Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Segítség!

Agent Smith
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2015. július 3., péntek 23:06
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Agent Smith » 2015. augusztus 24., hétfő 21:27

Sziasztok!

Egy barátomnak akarták eladni a mellékelt érmeket. A kicsi rendben van, nagyjából tudom, mi lehet, de a nagy szerintem hamis. Meg tudja valaki ítélni így fényképről?
Az 5 Ft csak a méret miatt van ott.

Köszönöm az esetleges hozzászólásokat!

http://kepfeltoltes.hu/view/150824/1365 ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/150824/1369 ... es.hu_.jpg



Leopold
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 279
Csatlakozott: 2015. július 28., kedd 18:58
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Leopold » 2015. augusztus 24., hétfő 21:58

Jól látod.A Magnentius utánérzéssel gyártott Bulgár hamisítvány,ami a turistákat célozza..tán rajta van dr.ilya prokopov fake ancient coins oldalán is..



Avatar
zoli
Százados
Százados
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2015. július 2., csütörtök 8:04
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: zoli » 2015. augusztus 25., kedd 6:46

yoember írta:
zoli írta:Sziasztok !
Tudnátok segíteni a kitűzőkkel kapcsolatban , egy ismerősöm kért meg , hogy segítsek ,de elakadtam nem tudom beazonosítani .

http://kepfeltoltes.hu/view/150824/1191 ... es.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/150824/1188 ... es.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/150824/1192 ... es.hu_.jpg

Köszi szépen !
Az első monarchiás sapkajelvény Ferenc Józsi monogrammal (Franciscus Josephus Imperator).
A második Weihnachten Im Felde jelvény, szinén osztrák-magyar.

Köszönöm szépen a segítséget !



Agent Smith
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2015. július 3., péntek 23:06
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Agent Smith » 2015. augusztus 25., kedd 22:35

Leopold írta:Jól látod.A Magnentius utánérzéssel gyártott Bulgár hamisítvány,ami a turistákat célozza..tán rajta van dr.ilya prokopov fake ancient coins oldalán is..
Lafaty és Leopold, köszönöm! :clap:



GyaxyBoy
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2015. szeptember 2., szerda 20:10
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: GyaxyBoy » 2015. szeptember 2., szerda 20:13

Sziasztok!

Keresek bekötési rajzot egy Garrett Ace 150 típusú készülékhez. Elszakadt 3 kábelem a csatlakozónál.
Valakinek van valami használható videója, hogy hova melyik kábelt kell bekötni, vagy rajza?

Akinek van ilyen készüléke, írjon már legyenszíves!!!

Köszönöm!!!



Avatar
Prowler
Százados
Százados
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 22:57
Tartózkodási hely: A hold sötét oldala!
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Prowler » 2015. szeptember 3., csütörtök 8:07

GyaxyBoy írta:Sziasztok!

Keresek bekötési rajzot egy Garrett Ace 150 típusú készülékhez. Elszakadt 3 kábelem a csatlakozónál.
Valakinek van valami használható videója, hogy hova melyik kábelt kell bekötni, vagy rajza?

Akinek van ilyen készüléke, írjon már legyenszíves!!!

Köszönöm!!!
Bekötési rajzom az nincsen,de hogy a csatlakozón a lábkiosztásokhoz melyik szín megy azt leírom.
Tehát a fejen levő csatlakozót úgy fordítod,hogy a bemetszése alul legyen,akkor óramutató járásával megegyezően,a kis bemetszéstől kezdve a színek:
zöld, narancssárga, fehér, szürke, piros,
Remélem tudtam segíteni bár az enyém 250-es,de szerintem ugyan az.


Amit ma meglengethetsz,ne halaszd holnapra!

