Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Segítség!

Avatar
oldtimer
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2015. július 29., szerda 18:36
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: oldtimer » 2017. április 17., hétfő 16:14

a.kezdo írta:
reinold írta: idézet
Reinold, Reinold, pont Te mondtad itt a múltkor, hogy miért nem veszi át Magyarország az angol mintát!!!
Melyik részét érdemes átvenni szerinted? Azt, hogy pénzt kap a megtaláló, vagy azt is, hogy régészetileg védett helyre nem megyünk rá? Mert elárulom, hogy ez a kettő ugye együtt jár! Akkor most hogy van ez? Szemezgessünk belőle?? Csak azt vegyük át, ami nekünk, keresősöknek kedves?
Ej, ej, hát akkor az a jó mentalitás, ha nem tartjuk-tartatjuk be a törvényt??? Szerinted itt nyugaton mit kapsz, ha kihívod a rendőröket, mert valaki régészeti helyen keresőzik? Dicséretet, de ám mindenkitől, rendőr, keresős, régész, polgárok, mindenkitől! Lopás, nemcsak azért mert magánterületen voltál engedély nélkül, hanem mert lopod a cuccot, a köz cuccát, mindenki cuccát! Otthon?? Spicli leszel, meg leszel fenyegetve, mert beköpted a "kollégát", "rossz arcú emberek " fognak várni, ahogy fentebb olvasható!!!! Tudod, mint akik a Nemzeti Választási Irodánál voltak egy éve kb. Ez nem pártpolitikai célzás, de itt tart az ország, sajnos!
Most pedig azt köpködik itt a mélyen tisztelt "kollégák", aki ez ellen a rendszer ellen lázad!
Reinold, ez az egész írás nem személyed ellen irányul, csak próbálom rendbe tenni a dolgokat!
De elárulok egy titkot, annyira vagyunk mi az angol modelltől, hogy hűde! Ahogy olvasom a kommenteket, egyre messzebb!
Nnna most már engem is rossz arcú emberek fognak várni...ilyen az élet !
Nyugi! Minden más szabálysértés bejelentése az itthon is teljesen elfogadott, normális dolog, csak az illegális fémkeresős tevékenység bejelentése számít rendkívül mocskos vamzerségnek...
Egyébiránt egyetértek a véleményeddel. A magyar gondolkodásmód évtizedekkel van elmaradva az angolhoz képest, ezért az "angol minta" itt gyakorlatilag megvalósíthatatlan. Fel kell nőnünk hozzá.
Még valami. Helyesen fejezed ki magad, mikor így írod "...ha kihívod a rendőröket". Ez ugyanis nem "feljelentés", mint ahogy néhány, fogalomzavarban szenvedő fórumtag írja. Ezt úgy hívják: lakossági bejelentés. Ilyen ügyben tényleges feljelentést a rendőrség, esetleg a múzeum, az örökségvédelem, a természetvédelmi szakhatóság (esetleg a gazda???) tesz.



ficuscucis
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: ficuscucis » 2017. április 17., hétfő 17:04

;)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ficuscucis 2017. október 29., vasárnap 19:49-kor.



reinold
Százados
Százados
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 1:13
Tartózkodási hely: Belfast ui:Egy kávára a vendégeim lehettek, ha erre jártok! :D
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: reinold » 2017. április 17., hétfő 17:18

Hangulat ember vagyok néha! Egyszer így-egyszer úgy gondolom. Ez van!
Rendben! A lopás, az lopás egy rossz törvény következményeként! Egy rossz törvénytől ne várjanak mást, csak sok olálokodó embert../Mondomén sok-sok km távolságbol/
Igaz,/véleményem szerint/ ebben a hivatalos oldalnak kevés beleszólása lehetett /de több az amatőröknél/, mert egy hozzá nem értő jogalkotó miatt is tart itt ez a helyzet ahol.Amíg rossz a törvény, addig nem lesz változás!Addig sem lesz változás, amíg az engedélyel rendelkező, felnyomja az engedély nélküli keresőst, mert a törvényalkotó nincs rákényszerítve, hogy változtasson azon a sz..n amit létrehozott.Mert amit látni vél az íróasztal mögül, az ő szerinte működik.Pedig nem!! Ha valaki talál valamit, és beviszi a múzeumba, jobb esetben nem hurcolják meg.Ez utóbbi saját konkluzio.
Nem kell a pénzről szólnia ennek a hobynak!!!! Elvégre hoby,és nem pénzkereseti lehetőség.A keresőzés élménye általában a gyűjtés élményével is párosul. A gyakorlatban, ha találna valaki egy kisbronzot, ami van már a múzeumnak egy vedérnyi, azt megtarthatná az illető hívatalosan is.Ugyan így egy ezüst pénzt is.Viszont ahogy írtad, a törvénykezés egyre távolabb kerül a gyakorlattol!
Viszont mindezt sokkal-sokkal jobb egy asztalnál megvitatni, mint a gép mögül írogatni.

ui:Az angol minta még mindig mérföldekkel jobb megoldás lenne a jelenlegi sz...r helyett! Véleményem szerint nemcsak a szankciókat kellene átvenni egy-egy helyről, hanem a jutalmazást is.Gondolok itt arra, hogy egy keresőzés után, az illető megtarthatna érméket, amiről a múzeum lemond.


Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, és sokan élnek is ezzel a jogukkal.Én is! ;)

ficuscucis
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: ficuscucis » 2017. április 17., hétfő 17:49

;)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ficuscucis 2017. október 29., vasárnap 19:50-kor.



digger
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: digger » 2017. április 17., hétfő 19:36

reinold írta:Hangulat ember vagyok néha! Egyszer így-egyszer úgy gondolom. Ez van!
Rendben! A lopás, az lopás egy rossz törvény következményeként! Egy rossz törvénytől ne várjanak mást, csak sok olálokodó embert../Mondomén sok-sok km távolságbol/
Igaz,/véleményem szerint/ ebben a hivatalos oldalnak kevés beleszólása lehetett /de több az amatőröknél/, mert egy hozzá nem értő jogalkotó miatt is tart itt ez a helyzet ahol.Amíg rossz a törvény, addig nem lesz változás!Addig sem lesz változás, amíg az engedélyel rendelkező, felnyomja az engedély nélküli keresőst, mert a törvényalkotó nincs rákényszerítve, hogy változtasson azon a sz..n amit létrehozott.Mert amit látni vél az íróasztal mögül, az ő szerinte működik.Pedig nem!! Ha valaki talál valamit, és beviszi a múzeumba, jobb esetben nem hurcolják meg.Ez utóbbi saját konkluzio.
Nem kell a pénzről szólnia ennek a hobynak!!!! Elvégre hoby,és nem pénzkereseti lehetőség.A keresőzés élménye általában a gyűjtés élményével is párosul. A gyakorlatban, ha találna valaki egy kisbronzot, ami van már a múzeumnak egy vedérnyi, azt megtarthatná az illető hívatalosan is.Ugyan így egy ezüst pénzt is.Viszont ahogy írtad, a törvénykezés egyre távolabb kerül a gyakorlattol!
Viszont mindezt sokkal-sokkal jobb egy asztalnál megvitatni, mint a gép mögül írogatni.

