Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

XP ORX

Fémkereséshez való eszközök
Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

XP ORX

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2018. december 20., csütörtök 9:27

Sziasztok!

Semmi közöm az XP-hez, viszont tipródok egy ORX vásárláson és szerintem ez az új masina egyébként is megér egy új topikot. Szóval ez nem a reklám helye, de érdekelnének gyakorlati tapasztalatok és összehasonlítások más gépekkel, amire rajtam kívül szerintem mások is kíváncsiak lennének. :)

Kép


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

luckyotter
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2017. január 10., kedd 14:14
Status: Offline

Re: XP ORX

Hozzászólás Szerző: luckyotter » 2018. december 22., szombat 11:21

Udv!
Engem is erdekel. Valoszinuleg ez lesz az E-trac utodja nalam. Bar jobb volna a 28-as fejjel.



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: XP ORX

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2018. december 22., szombat 16:56

luckyotter írta:Udv!
Engem is erdekel. Valoszinuleg ez lesz az E-trac utodja nalam. Bar jobb volna a 28-as fejjel.


Üdv! Én is azzal akarom, de úgy perpill egy ötvenessel drágább a lite szettől. Én a ws füleshez nem ragaszkodom, de a távhoz igen.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

luckyotter
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2017. január 10., kedd 14:14
Status: Offline

Re: XP ORX

Hozzászólás Szerző: luckyotter » 2018. december 22., szombat 20:22

kanbagoly írta:
luckyotter írta:Udv!
Engem is erdekel. Valoszinuleg ez lesz az E-trac utodja nalam. Bar jobb volna a 28-as fejjel.


Üdv! Én is azzal akarom, de úgy perpill egy ötvenessel drágább a lite szettől. Én a ws füleshez nem ragaszkodom, de a távhoz igen.
Ennyit meger a fules hozza.
Regota ures szegmenst tolt be ezzel a geppel az xp. Bar a vezetekes tapellatas kisse lehuzza a fejet nalam.



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: XP ORX

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2019. január 18., péntek 20:35

luckyotter írta:
kanbagoly írta:
luckyotter írta:Udv!
Engem is erdekel. Valoszinuleg ez lesz az E-trac utodja nalam. Bar jobb volna a 28-as fejjel.


Üdv! Én is azzal akarom, de úgy perpill egy ötvenessel drágább a lite szettől. Én a ws füleshez nem ragaszkodom, de a távhoz igen.
Ennyit meger a fules hozza.
Regota ures szegmenst tolt be ezzel a geppel az xp. Bar a vezetekes tapellatas kisse lehuzza a fejet nalam.


28-as deus fejen nincs külső tápellátás. A gyári ORX fejet nem tudom, de az amúgy is nekem kicsi lett volna.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

luckyotter
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2017. január 10., kedd 14:14
Status: Offline

Re: XP ORX

Hozzászólás Szerző: luckyotter » 2019. január 20., vasárnap 15:56

kanbagoly írta:
luckyotter írta:
kanbagoly írta:
luckyotter írta:Udv!
Engem is erdekel. Valoszinuleg ez lesz az E-trac utodja nalam. Bar jobb volna a 28-as fejjel.


Üdv! Én is azzal akarom, de úgy perpill egy ötvenessel drágább a lite szettől. Én a ws füleshez nem ragaszkodom, de a távhoz igen.
Ennyit meger a fules hozza.
Regota ures szegmenst tolt be ezzel a geppel az xp. Bar a vezetekes tapellatas kisse lehuzza a fejet nalam.


28-as deus fejen nincs külső tápellátás. A gyári ORX fejet nem tudom, de az amúgy is nekem kicsi lett volna.
Jo, de ha csak a feher fejekkel lehet megvasarolni?



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: XP ORX

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2019. január 20., vasárnap 16:10

luckyotter írta:
kanbagoly írta:
luckyotter írta:
kanbagoly írta:
luckyotter írta:Udv!
Engem is erdekel. Valoszinuleg ez lesz az E-trac utodja nalam. Bar jobb volna a 28-as fejjel.


Üdv! Én is azzal akarom, de úgy perpill egy ötvenessel drágább a lite szettől. Én a ws füleshez nem ragaszkodom, de a távhoz igen.
Ennyit meger a fules hozza.
Regota ures szegmenst tolt be ezzel a geppel az xp. Bar a vezetekes tapellatas kisse lehuzza a fejet nalam.


28-as deus fejen nincs külső tápellátás. A gyári ORX fejet nem tudom, de az amúgy is nekem kicsi lett volna.
Jo, de ha csak a feher fejekkel lehet megvasarolni?

Én deus 28-as fejjel rendeltem.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

luckyotter
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2017. január 10., kedd 14:14
Status: Offline

Re: XP ORX

Hozzászólás Szerző: luckyotter » 2019. január 27., vasárnap 10:38

kanbagoly írta:
luckyotter írta:
kanbagoly írta:
luckyotter írta:
kanbagoly írta:
luckyotter írta:Udv!
Engem is erdekel. Valoszinuleg ez lesz az E-trac utodja nalam. Bar jobb volna a 28-as fejjel.


Üdv! Én is azzal akarom, de úgy perpill egy ötvenessel drágább a lite szettől. Én a ws füleshez nem ragaszkodom, de a távhoz igen.
Ennyit meger a fules hozza.
Regota ures szegmenst tolt be ezzel a geppel az xp. Bar a vezetekes tapellatas kisse lehuzza a fejet nalam.


