Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

MAGNUM

Fémkereséshez való eszközök
Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2018. április 19., csütörtök 14:39

Indy1000 írta:Jól hangzik ez az egész, csak az nem hogy az új külföldre megy. Ez ugye nem komoly? Magnumosként nagyon értékelem, hogy az újabb dolgok ehhez is lesznek.
Valóban az a gyártó mentalitás, hogy dobd el a régit, vedd meg az új modellt, abból van üzlet,a két éves telómhoz már nincs is OS frissítés. Tehát értékelem, hogy utólag is lehet még ilyeneket beépíteni. Én érdeklődve várom az új dolgokat, remélem mihamarabb lesznek!
Sok sikert a munkához!
Köszönöm!
Akkor inkább úgy mondom, hogy a jelenlegi Magnum mellett lesz egy másik is. Persze annak a neve is más lesz.
Természetesen a jelenlegi Magnum se lesz háttérbe szorítva, sőt. Éppen most kaptam meg az új kis paneleket, ma szerelem be az első Magnumba. Ez kifejezetten olyan új fejlesztés, ami a régebbiekbe beépíthető, és a szoftver is mindig olyan, hogy a legújabb szoftver is jó a legrégibb Magnumba, a régi kijelzősbe is. És minden fejlesztés, ami jó a mostani Magnumhoz, szintén benne lesz.

A legelső Magnumtól kezdve úgy megy a fejlesztés, hogy a legújabb szoftver, nyél, keresőfej, mélykereső szonda is passzol a legrégebbiekhez is. Tehát nincsenek cserben hagyva a régebbi műszerek tulajdonosai sem. Ha másképp nem megy, egy ilyen kis modullal kompatibilissé tehető bármelyik Magnum a legújabb fejlesztésekkel is. Van még egy másik ilyen modul is a legrégebbi, 2011. ősze előtt készült Magnumokhoz, a Brutus mélykereső miatt.


www.metaldetector.hu

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2018. április 22., vasárnap 10:09

Két Brutus, mint fotóművészet.
brutusok.jpg
brutusok.jpg (83.15 KiB) Megtekintve 14912 alkalommal


www.metaldetector.hu

Avatar
Simba
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2015. november 19., csütörtök 8:36
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Simba » 2018. április 24., kedd 8:37

Ez még a fehér régi Brutus mindkét darab. Látom mély kereső kollégák, azt hiszem tudom is, kik :) Szép kép!
Ezt mondom én is amit Mélytaláló. Alighanem szintén mélykereső kolléga. És én ezt a Magnumot is megfuttatnám külföldön ha már a fejhangolás megvan oldva és az volt az akadálya. Megfuttatásnak azt mondom, hogy árverési oldalakra feldobnám. Persze sokkal többért mint itthon. Mondtam hogy a sima Pulse Star is 1500 euro körül van, és az csak tiszteleghet a Magnumnak. Azok a futárszolgálatról is gondoskodnak és minden. Végső soron nincs is külföld, EU van.
A Brutust kellene még úgy elintézni, hogy beleférjen egy ésszerű nagyságú dobozba. Az a1,5 m rúd elég hosszú és az 1m se rövid a kis brutinál.



Horka
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2016. február 15., hétfő 9:33
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Horka » 2018. április 24., kedd 10:03

Sziasztok!

Egy részletesebb összehasonlítást tudna valaki ide feltenni az új, kisebb és a régi, nagyobb Brutus között?

Egy alkalommal volt szerencsém próbálgatni a régit. Nincs tapasztalatom. Sokszor kellett nullázni, alig tudtunk haladni. Nem is találtunk semmit sem. Valószínűleg nem használtuk megfelelően. Mindennek ellenére lehet, hogy mégis érdekelne egy újabb.
A fórumon több leírást találtam a régiről (csupa jókat). A kompaktsága miatt, inkább a kisebb érdekelne. Viszont erről még nincs elég infóm. Mennyire közelíti meg a "nagytesó" tudását?
Ami elsősorban érdekelne:
-stabilitás
-mélységek
-kisebb tárgyakra való érzékenység
-szelektálás
Jelenleg magnumot használok, csak kéziben. Azzal nagyon elégedett vagyok.
Köszönöm, ha tudtok segíteni!
Üdv, Horka



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2018. április 25., szerda 16:33

[quote="Horka"]Sziasztok!

Egy részletesebb összehasonlítást tudna valaki ide feltenni az új, kisebb és a régi, nagyobb Brutus között?

Egy alkalommal volt szerencsém próbálgatni a régit. Nincs tapasztalatom. Sokszor kellett nullázni, alig tudtunk haladni. Nem is találtunk semmit sem. Valószínűleg nem használtuk megfelelően. Mindennek ellenére lehet, hogy mégis érdekelne egy újabb.
A fórumon több leírást találtam a régiről (csupa jókat). A kompaktsága miatt, inkább a kisebb érdekelne. Viszont erről még nincs elég infóm. Mennyire közelíti meg a "nagytesó" tudását?
Ami elsősorban érdekelne:
-stabilitás
-mélységek
-kisebb tárgyakra való érzékenység
-szelektálás
Jelenleg magnumot használok, csak kéziben. Azzal nagyon elégedett vagyok.
Köszönöm, ha tudtok segíteni!
Üdv, Horka[/quot
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kanbagoly 2018. április 25., szerda 22:47-kor.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

hemis1978
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2018. március 13., kedd 11:37
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: hemis1978 » 2018. április 25., szerda 19:45

Üdv. Eladó használt fejet keresek magnumhoz.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára hemis1978 2018. május 1., kedd 14:35-kor.



Balibácsi
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2017. március 13., hétfő 12:36
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Balibácsi » 2018. április 29., vasárnap 10:38

Feri írta:
ul69 írta:akkor az új gép lehet vízálló is lesz ha a dobozban kap helyet az akku? :D
Ez egy másik projekt. Vízi gépen is gondolkozom, mert a Magnum egészen kiemelkedő eredményeket ér el vízben. Valaki alaposan kipróbálta az Adrián, és többszörösét szedte, mint a másik géppel ami egyesek szerint a legjobb. De ehhez nagyon át kellett alakítani. Ehhez azért elég komoly műszerdobozt kell készíteni, hogy sehol se ázzon be.
Kossuth írta:"Lesz új Magnum, és tényleg külföldre szánom."

Remélem azért a magyar felhasználók is hozzájuthatnak majd az okosabb, csinosabb Magnumhoz.
Korábbi vásárlók akár kaphatnák kedvezménnyel is :)

Jelenleg meglévő Magnumba is vállalod a fejelhangolódás elleni panel beépítését?
Mikor küldhetem? :)
Majd meglátjuk, mi lesz még, egyelőre az új Magnum fejlesztése annyiból áll, hogy ki van kísérletezve hozzá a karbonszálas nyél technológiája, több keresőfej, kétféle mélykereső szonda, és ezzel a modullal maga a fémkereső rész olyan 80%-ban megvan. Ezek a mostani Magnumhoz is vannak, a két fejlesztés párhuzamos. Még egy saját műszerdoboz kell neki, ami jól néz ki, talán az is karbonszálas lesz, és praktikus is. Tegnap nekiálltam egy másik, párhuzamos projektnek is, ami szintén az új Magnumhoz (is) kell.
És persze a mostani Magnum is mindig ki lesz egészítve siker esetén, ahogy most is a plusz modullal. Persze, tudom, üzletileg az lenne a nyerő, ha ez már egy Magnum 2-nek lenne kikiáltva és vegyen újat, aki ilyet akar, de ez nem az én stílusom.
Na igen, az egyik visszatartó erő, ami miatt nem készült el hamarabb ez a modul az, hogy tartottam tőle, hogy hirtelen sokan megkeresnek és mindennap hoz egy-két csomagot a postás a modul miatt. Azért modul, hogy utólag is be lehessen szerelni, a további panelekre ezek az alkatrészek már eleve be lesznek forrasztva. Ez egy 19x11 mm-es kis valami, de 10 helyre kell odavezetékezni, szóval nem is olyan egyszerű. Csak akkor indokolt utólag beépíteni, ha már jelentkezik a fejelhangolódás és amúgy is hozzá kell nyúlni, mert egyébként a teljesítményt nem növeli. Annyit csinál, hogy bekapcsoláskor a keresőfej kiegyenlítetlenségét kompenzálja. Korábban volt ilyen plusz modul a mélykereső miatt is.
Ez a vízi engem is fog érdekelni! Egyben a mostani Magnumomat is félig már átszereltem vizire, mert én is észrevettem, hogy mennyivel jobban teljesít mint a többi.
Szárazföldön is a legtöbb helyen a többi gép tényleg csak szalutálhat neki!
Nem csak a vízi szezon jön, hanem a száradás is és azt is észleltem, különösen tegnap hogy amikor a más gépek sokkal kevesebbet hoznak a száraz földön, ez kb ugyanott van mint nedvesen.