ui:Az angol minta még mindig mérföldekkel jobb megoldás lenne a jelenlegi sz...r helyett! Véleményem szerint nemcsak a szankciókat kellene átvenni egy-egy helyről, hanem a jutalmazást is.Gondolok itt arra, hogy egy keresőzés után, az illető megtarthatna érméket, amiről a múzeum lemond.
Teljesen egyetértek, mindenki számára ösztönző szabályozás kell, egymás fel-vagy bejelentgetése nem lehet megoldás, ez egy gusztustalan, aljas dolog, ráadásul veszélyes is, akár közérdekű, akár nem, főleg annak ismeretében, hogy mindenki engedély nélkül kezdte itt a bulit, akár van neki jelenleg, akár nincs. Aki az ilyen "rendcsinálást" támogatja, annak furcsa lelkivilága lehet. Sokkal jobb megoldás lenne egy olyan rendszer, a múzeumok koordinálásával, mint pl. a horgászengedély, minden találatot a keresés végén regisztrálni, naplózni, az engedélyeseket mondjuk negyedévente, vagy havonta lelet bemutatásra kötelezni, és tevékenységüket a rendőrség, mezőőrség természetvédelmi őr folyamatosan ellenőrizhesse. Mondhatják erre, hogy akkor mindenki a szemetet adná le, de ezt most, az engedélye birtokában is megteheti....ezért tényleg butaság az, hogy mindent le kelljen adni, mert a kétmilliomodik kopott kommersz Valens kisbronz, törött fibula, vagy csorba Ferdinánd szerintem sem hiányzik egyetlen múzeum tárlójába sem. Egy új rendszert csak bizalommal lehet felépíteni, és megfelelő ösztönzéssel, jutalmazással, mert ha csak mondjuk a harmadát megkapná valaki egy, a múzeum számára is jelentős, és értékes leletért, akkor egyetlen értelmes keresős se kockáztatná meg, hogy töredék áron eladja valami kupecnek. Lehet itt fényezni a szart, meg lehet itt barátkozni a múzeummal, de amíg minden vacakot le kell adni, meg nincsen anyagi ösztönzés a komolyabb leletek leadására, addig sokkal többen lesznek a törvényszegők, és tojnak a betarthatatlan szabályokra, mert egy 18 felé darabolt földterületre, ahol pár kabátgombon kívül más nem jön, senki nem fogja megkérni az engedélyt, mert nincsen értelme.
Olvasom itt a válaszokat, meg nézegetem a nevető emotionokat, és azon gondolkodom, hogy akik szép lelkületű, meg nagyon rendszerbarát bejegyzéseket írnak, azok a mai magyar valóság részesei-e, vagy simán provokátorok, esetleg múzeumi dolgozók, vagy valami érdekeltségük van-e, ennek az ostoba, senki számára nem előnyös szabályozásnak a fenntartására, mivel más értelmes magyarázatot nem igazán találok az ilyen bejegyzésekre.
Az ezzel kapcsolatos hozzászólásaimat ezzel be is fejeztem, mert az, akinek ez a szabályozás elnyerte a tetszését, és jónak találja, annak úgyis mindegy, hogy mit írok, de a többi ezer meg folytatja ugyanúgy, mint eddig, amíg korrekt, és mindenki számára előnyös szabályok nem születnek.



Avatar
zeus
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 21:42
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: zeus » 2017. április 17., hétfő 21:35

Egyet értek mind kettő hozzászóláshoz viszont eszetekbe jut mielőtt ide irkáltok kik miatt van most ez a cirkusz és kiknek jó ez?????? Senkinek csak minket is fel használnak a saját önző céljaikra ez jusson eszetekbe jövőre is 2018..Írásom nem politikai jellegű ,,lengetés mindörökké Ámen..



Reader
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2016. december 4., vasárnap 22:43
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Reader » 2017. április 17., hétfő 23:29

Egyetértek Reinolddal es Diggerrel!
Az az igazság, hogy azt a tényt is egyedül en kezdtem itt boncolgatni, miszerint a közelmúlt egyik jelentős leletet egy (ugy tudom hadizos) lengetosnek koszonheti az orszag, megis eltitkoltak! Pedig mi mas bizonyithatta volna jobban, a jelenlegi szabályozás hibáit!?
Persze mikor ezt először felvetettem Ficus be is kóstolt egyből. Igy jobb a békesség alapon töröltem.
De a folyamatos hangulatkeltes es mas hasonló baromi gaz.
Ah irhatnam ezt egy esten at...



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2017. április 18., kedd 8:34

Reader írta:Egyetértek Reinolddal es Diggerrel!
Az az igazság, hogy azt a tényt is egyedül en kezdtem itt boncolgatni, miszerint a közelmúlt egyik jelentős leletet egy (ugy tudom hadizos) lengetosnek koszonheti az orszag, megis eltitkoltak! Pedig mi mas bizonyithatta volna jobban, a jelenlegi szabályozás hibáit!?
Persze mikor ezt először felvetettem Ficus be is kóstolt egyből. Igy jobb a békesség alapon töröltem.
De a folyamatos hangulatkeltes es mas hasonló baromi gaz.
Ah irhatnam ezt egy esten at...


Pedig érdekes téma lenne boncolgatni! Én úgy ismerem ezt a történetet, hogy nem olyan fényes, mint ahogy tálalva lett. Azt, hogy ki és hányszor ment vissza további darabokat keresni elég zavaros (vagyis nem lett egyből lejelentve!), de annyi biztos, hogy eredetileg többen lengettek és nem a múzeum volt az első gondolatuk, hanem hogy hogyan osztozkodjanak. Ennek tudatában a jutalmat és a felmagasztalást erős túlzásnak gondolom, de a lényeg, hogy a leletegyüttes végeredményül (remélhetőleg maradéktalanul) múzeumba került. Ha mindent a valóságnak megfelelően adtak volna elő, egyáltalán nem biztos, hogy pozitív képet festett volna rólunk.

Ui: A "hősből" szerintem már rég társait pénzért feljelentgető vagy eláruló Júdást faragtatok volna :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kanbagoly 2017. április 18., kedd 9:09-kor.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

ficuscucis
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: ficuscucis » 2017. április 18., kedd 8:57

;)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ficuscucis 2017. október 29., vasárnap 19:51-kor.



Reader
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2016. december 4., vasárnap 22:43
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Reader » 2017. április 18., kedd 10:00

Kedves Bagoly!
Elso sorban leszogeznem, hogy orulok a leletek muzeumba kerulesenek es varom hogy mehessek megcsodalni!
Nekem nem szokasom a Judas duma, ha visszaolvasol lathatod.
A véleményemet tartom, miszerint ennek a kiemelkedő leletnek a modern kori tortenete kivetelesen jol peldazza a jelenlegi szabalyozas hibait! Kerlek, ha ezzel nem ertesz egyet fejtsd ki miert! (Viccen kivul!)
Hogy szükség volt-e a szabalyozasra? Mar 20 eve kellett volna!
Örülök, hogy vannak a "masik fel" részéről kezdemenyezesek! Csak ez vihetne elore... DE amig arra sincs penze a muzeumoknak, hogy vegyenek egy normalis gepet (sot, masra sem), addig nem lesznek kepesek jutalmat fizetni sem es ez is csak egy apró reszlet! Az is igaz, hogy nem minden a jutalom!
Az hogy 2017-ben van olyan régész aki az ördög eszközének tartja a gepet az szanalomra melto.
Az elozo temaval kapcsolatban: nekem valahogy nem szimpatikus ez a polgari bejelentgetes, hogy az elmult evekben keresos szinte csak rossz szinben tunhetett fel...
Tovabba a hianyos muzeumi leltarak is megernenek egy-két misét!
Es az is igaz, hogy sajnos a gep csak arammal mukodik, nem kell hozza sem tudas, sem intelligencia... :(

Kedves a.Kezdo!
Örülök, hogy van nehany olyan ember meg itt a forumon aki segiteni es valaszolni probal a kerdesekre! Az esetek tobbsegeben egyetertek, egy kivetelevel. Az angol pelda kapcsan mindig arra juttok, hogy a magyar mentalitás, stb miatt elkepzelhetetlen, de ezt szigorúan keresos oldalrol. Azt hiszem sokretubb ez a problema is.
Azt szeretném megkerdezni, hogy egy-egy rally utan vedette-e valik a terulet 2 középkori penny es egy kelta arany utan? Mert itthon ugy tudom az lesz! A problema nem az, hogy vedik! A problemat az alabbiakban latom, a kozelmult esemenyeit figyelembe veve: en bejelentem, hogy egy adott földön arpadkori cserepek vannak, regeszek kiszallnak, azonos eredmenyre jutnak, ezutan vedette is valik a terulet. Ha te masnap ramesz (tudom, tudom illegális engedely nelkul!), total naivan, mert épp hazajottel es valamiert nem kertel engedélyt, erre Gipsz úr polgarilag bejelent téged, akkor bizony elkepzelheto, hogy itt ezen a forumon mar ugy targyalnak ki, hogy megerdemelted, magadnak kerested a bajt, aki vedett teruletre megy fosztogatni, annak vágják le a haját, egy orok klasszikust idezve "a bunosok bunhodjenek"! FONTOS! Ezzel nem azt allitom, hogy ez lett volna a forgatókönyv, csak azt, hogy ez is lehetne!
Ezuton gratulálok a talalataidhoz is! ;) Legalabb van olyan bejegyzes az ezt talaltamban, ami erdekes es nem fosztogatasbol származik! :(

Kedves Fikusz!
Rendben! ;)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Reader 2017. április 18., kedd 10:02-kor.



