Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Segítség!

Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2017. július 6., csütörtök 17:02

talentum írta:
lénárd írta:
kanbagoly írta:
Bobbácsi írta:
Hali!
Elsőre nekem valami római vagy bizánci medálnak....vagy valami ilyesminek tűnik.
A pali arca olyan mint Theodosiusé! :lol:
Romai es az ott Sol romai istenseg sugarkoronaban. Gyonyoru darab!
Köszönöm szépen a segítséget !


Hát Lénárd, ez nagyon odabas...!
Ha gombászás közben találtad vidd be múzeumba, biztos nagyon örülnének neki. Ha keresővel, akkor nemtom mi a helyzet... de ez tényleg nagyon ütős darab.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

guny
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2015. október 19., hétfő 13:04
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: guny » 2017. július 6., csütörtök 21:40

gratula! meg is tudtam gyorsan, hogy vasárnap az 321 márc. 7 óta "pihenőnap", mikor is Nagy Konstantin császár ezt kihírdette....hogy minden elöljáró és városlakó nyugodtan megfürdőzhessen a ragyogó Nap sugaraiban....gondolom...és persze hogy a hét ezzel a nappal kezdődött és nem hétfővel...(és vannak országok-kontinensek,,a hol ez még mindig így van)....hogy minden naphoz volt rendelve istenség (Nap(Sol), Hold(Luna), Merkúr, Mars, Vénusz, Jupiter, Szaturnusz)...és hát persze hogy ezek égitestek is egyben, éppen ezért....és a 7 nap struktúrát az egyiptomiaktól adaptálták....és egy csomó más érdekességet is...:)...juhéééj....
még egyszer szép találat, és kösz!
bocs aki tudta és elolvasta és untattam és nem néz utána mert nem is érdekli és hagyjammár.......



Leopold
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 279
Csatlakozott: 2015. július 28., kedd 18:58
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Leopold » 2017. július 6., csütörtök 22:01

:clap:
én nem tudtam,ezért köszi!
guny írta:gratula! meg is tudtam gyorsan, hogy vasárnap az 321 márc. 7 óta "pihenőnap", mikor is Nagy Konstantin császár ezt kihírdette....hogy minden elöljáró és városlakó nyugodtan megfürdőzhessen a ragyogó Nap sugaraiban....gondolom...és persze hogy a hét ezzel a nappal kezdődött és nem hétfővel...(és vannak országok-kontinensek,,a hol ez még mindig így van)....hogy minden naphoz volt rendelve istenség (Nap(Sol), Hold(Luna), Merkúr, Mars, Vénusz, Jupiter, Szaturnusz)...és hát persze hogy ezek égitestek is egyben, éppen ezért....és a 7 nap struktúrát az egyiptomiaktól adaptálták....és egy csomó más érdekességet is...:)...juhéééj....
még egyszer szép találat, és kösz!
bocs aki tudta és elolvasta és untattam és nem néz utána mert nem is érdekli és hagyjammár.......



Avatar
zoli
Százados
Százados
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2015. július 2., csütörtök 8:04
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: zoli » 2017. július 7., péntek 8:28

kanbagoly írta:
talentum írta:
lénárd írta:
kanbagoly írta:
Bobbácsi írta:
Hali!
Elsőre nekem valami római vagy bizánci medálnak....vagy valami ilyesminek tűnik.
A pali arca olyan mint Theodosiusé! :lol:
Romai es az ott Sol romai istenseg sugarkoronaban. Gyonyoru darab!
Köszönöm szépen a segítséget !


Hát Lénárd, ez nagyon odabas...!



Ha gombászás közben találtad vidd be múzeumba, biztos nagyon örülnének neki. Ha keresővel, akkor nemtom mi a helyzet... de ez tényleg nagyon ütős darab.

Ez nagyon szép találat , gratulálok !

Ennek biztos örülnének bármelyik múzeumban az tuti hogy szívesen fogadnák , csoda szép állapotban van és nem is mindennapi találat .



Imre69
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2016. október 29., szombat 13:17
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Imre69 » 2017. július 7., péntek 14:29

Üdv!Tud valaki olyan szakít aki keresőfej javítást vállal? Elérhetőséggel ha lehet .Előre és köszi.Nel Tornado-rol lenne szó.



lénárd
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 18:28
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: lénárd » 2017. július 7., péntek 23:33

kanbagoly írta:
talentum írta:
lénárd írta:
kanbagoly írta:
Bobbácsi írta:
Hali!
Elsőre nekem valami római vagy bizánci medálnak....vagy valami ilyesminek tűnik.
A pali arca olyan mint Theodosiusé! :lol:
Romai es az ott Sol romai istenseg sugarkoronaban. Gyonyoru darab!
Köszönöm szépen a segítséget !


