Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Cobra

Fémkereséshez való eszközök
kutakodo
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 12:20
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: kutakodo » 2016. június 9., csütörtök 21:51

COBRA kis fejjel eladó!Kicsit bővebben a Fémkereső eladó topic-ban!


"Ember lelkű földeken sétál gyöngy tekintetem,titkos madárral sűrűbe száll,
Ha érthetnélek süllyedő ólomszívű múlt idő elmondanád,hogy van hazám..."

The Great Rat
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 7:41
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: The Great Rat » 2016. június 10., péntek 9:17

kutakodo írta:COBRA kis fejjel eladó!Kicsit bővebben a Fémkereső eladó topic-ban!
Szomorúan olvasom a írásod, mi lesz velem? :(



kutakodo
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 12:20
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: kutakodo » 2016. június 10., péntek 11:27

The Great Rat írta:
kutakodo írta:COBRA kis fejjel eladó!Kicsit bővebben a Fémkereső eladó topic-ban!
Szomorúan olvasom a írásod, mi lesz velem? :(
Szia!
Hát most ez a helyzet sajnos!Meg az ára is jól jönne,De biztos,hogy újra veszek egyet!1000%.
De attól még találkozóra elmegyek,ha lesz!Neked jó lengetést!


"Ember lelkű földeken sétál gyöngy tekintetem,titkos madárral sűrűbe száll,
Ha érthetnélek süllyedő ólomszívű múlt idő elmondanád,hogy van hazám..."

kutakodo
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 12:20
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: kutakodo » 2016. június 12., vasárnap 11:49

kutakodo írta:COBRA kis fejjel eladó!Kicsit bővebben a Fémkereső eladó topic-ban!
Hát amennyire az előtérben volt mostanában a COBRA,nem gondoltam,hogy nem lesz senki akit érdekelne! :?
Utánfutó csere érdekelne!Minimum 1.7-es raktérhosszal 750 kg összsúlyig!Műszaki nélküli,leharcolt is jó csak forgalomban legyen vagy ideiglenesen legyen csak kivonva.


"Ember lelkű földeken sétál gyöngy tekintetem,titkos madárral sűrűbe száll,
Ha érthetnélek süllyedő ólomszívű múlt idő elmondanád,hogy van hazám..."

buszos
Százados
Százados
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2015. július 3., péntek 19:02
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: buszos » 2016. június 12., vasárnap 12:38

...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára buszos 2016. június 12., vasárnap 17:33-kor.



kutakodo
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 12:20
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: kutakodo » 2016. június 12., vasárnap 15:52

...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kutakodo 2016. június 12., vasárnap 17:52-kor.


"Ember lelkű földeken sétál gyöngy tekintetem,titkos madárral sűrűbe száll,
Ha érthetnélek süllyedő ólomszívű múlt idő elmondanád,hogy van hazám..."

Timber
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2016. január 8., péntek 11:26
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Timber » 2016. június 12., vasárnap 16:09

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Timber 2016. június 12., vasárnap 21:04-kor.



buszos
Százados
Százados
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2015. július 3., péntek 19:02
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: buszos » 2016. június 12., vasárnap 17:34

Nem a bótodat akartam rontani , pusztán a száraz tényeket próbáltam közölni!
Tessék , szerkesztettem!Ha akarjátok tegyetek ti is így aztán mehet mindenki a dolgára!
Én befejeztem!



kutakodo
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 12:20
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: kutakodo » 2016. június 12., vasárnap 17:53

Jól van nincs harag!Csak az ilyen teljesen felesleges.
Timber!Légyszives te is szerkeszd át!


"Ember lelkű földeken sétál gyöngy tekintetem,titkos madárral sűrűbe száll,
Ha érthetnélek süllyedő ólomszívű múlt idő elmondanád,hogy van hazám..."

kutakodo
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 12:20
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: kutakodo » 2016. június 15., szerda 17:57

kutakodo írta:
kutakodo írta:COBRA kis fejjel eladó!Kicsit bővebben a Fémkereső eladó topic-ban!
Hát amennyire az előtérben volt mostanában a COBRA,nem gondoltam,hogy nem lesz senki akit érdekelne! :?
Utánfutó csere érdekelne!Minimum 1.7-es raktérhosszal 750 kg összsúlyig!Műszaki nélküli,leharcolt is jó csak forgalomban legyen vagy ideiglenesen legyen csak kivonva.


