Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

MAGNUM

Fémkereséshez való eszközök
tenen
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2018. október 8., hétfő 11:03
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: tenen » 2019. augusztus 3., szombat 21:00

Kezdek "örülni" akkor hogy nem èn vagyok a hülye, ha más is ezzel szív.
Mellèkeltem egy kèpet, a beállitasaimrol, amin használom, de amugy meg "használhatatlan" mèg igy is sokszor. Legaprobb vekony fűszál vagy egy kidőlt búzaszál van a fej közelèben már fals jelet dob egyből arra is. Ilyen hogy 40-42-es èrzèkenysèg, nem is álmodozom róla :-)

Kép



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2019. augusztus 3., szombat 22:48

tenen írta:
2019. augusztus 3., szombat 21:00
Kezdek "örülni" akkor hogy nem èn vagyok a hülye, ha más is ezzel szív.
Mellèkeltem egy kèpet, a beállitasaimrol, amin használom, de amugy meg "használhatatlan" mèg igy is sokszor. Legaprobb vekony fűszál vagy egy kidőlt búzaszál van a fej közelèben már fals jelet dob egyből arra is. Ilyen hogy 40-42-es èrzèkenysèg, nem is álmodozom róla :-)

Kép
régebbi verziónál tengeri1 újabbnál 6os frekin nem zavar a fű.a sok becsipogást a helytelen talajbeállytás is okozza.a 28as fej manuálisan 738 környékén volt stabil.ami a képen van az helytelen



tenen
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2018. október 8., hétfő 11:03
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: tenen » 2019. augusztus 4., vasárnap 6:20

A legnagyobb fej van nekem rajta. De nem èrtem 738 korul, hogy lehet a talaj ? Ez mindenhol más ès más. Vannak helyek ahol 700 korul mozog, vannak ahol 300 korul van a helyes talajbeallitas. Nem èrtem, hogyan tudja álltalánosítani ezt valaki....



newage
Százados
Százados
Hozzászólások: 140
Csatlakozott: 2016. március 8., kedd 14:48
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: newage » 2019. augusztus 4., vasárnap 10:50

tenen írta:
2019. augusztus 3., szombat 20:13
Sziasztok,

1 eve vagyok magnum tulaj, sokat hasznalom es nagyon jol lehet vele szedni, tenyleg ebben hiba nincs. Viszont egyetlen egy óriási bajom van vele, rengeteg a tèves be-becsipogás, es mindig megállni ès ujra rálengetni. A rengeteg nálam azt jelenti, hogy amikor rosszabb napja van a magnum lèpèsenkènt csipog, jobb napokon "csak" 1-2 mèterenkènt. Mîg èn atnezek 10 metert addig haverjaim más gèpekkel 30 mètert, es termszetesen lenyegesen tobbet is szednek.
Próbáltam mindenfele beallitast már,zajkiegyenlites,talajbeallitast,teglaszurest,erzèkenysèg max 38, de brutal sok a rengeteg fals jelem. Fuggelten terepviszonytol, homokos fold,fekete fold,szemetes hely,kevesbe szemetes....stbstb, mindenhol ugyan ez a tapasztalatom. Ja villanyvezetek kozelben sincs, se vasut, se villanpasztor.
Másnak is ez a tapasztalatat hogy embertelen sok a fals jel es baromi lassan lehet haladni ?

Ui: persze 20as erzekenysegen nincsen fals jel, de melyseg is nulla. "Irodai" korulmenyek kozott nincs fals jel, de terepen totál sîk búzaszál mentes szántón is rengeteg a fals jelem.
Másnak tapasztalat e tèren ?
szintén ez a probléma van/volt nálam is ...
jeleztem a gyártó felé még anno és azt mondta csináljak zajkiejtést, nézzem meg a kábelt..stb stb

kicsit javított a dolgon a kiejtés.. . de nem volt az igazi...
a hiba oka (nálam legalábbis) a talaj volt mert borzasztóan szemetes a hely (falu belterület) más gépek is falsoltak össze.vissza
más terepen is előfordul de lényegesebben kevesebb és az is inkább csak ha 41-42 fölé toltam az érzékenységet
most az új szoftverrel szintén fenn állt ez a probléma de 44-től felfele de e fölé nem is igazán kellene menni

egyszerűen meg kell tanulni a hangjelzéseket,, mert van különbség a fals és a jó között nagyon pici de van

illetve van egy olyan is hogy először jó jelet ad (többszöri lengetésre is ) majd beteszi vasba és onnantól rossz a jel-- ilyet tapasztalt valaki?



nyt
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2019. április 22., hétfő 12:00
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: nyt » 2019. augusztus 4., vasárnap 11:24

Nálam is rengeteg fals jel van. 1 éves gép 36-os nagy fej. Minden bekapcsoláskor zajkiejtés és talajkiegyenlítés elvégezve, követés közepes.
Nedves fűben szinte folyamatosan csipog, ha száraz akkor ritkábban, de zavaró. A tengeri mód sem segített.
Jó lenne erre is valami megoldás, mert úgy tűnik nem egyedi probléma.