Hát Lénárd, ez nagyon odabas...!
Ha gombászás közben találtad vidd be múzeumba, biztos nagyon örülnének neki. Ha keresővel, akkor nemtom mi a helyzet... de ez tényleg nagyon ütős darab.
Szép estét a kedves kollégáknak! És a nem kollégáknak. Köszi a jó tanácsokat! Az adott kérdésre akartam választ kapni! A lelkes kolégáknak akik jó viszonyt ápolnak a múzeummal az adja le. Nem találtam! Egy gyüjtemény felszámolásból szármarik. Gondoltam elcserélem a gépemre. De inkább meghagyom a tulajnak hogy adja le oda ahová akarja. Vagy tegye a többi cucca közé.

További szépet a lelkes kollégáknak. Nálam a lelkesedés elszált. Lessz itt olyan olvasó aki érti hogy miért.
Üdv mindenkinek!



Avatar
Risingsun
Százados
Százados
Hozzászólások: 95
Csatlakozott: 2016. március 13., vasárnap 9:18
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Risingsun » 2017. július 9., vasárnap 19:05



www.femkereso.eoldal.hu

Solidus
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2016. június 5., vasárnap 21:41
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Solidus » 2017. július 15., szombat 14:35

Sziasztok!
Ámbár aligha aktuális még a dolog, vagy sikerült megtalálni az illetőt, de keresem azt az úriembert aki pár éve , ha jól emlékszem befőttesüvegekben több száz Doxa órát talált. Ide is, vagy tán a régi fórumra kiposztolta. Szeretnék vásárolni belőle! Eléggé szemetgyönyörködtető találat volt, így biztos van köztünk, aki emlékszik rá.

Hálás köszönet



garrettace150
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: garrettace150 » 2017. július 15., szombat 16:49

solidus írta:Sziasztok!
Ámbár aligha aktuális még a dolog, vagy sikerült megtalálni az illetőt, de keresem azt az úriembert aki pár éve , ha jól emlékszem befőttesüvegekben több száz Doxa órát talált. Ide is, vagy tán a régi fórumra kiposztolta. Szeretnék vásárolni belőle! Eléggé szemetgyönyörködtető találat volt, így biztos van köztünk, aki emlékszik rá.

Hálás köszönet

Erre en is emlekszem , nekem is megfordult a fejemben hogy felkene venni a kapcsolatot vele, de szerintem az mar reg nincs meg.. :/



reinold
Százados
Százados
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 1:13
Tartózkodási hely: Belfast ui:Egy kávára a vendégeim lehettek, ha erre jártok! :D
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: reinold » 2017. július 15., szombat 21:16

solidus írta:Sziasztok!
Ámbár aligha aktuális még a dolog, vagy sikerült megtalálni az illetőt, de keresem azt az úriembert aki pár éve , ha jól emlékszem befőttesüvegekben több száz Doxa órát talált. Ide is, vagy tán a régi fórumra kiposztolta. Szeretnék vásárolni belőle! Eléggé szemetgyönyörködtető találat volt, így biztos van köztünk, aki emlékszik rá.

Hálás köszönet
Sziasztok!
Miért ennyire különlegesek ezek a Doxa órák? Márkás vagy luxus óráknak számítanak? Világosítsatok fel?


Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, és sokan élnek is ezzel a jogukkal.Én is! ;)

Solidus
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2016. június 5., vasárnap 21:41
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Solidus » 2017. július 16., vasárnap 21:13

Ámbár nem eleme a csoportnak ez a téma -ezért elnézést is kérek, de szívesen válaszolok a kérdésedre- pár szóban leírom a saját szemszögem alapján.
A doxa egy népóra volt anno a középosztály részére ami a technika fejlődésével arányosan feledésbe merült (jobb, strapabíróbb modern órák megjelenése).
Viszonylag szűk réteg foglalkozik a doxákkal. Magam azért mert egyes típusai nagyon tetszenek, kedvesek számomra.
Minden doxa esetén, legyen az bármilyen anyagú vagy típusú szerkezettel szerelt, az óraszerkezetek meghökkentően pontosak és a svájci minőség mind anyagminőségben mind összeszerelés szakértelmében minden egyes darabnál jelen volt.
Egyébként a rendbe rakott darabok ma is hordhatók (magam is ezt hordom) mert hajszálpontosak, 4-5-évente ajánlott átnézetni őket.
Annyit figyelembe kell venni hogy egy 60-70-80-90 éves óra nem ütés és vízálló.
Röviden ennyi. Tehát semmi misztifikáció nincs a dologban. :)