guny
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2015. október 19., hétfő 13:04
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: guny » 2017. április 18., kedd 10:01

ficuscucis írta:Az én véleményem, hogy igenis olvassák a hivatalos emberek is az itt elhangzott véleményeket, és jelenleg a hallgatólagos elnézés kegyelmi állapotában vannak a valódi hobbilengetők. Egy ideje megszűntek a "sztárhírek" átlag érmék meghirdetése utáni buktatásáról, nem lelőhelyen történő elfogásokról. Kár lenne ezen változtatni bűnösök pártolásával. De ha valaki lelőhelyre megy azt igenis kapják el, járjanak el vele szemben a törvény szerint. Jó jelet, és rúgjunk be este elvégre a mai nap erről szól -- meg az alkohol (is) ellazít ! ;)
Természetesen olvassák/olvashatják a fórumot régészek/örökségvédelmi dolgozók. Ez régebben kifejezett cél is volt. Létezett a "régész válaszol" topic is.
A politizálóknak annyit, hogy ez (fémkeresés-régészeti lelet relevancia) ugye szakmai kérdésként volt/van kezelve, nem politikai síkon. Ezért tök mindegy a kormány színe, ha erős a szakmai akarat (örökségvédelmi oldal), akkor a szabályozás elmozdul. Ez meg is történt, sajnos az itt (régi fórumon) beírt dolgokból pár ötlet valóban átemelésre került (ebből is látszik, hogy a fórumba beírt dolgok közvetve-közvetlenül, de eljutnak az örökségvédelemhez....) de kimaradt (és ezért a "sajnos" a mondat elején) a szabályozásból a megfelelő mértékű jutalmazás kérdése. Mivel nem értek egyet ebben azokkal a hangokkal (pl. a.kezdo-vel), miszerint előbb kellene jól viselkedni, aztán jöhet a jutalom. Szerintem ugyanis egyidőben, egyszerre bevezetve működhet ez. Nyilván az angolok is pontosan ugyanúgy viselkednének, mint a magyarok, ha ugyanazt a szabályozást kapnák a nyakukba. (Mint ahogy tették is ezt ők is korábban...csak ott eszméltek, és jutalommal kezdték védeni az örökségüket....és lám működik....) Szóval a jutalmazás valóban lényeges elem, melyet sajnos a "szakemberek" nem láttak elég lényegesnek, hiszen velük van a törvény ereje....gondolják...csak közben meg még mindig megy a zavarosban halászás, és menni is fog, míg nincs valódi együttműködés.
Persze még nincs a szabályozásban a "helyszínen fejbe lőhető a lengetős" , de ha csak a jelenlegi örökségvédelmi szakmán múlik, akkor simán beletennék. Mert nem látják, az "együttműködés" egy kölcsönösen motivált kohézió kell legyen...
persze a félelemre épülő uralmi rendszerek is tartják magukat sokáig...láthatjuk a történelemben...de annak a vége mindig egy kifosztott, megnyomorított népesség feletti uralom lesz....hogy ez mire/kinek jó?....
Döntsétek el magatokban, de a lényeg, hogy mindenhol vannak ügyeskedők....ugye nem véletlen, hogy ahol hatalom összpontosul, oda próbálnak megfelelő ellenőrző szabályozást is eszközölni....nem véletlenül párban járnak a rendőrök stb....mert ugye az ember, ha hatalmat kap...nos, az örökségvédelem kezében hatalom összpontosul....
Ha úgy nézzük Hitler, Sztálin is jót akart, hatalmat kapott....de ugye nem mindenkit tölt el felhőtlen boldogság visszaidézve tetteiket....pedig a maguk idejében ők is nagy partiarcok voltak ám....magam részéről ezt üzenem az örökségvédelemben dolgozóknak...ítél az emlékezet....és az új rendszerrel megítéltetik a régi....az új pedig közeleg....mert "azért a víz az úr"....
Egyébként meg ez az egész off topic....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára guny 2017. április 18., kedd 14:09-kor.



guny
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2015. október 19., hétfő 13:04
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: guny » 2017. április 18., kedd 10:07

Reader írta:Kedves Bagoly!
... DE amig arra sincs penze a muzeumoknak, hogy vegyenek egy normalis gepet (sot, masra sem), addig nem lesznek kepesek jutalmat fizetni sem es ez is csak egy apró reszlet! Az is igaz, hogy nem minden a jutalom!
....
Ez a "nincs pénz" dolog semmi más, mint demagóg duma....persze, hogy nincs pénz addig valamire, amíg nincs is rá szabályozás, és nem is cél....mennyi is volt pl. a Seuso-k kölcsönzése?...de lehetne sorolni a költéseket....méghogy nincs pénz.....na ne vicceljünk már....
akarat nincs, és ez a szomorú!....



Reader
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2016. december 4., vasárnap 22:43
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Reader » 2017. április 18., kedd 10:11

En borusabban latom a történetet. Egyszerűbb a tiltas, mint dolgozni a megoldason. Aki jelenleg megis ezt teszi muzeum/regesz/stb oldlarol, annak az abra szerint nincs eleg sulya a donteshozasban, mert ha lenne, mas lenne a torveny...

Egyebkent gondoljatok bele, milyen fantasztikus lenne, egy olyan online adatbazis, mint amit az angolok mukodtetnek! :(

Nincs penz: hat igen...



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2017. április 18., kedd 10:46

Reader írta:Kedves Bagoly!
Elso sorban leszogeznem, hogy orulok a leletek muzeumba kerulesenek es varom hogy mehessek megcsodalni!
Nekem nem szokasom a Judas duma, ha visszaolvasol lathatod.
A véleményemet tartom, miszerint ennek a kiemelkedő leletnek a modern kori tortenete kivetelesen jol peldazza a jelenlegi szabalyozas hibait! Kerlek, ha ezzel nem ertesz egyet fejtsd ki miert! (Viccen kivul!)
Semmi köze a szabályozáshoz, annak hogy múzeumba került. Leírtam a találók összevitatkoztak az osztozkodáson amiből az egyiküknek elege lett és inkább a múzeumhoz fordult ennyi a történet. Jobban nem mélyülnék bele, nem voltam ott ez is lehet úgy hülyeség ahogy van, bár az tény, hogy a cimborák kiestek a pixisből valamiért és csak 1 ember vitte el a babérokat és az interjú is aki hallotta... elég érdekes volt. :D


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

guny
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2015. október 19., hétfő 13:04
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: guny » 2017. április 18., kedd 10:48

Reader írta:En borusabban latom a történetet. Egyszerűbb a tiltas, mint dolgozni a megoldason. Aki jelenleg megis ezt teszi muzeum/regesz/stb oldlarol, annak az abra szerint nincs eleg sulya a donteshozasban, mert ha lenne, mas lenne a torveny...

Egyebkent gondoljatok bele, milyen fantasztikus lenne, egy olyan online adatbazis, mint amit az angolok mukodtetnek! :(

Nincs penz: hat igen...
Meg még abba is gondoljunk bele, hogy angolok nemigen rendezhetnének meg rallykat, ha ott is az lenne, hogy az első régészeti korú lelet találásával lefújnák az egészet....mindenki mehetne haza....azt hiszem joggal háborodnának fel....merthogy ugye itthon ez a helyzet...(ha találsz valamit, elvileg tevékenység megszüntetés stb...törvény szerint...)....



guny
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2015. október 19., hétfő 13:04
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: guny » 2017. április 18., kedd 10:51

kanbagoly írta:
Reader írta:Kedves Bagoly!
Elso sorban leszogeznem, hogy orulok a leletek muzeumba kerulesenek es varom hogy mehessek megcsodalni!
Nekem nem szokasom a Judas duma, ha visszaolvasol lathatod.
A véleményemet tartom, miszerint ennek a kiemelkedő leletnek a modern kori tortenete kivetelesen jol peldazza a jelenlegi szabalyozas hibait! Kerlek, ha ezzel nem ertesz egyet fejtsd ki miert! (Viccen kivul!)
Semmi köze a szabályozáshoz, annak hogy múzeumba került. Leírtam a találók összevitatkoztak az osztozkodáson amiből az egyiküknek elege lett és inkább a múzeumhoz fordult ennyi a történet. Jobban nem mélyülnék bele, nem voltam ott ez is lehet úgy hülyeség ahogy van, bár az tény, hogy a cimborák kiestek a pixisből valamiért és csak 1 ember vitte el a babérokat és az interjú is aki hallotta... elég érdekes volt. :D


Ha összevitatkoztak is, az is nyilván a szabályozás miatt van....mindennek az az origója....alapvetően befolyásolja az egyes emberek hozzáállását a dolgokhoz...ha holnap ismét illegális lesz bizonyos mennyiségű dollárnál többet tartani a párnában, akkor megint aszerint alkalmazkodnak az individuumok....lesz aki beadja, és lesz, aki butaságnak fogja tartani....



Reader
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2016. december 4., vasárnap 22:43
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Reader » 2017. április 18., kedd 11:05

@Guny: Igen a rallys kerdesem erre iranyult!

@Bagoly: A riportbol a kedvenc reszem, ahogy a "turista" ugy fogalmaz, hogy "jött egy"! :D
Ahogy Guny is irja, megfelelo szabalyozassal talan elejet lehetne venni ilyen vitanak! Tul keppen a jelenlegi szabalyozas szerint a bejelentő is bunelkoveto, nem? Ez nagyon nagy baj! De megegyszer leirom, mielott valaki belem kot! Gratulálok a lelethez es koszonom, hogy jo helyre kerult vegul!



