Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Segítség!

draperjozsi
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2017. május 8., hétfő 16:37
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: draperjozsi » 2017. május 10., szerda 14:23

Gabi írta: Még az érdekelne,hogy ha ti most kezdenétek milyen gépet vennetek?Uj,vagy használt.Milyen márka?Erre a hobbyra kb 200-250 ezret áldoznák.
Vagy egyáltalán bele vágnátok?
Köszi a választ.
Üdv.


Deust

ezt most a piacon nem sok gèp tudja utànozni:
https://youtu.be/gGwqHyUSUI8

a2. kb ugyanaz:
a goldmax power (2es progi) ( de lehet akarmilyen gèp) ès a deus fast(3.program) közti különbsèg:
5perc 45-töl
https://youtu.be/_Qqouv7gy64



toni
Százados
Százados
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2016. január 18., hétfő 6:17
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: toni » 2017. május 10., szerda 14:56

Ez már nem olyan nagy tudomány.Valamelyik Cscope már régen kiszedte a kidőlt kerítás drótháló alul az érmét.
Nagyobb probléma hogy a kb.45cm mélyen levő érme depotot,épp eke alatt kevés detektor talál meg.Aranylánc efekt,vagy valamilyen Halo efekt. 60cm re 5liter érmét(ez 10 sör) az itt említett detectorokból esetleg kettő észlel,de az is csak akkor ha megmutatom hol van.
Bronz koron kívül a "kincs" 90% apró tárgy,érme.Úgy hogy ez még mint a földben van. Nem helyeselem a Cola doboz tesztet.De alátétvel se helyettesítsük az érméket.
http://www.easytreasure.co.uk/test.htm
http://www.garysdetecting.co.uk/hoard_test.htm



luckyotter
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2017. január 10., kedd 14:14
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: luckyotter » 2017. május 10., szerda 16:07

Gabi írta:Köszi.Nekem az egy kicsit drágának tünik (450 ezer).
A használttol egy kicsit félek mert ki hogy használt.volt aki vett,és rossz volt a fej.Már mint nem ilyen keresöt.De késöbb kicserélte neki,de kb 20 ezerbe került neki az utána járás.
450-ert ne is vegyél! Femkeresos találkozókon, ha meg lesz, joval kedvezőbb áron megveheted.
A gyari fejen kivul erdemes hasznalni hozza pl egy közepes sefet.
Mivel multifrekis, gyakorlatilag mindent észrevesz.
Safari sem marad el tole.



draperjozsi
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2017. május 8., hétfő 16:37
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: draperjozsi » 2017. május 10., szerda 16:41

toni írta:Ez már nem olyan nagy tudomány.Valamelyik Cscope már régen kiszedte a kidőlt kerítás drótháló alul az érmét.
Nagyobb probléma hogy a kb.45cm mélyen levő érme depotot,épp eke alatt kevés detektor talál meg.Aranylánc efekt,vagy valamilyen Halo efekt. 60cm re 5liter érmét(ez 10 sör) az itt említett detectorokból esetleg kettő észlel,de az is csak akkor ha megmutatom hol van.
Bronz koron kívül a "kincs" 90% apró tárgy,érme.Úgy hogy ez még mint a földben van. Nem helyeselem a Cola doboz tesztet.De alátétvel se helyettesítsük az érméket.
http://www.easytreasure.co.uk/test.htm
http://www.garysdetecting.co.uk/hoard_test.htm
Igaza van. Èn nagyon elismerem a magnumot ès a cobràt is.Jò gèpek nagyon.Van kèt közeli baràtomnak is. De a magnummal se tudtuk kimutatni az èrmèt ha a szögek szintje alà tettem. Pròbàltam 3, 2 ès 1 csìkon is a gyorsasàgot de semmi. A szögek 30 cmre voltak az ermetöl.Talàn aki jobban èrt hozzà.Vagy màs gyors gèppel is meg lehet pròbàlni T2, G2 nem tudom..
Lehet, hogy a szögek szintje alatti targyra egy non motion gèp koncentrikus fejjel jò jelet ad, de az sajnos sok repeszre is azt ad.Apum mèg ilyen c.scope-al militaryzik.

Abban is egyetèrtek, hogy a jò cuccok szerintem is mèg a vasak alatt lapulnak.A legjobb lenne egy nagyteljesìtmènyű elektromàgneses darut kipròbàlni ùgy, hogy vègigtapogatnànk vele a talajt. Valamennyi vasszilànk meg szög meg kitudja mi gondolom rajtamaradna a korongon. De ez nehezen megoldhatò. Egy idöben ugy ermeztünk, hogy egy vèkony lemezre 4 neodinium màgnest tettünk ès húztuk a gatyànkba akasztva magunk utàn egy madzagon, a fordulòk vègèn meg lepucoltuk.

A Gary fèle depòt neki elsőnek 3- 4èv utàn a deus jelezte nagy tànyèrral àshatò jellel. https://youtu.be/NcXynMzXN3Q
Csinàltam èn is otthon hasonlòt.40 cmre van 107 szocis bronz èrme.400 gramm.A luk oldalàba tettem öket.Eddig mèg csak deussal pròbàltuk. Annyira vasszemetes a talaj, hogy csak 2 iranybol tudtuk kimutatni.Holnap este megnèzzük a haverom cobràjàval is meg a magnummal is. Kène, hogy azok is mutassàk. A cobra nagy tànyèrra vagyok kìvàncsi a vasszemèt között.



