Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

MAGNUM

Fémkereséshez való eszközök
Nowy
Százados
Százados
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2015. július 19., vasárnap 22:02
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Nowy » 2016. június 24., péntek 21:19

reinold írta:
Nowy írta:Hali. Vannak aktív Magnumosok itt a fórumon akiktől kérdezni lehet?? :)
fél aktív, igen van.
csak olvasod, de nem tudok menni sajnos :roll:
Nem volt még ismerős körben Magnum,ill egy isminek volt még az első szériásokból, ő azt mondja 2 hét után eladta mert nem tudta beállítani valószínűleg
,nem nagyon talált vele. Szóval az érdekelne különböző korszakokat hogy szereti a gép és minden egyébb infó. Köszönöm aki ír,akár priviben is szivesen fogadom.



buszos
Százados
Százados
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2015. július 3., péntek 19:02
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: buszos » 2016. június 24., péntek 21:31

Aprora a legjobb, olaszra szerintem deus v argus



Nowy
Százados
Százados
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2015. július 19., vasárnap 22:02
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Nowy » 2016. június 24., péntek 22:27

buszos írta:Aprora a legjobb, olaszra szerintem deus v argus
Mástól is hallottam,hogy Rómára nem a leg jobb,de miért? Az új fejjel sem?



Pirate
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2015. augusztus 30., vasárnap 19:08
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Pirate » 2016. június 25., szombat 10:08

A Magnum kiugróan a legjobb kk és más kicsire, de olaszra is az egyik legjobb. Szemetes szöges helyen megint jó ahol minden más bedobja törölközőt. Csak nem árt megtanulni jól használni. Nem olyan bonyolult mint látszik, de nem olyan mint a megszokott. Aki mégis analógot akar játszik még a Cobra is, olasz és attól nagyobban a legjobb analóg.



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2016. június 25., szombat 10:35

Feri az állandó fejlesztésekkel, új és újabb szoftververziókkal eljutott odáig, hogy a magnum egy kapcsold be és menj gép lett. Elég valamelyik gyárit betölteni. Én általában a szántóra írtat használom. A lényege annyi, hogy kell csinálni egy zajszűrést ami csak egy gombnyomás és amíg a gép számol/kattog nyugton kell lenni. Aztán az érzékenységet addig nyomni felfelé amíg nem jönnek fals jelek. Ennyire egyszerű, nem kell túlbonyolítani.

Igaz régen az első szoftverekkel én is volt, hogy majd elhajítottam a gépet, de azóta már sokat javított rajta Feri. :) Akkor még kellett grundolni, választani a szűrés spektrumán az a magas-mély tököm tudja akármik között. Úgy el állítottam a gépet, hogy aztán gyári visszaállítást kellet csinálni, mert nem tudtam rendbe hozni. :D De mondom ez már a múlté. A mostani szoftverekkel csak bekapcsolja az ember és lehet menni.

Ja és mindent szed nagyon szépen. Míg az élén álló rómait sok gép lebugyborékolja vasnak, addig a magnum azt is jó jelnek veszi. Én mentem már vele rómain, kk-án, nagyon sokféle és különböző terepen és mindenütt megállta a helyét. Rengeteg olyat szedtem, amire más gépek meg se nyikkantak. Vannak helyek ahol érdemes a magnummal is a talajt simogatva lassított csiga üzemmódba kapcsolni. Hihetetlen miket kiszed jó mélységekből.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Laci5000
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 21:31
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Laci5000 » 2016. június 25., szombat 11:55

Pirate írta:A Magnum kiugróan a legjobb kk és más kicsire, de olaszra is az egyik legjobb. Szemetes szöges helyen megint jó ahol minden más bedobja törölközőt. Csak nem árt megtanulni jól használni. Nem olyan bonyolult mint látszik, de nem olyan mint a megszokott. Aki mégis analógot akar játszik még a Cobra is, olasz és attól nagyobban a legjobb analóg.
Volt már egy pár gépem,(Deus kis fejjel,At Pro,Detech EDS,Minelab GT,Explorer) de a Magnum magasan verte mindet.Mélységben is,de főleg szelektálásban.Sajnos másra kellett a pénz,ezért meg kellett válnom tőle.



buszos
Százados
Százados
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2015. július 3., péntek 19:02
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: buszos » 2016. június 25., szombat 12:03

Kövezzetek meg, de engem zavar , hogy a mélyebben lévő érméknél , cuccoknál késik a jel.
Ezt eltekintve tényleg fasza kis gép.Mélységbe elérné az argus szintet , tuti , hogy csak ezzel járnék :)



Avatar
kis-vakond
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:39
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: kis-vakond » 2016. június 25., szombat 12:17

kanbagoly írta:Feri az állandó fejlesztésekkel, új és újabb szoftververziókkal eljutott odáig, hogy a magnum egy kapcsold be és menj gép lett. Elég valamelyik gyárit betölteni. Én általában a szántóra írtat használom. A lényege annyi, hogy kell csinálni egy zajszűrést ami csak egy gombnyomás és amíg a gép számol/kattog nyugton kell lenni. Aztán az érzékenységet addig nyomni felfelé amíg nem jönnek fals jelek. Ennyire egyszerű, nem kell túlbonyolítani.

Igaz régen az első szoftverekkel én is volt, hogy majd elhajítottam a gépet, de azóta már sokat javított rajta Feri. :) Akkor még kellett grundolni, választani a szűrés spektrumán az a magas-mély tököm tudja akármik között. Úgy el állítottam a gépet, hogy aztán gyári visszaállítást kellet csinálni, mert nem tudtam rendbe hozni. :D De mondom ez már a múlté. A mostani szoftverekkel csak bekapcsolja az ember és lehet menni.

Ja és mindent szed nagyon szépen. Míg az élén álló rómait sok gép lebugyborékolja vasnak, addig a magnum azt is jó jelnek veszi. Én mentem már vele rómain, kk-án, nagyon sokféle és különböző terepen és mindenütt megállta a helyét. Rengeteg olyat szedtem, amire más gépek meg se nyikkantak. Vannak helyek ahol érdemes a magnummal is a talajt simogatva lassított csiga üzemmódba kapcsolni. Hihetetlen miket kiszed jó mélységekből.
:clap:
Zajszűrés után még megejtek egy manuális talajkiegyenlítést. És tökéletes.
Tényleg szépen szed,és nem válogat. :D :mrgreen: legalább is tegnap jól működött. :clap:
Kisbronz,gyűrű,emailos fibi,bécsi fillér. :whistle:
Jahh,és hozzá a füles amit linkeltem utóbb,ultra brutál. :D



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2016. június 25., szombat 13:43

kis-vakond írta:
kanbagoly írta:Feri az állandó fejlesztésekkel, új és újabb szoftververziókkal eljutott odáig, hogy a magnum egy kapcsold be és menj gép lett. Elég valamelyik gyárit betölteni. Én általában a szántóra írtat használom. A lényege annyi, hogy kell csinálni egy zajszűrést ami csak egy gombnyomás és amíg a gép számol/kattog nyugton kell lenni. Aztán az érzékenységet addig nyomni felfelé amíg nem jönnek fals jelek. Ennyire egyszerű, nem kell túlbonyolítani.