28-as deus fejen nincs külső tápellátás. A gyári ORX fejet nem tudom, de az amúgy is nekem kicsi lett volna.
Jo, de ha csak a feher fejekkel lehet megvasarolni?

Én deus 28-as fejjel rendeltem.
Hogyhogy? Ugy is megveheto, nem csak szettben a feher fejekkel?



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: XP ORX

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2019. január 28., hétfő 19:47

luckyotter írta:
Hogyhogy? Ugy is megveheto, nem csak szettben a feher fejekkel?
Igen megvehető úgy is csak egy kicsit drágább a nagyfejjel. Én a goldmaxot is nagyfejjel használtam ezért döntöttem a 28-as fej mellett. Az enyém már megjött, de még csak 1x tudtam használni.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

luckyotter
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2017. január 10., kedd 14:14
Status: Offline

Re: XP ORX

Hozzászólás Szerző: luckyotter » 2019. január 29., kedd 12:13

kanbagoly írta:
luckyotter írta:
Hogyhogy? Ugy is megveheto, nem csak szettben a feher fejekkel?
Igen megvehető úgy is csak egy kicsit drágább a nagyfejjel. Én a goldmaxot is nagyfejjel használtam ezért döntöttem a 28-as fej mellett. Az enyém már megjött, de még csak 1x tudtam használni.

Na akkor kivancsi vagyok a tapasztalataidra.
A 28-as egy kozepes fej inkabb. Altalanos hasznalatra meg erdozni, vizezni.
Sok sikert kivanok hozza!



Dolby
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2017. január 6., péntek 20:25
Status: Offline

Re: XP ORX

Hozzászólás Szerző: Dolby » 2019. január 29., kedd 17:47

Én is kiváncsi vagyok...
luckyotter írta:
kanbagoly írta:
luckyotter írta:
Hogyhogy? Ugy is megveheto, nem csak szettben a feher fejekkel?
Igen megvehető úgy is csak egy kicsit drágább a nagyfejjel. Én a goldmaxot is nagyfejjel használtam ezért döntöttem a 28-as fej mellett. Az enyém már megjött, de még csak 1x tudtam használni.

Na akkor kivancsi vagyok a tapasztalataidra.
A 28-as egy kozepes fej inkabb. Altalanos hasznalatra meg erdozni, vizezni.
Sok sikert kivanok hozza!



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: XP ORX

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2019. január 29., kedd 19:27

Dolby írta:Én is kiváncsi vagyok...
luckyotter írta:
kanbagoly írta:
luckyotter írta:
Hogyhogy? Ugy is megveheto, nem csak szettben a feher fejekkel?
Igen megvehető úgy is csak egy kicsit drágább a nagyfejjel. Én a goldmaxot is nagyfejjel használtam ezért döntöttem a 28-as fej mellett. Az enyém már megjött, de még csak 1x tudtam használni.

Na akkor kivancsi vagyok a tapasztalataidra.
A 28-as egy kozepes fej inkabb. Altalanos hasznalatra meg erdozni, vizezni.
Sok sikert kivanok hozza!
A vashang gyárilag kicsit idegesítő, recsegős nem olyan, mint a gold maxxon. Stabilabbnak tűnik, de még csak 1x volt alkalmam terepen próbálni korai lenne mondanom róla véleményt.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

unikornis
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2017. július 30., vasárnap 18:30
Status: Offline

Re: XP ORX

Hozzászólás Szerző: unikornis » 2019. január 29., kedd 20:38

Vannak fenn jó tesztvideók már, meg menü ismertető stb. egy német mókus teszteli és összehasonlítja a deussal. Ami nekem nem tetszik, és mindenképpen komoly hiányosság, hogy nem lehet rajta a silencert és a hangszíneket állítani, és csak max. 3 hangot ad, erről a többi hang hiányzik és nincs full hangzás, ami a fehér fejekhez vasas-szemetes terepen szerintem nagyon kell.

Gondolkodtam egy ilyenen, de egyenlőre hezitálok, mert a szelektálást is szűkebb intervallumban lehet állítani, és a reaktot is, ha jól láttam.

A SILENCER hiánya mindenképpen fájó pont, mert egy jó beállításnál komolyan befolyásolni tudja a gyorsaság és a mélység együtthatóját, és ezzel szerintem mindenki egyetért, aki csinált már távval, adott földre, jó programot.

Szerintem az volt a cél, hogy csinálni akartak egy jó középkategóriás gépet, hogy ebben a szegmensben is lefedjék a piacot a török, meg bolgár gépek előtt, de az idő majd megmutatja, hogy életképes -e a dolog a deus mellett, mert az már most látszik, hogy annak nem akartak a házon belül ellenfelet, azért vettek ki komolyabb állíthatósági paramétereket, persze ez a lépésük teljesen érthető és nyilvánvaló.



