Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Lánctalp

Tiger1
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2016. január 9., szombat 21:53
Status: Offline

Lánctalp

Hozzászólás Szerző: Tiger1 » 2016. január 10., vasárnap 17:47

Üdvözlet a kedves tagtársaknak! csak jelezni szeretném ha esetleg valaki talált-vagy talál lánctalpszemet,lánctalpgörgőt,hókarmot,stb, szívesen megvételezném, II.vh-s elönyben, további jó kapirgászást! :)



Avatar
billybad74
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2015. július 4., szombat 5:56
Status: Offline

Re: Lánctalp

Hozzászólás Szerző: billybad74 » 2016. január 11., hétfő 8:30

Tiger1 írta:Üdvözlet a kedves tagtársaknak! csak jelezni szeretném ha esetleg valaki talált-vagy talál lánctalpszemet,lánctalpgörgőt,hókarmot,stb, szívesen megvételezném, II.vh-s elönyben, további jó kapirgászást! :)
Akkor mennyit adsz egy harckocsiért?


Nem számít hány éves vagy,mennyi pénzed van,mekkora a hatalmad,mit értél el...
Ha anyád megkérdi,hogy miért nincs papucs a lábadon úgyis összeszarod magad...

Tiger1
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2016. január 9., szombat 21:53
Status: Offline

Re: Lánctalp

Hozzászólás Szerző: Tiger1 » 2016. január 11., hétfő 10:28

Az attól függ, pl: típus, állapot stb. de én inkább az apróbb alkatrészeket csipegetem.



Feza
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2015. július 2., csütörtök 8:31
Status: Offline

Re: Lánctalp

Hozzászólás Szerző: Feza » 2016. január 11., hétfő 11:06

Üdv mindenkinek.

Kb másfél éve voltam egy nagygazda terciáján, és akkor még nem votlak ekkora szigorítások! Megkérdeztem, hogy lehetne-e keresgélni mivel sok-sok hektárja van, nagyrésze wh-s tercia. Majd elkezdte mondani, hogy tudom-e hogy van egy komplett német tank az 1ik (rétnek nyílvánitott mocsaras területén )! Hallani hallottam már róla de nem hiszem a mesékben mire ő azt mondja, hogy ez igaz a tank soförje még 10 éve ezelött eljött és megemlékezett a helynel ( nincs halott benne ) csak elsüllyedt! Probáltam rábeszélni hogy mutassa meg de annyit mondott, hogy ott senki nem piszkálhatja stb. Kérdeztem tőle, hogy akkor miért nem szedik ki? Mire ő hát ha adnak jutalmat, és még a tank az ő terciáján lehet kiállítval, és még mellette neki az egész kiszedés 1 fillérjében nem kerül akkor benne van! Csupán annyi a gond, hogy 5 méter iszap fediés a megközelítés gyalog is necces.

Gondoltam megosztom ezt a kis sztorit. Szerintem a fórumon van 1-2 ember aki ráismer. Helyszint nem írok!

További szép napot mindenkinek.



Tiger1
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2016. január 9., szombat 21:53
Status: Offline

Re: Lánctalp

Hozzászólás Szerző: Tiger1 » 2016. január 11., hétfő 11:46

köszönöm hogy megosztottad!én igazándiból nem hiszek a mesékben mert erre mifelénk minden falú szélén elvan ásva legalább 2 német tigris tank,(amit állítólag hiteles tanúk meséltek) de persze biztosan van kivétel is aminek van valóság alapja csak én még nem találkoztam ilyennel, a másik amiért hihetetlenek ezek a sztorik az hogy köztudott az elhagyott jármüveket vagy a saját személyzete semmisítette meg az elhagyást követően vagy az ellenség, több olyan sztorit is olvastam ami arról szolt hogy az oroszok hogyan robbantanak szét darabokra elhagyatott üzemképtelen tankokat és rakják vasuti kocsikra, és viszik ujrahasznosítani, de ha kevés meg is uszta azt a civil lakosság, vagy aki éppen hozzáfért hordta szét a háború utáni nyersanyaghiány miatt pl láttam már páncélos alkatrészeket falba ablak fölött áthidalónak, lénctalpgörgőt kútkerékként, lánctalpat járdaként stb. Természetesen ettől függetlenül gyerekként énis tátott szájjal halgattam az ilyen történeteket és nagyon tetszettek :)



Nowy
Százados
Százados
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2015. július 19., vasárnap 22:02
Status: Offline

Re: Lánctalp

Hozzászólás Szerző: Nowy » 2016. január 11., hétfő 13:27

Feza írta:Üdv mindenkinek.