Gabi
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2017. április 14., péntek 21:06
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Gabi » 2017. május 10., szerda 16:54

A találkozo Győr mellett lesz.De mikor is?
Az a baj,hogy annyi info jön,hogy nem tudok már dönteni.
Deus vagy Magnum.Sajnos egyiket se probáltam,de szivesen kipobálnám valamelyiket. :) :ymhug: ^:)^ ^:)^



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2017. május 10., szerda 16:57

draperjozsi írta:
toni írta:Ez már nem olyan nagy tudomány.Valamelyik Cscope már régen kiszedte a kidőlt kerítás drótháló alul az érmét.
Nagyobb probléma hogy a kb.45cm mélyen levő érme depotot,épp eke alatt kevés detektor talál meg.Aranylánc efekt,vagy valamilyen Halo efekt. 60cm re 5liter érmét(ez 10 sör) az itt említett detectorokból esetleg kettő észlel,de az is csak akkor ha megmutatom hol van.
Bronz koron kívül a "kincs" 90% apró tárgy,érme.Úgy hogy ez még mint a földben van. Nem helyeselem a Cola doboz tesztet.De alátétvel se helyettesítsük az érméket.
http://www.easytreasure.co.uk/test.htm
http://www.garysdetecting.co.uk/hoard_test.htm
Igaza van. Èn nagyon elismerem a magnumot ès a cobràt is.Jò gèpek nagyon.Van kèt közeli baràtomnak is. De a magnummal se tudtuk kimutatni az èrmèt ha a szögek szintje alà tettem. Pròbàltam 3, 2 ès 1 csìkon is a gyorsasàgot de semmi. A szögek 30 cmre voltak az ermetöl.Talàn aki jobban èrt hozzà.Vagy màs gyors gèppel is meg lehet pròbàlni T2, G2 nem tudom..
Lehet, hogy a szögek szintje alatti targyra egy non motion gèp koncentrikus fejjel jò jelet ad, de az sajnos sok repeszre is azt ad.Apum mèg ilyen c.scope-al militaryzik.

Abban is egyetèrtek, hogy a jò cuccok szerintem is mèg a vasak alatt lapulnak.A legjobb lenne egy nagyteljesìtmènyű elektromàgneses darut kipròbàlni ùgy, hogy vègigtapogatnànk vele a talajt. Valamennyi vasszilànk meg szög meg kitudja mi gondolom rajtamaradna a korongon. De ez nehezen megoldhatò. Egy idöben ugy ermeztünk, hogy egy vèkony lemezre 4 neodinium màgnest tettünk ès húztuk a gatyànkba akasztva magunk utàn egy madzagon, a fordulòk vègèn meg lepucoltuk.

A Gary fèle depòt neki elsőnek 3- 4èv utàn a deus jelezte nagy tànyèrral àshatò jellel. https://youtu.be/NcXynMzXN3Q
Csinàltam èn is otthon hasonlòt.40 cmre van 107 szocis bronz èrme.400 gramm.A luk oldalàba tettem öket.Eddig mèg csak deussal pròbàltuk. Annyira vasszemetes a talaj, hogy csak 2 iranybol tudtuk kimutatni.Holnap este megnèzzük a haverom cobràjàval is meg a magnummal is. Kène, hogy azok is mutassàk. A cobra nagy tànyèrra vagyok kìvàncsi a vasszemèt között.
41 cm-es fejjel mélykereső üzemmódban próbálta már valaki a magnumot hasonlóra? Ez a téma érdekelne itt vagy akár privátban.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

luckyotter
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2017. január 10., kedd 14:14
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: luckyotter » 2017. május 10., szerda 17:02

Gabi írta:A találkozo Győr mellett lesz.De mikor is?
Az a baj,hogy annyi info jön,hogy nem tudok már dönteni.
Deus vagy Magnum.Sajnos egyiket se probáltam,de szivesen kipobálnám valamelyiket. :) :ymhug: ^:)^ ^:)^
A Deusnak tavval van értelme. Kb 400 ezernel indul.



luckyotter
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2017. január 10., kedd 14:14
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: luckyotter » 2017. május 10., szerda 17:05

Nincs értelme kezdő gépet venni. Meg kell venni egy jo profi gépet ( xp, Minelab, hazaiak ) es meg kell tanulni hasznalni! A tobbi csak idő es penzpocsekolas.



Gabi
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2017. április 14., péntek 21:06
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Gabi » 2017. május 10., szerda 18:07

Akkor a Deus táv nélkül nem a legjobb??Inkább a Magnum?Mert táv nélkül egy árban van 260 ezer.
Mikor lesz a találkozo?Mostanában vagy nyár közepén?Mert kb 2-3 hét mulva venném.



toni
Százados
Százados
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2016. január 18., hétfő 6:17
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: toni » 2017. május 10., szerda 18:14

Üdv kanbagoly,
nem akarom nevezni a TOP divat detektorokat,de egyik se.Sőt az egyik koléga "nagy" fejjel is próbálta. Egyedül a Cobra 40cm fejjel.De azért tehette szinesbe,mert amit nem ér el a discriminátorja, pozitívba tesz .No meg persze a NexusUltima biztosan!
Más kategŕia a pulsos mélykeresők,de nincs disc.A brutus nem mágnesezheto és vezető képesség vas ba teszi.
Már én is kértem 2x is összehasonlítást a Magnum 41cm és a Cobra 40cm, között. Senki nem felelt.

41 cm-es fejjel mélykereső üzemmódban próbálta már valaki a magnumot hasonlóra? Ez a téma érdekelne itt vagy akár privátban.[/quote]
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára toni 2017. május 10., szerda 19:51-kor.



draperjozsi
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2017. május 8., hétfő 16:37
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: draperjozsi » 2017. május 10., szerda 18:30

Mièrt nem kèrnek kölcsön Feritöl ilyen jellegű teszt erejèig egy nagy magnum fejet?



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2017. május 10., szerda 23:34

toni írta:Üdv kanbagoly,
nem akarom nevezni a TOP divat detektorokat,de egyik se.Sőt az egyik koléga "nagy" fejjel is próbálta. Egyedül a Cobra 40cm fejjel.De azért tehette szinesbe,mert amit nem ér el a discriminátorja, pozitívba tesz .No meg persze a NexusUltima biztosan!
Más kategŕia a pulsos mélykeresők,de nincs disc.A brutus nem mágnesezheto és vezető képesség vas ba teszi.
Már én is kértem 2x is összehasonlítást a Magnum 41cm és a Cobra 40cm, között. Senki nem felelt.