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: XP ORX

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2019. január 30., szerda 9:42

Én nem vagyok az a szanaszét állítgatós, tesztelgetős emberke. Nekem bőven elég, hogy pille súlyú, tudom állítani a frekvenciát amit a reaktval párosítok. A többi a grundon és az érzékenységen múlik. Túlhúzom, hogy folyamatosan ciceregjen akár a goldmaxxot aztán majd meglátom. Régi magnumhoz, goldmaxx 28-ashoz és deus füles táv nélküli 28-ashoz tudom majd hasonlítani. A deus füles ásatáson rávert a goldmaxxra arról nem beszélve, hogy egyfolytában gerjedt a goldi ha 10 méternél közelebb volt a deus. A fülest nem tudom elviselni max ideig óráig, ezért is döntöttem úgy, hogy orx-et veszek távval. A magnumnak a mélységével volt bajom ezér tértem át a goldmaxxra de megtartottam a brutus miatt. A goldmaxxot meg tartaléknak meg azért, ha netán vízbe kell menni bár arra jobb lene egy garrett at pro, hogy ne kelljen a műszerdobozra vigyázni, de nekem megteszi ez is, mert annyira mély vízbe én tuti nem fogok keresgélni amúgy se vagyok oda a vízi keresőzésért.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kanbagoly 2019. január 30., szerda 10:06-kor.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

unikornis
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2017. július 30., vasárnap 18:30
Status: Offline

Re: XP ORX

Hozzászólás Szerző: unikornis » 2019. január 30., szerda 10:02

kanbagoly írta:Én nem vagyok az a szanaszét állítgatós, tesztelgetős emberke. Nekem bőven elég, hogy pille súlyú, tudom állítani a frekvenciát amit a reaktval párosítok. A többi a grundon és az érzékenységen múlik. Túlhúzom, hogy folyamatosan ciceregjen akár a goldmaxxot aztán majd meglátom. Régi magnumhoz, goldmaxx 28-ashoz és deus füles táv nélküli 28-ashoz tudom majd hasonlítani. A deus füles ásatáson rávert a goldmaxxra arról nem beszélve, hogy egyfolytában gerjedt a goldi ha 10 méternél közelebb volt a deus. A fülest nem tudom elviselni max ideig óráig, ezért is döntöttem úgy, hogy orx-et veszek távval. A magnumnak a mélységével volt bajom ezér tértem át a goldmaxxra de megtartottam a brutus miatt. A goldmaxxot meg tartaléknak meg azért, ha netán vízbe kell menni bár arra jobb lene egy garrett at pro, hogy ne kelljen a műszerdobozra vigyázni, de egyelőre megteszi ez is, mert annyira mély vízbe én tuti nem fogok keresgélni amúgy se vagyok oda a vízi keresőzésért.


Persze, értem és biztos vagyok benne, hogy jó gép lesz ez így is, a törököket, meg a többi töltelék márkát biztosan verni fogja, a súly meg a praktikum magáért beszél itt is, mint a deusnál. Az lenne még a kérdésem, mivel neked már van, azt olvastam, hogy a deusnál könnyebb valami 770 grammra emlékszem kis fejjel, távval szárral, ha igaz. Az új műanyag szár mennyire látszik strapaírónak és kényelmesnek, hozza a régi deus szár szintjét, mert eddig az volt a száraknál az etalon, bár az új szürke műanyag betétes szárak lengetéskor már sokkal jobban tekeredtek, nyeklődtek, főleg a 28 nagy fejjel. Ennél a szárnál mit tapasztalsz, ez nem nyeklik, tekeredik lengetéskor, és az újabb típusú alsó műanyag kartámasz is megfelelően stabil? Érdekelne még az x35 28 fej tapasztalatai, ha lesz, mert azon már van magasabb frekvencia, hogy mi a különbség, és a tapasztalat a régi ismeretében.



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: XP ORX

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2019. január 30., szerda 10:23

unikornis írta:
kanbagoly írta:Én nem vagyok az a szanaszét állítgatós, tesztelgetős emberke. Nekem bőven elég, hogy pille súlyú, tudom állítani a frekvenciát amit a reaktval párosítok. A többi a grundon és az érzékenységen múlik. Túlhúzom, hogy folyamatosan ciceregjen akár a goldmaxxot aztán majd meglátom. Régi magnumhoz, goldmaxx 28-ashoz és deus füles táv nélküli 28-ashoz tudom majd hasonlítani. A deus füles ásatáson rávert a goldmaxxra arról nem beszélve, hogy egyfolytában gerjedt a goldi ha 10 méternél közelebb volt a deus. A fülest nem tudom elviselni max ideig óráig, ezért is döntöttem úgy, hogy orx-et veszek távval. A magnumnak a mélységével volt bajom ezér tértem át a goldmaxxra de megtartottam a brutus miatt. A goldmaxxot meg tartaléknak meg azért, ha netán vízbe kell menni bár arra jobb lene egy garrett at pro, hogy ne kelljen a műszerdobozra vigyázni, de egyelőre megteszi ez is, mert annyira mély vízbe én tuti nem fogok keresgélni amúgy se vagyok oda a vízi keresőzésért.