Constantinus
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2015. december 14., hétfő 16:22
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Constantinus » 2018. május 2., szerda 12:22

Én csak péntek óta vagyok Magnumos, de a reveláció erejével hatott! A hosszú hétvégén alaposan kipróbáltam és gyorsan belejöttem. Hihetetlen, mit találtam még a kimerültnek hitt helyeimen! Nem vagyok már kezdő, korábban C-Scope-pal kezdtem sok éve, szinte az összes Garrettem volt már, az AT Gold sincs sehol ehhez. :-bd Ezúton is szeretném megköszönni!
Ha ilyen jó mélykeresőben is...



lalika
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2018. május 2., szerda 5:25
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: lalika » 2018. május 2., szerda 19:21

Sziasztok. Magnum szárat és akkut keresnék.



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: tibike » 2018. május 2., szerda 19:42

lalika írta:Sziasztok. Magnum szárat és akkut keresnék.

Miért nem szólsz a Ferinek? Biztos van raktáron egy pár..... :D



lalika
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2018. május 2., szerda 5:25
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: lalika » 2018. május 2., szerda 21:35

Biztosan van, igen! Nem is vonom kétségbe!
Nekem az út Ferihez és vissza 500 km
Elég nagy táv ez és így valamennyi esélyt is látok , hogy 500 km - en belül hátha. Ha nem más akkor marad Feri " raktára " ☺



Constantinus
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2015. december 14., hétfő 16:22
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Constantinus » 2018. május 2., szerda 22:39

Én is kerestem, sőt teljes használt Magnumot. Vagy nem volt, vagy ami volt olyan leharcolt, régi volt...



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2018. május 6., vasárnap 20:13

Kép
eladó egy 39x26-os fej Magnumhoz.akinek készült még sincs rávalója...30e.
ide is írhattok v urbanlaci69@gmail.com



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2018. május 7., hétfő 18:10

ul69 írta:Kép
eladó egy 39x26-os fej Magnumhoz.akinek készült még sincs rávalója...30e.
ide is írhattok v urbanlaci69@gmail.com

elkelt :D



Avatar
kis-vakond
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:39
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: kis-vakond » 2018. május 7., hétfő 19:33

elkelt :D[/quote]

:clap: :clap: :clap: ;)



Constantinus
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2015. december 14., hétfő 16:22
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Constantinus » 2018. május 8., kedd 14:54

Jól néz ki, csak a színe nem praktikus. Nem lehetne katonai zöld vagy fekete?



tejesember
Százados
Százados
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 21:19
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: tejesember » 2018. május 8., kedd 16:33

Sziasztok már bocsi de most ez feri féle fej vagy te csináltad, érdeklődés nem kötekedes köszi



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2018. május 8., kedd 16:51

tejesember írta:Sziasztok már bocsi de most ez feri féle fej vagy te csináltad, érdeklődés nem kötekedes köszi
Feri féle mert h a Magnumra való :D de én csináltam.kb egy éve használok ilyet.a szine relatív..le lehet festeni bár csináltam feketét is.szinező kérdése most ilyen készült..egyébként praktikus mivel jól látható és kevésbé melegszik a napon mint a fekete és a formában sem jó keverni a színeket



HUN73r
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2016. február 5., péntek 14:48
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: HUN73r » 2018. május 10., csütörtök 13:04

ul69 írta:
tejesember írta:Sziasztok már bocsi de most ez feri féle fej vagy te csináltad, érdeklődés nem kötekedes köszi
Feri féle mert h a Magnumra való :D de én csináltam.kb egy éve használok ilyet.a szine relatív..le lehet festeni bár csináltam feketét is.szinező kérdése most ilyen készült..egyébként praktikus mivel jól látható és kevésbé melegszik a napon mint a fekete és a formában sem jó keverni a színeket
:clap:



T.Csaba
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2015. szeptember 22., kedd 23:05
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: T.Csaba » 2018. május 12., szombat 7:23

Constantinus írta:Én csak péntek óta vagyok Magnumos, de a reveláció erejével hatott! A hosszú hétvégén alaposan kipróbáltam és gyorsan belejöttem. Hihetetlen, mit találtam még a kimerültnek hitt helyeimen! Nem vagyok már kezdő, korábban C-Scope-pal kezdtem sok éve, szinte az összes Garrettem volt már, az AT Gold sincs sehol ehhez. :-bd Ezúton is szeretném megköszönni!
Ha ilyen jó mélykeresőben is...
Ez jó kis gép, nekem is van. Előbb részleteztem a segítség topikban, mert rohadt nehéz akár csatlakozót is javíttatni külföldi gépnél, hogy azonnal javították a Magnumomét - hétvégén, amikor mentünk lengetni és rácsuktam a csomagtartót. Nem mindegy ám ez se, hogy egy adott időre tervezett fogyasztói terméket veszel amire be van tervezve hogy meddig bírja, élettertam, és 2 év múlva horror pénz és idő a javíttatás, vagy egy ilyet. A magyarnak meg ugye van "gazdája", tudod hava vinni. Attól nem beszélve, hogy a legjobb gép szerintem.



Avatar
Simba
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2015. november 19., csütörtök 8:36
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Simba » 2018. május 13., vasárnap 17:57

Horka írta:Sziasztok!

Egy részletesebb összehasonlítást tudna valaki ide feltenni az új, kisebb és a régi, nagyobb Brutus között?

Egy alkalommal volt szerencsém próbálgatni a régit. Nincs tapasztalatom. Sokszor kellett nullázni, alig tudtunk haladni. Nem is találtunk semmit sem. Valószínűleg nem használtuk megfelelően. Mindennek ellenére lehet, hogy mégis érdekelne egy újabb.
A fórumon több leírást találtam a régiről (csupa jókat). A kompaktsága miatt, inkább a kisebb érdekelne. Viszont erről még nincs elég infóm. Mennyire közelíti meg a "nagytesó" tudását?
Ami elsősorban érdekelne:
-stabilitás
-mélységek
-kisebb tárgyakra való érzékenység
-szelektálás
Jelenleg magnumot használok, csak kéziben. Azzal nagyon elégedett vagyok.
Köszönöm, ha tudtok segíteni!
Üdv, Horka
Nekünk most van az újabb szürke nagy és a kis Bruti. És még a régi fehérel mentünk legtöbbet.
Stabilitás: érzésre stabilabb mint a régi fehér, kompaktabb is. Az új szürke nagyhoz képest kb. ugyanott van, de mintha kicsit stabilabb volna.
Mélység: ez a legérdekesebb, de nem méregettük. Jó mélységet hoz, kb. a régi fehérnek felel meg, de a nagyobb szürke jobb mélységre. Nem sokkal de ezt csak érzésre mondom, mert nem méregettük centire.
Szelektálás jó,van rajta egy szűrés, amit nem szoktunk nagyon állítgatni, közepes vagy erősebb. Ha vas szelektálásra gondolsz: az kb. ugyanaz. Soxor tudjuk kb. mit találunk, látszik a vonalakon, de eddig mindent kivettünk ami mélyen volt, akár vas akár nemvas. Ez a kettő ugyanolyan minden szondánál. A mélység sokkal többet számít ebben a műfajban.
A kicsivel sajna csak 3x voltunk még élesben keresni, de mindenhova visszük, mert befér jól. Bevált.
Ami tetszik, hogy kicsi a másikakhoz képest és keskeny. Mindháromszor erdős terepen vittük árkozni és jó volt, olyan bokros helyre is be lehet vinni vagy nyújtani, ahova a másikat nem, mert be lehet fele olyan szélességre is forgatni az antennáit.



