Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Cobra

Fémkereséshez való eszközök
Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 417
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Cobra

Hozzászólás Szerző: Feri » 2015. június 26., péntek 18:43

Cobra fémkereső


www.metaldetector.hu

Petrvs
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:41
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Petrvs » 2015. június 27., szombat 14:40

Szia Feri!

Mit lehet tudni a Cobra 2-ről? Van teszt (videó) róla? Adatok,ár stb...
Válaszod köszönöm.



vtotek
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2015. július 6., hétfő 16:29
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: vtotek » 2015. július 8., szerda 19:22

Lehetne pár képet látni az új Cobráról?

Köszönet!



lalooohun
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2015. július 14., kedd 13:37
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: lalooohun » 2015. július 15., szerda 11:13

A régi fórumon hallottam róla, hogy lesz 2-es. Ez engem is érdekelne. :D



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 417
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Feri » 2015. július 15., szerda 18:23

Szigorúan titkos :eusa-shhh:
Nem mondok semmit, majd szólok, amikor lesz.


www.metaldetector.hu

vtotek
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2015. július 6., hétfő 16:29
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: vtotek » 2015. augusztus 11., kedd 16:27

milyen frekin dolgozik?



Predator988
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2015. július 20., hétfő 9:33
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Predator988 » 2015. augusztus 11., kedd 17:57

Ha már Cobra fórum, akkor itt is meghirdetem. Eladó Cobrám nagy fejjel, minden tartozékával együtt: 90 000Ft. Üdv!



Predator988
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2015. július 20., hétfő 9:33
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Predator988 » 2015. augusztus 23., vasárnap 12:43

LEÁRAZTAM! Vaterán fenn van.



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 417
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Feri » 2015. szeptember 6., vasárnap 21:06

Ide is felteszem az új nyeles képeket, így néz ki a Cobra az új háromrészes, karbonszálas nyéllel. Az új nyél nem teljesen kompatibilis a régebbi Cobrákkal, mivel kicsit más a műszerdoboz rögzítése. A régi megoldásnál egy átmenő csavar rögzítette a műszerdobozt, ami az új, teleszkópos nyélnél nem jó, mert a csavartól nem lehetne teljesen betolni a szár alsó részeit, ezért bilincses a rögzítés.
Csatolmányok
mujnyel3.jpg
mujnyel3.jpg (155.83 KiB) Megtekintve 48108 alkalommal
cujnyel1.jpg
cujnyel1.jpg (101.92 KiB) Megtekintve 48108 alkalommal
cujnyel2.jpg
cujnyel2.jpg (103.8 KiB) Megtekintve 48108 alkalommal


www.metaldetector.hu

kutakodo
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 12:20
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: kutakodo » 2015. szeptember 7., hétfő 8:19

Feri írta:Ide is felteszem az új nyeles képeket, így néz ki a Cobra az új háromrészes, karbonszálas nyéllel. Az új nyél nem teljesen kompatibilis a régebbi Cobrákkal, mivel kicsit más a műszerdoboz rögzítése. A régi megoldásnál egy átmenő csavar rögzítette a műszerdobozt, ami az új, teleszkópos nyélnél nem jó, mert a csavartól nem lehetne teljesen betolni a szár alsó részeit, ezért bilincses a rögzítés.
Szia Feri!
A felső képen mi az a kis doboz?Csak nem az új Cobra? ;)


"Ember lelkű földeken sétál gyöngy tekintetem,titkos madárral sűrűbe száll,
Ha érthetnélek süllyedő ólomszívű múlt idő elmondanád,hogy van hazám..."

Avatar
Együgyű Károly
Százados
Százados
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:00
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Együgyű Károly » 2015. szeptember 7., hétfő 8:43

kutakodo írta:
Feri írta:Ide is felteszem az új nyeles képeket, így néz ki a Cobra az új háromrészes, karbonszálas nyéllel. Az új nyél nem teljesen kompatibilis a régebbi Cobrákkal, mivel kicsit más a műszerdoboz rögzítése. A régi megoldásnál egy átmenő csavar rögzítette a műszerdobozt, ami az új, teleszkópos nyélnél nem jó, mert a csavartól nem lehetne teljesen betolni a szár alsó részeit, ezért bilincses a rögzítés.
Szia Feri!
A felső képen mi az a kis doboz?Csak nem az új Cobra? ;)
Igaz nem Feri vagyok, hanem Karcsi, de az a Magnum aksi tartója! :ympeace:



kutakodo
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 12:20
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: kutakodo » 2015. szeptember 7., hétfő 12:14

