Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Újságírás

Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2018. október 27., szombat 11:33

Leopold írta:Értem,köszi
tök izgi és várom hogy kiderüljön valami...
kanbagoly írta:
Leopold írta:Az se rossz,de én inkább arra lettem volna kiváncsi,hogy milyen következtetést,akár írásos dokut tudnak a dologgal kapcsolataba hozni és hogy találtak-e több dolgot...
azért köszi!
kanbagoly írta:
Leopold írta:Tud valaki vmilyen új fejleményt a megtalált érdi helyen talált dolgokról? Történeti dolgok,következtetések,plusz találatok...
El lett helyezve pár érzékelő az iszapban amik minimum 2-3 évig küldik a jelet ha bolygatást érzékelnek. Pár nagyharcsára biztos lesz riadalom :D
Természetesen találtak több dolgot is de fogalmam sincs mi a publikus, meg nem is az én reszortom. A következtetésekkel meg valószínűleg várnak még a restaurálásig, mert az érmék is először 1743 záródással, majd 1744-re lett datálva de mai nap kiderült van 1745-ös érme is és nem mindegy melyik évben keresik a hozzákapcsolható feljegyzéseket. A kolompról is kiderült, hogy nem kolomp. :D
Ma meg muhicsata kutatás, de közben folynak a Dunán is kutatások. Olyan is van ami még nem publikus. Zajlik az élet :)


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Leopold
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 279
Csatlakozott: 2015. július 28., kedd 18:58
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Leopold » 2018. október 27., szombat 17:53

jó Nektek
kanbagoly írta:
Leopold írta:Értem,köszi
tök izgi és várom hogy kiderüljön valami...
kanbagoly írta:
Leopold írta:Az se rossz,de én inkább arra lettem volna kiváncsi,hogy milyen következtetést,akár írásos dokut tudnak a dologgal kapcsolataba hozni és hogy találtak-e több dolgot...
azért köszi!
kanbagoly írta:
Leopold írta:Tud valaki vmilyen új fejleményt a megtalált érdi helyen talált dolgokról? Történeti dolgok,következtetések,plusz találatok...
El lett helyezve pár érzékelő az iszapban amik minimum 2-3 évig küldik a jelet ha bolygatást érzékelnek. Pár nagyharcsára biztos lesz riadalom :D
Természetesen találtak több dolgot is de fogalmam sincs mi a publikus, meg nem is az én reszortom. A következtetésekkel meg valószínűleg várnak még a restaurálásig, mert az érmék is először 1743 záródással, majd 1744-re lett datálva de mai nap kiderült van 1745-ös érme is és nem mindegy melyik évben keresik a hozzákapcsolható feljegyzéseket. A kolompról is kiderült, hogy nem kolomp. :D
Ma meg muhicsata kutatás, de közben folynak a Dunán is kutatások. Olyan is van ami még nem publikus. Zajlik az élet :)



Menrot63
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Menrot63 » 2018. október 27., szombat 21:09

kanbagoly írta:
Leopold írta:Tud valaki vmilyen új fejleményt a megtalált érdi helyen talált dolgokról? Történeti dolgok,következtetések,plusz találatok...
El lett helyezve pár érzékelő az iszapban amik minimum 2-3 évig küldik a jelet ha bolygatást érzékelnek. Pár nagyharcsára biztos lesz riadalom :D
Biztos befektetnek ilyen készülékekbe ami pár évig jelet küld, holott pár nap után visszadagad a Duna :D



Avatar
Ködmön
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2015. július 7., kedd 15:51
Tartózkodási hely: Veszprém megye
Kapcsolat:
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Ködmön » 2018. október 28., vasárnap 16:35

Gratulálok az érdi kincs megtalálóinak és a résztvevőknek.
Megérdemli Magyarország a tulajdont és a leendő szép kiállítást!
Biztosan meg fogom nézni a családommal.

Jó volt látni és hallani, hogy múzeumi dolgozók nyíltan bizalmat adtak "önkéntes fémkeresősök"-nek.
Haladunk.

