éve kb. Ez nem pártpolitikai célzás, de itt tart az ország, sajnos!
Most pedig azt köpködik itt a mélyen tisztelt "kollégák", aki ez ellen a rendszer ellen lázad!
Reinold, ez az egész írás nem személyed ellen irányul, csak próbálom rendbe tenni a dolgokat!
De elárulok egy titkot, annyira vagyunk mi az angol modelltől, hogy hűde! Ahogy olvasom a kommenteket, egyre messzebb!
Nnna most már engem is rossz arcú emberek fognak várni...ilyen az élet !



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2017. április 17., hétfő 6:14

a.kezdo írta:
reinold írta: idézet
Reinold, Reinold, pont Te mondtad itt a múltkor, hogy miért nem veszi át Magyarország az angol mintát!!!
Melyik részét érdemes átvenni szerinted? Azt, hogy pénzt kap a megtaláló, vagy azt is, hogy régészetileg védett helyre nem megyünk rá? Mert elárulom, hogy ez a kettő ugye együtt jár! Akkor most hogy van ez? Szemezgessünk belőle?? Csak azt vegyük át, ami nekünk, keresősöknek kedves?
Ej, ej, hát akkor az a jó mentalitás, ha nem tartjuk-tartatjuk be a törvényt??? Szerinted itt nyugaton mit kapsz, ha kihívod a rendőröket, mert valaki régészeti helyen keresőzik? Dicséretet, de ám mindenkitől, rendőr, keresős, régész, polgárok, mindenkitől! Lopás, nemcsak azért mert magánterületen voltál engedély nélkül, hanem mert lopod a cuccot, a köz cuccát, mindenki cuccát! Otthon?? Spicli leszel, meg leszel fenyegetve, mert beköpted a "kollégát", "rossz arcú emberek " fognak várni, ahogy fentebb olvasható!!!! Tudod, mint akik a Nemzeti Választási Irodánál voltak egy éve kb. Ez nem pártpolitikai célzás, de itt tart az ország, sajnos!
Most pedig azt köpködik itt a mélyen tisztelt "kollégák", aki ez ellen a rendszer ellen lázad!
Reinold, ez az egész írás nem személyed ellen irányul, csak próbálom rendbe tenni a dolgokat!
De elárulok egy titkot, annyira vagyunk mi az angol modelltől, hogy hűde! Ahogy olvasom a kommenteket, egyre messzebb!
Nnna most már engem is rossz arcú emberek fognak várni...ilyen az élet !

az a baj ezzel h az angol mintából csak a feljentgetés jött át több semmi azt viszont telipofával műveli pár önkéntes főemlős



Avatar
oldtimer
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2015. július 29., szerda 18:36
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: oldtimer » 2017. április 17., hétfő 16:14

a.kezdo írta:
reinold írta: idézet
Reinold, Reinold, pont Te mondtad itt a múltkor, hogy miért nem veszi át Magyarország az angol mintát!!!
Melyik részét érdemes átvenni szerinted? Azt, hogy pénzt kap a megtaláló, vagy azt is, hogy régészetileg védett helyre nem megyünk rá? Mert elárulom, hogy ez a kettő ugye együtt jár! Akkor most hogy van ez? Szemezgessünk belőle?? Csak azt vegyük át, ami nekünk, keresősöknek kedves?
Ej, ej, hát akkor az a jó mentalitás, ha nem tartjuk-tartatjuk be a törvényt??? Szerinted itt nyugaton mit kapsz, ha kihívod a rendőröket, mert valaki régészeti helyen keresőzik? Dicséretet, de ám mindenkitől, rendőr, keresős, régész, polgárok, mindenkitől! Lopás, nemcsak azért mert magánterületen voltál engedély nélkül, hanem mert lopod a cuccot, a köz cuccát, mindenki cuccát! Otthon?? Spicli leszel, meg leszel fenyegetve, mert beköpted a "kollégát", "rossz arcú emberek " fognak várni, ahogy fentebb olvasható!!!! Tudod, mint akik a Nemzeti Választási Irodánál voltak egy éve kb. Ez nem pártpolitikai célzás, de itt tart az ország, sajnos!
Most pedig azt köpködik itt a mélyen tisztelt "kollégák", aki ez ellen a rendszer ellen lázad!
Reinold, ez az egész írás nem személyed ellen irányul, csak próbálom rendbe tenni a dolgokat!
De elárulok egy titkot, annyira vagyunk mi az angol modelltől, hogy hűde! Ahogy olvasom a kommenteket, egyre messzebb!
Nnna most már engem is rossz arcú emberek fognak várni...ilyen az élet !
Nyugi! Minden más szabálysértés bejelentése az itthon is teljesen elfogadott, normális dolog, csak az illegális fémkeresős tevékenység bejelentése számít rendkívül mocskos vamzerségnek...
Egyébiránt egyetértek a véleményeddel. A magyar gondolkodásmód évtizedekkel van elmaradva az angolhoz képest, ezért az "angol minta" itt gyakorlatilag megvalósíthatatlan. Fel kell nőnünk hozzá.
Még valami. Helyesen fejezed ki magad, mikor így írod "...ha kihívod a rendőröket". Ez ugyanis nem "feljelentés", mint ahogy néhány, fogalomzavarban szenvedő fórumtag írja. Ezt úgy hívják: lakossági bejelentés. Ilyen ügyben tényleges feljelentést a rendőrség, esetleg a múzeum, az örökségvédelem, a természetvédelmi szakhatóság (esetleg a gazda???) tesz.



