Az új regisztrációk aktiválásához admin jóváhagyás is kell a spammerek miatt. Ezek külföldiek, tehát a regisztrációt megkönnyíti, ha a regisztrálandó névről vagy e-mailről látszik, hogy magyar. Akié mégsem lett aktiválva, esetleg sürgős, küldjön e-mailt!

Padlás-pince-kút leletek

norman
Ezredes
Ezredes
Status: Offline

Re: Padlás-pince-kút leletek

HozzászólásSzerző: norman » 2017. október 23., hétfő 16:49

Szia Ködmön!
Köszi a képet és az ajánlatodat.Sajna Én az ország másik végén vagyok.
Annyit látni hogy egy 1944 es vas hüvely volt.Talán valami Német?Tank löveg.
XP GoldMaxx Power
Aki keres az talál,de aki talál az keres?

Ködmön
Őrmester
Őrmester

Nem fér bele az ezt találtam rovatba, de mégiscsak fémkeresős találta...

HozzászólásSzerző: Ködmön » 2017. november 27., hétfő 19:22

-AMIT NEM FÉMKERESŐVEL TALÁLSZ TÁRGYAT, NE TEDD FEL A FÉMKERESŐS OLDALRA!
-Rendben, de mégiscsak fémkeresős találta kutatás közben és biztosan érdekli az embereket is egy kis történelmi ritkaság.
-Úgy ástad ki a szántón?
-Te most komolyan hülyének nézel? Ásson a régész, meg a törvényhozó. Én padlásokra, pincékbe járok, amit nem találtam a törvényben. Ha nem csipog a fémkereső, azért körbenézek a kacatok között. Kb. 50 üres padlás után most... a tulaj hülyének néz, hogy mit csinálok egy írógéppel és akar adni ingyen egy usb-s billentyűzetet...

Magyar írást egyáltalán nem találtam erről a neten, csak angol német oldalak, egyedül az e-bay en van egy rossz állapotúról irányár...
Akinek ilyen írógépe van Magyarországon, meghívom egy vacsorára, persze miután megmosakszok rendesen a sok portól és pókhálótól.

Olympia Robust, imádlak!
Csatolmányok
olympia_robust_1944_metdet.jpg
olympia_robust_1944_metdet.jpg (184.2 KiB) Megtekintve 363 alkalommal
https://youtu.be/QOKLahkTK10

Magnum Force
Hadnagy
Hadnagy

Re: Nem fér bele az ezt találtam rovatba, de mégiscsak fémkeresős találta...

HozzászólásSzerző: Magnum Force » 2017. november 27., hétfő 20:17

Ködmön írta:-AMIT NEM FÉMKERESŐVEL TALÁLSZ TÁRGYAT, NE TEDD FEL A FÉMKERESŐS OLDALRA!
-Rendben, de mégiscsak fémkeresős találta kutatás közben és biztosan érdekli az embereket is egy kis történelmi ritkaság.
-Úgy ástad ki a szántón?
-Te most komolyan hülyének nézel? Ásson a régész, meg a törvényhozó. Én padlásokra, pincékbe járok, amit nem találtam a törvényben. Ha nem csipog a fémkereső, azért körbenézek a kacatok között. Kb. 50 üres padlás után most... a tulaj hülyének néz, hogy mit csinálok egy írógéppel és akar adni ingyen egy usb-s billentyűzetet...

Magyar írást egyáltalán nem találtam erről a neten, csak angol német oldalak, egyedül az e-bay en van egy rossz állapotúról irányár...
Akinek ilyen írógépe van Magyarországon, meghívom egy vacsorára, persze miután megmosakszok rendesen a sok portól és pókhálótól.

Olympia Robust, imádlak!

A nagymamának volt ilyenje. Lábbal hajtós varrógépe is. :D
Szép lelet! Jó ötlet a padláson keresőzni, mert nem tapad két kiló sár a bakancsra. :) Én is szoktam néha. Egy rézmozsár volt eddig a legnagyobb lelet.

melytalalo
Lengető
Lengető

Re: Padlás-pince-kút leletek

HozzászólásSzerző: melytalalo » 2017. november 28., kedd 22:55

Ködmön írta:-AMIT NEM FÉMKERESŐVEL TALÁLSZ TÁRGYAT, NE TEDD FEL A FÉMKERESŐS OLDALRA!
-Úgy ástad ki a szántón?

Olympia Robust, imádlak!

Szia Gabor!
Gratulalok a padlas lellethez.
Ez a "OLYMPIA ROBUST WEHRMACHT / SS RUNE" tenyleg a neten a vilag egyik legjobban kersett irogep gyujtoi darab. Igaz, hogy nincs is tobb elado az egesz nemzetkozi neten csak 1 darab, de a 900 EUR arat sokalom. Az egesz irogep nem er semmit csak az 5-os gomb es mechanikaja.
Amit tenyleg nem hiszek el, hogy Magyarorszagon talaltad. LAtom a gep alatt a 2015os radiotechnika evkonv zert virit...
Barati udozlettel mivel nem irtal vissza privatba
Sandor
Csatolmányok
g2713_6351__6351_1404659070.jpg
g2713_6351__6351_1404659070.jpg (111.61 KiB) Megtekintve 202 alkalommal

allando
Százados
Százados

Re: Nem fér bele az ezt találtam rovatba, de mégiscsak fémkeresős találta...

HozzászólásSzerző: allando » 2017. december 3., vasárnap 14:09

-Úgy ástad ki a szántón?

Olympia Robust, imádlak!

Szamomra elég furi, hogy a tintaszalag nincs kiszáradva...
An unidentified coin is a piece of metal. An identified coin is a piece of history.
Kb magyarul: Egy azonosítatlan érme, csak egy darab fém - egy azonosított érme egy darab történelem.

Vissza: “Egyéb témák”