SZÉP LÁTVÁNY EZ A KÉP.
Múzeumi szakfelügyelet, régészeti feltárás szakmai irányelveinek megfelelő, precíz, stratigráfiai egységként kezelve, semmi sincs elmozdítva, térinformatikai layer-enkénti feldolgozás, négyzetháló kitűzve, sorszámos fényképek elkészítve, megfontolt, minden mozzanat tervezett és GPS adatokkal ásatási dokumentációba rögzített.
A képen kb. 6 fémkeresős és egy komplett szakmai tanácsadó csapat áll.

Nekem a bal oldali kék baseball sapkás úr szimpatikus egy 1000 EURÓ értékű speciális ÉREM SZELEKTÁLÓ-VÖDÖRrel (https://www.obi.hu/epitesi-habarcsvoedr ... /p/3398344). Ja nem eur hanem huf.
A jobb 4-es hölgy és orvpecás barátja csak szerencsét próbálni jött eszközök nélkül. Odaengedték, szóval ne legyen panasz.
Csatolmányok
erdi_femkeresosok.jpg
erdi_femkeresosok.jpg (412.25 KiB) Megtekintve 18639 alkalommal



Avatar
a.kezdo
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2015. július 11., szombat 10:38
Tartózkodási hely: London
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: a.kezdo » 2018. október 29., hétfő 8:22

:D Lidlben Tronic AA tölthető elemek mától kaphatók.
4db - OS, 2400mAh 1199Ft
Van amúgy 9V és AAA is.



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2018. október 29., hétfő 10:39

Menrot63 írta:
kanbagoly írta:
Leopold írta:Tud valaki vmilyen új fejleményt a megtalált érdi helyen talált dolgokról? Történeti dolgok,következtetések,plusz találatok...
El lett helyezve pár érzékelő az iszapban amik minimum 2-3 évig küldik a jelet ha bolygatást érzékelnek. Pár nagyharcsára biztos lesz riadalom :D
Biztos befektetnek ilyen készülékekbe ami pár évig jelet küld, holott pár nap után visszadagad a Duna :D
Nemcsak ebbe fektettek. Sokmindenre rávilágított ennek a kincsnek az előkerülése, ami változásokat vonzott maga után.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

luckyotter
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2017. január 10., kedd 14:14
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: luckyotter » 2018. október 29., hétfő 10:59

a.kezdo írta::D Lidlben Tronic AA tölthető elemek mától kaphatók.
4db - OS, 2400mAh 1199Ft
Van amúgy 9V és AAA is.
A 9-voltosokat az elso toltesnel kinyirta a power bank.



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2018. október 29., hétfő 11:06

Ködmön írta:Gratulálok az érdi kincs megtalálóinak és a résztvevőknek.
Megérdemli Magyarország a tulajdont és a leendő szép kiállítást!
Biztosan meg fogom nézni a családommal.

Jó volt látni és hallani, hogy múzeumi dolgozók nyíltan bizalmat adtak "önkéntes fémkeresősök"-nek.
Haladunk.

SZÉP LÁTVÁNY EZ A KÉP.
Múzeumi szakfelügyelet, régészeti feltárás szakmai irányelveinek megfelelő, precíz, stratigráfiai egységként kezelve, semmi sincs elmozdítva, térinformatikai layer-enkénti feldolgozás, négyzetháló kitűzve, sorszámos fényképek elkészítve, megfontolt, minden mozzanat tervezett és GPS adatokkal ásatási dokumentációba rögzített.
A képen kb. 6 fémkeresős és egy komplett szakmai tanácsadó csapat áll.