ficuscucis
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: ficuscucis » 2017. április 17., hétfő 17:04

;)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ficuscucis 2017. október 29., vasárnap 19:49-kor.



reinold
Százados
Százados
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 1:13
Tartózkodási hely: Belfast ui:Egy kávára a vendégeim lehettek, ha erre jártok! :D
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: reinold » 2017. április 17., hétfő 17:18

Hangulat ember vagyok néha! Egyszer így-egyszer úgy gondolom. Ez van!
Rendben! A lopás, az lopás egy rossz törvény következményeként! Egy rossz törvénytől ne várjanak mást, csak sok olálokodó embert../Mondomén sok-sok km távolságbol/
Igaz,/véleményem szerint/ ebben a hivatalos oldalnak kevés beleszólása lehetett /de több az amatőröknél/, mert egy hozzá nem értő jogalkotó miatt is tart itt ez a helyzet ahol.Amíg rossz a törvény, addig nem lesz változás!Addig sem lesz változás, amíg az engedélyel rendelkező, felnyomja az engedély nélküli keresőst, mert a törvényalkotó nincs rákényszerítve, hogy változtasson azon a sz..n amit létrehozott.Mert amit látni vél az íróasztal mögül, az ő szerinte működik.Pedig nem!! Ha valaki talál valamit, és beviszi a múzeumba, jobb esetben nem hurcolják meg.Ez utóbbi saját konkluzio.
Nem kell a pénzről szólnia ennek a hobynak!!!! Elvégre hoby,és nem pénzkereseti lehetőség.A keresőzés élménye általában a gyűjtés élményével is párosul. A gyakorlatban, ha találna valaki egy kisbronzot, ami van már a múzeumnak egy vedérnyi, azt megtarthatná az illető hívatalosan is.Ugyan így egy ezüst pénzt is.Viszont ahogy írtad, a törvénykezés egyre távolabb kerül a gyakorlattol!
Viszont mindezt sokkal-sokkal jobb egy asztalnál megvitatni, mint a gép mögül írogatni.

ui:Az angol minta még mindig mérföldekkel jobb megoldás lenne a jelenlegi sz...r helyett! Véleményem szerint nemcsak a szankciókat kellene átvenni egy-egy helyről, hanem a jutalmazást is.Gondolok itt arra, hogy egy keresőzés után, az illető megtarthatna érméket, amiről a múzeum lemond.


Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, és sokan élnek is ezzel a jogukkal.Én is! ;)

ficuscucis
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: ficuscucis » 2017. április 17., hétfő 17:49

;)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ficuscucis 2017. október 29., vasárnap 19:50-kor.