Együgyű Károly írta:
kutakodo írta:
Feri írta:Ide is felteszem az új nyeles képeket, így néz ki a Cobra az új háromrészes, karbonszálas nyéllel. Az új nyél nem teljesen kompatibilis a régebbi Cobrákkal, mivel kicsit más a műszerdoboz rögzítése. A régi megoldásnál egy átmenő csavar rögzítette a műszerdobozt, ami az új, teleszkópos nyélnél nem jó, mert a csavartól nem lehetne teljesen betolni a szár alsó részeit, ezért bilincses a rögzítés.
Szia Feri!
A felső képen mi az a kis doboz?Csak nem az új Cobra? ;)
Igaz nem Feri vagyok, hanem Karcsi, de az a Magnum aksi tartója! :ympeace:
Gondoltam rá,hogy esetleg a Magnum van fotózva a nyél miatt.
De hátha mégis egy kis módosított Cobra van a háttérben és ezek az első publikus fotók! :) ;)
Gondoltam...


"Ember lelkű földeken sétál gyöngy tekintetem,titkos madárral sűrűbe száll,
Ha érthetnélek süllyedő ólomszívű múlt idő elmondanád,hogy van hazám..."

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 417
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Feri » 2015. szeptember 7., hétfő 13:32

Az valóban a Magnum nyele, azért raktam be azt a képet is, mert azon látszik, hogy milyen anyagból van. A Cobráé ugyanilyen, csak akkutartó nincs rajta természetesen. Ez egy eléggé különleges megoldás. Nem hiszem, hogy van még olyan, ahol egy darabból készült karbon plusz üvegszálas nyéle van egy fémkeresőnek. Ráadásul saját, egyedi technológiát kellett hozzá kidolgozni.


www.metaldetector.hu

lalooohun
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2015. július 14., kedd 13:37
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: lalooohun » 2015. szeptember 8., kedd 11:50

Feri írta:Az valóban a Magnum nyele, azért raktam be azt a képet is, mert azon látszik, hogy milyen anyagból van. A Cobráé ugyanilyen, csak akkutartó nincs rajta természetesen. Ez egy eléggé különleges megoldás. Nem hiszem, hogy van még olyan, ahol egy darabból készült karbon plusz üvegszálas nyéle van egy fémkeresőnek. Ráadásul saját, egyedi technológiát kellett hozzá kidolgozni.
Ennek az új szárnak mekkora a súlya?



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 417
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Feri » 2015. szeptember 8., kedd 16:50

lalooohun írta:
Feri írta:Az valóban a Magnum nyele, azért raktam be azt a képet is, mert azon látszik, hogy milyen anyagból van. A Cobráé ugyanilyen, csak akkutartó nincs rajta természetesen. Ez egy eléggé különleges megoldás. Nem hiszem, hogy van még olyan, ahol egy darabból készült karbon plusz üvegszálas nyéle van egy fémkeresőnek. Ráadásul saját, egyedi technológiát kellett hozzá kidolgozni.
Ennek az új szárnak mekkora a súlya?
Most nincs összerakva, de az összes darabot feltéve a mérlegre csavarokkal, szivacsokkal együtt is összesen csak 301 gramm. A lehető legerősebb anyagokból van, ezért sikerült ilyen könnyűre kihozni úgy, hogy igen erős is egyben.


www.metaldetector.hu

lalooohun
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2015. július 14., kedd 13:37
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: lalooohun » 2015. szeptember 8., kedd 17:39

Feri írta:
lalooohun írta:
Feri írta:Az valóban a Magnum nyele, azért raktam be azt a képet is, mert azon látszik, hogy milyen anyagból van. A Cobráé ugyanilyen, csak akkutartó nincs rajta természetesen. Ez egy eléggé különleges megoldás. Nem hiszem, hogy van még olyan, ahol egy darabból készült karbon plusz üvegszálas nyéle van egy fémkeresőnek. Ráadásul saját, egyedi technológiát kellett hozzá kidolgozni.
Ennek az új szárnak mekkora a súlya?
Most nincs összerakva, de az összes darabot feltéve a mérlegre csavarokkal, szivacsokkal együtt is összesen csak 301 gramm. A lehető legerősebb anyagokból van, ezért sikerült ilyen könnyűre kihozni úgy, hogy igen erős is egyben.
Hát akkor ez elég durván vetekszik az XP DEUS szár súlyával. :D Külön szárat is lehet venni Önnél?