Kb másfél éve voltam egy nagygazda terciáján, és akkor még nem votlak ekkora szigorítások! Megkérdeztem, hogy lehetne-e keresgélni mivel sok-sok hektárja van, nagyrésze wh-s tercia. Majd elkezdte mondani, hogy tudom-e hogy van egy komplett német tank az 1ik (rétnek nyílvánitott mocsaras területén )! Hallani hallottam már róla de nem hiszem a mesékben mire ő azt mondja, hogy ez igaz a tank soförje még 10 éve ezelött eljött és megemlékezett a helynel ( nincs halott benne ) csak elsüllyedt! Probáltam rábeszélni hogy mutassa meg de annyit mondott, hogy ott senki nem piszkálhatja stb. Kérdeztem tőle, hogy akkor miért nem szedik ki? Mire ő hát ha adnak jutalmat, és még a tank az ő terciáján lehet kiállítval, és még mellette neki az egész kiszedés 1 fillérjében nem kerül akkor benne van! Csupán annyi a gond, hogy 5 méter iszap fediés a megközelítés gyalog is necces.

Gondoltam megosztom ezt a kis sztorit. Szerintem a fórumon van 1-2 ember aki ráismer. Helyszint nem írok!

További szép napot mindenkinek.
Hali. Hát minden faluban van legalább 1db Tigris a föld alatt a legendák szerint. Szóval ha így van ahogy írod,kívánom,hogy szedjék ki egyszer és lásd majd személyesen,biztos élmény lenne.Felénk is mondogatták,h egyik helyen egy Német harcjárműt temettek be anno a helyiek,hittük is nem is.Aztán ahogy fejlődött a mezőgazdaság,egyre mélyebben szántottak,egy helyen minden évben beszakították az ekét. 2éve megelégelve egy markolóval kiásták,hogy mi lehet az,hát lehet harcjármű volt valaha,ott akkor egy alvázat szedtek ki amit mikor a Manitu felemelt egyből orra is bukott vele,szóval szép súlya volt. Sajnos nem voltam ott csak utólag hallottam róla,a "lelet" a méh telepen landolt komoly sőr pénzt hozva a TSZ dolgozóknak. :( Szóval nagyon sok legenda igaz lehet. :)



Tiger1
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2016. január 9., szombat 21:53
Status: Offline

Re: Lánctalp

Hozzászólás Szerző: Tiger1 » 2016. január 11., hétfő 15:13

Meghoztátok a kedvem igy énis mesélek 1-et. Nálunk a faluban lakott egy 90-év körüli bácsi, aki azota már meghalt :( halála elött néhány évvel többeknek elmesélte hogy a háború alatt fiatal katonaként résztvett a háborúban és a lakhelyünktől nem messze egy lősztalajos partoldalban volt 1 bunker kivályva amely fegyver-lőszer stb raktárként üzemelt a németeknek, közös német-magyar erők őrizték, ő ott szolgált őrkatonaként, azt mesélte hogy 1944-ben egy éjszaka amikor ő volt szolgálatban megérkezett hozzájuk a hír miszerint az oroszok kompok segitségével átkeltek a dunán hídfőállást alakitottak ki és tankokkal tartanak felélyük, erre pánik alakult ki a bázison a Németek fejvesztve elhagyták a bunkert és berobbantották a bejáratot amit több méter talaj temetett maga alá. a bácsi emelett tételesen felsorolta hogy hány lőszerrel megrakott féllánctalpas teherautó, oldalkocsis motorkerékpárok géppuskával stb állt a bunkerban amikor berobbantották, állítólag többeknek(gondolom kincskeresőknek) elárulta a pontos helyet, de azota sem került elő még 1 szög sem, csak az elmult évben halottam legalább 3 ilyen történetet ami talán legenda :)



Feza
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2015. július 2., csütörtök 8:31
Status: Offline

Re: Lánctalp

Hozzászólás Szerző: Feza » 2016. január 11., hétfő 15:25

Most beszéletem haverommal aki az pusztán melózik és mondta hogy 1 éve egy csoport megnézte a tankot de esélytelennek látták a kiszedését pont a patak közepén van körülötte 30-30 méter lápos iszapos terület. Valami sok sok millióért szedték volna ki, és így inkább marad a természeté.
Van mégegy ilyen sztori ami szintúgy igaz. Sárszentmiklós harárában van egy háááát valamiféle harckocsi kilőtté a háborúban és mikor végelett a háborúnak akkor teledobálták mindenféle veszélyes holmival. Pár éve voltak kint megnézni a tűzszerészek inkább azt mondták hogy dobjanak rá még földet és ennyi. Mikor meleltte szánták mindig szed elő lőszereket az eke. Sok cucc van a földben, nagy részük kitalált történet. De szerintem sok igaz is.



