Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Padlás-pince-kút leletek

Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Padlás-pince-kút leletek

Hozzászólás Szerző: norman » 2017. október 23., hétfő 16:49

Szia Ködmön!
Köszi a képet és az ajánlatodat.Sajna Én az ország másik végén vagyok.
Annyit látni hogy egy 1944 es vas hüvely volt.Talán valami Német?Tank löveg.


:?:

Avatar
Ködmön
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2015. július 7., kedd 15:51
Tartózkodási hely: Veszprém megye
Kapcsolat:
Status: Offline

Nem fér bele az ezt találtam rovatba, de mégiscsak fémkeresős találta...

Hozzászólás Szerző: Ködmön » 2017. november 27., hétfő 19:22

-AMIT NEM FÉMKERESŐVEL TALÁLSZ TÁRGYAT, NE TEDD FEL A FÉMKERESŐS OLDALRA!
-Rendben, de mégiscsak fémkeresős találta kutatás közben és biztosan érdekli az embereket is egy kis történelmi ritkaság.
-Úgy ástad ki a szántón?
-Te most komolyan hülyének nézel? Ásson a régész, meg a törvényhozó. Én padlásokra, pincékbe járok, amit nem találtam a törvényben. Ha nem csipog a fémkereső, azért körbenézek a kacatok között. Kb. 50 üres padlás után most... a tulaj hülyének néz, hogy mit csinálok egy írógéppel és akar adni ingyen egy usb-s billentyűzetet...

Magyar írást egyáltalán nem találtam erről a neten, csak angol német oldalak, egyedül az e-bay en van egy rossz állapotúról irányár...
Akinek ilyen írógépe van Magyarországon, meghívom egy vacsorára, persze miután megmosakszok rendesen a sok portól és pókhálótól.

Olympia Robust, imádlak!
Csatolmányok
olympia_robust_1944_metdet.jpg
olympia_robust_1944_metdet.jpg (184.2 KiB) Megtekintve 23304 alkalommal



Avatar
Magnum Force
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2015. szeptember 13., vasárnap 16:21
Status: Offline

Re: Nem fér bele az ezt találtam rovatba, de mégiscsak fémkeresős találta...

Hozzászólás Szerző: Magnum Force » 2017. november 27., hétfő 20:17

Ködmön írta:-AMIT NEM FÉMKERESŐVEL TALÁLSZ TÁRGYAT, NE TEDD FEL A FÉMKERESŐS OLDALRA!
-Rendben, de mégiscsak fémkeresős találta kutatás közben és biztosan érdekli az embereket is egy kis történelmi ritkaság.
-Úgy ástad ki a szántón?
-Te most komolyan hülyének nézel? Ásson a régész, meg a törvényhozó. Én padlásokra, pincékbe járok, amit nem találtam a törvényben. Ha nem csipog a fémkereső, azért körbenézek a kacatok között. Kb. 50 üres padlás után most... a tulaj hülyének néz, hogy mit csinálok egy írógéppel és akar adni ingyen egy usb-s billentyűzetet...

Magyar írást egyáltalán nem találtam erről a neten, csak angol német oldalak, egyedül az e-bay en van egy rossz állapotúról irányár...
Akinek ilyen írógépe van Magyarországon, meghívom egy vacsorára, persze miután megmosakszok rendesen a sok portól és pókhálótól.

