Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Fémkereső átalakítás, javítás

Fémkereséshez való eszközök
Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Fémkereső átalakítás, javítás

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2016. január 7., csütörtök 20:49

ul69 írta:
Gabor írta:
ul69 írta:
Gabor írta:
ul69 írta:http://kepfeltoltes.hu/view/160107/DSCN ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/160107/DSCN ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/160107/DSCN ... es.hu_.jpg
csak hogy látható legyen miről irkáltam pár kép amin megmértem a Magnum fejet meg a pró adótekercsét.a légmagos tekercs indukciós értékét az átmérője a tekercs magassága és a menetszáma határozza meg.mértékegysége a milihenri.ki lehet számolni de pont olyat ugy se sikerül tekercselni ezért jobb egy mérőműszer ha valaki ilyesmire adja a fejét. :D

Ha nem tudod mi az impedancia, akkor miért okoskodsz? Vagy megint provokálsz? Nekem is van ilyen 10 euros LCR/ESR teszterem, ami csak becsüli, nem pontosan mér.
Az impedancia a váltakozó áramú „ellenállás”. Értéke komplex szám, váltóáramú elektromos hálózatban a komplex feszültség és a komplex áram értékeinek hányadosa. Jele Z, egysége az ohm. Valós része az elektromos ellenállás vagy rezisztencia, képzetes része a reaktancia. A valós rész felelős az áram hőtermeléséért, a képzetes rész befolyásolja az áram nagyságát és fázisát, energiaveszteséget azonban nem okoz.
vikipédia :D persze van szerepe az ellenállásnak is de nem ez a lényeg.a másik pedig hogy mindig egyformán pontatlan ha az.ahhoz hogy le tudj másolni egy tekercset pont jó de nem az ellenállását kell lemásolni

Igen, induktív-impedanciája is van a légmagos tekercsnek, meg DC ellenállása. Ha a keresőben nincs impedancia-illesztő, akkor egy sokkal kisebb ellenállású adótekercs károsíthatja a kereső adó erősítőjét, ezért nem mindegy milyen tekercs ellenállása, nem csak az induktivitás számít.
ugyan miért csinálnál kisebb ellenállású adótekercset amikor ahhoz jóval vastagabb huzalra lenne szükség vagy kevesebb menetszámra?a vastag huzal nehéz a kisebb tekercsnél meg romlana a mélység..de mondjuk korábban arról volt szó hogy más géphez készült fejet lehet-é illesztgetni..de mind1 :-@ :-@

Arról volt szó, hogy más keresőfej jó-e X típusú géphez, ezért nem mindegy, mert kárt okozhat a gépben.



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Fémkereső átalakítás, javítás

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2016. január 7., csütörtök 21:23

Feri írta:
Gabor írta:
ul69 írta:
Gabor írta:
ul69 írta:http://kepfeltoltes.hu/view/160107/DSCN ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/160107/DSCN ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/160107/DSCN ... es.hu_.jpg
csak hogy látható legyen miről irkáltam pár kép amin megmértem a Magnum fejet meg a pró adótekercsét.a légmagos tekercs indukciós értékét az átmérője a tekercs magassága és a menetszáma határozza meg.mértékegysége a milihenri.ki lehet számolni de pont olyat ugy se sikerül tekercselni ezért jobb egy mérőműszer ha valaki ilyesmire adja a fejét. :D

Ha nem tudod mi az impedancia, akkor miért okoskodsz? Vagy megint provokálsz? Nekem is van ilyen 10 euros LCR/ESR teszterem, ami csak becsüli, nem pontosan mér.
Az impedancia a váltakozó áramú „ellenállás”. Értéke komplex szám, váltóáramú elektromos hálózatban a komplex feszültség és a komplex áram értékeinek hányadosa. Jele Z, egysége az ohm. Valós része az elektromos ellenállás vagy rezisztencia, képzetes része a reaktancia. A valós rész felelős az áram hőtermeléséért, a képzetes rész befolyásolja az áram nagyságát és fázisát, energiaveszteséget azonban nem okoz.
vikipédia :D persze van szerepe az ellenállásnak is de nem ez a lényeg.a másik pedig hogy mindig egyformán pontatlan ha az.ahhoz hogy le tudj másolni egy tekercset pont jó de nem az ellenállását kell lemásolni

