Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

XP

Fémkereséshez való eszközök
Nowy
Százados
Százados
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2015. július 19., vasárnap 22:02
Status: Offline

Re: XP

Hozzászólás Szerző: Nowy » 2017. január 7., szombat 22:34

A gyárival tudsz szinte max érzékenységen menni,egyik ismerősnek volt ultimate fej,de nem tudott max érzékenységen menni vele mert ciripelt,így nem tudom mennyit tudhat többet egy gyári max érzékenységű fejnél.

norman írta:
shadow20 írta:
norman írta:Ezekről a fejekről van valakinek tapasztalata?Mivel jobb vagy rosszabb a gyári ekkora méretű XP fejektől?

http://www.nuggets.at/NEL-BIG-XP-GoldMa ... -395x45-cm


Még régen itt vettem Big Nel fejet az At Pro- ra, de irgalmatlan nehéz volt!! Csináltam hámot is, de az sem ért semmit!
Pedig pont azt emlegetik hogy milyen könnyűek.A Big fejet Én is néztem de az irgalmatlan nagy is.Igaz olcsóbb mint a gyári ekkora xp fej de nem tudom azonkívül jobb-e.
A Nel Tornádót nézegetem még.Az is jónak tűnik.



Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 686
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: XP

Hozzászólás Szerző: norman » 2017. január 8., vasárnap 9:01

Nowy írta:A gyárival tudsz szinte max érzékenységen menni,egyik ismerősnek volt ultimate fej,de nem tudott max érzékenységen menni vele mert ciripelt,így nem tudom mennyit tudhat többet egy gyári max érzékenységű fejnél.

norman írta:
shadow20 írta:
norman írta:Ezekről a fejekről van valakinek tapasztalata?Mivel jobb vagy rosszabb a gyári ekkora méretű XP fejektől?

http://www.nuggets.at/NEL-BIG-XP-GoldMa ... -395x45-cm


Még régen itt vettem Big Nel fejet az At Pro- ra, de irgalmatlan nehéz volt!! Csináltam hámot is, de az sem ért semmit!
Pedig pont azt emlegetik hogy milyen könnyűek.A Big fejet Én is néztem de az irgalmatlan nagy is.Igaz olcsóbb mint a gyári ekkora xp fej de nem tudom azonkívül jobb-e.
A Nel Tornádót nézegetem még.Az is jónak tűnik.
Köszi a választ.
Igen ez tény hogy maxra állítva sem gerjed a gyári fej.
Ami még érdekes hogy hogy a plusz százalék melyik "gyári"fejhez mérten vonatkozik?Szerintem az eredeti fejnek a 22.5 ös számít.A 27 es már mélyebbre lát valamennyivel.


:?:

Nowy
Százados
Százados
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2015. július 19., vasárnap 22:02
Status: Offline

Re: XP

Hozzászólás Szerző: Nowy » 2017. január 8., vasárnap 13:05

Jó kérdés,ezt én sem tudom melyik fejhez mérten lát lejjebb. Ezt is érdekes lenne tudni. :D
norman írta:
Nowy írta:A gyárival tudsz szinte max érzékenységen menni,egyik ismerősnek volt ultimate fej,de nem tudott max érzékenységen menni vele mert ciripelt,így nem tudom mennyit tudhat többet egy gyári max érzékenységű fejnél.

norman írta:
shadow20 írta:
norman írta:Ezekről a fejekről van valakinek tapasztalata?Mivel jobb vagy rosszabb a gyári ekkora méretű XP fejektől?

http://www.nuggets.at/NEL-BIG-XP-GoldMa ... -395x45-cm


Még régen itt vettem Big Nel fejet az At Pro- ra, de irgalmatlan nehéz volt!! Csináltam hámot is, de az sem ért semmit!
Pedig pont azt emlegetik hogy milyen könnyűek.A Big fejet Én is néztem de az irgalmatlan nagy is.Igaz olcsóbb mint a gyári ekkora xp fej de nem tudom azonkívül jobb-e.
A Nel Tornádót nézegetem még.Az is jónak tűnik.
Köszi a választ.
Igen ez tény hogy maxra állítva sem gerjed a gyári fej.
Ami még érdekes hogy hogy a plusz százalék melyik "gyári"fejhez mérten vonatkozik?Szerintem az eredeti fejnek a 22.5 ös számít.A 27 es már mélyebbre lát valamennyivel.



