Kép
Hírek:
-A MAGNUM ezentúl új, jelentősen továbbfejlesztett szoftverrel működik. Részletek és videók a MAGNUM témánál és a videógalériában.

-A fórum frissítésre került a legújabb verzióra.
-Az új regisztrációk aktiválása a továbbiakban e-mailen keresztül történik, mivel új, igen hatékony spammerszűrőt kapott a fórum. Ez a regisztráló adatait a stopforumspam.com számára elküldi ellenőrzésre.
-Fontosabb fórum újdonságok: Postimage gyors képfeltöltés hozzászólásnál, Youtube galéria (Videos, fenn), közösségi megosztás.

Mélykereső

Fémkereséshez való eszközök
Triondor
Hadnagy
Hadnagy
Status: Offline

Re: Mélykereső

Hozzászólás Szerző: Triondor » 2018. május 28., hétfő 12:48

Kedves melytalalo!

A zenét köszönöm, az én reakcióm továbbra is arra irányul amit kanbagoly írt és amin eredetileg kuncogtam és ami sajnos már nem elérhető mert egy ponttá szerkesztette és amiben a kérdése arra irányult, hogy fémkeresőhöz mit lehetne ilyet, sajnos nem másoltam ki, megelégedtem annyival, hogy kuncogtam rajta kicsit és idegonoszkodtam.. természetesen nem szántam becsületsértésnek a számára még ha ő így is vette, csupán óvatos piszkálás akart lenni. És bár te jó keresztesként magadra vállaltad ennek az eszmének a terhét, és még ha te is belátod, hogy ennek nem igazán van realitása a gyakorlatban apró fémtárgyak megtalálásához, mégis küzdesz - csak nem tudom miért vagy ki ellen :D

Felebaráti szeretettel: Én

Ködmön
Hadnagy
Hadnagy

egy fémkeresős feleség tudja mi a dolga

Hozzászólás Szerző: Ködmön » 2018. június 29., péntek 18:24

A születésnap jó indok, hogy megtörjem ezt a nagy csendet kedvenc fórumom kedvenc topic-jában...

Ilyen feleséget kívánok mindenkinek, aki tudja mivel kedveskedhet születésnapra egy fémkeresős férjnek.

A levegőtesztet nem reálisnak tartó szaktársaimhoz hasonlóan régóta vágytam egy "kényelmes földteszt input egységre", nah ez így egy szűz műhelyben (is) használható zacskóban könnyen (...) mozgatható földtömeg reális mélység-osztásokkal, kis detektor-tesztekhez.

Egyik fórumos Barátomnak dedikálnám az ásó képét amiről beszéltem az utolsó közös találkozáskor, én erre a típusra, formára, nyélre esküszöm, azért is örülök ennek a 2.-nak. Ezen is lesz centi jelölve.
Most hétvégén remélem fel is szentelhetem az eszközeimet, egy régi nagy kúria pincéiben.

Köszönöm szépen Drágám az ajándékokat!

További szép nyarat, sok találatot kívánok mindenkinek!
Csatolmányok
szuletesnapomra.jpg
szuletesnapomra.jpg (498.21 KiB) Megtekintve 3285 alkalommal

deepmax.sk

Ködmön
Hadnagy
Hadnagy

Mi nem unatkozunk

Hozzászólás Szerző: Ködmön » 2018. augusztus 25., szombat 9:26

Fémkeresők fóruma átlagos válaszadási idő: 2,4 nap...
Mélykereső fórum megtekintések száma 2018.01.20. 12946, ma 2018.08.25. reggel 17963.
Én érzek csak űrt a fórummal kapcsolatban?
Jó mélykeresést kívánunk, használjátok ki a jó időt!
Csatolmányok
alagut_180818_02kx.jpg
alagut_180818_02kx.jpg (481 KiB) Megtekintve 3052 alkalommal

deepmax.sk

toni
Százados
Százados

Hozzászólás Szerző: toni » 2018. október 1., hétfő 10:22

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára toni 2018. december 4., kedd 20:17-kor.

Ködmön
Hadnagy
Hadnagy

Információkon alapuló mélykeresőzés - segítségkérés

Hozzászólás Szerző: Ködmön » 2018. november 13., kedd 9:38

Lukács evangéliuma 11/10: "...aki keres, talál..."
A modern, szorgalmas, időt, energiát és pénzt nem kímélő fémkeresős először információt keres és talál... Valaki szerint az igazi fémkeresős találatokat először az íróasztalon kell tervezni...

Nem tekintem a mélykereső topic offolásának ezt a helymeghatározásos kérdésemet.
"Helymeghatározás" és "térképészet" kifejezésre rákeresve itt a fórumban nem igazán volt találat.
A "Térképek" topic se igazán erről szól.
Meg kell említenem, hogy világ egyik legnagyobb fémkeresős online fórumán, ahol közel 50 ezer tag van és mindig kb. 1000 tag van online, ott sem találtam ezzel kapcsolatos kérdéskört.