reinold írta:
solidus írta:Sziasztok!
Ámbár aligha aktuális még a dolog, vagy sikerült megtalálni az illetőt, de keresem azt az úriembert aki pár éve , ha jól emlékszem befőttesüvegekben több száz Doxa órát talált. Ide is, vagy tán a régi fórumra kiposztolta. Szeretnék vásárolni belőle! Eléggé szemetgyönyörködtető találat volt, így biztos van köztünk, aki emlékszik rá.

Hálás köszönet
Sziasztok!
Miért ennyire különlegesek ezek a Doxa órák? Márkás vagy luxus óráknak számítanak? Világosítsatok fel?



reinold
Százados
Százados
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 1:13
Tartózkodási hely: Belfast ui:Egy kávára a vendégeim lehettek, ha erre jártok! :D
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: reinold » 2017. július 16., vasárnap 22:56

solidus írta:Ámbár nem eleme a csoportnak ez a téma -ezért elnézést is kérek, de szívesen válaszolok a kérdésedre- pár szóban leírom a saját szemszögem alapján.
A doxa egy népóra volt anno a középosztály részére ami a technika fejlődésével arányosan feledésbe merült (jobb, strapabíróbb modern órák megjelenése).
Viszonylag szűk réteg foglalkozik a doxákkal. Magam azért mert egyes típusai nagyon tetszenek, kedvesek számomra.
Minden doxa esetén, legyen az bármilyen anyagú vagy típusú szerkezettel szerelt, az óraszerkezetek meghökkentően pontosak és a svájci minőség mind anyagminőségben mind összeszerelés szakértelmében minden egyes darabnál jelen volt.
Egyébként a rendbe rakott darabok ma is hordhatók (magam is ezt hordom) mert hajszálpontosak, 4-5-évente ajánlott átnézetni őket.
Annyit figyelembe kell venni hogy egy 60-70-80-90 éves óra nem ütés és vízálló.
Röviden ennyi. Tehát semmi misztifikáció nincs a dologban. :)

reinold írta:
solidus írta:Sziasztok!
Ámbár aligha aktuális még a dolog, vagy sikerült megtalálni az illetőt, de keresem azt az úriembert aki pár éve , ha jól emlékszem befőttesüvegekben több száz Doxa órát talált. Ide is, vagy tán a régi fórumra kiposztolta. Szeretnék vásárolni belőle! Eléggé szemetgyönyörködtető találat volt, így biztos van köztünk, aki emlékszik rá.

Hálás köszönet
Sziasztok!
Miért ennyire különlegesek ezek a Doxa órák? Márkás vagy luxus óráknak számítanak? Világosítsatok fel?
Köszönöm a válaszodat! Ez egyébként egy átlag embernek megfizethető volt, vagy teljesen elérhetetlen anno?


Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, és sokan élnek is ezzel a jogukkal.Én is! ;)

kopasz79
Százados
Százados
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 22:32
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: kopasz79 » 2017. július 17., hétfő 8:50

Üdv mindenkinek. Cobra töltőt eltökítettem valahová (sajna), milyet használhatok helyette?

- feszültség, teljesítmény, dugó polaritás stb. gondolok -

Köszönöm



Maszat
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2015. december 19., szombat 10:31
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Maszat » 2017. augusztus 7., hétfő 14:36

Hali srácok.

Kicsit off lesz, de teszek egy próbát, hátha...

Nincs köztetek/ esetleg közeli ismerős-rokon...stb aki foglalkozik pénzváltással ? Volna/ vagyis majd lesz egy kis valutám (font) de a bank nagyon lehúzta most az értékét, ezálltal keresénk olyat akivel lehet koóperálni ez ügybe. Ha valaki tud benne segíteni vagy hogy merre érdeklődjek azt nagy szívesen fogadnám. Akár privátban is.

Minden jót.