Avatar
yoember
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 11:40
Status: Offline

Re: XP

Hozzászólás Szerző: yoember » 2017. április 29., szombat 15:19

Valaki kérte az XP Goldmaxx Power kézikönyvet.
Az XP honlapján található user manual 5., 6., 9. fejezetének fordítása itt található:

http://s1.toldacuccot.hu/letoltes?sid=7 ... agyar.docx

Az oldalszámok az angol verzióra utalnak.



Solidus
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2016. június 5., vasárnap 21:41
Status: Offline

Re: XP

Hozzászólás Szerző: Solidus » 2017. december 26., kedd 7:22

Vásárolnék minimálisan, keveset használt Gold Maxx Power - 18 kHz - gyári nagy fejet, 36x30-cm vagy 38x45-cm max. január végéig, február elejéig.
Leharcolt, javított, hibával rendelkező nem érdekel. Mivel volt már ebből problémám, titkolt hibával rendelkező darab sem érdekel, használtam sokáig ezeket, kiszűröm ha valami nem oké. Nem mindenáron akarok használtat venni, de hátha van valakinek fölösbe és kellene neki pénz. Lehetőleg 2015 után készült darab érdekel. %%-
Keressetek személyes üzenetben jó minőségű fotóval. Fotót kérek a kábelkimenetről, csatlakozóról oldalról fotózva és fejvédő nélkül a tekercs aljáról.



peu305
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2017. december 27., szerda 11:57
Status: Offline

Re: XP

Hozzászólás Szerző: peu305 » 2018. január 2., kedd 15:57

XP Adventis 2 - gyári fejjel, ki használ ilyet (gyári fejjel)? Vélemény? Mire ajánlanátok ezt a gépet, illetve más (értékű) géppel összehasonlítható? (pozitív/negatív értelemben is)

Esetleg XP ADX 150?

Köszönöm.



kézi
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 290
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:50
Status: Offline

Re: XP

Hozzászólás Szerző: kézi » 2018. január 3., szerda 11:56

XP deus eladó, 28cm fej, sw4 füles,gyári szár,töltö szett,

1 éves,dobozában magyar garanciás,, 240 e

22,5cm fehér DD fej,15khz,30khz,55khz,

ez a fej 2 hónapos garanciás,,ez külön is eladó,, 80 e

Tel-06-20-322-8690



allando
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2016. szeptember 7., szerda 20:16
Status: Offline

Re: XP

Hozzászólás Szerző: allando » 2018. január 3., szerda 14:09

peu305 írta:XP Adventis 2 - gyári fejjel, ki használ ilyet (gyári fejjel)? Vélemény? Mire ajánlanátok ezt a gépet, illetve más (értékű) géppel összehasonlítható? (pozitív/negatív értelemben is)

Esetleg XP ADX 150?

Köszönöm.
Hello. Az elozo gepem adventis 2 volt.
Errol valtottam makro racerre. Eg es fold.
Az xp sajna sok mindent elhagy. Ha melysegre mesz a felso 10 centit kihagyja.
Ha szelektalsz akkor a melysege odavesz.
Romazni, militarizni jo de.... Ebben az arban jobb gepet talalsz.. Ja es megegy. Nagyon erzekeny a vizes fure. Illetve az elektronokaval valami nincs rendbe mert ha a piacon korbenezel az elado gepek kozul sok a mokult gep. Ilyen olyan atforrasztasok. Indito potik stb...
Lehet most sokan leszolnak de en nem valtanek vissza xp re a makro utan....( regota keresozom es sok gepem volt igy ez sajat tapasztalat)


An unidentified coin is a piece of metal. An identified coin is a piece of history.
Kb magyarul: Egy azonosítatlan érme, csak egy darab fém - egy azonosított érme egy darab történelem.