Horka
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2016. február 15., hétfő 9:33
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Horka » 2018. május 14., hétfő 9:19

Vas szelektálásra gondoltam. Mivel nincs tapasztalatom, elfogadom, hogy a mélység fontosabb!
Köszönöm! :)



Cumulus
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2016. november 3., csütörtök 6:46
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Cumulus » 2018. május 14., hétfő 13:53

Horka írta:Vas szelektálásra gondoltam. Mivel nincs tapasztalatom, elfogadom, hogy a mélység fontosabb!
Köszönöm! :)
Ezt én is néztem már, van ugyan közösben egy baráttal egy hagyományos keretes, de ez a Brutus is tetszik. A gyártó egy másik gépével nagyon elégedett vagyok, nem lehet rossz befektetés ez se.
Ez tényleg úgy van, hogy a vas is jó ha mélyen van. Ha nincs mélyen, azt úgyis tudod. De azért ha van szelektálás, az ártani nem árt.



Avatar
Simba
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2015. november 19., csütörtök 8:36
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Simba » 2018. május 15., kedd 13:26

Cumulus írta:
Horka írta:Vas szelektálásra gondoltam. Mivel nincs tapasztalatom, elfogadom, hogy a mélység fontosabb!
Köszönöm! :)
Ezt én is néztem már, van ugyan közösben egy baráttal egy hagyományos keretes, de ez a Brutus is tetszik. A gyártó egy másik gépével nagyon elégedett vagyok, nem lehet rossz befektetés ez se.
Ez tényleg úgy van, hogy a vas is jó ha mélyen van. Ha nincs mélyen, azt úgyis tudod. De azért ha van szelektálás, az ártani nem árt.
Utánanéztem azért a vas szelektálásnak és többféle van:
- 3 vonal ami az alapbeállítás. Ez szoktuk nézni látszik, hogy vas-e és a nagyságra anyagára is saccolni lehet.
- 3 vonal más összeállításban
- Egy kézi képernyő a kézihez hasonló jó-roszz tárgy állítható fekete résszel
- Berregő vashang. Az előzőben ahol a feketébe megy ott berreg. A kéziben az FE mélykereső (pinpointban) is ilyen a viselkedése.

De tényleg a mélység fontos azt meg hallod. Ha csak színesre mész, szerintem rendben ha vas szelektálást használsz, de minket minden érdekel, azért nem számít. És ha nagyon mélyen van, akkor nem lehet jól szelektálni, de akkor a vasat is érdemes megásni. A negatív hang, az be legyen kapcsolva, ahogy a Toni mondja:

"Nem akarok a tapasztalt mélykereső kolégáimval vitába szálni.Igazuk van.De utóbbi időben nagyon szerettem a "vegyes" keresést.Ilyenkor csak szines fémre megyek.Úgy hogy érme egyenként vagy lelet is (álom).Tapasztalattal rájösz,mély vagy nem mély.Erre a célra Nexus Standard MP V2 detektort használtam 20" fejjel.Érme leletre jobb mint a Nexus Ultima,nagyobb mély leletre majdnem mint a Nexus Ultima. Lehet hogy erre a célra-vegyes a Magnum 41cm fejet is lehet használni.A Brutus is nagyon jól különböztet.A Brutusz után kő kövön nem marad negatív szignállal.Csak unom a sok háborús találatot."



hemis1978
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2018. március 13., kedd 11:37
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: hemis1978 » 2018. május 15., kedd 21:57

Elboltolnám nagy brutusz keretem, egy normális pointerre. (műszerdoboz nélkül)



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2018. május 16., szerda 9:57

Simba írta:
Cumulus írta:
Horka írta:Vas szelektálásra gondoltam. Mivel nincs tapasztalatom, elfogadom, hogy a mélység fontosabb!
Köszönöm! :)
Ezt én is néztem már, van ugyan közösben egy baráttal egy hagyományos keretes, de ez a Brutus is tetszik. A gyártó egy másik gépével nagyon elégedett vagyok, nem lehet rossz befektetés ez se.
Ez tényleg úgy van, hogy a vas is jó ha mélyen van. Ha nincs mélyen, azt úgyis tudod. De azért ha van szelektálás, az ártani nem árt.
Utánanéztem azért a vas szelektálásnak és többféle van:
- 3 vonal ami az alapbeállítás. Ez szoktuk nézni látszik, hogy vas-e és a nagyságra anyagára is saccolni lehet.
- 3 vonal más összeállításban
- Egy kézi képernyő a kézihez hasonló jó-roszz tárgy állítható fekete résszel
- Berregő vashang. Az előzőben ahol a feketébe megy ott berreg. A kéziben az FE mélykereső (pinpointban) is ilyen a viselkedése.

De tényleg a mélység fontos azt meg hallod. Ha csak színesre mész, szerintem rendben ha vas szelektálást használsz, de minket minden érdekel, azért nem számít. És ha nagyon mélyen van, akkor nem lehet jól szelektálni, de akkor a vasat is érdemes megásni. A negatív hang, az be legyen kapcsolva, ahogy a Toni mondja:

"Nem akarok a tapasztalt mélykereső kolégáimval vitába szálni.Igazuk van.De utóbbi időben nagyon szerettem a "vegyes" keresést.Ilyenkor csak szines fémre megyek.Úgy hogy érme egyenként vagy lelet is (álom).Tapasztalattal rájösz,mély vagy nem mély.Erre a célra Nexus Standard MP V2 detektort használtam 20" fejjel.Érme leletre jobb mint a Nexus Ultima,nagyobb mély leletre majdnem mint a Nexus Ultima. Lehet hogy erre a célra-vegyes a Magnum 41cm fejet is lehet használni.A Brutus is nagyon jól különböztet.A Brutusz után kő kövön nem marad negatív szignállal.Csak unom a sok háborús találatot."
Igen így van. A mélykereső résznek is ugyanúgy van vasszűrése, de többnyire nem használják.
Az alap kijelzés vált be a legjobban, ahol a három vonal mozog, és ezek mozgásából lehet a tárgy mágnesezhetőségére és vezetőképességére következtetni. Még kitaláltam egy újabb kijelzési módot is, azt is be fogom programozni. De a szoftverre is lehet ezt bízni, a kézinél megszokott két keresztező vonalas kijelzéssel. Viszont ennél is úgy van, hogy a bemérés csak akkor vehető igazán figyelembe, ha eléggé erős a jel.


www.metaldetector.hu

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2018. május 16., szerda 13:39

Ide is beírok most már néhány dolgot, mert rengeteg kérdést kapok, az előbb is telefonált valaki, tegnap is ketten kerestek, leírom alaposan, hogy ne kelljen ugyanazokat olyan sokszor elmondani.

Új Magnum mikor lesz, mennyiért, milyen lesz, stb? Ez a leggyakoribb kérdés.
Nem fog tetszeni senkinek, de végül is nem lesz, legalábbis nem úgy, ahogy a legtöbben gondolják, vagy szeretnék, hogy egy Magnum 2. legyen ugyanennyiért vagy olcsóbban.
Eleve nem is Magnum lesz a neve, és valószínű, hogy Magyarországon nem is lesz forgalmazva, mert reálisabb árat szeretnék kapni érte. Lehet, hogy beképzeltségnek hangzik, de én pontosan tudom, hogy össztudását tekintve a Magnum már így is a legjobb fémkereső sok éve, de ha csak a 2. vagy az 5. legjobb volna, akkor is lényegesen többet ér, mint amennyit itt kapok érte. Ezt sokan tartják a legjobbnak csak külön kézi keresőként vagy mélykeresőként is - ilyen egyben közel sincs még egy :)
Engem rendszeresen megkeresnek külföldről is, részben, hogy műszert vennének, részben árulnák viszonteladók, amit korábban mindig elhárítottam, kivételt csak a külföldön élő magyarokkal tettem.
Ezentúl másképp lesz, már készül az új, angol nyelvű "Fémkeresők Honlapja".

