Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Újságírás

Avatar
kovalik
Százados
Százados
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 12:27
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: kovalik » 2016. június 3., péntek 20:14

Ul, aki nyomon követte az itteni ténykedésedet, nem csak névről, hanem arcól is ismer már, úgy, hogy előtte azt se tudták ki vagy. Szóval joggal kúr seggbe a hatóság. Hogy miért? Hát azt is mindenki tudja :-D :-D



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2016. június 3., péntek 20:35

antikos írta:
ul69 írta:
Magnum Force írta:
ul69 írta:
ul69 írta:
ez nem csak ijesztgetés.felfüggesztették az engedélyünk és mivel nem találtak semmi okát amiért bevonhatnák ezért az örökségvédelmi hivatal feljelentést tett a rendőrségen a fórumra felrakott képek alapján.ugy mint más által talált érme és csokipapir kelta arany :D :lol: szerintem akit csak elérnek valahogy azt minden áron üldözik.lassan az angolokat is :D :D
még annyit feltétlenül megjegyzek hogy ne gondolja senki ha ő bujkál majd kimarad ebből.elég ha megtudják az adatait
Te ezért mindent meg is tettél, én is láttam. Feltetted az aranypénzt provakatíve, támadod és szidod a múzeumosokat, és nem megtudták az adataidat, hanem te szándékosan gondoskodtál róla, hogy megtudják, mert felnyomtad a fórumra. És most próbálsz másokat is beparáztatni, hogy őket is üldözik.
Engem valahogy senki sem üldöz. És szerintem a többieket sem, és téged se, mert te is csak azt kaptad, amit akartál, hogy aztán panaszkodhass.
1.nem szidtam egyetlen múzeumot sem.mikor olvastál tőlem ilyet???
2.valóban sokat vitáztam jó részt fölöslegesen pár figurával.valaki ugy fogalmazott szivtam a vérüket rendesen :D :D
3.semmilyen adatom nem volt látható azon a papíron amit felraktam.az adataimat kerülő úton szerezték meg.
4.az összes természetvédelmi őr mezőőr parkőr akit csak elértek körözött rajtam meg lesett éjszaka a susnyásban ha kikapcsoltam a telóm.és hát amikor csak tehettem kikapcsoltam :D :D tehát nem ijesztgetek tudom mi folyik amikor tetten szeretnének érni.szerinted hogy kaptak el embereket?? ezért írtam hogy senki se higgye magát biztonságban valmi erdőben vagy ki tudja hol..
5.ha még nem vetted volna észre nem panaszkodom csak szólok mi folyik.aki nem látja magára vessen
Szerintem ezt egy kicsit túlaggódod. Én Szolnok környékét járom éjjel nappal, ahogy az időm engedi de semmi ilyesmit nem tapasztalok, pedig nyitva tartom a szemem elhiheted.
éppen járhattál már Szolnok környékén de ha valaki megnézi a felrakott képed háttérinfóját és egy másik valakiét akinek pont samsung GT-S5611 fényképezője van pont olyan beállításokkal tisztában van vele merre jársz valójában és ki vagy más nicken :lol: :lol: :lol:



Avatar
Polaris
Százados
Százados
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2015. december 4., péntek 14:17
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Polaris » 2016. június 3., péntek 22:55

Hát ez tiszta egy kabaré! Engem soha nem bántottak még a hobbi miatt. Kértem engedélyt a fontosabb helyeimre, de azelőtt se volt semmi. De nem is provokálok. UL-t még a CIA és az FBI is fogja üldözni, meglátjátok :lol: Valamit kitalál, hogy azoknál is kihúzza a gyufát :D
A telót jobb nem is vinni. Éjszakás helyre azért se jó mert ha hívnak, elárul a csengőhang. És Nagy Testvér nyomon követi, hol jársz :D
Egyébként már elsőre az volt a benyomásom a fórumról hogy egyesek itt szándékosan akarják elijeszteni a többieket a fémkereséstől.



Avatar
billybad74
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2015. július 4., szombat 5:56
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: billybad74 » 2016. június 4., szombat 10:32

Nem idevonatkozó újságcikk tanulságképpen teszem fel mielőtt valaki belekötne.
Egy túlbuzgó természetvédelmi őr is megszopathat bárkit akkor is ha a végén ártatlan az illető.Nem beszélve arról,hogy a rendőrség is beszállt az ügybe.2012 óta tart Gabnai Ernő a "lepkegyilkos" kálváriája.