"Ember lelkű földeken sétál gyöngy tekintetem,titkos madárral sűrűbe száll,
Ha érthetnélek süllyedő ólomszívű múlt idő elmondanád,hogy van hazám..."

Timber
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2016. január 8., péntek 11:26
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Timber » 2016. június 15., szerda 18:34

KincskeresőKisködmön írta:Szívesen !
Csavar hosszára vigyázz, bele ne érjen az elektronikába.
Köszi, király vagy! Megcsináltam az enyémet is ilyenre. Nekem is jobb így. :-bd



kutakodo
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 12:20
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: kutakodo » 2016. június 20., hétfő 10:58

COBRA 5éves,5 potis "gyári" normál fejjel,nagyon jó aksikkal,tökéletes működéssel eladó.100000Ft.
Privátban a többit.
Veszprém megye.


"Ember lelkű földeken sétál gyöngy tekintetem,titkos madárral sűrűbe száll,
Ha érthetnélek süllyedő ólomszívű múlt idő elmondanád,hogy van hazám..."

Procol Harum
Százados
Százados
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2015. szeptember 29., kedd 17:15
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Procol Harum » 2016. július 8., péntek 13:04

Állítólag van olyan fej a Cobrához, ami 17 vagy 18 centis és kifejezetten kis pénzre ajánlják. De nem Feri csinálja, már kérdeztem. Valakinek valami infó róla?
Még én csináltam pár teszt videót és mérést lelkes kezdő koromban, de már nem vagyok zöldfülű. Nem akarom sorolni, milyen szuper csodaketyerékkel felszerelt emberekkel voltam együtt majd minden hétvégén, de a Cobrámnál jobb mélységet egyik se tudott. És egyre többen vannak errefelé a Cobra klubban :) De nem mindenki állítja be jól a gépet.
A kisebb fejével is nagyon ott van, de a 40-es mélységét egy kézi géppel se tudták túlszárnyalni. Egy Pulse Star mélykeresőssel is voltam együtt és az semmi olyat nem talált, amit a Cobra a nagyobbik fejjel ne jelzett volna határozottan!
De jó lehetne egy kisebb fej is. Csak ezt akartam mondani, ha már bejelentkeztem ide, ne csak olvassam a fórumot, valamit hozzá is teszek.


A Whiter Shade of Pale

Avatar
Charlie Firpo
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2015. november 1., vasárnap 18:49
Tartózkodási hely: Bp.
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Charlie Firpo » 2016. július 9., szombat 17:12

Procol Harum írta:Állítólag van olyan fej a Cobrához, ami 17 vagy 18 centis és kifejezetten kis pénzre ajánlják. De nem Feri csinálja, már kérdeztem. Valakinek valami infó róla?
Még én csináltam pár teszt videót és mérést lelkes kezdő koromban, de már nem vagyok zöldfülű. Nem akarom sorolni, milyen szuper csodaketyerékkel felszerelt emberekkel voltam együtt majd minden hétvégén, de a Cobrámnál jobb mélységet egyik se tudott. És egyre többen vannak errefelé a Cobra klubban :) De nem mindenki állítja be jól a gépet.
A kisebb fejével is nagyon ott van, de a 40-es mélységét egy kézi géppel se tudták túlszárnyalni. Egy Pulse Star mélykeresőssel is voltam együtt és az semmi olyat nem talált, amit a Cobra a nagyobbik fejjel ne jelzett volna határozottan!
De jó lehetne egy kisebb fej is. Csak ezt akartam mondani, ha már bejelentkeztem ide, ne csak olvassam a fórumot, valamit hozzá is teszek.
Én is hallottam arról a fejről de nekem csak a 25-ös van. Cobra klub, jó szöveg. Én is tag vagyok ;) Itt egy videjó, milyen sokoldalú a mi gépünk, a kosár alját nézd ;)