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2019. augusztus 4., vasárnap 14:35

tenen írta:
2019. augusztus 4., vasárnap 6:20
A legnagyobb fej van nekem rajta. De nem èrtem 738 korul, hogy lehet a talaj ? Ez mindenhol más ès más. Vannak helyek ahol 700 korul mozog, vannak ahol 300 korul van a helyes talajbeallitas. Nem èrtem, hogyan tudja álltalánosítani ezt valaki....
ja a 36-os fejet nem ismerem az lehet más.a képen 28-asnak láttam.van hogy más értékeknél is azt jelzi a gép hogy ki van egyenlítve a talajhoz pl homokos talajnál is van alacsonyabb értéken de az nem az igazi.tapasztalatom szerint ez sokkal inkább annak a függvénye hogy a fejet milyen magasan lengetem és mennyire tudom a talajjal párhuzamosan tartani.jól megfigyelhető lassú automata talajkövetésnél amint változik az érték.jó támpontot ad ha lassú követ5ésre van állítva megjegyzed a leggyakoribb értéket és az körül keresed a manuális beállítást.ami a füvet illeti azt pedig ha másként nem egy közönséges nejlon zacskó fejre húzásával ki lehet szűrni.nem szép de hasznos.sajna magas frekin a statikus töltés kisül a vizes gazon és ez fals jeleket ad..



Menrot63
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Menrot63 » 2019. augusztus 4., vasárnap 21:31

Sziasztok.
Mobilt ha lehet kapcsoljátok ki, de a netet tuti.
Én 4.17es verziot használok és ritkán találkozom ezzel.
Spektrum 7, érzékenység 39, 4es gyorsitás.
Ha fals csippanás van, akkor magy vas van egy fejnyire kb. Lehet csak ki kell tapasztalnotok, nekem jól szed és.haladós is.
Persze akinek "érzéketlenebb" a gépe az gyorsabban halad meg a lengetés technika sem mindegy, de az más asztal.
Btutus írta:
2019. augusztus 3., szombat 20:38
Totál ezzel a problémával küzdök én is, ha valaki talált,, rá megoldást, spec. beállitást, ne tartsa magába! :-??



Avatar
Polaris
Százados
Százados
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2015. december 4., péntek 14:17
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Polaris » 2019. augusztus 6., kedd 14:27

Menrot63 írta:
2019. augusztus 4., vasárnap 21:31
Sziasztok.
Mobilt ha lehet kapcsoljátok ki, de a netet tuti.
Én 4.17es verziot használok és ritkán találkozom ezzel.
Spektrum 7, érzékenység 39, 4es gyorsitás.
Ha fals csippanás van, akkor magy vas van egy fejnyire kb. Lehet csak ki kell tapasztalnotok, nekem jól szed és.haladós is.
Persze akinek "érzéketlenebb" a gépe az gyorsabban halad meg a lengetés technika sem mindegy, de az más asztal.
Btutus írta:
2019. augusztus 3., szombat 20:38
Totál ezzel a problémával küzdök én is, ha valaki talált,, rá megoldást, spec. beállitást, ne tartsa magába! :-??
Nálam még a 3.60 van és én is ezt mondom. Azért is haladós, mert könnyű és sokkal kevesebb szemetet szedek mint a többiek. Nekem stabil is. Megesett az is, hogy a féloldalas fülesemmel mentem és percekig nem vettem észre, hogy megszakadt a zsinórja, csak gyanús lett hogy már mióta nincs jelem. De helyfüggő is és akkor kikapcsolva volt a vashang.



toni
Százados
Százados
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2016. január 18., hétfő 6:17
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: toni » 2019. augusztus 7., szerda 7:13

KingMidas írta:
2019. június 30., vasárnap 15:30
Brutusban is várható valami szoftveres fejlesztés (is) :?:
Üdv,
több mint 25 éve főleg mélykeresőket használok. De a Brutushoz,ha szeretnék is valami "okosat", nem tudok semmi ujjítást javasolni. Pedig kiváncsian várok valamire én is. Vagyunk itt többen mélykeresők, de ha az arany haltól nem kérünk semmit, nem is kapunk semmit.
Drót nélküli fül hallgatót,GPS-t lehet külön venni.Esetleg Datalogger ami nagyon hasznos kisebb terület bejátszására,mert jobb egyszer látni,mint 100x hallani.de nem a határt járni vele.Lehet vennék hozzá ha lenne szondát furatokba.



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2019. augusztus 7., szerda 9:44

toni írta:
2019. augusztus 7., szerda 7:13
KingMidas írta:
2019. június 30., vasárnap 15:30
Brutusban is várható valami szoftveres fejlesztés (is) :?:
Üdv,
több mint 25 éve főleg mélykeresőket használok. De a Brutushoz,ha szeretnék is valami "okosat", nem tudok semmi ujjítást javasolni. Pedig kiváncsian várok valamire én is. Vagyunk itt többen mélykeresők, de ha az arany haltól nem kérünk semmit, nem is kapunk semmit.
Drót nélküli fül hallgatót,GPS-t lehet külön venni.Esetleg Datalogger ami nagyon hasznos kisebb terület bejátszására,mert jobb egyszer látni,mint 100x hallani.de nem a határt járni vele.Lehet vennék hozzá ha lenne szondát furatokba.
Létezik már ilyen furatszonda? Vagy ez csak egy spontán ötlet?