Avatar
Zoli13
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 14:17
Tartózkodási hely: Heves-Budapest
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Zoli13 » 2017. augusztus 13., vasárnap 17:38

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni egy DETEKNIX W3 UNIVERZÁLIS VEZETÉK NÉLKÜLI FEJHALLGATÓT,közületek használ valaki ilyet?
Vélemény,tapasztalat?Jöhet privátba is...
Előre is köszönöm a segítséget!! ^:)^



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: tibike » 2017. augusztus 13., vasárnap 18:13

Zoli13 írta:Sziasztok!

Szeretnék vásárolni egy DETEKNIX W3 UNIVERZÁLIS VEZETÉK NÉLKÜLI FEJHALLGATÓT,közületek használ valaki ilyet?
Vélemény,tapasztalat?Jöhet privátba is...
Előre is köszönöm a segítséget!! ^:)^

Szerintem ne ezt válaszd....a füles nem valami strapabiró, és a mérete sem biztos hogy passzolni fog ép a Te fejedre.....nekem ez van:
http://phasetechnical.com.au/product/de ... efree-kit/
és olyan fülest kötök hozzá, amilyet akarok....szeretem a nagy, bezárt füleseket, vagy a kis dugó tipust....ez a tipus nekem nem jött be...az adó rajta van a keresőn, a vevő meg a zsebembe, átkötve a fülessel.....



Avatar
Zoli13
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 14:17
Tartózkodási hely: Heves-Budapest
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Zoli13 » 2017. augusztus 14., hétfő 17:06

Köszi az infót!!



ccrash
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2017. augusztus 11., péntek 14:25
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: ccrash » 2017. augusztus 15., kedd 9:57

Sziasztok!

Fémkereső várárlása előtt állok és nem tudom eldönteni hogy mit vegyek a Garrett at max nézem, de nem tudom, hogy milyen lehet. Nektek mi a véleményetek?
Köszi



Avatar
Zoli13
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 14:17
Tartózkodási hely: Heves-Budapest
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Zoli13 » 2017. augusztus 15., kedd 10:55

Hello!!

Melyik a jobb füles szerintetek?

XP WS1 / WS2 vagy XP WS3.

Köszi..



Adri04
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2017. augusztus 14., hétfő 20:25
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Adri04 » 2017. augusztus 15., kedd 18:16

Sziasztok!

Remélem jó topicba írok, segítségre lenne szükségem, és ide illik leginkább a problémám.
Nem vagyok fémkereső, ezért szeretném a Ti segítségeteket kérni. Múlthét pénteken (08.11.) elhagytam Zamárdi területén, a Balatonban szeretett jegygyűrűm. Kb 3 óra vakon keresgélés után feladtam a dolgot. Még aznap felkerestem 2 hivatásos (vagy legalábbis a honlapokon annak nevezett) fémkeresőt, ám rettentő magas árak mellett sem tudták garantálni, hogy megtalálják a gyűrűmet.
A gyűrűm mások számára nem nagy érték, számomra viszont hihetetlen érzelmi értékkel bír :(
Keresnék itt Köztetek olyan embert/ embereket, akik szoktak azon a területen keresni és esetleg segítenének nekem. Természetesen az elvesztés helyét kb meg tudom mondani/ mutatni, és a megtalálót jutalomban is részesítem!
(a gyűrű: http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?fil ... 1gyuru.jpg )

Remélem maradhat ez az írás, és találok itt Köztetek segítő embereket!
További szép napot! :)

Adrienn



rocco
Százados
Százados
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 18:12
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: rocco » 2017. augusztus 15., kedd 21:21

Adri04 írta:Sziasztok!

Remélem jó topicba írok, segítségre lenne szükségem, és ide illik leginkább a problémám.
Nem vagyok fémkereső, ezért szeretném a Ti segítségeteket kérni. Múlthét pénteken (08.11.) elhagytam Zamárdi területén, a Balatonban szeretett jegygyűrűm. Kb 3 óra vakon keresgélés után feladtam a dolgot. Még aznap felkerestem 2 hivatásos (vagy legalábbis a honlapokon annak nevezett) fémkeresőt, ám rettentő magas árak mellett sem tudták garantálni, hogy megtalálják a gyűrűmet.
A gyűrűm mások számára nem nagy érték, számomra viszont hihetetlen érzelmi értékkel bír :(
Keresnék itt Köztetek olyan embert/ embereket, akik szoktak azon a területen keresni és esetleg segítenének nekem. Természetesen az elvesztés helyét kb meg tudom mondani/ mutatni, és a megtalálót jutalomban is részesítem!
(a gyűrű: http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?fil ... 1gyuru.jpg )

Remélem maradhat ez az írás, és találok itt Köztetek segítő embereket!
További szép napot! :)

Adrienn
Azt már lehet hogy valaki felmarkolta az éj leple alatt...