Igaz régen az első szoftverekkel én is volt, hogy majd elhajítottam a gépet, de azóta már sokat javított rajta Feri. :) Akkor még kellett grundolni, választani a szűrés spektrumán az a magas-mély tököm tudja akármik között. Úgy el állítottam a gépet, hogy aztán gyári visszaállítást kellet csinálni, mert nem tudtam rendbe hozni. :D De mondom ez már a múlté. A mostani szoftverekkel csak bekapcsolja az ember és lehet menni.

Ja és mindent szed nagyon szépen. Míg az élén álló rómait sok gép lebugyborékolja vasnak, addig a magnum azt is jó jelnek veszi. Én mentem már vele rómain, kk-án, nagyon sokféle és különböző terepen és mindenütt megállta a helyét. Rengeteg olyat szedtem, amire más gépek meg se nyikkantak. Vannak helyek ahol érdemes a magnummal is a talajt simogatva lassított csiga üzemmódba kapcsolni. Hihetetlen miket kiszed jó mélységekből.
:clap:
Zajszűrés után még megejtek egy manuális talajkiegyenlítést. És tökéletes.
Tényleg szépen szed,és nem válogat. :D :mrgreen: legalább is tegnap jól működött. :clap:
Kisbronz,gyűrű,emailos fibi,bécsi fillér. :whistle:
Jahh,és hozzá a füles amit linkeltem utóbb,ultra brutál. :D
ezzel a zajszűréssel nem vagyok kibékülve.ha nincs különösebb zavaró jel fölösleges ha meg van és sok frekit kivesz elhagy.az alap 1-1 állapotnál használja az összes frekit annál a legjobb.ha valahol zavarja valami inkább az érzékenységet csökkentem.persze gusztus egyéni agymenés dolga ki hová állítgatja :D



Nowy
Százados
Százados
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2015. július 19., vasárnap 22:02
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Nowy » 2016. június 25., szombat 13:51

Köszönöm mindenkinek.
Elég eltérő vélemények vannak Rómás helyeken,nagyobb fej esetleg javít valamit ezen majd,láttam,hogy készülőben van egy nagyobb fej is? Deust és a Magnumot nézegettem,mind a 2 szimpi. havernak van egy Deus,de hol szuperül szed,hol meg elhagy mindent és már azon gondolkodott,hogy megrepteti,3 hónapos neki. :D :D Kicsit ez miatt elbizonytalanított ez a vonal.



Avatar
kis-vakond
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:39
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: kis-vakond » 2016. június 25., szombat 14:15

Nowy írta:Köszönöm mindenkinek.
Elég eltérő vélemények vannak Rómás helyeken,nagyobb fej esetleg javít valamit ezen majd,láttam,hogy készülőben van egy nagyobb fej is? Deust és a Magnumot nézegettem,mind a 2 szimpi. havernak van egy Deus,de hol szuperül szed,hol meg elhagy mindent és már azon gondolkodott,hogy megrepteti,3 hónapos neki. :D :D Kicsit ez miatt elbizonytalanított ez a vonal.
A tegnapi szedegetésem után még át lett nézve a terület Deussal is,1db érmét szedett még ki.
Nem egy olyat tudok,aki Deusról váltott Magnumra!
W3/W6 fülessel,meg már van olyan kompakt gép mint a Deus.



Tunis
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2015. november 11., szerda 21:40
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Tunis » 2016. június 25., szombat 20:14

Mintha olyat is említett volna Feri,hogy lesz újabb Magnum. Nem csak külsőben,belsőben is lesznek változások.

Hogy haladsz vele Feri?



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2016. június 25., szombat 20:59

Tunis írta:Mintha olyat is említett volna Feri,hogy lesz újabb Magnum. Nem csak külsőben,belsőben is lesznek változások.

Hogy haladsz vele Feri?
lehet kicsit elakadt a láthatatlanná tévő szoftver fejlesztése :D ezt az apróságot feltétlenül hozzá kell szerkeszteni az új szabályozás miatt (gyakorlatilag be lettünk tiltva ) ;)



Nowy
Százados
Százados
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2015. július 19., vasárnap 22:02
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Nowy » 2016. június 25., szombat 21:36

Tunis írta:Mintha olyat is említett volna Feri,hogy lesz újabb Magnum. Nem csak külsőben,belsőben is lesznek változások.

Hogy haladsz vele Feri?
Újj Magnum?? Miben lesz új és mikor kb? :)



Avatar
a.kezdo
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2015. július 11., szombat 10:38
Tartózkodási hely: London
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: a.kezdo » 2016. június 26., vasárnap 10:58

Lesz új fej például. Olyan alakú, mint az "új", csak nagyobb.



Avatar
kis-vakond
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:39
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: kis-vakond » 2016. június 26., vasárnap 12:30

Nowy írta:
Tunis írta:Mintha olyat is említett volna Feri,hogy lesz újabb Magnum. Nem csak külsőben,belsőben is lesznek változások.

Hogy haladsz vele Feri?
Újj Magnum?? Miben lesz új és mikor kb? :)
:think:
De azt hiszem az is ki lett akkor hangsúlyozva,hogy végeredményben az már a kinti
piacra,az ottani árakat figyelembe véve kerül majd forgalomba.
:think: hmmm,valami ilyesmire emlékszem,de majd Feri megírja a tutit. :mrgreen:



HUN73r
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2016. február 5., péntek 14:48
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: HUN73r » 2016. június 26., vasárnap 13:06

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára HUN73r 2016. június 26., vasárnap 13:09-kor.