digger
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: digger » 2017. április 17., hétfő 19:36

reinold írta:Hangulat ember vagyok néha! Egyszer így-egyszer úgy gondolom. Ez van!
Rendben! A lopás, az lopás egy rossz törvény következményeként! Egy rossz törvénytől ne várjanak mást, csak sok olálokodó embert../Mondomén sok-sok km távolságbol/
Igaz,/véleményem szerint/ ebben a hivatalos oldalnak kevés beleszólása lehetett /de több az amatőröknél/, mert egy hozzá nem értő jogalkotó miatt is tart itt ez a helyzet ahol.Amíg rossz a törvény, addig nem lesz változás!Addig sem lesz változás, amíg az engedélyel rendelkező, felnyomja az engedély nélküli keresőst, mert a törvényalkotó nincs rákényszerítve, hogy változtasson azon a sz..n amit létrehozott.Mert amit látni vél az íróasztal mögül, az ő szerinte működik.Pedig nem!! Ha valaki talál valamit, és beviszi a múzeumba, jobb esetben nem hurcolják meg.Ez utóbbi saját konkluzio.
Nem kell a pénzről szólnia ennek a hobynak!!!! Elvégre hoby,és nem pénzkereseti lehetőség.A keresőzés élménye általában a gyűjtés élményével is párosul. A gyakorlatban, ha találna valaki egy kisbronzot, ami van már a múzeumnak egy vedérnyi, azt megtarthatná az illető hívatalosan is.Ugyan így egy ezüst pénzt is.Viszont ahogy írtad, a törvénykezés egyre távolabb kerül a gyakorlattol!
Viszont mindezt sokkal-sokkal jobb egy asztalnál megvitatni, mint a gép mögül írogatni.

ui:Az angol minta még mindig mérföldekkel jobb megoldás lenne a jelenlegi sz...r helyett! Véleményem szerint nemcsak a szankciókat kellene átvenni egy-egy helyről, hanem a jutalmazást is.Gondolok itt arra, hogy egy keresőzés után, az illető megtarthatna érméket, amiről a múzeum lemond.
Teljesen egyetértek, mindenki számára ösztönző szabályozás kell, egymás fel-vagy bejelentgetése nem lehet megoldás, ez egy gusztustalan, aljas dolog, ráadásul veszélyes is, akár közérdekű, akár nem, főleg annak ismeretében, hogy mindenki engedély nélkül kezdte itt a bulit, akár van neki jelenleg, akár nincs. Aki az ilyen "rendcsinálást" támogatja, annak furcsa lelkivilága lehet. Sokkal jobb megoldás lenne egy olyan rendszer, a múzeumok koordinálásával, mint pl. a horgászengedély, minden találatot a keresés végén regisztrálni, naplózni, az engedélyeseket mondjuk negyedévente, vagy havonta lelet bemutatásra kötelezni, és tevékenységüket a rendőrség, mezőőrség természetvédelmi őr folyamatosan ellenőrizhesse. Mondhatják erre, hogy akkor mindenki a szemetet adná le, de ezt most, az engedélye birtokában is megteheti....ezért tényleg butaság az, hogy mindent le kelljen adni, mert a kétmilliomodik kopott kommersz Valens kisbronz, törött fibula, vagy csorba Ferdinánd szerintem sem hiányzik egyetlen múzeum tárlójába sem. Egy új rendszert csak bizalommal lehet felépíteni, és megfelelő ösztönzéssel, jutalmazással, mert ha csak mondjuk a harmadát megkapná valaki egy, a múzeum számára is jelentős, és értékes leletért, akkor egyetlen értelmes keresős se kockáztatná meg, hogy töredék áron eladja valami kupecnek. Lehet itt fényezni a szart, meg lehet itt barátkozni a múzeummal, de amíg minden vacakot le kell adni, meg nincsen anyagi ösztönzés a komolyabb leletek leadására, addig sokkal többen lesznek a törvényszegők, és tojnak a betarthatatlan szabályokra, mert egy 18 felé darabolt földterületre, ahol pár kabátgombon kívül más nem jön, senki nem fogja megkérni az engedélyt, mert nincsen értelme.
Olvasom itt a válaszokat, meg nézegetem a nevető emotionokat, és azon gondolkodom, hogy akik szép lelkületű, meg nagyon rendszerbarát bejegyzéseket írnak, azok a mai magyar valóság részesei-e, vagy simán provokátorok, esetleg múzeumi dolgozók, vagy valami érdekeltségük van-e, ennek az ostoba, senki számára nem előnyös szabályozásnak a fenntartására, mivel más értelmes magyarázatot nem igazán találok az ilyen bejegyzésekre.
Az ezzel kapcsolatos hozzászólásaimat ezzel be is fejeztem, mert az, akinek ez a szabályozás elnyerte a tetszését, és jónak találja, annak úgyis mindegy, hogy mit írok, de a többi ezer meg folytatja ugyanúgy, mint eddig, amíg korrekt, és mindenki számára előnyös szabályok nem születnek.