Nekem a bal oldali kék baseball sapkás úr szimpatikus egy 1000 EURÓ értékű speciális ÉREM SZELEKTÁLÓ-VÖDÖRrel (https://www.obi.hu/epitesi-habarcsvoedr ... /p/3398344). Ja nem eur hanem huf.
A jobb 4-es hölgy és orvpecás barátja csak szerencsét próbálni jött eszközök nélkül. Odaengedték, szóval ne legyen panasz.
Ebben a mentésben nem vettem részt, de az ásatást vezető régész mentette az egyik éremkincsünket és a szelvényeken kívül az érmék egy részét is centiméter pontosságú GNSS készülékkel (vagy hogyhívják a mérőgombát) mérette ki külön erre a munkára kirendelt hivatásos geodétával. És ahogy írod semmi nincs elmozdítva. Párcentis rétegenként megy a lelapátolás. Utána beuszulnak a fémkeresősök a szelvénybe de nem áshatnak ki semmit, csak mindenki megjelöli ahol a műszer érzékel. Ezeket a jelöléseket beszámozzák, kimérik és fotózzák. Ezután újra beszabadulhatnak a keresősök és kiáshatják a jeleket és minden lelet a saját számozású zacskójába kerül. Ha a netto kincskeresés lett volna a cél akkor csak bérelni kellett volna egy markolót és azt a max 100 négyzetmétert 50 cm mélyen ki lehetett volna dózerolni a partra és akkor még most is szedegethetnék az érméket. És bármennyire is hihetetlen de az itt szereplő ásatásvezető tényleg annyira elvetemült, hogy ha ezer érme jön a szelvényben azt képes egyesével kimérni és pauszpapírra vinni ott helyben. Én amikor nálunk csinálták majd tökön szúrtam magam, azt hittem sose végzünk. :)


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
a.kezdo
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2015. július 11., szombat 10:38
Tartózkodási hely: London
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: a.kezdo » 2018. október 29., hétfő 13:01

luckyotter írta:
a.kezdo írta::D Lidlben Tronic AA tölthető elemek mától kaphatók.
4db - OS, 2400mAh 1199Ft
Van amúgy 9V és AAA is.
A 9-voltosokat az elso toltesnel kinyirta a power bank.
Uhh, az gáz. Más 9v-ossal jó volt?
Én ilyen töltőt szoktam 9v-os Ansmannhoz használni:
Kép
Most vettem egy Ansmann Photocam V töltőt, szinte ua ez is, mint ami a képen van, de ez sem kapcsol ki, hogyha kész a töltés a 9v-os elemnél, csak az AA, AAA, C, D elemnél. Írja a használati, hogy 100mAh-ként 8.5 óra töltési idő szükséges, tovább ne hagyjuk benne, mert túltölti. Azt is írja, hogy 9v-osból csak lemerült elemet tegyünk bele, hogy elkerüljük a túltöltést.



Sasmut
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2017. július 9., vasárnap 23:15
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Sasmut » 2018. október 29., hétfő 20:45

luckyotter írta:
a.kezdo írta::D Lidlben Tronic AA tölthető elemek mától kaphatók.
4db - OS, 2400mAh 1199Ft
Van amúgy 9V és AAA is.
A 9-voltosokat az elso toltesnel kinyirta a power bank.
Évek óta használom ezeket a Lidlis tronic akkukat a szintén Lidlben kapható intelligens töltővel gond nélkül. Szerintem bőven jók ennyi pénzért.



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Feri » 2018. október 30., kedd 12:26

Sasmut írta:
luckyotter írta:
a.kezdo írta::D Lidlben Tronic AA tölthető elemek mától kaphatók.
4db - OS, 2400mAh 1199Ft
Van amúgy 9V és AAA is.
A 9-voltosokat az elso toltesnel kinyirta a power bank.
Évek óta használom ezeket a Lidlis tronic akkukat a szintén Lidlben kapható intelligens töltővel gond nélkül. Szerintem bőven jók ennyi pénzért.
Én is ajánlom, én is ezeket használom. Régebben nagyon meg kellett nézni, milyet teszek egy fémkeresőbe, de most már amelyik ebből jó, az nagyon sokáig bírja, nem kell nagyon drágát venni. Egyébként az Aldis 2100-2500-as is jó.
Viszont ezeket én mindig végigmérem, és amelyiknek kisebb a feszültsége a többiekénél, azt nem használom fel. Ritka, de előfordul hibás, a múlt héten volt egy 0 voltos.

A töltőbe beletéve lehet, hogy ezek is felélednek, de ezeknek valami bajuk van, és ha csak egy is hibás, akkor az egész akkupakk hibás.


www.metaldetector.hu

mala
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 18:10
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: mala » 2018. október 30., kedd 17:17




tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: tibike » 2018. október 30., kedd 17:43

luckyotter írta:
a.kezdo írta::D Lidlben Tronic AA tölthető elemek mától kaphatók.
4db - OS, 2400mAh 1199Ft
Van amúgy 9V és AAA is.
A 9-voltosokat az elso toltesnel kinyirta a power bank.
Csak annyit szeretnék hozáadni hogy megvételnél nagyon jól meg kel nézni, mennyi voltos a 9 voltos kockás elem, MERT VAN - vagy létezik 8,4 voltos.....na és ha ezt berakod a 9 voltos töltőbe, akkor biztos hogy elbaxa az elemet......