Olympia Robust, imádlak!
A nagymamának volt ilyenje. Lábbal hajtós varrógépe is. :D
Szép lelet! Jó ötlet a padláson keresőzni, mert nem tapad két kiló sár a bakancsra. :) Én is szoktam néha. Egy rézmozsár volt eddig a legnagyobb lelet.



melytalalo
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2017. április 23., vasárnap 12:11
Tartózkodási hely: Csongrád megye
Status: Offline

Re: Padlás-pince-kút leletek

Hozzászólás Szerző: melytalalo » 2017. november 28., kedd 22:55

Ködmön írta:-AMIT NEM FÉMKERESŐVEL TALÁLSZ TÁRGYAT, NE TEDD FEL A FÉMKERESŐS OLDALRA!
-Rendben, de mégiscsak fémkeresős találta kutatás közben és biztosan érdekli az embereket is egy kis történelmi ritkaság.
-Úgy ástad ki a szántón?
-Te most komolyan hülyének nézel? Ásson a régész, meg a törvényhozó. Én padlásokra, pincékbe járok, amit nem találtam a törvényben. Ha nem csipog a fémkereső, azért körbenézek a kacatok között. Kb. 50 üres padlás után most... a tulaj hülyének néz, hogy mit csinálok egy írógéppel és akar adni ingyen egy usb-s billentyűzetet...

Magyar írást egyáltalán nem találtam erről a neten, csak angol német oldalak, egyedül az e-bay en van egy rossz állapotúról irányár...
Akinek ilyen írógépe van Magyarországon, meghívom egy vacsorára, persze miután megmosakszok rendesen a sok portól és pókhálótól.

Olympia Robust, imádlak!
Szia Gabor!
Gratulalok a padlas lellethez.
Ez a "OLYMPIA ROBUST WEHRMACHT / SS RUNE" tenyleg a neten a vilag egyik legjobban kersett irogep gyujtoi darab. Igaz, hogy nincs is tobb elado az egesz nemzetkozi neten csak 1 darab, de a 900 EUR arat sokalom. Az egesz irogep nem er semmit csak az 5-os gomb es mechanikaja.
Amit tenyleg nem hiszek el, hogy Magyarorszagon talaltad. LAtom a gep alatt a 2015os radiotechnika evkonv zert virit...
Barati udozlettel mivel nem irtal vissza privatba
Sandor
Csatolmányok
g2713_6351__6351_1404659070.jpg
g2713_6351__6351_1404659070.jpg (111.61 KiB) Megtekintve 23143 alkalommal



allando
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2016. szeptember 7., szerda 20:16
Status: Offline

Re: Nem fér bele az ezt találtam rovatba, de mégiscsak fémkeresős találta...

Hozzászólás Szerző: allando » 2017. december 3., vasárnap 14:09

Ködmön írta:-AMIT NEM FÉMKERESŐVEL TALÁLSZ TÁRGYAT, NE TEDD FEL A FÉMKERESŐS OLDALRA!
-Rendben, de mégiscsak fémkeresős találta kutatás közben és biztosan érdekli az embereket is egy kis történelmi ritkaság.
-Úgy ástad ki a szántón?
-Te most komolyan hülyének nézel? Ásson a régész, meg a törvényhozó. Én padlásokra, pincékbe járok, amit nem találtam a törvényben. Ha nem csipog a fémkereső, azért körbenézek a kacatok között. Kb. 50 üres padlás után most... a tulaj hülyének néz, hogy mit csinálok egy írógéppel és akar adni ingyen egy usb-s billentyűzetet...

Magyar írást egyáltalán nem találtam erről a neten, csak angol német oldalak, egyedül az e-bay en van egy rossz állapotúról irányár...
Akinek ilyen írógépe van Magyarországon, meghívom egy vacsorára, persze miután megmosakszok rendesen a sok portól és pókhálótól.

Olympia Robust, imádlak!
Szamomra elég furi, hogy a tintaszalag nincs kiszáradva...


An unidentified coin is a piece of metal. An identified coin is a piece of history.
Kb magyarul: Egy azonosítatlan érme, csak egy darab fém - egy azonosított érme egy darab történelem.

Avatar
Ködmön
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2015. július 7., kedd 15:51
Tartózkodási hely: Veszprém megye
Kapcsolat:
Status: Offline

Épületek kutatóinak tipp

Hozzászólás Szerző: Ködmön » 2018. január 13., szombat 13:59

A fémkeresőzés olyan tudomány, ahol sok év gyakorlat után is lehet mit tanulni.