HUN73r
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2016. február 5., péntek 14:48
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: HUN73r » 2016. június 26., vasárnap 13:08

kis-vakond írta:
Nowy írta:Köszönöm mindenkinek.
Elég eltérő vélemények vannak Rómás helyeken,nagyobb fej esetleg javít valamit ezen majd,láttam,hogy készülőben van egy nagyobb fej is? Deust és a Magnumot nézegettem,mind a 2 szimpi. havernak van egy Deus,de hol szuperül szed,hol meg elhagy mindent és már azon gondolkodott,hogy megrepteti,3 hónapos neki. :D :D Kicsit ez miatt elbizonytalanított ez a vonal.
A tegnapi szedegetésem után még át lett nézve a terület Deussal is,1db érmét szedett még ki.
Nem egy olyat tudok,aki Deusról váltott Magnumra!
W3/W6 fülessel,meg már van olyan kompakt gép mint a Deus.
A legtöbb gép rosszabb száraz talajon, a Deus különösen.
A Magnum viszont ott is jó formában van, ahol más meghal sőt tengerparton se baj neki a sós víz, a vasszemetes helyen hozza a legjobbat a többihez képest. A jóságot tévesen centivel méregetők is elégedettek lehetnek, de szerintem a szuper szelektálás és az élével levő és egész kis pénzek kiváló meglátása fontosabbak, mint a centik. De van olyan beállítás, ahol a centi is jobb mint bármely más gépnél. Ami egy millába belefér, minden csúcsgépem volt már, megvettem a legjobb fejeket, de már az alap Magnum mindnél sokkal jobb. A kompakt kivitel szintén sokat számít.
Az új Magnum én is úgy hallottam, külföldre készül és sokkal drágább lesz.



buszos
Százados
Százados
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2015. július 3., péntek 19:02
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: buszos » 2016. június 26., vasárnap 13:48

Nem kötekedni akarok, nekem is van új fejes magnumom .
Írjátok már le azt a beállításat , amivel veri mélységben az összes gépet!
Nekem valahogy 30 centi alá nem akar lelátni még full tiszta földben sem.Akkor lát la ha totálisan felhúzom , de úgy senki se használja mert instabil.Itt már zavaróan sokat késik a jel.
Olyan beállításra vagyok kíváncsi , amivel egy AS t hoz 35 ről , egy szesztit meg 40 - 45 centiről , földben lapjával ( akár tesztpálya jellegű tiszta placcon) . Normál földben , nem homokba.
Érméző módban persze , nem ilyen mélykereső meg non motion módra vagyok kíváncsi!
Csak azért kérdezem , mert az argus ezt tudja, terepen is!



Pirate
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2015. augusztus 30., vasárnap 19:08
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Pirate » 2016. június 27., hétfő 9:32

Leírtad ami a fontos, késik a jel. Késik, de azért ott van! Cobra után nekem se volt olyan könnyű megszokni. 5 vonal is játszik ha tiszta a terep. A késik még mindig jobb mint a nincs. Egyszerűen gyakorlás és odafigyelés a titka.



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2016. június 27., hétfő 9:39

Pirate írta:Leírtad ami a fontos, késik a jel. Késik, de azért ott van! Cobra után nekem se volt olyan könnyű megszokni. 5 vonal is játszik ha tiszta a terep. A késik még mindig jobb mint a nincs. Egyszerűen gyakorlás és odafigyelés a titka.
4vonásig nem késik.5vonalnál meg ahogy mértem 1ft nál 1-2cm ami plussz de kk-on ahol sok a vas nehéz eldönteni hogy késik vagy vas..valaki elmesélhetné hány sestit ásott már ki 40cm mélyről :D



buszos
Százados
Százados
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2015. július 3., péntek 19:02
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: buszos » 2016. június 27., hétfő 9:49

ul69 írta:
Pirate írta:Leírtad ami a fontos, késik a jel. Késik, de azért ott van! Cobra után nekem se volt olyan könnyű megszokni. 5 vonal is játszik ha tiszta a terep. A késik még mindig jobb mint a nincs. Egyszerűen gyakorlás és odafigyelés a titka.
4vonásig nem késik.5vonalnál meg ahogy mértem 1ft nál 1-2cm ami plussz de kk-on ahol sok a vas nehéz eldönteni hogy késik vagy vas..valaki elmesélhetné hány sestit ásott már ki 40cm mélyről :D
Hidd el volt olyan!
Persze nem nekem , én gépet se fogtam a kezembe mióta csak engedély mellett lehet böködni. :D
Én csak horgászok, más szóba se jöhet! :D



buszos
Százados
Százados
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2015. július 3., péntek 19:02
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: buszos » 2016. június 27., hétfő 9:52

Pirate írta:Leírtad ami a fontos, késik a jel. Késik, de azért ott van! Cobra után nekem se volt olyan könnyű megszokni. 5 vonal is játszik ha tiszta a terep. A késik még mindig jobb mint a nincs. Egyszerűen gyakorlás és odafigyelés a titka.
Pont az a bajom , hogy 30 centiig van ott , utána nincs!Akkor is késik.Ilyen 15 krajcz méretű dolgokat esetleg még lát 30-35 közt , de utána vége.
Új fejes a gépem, 4 vonáson , 44- 46 közt használtam.
Tiszta terep meg elég kevés van.



Pirate
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2015. augusztus 30., vasárnap 19:08
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Pirate » 2016. június 27., hétfő 9:53

ul69 írta:
Pirate írta:Leírtad ami a fontos, késik a jel. Késik, de azért ott van! Cobra után nekem se volt olyan könnyű megszokni. 5 vonal is játszik ha tiszta a terep. A késik még mindig jobb mint a nincs. Egyszerűen gyakorlás és odafigyelés a titka.
4vonásig nem késik.5vonalnál meg ahogy mértem 1ft nál 1-2cm ami plussz de kk-on ahol sok a vas nehéz eldönteni hogy késik vagy vas..valaki elmesélhetné hány sestit ásott már ki 40cm mélyről :D
Tréfálsz? Senki nem ás ki ilyent a mostani jog mellett. De már hallottam olyat aki 20. századi hamisítványt ásott ilyesmi mélyről és az nem régészeti lelet. Egy ismerősöm japán unokanővérének a bantu nagyapja. De ő is leadta jegyzőnek hátha jelentkezik érte a jogos tulajdonos kísértete. Akkor késik a jel több centit, de nem vészes.



HUN73r
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2016. február 5., péntek 14:48
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: HUN73r » 2016. június 27., hétfő 10:42

Este EB, nappal kánikula, kukoricás félig van, és a meló :)
Lengetés helyett a fórumot nézzük :)
A híres porszívó hatás miatt lettem én is Magnumos, ami állítólag felső 20 centiméter volt, ahhoz képest kellemes meglepetés, hogy mélységet is tud. Nem az az erőssége, és nem a sesti az biztos, de lehet kihozni belőle extra jó mélységet is. A nonmotion se rossz de a szuper szelektálásnak akkor lőttek. Én se arra használom hanem 90 százalékban porszívózásra, de van benne ilyen mély potenciál is.



Avatar
a.kezdo
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2015. július 11., szombat 10:38
Tartózkodási hely: London
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: a.kezdo » 2016. június 27., hétfő 12:19

HUN73r írta:Este EB, nappal kánikula, kukoricás félig van, és a meló :)
Lengetés helyett a fórumot nézzük :)
A híres porszívó hatás miatt lettem én is Magnumos, ami állítólag felső 20 centiméter volt, ahhoz képest kellemes meglepetés, hogy mélységet is tud. Nem az az erőssége, és nem a sesti az biztos, de lehet kihozni belőle extra jó mélységet is. A nonmotion se rossz de a szuper szelektálásnak akkor lőttek. Én se arra használom hanem 90 százalékban porszívózásra, de van benne ilyen mély potenciál is.
Egyetértek! Ezért egészíti ki jól a Magnum és a Delta egymást.