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2017. április 18., kedd 12:28

Akkor, hogy egy picit oldjam a hangulatot nem az újság topikba, hanem ide teszem: http://magyarmuzeumok.hu/tema/4005_kinc ... s_megyeben


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

guny
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2015. október 19., hétfő 13:04
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: guny » 2017. április 18., kedd 14:05

kanbagoly írta:Akkor, hogy egy picit oldjam a hangulatot nem az újság topikba, hanem ide teszem: http://magyarmuzeumok.hu/tema/4005_kinc ... s_megyeben
Nagyon gyors voltál. Épp hogy kiadta az MTI, aztán pár percre rá feltették a magyarmuzeumok.hu-ra, és máris itt a link...talán túl gyors is.... :shhh:



Reader
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2016. december 4., vasárnap 22:43
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Reader » 2017. április 18., kedd 14:11

kanbagoly írta:Akkor, hogy egy picit oldjam a hangulatot nem az újság topikba, hanem ide teszem: http://magyarmuzeumok.hu/tema/4005_kinc ... s_megyeben

Kiraly! :)
Az utolso kep, also soraban lévő kölni denarok (vagy Aachen, stb.) is a lelet reszei, vagy csak illusztracio?



Avatar
a.kezdo
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2015. július 11., szombat 10:38
Tartózkodási hely: London
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: a.kezdo » 2017. április 18., kedd 14:26

guny írta:Mivel nem értek egyet ebben a.kezdo-vel, miszerint előbb kellene jól viselkedni, aztán jöhet a jutalom. Szerintem ugyanis egy-időben bevezetve működhet ez. Nyilván az angolok is pontosan ugyanúgy viselkednének, mint a magyarok, ha ugyanazt a szabályozást kapnák a nyakukba. (Mint ahogy tették is ezt ők is korábban...csak ott eszméltek, és jutalommal kezdték védeni az örökségüket....és lám működik....)
Annyira más a szabályok betartásának társadalmi megítélése, hogy nem lehet azt mondani, hogy az angolok is ugyanígy viselkednének!
Amíg az egyik helyen szar alak, aki jelenti a védett helyen keresőket és együttműködik, a másik helyen pedig hős, addig nem lehet ugyanazt a szabályt alkalmazni. Vagy ez a mentalitás is a szabályok miatt van?
Tegyük fel jönne az angol törvény, megelőlegeznék a bizalmat nektek. Tudnád garantálni, hogy a pénzjutalom reményében emberek nem ásnának védett helyről cuccot? Nem kell sok eset, a régészek máris mondanák, hogy nem működik, vissza a régi rendszert!


Van egy kis történetem.
Egy faluban 20-as tábla lett frissen kirakva, mert nagyon sok gázolás volt gyorshajtás miatt. Persze többféle ember él a faluban. Pár autós ezután is simán 50-nel megy és "köcsögrendőr" - özik, mert a 20-as szerintük túl lassú, ami amúgy igaz is, 30 még belférne a szakértő mérnökök szerint. A egyetlen egy falusi rendőr csak néz, hogy hát nem ő hozta a szabályt, viszont nagyon csípi a szemét az a pár gyorshajtó.
Persze vannak olyanok is, akik betartják a 20-as korlátozást, igaz, a másik csoport röhög rajtuk, amikor 20-szal totyognak végig a falun és "nyalják a rendőr seggét" ( ismerős szókapcsolat?) . A két csoport élesen elválik, csúnya dolgokat kiabálnak egymásra, amikor találkoznak. Még barátok is összevesztek emiatt. " Kinek érdeke a 20-as tábla, te rendőr vagy, vagy mi? "
A határ másik oldalán lévő faluban viszont nincs sebesség korlát, de szinte mindenki ésszerűen lassan megy. Alig van pár baleset. Az első falu gyorshajtói mutogatnak erre a falura, hogy ott bezzeg nincs tábla, mégis működik minden!

Te hogy oldanád meg a helyzetet, mint hatóság?

# Levennéd a táblákat, csak úgy magadtól, hisz bízzunk az emberekben, hogy majd csak belátják, hogy senkinek sem jó, ha gyorsan megyünk?

#Felemelnéd a büntetést, hogy elrettentsd a még mindig gyorsan hajókat? ( a rendőrök emellett voksolnak, utálják, hogy beszólogat nekik az a pár ember).

Mint polgár?

# Menjünk 50-nel és mondjuk azt, hogy az a pár ember, akit elcsapunk, az járulékos veszteség a vezetés öröméhez képest ( vannak elegen a faluban) , és mutogassunk a többiekre, mondván amúgyis mindenki 50-nel ment, mielőtt 20-as tábla lett kirakva?

# vagy hogy ésszerűtlen a szabály és azért nem tartom be? A gyorshajtás az gyorshajtás, de egy rossz táblától ne várjanak mást, mint hogy mindenki gyorsan fog menni? ( Reinold ötlete )

# új rendszer kell, ami a bizalomra épül, vegyék le a táblákat és mindenki lassan fog menni? Kiállsz egyedül a rendőr elé és ezt így egyedül megígéred mindenki nevében?
Meddig tartana ez? Amíg valakit megint el nem üt egy gyorshajtó, aztán jön vissza a 20-as tábla.

# mész körbe és azt kérdezgeted, hogy kinek jó a 20-as tábla, ki támogatja ezt a rendszert? ( senki, ahogy fent kiderül, de még mindig jobb, mint 50-nel menni)
:think: ( csak egyet teszek, mielőtt rákot kap tőle pár ember)

Új fejlemény, hogy a rendőr pár ismerős embernek megengedte, hogy 30-cal menjenek, ha ő is ott van velük. Ez persze sokaknak nem tetszik...

reinold írta:Viszont ahogy írtad, a törvénykezés egyre távolabb kerül a gyakorlattol!

Azt írtam, hogy mi kerülünk egyre messzebb az angol mintától.
reinold írta: ui:Az angol minta még mindig mérföldekkel jobb megoldás lenne a jelenlegi sz...r helyett! Véleményem szerint nemcsak a szankciókat kellene átvenni egy-egy helyről, hanem a jutalmazást is.Gondolok itt arra, hogy egy keresőzés után, az illető megtarthatna érméket, amiről a múzeum lemond.
Ez szerintem kb már megy, hogy megtarthat az együttműködő keresős pár dolgot ( de javítsatok ki, ha nem így van) , igaz cserébe leseggnyalózzák meg hogy miért csak neki lehet, nem ezt mondja a törvény, vannak egyenlők meg egyenlőbbek stb szardobálás.
De a régészet kezét is a törvény köti, nem adhat csak úgy cuccot vissza (?).
digger írta: mert egy 18 felé darabolt földterületre, ahol pár kabátgombon kívül más nem jön, senki nem fogja megkérni az engedélyt, mert nincsen értelme.
Mindig érdekelt, hogy honnan lehet tudni, hogy csak kabátgombok fognak jönni egy területről! Sok időt megspórolnék, ha tudnám! Engedély Angliában is kell, de kabátgombok? Az nem.

Reader írta: idézet

Nem válik védett területté Angliában attól egy hely, hogy két kk meg egy kelta arany jön, de a múzeumot attól még érdekelheti ( Portable Antiquities Scheme) . De ha in situ jön valami, akkor ott mindig megáll az ásás.
Olvasd el a Treasure Act 1996 - ot, abban benne van, hogy milyen leleteket tartanak fontosnak az angol régészek :
viewtopic.php?f=3&t=13&p=3313&#p3310
Voltam amúgy már olyan helyen, kint a fenébe, egy klubbal, ahol reggel úgy kezdődött az ásás, hogy a klub vezető elmondta, hogy van 3 temetkezési domb a mezőn, 20 méteres körzetben nincs lengetés, vagy azonnal ki vagy dobva, mehetsz haza. Nem volt az körbekerítve, semmi ilyesmi. De nem is ment még 30 méterre se senki közel hozzá!



guny
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2015. október 19., hétfő 13:04
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: guny » 2017. április 18., kedd 15:08

