Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Fémkereső átalakítás, javítás

Fémkereséshez való eszközök
Avatar
Eugen
Százados
Százados
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 19:26
Status: Offline

Re: Eladó fémkereső, tartozék, kellék

Hozzászólás Szerző: Eugen » 2015. szeptember 11., péntek 13:39

seipai írta:Külső hangszórós Delta Argust keresek megvételre!
Én így oldottam meg egy zsebrádió átalakításával, a végerősítő használatával egyszerűen.
IMG_20141027_100815.jpg
IMG_20141027_100815.jpg (457.34 KiB) Megtekintve 20101 alkalommal
IMG_20141027_100804.jpg
IMG_20141027_100804.jpg (434.52 KiB) Megtekintve 20101 alkalommal
IMG_20141027_100758.jpg
IMG_20141027_100758.jpg (466.02 KiB) Megtekintve 20101 alkalommal



Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Eladó fémkereső, tartozék, kellék

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2015. szeptember 11., péntek 14:23

Ügyes! Bármilyen kis aktív kihangosítós kütyü is jó lehet ilyenre.



Avatar
Eugen
Százados
Százados
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 19:26
Status: Offline

Re: Eladó fémkereső, tartozék, kellék

Hozzászólás Szerző: Eugen » 2015. szeptember 11., péntek 15:44

Gabor írta:Ügyes! Bármilyen kis aktív kihangosítós kütyü is jó lehet ilyenre.
Természetesen, de ez volt kéznél. Meg lehet oldani a Delta végerősítőjével is, de ez gyorsabb és egyszerűbb volt. Nem buheráltam bele. ;)



Avatar
kis-vakond
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:39
Status: Offline

Re: Eladó fémkereső, tartozék, kellék

Hozzászólás Szerző: kis-vakond » 2015. szeptember 11., péntek 18:20

Hali.
Igaz már inkább a deltás topikba való,de az előzőekhez kapcsolódóan.
Nokia autós telefonkihangosító hangszóró,markolatba tűzve :D és csak úgy tolja az arcomba a jelet :)
Igaz,+ 20dkg,de erdőben,bozótosban hasznos. :)
http://kepfeltoltes.hu/view/150911/delt ... es.hu_.jpg
--kv--



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Eladó fémkereső, tartozék, kellék

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2015. szeptember 12., szombat 6:04

kis-vakond írta:Hali.
Igaz már inkább a deltás topikba való,de az előzőekhez kapcsolódóan.
Nokia autós telefonkihangosító hangszóró,markolatba tűzve :D és csak úgy tolja az arcomba a jelet :)
Igaz,+ 20dkg,de erdőben,bozótosban hasznos. :)
http://kepfeltoltes.hu/view/150911/delt ... es.hu_.jpg
--kv--
jó ez a barkácsolás de gyártóilag is bele lehetne ezt az apróságot épiteni ennyi pénzért..akkor talán nem kellene még cipelni a szokolrádiót :lol: :lol:



Avatar
Eugen
Százados
Százados
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 19:26
Status: Offline

Re: Eladó fémkereső, tartozék, kellék

Hozzászólás Szerző: Eugen » 2015. szeptember 12., szombat 7:34

ul69 írta:
kis-vakond írta:Hali.
Igaz már inkább a deltás topikba való,de az előzőekhez kapcsolódóan.
Nokia autós telefonkihangosító hangszóró,markolatba tűzve :D és csak úgy tolja az arcomba a jelet :)
Igaz,+ 20dkg,de erdőben,bozótosban hasznos. :)
http://kepfeltoltes.hu/view/150911/delt ... es.hu_.jpg
--kv--
jó ez a barkácsolás de gyártóilag is bele lehetne ezt az apróságot épiteni ennyi pénzért..akkor talán nem kellene még cipelni a szokolrádiót :lol: :lol:
Igazából az érmézéshez jobb a fejhallgató, jobban ki lehet hallani az apró jeleket aminél sok szép dolog jöhet.
Nem érdemes a dobozba beleépíteni a hangszórót, mert a hangszórómágnes befolyásolhatja a stabilitást, elhangolhatja a gépet.
Az egész egység árnyékolt!
A VH-hoz megfelelő így külön is.