Avatar
zeus
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 21:42
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: zeus » 2017. április 17., hétfő 21:35

Egyet értek mind kettő hozzászóláshoz viszont eszetekbe jut mielőtt ide irkáltok kik miatt van most ez a cirkusz és kiknek jó ez?????? Senkinek csak minket is fel használnak a saját önző céljaikra ez jusson eszetekbe jövőre is 2018..Írásom nem politikai jellegű ,,lengetés mindörökké Ámen..



Reader
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2016. december 4., vasárnap 22:43
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Reader » 2017. április 17., hétfő 23:29

Egyetértek Reinolddal es Diggerrel!
Az az igazság, hogy azt a tényt is egyedül en kezdtem itt boncolgatni, miszerint a közelmúlt egyik jelentős leletet egy (ugy tudom hadizos) lengetosnek koszonheti az orszag, megis eltitkoltak! Pedig mi mas bizonyithatta volna jobban, a jelenlegi szabályozás hibáit!?
Persze mikor ezt először felvetettem Ficus be is kóstolt egyből. Igy jobb a békesség alapon töröltem.
De a folyamatos hangulatkeltes es mas hasonló baromi gaz.
Ah irhatnam ezt egy esten at...



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2017. április 18., kedd 8:34

Reader írta:Egyetértek Reinolddal es Diggerrel!
Az az igazság, hogy azt a tényt is egyedül en kezdtem itt boncolgatni, miszerint a közelmúlt egyik jelentős leletet egy (ugy tudom hadizos) lengetosnek koszonheti az orszag, megis eltitkoltak! Pedig mi mas bizonyithatta volna jobban, a jelenlegi szabályozás hibáit!?
Persze mikor ezt először felvetettem Ficus be is kóstolt egyből. Igy jobb a békesség alapon töröltem.
De a folyamatos hangulatkeltes es mas hasonló baromi gaz.
Ah irhatnam ezt egy esten at...


Pedig érdekes téma lenne boncolgatni! Én úgy ismerem ezt a történetet, hogy nem olyan fényes, mint ahogy tálalva lett. Azt, hogy ki és hányszor ment vissza további darabokat keresni elég zavaros (vagyis nem lett egyből lejelentve!), de annyi biztos, hogy eredetileg többen lengettek és nem a múzeum volt az első gondolatuk, hanem hogy hogyan osztozkodjanak. Ennek tudatában a jutalmat és a felmagasztalást erős túlzásnak gondolom, de a lényeg, hogy a leletegyüttes végeredményül (remélhetőleg maradéktalanul) múzeumba került. Ha mindent a valóságnak megfelelően adtak volna elő, egyáltalán nem biztos, hogy pozitív képet festett volna rólunk.

Ui: A "hősből" szerintem már rég társait pénzért feljelentgető vagy eláruló Júdást faragtatok volna :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kanbagoly 2017. április 18., kedd 9:09-kor.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

ficuscucis
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: ficuscucis » 2017. április 18., kedd 8:57

;)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ficuscucis 2017. október 29., vasárnap 19:51-kor.



Reader
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2016. december 4., vasárnap 22:43
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Reader » 2017. április 18., kedd 10:00

Kedves Bagoly!
Elso sorban leszogeznem, hogy orulok a leletek muzeumba kerulesenek es varom hogy mehessek megcsodalni!
Nekem nem szokasom a Judas duma, ha visszaolvasol lathatod.
A véleményemet tartom, miszerint ennek a kiemelkedő leletnek a modern kori tortenete kivetelesen jol peldazza a jelenlegi szabalyozas hibait! Kerlek, ha ezzel nem ertesz egyet fejtsd ki miert! (Viccen kivul!)
Hogy szükség volt-e a szabalyozasra? Mar 20 eve kellett volna!
Örülök, hogy vannak a "masik fel" részéről kezdemenyezesek! Csak ez vihetne elore... DE amig arra sincs penze a muzeumoknak, hogy vegyenek egy normalis gepet (sot, masra sem), addig nem lesznek kepesek jutalmat fizetni sem es ez is csak egy apró reszlet! Az is igaz, hogy nem minden a jutalom!
Az hogy 2017-ben van olyan régész aki az ördög eszközének tartja a gepet az szanalomra melto.
Az elozo temaval kapcsolatban: nekem valahogy nem szimpatikus ez a polgari bejelentgetes, hogy az elmult evekben keresos szinte csak rossz szinben tunhetett fel...
Tovabba a hianyos muzeumi leltarak is megernenek egy-két misét!
Es az is igaz, hogy sajnos a gep csak arammal mukodik, nem kell hozza sem tudas, sem intelligencia... :(