Itt a link: http://velvet.hu/helyszinelo/2016/06/03/lepke-per/


Nem számít hány éves vagy,mennyi pénzed van,mekkora a hatalmad,mit értél el...
Ha anyád megkérdi,hogy miért nincs papucs a lábadon úgyis összeszarod magad...

Avatar
a.kezdo
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2015. július 11., szombat 10:38
Tartózkodási hely: London
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: a.kezdo » 2016. június 7., kedd 17:25




Avatar
Indy1000
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2016. április 23., szombat 13:44
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Indy1000 » 2016. június 7., kedd 23:34

billybad74 írta:Nem idevonatkozó újságcikk tanulságképpen teszem fel mielőtt valaki belekötne.
Egy túlbuzgó természetvédelmi őr is megszopathat bárkit akkor is ha a végén ártatlan az illető.Nem beszélve arról,hogy a rendőrség is beszállt az ügybe.2012 óta tart Gabnai Ernő a "lepkegyilkos" kálváriája.

Itt a link: http://velvet.hu/helyszinelo/2016/06/03/lepke-per/
Ez csak az erőszakos emberi butaság paródiája. Az az igazán szomorú, hogy itt az emberek nem érnek annyit mint egy ilyen hernyó :(
Indiában a dzsainisták úgy mennek, hogy seprik maguk előtt az utcát és még a szájukat, orrukat is eltakarják, nehogy egy élőlényt véletlenül elpusztítsanak. Nekünk is ezt kell lassan, egy levéltetű 10 000 Ft büntetés, egy szúnyog 20 000, légyért 50 000 pénzt kell leszurkolni. Egyszer a fűre lépsz, máris összeszámolják, hogy 2 000 000 kárt okoztál, amit fizess be az államnak :D
Egy római kisbronzért a teljes államadósságot rádterhelik.



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2016. június 8., szerda 12:27

a.kezdo írta:Ki és mit keresett Kamaraerdőn? :-D
http://m.hvg.hu/itthon/20160607_oriasi_ ... rdoben#rss
Elég ködösen fogalmazták meg a fémkereső használatát :D :
http://hirpress.hu/index.php?pg=cikk&id=33464

"Fémkereső detektorral dolgozó munkások" szóval már ilyen kategoria is van a hivatás szerűen fémkeresőt használók mellett. :D


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

dunapentele
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 2:06
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: dunapentele » 2016. június 8., szerda 20:40

4 nappal ezelőtti cikk,úgy néztem még nem volt ide felrakva :
http://www.beol.hu/bekes/kozelet/femker ... oma-668305



June
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2015. október 30., péntek 9:34
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: June » 2016. június 10., péntek 20:33




Ricordo
Százados
Százados
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:49
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Ricordo » 2016. június 12., vasárnap 9:14

Az Impakták sorozat utóbbi adásai között volt néhány érdekes régészeti témájú beszélgetés:
https://soundcloud.com/impaktak/xiv-afr ... el-ezelott
https://soundcloud.com/impaktak/xvi-impaktak
https://soundcloud.com/impaktak/xviii-m ... at-medence



Leopold
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 279
Csatlakozott: 2015. július 28., kedd 18:58
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Leopold » 2016. június 12., vasárnap 13:54




Timber
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2016. január 8., péntek 11:26
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Timber » 2016. június 12., vasárnap 17:44

Elég hihetetlen, hogy mennyi fém dolgot elhagytak a régiek. És elástak. Nem hittem volna, míg nem lett detektorom.



Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: khepera » 2016. június 12., vasárnap 21:01

Timber írta:
Elég hihetetlen, hogy mennyi fém dolgot elhagytak a régiek. És elástak. Nem hittem volna, míg nem lett detektorom.
Vitte vóna bankba csak nem vót... Az 5% ezust mitol magas arány? Mert ha az ezusttartalom volt 5% akkor nagyon nem magas, ha meg az osszes erme 5 % a volt ezust erme... akkor se...