Az új műszer fejlesztése most abból áll, hogy a jelenlegi Magnum fejlesztésére nagyon ráfeküdtem. Tehát nem egy teljesen új gépről van szó, bár nem ugyanez lesz természetesen, hanem inkább arról van szó, hogy a műszereimet most már szeretném a tudásuknak, különlegességüknek és a befektetett munkámnak és tudásomnak megfelelő honoráriumért készíteni. Ehhez elsősorban nem a már most is kiemelkedő fémkeresési (vagy inkább találási) képességeket kell fejleszteni, hanem a dizájnt, a digitális interfészt (telefonhoz, táblagéphez csatlakozást és vezérlést), drótnélküli fejhallgatót - tehát a látványosabb dolgokat is hozzátenni.
Tényleg nagyon sokan tartják a létező legjobb fémkeresőnek a Magnumot - ehhez képest, aki ismer, tudja, hogy közel se lettem éppen milliomos belőle, se a Cobrából, aminek szintén komoly rajongótábora van ;)

Tehát a jelenlegi Magnum marad, azt folyamatosan fejlesztem. Egy hónapja már a fejkiegyenlítő áramkör is automatikusan benne van a hozzá tartozó szoftverrel együtt (3.60-nál tart most, fenn mindig megnézhető, hol tartok).
Most a mélyebb tárgyakra való szoftvermódosításon dolgozom és még van jó néhány más is.
Újabban beszereztem egy olyan PC-t, ami tökéletesen megfelel a célnak, először a régi programokat kellett rendesen áttelepíteni és részben átírni a 64 bites korszerűbb gépre (hogy lássam, mi történik a fémkeresőben) a régi PC-kről az újra és most már minden stabilan működik.
Úgyhogy most megy a fejlesztés ezerrel ;)
Annak ellenére is megy, hogy el lettem árasztva csomagokkal a modul kapcsán. Elnézést is kérek, hogy sokáig tart, de csak egy-két darabra van kapacitásom naponta.

Ez van, aki a mostani Magnumot választja, az továbbra is számíthat rá, hogy az is mindig új lesz, mert én nem azt mondom, ahogy az elmúlt években se mondtam, hogy ha jobbat akar valaki, vegyen tényleg újat, hanem szó nélkül feltöltöm a legújabb szoftvert, akár a műszerdobozba is beépítek ilyen újabb dolgokat utólag is, újabb hardverelemek is lesznek még, mint pl. keresőfejek.
Az első Magnumhoz képest a mostani már jelentősen különbözik, de ugyanúgy beszereltem a kompenzáló modult nemrég egy első szériásba is a szoftverrel együtt, és azzal is ugyanúgy működik.
A szoftver fejlesztése sem úgy folyik, hogy a kézenfekvő, egyszerű megoldásokat beprogramozom, aztán jó lesz úgy is, hanem nagyon alapos munkával készül, hogy a lehető legjobb legyen. Nem véletlen, hogy a Magnum szelektálása kiemelkedően a legjobb: ez alaposan elemzi a fémtárgyat és a talajt, a részletekre is odafigyelek és igen komoly, sok év alatt kidolgozott algoritmus van benne.

Egyszer volt már szó arról, hogy mennyit fejlődött a Magnum és alig hasonlít az eredetihez:
viewtopic.php?f=2&t=4&p=6735&hilit=2011#p6735


Egy fontos dolgot szeretnék még tisztázni most már 24 éves tapasztalattal a hátam mögött:
Nagyon szépen köszönöm a rengeteg ötletet, segítséget, támogatást, amit kapok! Tényleg sokan segítenek, drukkolnak nekem és igyekeznek előmozdítani, hogy minél jobb műszereket készítsek.
De nem ez a jellemző :( Azt tapasztaltam, hogy magyarként Magyarországon nemhogy előnyt nem élvezek, de sokkal inkább hátrányban vagyok a külföldiekkel szemben. Már évtizedekkel ezelőtt is az volt, hogy mivel "csak" magyar fémkeresőkről van szó, sokakban felmerült, és többen egyenesen is nekem szegezték a kérdést: "Mi kerül ezen ennyibe???" Volt, aki egyenesen "leleplezett", mint csalót: ő tudja ám, hogy az alkatrészek csak néhány tízezerbe kerülnek... A befektetett tudás, munka, idő, energia?
Egy külföldi gyártmánynál Magyarországon természetes, hogy az annyi, amennyi és helyből lényegesen magasabb presztízsértékkel rendelkezik, persze, hogy többet ér, mint a "gagyi" magyar, aminek sokat kell bizonyítania, hogy egyáltalán elfogadják.
Nem igazán vagyok képben az árakat illetően, de valakinek még én kerestem nemrég "óccó", de még használható külföldi gépet, mert az enyémnek sokallta az árát: egy új Euro ACE ára a Cobra árának kb. 75%-a. Megéri? Ennél azért szerintem lényegesen nagyobb a tudásbeli különbség... Használtan egy 250-es egy használt Cobra ára, egy Kínában fillérekért tömegesen gyártott ACE DD fej majdnem annyi, mint egy Magnum fej, ami azért egy "kicsit" más, stb.

Nagyon tanulságos eset volt, és már akkor a külföld felé irányult a figyelmem, amikor a Magnum még új és nagyrészt ismeretlen volt. Akkor hónapokig hihetetlen gáncsoskodás és lejárató kampány folyt ellene olyan személyek részéről, akik nem is láttak még Magnumot - minden lehetséges módon köpködték, a közzé tett kedvező véleményeket "bértollnokoknak" vagy egyenesen nekem tulajdonították, amíg egy közismert személy is meg nem írta az igazságot, akit nem lehetett letagadni. Engem privátban is megkerestek, hogy az akkoriban bevezetett Deust majd elhozzák hozzám, és majd jól megmutatják! Nem segítőleg, hanem agresszíven, hogy bebizonyítsák a magyar műszer ismeretlenül is "biztosan tudott" alsóbbrendűségét.
Épp az előbb telefonált valaki, hogy a jön a nyár, és az isteni Deus "lehal" száraz talajon, a Magnum mennyivel jobb volna, mert az nem ilyen, sőt. Hát igen, de a Deus azért mégiscsak Deus és nem egy "sufnituning" magyar... Tegnap olyasvalaki keresett meg, aki a még istenibb Equinoxát árulja, hogy Magnumra cserélje, és ez csak a mai meg a tegnapi nap...
Az ilyeneket nemigen írják meg nyíltan, ahogy a néha egészen megdöbbentő leletekről se kerülnek fel képek.

A valóságban éppenséggel az a helyzet, hogy az olcsón előállított ipari termékekkel szemben az én műszereim lényegesen komolyabb energia- és anyagi befektetéssel készülnek. Már említettem, hogy amikor a különleges karbonszálas nyelet megmutattam egy hozzáértőnek, közölte, hogy nem éri meg gyártani, mert csak egy munkás órabére kerülne annyiba, amennyiért én a kész komplett nyelet adom.

Azt tapasztaltam az évtizedek alatt, hogy nekem magyarként jobbat és olcsóbban kell előállítanom, hogy versenyképes legyen a külföldi gépekkel. Félreértés ne essék, nem panaszkodom: ez jó kiképzés volt ahhoz, hogy kitartó legyek és jobbat tudjak készíteni.

