Köszönöm szépen a javaslatokat és minden egyéb beírást is!
Az egyetlen, ami nem "jogos": a kis fej már régóta létezik, 19x12 cm-es. Van most kettő is belőle. Itt a legalsó az:
http://metaldetector.hu/magnum.html#keresofej Bár az is igaz, hogy nem nagyon reklámozom.
Az ilyeneket igencsak elhanyagoltam, jogos a kritika, hogy nincsenek képek, stb.
A MAGNUM-hoz most négyféle keresőfej létezik: 19x12 cm-es, 28x22 cm-es, 41 cm átmérőjű kerek, és a régi 25 cm átmérőjű kerek fej. A következő a 36x28 cm-es.
Tavaly csak az új BRUTUS szonda készült el, ez az egy ami érdemleges fejlesztésnek mondható, úgyhogy idén belehúzok
BRUTUS: Ez az új szonda nem abban új, hogy kisebb, mert elegendő lett volna két tekercset merőlegesen elhelyezni, ahogy az ilyen szondáknál szokás, és ráfogni, hogy ez egy nagy újdonság. Ennyi erővel két MAGNUM keresőfejet rá lehet szerelni egy rúdra, és az is egy mélykereső.
Ami új, az a variálhatósága, mivel a tekercsek forgathatók. Háromféle elrendezésben használható a két tekercs: lehet széles, lehet keskeny, illetve a keskeny beállításnál a hátulsó tekercset fel is lehet húzni és megdönteni, így nem lóg le hátul. Mindez azért ilyen, hogy nehezen hozzáférhető helyeken is lehessen használni, illetve így sokkal könnyebben szállítható. Egyben ez sötétszürke is, mivel a legrégebbi verzió fehér színe sokaknak nem tetszett.
Tavalyelőtt szeptember óta létezik az eredeti BRUTUS sötétszürke verziója, ami mechanikailag is sokkal stabilabb mint a régi fehér, ami már nincs gyártásban.
Úgy tűnik, jó lesz ez a Cobrához is, de a Silver Starhoz egész biztosan jó, mivel utóbbinak létezik egy mélykeresős verziója is, ami csak építési leírás formájában jelent meg, én magam csak a kísérleti példányt készítettem el a szerzőtársammal közösen. De a BRUTUS lehet egy önálló, komplett mélykereső is a Silver Star műszerdobozával kiegészítve. A mérések szerint a jelenleginél sokkal kisebb méretű kísérleti verzió is sokkal jobb teljesítményt nyújt, mint a hasonló felépítésű TM-808. Viszont a MAGNUM-hoz, a Cobrához és a Silver Starhoz is más-más tekercsekre van szükség.
Szoftver: A gyorsított verziót egyszer már megcsináltam, de aztán félbemaradt, mert minden hordozható PC-m tönkrement. Az a lényeg, hogy az öt vonallal jelképezett öt különböző sebességű szoftveres fémkeresők eredetileg csak akkor adnak jelzést, ha a fémtárgy érzékelése már befejeződött. Amíg érzékeli a műszer a fémet, addig gyűjti az adatokat, majd ezeket feldolgozva jelez. Diszkrimináció szempontjából ez a legjobb. A hagyományos megoldás szerint viszont akkor jeleznek a fémkeresők, amikor a fémről jövő jelzés jelentősen csökkenni kezd, tehát nem várják meg, hogy véget érjen. Előbbi a MAGNUM-ban igen stabil, de a lassúbb működés miatt a negyedik, pláne az ötödik vonásnál sokakat zavar a késleltetés. Az utóbbi, gyorsabb működést is tudja elvileg, de össze kell hozni az automata váltóval. Most már meglesz ez is, van új, hordozható mini PC-m, amivel terepen is lehet programozni. Lehet, hogy olyan lesz, mint a Cobra, ami egy kicsit még "trükkösebb" a mélyre látó "Large" üzemmódban.
Illetve ehhez kapcsolódóan van még egy olyan megoldás, hogy a sokak által használt "konzervdoboz szűrés" trükköt helyből is tudja. Ez azt jelenti, hogy a diszkrimináció lehet erős jelzések esetén sokkal erősebb is.
Folyt. köv.