A céltudatos mélykeresősök egyik fő fegyvere a nagyon pontos helymeghatározás, úgy gondoltam megállja a kérdéskör a helyét itt.

Aki sok energiát fektet az információkon alapuló mélykeresőzésbe, rájön, nem csak beszélni és megemlíteni kell a II.vh.-s (nekünk főleg wehrmacht) helymeghatározási módszereket, hanem csakis azzal fogunk előbbre lépni a szabad ég alatt "sebtiben" tudatosan elrejtett tárgyak keresésében.

Olyan kollégát keresek online vagy személyes konzultációkra, aki a számunkra most még bonyolultnak tűnő fogós kérdéseinkre gyakorlatias módszerrel tudja a választ.
A kérdésköreink schlagwortokban:
- 1939-1945.-ben wehrmacht közkatona helymeghatározó eszközei, planzeiger, marschkompass, és a többi megadott 5-6 eszköz elmélete és gyakorlati használata;
- 1939-1945.-ben wehrmacht közkatona által használt 6400 vonás beosztású tájolók gyakorlati szerepe a méterre pontos távolság meghatározásában;
- 1939-1945. időszakra visszavetített mágneses elhajlás és az elhajlás változásának hatása 70 év után;
- azimutok meghatározásának lételeme 400 fokos rendszerben;
- méterre pontos (!) távolság leolvasása 1:25.000 méretarányú térképekről akkori segédeszközök segítségével;
- egyéb itt nem publikus kérdéskörök.

Érthető, hogy nem lehetnek nagy eltérések a mai kor lehetőségeitől a könnyen meghatározható objektumoktól való viszonyításokhoz képest, de itt a 50-100-200 méternyi eltérés is igen sok.

Nem véleményt várok, hanem segítséget!
Csatolmányok
planzeiger.jpg
planzeiger.jpg (134.28 KiB) Megtekintve 2479 alkalommal

deepmax.sk

toni
Százados
Százados

Hozzászólás Szerző: toni » 2018. november 20., kedd 7:29

x
A hozzászólást 7 alkalommal szerkesztették, utoljára toni 2019. január 29., kedd 3:28-kor.

melytalalo
Tizedes
Tizedes

Hozzászólás Szerző: melytalalo » 2018. december 1., szombat 18:21

Hallo Toni!
A "végtelen garanciás" eszközeiddel találtál is már valamit?
Te, mint aki nagy beírós/mélykeresős, miért árulod a Magnumjaidat?
Egyik hozzászólásodban Orion-t akartál venni. Most akkor mi van?
Csáo
Adam

toni
HozzászólásSzerző: toni » 2018. november 20., kedd 7:29

Eladó föld ellenállás felmérési rendszer. A kincskeresőkhöz igazított ellenállásmérő. Nagyon pontos,alkalmas bunker, pince és tunel stb. keresésére. A föld ellenállásának mérését a világ régészei is használják - a geofizika. Nem varázspálca rendszer! Végtelen garancia a gyártótól. Ár 1150.-euro.(eredeti ár 2100 eur)
- Ha valakit érdekelne földradar is van eladó,kedvező áron.
4 m ig 4 m től (75 nS) 8 m ig(150 nS )

Két Magnum Brutusom van. Nagy szondával-fehér és kis szondával -1.kiadás.
Eladnám a Magnum Brutust a szétszehetős kis szondával.
550 eur/ 180 000 Ft

toni
Százados
Százados

Hozzászólás Szerző: toni » 2018. december 4., kedd 20:05

x
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára toni 2019. január 29., kedd 3:27-kor.

drkovacstamas19
Lengető
Lengető

Re: Információkon alapuló mélykeresőzés - segítségkérés

Hozzászólás Szerző: drkovacstamas19 » 2018. december 17., hétfő 7:57

Tisztelt Ködmön!
Sikerült hozzáértőt találni a felvetett kérdéskörökben?
Szerintem rajtam kívül másokat is érdekelne, hogyan orientálódtak méterre pontosan
a 2. világháborúban a német katonák szerte a nagyvilágban.
Egyébként semmilyen leírást, adatot, megjegyzést nem találtam magyar nyelven
az említett német katonai "planzeiger" eszköz akkori használatával kapcsolatban. Sem a neten, sem egy nagy országos könyvtárban.
Ez hogy lehet?
Üdvözlettel
KT

[quote="Ködmön"]
A kérdésköreink schlagwortokban:
- 1939-1945.-ben wehrmacht közkatona helymeghatározó eszközei, planzeiger, marschkompass, és a többi megadott 5-6 eszköz elmélete és gyakorlati használata;
- 1939-1945.-ben wehrmacht közkatona által használt 6400 vonás beosztású tájolók gyakorlati szerepe a méterre pontos távolság meghatározásában;
- 1939-1945. időszakra visszavetített mágneses elhajlás és az elhajlás változásának hatása 70 év után;
- azimutok meghatározásának lételeme 400 fokos rendszerben;
- méterre pontos (!) távolság leolvasása 1:25.000 méretarányú térképekről akkori segédeszközök segítségével;
- egyéb itt nem publikus kérdéskörök.