[bbvideo=560,315]https://youtu.be/ueHpVR1fJi0[/bbvideo]



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Feri » 2016. július 10., vasárnap 15:30

Procol Harum írta:Állítólag van olyan fej a Cobrához, ami 17 vagy 18 centis és kifejezetten kis pénzre ajánlják. De nem Feri csinálja, már kérdeztem. Valakinek valami infó róla?
Érdekes egybeesés, hogy pont most hozott valaki egy olyan fémkeresőt, amin ez a 17 cm-es keresőfej van, és a tegnapi videón is az szerepel.
Le is fényképeztem, mert ez az állítólagos "hamis Cobra", ami miatt mind a mai napig megkeresnek. Úgyhogy most mindenki láthatja, milyen. Hasonlít, de nem lehet egykönnyen összetéveszteni.
Ez a Hunter nevű fémkereső, ami egyébként valóban a Cobra legrégebbi verziójának a másolata, a paneltől a nyélig minden a Cobra alapján készült. Nem hamisítvány, mert nem Cobra néven fut, és én is beleegyeztem, hogy az illető készítsen néhány ilyet, még segítettem is neki.
Aki hozta, azt mondja, már nem foglalkozik a készítője ezzel. A keresőfejet a Vaterán lehetett megtalálni. Ami szintén az én beleegyezésemmel készült.
image.jpeg
image.jpeg (231.24 KiB) Megtekintve 19388 alkalommal
image.jpeg
image.jpeg (237.09 KiB) Megtekintve 19388 alkalommal


www.metaldetector.hu

zoli87
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2015. július 14., kedd 19:47
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: zoli87 » 2016. július 11., hétfő 19:42

Sziasztok cobra tulajok!Jó pár gép megfordúlt màr a kezeim közt de cobrám még nem volt,szóval ez a típus lenne a következő.Az lenne a kèrdésem,hogy egy deltához képest milyen a szűrése?Aki használta mindkét gépet az írjon pár sort legyen szives összehasonlítás képp.



Avatar
Garou
Százados
Százados
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 21:15
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Garou » 2016. július 11., hétfő 22:27

zoli87 írta:Sziasztok cobra tulajok!Jó pár gép megfordúlt màr a kezeim közt de cobrám még nem volt,szóval ez a típus lenne a következő.Az lenne a kèrdésem,hogy egy deltához képest milyen a szűrése?Aki használta mindkét gépet az írjon pár sort legyen szives összehasonlítás képp.
Küldtem privit.



Avatar
Darwin
Százados
Százados
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2015. október 1., csütörtök 16:23
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Darwin » 2016. július 12., kedd 15:10