41 cm-es fejjel mélykereső üzemmódban próbálta már valaki a magnumot hasonlóra? Ez a téma érdekelne itt vagy akár privátban.
[/quote]

Nekem csak annyi az eszrevetelem a magnum 41 cm fejjel, hogy normal uzemmodban nem hozza azt a latvanyos melyseggyarapodast, mint pld a garrettek a nagy sef fejjel. Ezert gondoltam, hogy talan melykereso uzemmodban. De meg nem jutottam el, hogy tesztelgessek is. A levegotesztet tem tartom semmire. Pld. olyan kerdesek merultek bennem fel, hogy a nagyfejet mennyire tartsam el a talajtol? A brutus is nagyon bejott, de ugye az pld. egy szetszantott tallerrejtest nem fog meglatni csak a joval nagyobb targyakat. Lehet a vege az lesz, hogy kell vennem egy nagyfejes cobrat is. Felteve ha az tobbet tud melysegre, mint egy 27 centis fejjel szerelt goldmaxx power.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

toni
Százados
Százados
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2016. január 18., hétfő 6:17
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: toni » 2017. május 11., csütörtök 6:35

A Cobra 40cm biztos mélyebbet tud mint a 27cm Gold maxx.Ugyan úgy a Gmaxx 38x45cm bronzkori leletre.
Most hagyuk a frekvenciákat ,hogy a Cobra,Gmaxx alacsony a Gold maxx magas frekvencia. Ha érme leletekről beszélünk én a Gold maxx ra fogadnák 38x45cm fejjel.Ez se messziről mint a Nexus Ultima.De gondolom nincs az a detektor amely egy nagy marék Arpit,ami néhány száz db.,megtaláljon eke alatt.Ha nincs közöttük egy nagy ezüst zsebóra.(vicc)



digger
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: digger » 2017. május 11., csütörtök 13:43

toni írta:A Cobra 40cm biztos mélyebbet tud mint a 27cm Gold maxx.Ugyan úgy a Gmaxx 38x45cm bronzkori leletre.
Most hagyuk a frekvenciákat ,hogy a Cobra,Gmaxx alacsony a Gold maxx magas frekvencia. Ha érme leletekről beszélünk én a Gold maxx ra fogadnák 38x45cm fejjel.Ez se messziről mint a Nexus Ultima.De gondolom nincs az a detektor amely egy nagy marék Arpit,ami néhány száz db.,megtaláljon eke alatt.Ha nincs közöttük egy nagy ezüst zsebóra.(vicc)


Sokat kísérleteztem, meg mentem, de nekem a cobra nagy fejjel van jó tapasztalatom. A nagy kelta tetradrachmákat a szántás alól, szemétmentes, tiszta helyen, 35-40 cm-ről szedi, az biztos, de a beállításokat nagyon ki kell hegyezni, cicergősre :-) . Használtam magnum nagy fejet is, de nem találtam jónak, nincsen jelentős mélységnövekedés, ráadásul a jel, mélyebbről már jelentősen késik, azt sem tudja hova ásson az ember, akkora kilengéssel adja a jelet, ha adja. Nagyobb dolgokra nagyon jó még az adventis 2 is, azt is használtam, de a cobra nagyfej szerintem kézi keresőben, mélyre, a legjobb. Nagyobb dolgokra meglepően jó még az xterra 70 is, a nagy dd fejjel, illetve ugyanezt elmondhatom az egészen pici arany dolgokra is, az xterra-val olyan pici arany lemezdarabokat szedtem, hogy magam is csodálkoztam rajta. Érdekessége ennek a dolognak, hogy ezeket a pici aranylemezeket csak az xterrával találtam meg, pedig előtte ugyanott már sok géppel voltam (cobra, expi II, magnum, delta, deus) persze ez utóbbi lehet véletlen, de mindenképpen érdekes. Kíváncsi lennék egy 705-re is nagyon, hogy mennyivel lenne jobb vagy rosszabb terepen, mint a 70-es, de sokaktól hallottam, hogy a 705 valahogy nem sikerült jobbra, nem adja olyan tisztán a jeleket.



Barni
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2016. november 8., kedd 17:35
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Barni » 2017. május 11., csütörtök 14:07

Sziasztok!

Teknetics delta 4000-ről vélemények?
Érmézéshez kéne elsősorban.8" vagy 11"DD fej jobb hozzá?
Köszi a segítséget!



Avatar
00fonix
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2015. október 3., szombat 16:50
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: 00fonix » 2017. május 11., csütörtök 14:22

A 11" nem használtam, de általánoságban! Főleg, ha első gép!



attis
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2015. október 24., szombat 18:28
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: attis » 2017. május 11., csütörtök 19:04

digger írta:
toni írta:A Cobra 40cm biztos mélyebbet tud mint a 27cm Gold maxx.Ugyan úgy a Gmaxx 38x45cm bronzkori leletre.
Most hagyuk a frekvenciákat ,hogy a Cobra,Gmaxx alacsony a Gold maxx magas frekvencia. Ha érme leletekről beszélünk én a Gold maxx ra fogadnák 38x45cm fejjel.Ez se messziről mint a Nexus Ultima.De gondolom nincs az a detektor amely egy nagy marék Arpit,ami néhány száz db.,megtaláljon eke alatt.Ha nincs közöttük egy nagy ezüst zsebóra.(vicc)


Sokat kísérleteztem, meg mentem, de nekem a cobra nagy fejjel van jó tapasztalatom. A nagy kelta tetradrachmákat a szántás alól, szemétmentes, tiszta helyen, 35-40 cm-ről szedi, az biztos, de a beállításokat nagyon ki kell hegyezni, cicergősre :-) . Használtam magnum nagy fejet is, de nem találtam jónak, nincsen jelentős mélységnövekedés, ráadásul a jel, mélyebbről már jelentősen késik, azt sem tudja hova ásson az ember, akkora kilengéssel adja a jelet, ha adja. Nagyobb dolgokra nagyon jó még az adventis 2 is, azt is használtam, de a cobra nagyfej szerintem kézi keresőben, mélyre, a legjobb. Nagyobb dolgokra meglepően jó még az xterra 70 is, a nagy dd fejjel, illetve ugyanezt elmondhatom az egészen pici arany dolgokra is, az xterra-val olyan pici arany lemezdarabokat szedtem, hogy magam is csodálkoztam rajta. Érdekessége ennek a dolognak, hogy ezeket a pici aranylemezeket csak az xterrával találtam meg, pedig előtte ugyanott már sok géppel voltam (cobra, expi II, magnum, delta, deus) persze ez utóbbi lehet véletlen, de mindenképpen érdekes. Kíváncsi lennék egy 705-re is nagyon, hogy mennyivel lenne jobb vagy rosszabb terepen, mint a 70-es, de sokaktól hallottam, hogy a 705 valahogy nem sikerült jobbra, nem adja olyan tisztán a jeleket.
Azért az tényleg meglepő lenne hogy egy expi II nem látja, az X-terra meg látja.Itt tényleg csak a véletlen műve lehetett.A tesztpályázás meg a centizgetés eleve egy halott ,fals dolog.Tesztpályánál tudod hogy hol a "cél",így ott jobban odafigyelsz,kihegyezed a géped.A centizgetéssel meg az a gond,hogy egyrészt nem sokan megyünk centivel(nálam sokszor van),másrészt talajfüggő hogy mikor hol hány centiről szedsz egy érmét.