GyaxyBoy
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2015. szeptember 2., szerda 20:10
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: GyaxyBoy » 2015. szeptember 3., csütörtök 10:21

Köszönöm, ha hazamegyek megnézem, de nekem volt fekete kábel is, úgy rémlik. Két fehér (amiből lehet az egyik inkább világos szürke), zöld is volt, többit nem tudom. Remélem összejön. :)
Köszönöm!



zsolesz001
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2015. július 5., vasárnap 11:51
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: zsolesz001 » 2015. szeptember 4., péntek 10:00

Sziasztok
Segítséget kérnék Garrett 250-es használatához.Sokszor ad fals jelet,illetve érmét jelez és csak 1 darabka vasdrót van.Ha valakinek van tapasztalata örülnék a jó tanácsoknak. :)



Avatar
kovalik
Százados
Százados
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 12:27
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: kovalik » 2015. szeptember 4., péntek 10:05

zsolesz001 írta:Sziasztok
Segítséget kérnék Garrett 250-es használatához.Sokszor ad fals jelet,illetve érmét jelez és csak 1 darabka vasdrót van.Ha valakinek van tapasztalata örülnék a jó tanácsoknak. :)
Folyamatosan ezt csinálja? Nekem is 250-es van és néha meg szokott zizzenni, de egy ki-bekapcs megoldja általában. Meg bizonyos területeken szokta még, én arra gondoltam, hogy a talaj ásványtartalma őrjíti meg. Az a drót lehet, hogy réz, vagy bronz, azért jelez rá pénzt. Fordítva viccesebb: múltkor egy erős vasjelet ástam és egy ezüst Ferdinánd jött :-D



zsolesz001
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2015. július 5., vasárnap 11:51
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: zsolesz001 » 2015. szeptember 4., péntek 10:15

kovalik írta:
zsolesz001 írta:Sziasztok
Segítséget kérnék Garrett 250-es használatához.Sokszor ad fals jelet,illetve érmét jelez és csak 1 darabka vasdrót van.Ha valakinek van tapasztalata örülnék a jó tanácsoknak. :)
Folyamatosan ezt csinálja? Nekem is 250-es van és néha meg szokott zizzenni, de egy ki-bekapcs megoldja általában. Meg bizonyos területeken szokta még, én arra gondoltam, hogy a talaj ásványtartalma őrjíti meg. Az a drót lehet, hogy réz, vagy bronz, azért jelez rá pénzt. Fordítva viccesebb: múltkor egy erős vasjelet ástam és egy ezüst Ferdinánd jött :-D
Szia
Még kezdő vagyok most vettem a gépet.A drót vas volt az biztos,de érmét jelzett rá.A talaj laza szerkezetű sárga homok,erdőszélen.Te hogy használod?Mindent jelezzen illetve minden jelet megásol?Érdemes a vasat is mindig megásni szerinted? :)



Ricordo
Százados
Százados
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:49
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Ricordo » 2015. szeptember 4., péntek 13:01

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ricordo 2016. május 4., szerda 20:36-kor.



zsolesz001
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2015. július 5., vasárnap 11:51
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: zsolesz001 » 2015. szeptember 4., péntek 13:23

Ricordo írta:A Garrettnek nem erőssége a fémek precíz megkülönböztetése. Nekem az a módszer jött be, hogy all metal-ra állítottam és ha ékszert vagy érmét jelzett, akkor több irányból lengettem felette, hallgattam és néztem a kijelzőt. Gyakran előfordult, hogy ilyenkor bizonytalanul össze-vissza jelzett vasat, ékszert, érmét, de némi gyakorlattal egész jól rá lehet érezni, hogy a többféle jelnek mi az átlaga és érdemes-e megásni, vagy sem. Nekem kb. fél évbe tellett, míg ráéreztem a gép lelkivilágára.

Ha bekapcsolod a szűrést és csak azt ásod meg, amit biztosan ékszernek vagy érmének jelez, akkor sok mindent ott fogsz hagyni, amit a fenti módszerrel megtalálnál.

