Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

XP ORX

Fémkereséshez való eszközök
luckyotter
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2017. január 10., kedd 14:14
Status: Offline

Re: XP ORX

Hozzászólás Szerző: luckyotter » 2019. július 23., kedd 22:45

kanbagoly írta:
2019. július 23., kedd 17:15
luckyotter írta:
2019. július 23., kedd 12:29
Üdv!
Müködik az ORX a Deus x35 fejek alacsonyabb frekvenciáin is.
A fülese megy közvetlenül a fejekről vagy kell hozzá a távja?
4 - 18 kHz között lehet vele menni ha jól emléxem a 4 az biztos. A deus füles nem kompatibilis. Én simán távval használom saját hangszórójával, nincs fülesem.
Köszi a gyors választ.



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: XP ORX

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2019. július 24., szerda 11:07

luckyotter írta:
2019. július 23., kedd 22:45
kanbagoly írta:
2019. július 23., kedd 17:15
luckyotter írta:
2019. július 23., kedd 12:29
Üdv!
Müködik az ORX a Deus x35 fejek alacsonyabb frekvenciáin is.
A fülese megy közvetlenül a fejekről vagy kell hozzá a távja?
4 - 18 kHz között lehet vele menni ha jól emléxem a 4 az biztos. A deus füles nem kompatibilis. Én simán távval használom saját hangszórójával, nincs fülesem.
Köszi a gyors választ.
Helyesbítenék: 4 kHz, 7,7 kHz, 11,3 kHz, 17,2 kHz, 25,4 kHz


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

luckyotter
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2017. január 10., kedd 14:14
Status: Offline

Re: XP ORX

Hozzászólás Szerző: luckyotter » 2019. október 24., csütörtök 10:03

Üdv!
Érdeklődöm, hogy van-e az orx-en a tx boost mód? Vagy elég jó mélységet tud így is?



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: XP ORX

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2019. december 10., kedd 8:59

Üdv!

Élesteszt:
Viszonylag tiszta, kevés apróvassal szennyezett talaj. Céltárgyak: azonos érmékből álló szétszántott érmekincs darbjainak begyűjtése. (Múzeumi projekt régésszel)

Első nekifutás Deus-ORX: 44 db érme
Magnum-lapos gyári program-3 vonás-régi pókhálófej (22-es?) még év elején frissítve: 1 db érme alig jelre, módszeresen szépen lassan haladva
ORX picit túlgrundolva (pontosan a javasolt értékre állítva amin általában már kissé instabil) 28-as fejjel feltárás napján fülhallgató nélkül munkagép zúgás mellett: 5 db érme
20-30 cm talaj eltávolítása után még +30 db érme.

Észrevétel: a Deus stabilabban, határozotabban jelez. Azért az ORX-re esett a választás az egyre fogyó szabad részen, mert a Deus a hányót vizsgálta közvetlenül a gép mellett mert nála volt füles. A magnum régi gép, de időnként küldöm frissítésre. Az újak állítólag jobbak és folyamatosan van fejlesztve ezért nem akarom lehúzni de egy kicsit csalódtam, mert úgy gondoltam kiporszívózott mindent. Lehet érdemes lett volna a talajkiegyenlítést kézivel aláhúzni kicsit a stabilitás kontójára, de ez már így utólag agyalva nem fog kiderülni mennyire jó ötlet. Magnumon lehetne egy állandó adatmező valamelyik kis sarokban ami mindig mutatja az aktuális földhatást számkijelzéssel, mint az ORX-Deus gépeken, hogy egyszerű legyen utána állítani vagy picit alá lőni vagy épp ellenőrizni a jobb eredmény érdekében ha a spec. szituáció ezt kívánja.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

zoli87
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2015. július 14., kedd 19:47
Status: Offline

Re: XP ORX

Hozzászólás Szerző: zoli87 » 2019. december 10., kedd 19:20

kanbagoly írta:
2019. december 10., kedd 8:59
Üdv!