@ a.kezdo
inkább nem idézlek, mert hosszú....
de persze hogy rossz a példád...:)...hisz a 20-as tábla nem lehet válasz a gázolásokra...
tegnap volt hír, hogy egy csávó fényes nappal utcán fejbe lőtt egy öreg bácsit, miközben az egészet élőben osztotta facebookon....
akkor holnap mindenkitől el fogják venni a fegyvertartási jogot?...esetleg nem facebookozhat senki, mert az volt a lúdas?....
a 20-as tábla pont ez...lenne...nem a kiváltó okokra adott válasz...
btw...egyébként a táblák sosem téged -állampolgárt- védenek, ez téves megközelítés....az állam -közútkezelő- védekezik velük az állampolgáraival szemben...hogy ne perelhessék, és ne kelljen fizetnie....mert ha károd keletkezik, úgy hogy nem volt tábla, akkor övé a felelősség, hisz ő biztosította az utat számodra használatra....tehát a táblákról ennyit....
ha gázolások/egyéb problémák vannak, és az egy "általános" jelenség, akkor tüzetesen ki kell vizsgálni, és feltárni annak pontos okát/okait/körülményeit és azokat a okokat/körülményeket elhárítani/megszüntetni/átalakítani melyek elősegítik/előidézik.
Amúgy jól mondod, és jellemző a gondolkodásra, hogy sokszor nem akarnak a hatóságok a valós okokkal foglalkozni, és azokat megszüntetni...ha öt jármű tengelytörést szenved egyazon útszakaszon, és ők megnyerik a perüket az állammal/közútkezelővel/hatósággal szemben, akkor nem a kátyúkat szünteti meg a hatóság, hanem kiteszi az útszakaszra a veszélyre (kátyúra) figyelmeztető táblát...innentől kezdve a többi 50 tengelytörött járművel neki semmi dolga, megoldotta....de ettől még az az 50 autós és plusz azon útszakaszt használó másik tízezer autós (akik nem szenvedtek tengelytörést, mert lassítottak/szerencséjük volt) JOGOSAN követeli, hogy ugyan tömjék már be a kátyúkat!!!
Talán ezzel a példával sikerül érzékeltetnem a kényszerű/diktatórikus és a valódi/együttműködő problémamegoldás közötti különbséget....előbbi lélekben és idegben felőrli, magával lassan szembefordítja állampolgárait, míg utóbbi egészséges, pozitív és összességében együttműködő polgárokat eredményez....

Továbbra is azt mondom, hogy az angolok semmivel sem jobbak/szebbek/okosabbak mint mi, magyarok. Ugyanolyan emberből vagyunk gyúrva. Ha mást állítanék egyébként is rasszista stb. lennék....szóval kb. Te se legyél az a magyarokkal szemben....Hisz magyarként, Te magad is pont jó példáját adod, hogy a magyar ember is könnyedén betartja az angol törvényt - rallykon még a sírokat is elkerüli....
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára guny 2017. április 18., kedd 15:26-kor.



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2017. április 18., kedd 15:21

guny írta:
kanbagoly írta:Akkor, hogy egy picit oldjam a hangulatot nem az újság topikba, hanem ide teszem: http://magyarmuzeumok.hu/tema/4005_kinc ... s_megyeben
Nagyon gyors voltál. Épp hogy kiadta az MTI, aztán pár percre rá feltették a magyarmuzeumok.hu-ra, és máris itt a link...talán túl gyors is.... :shhh:
Előbb tudtam róla, mint az MTI. Jóval előbb. :D


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
oldtimer
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2015. július 29., szerda 18:36
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: oldtimer » 2017. április 18., kedd 15:57

Reader írta:
kanbagoly írta:Akkor, hogy egy picit oldjam a hangulatot nem az újság topikba, hanem ide teszem: http://magyarmuzeumok.hu/tema/4005_kinc ... s_megyeben

Kiraly! :)
Az utolso kep, also soraban lévő kölni denarok (vagy Aachen, stb.) is a lelet reszei, vagy csak illusztracio?
Nem csak illusztráció. A cikkben szereplő fotókon lévő érmék mindegyike a lelet részét képezi.



Avatar
a.kezdo
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2015. július 11., szombat 10:38
Tartózkodási hely: London
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: a.kezdo » 2017. április 18., kedd 16:13

kanbagoly írta:
guny írta:
kanbagoly írta:Akkor, hogy egy picit oldjam a hangulatot nem az újság topikba, hanem ide teszem: http://magyarmuzeumok.hu/tema/4005_kinc ... s_megyeben
Nagyon gyors voltál. Épp hogy kiadta az MTI, aztán pár percre rá feltették a magyarmuzeumok.hu-ra, és máris itt a link...talán túl gyors is.... :shhh:
Előbb tudtam róla, mint az MTI. Jóval előbb. :D
Csókoooos!!! Fujj menj innen! :lol: :lol:



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2017. április 18., kedd 16:39

a.kezdo írta:
kanbagoly írta:
guny írta:
kanbagoly írta:Akkor, hogy egy picit oldjam a hangulatot nem az újság topikba, hanem ide teszem: http://magyarmuzeumok.hu/tema/4005_kinc ... s_megyeben
Nagyon gyors voltál. Épp hogy kiadta az MTI, aztán pár percre rá feltették a magyarmuzeumok.hu-ra, és máris itt a link...talán túl gyors is.... :shhh:
Előbb tudtam róla, mint az MTI. Jóval előbb. :D
Csókoooos!!! Fujj menj innen! :lol: :lol:
Oksa akkor lapítok pedig ez csak egy kiemelkedő az egyébként nem kevésbé érdekes többi közül. Nálunk ha az angolokéhoz hasonló lenne az örökségvédelemmel foglalkozók mentalitása (régészt és keresőst is beleértve) heti rendszerességgel jelennének meg a pozitív keresős hírek. Elég összetett a probléma, mert ahogy mi civódunk, sokszor a régészek és munkatársaik is széthúznak. Uff a mai napot megint túlaktívkodtam, de ígérem visszafogom magam! :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kanbagoly 2017. április 18., kedd 16:46-kor.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Reader
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2016. december 4., vasárnap 22:43
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Reader » 2017. április 18., kedd 16:44

oldtimer írta:
Reader írta:
kanbagoly írta:Akkor, hogy egy picit oldjam a hangulatot nem az újság topikba, hanem ide teszem: http://magyarmuzeumok.hu/tema/4005_kinc ... s_megyeben

Kiraly! :)
Az utolso kep, also soraban lévő kölni denarok (vagy Aachen, stb.) is a lelet reszei, vagy csak illusztracio?
Nem csak illusztráció. A cikkben szereplő fotókon lévő érmék mindegyike a lelet részét képezi.

Gondolom a részesei voltatok. :) Gratulálok! :clap: Tetszik a sztori is! Mar a nyomozós része. A szükségszeruen kiemelt korabbi bűncselekmény eredmenyet tudjuk?
A penny-t konnyen azonositottak? Rövid vagy hosszú keresztes? Egy kepert mondjuk rendkívül halas lennek (a hatlaprol)! :geek:



Reader
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2016. december 4., vasárnap 22:43
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Reader » 2017. április 18., kedd 16:52

[quote="...pedig ez csak egy kiemelkedő az egyébként nem kevésbé érdekes többi közül. Nálunk ha az angolokéhoz hasonló lenne az örökségvédelemmel foglalkozók mentalitása (régészt és keresőst is beleértve) heti rendszerességgel jelennének meg a pozitív keresős hírek. Elég összetett a probléma, mert ahogy mi civódunk, sokszor a régészek és munkatársaik is széthúznak.[/quote]

Na ezzel total egyetertek! Meggyőződésem, hogy az a régész aki latja a valóságot, az erosen dolgozik a kapcsolaton. Azt is biztosra veszem, hogy bizonyos esetekben nagyon nehéz dolguk van...



Avatar
a.kezdo
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2015. július 11., szombat 10:38
Tartózkodási hely: London
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: a.kezdo » 2017. április 18., kedd 16:56

guny írta:@ a.kezdo
inkább nem idézlek, mert hosszú....
de persze hogy rossz a példád...:)...hisz a 20-as tábla nem lehet válasz a gázolásokra...

Akkor mi a válasz? Nem válaszoltál!
guny írta:tegnap volt hír, hogy egy csávó fényes nappal utcán fejbe lőtt egy öreg bácsit, miközben az egészet élőben osztotta facebookon....
akkor holnap mindenkitől el fogják venni a fegyvertartási jogot?...esetleg nem facebookozhat senki, mert az volt a lúdas?....
A fegyverek számának jelentős csökkentése lenne a megoldás, de nem fogják, mert túlontúl erős ott a fegyverlobbi.
guny írta: a 20-as tábla pont ez...lenne...nem a kiváltó okokra adott válasz...

Mi a kiváltó ok akkor? Az, hogy az emberek gyorsan akarnak menni, vagy nem?
guny írta: btw...egyébként a táblák sosem téged -állampolgárt- védenek, ez téves megközelítés....az állam -közútkezelő- védekezik velük az állampolgáraival szemben...hogy ne perelhessék, és ne kelljen fizetnie....mert ha károd keletkezik, úgy hogy nem volt tábla, akkor övé a felelősség, hisz ő biztosította az utat számodra használatra....tehát a táblákról ennyit....