Avatar
KingMidas
Százados
Százados
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2015. szeptember 17., csütörtök 9:06
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: KingMidas » 2016. július 4., hétfő 16:16

Én is azt mondom, hogy az nagyon komoly előny a magnumnál, hogy a száraz földben is jó. Sokkal nagyobb dolog mint gondolhatná az ember elsőre. Ilyenkor nyáron nagyon nagy áldás. Ahol a Garrett AT Pro, Gold, Deus meghal ezzel még vígan megyek.
A mélységtesztek nagyon becsapósak. Fogjál meg egy pénzt élével, aztán úgy nézzed ;) Levegőben vagy null diszkriminációval a földben, ideális körülmények között tesztelgetve nagyon más ám! Amikor tudod ,hogy ott van már más, hogy jelez-e jól és megint más amikor élesben mész és el kell dönteni ráásol vagy nem. Ahhoz sokkal tiszább jel kell.
Igazi helyenritkán vagy egyáltalán nem ideálisak a körülmények. A föld száraz, szemetes, szeges, a pénzt sehogy se laposan temették el a mi kedvünkért :lol: Sokat találtam, ami negyed ásónyomra se volt, és volt ami még szemmel is kilátszott, mégis átment rajta több kollega és otthagyta az igazi terepen. A diszkrimináció miatt! Ugyanis levegőben vagy ideális helyen a leggagyibb gép is jelezte volna ezeket, adott helyen a jobbak se.
Azzal én is egyet értek, hogy a Delta, Cobra, Deus vagy más jobb gép remek kiegészítő lehet figyelembe véve a terepi sajátosságokat.


There was a king with magic hands
There was a crown and a touch of GOLD.... :royalty-crown:

hangya
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2016. május 29., vasárnap 13:29
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: hangya » 2016. július 9., szombat 9:50

sziasztok!

tegnap voltam kukoricásban vele (eléggé körülményes volt).
alapbeállítás: érme szántó/róma/érme lapos, zaj és talajkiegyenlítés a you tube-on látottak ként, erősség 2/3/4 vonalig, érzékenység 40, talaj és téglaszűrés bekapcsolva, talajkövetés fix és közepes.
kísért egy régebbi fisher gép is amit nem tűrt meg maga mellett a magnum kb 8 méterig... ha közelebb jött akkor csipogott a fisher össze vissza, a magnum meg mindent mutatott a kijelzőn (megbolondult), sőt egyszer ki is kapcsolt a magnum amit 5 perc után tudtam visszakapcsolni de előtte többször is levettem róla az aksit hátha!!!

jó pár száz méter utáni lengetés alatt a gép jelzett mindent. a vasat, nem vasat, kb. 20-120 centiig mindent kiírt! a tűpont is közép szintig ment maximum, sohasem jelzett teljes spektrumot/magasságot.

meguntam a bénázást és másképp teszteltem:

elástam egy kisbronzot kb 20-22 cm-re és nem látta, majd 15cm-re akkor pedig gyengén (nem volt élére állítva, fémmentes talajon/zavarás mentes helyen) érzékelte. de a kijelzőn 50-102 centit írt ki nem egyszer! véletlenül sem jelzett 10-30 centit sem...

a levegőben erősáramú kábel/vezeték/ufó semmi nem volt. a szomszéd fisher mindig kikapcsolva, gyalásó elhagyva 4 sorral lejjebb :-), kábelek rendben stb. szóval szerintem semmi zavaró tényező nem volt. a beállítások a fent közöltek voltak beállítva de mindig átállítva hátha valamilyen kombinációval jó/hiteles lesz az eredmény! sajnos nem...

szeretnék egy kis segítséget hogy mit baltázhattam el a kaszálásnál!

előre is köszi!

üdv. hangya



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2016. július 9., szombat 10:44

hangya írta:sziasztok!

tegnap voltam kukoricásban vele (eléggé körülményes volt).
alapbeállítás: érme szántó/róma/érme lapos, zaj és talajkiegyenlítés a you tube-on látottak ként, erősség 2/3/4 vonalig, érzékenység 40, talaj és téglaszűrés bekapcsolva, talajkövetés fix és közepes.
kísért egy régebbi fisher gép is amit nem tűrt meg maga mellett a magnum kb 8 méterig... ha közelebb jött akkor csipogott a fisher össze vissza, a magnum meg mindent mutatott a kijelzőn (megbolondult), sőt egyszer ki is kapcsolt a magnum amit 5 perc után tudtam visszakapcsolni de előtte többször is levettem róla az aksit hátha!!!

jó pár száz méter utáni lengetés alatt a gép jelzett mindent. a vasat, nem vasat, kb. 20-120 centiig mindent kiírt! a tűpont is közép szintig ment maximum, sohasem jelzett teljes spektrumot/magasságot.

meguntam a bénázást és másképp teszteltem:

elástam egy kisbronzot kb 20-22 cm-re és nem látta, majd 15cm-re akkor pedig gyengén (nem volt élére állítva, fémmentes talajon/zavarás mentes helyen) érzékelte. de a kijelzőn 50-102 centit írt ki nem egyszer! véletlenül sem jelzett 10-30 centit sem...

a levegőben erősáramú kábel/vezeték/ufó semmi nem volt. a szomszéd fisher mindig kikapcsolva, gyalásó elhagyva 4 sorral lejjebb :-), kábelek rendben stb. szóval szerintem semmi zavaró tényező nem volt. a beállítások a fent közöltek voltak beállítva de mindig átállítva hátha valamilyen kombinációval jó/hiteles lesz az eredmény! sajnos nem...

szeretnék egy kis segítséget hogy mit baltázhattam el a kaszálásnál!

előre is köszi!