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 417
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Feri » 2015. szeptember 9., szerda 18:15

lalooohun írta:
Feri írta:
lalooohun írta:
Feri írta:Az valóban a Magnum nyele, azért raktam be azt a képet is, mert azon látszik, hogy milyen anyagból van. A Cobráé ugyanilyen, csak akkutartó nincs rajta természetesen. Ez egy eléggé különleges megoldás. Nem hiszem, hogy van még olyan, ahol egy darabból készült karbon plusz üvegszálas nyéle van egy fémkeresőnek. Ráadásul saját, egyedi technológiát kellett hozzá kidolgozni.
Ennek az új szárnak mekkora a súlya?
Most nincs összerakva, de az összes darabot feltéve a mérlegre csavarokkal, szivacsokkal együtt is összesen csak 301 gramm. A lehető legerősebb anyagokból van, ezért sikerült ilyen könnyűre kihozni úgy, hogy igen erős is egyben.
Hát akkor ez elég durván vetekszik az XP DEUS szár súlyával. :D Külön szárat is lehet venni Önnél?
Lehet, de ennél más a műszerdoboz rögzítése mint a régi nyélnél.


www.metaldetector.hu

Skorzy1488
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2015. szeptember 5., szombat 13:07
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Skorzy1488 » 2015. szeptember 9., szerda 20:06

Sziasztok!
Eladó hűséges Cobra fémkeresőm 25.-ös fejjel, töltő, ajándék Truper ásóval.
A gép kb. 4 éves, azt hiszem nem kell bemutatnom.
Az ok kihasználatlanság
Ár. 90 ezer
06 70 947 1455
Kipróbálható, személyesen, átvehető Szob, Vác, Dunakeszi, Újpest részein bárhol.
Üdvözlettel.



kahless
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2015. szeptember 12., szombat 10:33
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: kahless » 2015. szeptember 12., szombat 10:43

Néhány esztendeje vásároltam egy használt, jó állapotú  Cobrát. Kipróbáltam néhányszor, majd  hosszú időre a szekrénybe került.  Idén tavasszal feltöltöttem, akkor még működött - jelenleg csupán nyávogó hangot ad ki a bekapcsolás után. Az akkucellák lemerülésére tippeltem, ezért egész éjjel töltöttem az eszközt, de a most megismételt kísérlet ugyanazt az eredményt hozta....Becslésem szerint ez az eszköz már több, mint tízéves.  Cseréljem ki az akkucellákat újakra? 



Avatar
Együgyű Károly
Százados
Százados
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:00
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Együgyű Károly » 2015. szeptember 12., szombat 13:29

kahless írta:Néhány esztendeje vásároltam egy használt, jó állapotú  Cobrát. Kipróbáltam néhányszor, majd  hosszú időre a szekrénybe került.  Idén tavasszal feltöltöttem, akkor még működött - jelenleg csupán nyávogó hangot ad ki a bekapcsolás után. Az akkucellák lemerülésére tippeltem, ezért egész éjjel töltöttem az eszközt, de a most megismételt kísérlet ugyanazt az eredményt hozta....Becslésem szerint ez az eszköz már több, mint tízéves.  Cseréljem ki az akkucellákat újakra? 
Szia!

Mielőtt teljesen kétségbe esnél, nézd meg a hátlapon lévő hangváltó gombot, hogy nem az van-e benyomódva! ;)



Avatar
talentum
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:52
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: talentum » 2015. szeptember 12., szombat 22:42

kahless írta:Néhány esztendeje vásároltam egy használt, jó állapotú  Cobrát. Kipróbáltam néhányszor, majd  hosszú időre a szekrénybe került.  Idén tavasszal feltöltöttem, akkor még működött - jelenleg csupán nyávogó hangot ad ki a bekapcsolás után. Az akkucellák lemerülésére tippeltem, ezért egész éjjel töltöttem az eszközt, de a most megismételt kísérlet ugyanazt az eredményt hozta....Becslésem szerint ez az eszköz már több, mint tízéves.  Cseréljem ki az akkucellákat újakra? 
Üdv!
Szerintem egy tízéves akksi már nem akksi, pláne, ha többször mélykisülést követtél el rajta :) , de amúgy is...
Elég, ha 1-2 cella bekrepált...
Tuti kuka...


talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...