Ennek kicsit konteó íze van!
Ha pár embert visszatart egy korlátozó tábla miközben én megyek át az úton, akkor engem az a tábla bizony véd!

guny írta:Továbbra is azt mondom, hogy az angolok semmivel sem jobbak/szebbek/okosabbak mint mi, magyarok. Ugyanolyan emberből vagyunk gyúrva. Ha mást állítanék egyébként is rasszista stb. lennék....szóval kb. Te se legyél az a magyarokkal szemben....Hisz magyarként, Te magad is pont jó példáját adod, hogy a magyar ember is könnyedén betartja az angol törvényt - rallykon még a sírokat is elkerüli....
[/quote]
Na, húzd elő a rasszista kártyát, mert azt mertem mondani, hogy az a társadalom ( nem rassz! ) másként tartja be a szabályokat :D Az is rasszista, hogy az angolok úgy szállnak fel a buszra, amilyen sorrendben a buszmegállóba érkeztek? Otthon utaztál már távolsági buszon? Kizárt dolog, hogy azt mondjam, hogy egyik jobb, mint a másik, de másképp élünk, más a mentalitás, a normák, ez vitathatatlan. Itt ha önadózó vagy, le tudsz írni dolgokat az adódból, egyszerűen írsz egy listát a hivatalnak. Nem kell bizonyíték, blokk vagy ilyesmi. Működik. Otthon szerinted ez működne? Vagy szerinted a Big Benen és a Parlamenten kívül nincs más különbség?
Egyébként eltérő okokból tart be egy ember / embercsoport szabályokat, mint a másik. Lehet a büntetéstől való félelem, mások előtti megszégyenítéstől való félelem, vagy belső normák stb. Ha ez egyik sem működik, akkor ha van elég eszed, találsz kibúvót: "sosem volt jó ez a szabály" Ami amúgy igaz is jelen esetben, de mégiscsak egy mentség. Ha egy közösségben nincs meg a megfelelő szintű belső norma, akkor csak a szabály / büntetés állítja meg őket. Pl miért fizetsz adót? Mert megbüntetnek, ha nem fizetsz? Vagy azért, mert azzal a közösség jár jól? Hol menő nem fizetni, elsumákolni az adót, otthon, vagy nyugatabbra? Ne mondd azt, hogy azért, mert otthon nincs pénz! Az emberek mindenhol szeretnek több pénzt. Nővérem otthoni főnöke pl milliókkal tartozik az adóhatóságnak, 4 boltja van, de semmi nincs a nevén, ráadásul minden alkalmazott minimálbéren van bejelentve, persze zsebbe kap mégannyit.
Azt próbálom érzékeltetni, hogy nincs az a szintű köz-tudat, hogy ha ezt meg ezt teszem, azzal mindenkinek jobb lesz. Még nem értünk oda. Ezen lehet megsértődni, szipogni, végső esetben rasszistázni is, ha már más nincs.



guny
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2015. október 19., hétfő 13:04
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: guny » 2017. április 18., kedd 19:22

@ a.kezdo:
De, szerintem válaszoltam. Még egyszer leírom, az okot kell megszüntetni. De nem hiszem, hogy az 50km/h sebesség lenne az önmagában, hisz az ország 3600 településén, és a többi ország több ezernyi településén is 50km/h a sebesség korlátja lakott területen belül...és nem hallottam róla, hogy mindenhol 20km/h-ra szeretnék levinni, mert az 50km/h miatt minden településen hullanak az emberek, mint a legyek.....
Az említett példádban pedig több infót nem adtál a településről, de egyébként sem akarnám én azzal tölteni az időm, hogy egy internet fórumon próbáljam feltárni a VALÓS okokat egy adott útszakasz problémájára....

A fegyverek számának jelentős csökkentése? Valószínűleg azzal megintcsak nem a valós okot szüntetnéd meg....Egyébként a csávónál nem fegyverarzenál volt...hanem egy darab valami....épp lehetett volna konyhakés is.....tudom, a konyhakések számának drasztikus emelése megoldaná.....gondolkozz ezeken....

Nem hiszem, hogy az a kiváltó ok, hogy az emberek gyorsan akarnak menni....az emberek mindig annyival akarnak menni, amennyi a szabályok szerint még épp megengedett...ha pedig úgy érzik különös okuk van sietségre, és mérlegelnek, vállalják a kockázatot, akkor ezeket megszegik....sokszor így érnek be még éppen időben a munkahelyre, egy fontos megbeszélésre stb...és senkinek semmi baja nem esik, és bírság kiszabása se követi....ugyanis ha hiszed, ha nem direkt ilyen a rendszer, az egész világban....és igen, az angolok is sietnek sokszor, talán pont annyiszor, mint a magyarok, vagy többször, vagy kevesebbszer....de ez nincs statisztikában (megbízhatóban)....

A táblák alapvetően nem érted vannak....nem is teheted ki őket te magad.....annak súlyos bírság lenne a vége....az, hogy közben téged is "véd", az a mellékhatás, és nem is mindegyikre igaz....ezek masszívan jogi dolgok, felelősségi körök, mint ahogy a közlekedés rendszerének egésze is....

Azzal ugye tisztába vagy, hogy nem létezhet a jó a rossz nélkül? Nem lenne ez a fogalom....persze értem én, hogy kell egy rossz kép, amit lehet szembe állítani magadban, ami alapján megítélheted, hogy mi a jó...szilárd elhatározásod, hogy mi magyarok adót csalunk, rosszak vagyunk, az angolok pedig a jók, akik nem csalnak adót....amit elég korán megtanultam már: hittel nem érdemes vitázni....sajnálom, hogy ezt hiszed, és ezeket a dolgokat látod, hisz erre van a szemed, a gondolataid kihegyezve.....de ha jól tudom még angliában sem szüntették meg a befizetett adók ellenőrzését, mondván, hogy hát itt úgyis mindenki becsületes....hidd el, ott is igyekeznek minimalizálni az adójukat, és vannak adócsalók is....pedig ha jól hallottam a magyar rendszer az egyik legbonyolultabb...tehát oitt egy jóval egyszerűbb, betarthatóbb , erősebb ellenőrzési hivatallal rendelkező rendszert próbálnak kijátszani az oly "becsületes" angol állampolgárok....szóval kár is ezzel példálózni....ahhoz képest, ami kis hazánkat jellemzi történelmileg, elég jól állunk szerintem...
rasszista kártya?....most viccelsz? épp azt írtam, hogy Te vagy az ellenpélda....vagy tán adót csalsz angliában? tiltott helyeket ásol ki? miért nem, hisz magyar vagy?...és hát a magyarok ezeket csinálják....szerinted...vagy nem?....hol van a rasszista kártya?...én pont elkerültem....amit szeretnék látni, az az egyenlő megítélés, vagy legalábbis egyenlőbb....és nem is azt mondom, hogy az angliai jutalmak szintjét kell idehaza is bevezetni....de azért valamit illene....
hisz a kátyús párhuzamomat még mindig fenntartom, még ha nem is akarod megérteni, azért szerintem valójában érted....



reinold
Százados
Százados
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 1:13
Tartózkodási hely: Belfast ui:Egy kávára a vendégeim lehettek, ha erre jártok! :D
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: reinold » 2017. április 18., kedd 19:46

Én még mindig demagogikusan azt mondom, hogy legalább egy próbát megérne az angol rendszer egy-az egyben átemelése, amolyan 2 éves próbidővel. A pénzbeli jutalom esetleges kihagyásával.Még mindig több dolog landolna a múzeumban, mint mostanában. :think:


Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, és sokan élnek is ezzel a jogukkal.Én is! ;)

Avatar
a.kezdo
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2015. július 11., szombat 10:38
Tartózkodási hely: London
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: a.kezdo » 2017. április 18., kedd 20:10

guny írta:@ a.kezdo:
De, szerintem válaszoltam. Még egyszer leírom, az okot kell megszüntetni. De nem hiszem, hogy az 50km/h sebesség lenne az önmagában, hisz az ország 3600 településén, és a többi ország több ezernyi településén is 50km/h a sebesség korlátja lakott területen belül...és nem hallottam róla, hogy mindenhol 20km/h-ra szeretnék levinni, mert az 50km/h miatt minden településen hullanak az emberek, mint a legyek.....
Az említett példádban pedig több infót nem adtál a településről, de egyébként sem akarnám én azzal tölteni az időm, hogy egy internet fórumon próbáljam feltárni a VALÓS okokat egy adott útszakasz problémájára....

Ez egy kitalált történet véletlen számokkal, próbáltam leegyszerűsíteni a jelenlegi helyzetet, hogy vajon miért nem ad a törvény szabadabb teret otthon a keresőzésnek, ha ezt sem dívik betartani, de nem ment át! Ha nem akarod ezzel tölteni az időd, akkor ne válaszolj rá. Ha írsz, akkor meg ne panaszkodj, nem kényszerít senki tudtommal.