Igen, induktív-impedanciája is van a légmagos tekercsnek, meg DC ellenállása. Ha a keresőben nincs impedancia-illesztő, akkor egy sokkal kisebb ellenállású adótekercs károsíthatja a kereső adó erősítőjét, ezért nem mindegy milyen tekercs ellenállása, nem csak az induktivitás számít.
Ez még ennél is bonyolultabb, mert nem mindegy az sem, milyen frekvenciára készült az adott keresőfej, mindkét tekercs paraméterei számítanak, a menetirány lehet fordított akkor is, és ha minden stimmel, akkor még a kiegyenlítés pontossága és a fázistolás is számít.
A MAGNUM keresőfejek eléggé extrém tulajdonságúak, a többi könnyebben összehozható házilag is.
Én mindenképpen oszcilloszkóppal nézném, hogy ha a fentiek stimmelnek, akkor jó-e és minden oké, akkor jön csak az, hogy rendesen működik-e vele a fémkereső.
Alapvetően nem lehet csak úgy egyik típus keresőfejét egy másikhoz alkalmazni, nagyon kevés a kivétel. A csatlakozók is azért sokfélék, hogy ne lehessen összevissza keverni ezeket, mert akár meghibásodást is okozhat. Nem romlanak el azért olyan könnyen, mert ha a kábel zárlatos lesz, attól még a műszer nem mehet tönkre.
nem azért mértem meg a Magnum fejet mert gyártani akarom csak ez volt kéznél :D amugy sem a tekercsekkel volt gondom ha nem a gyantával mert mire megkötött mindig elhúzta a tekercseket a beállitott pontról. mire találtam olyan gyantát ami nem zsugorodik arról kiderült hogy csak hordóval adnak belőle vagy 50ezerért igy feladtam a küzdelmet és vettem tőled egy Magnumot :lol: :lol: azért hiányzik a pró-m..ugyan mi lehet vele? :lol: :lol:



Avatar
fehérember
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 23:41
Status: Offline

Re: Fémkereső átalakítás, javítás

Hozzászólás Szerző: fehérember » 2016. január 7., csütörtök 22:17

ul69 Kapható, szondához műanag váz. Gyakorlatilag abba kell önteni, az lesz a külseje mint amolyan védő...Sok fajtát láttam, koncentrikust, elipszist, kerek dd-t lepkét stb. Abban nem tudja elhúzni, akárhogy köt a gyanta.


MAGYARORSZÁG A MAGYAROKÉ !

Avatar
Ködmön
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2015. július 7., kedd 15:51
Tartózkodási hely: Veszprém megye
Kapcsolat:
Status: Offline

Komoly gyártók haszna...

Hozzászólás Szerző: Ködmön » 2017. július 8., szombat 10:31

Régóta gondolkoztam, mi kerül egy vacak (mélykereső "univerzális") kábelben 300 EUR-ba, azaz 90.000 Forintba?
Mi a titka egy komoly gyártónak, amiért lemossák a kábelek termékkódját, feliratait és gyantával öntik ki a kábelcsatlakozásokat. Persze érthető, hogy kábelcsatlakozás így stabil és vízálló, de van valami titok vagy különlegesség a háttérben?
Tudom itt most a sok okostojás azt mondja, miért nem mértem ki rendesen, meg a titok a gépben van, de...
Miután kipróbáltam "univerzális" használatát és nem azt kaptam amit vártam ennyi pénzért...

Hozzávalók:
-drága gyártó 300 EUR-os 12 m-es univerzális "kabelsonde",
-flex,
-kalapács,
-kontár ismeretek,
-stb.

Ez a kábel is egy hatalmas üzlet a gyártónak, mert 30 EUR-ból elkészítik és nincs benne semmi különleges...
Csatolmányok
lorenz_szar.jpg
lorenz_szar.jpg (408.91 KiB) Megtekintve 8304 alkalommal



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Komoly gyártók haszna...

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2017. július 8., szombat 13:17

Ködmön írta:Régóta gondolkoztam, mi kerül egy vacak (mélykereső "univerzális") kábelben 300 EUR-ba, azaz 90.000 Forintba?
Mi a titka egy komoly gyártónak, amiért lemossák a kábelek termékkódját, feliratait és gyantával öntik ki a kábelcsatlakozásokat. Persze érthető, hogy kábelcsatlakozás így stabil és vízálló, de van valami titok vagy különlegesség a háttérben?
Tudom itt most a sok okostojás azt mondja, miért nem mértem ki rendesen, meg a titok a gépben van, de...
Miután kipróbáltam "univerzális" használatát és nem azt kaptam amit vártam ennyi pénzért...

Hozzávalók:
-drága gyártó 300 EUR-os 12 m-es univerzális "kabelsonde",
-flex,
-kalapács,
-kontár ismeretek,
-stb.

Ez a kábel is egy hatalmas üzlet a gyártónak, mert 30 EUR-ból elkészítik és nincs benne semmi különleges...

színéből itélve talán ezüstözött lehet a drót ami a sokkal jobb vezetést és a kisebb ellenállást szolgálja.ha ezüstözött akkor teljesen reális az ára..ha nem akkor azt a három kinaji műanyag csatlakozót kell megfizetned busásan :D :D



toni
Százados
Százados
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2016. január 18., hétfő 6:17
Status: Offline

Re: Fémkereső átalakítás, javítás

Hozzászólás Szerző: toni » 2018. augusztus 1., szerda 16:12

Én is tapasztaltam Feri hozzáállását a nála gyártott detektor javításához. Meglepett annak ellenére, hogy már hallottam a Feri álltal nyújtott szervizről. A hibát én okoztam gyerekszerűen.
Mostmár hibátlanul működik. Köszönöm szépen mégegyszer és további ötleteket,sikereket kívánok..