Nowy
Százados
Százados
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2015. július 19., vasárnap 22:02
Status: Offline

Re: Lánctalp

Hozzászólás Szerző: Nowy » 2016. január 11., hétfő 16:49

Én még a nyáron találtam egy lánctalp szemet,le is fényképeztem,de nem hoztam haza. Okosok azt mondták,h nem háborús db,valami DT-jé vagy mi. :shock:



Tiger1
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2016. január 9., szombat 21:53
Status: Offline

Re: Lánctalp

Hozzászólás Szerző: Tiger1 » 2016. január 11., hétfő 17:28

Igen az lehetséges, több típusa is létezik nekem van dt 54 és dt 75-is eléggé gyakori darabok lánctalpas traktorhoz tartoztak sajnos kb annyit ér mint a vas amiből készült.
http://kepfeltoltes.hu/view/160111/2016 ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/160111/2016 ... es.hu_.jpg
ezeken kívül még 2 fajtát láttam ami szintén dt



jano008
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2015. november 1., vasárnap 13:45
Status: Offline

Re: Lánctalp

Hozzászólás Szerző: jano008 » 2016. január 11., hétfő 21:41

Én vagy két éve kiástam közel egy méterről két lánctalp szemet, de mivel elég nehezek voltak és a szememben akkor nem jelentettek semmi különöset , ezért nem volt kedvem több km-en keresztül cipelni őket, így hátra hagytam mind kettőt az árokparton :( ....ha ismét megjön a fagy és rá tudom magam venni lehet,hogy vissza sétálok a helyre ahol elhagytam őket és ha még senki sem találta meg őket, akkor haza cipelem a szemeket :) :)



mala
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 18:10
Status: Offline

Re: Lánctalp

Hozzászólás Szerző: mala » 2016. január 12., kedd 12:47

Tiger1 írta:Üdvözlet a kedves tagtársaknak! csak jelezni szeretném ha esetleg valaki talált-vagy talál lánctalpszemet,lánctalpgörgőt,hókarmot,stb, szívesen megvételezném, II.vh-s elönyben, további jó kapirgászást! :)
Üdv, én ismerek egy kovácsot felénk, aki lánctalpszemből készít pld. fokost (nekem is van egy Tőle) ,megírhatom priviben a címét, ha érdekel.



Avatar
templomos
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 21:05
Tartózkodási hely: Heves-megye
Status: Offline

Re: Lánctalp

Hozzászólás Szerző: templomos » 2016. január 12., kedd 16:46

Nem lenne rossz, pár fotó ,kb hogy néz ki ,én nem értek a vh-hoz ha találnék 1-2 alkatrészt és vas,vagy acél menne a méhbe.
;)



Tiger1
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2016. január 9., szombat 21:53
Status: Offline

Re: Lánctalp

Hozzászólás Szerző: Tiger1 » 2016. január 12., kedd 20:36

Igazndíból sokféle létezik,de irányadóként mutatok párat:
http://kepfeltoltes.hu/view/160112/2016 ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/160112/5520 ... es.hu_.jpg
Ha ilyesmit dobsz ki a vasba elsírom magam :))



krampusz
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 18:57
Status: Offline

Re: Lánctalp

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2016. január 15., péntek 20:59

Üdv Tiger jófogáson valaki árul lánctalpat 3.5m ,Fejér megye



Ibn
Százados
Százados
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2015. december 5., szombat 19:31
Status: Offline

Re: Lánctalp

Hozzászólás Szerző: Ibn » 2016. január 15., péntek 21:13

Ismerosom tud T34 lanctalpat,mar 2m elhozott belolle.



Tiger1
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2016. január 9., szombat 21:53
Status: Offline

Re: Lánctalp

Hozzászólás Szerző: Tiger1 » 2016. január 15., péntek 22:19

Üdv! krampusz már láttam a hirdetést amiről beszélsz, de az sajnos nem háborús, és nem harckocsi lánctalp, aki hirdeti annak szerintem fogalma sincs róla hogy mihez tartozott, talán azért gondolja hogy háborús mert a földben volt, egyébként Bulgár Tl-45-ös kistraktorhoz tartozott, és ez a típusú lánc a felépitése miatt nem lánctalp hanem hernyótalp ami a 70-es évek közepétől napjainkig jellemző a munkagépekre, a horribilis hirdetési árrol nem beszélve:) azért köszi az infót!!
http://www.kephost.com/image/SU1f
http://www.kephost.com/image/SU1y



Avatar
templomos
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 21:05
Tartózkodási hely: Heves-megye
Status: Offline

