Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

MAGNUM

Fémkereséshez való eszközök
Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2018. november 21., szerda 16:58

A három ovális MAGNUM keresőfej.
Méretek és tömeg:
36x28 cm 42 dkg
28x22 cm 28 dkg
19x12 cm 19 dkg
mfejek3x.jpg
mfejek3x.jpg (212.68 KiB) Megtekintve 18023 alkalommal


www.metaldetector.hu

Ásóbéka
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2016. szeptember 11., vasárnap 1:45
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Ásóbéka » 2018. december 29., szombat 12:27

Feri írta:
Arch Stanton írta:
Feri írta:A nagy BRUTUS legújabb változata. Középen ennél is kettéválasztható a hosszú rúd, és ugyanúgy szétszedhető, mint a kisebb BRUTUS.
Ez is hosszabb lett összeszerelve és sokkal kisebb szétszedve a korábbihoz képest.
IMG_20181031_113328-800x600.jpg
Gratula! Ez már nekem is nagyon érik, mert kipróbáltam egyet, ami a fehér csöves. Ahhoz képest milyen változás van ? A nagyobb érdekelne leginkább.
Milyen méretekkel rendelkezik? Legnagyobb problémának a nagy Brutus szállítása látszott méret gondok miatt.
Szerintem a Magnum magában is nagyon odaver, dea kézi-mély kombó mindent visz!
A fehér csöveshez képest hosszabb összeszerelt állapotban az új nagy szonda, de nem sokkal. Most már nem kell minél rövidebbre venni, hogy jól elférjen szállításnál egyben a hosszú rúd, mert most már szétszedhető. De nem mértem le pontosan centire. Ezek nem maradnak nálam annyi ideig, hogy nagyon méregethessem őket, a nagyobb szondát már a tulajdonos jelenlétében fényképeztem le :)
Ami fontos még, hogy a műszerdobozt és az akkut tartó rész külön levehető, mert nagyon kilóg és szállításnál sérülékeny, különösen ha csak részlegesen van szétszerelve. Teljesen szétszedve viszont most már eléggé barátságos méretűek.
Valaki nemrég ezt írta a Brutusos és kézi Magnumról:
"Csak csendben megjegyzem... semmi közöm hozzá..... de fényévekkel jársz a fémkereső gyártó cégek előtt. Nem gondoltál valami nagyobb reklámra? Egy kis hírverés biztosan nagyot lendítene az üzleteden. Nem tudom most mennyire vagy elhavazva, de biztos megugrana a kereslet. Pláne a külföldi piacon! Mondjuk ehhez lehet, hogy kéne egy segítség sz összeszerelésben :-) "
Hát ez van. Már volt erről szó korábban is.
Menrot63 írta:
Arch Stanton írta:
Menrot63 írta:Sziasztok,
Tengeri üzemmódhoz kérnék kis segítséget.
Ha beállítja az ember, akkor 0-1-2-3 opció vannak a sávszél. korlátozására.
Mennyi sávszélességet enged meg az 1-es, 2-es, 3-as opció és melyek ezek a frekvenciák?

Magasfesz vagy villanypásztor közelében melyiket ajánlanátok?
Köszönöm!
Magas fesz közelében tengeri 1-2 csillapít a zavaráson. Utána nyomom a zaj programot (a visszaszámlálást).
Köszi!
Ez meg is oldja a magas fesz problémát, vagy ugyanugy távol kell töle menni? Ugyértem 5méteres körzete mér csendes?
Sajnos utcai oszlopok mellett kell keresnem...
Ezt érdemes így csinálni, szerintem is ez a leghatékonyabb zavarelhárítás. Nekem benn a házban 36-os érzékenységen megy csak.
Összevetettük a fehér és az új szétszedhetős Brutuszt még a hó előtt. Cimbi ajánlotta mert neki egy fehér van és nagyon szereti. Az enyém, ami a az új már ott nyert hogy belefért a csomagtartóba pedig kis kocsim van. Kicsit át kellet rendezni, de oké. Pedig nem is szereltük szét teljesen. A másik csak hátulról a sebváltó felett becsúsztatva fért be. A rúd szétszedés nagyon jó ötlet. Ha a nagy méretű keretet is lehetne, akkor egy táskában vihető lenne.
Az egész valahogy nagyon egyben van összerakva is.
Eggyel mentünk végül, az újjal de a régit is beüzemeltük. nem mértük collstokkal de határozottan jobban jele z az új ugyanarra a dologra.
És sokkal stabilabb menet közben.
Kézi Magnumom már tavasz óta van, nagyon ott van az is, elsősorban a szelektálás és gyorsaság miatt. Könnyűség is sokat számít.
Már elsőre nagy sikerélmény volt és azóta se hazudtolta meg magát.
Sok szép leletet mindenkinek az új évre!



Atomixranger
Százados
Százados
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2018. március 8., csütörtök 17:14
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Atomixranger » 2019. január 10., csütörtök 0:09

FB_IMG_1546987049857.jpg
FB_IMG_1546987049857.jpg (63.99 KiB) Megtekintve 17661 alkalommal
Minelab Equinox 600 cserélhető, maximum fél éves, hibátlan állapotú, lehetőség szerint a legújabb és legnagyobb fejjel szerelt verziós Magnumra.
Az Equinox 600 az 3x1 órát használt, vadonatúj, patika állapot.
A koptatón, a kijelzőn, stb, egyetlen karcot sem találsz!!!!!
További információ az atomixranger@gmail.com email címen kérhető.



Avatar
Goldfinger
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2016. február 10., szerda 20:02
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Goldfinger » 2019. február 1., péntek 16:39

Atomixranger írta:
FB_IMG_1546987049857.jpg
Minelab Equinox 600 cserélhető, maximum fél éves, hibátlan állapotú, lehetőség szerint a legújabb és legnagyobb fejjel szerelt verziós Magnumra.
Az Equinox 600 az 3x1 órát használt, vadonatúj, patika állapot.
A koptatón, a kijelzőn, stb, egyetlen karcot sem találsz!!!!!
További információ az atomixranger@gmail.com email címen kérhető.
Jobban is jársz! ;)



Avatar
Goldfinger
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2016. február 10., szerda 20:02
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Goldfinger » 2019. február 1., péntek 16:46

Ásóbéka írta:
Feri írta:
Arch Stanton írta:
Feri írta:A nagy BRUTUS legújabb változata. Középen ennél is kettéválasztható a hosszú rúd, és ugyanúgy szétszedhető, mint a kisebb BRUTUS.
Ez is hosszabb lett összeszerelve és sokkal kisebb szétszedve a korábbihoz képest.
IMG_20181031_113328-800x600.jpg
Gratula! Ez már nekem is nagyon érik, mert kipróbáltam egyet, ami a fehér csöves. Ahhoz képest milyen változás van ? A nagyobb érdekelne leginkább.
Milyen méretekkel rendelkezik? Legnagyobb problémának a nagy Brutus szállítása látszott méret gondok miatt.
Szerintem a Magnum magában is nagyon odaver, dea kézi-mély kombó mindent visz!
A fehér csöveshez képest hosszabb összeszerelt állapotban az új nagy szonda, de nem sokkal. Most már nem kell minél rövidebbre venni, hogy jól elférjen szállításnál egyben a hosszú rúd, mert most már szétszedhető. De nem mértem le pontosan centire. Ezek nem maradnak nálam annyi ideig, hogy nagyon méregethessem őket, a nagyobb szondát már a tulajdonos jelenlétében fényképeztem le :)
Ami fontos még, hogy a műszerdobozt és az akkut tartó rész külön levehető, mert nagyon kilóg és szállításnál sérülékeny, különösen ha csak részlegesen van szétszerelve. Teljesen szétszedve viszont most már eléggé barátságos méretűek.
Valaki nemrég ezt írta a Brutusos és kézi Magnumról:
"Csak csendben megjegyzem... semmi közöm hozzá..... de fényévekkel jársz a fémkereső gyártó cégek előtt. Nem gondoltál valami nagyobb reklámra? Egy kis hírverés biztosan nagyot lendítene az üzleteden. Nem tudom most mennyire vagy elhavazva, de biztos megugrana a kereslet. Pláne a külföldi piacon! Mondjuk ehhez lehet, hogy kéne egy segítség sz összeszerelésben :-) "
Hát ez van. Már volt erről szó korábban is.
Menrot63 írta:
Arch Stanton írta:
Menrot63 írta:Sziasztok,
Tengeri üzemmódhoz kérnék kis segítséget.
Ha beállítja az ember, akkor 0-1-2-3 opció vannak a sávszél. korlátozására.
Mennyi sávszélességet enged meg az 1-es, 2-es, 3-as opció és melyek ezek a frekvenciák?