Élesteszt:
Viszonylag tiszta, kevés apróvassal szennyezett talaj. Céltárgyak: azonos érmékből álló szétszántott érmekincs darbjainak begyűjtése. (Múzeumi projekt régésszel)

Első nekifutás Deus-ORX: 44 db érme
Magnum-lapos gyári program-3 vonás-régi pókhálófej (22-es?) még év elején frissítve: 1 db érme alig jelre, módszeresen szépen lassan haladva
ORX picit túlgrundolva (pontosan a javasolt értékre állítva amin általában már kissé instabil) 28-as fejjel feltárás napján fülhallgató nélkül munkagép zúgás mellett: 5 db érme
20-30 cm talaj eltávolítása után még +30 db érme.

Észrevétel: a Deus stabilabban, határozotabban jelez. Azért az ORX-re esett a választás az egyre fogyó szabad részen, mert a Deus a hányót vizsgálta közvetlenül a gép mellett mert nála volt füles. A magnum régi gép, de időnként küldöm frissítésre. Az újak állítólag jobbak és folyamatosan van fejlesztve ezért nem akarom lehúzni de egy kicsit csalódtam, mert úgy gondoltam kiporszívózott mindent. Lehet érdemes lett volna a talajkiegyenlítést kézivel aláhúzni kicsit a stabilitás kontójára, de ez már így utólag agyalva nem fog kiderülni mennyire jó ötlet. Magnumon lehetne egy állandó adatmező valamelyik kis sarokban ami mindig mutatja az aktuális földhatást számkijelzéssel, mint az ORX-Deus gépeken, hogy egyszerű legyen utána állítani vagy picit alá lőni vagy épp ellenőrizni a jobb eredmény érdekében ha a spec. szituáció ezt kívánja.
Üdv!Jelzi számkijelzéssel.A videón 3perctől láthatod.Lehet,hogy el kéne küldened Ferihez ha csak ennyit találtál vele.Nézze át. https://youtu.be/yZEYIROyKIU



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: XP ORX

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2019. december 11., szerda 15:49

zoli87 írta:
2019. december 10., kedd 19:20
kanbagoly írta:
2019. december 10., kedd 8:59
Üdv!

Élesteszt:
Viszonylag tiszta, kevés apróvassal szennyezett talaj. Céltárgyak: azonos érmékből álló szétszántott érmekincs darbjainak begyűjtése. (Múzeumi projekt régésszel)

Első nekifutás Deus-ORX: 44 db érme
Magnum-lapos gyári program-3 vonás-régi pókhálófej (22-es?) még év elején frissítve: 1 db érme alig jelre, módszeresen szépen lassan haladva
ORX picit túlgrundolva (pontosan a javasolt értékre állítva amin általában már kissé instabil) 28-as fejjel feltárás napján fülhallgató nélkül munkagép zúgás mellett: 5 db érme
20-30 cm talaj eltávolítása után még +30 db érme.

Észrevétel: a Deus stabilabban, határozotabban jelez. Azért az ORX-re esett a választás az egyre fogyó szabad részen, mert a Deus a hányót vizsgálta közvetlenül a gép mellett mert nála volt füles. A magnum régi gép, de időnként küldöm frissítésre. Az újak állítólag jobbak és folyamatosan van fejlesztve ezért nem akarom lehúzni de egy kicsit csalódtam, mert úgy gondoltam kiporszívózott mindent. Lehet érdemes lett volna a talajkiegyenlítést kézivel aláhúzni kicsit a stabilitás kontójára, de ez már így utólag agyalva nem fog kiderülni mennyire jó ötlet. Magnumon lehetne egy állandó adatmező valamelyik kis sarokban ami mindig mutatja az aktuális földhatást számkijelzéssel, mint az ORX-Deus gépeken, hogy egyszerű legyen utána állítani vagy picit alá lőni vagy épp ellenőrizni a jobb eredmény érdekében ha a spec. szituáció ezt kívánja.
Üdv!Jelzi számkijelzéssel.A videón 3perctől láthatod.Lehet,hogy el kéne küldened Ferihez ha csak ennyit találtál vele.Nézze át. https://youtu.be/yZEYIROyKIU
A kezdőoldalon kéne, hogy helyet kapjon valamelyik sarokban, hogy bármikor ellnőrizhető legyen menetközben egy ajánlott érték, de ez csak egy tipp amivel hatékonyabb lehetne. A magnumomnak egyébként nincs semmi baja azon kívül hogy még a régi fajta. Feri szerint tudja mindazt amit az újak. Fent pedig írtam előtte át lett nézve 2 XP-vel is a terület. Az meg ugye megint más kérdés, hogy a túlhegyezett ORX még mindig szedett utána pár darabot, de ezen én is meglepődtem. Viszont ez nem egy mesterséges körülmények között készült teszt volt hanem az alkalom adta.