Kedves a.Kezdo!
Örülök, hogy van nehany olyan ember meg itt a forumon aki segiteni es valaszolni probal a kerdesekre! Az esetek tobbsegeben egyetertek, egy kivetelevel. Az angol pelda kapcsan mindig arra juttok, hogy a magyar mentalitás, stb miatt elkepzelhetetlen, de ezt szigorúan keresos oldalrol. Azt hiszem sokretubb ez a problema is.
Azt szeretném megkerdezni, hogy egy-egy rally utan vedette-e valik a terulet 2 középkori penny es egy kelta arany utan? Mert itthon ugy tudom az lesz! A problema nem az, hogy vedik! A problemat az alabbiakban latom, a kozelmult esemenyeit figyelembe veve: en bejelentem, hogy egy adott földön arpadkori cserepek vannak, regeszek kiszallnak, azonos eredmenyre jutnak, ezutan vedette is valik a terulet. Ha te masnap ramesz (tudom, tudom illegális engedely nelkul!), total naivan, mert épp hazajottel es valamiert nem kertel engedélyt, erre Gipsz úr polgarilag bejelent téged, akkor bizony elkepzelheto, hogy itt ezen a forumon mar ugy targyalnak ki, hogy megerdemelted, magadnak kerested a bajt, aki vedett teruletre megy fosztogatni, annak vágják le a haját, egy orok klasszikust idezve "a bunosok bunhodjenek"! FONTOS! Ezzel nem azt allitom, hogy ez lett volna a forgatókönyv, csak azt, hogy ez is lehetne!
Ezuton gratulálok a talalataidhoz is! ;) Legalabb van olyan bejegyzes az ezt talaltamban, ami erdekes es nem fosztogatasbol származik! :(

Kedves Fikusz!
Rendben! ;)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Reader 2017. április 18., kedd 10:02-kor.



guny
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2015. október 19., hétfő 13:04
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: guny » 2017. április 18., kedd 10:01

ficuscucis írta:Az én véleményem, hogy igenis olvassák a hivatalos emberek is az itt elhangzott véleményeket, és jelenleg a hallgatólagos elnézés kegyelmi állapotában vannak a valódi hobbilengetők. Egy ideje megszűntek a "sztárhírek" átlag érmék meghirdetése utáni buktatásáról, nem lelőhelyen történő elfogásokról. Kár lenne ezen változtatni bűnösök pártolásával. De ha valaki lelőhelyre megy azt igenis kapják el, járjanak el vele szemben a törvény szerint. Jó jelet, és rúgjunk be este elvégre a mai nap erről szól -- meg az alkohol (is) ellazít ! ;)
Természetesen olvassák/olvashatják a fórumot régészek/örökségvédelmi dolgozók. Ez régebben kifejezett cél is volt. Létezett a "régész válaszol" topic is.
A politizálóknak annyit, hogy ez (fémkeresés-régészeti lelet relevancia) ugye szakmai kérdésként volt/van kezelve, nem politikai síkon. Ezért tök mindegy a kormány színe, ha erős a szakmai akarat (örökségvédelmi oldal), akkor a szabályozás elmozdul. Ez meg is történt, sajnos az itt (régi fórumon) beírt dolgokból pár ötlet valóban átemelésre került (ebből is látszik, hogy a fórumba beírt dolgok közvetve-közvetlenül, de eljutnak az örökségvédelemhez....) de kimaradt (és ezért a "sajnos" a mondat elején) a szabályozásból a megfelelő mértékű jutalmazás kérdése. Mivel nem értek egyet ebben azokkal a hangokkal (pl. a.kezdo-vel), miszerint előbb kellene jól viselkedni, aztán jöhet a jutalom. Szerintem ugyanis egyidőben, egyszerre bevezetve működhet ez. Nyilván az angolok is pontosan ugyanúgy viselkednének, mint a magyarok, ha ugyanazt a szabályozást kapnák a nyakukba. (Mint ahogy tették is ezt ők is korábban...csak ott eszméltek, és jutalommal kezdték védeni az örökségüket....és lám működik....) Szóval a jutalmazás valóban lényeges elem, melyet sajnos a "szakemberek" nem láttak elég lényegesnek, hiszen velük van a törvény ereje....gondolják...csak közben meg még mindig megy a zavarosban halászás, és menni is fog, míg nincs valódi együttműködés.
Persze még nincs a szabályozásban a "helyszínen fejbe lőhető a lengetős" , de ha csak a jelenlegi örökségvédelmi szakmán múlik, akkor simán beletennék. Mert nem látják, az "együttműködés" egy kölcsönösen motivált kohézió kell legyen...
persze a félelemre épülő uralmi rendszerek is tartják magukat sokáig...láthatjuk a történelemben...de annak a vége mindig egy kifosztott, megnyomorított népesség feletti uralom lesz....hogy ez mire/kinek jó?....
Döntsétek el magatokban, de a lényeg, hogy mindenhol vannak ügyeskedők....ugye nem véletlen, hogy ahol hatalom összpontosul, oda próbálnak megfelelő ellenőrző szabályozást is eszközölni....nem véletlenül párban járnak a rendőrök stb....mert ugye az ember, ha hatalmat kap...nos, az örökségvédelem kezében hatalom összpontosul....
Ha úgy nézzük Hitler, Sztálin is jót akart, hatalmat kapott....de ugye nem mindenkit tölt el felhőtlen boldogság visszaidézve tetteiket....pedig a maguk idejében ők is nagy partiarcok voltak ám....magam részéről ezt üzenem az örökségvédelemben dolgozóknak...ítél az emlékezet....és az új rendszerrel megítéltetik a régi....az új pedig közeleg....mert "azért a víz az úr"....
Egyébként meg ez az egész off topic....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára guny 2017. április 18., kedd 14:09-kor.