toni
Százados
Százados
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2016. január 18., hétfő 6:17
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: toni » 2017. május 11., csütörtök 20:43

Szerintem egy detektor se tudja utánozni vagy megismételni a Nexus Ultima eredményét érem depó keresésben.
De valami ilyesmi segíthetne,ha működne is.Lehetséges?.Tenném fel a kérdést Ferinek,vagy valaki másnak aki e téren szakember.Ezt a Compass gyátrja,de úgy tudom nem segítő képes.
depthdoublerart.gif
depthdoublerart.gif (23.3 KiB) Megtekintve 12999 alkalommal
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára toni 2017. május 11., csütörtök 21:05-kor.



toni
Százados
Százados
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2016. január 18., hétfő 6:17
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: toni » 2017. május 11., csütörtök 21:03

attis 100% igazad van. Könnyebb megtalálni ha tudod hol van a cél.De kincskeresők álmodozzunk egy kicsit. Kisebb területen ha érmék vannak szétszántva,lehet még ott a fél köcsög eke alatt.Itt is jobban oda kell figyelni,kihegyezni.
attis írta:
digger írta:
toni írta:A Cobra 40cm biztos mélyebbet tud mint a 27cm Gold maxx.Ugyan úgy a Gmaxx 38x45cm bronzkori leletre.
Most hagyuk a frekvenciákat ,hogy a Cobra,Gmaxx alacsony a Gold maxx magas frekvencia. Ha érme leletekről beszélünk én a Gold maxx ra fogadnák 38x45cm fejjel.Ez se messziről mint a Nexus Ultima.De gondolom nincs az a detektor amely egy nagy marék Arpit,ami néhány száz db.,megtaláljon eke alatt.Ha nincs közöttük egy nagy ezüst zsebóra.(vicc)


Sokat kísérleteztem, meg mentem, de nekem a cobra nagy fejjel van jó tapasztalatom. A nagy kelta tetradrachmákat a szántás alól, szemétmentes, tiszta helyen, 35-40 cm-ről szedi, az biztos, de a beállításokat nagyon ki kell hegyezni, cicergősre :-) . Használtam magnum nagy fejet is, de nem találtam jónak, nincsen jelentős mélységnövekedés, ráadásul a jel, mélyebbről már jelentősen késik, azt sem tudja hova ásson az ember, akkora kilengéssel adja a jelet, ha adja. Nagyobb dolgokra nagyon jó még az adventis 2 is, azt is használtam, de a cobra nagyfej szerintem kézi keresőben, mélyre, a legjobb. Nagyobb dolgokra meglepően jó még az xterra 70 is, a nagy dd fejjel, illetve ugyanezt elmondhatom az egészen pici arany dolgokra is, az xterra-val olyan pici arany lemezdarabokat szedtem, hogy magam is csodálkoztam rajta. Érdekessége ennek a dolognak, hogy ezeket a pici aranylemezeket csak az xterrával találtam meg, pedig előtte ugyanott már sok géppel voltam (cobra, expi II, magnum, delta, deus) persze ez utóbbi lehet véletlen, de mindenképpen érdekes. Kíváncsi lennék egy 705-re is nagyon, hogy mennyivel lenne jobb vagy rosszabb terepen, mint a 70-es, de sokaktól hallottam, hogy a 705 valahogy nem sikerült jobbra, nem adja olyan tisztán a jeleket.
Azért az tényleg meglepő lenne hogy egy expi II nem látja, az X-terra meg látja.Itt tényleg csak a véletlen műve lehetett.A tesztpályázás meg a centizgetés eleve egy halott ,fals dolog.Tesztpályánál tudod hogy hol a "cél",így ott jobban odafigyelsz,kihegyezed a géped.A centizgetéssel meg az a gond,hogy egyrészt nem sokan megyünk centivel(nálam sokszor van),másrészt talajfüggő hogy mikor hol hány centiről szedsz egy érmét.



digger
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: digger » 2017. május 11., csütörtök 21:04

attis írta:
digger írta:
toni írta:A Cobra 40cm biztos mélyebbet tud mint a 27cm Gold maxx.Ugyan úgy a Gmaxx 38x45cm bronzkori leletre.
Most hagyuk a frekvenciákat ,hogy a Cobra,Gmaxx alacsony a Gold maxx magas frekvencia. Ha érme leletekről beszélünk én a Gold maxx ra fogadnák 38x45cm fejjel.Ez se messziről mint a Nexus Ultima.De gondolom nincs az a detektor amely egy nagy marék Arpit,ami néhány száz db.,megtaláljon eke alatt.Ha nincs közöttük egy nagy ezüst zsebóra.(vicc)