Ködmön
Hadnagy
Hadnagy

Re: Planzeiger

Hozzászólás Szerző: Ködmön » 2018. december 28., péntek 20:45

Szia Tamás!
Nem igazán érdekelt annyira senkit itt a fórumon a wehrmacht katonák méterre pontos tájékozódási módszere. Köszönöm szépen azoknak akik üzenetben vagy mailben próbáltak segíteni.
Ez a mélykereső fórum meg tényleg nem erről szól, hacsak nem tudatos a keresés egy megörökölt számsor alapján...

Magyar nyelven tényleg semmi anyag nincs, német nyelven annál inkább.
Érdekes ugyancsak, hogy ezt a planzeiger eszközt a mai napig használják bizonyos szakemberek és gyártja is a Rotring 8 EUR-ért. Ennek ellenére én a willhaben.at-en találtam egy eredetit. Megérintett a múlt...

Nem egyszerű a téma, de aki belemerül a kérdéskörbe, pár leírás és videó alapján könnyen belejön a wehrmacht logikus helymeghatározásába. Ehhez persze kell a megfelelő térkép a megfelelő időszakból a megfelelő mágneses elhajlásba irányítva a megfelelő vetületi rendszerrel és persze ilyent csak megfelelő forrásból tudsz megszerezni megfelelő pénzért...

Én kevés vagyok ahhoz, hogy itt a használatáról írjak valamit is. Aki többet akar tudni, az úgyis megtalál. Lehet másnak is akadt dolga furcsa számsorokkal egy régi levélből, naplóból, örökségből...
Én mindenesetre továbbra is vásárolom a háborús levelezéseket, naplókat, újságokat...
Csatolmányok
mein_planzeiger.jpg
mein_planzeiger.jpg (216.07 KiB) Megtekintve 1705 alkalommal

deepmax.sk

Ásóbéka
Tizedes
Tizedes

Hozzászólás Szerző: Ásóbéka » 2018. december 29., szombat 12:10

Szerintem ez érdekes, és nagyon jók a többi írásaid is. Biztos sok embernek segítenek. De én még kezdő vagyok mélykeresésből, inkább olvasok mint írok.

zsota
Lengető
Lengető

Hozzászólás Szerző: zsota » 2019. január 27., vasárnap 21:21

Üdv mindenki
Mélykeresö ügyben érdeklődnék, lehet még venni oriont? Menyire használható gép? És menyibe kerül?

majestic12
Őrmester
Őrmester

Hozzászólás Szerző: majestic12 » 2019. március 20., szerda 6:46

aki használ új fajta kis Brutus-t az legyen szíves írjon rám.. lenne pár kérdésem.. köszönöm.

majestic12
Őrmester
Őrmester

Hozzászólás Szerző: majestic12 » 2019. március 26., kedd 7:14

SENKI?

KingMidas
Hadnagy
Hadnagy

Hozzászólás Szerző: KingMidas » 2019. március 26., kedd 8:36

Ment privi.
majestic12 írta:aki használ új fajta kis Brutus-t az legyen szíves írjon rám.. lenne pár kérdésem.. köszönöm.

There was a king with magic hands
There was a crown and a touch of GOLD.... :royalty-crown:

Horka
Őrmester
Őrmester

Hozzászólás Szerző: Horka » 2019. április 1., hétfő 19:23

KingMidas Küldtem privit!
KingMidas írta:Ment privi.
majestic12 írta:aki használ új fajta kis Brutus-t az legyen szíves írjon rám.. lenne pár kérdésem.. köszönöm.

Ködmön
Hadnagy
Hadnagy

Mélykeresős - fémkeresős megközelítése az 1945-ös rohonci tragédiának

Hozzászólás Szerző: Ködmön » 2019. május 10., péntek 18:39

Akarva-akaratlanul megakad a szeme minden történésznek, történelemkutatónak, esetleg fémkeresősöknek, ha olyan téma kerül a médiába, ami megoldatlan történelmi rejtély. Melyik fémkeresős nem vállalkozna arra, hogy megkeressen valamit a földben, amit mások nem találnak.

A rohonci tragédia 1945 címmel közös konferenciát szervezett 2019. május 9-10-én a Szombathelyi Zsidó Hitközség és a RE.F.U.G.I.U.S. Egyesület. A kétnapos rendezvényen tudósok, szakemberek, neves előadók, és az érintett települések képviselői tolmácsolásában hallhattuk a rohonci keresztpajtába hurcolt 200 zsidó munkaszolgálatos megrázó történetét. PROFI KONFERENCIA, KIVÁLÓ SZERVEZÉS!