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2019. augusztus 7., szerda 10:14

A cicergésre, fals jelekre: x éve mikor megvettem a magnumot engem is rettenetesen zavart, sőt elkeserített, de idővel megszoktam és kihallottam még így is a jó jeleket. Azóta számtalan frissítés történt ami stabilabbá és mégstabilabbá tette a gépet, de én egy jóideje kényelmi és egyéb okok miatt nagyon ritkán használom a magnumot de el nem adom(!), viszont mindig cicergősre húzom a gépeket amiket éppen használok, mikor már beugrik pár fals jel és a talajra is enyhén cicereg. El se tudnám képzelni, hogy tök csendben legyen a gép még akkor is ha nincs jel. Valószínűnek tartom, hogy azok akik "tisztára" állítják a gépet jól teszik, mert így másnak is hagynak bőven keresgélnivalót.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

tenen
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2018. október 8., hétfő 11:03
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: tenen » 2019. augusztus 20., kedd 21:59

A magnumomat jelenleg a legnagyobb DD kereső fejjel hasznalom, rómázok. Szeretnèk árpira ès közèpkorra is rámenni. Mi a vèlemènyetek ha lènyegesebben kisebb fejet tennèk rá ? Az az 1-2 cm mèlysègcsökkenès nem èrdekes, csak az aprót jobban szedje a felso pár centiről. Vèlemènyetek ? Illetve kisebb fejjel a fals csippanások száma is lecsökkenhet ?



newage
Százados
Százados
Hozzászólások: 140
Csatlakozott: 2016. március 8., kedd 14:48
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: newage » 2019. augusztus 22., csütörtök 13:35

tenen írta:
2019. augusztus 20., kedd 21:59
A magnumomat jelenleg a legnagyobb DD kereső fejjel hasznalom, rómázok. Szeretnèk árpira ès közèpkorra is rámenni. Mi a vèlemènyetek ha lènyegesebben kisebb fejet tennèk rá ? Az az 1-2 cm mèlysègcsökkenès nem èrdekes, csak az aprót jobban szedje a felso pár centiről. Vèlemènyetek ? Illetve kisebb fejjel a fals csippanások száma is lecsökkenhet ?
tedd vissza a "gyárit" sokkal jobb lesz



tenen
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2018. október 8., hétfő 11:03
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: tenen » 2019. augusztus 22., csütörtök 16:37

Ez volt a gyárim, a 41 centis :-))) de rendeltem ra egy kisebbet.



newage
Százados
Százados
Hozzászólások: 140
Csatlakozott: 2016. március 8., kedd 14:48
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: newage » 2019. augusztus 22., csütörtök 17:25

tenen írta:
2019. augusztus 22., csütörtök 16:37
Ez volt a gyárim, a 41 centis :-))) de rendeltem ra egy kisebbet.
ÉN a 36*28ra gondoltam



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: tibike » 2019. augusztus 22., csütörtök 17:26

tenen írta:
2019. augusztus 22., csütörtök 16:37
Ez volt a gyárim, a 41 centis :-))) de rendeltem ra egy kisebbet.
Elárulnád hogy mellyiket? Engem nagyon érdekelne a 19x12 - a legkisseb, hogy muzsikál egy szemetes helyen.... na meg hogy lássa az apró aranyat...kár hogy nincs több videó a Youtube-on kükömbözó fejjel.... :D



tenen
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2018. október 8., hétfő 11:03
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: tenen » 2019. augusztus 22., csütörtök 21:12

28*22-est rendeltem. Biztos, hogy èg ès föld lesz apróra. Hamarosan kiderül ès megîrom itt.



newage
Százados
Százados
Hozzászólások: 140
Csatlakozott: 2016. március 8., kedd 14:48
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: newage » 2019. augusztus 23., péntek 5:53

tenen írta:
2019. augusztus 22., csütörtök 21:12
28*22-est rendeltem. Biztos, hogy èg ès föld lesz apróra. Hamarosan kiderül ès megîrom itt.
ja bocs én is a 28x22 gondoltam .. sokkal jobb lesz nekem is az van és verhetetlen KK-n a legapróbb "szart" is kiszedeti veled ha úgy van beállítva :D



Sky
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2015. november 24., kedd 23:18
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Sky » 2019. augusztus 23., péntek 19:11

newage írta:
2019. augusztus 23., péntek 5:53
tenen írta:
2019. augusztus 22., csütörtök 21:12
28*22-est rendeltem. Biztos, hogy èg ès föld lesz apróra. Hamarosan kiderül ès megîrom itt.
ja bocs én is a 28x22 gondoltam .. sokkal jobb lesz nekem is az van és verhetetlen KK-n a legapróbb "szart" is kiszedeti veled ha úgy van beállítva :D
Azzal jól jársz. A 28*22-t húzom a legtöbbet én is. A19*12 nagyon kicsi. De hasznos mert ahol nagyon sűrű a hely, ott még visszamegyek és szokott még jönni. És vízi keresésre is jobb.



Avatar
Arch Stanton
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2017. október 15., vasárnap 14:11
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Arch Stanton » 2019. augusztus 24., szombat 19:44

Sky írta:
2019. augusztus 23., péntek 19:11
newage írta:
2019. augusztus 23., péntek 5:53
tenen írta:
2019. augusztus 22., csütörtök 21:12
28*22-est rendeltem. Biztos, hogy èg ès föld lesz apróra. Hamarosan kiderül ès megîrom itt.
ja bocs én is a 28x22 gondoltam .. sokkal jobb lesz nekem is az van és verhetetlen KK-n a legapróbb "szart" is kiszedeti veled ha úgy van beállítva :D
Azzal jól jársz. A 28*22-t húzom a legtöbbet én is. A19*12 nagyon kicsi. De hasznos mert ahol nagyon sűrű a hely, ott még visszamegyek és szokott még jönni. És vízi keresésre is jobb.
Az új szoftverrel még jobb. Két hete fenn van nekem 4.17. szoftver. A legapróbbak kevésbé kiszedésére lehet állítani a számot oldalt. Hogy ne
szedje annyira mert azért zavaró is tud lenni.



Avatar
Kinizsi
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2019. augusztus 3., szombat 16:33
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Kinizsi » 2019. szeptember 6., péntek 10:56

Roncsozásra/hadizásra melyik beállítás a legjobb szerintetek? Előre is köszi.