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

Avatar
zoli
Százados
Százados
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2015. július 2., csütörtök 8:04
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: zoli » 2016. június 12., vasárnap 21:34

khepera írta:
Timber írta:
Elég hihetetlen, hogy mennyi fém dolgot elhagytak a régiek. És elástak. Nem hittem volna, míg nem lett detektorom.
Vitte vóna bankba csak nem vót... Az 5% ezust mitol magas arány? Mert ha az ezusttartalom volt 5% akkor nagyon nem magas, ha meg az osszes erme 5 % a volt ezust erme... akkor se...

Akkor még az volt a bank , hogy az eperfa tövébe elásták :-) igaz nem kamatozott, de legalább nem is ment csődbe persze ha túlélte és még vissza is tudott menni érte akkor legalább ott is volt a lóvé :-)

Talán ezüstözött Antoninianusok lehettek mert abban az esetben azért nem olyan rossz az az 5% még meg van rajta .



June
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2015. október 30., péntek 9:34
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: June » 2016. június 16., csütörtök 20:07




Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 686
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: norman » 2016. június 17., péntek 9:25

"Pap Norbert az Origónak elmondta, maga is szemtanúja volt, amikor egy kisbuszból ásókkal és lapátokkal felszerelt amatőr „régészek” szálltak ki, az ásatási helyszín közvetlen közelében."

Hát ez tetszik!Amikor ekkora felhajtás van és még Pap úr ott is álldogált /valszeg fényes nappal?/Akkor megjöttek a lablók? :lol:


:?:

June
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2015. október 30., péntek 9:34
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: June » 2016. június 17., péntek 9:48

norman írta:
"Pap Norbert az Origónak elmondta, maga is szemtanúja volt, amikor egy kisbuszból ásókkal és lapátokkal felszerelt amatőr „régészek” szálltak ki, az ásatási helyszín közvetlen közelében."

Hát ez tetszik!Amikor ekkora felhajtás van és még Pap úr ott is álldogált /valszeg fényes nappal?/Akkor megjöttek a lablók? :lol:
Persze.... Szerintem ez csak valami bulvárfos hatásvadász hazugság.... Origótól kitelik.



Leopold
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 279
Csatlakozott: 2015. július 28., kedd 18:58
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Leopold » 2016. június 17., péntek 9:54

June írta:
norman írta:
"Pap Norbert az Origónak elmondta, maga is szemtanúja volt, amikor egy kisbuszból ásókkal és lapátokkal felszerelt amatőr „régészek” szálltak ki, az ásatási helyszín közvetlen közelében."

Hát ez tetszik!Amikor ekkora felhajtás van és még Pap úr ott is álldogált /valszeg fényes nappal?/Akkor megjöttek a lablók? :lol:
Persze.... Szerintem ez csak valami bulvárfos hatásvadász hazugság.... Origótól kitelik.
Ha így volt,miért nem szólt rendőröknek? Ha busszal jöttek,akkor többen voltak mint 3-an,vagyis csoportosan elkövetett bűncselekmény.
Lehet cinkos volt,ő volt a sofőr... :roll:



Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 686
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: norman » 2016. június 17., péntek 10:28

Leopold írta:
June írta:
norman írta:
"Pap Norbert az Origónak elmondta, maga is szemtanúja volt, amikor egy kisbuszból ásókkal és lapátokkal felszerelt amatőr „régészek” szálltak ki, az ásatási helyszín közvetlen közelében."

Hát ez tetszik!Amikor ekkora felhajtás van és még Pap úr ott is álldogált /valszeg fényes nappal?/Akkor megjöttek a lablók? :lol:
Persze.... Szerintem ez csak valami bulvárfos hatásvadász hazugság.... Origótól kitelik.
Ha így volt,miért nem szólt rendőröknek? Ha busszal jöttek,akkor többen voltak mint 3-an,vagyis csoportosan elkövetett bűncselekmény.
Lehet cinkos volt,ő volt a sofőr... :roll:
Úgy látszik szinte előírás hogy minden cikkben kell legalább egy mondat a fémkeresők ellen.
Egy ekkora /nemzetközi hírnevű/feltárásnál nem tudják megoldani az őrzést?Ez is egy baromság.