Még mielőtt rátérnék a konferencia gyakorlati hasznára a mélykeresős és fémkeresős szempontból, tisztáznunk is kell az alap tudnivalókat címszavakban:
- adott egy 1945-ös értelmetlen tömegmészárlás, amit az odaszállított majd minden nyom nélkül eltűnt munkaszolgálatosok elő nem kerülése és a szemtanúk vagy valamilyen formában érintettek igazolnak,
- adott tucatnyi hiteles szemtanú írásba foglalt elbeszélése,
- adott egy sofőr elmondása aki 1 km-re 7szer fordulva vitte kivégzésre a munkaszolgálatosokat (ilyenre példa nincs nagyon a történelemben, hogy azonnali kivégzéshez több órát igénybe véve kényelmi pozícióba szállítják a munkaszolgálatosokat, akiket egész egyszerűen 1 km-el arrébb is ki lehetett volna végezni, BOCSÁNAT), (ami érdekes, hogy ő KORONATANÚ (?? a kutatóknak vagy azoknak akik nem akarják, hogy megtalálják) és nem lett az évek alatt galád módon elintézve, mint a többi tanú)
- adott egy helyszín és környéke, amely helyszín kutatását érdekes, nem elleneztek foggal-körömmel a helyiek, azzal a mellékgondolattal, hogy az 1947-es polgármesteri levél sem konkrétan erre a helyre utal, persze volt egy tanú meg egy hobbista, akik más irányba tereltek..., ARRÓL NEM IS BESZÉLVE, HOGY A AZ 1992-ES HIRDETÉSRE ELŐKERÜLT EGY CSAK HÉBERÜL MEGSZÓLALNI HAJLANDÓ MAGYARORSZÁGON SZÜLETETT MAGYAR TANÚ AKI JÉÉÉ MILYEN ÉRDEKES KETTŐ NÉVEN SZEREPEL ÉS A NEMZETKÖZI NYILVÁNTARTÁSBAN IS 2 JEGYZŐKÖNYVET VETTEK FEL RÓLA: MINDEN ADATA (a születéstől kezdve a helyszíneken át a felszabadításig) EGYEZIK A KÉT TANÚNAK, AZAZ EGY EMBERRŐL BESZÉLÜNK ÉS (az 1 évvel azelőtt nyilvánosságra hozott) DEGOB JEGYZŐKÖNYVEKBŐL MÁR ISMERHETŐ INFORMÁCIÓKKAL, AKI ELBIZONYTALANÍTOTT MINDENKIT ÉS AHOGY ELŐKERÜLT, ÚGY EL IS TŰNT FÉL ÉV MÚLVA -> találtam adatot róla a nemzetközi nyilvántartásban (akit érdekel keressen)..., (nagyon jó a szociológus asszony ötlete, hogy a nyersanyag felvételt keresi),
- adott egy város folyamatosan elöregedő lakossága, akik az elmúlt közel 70 évben nem tudtak vagy nem akartak információval szolgálni :liar: , vagy féltek a városban 1996-ig élő SS tiszttől,
- adott rengeteg konkrét vagy ráutaló vagy közvetett információ, bizonyíték, bírósági meghallgatások az elmúlt 70 évből.

Tény: az elmúlt 70 év hiteles, nem hiteles és közvetett információi, amiket felsorolni is nehéz lenne, finoman kifejezve nem vezettek eredményre, hogy hol a tömegsír. Az információk valótlanságának is megvan az oka, de ez külön fejezetet igényelne.

Prof. dr. Szita Szabolcs történész, Kriza Borbála szociológus, Dr. Vadász Gábor nyugalmazott sebész főorvos, Frisch György történész, Nikolaus Franz régész AGA egybehangzó véleménye alapján a további lehetőség csak és kizárólag az összes információ, adat, légifelvételek újra feldolgozása, átértékelése, összevetése.

A KUTATÓK TALÁLKOZÁSÁN ÉS KÖZÖS EGYEZTETÉSÉN TÚL SZÁMOS HASZNOS INFORMÁCIÓ IS KÖSZÖNHETŐ A KONFERENCIÁNAK: egy levéltári kutató eddig ismeretlen írásos adatokat talált közeli tömegsírokkal kapcsolatban, ennek hitelességét és hasznosságát későbbiekben vizsgálni fogják.

Mélykeresős és fémkeresős megközelítés:

Rengeteg kutatás folyt már a konkrét területen: ráásásos, szeizmológiai megközelítésű, kutatófúrásos, talajradaros, fémkeresős. Minden egyes kutatás eredményét megmutatták a nagyközönségnek, nyílt és egyéni kérdéseket lehetett feltenni. Ez a konferencia hatalmas ötlettár volt a fémkeresősöknek és a mélykeresősöknek egyaránt.