Avatar
Polaris
Százados
Százados
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2015. december 4., péntek 14:17
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Polaris » 2019. szeptember 8., vasárnap 12:20

Kinizsi írta:
2019. szeptember 6., péntek 10:56
Roncsozásra/hadizásra melyik beállítás a legjobb szerintetek? Előre is köszi.
Melyik szoftveres a géped?
Nekem most már a 4.17 van és már más a legjobb :)
A 3. szoftvereknél a tűpontos nonnmotion volt a legjobb árkozni. Ahol kiírja, hogy FE. Most már kétesélyes a dolog, mert enélkül is nagyon jó mélységet hoz. A mély 3 az alap beállításokból sezrintem tud már annyit.
Sokat nőtt a mélység a gyorsított dolog miatt és úgy egyben az egész gép sokkal jobb lett. Szinte mintha egy új gép volna, ilyen erős frissítéssel már egy Magnum II vagy hasonló lehetne.
A bal oldali számmal jelölt spektrumos dolog nekem nem volt egészen érthető és hogy miben különbözik a balra fenti vonásoktól. Mert a vonásban a hosszú a mélyre látó, vagyis alacsony frekvencia, nem? A rövid a magas? Erre a spektrumot ami frekvencia külön is lehet állítani. Erre várnék egy magyarázatot Feritől vagy aki érti.
Az biztos, hogy 4-5 vonás és levett spektrum frekvencia szám nem szedet sörétet és jobb mélyre a tapasztalataim szerint.



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2019. szeptember 11., szerda 10:43

Polaris írta:
2019. szeptember 8., vasárnap 12:20
Kinizsi írta:
2019. szeptember 6., péntek 10:56
Roncsozásra/hadizásra melyik beállítás a legjobb szerintetek? Előre is köszi.
Melyik szoftveres a géped?
Nekem most már a 4.17 van és már más a legjobb :)
A 3. szoftvereknél a tűpontos nonnmotion volt a legjobb árkozni. Ahol kiírja, hogy FE. Most már kétesélyes a dolog, mert enélkül is nagyon jó mélységet hoz. A mély 3 az alap beállításokból sezrintem tud már annyit.
Sokat nőtt a mélység a gyorsított dolog miatt és úgy egyben az egész gép sokkal jobb lett. Szinte mintha egy új gép volna, ilyen erős frissítéssel már egy Magnum II vagy hasonló lehetne.
A bal oldali számmal jelölt spektrumos dolog nekem nem volt egészen érthető és hogy miben különbözik a balra fenti vonásoktól. Mert a vonásban a hosszú a mélyre látó, vagyis alacsony frekvencia, nem? A rövid a magas? Erre a spektrumot ami frekvencia külön is lehet állítani. Erre várnék egy magyarázatot Feritől vagy aki érti.
Az biztos, hogy 4-5 vonás és levett spektrum frekvencia szám nem szedet sörétet és jobb mélyre a tapasztalataim szerint.
Eléggé jók a visszajelzések ezzel kapcsolatban, bár a spektrumbeállítást csak kísérleti jelleggel tettem bele.
A frekvenciaspektrum és a vonalak mást jelképeznek, bár mindkettő összefüggésben van a mélységgel. Illetve még a zajkiejtést is bele szokták keverni.

Frekvencia: A MAGNUM multifrekvenciás, tehát sok frekvenciát használ egyszerre. Ezek egymás felharmonikusai, többszörösei, és egy frekvenciaspektrumot alkotnak.
A zajkiejtés csak nagyon kis mértékben módosítja ezt a spektrumot, nincs jelentősége mélység szempontjából. Egyszerűen csak nagyon kicsit arrébb állítja 20 fokozatban, megkeresve egy kevésbé zavart spektrumot.
A spektrumbeállítás 1-8-ig megy. Ha úgy képzeljük el, mintha fény volna, akkor kb. a Nap sárgásfehér fényének felel meg a 8-as. Tehát sok benne az alacsony, közepes és magas spektrumnak megfelelő frekvencia, de a nagyon magasakból azért kevesebb van. A 7-esnél a nagyon magas spektrum már kissé le van véve, kb. egy halogén izzónak felelne meg ha fény volna (általában ez a legjobb), a következő egy normál izzó, gyertyafény, stb. Az 1-es a vörös fénynek felel aminek a fényében a kék vagy zöld színű tárgyak feketének látszanak. Ennek megfelelően a nagy frekvencián érzékelhető tárgyakat a MAGNUM se nagyon látja 1-esen, de a nagyobb vezetőképességűeket még igen. Tulajdonképpen ezért van benne a ilyen állítási lehetőség, hogy a nagyon kicsiket ne jelezze, illetve a tengeri üzemmód miatt, ami helyett most a 6-5-4-es spektrum van, az 1-2-3 tengeri helyett.
A mélységgel annyi összefüggése van, hogy a nagy vezetőképességű tárgyak általában nagyobb méretűek is, ezért mélyebben érzékelhetőek, ami azt a látszatot kelti, mintha a kisebb frekvenciák mélyebbre hatolnának a talajban, mivel ezek a tárgyak kisebb frekvenciákon érzékelhetőek jobban.

Vonalak: Ez a műszer gyorsaságát állítja, ami viszont közvetlen összefüggésben van a mélységgel. Tehát az 1-es vonal a nagyon gyors, hirtelen változásokra reagál jól, az 5-ös a lassúakra. Minél mélyebben van egy tárgy annál hosszabb ideig tartó és annál gyengébb a válaszjele. Ezért az 5-ös vonalnál a műszer hosszú ideig gyűjti az adatokat, az 1-esnél csak nagyon rövid ideig. Tehát az 1-es nem lát mélyre, de az egymás mellett lévő dolgokat ezért jól megkülönbözteti, az 5-ös fordítva.
Ez olyan, mintha 5 különböző sebességű fémkereső volna egyszerre és az automata váltó mindig a legkedvezőbbet választja ki abból, ami be van kapcsolva.