Solidus
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2016. június 5., vasárnap 21:41
Status: Offline

Re: XP

Hozzászólás Szerző: Solidus » 2018. január 3., szerda 19:00

Sziasztok. Az Adventist egyáltalán nem ajánlom érmézésre. Nem arra való. Gyakorlatilag egy nem túl bevált gép mindamellett hogy ez volt az xp egyik első konstrukciója 18 évvel ezelőtt. Pontosabban a mai elvárásoknak az én szemszögemből nem felel meg. Ezelőtt közel 20 évvel viszont még csak a szárnyaikat bontogatták a detektorgyártók többsége, javarészt butácska detektorok voltak kivéve pl. White's detektorokat pl 6000 di pro széria típusai de ők sem láttak olyan nagyon mélyre, ezeket mindenféleképpen felülmúlta az Adventis , ennek köszönheti régi hirnevét de a mai piacot tekintve s a masszív árát ez kevés. Analog detektorok között még mindig a legújabb szériás Gold maxx powerre teszem a voksom , a gyári 22.5cm - nél nagyobb fejjel. Nekem sok gép után sokat bizonyított. 8 évet nyúztam majd minden nap, sárba - porba. Ez nyugdíjba ment -egyébként semmi baja- s megvettem a legújabb verzióját vezeték nélküli fülessel. Kényelmes a Deus szár, nagyon jó a gép. De mindenki másra esküdik. Most nagyon mennek ezek a Makrok meg Nokták de egy valamire való elektro szaki sírva menekül ha meglátja. Én is menekültem a teljesen gagyi minőségtől. Mint egy jobb tudással rendelkező 50 eurós kínai MD. S még valami. Ahol nincs semmi ott soha nem is lesz. :)



zoli87
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2015. július 14., kedd 19:47
Status: Offline

Re: XP

Hozzászólás Szerző: zoli87 » 2018. február 20., kedd 18:52

Sziasztok!Van valakinek esetleg xp goldmaxx-hoz magyar leírása?



Solidus
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2016. június 5., vasárnap 21:41
Status: Offline

Re: XP

Hozzászólás Szerző: Solidus » 2018. március 5., hétfő 16:48

Sziasztok
Vásároltam egy gyári xp 38x45 fejet gmp és szívesen fogadnék gyakorlati tapasztalatokból eredő hozzászólásokat azoktól akik jól ismerik ezt a fejet. Beállítások terén van bármi különösebb ajánlott opció a megszokottakhoz képest? Kb mennyivel dobja meg a gép tudását, mire számítsak? Természetesen kevésbé vasas területre szánom.
Köszönöm



Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 686
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: XP

Hozzászólás Szerző: norman » 2018. március 5., hétfő 17:06

solidus írta:Sziasztok
Vásároltam egy gyári xp 38x45 fejet gmp és szívesen fogadnék gyakorlati tapasztalatokból eredő hozzászólásokat azoktól akik jól ismerik ezt a fejet. Beállítások terén van bármi különösebb ajánlott opció a megszokottakhoz képest? Kb mennyivel dobja meg a gép tudását, mire számítsak? Természetesen kevésbé vasas területre szánom.
Köszönöm
Hali.Egy darabig hasznàltam.Olyan helyekre szàntam ahol volt valami ès pròbàlkoztam hàtha mèlyebben van mèg ez az.Nos az igazsàg az hogy semmit nem hozott a 27 es fej utàn.Jò a sùlyelosztàsa nem fàrasztò annyira hiàba nagy.Szàntòn lehet hogy jobb èn erdőben hasznàltam.A27 től nemigen tud többet csak nagyobb felületet làt.Èrdemes visszàbb venni az èrzèkenysèget.Silencer nulla
A ground pedig 10-11 òra.Ne a piros vonalra tedd!