üdv. hangya
lehet nem neked való az a műszer :D most már hogy igy minden felé elállitgattad legelőször nyomjál egy alapbeállitást.azután érme szántó lapos. 40es érzékenységnél nem kell zajszürést csinálni.a talajbeállitás pedig nem fix meg ilyenek ha nem manuális.kb 630-640 között szokott lenni valahol



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2016. július 9., szombat 10:53

hangya írta:sziasztok!

tegnap voltam kukoricásban vele (eléggé körülményes volt).
alapbeállítás: érme szántó/róma/érme lapos, zaj és talajkiegyenlítés a you tube-on látottak ként, erősség 2/3/4 vonalig, érzékenység 40, talaj és téglaszűrés bekapcsolva, talajkövetés fix és közepes.
kísért egy régebbi fisher gép is amit nem tűrt meg maga mellett a magnum kb 8 méterig... ha közelebb jött akkor csipogott a fisher össze vissza, a magnum meg mindent mutatott a kijelzőn (megbolondult), sőt egyszer ki is kapcsolt a magnum amit 5 perc után tudtam visszakapcsolni de előtte többször is levettem róla az aksit hátha!!!

jó pár száz méter utáni lengetés alatt a gép jelzett mindent. a vasat, nem vasat, kb. 20-120 centiig mindent kiírt! a tűpont is közép szintig ment maximum, sohasem jelzett teljes spektrumot/magasságot.

meguntam a bénázást és másképp teszteltem:

elástam egy kisbronzot kb 20-22 cm-re és nem látta, majd 15cm-re akkor pedig gyengén (nem volt élére állítva, fémmentes talajon/zavarás mentes helyen) érzékelte. de a kijelzőn 50-102 centit írt ki nem egyszer! véletlenül sem jelzett 10-30 centit sem...

a levegőben erősáramú kábel/vezeték/ufó semmi nem volt. a szomszéd fisher mindig kikapcsolva, gyalásó elhagyva 4 sorral lejjebb :-), kábelek rendben stb. szóval szerintem semmi zavaró tényező nem volt. a beállítások a fent közöltek voltak beállítva de mindig átállítva hátha valamilyen kombinációval jó/hiteles lesz az eredmény! sajnos nem...

szeretnék egy kis segítséget hogy mit baltázhattam el a kaszálásnál!

előre is köszi!

üdv. hangya
Csinálj egy gyári visszaállításokat (menüben találod valahol a végén). Ha akkor se jön rendbe, akkor lehet elhangolódott a fej. A magnumok egyik gyengéje, hogy nem szeretik a tűző napot. Ezesetben el kell küldeni Ferinek újrahangolásra. Jut eszembe a menüben most már van egy fejellenőrzési lehetőség is. Az talán megmutatja, hogy bibi van, vagy rendben van-e a fej. Ha rendben van akkor középen függőlegesen egymás felett egyvonalban lesznek a csíkok. Ha szét vannak csúszva akkor gebasz van.

Nekem pár éve már egyszer elhangolódott a fej a tűző naptól ami annyiban mutatkozott, hogy kuwára lebutult a gép. Egy húszforintost is alig akart meglátni, de Feri ingyen újrahangolta. Állítólag úgy lehet az elhangolódást megelőzni, hogy ha forróságban, tűző napon megy vele az ember időnként le kell locsolni a fejet egy kis vízzel.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
KingMidas
Százados
Százados
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2015. szeptember 17., csütörtök 9:06
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: KingMidas » 2016. július 9., szombat 11:57

kanbagoly írta:
hangya írta:sziasztok!

tegnap voltam kukoricásban vele (eléggé körülményes volt).
alapbeállítás: érme szántó/róma/érme lapos, zaj és talajkiegyenlítés a you tube-on látottak ként, erősség 2/3/4 vonalig, érzékenység 40, talaj és téglaszűrés bekapcsolva, talajkövetés fix és közepes.
kísért egy régebbi fisher gép is amit nem tűrt meg maga mellett a magnum kb 8 méterig... ha közelebb jött akkor csipogott a fisher össze vissza, a magnum meg mindent mutatott a kijelzőn (megbolondult), sőt egyszer ki is kapcsolt a magnum amit 5 perc után tudtam visszakapcsolni de előtte többször is levettem róla az aksit hátha!!!

jó pár száz méter utáni lengetés alatt a gép jelzett mindent. a vasat, nem vasat, kb. 20-120 centiig mindent kiírt! a tűpont is közép szintig ment maximum, sohasem jelzett teljes spektrumot/magasságot.

meguntam a bénázást és másképp teszteltem:

elástam egy kisbronzot kb 20-22 cm-re és nem látta, majd 15cm-re akkor pedig gyengén (nem volt élére állítva, fémmentes talajon/zavarás mentes helyen) érzékelte. de a kijelzőn 50-102 centit írt ki nem egyszer! véletlenül sem jelzett 10-30 centit sem...

a levegőben erősáramú kábel/vezeték/ufó semmi nem volt. a szomszéd fisher mindig kikapcsolva, gyalásó elhagyva 4 sorral lejjebb :-), kábelek rendben stb. szóval szerintem semmi zavaró tényező nem volt. a beállítások a fent közöltek voltak beállítva de mindig átállítva hátha valamilyen kombinációval jó/hiteles lesz az eredmény! sajnos nem...

szeretnék egy kis segítséget hogy mit baltázhattam el a kaszálásnál!

előre is köszi!

üdv. hangya
Csinálj egy gyári visszaállításokat (menüben találod valahol a végén). Ha akkor se jön rendbe, akkor lehet elhangolódott a fej. A magnumok egyik gyengéje, hogy nem szeretik a tűző napot. Ezesetben el kell küldeni Ferinek újrahangolásra. Jut eszembe a menüben most már van egy fejellenőrzési lehetőség is. Az talán megmutatja, hogy bibi van, vagy rendben van-e a fej. Ha rendben van akkor középen függőlegesen egymás felett egyvonalban lesznek a csíkok. Ha szét vannak csúszva akkor gebasz van.

Nekem pár éve már egyszer elhangolódott a fej a tűző naptól ami annyiban mutatkozott, hogy kuwára lebutult a gép. Egy húszforintost is alig akart meglátni, de Feri ingyen újrahangolta. Állítólag úgy lehet az elhangolódást megelőzni, hogy ha forróságban, tűző napon megy vele az ember időnként le kell locsolni a fejet egy kis vízzel.
Ez így szerintem nem oké, nekem rögtön sikerélményem volt vele, ahogy Feri megmutatta. 3x menü gomb, 40 érzékenység, fix talaj. Még ma is emlékszem rá. Nekem a régi fejet utánallította amikor az új gépet vettem. Meg lehet nézni azt a fej ellenőrzést is, de énszerintem mutasd meg a Ferinek, mert ez valszeg hibás.