Avatar
talentum
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:52
Status: Offline

Re: Eladó fémkereső, tartozék, kellék

Hozzászólás Szerző: talentum » 2015. szeptember 12., szombat 23:48

Eugen írta:
ul69 írta:
kis-vakond írta:Hali.
Igaz már inkább a deltás topikba való,de az előzőekhez kapcsolódóan.
Nokia autós telefonkihangosító hangszóró,markolatba tűzve :D és csak úgy tolja az arcomba a jelet :)
Igaz,+ 20dkg,de erdőben,bozótosban hasznos. :)
http://kepfeltoltes.hu/view/150911/delt ... es.hu_.jpg
--kv--
jó ez a barkácsolás de gyártóilag is bele lehetne ezt az apróságot épiteni ennyi pénzért..akkor talán nem kellene még cipelni a szokolrádiót :lol: :lol:
Igazából az érmézéshez jobb a fejhallgató, jobban ki lehet hallani az apró jeleket aminél sok szép dolog jöhet.
Nem érdemes a dobozba beleépíteni a hangszórót, mert a hangszórómágnes befolyásolhatja a stabilitást, elhangolhatja a gépet.
Az egész egység árnyékolt!
A VH-hoz megfelelő így külön is.
Szerintem nem megy ennyire vérre a dolog...
A legtöbb gépben, (legyen az akár analóg, akár digit jelfeldolgozású) benne van a hangszóró, és szinte mindenhol árnyékolatlanul...!
Egy keveset most is elgondolkoztam rajta, hogy hol is zavarhat vissza az elektronikába a mágneses mező állandó jelenléte,(hangszórómágnes) vagy akár a hangfrekvenciás elektromos komponenseké, amit a hangszórótekercs generál, de nem jutottam előbbre, alulképzett vagyok hozzá. De!.Szerintem... (tényleg csak magánvélemény)
Ez egy Urban Legend. Vagy feltételezés, ami nincs kivizsgálva. Vagy: egyszerűen egy sokak által jelzett igény finom elhárítása Bandi bá részéről, akinek így is sok a munkája, nem akar még a nyakába venni egy újabb megoldandó problémát. Ennyi.Pedig jó lenne, mert ...mert így nekünk kell:
gondolkodni
szerelgetni
forrasztgatni
szigszalagozni
20dkg-al többet hordozgatni
gépet elrondítani
gépet elb@xni, majd Bandihoz vinni javítani
telefonálgatni neki
ötleteket adni neki
könyörögni neki
esedezni neki
megharagudni rá
megbocsájtani neki
komfortosabb gépekről álmodozni
annyiban maradni.

Pedig nem egy nagy durranás a megoldás.
Nekem benn van a dobozban a hangszóró,( árnyékolás nélkül,) problémamentesen működik a delta végerősítőjének felhasználásával, annak minimális megváltoztatása révén,Bandibá bevonásával. Nincs plusz súly. Tehát én nem látok problémát a hangszóróbeépítésben, nem zavarog a gépem.
Jó dolog a füles, de valamikor mégsem... nem részletezném... én szeretem teljesen hallani a külvilágot a legtöbb esetben... L-)
Én így gondolom.


talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...

Avatar
Eugen
Százados
Százados
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 19:26
Status: Offline

Re: Eladó fémkereső, tartozék, kellék

Hozzászólás Szerző: Eugen » 2015. szeptember 13., vasárnap 7:51

Az írtam, hogy "befolyásolhatja a stabilitást, elhangolhatja a gépet"!
Nem feltételszerű, hogy így legyen. Neked sem a gyári dobozban van a hangszóró és nem az elektronika felett hanem hátrább.
Egy stabilan, néhány tized KHz frenkvenciára már erősen reagáló készülékbe - véleményem szerint - nem szabad az elektronikához túl közel tenni mágneses erőteret. A gyári dobozban nincs elég hely, hogy távolabb legyen a hangszóró. Itt közvetlen a panel felett tudna elhelyezkedni. Ha a Bandi tervezett volna bele, biztos vagyok benne, hogy nagyobb lett volna a doboz. A (Tesco) rádió súlya amit használok (érmézésre nem használom, fejhallgatóval megyek) elenyésző. De lehet, hogy a vékony gyerekeknek ez is számít. :D



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Eladó fémkereső, tartozék, kellék

Hozzászólás Szerző: tibike » 2015. szeptember 13., vasárnap 8:40

Szerintem ez csak egy elméleti duma, mert nem egy profi keresőben van így megoldva, és remélem a profi cégeknek - XP, Minelab, Tesoro stb.vannak anyira okos emberei, akik már rájöttek volna,ha a hangszóró bajt okozna....



