Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Teknetics

Fémkereséshez való eszközök
Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Teknetics

Hozzászólás Szerző: Feri » 2015. június 26., péntek 20:00

Teknetics


www.metaldetector.hu

georg
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 10:46
Status: Offline

Re: Teknetics

Hozzászólás Szerző: georg » 2017. január 12., csütörtök 11:57

Sziasztok!Nincs véletlen valakinek magyar használati útmutatója,Teknetics g2-höz?Vagy az is elég lenne,ha el tudná valaki magyarázni a talajkiegyenlítést.És a beállítások mentését,ha egyátalán lehetséges,bár emlékszem az eurotek pro-nál volt ilyen,akkor ennél is lennie kellene.
Na meg a hangerőt hogy lehet szabályozni? Köszi.


XP Deus

Avatar
a.kezdo
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2015. július 11., szombat 10:38
Tartózkodási hely: London
Status: Offline

Re: Teknetics

Hozzászólás Szerző: a.kezdo » 2017. január 12., csütörtök 18:25

szarmata írta:Sziasztok!Nincs véletlen valakinek magyar használati útmutatója,Teknetics g2-höz?Vagy az is elég lenne,ha el tudná valaki magyarázni a talajkiegyenlítést.És a beállítások mentését,ha egyátalán lehetséges,bár emlékszem az eurotek pro-nál volt ilyen,akkor ennél is lennie kellene.
Na meg a hangerőt hogy lehet szabályozni? Köszi.
Földkiegyenlítés :

Kapcsold be a gépet és állítsd a GAIN - t 12 óra állásba!
A jobb oldali tekerőt állítsd ALL METAL módba!
Állítsd a THRESHOLD - ot oda, ahol az alapzaj halkan hallható!
Ezekkel a beállításokkal keress egy fémmentes helyet úgy, hogy a keresőfejet lengeted a szokásos módon!
Ha ez megvan, akkor a GG gombot nyoma tartva pumpáld a fejet föl - le, 1 és 6-8 hüvelykre a talajtól! Amikor a GND PHASE már csak 1-2 értékkel változik, engedd el a GND GRAB (GG) gombot, a fejet pedig pumpáld tovább! Figyeld meg, hogy a talajra adott hang megváltozott, kiegyenlítődött, amikor elengedted a gombot! Azt is figyeld meg, hogy a GND BAL értéke megváltozott!
Földkiegyenlítés után kutathatunk ALL METAL vagy DISC módban is.
A legpontosabb GND PHASE értéket úgy kaphatjuk meg, ha fémmentes helyen pumpáljuk a keresőfejet.
A talajkiegyenlítés célja, hogy a GND BAL megegyezzen a GND PHASE - zel, miközben a keresőfejet pumpáljuk. Néhány talajtípus esetén a zaj nem szűnik meg teljesen.
A GG gombbal történő kiegyenlítés után lehetőség van kézi utánállításra:
Kapcsold be az ALL METAL módot!
Pumpáld a keresőfejet fel-le, ahogy az előző módszernél! Nyomd meg a + vagy a - gombot pumpálás közben! Ha a talajkiegyenlítés hibás, akkor vagy a keresőfej közelítése, vagy távolodása közben a hang erősödni fog. Ha a fej emelése közben erősödik a hang, nyomd meg a + gombot! Ha leengedése közben erősödik a hang, nyomd meg a - gombot!
Megjegyzés : gyakorlott használók gyakran állítanak be olyan földkiegyenlítést, hogy a keresőfej leengedésekor egy halk alaphang hallható. Ezt hívják pozitív válasznak.

A hangerőt ugyanúgy lehet szabályozni, mint a Garrett Ace 250-en :think:



georg
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 10:46
Status: Offline

Re: Teknetics

Hozzászólás Szerző: georg » 2017. január 12., csütörtök 23:00

Köszi szépen! Ezt terepen kell majd begyakoroljam.
Szóval nincs hangerőszabályzó.Így elég hangos,de majd leragasztom.


XP Deus

kisködmön
Status: Offline

Re: Teknetics

Hozzászólás Szerző: kisködmön » 2017. január 13., péntek 10:27

szarmata írta:Köszi szépen! Ezt terepen kell majd begyakoroljam.
Szóval nincs hangerőszabályzó.Így elég hangos,de majd leragasztom.
Lehet venni olyan fejhallgatókat amin állítható a hangerősség.



georg
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 10:46
Status: Offline

Re: Teknetics

Hozzászólás Szerző: georg » 2017. január 13., péntek 11:15

kisködmön írta:
szarmata írta:Köszi szépen! Ezt terepen kell majd begyakoroljam.
Szóval nincs hangerőszabályzó.Így elég hangos,de majd leragasztom.
Lehet venni olyan fejhallgatókat amin állítható a hangerősség.