Avatar
talentum
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:52
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: talentum » 2018. október 31., szerda 19:01

tibike írta:
luckyotter írta:
a.kezdo írta::D Lidlben Tronic AA tölthető elemek mától kaphatók.
4db - OS, 2400mAh 1199Ft
Van amúgy 9V és AAA is.
A 9-voltosokat az elso toltesnel kinyirta a power bank.
Csak annyit szeretnék hozáadni hogy megvételnél nagyon jól meg kel nézni, mennyi voltos a 9 voltos kockás elem, MERT VAN - vagy létezik 8,4 voltos.....na és ha ezt berakod a 9 voltos töltőbe, akkor biztos hogy elbaxa az elemet......
Tibi, az aldis, lidlis, stb akkuk is 8.4 voltosak. Ilyeneket használok sok éve. A cellafeszültség , mint minden NI-MH aksinál: 1,2 volt. Ebből van sorba kötve 7 db. 7x1,2=8,4 volt. Ezek az akksik azonban csak névlegesen 1,2 v cellafeszültségűek, a valóságban több a szintjük, kb : 1,35 volt, és kb 1,4 volt felett töltik a töltők... az autóakksid is névleg 12 voltos, de amelyik nyugalmi állapotban nem éri el a 12,4 volt körüli értéket terhelés nélkül, az kb: kuka... ja, és 14 volt felett tölti a töltő, vagy a generátor. Normális tag vagy, meg segítőkész, meg minden,meg bírlak, ^:)^ de ne terjesszünk rémhíreket légyszi :roll:


talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...

tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: tibike » 2018. október 31., szerda 19:16

Na akkor két kép, mindeggyiken rá van irva a feszültség.....mind a kettő tölthető, de nem egyformák....erre gondoltam....

https://nabijacie-baterie.heureka.sk/ba ... 62ec079f49

https://nabijacie-baterie.heureka.sk/ba ... 0bbf51514b



Avatar
talentum
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:52
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: talentum » 2018. október 31., szerda 19:24

tibike írta:Na akkor két kép, mindeggyiken rá van irva a feszültség.....mind a kettő tölthető, de nem egyformák....erre gondoltam....

https://nabijacie-baterie.heureka.sk/ba ... 62ec079f49

https://nabijacie-baterie.heureka.sk/ba ... 0bbf51514b
igen, ezeket mind 9v-osnak hívjuk, de mind 8.4 v a cellafeszültségük.Ugyanazok.


talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...

Menrot63
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Menrot63 » 2018. október 31., szerda 19:49

a.kezdo írta::D Lidlben Tronic AA tölthető elemek mától kaphatók.
4db - OS, 2400mAh 1199Ft
Van amúgy 9V és AAA is.

Nem azért, de hogy jött ez az Újságíráshoz? :D



Avatar
talentum
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:52
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: talentum » 2018. október 31., szerda 19:51

Menrot63 írta:
a.kezdo írta::D Lidlben Tronic AA tölthető elemek mától kaphatók.
4db - OS, 2400mAh 1199Ft
Van amúgy 9V és AAA is.

Nem azért, de hogy jött ez az Újságíráshoz? :D
Lidlis újságban volt biztos az "akció" :)


talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...

Avatar
Szent. Péter
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 9:26
Tartózkodási hely: A mennyország kapujában ........... és a Kelet-Mecsek lábánál
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Szent. Péter » 2018. november 4., vasárnap 22:20

Erre varjatok gombot ........... meg a több tízezres érmékre..... :))

https://24.hu/tudomany/2018/11/04/femke ... mdetektor/



Avatar
templomos
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 21:05
Tartózkodási hely: Heves-megye
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: templomos » 2018. november 5., hétfő 6:48

Szent. Péter írta:Erre varjatok gombot ........... meg a több tízezres érmékre..... :))

https://24.hu/tudomany/2018/11/04/femke ... mdetektor/
Lerágott,csont a téma nem is méltó vitázni számomra,mindíg bedobnak hasonló témát a tavaszi és az őszi munkák alatt :D



Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 686
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: norman » 2018. november 5., hétfő 18:08

templomos írta:
Szent. Péter írta:Erre varjatok gombot ........... meg a több tízezres érmékre..... :))

https://24.hu/tudomany/2018/11/04/femke ... mdetektor/
Lerágott,csont a téma nem is méltó vitázni számomra,mindíg bedobnak hasonló témát a tavaszi és az őszi munkák alatt :D
Azért nem olyan rossz cikk.Az igazság benne van.Az is igaz hogy amíg lelkes múzeumbarátok /akikkel semmi bajom/ többszázezres gépekkel ingyen kitermelnek a múzeumnak bármit,addig miért is fizetnének ha bevisz valaki valamit?Továbbra is fenntartom hogy miért bűn ha legálisan kaphatnék anyagi köszönetet a bevitt dolgokért.Ez az ország nem tart ott hogy ne jönne jól egy kis kereset kiegészítés.Persze akkor még hol van a sok befektetett energia,és anyagi ráfordítás?Ezeket is teljesen természetesnek veszik?


:?:

Avatar
Risingsun
Százados
Százados
Hozzászólások: 95
Csatlakozott: 2016. március 13., vasárnap 9:18
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Risingsun » 2018. november 5., hétfő 18:14

https://magyaridok.hu/lugas/kard-a-mede ... AZd4L7MG2s

Ködmön írta:Gratulálok az érdi kincs megtalálóinak és a résztvevőknek.
Megérdemli Magyarország a tulajdont és a leendő szép kiállítást!
Biztosan meg fogom nézni a családommal.

Jó volt látni és hallani, hogy múzeumi dolgozók nyíltan bizalmat adtak "önkéntes fémkeresősök"-nek.
Haladunk.

SZÉP LÁTVÁNY EZ A KÉP.
Múzeumi szakfelügyelet, régészeti feltárás szakmai irányelveinek megfelelő, precíz, stratigráfiai egységként kezelve, semmi sincs elmozdítva, térinformatikai layer-enkénti feldolgozás, négyzetháló kitűzve, sorszámos fényképek elkészítve, megfontolt, minden mozzanat tervezett és GPS adatokkal ásatási dokumentációba rögzített.
A képen kb. 6 fémkeresős és egy komplett szakmai tanácsadó csapat áll.

Nekem a bal oldali kék baseball sapkás úr szimpatikus egy 1000 EURÓ értékű speciális ÉREM SZELEKTÁLÓ-VÖDÖRrel (https://www.obi.hu/epitesi-habarcsvoedr ... /p/3398344). Ja nem eur hanem huf.
A jobb 4-es hölgy és orvpecás barátja csak szerencsét próbálni jött eszközök nélkül. Odaengedték, szóval ne legyen panasz.


www.femkereso.eoldal.hu

Szarvas
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2018. augusztus 29., szerda 22:55
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Szarvas » 2018. november 5., hétfő 18:29

Magánemberként nem lehet fémkeresőt használni, még szállítani se.

OKÉ ,HOGY NEM LEHET HASZNÁLNI.
DE SZÁLLÍTANI MIÉRT NE LEHETNE?! VICC....


https://magyaridok.hu/lugas/kard-a-mede ... AZd4L7MG2s



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2018. november 6., kedd 22:05



"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2018. november 8., csütörtök 16:40

Önkéntesek a nyergesújfalui római kori feltáráson. Az ásatást lekésték de lelkesedésük töretlen, folytatták amit a régészek elkezdtek:

http://www.infoesztergom.hu/hirek/olvas ... 0axiGNmXSE


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
Polaris
Százados
Százados
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2015. december 4., péntek 14:17
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Polaris » 2018. november 12., hétfő 17:32




Avatar
Jain
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2015. október 19., hétfő 19:38
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Jain » 2018. november 18., vasárnap 16:23

Kép



Avatar
talentum
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:52
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: talentum » 2018. november 18., vasárnap 20:25



talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...

vivid12
Százados
Százados
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2015. július 19., vasárnap 9:11
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: vivid12 » 2018. november 29., csütörtök 16:41




poe
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2015. december 24., csütörtök 22:52
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: poe » 2018. november 30., péntek 19:51