Adri04
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2017. augusztus 14., hétfő 20:25
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Adri04 » 2017. augusztus 15., kedd 21:29

rocco írta: Azt már lehet hogy valaki felmarkolta az éj leple alatt...
Ennyire népszerű keresőhely lenne? :shock:



rocco
Százados
Százados
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 18:12
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: rocco » 2017. augusztus 15., kedd 21:53

Adri04 írta:
rocco írta: Azt már lehet hogy valaki felmarkolta az éj leple alatt...
Ennyire népszerű keresőhely lenne? :shock:
A Balaton....???Hát jah...én Borsodi vagyok de hirből hallom hogy ott foglalt joformán az összes placc..jobban jársz ha ötvössel csináltatsz egy ugyanojan gyűrűt ha annyira kedves



Adri04
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2017. augusztus 14., hétfő 20:25
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Adri04 » 2017. augusztus 15., kedd 22:05

rocco írta:
Adri04 írta:
rocco írta: Azt már lehet hogy valaki felmarkolta az éj leple alatt...
Ennyire népszerű keresőhely lenne? :shock:
A Balaton....???Hát jah...én Borsodi vagyok de hirből hallom hogy ott foglalt joformán az összes placc..jobban jársz ha ötvössel csináltatsz egy ugyanojan gyűrűt ha annyira kedves

Sajnos az már nem ugyanolyan.
A vihar miatt gondoltam, nem járnak arra sokan... pláne, hogy nem is a part közelében történt.
Köszönöm a válaszod, én azért még várok (kicsit naivan), hátha valaki tud segíteni :)



rocco
Százados
Százados
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 18:12
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: rocco » 2017. augusztus 16., szerda 4:47

Adri04 írta:
rocco írta:
Adri04 írta:
rocco írta: Azt már lehet hogy valaki felmarkolta az éj leple alatt...
Ennyire népszerű keresőhely lenne? :shock:
A Balaton....???Hát jah...én Borsodi vagyok de hirből hallom hogy ott foglalt joformán az összes placc..jobban jársz ha ötvössel csináltatsz egy ugyanojan gyűrűt ha annyira kedves

Sajnos az már nem ugyanolyan.
A vihar miatt gondoltam, nem járnak arra sokan... pláne, hogy nem is a part közelében történt.
Köszönöm a válaszod, én azért még várok (kicsit naivan), hátha valaki tud segíteni :)
Kitartást Kívánok ;)



Adri04
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2017. augusztus 14., hétfő 20:25
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Adri04 » 2017. augusztus 16., szerda 21:59

rocco írta:
Adri04 írta:
rocco írta:
Adri04 írta:
rocco írta: Azt már lehet hogy valaki felmarkolta az éj leple alatt...
Ennyire népszerű keresőhely lenne? :shock:
A Balaton....???Hát jah...én Borsodi vagyok de hirből hallom hogy ott foglalt joformán az összes placc..jobban jársz ha ötvössel csináltatsz egy ugyanojan gyűrűt ha annyira kedves

Sajnos az már nem ugyanolyan.
A vihar miatt gondoltam, nem járnak arra sokan... pláne, hogy nem is a part közelében történt.
Köszönöm a válaszod, én azért még várok (kicsit naivan), hátha valaki tud segíteni :)
Kitartást Kívánok ;)
Köszönöm!



ficuscucis
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: ficuscucis » 2017. augusztus 17., csütörtök 19:31

;)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ficuscucis 2017. október 29., vasárnap 19:57-kor.



Adri04
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2017. augusztus 14., hétfő 20:25
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Adri04 » 2017. augusztus 18., péntek 12:24

ficuscucis írta:
Adri04 írta:
rocco írta:
Adri04 írta:
rocco írta:
Adri04 írta:
rocco írta: Azt már lehet hogy valaki felmarkolta az éj leple alatt...
Ennyire népszerű keresőhely lenne? :shock:
A Balaton....???Hát jah...én Borsodi vagyok de hirből hallom hogy ott foglalt joformán az összes placc..jobban jársz ha ötvössel csináltatsz egy ugyanojan gyűrűt ha annyira kedves