zoli87 írta:Sziasztok cobra tulajok!Jó pár gép megfordúlt màr a kezeim közt de cobrám még nem volt,szóval ez a típus lenne a következő.Az lenne a kèrdésem,hogy egy deltához képest milyen a szűrése?Aki használta mindkét gépet az írjon pár sort legyen szives összehasonlítás képp.
Ezt követtem el korábban, ma is áll:
kopasz79 írta:Üdv mindenkinek! Kérdésem, volt már aki Delta-ról váltott a Cobra-ra vagy fordítva. A tapasztalatokra lennék kiváncsi (a súly különbséget vágom). Köszönöm
Azt hiszem az a legjobb ha mindkettő van ;) Ebben tudok kimerítően nyilatkozni mert november óta van Cobrám is :mrgreen: Ráadásul inkább egy újat vettem a szár miatt.
Súlyban így már kiegyenlítettebb, megszoktam a Deltát, de most inkább a Cobrát érzem kényelmesebbnek valahogy.
Nem mondom egyiket se sokkal jobbnak, kb hasonlóan találok én is és ismerősöknél is kb. ez van, de más az összetétele. A Deltánál a kis darabok többek a Cobránál a nagyobbak. Kicsiben, kk-ban, vegyesházban a Delta, mélyben és nagyban a Cobra jobb. Nem levegőtesztre gondolok hanem amikor rendesen keresünk ;) Azóta sok mindent megtaláltam amin a Deltával átmentem, gondolom fordítva is így volna ha a Cobra van meg régebb óta. A cobrán sokkal több beállítási lehetőség van, abból inkább a mélyeket preferáltam eddig, de fogom a többit is használni.
Tehát mindenképpen megéri váltani vagy a másikat is beszerezni mert amit már 10-szer átkeresőztél egyikkel, az a másiknak még lelőhely.
Nagyon személyfüggő is, a Delta inkább a vájt fül kategória, a Cobra is valamennyire, de azért nem annyira szerintem. Előbbiben sokkal nagyobb gépekben is a különbség hogy melyik hogyan sikerült.
Ami nagyon szubjektív de azonnal szembeötlő, az a kivitelezés. A Deltának van egy nagyon erős sufni tuning jellege amivel sose tudtam igazán kibékülni. A tépőzáras akksitartó, a mankó, a durván befűrészelt alucső azért nem méltó ahhoz szerintem ami tudása egyébként van. Több ismerős cserélt nyelet, egy olyat is tudok aki éppen a Cobráéra. A Cobra is kissé "szocreál" benyomást kelt, de még régi szár is valahogy komolyabban volt megcsinálva, a karbon már hitech közeli, feliratozva vannak a gombok, ezt valahogy elhinném hogy egy "gyári" valami. A Delta ennyivel olcsóbb is cserébe.
Én összefoglalásnak mind a kettőt ajánlani tudom!


Delta, Cobra, Magnum és lelkesedés

Avatar
Marlow
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2015. július 5., vasárnap 11:07
Tartózkodási hely: Itt és másutt !
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Marlow » 2016. július 12., kedd 16:57

Darwin írta:
zoli87 írta:Sziasztok cobra tulajok!Jó pár gép megfordúlt màr a kezeim közt de cobrám még nem volt,szóval ez a típus lenne a következő.Az lenne a kèrdésem,hogy egy deltához képest milyen a szűrése?Aki használta mindkét gépet az írjon pár sort legyen szives összehasonlítás képp.
Ezt követtem el korábban, ma is áll:
kopasz79 írta:Üdv mindenkinek! Kérdésem, volt már aki Delta-ról váltott a Cobra-ra vagy fordítva. A tapasztalatokra lennék kiváncsi (a súly különbséget vágom). Köszönöm
Azt hiszem az a legjobb ha mindkettő van ;) Ebben tudok kimerítően nyilatkozni mert november óta van Cobrám is :mrgreen: Ráadásul inkább egy újat vettem a szár miatt.
Súlyban így már kiegyenlítettebb, megszoktam a Deltát, de most inkább a Cobrát érzem kényelmesebbnek valahogy.
Nem mondom egyiket se sokkal jobbnak, kb hasonlóan találok én is és ismerősöknél is kb. ez van, de más az összetétele. A Deltánál a kis darabok többek a Cobránál a nagyobbak. Kicsiben, kk-ban, vegyesházban a Delta, mélyben és nagyban a Cobra jobb. Nem levegőtesztre gondolok hanem amikor rendesen keresünk ;) Azóta sok mindent megtaláltam amin a Deltával átmentem, gondolom fordítva is így volna ha a Cobra van meg régebb óta. A cobrán sokkal több beállítási lehetőség van, abból inkább a mélyeket preferáltam eddig, de fogom a többit is használni.
Tehát mindenképpen megéri váltani vagy a másikat is beszerezni mert amit már 10-szer átkeresőztél egyikkel, az a másiknak még lelőhely.
Nagyon személyfüggő is, a Delta inkább a vájt fül kategória, a Cobra is valamennyire, de azért nem annyira szerintem. Előbbiben sokkal nagyobb gépekben is a különbség hogy melyik hogyan sikerült.
Ami nagyon szubjektív de azonnal szembeötlő, az a kivitelezés. A Deltának van egy nagyon erős sufni tuning jellege amivel sose tudtam igazán kibékülni. A tépőzáras akksitartó, a mankó, a durván befűrészelt alucső azért nem méltó ahhoz szerintem ami tudása egyébként van. Több ismerős cserélt nyelet, egy olyat is tudok aki éppen a Cobráéra. A Cobra is kissé "szocreál" benyomást kelt, de még régi szár is valahogy komolyabban volt megcsinálva, a karbon már hitech közeli, feliratozva vannak a gombok, ezt valahogy elhinném hogy egy "gyári" valami. A Delta ennyivel olcsóbb is cserébe.
Én összefoglalásnak mind a kettőt ajánlani tudom!