A legtöbb "kárt" ebben az esetben azok az amatőr fémkeresősök tették, akik nem adták le az általuk találtakat, vagy nem hívták fel a figyelmet esetleges érdekességekre. Nagyon bölcsen rávilágított Nikolaus Franz régész, hogy ez a több évtizedes kutatás jó időre megváltoztatta a terület földszerkezetét, így elváltozásokat megállapító kutatások nem fognak már eredményre vezetni. Az ő másik ötlete a SICHTFELDANALYSE is, vagyis a szemtanúk milyen irányból látták azt, amit láttak.

In medias res:
Mi is lehet az egyetlen megoldás még ha már késő is van ? Most vonatkoztassunk el a rengeteg mellékes információtól és koncentráljunk:

1. Induljunk ki a tényből: az elmúlt 70 év információi összességében nem vezettek eredményre. Ezt csúnyábban kifejezve ezek az adatok hamisak, félrevezetőek. Lehetne kiindulni az adatok ellentétes valóságtartalmával is...

2. Amit keresünk:
- (bocsánat: nem egészségesen táplált, kalciumszegény csontozatú azaz több évtized műtrágyázásának is köszönhetően könnyebben bomló) emberi csontvázakat, amelyek golyó általi halállal a gödör mellett, ahogy máshol is tapasztaltuk, végezték be drága földi életüket,
- a halált okozó lövedékeket (több forrásból kikalkulálva kb. minimum 200 db, osztrák kalkuláció: https://kurier.at/chronik/burgenland/re ... /400427669),
- a halált okozó lövedékek hüvelyeit (több forrásból kikalkulálva kb. minimum 200 db),
- a halott munkaszolgálatosok maradványait magukba foglaló gödrö(ke)t.

A halottak térfogata alapján való számolás és az elrendezés variációi alapján könnyen számolhatóak a gödör nagysága fajtánként és az ásás sebessége figyelembe véve a legyengült munkaszolgálatosok gyorsaságát, a föld megmunkálhatóságát, nem nehéz kikalkulálni az esetleges gödörméreteket és az azok lehetséges vetület nagyságát a felszínen.
Ebben az esetben figyelembe kell venni az ásó emberek számát, az elengedhetetlen megvilágítást (szökés miatt is) az éjszaka miatt és a bizonyossággal megállapított 3/4es növekvő holdfázist az adott napon 2 féle időjáráshoz képest.
(Gyakorlat lásd: országos sírásóverseny példa : 2 fő profi 2 óra alatt 200x80x160 / 2 tonna)

A rengeteg megtörtént kutatás, bolygatás miatt maradjunk a lövedékeknél, hüvelyeknél.

NAGY SZERENCSE, HOGY A KUTATANDÓ TERÜLETEK FUNKCIÓJA A 70 ÉV ALATT NEM VÁLTOZOTT, ÍGY FÉMKERESŐS SZEMPONTBÓL SZŰZNEK MONDHATÓ.

lövedékek helyzete fémkeresős szempontból:
- lövedék föld alá mélyre kerül (...) ott marad,
- földbe fúródik, ott marad,
- fémkeresős vagy valaki más megtalálja, leadja, nem adja,
- szántás miatt odébbkerül (tanulmányokat figyelembe véve távolság: felszínközeli római korsó tartalma kb. max 7 méter),
- értékelhetetlenül távolabb kerül a földbe (nem releváns),

a lőszer hüvelyek helyzete fémkeresős szempontból:
- hüvely föld alá mélyre kerül (...),
- földre esik ott marad, beletapossák, ott van,
- földre esik, összegyűjtik (ez éjszaka és az idő máskori sürgetése miatt életszerűtlen),
- földre esik később gyűjtik össze, megtalálják véletlenül, földműves kiveszi, stb.
- föld felső rétegében marad -> amatőr fémkeresősök megtalálták a hosszú évek alatt, vagy manapság megtalálják, nem jelölik a helyet,
- föld felső rétegében marad -> profi régészek (vagy katonák?) most 2018-ban megtaláltak 20 hüvelyt nem szisztematikusan (nem minden centit átnézve) keresve, de nem jelölték GPS-el a találat helyét, (MICSODA ??????) x_x
- szántás miatt odébbkerül,
- értékelhetetlenül távolabb kerül a földbe
- (a hüvely kivetési 1,5-3 méteres távolsága nem releváns, a keresési-találati szempontból még előnyösebb)

A régészek, a sajtó és a legközelebbi munkatársak elmondása alapján régebben 10-20 majd pár darab és most a végén közel 30 lőszer hüvelyét találták meg. Mindig jön elő és számolni kell közel ennyivel, amit más talált meg az évek alatt és nem tudunk hivatalosan róla.