Viszont, őszintén szólva, bár megszoktam ugyan, meglehetősen elegem is van már.
Szóval, ahogy sok mérnök, orvos és más szakember szépen külföldre vándorol, és csak kisebb részben az anyagiak miatt, bizonyos szempontból én is meg fogom ezt tenni, bár nekem ahhoz fizikailag nem kell elmennem.


www.metaldetector.hu

Triondor
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2017. december 29., péntek 16:00
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Triondor » 2018. május 16., szerda 14:18

Ehhez kapcsolódóan úgy elmondanám a viccet, de már régi és kopott... :D

Szent Péter lemegy a pokolba, hogy megnézze miként is megy az élet arrafelé. Kér egy kis idegenvezetést és ahogy sétálnak egy nagy teknőhöz érnek, tele emberekkel - a szélén körbe villás ördögökkel.
Csak bámul Szent Péter, hogy: - Hát ez meg? Ez itt mi?
- Ó ezek a lengyelek, elég izgága népség... ha valamelyik ki akarna lógni a gödörből akkor az egyik jó öreg villás ördög odabök neki egyet aztán uzsgyi vissza.
Mennek tovább, séta, séta, odaérnek egy másik gödörhöz, ez is tele emberrel, de villás ördög sehol, csak táblák a teknő szélén.
- Hát ezek meg? Hogyhogy nem lépnek le, senki nem vigyáz rájuk? - kérdi Szent Péter.
- Hát ezek a németek, elég rendszerető népség, kiírtuk táblákra, hogy a gödröt elhagyni tilos, és ők be is tartják.
Szent Péter csak bámul, de hát mit lehet tenni mennek tovább, odaérnek egy újabb gödörhöz az is tele emberrel, de se villás ördög, se tábla, mégse mennek el.
- Na és ők, hogyhogy nem?
- Ah, ők itt a magyarok, ha az egyik ki akarna jönni a többi visszahúzza :)


Amit leírsz igaz jórészt... sajnos... Csak látni láttam magnumot és objektív tesztet róla nem így véleményt nem nyilvánítok a működéséről. De amit nyilván te is tudsz, hogy (drága) apróságokon megy el az, hogy a Magnum 2 (Orkán - most viccen kívül ha Orkánnak nevezed el, kérek jogdíjvesztegetésipénzt) ér-e több ezer ajrót/dollárt/kopejkát. Pl. jó dizájnnal kialakított vízálló (wóterprúf, merthogy angol szavakat használni trendi :D) ház és rögtön 1.5 - 2x annyit hajlandó adni érte a vásárlóbázis, nem is feltétlenül azért, mert ő ki fogja használni ezt a funkcióját, hanem azért mert lehetősége van rá. De nyilván a sok év alatt kevés olyan dolog van amire ne gondoltál volna, vagy ne fontoltál volna meg, csináld csak faszán, talán egyszer én is kipróbálom :)



Avatar
a.kezdo
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2015. július 11., szombat 10:38
Tartózkodási hely: London
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: a.kezdo » 2018. május 16., szerda 21:50

Feri írta:Ide is beírok most már néhány dolgot, mert rengeteg kérdést kapok, az előbb is telefonált valaki, tegnap is ketten kerestek, leírom alaposan, hogy ne kelljen ugyanazokat olyan sokszor elmondani.

Új Magnum mikor lesz, mennyiért, milyen lesz, stb? Ez a leggyakoribb kérdés.
Nem fog tetszeni senkinek, de végül is nem lesz, legalábbis nem úgy, ahogy a legtöbben gondolják, vagy szeretnék, hogy egy Magnum 2. legyen ugyanennyiért vagy olcsóbban.
Eleve nem is Magnum lesz a neve, és valószínű, hogy Magyarországon nem is lesz forgalmazva, mert reálisabb árat szeretnék kapni érte. Lehet, hogy beképzeltségnek hangzik, de én pontosan tudom, hogy össztudását tekintve a Magnum már így is a legjobb fémkereső sok éve, de ha csak a 2. vagy az 5. legjobb volna, akkor is lényegesen többet ér, mint amennyit itt kapok érte. Ezt sokan tartják a legjobbnak csak külön kézi keresőként vagy mélykeresőként is - ilyen egyben közel sincs még egy :)
Engem rendszeresen megkeresnek külföldről is, részben, hogy műszert vennének, részben árulnák viszonteladók, amit korábban mindig elhárítottam, kivételt csak a külföldön élő magyarokkal tettem.
Ezentúl másképp lesz, már készül az új, angol nyelvű "Fémkeresők Honlapja".

Az új műszer fejlesztése most abból áll, hogy a jelenlegi Magnum fejlesztésére nagyon ráfeküdtem. Tehát nem egy teljesen új gépről van szó, bár nem ugyanez lesz természetesen, hanem inkább arról van szó, hogy a műszereimet most már szeretném a tudásuknak, különlegességüknek és a befektetett munkámnak és tudásomnak megfelelő honoráriumért készíteni. Ehhez elsősorban nem a már most is kiemelkedő fémkeresési (vagy inkább találási) képességeket kell fejleszteni, hanem a dizájnt, a digitális interfészt (telefonhoz, táblagéphez csatlakozást és vezérlést), drótnélküli fejhallgatót - tehát a látványosabb dolgokat is hozzátenni.
Tényleg nagyon sokan tartják a létező legjobb fémkeresőnek a Magnumot - ehhez képest, aki ismer, tudja, hogy közel se lettem éppen milliomos belőle, se a Cobrából, aminek szintén komoly rajongótábora van ;)

Tehát a jelenlegi Magnum marad, azt folyamatosan fejlesztem. Egy hónapja már a fejkiegyenlítő áramkör is automatikusan benne van a hozzá tartozó szoftverrel együtt (3.60-nál tart most, fenn mindig megnézhető, hol tartok).
Most a mélyebb tárgyakra való szoftvermódosításon dolgozom és még van jó néhány más is.
Újabban beszereztem egy olyan PC-t, ami tökéletesen megfelel a célnak, először a régi programokat kellett rendesen áttelepíteni és részben átírni a 64 bites korszerűbb gépre (hogy lássam, mi történik a fémkeresőben) a régi PC-kről az újra és most már minden stabilan működik.
Úgyhogy most megy a fejlesztés ezerrel ;)
Annak ellenére is megy, hogy el lettem árasztva csomagokkal a modul kapcsán. Elnézést is kérek, hogy sokáig tart, de csak egy-két darabra van kapacitásom naponta.

Ez van, aki a mostani Magnumot választja, az továbbra is számíthat rá, hogy az is mindig új lesz, mert én nem azt mondom, ahogy az elmúlt években se mondtam, hogy ha jobbat akar valaki, vegyen tényleg újat, hanem szó nélkül feltöltöm a legújabb szoftvert, akár a műszerdobozba is beépítek ilyen újabb dolgokat utólag is, újabb hardverelemek is lesznek még, mint pl. keresőfejek.
Az első Magnumhoz képest a mostani már jelentősen különbözik, de ugyanúgy beszereltem a kompenzáló modult nemrég egy első szériásba is a szoftverrel együtt, és azzal is ugyanúgy működik.
A szoftver fejlesztése sem úgy folyik, hogy a kézenfekvő, egyszerű megoldásokat beprogramozom, aztán jó lesz úgy is, hanem nagyon alapos munkával készül, hogy a lehető legjobb legyen. Nem véletlen, hogy a Magnum szelektálása kiemelkedően a legjobb: ez alaposan elemzi a fémtárgyat és a talajt, a részletekre is odafigyelek és igen komoly, sok év alatt kidolgozott algoritmus van benne.

Egyszer volt már szó arról, hogy mennyit fejlődött a Magnum és alig hasonlít az eredetihez:
viewtopic.php?f=2&t=4&p=6735&hilit=2011#p6735


Egy fontos dolgot szeretnék még tisztázni most már 24 éves tapasztalattal a hátam mögött:
Nagyon szépen köszönöm a rengeteg ötletet, segítséget, támogatást, amit kapok! Tényleg sokan segítenek, drukkolnak nekem és igyekeznek előmozdítani, hogy minél jobb műszereket készítsek.
De nem ez a jellemző :( Azt tapasztaltam, hogy magyarként Magyarországon nemhogy előnyt nem élvezek, de sokkal inkább hátrányban vagyok a külföldiekkel szemben. Már évtizedekkel ezelőtt is az volt, hogy mivel "csak" magyar fémkeresőkről van szó, sokakban felmerült, és többen egyenesen is nekem szegezték a kérdést: "Mi kerül ezen ennyibe???" Volt, aki egyenesen "leleplezett", mint csalót: ő tudja ám, hogy az alkatrészek csak néhány tízezerbe kerülnek... A befektetett tudás, munka, idő, energia?
Egy külföldi gyártmánynál Magyarországon természetes, hogy az annyi, amennyi és helyből lényegesen magasabb presztízsértékkel rendelkezik, persze, hogy többet ér, mint a "gagyi" magyar, aminek sokat kell bizonyítania, hogy egyáltalán elfogadják.
Nem igazán vagyok képben az árakat illetően, de valakinek még én kerestem nemrég "óccó", de még használható külföldi gépet, mert az enyémnek sokallta az árát: egy új Euro ACE ára a Cobra árának kb. 75%-a. Megéri? Ennél azért szerintem lényegesen nagyobb a tudásbeli különbség... Használtan egy 250-es egy használt Cobra ára, egy Kínában fillérekért tömegesen gyártott ACE DD fej majdnem annyi, mint egy Magnum fej, ami azért egy "kicsit" más, stb.