Ezt csak megerősíteni tudom, :D Jó ha mind kettő van :D A súllyal meg ne foglalkozz, engem legalábbis sose érdekelt, ha elfáradtál , megállsz lazítani. Egy év aktív használat után meg úgyis kigyúrod vele a karodat... Vagy nem..


Csak is a Delta és a Cobra adhat neked erőt és mindent lebíró akaratot

zoli87
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2015. július 14., kedd 19:47
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: zoli87 » 2016. július 12., kedd 20:36

Súlya nem zavar.Deltát sem éreztem nehéznek.Köszönöm a kommenteket!Ha minden jól megy hétvégén már cobra tulaj leszek úgy néz ki.



Timber
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2016. január 8., péntek 11:26
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Timber » 2016. július 13., szerda 12:41

zoli87 írta:Súlya nem zavar.Deltát sem éreztem nehéznek.Köszönöm a kommenteket!Ha minden jól megy hétvégén már cobra tulaj leszek úgy néz ki.
Igazad van, az enyém is az, ez a legjobb.



Timber
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2016. január 8., péntek 11:26
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Timber » 2016. július 13., szerda 12:42

Feri írta:
Procol Harum írta:Állítólag van olyan fej a Cobrához, ami 17 vagy 18 centis és kifejezetten kis pénzre ajánlják. De nem Feri csinálja, már kérdeztem. Valakinek valami infó róla?
Érdekes egybeesés, hogy pont most hozott valaki egy olyan fémkeresőt, amin ez a 17 cm-es keresőfej van, és a tegnapi videón is az szerepel.
Le is fényképeztem, mert ez az állítólagos "hamis Cobra", ami miatt mind a mai napig megkeresnek. Úgyhogy most mindenki láthatja, milyen. Hasonlít, de nem lehet egykönnyen összetéveszteni.
Ez a Hunter nevű fémkereső, ami egyébként valóban a Cobra legrégebbi verziójának a másolata, a paneltől a nyélig minden a Cobra alapján készült. Nem hamisítvány, mert nem Cobra néven fut, és én is beleegyeztem, hogy az illető készítsen néhány ilyet, még segítettem is neki.
Aki hozta, azt mondja, már nem foglalkozik a készítője ezzel. A keresőfejet a Vaterán lehetett megtalálni. Ami szintén az én beleegyezésemmel készült.
image.jpeg
image.jpeg
A jót koppintják mindig ;)



babferi
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2016. április 25., hétfő 11:14
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: babferi » 2016. július 13., szerda 21:50

Sziasztok !

Egy ideje mar azon torom a fejem , hogy ujonnan beszerezzem a nagy fejet a cobramhoz . Kerzdeznem a cobra tulajoktol a kovetkezok fenyeben erdemes lenne e ra beruhazni :

-foleg ermekre utazom , de meg gombokra , ekszerre illetve hasonlo "kisebb" dolgokra
-a roncsozas , hadizas nem igazan erdekel ( bar parszor kiprobalnam a melykeresozest )
-szivesen vissza neznek olyan helyekra ahol mar jartam es szep talalatok jottek alap fejjel

Mennyit hozna melysegben , eles helyzetben plusszba ugy altalanossagban ( fast modban ) ? A leirtak alapjan erdemes lenne beruhaznom ?