Második olyan más jellegű egykori lakóingatlan projektünk van ezen a hétvégén, amikor ismét azzal szembesültünk, hogy egy ingatlan 1. emeletén (!) is lehet "földben" ásni egy métert (!), ha valamit jelez a gép és nem az alsóbb szint csillárja...

Ez a Botsinkay birtok projekt egy felújítás előtti kúriaépület, ahol a német vállalkozó egy felkért statikus érdekes meglátásai után elgondolkodott, nem vásárolt-e az ingatlannal együtt valami mást is.. (egy ingatlanos szakember vagy egy statikus olyant is meglát, amit egy átlagember nem vesz észre)

Ami fémkereső szakmai szempontból érdekes (bár tervező építőmérnökök biztos tisztában vannak ilyen régi dolgokkal) felfedezés részemről, hogy az alagsori boltíves helyiségek és a felső szint könnyen felszedhető hajópadlója (hajópadló tartó gerendák - sárga) közötti tér földszerű homokos anyaggal (kékkel jelölt terület) van kitöltve az ívnek megfelelő 10cm-100 cm vastagságban, az eddigiekben már látott kivitelezésekkel ellentétben.
Ezen építészeti megoldás kiváló megoldást nyújthat az egykori tulajdonosoknak, akik egy csík oldal-hajópadló (lila), vagy egy darab parketta könnyű eltávolítása után filmekbe illő rejtekhelyet alakíthattak ki maguknak igény esetén...
Csatolmányok
elso_szint_hajopadlo_alatt_f2.jpg
elso_szint_hajopadlo_alatt_f2.jpg (193.31 KiB) Megtekintve 22912 alkalommal
boltiv_es_felso_szint_altal_hatarolt_resz.jpg
boltiv_es_felso_szint_altal_hatarolt_resz.jpg (59.71 KiB) Megtekintve 22912 alkalommal



Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Padlás-pince-kút leletek

Hozzászólás Szerző: norman » 2018. január 13., szombat 21:37

Izgalmas tèma.Volt esetleg valami talàlat?


:?:

Avatar
Ködmön
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2015. július 7., kedd 15:51
Tartózkodási hely: Veszprém megye
Kapcsolat:
Status: Offline

Norman

Hozzászólás Szerző: Ködmön » 2018. január 13., szombat 22:17

A teljes projekt 1-2 hétvégét vesz igénybe a sok helyiség és a falak (szobák, pince, padlás, kémények, kert, stb.) szisztematikus, precíz átkutatása végett. Itt minden cm át lesz vizsgálva, itt nem vagyunk finnyásak bemászni a mászókéménybe vagy bebújni a padlás gerendák mögé.
A falbontásokat, penészes pincét nem is részletezem.

A cél, hogy teljes bizonyossággal győződjünk meg, ha nincs ott semmi, vagy esetleg legyen gyümölcse a munkánknak akkor, ha már lehetőséget kaptunk egy ilyen projektben.
Ami pozitív, hogy egy komoly projekttel lettünk szakmai gyakorlatban gazdagabbak.

A projekt befejezésekor részletes szöveges és képes beszámolót fogok közölni a fórumra. Üdv!



Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Padlás-pince-kút leletek

Hozzászólás Szerző: norman » 2018. január 13., szombat 22:29

:-bd


:?:

Avatar
Korben Dallas
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2017. március 13., hétfő 10:58
Status: Offline

Re: Padlás-pince-kút leletek

Hozzászólás Szerző: Korben Dallas » 2018. január 15., hétfő 12:46

Nagyon jó! A régi vastag tömésfalak is szép dolgokat rejthetnek. Akár istállóépületek is. Habár azokon a helyeken nem olyan gazdagok éltek. Nekem volt már néhány ilyen leletem. Legutóbb tömésfalban volt egy anyagiakban nem annyira, de az adott családnak érzelmileg nagyon értékes holmi amit a II. VH alatt rejtettek el. Dédmamáék alpakka étkészlete, szerény ékszerek, akkori pengők egy akkori hírlapba csavarva és betapasztva a spájz falába. Még az az esküvői fénykép is szinte tökéletes állapotban volt meg aminek a túloldala postai képeslap volt.



Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Padlás-pince-kút leletek

Hozzászólás Szerző: norman » 2018. március 8., csütörtök 11:40

Hali.A màgneses horgàszat minek szàmìt?Arra is kell valami engedèly?,Valakinek tapasztalat hogy egyàltalàn èrdemes ezzel foglalkozni?Kutakban,kanálisokban,folyòkban stb.Milyen technika van arra hogy a màgnes ne akadjon el àgban kőben stb?


:?:

borbas
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2018. február 20., kedd 9:57
Status: Offline

Re: Padlás-pince-kút leletek

Hozzászólás Szerző: borbas » 2018. március 8., csütörtök 15:02

norman írta:Hali.A màgneses horgàszat minek szàmìt?Arra is kell valami engedèly?,Valakinek tapasztalat hogy egyàltalàn èrdemes ezzel foglalkozni?Kutakban,kanálisokban,folyòkban stb.Milyen technika van arra hogy a màgnes ne akadjon el àgban kőben stb?
Miért kellene engedély? :D A mágnes fölé egy üdítősflakon felső felét kell felfűzni a zsinorra és akkór nem akad el!



Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Padlás-pince-kút leletek

Hozzászólás Szerző: norman » 2018. március 8., csütörtök 17:37

borbas írta:
norman írta:Hali.A màgneses horgàszat minek szàmìt?Arra is kell valami engedèly?,Valakinek tapasztalat hogy egyàltalàn èrdemes ezzel foglalkozni?Kutakban,kanálisokban,folyòkban stb.Milyen technika van arra hogy a màgnes ne akadjon el àgban kőben stb?
Miért kellene engedély? :D A mágnes fölé egy üdítősflakon felső felét kell felfűzni a zsinorra és akkór nem akad el!
Igen ezt olvastam màr.Egyenlőre gondolkodok a tèmàn.Mivel ez is fèmkeresès szìvesen olvasnèk tapasztalatokat.Akàr privbe is.


:?:

Avatar
billybad74
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2015. július 4., szombat 5:56
Status: Offline

Re: Padlás-pince-kút leletek

Hozzászólás Szerző: billybad74 » 2018. március 8., csütörtök 21:53

norman írta:
borbas írta:
norman írta:Hali.A màgneses horgàszat minek szàmìt?Arra is kell valami engedèly?,Valakinek tapasztalat hogy egyàltalàn èrdemes ezzel foglalkozni?Kutakban,kanálisokban,folyòkban stb.Milyen technika van arra hogy a màgnes ne akadjon el àgban kőben stb?
Miért kellene engedély? :D A mágnes fölé egy üdítősflakon felső felét kell felfűzni a zsinorra és akkór nem akad el!
Igen ezt olvastam màr.Egyenlőre gondolkodok a tèmàn.Mivel ez is fèmkeresès szìvesen olvasnèk tapasztalatokat.Akàr privbe is.
Az is fémkeresés mikor a cigány szedegeti a vasat? :ymdevil:


Nem számít hány éves vagy,mennyi pénzed van,mekkora a hatalmad,mit értél el...
Ha anyád megkérdi,hogy miért nincs papucs a lábadon úgyis összeszarod magad...