Sokat kísérleteztem, meg mentem, de nekem a cobra nagy fejjel van jó tapasztalatom. A nagy kelta tetradrachmákat a szántás alól, szemétmentes, tiszta helyen, 35-40 cm-ről szedi, az biztos, de a beállításokat nagyon ki kell hegyezni, cicergősre :-) . Használtam magnum nagy fejet is, de nem találtam jónak, nincsen jelentős mélységnövekedés, ráadásul a jel, mélyebbről már jelentősen késik, azt sem tudja hova ásson az ember, akkora kilengéssel adja a jelet, ha adja. Nagyobb dolgokra nagyon jó még az adventis 2 is, azt is használtam, de a cobra nagyfej szerintem kézi keresőben, mélyre, a legjobb. Nagyobb dolgokra meglepően jó még az xterra 70 is, a nagy dd fejjel, illetve ugyanezt elmondhatom az egészen pici arany dolgokra is, az xterra-val olyan pici arany lemezdarabokat szedtem, hogy magam is csodálkoztam rajta. Érdekessége ennek a dolognak, hogy ezeket a pici aranylemezeket csak az xterrával találtam meg, pedig előtte ugyanott már sok géppel voltam (cobra, expi II, magnum, delta, deus) persze ez utóbbi lehet véletlen, de mindenképpen érdekes. Kíváncsi lennék egy 705-re is nagyon, hogy mennyivel lenne jobb vagy rosszabb terepen, mint a 70-es, de sokaktól hallottam, hogy a 705 valahogy nem sikerült jobbra, nem adja olyan tisztán a jeleket.
Azért az tényleg meglepő lenne hogy egy expi II nem látja, az X-terra meg látja.Itt tényleg csak a véletlen műve lehetett.A tesztpályázás meg a centizgetés eleve egy halott ,fals dolog.Tesztpályánál tudod hogy hol a "cél",így ott jobban odafigyelsz,kihegyezed a géped.A centizgetéssel meg az a gond,hogy egyrészt nem sokan megyünk centivel(nálam sokszor van),másrészt talajfüggő hogy mikor hol hány centiről szedsz egy érmét.
A tényeket írtam, és nem a tesztpályáról beszéltem. A tetradrachmákat meg élesben szedtem a cobrával, ezért tudom, hogy működik a dolog. Az exp. II se mélységben, se érzékenységben nem volt jobb, mint az xterra 70 a 18.75 KHZ DD fejjel, az xterra, mindenben jobb nála, és mindkettővel több éves a tapasztalatom. Egyébként se véletlenül járnak a mai napig sokan xterrával aranyrögöt keresni Ausztráliában és az amerikai kontinensen, elismerten az egyik legjobb erre a célra, még mindig megállja a helyét a GPX-ek mellett is. Az explorer II-t és számos gépet vittünk le pár éve Tata mellé, egy keresős találkozóra, és az egyik forgalmazó is jelen volt sok géppel, ahol egy vékony lemezből készült arany fülbevalóra csak nagyon kevés gép jelzett, az explorer II pl. meg sem mukkant, bárhogy állítottuk, pedig voltak ott hozzá értő emberek "páran".



draperjozsi
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2017. május 8., hétfő 16:37
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: draperjozsi » 2017. május 11., csütörtök 22:44

digger írta: A tényeket írtam, és nem a tesztpályáról beszéltem. A tetradrachmákat meg élesben szedtem a cobrával, ezért tudom, hogy működik a dolog. Az exp. II se mélységben, se érzékenységben nem volt jobb, mint az xterra 70 a 18.75 KHZ DD fejjel, az xterra, mindenben jobb nála, és mindkettővel több éves a tapasztalatom. Egyébként se véletlenül járnak a mai napig sokan xterrával aranyrögöt keresni Ausztráliában és az amerikai kontinensen, elismerten az egyik legjobb erre a célra, még mindig megállja a helyét a GPX-ek mellett is. Az explorer II-t és számos gépet vittünk le pár éve Tata mellé, egy keresős találkozóra, és az egyik forgalmazó is jelen volt sok géppel, ahol egy vékony lemezből készült arany fülbevalóra csak nagyon kevés gép jelzett, az explorer II pl. meg sem mukkant, bárhogy állítottuk, pedig voltak ott hozzá értő emberek "páran".
A deus HF fej 28 és az 55 khz-en meglepően jó az ilyen vékony "semmikre". Pár napja most ezzel sétálgatok. Féltem tőle, hogy nem lesz mély, de ezekre az apró vackokra - obolusokra is stb. nekem kielégítő és néha meglepő mélységet produkál egyszerű és stabil érmézőbeállításokkal is.



draperjozsi
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2017. május 8., hétfő 16:37
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: draperjozsi » 2017. május 11., csütörtök 22:47

toni írta:attis 100% igazad van. Könnyebb megtalálni ha tudod hol van a cél.De kincskeresők álmodozzunk egy kicsit. Kisebb területen ha érmék vannak szétszántva,lehet még ott a fél köcsög eke alatt.Itt is jobban oda kell figyelni,kihegyezni.
Ezeket a foltokat nem lenne érdemes megásni? Tudom, le kell szedni egy réteg földet akár egy nagyobb darabon is. De ha már megvan az információ, nem lehet érdemes kihasználni így? Csinált már valaki ilyet és járt szerencsével?



ficuscucis
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: ficuscucis » 2017. május 12., péntek 8:39

;)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ficuscucis 2017. október 29., vasárnap 19:54-kor.



digger
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: digger » 2017. május 12., péntek 8:53

ficuscucis írta:
draperjozsi írta:
toni írta:attis 100% igazad van. Könnyebb megtalálni ha tudod hol van a cél.De kincskeresők álmodozzunk egy kicsit. Kisebb területen ha érmék vannak szétszántva,lehet még ott a fél köcsög eke alatt.Itt is jobban oda kell figyelni,kihegyezni.
Ezeket a foltokat nem lenne érdemes megásni? Tudom, le kell szedni egy réteg földet akár egy nagyobb darabon is. De ha már megvan az információ, nem lehet érdemes kihasználni így? Csinált már valaki ilyet és járt szerencsével?
Ez két okból is aggályos. Jogilag ásatásnak minősül, - az ásatás meg nem fér bele a hobbilengetésbe.