Re: Lánctalp

Hozzászólás Szerző: templomos » 2016. január 16., szombat 20:36

Tiger1 írta:Igazndíból sokféle létezik,de irányadóként mutatok párat:
http://kepfeltoltes.hu/view/160112/2016 ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/160112/5520 ... es.hu_.jpg
Ha ilyesmit dobsz ki a vasba elsírom magam :))
Ok...regisztráltam ;)



Avatar
Marlow
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2015. július 5., vasárnap 11:07
Tartózkodási hely: Itt és másutt !
Status: Offline

Re: Lánctalp

Hozzászólás Szerző: Marlow » 2016. július 15., péntek 15:13

Üdv. Akkor én is meghirdetem magam. :)
Akinek van eladó vagy elcserélésre szánt lánctalpa ,hókarma ,futó vagy láncfeszítő görgője harckocsi/tank stb alkatrésze Érdekelne ! illetve ásott(is) Vh tárgyak. Cserét is feltudok ajánlani érméseknek/azoknak kakik nem érdeklődnek a VH iránt de évek alatt mégis bele botlottak ilyen tárgyakba..... Ne náluk egye tovább a rozsda és a por :D
Érdeklődni itt privát..


Csak is a Delta és a Cobra adhat neked erőt és mindent lebíró akaratot

Avatar
billybad74
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2015. július 4., szombat 5:56
Status: Offline

Re: Lánctalp

Hozzászólás Szerző: billybad74 » 2016. július 21., csütörtök 13:23



Nem számít hány éves vagy,mennyi pénzed van,mekkora a hatalmad,mit értél el...
Ha anyád megkérdi,hogy miért nincs papucs a lábadon úgyis összeszarod magad...

Pisti76
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2016. július 21., csütörtök 20:15
Status: Offline

Re: Lánctalp

Hozzászólás Szerző: Pisti76 » 2016. július 21., csütörtök 21:09

Szia! Ez egy DT-75 ös lánctalpas orosz traktor lánctalp tag darabja. Ha gondold küldök róla fotót, van belőle még kettő darab üzemképes.



Tiger1
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2016. január 9., szombat 21:53
Status: Offline

Re: Lánctalp

Hozzászólás Szerző: Tiger1 » 2016. július 21., csütörtök 22:16

Tisztelt: billybad74 Ez sajnos egy törött,mezőgazdasági dt-75 traktorhoz való lánctalpszem, kb annyit ér mint a vas amiből készült :) de legalább van itt valaki aki talál lánctalpszemet :))



Avatar
billybad74
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2015. július 4., szombat 5:56
Status: Offline

Re: Lánctalp

Hozzászólás Szerző: billybad74 » 2016. július 22., péntek 11:28

Tiger1 írta:Tisztelt: billybad74 Ez sajnos egy törött,mezőgazdasági dt-75 traktorhoz való lánctalpszem, kb annyit ér mint a vas amiből készült :) de legalább van itt valaki aki talál lánctalpszemet :))
Ha már kiástam nem hagytam ott jó lesz a méhbe.


Nem számít hány éves vagy,mennyi pénzed van,mekkora a hatalmad,mit értél el...
Ha anyád megkérdi,hogy miért nincs papucs a lábadon úgyis összeszarod magad...

ildi_neni
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2017. május 27., szombat 23:15
Status: Offline

Re: Lánctalp

Hozzászólás Szerző: ildi_neni » 2017. június 22., csütörtök 9:18

Sziasztok! Ez T34-es lánctalp akar lenni? Jól gondolom? Mennyit érhet egy ilyen darab? 140 cm hosszú.
Csatolmányok
03.jpg
03.jpg (410.84 KiB) Megtekintve 14274 alkalommal
02.jpg
02.jpg (436.47 KiB) Megtekintve 14274 alkalommal
04.jpg
04.jpg (463.85 KiB) Megtekintve 14274 alkalommal
01.jpg
01.jpg (497.14 KiB) Megtekintve 14274 alkalommal



Tiger1
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2016. január 9., szombat 21:53
Status: Offline

Re: Lánctalp

Hozzászólás Szerző: Tiger1 » 2017. június 25., vasárnap 20:14

Szia! T34 alvázé de legalább 3-4 típusra is rászerelhették mert szabvány lánctalp volt, gyüjtők között 5000ft/db a maximális ára, sajnos ez az egyik leggyakrabban elökerülő darab, ha esetleg eladó engem mindenesetre érdekelne.



luckyotter
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2017. január 10., kedd 14:14
Status: Offline

Re: Lánctalp

Hozzászólás Szerző: luckyotter » 2017. június 30., péntek 9:31

Üdv!
Nekem van egy parducra való.



Válasz küldése Előző témaKövetkező téma