There was a king with magic hands
There was a crown and a touch of GOLD.... :royalty-crown:

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2016. július 9., szombat 14:23

KingMidas írta:
kanbagoly írta:
hangya írta:sziasztok!

tegnap voltam kukoricásban vele (eléggé körülményes volt).
alapbeállítás: érme szántó/róma/érme lapos, zaj és talajkiegyenlítés a you tube-on látottak ként, erősség 2/3/4 vonalig, érzékenység 40, talaj és téglaszűrés bekapcsolva, talajkövetés fix és közepes.
kísért egy régebbi fisher gép is amit nem tűrt meg maga mellett a magnum kb 8 méterig... ha közelebb jött akkor csipogott a fisher össze vissza, a magnum meg mindent mutatott a kijelzőn (megbolondult), sőt egyszer ki is kapcsolt a magnum amit 5 perc után tudtam visszakapcsolni de előtte többször is levettem róla az aksit hátha!!!

jó pár száz méter utáni lengetés alatt a gép jelzett mindent. a vasat, nem vasat, kb. 20-120 centiig mindent kiírt! a tűpont is közép szintig ment maximum, sohasem jelzett teljes spektrumot/magasságot.

meguntam a bénázást és másképp teszteltem:

elástam egy kisbronzot kb 20-22 cm-re és nem látta, majd 15cm-re akkor pedig gyengén (nem volt élére állítva, fémmentes talajon/zavarás mentes helyen) érzékelte. de a kijelzőn 50-102 centit írt ki nem egyszer! véletlenül sem jelzett 10-30 centit sem...

a levegőben erősáramú kábel/vezeték/ufó semmi nem volt. a szomszéd fisher mindig kikapcsolva, gyalásó elhagyva 4 sorral lejjebb :-), kábelek rendben stb. szóval szerintem semmi zavaró tényező nem volt. a beállítások a fent közöltek voltak beállítva de mindig átállítva hátha valamilyen kombinációval jó/hiteles lesz az eredmény! sajnos nem...

szeretnék egy kis segítséget hogy mit baltázhattam el a kaszálásnál!

előre is köszi!

üdv. hangya
Csinálj egy gyári visszaállításokat (menüben találod valahol a végén). Ha akkor se jön rendbe, akkor lehet elhangolódott a fej. A magnumok egyik gyengéje, hogy nem szeretik a tűző napot. Ezesetben el kell küldeni Ferinek újrahangolásra. Jut eszembe a menüben most már van egy fejellenőrzési lehetőség is. Az talán megmutatja, hogy bibi van, vagy rendben van-e a fej. Ha rendben van akkor középen függőlegesen egymás felett egyvonalban lesznek a csíkok. Ha szét vannak csúszva akkor gebasz van.

Nekem pár éve már egyszer elhangolódott a fej a tűző naptól ami annyiban mutatkozott, hogy kuwára lebutult a gép. Egy húszforintost is alig akart meglátni, de Feri ingyen újrahangolta. Állítólag úgy lehet az elhangolódást megelőzni, hogy ha forróságban, tűző napon megy vele az ember időnként le kell locsolni a fejet egy kis vízzel.
Ez így szerintem nem oké, nekem rögtön sikerélményem volt vele, ahogy Feri megmutatta. 3x menü gomb, 40 érzékenység, fix talaj. Még ma is emlékszem rá. Nekem a régi fejet utánallította amikor az új gépet vettem. Meg lehet nézni azt a fej ellenőrzést is, de énszerintem mutasd meg a Ferinek, mert ez valszeg hibás.
Ha korábban tudtad használni, pláne ugyanott, akkor nyilván elromlott valami. Alapvetően stabilan kell működnie. Előfordul, hogy valamelyik forrasztás nem tökéletes és melegben nem jó, vagy egy alkatrészhiba jön ki a melegtől.
Más fémkeresők gyakran zavarják a Magnumot, ez önmagában még nem jelent semmit. Viszont ha összevissza szól az más, különösen ha a zavarkiejtés is megvolt. Még akkor szokott ilyet csinálni, ha a talajkiegyenlítés nagyon nagyra van állítva. Ez olyan esetben fordul elő, amikor valaki nem fémmentes helyen állítja rá a talajra. Ha a hely nem fémmentes, akkor a fix beállítás a jó.
Szerintem ezt nekem is meg kellene néznem.

Az összevissza csipogás legvalószínűbb oka általában valamilyen zavarás, ha a talajtól elemelve is csinálja. Ilyenkor le kell futtatni a zajkiejtést, és a vonalak hosszán rögtön látszik. Kinn terepen a legtöbb vonal maximális hosszúságú, házközelben sok a rövidebb.
Ha a talajon szól összevissza és nincs sok fém, akkor a talajkiegyenlítés akár hogy extrém értékre is lehet beállítva. Régebben valakinek ez volt a problémája, ami szoftverfrissítésre többször elmúlt. Aztán észrevettem, hogy 1700-at mutat a bal alsó sarokban a kiegyenlítés, és kiderült, hogy az illető vasszöges helyen is simán beállítja automatán.


www.metaldetector.hu

hangya
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2016. május 29., vasárnap 13:29
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: hangya » 2016. július 9., szombat 15:52

sziasztok! köszi srácok a tanácsokat! amint sikerül megint terepre menni, egyből újra tesztelem a gépet és jó magam! :-D nem volt kánikula tegnap, kb. 25 fok kicsit a szél is fújt, a kukoricásban meg árnyék is volt! még jelentkezem akár mi is lesz az eredmény! üdv. Hangya



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2016. július 10., vasárnap 16:03

ul69 írta:
kis-vakond írta:
kanbagoly írta:Feri az állandó fejlesztésekkel, új és újabb szoftververziókkal eljutott odáig, hogy a magnum egy kapcsold be és menj gép lett. Elég valamelyik gyárit betölteni. Én általában a szántóra írtat használom. A lényege annyi, hogy kell csinálni egy zajszűrést ami csak egy gombnyomás és amíg a gép számol/kattog nyugton kell lenni. Aztán az érzékenységet addig nyomni felfelé amíg nem jönnek fals jelek. Ennyire egyszerű, nem kell túlbonyolítani.

Igaz régen az első szoftverekkel én is volt, hogy majd elhajítottam a gépet, de azóta már sokat javított rajta Feri. :) Akkor még kellett grundolni, választani a szűrés spektrumán az a magas-mély tököm tudja akármik között. Úgy el állítottam a gépet, hogy aztán gyári visszaállítást kellet csinálni, mert nem tudtam rendbe hozni. :D De mondom ez már a múlté. A mostani szoftverekkel csak bekapcsolja az ember és lehet menni.

Ja és mindent szed nagyon szépen. Míg az élén álló rómait sok gép lebugyborékolja vasnak, addig a magnum azt is jó jelnek veszi. Én mentem már vele rómain, kk-án, nagyon sokféle és különböző terepen és mindenütt megállta a helyét. Rengeteg olyat szedtem, amire más gépek meg se nyikkantak. Vannak helyek ahol érdemes a magnummal is a talajt simogatva lassított csiga üzemmódba kapcsolni. Hihetetlen miket kiszed jó mélységekből.
:clap:
Zajszűrés után még megejtek egy manuális talajkiegyenlítést. És tökéletes.
Tényleg szépen szed,és nem válogat. :D :mrgreen: legalább is tegnap jól működött. :clap:
Kisbronz,gyűrű,emailos fibi,bécsi fillér. :whistle:
Jahh,és hozzá a füles amit linkeltem utóbb,ultra brutál. :D
ezzel a zajszűréssel nem vagyok kibékülve.ha nincs különösebb zavaró jel fölösleges ha meg van és sok frekit kivesz elhagy.az alap 1-1 állapotnál használja az összes frekit annál a legjobb.ha valahol zavarja valami inkább az érzékenységet csökkentem.persze gusztus egyéni agymenés dolga ki hová állítgatja :D
Ezekre elfelejtettem válaszolni :(
Az a helyzet, hogy nem hagy ki a MAGNUM frekvenciákat. A zajkiejtésnél húsz alapfrekvenciát és azok felharmonikusait vizsgálja végig, vagyis az egész spektrumot egyszerre, és ezek közül választ, hogy melyik a legkevésbé zavart. Minden alapfrekvenciához ugyanannyi felharmonikus tartozik, azokat minden esetben használja is, ezek miatt multifrekvenciás. Tehát a különböző hosszúságú vonalak nem azt jelentik, hogy multifrekvenciából kihagy frekvenciákat.
A tengeri üzemmóddal lehet a felharmonikusok mennyiségét csökkenteni, illetve a mélykeresőben is kevesebb van.