Ebből következik, hogy körülbelül minimum 150 lövedéknek (...) és közel minimum 150 hüvelynek még valahol ott kell lennie, ha valós a helyszín.

Amennyiben nem kerül elő további információ, hiteles igazolás, szemtanú életében leírt beszámolója, szájhagyomány útján terjedő adat, levéltári vagy egyéb minden elképzelhető forrás, akkor vagy végigássák egész Rohoncot vagy elkezdik szisztematikusan keresni a hüvelyeket, lövedékeket. :!!

A terület igen nagy, a javasolt munka nagyon aprólékos, de a keresésre szánt költségvetés és az Esterhazy-ak által felajánlott jutalom is megfelelően nagy. Ez csúnya megközelítés, de az összeget fel is lehet ajánlani jó cél érdekében. :naughty:

A kollégáimmal történt egyeztetés után az alábbiakkal lehetne folytatni a keresést:
- a hatalmas területet tömbökben 1-2 méteres sávokra osztani fizikálisan terelő szalaggal, (logikus, hogy a már kiásott-kutatott területek, ahol nem volt semmi, ki kell hagyni),
- 2 vagy 3 szívből dolgozó profi fémkeresős profi eszközökkel menne egymás után,
- törekedni, hogy a talaj legfelső és fémkeresóvel még elérhető legalsó rétegéből is előjöjjön MINDEN,
- esetleges találat esetén GPS koordinátát tenni a pontra,
- a kapott GPS-pontokat felvinni a térképre,
- a lehetséges szórásképen megvitatni az esetleges - lehetséges - legvalószínűbb- vagy esetleg kizárható területeket további kutatások céljára,
- itt léphet képbe a már itt is megvalósult felső talajréteg eltávolítása, átvizsgálása,
- a következő rétegvastagság vizsgálata ugyanilyen leírt fémkeresős módszerrel, és folyamatábra szerűen tovább...,
- a talált lövedékek és hüvelyek fegyverszakértői vizsgálata, konkrétan a hüvelyek kora, típusa, majd a hüvelykivető nyoma és a kakas által hagyott nyom alapján,
- a talált lövedékek, hüvelyek fegyverszakértő általi hozzárendelése konkrét fegyverekhez, amiből kiderül, ha több lőszer egy fegyverből lett kilőve.

Ez ahogy írtam 1 lehetséges, a megoldáshoz vezető út.

Sok érdekes gondolattal lettem gazdagabb a konferencián való részvételem által. Külön megkértem a professzor Urat, hogy az általam hatásosnak tartott "szűz kéz" elve alapján írásos kérelemre szabadon kutatható legyen a kutatási adatbázis.
Ugyancsak ennek a konferenciának köszönhetem, hogy kitárult előttem országos könyvtárak, levéltárak kutatható archívumának hasznossága és a mikrofilm olvasót is megtanultam kezelni :-bd

SOK SIKERT ÉS A CÉL ELÉRÉSÉT KÍVÁNOM A KUTATÓKNAK!

Az általam írottak szubjektívek, kiegészítésre szorulhatnak. Fegyverszakértői szakmai kiegészítés szükséges. A tévedés részemről nem kizárt. Érdemben hasznos, építő hozzászólás javasolt, a magukat lejáratók előbb gondolkozzanak. Akit részleteibe is érdekel a történet, rengeteg információt talál a neten és én is szívesen küldök anyagot. Személyes konzultációra is várok szívesen bárkit Veszprémbe. :-c
Írásomat a jó cél vezérelte, nem kívántam senkit megbántani, elnézést kérek attól, akinek nem tetszett valami. MINDEN TISZTELET AZ ELHUNYTAKNAK! A szellemvilág figyel. ^:)^
Csatolmányok
talajvizsgalatok_egy_resze.jpg
talajvizsgalatok_egy_resze.jpg (60.71 KiB) Megtekintve 669 alkalommal
sokakat_erdekel_a_tema.jpg
sokakat_erdekel_a_tema.jpg (538.24 KiB) Megtekintve 669 alkalommal
A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára Ködmön 2019. május 12., vasárnap 0:53-kor.

deepmax.sk

lomposfarkas
Tizedes
Tizedes

Hozzászólás Szerző: lomposfarkas » 2019. május 11., szombat 11:09

"a javasolt munka nagyon aprólékos, de a keresésre szánt költségvetés és az Esterhazy-ak által felajánlott jutalom is megfelelően nagy."
Parkinson úr egyik törvényét ellopva: akkor a munka addig fog tartani, amíg a költségvetést el nem tapsolják, akármi is lesz az eredmény (borítékolnám, hogy semmi). A történet kicsiben hasonlít a holobizniszre, az is hemzseg a hiteles szemtanúktól.