Avatar
talentum
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:52
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: talentum » 2015. szeptember 12., szombat 22:45

Urak!
Van köztetek olyan kollega, aki rendelkezik már az új fejlesztésű szénszálas nyéllel?
Esetleg aki el is jön a Vakond -találkozóra Zalába?
Jó lenne élőben is látni egyet (mármint nyelet) :)


talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 417
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Feri » 2015. szeptember 12., szombat 23:09

kahless írta:Néhány esztendeje vásároltam egy használt, jó állapotú  Cobrát. Kipróbáltam néhányszor, majd  hosszú időre a szekrénybe került.  Idén tavasszal feltöltöttem, akkor még működött - jelenleg csupán nyávogó hangot ad ki a bekapcsolás után. Az akkucellák lemerülésére tippeltem, ezért egész éjjel töltöttem az eszközt, de a most megismételt kísérlet ugyanazt az eredményt hozta....Becslésem szerint ez az eszköz már több, mint tízéves.  Cseréljem ki az akkucellákat újakra? 
Igen. 9 db. AA méretű NiMH akku kell bele, lehetőleg 2000 mAh-ás vagy nagyobb A Tronic, amit a Lidlben lehet kapni, olcsó és teljesen jó. Az egyes akkukat célszerű töltés előtt egyenként megmérni, és amelyiknek esetleg sokkal kisebb a feszültsége, azt kihagyni. Ezek nagyon strabíró akkuk, láttam már 12 éves akkukkal működő Cobrát is, de azt félévente akkor is feltöltötték, ha nem használták. Elvileg 5 év körüli az élettartamuk.


www.metaldetector.hu

Procol Harum
Százados
Százados
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2015. szeptember 29., kedd 17:15
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Procol Harum » 2015. szeptember 29., kedd 18:14

Tudna valaki tanácsot adni a Cobra beállításával kapcsolatban? Elsősorban a földre beállítást hogyan kell megcsinálni? Sajnos semmi leírás sincs hozzá. 40 és 25 DD fej.
És hogyan lehet minél jobb mélységet elérni. Hadizásra elsősorban.


A Whiter Shade of Pale

bowdy
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2015. július 13., hétfő 18:08
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: bowdy » 2015. szeptember 29., kedd 18:27

Procol Harum írta:Tudna valaki tanácsot adni a Cobra beállításával kapcsolatban? Elsősorban a földre beállítást hogyan kell megcsinálni? Sajnos semmi leírás sincs hozzá. 40 és 25 DD fej.
És hogyan lehet minél jobb mélységet elérni. Hadizásra elsősorban.
Használatiban benne van.
Jómagam tűponttal szoktam. /vasmentes helyen/

http://www.metaldetector.hu/cobrah.pdf

Amennyiben nem szeretsz olvasni, van videjó is. :dance: https://www.youtube.com/watch?v=JJNZBwCTGok


:auto-dirtbike:

T.Csaba
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2015. szeptember 22., kedd 23:05
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: T.Csaba » 2015. szeptember 30., szerda 20:43

bowdy írta:
Procol Harum írta:Tudna valaki tanácsot adni a Cobra beállításával kapcsolatban? Elsősorban a földre beállítást hogyan kell megcsinálni? Sajnos semmi leírás sincs hozzá. 40 és 25 DD fej.
És hogyan lehet minél jobb mélységet elérni. Hadizásra elsősorban.
Használatiban benne van.
Jómagam tűponttal szoktam. /vasmentes helyen/

http://www.metaldetector.hu/cobrah.pdf

Amennyiben nem szeretsz olvasni, van videjó is. :dance: https://www.youtube.com/watch?v=JJNZBwCTGok
Árkozásra az all metals/large és non-motion a legjobb. Ordas mélységet tud a 40-es fejjel! ;)
A talajra a non-motionban is be kell állítani, kicsit más. Most látom a videóban az is benn van, akkor nem magyarázom :-h



Procol Harum
Százados
Százados
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2015. szeptember 29., kedd 17:15
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Procol Harum » 2015. október 2., péntek 18:13

T.Csaba írta:
bowdy írta:
Procol Harum írta:Tudna valaki tanácsot adni a Cobra beállításával kapcsolatban? Elsősorban a földre beállítást hogyan kell megcsinálni? Sajnos semmi leírás sincs hozzá. 40 és 25 DD fej.
És hogyan lehet minél jobb mélységet elérni. Hadizásra elsősorban.
Használatiban benne van.
Jómagam tűponttal szoktam. /vasmentes helyen/

http://www.metaldetector.hu/cobrah.pdf

Amennyiben nem szeretsz olvasni, van videjó is. :dance: https://www.youtube.com/watch?v=JJNZBwCTGok
Árkozásra az all metals/large és non-motion a legjobb. Ordas mélységet tud a 40-es fejjel! ;)
A talajra a non-motionban is be kell állítani, kicsit más. Most látom a videóban az is benn van, akkor nem magyarázom :-h
Köszönöm! Sikerült is beállítani.