Mellesleg milyen arany kincs lenne még ott?Amikor a Törökök kimentek és lerombolták utánuk a türbét,minden bizonnyal ki is rabolták ami ott volt. :?:


:?:

silverman
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2016. május 27., péntek 18:31
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: silverman » 2016. június 20., hétfő 17:38

http://www.bumm.sk/regio/2016/06/17/egy ... gn=Private
A találó megkapta a kincs becsült értékét!!
Példát lehetne venni...
És most egyik okoska se kezdjen el magyarázni..az itteni törvény xart se ér!
Valamelyik kommentelő azt írja nem jelentette volna be...hmm nem mindegy...amikor megkapod az értékét..
Vajon hány szlovák uralkodó érme volt benne ? :D



Avatar
billybad74
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2015. július 4., szombat 5:56
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: billybad74 » 2016. június 21., kedd 11:07

norman írta:
Leopold írta:
June írta:
norman írta:
"Pap Norbert az Origónak elmondta, maga is szemtanúja volt, amikor egy kisbuszból ásókkal és lapátokkal felszerelt amatőr „régészek” szálltak ki, az ásatási helyszín közvetlen közelében."

Hát ez tetszik!Amikor ekkora felhajtás van és még Pap úr ott is álldogált /valszeg fényes nappal?/Akkor megjöttek a lablók? :lol:
Persze.... Szerintem ez csak valami bulvárfos hatásvadász hazugság.... Origótól kitelik.
Ha így volt,miért nem szólt rendőröknek? Ha busszal jöttek,akkor többen voltak mint 3-an,vagyis csoportosan elkövetett bűncselekmény.
Lehet cinkos volt,ő volt a sofőr... :roll:
Úgy látszik szinte előírás hogy minden cikkben kell legalább egy mondat a fémkeresők ellen.
Egy ekkora /nemzetközi hírnevű/feltárásnál nem tudják megoldani az őrzést?Ez is egy baromság.

Mellesleg milyen arany kincs lenne még ott?Amikor a Törökök kimentek és lerombolták utánuk a türbét,minden bizonnyal ki is rabolták ami ott volt. :?:
Persze majd a legnagyobb vezírük szívét itt hagyták elásva egy aranyedénybe ,hogy "hitetlen" földben nyugodjon.


Nem számít hány éves vagy,mennyi pénzed van,mekkora a hatalmad,mit értél el...
Ha anyád megkérdi,hogy miért nincs papucs a lábadon úgyis összeszarod magad...

Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: khepera » 2016. június 30., csütörtök 17:27

sziasztok, ez lett a cikkből amihez itt keresett segítséget az újságíró:
Kép
Kép


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

Avatar
templomos
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 21:05
Tartózkodási hely: Heves-megye
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: templomos » 2016. június 30., csütörtök 20:26

khepera írta:sziasztok, ez lett a cikkből amihez itt keresett segítséget az újságíró:
Kép
Kép


Az újságíró kicsit túlzás... :D nem olvastam ,de ez a Hm-i -lap---szerintem---ritka a "jó"csepűrágó



silverman
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2016. május 27., péntek 18:31
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: silverman » 2016. június 30., csütörtök 20:37

m.hvg.hu/itthon/20160630_lazar_janos_l_simon_laszlo
:ymapplause:



Avatar
templomos
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 21:05
Tartózkodási hely: Heves-megye
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: templomos » 2016. június 30., csütörtök 20:39

silverman írta:m.hvg.hu/itthon/20160630_lazar_janos_l_simon_laszlo
:ymapplause:
:character-jason:



Avatar
Eugen
Százados
Százados
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 19:26
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Eugen » 2016. június 30., csütörtök 20:48

silverman írta:m.hvg.hu/itthon/20160630_lazar_janos_l_simon_laszlo
:ymapplause:
Így gondoltad? http://hvg.hu/itthon/20160630_lazar_jan ... mon_laszlo



silverman
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2016. május 27., péntek 18:31
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: silverman » 2016. június 30., csütörtök 20:51

Eugen írta:
silverman írta:m.hvg.hu/itthon/20160630_lazar_janos_l_simon_laszlo
:ymapplause:
Így gondoltad? http://hvg.hu/itthon/20160630_lazar_jan ... mon_laszlo
Nem volt kedvem a gépet bekapcsolni, telefonról így sikerült. Kösz a javítást..