Magasfesz vagy villanypásztor közelében melyiket ajánlanátok?
Köszönöm!
Magas fesz közelében tengeri 1-2 csillapít a zavaráson. Utána nyomom a zaj programot (a visszaszámlálást).
Köszi!
Ez meg is oldja a magas fesz problémát, vagy ugyanugy távol kell töle menni? Ugyértem 5méteres körzete mér csendes?
Sajnos utcai oszlopok mellett kell keresnem...
Ezt érdemes így csinálni, szerintem is ez a leghatékonyabb zavarelhárítás. Nekem benn a házban 36-os érzékenységen megy csak.
Összevetettük a fehér és az új szétszedhetős Brutuszt még a hó előtt. Cimbi ajánlotta mert neki egy fehér van és nagyon szereti. Az enyém, ami a az új már ott nyert hogy belefért a csomagtartóba pedig kis kocsim van. Kicsit át kellet rendezni, de oké. Pedig nem is szereltük szét teljesen. A másik csak hátulról a sebváltó felett becsúsztatva fért be. A rúd szétszedés nagyon jó ötlet. Ha a nagy méretű keretet is lehetne, akkor egy táskában vihető lenne.
Az egész valahogy nagyon egyben van összerakva is.
Eggyel mentünk végül, az újjal de a régit is beüzemeltük. nem mértük collstokkal de határozottan jobban jele z az új ugyanarra a dologra.
És sokkal stabilabb menet közben.
Kézi Magnumom már tavasz óta van, nagyon ott van az is, elsősorban a szelektálás és gyorsaság miatt. Könnyűség is sokat számít.
Már elsőre nagy sikerélmény volt és azóta se hazudtolta meg magát.
Sok szép leletet mindenkinek az új évre!
Nekem is ez az újabbik, szétszedhető van. Ugyanezt tapasztalom, és nagyon bevált. Roncsozni használom elsősorban.
Az említetteket azzal egészíteném ki, hogy ez egyedül is teljes mértékben használható. Ami nagy előny szerintem a szokásos mélykeresőkhöz képest. És mélységre is sokkal jobb.



hemis1978
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2018. március 13., kedd 11:37
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: hemis1978 » 2019. február 10., vasárnap 20:34

Üdv!Eladó szinte új MAGNUM legújabb fej és egy régebbi de tökéletes 25-ös. Legújabb szoftver 3.60

Ár:190.000

Csere is érdekel másik gépre

https://www.jofogas.hu/pest/Elado_Magnu ... 989672.htm
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára hemis1978 2019. február 11., hétfő 18:03-kor.



hemis1978
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2018. március 13., kedd 11:37
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: hemis1978 » 2019. február 10., vasárnap 20:37

Eladó új 39x 26 os Magnum fej.
25.000ft

https://www.jofogas.hu/pest/Elado_uj_Ma ... 990362.htm



Avatar
Gandalf
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2018. december 20., csütörtök 23:51
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Gandalf » 2019. február 27., szerda 14:14

Aki ismeri mindegyiket, attól kérdezem, hogy a Magnumhoz a 28 cm ovál, vagy a 25 cm kerek vagy a 19 ovál fej-e a jobb? Azt tudom, hogy a 28 cm-es könnyű, de valaki azt mondta, hogy a 25 jobb. Nekem nagyon fontos lenne a minél jobb szelektálás a sok szemét miatt (vasas helyek) és a magnum eddig kimagasloan a lejobb, biztos, hogy az lesz a következő gépem,de azt csak a 28 cm fejjel láttam eddig.
Váélasz jöhet ide vagy privibe is várom! Köszi előre is!



Dolby
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2017. január 6., péntek 20:25
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Dolby » 2019. március 1., péntek 7:55

Magnumot keresek.
Megkímélt,karbonszárasat.
Köszi

UI.megbízható embertől...



Avatar
KingMidas
Százados
Százados
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2015. szeptember 17., csütörtök 9:06
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: KingMidas » 2019. március 12., kedd 9:11

Gandalf írta:Aki ismeri mindegyiket, attól kérdezem, hogy a Magnumhoz a 28 cm ovál, vagy a 25 cm kerek vagy a 19 ovál fej-e a jobb? Azt tudom, hogy a 28 cm-es könnyű, de valaki azt mondta, hogy a 25 jobb. Nekem nagyon fontos lenne a minél jobb szelektálás a sok szemét miatt (vasas helyek) és a magnum eddig kimagasloan a lejobb, biztos, hogy az lesz a következő gépem,de azt csak a 28 cm fejjel láttam eddig.
Váélasz jöhet ide vagy privibe is várom! Köszi előre is!
Szerintem alapból a 28 vagy 36-os fej. Én a 2. Magnumot koptatom és az elsőn a fej 25-ös volt. Nagyon jó volt, de k.... nehéz. Főképpen a mostanihoz képest. Szelektálása lehet hogy picit jobb mint 28-é, de akkora a súlyban a különbség hogy ég és föld.


There was a king with magic hands
There was a crown and a touch of GOLD.... :royalty-crown:

Avatar
Virgil Starkwell
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2016. február 21., vasárnap 16:42
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Virgil Starkwell » 2019. március 15., péntek 8:39

KingMidas írta:
Gandalf írta:Aki ismeri mindegyiket, attól kérdezem, hogy a Magnumhoz a 28 cm ovál, vagy a 25 cm kerek vagy a 19 ovál fej-e a jobb? Azt tudom, hogy a 28 cm-es könnyű, de valaki azt mondta, hogy a 25 jobb. Nekem nagyon fontos lenne a minél jobb szelektálás a sok szemét miatt (vasas helyek) és a magnum eddig kimagasloan a lejobb, biztos, hogy az lesz a következő gépem,de azt csak a 28 cm fejjel láttam eddig.
Váélasz jöhet ide vagy privibe is várom! Köszi előre is!
Szerintem alapból a 28 vagy 36-os fej. Én a 2. Magnumot koptatom és az elsőn a fej 25-ös volt. Nagyon jó volt, de k.... nehéz. Főképpen a mostanihoz képest. Szelektálása lehet hogy picit jobb mint 28-é, de akkora a súlyban a különbség hogy ég és föld.
Ugyanezt mondom. És nekem van a legkisebb fej is, amit aranyrögre vettem eredetileg. Az nagyon jó arra, hogy a NAGYON szemetes helyen is kiszedjem vele azt amit semmi más nem vesz ki. A hatótávja kisebb, de kiszúr mindent. A pinpointer sokszor nem jelez akkor se ha ráteszem, olyan aprókat is kimutat. :D De a 28*22 fejnél is sokszor van ez.