A Whiter Shade of Pale

Reijo
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2015. szeptember 25., péntek 23:39
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Reijo » 2015. október 17., szombat 2:16

Sziasztok
Mennyire alkalmas a Cobra apróbb érme nagyságú;bronz,arany,vagy ezüst összetételű tárgyak fellelésére?(nem kifejezetten érmére gondolok,ezért használtam a tárgy kifejezést).Cm-ben körülbelül milyen találati átlagmélységre lehet számítani?
Azt már tudom,hogy az érme méretű tárgyakhoz magas (16-18khz)frekvenciás gépet használnak,Cobra pedig alacsony frekvencián dolgozik,viszont szeretném megtudni a Cobra eme "apróbb tárgyas" tulajdonságát!
Köszönöm a segítséget mindenkinek! :)



Avatar
talentum
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:52
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: talentum » 2015. október 17., szombat 12:20

Reijo írta:Sziasztok
Mennyire alkalmas a Cobra apróbb érme nagyságú;bronz,arany,vagy ezüst összetételű tárgyak fellelésére?(nem kifejezetten érmére gondolok,ezért használtam a tárgy kifejezést).Cm-ben körülbelül milyen találati átlagmélységre lehet számítani?
Azt már tudom,hogy az érme méretű tárgyakhoz magas (16-18khz)frekvenciás gépet használnak,Cobra pedig alacsony frekvencián dolgozik,viszont szeretném megtudni a Cobra eme "apróbb tárgyas" tulajdonságát!
Köszönöm a segítséget mindenkinek! :)
Kedves Reijo!
Nem rossz gép a cobra, de nem a kis érmék vagy a piciny dolgok megtalálása a fő területe. Arra ott van PL: a magnum. Nem tudom, mit jelent az "érme nagyságú tárgy" kifejezés nálad, talán ékszerre gondolsz? Ahhoz sem való igazán. De átlagos fibula méretűekre, és a nagyob dolgokra jó.
Az ilyen kicsi "tárgyakat" amúgy is nehezebben látja meg minden gép, mint a zárt anyagú kerek érmét. Pl egy 3 szor nagyobb ,tű nélküli fibulát lát olyan mélyről, mint egy jól fekvő érmét. Nézegess földtesztes videókat...


talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...

Procol Harum
Százados
Százados
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2015. szeptember 29., kedd 17:15
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Procol Harum » 2015. október 18., vasárnap 15:41

Nem vagyok egy vérprofi, nem vagyok egy hónapja Cobrás, de még nekem is jól hozza a kis dolgokat. Is!
Ezekre csináltam egy gyorstesztet a ház mögötti bozótosban.
5 forint:40 cm
Ezüst dénár, szép, kerek: 26 cm
Hamis dénár töredékes:22 cm
Kb ennyi, nehéz pontosan megmondani mikor jó a jel.
image.jpg
image.jpg (422.5 KiB) Megtekintve 40289 alkalommal


A Whiter Shade of Pale

Procol Harum
Százados
Százados
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2015. szeptember 29., kedd 17:15
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Procol Harum » 2015. október 18., vasárnap 15:49

Procol Harum írta:
T.Csaba írta:
bowdy írta:
Procol Harum írta:Tudna valaki tanácsot adni a Cobra beállításával kapcsolatban? Elsősorban a földre beállítást hogyan kell megcsinálni? Sajnos semmi leírás sincs hozzá. 40 és 25 DD fej.
És hogyan lehet minél jobb mélységet elérni. Hadizásra elsősorban.
Használatiban benne van.
Jómagam tűponttal szoktam. /vasmentes helyen/

http://www.metaldetector.hu/cobrah.pdf

Amennyiben nem szeretsz olvasni, van videjó is. :dance: https://www.youtube.com/watch?v=JJNZBwCTGok
Árkozásra az all metals/large és non-motion a legjobb. Ordas mélységet tud a 40-es fejjel! ;)
A talajra a non-motionban is be kell állítani, kicsit más. Most látom a videóban az is benn van, akkor nem magyarázom :-h
Köszönöm! Sikerült is beállítani.
Mégegyszer köszi a segítséget! Begyakoroltam és már azon a hétvégén nagyon szépeket találtam!