Ui: Most nézem talán nem volt egyértelmű amit elsőnek írtam. Az egész terület átlett fésülve egy deussal és egy orx-el. Csak aztán lett rámenve magnummal, hogy ami esetleg ott maradt tutira össze legyen szedve, de az xp-ék után már csak 1 db érmét talált. Pár napra rá talán a föld nedvesség tartalma változott vagy csak jobban sikerült az orx-et túlhúzni, az okát nem tudom de sikerült még 5 érmét kicsikarni a magnum után is.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Robi76
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2016. május 8., vasárnap 20:07
Status: Offline

Re: XP ORX

Hozzászólás Szerző: Robi76 » 2020. január 23., csütörtök 17:32

Vennék xp orx gépet ha esetleg tud valahol eladót az jelezze! Köszi



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: XP ORX

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2020. március 16., hétfő 15:29

:)
ORXx.jpg
ORXx.jpg (171.23 KiB) Megtekintve 24539 alkalommal


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
András76
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2017. június 14., szerda 10:57
Status: Offline

Re: XP ORX

Hozzászólás Szerző: András76 » 2020. március 16., hétfő 18:51

kanbagoly írta:
2020. március 16., hétfő 15:29
:)

ORXx.jpg
Ez mind egy helyen volt,.....vagy csak szédíted a jónépet ?



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: XP ORX

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2020. március 16., hétfő 20:08

András76 írta:
2020. március 16., hétfő 18:51
kanbagoly írta:
2020. március 16., hétfő 15:29
:)

ORXx.jpg
Ez mind egy helyen volt,.....vagy csak szédíted a jónépet ?
Ez csak az első 30 darab ami a felszínen volt egy kb. 20x6 méteres területen szétszántva. A vége 74 db érme lett: https://sugopart.hu/magazin/74-erem-ker ... BUzp9qywzc


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
András76
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2017. június 14., szerda 10:57
Status: Offline

Re: XP ORX

Hozzászólás Szerző: András76 » 2020. március 16., hétfő 22:41

kanbagoly írta:
2020. március 16., hétfő 20:08
András76 írta:
2020. március 16., hétfő 18:51
kanbagoly írta:
2020. március 16., hétfő 15:29
:)

ORXx.jpg
Ez mind egy helyen volt,.....vagy csak szédíted a jónépet ?
Ez csak az első 30 darab ami a felszínen volt egy kb. 20x6 méteres területen szétszántva. A vége 74 db érme lett: https://sugopart.hu/magazin/74-erem-ker ... BUzp9qywzc
Te is a műszeres kollégák egyik tagja vagy ?
Egyébként nagyon szép lelet,.....csupán az ideg szétvet mikor azt látom , hogy "... a többit a facebook- on", mintha nem lehetne létezni az a k-va weboldal nélkül, ...elképesztő !! Na mindegy, ....azért további szép találatokat mindenkinek.



