Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Hol kezdjem

Lucky82
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2015. szeptember 23., szerda 13:12
Status: Offline

Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: Lucky82 » 2015. szeptember 23., szerda 13:42

Üdv mindenkinek nemrég kezdtem a műfajban megvan életem első keresője egy garett hogyan tovább merre keressek lakhelyem hajdu bihar debrecen köszi mindenkinek



Ricordo
Százados
Százados
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:49
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: Ricordo » 2015. szeptember 23., szerda 16:00

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ricordo 2016. május 4., szerda 20:35-kor.



Avatar
Kisvakond
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2015. szeptember 21., hétfő 9:44
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: Kisvakond » 2015. szeptember 23., szerda 16:17

Akkor sorstársak vagyunk, én is sárgaval kezdtem ;)
Utánanéztem helytörténeti könyvekben elsősorban és az interneten is, mit érdemes megnézni. Attól függ mit keresel, hadizni, érmézni akarsz? Katonai felmérést megnézni vagy más régi térképet. Lehet keresőstársakat is találni, akik kiokosítanak. Énnekem először volt, aztán azok rántottak be a hobbiba. De arra ne számíts, hogy itt a fórumba kordinátákkal megadott helyeket adnak neked.
Először én is a Garrettbe botlottam bele mert hát amerikai, de most már idehazait vennék elsőnek. A sárga se rossz kezdésnek, de az árba lehet sokkal jobb használt magyart is találni pl.cobra, delta. Az a baj, hogy ahol átnézték a helyet erősebb gépekkel ott már nem nagyon rugsz labdába, a Magnum után pedig szó szerint semmit nem szedtem már csak szemetet. Ez olyan, hogy a másik garretes után még szedhetsz, de ha 20-an átkeresték sárgával akkor azért annyira már nem, csak ha kicsit jobb ketyeréd van. Mondjuk akár sárga sef fejjel. Nem a kedvedet akarom elvenni, de jó ha olyan helyet fedezel fel amit mások nem ismernek.
Ezek a jogi dolgok is játszanak, de azért nem eszik olyan forrón. Nem árt ismerni a terepet ;) Meg egy jó enduró se árt ha van :-bd



Consul
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2015. szeptember 23., szerda 13:49
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: Consul » 2015. szeptember 23., szerda 18:53

Pedig de,forron eszik!Ezek a jogi dolgok egyre jobban jatszanak,hogy idezzem az elottem szolot.
Ha lelohelyen keresozol abbol eleg nagy baj lehet,meglehetosen komolyan veszi most mar a hatosag.
Tovabba egyre tobb keresos dolgozik a muzeumnak,es ok jobban vedik a lelohelyeket mint a mezoor,vagy a rendor.Ha szerencsed van,csak elkuldenek.
szoval ma mar sokkal nehezebb dolog ezt elkezdeni mint 5-10 eve,de sok sikert!



akárki szalámi
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 20:53
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: akárki szalámi » 2015. szeptember 23., szerda 20:13

Szeretném én is megosztani a véleményem. (Bár magamban már sokszor megfogadtam, hogy nem teszem.)
Nos.
Ha tudsz szerezz engedélyt. (Én nem ismerek olyat akinek van, nem is egyszerű, de biztos lehet.)

Ha nem kapsz engedélyt és bárhol keresőzöl akkor már minimum a "szürke zónában" mozogsz.

Tehát bármilyen hatóság betalálhat. Tapasztalatom szerint a rendőrök pont lesz*rják amit mi csinálunk, de ha valaki rádhívja őket intézkedni fognak. Mezőőr, vadőr, halőr meg a többi "őr". Nos az ő esetükben az egyéni habitusuk, no meg a te reakcióid határozzák meg mi fog történni a találkozáskor. Bevallom nekem vadőr-mezőőrhöz volt eddig főleg "szerencsém", volt amelyik erőlködött, de ha nem rohansz el és határozott, de udvarias maradsz akkor van esély rá, hogy egy "távozzon kérem" után békességben elhagyhasd a helyszínt. Bevallom én egyedül a rendőrnek engedelmeskedem, a többi nem nagyon fog tettleg visszatartani-engem legalábbis. Ismétlem a határozott és udvarias magatartás alap.

Gazdák-traktorosok stb. Velük is meg lehet találni a hangot-többnyire. Tájékozódj kié a terület. Ha tudsz kontaktot hozzá beszélj vele. A traktorosokkal is lehet jóban lenni.

Vetésbe ne menj!
Ne szemetelj!
Ha lehet semmi nyomot ne hagyj, a gödreidet is precízen temesd be.
Ha kiszemelsz egy helyet először nézz körül ott. Utak stb.
Ha éjjel mész ki nézd meg hol vannak vadlesek. Az éjjeli keresés fő veszélye, hogy valami kibaszott rángó kezű digó pacsirtának néz.
És akkor a vadorzókról, kóbor rómaiakról és egyéb dúvadakról nem is ejtettem szót.