Procol Harum
Százados
Százados
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2015. szeptember 29., kedd 17:15
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Procol Harum » 2016. július 16., szombat 12:37

Akkor én is copy-paste:
Procol Harum írta:PM-ben írtam, de szerintem hasznos lehet másnak is:

A nagy fejet roncsra a LARGE vagy NONMOTION állásban a legjobb alkalmazni. De ugyanúgy lehet érmézni is vele a FAST-ban, de arra a kisebb jobb, kivéve depó vagy nagyezüst.
Én a Ground beállítást mindig megcsinálom ha mélyre megyek, és ha csak bírok, az ALLMETAL discen. Nem mindig lehet mert annyi repesz és hüvely és szemét van sok helyen hogy muszáj vasszűrni. Ha igéretes a hely akkor ezeket is kiveszem, hátha mélyebben alatta van valami. Szokott.
Ha allmetalban vagy és nem jó a talajra beállítás, akkor elkezd szólni a földre is. Ha tégla van sajnos arra is szokott, de ha be van lőve ahogy kell, akkor egy furcsa másmilyen hangot ad.
Ha nincs tiszta hely ahol fémmentes, akkor is érdemes legalább kb. beállítani. Leteszed a Cobrát és egy ásónyomnyi földet mozgatsz a fej előtt és az is jó, ha nincsen benne semmi fém.
Nagyobb pénzekre mélyebb a nagyobbik, de akkor érdemes ha nem szemetes a terület. Én szedtem a kisebb fej után is a naggyal érméket és viszont.


A Whiter Shade of Pale

Procol Harum
Százados
Százados
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2015. szeptember 29., kedd 17:15
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Procol Harum » 2016. július 16., szombat 12:38

Feri írta:
Procol Harum írta:Állítólag van olyan fej a Cobrához, ami 17 vagy 18 centis és kifejezetten kis pénzre ajánlják. De nem Feri csinálja, már kérdeztem. Valakinek valami infó róla?
Érdekes egybeesés, hogy pont most hozott valaki egy olyan fémkeresőt, amin ez a 17 cm-es keresőfej van, és a tegnapi videón is az szerepel.
Le is fényképeztem, mert ez az állítólagos "hamis Cobra", ami miatt mind a mai napig megkeresnek. Úgyhogy most mindenki láthatja, milyen. Hasonlít, de nem lehet egykönnyen összetéveszteni.
Ez a Hunter nevű fémkereső, ami egyébként valóban a Cobra legrégebbi verziójának a másolata, a paneltől a nyélig minden a Cobra alapján készült. Nem hamisítvány, mert nem Cobra néven fut, és én is beleegyeztem, hogy az illető készítsen néhány ilyet, még segítettem is neki.
Aki hozta, azt mondja, már nem foglalkozik a készítője ezzel. A keresőfejet a Vaterán lehetett megtalálni. Ami szintén az én beleegyezésemmel készült.
image.jpeg
image.jpeg
Köszi, közben egy ismerős ismerősének van egy állítólag eladó.


A Whiter Shade of Pale

bomag722
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2015. augusztus 9., vasárnap 17:12
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: bomag722 » 2016. július 31., vasárnap 22:30

babferi írta:Sziasztok !

Egy ideje mar azon torom a fejem , hogy ujonnan beszerezzem a nagy fejet a cobramhoz . Kerzdeznem a cobra tulajoktol a kovetkezok fenyeben erdemes lenne e ra beruhazni :

-foleg ermekre utazom , de meg gombokra , ekszerre illetve hasonlo "kisebb" dolgokra
-a roncsozas , hadizas nem igazan erdekel ( bar parszor kiprobalnam a melykeresozest )
-szivesen vissza neznek olyan helyekra ahol mar jartam es szep talalatok jottek alap fejjel

Mennyit hozna melysegben , eles helyzetben plusszba ugy altalanossagban ( fast modban ) ? A leirtak alapjan erdemes lenne beruhaznom ?