Darwin
Hadnagy
Hadnagy

Hozzászólás Szerző: Darwin » 2019. május 13., hétfő 10:31

Hát igen, ez mind nagyon szép, de bárcsak a pontosan tudott, de építkezéssel megsemmisített magyar régészeti emlékek feltárására is volna ilyen buzgóság és bőséges anyagi forrás!
lomposfarkas írta:
2019. május 11., szombat 11:09
"a javasolt munka nagyon aprólékos, de a keresésre szánt költségvetés és az Esterhazy-ak által felajánlott jutalom is megfelelően nagy."
Parkinson úr egyik törvényét ellopva: akkor a munka addig fog tartani, amíg a költségvetést el nem tapsolják, akármi is lesz az eredmény (borítékolnám, hogy semmi). A történet kicsiben hasonlít a holobizniszre, az is hemzseg a hiteles szemtanúktól.

Delta, Cobra, Magnum és lelkesedés

Ködmön
Hadnagy
Hadnagy

Nyílt levél egy kérdésre válaszolva

Hozzászólás Szerző: Ködmön » 2019. június 5., szerda 14:24

Nyílt levél egy konkrét kérdésre válaszolva, mások örömére is:

Szia ........!
Nekem a társam talajradarozik is Németországban. Mala Easy Locator.
Nekem nincs, de ha szükséges lenne egy projektben, a helyedben bérelnék, az kedvező megoldás.

Ő azt mondja, hogy ez a kicsi Mala talajradar elég ahhoz, amely tárgyak magánszemély számára elérhetőek a föld alatt. Ennél nagyobb talajradar használata további befektetést generálna, hogy az azzal talált tárgyakat el tudják érni.

Mások és régészek által szerzett és átadott tapasztalat alapján az átalad jelzett török időszakból "magára hagyott" török kori ingatlan "épségben" nem létezik. A Budapesten és a világ más részén fennmaradt ÉP török kori ingatlanok vagy sziklába épültek vagy az évszázadok alatt "törődtek" vele, lásd budai fürdők vagy más lakott területen fenmradt török ingatlanok.
Kedves ............! A realitás és a gyorsan elszaladó életünk miatt a földön kell maradnod neked is és nekem is. Én nem fektetnék bele energiát egy bizonytalan, de hasznot sem garantáltan hozó projektbe. A megtalálásért járó kézfogás, hátba veregetés kevés.

A "kupacon" azt értem, hogy a talajradar a látható tárgy felső élét látja és annak "üstökös alakját". Ezt elemezni kell.
Be kell látni, hogy nagyon profin és sok átgondolható tesztet készített ember tudja úgy használni a talajradart, hogy ne tegyen felesleges köröket egy esetleges "bezonosítás" után (gondolok itt a felesleges ráásásokra).

El kell mondanom, hogy a föld alatti tárgyak nagy része nem érzékelhető vizuálisan a felszínen. Ezt szem előtt kell tartani.

Egy ilyen projektben, mint a tied, a legkedvezőbb megoldás csak a helyszín aránylag pontos beazonosítása után lehetne és a leggazdaságosabb és leginkább hatékonyabb megoldás egy kútfúró 50-100 db 5 méteres lyukfúrása 1,5 méteres egymástól való távolságú "pont-hálóban" mintavétellel. Itt a mélységen kell tervezgetni mert EGY ILYEN RÉGI ÜREGES INGATLAN LÉTEZÉSE GYAKORLATILAG MINIMÁLIS ÉS ELKÉPZELHETŐ, HOGY MÁR CSAK AZ ÖSSZEOMLOTT ÉPÍTMÉNY LESZ MEGTALÁLHATÓ, AZ ÉPÜLET EGYKORI LEGALACSONYABB SZINTJE MAGASSÁGÁBAN.
Mivel azonban ennek a legkedvezőbb megoldásnak is ára van, el kell gondolkozni megéri-e.

Magyarország egyik leghatékonyabb talajradara a bűnöldöző hatóság tulajdonában van, mindig nekik lesz a számukra elérhető leghatékonyabb. RÉGI CIKKEN A FOTÓJA: http://faktor.hu/faktor-evtizedekkel-ez ... -bukkantak

(Ez a válasz szubjektív, tévedésektől nem kizárt és gondolatébresztő.) Akit érdekel a téma, mondja el tapasztalatát, hogy mások is tanuljanak.
Csatolmányok
lopott kep, elnezest kerek.jpg
lopott kep, elnezest kerek.jpg (41.55 KiB) Megtekintve 322 alkalommal

deepmax.sk

kanbagoly
Ezredes
Ezredes

Re: Nyílt levél egy kérdésre válaszolva

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2019. június 6., csütörtök 9:25

Ködmön írta:
2019. június 5., szerda 14:24
Nyílt levél egy konkrét kérdésre válaszolva, mások örömére is:

Szia ........!
Nekem a társam talajradarozik is Németországban. Mala Easy Locator.
Nekem nincs, de ha szükséges lenne egy projektben, a helyedben bérelnék, az kedvező megoldás.