Avatar
kovalik
Százados
Százados
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 12:27
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: kovalik » 2016. június 30., csütörtök 22:01

templomos írta:
khepera írta:sziasztok, ez lett a cikkből amihez itt keresett segítséget az újságíró:
Kép
Kép


Az újságíró kicsit túlzás... :D nem olvastam ,de ez a Hm-i -lap---szerintem---ritka a "jó"csepűrágó
Nem rossz cikk. Amúgy meg mia' picsa?
Megtalálták Attila sírját??
Régebben??



Avatar
billybad74
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2015. július 4., szombat 5:56
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: billybad74 » 2016. július 2., szombat 15:31

http://www.blikk.hu/aktualis/belfold/me ... ia/6l5wxyg

Azt mondják 250 kilós bomba robbant fel kb 70-80 kilóméterre lakunk légvonalban a helytől és még így is nagyot szólt.


Nem számít hány éves vagy,mennyi pénzed van,mekkora a hatalmad,mit értél el...
Ha anyád megkérdi,hogy miért nincs papucs a lábadon úgyis összeszarod magad...

Nowy
Százados
Százados
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2015. július 19., vasárnap 22:02
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Nowy » 2016. július 2., szombat 16:06

billybad74 írta:http://www.blikk.hu/aktualis/belfold/me ... ia/6l5wxyg

Azt mondják 250 kilós bomba robbant fel kb 70-80 kilóméterre lakunk légvonalban a helytől és még így is nagyot szólt.
Még ott is lehetett hallani? :O



Avatar
billybad74
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2015. július 4., szombat 5:56
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: billybad74 » 2016. július 2., szombat 16:19

Nowy írta:
billybad74 írta:http://www.blikk.hu/aktualis/belfold/me ... ia/6l5wxyg

Azt mondják 250 kilós bomba robbant fel kb 70-80 kilóméterre lakunk légvonalban a helytől és még így is nagyot szólt.
Még ott is lehetett hallani? :O
5-6 másodperc biztos volt a buhanás az összes kutya ugatott a faluba.Nem vagyok szakértő de egy 250 kilós bomba robbanása ilyen messze elhallatszik és ilyen hosszan?


Nem számít hány éves vagy,mennyi pénzed van,mekkora a hatalmad,mit értél el...
Ha anyád megkérdi,hogy miért nincs papucs a lábadon úgyis összeszarod magad...

Timber
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2016. január 8., péntek 11:26
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Timber » 2016. július 3., vasárnap 12:56

billybad74 írta:
Nowy írta:
billybad74 írta:http://www.blikk.hu/aktualis/belfold/me ... ia/6l5wxyg

Azt mondják 250 kilós bomba robbant fel kb 70-80 kilóméterre lakunk légvonalban a helytől és még így is nagyot szólt.
Még ott is lehetett hallani? :O
5-6 másodperc biztos volt a buhanás az összes kutya ugatott a faluba.Nem vagyok szakértő de egy 250 kilós bomba robbanása ilyen messze elhallatszik és ilyen hosszan?
Ezt akartam én is linkelni. Nekem nem kellenek ilyen éles vasak. Tegnap is találtam a Cobrával majdnem méterre a föld alatt egy vh aknagránátot.
Ti mit csináltok az ilyennel? Azt mondják nem olyan veszélyes ennyire sok idő után a vizes földben és temessem vissza. Mert olyan a hely, ahol madár se jár. Rajtunk kívül.



Krajczár
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 4:16
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Krajczár » 2016. július 3., vasárnap 15:17

billybad74 írta:
Nowy írta:
billybad74 írta:http://www.blikk.hu/aktualis/belfold/me ... ia/6l5wxyg

Azt mondják 250 kilós bomba robbant fel kb 70-80 kilóméterre lakunk légvonalban a helytől és még így is nagyot szólt.
Még ott is lehetett hallani? :O
5-6 másodperc biztos volt a buhanás az összes kutya ugatott a faluba.Nem vagyok szakértő de egy 250 kilós bomba robbanása ilyen messze elhallatszik és ilyen hosszan?
A 250 kilós bomba az nem kicsi. Iszonyatos erő szabadul fel amikor egy ilyen felrobban. Simán hallhattad 70 km-es távolságból.
Anno mikor katona voltam 122-es önjáró lövegen voltam sofőr...ha jól emlékszek annak csak 40 kilós volt a lövedéke de amikor a távolban felrobbant megremegett, nyikorgott még a talaj is.