Légy körültekintő, figyelmes és óvatos a terepen. A többi jön majd magától.


https://www.youtube.com/watch?v=g_zMp9t6-x4

Consul
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2015. szeptember 23., szerda 13:49
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: Consul » 2015. szeptember 23., szerda 20:43

"Ha tudsz szerezz engedélyt. (Én nem ismerek olyat akinek van, nem is egyszerű, de biztos lehet.)"

Igen,lehet.Talalkoztam olyan keresossel akinek van, de ahhoz ugy tudom evek kellenek,bizalom, es rengeteg leadas precizen
Bejott a terepjarojan a tarlora,bemutatta a papirjait muzeumi belyegzovel,es udvariasan bar,de elkuldott a francba.



Avatar
Kisvakond
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2015. szeptember 21., hétfő 9:44
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: Kisvakond » 2015. szeptember 23., szerda 21:36

Szaláminak adok igazat. Én is fontosnak tartom a viselkedést, amibe a gödrök betemetése is benne van. Nem fognak szivesen látni ha összetúrsz mindent és otthagyod a gödröt meg a sörösdobozt meg a többi szemetet vagy letaposod a vetést. Sajnos többször láttam ilyet x_x
Én majd mindig társasággal megyek, biztonságosabb is de nem azért. Többnyire van köztünk valaki aki ismerős a helyen, két terepjáró us van a csapatban, egyedül meg enduróval.Volt már hogy odajöttek, de nem volt semmi különös.Egyszer küldtek el vadászok, de nemegy tippet kaptunk ottani emberektől, amiben volt egy nagyon jó hely is. Ez szintén vadász volt. Mi hétvégén járunk, munkanap lehet rizikósabb.
A vizi témában van szó jobban az engedélyről ha érdekel valakit ;) Lehet kérni hivatalosan akárkinek, nem kell leadás meg múzeumi papir. Ha le lesz írva rendesen, lehet hogy én is szerencsét próbálok.



akárki szalámi
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 20:53
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: akárki szalámi » 2015. szeptember 24., csütörtök 6:59

Consul írta:"Ha tudsz szerezz engedélyt. (Én nem ismerek olyat akinek van, nem is egyszerű, de biztos lehet.)"

Igen,lehet.Talalkoztam olyan keresossel akinek van, de ahhoz ugy tudom evek kellenek,bizalom, es rengeteg leadas precizen
Bejott a terepjarojan a tarlora,bemutatta a papirjait muzeumi belyegzovel,es udvariasan bar,de elkuldott a francba.
Mi tagadás van bennem némi keserűség.
:(
Sajnos a helyi megyei múzeum vétózni fog ha engedélyt kérek, én ezt tudom. Élből gyűlölnek minden keresőst
Ennek ellenére most is kapnak majd egy érdekes pakkot tőlem. Talán fel is teszem majd a képeket. (Vagy talán mégsem.)


https://www.youtube.com/watch?v=g_zMp9t6-x4

Lucky82
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2015. szeptember 23., szerda 13:12
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: Lucky82 » 2015. szeptember 25., péntek 10:43

Köszönöm mindenkinek a választ! Elég szomorú hallani ezt a sok engedélyes és különböző szervek általi támadást és a következményeit inkább a millió szemét amit találtam eddig azokat vonnák felelősség alá.



Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2015. szeptember 25., péntek 12:27

Nem jó szerintem a mostani szabályozás, de az EU-ban mindenhol kell engedély a kereséshez, még a liberális angoloknál is!!
A szomszédoknál még a fémkereső birtoklás is engedélyköteles!!



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2015. szeptember 25., péntek 12:57

blablablaa :D sötétben oda mész ahová akarsz ha nem félsz a rézfaszú bagolytól :D :D



rézfaszú bagoly
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2015. szeptember 25., péntek 14:07
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: rézfaszú bagoly » 2015. szeptember 25., péntek 14:11

ul69 írta:blablablaa :D sötétben oda mész ahová akarsz ha nem félsz a rézfaszú bagolytól :D :D
[-x [-x [-x [-x [-x [-x [-x [-x [-x [-x [-x [-x



Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2015. szeptember 25., péntek 14:18

ul69 írta:blablablaa :D sötétben oda mész ahová akarsz ha nem félsz a rézfaszú bagolytól :D :D
Vagy a földjét sóspuskával őrző gazdától, esetleg orvvadász "lómaiaktól" vagy területvédő keresősöktől.