Mottó: "Nagy fához , nagy fejsze kell"
/Székely közmondás/

"Nem csak a természetvédelmet érte el a nagy bürokráciacsökkentés, most ugyanígy járhat a műemlékvédelem is: kormányzati szinten gyakorlatilag megszűnik a régészeti államigazgatás és a műemlékvédelem szakmai képviselete."

https://index.hu/belfold/2018/11/14/mue ... kirugasok/

Ezért csak a "kalózlevelek" szintjén értelmezhető az, amit Rácz Tibor Ákos, a Pest megyei múzeumokat egybefogó Ferenczy Múzeumi Centrum régésze mond és elismer:
" "Diplomát, oklevelet persze nem tudunk adni, mivel nem vagyunk oktatási intézmény, ..."
Nincs akkreditáció által elismert protokolljuk, mivel ezeknek a biztosításához nincs törvényi hátterük sem.
Ne vicceljünk kérem!
Az okos embereknek nem az a feladata, hogy a saját érdekük érvényesítése miatt a törvényekkel ellentétes cselekvésre motiváljanak embereket.
Sokkal inkább az, hogy egy jó törvényért küzdjenek!

Jut' eszembe.
Bármilyen furcsa, de most pont az a "kegyelmi" állapot , mondhatnánk légüres tér van, amikor érdemes elgondolkodni a jövőn. A kormányt pont nem érdekli a földben rejlő nemzeti kincs.A műemlékvédelmet is kinyírja.
A régészek és az amatőr régészek között pedig létrejött a kapcsolat.
Talán érdemes most elkezdeni azt a valós párbeszédet, ami majd a jövőben is egy olyan törvényhez vezet, amely a valódi értékeinket megvédi, de nem kriminalizálja a lelkes amatőröket.


https://index.hu/techtud/tortenelem/201 ... WUm0bYACnI



allando
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2016. szeptember 7., szerda 20:16
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: allando » 2018. december 17., hétfő 6:36



An unidentified coin is a piece of metal. An identified coin is a piece of history.
Kb magyarul: Egy azonosítatlan érme, csak egy darab fém - egy azonosított érme egy darab történelem.

guny
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2015. október 19., hétfő 13:04
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: guny » 2018. december 29., szombat 19:31

[quote="poe"]Mottó: "Nagy fához , nagy fejsze kell"
/Székely közmondás/

"Nem csak a természetvédelmet érte el a nagy bürokráciacsökkentés, most ugyanígy járhat a műemlékvédelem is: kormányzati szinten gyakorlatilag megszűnik a régészeti államigazgatás és a műemlékvédelem szakmai képviselete."

https://index.hu/belfold/2018/11/14/mue ... kirugasok/

Ezért csak a "kalózlevelek" szintjén értelmezhető az, amit Rácz Tibor Ákos, a Pest megyei múzeumokat egybefogó Ferenczy Múzeumi Centrum régésze mond és elismer:
" "Diplomát, oklevelet persze nem tudunk adni, mivel nem vagyunk oktatási intézmény, ..."
Nincs akkreditáció által elismert protokolljuk, mivel ezeknek a biztosításához nincs törvényi hátterük sem.
Ne vicceljünk kérem!
Az okos embereknek nem az a feladata, hogy a saját érdekük érvényesítése miatt a törvényekkel ellentétes cselekvésre motiváljanak embereket.
Sokkal inkább az, hogy egy jó törvényért küzdjenek!

Jut' eszembe.
Bármilyen furcsa, de most pont az a "kegyelmi" állapot , mondhatnánk légüres tér van, amikor érdemes elgondolkodni a jövőn. A kormányt pont nem érdekli a földben rejlő nemzeti kincs.A műemlékvédelmet is kinyírja.
A régészek és az amatőr régészek között pedig létrejött a kapcsolat.
Talán érdemes most elkezdeni azt a valós párbeszédet, ami majd a jövőben is egy olyan törvényhez vezet, amely a valódi értékeinket megvédi, de nem kriminalizálja a lelkes amatőröket.