Persze, értem és biztos vagyok benne, hogy jó gép lesz ez így is, a törököket, meg a többi töltelék márkát biztosan verni fogja, a súly meg a praktikum magáért beszél itt is, mint a deusnál. Az lenne még a kérdésem, mivel neked már van, azt olvastam, hogy a deusnál könnyebb valami 770 grammra emlékszem kis fejjel, távval szárral, ha igaz. Az új műanyag szár mennyire látszik strapaírónak és kényelmesnek, hozza a régi deus szár szintjét, mert eddig az volt a száraknál az etalon, bár az új szürke műanyag betétes szárak lengetéskor már sokkal jobban tekeredtek, nyeklődtek, főleg a 28 nagy fejjel. Ennél a szárnál mit tapasztalsz, ez nem nyeklik, tekeredik lengetéskor, és az újabb típusú alsó műanyag kartámasz is megfelelően stabil? Érdekelne még az x35 28 fej tapasztalatai, ha lesz, mert azon már van magasabb frekvencia, hogy mi a különbség, és a tapasztalat a régi ismeretében.
Én tartok a műanyagtól, de nem vettem észre egyelőre külünbséget. Első nekifutásra ugyanolyan stabilnak tűnik, mint a régi deus nyél. De majd az idő eldönti, hogy mennyire válik be. Én jobban félek az anyag elöregedésétől, hogy az UV 2-3 év alatt széteszi. Legalább is a lapátok D nyelénél nekem ez a tapasztalatom bár az igaz, hogy a lapátot trógerul kint hagyom általában a garázsnak támasztva, de a gépet természetesen elteszem rendesen védett helyre mikor nem használom. Így remélem nem lesz vele gond. Ami nem tetszik az a táv felpattintós megoldása. A védőkupak tutira fogyó eszköz lesz. Ezt kivédendőn, meg hogy a táv ne koszolódjon vettem egy karpántot a távnak, de az a hidegben múltkor valamiért bepárásodott. Kérdés, hogy ha megjön a jó idő mennyire marad szárazon ha pld aláizzad az ember a tűző napon. Meg egyébként is szerintem a táv nyélen való használata nem egészséges. csak 1x akad be valszeg úgy letörik a nyélről a felrögzítés, mint a pinty de ez sajnos már az új deusoknál is így van megoldva. Lehet érdemes lenne a távba a pattintóba egy vaslemezt tenni és a régi mágneses deus nyélre áttenni az egészet. Engem meglepetésként ért a műanyag nyél, nem néztem elég alaposan utána. Ha tudom akkor megpróbálok régi nyelet beszerezni, vagy nyél nélkül rendelem és átpakolom arra amim van. A goldmaxxom régi deus nyéllel van szerelve, de úgy voltam vele legyen minden új.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Brumi
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2015. június 30., kedd 8:44
Status: Offline

Re: XP ORX

Hozzászólás Szerző: Brumi » 2019. január 30., szerda 17:36

Beszéltem az egyik forgalmazóval. Azt mondja az ORX a hf 22 es gyári fejjel a legjobb, arra lett kitalálva.



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: XP ORX

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2019. január 30., szerda 19:44

Brumi írta:Beszéltem az egyik forgalmazóval. Azt mondja az ORX a hf 22 es gyári fejjel a legjobb, arra lett kitalálva.
Ez szerintem megint egy olyan kérdés, hogy ki mire akarja használni. Nyilván ha alacsony frekvencián alacsony reaktivitással akarom használni nagyobb tárgyakra akkor szerintem nem feltétlenül a 22-es fej a legjobb. De majd összemérem a deussal. Kezdésnek egy durván szántott területen a barázdába dobtam egy húszast. Nem méregettük centivel de ránézésre ugyanolyan messziről érzékelte, mint a deus 28-as. Nem lehetett különbséget észrevenni de nem volt egyik gép se külön hegyezgetve. Szívesen olvasnám más orx felhasználó véleményét is.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: XP ORX

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2019. január 31., csütörtök 8:58

Most olvasom a deus topikban, hogy a 28-as fejjel votlak problémák és volt aki csak 70 sensen tudta használni. Az orx-en 95 volt ami túl cicergős, de 92-93 még tökéletesen használható volt úgy hogy egyik alapbeállítással mentem, nem grundoltam külön rá a talajra.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

unikornis
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2017. július 30., vasárnap 18:30
Status: Offline

Re: XP ORX

Hozzászólás Szerző: unikornis » 2019. január 31., csütörtök 17:38

kanbagoly írta:Most olvasom a deus topikban, hogy a 28-as fejjel votlak problémák és volt aki csak 70 sensen tudta használni. Az orx-en 95 volt ami túl cicergős, de 92-93 még tökéletesen használható volt úgy hogy egyik alapbeállítással mentem, nem grundoltam külön rá a talajra.


Az első hazánkba érkezett műszerek óra volt deusom, mindenféle fejjel, de tavaly ősszel végleg letettem a lantot,eladtam mindent, mert kiöregedtem a hobbiból, viszont olvasgatok itt olyan hozzászólásokat, amelyek erősen laikusak, ezért leírom a tapasztalataimat. Nem muszáj egyetérteni velem, de sokaknak segíthetnek majd az alábbi sorok.

95-ös érzékenységgel, mindenhol használhatónak kell még lennie, kis cicergéssel, deus fast programon, ha jól van beállítva a földhatás. A 90 és a 95 érzékenység között akár 5-8 centiméter az eltérés levegőben, de tapasztalataim szerint ugyanez földben is adott, viszont akkor jobban bele kell nyúlni a programba, a silencer-reakt kombóval.

Sokan kérdezik pü-ben, az előző hozzászólásom óta ( pörög ez a fórum a háttérben :-) ), hogy mit értek a silencer-reakt kombó állításán. A táv magától is állítja a silencert a deusnál, pl, a 4.1 verziónál, ( - ha még jól emlékszem - ), akkor 2.5 reaktnál vagy 3-nál (?) már -1-re teszi a silencert. Az a tapasztalatom, hogy minél nagyobb a reakt és minél kisebb a silencer adott programon belül, annál kisebb az érzékelési távolság, viszont nagyon vasas terepen annál gyorsabb és kikutathatóbb a jó jel, kisebb, apróbb dolgoknál is, a vas mellől. PL. a deus fasttal kk területen, ha nagyon sok a vas és a fémszemét, az a tapasztalat, hogy 4 reakt és -1 silencer kell, az apróbb érméket csak akkor látja stabilan a fej, a vas mellett, és minél vasasabb vagy szemetesebb a terület, ez annál jobban érvényes. Az még a tapasztalat, hogy a legmélyebb kutatási mélység 2 reakt és 2 silencerrel érhető el, ha egy adott területre külön programot készítesz, akkor viszont a szelektálás sokkal lassúbb és felületes lesz, de a keresési mélység meg akár 10-20 százalékkal is növekedhet, és ez pl. olaszos területen lehet előnyös, ahol kevés a vas és a fémszemét.