Nagyon tanulságos eset volt, és már akkor a külföld felé irányult a figyelmem, amikor a Magnum még új és nagyrészt ismeretlen volt. Akkor hónapokig hihetetlen gáncsoskodás és lejárató kampány folyt ellene olyan személyek részéről, akik nem is láttak még Magnumot - minden lehetséges módon köpködték, a közzé tett kedvező véleményeket "bértollnokoknak" vagy egyenesen nekem tulajdonították, amíg egy közismert személy is meg nem írta az igazságot, akit nem lehetett letagadni. Engem privátban is megkerestek, hogy az akkoriban bevezetett Deust majd elhozzák hozzám, és majd jól megmutatják! Nem segítőleg, hanem agresszíven, hogy bebizonyítsák a magyar műszer ismeretlenül is "biztosan tudott" alsóbbrendűségét.
Épp az előbb telefonált valaki, hogy a jön a nyár, és az isteni Deus "lehal" száraz talajon, a Magnum mennyivel jobb volna, mert az nem ilyen, sőt. Hát igen, de a Deus azért mégiscsak Deus és nem egy "sufnituning" magyar... Tegnap olyasvalaki keresett meg, aki a még istenibb Equinoxát árulja, hogy Magnumra cserélje, és ez csak a mai meg a tegnapi nap...
Az ilyeneket nemigen írják meg nyíltan, ahogy a néha egészen megdöbbentő leletekről se kerülnek fel képek.

A valóságban éppenséggel az a helyzet, hogy az olcsón előállított ipari termékekkel szemben az én műszereim lényegesen komolyabb energia- és anyagi befektetéssel készülnek. Már említettem, hogy amikor a különleges karbonszálas nyelet megmutattam egy hozzáértőnek, közölte, hogy nem éri meg gyártani, mert csak egy munkás órabére kerülne annyiba, amennyiért én a kész komplett nyelet adom.

Azt tapasztaltam az évtizedek alatt, hogy nekem magyarként jobbat és olcsóbban kell előállítanom, hogy versenyképes legyen a külföldi gépekkel. Félreértés ne essék, nem panaszkodom: ez jó kiképzés volt ahhoz, hogy kitartó legyek és jobbat tudjak készíteni.

Viszont, őszintén szólva, bár megszoktam ugyan, meglehetősen elegem is van már.
Szóval, ahogy sok mérnök, orvos és más szakember szépen külföldre vándorol, és csak kisebb részben az anyagiak miatt, bizonyos szempontból én is meg fogom ezt tenni, bár nekem ahhoz fizikailag nem kell elmennem.
Oszinten kivanok sok sikert !!!



Avatar
Darwin
Százados
Százados
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2015. október 1., csütörtök 16:23
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Darwin » 2018. május 16., szerda 21:58

Sírva nevetek ezen a viccen. Nagyon igaz! Sajnos :(

Én várom az új szoftver és más fejlesztéseket a Magnumomhoz. A külföldihez pedig sok sikert kívánok!
A szeretett Deltám és Cobrám után maradtam a magyar gépeknél és Magnumom is van már. Azért vannak nem annyira nagy sznobok is Magyarhonban ;) Úgyhogy meg is írom a konklúziót.
A nagy Equinox láz közepette is ezt választottam :mrgreen: Volt azzal is randevúm: a profi beetető marketinggel felszított általános izgalom ellenére ez se forradalmasította a fémkeresést, a nagy katarzis elmaradt :mrgreen:
Az igaz, hogy a Deus is ha nedves a föld, nagyon jó, de szárazon tényleg csúnyán meghalt. Egyenetlen, szántott helyen is mindjárt lemegy a mélység. A Magnum pedig igazán jó nagyon jó szárazon és nedvesen egyaránt. És egyszerre tudja a frekvenciákat nem külön. És szántás érmézés az alap beállítás, nem is hal meg szántásban se.
A fórumba írta valaki, hogy amikor már megvan a lelet a Magnummal, akkor találják meg sokszor más gépekkel. Ha már tudják, hogy ott van. Ez az egyik ami nagyon tetszett: nem hagyja el a jelet. Amit a többi kettő-három-négy lengetésre jelez azt ez elsőből. Nem mindegy.
Kényelmes, könnyű és nagyon sokoldalú. A mélykeresőt nem is próbáltam ki igazán de átkapcsoltam kíváncsiságból csak air teszt erejéig és nem akartam hinni a szememnek, milyen messziről érzékel a 28- as fejjel is. Na, ha ezt sikerülne érvényesíteni pénzekre a föld alatt is mint kézi gép, az már ezzel a szelektálással forradalmasítja a keresőzést!!!
A szelektálást nagyon el sikerült találni, ezt is aláírom, hogy ez a legjobb. A szemétszedés drasztikusan kisebb mint a többivel, a porszívóhatás is igaz. Korábban már sokat mentem egy cimbiével, nem nagy meglepetés tehát.
Ami nem tetszett, az a jel késleltetés 5. vonáson, de már 4-ben is zavaró kezd lenni. Azt örömmel hallom-olvasom, hogy ebben változás lesz.


Delta, Cobra, Magnum és lelkesedés

Avatar
Darwin
Százados
Százados
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2015. október 1., csütörtök 16:23
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Darwin » 2018. május 16., szerda 22:22

Még annyit, hogy az új gép sikeréhez nagyon hozzájárul(hat)na, ha lenne egypár NAGYON egyszerű beállítás. Mondjuk egy gomb, amit megnyomsz és akkor egy alap valami beáll ami azonnal használható. És a használati papírt azzal kezdeni: nyomd meg a bekapcsolót, nyomd meg a "varázs" gombot és menj! Nagyon tetszett az elején a három megnyomásos gomb ami ezt csinálja, mert elsőre ki tudja megjegyezni mi micsoda? Ezt lehetne még tovább fejleszteni. Mert amikor az ember kezébe vesz egy ilyen elsőre tök ismeretlen gépet akkor nem a papírt akarja végig bogarászni, hanem a jelzést hallani hogy hol van valami a földben! Ismerek embert, aki csak azt az egy beállítást használja.
Nagyon jó az is, hogy mindet ír a kijelzőn amikor benyomsz egy gombot hogy mit állítottál mire. Azt lehetne tovább fejleszteni ábrákkal, hogy mutassa, hogy milyen sorrendben mit csinálj, vagy a gép végig csinálja magától a zaj beállítási és talaj beállítási procedúrát. Az ábrák pedig mutatnák, hogy most emeld el a földtől, most pumpáljad stb.


Delta, Cobra, Magnum és lelkesedés

Avatar
Goldfinger
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2016. február 10., szerda 20:02
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Goldfinger » 2018. május 17., csütörtök 11:48

Én ezt sok sikert kívánva is sajnálom. Érdekelne az újabb gép, de annak örülök ha a mostani is lesz még fejlesztve. A régi fejes Magnummal kezdtem, felfejlesztettem új fejesre. Nekem mondtak ezt meg azt meg amazt, hogy ne magyart vegyek a másik szerint csak azt, a harmadik azt mondta, nem érdemes keresgélni. De már első alkalommal annyit hozott, hogy lelkesen képet is tettem fel róla. Két év Magnumozás után meg merem reszkírozni a kijelentést, hogy a realitás alapján ténylegesen ez lehet a legjobb gép. Ha még jobb lesz, annak nagyon örülök.
Én a nagyobb fejet és a mondott, mélységre javított szoftvert várom leginkább.
Több helyen fenn vagyok, de a túlfeszített és szerintem is tudatos és kiszámított marketinggel szított várakozás után a kézbe vétel után elmaradtak a lelkesen rajongó eqinox beszámolók. Használt Equinoxot már most lehet kapni nem egyet, megreszkírozom azt is, hogy esetleg könnyebb kapni mint jó állapotú magnumot. A Find and Go kudarca után most bedobtak valami mást, de nem váltották meg a világot.