Sajnos az már nem ugyanolyan.
A vihar miatt gondoltam, nem járnak arra sokan... pláne, hogy nem is a part közelében történt.
Köszönöm a válaszod, én azért még várok (kicsit naivan), hátha valaki tud segíteni :)
Kitartást Kívánok ;)
Köszönöm!
Nem keresőztem vízben, de. Elnézve a fotót, a gyűrű igen kis tömegű. Ebből adódóan még ha azonnal észlelted is az elvesztését, amíg lemerült a fövenybe a hullámzás biztosan elvitte messzebbre. Rendszeresen strandolok a Balcsin és tanúja voltam annak amikor egy karikagyűrűt --az lényegesen nehezebb-- vesztett így el az egyik fürdőző. Azonnal utána kapott, csatárláncban tapogattuk végig lábbal a területet de nem találtuk.
Igen, mi is hasonló technikát alkalmaztunk, eredménytelenül.
Időközben egy kedves tag jelentkezett, hogy segítene nekem, hátha előkerül :)



babferi
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2016. április 25., hétfő 11:14
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: babferi » 2017. augusztus 20., vasárnap 18:40

Sziasztok !

Csak kerdesem lenne es azert ebben a tipicban teszem fel , mert ez talan jobban "porog" . Valaki adott mar le talalt regeszeti koru targyat , a teruletileg ittetekes muzeumnak ( en esetemben a miskolci Herman Otto Muzeum ) ? Mik a tapasztalatok , ha egy "kincskereso" ad le valamit , hogyan viszonyulnak az emberhez ilyen esetben ? Mire erdemes ilyenkor figyelni ( ha van ilyen ) ?



ficuscucis
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: ficuscucis » 2017. augusztus 20., vasárnap 19:13

;)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ficuscucis 2017. október 29., vasárnap 19:58-kor.



babferi
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2016. április 25., hétfő 11:14
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: babferi » 2017. augusztus 20., vasárnap 19:21

ficuscucis írta:
babferi írta:Sziasztok !

Csak kerdesem lenne es azert ebben a tipicban teszem fel , mert ez talan jobban "porog" . Valaki adott mar le talalt regeszeti koru targyat , a teruletileg ittetekes muzeumnak ( en esetemben a miskolci Herman Otto Muzeum ) ? Mik a tapasztalatok , ha egy "kincskereso" ad le valamit , hogyan viszonyulnak az emberhez ilyen esetben ? Mire erdemes ilyenkor figyelni ( ha van ilyen ) ?
Törvénytisztelő és azt betartó keresősnek ilyen problémája nem lehet. Ugyanis amennyiben -- a szükséges engedélyekkel rendelkező-- keresős véletlenül régészeti korú tárba botlana azonnal (!) meg kell állni :o a tárgyhoz hozzányúlni, azt elmozdítani eredeti poziciójából szigorúan tilos !!! Információ hordozó !!!
Ezt tudtam eddig is , ahogy mindenki aki keresozik akar igy , akar ugy . A kerdes nem ez volt ... Ha mar itt jarunk ... nem szabad elmozditani , meg informacio meg stb... ervenyes ez akkor is ha olyan szantasbol kerul elo a targy amin mar eke , borona stb... tobb szazszor at ment ? A kerdes csupan koltoi volt .



Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 686
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: norman » 2017. augusztus 20., vasárnap 19:44

babferi írta:Sziasztok !

Csak kerdesem lenne es azert ebben a tipicban teszem fel , mert ez talan jobban "porog" . Valaki adott mar le talalt regeszeti koru targyat , a teruletileg ittetekes muzeumnak ( en esetemben a miskolci Herman Otto Muzeum ) ? Mik a tapasztalatok , ha egy "kincskereso" ad le valamit , hogyan viszonyulnak az emberhez ilyen esetben ? Mire erdemes ilyenkor figyelni ( ha van ilyen ) ?


A gond az hogy valszeg engedély nélkül keresőztél.Ha így mész be máris szabálysértést követtél el.Ha kiderül hogy a terület még régészetileg is védett akkor meg már bűncselekmény.
Vidd be és mond azt hogy szabad szemmel találtad és nem géppel.Bár nem tudom mennyire "régészetileg fontos" tárgyról van szó. :think:


:?:

ficuscucis
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: ficuscucis » 2017. augusztus 20., vasárnap 20:11

;)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ficuscucis 2017. október 29., vasárnap 19:59-kor.



babferi
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2016. április 25., hétfő 11:14
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: babferi » 2017. augusztus 20., vasárnap 20:40

ficuscucis írta:
babferi írta:
ficuscucis írta:
babferi írta:Sziasztok !