Üdv: Annyit tudok elmondani a nagy fejjel kapcs., hogy nagyon érzékeny jószág mindenre érzékenyebb a villany vezetéktől kezdve a röghöz verődésig a vasas földön át, persze ez mind max érzékenységen!Nehéz a földhatás beállítása is mert mindíg talál valamit a földbe!Amúgy brutál mélységet tud.
bomag722



zoli87
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2015. július 14., kedd 19:47
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: zoli87 » 2016. augusztus 3., szerda 11:26

Üdv cobrások!Nagy dilemmában vagyok.Van egy minelab safarim,megvennék tőlem elég jó áron.Ha eladom cobrát szeretnék.Csak nem tudom,hogy eladjam e,jó kis gép nagyon jól szelektál.Van itt olyan akinek van ezzel a két géppel összehasonlítási alapja?Vagy minelabbal hasonló kategóriájú géppel?Szimpatikus a cobra meg magyar szervízháttér,nagy mélység.Kis és nagy fejjel vennék egyet 120-ért.Megéri?Illetve megéri lecserélni?Volt deltám is,szerettem de nagyon gyenge volt a szűrése.Remélem cobra nem okoz csalódást ha azt veszek.



Pirate
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2015. augusztus 30., vasárnap 19:08
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Pirate » 2016. augusztus 3., szerda 12:46

zoli87 írta:Üdv cobrások!Nagy dilemmában vagyok.Van egy minelab safarim,megvennék tőlem elég jó áron.Ha eladom cobrát szeretnék.Csak nem tudom,hogy eladjam e,jó kis gép nagyon jól szelektál.Van itt olyan akinek van ezzel a két géppel összehasonlítási alapja?Vagy minelabbal hasonló kategóriájú géppel?Szimpatikus a cobra meg magyar szervízháttér,nagy mélység.Kis és nagy fejjel vennék egyet 120-ért.Megéri?Illetve megéri lecserélni?Volt deltám is,szerettem de nagyon gyenge volt a szűrése.Remélem cobra nem okoz csalódást ha azt veszek.
A Cobra szűrése a Deltáé és a Safarié között van. Ha az a fontos, akkor neked nem a Cobra hanem a Magnum kell. Mélységre a Cobrában aligha csalódsz, és 120-ban nagyon megéri.



zoli87
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2015. július 14., kedd 19:47
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: zoli87 » 2016. augusztus 3., szerda 12:56

A lényeg,hogy a deltánál jobban szelektáljon



zoli87
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2015. július 14., kedd 19:47
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: zoli87 » 2016. augusztus 3., szerda 12:56

Köszi a hozzászólást



zoli87
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2015. július 14., kedd 19:47
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: zoli87 » 2016. augusztus 5., péntek 19:51

Örömmel jelentem, cobra tulaj lettem!Kis és nagy fejjel került hozzám.Jöhet az ismerkedés :)



zoli87
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2015. július 14., kedd 19:47
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: zoli87 » 2016. augusztus 6., szombat 9:43

zoli87 írta:Örömmel jelentem, cobra tulaj lettem!Kis és nagy fejjel került hozzám.Jöhet az ismerkedés :)
Első kérdésem az lenne,hogy ha a normál állásból a boost felé kezdem el tekerni az érzékenységet elkezd pulzáló hangot adni a gép.Ez normális?Még csak az udvarban próbálgatom.Sok a zavaró tényező?



zoli87
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2015. július 14., kedd 19:47
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: zoli87 » 2016. augusztus 6., szombat 12:08

zoli87 írta:
zoli87 írta:Örömmel jelentem, cobra tulaj lettem!Kis és nagy fejjel került hozzám.Jöhet az ismerkedés :)
Első kérdésem az lenne,hogy ha a normál állásból a boost felé kezdem el tekerni az érzékenységet elkezd pulzáló hangot adni a gép.Ez normális?Még csak az udvarban próbálgatom.Sok a zavaró tényező?
http://indavideo.hu/video/Cobra_femkereso
Ha visszaveszem a hangerőt akkor abbamarad.



zoli87
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2015. július 14., kedd 19:47
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: zoli87 » 2016. augusztus 6., szombat 17:12

Sehol senki?Terepen is ezt csinálja,kipróbáltam.Kis és nagy fejjel is.