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Eladó fémkereső, tartozék, kellék

Hozzászólás Szerző: Feri » 2015. szeptember 13., vasárnap 9:32

A hangszóró elsősorban nem az elektronikát zavarja közvetlenül, hanem a keresőfejen keresztül okoz zavart. A keresőfej dolga, hogy a változó mágneses teret érzékelje, és a hangszóró is gerjeszt ilyet amikor megszólal, mégpedig elég jelentőset. Az állandómágnes nem számít, erre egy fémkereső nem érzékeny, még a Föld mágneses tere se zavarhat be. Ha a hangszóró mágneses tere olyan frekvenciájú komponenst is tartalmaz, ami közel esik a fémkereséshez használt frekvenciához, akkor a fémkereső arra is reagál és gerjedés léphet fel vagy eltorzulhat a jelzés. Ezért állítható belül a hang frekvenciája hangszórós fémkeresőknél, ezt beállítják olyara, ami nem zavar. A másik zavaró jelenség az, hogy a hangszóró sok energiát fogyaszt amikor megszólal, ezért hirtelen leesik a telepfeszültség, ami ugyanígy visszahathat a fémkereső működésére. Ezért is kell jól stabilizálni a fémkereső belső tápfeszültségét. Szóval bonyolítja az elektronikát a hangszóró beépítése, plusz hely is kell neki, ki kell fúrni a dobozt stb.


www.metaldetector.hu

georg
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 10:46
Status: Offline

Re: Eladó fémkereső, tartozék, kellék

Hozzászólás Szerző: georg » 2015. szeptember 13., vasárnap 11:39

Én a deltához egy telefonhoz való vezetékes hangszóróval oldottam meg.
Saját aksija van ami kb 5-6 órát bír,és a vezetéknek köszönhetően nem kell a műszerdobozhoz közelre rögzíteni.
6 deka,ami jelentéktelen. :D

http://kepfeltoltes.hu/150913/Avantree_ ... es.hu_.jpg


XP Deus

Avatar
talentum
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:52
Status: Offline

Re: Eladó fémkereső, tartozék, kellék

Hozzászólás Szerző: talentum » 2015. szeptember 13., vasárnap 20:42

Eugen írta:Az írtam, hogy "befolyásolhatja a stabilitást, elhangolhatja a gépet"!
Nem feltételszerű, hogy így legyen. Neked sem a gyári dobozban van a hangszóró és nem az elektronika felett hanem hátrább.
Egy stabilan, néhány tized KHz frenkvenciára már erősen reagáló készülékbe - véleményem szerint - nem szabad az elektronikához túl közel tenni mágneses erőteret. A gyári dobozban nincs elég hely, hogy távolabb legyen a hangszóró. Itt közvetlen a panel felett tudna elhelyezkedni. Ha a Bandi tervezett volna bele, biztos vagyok benne, hogy nagyobb lett volna a doboz. A (Tesco) rádió súlya amit használok (érmézésre nem használom, fejhallgatóval megyek) elenyésző. De lehet, hogy a vékony gyerekeknek ez is számít. :D
Szia Fater!
Én is írtam, hogy a magánvéleményemnek adtam hangot, én azt tapasztaltam,amit leírtam, és egyenlőre még tartom.
Ahogy Feri is írta, a szondától való távolságot növelném inkább, és a speaker nem fog belerondítani az összképbe...
Egyébként elég egyszerű leárnyékolni azt.
Amúgy volt hangszóró a nyák felett (még a Bandi-féle fém műszerdobozban is !!! ) , semmi gond nem volt a gerjedéssel, elhangolódással.Hisz' írtam, máshol is megoldották már...
Igen, nagyobb doboz kellene, amit a kar alá kellene felrakni, könnyű lenne, és elég messze a fejtől, nem zavarná azt, példa lenne rá bőven, pl: XP Goldmaxx, Cobra stb.
Beleférne minden, hangszóró, elemek.(természetesen nem azért mert én így oldottam meg, hanem mert így logikus.) Nincs a deltánál egérmozi, minek legyen szem előtt, könyök alatt nem lengeted, inkább csak forgatod ...
Én csak a fejlesztések hiánya miatt dohogtam egy kicsit,miután látom, hogy lenne(van) rá igény ...mindenki mókányol, mert már a 21. században élünk, de mintha mégsem...és persze az alapvetően kitűnően működő gépeket nem akarják lecserélni másra, mert ismerik a tulajdonságait...inkább feljavítják a felhasználók, ahogy tudják.
Te tudod legjobban , hogy PL:milyen pitiáner semmi lóf@sz dolog lenne egy hatékony transmittert beleépíteni,(kb 10 alkatrészből), aki akarna fülesezni, kényelmesen tehetné, nem a zsinórt nyújtogatná..na mindegy ...Amíg van sok munkája Bandinak, nem érzi szükségességét a fejlesztéseknek.
Most már örülök, hogy nem a deltás topicot rondítottam tele, mert levetetnék az avataromat árulásért :D


talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...