Van is olyanom,de szeretek füles nélkül is császkálni :D


XP Deus

mala
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 18:10
Status: Offline

Re: Teknetics

Hozzászólás Szerző: mala » 2018. február 8., csütörtök 8:57

Sziasztok ,ugye jól sejtem a Teknetics G2 ugyanaz a készülék, mint a Fisher Golbdug pro ?



unikornis
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2017. július 30., vasárnap 18:30
Status: Offline

Re: Teknetics

Hozzászólás Szerző: unikornis » 2018. február 8., csütörtök 9:14

mala írta:Sziasztok ,ugye jól sejtem a Teknetics G2 ugyanaz a készülék, mint a Fisher Golbdug pro ?
Üdv, egy ismerősömnek volt G2 ami teljesen ugyanaz mint a Fisher GBP csak a szár és a nyél formájában van gyakorlatilag különbség. A fémelválasztása és a gyorsasága is nagyon jó, és nagyon könnyű, kezes gép, de a mélysége igencsak közepes, a tapasztalat szerint 20 centinél megáll a tudomány a földben, bárki, bármit is mond, ezért is lett eladva. Ami nem tetszett még, ha jól emlékszem a hangerőt a külső hagszórónál nem lehet állítani, csak ha potis fülest használsz, akkor tudsz a hangerővel játszani. Szemetes területen viszont csak egyedül a csúcsgépek verik, úgyhogy jó áron mindenképpen megéri.



mala
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 18:10
Status: Offline

Re: Teknetics

Hozzászólás Szerző: mala » 2018. február 8., csütörtök 12:12

Még egy hiányosságáról tudok: kikapcsoláskor elveszti a beállításokat, vagyis újra kell talajkiegyenlíteni, és disc.-et állítani.De én is nagy reményekkel kezdem használni , nemrég vettem az ebayon egy Nel Hunter 21,5-ös fejjel, kiváncsi leszek hogy ezzel milyen mélyre fog látni.



mala
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 18:10
Status: Offline

Re: Teknetics

Hozzászólás Szerző: mala » 2018. február 11., vasárnap 7:47

Az első tapasztalatok: jó volt az üzemideje, 1 db 9v elemmel 6 órát végiglengettem, anélkül hogy lemerült volna. Allmetalban volt jórészt, de a
vasra nagyon jól megkülönböztethető hangot adott. Mélyebbről valóban csak méretesebb tárgyak jöttek . Rendesen lehet vele haladni, mert nagyon gyors a válaszideje-



unikornis
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2017. július 30., vasárnap 18:30
Status: Offline

Re: Teknetics

Hozzászólás Szerző: unikornis » 2018. február 14., szerda 19:54

mala írta:Az első tapasztalatok: jó volt az üzemideje, 1 db 9v elemmel 6 órát végiglengettem, anélkül hogy lemerült volna. Allmetalban volt jórészt, de a
vasra nagyon jól megkülönböztethető hangot adott. Mélyebbről valóban csak méretesebb tárgyak jöttek . Rendesen lehet vele haladni, mert nagyon gyors a válaszideje-
Ezt találtam még, profi teszt.:
https://www.youtube.com/watch?v=ozKnr-QH5J8



Dolby
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2017. január 6., péntek 20:25
Status: Offline

Re: Teknetics

Hozzászólás Szerző: Dolby » 2018. február 14., szerda 21:05

Hi!

Amit alább írok,ne bántódj meg,csak felháborodásomból fakad,a videó készítőknek szánom,mert ez így átverés:
FÖÖÖRRTTELLEEMM!!!
Borzasztó KAMU!!!!!!!!!
Mocskos kamu!!!
Így egy garrett 150-es is kimutatja a kk-t min.25centiről!!!
Én is régen láttam egy ilyen vidit és kipróbáltam hasonló ládában fémmentes fekete földben,műanyag csövek,a tetején a fej és húzogattam az érmet.Meglepett,hogy milyen jó mélyet tud a kereső-nem említem melyik...-de amikor a fejet lengettem az érme felett,meg sem nyikkant...!!!Sőt,még kb. két lukkal feljebb kellett mennem,hogy szóljon.Pontos adatra nem emlékszem,de kínomban röhögtem...
Nem mindegy,hogy a fejet mozgatotd a statikus érem felett vagy az álló fej alatt húzogatod az érmet...
ez így becsapás...
unikornis írta:
mala írta:Az első tapasztalatok: jó volt az üzemideje, 1 db 9v elemmel 6 órát végiglengettem, anélkül hogy lemerült volna. Allmetalban volt jórészt, de a
vasra nagyon jól megkülönböztethető hangot adott. Mélyebbről valóban csak méretesebb tárgyak jöttek . Rendesen lehet vele haladni, mert nagyon gyors a válaszideje-
Ezt találtam még, profi teszt.:
https://www.youtube.com/watch?v=ozKnr-QH5J8



unikornis
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2017. július 30., vasárnap 18:30
Status: Offline