Avatar
Goldfinger
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2016. február 10., szerda 20:02
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Goldfinger » 2018. május 17., csütörtök 12:32

Mondjuk így ránézve, nem ártana egy kis marketing a Magnumnak se. Talán többet is számít mint a tudás.
Csak ránéztem, hogy mit lehet olvasni-látni-hallani a Magnumról: nem sokat. Van egy weblapja, ez a fórumtéma, és néhány régi videó. Ehhez képest a Minelabnál vérprofi minden marketing és elérték, hogy mindenki a leendő új csodára tegye félre a pénzét. Már fél évvel a gépük piacra dobása előtt elhitették az emberekkel, hogy hamarosan az új Messiás jön el :D



zotya88
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2016. június 21., kedd 19:46
Status: Offline

MAGNUM

Hozzászólás Szerző: zotya88 » 2018. május 17., csütörtök 19:40

Üdv!
Én is irok néhány dícsérő szót a Magnumrol:
szelektálás.mélység kiváló.Jelkésés nm zavart mert ott volt aminek ott kellett :D nm mondanam bonyolultnak se:talajkövető mód- vasszűrés 12-15,zavarkiejtés és érzékenység azt mehet! ennek ellenére távos deusom van két okból: ha gáz van két másodp alatt a kabátba van ásóval eggyütt, másrészt a vasúti felsővezeték! öxxes gépem közül csak a tesorokkal vtam eredményes ott. ha kábel nélküli lenne azonnal vennék de ez a két ok miatt nm. aki meg nagyon szidja annak ott a net és villamossági boltok; csináljon jobb gépet!!!



Avatar
Magnum Force
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2015. szeptember 13., vasárnap 16:21
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Magnum Force » 2018. május 17., csütörtök 20:49

Igen ez igaz, hogy ez a jelkésés van. Kit zavar, kit nem, de örülök hogy ez is meg lesz fejlesztve.
Az enyém az egyik legelső új karbonos Magnum, azzal a szárral szerintem elég kompakt is. És könnyű. Én fogtam kézbe a régi nehéz alu nyél, kerek fej verziót is. Ég és föld komfortban a különbség. Hátizsákba megy nálam, mert enduróval járok.
A beállítást én is hamar megszoktam, a köztudott dolgokat nem ragozom, de a szemétszedés drasztikusan kevesebb lett a korábbi gépeim után az kiemelném. Nem mindegy azért se mert van valamennyi időd az adott helyre és ha sok szemetet szedsz, a nagyon elveszi az idődet a jók megtalálásától is. Egyébként én azt a stratégiát használom olyan helyre ahol először vagyok, hogy nem megyek mélyre ha lehet. Az is idő. A "porszívó" módot használom és gyorsan csákánykapával kihúzom amit gyorsan lehet.
Beállítani szerintem se nagy szám. Egyik legjobb benne hogy nem bonyolult.
Az is nagyon igaz, hogy sokoldalú. Ha egy gépem lehetne csak, akkor ez lenne.
Hát a marketing valóban nem ártana, mert én is csak úgy tudtam meg, milyen hogy 3 éve megmutatta valaki és az is a régi nehéz volt.
Az igen nagy előnye tényleg hogy jön a nyári száraz időszak, és akkor azt a legtöbb csúcsgép nagyon megérzi, ez nem igazán.



Avatar
Arch Stanton
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2017. október 15., vasárnap 14:11
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Arch Stanton » 2018. május 18., péntek 8:16

Akkor van kettő fajta Brutus ami nagy és egy ami kicsi?
A kettő nagy érdekelne. Mi a különbség? Gondolom, jobb az újabb, de miben?



unikornis
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2017. július 30., vasárnap 18:30
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: unikornis » 2018. május 18., péntek 15:04

Nem szoktam már hozzászólni, de azért a mostani nagy magnumos felbuzdulás után, gondoltam lejegyzek néhány gondolatot. Mindig érdekes számomra, amikor összehasonlítgatják a fémkeresőket, főleg azokat, amelyek a csúcstechnikát képviselik. A gépeket csak kézi keresőként használtam, a mélykeresés szerintem macerás és veszélyes dolog, aki azt kockáztatja, az magára vessen.

Nos, nekem volt magnumom, a régi és az új szériás is, 1-1 évig használtam mindkettőt. Az első darabok közüli, valami borzalom nehéz, idomtalan és ormótlan valami volt, köszönhetően a fém nyélnek, meg a vastag küllős kerek fejnek, kicsi kijelzővel, amin a piktogrammokat alig láttam.
Már az első szériáknak is nagyon jó volt a vasszűrése, és apróra meglepően jól teljesített..viszont a kutatási mélységét csapnivalónak értékeltem terepen, és ha az ember ki akarta használni a tudását, akkor legtöbb helyen olyan beállítást kellett választani, hogy állandóan 'cicergett és sokszor adott fals jelzéseket, vizes füvön, göröngyös, nedves talajon szinte használhatatlan volt, mélyebbre, legfőképpen rómán, pedig jelentős jelkésést is észleltem. Vettem mellé egy deus szettet, és a kettőt összehasonlítva nem volt kérdéses, hogy a deus maradt meg, a magnumot egy év használat után eladtam.

Elteltek az évek és kijött az új típusú magnum az ovál fejjel, meg a könnyű szárral, újabb, sokkal jobb szoftverekkel és jobbak voltak a felhasználói vélemények is, ezért gondoltam teszek egy próbát ismét. Az új magnum már jobban tetszett, könnyebb, kompaktabb volt, a fej is sokkal jobban szerepelt mélységben is, majdnem minden beállításban és terepen megvolt kb. +5 centi a régihez képest, ami talajban nem elhanyagolható, viszont a deus kutatási mélységét még így sem közelítette meg sem rómán, sem középkoron a talajban. Írják itt többen, hogy a száraz talajon visszaesik a deus kutatási mélysége, ami igaz is, viszont az is igaz, hogy még így is sokszor duplája talajban a többi gépének, és a magnumra is ráver rendesen, és ez nem duma, hanem kőkemény tapasztalat. Az újabb magnum stabilabb lett terepen, a vizes fű, stb. már nem zavarta, a fals jelek száma is visszaesett, de nagyobb érzékenységen azért még mindig falsolt sok esetben, ezzel szemben a deus atomstabil, főleg az újabb szoftverekkel, egyszerűen csak akkor jelez, amikor kell. Egy, amiben verhetetlen a magnum, azt el kell ismerni, hogy a vasszűrése a legjobb a gépek közül, ezt úgy mondom, hogy 9 gépen és 20 terepes éven vagyok túl, és minden csúcsgépet használtam, de pl. a vaskarikát és a rozsdás kupakot csak a magnummal hallottam és szelektáltam ki, más gép ezt egyértelműen és stabilan nem tudja.