A Garretnél egyéb okai is lehetnek a fals jeleknek:
- távvezeték közelsége, ahogy írták (bár szerintem ez az egyszerű szerszám erre kevésbé érzékeny, mint némely drága gép)
- lötyögő csatlakozók,
- lengetés közben a fej odaütése valamihez (ütközéskor ad 1-1 fals jelet)
- mineralizált talaj - a 150-esen nem lehetett talajkiegyenlítést beállítani, úgyhogy tudomásul kellett venni, hogy bizonyos mineralizált helyekre nem érdemes rámenni vele.
zsolesz001 írta:
kovalik írta:
zsolesz001 írta:Sziasztok
Segítséget kérnék Garrett 250-es használatához.Sokszor ad fals jelet,illetve érmét jelez és csak 1 darabka vasdrót van.Ha valakinek van tapasztalata örülnék a jó tanácsoknak. :)
Folyamatosan ezt csinálja? Nekem is 250-es van és néha meg szokott zizzenni, de egy ki-bekapcs megoldja általában. Meg bizonyos területeken szokta még, én arra gondoltam, hogy a talaj ásványtartalma őrjíti meg. Az a drót lehet, hogy réz, vagy bronz, azért jelez rá pénzt. Fordítva viccesebb: múltkor egy erős vasjelet ástam és egy ezüst Ferdinánd jött :-D
Szia
Még kezdő vagyok most vettem a gépet.A drót vas volt az biztos,de érmét jelzett rá.A talaj laza szerkezetű sárga homok,erdőszélen.Te hogy használod?Mindent jelezzen illetve minden jelet megásol?Érdemes a vasat is mindig megásni szerinted? :)
Köszi a jó tanácsokat feltétlenül ki fogom próbálni. :clap: :D



Avatar
kis-vakond
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:39
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: kis-vakond » 2015. szeptember 4., péntek 14:29

zsolesz001 írta:
kovalik írta:
zsolesz001 írta:Sziasztok
Segítséget kérnék Garrett 250-es használatához.Sokszor ad fals jelet,illetve érmét jelez és csak 1 darabka vasdrót van.Ha valakinek van tapasztalata örülnék a jó tanácsoknak. :)
Folyamatosan ezt csinálja? Nekem is 250-es van és néha meg szokott zizzenni, de egy ki-bekapcs megoldja általában. Meg bizonyos területeken szokta még, én arra gondoltam, hogy a talaj ásványtartalma őrjíti meg. Az a drót lehet, hogy réz, vagy bronz, azért jelez rá pénzt. Fordítva viccesebb: múltkor egy erős vasjelet ástam és egy ezüst Ferdinánd jött :-D
Szia
Még kezdő vagyok most vettem a gépet.A drót vas volt az biztos,de érmét jelzett rá.A talaj laza szerkezetű sárga homok,erdőszélen.Te hogy használod?Mindent jelezzen illetve minden jelet megásol?Érdemes a vasat is mindig megásni szerinted? :)
Hello.Olvasva a beszélgetésetek,csak azt kérdezném,hogy miután kivetted a vasat,visszalengettél? Leellenőrizted újra? Mert
azért lehetett ott más is!! ;)
Üdv
--kv--



Avatar
kovalik
Százados
Százados
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 12:27
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: kovalik » 2015. szeptember 4., péntek 14:39

kis-vakond írta:
zsolesz001 írta:
kovalik írta:
zsolesz001 írta:Sziasztok
Segítséget kérnék Garrett 250-es használatához.Sokszor ad fals jelet,illetve érmét jelez és csak 1 darabka vasdrót van.Ha valakinek van tapasztalata örülnék a jó tanácsoknak. :)
Folyamatosan ezt csinálja? Nekem is 250-es van és néha meg szokott zizzenni, de egy ki-bekapcs megoldja általában. Meg bizonyos területeken szokta még, én arra gondoltam, hogy a talaj ásványtartalma őrjíti meg. Az a drót lehet, hogy réz, vagy bronz, azért jelez rá pénzt. Fordítva viccesebb: múltkor egy erős vasjelet ástam és egy ezüst Ferdinánd jött :-D
Szia
Még kezdő vagyok most vettem a gépet.A drót vas volt az biztos,de érmét jelzett rá.A talaj laza szerkezetű sárga homok,erdőszélen.Te hogy használod?Mindent jelezzen illetve minden jelet megásol?Érdemes a vasat is mindig megásni szerinted? :)
Hello.Olvasva a beszélgetésetek,csak azt kérdezném,hogy miután kivetted a vasat,visszalengettél? Leellenőrizted újra? Mert
azért lehetett ott más is!! ;)
Üdv
--kv--

Attól függ: középkoros helyen asom a vasat is, de általában mindenhol megásom :-D All metalon lengetek mindig.