Avatar
kis-vakond
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:39
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: kis-vakond » 2016. július 3., vasárnap 15:26

Timber írta:
billybad74 írta:
Nowy írta:
billybad74 írta:http://www.blikk.hu/aktualis/belfold/me ... ia/6l5wxyg

Azt mondják 250 kilós bomba robbant fel kb 70-80 kilóméterre lakunk légvonalban a helytől és még így is nagyot szólt.
Még ott is lehetett hallani? :O
5-6 másodperc biztos volt a buhanás az összes kutya ugatott a faluba.Nem vagyok szakértő de egy 250 kilós bomba robbanása ilyen messze elhallatszik és ilyen hosszan?
Ezt akartam én is linkelni. Nekem nem kellenek ilyen éles vasak. Tegnap is találtam a Cobrával majdnem méterre a föld alatt egy vh aknagránátot.
Ti mit csináltok az ilyennel? Azt mondják nem olyan veszélyes ennyire sok idő után a vizes földben és temessem vissza. Mert olyan a hely, ahol madár se jár. Rajtunk kívül.
Hello.
Már hogy a picsba ne lenne veszélyes ha éles??
Lehet hogy pont a környezeti viszonyok változásától "indul" be.Hosszú időn keresztül vizes
közegben volt,nem lehet tudni miként reagál esetleg a tűző napon,levegőn,száradáskor.
Feltétlenül be kell jelenteni!! A helyi rendőri szervnél,vagy
a területileg illetékes jegyzőnél -nem kell parázni,ha mégis,akkor meg van egy anonim bejelentési lehetőség is.
(én anno a 112őt hívtam,ügyeletes járőr jött,a fémkeresővel nem is foglalkoztak,és kb 1 hét után vitték el a tűzszerészek)

Csak nehogy újra rátaláljon egy "közülünk" való,aki a jó jel reményében eszeveszett lendülettel ásson (rá).
:? :?



Avatar
billybad74
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2015. július 4., szombat 5:56
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: billybad74 » 2016. július 3., vasárnap 16:57

Érdekes a dolog mert először azt írták,hogy a gyújtószerkezet már el volt távolítva a bombából utána jött,hogy 250 kilós bomba viszont tegnap a híradóban meg azt mondták,hogy még mindig nem tudják mi robbant fel.
Szerintem kitalálnak majd valami magyarázatfélét de a valóságot nem tudjuk meg.


Nem számít hány éves vagy,mennyi pénzed van,mekkora a hatalmad,mit értél el...
Ha anyád megkérdi,hogy miért nincs papucs a lábadon úgyis összeszarod magad...

reinold
Százados
Százados
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 1:13
Tartózkodási hely: Belfast ui:Egy kávára a vendégeim lehettek, ha erre jártok! :D
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: reinold » 2016. július 3., vasárnap 18:20

billybad74 írta:Érdekes a dolog mert először azt írták,hogy a gyújtószerkezet már el volt távolítva a bombából utána jött,hogy 250 kilós bomba viszont tegnap a híradóban meg azt mondták,hogy még mindig nem tudják mi robbant fel.
Szerintem kitalálnak majd valami magyarázatfélét de a valóságot nem tudjuk meg.
Szerintem is így lesz! Lehetségesnek tartom, hogy késésben vannak a munkálatokkal, és mindezt nem jelentették az eu.-nak, amely finanszírozza mindezt. Szegények gondolom sietnek, ahogy tudnak,és ebből adódhatott a baleset.-Ez csak az én feltételezésem!!!Konkrét valóság alapja nem biztos, hogy van!!


Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, és sokan élnek is ezzel a jogukkal.Én is! ;)

Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2016. július 3., vasárnap 20:03

billybad74 írta:Érdekes a dolog mert először azt írták,hogy a gyújtószerkezet már el volt távolítva a bombából utána jött,hogy 250 kilós bomba viszont tegnap a híradóban meg azt mondták,hogy még mindig nem tudják mi robbant fel.
Szerintem kitalálnak majd valami magyarázatfélét de a valóságot nem tudjuk meg.