www.metaldetector.hu

Avatar
a.kezdo
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2015. július 11., szombat 10:38
Tartózkodási hely: London
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: a.kezdo » 2016. július 10., vasárnap 16:36

Tunis írta:Mintha olyat is említett volna Feri,hogy lesz újabb Magnum. Nem csak külsőben,belsőben is lesznek változások.

Hogy haladsz vele Feri?
Feri! Ezt se láttad szerintem! ;)



Avatar
billybad74
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2015. július 4., szombat 5:56
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: billybad74 » 2016. július 10., vasárnap 16:54

hangya írta:sziasztok! köszi srácok a tanácsokat! amint sikerül megint terepre menni, egyből újra tesztelem a gépet és jó magam! :-D nem volt kánikula tegnap, kb. 25 fok kicsit a szél is fújt, a kukoricásban meg árnyék is volt! még jelentkezem akár mi is lesz az eredmény! üdv. Hangya
Ha mindent megnéztél amit írtak akkor még nézd meg azt is,hogy a nyélen lévő dugaszok ahová az akksik csatlakoznak nem mozognak e kicsit.


Nem számít hány éves vagy,mennyi pénzed van,mekkora a hatalmad,mit értél el...
Ha anyád megkérdi,hogy miért nincs papucs a lábadon úgyis összeszarod magad...

Avatar
templomos
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 21:05
Tartózkodási hely: Heves-megye
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: templomos » 2016. július 10., vasárnap 20:38

billybad74 írta:
hangya írta:sziasztok! köszi srácok a tanácsokat! amint sikerül megint terepre menni, egyből újra tesztelem a gépet és jó magam! :-D nem volt kánikula tegnap, kb. 25 fok kicsit a szél is fújt, a kukoricásban meg árnyék is volt! még jelentkezem akár mi is lesz az eredmény! üdv. Hangya
Ha mindent megnéztél amit írtak akkor még nézd meg azt is,hogy a nyélen lévő dugaszok ahová az akksik csatlakoznak nem mozognak e kicsit.
billybad...jó ki..sztál velem...bezabáltam az extra chillidből ég a belem :lol: jó sikerült!



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2016. július 10., vasárnap 22:24

kis-vakond írta:
Nowy írta:
Tunis írta:Mintha olyat is említett volna Feri,hogy lesz újabb Magnum. Nem csak külsőben,belsőben is lesznek változások.

Hogy haladsz vele Feri?
Újj Magnum?? Miben lesz új és mikor kb? :)
:think:
De azt hiszem az is ki lett akkor hangsúlyozva,hogy végeredményben az már a kinti
piacra,az ottani árakat figyelembe véve kerül majd forgalomba.
:think: hmmm,valami ilyesmire emlékszem,de majd Feri megírja a tutit. :mrgreen:
Igaz. De a mostani MAGNUM fejlesztése se áll meg.
Az a nagy helyzet, hogy a MAGNUM különleges fémkereső, rengeteg olyan innovatív megoldás van benne, amiből, ha akár csak egy is megjelenik egy másik gyártmányban, az óriási szenzációként van beharangozva. És most már szeretnék ennek jobban megfelelő árat is kapni érte. Ezért készül egy javított és sokkal drágább verzió, amire inkább külföldön látok fizetőképes keresletet.
Fel van sorolva a legtöbb különlegesség a honlapomon az NSR-től a mélykeresőn át az ekvalizerig. Ennek megfelelőek a MAGNUM képességei is. Nem kevés ember gondolja itt, Magyarországon, hogy ez a létező legjobb fémkereső. Azokra gondolok elsősorban, akik sokféle csúcskeresőt ismernek, mégis a MAGNUM-ot részesítik előnyben. Természetesen olyanok is vannak, akiknek más a véleménye. Most már régen nem kell Bécsbe menni egy jobb fémkeresőért, sokan árulnak itt is, minden típus beszerezhető az ausztráltól az oroszig, a MAGNUM pedig igen jól megállja a helyét ilyen éles versenyhelyzetben is. Úgyhogy szerintem külföldön is megállja a helyét egy javított verzió, mégpedig úgy, hogy ott a tudásának és különlegességének megfelelő, a mostanihoz képest többszörös áron is eladható.
Abban nagyon egybehangzóak a vélemények, hogy a nagyon kis tárgyak szedésében kiemelkedően ez a legjobb és diszkriminációban is. Márpedig ha csak egyetlen egy dologban különleges, mindjárt kiemelkedik a sok egy kaptafára készült műszer közül. Egyébként mélységre is használják igen eredményesen, de azon még dolgoznom kell, hogy ezt a képességét ne csak "vájtfülűek" tudják kihasználni.
Természetesen nem csak a tudás számít, hanem még fontosabb, hogy külsőre sokkal jobb kinézetűnek kell lennie. Részben ezért is készült a karbonszálas nyél, aminél fontos szempont, hogy látszódjon is a karbonszál, pedig egyébként sokszorosan többe kerül, mint a majdnem ugyanolyan jó üvegszál. Mert egyébként erősség és praktikusság szempontjból mindez majdnem teljesen mindegy, de ez a nyél egyben gyakorlás is az új műszer nyeléhez.
A fejlesztés a már meglévő MAGNUM tudásának emelését is célozza, de minden egyben az új műszerhez is készül már. Most az új fej készül, illetve egy automatikus fejkiegyenlítő, ami majd utólag a korábbi műszerekbe is beépíthető lesz, legalábbis az újabbakba.
A MAGNUM már hat éves, és ezalatt azért kiderültek a gyenge pontok is, amelyek ha mind ki lesznek javítva, az már csak ettől egy új műszer lesz. Pl. az akkutartó és a műszerdoboz rögzítése, a kettős fejcsatlakozó ilyen, és mindjárt megszűnik a kompatibilitás, ha ezeken változtatok. Arról van szó, hogy ha külföldön vesz valaki ilyet, az nem tud csak úgy beugrani, hogy igazítsak meg valamit, vagy egy kisebb hibát javítsak. A szoftverfrissítés is akkor igazán jó, ha távolról megoldható.
Még van sok olyan ötletem is, ami a jelenlegi MAGNUM-ba már nem fér bele. Még fejleszten a MAGNUM programját is, de rég megtelt a ROM, már csak tömörítve fér bele a program.
Míg a legtöbb fémkereső igazi sorozatgyártásban készül az eladási ár töredékéért, ez bizony nagyon sok élő munkát igényel, és sokkal többe is kerül előllítani. Ez nem az a kategória, amit fröccsöntött alkatrészekből, olcsó munkaerő felhasználásával raknak össze valahol Kínában vagy Törökországban. Egy ismerős mérnök le is tolt, hogy miért fizetek ennyit, amikor az ő cége úgy gyártat le nevetséges áron készülékeket, hogy még az alkatrészt is maguk a kínaiak szerzik be.
A MAGNUM-nak marketingje se nagyon van, mivel nem egy tömegtermék, általában olyanok veszik, akik már ismerik. Ennek az az előnye azért megvan, hogy tudják, mit kapnak, nincs reklamáció, hogy egy látványos reklámhoz, videóhoz képest a valós tudás sehol sincs.
Azért is akarok az új géppel külföldre menni, mert itt mindig valamilyen pánik van, hogy micsoda szörnyű szigorítások jönnek, meg hasonlók. A fórum is tele van ijesztgetésekkel, hogy ne merjenek az emberek keresőzni. Ki tudja, még sikerülhet is nekik, bár itt, Magyarországon nem valószínű :lol:
Magyarország egyrészt a világpiacnak csak egy nagyon kicsi része, másrészt van itt egy jó adag sznobizmus is. Most megnéztem, hogy azok a külföldi műszerek, amiket gyakrabban emlegetnek, hogy a MAGNUM azoknál mennyire sokkal jobb, azok vagy hasonló árban vannak, vagy sokkal drágábbak, mégis sokkal népszerűbbek.
De nem panaszkodni akarok, igazából így is elégedett vagyok. Most is MAGNUM-ot készítek éppen, pedig vasárnap este van, a fejlesztés pedig akkor megy, amikor ráérek. Ezzel az írogatással meg jó sok időt elcsesztem :D