zsolesz001
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2015. július 5., vasárnap 11:51
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: zsolesz001 » 2015. szeptember 4., péntek 16:33

kis-vakond írta:
zsolesz001 írta:
kovalik írta:
zsolesz001 írta:Sziasztok
Segítséget kérnék Garrett 250-es használatához.Sokszor ad fals jelet,illetve érmét jelez és csak 1 darabka vasdrót van.Ha valakinek van tapasztalata örülnék a jó tanácsoknak. :)
Folyamatosan ezt csinálja? Nekem is 250-es van és néha meg szokott zizzenni, de egy ki-bekapcs megoldja általában. Meg bizonyos területeken szokta még, én arra gondoltam, hogy a talaj ásványtartalma őrjíti meg. Az a drót lehet, hogy réz, vagy bronz, azért jelez rá pénzt. Fordítva viccesebb: múltkor egy erős vasjelet ástam és egy ezüst Ferdinánd jött :-D
Szia
Még kezdő vagyok most vettem a gépet.A drót vas volt az biztos,de érmét jelzett rá.A talaj laza szerkezetű sárga homok,erdőszélen.Te hogy használod?Mindent jelezzen illetve minden jelet megásol?Érdemes a vasat is mindig megásni szerinted? :)
Hello.Olvasva a beszélgetésetek,csak azt kérdezném,hogy miután kivetted a vasat,visszalengettél? Leellenőrizted újra? Mert
azért lehetett ott más is!! ;)
Üdv
--kv--
Hello
Igen megnéztem utána már nem jelzett semmit.



zsolesz001
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2015. július 5., vasárnap 11:51
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: zsolesz001 » 2015. szeptember 4., péntek 16:38

kovalik írta:
kis-vakond írta:
zsolesz001 írta:
kovalik írta:
zsolesz001 írta:Sziasztok
Segítséget kérnék Garrett 250-es használatához.Sokszor ad fals jelet,illetve érmét jelez és csak 1 darabka vasdrót van.Ha valakinek van tapasztalata örülnék a jó tanácsoknak. :)
Folyamatosan ezt csinálja? Nekem is 250-es van és néha meg szokott zizzenni, de egy ki-bekapcs megoldja általában. Meg bizonyos területeken szokta még, én arra gondoltam, hogy a talaj ásványtartalma őrjíti meg. Az a drót lehet, hogy réz, vagy bronz, azért jelez rá pénzt. Fordítva viccesebb: múltkor egy erős vasjelet ástam és egy ezüst Ferdinánd jött :-D
Szia
Még kezdő vagyok most vettem a gépet.A drót vas volt az biztos,de érmét jelzett rá.A talaj laza szerkezetű sárga homok,erdőszélen.Te hogy használod?Mindent jelezzen illetve minden jelet megásol?Érdemes a vasat is mindig megásni szerinted? :)
Hello.Olvasva a beszélgetésetek,csak azt kérdezném,hogy miután kivetted a vasat,visszalengettél? Leellenőrizted újra? Mert
azért lehetett ott más is!! ;)
Üdv
--kv--

Attól függ: középkoros helyen asom a vasat is, de általában mindenhol megásom :-D All metalon lengetek mindig.
Ez egy kb 200 éves kereszt az erdőszélen.A vas dolgokat meg se néztem :? .Úgy tűnik lesz még egy utam oda és megnézek mindent. :D



csiburaska
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2015. szeptember 5., szombat 17:04
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: csiburaska » 2015. szeptember 5., szombat 17:09

Sziasztok!

Fémjelekkel kapcsolatban tudna valaki segíteni?

Köszi



Avatar
templomos
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 21:05
Tartózkodási hely: Heves-megye
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: templomos » 2015. szeptember 5., szombat 22:20

csiburaska írta:Sziasztok!

Fémjelekkel kapcsolatban tudna valaki segíteni?