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2015. szeptember 25., péntek 15:12

Gabor írta:
ul69 írta:blablablaa :D sötétben oda mész ahová akarsz ha nem félsz a rézfaszú bagolytól :D :D
Vagy a földjét sóspuskával őrző gazdától, esetleg orvvadász "lómaiaktól" vagy területvédő keresősöktől.
erre a sok kifogásra utaltam a bagollyal amiket itt irkálsz.nem nyámnyiláknak való :lol: :lol: gyűjtsetek bélyeget :lol: :lol:



Avatar
Betyarka
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:34
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: Betyarka » 2015. szeptember 25., péntek 15:33

A hülye szabályozással elérték, hogy január óta nem voltam terepen.



Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2015. szeptember 25., péntek 15:46

ul69 írta:
Gabor írta:
ul69 írta:blablablaa :D sötétben oda mész ahová akarsz ha nem félsz a rézfaszú bagolytól :D :D
Vagy a földjét sóspuskával őrző gazdától, esetleg orvvadász "lómaiaktól" vagy területvédő keresősöktől.
erre a sok kifogásra utaltam a bagollyal amiket itt irkálsz.nem nyámnyiláknak való :lol: :lol: gyűjtsetek bélyeget :lol: :lol:

Nem kifogás. A másik topikban írtam, hogy ez nekem hobby, kikapcsolódás, kb. olyasmi, mint a horgászat/vadászat azt is lehet szabályosan csinálni, meg lehet orvhorgászként/orvvadászként halat/vadat lopni...
Nem nyámnyilaság kérdése.



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2015. szeptember 25., péntek 18:23

Betyarka írta:A hülye szabályozással elérték, hogy január óta nem voltam terepen.
és mit csináltál egész nyáron?szobában légpetting? :lol: aki igazán hobbista azt nem létező engedélyekkel nem lehet korlátozni :lol:



rézfaszú bagoly
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2015. szeptember 25., péntek 14:07
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: rézfaszú bagoly » 2015. szeptember 25., péntek 19:13

ul69 írta:
Betyarka írta:A hülye szabályozással elérték, hogy január óta nem voltam terepen.
és mit csináltál egész nyáron?szobában légpetting? :lol: aki igazán hobbista azt nem létező engedélyekkel nem lehet korlátozni :lol:
Aki igazi hobbista az nem adja fel és beszerzi az engedélyt. Légy szíves a saját tehetetlenségedet, ne oltsd bele a többiekbe. :naughty:



Avatar
Kisvakond
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2015. szeptember 21., hétfő 9:44
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: Kisvakond » 2015. szeptember 25., péntek 20:01

Nagyon egyetértek! Az igazi hobbista nem adja fel.
Az a gondolatom támadt, hogy ide olyanok is irhatnak, akik igyekszenek elvenni az ember kedvét, jól beijeszteni, hogy ne merjen senki más keresőzni. Őrajtuk kívül. Akár keresős az illető és a konkurenciát igyekszik csökkenteni, akár nem keresős is beirhat ide olyan aki ellenérdekelt a hobbinkban. :(
Ilyen volt ami egy balatoni keresésnél, amikor egy "kolléga" megpróbált "jobb" helyeket ajánlani, belémoltani a parát, hogy azon a strandon milyen veszélyes, kit milyen "baleset" ért. Miközben őt csakis ott láttam kutakodni. :clap: Nagyon hasonló esetet olvastam a vizi kereső rovatban.



Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2015. szeptember 25., péntek 20:24

:? Lehetnek ilyenek is, nem sok segítséget adtak a vízi keresős engedélykérelemnél sem, beadtam a balatoni engedélykérelmet és még várok rá. Én kezdő vagyok, pont a legrosszabbkor kezdtem a hobbit. Csak a saját kis udvaromban keresőzök egyelőre meg a zárt saját telken, nekem a kikapcsolódás, nyugalom a fontos, ezért szabályosan szeretném csinálni, nem azon aggódni, hogy ki mikor büntet meg...



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2015. szeptember 25., péntek 21:09

Vakond írta:Nagyon egyetértek! Az igazi hobbista nem adja fel.
Az a gondolatom támadt, hogy ide olyanok is irhatnak, akik igyekszenek elvenni az ember kedvét, jól beijeszteni, hogy ne merjen senki más keresőzni. Őrajtuk kívül. Akár keresős az illető és a konkurenciát igyekszik csökkenteni, akár nem keresős is beirhat ide olyan aki ellenérdekelt a hobbinkban. :(
Ilyen volt ami egy balatoni keresésnél, amikor egy "kolléga" megpróbált "jobb" helyeket ajánlani, belémoltani a parát, hogy azon a strandon milyen veszélyes, kit milyen "baleset" ért. Miközben őt csakis ott láttam kutakodni. :clap: Nagyon hasonló esetet olvastam a vizi kereső rovatban.
Valszeg igazad lehet mert nyilván a halőr irkal ide minden féle neveken hogy ezt a pár mimozat elriassza :lol: Multkor éccaka leszálltak mellettem az ufók nézték mit csinálok azután felváltva ásattam őket :lol:



Ricordo
Százados
Százados
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:49
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: Ricordo » 2015. szeptember 25., péntek 21:40

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ricordo 2016. május 4., szerda 20:35-kor.