Tehát ha nagyon le van véve a spektrum, akkor kevésbé érzékeli a kisebb dolgokat, a nagyobbakat viszont továbbra is jól, és ha a vonalak közül a 4-es, 5-ös be van kapcsolva, akkor mélyre lát, tehát így jobb hadizni. Esetleg a rövidebb, 1-es és 2-es vonalakat is ki lehet kapcsolni. Fordítva, ha csak az első három vonal van bekapcsolva, és magasabb spektrumú akkor a műszer gyors és érmézésre alkalmasabb inkább. 4 vonal már mélyebb érmézésre való.


www.metaldetector.hu

unikornis
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2017. július 30., vasárnap 18:30
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: unikornis » 2019. szeptember 11., szerda 21:21

Kipróbálnék egy ilyen új magnumot, ha van valakinek eladó. Lehetőleg garanciális, normális állapotú legyen, az új karbon nyéllel, meg valamelyik új ovál fejjel, mert régi már volt anno, az nem nagyon jött be, kíváncsi vagyok erre az újra. Ajánlatokat pü.-ben kérnék. Köszönettel előre is -



tenen
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2018. október 8., hétfő 11:03
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: tenen » 2019. szeptember 12., csütörtök 7:03

Ferire rácsörögsz, 260ba fáj egy kipróbálás :-)

Ui: nem nagyon van eladó magnum. Csak a technikai analfabèták adják el :-)))



unikornis
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2017. július 30., vasárnap 18:30
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: unikornis » 2019. szeptember 12., csütörtök 8:26

tenen írta:
2019. szeptember 12., csütörtök 7:03
Ferire rácsörögsz, 260ba fáj egy kipróbálás :-)

Ui: nem nagyon van eladó magnum. Csak a technikai analfabèták adják el :-)))
Ez most nagyon kellett, ez egy igazi intelligens, építő jellegű hozzászólás, de azért itt is mindig sikerül ilyet valakinek. Azokat kérdeztem, akiknek van eladó. Tudod van, aki nem teheti meg az olyan emotionos okoskodást mint amit te ideraktál, mert pl. anyagilag meg van szorulva, komoly családi problémája akadt stb. és arra kényszerül, hogy eladja. Hja, és ha nem lesz eladó, akkor lehet, hogy újat veszek, talán jut arra is, ha egy új deus szettre jutott 3 fejjel anno. Köszönettel a technikai analfabéták nevében!



Avatar
Kinizsi
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2019. augusztus 3., szombat 16:33
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Kinizsi » 2019. szeptember 12., csütörtök 9:37

Feri írta:
2019. szeptember 11., szerda 10:43
Polaris írta:
2019. szeptember 8., vasárnap 12:20
Kinizsi írta:
2019. szeptember 6., péntek 10:56
Roncsozásra/hadizásra melyik beállítás a legjobb szerintetek? Előre is köszi.
Melyik szoftveres a géped?
Nekem most már a 4.17 van és már más a legjobb :)
A 3. szoftvereknél a tűpontos nonnmotion volt a legjobb árkozni. Ahol kiírja, hogy FE. Most már kétesélyes a dolog, mert enélkül is nagyon jó mélységet hoz. A mély 3 az alap beállításokból sezrintem tud már annyit.
Sokat nőtt a mélység a gyorsított dolog miatt és úgy egyben az egész gép sokkal jobb lett. Szinte mintha egy új gép volna, ilyen erős frissítéssel már egy Magnum II vagy hasonló lehetne.
A bal oldali számmal jelölt spektrumos dolog nekem nem volt egészen érthető és hogy miben különbözik a balra fenti vonásoktól. Mert a vonásban a hosszú a mélyre látó, vagyis alacsony frekvencia, nem? A rövid a magas? Erre a spektrumot ami frekvencia külön is lehet állítani. Erre várnék egy magyarázatot Feritől vagy aki érti.
Az biztos, hogy 4-5 vonás és levett spektrum frekvencia szám nem szedet sörétet és jobb mélyre a tapasztalataim szerint.
Eléggé jók a visszajelzések ezzel kapcsolatban, bár a spektrumbeállítást csak kísérleti jelleggel tettem bele.
A frekvenciaspektrum és a vonalak mást jelképeznek, bár mindkettő összefüggésben van a mélységgel. Illetve még a zajkiejtést is bele szokták keverni.