Avatar
Eugen
Százados
Százados
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 19:26
Status: Offline

Re: Eladó fémkereső, tartozék, kellék

Hozzászólás Szerző: Eugen » 2015. szeptember 14., hétfő 7:27

talentum írta:
Eugen írta:Az írtam, hogy "befolyásolhatja a stabilitást, elhangolhatja a gépet"!...
Szia Fater!
Én is írtam, hogy a magánvéleményemnek adtam hangot,...
Szia Fiam!

A hozzászólásomat feltételes módban írtam! Nem tényszerű, hogy mindenkinél előfordul.
A Bandi igyekszik minden hibalehetőséget a minimálisra csökkenteni ezért ilyen egyszerű a Delta - Argus. Nem hiszem, hogy mindenki, (pl. én sem) kihangosítva szeret járkálni, nem beszélve arról, hogy az apró kis mélyebben fekvő vékony érmék rezdülését nem lehet kihangosítva kihallani. Még az sem mindegy, hogy milyen érzékenységű fülessel mászkál az ember. Amit a Bandi ad hozzá az a minimum, de eléggé jó.
Nem hiszem el, hogy egy kis pár dkg-os rádió, stb. hozzáépítése megviselné a karizmokat? Akkor hogyan ásnak egyesek? :D
Ha a Bandi mindent beleépítene akkor meg az lenne a baj, hogy magas az ára egy ilyen kitűnő magángyártású gépnek.
Meg kell békélni vele, hogy ezt így lehet megkapni, de bontás nélkül fejleszthető. ;) :D



Joe66
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2015. szeptember 19., szombat 20:29
Status: Offline

Re: Fémkereső átalakítás, javítás

Hozzászólás Szerző: Joe66 » 2015. szeptember 19., szombat 20:38

Szia Feri,.Egy kérdés.A honlapon látható számon veled lehet kapcsolatba lépni? Ugyanis,van egy gs-4 em,ami sajnos,az én hibámból elromlott.Fordítva kötöttem be az akkut,és sajnos a biztosíték már patkolva volt,és valami ott meg olvadt.Szóval,egy telefonon egyeztetett időpontban,ha neked is megfelel,személyesen vinném el egy szervizelésre.



Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Fémkereső átalakítás, javítás

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2015. szeptember 19., szombat 22:30

Rossz keresőt vennék jelképes összegért, lehet kínai is!



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Fémkereső átalakítás, javítás

Hozzászólás Szerző: Feri » 2015. szeptember 21., hétfő 17:21

Joe66 írta:Szia Feri,.Egy kérdés.A honlapon látható számon veled lehet kapcsolatba lépni? Ugyanis,van egy gs-4 em,ami sajnos,az én hibámból elromlott.Fordítva kötöttem be az akkut,és sajnos a biztosíték már patkolva volt,és valami ott meg olvadt.Szóval,egy telefonon egyeztetett időpontban,ha neked is megfelel,személyesen vinném el egy szervizelésre.
Igen, elhozod, kijavítom.


www.metaldetector.hu

Joe66
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2015. szeptember 19., szombat 20:29
Status: Offline

Re: Fémkereső átalakítás, javítás

Hozzászólás Szerző: Joe66 » 2015. szeptember 21., hétfő 18:21

Köszönöm.



Joe66
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2015. szeptember 19., szombat 20:29
Status: Offline

Re: Fémkereső átalakítás, javítás

Hozzászólás Szerző: Joe66 » 2015. szeptember 23., szerda 19:50

Szia Feri..Hibátlanul működik a gs..Köszönöm szépen mégegyszer.



Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Fémkereső átalakítás, javítás

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2015. szeptember 26., szombat 14:05

A Minelab fej csatlakozók 5 pólusú mikrofon/CB csatlakozókkal kompatibilisek?



Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Fémkereső átalakítás, javítás

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2015. szeptember 27., vasárnap 12:51

Az MD-met tuningolnám nagyobb vagy elliptikus fejjel, ugye koncentrikus 8" feje van, nekem elég a mélysége, viszont kis felületen megy le mélyebbre, ha jól tudom a kis Garett is ellipszis koncentrikus fejet használ. Valakinek olcsó 6KHz közeli eladó elliptikus vagy nagyobb koncentrikus keresőfeje van esetleg?