guny
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2015. október 19., hétfő 13:04
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: guny » 2017. április 18., kedd 10:07

Reader írta:Kedves Bagoly!
... DE amig arra sincs penze a muzeumoknak, hogy vegyenek egy normalis gepet (sot, masra sem), addig nem lesznek kepesek jutalmat fizetni sem es ez is csak egy apró reszlet! Az is igaz, hogy nem minden a jutalom!
....
Ez a "nincs pénz" dolog semmi más, mint demagóg duma....persze, hogy nincs pénz addig valamire, amíg nincs is rá szabályozás, és nem is cél....mennyi is volt pl. a Seuso-k kölcsönzése?...de lehetne sorolni a költéseket....méghogy nincs pénz.....na ne vicceljünk már....
akarat nincs, és ez a szomorú!....



Reader
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2016. december 4., vasárnap 22:43
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Reader » 2017. április 18., kedd 10:11

En borusabban latom a történetet. Egyszerűbb a tiltas, mint dolgozni a megoldason. Aki jelenleg megis ezt teszi muzeum/regesz/stb oldlarol, annak az abra szerint nincs eleg sulya a donteshozasban, mert ha lenne, mas lenne a torveny...

Egyebkent gondoljatok bele, milyen fantasztikus lenne, egy olyan online adatbazis, mint amit az angolok mukodtetnek! :(

Nincs penz: hat igen...



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2017. április 18., kedd 10:46

Reader írta:Kedves Bagoly!
Elso sorban leszogeznem, hogy orulok a leletek muzeumba kerulesenek es varom hogy mehessek megcsodalni!
Nekem nem szokasom a Judas duma, ha visszaolvasol lathatod.
A véleményemet tartom, miszerint ennek a kiemelkedő leletnek a modern kori tortenete kivetelesen jol peldazza a jelenlegi szabalyozas hibait! Kerlek, ha ezzel nem ertesz egyet fejtsd ki miert! (Viccen kivul!)
Semmi köze a szabályozáshoz, annak hogy múzeumba került. Leírtam a találók összevitatkoztak az osztozkodáson amiből az egyiküknek elege lett és inkább a múzeumhoz fordult ennyi a történet. Jobban nem mélyülnék bele, nem voltam ott ez is lehet úgy hülyeség ahogy van, bár az tény, hogy a cimborák kiestek a pixisből valamiért és csak 1 ember vitte el a babérokat és az interjú is aki hallotta... elég érdekes volt. :D


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

guny
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2015. október 19., hétfő 13:04
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: guny » 2017. április 18., kedd 10:48

Reader írta:En borusabban latom a történetet. Egyszerűbb a tiltas, mint dolgozni a megoldason. Aki jelenleg megis ezt teszi muzeum/regesz/stb oldlarol, annak az abra szerint nincs eleg sulya a donteshozasban, mert ha lenne, mas lenne a torveny...