Frekvencia: A MAGNUM multifrekvenciás, tehát sok frekvenciát használ egyszerre. Ezek egymás felharmonikusai, többszörösei, és egy frekvenciaspektrumot alkotnak.
A zajkiejtés csak nagyon kis mértékben módosítja ezt a spektrumot, nincs jelentősége mélység szempontjából. Egyszerűen csak nagyon kicsit arrébb állítja 20 fokozatban, megkeresve egy kevésbé zavart spektrumot.
A spektrumbeállítás 1-8-ig megy. Ha úgy képzeljük el, mintha fény volna, akkor kb. a Nap sárgásfehér fényének felel meg a 8-as. Tehát sok benne az alacsony, közepes és magas spektrumnak megfelelő frekvencia, de a nagyon magasakból azért kevesebb van. A 7-esnél a nagyon magas spektrum már kissé le van véve, kb. egy halogén izzónak felelne meg ha fény volna (általában ez a legjobb), a következő egy normál izzó, gyertyafény, stb. Az 1-es a vörös fénynek felel aminek a fényében a kék vagy zöld színű tárgyak feketének látszanak. Ennek megfelelően a nagy frekvencián érzékelhető tárgyakat a MAGNUM se nagyon látja 1-esen, de a nagyobb vezetőképességűeket még igen. Tulajdonképpen ezért van benne a ilyen állítási lehetőség, hogy a nagyon kicsiket ne jelezze, illetve a tengeri üzemmód miatt, ami helyett most a 6-5-4-es spektrum van, az 1-2-3 tengeri helyett.
A mélységgel annyi összefüggése van, hogy a nagy vezetőképességű tárgyak általában nagyobb méretűek is, ezért mélyebben érzékelhetőek, ami azt a látszatot kelti, mintha a kisebb frekvenciák mélyebbre hatolnának a talajban, mivel ezek a tárgyak kisebb frekvenciákon érzékelhetőek jobban.

Vonalak: Ez a műszer gyorsaságát állítja, ami viszont közvetlen összefüggésben van a mélységgel. Tehát az 1-es vonal a nagyon gyors, hirtelen változásokra reagál jól, az 5-ös a lassúakra. Minél mélyebben van egy tárgy annál hosszabb ideig tartó és annál gyengébb a válaszjele. Ezért az 5-ös vonalnál a műszer hosszú ideig gyűjti az adatokat, az 1-esnél csak nagyon rövid ideig. Tehát az 1-es nem lát mélyre, de az egymás mellett lévő dolgokat ezért jól megkülönbözteti, az 5-ös fordítva.
Ez olyan, mintha 5 különböző sebességű fémkereső volna egyszerre és az automata váltó mindig a legkedvezőbbet választja ki abból, ami be van kapcsolva.

Tehát ha nagyon le van véve a spektrum, akkor kevésbé érzékeli a kisebb dolgokat, a nagyobbakat viszont továbbra is jól, és ha a vonalak közül a 4-es, 5-ös be van kapcsolva, akkor mélyre lát, tehát így jobb hadizni. Esetleg a rövidebb, 1-es és 2-es vonalakat is ki lehet kapcsolni. Fordítva, ha csak az első három vonal van bekapcsolva, és magasabb spektrumú akkor a műszer gyors és érmézésre alkalmasabb inkább. 4 vonal már mélyebb érmézésre való.
Köszi!
4.17 van az enyémen is. Köszönöm a segítséget! Még ismerkedek vele. :) Mondták, hogy ez nem lát olyan mélyre, de lát. A non motion is tetszik és a menüből kiválasztható Mély beállításokat is tudom már használni.



toni
Százados
Százados
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2016. január 18., hétfő 6:17
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: toni » 2019. szeptember 12., csütörtök 10:29

tenen írta:
2019. szeptember 12., csütörtök 7:03
Ferire rácsörögsz, 260ba fáj egy kipróbálás :-)

Ui: nem nagyon van eladó magnum. Csak a technikai analfabèták adják el :-)))
Hát ez a technikai génius jól túl lötte .... Sok mindent olvastam az évek során,nyugodt ember vagyok,de ez felháborító! Mért ne adná el valaki a Magnumot,ha nem jött be.



unikornis
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2017. július 30., vasárnap 18:30
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: unikornis » 2019. szeptember 12., csütörtök 10:38

toni írta:
2019. szeptember 12., csütörtök 10:29
tenen írta:
2019. szeptember 12., csütörtök 7:03
Ferire rácsörögsz, 260ba fáj egy kipróbálás :-)

Ui: nem nagyon van eladó magnum. Csak a technikai analfabèták adják el :-)))
Hát ez a technikai génius jól túl lötte .... Sok mindent olvastam az évek során,de ez felháborító! Mért ne adná el valaki a Magnumot,ha nem jött be.
Ezek az apró dolgok mutatják meg, hogy merre tart a világ. Sokan már észre sem veszik, vagy fel sem fogják, vagy nem is érdekli őket, ha megbántanak másokat - láttam, hogy a múltkor neked is beszólogattak a mélykereső topikban, ráadásul ott is teljesen fölöslegesen - én meg, még mindig vennék magnumot, ha van eladó valakinek.



tenen
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2018. október 8., hétfő 11:03
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: tenen » 2019. szeptember 12., csütörtök 17:23

A nem nagyon van elado magnum, azt jelenti hogy nagyon nagyon ritkán adják el mert nagyon jó a gèp. De megis valaki ha eladja neki lehet problèmát okoz 3-4 gomb megnyomása (beállitása). Aki meg megharagudott ezen, amikor ott s smile a vègèn, az az Ő dolga. Akinek nem inge nem vette magára. :-D



unikornis
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2017. július 30., vasárnap 18:30
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: unikornis » 2019. szeptember 12., csütörtök 18:26

tenen írta:
2019. szeptember 12., csütörtök 17:23
A nem nagyon van elado magnum, azt jelenti hogy nagyon nagyon ritkán adják el mert nagyon jó a gèp. De megis valaki ha eladja neki lehet problèmát okoz 3-4 gomb megnyomása (beállitása). Aki meg megharagudott ezen, amikor ott s smile a vègèn, az az Ő dolga. Akinek nem inge nem vette magára. :-D
Tudod az élet olyan mint egy fasz: - néha ok nélkül kemény, ahogyan te is. Majd plussz 20-30 év alakít rajtad, ahogy rajtunk is faragott, és formált egy kicsit. Persze csak akkor, ha megéred. Addig is sok sorvégi szmájlit, és jó egészséget!