www.metaldetector.hu

kincsvadász
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2015. július 16., csütörtök 15:35
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: kincsvadász » 2016. július 11., hétfő 0:23

Tökéletesen egyetértek Feri véleményével. Ha most megválnék a Deusomtól akkor ismét Magnumot vennék. A fémszelektálása és a tudása apróra verhetetlen. Hátránya talán csak annyi hogy a mélyebben fekvő érméket egy kicsit gyengébben jelzi,és a magasfeszültségre különösen érzékeny,de ezt a két tényezőt leszámitva az új könnyitett magnum tökéletes profi fémkereső. A Magnumom ha egy nagy mélységben lévő tárgyra gyenge jelet adott,akkor az a tárgy több mint 90% valószinűséggel szinesfém volt,de a Deusnál és a Deltánál pl már kisebb ez az arány. Évekkel ezelőtt a Garrett GTI 2500-asomat cseréltem le Magnumra és akkor jöttem rá csak igazán hogy mi a különbség a jó és sz*r kereső között.



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2016. július 11., hétfő 8:23

Feri írta:
ul69 írta:
kis-vakond írta:
kanbagoly írta:Feri az állandó fejlesztésekkel, új és újabb szoftververziókkal eljutott odáig, hogy a magnum egy kapcsold be és menj gép lett. Elég valamelyik gyárit betölteni. Én általában a szántóra írtat használom. A lényege annyi, hogy kell csinálni egy zajszűrést ami csak egy gombnyomás és amíg a gép számol/kattog nyugton kell lenni. Aztán az érzékenységet addig nyomni felfelé amíg nem jönnek fals jelek. Ennyire egyszerű, nem kell túlbonyolítani.

Igaz régen az első szoftverekkel én is volt, hogy majd elhajítottam a gépet, de azóta már sokat javított rajta Feri. :) Akkor még kellett grundolni, választani a szűrés spektrumán az a magas-mély tököm tudja akármik között. Úgy el állítottam a gépet, hogy aztán gyári visszaállítást kellet csinálni, mert nem tudtam rendbe hozni. :D De mondom ez már a múlté. A mostani szoftverekkel csak bekapcsolja az ember és lehet menni.

Ja és mindent szed nagyon szépen. Míg az élén álló rómait sok gép lebugyborékolja vasnak, addig a magnum azt is jó jelnek veszi. Én mentem már vele rómain, kk-án, nagyon sokféle és különböző terepen és mindenütt megállta a helyét. Rengeteg olyat szedtem, amire más gépek meg se nyikkantak. Vannak helyek ahol érdemes a magnummal is a talajt simogatva lassított csiga üzemmódba kapcsolni. Hihetetlen miket kiszed jó mélységekből.
:clap:
Zajszűrés után még megejtek egy manuális talajkiegyenlítést. És tökéletes.
Tényleg szépen szed,és nem válogat. :D :mrgreen: legalább is tegnap jól működött. :clap:
Kisbronz,gyűrű,emailos fibi,bécsi fillér. :whistle:
Jahh,és hozzá a füles amit linkeltem utóbb,ultra brutál. :D
ezzel a zajszűréssel nem vagyok kibékülve.ha nincs különösebb zavaró jel fölösleges ha meg van és sok frekit kivesz elhagy.az alap 1-1 állapotnál használja az összes frekit annál a legjobb.ha valahol zavarja valami inkább az érzékenységet csökkentem.persze gusztus egyéni agymenés dolga ki hová állítgatja :D
Ezekre elfelejtettem válaszolni :(
Az a helyzet, hogy nem hagy ki a MAGNUM frekvenciákat. A zajkiejtésnél húsz alapfrekvenciát és azok felharmonikusait vizsgálja végig, vagyis az egész spektrumot egyszerre, és ezek közül választ, hogy melyik a legkevésbé zavart. Minden alapfrekvenciához ugyanannyi felharmonikus tartozik, azokat minden esetben használja is, ezek miatt multifrekvenciás. Tehát a különböző hosszúságú vonalak nem azt jelentik, hogy multifrekvenciából kihagy frekvenciákat.
A tengeri üzemmóddal lehet a felharmonikusok mennyiségét csökkenteni, illetve a mélykeresőben is kevesebb van.
akkor ezekre a felharmónikusokra nagy szükség van mert ha nem játszik az egész zenekar (azt vettem észre) a jelzések bizonytalanná válnak és a mélység is csökken főleg az apróbb dolgokra.azt nem tudom mennyire vájt a fülem de szép egyértelmű jelzést akkor ad amin nem kell töprengeni ha minden része működik



Válasz küldése Előző témaKövetkező téma