A Whiter Shade of Pale

Procol Harum
Százados
Százados
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2015. szeptember 29., kedd 17:15
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Procol Harum » 2015. október 18., vasárnap 16:40

Csináltam videókat is, nem mind sikerült, van amin a fű látszik csak, de a jókat felteszem ide.

Az ezüst dénár 20 mélyen:
[bbvideo=560,315]https://vid.me/6LLi[/bbvideo]
Ez a LARGE beállítással kezd, közben átkapcsolom FAST állásba. Be van állítva a földre, ahogy kell. Mindegyikben erős jel.
[bbvideo=560,315]https://vid.me/j6A1[/bbvideo]
NONMOTION beállítás. Ebben és a LARGE állásban jól fel lehetett emelni még több mint 10 centit, és még akkor is jelezte! Ez már több mint 30, levegőben csak 26 volt. Nedves földben jobb és ez jó nedves. Még fogok ilyen mérést csinálni.
[bbvideo=560,315]https://vid.me/6Lei[/bbvideo]

Rohamsisakot 1m-nél többről jelzi. Olyan 1,20-1,50 között LARGE és NONMOTION beállítással. Az utóbbi lát mélyebbre. Az első, és még egyelőre egyetlen igazi sisakomat 1m körül találtam, de inkább 1,10. Nem mértem akkor le, de az ásó 1,10 hosszú és ahhoz viszonyítok. Nem volt erős, de határozott jel egy helyen és ott volt!

Egy szegény Waffen SS-es Urgroßvater veszíthette el. Gyorsan lekaptam amikor meglett az első igazi leletem, ott figyel a pereme a gödör alján. Behatárolni elég jól sikerült, felszínen nem teljesen pontosan, de ásás közben pontosítottam. NONMOTION volt nem PINPOINT.
image.jpg
image.jpg (330.62 KiB) Megtekintve 40288 alkalommal
A töredékes dénároktól a nagy sisakig mindent kivevő kitűnő kereső! Hátizsákba befér, egész nap bírja egy feltöltéssel és megbízhatóan hozza amit elvárok. Ez a summázatom. A nagy fejjel még fantasztikusabb egyes sporik szerint, ami be van ütemezve nálam is.

Ez válasz a privikre is, külön nem fogok már ezekre írni.


A Whiter Shade of Pale

Pirate
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2015. augusztus 30., vasárnap 19:08
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Pirate » 2015. október 19., hétfő 21:11

Procol Harum írta:Csináltam videókat is, nem mind sikerült, van amin a fű látszik csak, de a jókat felteszem ide.

Az ezüst dénár 20 mélyen:
[bbvideo=560,315]https://vid.me/6LLi[/bbvideo]
Ez a LARGE beállítással kezd, közben átkapcsolom FAST állásba. Be van állítva a földre, ahogy kell. Mindegyikben erős jel.
[bbvideo=560,315]https://vid.me/j6A1[/bbvideo]
NONMOTION beállítás. Ebben és a LARGE állásban jól fel lehetett emelni még több mint 10 centit, és még akkor is jelezte! Ez már több mint 30, levegőben csak 26 volt. Nedves földben jobb és ez jó nedves. Még fogok ilyen mérést csinálni.
[bbvideo=560,315]https://vid.me/6Lei[/bbvideo]

Rohamsisakot 1m-nél többről jelzi. Olyan 1,20-1,50 között LARGE és NONMOTION beállítással. Az utóbbi lát mélyebbre. Az első, és még egyelőre egyetlen igazi sisakomat 1m körül találtam, de inkább 1,10. Nem mértem akkor le, de az ásó 1,10 hosszú és ahhoz viszonyítok. Nem volt erős, de határozott jel egy helyen és ott volt!

Egy szegény Waffen SS-es Urgroßvater veszíthette el. Gyorsan lekaptam amikor meglett az első igazi leletem, ott figyel a pereme a gödör alján. Behatárolni elég jól sikerült, felszínen nem teljesen pontosan, de ásás közben pontosítottam. NONMOTION volt nem PINPOINT.
sisak1.jpg
A töredékes dénároktól a nagy sisakig mindent kivevő kitűnő kereső! Hátizsákba befér, egész nap bírja egy feltöltéssel és megbízhatóan hozza amit elvárok. Ez a summázatom. A nagy fejjel még fantasztikusabb egyes sporik szerint, ami be van ütemezve nálam is.