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Fémkereső átalakítás, javítás

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2015. szeptember 27., vasárnap 12:56

Gabor írta:Az MD-met tuningolnám nagyobb vagy elliptikus fejjel, ugye koncentrikus 8" feje van, nekem elég a mélysége, viszont kis felületen megy le mélyebbre, ha jól tudom a kis Garett is ellipszis koncentrikus fejet használ. Valakinek olcsó 6KHz közeli eladó elliptikus vagy nagyobb koncentrikus keresőfeje van esetleg?
a garrettnek teljesen más a menetszáma stb.a gyári fejeket felejtsd el nem jók hozzá.régebben gyakoroltam rajta.ha csinálsz másik fejet több menetszámmal javul a mélysége de romlik a szelektálása.télen ha ráérsz barkácsolhatsz hozzá de inkább nézzél egy olcsó gépet :D



Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Fémkereső átalakítás, javítás

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2015. szeptember 27., vasárnap 13:21

Ha az ellenállása keveset tér el, akkor sem használható? Nem lesz stabil? Nekem inkább a felület lenne lényeges, szemetes helyen használható ez a kis koncentrikus fej, de kis felületen megy le a mélyebbre, az érzékelési felületet növelném. MD-6009 ez ugye elvileg VLF simán, tehát DD fejet nem tudna kezelni.



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Fémkereső átalakítás, javítás

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2015. szeptember 27., vasárnap 13:31

Gabor írta:Ha az ellenállása keveset tér el, akkor sem használható? Nem lesz stabil? Nekem inkább a felület lenne lényeges, szemetes helyen használható ez a kis koncentrikus fej, de kis felületen megy le a mélyebbre, az érzékelési felületet növelném. MD-6009 ez ugye elvileg VLF simán, tehát DD fejet nem tudna kezelni.
a belső kis tekercs a vevő azon nincs mit növelni nagyobbra..nem az ellenállása számit igazán a tekercseknek ha nem az indukciója.menetszámmal mérettel változik.tipusonként más.elméletileg ha találnál hozzá hasonló induktivitású DD fejet az is működne..azért arra nagyon vigyáznak a gyártók hogy ne legyenek egymással kompatibilisek a fejek.még márkán belül se.ha mást nem a csatlakozó más rajtuk :lol: :lol: pl a garrettek vevő tekercse 2.3mh körüli minden tipusnál adótekercse 1.55mh de a csatlakozó az szinte minden más ne hogy jól érezd magad :lol: :lol: :lol: sajna ha felületet akarsz másik gépet kell venned



Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Fémkereső átalakítás, javítás

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2015. szeptember 27., vasárnap 13:47

Igen kicsi a belső vevő, ezért elliptikus formát használnak, hogy növeljék a lefedett területet, a koncentrikusban általában 2 adótekercset használnak nem? Az enyémen még csatlakozó sincs, azt megoldanám, ha találnék áramköri rajzot róla :D



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Fémkereső átalakítás, javítás

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2015. szeptember 27., vasárnap 22:24

Gabor írta:Igen kicsi a belső vevő, ezért elliptikus formát használnak, hogy növeljék a lefedett területet, a koncentrikusban általában 2 adótekercset használnak nem? Az enyémen még csatlakozó sincs, azt megoldanám, ha találnék áramköri rajzot róla :D
leiron neked a folyamatot mielőtt hozzákezdessz bármihez.jelenleg talán 15-20 cm amit lefed a fej.talán van esélyed épiteni 30cm körüli DD tekercset hozzá ha ügyes vagy és kitartó.mikor kész rájössz hogy ez is nagyon kicsi és mikor kiszámolod mennyibe került rájössz hogy azért a pénzért már egész jó gépet tudtál volna venni :lol: :lol: :lol: ha még is belevágsz próbáld megmérni a tekercsek indukcióját.ha ez sikerült irjál majd segitek :D



Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Fémkereső átalakítás, javítás

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2015. szeptember 27., vasárnap 22:40

ul69 írta:
Gabor írta:Igen kicsi a belső vevő, ezért elliptikus formát használnak, hogy növeljék a lefedett területet, a koncentrikusban általában 2 adótekercset használnak nem? Az enyémen még csatlakozó sincs, azt megoldanám, ha találnék áramköri rajzot róla :D
leiron neked a folyamatot mielőtt hozzákezdessz bármihez.jelenleg talán 15-20 cm amit lefed a fej.talán van esélyed épiteni 30cm körüli DD tekercset hozzá ha ügyes vagy és kitartó.mikor kész rájössz hogy ez is nagyon kicsi és mikor kiszámolod mennyibe került rájössz hogy azért a pénzért már egész jó gépet tudtál volna venni :lol: :lol: :lol: ha még is belevágsz próbáld megmérni a tekercsek indukcióját.ha ez sikerült irjál majd segitek :D