Köszi
Kérdés ?



valamitviszavíz
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2015. szeptember 19., szombat 14:07
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: valamitviszavíz » 2015. szeptember 19., szombat 14:10

Sziasztok.
Egyszer láttam a régi fórumon hogy valaki belinkelt egy külföldi oldalt,ahol szótöredékek, meglévő betűk beírásával lehetett "megfejteni" érmefeliratokat.
Esetleg tudna segíteni valaki aki ismeri az oldalt ? Köszönöm! :)



bowdy
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2015. július 13., hétfő 18:08
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: bowdy » 2015. szeptember 19., szombat 14:56

valamitviszavíz írta:Sziasztok.
Egyszer láttam a régi fórumon hogy valaki belinkelt egy külföldi oldalt,ahol szótöredékek, meglévő betűk beírásával lehetett "megfejteni" érmefeliratokat.
Esetleg tudna segíteni valaki aki ismeri az oldalt ? Köszönöm! :)
Ez használható, bár biztos van jobb is:
http://www.forumancientcoins.com/gallery/search.php


:auto-dirtbike:

valamitviszavíz
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2015. szeptember 19., szombat 14:07
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: valamitviszavíz » 2015. szeptember 20., vasárnap 18:14

Hálás köszönetem,elnézést csak most jutottam gép elé.



rool78
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2015. szeptember 21., hétfő 8:55
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: rool78 » 2015. szeptember 21., hétfő 9:09

Sziasztok én egy Minelab E-track géppel rendelkezem gyári kereső fejjel. Elsősorban érmezésre használom és a kérdésem is ezzel kapcsolatos lenne. A kérdésem, az hogy milyen kereső fejet vegyek, mint mondtam érmezésre kellene. Néztem elispszis alakú MINELAB 12" x 8" -COILTEK COIL (Azt hiszem ez platypus) a másik egy NEL SharpShooter 9.5”x5.5” DD, vagy NEL Tornado 12”x13” DD. Ha valaki esetleg rendelkezik olyan linkel ami ezekről esetleg leírás vagy összehasonlítás., esetleg statisztika melyik milyen mélyre lát stb.
A tapasztalatokat szívesen veszem. Vállaszokat, illetve a segítséget előre köszönöm.
Ha van esetleg valakinek eladó az is érdekelne. email címem: sz.rool@freemail.hu



rool78
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2015. szeptember 21., hétfő 8:55
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: rool78 » 2015. szeptember 21., hétfő 9:11

Sziasztok én egy Minelab E-track géppel rendelkezem gyári kereső fejjel. Elsősorban érmezésre használom és a kérdésem is ezzel kapcsolatos lenne. A kérdésem, az hogy milyen kereső fejet vegyek, mint mondtam érmezésre kellene. Néztem elispszis alakú MINELAB 12" x 8" -COILTEK COIL (Azt hiszem ez platypus) a másik egy NEL SharpShooter 9.5”x5.5” DD, vagy NEL Tornado 12”x13” DD. Ha valaki esetleg rendelkezik olyan linkel ami ezekről esetleg leírás vagy összehasonlítás., esetleg statisztika melyik milyen mélyre lát stb.
A tapasztalatokat szívesen veszem. Vállaszokat, illetve a segítséget előre köszönöm.
Ha van esetleg valakinek eladó az is érdekelne. email címem: sz.rool@freemail.hu



Avatar
Kisvakond
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2015. szeptember 21., hétfő 9:44
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Kisvakond » 2015. szeptember 21., hétfő 11:09

Ricordo írta:A Garrettnek nem erőssége a fémek precíz megkülönböztetése. Nekem az a módszer jött be, hogy all metal-ra állítottam és ha ékszert vagy érmét jelzett, akkor több irányból lengettem felette, hallgattam és néztem a kijelzőt. Gyakran előfordult, hogy ilyenkor bizonytalanul össze-vissza jelzett vasat, ékszert, érmét, de némi gyakorlattal egész jól rá lehet érezni, hogy a többféle jelnek mi az átlaga és érdemes-e megásni, vagy sem. Nekem kb. fél évbe tellett, míg ráéreztem a gép lelkivilágára.

Ha bekapcsolod a szűrést és csak azt ásod meg, amit biztosan ékszernek vagy érmének jelez, akkor sok mindent ott fogsz hagyni, amit a fenti módszerrel megtalálnál.