Egyszer egy pszichológus megkérdezte tőlem, hogy malackodásnak tartom-e a szexet. Mire én azt válaszoltam, hogy ha jól csinálják, akkor igen. :obscene-sexualdoggy:

Avatar
Gandalf
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2018. december 20., csütörtök 23:51
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Gandalf » 2019. április 8., hétfő 15:26

Virgil Starkwell írta:
KingMidas írta:
Gandalf írta:Aki ismeri mindegyiket, attól kérdezem, hogy a Magnumhoz a 28 cm ovál, vagy a 25 cm kerek vagy a 19 ovál fej-e a jobb? Azt tudom, hogy a 28 cm-es könnyű, de valaki azt mondta, hogy a 25 jobb. Nekem nagyon fontos lenne a minél jobb szelektálás a sok szemét miatt (vasas helyek) és a magnum eddig kimagasloan a lejobb, biztos, hogy az lesz a következő gépem,de azt csak a 28 cm fejjel láttam eddig.
Váélasz jöhet ide vagy privibe is várom! Köszi előre is!
Szerintem alapból a 28 vagy 36-os fej. Én a 2. Magnumot koptatom és az elsőn a fej 25-ös volt. Nagyon jó volt, de k.... nehéz. Főképpen a mostanihoz képest. Szelektálása lehet hogy picit jobb mint 28-é, de akkora a súlyban a különbség hogy ég és föld.
Ugyanezt mondom. És nekem van a legkisebb fej is, amit aranyrögre vettem eredetileg. Az nagyon jó arra, hogy a NAGYON szemetes helyen is kiszedjem vele azt amit semmi más nem vesz ki. A hatótávja kisebb, de kiszúr mindent. A pinpointer sokszor nem jelez akkor se ha ráteszem, olyan aprókat is kimutat. :D De a 28*22 fejnél is sokszor van ez.

Köszönöm! Végül a 28-nál maradtam és a kicsiből is van egy mert erre vannak nagyon szeges, szemetes helyek is.



Avatar
Gandalf
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2018. december 20., csütörtök 23:51
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Gandalf » 2019. április 18., csütörtök 12:43

Megint köszönöm a segítséget!
Annyit szeretnék megosztani, mert megérdemli a dicséretet,hogy a legjobb magas frekvenciás gépeket is többször kipróbálva az általam használt Magnum bizonyult a legjobbnak az AT Pro és Goldtól a fehér fejes Deusig. Szelektálásra és apró tárgyak megtalálására mélységben is. Tehát a legkiválóbb megásott színes/vas arány ennél volt és a kis színes fémek megtalálása ,ami errefelé a legfontosabb és ezekre mélységben is a legjobb volt. Elsősorban a szelektálásán lepődtem meg, mert a magas frekvencián ez sehogy nem jellemző és még multifrekvenciás gépeknél se láttam ennyire jót. A kisebb fejjel is! :-bd



Horka
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2016. február 15., hétfő 9:33
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Horka » 2019. április 19., péntek 9:57

Szia Gandalf!
Nekem is Magnumom van és nem véletlenül. Előtte pedig Deus.

Azt le tudnád írni, hogy milyen beállítással verte szelektálásban és mélységben a fehér fejes Deust? Esetleg a Deus beállításait ismerted? Milyen jellegű volt a talaj, és mekkora tárgyakra, milyen mélységben néztétek?

Vagy csak úgy keresőzés közbeni általános tapasztalatod?
Nekem is van ilyen tapasztalatom is. Nem kötekedni akarok, tényleg érdekel.
Üdv,
Horka

Gandalf írta:Megint köszönöm a segítséget!
Annyit szeretnék megosztani, mert megérdemli a dicséretet,hogy a legjobb magas frekvenciás gépeket is többször kipróbálva az általam használt Magnum bizonyult a legjobbnak az AT Pro és Goldtól a fehér fejes Deusig. Szelektálásra és apró tárgyak megtalálására mélységben is. Tehát a legkiválóbb megásott színes/vas arány ennél volt és a kis színes fémek megtalálása ,ami errefelé a legfontosabb és ezekre mélységben is a legjobb volt. Elsősorban a szelektálásán lepődtem meg, mert a magas frekvencián ez sehogy nem jellemző és még multifrekvenciás gépeknél se láttam ennyire jót. A kisebb fejjel is! :-bd



Avatar
Gandalf
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2018. december 20., csütörtök 23:51
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Gandalf » 2019. április 23., kedd 15:57

Szia, Horka!

A DEUS beállításokat nem ismerem. Egy kisebb fehér fejes. Nekem AT Prom volt előtte, azelőtt Expi SE.
Eléggé kezdő vagyok még Magnumban, de szerintem elég alap beállításban megyek. És a Deusos is. 3-4 vonás, 42-47 érzékenység. 16-17 diszkriminátor, plusz a bal szélen a fehér sávot szélesítem. Talán az egy beállítás ami nem alap, az ez. A terepen nagyon precízen állítom be a talajbeállítást manuálban és a zajléptetőt is végigfuttatom előtte.
A talaj homokos és legelő, alföldi. Szántó is, de abban együtt nem voltunk és most már jön is fel a vetés. Legelőn a villanypásztor sajnos bepittyegteti ha be van kapcsolva.
Nagyon kellemesen meglepődtem, hogy ilyen szépen szedek vele és ilyen jó vasszelektálást még sosem láttam. A nagyon ismert és sok éve járt és alighanem szűz helyeken is szépen jönnek a dolgok.
Egyes helyeken nagyon sok a vas, oda teszem fel a kis fejet és akkor még jobb.
Horka írta:
2019. április 19., péntek 9:57
Szia Gandalf!
Nekem is Magnumom van és nem véletlenül. Előtte pedig Deus.

Azt le tudnád írni, hogy milyen beállítással verte szelektálásban és mélységben a fehér fejes Deust? Esetleg a Deus beállításait ismerted? Milyen jellegű volt a talaj, és mekkora tárgyakra, milyen mélységben néztétek?

Vagy csak úgy keresőzés közbeni általános tapasztalatod?
Nekem is van ilyen tapasztalatom is. Nem kötekedni akarok, tényleg érdekel.
Üdv,
Horka

Gandalf írta:Megint köszönöm a segítséget!
Annyit szeretnék megosztani, mert megérdemli a dicséretet,hogy a legjobb magas frekvenciás gépeket is többször kipróbálva az általam használt Magnum bizonyult a legjobbnak az AT Pro és Goldtól a fehér fejes Deusig. Szelektálásra és apró tárgyak megtalálására mélységben is. Tehát a legkiválóbb megásott színes/vas arány ennél volt és a kis színes fémek megtalálása ,ami errefelé a legfontosabb és ezekre mélységben is a legjobb volt. Elsősorban a szelektálásán lepődtem meg, mert a magas frekvencián ez sehogy nem jellemző és még multifrekvenciás gépeknél se láttam ennyire jót. A kisebb fejjel is! :-bd



Horka
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2016. február 15., hétfő 9:33
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Horka » 2019. április 24., szerda 8:37

Szia Gandalf!

Nekem is ezerszer bizonyított már a Magnum, bár a mélysége nem mindig volt ennyire feltűnő. Sok sikert hozzá, szép hangokat!
Köszi a választ!

Üdv,
Horka
Gandalf írta:
2019. április 23., kedd 15:57
Szia, Horka!