Russky
Százados
Százados
Hozzászólások: 142
Csatlakozott: 2015. október 12., hétfő 20:16
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Russky » 2016. augusztus 7., vasárnap 17:00

zoli87 írta:Sehol senki?Terepen is ezt csinálja,kipróbáltam.Kis és nagy fejjel is.
Hello!
Nekem egyszer az egyik gépem akkor csinálta ezt a pulzálást, amikor az aksik közül egy kipurcant. Látható jele nem volt de kiméregettem őket, kicseréltem a hibásat és elmúlt a pulzálása.



Russky
Százados
Százados
Hozzászólások: 142
Csatlakozott: 2015. október 12., hétfő 20:16
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Russky » 2016. augusztus 7., vasárnap 17:02

Cobra eladó kis és nagy fejjel, töltővel és leírással. Érdeklődni üzenetben kérném!
Köszönöm!



zoli87
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2015. július 14., kedd 19:47
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: zoli87 » 2016. augusztus 7., vasárnap 17:43

Russky írta:
zoli87 írta:Sehol senki?Terepen is ezt csinálja,kipróbáltam.Kis és nagy fejjel is.
Hello!
Nekem egyszer az egyik gépem akkor csinálta ezt a pulzálást, amikor az aksik közül egy kipurcant. Látható jele nem volt de kiméregettem őket, kicseréltem a hibásat és elmúlt a pulzálása.
Üdv!Megoldódott a hiba.Csak fel kellett töltenem az akukat.



Russky
Százados
Százados
Hozzászólások: 142
Csatlakozott: 2015. október 12., hétfő 20:16
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Russky » 2016. augusztus 7., vasárnap 18:26

zoli87 írta:
Russky írta:
zoli87 írta:Sehol senki?Terepen is ezt csinálja,kipróbáltam.Kis és nagy fejjel is.
Hello!
Nekem egyszer az egyik gépem akkor csinálta ezt a pulzálást, amikor az aksik közül egy kipurcant. Látható jele nem volt de kiméregettem őket, kicseréltem a hibásat és elmúlt a pulzálása.
Üdv!Megoldódott a hiba.Csak fel kellett töltenem az akukat.
Csak jó felé tapogatóztam :)



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Feri » 2016. augusztus 7., vasárnap 20:17

Russky írta:
zoli87 írta:
Russky írta:
zoli87 írta:Sehol senki?Terepen is ezt csinálja,kipróbáltam.Kis és nagy fejjel is.
Hello!
Nekem egyszer az egyik gépem akkor csinálta ezt a pulzálást, amikor az aksik közül egy kipurcant. Látható jele nem volt de kiméregettem őket, kicseréltem a hibásat és elmúlt a pulzálása.
Üdv!Megoldódott a hiba.Csak fel kellett töltenem az akukat.
Csak jó felé tapogatóztam :)
Akkor jó. Ha a norm állásban nem gerjed, de boostbsn igen, akkor 95%, hogy akku, mert boostban sokkal többet fogyaszt. Ritkán lehet fej elhangolódás is ugyanez, akkor a földre se lehet rendesen ráállítani, és melegen gerjedősebb, mint lehűtött fejjel.


www.metaldetector.hu

Timber
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2016. január 8., péntek 11:26
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Timber » 2016. augusztus 31., szerda 15:47

Késő tavasz és Nyári tapasztalatok.
Szépen belerázódtam a Cobrázásba, sokszor voltam nyáron csapattal.
Az egyik nagy élmény az, hogy hadizni ez milyen kitűnő, a legjobb gép arra a nagyobbik fejjel. Ebben nagy az egyetértés, a fórumokon is mindenhol azt olvastam.
Rómára is most már szereztem rutint sok éve Cobrás társak segítségével. A Deusosoknál is többet szedtünk mindig. A jó beállítás a három körüli disc. Szed sok vasat is, de olyat is kivesz hogy a Deus meg se nyikkan rá! Pedig azon is volt nagy fej!



Válasz küldése Előző témaKövetkező téma