A Garretnél egyéb okai is lehetnek a fals jeleknek:
- távvezeték közelsége, ahogy írták (bár szerintem ez az egyszerű szerszám erre kevésbé érzékeny, mint némely drága gép)
- lötyögő csatlakozók,
- lengetés közben a fej odaütése valamihez (ütközéskor ad 1-1 fals jelet)
- mineralizált talaj - a 150-esen nem lehetett talajkiegyenlítést beállítani, úgyhogy tudomásul kellett venni, hogy bizonyos mineralizált helyekre nem érdemes rámenni vele.
zsolesz001 írta:
kovalik írta:
zsolesz001 írta:Sziasztok
Segítséget kérnék Garrett 250-es használatához.Sokszor ad fals jelet,illetve érmét jelez és csak 1 darabka vasdrót van.Ha valakinek van tapasztalata örülnék a jó tanácsoknak. :)
Folyamatosan ezt csinálja? Nekem is 250-es van és néha meg szokott zizzenni, de egy ki-bekapcs megoldja általában. Meg bizonyos területeken szokta még, én arra gondoltam, hogy a talaj ásványtartalma őrjíti meg. Az a drót lehet, hogy réz, vagy bronz, azért jelez rá pénzt. Fordítva viccesebb: múltkor egy erős vasjelet ástam és egy ezüst Ferdinánd jött :-D
Szia
Még kezdő vagyok most vettem a gépet.A drót vas volt az biztos,de érmét jelzett rá.A talaj laza szerkezetű sárga homok,erdőszélen.Te hogy használod?Mindent jelezzen illetve minden jelet megásol?Érdemes a vasat is mindig megásni szerinted? :)
Nekem is ez jött be. Többször, több irányban megnézni. Csatit se árt ellenőrizni és ha laza, kitágult összenyomogatni.



Raro
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 12:16
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Raro » 2015. szeptember 21., hétfő 16:00

Garrettek problémája szokott még lenni hogy a szárak csatlakozása kilötyögősödik a fém pöcöknél. Ez legegyszerűbben egy csík szigetelőszalaggal orvosolható az alsó száron. A legjobb megoldás kicsit drágább, de hatékonyabb. (Én ezt tettem) A középső szárat kicseréltem egy AT-Pro középső szárra, ez szorítós kivitelű. Nekem a fals jelek 80%-a megszűnt. Szinte egy másik gépet kaptam, a tisztább helyeknél olykor rá kellett lengessek a lapátra, hogy halljam működik-e még a gép :)



Avatar
Kisvakond
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2015. szeptember 21., hétfő 9:44
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Kisvakond » 2015. szeptember 21., hétfő 21:39

Raro írta:Garrettek problémája szokott még lenni hogy a szárak csatlakozása kilötyögősödik a fém pöcöknél. Ez legegyszerűbben egy csík szigetelőszalaggal orvosolható az alsó száron. A legjobb megoldás kicsit drágább, de hatékonyabb. (Én ezt tettem) A középső szárat kicseréltem egy AT-Pro középső szárra, ez szorítós kivitelű. Nekem a fals jelek 80%-a megszűnt. Szinte egy másik gépet kaptam, a tisztább helyeknél olykor rá kellett lengessek a lapátra, hogy halljam működik-e még a gép :)
Igen, nekem is előjött ez is és más bajok is, de így legalább tudok megoldási ötleteket adni. A lötyögés nagyon bosszantó, és sok fals jelet adott nekem is. Én szorítóbilinccsel oldottam meg és befűrészeléssel. Azóta nem lötyög de csavarhúzó is kell hozzá. 3 év alatt sok hiba kijött nálam :( A gyenge kartámasz eltört a 12X15 sef fejtől, alulemezből készült az új, ami bírta. Egy ismerős vastag PVC csőből csinált. Fejcsavar is gyenge volt és tönkrement, sikerült PA csavarra cserélni, az már jó. A hangszórót le kellett ragasztgatni hogy ne üvöltsön már éjjel.
Kezdő gépnek jó volt de most már tapasztaltabb vagyok sokat kipróbáltam, ezt szerencsésen továbbadtam és várom a király új gépemet hogy elkészüljön. :-bd



Raro
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 12:16
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Raro » 2015. szeptember 22., kedd 12:31

Igen-igen... Szerintem a kezdők 80%-a a sárgával kezdi, azzal is lehet szép dolgokat találni, és ahhoz tökéletes hogy az ember rájöjjön tetszik-e neki ez a hobbi vagy nem. Elég egyszerűen barkácsolhatóak is. Nekem egyedül az nem tetszett benne hogy eléggé lassú. Emiatt is váltottam egy gyorsabb reakcióidejű gépre. Ez is ad falsot de nem annyit, és csak az ütődésekre, nem pedig minden kis szár lötyögésre.