:?:

Solidus
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2016. június 5., vasárnap 21:41
Status: Offline

Re: XP

Hozzászólás Szerző: Solidus » 2018. március 6., kedd 15:19

Szia Norman. Köszönöm hogy megosztottad az információidat. Azt sejtettem hogy apró tárgyak esetén számottevő különbség nem igazán lehet, főképp nagyobb felületű tárgyak megkeresésére szereztem be (kb befőttesüveg teteje méretű s attól nagyobb tárgyak).
Sajnos külföldi fórumokon sem találok róla érdemi információt.



Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 686
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: XP

Hozzászólás Szerző: norman » 2018. március 6., kedd 18:07

solidus írta:Szia Norman. Köszönöm hogy megosztottad az információidat. Azt sejtettem hogy apró tárgyak esetén számottevő különbség nem igazán lehet, főképp nagyobb felületű tárgyak megkeresésére szereztem be (kb befőttesüveg teteje méretű s attól nagyobb tárgyak).
Sajnos külföldi fórumokon sem találok róla érdemi információt.
Szìvesen.Talàn mèg annyi hogy jòval lassabban kell vele lengetni.Akkor max a mèlysèg.A lènyeg a ground minnèl jobban balra.Termèszetesen az is bezavar hogy nagy a fej ès egyszerre több dolog lehet alatta.Szerintem màr lejàrt területre jò ahol mèg sejtessz valamit,ès megàsod a fura kissè zavaros jeleket is.


:?:

attis
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2015. október 24., szombat 18:28
Status: Offline

Re: XP

Hozzászólás Szerző: attis » 2018. június 26., kedd 22:31

Üdv. Gmaxx II -eshez keresnék érmézö fejet. Esetleg csere 28 fej.



berti
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2019. május 4., szombat 18:19
Status: Offline

Re: XP

Hozzászólás Szerző: berti » 2020. július 17., péntek 20:36

Sziasztok ! Xp Adx 150 - ről van valakinek tapasztalata ?



luckyotter
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2017. január 10., kedd 14:14
Status: Offline

Re: XP

Hozzászólás Szerző: luckyotter » 2020. július 18., szombat 16:43

attis írta:
2018. június 26., kedd 22:31
Üdv. Gmaxx II -eshez keresnék érmézö fejet. Esetleg csere 28 fej.
Inkább megvenném én azt a Gmaxxot!



tejesember
Százados
Százados
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 21:19
Status: Offline

Re: XP

Hozzászólás Szerző: tejesember » 2020. július 19., vasárnap 18:52

Szerintem is egy nagyobb modelt válasz. Sok a használat detektor és van belőlük jó is.



kézi
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 290
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:50
Status: Offline

Re: XP

Hozzászólás Szerző: kézi » 2020. július 28., kedd 22:34

,



Lacek
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2019. május 1., szerda 20:56
Status: Offline

Re: XP

Hozzászólás Szerző: Lacek » 2021. április 16., péntek 21:40

TÁRGYTALAN. BESZERZÉS MEGTÖRTÉNT. :-)

Sziasztok keresek 27 es fejet gmp hez. Ha valakinek van jelezze. Köszönöm



reni80
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2020. április 23., csütörtök 6:47
Status: Offline

Re: XP

Hozzászólás Szerző: reni80 » 2022. február 23., szerda 14:24

IMG_20210313_132950.jpg
IMG_20210313_132950.jpg (9.27 MiB) Megtekintve 9290 alkalommal
Eladó elcssrélhető orx van valakinek? Csere tárgy simplex + és egy 70ccmes cpi husar robogó



gestike
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2015. szeptember 12., szombat 16:37
Status: Offline