Személyes tapasztalat még, hogy a legmélyebb kutatási mélység a 2.0 szoftverrel volt elérhető, azóta szerintem a gép egyre finomabb és felhasználóbarátabb lett, de a kutatási mélység valami miatt egy kicsit mindig csökkent ( ez személyes megérzés, nem akarok vitatkozni, csak kikívánkozott).

Mindezt lehet fokozni a hangbeállításokkal és egyebekkel is, de akkor külön területre, ( - legfőképpen az ott érvényesülő földhatás figyelembevételével - ) kell megírni a programot, és mindent érdemes sorra venni. Ilyenkor nagyon sokat segíthet pl, a legnagyobb mélységet elérni a programozással és a FULL hangot választani, és csak annak az egy tárgynak az egy saját, adott hangfrekvenciájára figyelni a zavaró jelek között. Ezt konkrétan azért írtam le, mert a FULL hangot nagyon kevesen használják. Ez persze leginkább akkor lehet célravezető, ha pl. egy konkrét pénzdarabot keresel (mélyebben szétszántott-széthúzott leletgyanús a hely) és ehhez állítod be a gépet.

Leírom még azért azt is, hogy aki nem merült bele a programozásba, és nem veszi sorra a lehetőségeket, annak teljesen fölösleges a távirányító, mert ha csak favágó módjára akarja állítgatni, akkor egy-egy paraméter elnyomkodásával elbaszarinthatja az egész programot, főleg ha csak levegőben próbálgatja és nem ismeri a kutatni kívánt terület adottságait, mert a konyhai linóleumon faszán megírt programjával, lehet, hogy egy érdekes hatású, jó kis köves-agyagos, vagy full feketeföldes területen majd szart se fog találni.
Ezeknek a sporttársaknak ez az ORX gép lehet az arany középút, ami biztos vagyok benne, hogy mindenütt megállja a helyét, és nélkülözhető nála a beállításcunamis hókuszpókusz. Elvégre mobiltelefont "rútolni" meg laptopot telepítgetni se szeretnek sokan, csak használni akarják és elérni vele a tartalmakat.



zoli87
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2015. július 14., kedd 19:47
Status: Offline

Re: XP ORX

Hozzászólás Szerző: zoli87 » 2019. január 31., csütörtök 19:55

unikornis írta:
kanbagoly írta:Most olvasom a deus topikban, hogy a 28-as fejjel votlak problémák és volt aki csak 70 sensen tudta használni. Az orx-en 95 volt ami túl cicergős, de 92-93 még tökéletesen használható volt úgy hogy egyik alapbeállítással mentem, nem grundoltam külön rá a talajra.


Az első hazánkba érkezett műszerek óra volt deusom, mindenféle fejjel, de tavaly ősszel végleg letettem a lantot,eladtam mindent, mert kiöregedtem a hobbiból, viszont olvasgatok itt olyan hozzászólásokat, amelyek erősen laikusak, ezért leírom a tapasztalataimat. Nem muszáj egyetérteni velem, de sokaknak segíthetnek majd az alábbi sorok.

95-ös érzékenységgel, mindenhol használhatónak kell még lennie, kis cicergéssel, deus fast programon, ha jól van beállítva a földhatás. A 90 és a 95 érzékenység között akár 5-8 centiméter az eltérés levegőben, de tapasztalataim szerint ugyanez földben is adott, viszont akkor jobban bele kell nyúlni a programba, a silencer-reakt kombóval.

Sokan kérdezik pü-ben, az előző hozzászólásom óta ( pörög ez a fórum a háttérben :-) ), hogy mit értek a silencer-reakt kombó állításán. A táv magától is állítja a silencert a deusnál, pl, a 4.1 verziónál, ( - ha még jól emlékszem - ), akkor 2.5 reaktnál vagy 3-nál (?) már -1-re teszi a silencert. Az a tapasztalatom, hogy minél nagyobb a reakt és minél kisebb a silencer adott programon belül, annál kisebb az érzékelési távolság, viszont nagyon vasas terepen annál gyorsabb és kikutathatóbb a jó jel, kisebb, apróbb dolgoknál is, a vas mellől. PL. a deus fasttal kk területen, ha nagyon sok a vas és a fémszemét, az a tapasztalat, hogy 4 reakt és -1 silencer kell, az apróbb érméket csak akkor látja stabilan a fej, a vas mellett, és minél vasasabb vagy szemetesebb a terület, ez annál jobban érvényes. Az még a tapasztalat, hogy a legmélyebb kutatási mélység 2 reakt és 2 silencerrel érhető el, ha egy adott területre külön programot készítesz, akkor viszont a szelektálás sokkal lassúbb és felületes lesz, de a keresési mélység meg akár 10-20 százalékkal is növekedhet, és ez pl. olaszos területen lehet előnyös, ahol kevés a vas és a fémszemét.

Személyes tapasztalat még, hogy a legmélyebb kutatási mélység a 2.0 szoftverrel volt elérhető, azóta szerintem a gép egyre finomabb és felhasználóbarátabb lett, de a kutatási mélység valami miatt egy kicsit mindig csökkent ( ez személyes megérzés, nem akarok vitatkozni, csak kikívánkozott).