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: XP ORX

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2020. március 17., kedd 9:53

András76 írta:
2020. március 16., hétfő 22:41
kanbagoly írta:
2020. március 16., hétfő 20:08
András76 írta:
2020. március 16., hétfő 18:51
kanbagoly írta:
2020. március 16., hétfő 15:29
:)

ORXx.jpg
Ez mind egy helyen volt,.....vagy csak szédíted a jónépet ?
Ez csak az első 30 darab ami a felszínen volt egy kb. 20x6 méteres területen szétszántva. A vége 74 db érme lett: https://sugopart.hu/magazin/74-erem-ker ... BUzp9qywzc
Te is a műszeres kollégák egyik tagja vagy ?
Egyébként nagyon szép lelet,.....csupán az ideg szétvet mikor azt látom , hogy "... a többit a facebook- on", mintha nem lehetne létezni az a k-va weboldal nélkül, ...elképesztő !! Na mindegy, ....azért további szép találatokat mindenkinek.
De lehet létezni, csak hát itt ezen a fórumon nem szívesen látott vendég a múzeumbarát. Az, meg hogy már a média is a facétól függ megint más tészta ez van.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

luckyotter
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2017. január 10., kedd 14:14
Status: Offline

Re: XP ORX

Hozzászólás Szerző: luckyotter » 2020. március 18., szerda 14:09

kanbagoly írta:
2020. március 16., hétfő 15:29
:)

ORXx.jpg
Gratulálok!

Ezekhez egy Silver Star is bőven elég.
Nyugodtan megtarthattad volna. A tudományos jelentősége a nullával egyenlő.



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: XP ORX

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2020. március 19., csütörtök 14:53

luckyotter írta:
2020. március 18., szerda 14:09
kanbagoly írta:
2020. március 16., hétfő 15:29
:)

ORXx.jpg
Gratulálok!

Ezekhez egy Silver Star is bőven elég.
Nyugodtan megtarthattad volna. A tudományos jelentősége a nullával egyenlő.
Igazából kereső nélkül is meglett volna pár darab, mert volt amit szemre szedtem fel a felszínről. :) Nem tudom mekkora a tudományos jelentősége, de nem is nagyon érdekel pláne hogy csak érmék. Helytörténetileg viszont nagyon is érdekes és nekem csak ez számít. Másrészről meg minek tartsak meg akár egy darabot is ha egyáltalán nem vonz a gyűjtés. :)


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

luckyotter
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2017. január 10., kedd 14:14
Status: Offline

Re: XP ORX

Hozzászólás Szerző: luckyotter » 2020. március 20., péntek 10:56

kanbagoly írta:
2020. március 19., csütörtök 14:53
luckyotter írta:
2020. március 18., szerda 14:09
kanbagoly írta:
2020. március 16., hétfő 15:29
:)

ORXx.jpg
Gratulálok!

Ezekhez egy Silver Star is bőven elég.
Nyugodtan megtarthattad volna. A tudományos jelentősége a nullával egyenlő.
Igazából kereső nélkül is meglett volna pár darab, mert volt amit szemre szedtem fel a felszínről. :) Nem tudom mekkora a tudományos jelentősége, de nem is nagyon érdekel pláne hogy csak érmék. Helytörténetileg viszont nagyon is érdekes és nekem csak ez számít. Másrészről meg minek tartsak meg akár egy darabot is ha egyáltalán nem vonz a gyűjtés. :)
Üdv!
Persze. A vadászat izgalma és a találás öröme a legfőbb motiváció. De mindenki másképp csinálja.



Menrot63
Status: Offline

Re: XP ORX

Hozzászólás Szerző: Menrot63 » 2020. március 23., hétfő 22:40

luckyotter írta:
2020. március 20., péntek 10:56
kanbagoly írta:
2020. március 19., csütörtök 14:53
luckyotter írta:
2020. március 18., szerda 14:09
kanbagoly írta:
2020. március 16., hétfő 15:29
:)

ORXx.jpg
Gratulálok!

Ezekhez egy Silver Star is bőven elég.
Nyugodtan megtarthattad volna. A tudományos jelentősége a nullával egyenlő.
Igazából kereső nélkül is meglett volna pár darab, mert volt amit szemre szedtem fel a felszínről. :) Nem tudom mekkora a tudományos jelentősége, de nem is nagyon érdekel pláne hogy csak érmék. Helytörténetileg viszont nagyon is érdekes és nekem csak ez számít. Másrészről meg minek tartsak meg akár egy darabot is ha egyáltalán nem vonz a gyűjtés. :)
Üdv!
Persze. A vadászat izgalma és a találás öröme a legfőbb motiváció. De mindenki másképp csinálja.
Lucky!
Térképen meg tudnád mutatni merre jártál? Megnézném a helyeket szivesen ;) ha egy silverstar is elég nálad :D