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2015. szeptember 25., péntek 22:25

Ricordo írta:Szerintem nem lehet általánosítani. Van akinek nem számít, ha a hatóságok megcincálják és esetleg priusza lesz, mert nincs családja és olyan munkája van, amihez nem kell erkölcsi bizonyítvány. (Esetleg már van is priusza.) Másvalakinek ugyanez katasztófa lenne az életében: pl. a hivatásos jogviszonyban törvényi kötelezettség jelenteni a főnöknek a gyanúsítotti kihallgatás tényét. Az ilyen helyeken gyanúsítás esetén visszavonják az érintett beosztás betöltéséhez szükséges biztonsági tanúsítványát és jó eséllyel ki is rúgják, de legalábbis felfüggesztik a beosztásából. Az ügy mindenképp bekerül a személyi anyagába és nyomot hagy a szolgálati karrierkilátásain. Ha pedig kirúgják, akkor utána pedig több évig nem érdemes olyan jogviszonyt megpályáznia, ahol biztonsági ellenőrzés és/vagy kifogástalan életvitel ellenőrzés van. De még egy sima közalkalmazotti, pl. tanári pályát is kettétörhet egy büntetőügy. Tehát mindenkinek más kockázatokkal jár, ha a hobbija a tilosba viszi.
ul69 írta:
Vakond írta:Nagyon egyetértek! Az igazi hobbista nem adja fel.
Az a gondolatom támadt, hogy ide olyanok is irhatnak, akik igyekszenek elvenni az ember kedvét, jól beijeszteni, hogy ne merjen senki más keresőzni. Őrajtuk kívül. Akár keresős az illető és a konkurenciát igyekszik csökkenteni, akár nem keresős is beirhat ide olyan aki ellenérdekelt a hobbinkban. :(
Ilyen volt ami egy balatoni keresésnél, amikor egy "kolléga" megpróbált "jobb" helyeket ajánlani, belémoltani a parát, hogy azon a strandon milyen veszélyes, kit milyen "baleset" ért. Miközben őt csakis ott láttam kutakodni. :clap: Nagyon hasonló esetet olvastam a vizi kereső rovatban.
Valszeg igazad lehet mert nyilván a halőr irkal ide minden féle neveken hogy ezt a pár mimozat elriassza :lol: Multkor éccaka leszálltak mellettem az ufók nézték mit csinálok azután felváltva ásattam őket :lol:
Te valami halőrből képzett fakabát lehetsz.ha Ennyire felted a karriered ismerkedj a pingponggal :lol: Strandrol nem régészeti helyről legfeljebb ha elküldenek de priusz sose lesz.ismerosom földjéről meg sose stb



Ricordo
Százados
Százados
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:49
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: Ricordo » 2015. szeptember 25., péntek 22:35

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ricordo 2016. május 4., szerda 20:35-kor.



Avatar
Betyarka
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:34
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: Betyarka » 2015. szeptember 26., szombat 2:23

rézfaszú bagoly írta:
ul69 írta:
Betyarka írta:A hülye szabályozással elérték, hogy január óta nem voltam terepen.
és mit csináltál egész nyáron?szobában légpetting? :lol: aki igazán hobbista azt nem létező engedélyekkel nem lehet korlátozni :lol:
Aki igazi hobbista az nem adja fel és beszerzi az engedélyt. Légy szíves a saját tehetetlenségedet, ne oltsd bele a többiekbe. :naughty:
Honnan tudod mi más miatt még nem volt rá idő?
Kérlek ne molesztálj. Foglalkozz magaddal. :twisted:



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2015. szeptember 26., szombat 6:41

annyit nyafogtok mint a veresegyházi asszonykórus ha hascsikarása van :D :D



Avatar
Kisvakond
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2015. szeptember 21., hétfő 9:44
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: Kisvakond » 2015. szeptember 26., szombat 9:44

ul69 írta:annyit nyafogtok mint a veresegyházi asszonykórus ha hascsikarása van :D :D
Ez az! Az igazi keresős nem nyafog hanem esőben, sárban, hóban fagyban is kinn van ;) Én ma délután kinn leszek és lengetek. Ha felhőszakadás lesz akkor is. Nem vagyok egy fanatikus, de most muszáj lesz. Mert egy hét elvonás után hamarosan megyek az új gépemért a Ferihez és semmi se akadályozhatja meg, hogy kipróbáljam!