Mindezt lehet fokozni a hangbeállításokkal és egyebekkel is, de akkor külön területre, ( - legfőképpen az ott érvényesülő földhatás figyelembevételével - ) kell megírni a programot, és mindent érdemes sorra venni. Ilyenkor nagyon sokat segíthet pl, a legnagyobb mélységet elérni a programozással és a FULL hangot választani, és csak annak az egy tárgynak az egy saját, adott hangfrekvenciájára figyelni a zavaró jelek között. Ezt konkrétan azért írtam le, mert a FULL hangot nagyon kevesen használják. Ez persze leginkább akkor lehet célravezető, ha pl. egy konkrét pénzdarabot keresel (mélyebben szétszántott-széthúzott leletgyanús a hely) és ehhez állítod be a gépet.

Leírom még azért azt is, hogy aki nem merült bele a programozásba, és nem veszi sorra a lehetőségeket, annak teljesen fölösleges a távirányító, mert ha csak favágó módjára akarja állítgatni, akkor egy-egy paraméter elnyomkodásával elbaszarinthatja az egész programot, főleg ha csak levegőben próbálgatja és nem ismeri a kutatni kívánt terület adottságait, mert a konyhai linóleumon faszán megírt programjával, lehet, hogy egy érdekes hatású, jó kis köves-agyagos, vagy full feketeföldes területen majd szart se fog találni.
Ezeknek a sporttársaknak ez az ORX gép lehet az arany középút, ami biztos vagyok benne, hogy mindenütt megállja a helyét, és nélkülözhető nála a beállításcunamis hókuszpókusz. Elvégre mobiltelefont "rútolni" meg laptopot telepítgetni se szeretnek sokan, csak használni akarják és elérni vele a tartalmakat.
Üdv! Amiket làttam eddig,földtesztes videókat,mindig -1silencerrel volt a legmèlyebb a gèp ès a reakt 1 volt.Viszonylag tiszta földben.



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: XP ORX

Hozzászólás Szerző: tibike » 2019. január 31., csütörtök 20:06

Na meg sokan tojnak a GB-re...nem nagyon kapizsgálják a problémát - és ha még elkezdenék a pozitív, vagy a negatív GB-vel, akkor már tényleg nem értenek semmitt... :lol:



zoli87
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2015. július 14., kedd 19:47
Status: Offline

Re: XP ORX

Hozzászólás Szerző: zoli87 » 2019. január 31., csütörtök 20:35

tibike írta:Na meg sokan tojnak a GB-re...nem nagyon kapizsgálják a problémát - és ha még elkezdenék a pozitív, vagy a negatív GB-vel, akkor már tényleg nem értenek semmitt... :lol:
Gb az egyèrtelmű.De a silencer nem teljesen vilàgos mikor hova.Mèg sok tapasztalatom nincs vele.



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: XP ORX

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2019. január 31., csütörtök 20:43

Most nem kapcsolom be a gépet, de használatiban valóban nincs benne. Deusban szerepel, de csak ennyit írnak róla:
silencer.jpg
silencer.jpg (131.69 KiB) Megtekintve 33258 alkalommal


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: XP ORX

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2019. február 20., szerda 11:23

Brumi írta:Beszéltem az egyik forgalmazóval. Azt mondja az ORX a hf 22 es gyári fejjel a legjobb, arra lett kitalálva.
Különbözőek a lehetőségek:

Kép


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: XP ORX

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2019. február 20., szerda 12:18

Ez nyilván inkább szerencse kérdése, de már ezért a 2 darab miatt is megérte :D Mielőtt még valaki rosszra gondolna ezek is leadásra kerültek. A mélységet nem méregettem de a siliqua meglepően mélyről jött, viszont a II. András felszínközelben volt.

Kép


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Leopold
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 279
Csatlakozott: 2015. július 28., kedd 18:58
Status: Offline

Re: XP ORX

Hozzászólás Szerző: Leopold » 2019. február 20., szerda 13:01

Szépek!!!
Te használt àl Magnumot,Deust-
Tudnál kis összehasonlítást adni a Orx vs. Magnum, Deus?
Köszönöm
kanbagoly írta:Ez nyilván inkább szerencse kérdése, de már ezért a 2 darab miatt is megérte :D Mielőtt még valaki rosszra gondolna ezek is leadásra kerültek. A mélységet nem méregettem de a siliqua meglepően mélyről jött, viszont a II. András felszínközelben volt.

Kép



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: XP ORX

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2019. február 20., szerda 13:34

Leopold írta:Szépek!!!
Te használt àl Magnumot,Deust-
Tudnál kis összehasonlítást adni a Orx vs. Magnum, Deus?
Köszönöm
kanbagoly írta:Ez nyilván inkább szerencse kérdése, de már ezért a 2 darab miatt is megérte :D Mielőtt még valaki rosszra gondolna ezek is leadásra kerültek. A mélységet nem méregettem de a siliqua meglepően mélyről jött, viszont a II. András felszínközelben volt.