Csak kerdesem lenne es azert ebben a tipicban teszem fel , mert ez talan jobban "porog" . Valaki adott mar le talalt regeszeti koru targyat , a teruletileg ittetekes muzeumnak ? Mik a tapasztalatok , ha egy "kincskereso" ad le valamit , hogyan viszonyulnak az emberhez ilyen esetben ? Mire erdemes ilyenkor figyelni ( ha van ilyen ) ?
Törvénytisztelő és azt betartó keresősnek ilyen problémája nem lehet. Ugyanis amennyiben -- a szükséges engedélyekkel rendelkező-- keresős véletlenül régészeti korú tárgyba botlana azonnal (!) meg kell állni :o a tárgyhoz hozzányúlni, azt elmozdítani eredeti poziciójából szigorúan tilos !!! Információ hordozó !!!
Ezt tudtam eddig is , ahogy mindenki aki keresozik akar igy , akar ugy . A kerdes nem ez volt ... Ha mar itt jarunk ... nem szabad elmozditani , meg informacio meg stb... ervenyes ez akkor is ha olyan szantasbol kerul elo a targy amin mar eke , borona stb... tobb szazszor at ment ? A kerdes csupan koltoi volt .
A törvény az törvény gyepen is és szántásban is. Nem tesz kivételt mert a szántásban a "kiszóródott" információt értékelik ki. Olvasgasd a jogszabályok oldalunkat ott ez jól ki lett tárgyalva.
Ugy lesz , koszi a valaszokat !



Avatar
zoli
Százados
Százados
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2015. július 2., csütörtök 8:04
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: zoli » 2017. augusztus 21., hétfő 23:01

babferi írta:
ficuscucis írta:
babferi írta:
ficuscucis írta:
babferi írta:Sziasztok !

Csak kerdesem lenne es azert ebben a tipicban teszem fel , mert ez talan jobban "porog" . Valaki adott mar le talalt regeszeti koru targyat , a teruletileg ittetekes muzeumnak ? Mik a tapasztalatok , ha egy "kincskereso" ad le valamit , hogyan viszonyulnak az emberhez ilyen esetben ? Mire erdemes ilyenkor figyelni ( ha van ilyen ) ?
Törvénytisztelő és azt betartó keresősnek ilyen problémája nem lehet. Ugyanis amennyiben -- a szükséges engedélyekkel rendelkező-- keresős véletlenül régészeti korú tárgyba botlana azonnal (!) meg kell állni :o a tárgyhoz hozzányúlni, azt elmozdítani eredeti poziciójából szigorúan tilos !!! Információ hordozó !!!
Ezt tudtam eddig is , ahogy mindenki aki keresozik akar igy , akar ugy . A kerdes nem ez volt ... Ha mar itt jarunk ... nem szabad elmozditani , meg informacio meg stb... ervenyes ez akkor is ha olyan szantasbol kerul elo a targy amin mar eke , borona stb... tobb szazszor at ment ? A kerdes csupan koltoi volt .
A törvény az törvény gyepen is és szántásban is. Nem tesz kivételt mert a szántásban a "kiszóródott" információt értékelik ki. Olvasgasd a jogszabályok oldalunkat ott ez jól ki lett tárgyalva.
Ugy lesz , koszi a valaszokat !
Szerintem egyáltalán nem így van én is leadtam tárgyakat és láss csodát, örültek neki , azóta is jó a kapcsolat és rendszeresen hívnak ásatásokra én pedig szívesen megyek is .



Reader
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2016. december 4., vasárnap 22:43
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Reader » 2017. szeptember 3., vasárnap 21:46

Talan nem a legjobb hely az alábbi gondolatoknak ez a topic, de valahol ez is egy halk es remenytelen segelykeres...