Bobbácsi
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 15:34
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: Bobbácsi » 2015. szeptember 26., szombat 10:00

Bocs,hogy belekotyogok itt az eszmefuttatásotokba! :)

Én is hobbyként űzöm ezt a sportot. Szeretem a természetet,a frisslevegőt,a csendet,nyugalmat és borzalmasan izgat a találás lehetősége.

Sokkal hamarabb kezdtem ebbe a sportba,mint ahogy meghozták ezt a rendkívül okos törvényt.

Mint minden rendes ember én is dolgozom minden nap,sokszor szombatonként is.
Törvénytisztelő ember vagyok,ezért szeretném a segítségét kérni olyan embernek, akár lehet még a rézfaszu bagoly is, aki segít nekem engedélyt intézni. Mint egy rendes hobbystának!
Ha lehet az engedély szóljon kedden,délután öttől-hétig,mert félnyolcra viszem a gyereket focira,tehát csak ekkor érek rá. Lehet még a péntek is, csak picit korábban. Vagy ha nem dolgozom akár szombaton egész napra.
Még egy apróság. Ha lehetne ide szóljon az engedély valami közeli helyre mert nincs pénzem sokat kocsikázni.
Ha esetleg esne az eső ezeken a napokon,akkor az engedély inkább következő hétre szóljon!
Na! Ha valaki tud ilyet, szóljon legyen szives!
Én is szeretném legállisan űzni a dolgot de valljuk be szinte lehetetlen.
Annyi dolognak kell megfelelni,hogy az lehetetlen. Számomra.

Ezért nem állok a "rossz" oldalon,csak el vagyok lehetetlenítve!

Így amíg nem hozzátok nekem ezt az engedélyt,amit kértem, megyek anélkül. :-bd



Avatar
templomos
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 21:05
Tartózkodási hely: Heves-megye
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: templomos » 2015. szeptember 26., szombat 10:53

Vakond írta:
ul69 írta:annyit nyafogtok mint a veresegyházi asszonykórus ha hascsikarása van :D :D
Ez az! Az igazi keresős nem nyafog hanem esőben, sárban, hóban fagyban is kinn van ;) Én ma délután kinn leszek és lengetek. Ha felhőszakadás lesz akkor is. Nem vagyok egy fanatikus, de most muszáj lesz. Mert egy hét elvonás után hamarosan megyek az új gépemért a Ferihez és semmi se akadályozhatja meg, hogy kipróbáljam!
Erdélyben is csak a kutya szólt hozzám :lol: mit csinálok...néha egy-két góbé megvan -e az arany .stb a szokásos beszólások...faszba ma akartam én is menni ,de szakad mint az íz :evil: nem szeretek esőben lengetni múlthéten nyomtuk,esőben egyet ugrottam és a cipőm bent maradt a sárban szegény kolléga szedte ki a cipőt mert én le seggeltem :))
mondjuk erdőben még jó valamennyit felfog a lombkorona ...inkább mágnesezek nem kell szántó lebaszom a 50méteres kötelet a hídról és jónapot :dance: most a magnet fishing-re kattantam rá :D Segesváron a gazda ívó kútjából szedtem ki vödröt,patkót,vh-ás buzogányt kasza-kapa....erre azt mondta fúú bazmeg =)) ezt iszod mojse vegyél palackos vizet :))



Avatar
Magnum Force
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2015. szeptember 13., vasárnap 16:21
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: Magnum Force » 2015. szeptember 26., szombat 11:07

templomos írta:
Vakond írta:
ul69 írta:annyit nyafogtok mint a veresegyházi asszonykórus ha hascsikarása van :D :D
Ez az! Az igazi keresős nem nyafog hanem esőben, sárban, hóban fagyban is kinn van ;) Én ma délután kinn leszek és lengetek. Ha felhőszakadás lesz akkor is. Nem vagyok egy fanatikus, de most muszáj lesz. Mert egy hét elvonás után hamarosan megyek az új gépemért a Ferihez és semmi se akadályozhatja meg, hogy kipróbáljam!
Erdélyben is csak a kutya szólt hozzám :lol: mit csinálok...néha egy-két góbé megvan -e az arany .stb a szokásos beszólások...faszba ma akartam én is menni ,de szakad mint az íz :evil: nem szeretek esőben lengetni múlthéten nyomtuk,esőben egyet ugrottam és a cipőm bent maradt a sárban szegény kolléga szedte ki a cipőt mert én le seggeltem :))
mondjuk erdőben még jó valamennyit felfog a lombkorona ...inkább mágnesezek nem kell szántó lebaszom a 50méteres kötelet a hídról és jónapot :dance: most a magnet fishing-re kattantam rá :D Segesváron a gazda ívó kútjából szedtem ki vödröt,patkót,vh-ás buzogányt kasza-kapa....erre azt mondta fúú bazmeg =)) ezt iszod mojse vegyél palackos vizet :))
Ma én se megyek. A sárdagasztás nem az én műfajom. Egyszer bementünk kocsival egy helyre, és felhőszakadás lett. Egy terepjárós barátomat kellett kihívni, hogy kihúzza a kiskocsit, mert befelé ment a szárazon, de visszafelé már nem boldogultunk vele, pedig valahogy több ásó is volt velünk :D
Olyan mágnes kéne, ami a színesfémre tapad. Beállítod a diszkriminációt mint a fémkeresőn :D