Akkor te ne ásd meg.



digger
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: digger » 2017. május 12., péntek 9:01

draperjozsi írta:
toni írta:attis 100% igazad van. Könnyebb megtalálni ha tudod hol van a cél.De kincskeresők álmodozzunk egy kicsit. Kisebb területen ha érmék vannak szétszántva,lehet még ott a fél köcsög eke alatt.Itt is jobban oda kell figyelni,kihegyezni.
Ezeket a foltokat nem lenne érdemes megásni? Tudom, le kell szedni egy réteg földet akár egy nagyobb darabon is. De ha már megvan az információ, nem lehet érdemes kihasználni így? Csinált már valaki ilyet és járt szerencsével?
Szétszántott, sűrűsödő kisbronzoknál volt ilyen nekünk. Ami érdekessége, hogy két napig szarakodtunk vele, mindent megástunk, ahonnan valami hang jött, de megtaláltuk a közepét, kb. 10 méterrel odébb volt, mint a szétszóródás, egy olyan 50 cm körüli mélységben, de tapasztalat az is, hogy a sok kis oxidált érmét nagyon halványan jelzi a gép, még akkor is, ha nincs nagyon mélyen (deus ovál nagyfej 8khz) . A talajlazítózás valószínűleg felkapott a tetejéből egy marékkal és azt szórta szét a felszínen. Sajnos hiába volt sok, olyan talajban volt (egy régi mocsár melletti savanyú föld), ami teljesen szétmarta őket, csak pár darabon maradt meg a patina és a felírat, a többi még alátétnek se volt jó.



draperjozsi
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2017. május 8., hétfő 16:37
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: draperjozsi » 2017. május 12., péntek 9:24

ficuscucis írta:
draperjozsi írta:
toni írta:attis 100% igazad van. Könnyebb megtalálni ha tudod hol van a cél.De kincskeresők álmodozzunk egy kicsit. Kisebb területen ha érmék vannak szétszántva,lehet még ott a fél köcsög eke alatt.Itt is jobban oda kell figyelni,kihegyezni.
Ezeket a foltokat nem lenne érdemes megásni? Tudom, le kell szedni egy réteg földet akár egy nagyobb darabon is. De ha már megvan az információ, nem lehet érdemes kihasználni így? Csinált már valaki ilyet és járt szerencsével?
Ez két okból is aggályos. Jogilag ásatásnak minősül, - az ásatás meg nem fér bele a hobbilengetésbe.

Ez igaz. Nàlunk SK màs, egyèszt rosszabb.Nem is fogok itt ilyen tèmàt feszegetni. A ròmàt, KK-t, vh-t mi felvidèken csak megtalàljuk, megnèzzük ès szèpen visszatesszük, mert tilos àthelyezni.



draperjozsi
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2017. május 8., hétfő 16:37
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: draperjozsi » 2017. május 12., péntek 9:27

digger írta:
draperjozsi írta: Ezeket a foltokat nem lenne érdemes megásni? Tudom, le kell szedni egy réteg földet akár egy nagyobb darabon is. De ha már megvan az információ, nem lehet érdemes kihasználni így? Csinált már valaki ilyet és járt szerencsével?
Szétszántott, sűrűsödő kisbronzoknál volt ilyen nekünk. Ami érdekessége, hogy két napig szarakodtunk vele, mindent megástunk, ahonnan valami hang jött, de megtaláltuk a közepét, kb. 10 méterrel odébb volt, mint a szétszóródás, egy olyan 50 cm körüli mélységben, de tapasztalat az is, hogy a sok kis oxidált érmét nagyon halványan jelzi a gép, még akkor is, ha nincs nagyon mélyen (deus ovál nagyfej 8khz) . A talajlazítózás valószínűleg felkapott a tetejéből egy marékkal és azt szórta szét a felszínen. Sajnos hiába volt sok, olyan talajban volt (egy régi mocsár melletti savanyú föld), ami teljesen szétmarta őket, csak pár darabon maradt meg a patina és a felírat, a többi még alátétnek se volt jó.


Köszi. Nekünk ferdik fordultak ki ìgy szantàs utan egy sokat jart helyen. kb 20 darab összetapadva. Ennyire alaposak nem voltunk. Nem is lett meg.Ezek is olyanok voltak, hogy szinte szètmàllottak a kezünkben. (ez még olyan jó 10 éve volt és akkor még csak mint néző voltam jelen(utolag szerk.)
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára draperjozsi 2017. május 25., csütörtök 20:54-kor.



Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 686
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: norman » 2017. május 12., péntek 10:00

Hali.
Egy ismerős anno egy erdei hegyoldalban talált érméket. Kb. 50 méteren mintha eldobálták volna.De az is lehet hogy egyszerűen legurultak valahonnan.Talán régen kifordult egy fa vagy ki tudja.


:?:

digger
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: digger » 2017. május 12., péntek 10:39

draperjozsi írta:
digger írta:
draperjozsi írta: Ezeket a foltokat nem lenne érdemes megásni? Tudom, le kell szedni egy réteg földet akár egy nagyobb darabon is. De ha már megvan az információ, nem lehet érdemes kihasználni így? Csinált már valaki ilyet és járt szerencsével?
Szétszántott, sűrűsödő kisbronzoknál volt ilyen nekünk. Ami érdekessége, hogy két napig szarakodtunk vele, mindent megástunk, ahonnan valami hang jött, de megtaláltuk a közepét, kb. 10 méterrel odébb volt, mint a szétszóródás, egy olyan 50 cm körüli mélységben, de tapasztalat az is, hogy a sok kis oxidált érmét nagyon halványan jelzi a gép, még akkor is, ha nincs nagyon mélyen (deus ovál nagyfej 8khz) . A talajlazítózás valószínűleg felkapott a tetejéből egy marékkal és azt szórta szét a felszínen. Sajnos hiába volt sok, olyan talajban volt (egy régi mocsár melletti savanyú föld), ami teljesen szétmarta őket, csak pár darabon maradt meg a patina és a felírat, a többi még alátétnek se volt jó.


Köszi. Nekünk ferdik fordultak ki ìgy szantàs utan egy sokat jart helyen. kb 20 darab összetapadva. Ennyire alaposak nem voltunk. Nem is lett meg.Ezek is olyanok voltak, hogy szinte szètmàllottak a kezünkben.
Húsz db. összetapadva, az mindenképpen lelet valahol a közelben. Az öreg traktorosok mesélték, hogy régen a tsz. időkben még volt normális talajmunka, 2 évente mélyszántottak és 5 évente pedig altalajlazítóztak, és akkor kb. 60-80 centire ment le a vas, és az szépen megemelt mindent, szerintem ezeknek az érméknek a java része akkor került elő. Felénk sokszor már ki se érdemes menni, mert nemhogy nem altalajlazítóznak, de még csak nem is szántanak, hanem tárcsázás aztán mehet bele a mag. Itt a legtöbb föld lassan már szántva sincs, max. néha mélytárcsázva. Egyébként a fogas tárcsa a "kedvencem" mert az után ép állapotban nem marad semmi, mindent szétdarál apró darabokra.