Nem akarok táblákat kitenni sehova. :?

Rájöttem, igazad van, fegyverek nélkül is ugyanolyan veszélyes :
( vigyázat! Felkavaró képsorok következnek!)
Kép

Engem nem zavar, ha emberek egymást igazolják, hogy nem jó a törvény, ne tartsuk be! Bár elég nevetséges, meg néha elég nagy zavar is van, hogy nem a pénzről szól, de azért lehetne egy kis jutalom, mert így senki sem fog leadni. Akkor most melyik?
Úgy kérjünk enyhítést, hogy meg se próbáljuk betartani azt, ami most van. Persze értem, vannak lázadó és elfogadó típusok. Az angol törvény viszont együttműködésen alapul, nem szardobáláson.
Ha valaki csak akkor mutat be találatot, ha kap érte pénzt , akkor mi a fontosabb , a pénz, vagy a találat? Költői kérdés...



Reader
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2016. december 4., vasárnap 22:43
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Reader » 2017. április 18., kedd 20:37

@a.kezdo: szerintem a semmit sem tarthatsz meg (attol, hogy azt hiszed par apro, ezredik fibula folott szemethunynak az egy dolog, attol meg a torveny ezt tiltja!) es a jutalom fizetes ket veglet, talan lehetne talalkozni kozepen, nem?
A korabban altalam felvetett mi vedett es mi nem kérdésre reagaltal ugyan, de azt gondolom tudod, hogy itthon (ahogy talan guny irta is) vege lenne a rallynak az elso erme utan! Akar in situ, akar nem!
Ja es aki ertelmes az szerintem azonos korulmenyek kozott itthon is elkerulne azokat a sirokat.
Hidd el akik itthon munkagepekkel mentek vagy mennek neki hasonlonak azokat most es korabban sem érdekelte a torveny.



guny
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2015. október 19., hétfő 13:04
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: guny » 2017. április 18., kedd 23:45

@a.kezdo:
De éppen hogy "átjött". Írtam is hogy sztem nem jó hasonlat, és nem kívánok annak a megoldásával foglalkozni (még ha további infókat adnál róla, akkor sem, mert alapvetően nem jó példának tartom), és írtam is egy szerintem jobb példát a kátyúkkal....
Nem nevetséges a jutalom kérdése....pont, mivel ez egy olyan, a társadalom számára is hasznos hobbi lehetne, amit vétek nem társadalmi együttműködésben kiaknázni, és hagyni, hogy apránként, éjszaka/nappal így-úgy el kótya-vetyélődjenek az információkban rejlő lehetőségek a múltunk szélesebb körben vagy/és mélyebben történő megismerésére vonatkozóan. És pont mivel továbbra is az előbbi lenne a cél, miszerint szélesebb néprétegek lelkes amatőrként hétvégente rallikba verődve információkat kerítenek elő egy évszázadok óta információparlagon álló földterületről, pont ezért kellene a jutalom...mert a szélesebb néprétegek jóval többféleséget takarnak, és hogy az együttműködés motíváljon, és ne is motoszkáljanak egyéb gondolatok abban a rengeteg fejben....
ugye jelenleg meg épp a hobbitól való elrettentés történik...mert így is -úgy is jön a bélyegzés...."haver, kétszer is gondold meg, biztos akarod te ezt?...nem véletlenül vagy egyedül a faluban, mert ez illegális, és ha legális, akkor is csak addig amíg nem találsz valamit, mert onnantól megint illegális, mer' le kell adni ám ha találsz...tehát te biztosan egy megélhetési bűnöző vagy itt a falunkban, hacsak nem vagy benne a múzeumi galeriben....akkor biztos bizalmi ember vagy...csókos....néha zsebre megy mi?....."

ezeket a hangokat hallom én...és pont ezeket szépen el lehetne hallgattatni a jutalommal, és a nyílt, széles társadalmi együttműködéssel....

Még egyszer mondom, nem véletlen, hogy beépül a rendszerbe az angilusoknál...mert bele KELL építeni, ahhoz hogy MŰKÖDJÖN.



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2017. április 19., szerda 9:44

guny írta:@a.kezdo:
De éppen hogy "átjött". Írtam is hogy sztem nem jó hasonlat, és nem kívánok annak a megoldásával foglalkozni (még ha további infókat adnál róla, akkor sem, mert alapvetően nem jó példának tartom), és írtam is egy szerintem jobb példát a kátyúkkal....
Nem nevetséges a jutalom kérdése....pont, mivel ez egy olyan, a társadalom számára is hasznos hobbi lehetne, amit vétek nem társadalmi együttműködésben kiaknázni, és hagyni, hogy apránként, éjszaka/nappal így-úgy el kótya-vetyélődjenek az információkban rejlő lehetőségek a múltunk szélesebb körben vagy/és mélyebben történő megismerésére vonatkozóan. És pont mivel továbbra is az előbbi lenne a cél, miszerint szélesebb néprétegek lelkes amatőrként hétvégente rallikba verődve információkat kerítenek elő egy évszázadok óta információparlagon álló földterületről, pont ezért kellene a jutalom...mert a szélesebb néprétegek jóval többféleséget takarnak, és hogy az együttműködés motíváljon, és ne is motoszkáljanak egyéb gondolatok abban a rengeteg fejben....
ugye jelenleg meg épp a hobbitól való elrettentés történik...mert így is -úgy is jön a bélyegzés...."haver, kétszer is gondold meg, biztos akarod te ezt?...nem véletlenül vagy egyedül a faluban, mert ez illegális, és ha legális, akkor is csak addig amíg nem találsz valamit, mert onnantól megint illegális, mer' le kell adni ám ha találsz...tehát te biztosan egy megélhetési bűnöző vagy itt a falunkban, hacsak nem vagy benne a múzeumi galeriben....akkor biztos bizalmi ember vagy...csókos....néha zsebre megy mi?....."

ezeket a hangokat hallom én...és pont ezeket szépen el lehetne hallgattatni a jutalommal, és a nyílt, széles társadalmi együttműködéssel....

Még egyszer mondom, nem véletlen, hogy beépül a rendszerbe az angilusoknál...mert bele KELL építeni, ahhoz hogy MŰKÖDJÖN.
pont emiatt tart itt az egész mert az irigység előrébb való mint a jutalmazás.akár ha a sajátját adná pedig ez állami finanszírozás lenne.sőt törvény is rendelkezik róla már..de inkább foggal körömmel tiltanák csak nehogy valaki kapjon pár forintot..meg akkor arról szólna a hír hogy egyszerű keresős megtalálta és bejelentette meg leadta..úúú össze is dőlne a világ meg a sok maszlag hiábavalóvá válna :lol: :lol:



Avatar
a.kezdo
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2015. július 11., szombat 10:38
Tartózkodási hely: London
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: a.kezdo » 2017. április 19., szerda 11:14

Én sem vetem el a pénzjutalmat ( amúgy Angliában nem is jutalom, hanem a tárgy(ak) piaci ára van kifizetve ), nyilván motiváló lenne, de azzal motivációval is óvatosan kellene bánni, kétélű fegyver! Nagyon nagyon könnyen elindíthatna egy "menjünk mindenhova " mozgalmat pár emberben. Hiszen akik eddig is mentek védett helyekre, - nem feltétlen eladni a cuccot, csak találni szerettek volna- most meg már jutalom is van érte?? Vagy akár eladni is mentek, de eddig illegális volt, most meg legális? Csak annyit kell mondani, hogy itt meg itt találtam, aztán jön a pénz. Ilyet már Angliában is hallottam egyébként, úgy derült ki, hogy gyanús volt a találó, aztán vettek földmintát a tárgyról, de nem egyezett a bejelentett találási hellyel. Itt megint az jön, hogy ha arra ösztönzi az embereket az új szabály, hogy ássanak ész nélkül.... szerinted mennyi ideig lesz érvényben? Rá lenne ütve a bélyeg, hogy "rablótörvény".

Én nem ismerem sajnos ezt a régészek közötti cívódást, de talán azon régészek szemléletét kellene megváltoztatni, akik nem nagyon csípik a keresősök és elutasítanának egy ilyen jutalmazós törvényt. Gondolom, hogy mint szakma, elég nagy hangjuk van a törvény módosításakor.
Én nem mondom ,hogy mindenki menne mindenhova, de hogy választod el magad azoktól, akik mennének mindenhova? A vége ennek szerintem megint az, hogy egyesület kellene... amit meg már kb 300 ember egyedileg, nagy lendülettel beharangozott, aztán jött a néma csend... Nem őket hibáztatom, mert nem egyszerű.