Kép
Üdv! Sajnos még nem, mert csak a gyári beállításokat tudtam használni. Ma kaptam meg a magyar használati utasítást. +még nem használtam 1 terepen felváltva a gépeket, de tervezem, hogy összemérem a magnummal. Nem tartom kizártnak, hogy az apró fiszfaszokban a felső 15-18 centin a magnum jobban fog teljesíteni de majd meglátjuk szed e valamit az orx után.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Menrot63
Status: Offline

Re: XP ORX

Hozzászólás Szerző: Menrot63 » 2019. február 20., szerda 16:08

Huu erre baromi kiváncsi vagyok :)
kanbagoly írta:
Leopold írta:Szépek!!!
Te használt àl Magnumot,Deust-
Tudnál kis összehasonlítást adni a Orx vs. Magnum, Deus?
Köszönöm
kanbagoly írta:Ez nyilván inkább szerencse kérdése, de már ezért a 2 darab miatt is megérte :D Mielőtt még valaki rosszra gondolna ezek is leadásra kerültek. A mélységet nem méregettem de a siliqua meglepően mélyről jött, viszont a II. András felszínközelben volt.

Kép
Üdv! Sajnos még nem, mert csak a gyári beállításokat tudtam használni. Ma kaptam meg a magyar használati utasítást. +még nem használtam 1 terepen felváltva a gépeket, de tervezem, hogy összemérem a magnummal. Nem tartom kizártnak, hogy az apró fiszfaszokban a felső 15-18 centin a magnum jobban fog teljesíteni de majd meglátjuk szed e valamit az orx után.



Stiri
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2019. április 15., hétfő 23:08
Status: Offline

Re: XP ORX

Hozzászólás Szerző: Stiri » 2019. április 19., péntek 9:50

Sziasztok!
Van valakinek magyar használati utasítása xp orxhez es mi6 pointerhez?
A másik kérdésem, hogy a 22.5 fehér fejet valahogy ki lehet kapcsolni vagy az a kis led a tetején mindig villog?
A válaszokat előre is köszönöm!



Robi76
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2016. május 8., vasárnap 20:07
Status: Offline

Re: XP ORX

Hozzászólás Szerző: Robi76 » 2019. április 19., péntek 22:41

Stiri írta:Sziasztok!
Van valakinek magyar használati utasítása xp orxhez es mi6 pointerhez?
A másik kérdésem, hogy a 22.5 fehér fejet valahogy ki lehet kapcsolni vagy az a kis led a tetején mindig villog?
A válaszokat előre is köszönöm!
Mindig villog!



Stiri
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2019. április 15., hétfő 23:08
Status: Offline

Re: XP ORX

Hozzászólás Szerző: Stiri » 2019. április 19., péntek 23:21

Rendben! Akkor nem keresem a megoldast ra hogy hogyan kene kikapcsolni :)



arcadiai
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 6:37
Status: Offline

Re: XP ORX

Hozzászólás Szerző: arcadiai » 2019. május 30., csütörtök 9:53

Sziasztok!
Gondolkodom egy ilyen gép beszerzésén. Tetszik a kompaktsága, és a videókon látott teljesítménye. Én sem vagyok az az ''összevissza,, állítgatós guru,ennyi bonyolultság még belefér. Szóval tapasztalatok érdekelnének azoktól akik már használják az orx-et. Mit tud az alapfejjel, vagy érdemes-e esetleg az x35- fejjel használni az alacsonyabb frekvenciák miatt. Előre is köszönve a segítséget.



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: XP ORX

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2019. július 17., szerda 14:20

x35 tekercs
4-es progi
freq 7,7 kHz
Disc 50
Sens 90
React 2

Nagyvasra néha jelez, de nincs okom panaszra. Utánam nem szedtek, viszont én szedtem más után is de nyilván ez szerencse kérdése is. A leletek nem voltak mélyen, a lándzsahegy lehetett olyan 25-30 cm mélyen. Sok egyéb is jött, de ezek a szebbek amin ott az ORX is. A leletek múzeumban.





Kép

Kép

Kép

Kép


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

luckyotter
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2017. január 10., kedd 14:14
Status: Offline

Re: XP ORX

Hozzászólás Szerző: luckyotter » 2019. július 18., csütörtök 10:32

kanbagoly írta:
2019. július 17., szerda 14:20
x35 tekercs
4-es progi
freq 7,7 kHz
Disc 50
Sens 90
React 2

Nagyvasra néha jelez, de nincs okom panaszra. Utánam nem szedtek, viszont én szedtem más után is de nyilván ez szerencse kérdése is. A leletek nem voltak mélyen, a lándzsahegy lehetett olyan 25-30 cm mélyen. Sok egyéb is jött, de ezek a szebbek amin ott az ORX is. A leletek múzeumban.





Kép

Kép

Kép

Kép
Üdv!

Ekkora méretű dolgokhoz nem kell orx-et venni! Egy Silver Star is bőven megteszi.
Gratulálok! Szép dolgokat leltél.



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: XP ORX

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2019. július 18., csütörtök 14:32

luckyotter írta:
2019. július 18., csütörtök 10:32


Ekkora méretű dolgokhoz nem kell orx-et venni! Egy Silver Star is bőven megteszi.
Gratulálok! Szép dolgokat leltél.
Köszönöm! Nem a gépet akarom sztárolni, csak a tapasztalatokat és a találatok egy részét megosztani. Pld. a nagyobb bronzdarabokra amik felszín közelben vannak enyhén nagyvasasan berecseg gondolom a túlvezérléstől. Ezt a tulajdonságát nem sorolnám a pozitivok közé, de eltartva a talajtól egyértelmű nem nagy vas a jel. Olyan is volt 4-5 cm-es korongra ami jó 20 cm mélyen volt a talajban, hogy 30-40 cm-t eltartva is stabilan jelzett. Ez viszont pozitív. Amúgy nem minden jel volt egyből fasza még a deusnak sem. Nagyon szar egyenletlen, félig torzsás volt a terep.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

luckyotter
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2017. január 10., kedd 14:14
Status: Offline