Avatar
Együgyű Károly
Százados
Százados
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:00
Status: Offline

Re: Padlás-pince-kút leletek

Hozzászólás Szerző: Együgyű Károly » 2018. március 8., csütörtök 22:04

billybad74 írta:
norman írta:
borbas írta:
norman írta:Hali.A màgneses horgàszat minek szàmìt?Arra is kell valami engedèly?,Valakinek tapasztalat hogy egyàltalàn èrdemes ezzel foglalkozni?Kutakban,kanálisokban,folyòkban stb.Milyen technika van arra hogy a màgnes ne akadjon el àgban kőben stb?
Miért kellene engedély? :D A mágnes fölé egy üdítősflakon felső felét kell felfűzni a zsinorra és akkór nem akad el!
Igen ezt olvastam màr.Egyenlőre gondolkodok a tèmàn.Mivel ez is fèmkeresès szìvesen olvasnèk tapasztalatokat.Akàr privbe is.
Az is fémkeresés mikor a cigány szedegeti a vasat? :ymdevil:
Azt is tiltják, ezt is... :roll:

Amúgy, hogy felvetetted itt a fórumben ezt a mágneses dolgot, sztem ezt is betiltják hamarosan... :-ss



Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Padlás-pince-kút leletek

Hozzászólás Szerző: norman » 2018. május 28., hétfő 22:21

Együgyű Károly írta:
billybad74 írta:
norman írta:
borbas írta:
norman írta:Hali.A màgneses horgàszat minek szàmìt?Arra is kell valami engedèly?,Valakinek tapasztalat hogy egyàltalàn èrdemes ezzel foglalkozni?Kutakban,kanálisokban,folyòkban stb.Milyen technika van arra hogy a màgnes ne akadjon el àgban kőben stb?
Miért kellene engedély? :D A mágnes fölé egy üdítősflakon felső felét kell felfűzni a zsinorra és akkór nem akad el!
Igen ezt olvastam màr.Egyenlőre gondolkodok a tèmàn.Mivel ez is fèmkeresès szìvesen olvasnèk tapasztalatokat.Akàr privbe is.
Az is fémkeresés mikor a cigány szedegeti a vasat? :ymdevil:
Azt is tiltják, ezt is... :roll:

Amúgy, hogy felvetetted itt a fórumben ezt a mágneses dolgot, sztem ezt is betiltják hamarosan... :-ss
Itt a baj nem kicsi :(
Egy levélváltásom:
"Tisztelt Egyesület/ Elnök úr!



Azzal a kérdéssel fordulnék Önökhöz hogy ütközik-e bármilyen problémába a H.... tavon történő mágnes horgászat.

A lényege hogy egy kb 7 cm átmérőjű mágnessel és 15 méter kötéllel a tóban található esetleges vas "hulladékokat" megfogom és eltávolítom./ ágasok,beesett egyéb holmik/

Ez egy hobbi és természetesen sem a tóban sem pedig a környezetében semmiféle kárt nem okoz.Tudtommal erre a tevékenységre semmiféle szabályozás nincs és nem igényel külön engedélyezést sem.De úgy gondolom így korrekt ha egyeztetek önökkel. az félreértések elkerülése végett.

A kiszedett szemetet természetesen elviszem,ezzel is tisztítva némileg a tavat.

Köszönöm előre is a válaszukat.

Tisztelettel:

A válasz:
Tisztelt ...... Úr!



Amit Ön kér az nem horgászat. Az, hogy a H..... tavon fémtárgyat szeretne keresni az más hatóság engedélyezési körébe tartozik. Például az Északerdő Zrt, Katasztrófavédelem…stb. Ha mint a halgazdálkodási jog gyakorlója kell nyilatkoznom, akkor azt mondom minden eszközzel tiltakozni fogok, hogy a H...... tó növény és állatvilágát ilyen módon zavarja. Nem beszélve arról, hogy mi történne akkor, ha valamilyen robbanószerre találna.



Üdvözlettel ............
elnök


:?:

Avatar
billybad74
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2015. július 4., szombat 5:56
Status: Offline

Re: Padlás-pince-kút leletek

Hozzászólás Szerző: billybad74 » 2018. május 29., kedd 9:46

Lehet,hogy nem akar konkurenciát.