Re: XP

Hozzászólás Szerző: gestike » 2022. június 16., csütörtök 13:41

Sziasztok.
Szeretnék kérni egy kis segítséget.2 db xp gmp táv fülessel hogy tud egymás közelében lengetni hogy ne zavarják egymást?Hiába kapcsolok át más frekvenciára,tíz méterről hallom hogy a nejem vasazik.
A másik kérésem az lenne hogy tudnátok valami megoldást alufóliára?Én már nem ások rá sokszor,de a nejem még kezdő és mindegyiket kiássa és közben a muterom csuklik.Köszönöm előre a segítségeteket.Üdv.gestike


Honi soit qui mal y pense

Avatar
András76
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2017. június 14., szerda 10:57
Status: Offline

Re: XP

Hozzászólás Szerző: András76 » 2022. június 19., vasárnap 8:30

gestike írta:
2022. június 16., csütörtök 13:41
Sziasztok.
Szeretnék kérni egy kis segítséget.2 db xp gmp táv fülessel hogy tud egymás közelében lengetni hogy ne zavarják egymást?Hiába kapcsolok át más frekvenciára,tíz méterről hallom hogy a nejem vasazik.
A másik kérésem az lenne hogy tudnátok valami megoldást alufóliára?Én már nem ások rá sokszor,de a nejem még kezdő és mindegyiket kiássa és közben a muterom csuklik.Köszönöm előre a segítségeteket.Üdv.gestike
Szia
...vegyél az asszonynak egy másik gépet ! Vagy maradj távol tőlle, így nem hallod hogy mit gondol sem azt hogy mit talált !!😃😃😃



gestike
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2015. szeptember 12., szombat 16:37
Status: Offline

Re: XP

Hozzászólás Szerző: gestike » 2022. június 19., vasárnap 9:41

Szia. Köszönöm már én is gondoltam rá hogy másik gépet veszek neki, de milyet ez a nagy kérdés. Azért kicsit csalódtam az XP ben én az enyémet 14 éve használom soha nem volt vele gond. Egyszer kellett csatornát váltanom mer sistergett most meg ha átváltom 1ről 2re nagyon zúg használhatatlan 2db egymás mellett. Köszönöm hogy írtál. Üdv.


Honi soit qui mal y pense

gestike
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2015. szeptember 12., szombat 16:37
Status: Offline

Re: XP

Hozzászólás Szerző: gestike » 2022. június 19., vasárnap 10:21

https://www.femdetektor.com/deteknix-w3 ... llgato-435
Sziasztok.Használ valaki közületek ilyen szerkezetet?Ha igen légyszíves írd meg a véleményedet,mert ez talán megoldaná a problémámat.Köszönöm.


Honi soit qui mal y pense

Avatar
András76
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2017. június 14., szerda 10:57
Status: Offline

Re: XP

Hozzászólás Szerző: András76 » 2022. június 19., vasárnap 11:57

gestike írta:
2022. június 19., vasárnap 9:41
Szia. Köszönöm már én is gondoltam rá hogy másik gépet veszek neki, de milyet ez a nagy kérdés. Azért kicsit csalódtam az XP ben én az enyémet 14 éve használom soha nem volt vele gond. Egyszer kellett csatornát váltanom mer sistergett most meg ha átváltom 1ről 2re nagyon zúg használhatatlan 2db egymás mellett. Köszönöm hogy írtál. Üdv.
Ajánlom az equinox 600 vagy 800-ast. Az utóbbi jobban személyre szabható !



gestike
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2015. szeptember 12., szombat 16:37
Status: Offline

Re: XP

Hozzászólás Szerző: gestike » 2022. június 19., vasárnap 12:03

Köszönöm.


Honi soit qui mal y pense

Válasz küldése Előző témaKövetkező téma