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: XP ORX

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2020. március 24., kedd 13:45

Erre írtam tegnap, de inkább töröltem nehogy vita kerekedjen belőle. A tallérok pont, hogy problémás leletek, mert a gépek az egyedi extrém jel miatt hibásan dolgozzák fel. Emiatt akármilyen hihetetlen ha 22-25 cm-nél mélyebben van földben(!) a nagy méret ellenére is simán elmegy felette az ember. Egy rakás gépet teszteltünk, Ferit is nyaggattam már ezügyben. Ismeri a problémát, de nem tud rá megoldást (ő mondta ezt a hibás jelfeldgozást is). Nekem sokan mondták már, hogy a deus akár 40 cm meglátja a tallért, de eddig még senki nem tudta bizonyítani ezt az állítást -több deust is teszteltünk élesben más-más felhasználókkal, emellett mi is használunk deust. Érdekes, hogy tesztvideók sincsenek rá pedig egy könnyen beszerezhető Mária Terézia SF tallér ugyanolyan, mint egy Lipót tallér az 1600-as évek végéről. Cobrát, XP-ket, Minelabokat, Garretteket, Magnumot, stb... teszteltünk, de egyiknél sem sikerült elérnünk ezügyben áttörést. Ha a silver star lenne a magoldás az se baj, csak mutasson már valaki egy rendes videot! Az eddig legjobb eredményt bármennyire is hihetetlen egy garrett ace SEF fejjel produkálta.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

csakmester
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2018. március 5., hétfő 18:24
Status: Offline

Re: XP ORX

Hozzászólás Szerző: csakmester » 2020. március 24., kedd 17:41

És még azt mondja itt pár nagyokos,hogy a Garrett gépek semmire nem jók...



Avatar
András76
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2017. június 14., szerda 10:57
Status: Offline

Re: XP ORX

Hozzászólás Szerző: András76 » 2020. március 24., kedd 19:52

csakmester írta:
2020. március 24., kedd 17:41
És még azt mondja itt pár nagyokos,hogy a Garrett gépek semmire nem jók...
...az , hogy semmire nem jók szerintem is kicsit erős meghatározás. Nekem is van garrett-em,...s csupán kk helyen nem felelt meg az elvárásaimnak( vagy csak én voltam/vagyok türelmetlen), ...de máshol rendben volt/van. Ezért ismétlem magam meg talán mást is, hogy mielőtt bárki is garrett vásárlásán töri a fejét, előbb gondolkodjon, hogy mit és hol akar keresgélni. Ez nem az t jelenti, hogy a garrett nem jó...!!



Avatar
templomos
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 21:05
Tartózkodási hely: Heves-megye
Status: Offline

Re: XP ORX

Hozzászólás Szerző: templomos » 2020. március 24., kedd 19:56

kanbagoly írta:
2020. március 24., kedd 13:45
Erre írtam tegnap, de inkább töröltem nehogy vita kerekedjen belőle. A tallérok pont, hogy problémás leletek, mert a gépek az egyedi extrém jel miatt hibásan dolgozzák fel. Emiatt akármilyen hihetetlen ha 22-25 cm-nél mélyebben van földben(!) a nagy méret ellenére is simán elmegy felette az ember. Egy rakás gépet teszteltünk, Ferit is nyaggattam már ezügyben. Ismeri a problémát, de nem tud rá megoldást (ő mondta ezt a hibás jelfeldgozást is). Nekem sokan mondták már, hogy a deus akár 40 cm meglátja a tallért, de eddig még senki nem tudta bizonyítani ezt az állítást -több deust is teszteltünk élesben más-más felhasználókkal, emellett mi is használunk deust. Érdekes, hogy tesztvideók sincsenek rá pedig egy könnyen beszerezhető Mária Terézia SF tallér ugyanolyan, mint egy Lipót tallér az 1600-as évek végéről. Cobrát, XP-ket, Minelabokat, Garretteket, Magnumot, stb... teszteltünk, de egyiknél sem sikerült elérnünk ezügyben áttörést. Ha a silver star lenne a magoldás az se baj, csak mutasson már valaki egy rendes videot! Az eddig legjobb eredményt bármennyire is hihetetlen egy garrett ace SEF fejjel produkálta.
Na ebben ,hasonló a észrevétel...nekem Deusom van ,de a legjobb találatot a 250+SEF...produkálta ..hogy miért nem azzal nyomom.....ha vezeték nélküli lenne modernebb verzióban terveznék a Garrettet ...le is cserélném ,de lehet nem adná vissza ..az érzést hogy lengetés után nem érzem a kezem a nehéz SEF miatt...és egy műszak..min 4-5 óra..