A DEUS beállításokat nem ismerem. Egy kisebb fehér fejes. Nekem AT Prom volt előtte, azelőtt Expi SE.
Eléggé kezdő vagyok még Magnumban, de szerintem elég alap beállításban megyek. És a Deusos is. 3-4 vonás, 42-47 érzékenység. 16-17 diszkriminátor, plusz a bal szélen a fehér sávot szélesítem. Talán az egy beállítás ami nem alap, az ez. A terepen nagyon precízen állítom be a talajbeállítást manuálban és a zajléptetőt is végigfuttatom előtte.
A talaj homokos és legelő, alföldi. Szántó is, de abban együtt nem voltunk és most már jön is fel a vetés. Legelőn a villanypásztor sajnos bepittyegteti ha be van kapcsolva.
Nagyon kellemesen meglepődtem, hogy ilyen szépen szedek vele és ilyen jó vasszelektálást még sosem láttam. A nagyon ismert és sok éve járt és alighanem szűz helyeken is szépen jönnek a dolgok.
Egyes helyeken nagyon sok a vas, oda teszem fel a kis fejet és akkor még jobb.
Horka írta:
2019. április 19., péntek 9:57
Szia Gandalf!
Nekem is Magnumom van és nem véletlenül. Előtte pedig Deus.

Azt le tudnád írni, hogy milyen beállítással verte szelektálásban és mélységben a fehér fejes Deust? Esetleg a Deus beállításait ismerted? Milyen jellegű volt a talaj, és mekkora tárgyakra, milyen mélységben néztétek?

Vagy csak úgy keresőzés közbeni általános tapasztalatod?
Nekem is van ilyen tapasztalatom is. Nem kötekedni akarok, tényleg érdekel.
Üdv,
Horka

Gandalf írta:Megint köszönöm a segítséget!
Annyit szeretnék megosztani, mert megérdemli a dicséretet,hogy a legjobb magas frekvenciás gépeket is többször kipróbálva az általam használt Magnum bizonyult a legjobbnak az AT Pro és Goldtól a fehér fejes Deusig. Szelektálásra és apró tárgyak megtalálására mélységben is. Tehát a legkiválóbb megásott színes/vas arány ennél volt és a kis színes fémek megtalálása ,ami errefelé a legfontosabb és ezekre mélységben is a legjobb volt. Elsősorban a szelektálásán lepődtem meg, mert a magas frekvencián ez sehogy nem jellemző és még multifrekvenciás gépeknél se láttam ennyire jót. A kisebb fejjel is! :-bd



Avatar
Polaris
Százados
Százados
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2015. december 4., péntek 14:17
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Polaris » 2019. április 24., szerda 13:45

Ez jó, én is hasonlókat mondani, kb. 3 éve ez a gépem van.
A 3 vonásos beállításban is elég jó szerintem, apróra csúcsszuper és ezekre a mélysége is legjobb amellett, hogy a szelektálás még mindig ennél a legjobb. A felső 15-20 centit nagyon alaposan ki lehet "porszívózni" vele úgy hogy a többiek már alig szednek valamit.
De a 4. és 5. vonásnál az a baj, hogy ugyan jelzi a dolgokat mélyebbről is, de a jel annyit késik, hogy az ember elhagyja, mert oda-vissza a két jel között annyi az eltolás. Én ezt javasolom nagyon fejlesztésnek, hogy valahogy rövidüljön ez a késés. Már volt róla szó, ez úton is érdeklődöm, hogy mi újság ezzel kapcsolatban? Lesz ilyen turbósított szoftver? Arról volt szó, hogy az ilyen lassúbb jeleket még nagyon be lehet gyorsítani. Azt hiszem, sokan várják még, nem csak én.
A 25-ös "pók" fejet jó hogy nem vetted meg, mert ez az új sokkal jobb. Kipróbáltam mindkettőt, és a pók fej, pláne az alu szárral nagyon nehéz.
Horka írta:
2019. április 24., szerda 8:37
Szia Gandalf!

Nekem is ezerszer bizonyított már a Magnum, bár a mélysége nem mindig volt ennyire feltűnő. Sok sikert hozzá, szép hangokat!
Köszi a választ!

Üdv,
Horka
Gandalf írta:
2019. április 23., kedd 15:57
Szia, Horka!

A DEUS beállításokat nem ismerem. Egy kisebb fehér fejes. Nekem AT Prom volt előtte, azelőtt Expi SE.
Eléggé kezdő vagyok még Magnumban, de szerintem elég alap beállításban megyek. És a Deusos is. 3-4 vonás, 42-47 érzékenység. 16-17 diszkriminátor, plusz a bal szélen a fehér sávot szélesítem. Talán az egy beállítás ami nem alap, az ez. A terepen nagyon precízen állítom be a talajbeállítást manuálban és a zajléptetőt is végigfuttatom előtte.
A talaj homokos és legelő, alföldi. Szántó is, de abban együtt nem voltunk és most már jön is fel a vetés. Legelőn a villanypásztor sajnos bepittyegteti ha be van kapcsolva.
Nagyon kellemesen meglepődtem, hogy ilyen szépen szedek vele és ilyen jó vasszelektálást még sosem láttam. A nagyon ismert és sok éve járt és alighanem szűz helyeken is szépen jönnek a dolgok.
Egyes helyeken nagyon sok a vas, oda teszem fel a kis fejet és akkor még jobb.
Horka írta:
2019. április 19., péntek 9:57
Szia Gandalf!
Nekem is Magnumom van és nem véletlenül. Előtte pedig Deus.

Azt le tudnád írni, hogy milyen beállítással verte szelektálásban és mélységben a fehér fejes Deust? Esetleg a Deus beállításait ismerted? Milyen jellegű volt a talaj, és mekkora tárgyakra, milyen mélységben néztétek?

Vagy csak úgy keresőzés közbeni általános tapasztalatod?
Nekem is van ilyen tapasztalatom is. Nem kötekedni akarok, tényleg érdekel.
Üdv,
Horka

Gandalf írta:Megint köszönöm a segítséget!
Annyit szeretnék megosztani, mert megérdemli a dicséretet,hogy a legjobb magas frekvenciás gépeket is többször kipróbálva az általam használt Magnum bizonyult a legjobbnak az AT Pro és Goldtól a fehér fejes Deusig. Szelektálásra és apró tárgyak megtalálására mélységben is. Tehát a legkiválóbb megásott színes/vas arány ennél volt és a kis színes fémek megtalálása ,ami errefelé a legfontosabb és ezekre mélységben is a legjobb volt. Elsősorban a szelektálásán lepődtem meg, mert a magas frekvencián ez sehogy nem jellemző és még multifrekvenciás gépeknél se láttam ennyire jót. A kisebb fejjel is! :-bd



reinold
Százados
Százados
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 1:13
Tartózkodási hely: Belfast ui:Egy kávára a vendégeim lehettek, ha erre jártok! :D
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: reinold » 2019. április 24., szerda 22:00

Hi!
Nekem is Magnumom volt, kb. 5 évig. Végül megváltam tőle, mert a jelkésés annyira felbosszantott, hogy váltottam gyorsabbra. Szelektálásban tényleg verhetetlen, és a mostani gépem meg sem közelíti. Szedem is vele rendesen a vasat alut stb..
Ferihez lenne egy kérdésem: Nem-e lehetne újra gondolni a gép belsejét, ami által gyors lenne a reakció ideje? Valamilyen modernebb technológiai alkatrészek halmaza, ami gyorsabban dolgozik, a mostaninál! Tény, hogy a Magnum megjelenése óta sokat fejlődött, amit a többiek nevében köszönök is!:) A jelkésés az, ami szerintem most már aktuálissá vált a fejlesztésben! ;)
Ha ez megoldódik, szerintem sorba állok én is megint, és ismét Magnum tulaj leszek! :)


Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, és sokan élnek is ezzel a jogukkal.Én is! ;)

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2019. április 24., szerda 22:55

Most már majdnem teljesen készen van ez a gyorsítós megoldás. Szerintem még ezen a héten meglesz. A MAGNUM alapból teljes jelfeldolgozást végez, tehát csak akkor elemzi és jelzi a fémet, ha már elhaladt felette a keresőfej, és nem érzékelhető. Az új megoldással lényegesen gyorsabban reagál. A teljes feldolgozás kb. 15-20cm mélységig jobb, mélyebbre a gyorsított verzió lesz hatékonyabb.
A MAGNUM egyébként már több hardveres módosításon is átment: először a kijelző lett nagyobb, utána a BRUTUS mélykeresőhöz kellett változtatni rajta, és legutóbb egy fejkompenzáló áramkört is kapott. Utóbbi kettő utólag is beépíthető. Ezen kívül ez a legújabb szoftver is ugyanúgy fut a legrégebbi MAGNUMON is. Emellett a nyél és a keresőfejek is másmilyenek lettek, beleértve a BRUTUS szondát is.
Tehát én nem mondom senkinek, hogy adja el, dobja ki a régit, és vegyen új 2-es, 3-as gépet, mert egyébként a mostani már a MAGNUM 4 lenne, hanem mindegyik képes a legfejlettebb működésre is. És olyat se csinálok, hogy trükkös marketingfogásként legyen egy butított verzió is.


www.metaldetector.hu

Horka
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2016. február 15., hétfő 9:33
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Horka » 2019. április 25., csütörtök 7:49

Várjuk szeretettel! :D
Akár egy rövid kis videót is!
Feri írta:
2019. április 24., szerda 22:55
Most már majdnem teljesen készen van ez a gyorsítós megoldás. Szerintem még ezen a héten meglesz. A MAGNUM alapból teljes jelfeldolgozást végez, tehát csak akkor elemzi és jelzi a fémet, ha már elhaladt felette a keresőfej, és nem érzékelhető. Az új megoldással lényegesen gyorsabban reagál. A teljes feldolgozás kb. 15-20cm mélységig jobb, mélyebbre a gyorsított verzió lesz hatékonyabb.
A MAGNUM egyébként már több hardveres módosításon is átment: először a kijelző lett nagyobb, utána a BRUTUS mélykeresőhöz kellett változtatni rajta, és legutóbb egy fejkompenzáló áramkört is kapott. Utóbbi kettő utólag is beépíthető. Ezen kívül ez a legújabb szoftver is ugyanúgy fut a legrégebbi MAGNUMON is. Emellett a nyél és a keresőfejek is másmilyenek lettek, beleértve a BRUTUS szondát is.
Tehát én nem mondom senkinek, hogy adja el, dobja ki a régit, és vegyen új 2-es, 3-as gépet, mert egyébként a mostani már a MAGNUM 4 lenne, hanem mindegyik képes a legfejlettebb működésre is. És olyat se csinálok, hogy trükkös marketingfogásként legyen egy butított verzió is.



Avatar
Polaris
Százados
Százados
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2015. december 4., péntek 14:17
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Polaris » 2019. április 25., csütörtök 10:48

Ezt most már nagyon várom én is! Őszintén szólva bennem is is felmerült, hogy a késés miatt lecseréljem, annyira zavaró tudott lenni, de akárhány gépet szereztem be Deustól Cobrán át ATGoldig, valahogy a Magnum maradt velem mindig és a másik ment :)

Én voltam modul beszerelésen és most már az enyém is MAGNUM 4 ;) Mintha bevinnéd a BMW 420-at a szervízbe és átalakítanák neked 440-re, vagy az iPhone 6-ot XR-re :)
Ez nagyon korrekt szerintem és ritkaság a mai világban.

Én Garrett ACE-vel kezdtem és már akkor nagyon zavart, hogy a 250-es, drágább mellett ott volt a 150-es óccsóbb a hülye parasztnak nézett fémkeresőzőknek. Mert ugyanaz a gép, ugyanannyi a költség de fizessél sokkal többet, ha a rendes verziót akarod. Equinox 600 és 800 is ilyen és alighanem az orx is butított Deus.
Horka írta:
2019. április 25., csütörtök 7:49
Várjuk szeretettel! :D
Akár egy rövid kis videót is!
Feri írta:
2019. április 24., szerda 22:55
Most már majdnem teljesen készen van ez a gyorsítós megoldás. Szerintem még ezen a héten meglesz. A MAGNUM alapból teljes jelfeldolgozást végez, tehát csak akkor elemzi és jelzi a fémet, ha már elhaladt felette a keresőfej, és nem érzékelhető. Az új megoldással lényegesen gyorsabban reagál. A teljes feldolgozás kb. 15-20cm mélységig jobb, mélyebbre a gyorsított verzió lesz hatékonyabb.
A MAGNUM egyébként már több hardveres módosításon is átment: először a kijelző lett nagyobb, utána a BRUTUS mélykeresőhöz kellett változtatni rajta, és legutóbb egy fejkompenzáló áramkört is kapott. Utóbbi kettő utólag is beépíthető. Ezen kívül ez a legújabb szoftver is ugyanúgy fut a legrégebbi MAGNUMON is. Emellett a nyél és a keresőfejek is másmilyenek lettek, beleértve a BRUTUS szondát is.
Tehát én nem mondom senkinek, hogy adja el, dobja ki a régit, és vegyen új 2-es, 3-as gépet, mert egyébként a mostani már a MAGNUM 4 lenne, hanem mindegyik képes a legfejlettebb működésre is. És olyat se csinálok, hogy trükkös marketingfogásként legyen egy butított verzió is.



reinold
Százados
Százados
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 1:13
Tartózkodási hely: Belfast ui:Egy kávára a vendégeim lehettek, ha erre jártok! :D
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: reinold » 2019. április 25., csütörtök 22:01

Hi!
Csatlakozom az előttem szólóhoz, és kérünk egy videót róla!:)


Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, és sokan élnek is ezzel a jogukkal.Én is! ;)

Ásóbéka
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2016. szeptember 11., vasárnap 1:45
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Ásóbéka » 2019. április 26., péntek 15:06

Szintén! Nagyon kíváncsi vagyok!
reinold írta:
2019. április 25., csütörtök 22:01
Hi!
Csatlakozom az előttem szólóhoz, és kérünk egy videót róla!:)



Ásóbéka
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2016. szeptember 11., vasárnap 1:45
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Ásóbéka » 2019. április 28., vasárnap 15:43