Re: Teknetics

Hozzászólás Szerző: unikornis » 2018. február 14., szerda 22:09

Dolby írta:Hi!

Amit alább írok,ne bántódj meg,csak felháborodásomból fakad,a videó készítőknek szánom,mert ez így átverés:
FÖÖÖRRTTELLEEMM!!!
Borzasztó KAMU!!!!!!!!!
Mocskos kamu!!!
Így egy garrett 150-es is kimutatja a kk-t min.25centiről!!!
Én is régen láttam egy ilyen vidit és kipróbáltam hasonló ládában fémmentes fekete földben,műanyag csövek,a tetején a fej és húzogattam az érmet.Meglepett,hogy milyen jó mélyet tud a kereső-nem említem melyik...-de amikor a fejet lengettem az érme felett,meg sem nyikkant...!!!Sőt,még kb. két lukkal feljebb kellett mennem,hogy szóljon.Pontos adatra nem emlékszem,de kínomban röhögtem...
Nem mindegy,hogy a fejet mozgatotd a statikus érem felett vagy az álló fej alatt húzogatod az érmet...
ez így becsapás...
unikornis írta:
mala írta:Az első tapasztalatok: jó volt az üzemideje, 1 db 9v elemmel 6 órát végiglengettem, anélkül hogy lemerült volna. Allmetalban volt jórészt, de a
vasra nagyon jól megkülönböztethető hangot adott. Mélyebbről valóban csak méretesebb tárgyak jöttek . Rendesen lehet vele haladni, mert nagyon gyors a válaszideje-
Ezt találtam még, profi teszt.:
https://www.youtube.com/watch?v=ozKnr-QH5J8
Nem haragszom, 9 féle gépet nyúztam már, 21 év, alatt úgyhogy van némi tapasztalatom. Ez egy profi teszt, a kutatási területen nyilván nem releváns, ott sok minden függ a talaj fajtájától, mineralizáltságától, nedvesség tartalmától, lazaságától, és a szemét-fémszennyezettségtől. Tesztkörülmények között ezeket mindet, nyilván lehetetlen lenne egy műhelyben reprodukálni, de egy ilyen teszt sok mindent elmond egy gépről így is, főleg ha a többit is megnézed és összehasonlítod, nagyságrendbeli különbségek vannak a gépek kutatási mélysége között, ami már nem a véletlen műve, és egyébként tettek fel több garettes tesztet is, azokat ajánlom a figyelmedbe .... a jel keletkezése és erőssége szempontjából pedig teljesen mindegy, hogy a pénzérme vagy a tekercs mozog, ha megnézed a Feri Magnum videóját a pénzérmékre, akkor láthatod, hogy ő is az érmét mozgatja, és gondolom ő azért ért hozzá valamelyest..... húzogatós rész engem egyébként nem is érdekel annyira, érmézésre használt gépnél, mindig a teszt második része a lényeg, a recovery teszt, az mindent elárul egy gépről, legfőképpen így van ez, egy magas frekis műszernél, mint amilyen ez is.



mala
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 18:10
Status: Offline

Re: Teknetics

Hozzászólás Szerző: mala » 2018. február 16., péntek 10:38

Egy érdekes cikk, hogy, ami arra hívja fel a figyelmet, hogy hamisítják a G2-t(és persze a Fisher GBP-t):
http://md-hunter.com/chinese-made-fake- ... rett-coil/



mala
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 18:10
Status: Offline

Re: Teknetics

Hozzászólás Szerző: mala » 2018. február 16., péntek 12:43

unikornis írta:
mala írta:Az első tapasztalatok: jó volt az üzemideje, 1 db 9v elemmel 6 órát végiglengettem, anélkül hogy lemerült volna. Allmetalban volt jórészt, de a
vasra nagyon jól megkülönböztethető hangot adott. Mélyebbről valóban csak méretesebb tárgyak jöttek . Rendesen lehet vele haladni, mert nagyon gyors a válaszideje-
Ezt találtam még, profi teszt.:
https://www.youtube.com/watch?v=ozKnr-QH5J8
Jól rátekerte a nyereséget, felénk terepen 12 óra felett nem nagyon megy.