Nem számít hány éves vagy,mennyi pénzed van,mekkora a hatalmad,mit értél el...
Ha anyád megkérdi,hogy miért nincs papucs a lábadon úgyis összeszarod magad...

Avatar
templomos
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 21:05
Tartózkodási hely: Heves-megye
Status: Offline

Re: Padlás-pince-kút leletek

Hozzászólás Szerző: templomos » 2018. május 29., kedd 15:22

billybad74 írta:Lehet,hogy nem akar konkurenciát.
Vigyázz hajnalban a szántón,mert felétek rohant el a medve abonyból :) jó nagy dagadt mint én :D nehogy rám kellene hagynod a magnumot :D de tényleg fél szem fél fül...



Avatar
billybad74
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2015. július 4., szombat 5:56
Status: Offline

Re: Padlás-pince-kút leletek

Hozzászólás Szerző: billybad74 » 2018. május 31., csütörtök 7:51

templomos írta:
billybad74 írta:Lehet,hogy nem akar konkurenciát.
Vigyázz hajnalban a szántón,mert felétek rohant el a medve abonyból :) jó nagy dagadt mint én :D nehogy rám kellene hagynod a magnumot :D de tényleg fél szem fél fül...
Ne is mondd majdnem 7 hektáros területet őrzök éjszaka két óránként körbe kell járnom most éjszaka kicsit fostam.Méteres fű van ha előugrott volna a medve mindjárt lett volna egy másik barnamedve is. =))


Nem számít hány éves vagy,mennyi pénzed van,mekkora a hatalmad,mit értél el...
Ha anyád megkérdi,hogy miért nincs papucs a lábadon úgyis összeszarod magad...

Avatar
Ködmön
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2015. július 7., kedd 15:51
Tartózkodási hely: Veszprém megye
Kapcsolat:
Status: Offline

Mennyi ilyen lehet még....

Hozzászólás Szerző: Ködmön » 2019. április 18., csütörtök 16:46

Motiváló anyag! Pont ebbe a topicba való.

https://infostart.hu/kultura/2019/04/16 ... eszthelyen

Sok kérdést felvet a téma.

Pincébe le! Hajrá!
Csatolmányok
kell egy kis motivacio.jpg
kell egy kis motivacio.jpg (195.81 KiB) Megtekintve 21029 alkalommal



Avatar
Gandalf
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2018. december 20., csütörtök 23:51
Status: Offline

Re: Mennyi ilyen lehet még....

Hozzászólás Szerző: Gandalf » 2019. április 18., csütörtök 17:30

Ködmön írta:Motiváló anyag! Pont ebbe a topicba való.

https://infostart.hu/kultura/2019/04/16 ... eszthelyen

Sok kérdést felvet a téma.

Pincébe le! Hajrá!
Kitűnő! Én is a dédpapa pincéjéből szoktam pénzeket kiásni. remélem onnan még nem tilos. És gombászni sem ;)



Avatar
Ködmön
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2015. július 7., kedd 15:51
Tartózkodási hely: Veszprém megye
Kapcsolat:
Status: Offline

Re: Mennyi ilyen lehet még....

Hozzászólás Szerző: Ködmön » 2019. augusztus 31., szombat 19:34

Sziasztok!
Nem találtam a konkrét böngészési témámnak megfelelő topicot.
Első keresésre 63 db világháború utáni cikket találtam elásott, elrejtett kincs, érték, stb. témában.
Érdekesség a téma iránt érdeklődőknek.

Tényleg mennyi minden lehet még lakóingatlanok pincéjében, kertjében....