Gyermekkoromban sokat lofraltam a kis falum környékén. Egy borús őszi napon, hazafelé tartva, a szantasban egyre surusodo csontokra lettem figyelmes. Az elso állkapocs megpillantasaig azt gondoltam haszonallatok maradvanyai hevernek a szantasban. Rendkivul izgalmas felfedezes volt ez egy kisiskolasnak. Egy tanarommal visszatertem a helyszínre, a csontok mellett rengeteg keramia is hevert, melyből HELYTELENUL osszeszedtunk nehany marekkal. Az orvul begyujtott kerámiát a tanar bevitte a teruletileg illetekes muzeumba, ahol a következő információkat közölték vele az illetékesek: a toredekek kora ókortól-középkorig szorodik, illetve általuk ismert hely, a keramiara nem tartanak igényt. Ezután gyerek fejjel évekig kutatattam minden fellelheto információ utan ami erre a középkori kis falura vonatkozott es folytattam sajat szülő falum történetének kutatásaval. A könyvekből fenymasolt oldalak meg ma is megvannak valahol.
Ha jol emlekszem azt olvastam, hogy a helyen a 60-as években tortent egy bejaras es pont.
1-2 evvel ezelőtt, miutan a fent leirt tortenettel traktaltam a kedvesemet, egy setank alkalmaval rakanyarodtunk a kis dombocskara (kereső nélkül!!!), hogy megmutassam mit láttam anno. Meglepetésemre nehany apro kő kivételével szinte semmit sem láttunk. Se csont, se keramia. Kiderult, hogy az intenziv talajmunkak az evek alatt annyira elaproztak oseink hamvait, hogy már nem, volt mit mutatni...
Hogy miert most írom ezt? Mert az idei talajmunkak kiforditottak egy elég nagy kovet, ami a középkori templom valószínűleg utolsó hirmondoja volt. Az útról jol látható a domb. A kő mára eltűnt, feltehetőleg a nagyon közeli epitkezesen került felhasználásra. A szantas széle meterekre van attol a helytől ahol a ko bele akadt a minden bizonnyal ertekes tárcsába/ekebe. Értem, hogy finoman szolva sem gazdasagos otthagyni, de legalább hagyták volna a szantas szélén mementonak... Nem hittem volna, hogy egy nyamvadt kő valaha ilyen hatással lesz ram!
Mégis azt hiszem a hely jo pelda a mai oroksegvedelem egy szeletere. Aki azt hiszi a bolygatott rétegben barmi tuleli az éveket (nem evtizedeket!) az hulye, a szo lexikális értelmében! A mechanikus behatasok es a kemikaliak dolgoznak, könyörtelenül.
Mi van ebben az esetben a bolygatott reteg alatt? Valószínűleg nem sok minden, mert a kis domb könnyebb es olcsóbb művelése céljából a tsz-ek idején szetturtak. Gondolom igy kerultek a felszinre elodeink földi maradványai.
Na mire leirtam ezt, nem is segítséget kérek, csak megkoszonom minden "kedves" kozremukodonek, hogy hagyta/hagyja elveszni mindazt az informaciot, amit egy ennel ésszerűbb szabályozassal meg is menthettek volna...



apafi
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2017. szeptember 5., kedd 20:12
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: apafi » 2017. szeptember 10., vasárnap 20:11

Üdv
Valaki nem tudna egy kis segítséget nyújtani nekem?
Gyűrűk beazonosításában kellene egy kis segítség,pdf, vagy online formában.
A segítséget előre is köszönöm.
Apafi



Dolby
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2017. január 6., péntek 20:25
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Dolby » 2017. október 17., kedd 22:20

Sziasztok!
Kérdésem lenne :
Deteknix vezeték nélkuli füles töltése adott usb kábellel megy.Viszont nincs hozzá hálózati-220 ba dugható konektoros és abba csatlakozható usb bemenetű "dugvillás adapter".
Kérdés:lehet-e tölteni a fülest a Deushoz kapott "dugvillás adapter"-el?!Vagyis:füles+usb+adapter?
50-60kz-en megy a Deusé.Jó lehet az áram átalakítás?nem teszi tönkre a fülest?
ui.egyébként ha rádugom,akkor tölt,zölden világít...

VAGY ESETLEG EGY TELEFONTÖLTŐ???
Köszi



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: tibike » 2017. október 18., szerda 5:38

Töltheted bármivel, a lényeg az, hogy minimum 5 Voltos legyen......az áram csak az időt szabja meg, ha alacsony, hosszab ideig fogja tölteni.....



Avatar
billybad74
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2015. július 4., szombat 5:56
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: billybad74 » 2017. október 23., hétfő 8:00

Google Earth-ról hozzáadott lefedőképet,hogy tudom eltávolítani?
A segítséget előre is köszönöm.


Nem számít hány éves vagy,mennyi pénzed van,mekkora a hatalmad,mit értél el...
Ha anyád megkérdi,hogy miért nincs papucs a lábadon úgyis összeszarod magad...

Válasz küldése Előző témaKövetkező téma