Ez a frissítés már nagyon hiányzik. A fejelállítódás már meg lett oldva az enyémen is. Elsősorban azt javasolom, hogy a 15-25 cm mélység legyen minél jobban felerősítve az 1-2-3-4 vonal beállításban. Mert magamról is tudom, hogy egy ásónyomnál mélyebbre nem szívesen ások és szerintem sokan vagyunk így. De vannak területek, ahol a mélység a fontos és oda még jöhetne az 5 vonalas. Ahogy most beállítom, egy laza ásónyomig "poszívóz", de még mehet lejjebb is /:) Hozza a mélységet is, nem a mélységgel van a baj hanem a tényleg bosszantó a késleltetés az.
De egyébként a Magnum asszociáltam amikor tegnap a T34-ről néztem egy videót, miszerint a II. VH legjobb harckocsija volt, mert igaz hogy voltak nála erősebb páncélú, nagyobb tűzerejű vagy mozgékonyabb tankok, de ezek a fontos paraméterek optimálisan a T34-ben voltak együtt. És elment hóban, sárban, szárazon és sivatagos helyen is. Pl. a híres Tigris szuper páncélú és tűzerejű volt, de lassú volt és elakadt a sárban, a Sherman fürge volt, de gyenge páncélú és fegyverzetű, stb.
Na most például a Magnum tapasztalatom szerint sokkal kevésbé talajfüggő mint pl. a Deus, vagy más gépek: elmegy minden talajon, nem hal le szárazon vagy sárban se. Ebben is hasonlít a T34-re.
És úgy van ez, hogy sok gépet csinálnak, ami valamiben jó, mint a Tigris vagy a Sherman, de a magas frekisek nem igazán jók relikviára vagy hadizni és az arra jók pedig kis ezüstre nem, stb. Plusz vannak a mély keresők, ami egy másik kategória. Ez pedig jó mindenre, kiemelkedően a kicsiket porszívózza és van hozzá a Brutus mélykereső is, a közép részt felerősítve tényleg a "győzelem fegyvere" lehet.
A másik a nagyfeszre, villanypásztorra érzékenység. Erre a többi gép is érzékeny, de azért ezen is lehetne javítani még szerintem.
Na jó ennyi, közben elállt az eső, én megyek. ;) ;) ;)
UI: A harmadik, a kacsintó szájli nem műxik. :!:



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2019. május 3., péntek 17:23

Most már nagyjából megvan a "gyorsított" MAGNUM szoftver, holnap készítek róla videót. Hétfőtől lehet hozni átprogramozásra a műszereket.
Ezentúl nem csak az öt fémkeresőt jelképező vonalak kapcsolhatók ki-be, hanem a három mélyebbre látó is sorban átkapcsolható gyorsítottra. A két közelre látónál az eddigi algoritmus az optimális minden esetben, a 4. és 5. vonalnál a gyorsított a jobb.

A gyorsítás 40%-os reakcióidőt eredményez, vagyis az a rész, ahol be van kapcsolva 2,5-ször gyorsabb. Ez most a Cobra fémkeresőnél nagyon jól bevált módszert alkalmazza, tehát sokkal jobban használható a mélyebben fekvő fémtárgyakra.

Ezen kívül a tűpontnál választható ezentúl egy negatív hang is, illetve számos kisebb módosítás történt.


www.metaldetector.hu

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2019. május 7., kedd 22:05

A folyamatos esőzés elmúltával végre sikerült videókat készíteni a megújult MAGNUM fémkeresőről a várva várt új, jelentősen továbbfejlesztett szoftverrel.
Egyrészt lényegesen rövidebb lett a reakcióidő a mélyebbre látó részeknél, amelyek gyorsított módban is használhatók. A gyorsítás igen jelentős mértékben, az eredeti 40 százalékára csökkenti a reakcióidőt.
Másrészt több más, a mélységet növelő fejlesztés is történt, így a MAGNUM ezentúl az egyik legmélyebbre látó fémkereső. A 30, illetve 35 cm mélyre elásott 1 Ft-ost kimutatja már az alap, 28x22 cm-es keresőfejjel is mindössze 42-es, illetve 45-ös érzékenységen, és ehhez még csak a 4. vonalig kellett felkapcsolni, úgyhogy van még benne több is ;-)
Az első videó egy 30 cm mélyre beásott 16 mm átmérőjű bronz 1 Ft-os érzékelése. 42-es érzékenység, 4 vonal, abból a 4. gyorsított.
Ez már a Cobra fémkereső szintje, a Cobrának ezt kell tudnia a legérzékenyebb beállításban.

A második ugyanez, de az 1 Ft-os már 35 cm mélyen van. Itt 45-ös az érzékenység, de az 5. vonalat még itt sem kellett felkapcsolni!

Egy levegőteszt, amiben mindössze 40-es érzékenységgel is 37 cm-t tud egy 1 Ft-osra:

A kettős érzékenység:

Még egy újdonság, a menüben bekapcsolható negatív tűponthang:


www.metaldetector.hu

Menrot63
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Menrot63 » 2019. május 8., szerda 7:27

Szia Feri!

Nagyszerü és izgalmas beállitások elé nézünk :) Köszönjük! Amint tudom én vagy vinném vagy küldeném a gépem upgrade-re :)
All Hail Magnum!
Feri írta:
2019. május 7., kedd 22:05
A folyamatos esőzés elmúltával végre sikerült videókat készíteni a megújult MAGNUM fémkeresőről a várva várt új, jelentősen továbbfejlesztett szoftverrel.
Egyrészt lényegesen rövidebb lett a reakcióidő a mélyebbre látó részeknél, amelyek gyorsított módban is használhatók. A gyorsítás igen jelentős mértékben, az eredeti 40 százalékára csökkenti a reakcióidőt.
Másrészt több más, a mélységet növelő fejlesztés is történt, így a MAGNUM ezentúl az egyik legmélyebbre látó fémkereső. A 30, illetve 35 cm mélyre elásott 1 Ft-ost kimutatja már az alap, 28x22 cm-es keresőfejjel is mindössze 42-es, illetve 45-ös érzékenységen, és ehhez még csak a 4. vonalig kellett felkapcsolni, úgyhogy van még benne több is ;-)
Az első videó egy 30 cm mélyre beásott 16 mm átmérőjű bronz 1 Ft-os érzékelése. 42-es érzékenység, 4 vonal, abból a 4. gyorsított.
Ez már a Cobra fémkereső szintje, a Cobrának ezt kell tudnia a legérzékenyebb beállításban.

A második ugyanez, de az 1 Ft-os már 35 cm mélyen van. Itt 45-ös az érzékenység, de az 5. vonalat még itt sem kellett felkapcsolni!

Egy levegőteszt, amiben mindössze 40-es érzékenységgel is 37 cm-t tud egy 1 Ft-osra:

A kettős érzékenység:

Még egy újdonság, a menüben bekapcsolható negatív tűponthang:



Avatar
Darwin
Százados
Százados
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2015. október 1., csütörtök 16:23
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Darwin » 2019. május 8., szerda 10:31

Nagyon tetszik! Ezek szerint akkor frissítés után eldobhaom a Cobrát és a Deltát??? Mert úgy nézem ez mindent lever most már :mrgreen:
Menrot63 írta:
2019. május 8., szerda 7:27
Szia Feri!

Nagyszerü és izgalmas beállitások elé nézünk :) Köszönjük! Amint tudom én vagy vinném vagy küldeném a gépem upgrade-re :)
All Hail Magnum!
Feri írta:
2019. május 7., kedd 22:05
A folyamatos esőzés elmúltával végre sikerült videókat készíteni a megújult MAGNUM fémkeresőről a várva várt új, jelentősen továbbfejlesztett szoftverrel.
Egyrészt lényegesen rövidebb lett a reakcióidő a mélyebbre látó részeknél, amelyek gyorsított módban is használhatók. A gyorsítás igen jelentős mértékben, az eredeti 40 százalékára csökkenti a reakcióidőt.
Másrészt több más, a mélységet növelő fejlesztés is történt, így a MAGNUM ezentúl az egyik legmélyebbre látó fémkereső. A 30, illetve 35 cm mélyre elásott 1 Ft-ost kimutatja már az alap, 28x22 cm-es keresőfejjel is mindössze 42-es, illetve 45-ös érzékenységen, és ehhez még csak a 4. vonalig kellett felkapcsolni, úgyhogy van még benne több is ;-)
Az első videó egy 30 cm mélyre beásott 16 mm átmérőjű bronz 1 Ft-os érzékelése. 42-es érzékenység, 4 vonal, abból a 4. gyorsított.
Ez már a Cobra fémkereső szintje, a Cobrának ezt kell tudnia a legérzékenyebb beállításban.