A rengeteg cikket a https://www.arcanum.hu/hu/ ingyenes és előfizetéses felületével találtam.
Ajánlom a hasonló érdeklődésűeknek!
Csáo
Csatolmányok
1944_szekely_nep.jpg
1944_szekely_nep.jpg (259.1 KiB) Megtekintve 7554 alkalommal



Avatar
Ködmön
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2015. július 7., kedd 15:51
Tartózkodási hely: Veszprém megye
Kapcsolat:
Status: Offline

Fémkeresőzés vs. mágneshorgászat? Ugyan már

Hozzászólás Szerző: Ködmön » 2020. április 28., kedd 20:03

Sziasztok Kollégák!
Én érzem csak azt, hogy egyre jobban nyomulnak a mágneshorgászok legálisan, és lassan átnyergel mindenki mágnest dobálni?
Igaz szép fogásokat is látni náluk, de azért a mi sportunkban nagyobb kapások lehetnek.
Annak ellenére, hogy rengeteg mágneshorgász videó és oldal alakult, azért részemről is nyomulunk fémkeresővel, még ha nem is olyan látványosan, mit jó pár tisztelt kolléga itt a fórumon.
Érzékeltetni akarom, hogy a mágneshorgászat el is bújhat a keresősök mellett.
Nálam a karantén továbbra is a padlásokra, pincékbe való "bezártságot" jelenti, persze 100 ból egyszer találok ilyen befalazott ajtót.
Ja, hogy mit rejtett, lehet, hogy semmi érdekeset...
Jó szerencsét, jó egészséget kívánok mindenkinek!
Csatolmányok
befalazott ajto.jpg
befalazott ajto.jpg (158.06 KiB) Megtekintve 6634 alkalommal



Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Padlás-pince-kút leletek

Hozzászólás Szerző: norman » 2020. április 29., szerda 13:45

Szeva Ködmön!
Próbáltam a mágnest én is vagy kétszer de nem volt valami izgalmas....
A lényeg meg nem mágnesezhető)
Irígyellek hogy ilyen frankó helyeken kutakodhatsz.
Sok sikert továbbra is.


:?:

melytalalo
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2017. április 23., vasárnap 12:11
Tartózkodási hely: Csongrád megye
Status: Offline

Re: Padlás-pince-kút leletek

Hozzászólás Szerző: melytalalo » 2020. április 29., szerda 19:52

Ködmi te meg elsz ?? Igen eltuntel.
Esküszöm Ködmi, miattad erdemes jarni ide forumra. A tobbieket is tisztelem és le a kalappal a talalatok miatt, de te kulonleges vagy (nem csak a hatosagoknak). A te regebbi irasaid alapjan sokat tanultam es hasznositottam.
Elarulod, egy ilyen befalazas utan hogyan lepsz tovabb? Szetvered a falat?
Hogyan talalsz amugy atnezheto ingatlanokat?
Szabad egyaltalan pincekben padlasokon keresozni?
Mi van ha talalsz a pince foldjeben romai penzt?
Koszonom a valaszokat
:x



Avatar
Ködmön
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2015. július 7., kedd 15:51
Tartózkodási hely: Veszprém megye
Kapcsolat:
Status: Offline

Re: Padlás-pince-kút leletek

Hozzászólás Szerző: Ködmön » 2020. május 24., vasárnap 12:51

Szia Gábor!
Nem tűntem el, több hasonló ház projekt foglal le.
Ne kérdezz annyit, mint egy rendőr vagy múzeumi fórumozó, inkább kutass te is.
:x
Csatolmányok
befalazott_200523.jpg
befalazott_200523.jpg (241.5 KiB) Megtekintve 6078 alkalommal



Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Padlás-pince-kút leletek

Hozzászólás Szerző: norman » 2020. május 24., vasárnap 13:46

Ködmön írta:
2020. május 24., vasárnap 12:51
Szia Gábor!
Nem tűntem el, több hasonló ház projekt foglal le.
Ne kérdezz annyit, mint egy rendőr vagy múzeumi fórumozó, inkább kutass te is.
:x
:-bd


:?:

Válasz küldése Előző témaKövetkező téma