Avatar
Darwin
Százados
Százados
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2015. október 1., csütörtök 16:23
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Darwin » 2017. május 12., péntek 11:56

digger írta:
attis írta:
digger írta:
toni írta:A Cobra 40cm biztos mélyebbet tud mint a 27cm Gold maxx.Ugyan úgy a Gmaxx 38x45cm bronzkori leletre.
Most hagyuk a frekvenciákat ,hogy a Cobra,Gmaxx alacsony a Gold maxx magas frekvencia. Ha érme leletekről beszélünk én a Gold maxx ra fogadnák 38x45cm fejjel.Ez se messziről mint a Nexus Ultima.De gondolom nincs az a detektor amely egy nagy marék Arpit,ami néhány száz db.,megtaláljon eke alatt.Ha nincs közöttük egy nagy ezüst zsebóra.(vicc)


Sokat kísérleteztem, meg mentem, de nekem a cobra nagy fejjel van jó tapasztalatom. A nagy kelta tetradrachmákat a szántás alól, szemétmentes, tiszta helyen, 35-40 cm-ről szedi, az biztos, de a beállításokat nagyon ki kell hegyezni, cicergősre :-) . Használtam magnum nagy fejet is, de nem találtam jónak, nincsen jelentős mélységnövekedés, ráadásul a jel, mélyebbről már jelentősen késik, azt sem tudja hova ásson az ember, akkora kilengéssel adja a jelet, ha adja. Nagyobb dolgokra nagyon jó még az adventis 2 is, azt is használtam, de a cobra nagyfej szerintem kézi keresőben, mélyre, a legjobb. Nagyobb dolgokra meglepően jó még az xterra 70 is, a nagy dd fejjel, illetve ugyanezt elmondhatom az egészen pici arany dolgokra is, az xterra-val olyan pici arany lemezdarabokat szedtem, hogy magam is csodálkoztam rajta. Érdekessége ennek a dolognak, hogy ezeket a pici aranylemezeket csak az xterrával találtam meg, pedig előtte ugyanott már sok géppel voltam (cobra, expi II, magnum, delta, deus) persze ez utóbbi lehet véletlen, de mindenképpen érdekes. Kíváncsi lennék egy 705-re is nagyon, hogy mennyivel lenne jobb vagy rosszabb terepen, mint a 70-es, de sokaktól hallottam, hogy a 705 valahogy nem sikerült jobbra, nem adja olyan tisztán a jeleket.
Azért az tényleg meglepő lenne hogy egy expi II nem látja, az X-terra meg látja.Itt tényleg csak a véletlen műve lehetett.A tesztpályázás meg a centizgetés eleve egy halott ,fals dolog.Tesztpályánál tudod hogy hol a "cél",így ott jobban odafigyelsz,kihegyezed a géped.A centizgetéssel meg az a gond,hogy egyrészt nem sokan megyünk centivel(nálam sokszor van),másrészt talajfüggő hogy mikor hol hány centiről szedsz egy érmét.
A tényeket írtam, és nem a tesztpályáról beszéltem. A tetradrachmákat meg élesben szedtem a cobrával, ezért tudom, hogy működik a dolog. Az exp. II se mélységben, se érzékenységben nem volt jobb, mint az xterra 70 a 18.75 KHZ DD fejjel, az xterra, mindenben jobb nála, és mindkettővel több éves a tapasztalatom. Egyébként se véletlenül járnak a mai napig sokan xterrával aranyrögöt keresni Ausztráliában és az amerikai kontinensen, elismerten az egyik legjobb erre a célra, még mindig megállja a helyét a GPX-ek mellett is. Az explorer II-t és számos gépet vittünk le pár éve Tata mellé, egy keresős találkozóra, és az egyik forgalmazó is jelen volt sok géppel, ahol egy vékony lemezből készült arany fülbevalóra csak nagyon kevés gép jelzett, az explorer II pl. meg sem mukkant, bárhogy állítottuk, pedig voltak ott hozzá értő emberek "páran".
Határozottan meg tudom erősíteni. A Cobrának nagyfejjel nincs párja mélységben. Akis fejjel is nagyon ott van! A rómára is a legjobb gép szerintem.
Sokat voltam együtt más gépesekkel, és próbáltam is sokat, de a cobrámat nem adnám egyikért se.


Delta, Cobra, Magnum és lelkesedés

ficuscucis
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: ficuscucis » 2017. május 12., péntek 20:59

;)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ficuscucis 2017. október 29., vasárnap 19:55-kor.



draperjozsi
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2017. május 8., hétfő 16:37
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: draperjozsi » 2017. május 14., vasárnap 6:20

ficuscucis írta: Nem tudom milyen messze laksz a cseh határtól. Nézem a tubicán a czech diggers videóit hát az szed bátran mindent --puska, pisztoly, lőszerek meg érmék-- és fel is teszi közszemlére tehát ott nem lehet nagy a tiltás. Egyik videójában gránátot találtak kihívták a rendőröket, ők meg mentek tovább tehát azok sem velük foglalkoztak.
Nàluk lazàbb a rendszer, ès a legtöbben le is adjàk, amit kell. Hogy pontosan milyen a törvèny, nem tudom, de utànanèzek. Meg lehetne azèrt oldani a tàvolsàgot.



draperjozsi
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2017. május 8., hétfő 16:37
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: draperjozsi » 2017. május 15., hétfő 15:33

Egy èrdekes dologra figyeltem fel a napokban. Kipróbáltam deussal a 34-es és a 28-as fej közti különbséget mélységben, mert gondolkozok a 28-ason, hogy veszek a súlya miatt. Elástam egy kéttenyérnyi, hosszúkás alu halkonzerv dobozt a kertben 40 cmre. Vannak apró vasszemetek a talajban,de nem sok. Ha hozzányomtam a tányérokat a földhöz mindkettő csak vasasan recsegett.Ha felemeltem 5cmre a talaj fölé, akkor adta mind a kettő szépen. A 28-ast 20 cm-vel a föld fölé emelhettem, a 34-est meg kb 30cm-vel. Gyári 6. Deep programban. Meglepődtem, hogy a talajt kopírozva, nem jeleztek. A gmaxxx2 ugyanìgy reagàlt ès nagyjàbol a többi program is.Lehetett egy vasacska a felszìn közelèben,ami bezavart?Sajna nem neztem utana.