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2017. április 19., szerda 11:41

a.kezdo írta:Én sem vetem el a pénzjutalmat ( amúgy Angliában nem is jutalom, hanem a tárgy(ak) piaci ára van kifizetve ), nyilván motiváló lenne, de azzal motivációval is óvatosan kellene bánni, kétélű fegyver! Nagyon nagyon könnyen elindíthatna egy "menjünk mindenhova " mozgalmat pár emberben. Hiszen akik eddig is mentek védett helyekre, - nem feltétlen eladni a cuccot, csak találni szerettek volna- most meg már jutalom is van érte?? Vagy akár eladni is mentek, de eddig illegális volt, most meg legális? Csak annyit kell mondani, hogy itt meg itt találtam, aztán jön a pénz. Ilyet már Angliában is hallottam egyébként, úgy derült ki, hogy gyanús volt a találó, aztán vettek földmintát a tárgyról, de nem egyezett a bejelentett találási hellyel. Itt megint az jön, hogy ha arra ösztönzi az embereket az új szabály, hogy ássanak ész nélkül.... szerinted mennyi ideig lesz érvényben? Rá lenne ütve a bélyeg, hogy "rablótörvény".

Én nem ismerem sajnos ezt a régészek közötti cívódást, de talán azon régészek szemléletét kellene megváltoztatni, akik nem nagyon csípik a keresősök és elutasítanának egy ilyen jutalmazós törvényt. Gondolom, hogy mint szakma, elég nagy hangjuk van a törvény módosításakor.
Én nem mondom ,hogy mindenki menne mindenhova, de hogy választod el magad azoktól, akik mennének mindenhova? A vége ennek szerintem megint az, hogy egyesület kellene... amit meg már kb 300 ember egyedileg, nagy lendülettel beharangozott, aztán jött a néma csend... Nem őket hibáztatom, mert nem egyszerű.
Ott kezdődik az egész, hogy szétverték a múzeumi rendszert. A rájuk rótt feladatokat alig tudják elvégezni a szűk határidők és a pénzforrások elvonása miatt. Nem védeni akarom őket mert vannak köztük ludasok akik túlszámlázásokkal alapot adtak a szigornak ezért épp úgy szívnak most mint mi. De a lényeg, hogy hová fogadnának tömegével leleteket, ha még azt se tudják feldolgozni, rendesen raktározni ami van? Tudom akkor miért kell leadni mindent... mert a legutolsó kisbronz se magántulajdon így nem ruházható át. Max. egy külön kölcsönadási szerződéssel lehetne nálunk megtartható megőrzésre a mostani törvények mellett, de semmiféle képen nem eladható.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

guny
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2015. október 19., hétfő 13:04
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: guny » 2017. április 19., szerda 11:44

a.kezdo írta:Én sem vetem el a pénzjutalmat ( amúgy Angliában nem is jutalom, hanem a tárgy(ak) piaci ára van kifizetve ), nyilván motiváló lenne, de azzal motivációval is óvatosan kellene bánni, kétélű fegyver! Nagyon nagyon könnyen elindíthatna egy "menjünk mindenhova " mozgalmat pár emberben. Hiszen akik eddig is mentek védett helyekre, - nem feltétlen eladni a cuccot, csak találni szerettek volna- most meg már jutalom is van érte?? Vagy akár eladni is mentek, de eddig illegális volt, most meg legális? Csak annyit kell mondani, hogy itt meg itt találtam, aztán jön a pénz. Ilyet már Angliában is hallottam egyébként, úgy derült ki, hogy gyanús volt a találó, aztán vettek földmintát a tárgyról, de nem egyezett a bejelentett találási hellyel. Itt megint az jön, hogy ha arra ösztönzi az embereket az új szabály, hogy ássanak ész nélkül.... szerinted mennyi ideig lesz érvényben? Rá lenne ütve a bélyeg, hogy "rablótörvény".

Én nem ismerem sajnos ezt a régészek közötti cívódást, de talán azon régészek szemléletét kellene megváltoztatni, akik nem nagyon csípik a keresősök és elutasítanának egy ilyen jutalmazós törvényt. Gondolom, hogy mint szakma, elég nagy hangjuk van a törvény módosításakor.
Én nem mondom ,hogy mindenki menne mindenhova, de hogy választod el magad azoktól, akik mennének mindenhova? A vége ennek szerintem megint az, hogy egyesület kellene... amit meg már kb 300 ember egyedileg, nagy lendülettel beharangozott, aztán jött a néma csend... Nem őket hibáztatom, mert nem egyszerű.


Pont ezt mondom, hogy mindig, mindenhol lehet kirívó példát találni/vízionálni...pl. ne menj borbélyhoz, mert elvághatja a torkod, ne tarthasson senki fegyvert, konyhakést, ollót, kötelet, hipót, autót stb....nyilván lenne aki zavarosban halászna, de az most is van, és mindig is lesz, minden területen....(szüntessük meg a rendőrséget a korrupt rendőrök miatt?)
nem....
azt kell megvizsgálni hogy az egészséges többség hogyan viselkedne a szabályozott keretek között....
hidd el egy pozitív szabályozás meghozná az egyesületeket is....hisz annak is gátja a jelenlegi szabályozás, a megbélyegzés, hisz senki sem akar egy hobbi miatt kirekesztődni a társadalomból....
természetesen a szabályozás tartalmazná a "kontrol", a garancia lehetőségét...mint ahogy írtad is, gyanús esetekben egyéb vizsgálatok stb....
sőt, beindulna az önszabályozás, az egészséges gondolkodás a hobbiról, a tenni akarás vágya, a lokálpatriotizmus....

szinte bizonyos, hogy a feketepiac is visszaszorulna....hisz pl. egy csomó olyan lengetős kezdené meg tevékenységét, akik "szűzek", nem is értenék mit kell sunnyogni, hisz egyszerű a képlet, együttműködés van...kisgyermekes családok mennének együtt a "nagy kincsvadászatra"....és gyerekként látná, megismerné, hogy mi is ennek az értelme, célja....



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2017. április 19., szerda 13:24

szabályozva van már most is mi a védett terület oda elméletileg eddig sem lehetett menni bár ugye mi jelzi annak aki oda tévedt hogy az védett...a Románoknak pl volt annyi eszük hogy térképen feltüntetik azoknak akik engedélyt kérnek hová mehetnek és hová nem.tudom persze a románok fejlettebbek de meg lehet próbálni itt is... :D
a jutalmazásról nem kell új törvényt hozni mert már létezik.azzal kb egy időben hozták mint ahogy a keresőzést betiltották...véletlen lehet..
egyesület..hiába alapitana bárki az egyesület nem kérhet engedélyt illetve nem kapna csak személy kérhet.mondjuk egyesület képviseletében beszélhet valaki gazdákkal akik megengedik hogy a földjükön keresőzzenek és a tagok külön kérhetnének engedélyt,sajna ez a gyakorlatban nem működik.a gazda ismeretség alapján engedi és nem akárkinek és akkor még a keresősök hajba se kaptak pedig lenne baj :D azért meg lehet próbálni csak macerás..

persze minél inkább telik az idő annál többen mennek ki újra csak jobban szétnéznek..az emberek alkalmazkodnak stb...



rocco
Százados
Százados
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 18:12
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: rocco » 2017. április 19., szerda 15:22

ul69 írta:szabályozva van már most is mi a védett terület oda elméletileg eddig sem lehetett menni bár ugye mi jelzi annak aki oda tévedt hogy az védett...a Románoknak pl volt annyi eszük hogy térképen feltüntetik azoknak akik engedélyt kérnek hová mehetnek és hová nem.tudom persze a románok fejlettebbek de meg lehet próbálni itt is... :D
a jutalmazásról nem kell új törvényt hozni mert már létezik.azzal kb egy időben hozták mint ahogy a keresőzést betiltották...véletlen lehet..
egyesület..hiába alapitana bárki az egyesület nem kérhet engedélyt illetve nem kapna csak személy kérhet.mondjuk egyesület képviseletében beszélhet valaki gazdákkal akik megengedik hogy a földjükön keresőzzenek és a tagok külön kérhetnének engedélyt,sajna ez a gyakorlatban nem működik.a gazda ismeretség alapján engedi és nem akárkinek és akkor még a keresősök hajba se kaptak pedig lenne baj :D azért meg lehet próbálni csak macerás..

persze minél inkább telik az idő annál többen mennek ki újra csak jobban szétnéznek..az emberek alkalmazkodnak stb...
Változás egyhamar tuti nem lessz..és az utolsó mondatodban van az igazság..én inkább kertecskézek(azt is ritkán).nagyon ritkán meek ki nyílt terepre.mert az már zűrösebb de az ember alkalmazkodik az tuti..ha nem a törvényhez akkor a természethez :)



Válasz küldése Előző témaKövetkező téma