Szerintem előbb még vizsgálták az ügyet, azért nem mondtak konkrétumot. Lehetett prototípus is az a bomba rejtett gyújtószerkezettel vagy instabillá vált ebben a hőségben a régi robbanóanyag.
Veszélyes szakma az, sokan meghaltak már a munkájuk során, nyugodjanak békében!



Avatar
zeus
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 21:42
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: zeus » 2016. július 3., vasárnap 22:44

Már mindegy a média csak kapirgál de mi a francot volt egy helyen öt tűzszerész ezelőtt sok évvel szintén felrobbant egy löveg és meghalt a katona --katonák? akkor azt mondta a hivatal hogy változtatnak a szabályon és a hatástalanításkor több személy nem tartózkodhat a közelben.Tehát akár mennyire értenek a munkájukhoz nem kellene körbe állni és nézni a kolléga hatástalanítását.Sajnos a gyerekeik fel nőnek mire meg értik hogy mi történt.



Avatar
billybad74
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2015. július 4., szombat 5:56
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: billybad74 » 2016. július 4., hétfő 10:02

zeus írta:Már mindegy a média csak kapirgál de mi a francot volt egy helyen öt tűzszerész ezelőtt sok évvel szintén felrobbant egy löveg és meghalt a katona --katonák? akkor azt mondta a hivatal hogy változtatnak a szabályon és a hatástalanításkor több személy nem tartózkodhat a közelben.Tehát akár mennyire értenek a munkájukhoz nem kellene körbe állni és nézni a kolléga hatástalanítását.Sajnos a gyerekeik fel nőnek mire meg értik hogy mi történt.
Én jó messze lakom a helytől de még így is kurva nagyot szólt és olyan volt mintha nem egy valami robbant volna fel.Lehet,hogy amit éppen bütyköltek az alatt vagy a közelében több cucc is volt és mikor elműködött a többi is beindult.Meg ott van a légnyomás az is csúnya dolgokat művel ha nem is voltak a cucc közelében akkor is végzetes lehetett.
Nem hiszem,hogy könnyelműek vagy felelőtlenek lettek volna de semmi konkrét dolog nem került még nyilvánosságra még fotók sem de azok nem is lesznek.


Nem számít hány éves vagy,mennyi pénzed van,mekkora a hatalmad,mit értél el...
Ha anyád megkérdi,hogy miért nincs papucs a lábadon úgyis összeszarod magad...

ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2016. július 4., hétfő 11:46

billybad74 írta:
zeus írta:Már mindegy a média csak kapirgál de mi a francot volt egy helyen öt tűzszerész ezelőtt sok évvel szintén felrobbant egy löveg és meghalt a katona --katonák? akkor azt mondta a hivatal hogy változtatnak a szabályon és a hatástalanításkor több személy nem tartózkodhat a közelben.Tehát akár mennyire értenek a munkájukhoz nem kellene körbe állni és nézni a kolléga hatástalanítását.Sajnos a gyerekeik fel nőnek mire meg értik hogy mi történt.
Én jó messze lakom a helytől de még így is kurva nagyot szólt és olyan volt mintha nem egy valami robbant volna fel.Lehet,hogy amit éppen bütyköltek az alatt vagy a közelében több cucc is volt és mikor elműködött a többi is beindult.Meg ott van a légnyomás az is csúnya dolgokat művel ha nem is voltak a cucc közelében akkor is végzetes lehetett.
Nem hiszem,hogy könnyelműek vagy felelőtlenek lettek volna de semmi konkrét dolog nem került még nyilvánosságra még fotók sem de azok nem is lesznek.
annyit hallottam katona ismerőstől hogy a hatástalanított bombát (kat) szállitották a helyszinen oda ahol majd felrobbantják.tehát valószínűleg valamilyen járműben ültek amikor felrobbant a bomba amit vittek..ekkora bombát háztömbök bunkerek elpusztitására tervezték.max egy krátert tudnának lefotózni a helyén..



Válasz küldése Előző témaKövetkező téma