Avatar
balu73
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2015. szeptember 26., szombat 18:33
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: balu73 » 2015. szeptember 26., szombat 18:39

Sziasztok...Érdeklődnék van e közületek aki az Ausztriai boltból rendelt, megbízhatóak ???



valamitviszavíz
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2015. szeptember 19., szombat 14:07
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: valamitviszavíz » 2015. szeptember 28., hétfő 13:58

Raro írta:Igen-igen... Szerintem a kezdők 80%-a a sárgával kezdi, azzal is lehet szép dolgokat találni, és ahhoz tökéletes hogy az ember rájöjjön tetszik-e neki ez a hobbi vagy nem. Elég egyszerűen barkácsolhatóak is. Nekem egyedül az nem tetszett benne hogy eléggé lassú. Emiatt is váltottam egy gyorsabb reakcióidejű gépre. Ez is ad falsot de nem annyit, és csak az ütődésekre, nem pedig minden kis szár lötyögésre.

Te mit ajánlanál 250-es helyett,ami nem klasszisokkal drágább,de érezhetően jobb?



Raro
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 12:16
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Raro » 2015. szeptember 28., hétfő 15:06

Hát, igazából ajánlani nem mernék semmit, mert azonnal elindulna egy "vitacunami" :) Én egy Fisher F4-et vettem utána, ami sokkal gyorsabb, kevesebb falsot ad, és a szelektálása olyan amit szerintem tanítani lehetne. Egyedüli hibája hogy nem egy mélységbajnok, de már azt is orvosoltam egy 13" Detech Ultimate fejjel. Nem akarok vetíteni, de a múltkor a havernál volt, én pedig egy Deussal mentem, és az én gépemmel kikapkodott a földből egy kis ezüstöt, meg három Béla tálkát, míg én a tanulófázisomat töltöttem a Deussal (pár krajcár meg fillér) Az idegbe fúltam meg X(
Ár-érték arányban, használtan jó a Garrett 250-350 is, mondjuk a 350 DD fejes eleve, ami azért előny lehet. Garrettel ha a jó jel visszaugrik vasba is akkor az vas lesz. Ha csak magas hangokban játszik oda-vissza azt kell ásni és kész. De vannak itt nálam okosabbak, szerintem perceken belül megindul a lavina....



Ricordo
Százados
Százados
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:49
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Ricordo » 2015. szeptember 28., hétfő 15:25

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ricordo 2016. május 4., szerda 20:34-kor.



Avatar
Kisvakond
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2015. szeptember 21., hétfő 9:44
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Kisvakond » 2015. szeptember 28., hétfő 15:37

350 sef.



Avatar
Együgyű Károly
Százados
Százados
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:00
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Együgyű Károly » 2015. szeptember 28., hétfő 15:45

valamitviszavíz írta:Te mit ajánlanál 250-es helyett,ami nem klasszisokkal drágább,de érezhetően jobb?
Használt Deltát! Mostanság már van 70-80ért is!I
Vagy SMW-t, ami újonnan kerül kb ennyibe, és a legújabbak már überbrutálak...
Ha nem hiszed nézd meg:
https://www.youtube.com/watch?v=LkNXXI620NE

http://indavideo.hu/video/Talajteszt



Raro
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 12:16
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Raro » 2015. szeptember 28., hétfő 16:07

Ricordo írta:OK, itt a cunami első hullámocskája :)
Nem vitatkozni akarok, mert nekem a 150-es volt a tanulógépem, tehát a 250-esről és a 350-esről nincs tapasztalatom. Csak annyit tennék hozzá, hogy a 150-esnél a vasra visszaugró jelek egy részét is érdemes volt megásni, vagy legalább egy kis földet leszedni róla és újra meglengetni, mert ezeknek a jelzéseknek egy része nem vas volt, hanem nemesebb fém (réz, ón, bronz ezüst). Annak az eldöntéséhez kellett sok gyakorlat, hogy a visszaugrálós jelek közül melyiket érdemes megásni. De nem baj, első gépnek megtette. Egyetértek azzal, hogy Garettet használtan érdemes venni és akkor rendben van az ár/érték arány.
Nekem 350, és később egy MD Goliaf 38 cm buszkormány hozzá :D Ha csak egyszer is visszaugrott vasba, az vas is volt. Eleinte rengeteget ástam mire megtanultam otthagyni. :oops:



valamitviszavíz
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2015. szeptember 19., szombat 14:07
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: valamitviszavíz » 2015. szeptember 28., hétfő 20:07