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: tibike » 2019. szeptember 13., péntek 19:01

Szia Feri - a Magnummal kapcsolatba volna egy pár kérdésem: jól be van biztosítva a software a Magnumba - nem lehett hogy az Equinox egy Magnum koppintása? Valaki vett egy Magnumot, levitte Austráliába és a Minelab leolvasta és lemásolta... :D Regisztrálva is van a Magnum softwere? Nehogy egy pár év elteltével betiltják a gyártást.... Ha ne adj Isten elhunynál - van aki tovább fejleszti a Magnumot? :D Bocs a hülye kérdésekért, de tényleg érdekelne.....



Nowy
Százados
Százados
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2015. július 19., vasárnap 22:02
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Nowy » 2019. szeptember 13., péntek 20:25

Nem hülye kérdés,engem is érdekelne ez.
Pl le van védetve vagy le lehet egy ilyen szerkezetet? Ha nincs és esetleg egy olyan vesz belőle
levédeti és nyomja sorozatba téged feri meg jól beperel,hogy koppintod. Na lehet ez is baromság,de érdekelne. :)
tibike írta:
2019. szeptember 13., péntek 19:01
Szia Feri - a Magnummal kapcsolatba volna egy pár kérdésem: jól be van biztosítva a software a Magnumba - nem lehett hogy az Equinox egy Magnum koppintása? Valaki vett egy Magnumot, levitte Austráliába és a Minelab leolvasta és lemásolta... :D Regisztrálva is van a Magnum softwere? Nehogy egy pár év elteltével betiltják a gyártást.... Ha ne adj Isten elhunynál - van aki tovább fejleszti a Magnumot? :D Bocs a hülye kérdésekért, de tényleg érdekelne.....



Timber
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2016. január 8., péntek 11:26
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Timber » 2019. szeptember 14., szombat 9:59

Cobra, Magnum, Brutus. :) Én is ezekkel vagyok. ;-)
ba0808femkeresok2-900x600.jpg
ba0808femkeresok2-900x600.jpg (195.28 KiB) Megtekintve 14300 alkalommal
https://www.veol.hu/kultura/helyi-kultu ... 1qDKQSXxzQ



Avatar
Kinizsi
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2019. augusztus 3., szombat 16:33
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Kinizsi » 2019. szeptember 14., szombat 11:32

tenen írta:
2019. szeptember 12., csütörtök 17:23
A nem nagyon van elado magnum, azt jelenti hogy nagyon nagyon ritkán adják el mert nagyon jó a gèp. De megis valaki ha eladja neki lehet problèmát okoz 3-4 gomb megnyomása (beállitása). Aki meg megharagudott ezen, amikor ott s smile a vègèn, az az Ő dolga. Akinek nem inge nem vette magára. :-D
Igaz. Egy barátomnak olyan van ami pók fejes és kétszer nehezebb és nagyon régi, leharcolt. De ő se akarja eladni. Szerintem most ez a legjobb, de nem vagyok nagy szakértő, azt is megértem ha valakinek nem jön be. Pontosan azért is mert sok beállítás van és meg kell tanulni. Anyukám se akarja megtanulni az okostelefont pedig az jobb.



Avatar
KingMidas
Százados
Százados
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2015. szeptember 17., csütörtök 9:06
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: KingMidas » 2019. szeptember 16., hétfő 11:03

Kinizsi írta:
2019. szeptember 14., szombat 11:32
tenen írta:
2019. szeptember 12., csütörtök 17:23
A nem nagyon van elado magnum, azt jelenti hogy nagyon nagyon ritkán adják el mert nagyon jó a gèp. De megis valaki ha eladja neki lehet problèmát okoz 3-4 gomb megnyomása (beállitása). Aki meg megharagudott ezen, amikor ott s smile a vègèn, az az Ő dolga. Akinek nem inge nem vette magára. :-D
Igaz. Egy barátomnak olyan van ami pók fejes és kétszer nehezebb és nagyon régi, leharcolt. De ő se akarja eladni. Szerintem most ez a legjobb, de nem vagyok nagy szakértő, azt is megértem ha valakinek nem jön be. Pontosan azért is mert sok beállítás van és meg kell tanulni. Anyukám se akarja megtanulni az okostelefont pedig az jobb.
Az is jó, nekem is volt a pókos Magnum alu szárral amit eladtam, de baráti körben maradt. Mert az újabb sokkal könnyebb és nagyon jól van kiegyensúlyozva. A régi gépem egyébként most is használatban van, mostanában volt frissítésen. Én se csodálom ha nem nagyon akad eladó.


There was a king with magic hands
There was a crown and a touch of GOLD.... :royalty-crown:

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2019. szeptember 16., hétfő 20:03