luckyotter
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2017. január 10., kedd 14:14
Status: Offline

Re: XP ORX

Hozzászólás Szerző: luckyotter » 2020. március 25., szerda 15:32

Üdv!
E-Trac az 5 Pengőre otthagyhatatlan jelet ad. Mintha sörösdoboz lenne alászántva. Csak másak a számok. Tallért még nem lőttünk.



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: XP ORX

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2020. március 25., szerda 16:44

luckyotter írta:
2020. március 25., szerda 15:32
Üdv!
E-Trac az 5 Pengőre otthagyhatatlan jelet ad. Mintha sörösdoboz lenne alászántva. Csak másak a számok. Tallért még nem lőttünk.
Az 5 pengősnek csak alig több, mint a fele ezüst (64%). Sajnos más jelet ad, mint egy tallér. A nagy USA dollárok Morgen és Peace (Eisenhower viszont már felejtős), MT SF tallérok a jók tesztelésre.
pengő.jpg
pengő.jpg (138.22 KiB) Megtekintve 23406 alkalommal


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Robi76
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2016. május 8., vasárnap 20:07
Status: Offline

Re: XP ORX

Hozzászólás Szerző: Robi76 » 2020. április 16., csütörtök 20:20

Nincs valakinek fülese eladó?



tejesember
Százados
Százados
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 21:19
Status: Offline

Re: XP ORX

Hozzászólás Szerző: tejesember » 2020. július 13., hétfő 14:05

Üdv xp orx ismerő kollégával szeretnék beszélni privátban



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: XP ORX

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2020. július 13., hétfő 15:25

tejesember írta:
2020. július 13., hétfő 14:05
Üdv xp orx ismerő kollégával szeretnék beszélni privátban


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

tejesember
Százados
Százados
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 21:19
Status: Offline

Re: XP ORX

Hozzászólás Szerző: tejesember » 2020. július 13., hétfő 20:22

Szia neked írtam e mailt



tejesember
Százados
Százados
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 21:19
Status: Offline

Re: XP ORX

Hozzászólás Szerző: tejesember » 2020. július 14., kedd 18:35

tejesember írta:
2020. július 13., hétfő 14:05
Üdv xp orx ismerő kollégával szeretnék beszélni privátban
Nem sok válasz érkezett :!:



luckyotter
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2017. január 10., kedd 14:14
Status: Offline

Re: XP ORX

Hozzászólás Szerző: luckyotter » 2020. július 16., csütörtök 15:51

tejesember írta:
2020. július 14., kedd 18:35
tejesember írta:
2020. július 13., hétfő 14:05
Üdv xp orx ismerő kollégával szeretnék beszélni privátban
Nem sok válasz érkezett :!:
Írjál a Kanbagolynak!