digger
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: digger » 2017. május 15., hétfő 15:40

draperjozsi írta:Egy èrdekes dologra figyeltem fel a napokban. Kipróbáltam deussal a 34-es és a 28-as fej közti különbséget mélységben, mert gondolkozok a 28-ason, hogy veszek a súlya miatt. Elástam egy kéttenyérnyi, hosszúkás alu halkonzerv dobozt a kertben 40 cmre. Vannak apró vasszemetek a talajban,de nem sok. Ha hozzányomtam a tányérokat a földhöz mindkettő csak vasasan recsegett.Ha felemeltem 5cmre a talaj fölé, akkor adta mind a kettő szépen. A 28-ast 20 cm-vel a föld fölé emelhettem, a 34-est meg kb 30cm-vel. Gyári 6. Deep programban. Meglepődtem, hogy a talajt kopírozva, nem jeleztek. A gmaxxx2 ugyanìgy reagàlt ès nagyjàbol a többi program is.Lehetett egy vasacska a felszìn közelèben,ami bezavart?Sajna nem neztem utana.
Jó a 28-as fej, mert jobban kezelhető, de az ovál nagy fej azért 10 %-al mélyebbre lát, van fenn erről youtube teszt, de ez a saját tapasztalat földben is...
https://www.youtube.com/watch?v=6bPZjrXnb9E



BoRZoS
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2016. június 30., csütörtök 12:13
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: BoRZoS » 2017. május 20., szombat 14:03

Az előzőektől kicsit más téma.

A Bibione-s lengetőket keresem info-ügyben. Ha vki olvassa ezt közületek, priv-ben írjon rám, pls!
Már nem találom a régi hozzászólást...

Köszi



draperjozsi
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2017. május 8., hétfő 16:37
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: draperjozsi » 2017. június 6., kedd 6:49

Hello,
tud valaki olyan gèpet,amit nem zavar a vasùti felsővezetèk? Egy vasùt mellett hùzòdò erdősàv èrdekelne.



allando
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2016. szeptember 7., szerda 20:16
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: allando » 2017. június 6., kedd 13:30

draperjozsi írta:Hello,
tud valaki olyan gèpet,amit nem zavar a vasùti felsővezetèk? Egy vasùt mellett hùzòdò erdősàv èrdekelne.
Hello. Az MD3030 az egy elegge jol hasznalhato gep erre es melysege es szelektalasa is kiemelkedoen jo. Igaz a levegoteszt nem mervado de a pici 1 ft-ot 30 cm- rol tisztan jelzi. Na azert annyira mervado ha valami a levegoben sem lat 20 cm- nel messzebb akkor a foldben szinte semmenyire.
Hidd el nem beszelek melle... A makro racer mellett hu tarsam marad az MD-3030.


An unidentified coin is a piece of metal. An identified coin is a piece of history.
Kb magyarul: Egy azonosítatlan érme, csak egy darab fém - egy azonosított érme egy darab történelem.

draperjozsi
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2017. május 8., hétfő 16:37
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: draperjozsi » 2017. június 6., kedd 15:21

allando írta:
draperjozsi írta:Hello,
tud valaki olyan gèpet,amit nem zavar a vasùti felsővezetèk? Egy vasùt mellett hùzòdò erdősàv èrdekelne.
Hello. Az MD3030 az egy elegge jol hasznalhato gep erre es melysege es szelektalasa is kiemelkedoen jo. Igaz a levegoteszt nem mervado de a pici 1 ft-ot 30 cm- rol tisztan jelzi. Na azert annyira mervado ha valami a levegoben sem lat 20 cm- nel messzebb akkor a foldben szinte semmenyire.
Hidd el nem beszelek melle... A makro racer mellett hu tarsam marad az MD-3030.


Elhiszem ès köszi! Mèg a fisher gold bug kìnai koppintàsàt is dìcsèrik az angolok ilyen cèlra. Az is van soknak a csùcsgèpek mellett,de azt nem akarok. Ez mèg vagy 100 euroval olcsobb is,amit Te ajànlasz. Nagyon köszi a tippet.



toni
Százados
Százados
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2016. január 18., hétfő 6:17
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: toni » 2017. június 14., szerda 7:26

Szevasztok,
kíváncsiságból,de szükság miatt is vettem egy ground resistivity metert.Legújabban softwert nem gyártanak hozzá.Kulcsra adja ki a számokat,datalogger nek adatokat nem ad.Kérdeztem a gyártót.Meglepetésemre arra amire akartam nagyon jó.Üregek,pincék kimutatására.
Jobb áttekintés végett szeretném a számokat szines "sakktáblára" átváltoztatni.Valami softwer kellene,ahova beírnám a számokat és szines "sakktábla" keletkezne.Örülnék ha valaki segítene minél egyszerűbb lehetöségvel.
Köszönöm.
RES.jpg
RES.jpg (168.63 KiB) Megtekintve 13104 alkalommal
Csatolmányok
resi.jpg
valami ilyesmire gondolok
resi.jpg (23.7 KiB) Megtekintve 13083 alkalommal



draperjozsi
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2017. május 8., hétfő 16:37
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: draperjozsi » 2017. június 14., szerda 16:11

toni írta: Jobb áttekintés végett szeretném a számokat szines "sakktáblára" átváltoztatni.Valami softwer kellene,ahova beírnám a számokat és szines "sakktábla" keletkezne.Örülnék ha valaki segítene minél egyszerűbb lehetöségvel.
Köszönöm.
RES.jpg

Megpròbàlom excellel összehozni. Hàny sor ès oszlop van egy-egy ilyen mèrès alkalmàval? Pont ùgy nèz ki, mint a kèpen minden esetben?



Válasz küldése Előző témaKövetkező téma