https://index.hu/techtud/tortenelem/201 ... WUm0bYACnI[/quote

A labda már 60 éve ott pattog az állam oldalán.
Amíg nincs normális jutalom, addig Józsi bácsi eladja Ferkónak a budiásás közben talált ezüstkanalat egy palack pálinkáért.....
És eszébe sem jut bemenni a múzeumba, hogy hátha két palacknyit is megér az a kanál.....
És ezzel össze is foglaltam miért is nem működik a rendszer, és miért működik Angliában....
Fel kellene ébredniük az illetékeseknek már, mert talán az illegális "kiáramlás" nem véletlen, nem várható el mindenkitől a feltétlen lemondás, főleg mivel már annyi mindenről le kell mondaniuk az embereknek hogy akadály nélkül épülhessenek a stadionok hasznos dolgok kis hazánkban....



Avatar
kovalik
Százados
Százados
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 12:27
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: kovalik » 2018. december 30., vasárnap 23:41

Így van! Emellett minden jó szándékú (és nem jó szándékú) lengetőnek ajánlott irodalom: Saulusból Paulus - Fémkeresővel a régészek oldalán!



Menrot63
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Menrot63 » 2018. december 31., hétfő 9:16

kovalik írta:Így van! Emellett minden jó szándékú (és nem jó szándékú) lengetőnek ajánlott irodalom: Saulusból Paulus - Fémkeresővel a régészek oldalán!
Szia kovalik!
Dehogy ajánlott! Csak ha meg akarja fejelni az asztallapot idegességében!
Minden tisztelet Bacskai István munkásságának, de az, hogy a könyv elejétől a végéig arról beszél, hogy amatőr fémkeresősnek léteznie sem szabadna és tiltani kellene, holott akkor Ő maga hogyan kezdett? Az vérlázító!
Olvasható a könyvben, amiben egy régész számol be arról, hogy a találatokat szépen elrakják egy dobozban a raktárba. Jártam már múzeumban, én is oda adom le és tudom, hogy elég sok lelet van ami igy végzi...
A könyvben leirt technikák és térinformatikai megoldások viszont nagyon jók, valamint a kontextus olvasás, az hasznos nekünk is.

Végszóra, örülök, hogy Te is és más lengetőtársak is olvasnak ilyen témában és nem csak mennek és dobálják el a nem érem találatot, vagy nem egyértelmű találatot (gondolok itt számos nevű barátomra az "Ezt találtam" topicból), hanem megpróbálják megfejteni az objektum vagy hely titkát :)

BUÉK és sok jó jelet jövőre is!



Avatar
templomos
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 21:05
Tartózkodási hely: Heves-megye
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: templomos » 2018. december 31., hétfő 11:51

Menrot63 írta:
kovalik írta:Így van! Emellett minden jó szándékú (és nem jó szándékú) lengetőnek ajánlott irodalom: Saulusból Paulus - Fémkeresővel a régészek oldalán!
Szia kovalik!
Dehogy ajánlott! Csak ha meg akarja fejelni az asztallapot idegességében!
Minden tisztelet Bacskai István munkásságának, de az, hogy a könyv elejétől a végéig arról beszél, hogy amatőr fémkeresősnek léteznie sem szabadna és tiltani kellene, holott akkor Ő maga hogyan kezdett? Az vérlázító!
Olvasható a könyvben, amiben egy régész számol be arról, hogy a találatokat szépen elrakják egy dobozban a raktárba. Jártam már múzeumban, én is oda adom le és tudom, hogy elég sok lelet van ami igy végzi...
A könyvben leirt technikák és térinformatikai megoldások viszont nagyon jók, valamint a kontextus olvasás, az hasznos nekünk is.

Végszóra, örülök, hogy Te is és más lengetőtársak is olvasnak ilyen témában és nem csak mennek és dobálják el a nem érem találatot, vagy nem egyértelmű találatot (gondolok itt számos nevű barátomra az "Ezt találtam" topicból), hanem megpróbálják megfejteni az objektum vagy hely titkát :)

BUÉK és sok jó jelet jövőre is!
Igen,én sajnos személyesen is (nem)volt szerencsém hozzá,remélem soha többet,egy szó jut eszembe Ripacs.. :twisted:



Avatar
kovalik
Százados
Százados
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 12:27
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: kovalik » 2019. január 1., kedd 22:27