Nekem 30cm körüli elég lenne, volt már másik keresőm, többféle fejjel ;) . Építeni nem szeretnék, mivel tudom, hogy nagy munka és nem olcsók az alapanyagok, macerás lenne kézzel tekercselni litze huzalt + epoxyval kiönteni, hogy ne legyen mikrofóniás. Olcsó LCR mérőket már nézegetek, jobb lenne, egy olcsó gyári fej, ami kb. passzol a géphez :D



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Fémkereső átalakítás, javítás

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2015. szeptember 27., vasárnap 22:44

Gabor írta:
ul69 írta:
Gabor írta:Igen kicsi a belső vevő, ezért elliptikus formát használnak, hogy növeljék a lefedett területet, a koncentrikusban általában 2 adótekercset használnak nem? Az enyémen még csatlakozó sincs, azt megoldanám, ha találnék áramköri rajzot róla :D
leiron neked a folyamatot mielőtt hozzákezdessz bármihez.jelenleg talán 15-20 cm amit lefed a fej.talán van esélyed épiteni 30cm körüli DD tekercset hozzá ha ügyes vagy és kitartó.mikor kész rájössz hogy ez is nagyon kicsi és mikor kiszámolod mennyibe került rájössz hogy azért a pénzért már egész jó gépet tudtál volna venni :lol: :lol: :lol: ha még is belevágsz próbáld megmérni a tekercsek indukcióját.ha ez sikerült irjál majd segitek :D

Nekem 30cm körüli elég lenne, volt már másik keresőm, többféle fejjel ;) . Építeni nem szeretnék, mivel tudom, hogy nagy munka és nem olcsók az alapanyagok, macerás lenne kézzel tekercselni litze huzalt + epoxyval kiönteni, hogy ne legyen mikrofóniás. Olcsó LCR mérőket már nézegetek, jobb lenne, egy olcsó gyári fej, ami kb. passzol a géphez :D
mikor láttál olcsó fejet? :lol: ha másik gép fejét akarod ráépiteni akkor is meg kell mérned a gyári indukcióját.ha találsz kb olyan értékű másik fejet talán az alkalmas lehet.erre az esély annyi mint hogy engedélyt kapj keresőzni :lol: :lol:



Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Fémkereső átalakítás, javítás

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2015. szeptember 27., vasárnap 22:46

ul69 írta:
Gabor írta:
ul69 írta:
Gabor írta:Igen kicsi a belső vevő, ezért elliptikus formát használnak, hogy növeljék a lefedett területet, a koncentrikusban általában 2 adótekercset használnak nem? Az enyémen még csatlakozó sincs, azt megoldanám, ha találnék áramköri rajzot róla :D
leiron neked a folyamatot mielőtt hozzákezdessz bármihez.jelenleg talán 15-20 cm amit lefed a fej.talán van esélyed épiteni 30cm körüli DD tekercset hozzá ha ügyes vagy és kitartó.mikor kész rájössz hogy ez is nagyon kicsi és mikor kiszámolod mennyibe került rájössz hogy azért a pénzért már egész jó gépet tudtál volna venni :lol: :lol: :lol: ha még is belevágsz próbáld megmérni a tekercsek indukcióját.ha ez sikerült irjál majd segitek :D

Nekem 30cm körüli elég lenne, volt már másik keresőm, többféle fejjel ;) . Építeni nem szeretnék, mivel tudom, hogy nagy munka és nem olcsók az alapanyagok, macerás lenne kézzel tekercselni litze huzalt + epoxyval kiönteni, hogy ne legyen mikrofóniás. Olcsó LCR mérőket már nézegetek, jobb lenne, egy olcsó gyári fej, ami kb. passzol a géphez :D
mikor láttál olcsó fejet? :lol: ha másik gép fejét akarod ráépiteni akkor is meg kell mérned a gyári indukcióját.ha találsz kb olyan értékű másik fejet talán az alkalmas lehet.erre az esély annyi mint hogy engedélyt kapj keresőzni :lol: :lol:
Valami kínai MD fejet vennék, azok általában hasonló felépítésűek és olcsók ;)



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Fémkereső átalakítás, javítás

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2015. szeptember 28., hétfő 0:12

Gabor írta:
ul69 írta:
Gabor írta:
ul69 írta:
Gabor írta:Igen kicsi a belső vevő, ezért elliptikus formát használnak, hogy növeljék a lefedett területet, a koncentrikusban általában 2 adótekercset használnak nem? Az enyémen még csatlakozó sincs, azt megoldanám, ha találnék áramköri rajzot róla :D
leiron neked a folyamatot mielőtt hozzákezdessz bármihez.jelenleg talán 15-20 cm amit lefed a fej.talán van esélyed épiteni 30cm körüli DD tekercset hozzá ha ügyes vagy és kitartó.mikor kész rájössz hogy ez is nagyon kicsi és mikor kiszámolod mennyibe került rájössz hogy azért a pénzért már egész jó gépet tudtál volna venni :lol: :lol: :lol: ha még is belevágsz próbáld megmérni a tekercsek indukcióját.ha ez sikerült irjál majd segitek :D