Ez válasz a privikre is, külön nem fogok már ezekre írni.
A géped az új carbon szárral van?



Procol Harum
Százados
Százados
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2015. szeptember 29., kedd 17:15
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Procol Harum » 2015. október 21., szerda 21:03

Azzal van, így vettem. Teleszkópos. Jól befér a hátizsákba az egész.


A Whiter Shade of Pale

Procol Harum
Százados
Százados
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2015. szeptember 29., kedd 17:15
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Procol Harum » 2015. október 21., szerda 21:31

Azt elfelejtettem beleírni, hogy azért 20 cm mélységre ástam a dénárt, mert diszkriminációban is tudta olyan mélyről. Hármason tisztán, négyesen nem annyira, de még ásható jel volt.
Találtam egy táblázatot, amiben "hivatalosan" 36-ról tud egy 5 forintot, nekem 40-et sikerült kihozni :)
Procol Harum írta:Csináltam videókat is, nem mind sikerült, van amin a fű látszik csak, de a jókat felteszem ide.

Az ezüst dénár 20 mélyen:
[bbvideo=560,315]https://vid.me/6LLi[/bbvideo]
Ez a LARGE beállítással kezd, közben átkapcsolom FAST állásba. Be van állítva a földre, ahogy kell. Mindegyikben erős jel.
[bbvideo=560,315]https://vid.me/j6A1[/bbvideo]
NONMOTION beállítás. Ebben és a LARGE állásban jól fel lehetett emelni még több mint 10 centit, és még akkor is jelezte! Ez már több mint 30, levegőben csak 26 volt. Nedves földben jobb és ez jó nedves. Még fogok ilyen mérést csinálni.
[bbvideo=560,315]https://vid.me/6Lei[/bbvideo]

Rohamsisakot 1m-nél többről jelzi. Olyan 1,20-1,50 között LARGE és NONMOTION beállítással. Az utóbbi lát mélyebbre. Az első, és még egyelőre egyetlen igazi sisakomat 1m körül találtam, de inkább 1,10. Nem mértem akkor le, de az ásó 1,10 hosszú és ahhoz viszonyítok. Nem volt erős, de határozott jel egy helyen és ott volt!

Egy szegény Waffen SS-es Urgroßvater veszíthette el. Gyorsan lekaptam amikor meglett az első igazi leletem, ott figyel a pereme a gödör alján. Behatárolni elég jól sikerült, felszínen nem teljesen pontosan, de ásás közben pontosítottam. NONMOTION volt nem PINPOINT.
sisak1.jpg
A töredékes dénároktól a nagy sisakig mindent kivevő kitűnő kereső! Hátizsákba befér, egész nap bírja egy feltöltéssel és megbízhatóan hozza amit elvárok. Ez a summázatom. A nagy fejjel még fantasztikusabb egyes sporik szerint, ami be van ütemezve nálam is.

Ez válasz a privikre is, külön nem fogok már ezekre írni.


A Whiter Shade of Pale

Leopold
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 279
Csatlakozott: 2015. július 28., kedd 18:58
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Leopold » 2015. október 24., szombat 21:19

[quote="Procol Harum"]Azt elfelejtettem beleírni, hogy azért 20 cm mélységre ástam a dénárt, mert diszkriminációban is tudta olyan mélyről. Hármason tisztán, négyesen nem annyira, de még ásható jel volt.
Találtam egy táblázatot, amiben "hivatalosan" 36-ról tud egy 5 forintot, nekem 40-et sikerült kihozni :)

Igen,szóval erre mondják,h. uazon kereső-kereső között is van különbség:nekem a Cobrám csak tudogatta-erős jóindulattal csak-,a táblázatos dolgot.Jelezte,de azért nem voltam annyira elájulva .
Viszont a kisebb dolgokat az alacsony frekije ellenére :-bd nekem is jelezte-pl.kis ezüst fülbevaló.kb.10-15 cm-ről vizes homokban.
Örülj neki,hogy kifogtál egy jobb gépet-a fajtájából. :-bd



Pirate
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2015. augusztus 30., vasárnap 19:08
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Pirate » 2015. október 27., kedd 11:42