Valóban, sok lelet "végzi" dobozban, de mi ezzel a baj? Általában a múzeumok műtárgy készletének kb. 30%-a van kiállítva (beleértve az időszakos kiállításokra ki- kikerülőket is). Többre nem igazán van kapacitás (pénz se). Hidd el amúgy, hogy jó helyre kerül az a doboz. Előbb utóbb feldolgozzák, publikálják, bekerül a nemzetközi rotációba,így lesz egy újabb "összehasonlítási, viszonyítási" pont. Elhiszem, hogy ez sokak szemét szúrja és inkább megtartja, vesz hozzá egy vitrint az IKEÁba. Tény, hogy sok keresős (őszerinte) nagyobb becsben tartja a talált tárgyat, mint a múzeum (ugye a dobozba rakás miatt).

Hogy ne csak károgjak, megpróbálok egy javaslatot tenni, ami talán vitaindító is lehetne:
Elképzelhetőnek tartok egy olyan megoldást, hogy a talált tárgyat a múzeumba leadó lelkes fémdetektoros - ha a műtárgy maga nem egyedi,stb, stb - akkor a leltárkönyvbe való felvétel és dokumentálás után hazavihesse a leletet. Persze mindezt ésszerű kötelességek (tárolás, biztosítás, szakember hozzáférésének biztosítása stb.) mellett, hiszen a jelenlegi törvényi szabályozás értelmében a tárgy a magyar állam tulajdonát képezi.

Én az írásod után ezt gondolom az egyik legfőbb dilemmának egy keresősnél, hogy ha már én megtaláltam és nem egy nagy világszám, akkor minek dobozoltassam be a régészekkel, amikor itthon itt a klassz vitrinem vagy még jobb: ha a polgármester beleegyezik, miért ne csinálhatnánk egy érdekes kiállítást a helyi kultúrházban pl... Az apró, települési "amatőr" múzeumok létesítése talán többet használnának a magyarságnak mint a sok elbaszott stadion, már bocsi

Amúgy BUÉK!

Szia kovalik!
Dehogy ajánlott! Csak ha meg akarja fejelni az asztallapot idegességében!
Minden tisztelet Bacskai István munkásságának, de az, hogy a könyv elejétől a végéig arról beszél, hogy amatőr fémkeresősnek léteznie sem szabadna és tiltani kellene, holott akkor Ő maga hogyan kezdett? Az vérlázító!
Olvasható a könyvben, amiben egy régész számol be arról, hogy a találatokat szépen elrakják egy dobozban a raktárba. Jártam már múzeumban, én is oda adom le és tudom, hogy elég sok lelet van ami igy végzi...
A könyvben leirt technikák és térinformatikai megoldások viszont nagyon jók, valamint a kontextus olvasás, az hasznos nekünk is.

Végszóra, örülök, hogy Te is és más lengetőtársak is olvasnak ilyen témában és nem csak mennek és dobálják el a nem érem találatot, vagy nem egyértelmű találatot (gondolok itt számos nevű barátomra az "Ezt találtam" topicból), hanem megpróbálják megfejteni az objektum vagy hely titkát :)

BUÉK és sok jó jelet jövőre is![/quote]



Timber
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2016. január 8., péntek 11:26
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Timber » 2019. január 14., hétfő 11:51




Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2019. január 21., hétfő 18:37

https://www.kemma.hu/kek-hirek/helyi-ke ... giuVGCs_JU

Kilőttek egy fémkeresőst szombat este.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
talentum
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:52
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: talentum » 2019. január 21., hétfő 19:33

kanbagoly írta:https://www.kemma.hu/kek-hirek/helyi-ke ... giuVGCs_JU

Kilőttek egy fémkeresőst szombat este.
Egyik félnek sem öröm, az biztos.


talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...

176523
Százados
Százados
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2017. június 29., csütörtök 8:03
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: 176523 » 2019. január 22., kedd 8:47

kanbagoly írta:https://www.kemma.hu/kek-hirek/helyi-ke ... giuVGCs_JU

Kilőttek egy fémkeresőst szombat este.
Látod ez is miattad van. :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Nem dehogyis, nehogy megint magadra vedd!



Válasz küldése Előző témaKövetkező téma