Ami miatt egy év múlva ismért a deust választottam, az a súlya, ami 90 dkg, az igen kompakt és felhasználóbarát kialakítás, a vezetéknélküliség, és a stabil működés, ami a magnumra nem volt elmondható, mert pár eltört lábú akkupakkot és érintkezési hibát ki kellett küszöbölnöm, és ez, főleg terepen nem volt valami szívderítő dolog, szerintem Feri is csuklott néhányszor. A legsúlyosabb dolog azonban nem a sekély kutatási mélység volt a tapasztalataim szerint (bár egy megkopasztott földön ez is nagyon fontos, hiszen ezerszer van a felső 20 centi visszaforgatva, és ennél mélyebben a magnummal szinte soha nem találtam födben semmit, rómán,mélyebben pedig mindig sokkal eredményesebb volt a deus, főleg az újabb 28-as fejjel), hanem a kb 20 centinél mélyebben fekvő érméknél és tárgyaknál, aminél a jelkésés azért megbocsáthatatlan, mert hiába jelzi, ha pl. egy szemetes talajon jobbra balra kb. 20-30 centit is késett egy-egy mélyebb jel, akkorra már több vas meg fémszemét is alá került a fejnek, és így lutri volt, hogy kiszeded - vagy egyáltalán kihallod-e a mélyebb jó jelet, vagy sem. Hangsúlyoznám, hogy aki ezt a problémát nem érti, vagy elbagatellizálja, az furcsa arcot vágna, ha megtudná, hogy mit szed még utána egy ilyen helyen, ( egy deus fehér fej - aminél viszont a magnumhoz hasonlóan, a nagy sajnálatomra, megint csak nincsen kutatási mélység, bármit mutatnak a tesztek), vagy bármely más gyorsabb gépet is mondhatunk, akár egy nagyobb fejes goldmaxpowert, vagy egy golden mask4-et esetleg egy T2 ltd-t, mert ezekkel van esély a sokkal mélyebb találatra is.

Egyszóval ezt az egészet úgy tudnám összefoglalni, hogy a piacon csak akkor érdemes megjelenni az új magnummal szerintem, ha egy sokkal felhasználóbarátabb, kevesebb nyomógombos, vezetéknélküli, designes-kompakt géppel lehet kijönni, aminél javítva van a keresési mélység, a jelkésés pedig teljesen meg van szüntetve, mert az pl. a deus új fejei mellett már megengedhetetlen. Alapvető hiányosságnak tartom még, hogy az újabb magnumnak sehol nem lelhető fel semmilyen érdemleges tesztje talajban, különböző beállításokkal és történelmi érmékkel, mert ennek a hiányában okafogyottá válik bármiféle összehasonlítás a többi gépekkel, főleg a deussal, hiszen arról többezer tesztet láthat a nagyérdemű a youtubeon.

Végezetül pedig elmondanám, hogy nem akarok senkivel fölöslegesen vitatkozni, mindezt teljesen jó szándékkal írtam le, és megpróbáltam az objektivitás és a realitás talaján maradni, és köszönöm Ferinek, hogy helyet ad ennek a szép hobbinak itt a neten, a saját gépéből megpróbálja a legjobbat kihozni, és adni a felhasználóknak, elérhető áron, ténylegesen is példás garanciával. Nem vagyok biztos benne, hogy jót tesz majd mind a gépnek, mind Ferinek, ha kikerül az üzleti világba, mert erről a világról gondolom nem csak nekem van állandó negatív tapasztalatom, bár ezt ti is akartátok, mert folyton ezzel a piaci megjelenéssel rágtátok a fülét. Nekem az a tapasztalatom, hogy a pénz lehetőséget ad a Feri féle tudós embereknek, de nem tesz jót nekik. Sajnálnám, ha az új magnum vagy bárhogy is fogják nevezni, nem lenne itt nálunk forgalmazva, mert ha ezek a fenti dolgok javítva lennének, és a vezetéknélküliség is biztosított lenne, akkor nem mondom, hogy nem tennék még egy probát egy általa fejlesztett géppel.



Avatar
Simba
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2015. november 19., csütörtök 8:36
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Simba » 2018. május 18., péntek 17:33

Arch Stanton írta:Akkor van kettő fajta Brutus ami nagy és egy ami kicsi?
A kettő nagy érdekelne. Mi a különbség? Gondolom, jobb az újabb, de miben?

Mi megszoktuk a régit is. Az fehér, az új szürke. Színben az jobb, a fehéret le szokták festeni vagy fóliázni ;)
A szürke valahogy sokkal jobban "egyben van". A fehérrel az volt a bajom, hogy nagyon "nyeklett". Tehát óvatosan kellett lépdelni vele. Ez az újabb sokkal stabilabb. Súlyra ugyanannyi lehet kb.
Mélységre határozottan jobb mint a régi. Az első kerete nagyobb is kicsit, de az egész mégis rövidebb.
Mind a kettő nagyon mélyre lát és egy emberes. Ha voltál már úgy hogy a másik sose ér rá amikor te, akkor tudod értékelni. Mert a hagyományos keretesekhez két ember kell már a viteléhez, egyedül nehéz.



Avatar
Simba
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2015. november 19., csütörtök 8:36
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Simba » 2018. május 18., péntek 18:00

Háááát ez van, kinek ez tetszik jobban, kinek az, kinek amaz. Van aki dicséri, van aki fikázza. Ha már így szóba került, én is hozzászólok. Újfent ;) Nálunk is van Deus fehér fejes és nagyon szépen megvagyunk. Szerintem a Magnum jobb, de a Deusos szerint az övé a király. Na és? Én nagy Magnum fan vagyok. Már helyből azért is, mert szuper mélykereső, de ha csak érméző volna, azért is.
Azt örömmel olvasom, hogy azt a késés dolgot a Feri már programozza. Akkor aligha lesz annyi vita, mi a jobb.
Most láttam a teszt videót, és szerintem a Magnum azt 18 centit dénárra akár élével is tudja. Valaki kiemelte azt hogy sokoldalú. Hát az. De erről sokat szövegeltzem már. Hétvégén megyünk, és lehet hogy dénár is akad ;)
Tudom, hogy magam ellen is beszélek, de szerintem jól teszi a Feri, hogy nyit a külföld felé. Ha csak mélykeresőnek adja el, sokkal több pénzt kaphat érte, mint itt a komplett cuccért egyben. Komolyan mondom a közgazdásznak nagyon igaza van: én se akartam elhinni, hogy ilyen b...tt mély keresőt kapok ennyiért, csak amikor kipróbáltam.
Megkerestem egy közgazdász társunk írását, ajánlom Feri figyelmébe megint, hogy az interneten is mehet. De szerintem se ártana némi promóciós anyag. Tényleg csak nagyon régi videók vannak fent
"Ott valaki jelezte, meg kell celozni egy jo marketinget, egy magas piaci arat, ami azert magas, mert az alacsony ar elijeszti a komoly keresletet..
Egy jo honlap, egy profi tobb nyelven beszelo uzletkoto...
Nem kell ide kulfoldi partner, vagy kulfoldi bolt. Az igazi piac az interneten is mukodik. Persze elengedhetetlen a talpraesett szakember, akin nem fognak ki a helyszinen a rafinalt kerdesek sem."

viewtopic.php?f=2&t=4&start=40#p17246



176523
Százados
Százados
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2017. június 29., csütörtök 8:03
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: 176523 » 2018. május 18., péntek 18:58

Simba írta:"Nálunk is van Deus fehér fejes és nagyon szépen megvagyunk. Szerintem a Magnum jobb, de a Deusos szerint az övé a király."
Már megint az üres hablatyolás hegyek. :) Nem látjátok mit talál a másik? Nem látjátok hány gödröt ásott? Vagy nem tudtok addig elszámolni?
Esetleg nem is jártok együtt, csak néha bemondogatjátok egymásnak? Nem értem az egészet, ez nem ízlés, hanem tények kérdése.

Nekem sosem volt magnumom, nem is láttam közelről sem, viszont pár hónapja feltett egy srác pár élő keresős videót youtubera. Villámgyorsan kicsinálták miszerint kamuzik, blöffvideók, mert lehetetlen, hogy annyit talál. A tipikus középkoros faluhelyeken sétálgatott, szemre nem is volt reménytelen a "lengetési technika". Valami egy délután 13-14 középkori érmét szedve örvendezett, hogy ez micsoda rekord, soha az életben nem talált egy alkalomra ennyit. Na most én annyit mondanék, hogy szerintem ez bődületesen gyenge. Mindezt csak azért, hogy konkrétumok nélkül semmi értelme a fél kilométeres telenovelláknak.
Viszont azt megkérdezném, hogy mások szerint a leírt helyeken mennyi magnummal a realitás? Kellene másik gép, de lövésem nincs mit kellene vennem...



Válasz küldése Előző témaKövetkező téma