A második ugyanez, de az 1 Ft-os már 35 cm mélyen van. Itt 45-ös az érzékenység, de az 5. vonalat még itt sem kellett felkapcsolni!

Egy levegőteszt, amiben mindössze 40-es érzékenységgel is 37 cm-t tud egy 1 Ft-osra:

A kettős érzékenység:

Még egy újdonság, a menüben bekapcsolható negatív tűponthang:


Delta, Cobra, Magnum és lelkesedés

newage
Százados
Százados
Hozzászólások: 140
Csatlakozott: 2016. március 8., kedd 14:48
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: newage » 2019. május 8., szerda 10:49

"
Nagyon tetszik! Ezek szerint akkor frissítés után eldobhaom a Cobrát és a Deltát??? Mert úgy nézem ez mindent lever most már :mrgreen:
"

a feltöltött videók alapján biztos, hogy veri az összes gépet.. :D :D



Avatar
Polaris
Százados
Százados
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2015. december 4., péntek 14:17
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Polaris » 2019. május 8., szerda 11:14

:-bd Nálam eddig is ez a gép volt a favorit, miközben néhány másik is jött-ment nálam. Ezentúl aligha esek kísértésbe hogy másik gépem is legyen.
newage írta:
2019. május 8., szerda 10:49
"
Nagyon tetszik! Ezek szerint akkor frissítés után eldobhaom a Cobrát és a Deltát??? Mert úgy nézem ez mindent lever most már :mrgreen:
"

a feltöltött videók alapján biztos, hogy veri az összes gépet.. :D :D



HUN73r
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2016. február 5., péntek 14:48
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: HUN73r » 2019. május 9., csütörtök 11:59

Veri. :o Mennyire kiforrott az új progi? Mikor lehet vinni programozni?
A "porszívózást" mennyire érinti az update? Arra gondolok, hogy nem megy-e annak rovására?
Polaris írta:
2019. május 8., szerda 11:14
:-bd Nálam eddig is ez a gép volt a favorit, miközben néhány másik is jött-ment nálam. Ezentúl aligha esek kísértésbe hogy másik gépem is legyen.
newage írta:
2019. május 8., szerda 10:49
"
Nagyon tetszik! Ezek szerint akkor frissítés után eldobhaom a Cobrát és a Deltát??? Mert úgy nézem ez mindent lever most már :mrgreen:
"

a feltöltött videók alapján biztos, hogy veri az összes gépet.. :D :D



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2019. május 10., péntek 15:00

Ez most úgy tűnik, nagyon igaz. ;-) Ezekre a beírásokra nagyon rímel a mai tesztelés, mert ma délelőtt teszteltük a MAGNUM-ot, mégpedig csakis olyan dolgokra és mélységekre, amelyeket a fehér (HF) fejes DEUS biztosan nem jelezne. Az illetőnek, aki erre kíváncsi volt, van ilyen műszere, és olyat akart, amivel a Deus után még lehet találni. Lényegesen jobb mélységet tud a MAGNUM! Pl. 1 cm körüli átmérőjű ezüstpénzt 22 cm mélyről még bőven jelzett, ami sokkal jobb teljesítmény, mint a Deusé. A nagyobb pénzt is látványosan sokkal mélyebbről jelezte, úgyhogy nem is tartott sokáig a tesztelés :mrgreen: A diszkrimináció kiemelkedő jósága pedig korábban se volt kétséges.
Majd még teszek fel más videókat is amint lesz új MAGNUM megint, mert ezt természetesen elvitték. A sajátom pedig régi és lestrapált...

Most már az a helyzet, hogy az új szoftverrel a MAGNUM a multifrekvenciás működésben rejlő lehetőségeket sokkal jobban képes kihasználni mint eddig. A multifrekvencia, különösen a MAGNUM-ban használatos NSR feleslegessé teszi a frekvencia kiválasztását és kapcsolgatását, mivel a fémtárgyak túlnyomó többségének érzékeléséhez ez a frekvenciaspektrum helyből optimális, míg az egy frekvenciás műszereknél különféle frekvenciák alkalmasabbak a tárgytól és a keresési módszertől függően. Ez teljesen másképp működik, sokan azt hiszik, hogy folyamatosan változó frekvenciáról van szó, de igazából ennél sokkal trükkösebb megoldás az NSR. Akit érdekel, a 2015-ös Rádiótechnika Évkönyvben megtalálja a működés alapelvét. Nem titok, hogyan működik, én magam írtam a cikket. Az ORION működése is benne van.

A jövő hét elejétől érdemes hozni átprogramozásra, mert a hétvégén még finomítok a szoftveren. Most nagyon belejöttem és vannak még ötleteim, tehát ez közel sem a végleges szoftver, de előbb ezeken a már működő részeken végzem el az utolsó simításokat. Pl. hogy el lehessen tárolni az új beállításokat is, illetve a a gyorsan előhívható gyári beállítások között is lesznek a továbbfejlesztéseknek megfelelő újabbak.
A híres "porszívóhatás" megmaradt és akkor se romlik el, ha az új funkciókat bekapcsolják. A maximális mélység és a 20 cm alatti tárgyak érzékelése viszont jelentősen javult és ezekre a reakcióidő a korábbinak töredékére csökkent.
Tulajdonképpen kétféle érzékelési algoritmust használ most már a MAGNUM, a korábban használatos a felszínközeli fémtárgyakra igazán jó, az új pedig a mélyebbekre.
HUN73r írta:
2019. május 9., csütörtök 11:59
Veri. :o Mennyire kiforrott az új progi? Mikor lehet vinni programozni?
A "porszívózást" mennyire érinti az update? Arra gondolok, hogy nem megy-e annak rovására?
Polaris írta:
2019. május 8., szerda 11:14
:-bd Nálam eddig is ez a gép volt a favorit, miközben néhány másik is jött-ment nálam. Ezentúl aligha esek kísértésbe hogy másik gépem is legyen.
newage írta:
2019. május 8., szerda 10:49
"
Nagyon tetszik! Ezek szerint akkor frissítés után eldobhaom a Cobrát és a Deltát??? Mert úgy nézem ez mindent lever most már :mrgreen:
"

a feltöltött videók alapján biztos, hogy veri az összes gépet.. :D :D


www.metaldetector.hu

Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2019. május 10., péntek 15:09

Feri írta:
2019. május 10., péntek 15:00
A sajátom pedig régi és lestrapált...
Üdv Feri! Ez mit jelent? A régieket nem lehet felturbózni? Érdemes legalább a műszeregységet lecserélni?


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2019. május 10., péntek 15:37

kanbagoly írta:
2019. május 10., péntek 15:09
Feri írta:
2019. május 10., péntek 15:00
A sajátom pedig régi és lestrapált...
Üdv Feri! Ez mit jelent? A régieket nem lehet felturbózni? Érdemes legalább a műszeregységet lecserélni?
Dehogynem! Pont azért van nekem egy régi. A legrégebbi MAGNUM is alkalmas az új szoftver futtatására. Viszont nem éppen jól néz ki videón. :(


www.metaldetector.hu

Medve
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2019. május 10., péntek 20:15
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Medve » 2019. május 10., péntek 20:21

Üdv!Távos deusom fekete, még garis 28as fejjel,gyári szárral újabb, 22x28as fejjel rendelkező karbonszáras Magnumra cserélnèm.