Nowy írta:
2019. szeptember 13., péntek 20:25
Nem hülye kérdés,engem is érdekelne ez.
Pl le van védetve vagy le lehet egy ilyen szerkezetet? Ha nincs és esetleg egy olyan vesz belőle
levédeti és nyomja sorozatba téged feri meg jól beperel,hogy koppintod. Na lehet ez is baromság,de érdekelne. :)
tibike írta:
2019. szeptember 13., péntek 19:01
Szia Feri - a Magnummal kapcsolatba volna egy pár kérdésem: jól be van biztosítva a software a Magnumba - nem lehett hogy az Equinox egy Magnum koppintása? Valaki vett egy Magnumot, levitte Austráliába és a Minelab leolvasta és lemásolta... :D Regisztrálva is van a Magnum softwere? Nehogy egy pár év elteltével betiltják a gyártást.... Ha ne adj Isten elhunynál - van aki tovább fejleszti a Magnumot? :D Bocs a hülye kérdésekért, de tényleg érdekelne.....
Az a helyzet, hogy a Minelabnak megvan a saját szélessávú rendszere, az FBS. Tehát aligha koppintották a MAGNUM-ot, ráadásul mindenki azt mondja, hogy a MAGNUM sokkal jobb mint az Equinox. De őket nem ez érdekli, egy nagy cégnél más a mentalitás.
Nem védettem le se a saját rendszeremet, az NSR-t, se a MAGNUM szoftverét. Nem mondhatnám különösebben titkosnak se. Sőt, a működését meg is írtam a 2015-ös Rádiótechnika Évkönyvében. Persze, a konkrét részletek nem nyilvánosak.
Ha valaki szintén csinál ilyet, hát sok sikert hozzá. De ugyanez koppintás nélkül is eszébe juthat másoknak is. Persze nagy pofátlanság volna levédetni és engem beperelni, de nem hiszem, hogy előfordul. Egyébként sok olyan újdonság van benne, ami egyenként is megérdemelhet egy-egy szabadalmat.
De ha még ha fel is merülnének ilyen akadályok, még mindig csinálhatok másikat. Ez nem úgy van, hogy egyetlen jó ötletem van és ahhoz kell ragaszkodnom, hanem a sokból ez az egyik.
Mivel írásban 3 év garanciát vállalok a gépekre, kénytelen vagyok legalább 3 évig életben maradni minden műszer után, de mivel nem hagyom abba, mindig újrakezdődik a 3 év: ez az örök élet titka ;-) Ha mégse élnék örökké, nem tudok most még senkit, aki folytatná.
Betiltani nem lehet - ilyesmitől én nem zavartatnám magam akkor se, nem lehet megakadályozni, hogy én ezzel foglalkozzak.

A MAGNUM különleges és más, mint a nagy szériában gyártott gépek. Pl. azért is különleges, mert kézi munkával készül, ennek megfelelően lényegesen nagyobb munka- és költségráfordítással jár a gyártása, mint egy széria készüléké. Viszont nem gépek és "biorobotok" készítik, és tud is egy-két különlegeset. És ez magyar fejlesztés és magyar gyártmány is. Úgy emlékszem, esett már itt arról szó, hogy nem sok valóban magyar műszaki termék van, mivel módszeresen leépítették a magyar ipart, a magyarokat pedig multik összeszerelő-üzemeiben használják "humán erőforrásként", vagyis rabszolgaként. Amíg nem találnak még olcsóbbat a Távol-Keleten.
Régebben volt sok minden, pl. a közelben volt a Csepel autógyár - most már "Magyar" Suzuki Rt. gyártja a "mi autónkat". Régebben sok magyar gyártmányú alkatrészt, köztük IC-ket is használtam, stb - hol vannak ezek már?

Általában mindezt nagyra értékelik és segítenek, és akadnak olyanok is, akik épp ellenkezőleg: nekik csak a külföldi lehet jó, a "gagyi magyart" lehúzni igyekeznek és szerintük én koppintottam, még azt is tudni vélik, honnan :lol:
Tény, hogy sok olyan is van a MAGNUM-ban, ami más műszerekben is, többek között azért, mert kérik, hogy legyen. Pl. most valaki azért "nyúz", hogy az E-Trac "smooth" hangja is legyen benne, de már van benne egy "Explorer" és egy "AT Gold" "rossz tárgy" hang is ugyanezért, vagy a "jó hang" is beállítható Minelab jellegűre.
Ez is egy különlegesség: bele lehet szólni a fejlesztésbe.


www.metaldetector.hu

unikornis
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2017. július 30., vasárnap 18:30
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: unikornis » 2019. szeptember 17., kedd 8:24

Vennék 28x22 vagy 19x12 magnum keresőfejet, ha lenne valakinek ilyen DD feje elfekvőben eladó, de a régi MS 25 cm-es kerek magnum fejet se vetném meg, ha megválna tőle valaki (egyébként ez a régi kerek fej jól szuperál még az új magnumokkal?). Az ajánlatokat pü.-ben várnám, köszönettel előre is -



Avatar
KingMidas
Százados
Százados
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2015. szeptember 17., csütörtök 9:06
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: KingMidas » 2019. szeptember 17., kedd 18:40

unikornis írta:
2019. szeptember 17., kedd 8:24
Vennék 28x22 vagy 19x12 magnum keresőfejet, ha lenne valakinek ilyen DD feje elfekvőben eladó, de a régi MS 25 cm-es kerek magnum fejet se vetném meg, ha megválna tőle valaki (egyébként ez a régi kerek fej jól szuperál még az új magnumokkal?). Az ajánlatokat pü.-ben várnám, köszönettel előre is -
A régi kerek is jó, csak nehéz. Tudtommal szuperál az újakkal, és a barátomén a legújabb szoftver fut ezzel a fejjel.


There was a king with magic hands
There was a crown and a touch of GOLD.... :royalty-crown:

Doktorötker
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2019. augusztus 16., péntek 1:59
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Doktorötker » 2019. szeptember 20., péntek 23:54

Mai keresésem eredménye!:)eddig szenvedtem a falsh csippantásokkal,de ma nagyon pöpec volt!4es vonalon 39es érzékenységgel mentem a szántó lapossal!talajt és zavarkiejtést csináltam!Pöpec:)a gyórsítás mire is jó, hogyan tudom beállítani??:Dvalaki esetleg lefordítaná egyszerűen:Dköszönöm!



Válasz küldése Előző témaKövetkező téma