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: XP ORX

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2020. július 16., csütörtök 19:38

luckyotter írta:
2020. július 16., csütörtök 15:51
tejesember írta:
2020. július 14., kedd 18:35
tejesember írta:
2020. július 13., hétfő 14:05
Üdv xp orx ismerő kollégával szeretnék beszélni privátban
Nem sok válasz érkezett :!:
Írjál a Kanbagolynak!
Már írt :)


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

luckyotter
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2017. január 10., kedd 14:14
Status: Offline

Re: XP ORX

Hozzászólás Szerző: luckyotter » 2020. július 18., szombat 16:09

kanbagoly írta:
2020. július 16., csütörtök 19:38
luckyotter írta:
2020. július 16., csütörtök 15:51
tejesember írta:
2020. július 14., kedd 18:35
tejesember írta:
2020. július 13., hétfő 14:05
Üdv xp orx ismerő kollégával szeretnék beszélni privátban
Nem sok válasz érkezett :!:
Írjál a Kanbagolynak!
Már írt :)
Üdv!
Amúgy jól szuperál az orx, vagy te is fölfele váltanál a deusra?



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: XP ORX

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2020. július 18., szombat 22:08

luckyotter írta:
2020. július 18., szombat 16:09
kanbagoly írta:
2020. július 16., csütörtök 19:38
luckyotter írta:
2020. július 16., csütörtök 15:51
tejesember írta:
2020. július 14., kedd 18:35
tejesember írta:
2020. július 13., hétfő 14:05
Üdv xp orx ismerő kollégával szeretnék beszélni privátban
Nem sok válasz érkezett :!:
Írjál a Kanbagolynak!
Már írt :)
Üdv!
Amúgy jól szuperál az orx, vagy te is fölfele váltanál a deusra?
Nekem bőven megfelel az ORX, megvagyok vele elégedve. Jobbnak találom a deust távval, de nem annyival hogy dupla árat fizessek érte. Mondjuk az is igaz, hogy én füles nélkül használom az ORX-et. Viszont a deus lite-nél úgy gondolom jobb az ORX. Mélységre is kurvajó, de ugyanakkor a 4 mm-es körbenyírt Ibrahim akcsét is megtalálja éles bevetésen ami ugye kisebb a legkisebb árpádházitól is. :) Túlhúzva pedig a (régi) magnum után is szedett szintén élesbe próbálva terepen.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

luckyotter
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2017. január 10., kedd 14:14
Status: Offline

Re: XP ORX

Hozzászólás Szerző: luckyotter » 2020. július 18., szombat 23:18

kanbagoly írta:
2020. július 18., szombat 22:08
luckyotter írta:
2020. július 18., szombat 16:09
kanbagoly írta:
2020. július 16., csütörtök 19:38
luckyotter írta:
2020. július 16., csütörtök 15:51
tejesember írta:
2020. július 14., kedd 18:35
tejesember írta:
2020. július 13., hétfő 14:05
Üdv xp orx ismerő kollégával szeretnék beszélni privátban
Nem sok válasz érkezett :!:
Írjál a Kanbagolynak!
Már írt :)
Üdv!
Amúgy jól szuperál az orx, vagy te is fölfele váltanál a deusra?
Nekem bőven megfelel az ORX, megvagyok vele elégedve. Jobbnak találom a deust távval, de nem annyival hogy dupla árat fizessek érte. Mondjuk az is igaz, hogy én füles nélkül használom az ORX-et. Viszont a deus lite-nél úgy gondolom jobb az ORX. Mélységre is kurvajó, de ugyanakkor a 4 mm-es körbenyírt Ibrahim akcsét is megtalálja éles bevetésen ami ugye kisebb a legkisebb árpádházitól is. :) Túlhúzva pedig a (régi) magnum után is szedett szintén élesbe próbálva terepen.
Akkor megnyugodtam. Köszi a gyors választ.



tejesember
Százados
Százados
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 21:19
Status: Offline

Re: XP ORX

Hozzászólás Szerző: tejesember » 2020. július 19., vasárnap 18:56

Szia! Rajtatok kívül senki sem szólt hozzá, nem hiszem hogy csak kanbagolynak van orx-e. Nem tudom a faces fórum is ennyire lapos?