Ő azt mondja, hogy ez a kicsi Mala talajradar elég ahhoz, amely tárgyak magánszemély számára elérhetőek a föld alatt. Ennél nagyobb talajradar használata további befektetést generálna, hogy az azzal talált tárgyakat el tudják érni.

Mások és régészek által szerzett és átadott tapasztalat alapján az átalad jelzett török időszakból "magára hagyott" török kori ingatlan "épségben" nem létezik. A Budapesten és a világ más részén fennmaradt ÉP török kori ingatlanok vagy sziklába épültek vagy az évszázadok alatt "törődtek" vele, lásd budai fürdők vagy más lakott területen fenmradt török ingatlanok.
Kedves ............! A realitás és a gyorsan elszaladó életünk miatt a földön kell maradnod neked is és nekem is. Én nem fektetnék bele energiát egy bizonytalan, de hasznot sem garantáltan hozó projektbe. A megtalálásért járó kézfogás, hátba veregetés kevés.

A "kupacon" azt értem, hogy a talajradar a látható tárgy felső élét látja és annak "üstökös alakját". Ezt elemezni kell.
Be kell látni, hogy nagyon profin és sok átgondolható tesztet készített ember tudja úgy használni a talajradart, hogy ne tegyen felesleges köröket egy esetleges "bezonosítás" után (gondolok itt a felesleges ráásásokra).

El kell mondanom, hogy a föld alatti tárgyak nagy része nem érzékelhető vizuálisan a felszínen. Ezt szem előtt kell tartani.

Egy ilyen projektben, mint a tied, a legkedvezőbb megoldás csak a helyszín aránylag pontos beazonosítása után lehetne és a leggazdaságosabb és leginkább hatékonyabb megoldás egy kútfúró 50-100 db 5 méteres lyukfúrása 1,5 méteres egymástól való távolságú "pont-hálóban" mintavétellel. Itt a mélységen kell tervezgetni mert EGY ILYEN RÉGI ÜREGES INGATLAN LÉTEZÉSE GYAKORLATILAG MINIMÁLIS ÉS ELKÉPZELHETŐ, HOGY MÁR CSAK AZ ÖSSZEOMLOTT ÉPÍTMÉNY LESZ MEGTALÁLHATÓ, AZ ÉPÜLET EGYKORI LEGALACSONYABB SZINTJE MAGASSÁGÁBAN.
Mivel azonban ennek a legkedvezőbb megoldásnak is ára van, el kell gondolkozni megéri-e.

Magyarország egyik leghatékonyabb talajradara a bűnöldöző hatóság tulajdonában van, mindig nekik lesz a számukra elérhető leghatékonyabb. RÉGI CIKKEN A FOTÓJA: http://faktor.hu/faktor-evtizedekkel-ez ... -bukkantak

(Ez a válasz szubjektív, tévedésektől nem kizárt és gondolatébresztő.) Akit érdekel a téma, mondja el tapasztalatát, hogy mások is tanuljanak.
Talajfüggő, de szűkíteni lehet a területet pricking probe módszerrel. Év elején volt egy ilyen talaj alatti épületmaradványunk, amit így sikerült kijelölnöm 100% pontossággal. Természetesen sejteni lehetett nagyjából hol vannak a falak, de kitapogatva jelentősen, töredékére le tudtuk csökkenteni az egyébként nem olcsó radarozásra szánt területet. A szondavasat magam heggesztettem hozzá menetesszárból taposóval, T foggantyúval. Nem lett tökéletes, mert a végére eléggé deformálódott, de a célnak megfelelt. Az 5 méteres kútfúrásokat azért is tartom feleslegesnek, mert a legújabb korig a szántás mélysége általában nem haladta meg a 25 cm-t. Ezt az eddig tapasztaltakból írom. A bolygatás alatti falak kitapogatására bőven elég 40 cm mélységig szúrkálni.

"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell."

Polaris
Őrmester
Őrmester

Hozzászólás Szerző: Polaris » 2019. június 6., csütörtök 11:09

Ilyen minden jóval felszerelt radaros kisbusz nekünk is jól jönne. Halottakat nem annyira keresnék, de mást igen :)

allando
Őrnagy
Őrnagy

Hozzászólás Szerző: allando » 2019. június 7., péntek 11:57

Udv
Használ valaki ilyen magnetometert?
Mik a tapasztalatok?
Csatolmányok
9173C519-E3B1-4EFF-8712-6D9FC38C62DC.png
9173C519-E3B1-4EFF-8712-6D9FC38C62DC.png (919.62 KiB) Megtekintve 143 alkalommal

An unidentified coin is a piece of metal. An identified coin is a piece of history.
Kb magyarul: Egy azonosítatlan érme, csak egy darab fém - egy azonosított érme egy darab történelem.

Válasz küldése Előző témaKövetkező téma