:?: Valaki tudja, hogy hol és hogyan kell ilyen engedélyt igényelni? Mert ha lehet, én beszereznék. Keresni anélkül is tudok, de ha lehet, mért ne? Állítólag 3000 Ft és utána nem zaklathat senki, hogy mit csinálsz. Nézzük a pozitív oldalát!



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2015. szeptember 26., szombat 12:22

Magnum Force írta:
templomos írta:
Vakond írta:
ul69 írta:annyit nyafogtok mint a veresegyházi asszonykórus ha hascsikarása van :D :D
Ez az! Az igazi keresős nem nyafog hanem esőben, sárban, hóban fagyban is kinn van ;) Én ma délután kinn leszek és lengetek. Ha felhőszakadás lesz akkor is. Nem vagyok egy fanatikus, de most muszáj lesz. Mert egy hét elvonás után hamarosan megyek az új gépemért a Ferihez és semmi se akadályozhatja meg, hogy kipróbáljam!
Erdélyben is csak a kutya szólt hozzám :lol: mit csinálok...néha egy-két góbé megvan -e az arany .stb a szokásos beszólások...faszba ma akartam én is menni ,de szakad mint az íz :evil: nem szeretek esőben lengetni múlthéten nyomtuk,esőben egyet ugrottam és a cipőm bent maradt a sárban szegény kolléga szedte ki a cipőt mert én le seggeltem :))
mondjuk erdőben még jó valamennyit felfog a lombkorona ...inkább mágnesezek nem kell szántó lebaszom a 50méteres kötelet a hídról és jónapot :dance: most a magnet fishing-re kattantam rá :D Segesváron a gazda ívó kútjából szedtem ki vödröt,patkót,vh-ás buzogányt kasza-kapa....erre azt mondta fúú bazmeg =)) ezt iszod mojse vegyél palackos vizet :))
Ma én se megyek. A sárdagasztás nem az én műfajom. Egyszer bementünk kocsival egy helyre, és felhőszakadás lett. Egy terepjárós barátomat kellett kihívni, hogy kihúzza a kiskocsit, mert befelé ment a szárazon, de visszafelé már nem boldogultunk vele, pedig valahogy több ásó is volt velünk :D
Olyan mágnes kéne, ami a színesfémre tapad. Beállítod a diszkriminációt mint a fémkeresőn :D

:?: Valaki tudja, hogy hol és hogyan kell ilyen engedélyt igényelni? Mert ha lehet, én beszereznék. Keresni anélkül is tudok, de ha lehet, mért ne? Állítólag 3000 Ft és utána nem zaklathat senki, hogy mit csinálsz. Nézzük a pozitív oldalát!
ez az engedély kb olyan mint alkimistának a bölcsek köve :lol: valaki hallotta valakitől hogy látott már :lol: nincs ne keresd nem létezik :D :D
ez az idő arra jó hogy ma elhozd amit kell vagy visszavidd az akármit asszonyt nődet rendezzed hogy holnap ha szikkad senki ne akadályozzon :lol:
milyen gépre váltassz Vakond?nem tán porszivót vettél? :lol:



rézfaszú bagoly
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2015. szeptember 25., péntek 14:07
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: rézfaszú bagoly » 2015. szeptember 26., szombat 18:16