Avatar
András76
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2017. június 14., szerda 10:57
Status: Offline

Re: XP ORX

Hozzászólás Szerző: András76 » 2020. július 20., hétfő 20:45

tejesember írta:
2020. július 19., vasárnap 18:56
Szia! Rajtatok kívül senki sem szólt hozzá, nem hiszem hogy csak kanbagolynak van orx-e. Nem tudom a faces fórum is ennyire lapos?
...most a betakarítás szezon van a mezőgazdaságban, s csak ezután jön a miénk ... %%-



luckyotter
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2017. január 10., kedd 14:14
Status: Offline

Re: XP ORX

Hozzászólás Szerző: luckyotter » 2020. július 21., kedd 7:22

Ismerősnek van 28-fejjel. Szereti. Frissen lazítózott földön nem valami jó. Vasút nagyon zavarja. GMaxxot használ még mellette erdőzni.



tejesember
Százados
Százados
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 21:19
Status: Offline

Re: XP ORX

Hozzászólás Szerző: tejesember » 2020. július 21., kedd 10:24

Ismerősnek van 28-fejjel. Szereti. Frissen lazítózott földön nem valami jó. Vasút nagyon zavarja. használ még mellette erdőzni.

Igazából arra lennék kíváncsi hogy előre lépés lenne a goldmaxx powerhez képest.



Joci68
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2019. április 29., hétfő 16:10
Status: Offline

Re: XP ORX

Hozzászólás Szerző: Joci68 » 2020. július 21., kedd 11:37

tejesember írta:
2020. július 21., kedd 10:24
Ismerősnek van 28-fejjel. Szereti. Frissen lazítózott földön nem valami jó. Vasút nagyon zavarja. használ még mellette erdőzni.

Igazából arra lennék kíváncsi hogy előre lépés lenne a goldmaxx powerhez képest.

Frissen lazított földet egyik sem szereti igazán, a légrésekkel nehezen boldogúlnak.
Vasútnál meg próbálj meg frekit váltani, nekem az segített.



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: XP ORX

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2020. július 21., kedd 13:58

Éremtöredékeket is szoktam vele szedni, de ez a legkisebb érme eddig - amit korábban említettem Ibrahim akcse - ami ezzel a géppel jött. Mint ahogy a képen is látszik akkora, mint az 5 forintoson az ötös hasa. Magnumos koromban egyszer a régészünk elejtett egy ugyanilyen akcsét. Láttuk hová esett le mégse találtuk meg újra se magnummal, se gold maxxal :)
ibrahim.jpg
ibrahim.jpg (37.93 KiB) Megtekintve 20601 alkalommal
Emez meg a legnagyobb orx-es érmém 45 mm széles lapkára vert teveszájú. Itt a történetben nincs semmi extra, nem volt mélyen se.
Csak ha már a legkisebbet feltettem legyen itt ez is. :)
Névtelen.jpg
Névtelen.jpg (63.24 KiB) Megtekintve 20601 alkalommal


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

luckyotter
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2017. január 10., kedd 14:14
Status: Offline

Re: XP ORX

Hozzászólás Szerző: luckyotter » 2020. július 21., kedd 14:07

Tarlóhántott vagy mélylazítózott földön az E-Trac + SEF párosítás jól használható. Akcséra is visít. Igazából az ilyen vékony apró ezüstre van kihegyezve. És jó nagy felületet néz át. Ez van, erről tudok nyilatkozni. Az biztos, hogy Rómázni nagyon jó az orx 28 fejjel. Lever bármit, mert a könnyű súlya és a gyorsasága verhetetlen.



Joci68
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2019. április 29., hétfő 16:10
Status: Offline

Re: XP ORX

Hozzászólás Szerző: Joci68 » 2020. július 21., kedd 17:39

luckyotter írta:
2020. július 21., kedd 14:07
Tarlóhántott vagy mélylazítózott földön az E-Trac + SEF párosítás jól használható. Akcséra is visít. Igazából az ilyen vékony apró ezüstre van kihegyezve. És jó nagy felületet néz át. Ez van, erről tudok nyilatkozni. Az biztos, hogy Rómázni nagyon jó az orx 28 fejjel. Lever bármit, mert a könnyű súlya és a gyorsasága verhetetlen.
Igen, tarlóhántásra magam is az equinox - ot vittem de hogy melyik... Ugyanazt a nyomot több géppel is át kellene vizsgálni egymás után.



Válasz küldése Előző témaKövetkező téma