Nekem is szedi a kicsiket is. Ezen nem csodálkozik senki, akinek van Cobrája. A "nagytudásúak" terjesztik, hogy csakis magas frekvencia a jó. Persze azért, hogy vegyél olyat.
Ezt a levegőtesztes próbálkozást nagyon nem mindegy, hol csinálod. Házon belül nem olyan jó.
Ha nem tudja valamelyik azt amit kell, akkor szerintem hibás lehet, én elvinném áznézetni. Mert inkább többet kell hogy tudjon. Már a második Cobrámat nyúzom, de nem látok komoly különbséget. Kicsit nehéz, de gyűjtök karbonos szárra.
Ez még mindig az egyik legjobb amit valaha is kézbe vettem ;) Ez valóban a dénártól a tankig mindent megtalál.



kutakodo
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 12:20
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: kutakodo » 2015. október 27., kedd 12:57

Pirate írta:Nekem is szedi a kicsiket is. Ezen nem csodálkozik senki, akinek van Cobrája. A "nagytudásúak" terjesztik, hogy csakis magas frekvencia a jó. Persze azért, hogy vegyél olyat.
Ezt a levegőtesztes próbálkozást nagyon nem mindegy, hol csinálod. Házon belül nem olyan jó.
Ha nem tudja valamelyik azt amit kell, akkor szerintem hibás lehet, én elvinném áznézetni. Mert inkább többet kell hogy tudjon. Már a második Cobrámat nyúzom, de nem látok komoly különbséget. Kicsit nehéz, de gyűjtök karbonos szárra.
Ez még mindig az egyik legjobb amit valaha is kézbe vettem ;) Ez valóban a dénártól a tankig mindent megtalál.
Ennyi.


"Ember lelkű földeken sétál gyöngy tekintetem,titkos madárral sűrűbe száll,
Ha érthetnélek süllyedő ólomszívű múlt idő elmondanád,hogy van hazám..."

Procol Harum
Százados
Százados
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2015. szeptember 29., kedd 17:15
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: Procol Harum » 2015. november 2., hétfő 13:41

:dance: Szerintem is ez lehet a dolog hátterében, de engem nem zavar. Ahogy egy "öreg" sporttárs mondja, annál több marad nekünk!
Közben sikerült végre komplettre kiegészítenem a Cobrámat, megvan végre a 40 DD fej! Korábban csak kölcsönbe hozhattam el egyszer. Gyarapodott a kitüntetés- és bajonettgyűjteményem és meglett a második sisakom is. Hogy egy modern szovjet AK fűrészes penge mit keresett a VH ároknál, rejtély. Talán orvvadász hagyhatta el.
Sajnos elég "pókhálós" a sisak de lesz még szebb is. Sikerült egy "Zwanzig Reichsmarkot" is találnom, sajnos papírfoszlányok formájában, de a mellette levő cink 1 pfenning annál jobban megmaradt.
A régi fórumot is megleltem, ott sokkal több info van Cobra témakörben mint itt.

Javaslat Ferinek: jó lenne azt is valahogy ide belinkelni, tényleg kincsesbánya!


A Whiter Shade of Pale

Avatar
a.kezdo
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2015. július 11., szombat 10:38
Tartózkodási hely: London
Status: Offline

Re: Cobra

Hozzászólás Szerző: a.kezdo » 2015. november 2., hétfő 16:25

"Nagytudásúak" :))
Szerintem ott veszhetett el a dolog, hogy nem "csakis magas frekvencia a jó" kicsi dolgokra.
Nagyobb frekvencia IDEÁLIS kisebb, alacsony vezetőképességű tárgyakra, viszont ugyanez a magas frekvencia nem hatol túl mélyre és érzékenyebb a talaj vastartalmára. Alacsony frekvencia jobb nagy vezetőképességű, nagyobb méretű dolgokra, mélyebbre hatol, kevésbé zavarja a talaj vastartalma, kicsi, alacsony vezetőképességű dolgokra nem annyira érzékeny.
De ez nem jelenti azt, hogy pl. a Cobra nem fog kicsiket szedni. Nekem is szedett, másnak is. Jó gép.
Legjobb úgy mondani, hogy a fent leírt összefüggés "általánosan elmondható" ( ahogy a Minelab oldalán írják, as a rule of thumb) .
De engem is a K. Z. meg az X. Z. pénzel és ezért írtam ezt azt egészet, hogy jól megvedd az ő gépüket és egyébként se találj semmit, mert a múzeumnak dolgozom :)]
Ezért inkább itt egy rövid olvasnivaló, szigorúan a témában:
http://www.minelab.com/consumer/knowled ... faq#177817
http://whites.co.uk/support/faq#q6



Válasz küldése Előző témaKövetkező téma