HUN73r
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2016. február 5., péntek 14:48
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: HUN73r » 2019. május 11., szombat 13:38

Akkor kb. jövő hét végén viszem, majd egyeztetünk.
Ez a frissítés már nagyon kellett, mert tényleg zavaró volt a késés. Most már csak egy jó kis vezeték nélküli füles kellene. Egy nagyobb fülesbe be lehet építeni egy kis elektronikát és kész. Én transzmittert használok, de jobb lenne egy rendes wireless. És persze várom a többi újdonságot is.
Akkor most már olaszra is ez a legjobb? A nagyobb, 36*28 tekerccsel is tesztelted?
Látom, hogy korábban valaki az Eqinoxát, most a Deust cserélné valaki Magnumra. Nem csodálom.
Azt mondom, hogy nem ártana egy jó marketinget is tolni a Magnum mögé. Rengeteg gép van harsogó professzionális marketinggel, nagy szövegekkel a piacon, és mindegyik csakis a legjobb, ez meg sztinte semmi reklámot nem kap. Pedig ahopgy elnézem, ezzel a frissítéssel nem lesz sok vita, hogy melyik a legjobb.



Medve
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2019. május 10., péntek 20:15
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Medve » 2019. május 11., szombat 14:06

HUN73r írta:
2019. május 11., szombat 13:38
Akkor kb. jövő hét végén viszem, majd egyeztetünk.
Ez a frissítés már nagyon kellett, mert tényleg zavaró volt a késés. Most már csak egy jó kis vezeték nélküli füles kellene. Egy nagyobb fülesbe be lehet építeni egy kis elektronikát és kész. Én transzmittert használok, de jobb lenne egy rendes wireless. És persze várom a többi újdonságot is.
Akkor most már olaszra is ez a legjobb? A nagyobb, 36*28 tekerccsel is tesztelted?
Látom, hogy korábban valaki az Eqinoxát, most a Deust cserélné valaki Magnumra. Nem csodálom.
Azt mondom, hogy nem ártana egy jó marketinget is tolni a Magnum mögé. Rengeteg gép van harsogó professzionális marketinggel, nagy szövegekkel a piacon, és mindegyik csakis a legjobb, ez meg sztinte semmi reklámot nem kap. Pedig ahopgy elnézem, ezzel a frissítéssel nem lesz sok vita, hogy melyik a legjobb.
Deus elött magnum volt és zavart a késés és szerettem volna egy deust a praktikusság miatt.Vasat magnum sokkal jobban szűri.Most vissza váltanék magnumra.A hazai gépeket mindig jobban preferáltam.



Nowy
Százados
Százados
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2015. július 19., vasárnap 22:02
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Nowy » 2019. május 11., szombat 20:42

Nekem is Magnumom volt,most Deusom van kis fehér fejjel. Alapjában a mélysége nem rossz,de a szelektálást azt hagyjuk is. :D Én anno azért cseréltem le,mert zavart hogy a távfeszültség alatt és közelében a vonat közelében egyszerűen megzavarodott. Azóta is a volt legjobb gépemnek tartom. Ezzel a nagyfeszültség dologgal nem lehet tenni valami? A Deust pl nem zavarja egyik sem. :)
Medve írta:
2019. május 11., szombat 14:06
HUN73r írta:
2019. május 11., szombat 13:38
Akkor kb. jövő hét végén viszem, majd egyeztetünk.
Ez a frissítés már nagyon kellett, mert tényleg zavaró volt a késés. Most már csak egy jó kis vezeték nélküli füles kellene. Egy nagyobb fülesbe be lehet építeni egy kis elektronikát és kész. Én transzmittert használok, de jobb lenne egy rendes wireless. És persze várom a többi újdonságot is.
Akkor most már olaszra is ez a legjobb? A nagyobb, 36*28 tekerccsel is tesztelted?
Látom, hogy korábban valaki az Eqinoxát, most a Deust cserélné valaki Magnumra. Nem csodálom.
Azt mondom, hogy nem ártana egy jó marketinget is tolni a Magnum mögé. Rengeteg gép van harsogó professzionális marketinggel, nagy szövegekkel a piacon, és mindegyik csakis a legjobb, ez meg sztinte semmi reklámot nem kap. Pedig ahopgy elnézem, ezzel a frissítéssel nem lesz sok vita, hogy melyik a legjobb.
Deus elött magnum volt és zavart a késés és szerettem volna egy deust a praktikusság miatt.Vasat magnum sokkal jobban szűri.Most vissza váltanék magnumra.A hazai gépeket mindig jobban preferáltam.



Avatar
Csiga
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2015. november 17., kedd 14:22
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Csiga » 2019. május 12., vasárnap 10:18

Én is magyar párti vagyok. Most Cobrám van, ami nagyon ott van a szeren, de lehet hogy ez Magnum már ennél is jobb mélységben?
Mondjuk én kicsit ódzkodok az egérnozis gépektől.
Nowy írta:
2019. május 11., szombat 20:42
Nekem is Magnumom volt,most Deusom van kis fehér fejjel. Alapjában a mélysége nem rossz,de a szelektálást azt hagyjuk is. :D Én anno azért cseréltem le,mert zavart hogy a távfeszültség alatt és közelében a vonat közelében egyszerűen megzavarodott. Azóta is a volt legjobb gépemnek tartom. Ezzel a nagyfeszültség dologgal nem lehet tenni valami? A Deust pl nem zavarja egyik sem. :)
Medve írta:
2019. május 11., szombat 14:06
HUN73r írta:
2019. május 11., szombat 13:38
Akkor kb. jövő hét végén viszem, majd egyeztetünk.
Ez a frissítés már nagyon kellett, mert tényleg zavaró volt a késés. Most már csak egy jó kis vezeték nélküli füles kellene. Egy nagyobb fülesbe be lehet építeni egy kis elektronikát és kész. Én transzmittert használok, de jobb lenne egy rendes wireless. És persze várom a többi újdonságot is.
Akkor most már olaszra is ez a legjobb? A nagyobb, 36*28 tekerccsel is tesztelted?
Látom, hogy korábban valaki az Eqinoxát, most a Deust cserélné valaki Magnumra. Nem csodálom.
Azt mondom, hogy nem ártana egy jó marketinget is tolni a Magnum mögé. Rengeteg gép van harsogó professzionális marketinggel, nagy szövegekkel a piacon, és mindegyik csakis a legjobb, ez meg sztinte semmi reklámot nem kap. Pedig ahopgy elnézem, ezzel a frissítéssel nem lesz sok vita, hogy melyik a legjobb.
Deus elött magnum volt és zavart a késés és szerettem volna egy deust a praktikusság miatt.Vasat magnum sokkal jobban szűri.Most vissza váltanék magnumra.A hazai gépeket mindig jobban preferáltam.



Táltos
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2019. május 12., vasárnap 16:59
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Táltos » 2019. május 12., vasárnap 17:18

Kedves Keresős Társaim,
Gépvásárlás előtt állok. A MAGNUM az általatok leírtak szerint remek választás lehet. Hasonló tudású multifrekvenciás gépet tudtok ajánlani, ami alternatívát jelenthet? Mik azok az apróbb hibák hiányosságok, amik előjöhetnek a MAGNUM használatakor?
Minden véleményt szívesen várok!



Válasz küldése Előző témaKövetkező téma