ul69 írta:
Magnum Force írta:
templomos írta:
Vakond írta:
ul69 írta:annyit nyafogtok mint a veresegyházi asszonykórus ha hascsikarása van :D :D
Ez az! Az igazi keresős nem nyafog hanem esőben, sárban, hóban fagyban is kinn van ;) Én ma délután kinn leszek és lengetek. Ha felhőszakadás lesz akkor is. Nem vagyok egy fanatikus, de most muszáj lesz. Mert egy hét elvonás után hamarosan megyek az új gépemért a Ferihez és semmi se akadályozhatja meg, hogy kipróbáljam!
Erdélyben is csak a kutya szólt hozzám :lol: mit csinálok...néha egy-két góbé megvan -e az arany .stb a szokásos beszólások...faszba ma akartam én is menni ,de szakad mint az íz :evil: nem szeretek esőben lengetni múlthéten nyomtuk,esőben egyet ugrottam és a cipőm bent maradt a sárban szegény kolléga szedte ki a cipőt mert én le seggeltem :))
mondjuk erdőben még jó valamennyit felfog a lombkorona ...inkább mágnesezek nem kell szántó lebaszom a 50méteres kötelet a hídról és jónapot :dance: most a magnet fishing-re kattantam rá :D Segesváron a gazda ívó kútjából szedtem ki vödröt,patkót,vh-ás buzogányt kasza-kapa....erre azt mondta fúú bazmeg =)) ezt iszod mojse vegyél palackos vizet :))
Ma én se megyek. A sárdagasztás nem az én műfajom. Egyszer bementünk kocsival egy helyre, és felhőszakadás lett. Egy terepjárós barátomat kellett kihívni, hogy kihúzza a kiskocsit, mert befelé ment a szárazon, de visszafelé már nem boldogultunk vele, pedig valahogy több ásó is volt velünk :D
Olyan mágnes kéne, ami a színesfémre tapad. Beállítod a diszkriminációt mint a fémkeresőn :D

:?: Valaki tudja, hogy hol és hogyan kell ilyen engedélyt igényelni? Mert ha lehet, én beszereznék. Keresni anélkül is tudok, de ha lehet, mért ne? Állítólag 3000 Ft és utána nem zaklathat senki, hogy mit csinálsz. Nézzük a pozitív oldalát!
ez az engedély kb olyan mint alkimistának a bölcsek köve :lol: valaki hallotta valakitől hogy látott már :lol: nincs ne keresd nem létezik :D :D
ez az idő arra jó hogy ma elhozd amit kell vagy visszavidd az akármit asszonyt nődet rendezzed hogy holnap ha szikkad senki ne akadályozzon :lol:
milyen gépre váltassz Vakond?nem tán porszivót vettél? :lol:
Hülye vagy édes fiam erre próbáltam korábban célozni. Van engedélye egyre több, normális hobbistának kiadva köztük nekem is, de pont az ilyen idióta vakhangyák miatt kerüljük a nyilvánosságot.



Avatar
oldtimer
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2015. július 29., szerda 18:36
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: oldtimer » 2015. szeptember 26., szombat 18:29

Kedves Bubo Kupropénisz! Olyan szinten igazad van, hogy nagyon! Maximálisan egyetértek Veled! Aki normálisan gondolkodik, az keresi az utat az együttműködés irányában.



negimen
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 7:26
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: negimen » 2015. szeptember 26., szombat 18:31

Maximálisan csatlakozom az előttem szólóhoz. :D :D
oldtimer írta:Kedves Bubo Kupropénisz! Olyan szinten igazad van, hogy nagyon! Maximálisan egyetértek Veled! Aki normálisan gondolkodik, az keresi az utat az együttműködés irányában.



negimen
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 7:26
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: negimen » 2015. szeptember 26., szombat 18:40

Azért mert neked nincs/mert esetleg nem is akarsz az nem jelenti azt hogy nem létezik, hidd el van már kis hazánkban több olyan keresős aki abszolút legálisan a múzeumokkal együttműködve űzi ezt a hobbit, mindkét fél megelégedésére.

ez az engedély kb olyan mint alkimistának a bölcsek köve :lol: valaki hallotta valakitől hogy látott már :lol: nincs ne keresd nem létezik :D :D
ez az idő arra jó hogy ma elhozd amit kell vagy visszavidd az akármit asszonyt nődet rendezzed hogy holnap ha szikkad senki ne akadályozzon :lol:
milyen gépre váltassz Vakond?nem tán porszivót vettél? :lol:[/quote]



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2015. szeptember 26., szombat 18:45

negimen írta:Maximálisan csatlakozom az előttem szólóhoz. :D :D
oldtimer írta:Kedves Bubo Kupropénisz! Olyan szinten igazad van, hogy nagyon! Maximálisan egyetértek Veled! Aki normálisan gondolkodik, az keresi az utat az együttműködés irányában.
semmitek sincs csak kamu beirásaitok amivel próbáltok bomlasztani.szaporodnak itt az ilyen arctalan senkik akik ijesztgetik a többieket.gondolom ti is egy véleményen vagytok lassányival aki azon panaszkodott egy videón hogy mióta a keresősök léteznek lezuhant az érmék ára.vajon ez miért is zavarja ennyire? :lol: nektek van engedélyetek hiszen régészek vagytok.nekem is van engedélyem mert anyám elengedett és ez pont elég :lol: :lol:



negimen
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 7:26
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: negimen » 2015. szeptember 26., szombat 18:53