David884
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2019. november 2., szombat 20:33
Status: Offline

Re: Teknetics

Hozzászólás Szerző: David884 » 2019. november 2., szombat 20:41

a.kezdo írta:
2017. január 12., csütörtök 18:25
szarmata írta:Sziasztok!Nincs véletlen valakinek magyar használati útmutatója,Teknetics g2-höz?Vagy az is elég lenne,ha el tudná valaki magyarázni a talajkiegyenlítést.És a beállítások mentését,ha egyátalán lehetséges,bár emlékszem az eurotek pro-nál volt ilyen,akkor ennél is lennie kellene.
Na meg a hangerőt hogy lehet szabályozni? Köszi.
Földkiegyenlítés :

Kapcsold be a gépet és állítsd a GAIN - t 12 óra állásba!
A jobb oldali tekerőt állítsd ALL METAL módba!
Állítsd a THRESHOLD - ot oda, ahol az alapzaj halkan hallható!
Ezekkel a beállításokkal keress egy fémmentes helyet úgy, hogy a keresőfejet lengeted a szokásos módon!
Ha ez megvan, akkor a GG gombot nyoma tartva pumpáld a fejet föl - le, 1 és 6-8 hüvelykre a talajtól! Amikor a GND PHASE már csak 1-2 értékkel változik, engedd el a GND GRAB (GG) gombot, a fejet pedig pumpáld tovább! Figyeld meg, hogy a talajra adott hang megváltozott, kiegyenlítődött, amikor elengedted a gombot! Azt is figyeld meg, hogy a GND BAL értéke megváltozott!
Földkiegyenlítés után kutathatunk ALL METAL vagy DISC módban is.
A legpontosabb GND PHASE értéket úgy kaphatjuk meg, ha fémmentes helyen pumpáljuk a keresőfejet.
A talajkiegyenlítés célja, hogy a GND BAL megegyezzen a GND PHASE - zel, miközben a keresőfejet pumpáljuk. Néhány talajtípus esetén a zaj nem szűnik meg teljesen.
A GG gombbal történő kiegyenlítés után lehetőség van kézi utánállításra:
Kapcsold be az ALL METAL módot!
Pumpáld a keresőfejet fel-le, ahogy az előző módszernél! Nyomd meg a + vagy a - gombot pumpálás közben! Ha a talajkiegyenlítés hibás, akkor vagy a keresőfej közelítése, vagy távolodása közben a hang erősödni fog. Ha a fej emelése közben erősödik a hang, nyomd meg a + gombot! Ha leengedése közben erősödik a hang, nyomd meg a - gombot!
Megjegyzés : gyakorlott használók gyakran állítanak be olyan földkiegyenlítést, hogy a keresőfej leengedésekor egy halk alaphang hallható. Ezt hívják pozitív válasznak.

A hangerőt ugyanúgy lehet szabályozni, mint a Garrett Ace 250-en :think:

Helló! Ezen kívül van még valami hasznos információ a géppel kapcsolatban? Most lett egy ilyen gépem de kezdő vagyok a használatban. Esetleg beállításban tudnál segíteni? Előre is köszönöm! Főként római érmékre mennék!



Dolby
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2017. január 6., péntek 20:25
Status: Offline

Re: Teknetics

Hozzászólás Szerző: Dolby » 2019. november 2., szombat 23:11

mala írta:
2018. február 16., péntek 12:43
unikornis írta:
mala írta:Az első tapasztalatok: jó volt az üzemideje, 1 db 9v elemmel 6 órát végiglengettem, anélkül hogy lemerült volna. Allmetalban volt jórészt, de a
vasra nagyon jól megkülönböztethető hangot adott. Mélyebbről valóban csak méretesebb tárgyak jöttek . Rendesen lehet vele haladni, mert nagyon gyors a válaszideje-
Ezt találtam még, profi teszt.:
https://www.youtube.com/watch?v=ozKnr-QH5J8

Ne idegeljetek már hogy ezt a jutubos katyvaszt elhiszitek:
Most az érem mozog vagy a kereső fej.. élőben,amikor mész..?!
Átverés: ha az érmét huzogatod a fej alatt kb. 10 cm el vagy tán még többet fog tudni..de ha a fejet az érem fölött... Nos, próbáljátok ki!!

Jól rátekerte a nyereséget, felénk terepen 12 óra felett nem nagyon megy.



Válasz küldése Előző témaKövetkező téma