Nekem 30cm körüli elég lenne, volt már másik keresőm, többféle fejjel ;) . Építeni nem szeretnék, mivel tudom, hogy nagy munka és nem olcsók az alapanyagok, macerás lenne kézzel tekercselni litze huzalt + epoxyval kiönteni, hogy ne legyen mikrofóniás. Olcsó LCR mérőket már nézegetek, jobb lenne, egy olcsó gyári fej, ami kb. passzol a géphez :D
mikor láttál olcsó fejet? :lol: ha másik gép fejét akarod ráépiteni akkor is meg kell mérned a gyári indukcióját.ha találsz kb olyan értékű másik fejet talán az alkalmas lehet.erre az esély annyi mint hogy engedélyt kapj keresőzni :lol: :lol:
Valami kínai MD fejet vennék, azok általában hasonló felépítésűek és olcsók ;)
van az a pénz amiért találsz nagyfejű kinait esetleg kinai nőt aki elvállalja hogy fémkereső :lol: :lol: viszont sok rizsába fog fájni :lol:
a világtörténelemben már próbáltak ólomból aranyat fából vaskarikát és szarból várat épiteni.ez egyedül Kőműves Kelemennek sikerült a többiek elbuktak :lol: :lol: :lol:



rocco
Százados
Százados
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 18:12
Status: Offline

Re: Fémkereső átalakítás, javítás

Hozzászólás Szerző: rocco » 2015. szeptember 28., hétfő 8:17

Sziasztok!
X-terra 305el valakinek van tapasztalata..esetleg nagy fejjel használta már valaki???Mennyire érdemes beruházni rá és mennyivel hatékonyabb a gyári ddnél???
Előre is köszi az infót ;)



Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Fémkereső átalakítás, javítás

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2015. szeptember 28., hétfő 10:46

rocco írta:Sziasztok!
X-terra 305el valakinek van tapasztalata..esetleg nagy fejjel használta már valaki???Mennyire érdemes beruházni rá és mennyivel hatékonyabb a gyári ddnél???
Előre is köszi az infót ;)
Szia!
Nekem volt ilyen, jó kis gép.
A gyári fej az koncentrikus 7,5kHz. Nekem a 10,5" kerek DD 18,75kHz fejet nem tudta rendesen kezelni sajnos, másoknál is volt ilyen probléma, hiába vettem vissza az érzékenységet a szelektálása folyamatosan fals jelet adott :( , a gyári fejjel pontos és jól használható gép!



Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Fémkereső átalakítás, javítás

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2015. szeptember 28., hétfő 10:56

ul69 írta:
Gabor írta:
ul69 írta:
Gabor írta:
ul69 írta:
Gabor írta:Igen kicsi a belső vevő, ezért elliptikus formát használnak, hogy növeljék a lefedett területet, a koncentrikusban általában 2 adótekercset használnak nem? Az enyémen még csatlakozó sincs, azt megoldanám, ha találnék áramköri rajzot róla :D
leiron neked a folyamatot mielőtt hozzákezdessz bármihez.jelenleg talán 15-20 cm amit lefed a fej.talán van esélyed épiteni 30cm körüli DD tekercset hozzá ha ügyes vagy és kitartó.mikor kész rájössz hogy ez is nagyon kicsi és mikor kiszámolod mennyibe került rájössz hogy azért a pénzért már egész jó gépet tudtál volna venni :lol: :lol: :lol: ha még is belevágsz próbáld megmérni a tekercsek indukcióját.ha ez sikerült irjál majd segitek :D

Nekem 30cm körüli elég lenne, volt már másik keresőm, többféle fejjel ;) . Építeni nem szeretnék, mivel tudom, hogy nagy munka és nem olcsók az alapanyagok, macerás lenne kézzel tekercselni litze huzalt + epoxyval kiönteni, hogy ne legyen mikrofóniás. Olcsó LCR mérőket már nézegetek, jobb lenne, egy olcsó gyári fej, ami kb. passzol a géphez :D
mikor láttál olcsó fejet? :lol: ha másik gép fejét akarod ráépiteni akkor is meg kell mérned a gyári indukcióját.ha találsz kb olyan értékű másik fejet talán az alkalmas lehet.erre az esély annyi mint hogy engedélyt kapj keresőzni :lol: :lol:
Valami kínai MD fejet vennék, azok általában hasonló felépítésűek és olcsók ;)
van az a pénz amiért találsz nagyfejű kinait esetleg kinai nőt aki elvállalja hogy fémkereső :lol: :lol: viszont sok rizsába fog fájni :lol:
a világtörténelemben már próbáltak ólomból aranyat fából vaskarikát és szarból várat épiteni.ez egyedül Kőműves Kelemennek sikerült a többiek elbuktak :lol: :lol: :lol:

Nem várok csodát!!! Szeretek barkácsolni, kisebb módosítással, ha növelni tudnám az olcsó MD vevőfelületét másik tekercsel, az jó volna :-h



rocco
Százados
Százados
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 18:12
Status: Offline

Re: Fémkereső átalakítás, javítás

Hozzászólás Szerző: rocco » 2015. szeptember 28., hétfő 20:45

Gabor írta:
rocco írta:Sziasztok!
X-terra 305el valakinek van tapasztalata..esetleg nagy fejjel használta már valaki???Mennyire érdemes beruházni rá és mennyivel hatékonyabb a gyári ddnél???
Előre is köszi az infót ;)
Szia!
Nekem volt ilyen, jó kis gép.
A gyári fej az koncentrikus 7,5kHz. Nekem a 10,5" kerek DD 18,75kHz fejet nem tudta rendesen kezelni sajnos, másoknál is volt ilyen probléma, hiába vettem vissza az érzékenységet a szelektálása folyamatosan fals jelet adott :( , a gyári fejjel pontos és jól használható gép![/quote
köszi a tapasztalat megosztást ;)



M'XT
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2015. július 18., szombat 16:00
Status: Offline

Re: Fémkereső átalakítás, javítás

Hozzászólás Szerző: M'XT » 2015. szeptember 29., kedd 17:05

rocco írta:Sziasztok!
X-terra 305el valakinek van tapasztalata..esetleg nagy fejjel használta már valaki???Mennyire érdemes beruházni rá és mennyivel hatékonyabb a gyári ddnél???
Előre is köszi az infót ;)
Mit takar egész pontosan a nagy fej?



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Fémkereső átalakítás, javítás

Hozzászólás Szerző: tibike » 2015. szeptember 29., kedd 17:25

A nagy fej az annyit jelent mind amikor Móricka mondja az anyának hogy a gyerekek kinevetik, mert nagy a feje. Az anya meg odaszól: ne búsúlj Móricka, fogd a sapkádat és hozzál bele a pincéből 5 kiló krumplit....



mj620
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 6:58
Status: Offline

Re: Fémkereső átalakítás, javítás

Hozzászólás Szerző: mj620 » 2015. október 29., csütörtök 21:30

Sziasztok.

Sef fej kábele meg van törve alulról.
Van ennek valami komolyabb árnyékolása?
Meg akarom vágni a külső borítást rajta és meg forrasztani amelyik meg van törve.



June
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2015. október 30., péntek 9:34
Status: Offline

Re: Fémkereső átalakítás, javítás

Hozzászólás Szerző: June » 2015. október 30., péntek 9:36

Sziasztok!
Tesorosoknak egy kis modding 5-7cm+.... http://www.treasurelinx.com/uploads/Tes ... GB_Mod.pdf



buktaede
Status: Offline

Re: Fémkereső átalakítás, javítás

Hozzászólás Szerző: buktaede » 2015. október 30., péntek 16:21

Üdv!

Abban kérném a segítségeteket, hogy garrett gépre hogyan, miből tudnék applikálni kartámaszt, mert eltörött. Mindenféle sufnitunning megoldás érdekel, a lényeg, hogy jó erős legyen.

Köszönöm!



Avatar
templomos
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 21:05
Tartózkodási hely: Heves-megye
Status: Offline

Re: Fémkereső átalakítás, javítás

Hozzászólás Szerző: templomos » 2015. október 30., péntek 16:49

buktaede írta:Üdv!

Abban kérném a segítségeteket, hogy garrett gépre hogyan, miből tudnék applikálni kartámaszt, mert eltörött. Mindenféle sufnitunning megoldás érdekel, a lényeg, hogy jó erős legyen.

Köszönöm!
Nekem a Garrett-en még Retrofób kolléga ,készítette most nem mondom mennyi cm átmérőjű műanyag csövet vágott el hosszában majd 2 csavarral rögzítette persze a gyári lyukhoz .Fasza sőt nagyon jó ;)



Avatar
templomos
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 21:05
Tartózkodási hely: Heves-megye
Status: Offline

Re: Fémkereső átalakítás, javítás

Hozzászólás Szerző: templomos » 2015. október 30., péntek 17:32




Válasz küldése Előző témaKövetkező téma