Cujo
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2015. november 25., szerda 9:40
Status: Offline

Re: Fémkereső átalakítás, javítás

Hozzászólás Szerző: Cujo » 2018. augusztus 6., hétfő 12:44

toni írta:Én is tapasztaltam Feri hozzáállását a nála gyártott detektor javításához. Meglepett annak ellenére, hogy már hallottam a Feri álltal nyújtott szervizről. A hibát én okoztam gyerekszerűen.
Mostmár hibátlanul működik. Köszönöm szépen mégegyszer és további ötleteket,sikereket kívánok..
Csatlakozom. Sajna hétköznap nekem nemigen jó, de hét végén is fogadott modult rakott be, szoftvert és javított egy kisebb törést.



stefi121
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2016. október 2., vasárnap 13:26
Status: Offline

Re: Fémkereső átalakítás, javítás

Hozzászólás Szerző: stefi121 » 2018. szeptember 24., hétfő 16:23

Sziasztok. Adott egy xp golden maxx power. Bekapcsolás követően azonnal kikapcsol. Valaki hasonló problémával találkozott e fémkeresőnél ?



allando
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2016. szeptember 7., szerda 20:16
Status: Offline

Re: Fémkereső átalakítás, javítás

Hozzászólás Szerző: allando » 2018. szeptember 24., hétfő 19:57

stefi121 írta:Sziasztok. Adott egy xp golden maxx power. Bekapcsolás követően azonnal kikapcsol. Valaki hasonló problémával találkozott e fémkeresőnél ?
Sajnos igen.
Volt egy adventis2 gépem anno
Műszerész utólag szerelt bele egy mikro kapcsolót úgy indult el.
A faszi akitől így vettem azt minta hogy így használta tökéletes volt de egy idő után elszállt a csodálatos francia panel és kuka az egész műszer.
Kiarultam a fejet és a szárát külön így valamennyi pénzem visszajött de nagyot buktam vele illetve megtanultam hogy ez is egy műszaki cikk és már nálam alapszabály hogy műszaki termékből soha nem veszek használtat csak újat....


An unidentified coin is a piece of metal. An identified coin is a piece of history.
Kb magyarul: Egy azonosítatlan érme, csak egy darab fém - egy azonosított érme egy darab történelem.

Joefrey
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2017. október 25., szerda 23:49
Status: Offline

Re: Fémkereső átalakítás, javítás

Hozzászólás Szerző: Joefrey » 2018. október 21., vasárnap 16:17

Szervusztok! Tudna valaki segíteni abban, hogy Golden mask 5+-t hol lehetne javíttatni? (lehetőleg Budapesten,vagy nem túl messze tőle). Még gyári garanciás, de nem feltétlenül szeretném kiküldeni Bulgáriába ha egy apróbb hibáról van csak szó. (pl. vezeték)



allando
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2016. szeptember 7., szerda 20:16
Status: Offline

Re: Fémkereső átalakítás, javítás

Hozzászólás Szerző: allando » 2018. október 21., vasárnap 17:46

Joefrey írta:Szervusztok! Tudna valaki segíteni abban, hogy Golden mask 5+-t hol lehetne javíttatni? (lehetőleg Budapesten,vagy nem túl messze tőle). Még gyári garanciás, de nem feltétlenül szeretném kiküldeni Bulgáriába ha egy apróbb hibáról van csak szó. (pl. vezeték)
Van több szaki aki ilyeneket butykol de egy sem Budapesti. Gondolom egyik se fog házhoz menni Pestre.
Így nehéz lesz, de azért sok sikert.


An unidentified coin is a piece of metal. An identified coin is a piece of history.
Kb magyarul: Egy azonosítatlan érme, csak egy darab fém - egy azonosított érme egy darab történelem.

Joefrey
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2017. október 25., szerda 23:49
Status: Offline

Re: Fémkereső átalakítás, javítás

Hozzászólás Szerző: Joefrey » 2018. október 21., vasárnap 19:22

Nem baj ha nem bpesti, de ha tudsz ilyet ajánlani hálás lennék.



Joefrey
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2017. október 25., szerda 23:49
Status: Offline

Re: Fémkereső átalakítás, javítás

Hozzászólás Szerző: Joefrey » 2018. október 28., vasárnap 0:12

No nem mintha követhetetlenül pörögne a fórum, de megoldódott.



Válasz küldése Előző témaKövetkező téma