Együgyű Károly írta:
valamitviszavíz írta:Te mit ajánlanál 250-es helyett,ami nem klasszisokkal drágább,de érezhetően jobb?
Használt Deltát! Mostanság már van 70-80ért is!I
Vagy SMW-t, ami újonnan kerül kb ennyibe, és a legújabbak már überbrutálak...
Ha nem hiszed nézd meg:
https://www.youtube.com/watch?v=LkNXXI620NE

http://indavideo.hu/video/Talajteszt
Egy Delta jó lenne,utánaolvasgattam.Érmézésre, apróságokra használnám.
Gondolom újonnan húzós az ára. Nem tudsz most véletlenül olyat ami erre alkalmas lenne használtan ?



Avatar
Együgyű Károly
Százados
Százados
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:00
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Együgyű Károly » 2015. szeptember 28., hétfő 20:33

valamitviszavíz írta:
Együgyű Károly írta:
valamitviszavíz írta:Te mit ajánlanál 250-es helyett,ami nem klasszisokkal drágább,de érezhetően jobb?
Használt Deltát! Mostanság már van 70-80ért is!I
Vagy SMW-t, ami újonnan kerül kb ennyibe, és a legújabbak már überbrutálak...
Ha nem hiszed nézd meg:
https://www.youtube.com/watch?v=LkNXXI620NE

http://indavideo.hu/video/Talajteszt
Egy Delta jó lenne,utánaolvasgattam.Érmézésre, apróságokra használnám.
Gondolom újonnan húzós az ára. Nem tudsz most véletlenül olyat ami erre alkalmas lenne használtan ?
Hello!
Itt van 4 db eladó ebben az árfekvésben: http://www.jofogas.hu/magyarorszag?q=f% ... s%F5+delta
Újonnan 120 még azt hiszem az ára.
Ez sem olyan rossz: http://www.jofogas.hu/magyarorszag?q=f% ... 91%20cobra
De az SMW sem kutya...
Ha meg veszel egy 350+SEF/NEL fejet, akkor már azért vehetsz majnem egy Goldmaxxot, vagy Minelab Explorert, Golden Maskot stb
Vagy megnézheted a Tesorokat is, bár annyira nincs elerjedve itthon, azért azok sem rossz gépek, sőt.
Gondolom most sokat segítettem! :ymdevil:



valamitviszavíz
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2015. szeptember 19., szombat 14:07
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: valamitviszavíz » 2015. szeptember 28., hétfő 20:36

Persze. Felsoroltad az összes gépet :D Mazsolázgatok kicsit közöttük... Majd integetek a véleményedért ha találtam valamit. Kössssszi :)



sirbedevir
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2015. október 28., szerda 13:13
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: sirbedevir » 2015. október 28., szerda 13:26

Üdv!
GPR-t bérelnék megfelelő kaució vagy biztosítás mellett.
geraattila@vipmail.hu



Avatar
Zoli13
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 14:17
Tartózkodási hely: Heves-Budapest
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Zoli13 » 2015. október 29., csütörtök 17:26

Sziasztok!

Van valakinek ötlete miből tudnék készíteni koptatót a keresőfejre :think: ?XP Gmaxx 27 cm.
Előre is köszi! ^:)^
Zoli



Avatar
Zsolti01
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2015. július 3., péntek 21:07
Tartózkodási hely: Komárom
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Zsolti01 » 2015. október 29., csütörtök 17:37

Zoli13 írta:Sziasztok!

Van valakinek ötlete miből tudnék készíteni koptatót a keresőfejre :think: ?XP Gmaxx 27 cm.
Előre is köszi! ^:)^
Zoli


Szia ! Én egy festékes vödör fedeléből csináltam



Válasz küldése Előző témaKövetkező téma