Egyebkent gondoljatok bele, milyen fantasztikus lenne, egy olyan online adatbazis, mint amit az angolok mukodtetnek! :(

Nincs penz: hat igen...
Meg még abba is gondoljunk bele, hogy angolok nemigen rendezhetnének meg rallykat, ha ott is az lenne, hogy az első régészeti korú lelet találásával lefújnák az egészet....mindenki mehetne haza....azt hiszem joggal háborodnának fel....merthogy ugye itthon ez a helyzet...(ha találsz valamit, elvileg tevékenység megszüntetés stb...törvény szerint...)....



guny
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2015. október 19., hétfő 13:04
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: guny » 2017. április 18., kedd 10:51

kanbagoly írta:
Reader írta:Kedves Bagoly!
Elso sorban leszogeznem, hogy orulok a leletek muzeumba kerulesenek es varom hogy mehessek megcsodalni!
Nekem nem szokasom a Judas duma, ha visszaolvasol lathatod.
A véleményemet tartom, miszerint ennek a kiemelkedő leletnek a modern kori tortenete kivetelesen jol peldazza a jelenlegi szabalyozas hibait! Kerlek, ha ezzel nem ertesz egyet fejtsd ki miert! (Viccen kivul!)
Semmi köze a szabályozáshoz, annak hogy múzeumba került. Leírtam a találók összevitatkoztak az osztozkodáson amiből az egyiküknek elege lett és inkább a múzeumhoz fordult ennyi a történet. Jobban nem mélyülnék bele, nem voltam ott ez is lehet úgy hülyeség ahogy van, bár az tény, hogy a cimborák kiestek a pixisből valamiért és csak 1 ember vitte el a babérokat és az interjú is aki hallotta... elég érdekes volt. :D


Ha összevitatkoztak is, az is nyilván a szabályozás miatt van....mindennek az az origója....alapvetően befolyásolja az egyes emberek hozzáállását a dolgokhoz...ha holnap ismét illegális lesz bizonyos mennyiségű dollárnál többet tartani a párnában, akkor megint aszerint alkalmazkodnak az individuumok....lesz aki beadja, és lesz, aki butaságnak fogja tartani....



Reader
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2016. december 4., vasárnap 22:43
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Reader » 2017. április 18., kedd 11:05

@Guny: Igen a rallys kerdesem erre iranyult!

@Bagoly: A riportbol a kedvenc reszem, ahogy a "turista" ugy fogalmaz, hogy "jött egy"! :D
Ahogy Guny is irja, megfelelo szabalyozassal talan elejet lehetne venni ilyen vitanak! Tul keppen a jelenlegi szabalyozas szerint a bejelentő is bunelkoveto, nem? Ez nagyon nagy baj! De megegyszer leirom, mielott valaki belem kot! Gratulálok a lelethez es koszonom, hogy jo helyre kerult vegul!



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2017. április 18., kedd 12:28

Akkor, hogy egy picit oldjam a hangulatot nem az újság topikba, hanem ide teszem: http://magyarmuzeumok.hu/tema/4005_kinc ... s_megyeben


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

guny
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2015. október 19., hétfő 13:04
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: guny » 2017. április 18., kedd 14:05

kanbagoly írta:Akkor, hogy egy picit oldjam a hangulatot nem az újság topikba, hanem ide teszem: http://magyarmuzeumok.hu/tema/4005_kinc ... s_megyeben
Nagyon gyors voltál. Épp hogy kiadta az MTI, aztán pár percre rá feltették a magyarmuzeumok.hu-ra, és máris itt a link...talán túl gyors is.... :shhh:



Reader
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2016. december 4., vasárnap 22:43
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Reader » 2017. április 18., kedd 14:11

kanbagoly írta:Akkor, hogy egy picit oldjam a hangulatot nem az újság topikba, hanem ide teszem: http://magyarmuzeumok.hu/tema/4005_kinc ... s_megyeben

Kiraly! :)
Az utolso kep, also soraban lévő kölni denarok (vagy Aachen, stb.) is a lelet reszei, vagy csak illusztracio?



Válasz küldése Előző témaKövetkező téma