Re: XP ORX

Hozzászólás Szerző: luckyotter » 2019. július 19., péntek 13:02

kanbagoly írta:
2019. július 18., csütörtök 14:32
luckyotter írta:
2019. július 18., csütörtök 10:32


Ekkora méretű dolgokhoz nem kell orx-et venni! Egy Silver Star is bőven megteszi.
Gratulálok! Szép dolgokat leltél.
Köszönöm! Nem a gépet akarom sztárolni, csak a tapasztalatokat és a találatok egy részét megosztani. Pld. a nagyobb bronzdarabokra amik felszín közelben vannak enyhén nagyvasasan berecseg gondolom a túlvezérléstől. Ezt a tulajdonságát nem sorolnám a pozitivok közé, de eltartva a talajtól egyértelmű nem nagy vas a jel. Olyan is volt 4-5 cm-es korongra ami jó 20 cm mélyen volt a talajban, hogy 30-40 cm-t eltartva is stabilan jelzett. Ez viszont pozitív. Amúgy nem minden jel volt egyből fasza még a deusnak sem. Nagyon szar egyenletlen, félig torzsás volt a terep.
Üdv!

Köszi a gépinfókat. Jómagam is ingadozom az ORX vagy a GMaxx 2 között. Az utóbbi nem olyan kényes a talajra. Tud mélységet és jól szelektál, bár ásatja a nagyvasat. A legvékonyabb alufólia fiszfaszt is kiszedi, amit a pointer már nem is érez.



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: XP ORX

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2019. július 19., péntek 15:27

luckyotter írta:
2019. július 19., péntek 13:02
kanbagoly írta:
2019. július 18., csütörtök 14:32
luckyotter írta:
2019. július 18., csütörtök 10:32


Ekkora méretű dolgokhoz nem kell orx-et venni! Egy Silver Star is bőven megteszi.
Gratulálok! Szép dolgokat leltél.
Köszönöm! Nem a gépet akarom sztárolni, csak a tapasztalatokat és a találatok egy részét megosztani. Pld. a nagyobb bronzdarabokra amik felszín közelben vannak enyhén nagyvasasan berecseg gondolom a túlvezérléstől. Ezt a tulajdonságát nem sorolnám a pozitivok közé, de eltartva a talajtól egyértelmű nem nagy vas a jel. Olyan is volt 4-5 cm-es korongra ami jó 20 cm mélyen volt a talajban, hogy 30-40 cm-t eltartva is stabilan jelzett. Ez viszont pozitív. Amúgy nem minden jel volt egyből fasza még a deusnak sem. Nagyon szar egyenletlen, félig torzsás volt a terep.
Üdv!

Köszi a gépinfókat. Jómagam is ingadozom az ORX vagy a GMaxx 2 között. Az utóbbi nem olyan kényes a talajra. Tud mélységet és jól szelektál, bár ásatja a nagyvasat. A legvékonyabb alufólia fiszfaszt is kiszedi, amit a pointer már nem is érez.
Egy új Gmaxx árban kb annyi mint az ORX. Én gmaxx-val jártam (sima power?) a magnum után, ORX előtt és nem bántam meg a váltást. Az ORX-et belehet állítani, hogy stabilabban jelezzen, mint a gmaxx és lényegesen kényelmesebb, könyebb az ORX. Egyedül ami zavart eleinte az a vashang. Baszott hülye nyekergős bilire sikerült. Beletehették volna a gmaxx vashangját, de ezt is meglehet szokni. Talán a fogyasztása is nagyobb az ORX-nek mint a gmaxxnak, mert az ORX-el max 2 alkalommal tudok kimenni aztán már vészesen alacsonynak látom a töltöttséget. (Saját hangszóróval, általában 7,7 kHz-en használom. A használati szerint magasabb frekin kevesebbet fogyaszt.) A gmaxx-ot sima tartós elemekkel használtam és simán bírt 4-5 alkalmat vagy még többet is. A maxxit nem akartam akkukkal basztatni, mert a töltőcsatinál a tüskék véleményem szerint bazi sérülékenyek. 1x elnyomorítom őket aztán meglehet az egészet cseszni ezért inkább mindig volt nálam tartalékelem és ha kellett cseréltem őket. Apróra kimondottan nehéz terepen még keveset tudtam tesztelgetni a gépet, de tervbe van egy ilyen kutatás is a közeljövőben. Utána talán erről is tudok bővebben nyilatkozni. :)


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

luckyotter
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2017. január 10., kedd 14:14
Status: Offline

Re: XP ORX

Hozzászólás Szerző: luckyotter » 2019. július 23., kedd 12:29

Üdv!
Müködik az ORX a Deus x35 fejek alacsonyabb frekvenciáin is.
A fülese megy közvetlenül a fejekről vagy kell hozzá a távja?



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: XP ORX

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2019. július 23., kedd 17:15

luckyotter írta:
2019. július 23., kedd 12:29
Üdv!
Müködik az ORX a Deus x35 fejek alacsonyabb frekvenciáin is.
A fülese megy közvetlenül a fejekről vagy kell hozzá a távja?
4 - 18 kHz között lehet vele menni ha jól emléxem a 4 az biztos. A deus füles nem kompatibilis. Én simán távval használom saját hangszórójával, nincs fülesem.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Válasz küldése Előző témaKövetkező téma