Ja, pont olyan "arctalan senkik" mit Te, és ha Neked elég hogy anyád elengedett akkor megnyugodtam, egyébként meg én már nem vagyok abban a korban amikor a szüleimtől kellene elkéredzkednem :D :D , régész meg nem vagyok de igenis ismerek olyan régészt aki elfogad és egyenrangú partnerként kezel, és ez nekem pont elég.
üdv.
negimen
ul69 írta:
negimen írta:Maximálisan csatlakozom az előttem szólóhoz. :D :D
oldtimer írta:Kedves Bubo Kupropénisz! Olyan szinten igazad van, hogy nagyon! Maximálisan egyetértek Veled! Aki normálisan gondolkodik, az keresi az utat az együttműködés irányában.
semmitek sincs csak kamu beirásaitok amivel próbáltok bomlasztani.szaporodnak itt az ilyen arctalan senkik akik ijesztgetik a többieket.gondolom ti is egy véleményen vagytok lassányival aki azon panaszkodott egy videón hogy mióta a keresősök léteznek lezuhant az érmék ára.vajon ez miért is zavarja ennyire? :lol: nektek van engedélyetek hiszen régészek vagytok.nekem is van engedélyem mert anyám elengedett és ez pont elég :lol: :lol:



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2015. szeptember 26., szombat 18:57

negimen írta:Ja, pont olyan "arctalan senkik" mit Te, és ha Neked elég hogy anyád elengedett akkor megnyugodtam, egyébként meg én már nem vagyok abban a korban amikor a szüleimtől kellene elkéredzkednem :D :D , régész meg nem vagyok de igenis ismerek olyan régészt aki elfogad és egyenrangú partnerként kezel, és ez nekem pont elég.
üdv.
negimen
ul69 írta:
negimen írta:Maximálisan csatlakozom az előttem szólóhoz. :D :D
oldtimer írta:Kedves Bubo Kupropénisz! Olyan szinten igazad van, hogy nagyon! Maximálisan egyetértek Veled! Aki normálisan gondolkodik, az keresi az utat az együttműködés irányában.
semmitek sincs csak kamu beirásaitok amivel próbáltok bomlasztani.szaporodnak itt az ilyen arctalan senkik akik ijesztgetik a többieket.gondolom ti is egy véleményen vagytok lassányival aki azon panaszkodott egy videón hogy mióta a keresősök léteznek lezuhant az érmék ára.vajon ez miért is zavarja ennyire? :lol: nektek van engedélyetek hiszen régészek vagytok.nekem is van engedélyem mert anyám elengedett és ez pont elég :lol: :lol:
ha neked ugy jó hogy kezelnek csináld nyugodtan ahogy mondják :lol: :lol:



negimen
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 7:26
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: negimen » 2015. szeptember 26., szombat 19:05

ul69 írta:
negimen írta:Ja, pont olyan "arctalan senkik" mit Te, és ha Neked elég hogy anyád elengedett akkor megnyugodtam, egyébként meg én már nem vagyok abban a korban amikor a szüleimtől kellene elkéredzkednem :D :D , régész meg nem vagyok de igenis ismerek olyan régészt aki elfogad és egyenrangú partnerként kezel, és ez nekem pont elég.
üdv.
negimen
ul69 írta:
negimen írta:Maximálisan csatlakozom az előttem szólóhoz. :D :D
oldtimer írta:Kedves Bubo Kupropénisz! Olyan szinten igazad van, hogy nagyon! Maximálisan egyetértek Veled! Aki normálisan gondolkodik, az keresi az utat az együttműködés irányában.
semmitek sincs csak kamu beirásaitok amivel próbáltok bomlasztani.szaporodnak itt az ilyen arctalan senkik akik ijesztgetik a többieket.gondolom ti is egy véleményen vagytok lassányival aki azon panaszkodott egy videón hogy mióta a keresősök léteznek lezuhant az érmék ára.vajon ez miért is zavarja ennyire? :lol: nektek van engedélyetek hiszen régészek vagytok.nekem is van engedélyem mert anyám elengedett és ez pont elég :lol: :lol:
ha neked ugy jó hogy kezelnek csináld nyugodtan ahogy mondják :lol: :lol:
Nem figyeltél, a lényeg az EGYENRANGÚ de ahogy látom ezt fel sem foghatod, részemről erről befejeztem mert nagyon nem vagyunk egy hullámhosszon, és szerintem nem is leszünk, így kár az időt pocsékolni................



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2015. szeptember 26., szombat 19:13

értem én.azért irtam hogy csináld ugy ahogy akarod :D egyenrangú sosem leszel ebbe ne ringasd magad és ez egyébként is miért lenne mérvadó? :D ez hobbi kaland szórakozás és nem ranglista



Válasz küldése Előző témaKövetkező téma