Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Melyik a jobb kereső?

Fémkereséshez való eszközök
zoli87
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2015. július 14., kedd 19:47
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: zoli87 » 2019. október 29., kedd 22:05

allando írta:
2019. október 29., kedd 19:11
Elso gepnek magnum?
Nem is tudom...
Olyan mindha bottal piszkalnad a foldet.
Nem ismered nem tudod beallitani...
Ne ezzel kezdj.

Szerintem....
Gàbor72 írta:
2019. október 29., kedd 19:06
Üdv mindenkinek!Új vagyok e forumon és most keztem ezt a szèp hobbit.Az egyik barátom navigàlt e forumba és hivta fel a figyelmemet a Magyar gyártàsù gèpekre.At pro ba gindolkodtam az euro ace utàn.De a Magnum most komolyan elkormànyozott.Ami ellene szòl a sok beállìtás nekem.De mèg morfondìrozok! ;) Szép estèt !
Vágj bele.Nem bonyolult.



Menrot63
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Menrot63 » 2019. október 30., szerda 8:00

Szerintem se annyira bonyolult, youtuben nézz pör videót, Feri tett fel kb kezdőknek valót és.mástól is van fenn. Olvasd el a használatit... ismerkedj a géppel, alap progit használja, azon próbálj módositani majd. 20 lengetös óra után már rájössz szerintem mit hogyan...



unikornis
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2017. július 30., vasárnap 18:30
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: unikornis » 2019. október 30., szerda 9:43

allando írta:
2019. október 29., kedd 19:11
Elso gepnek magnum?
Nem is tudom...
Olyan mindha bottal piszkalnad a foldet.
Nem ismered nem tudod beallitani...
Ne ezzel kezdj.

Szerintem....
Gàbor72 írta:
2019. október 29., kedd 19:06
Üdv mindenkinek!Új vagyok e forumon és most keztem ezt a szèp hobbit.Az egyik barátom navigàlt e forumba és hivta fel a figyelmemet a Magyar gyártàsù gèpekre.At pro ba gindolkodtam az euro ace utàn.De a Magnum most komolyan elkormànyozott.Ami ellene szòl a sok beállìtás nekem.De mèg morfondìrozok! ;) Szép estèt !
Szerintem se jó első gépnek, mert bár tényleg nagyon jó műszer, de még egy úgymond profinak is elég idegesítő, és pepecs ez a magnum masina, legfőképpen a fals jelek miatt, de egy 0 órás, teljesen laikusnak, szerintem ez inkább kínlódás lesz, nem szórakozás. Első gépnek mindenképpen egy egyszerűbb, a jeleket jobban kihallható, kevesebb fals jellel, és kevesebb információval dolgozó gépet ajánlanék, meg legfőképpen olcsóbbat. A minelab xterra sorozat pl. kezdőnek szerintem tökéletes, de mindenképpen egy 18.75 KHZ fejjel, az mindenre jó, rendesen lehet találni is vele, egyszerű és meglehetősen ergonómikus, könnyű és kényelmes is, ráadásul 4 AA elem és go. A ruszkik nem hiába használják még a mai napig sem az xterra-kat minden körülmények között. A garetteket nem ismerem, de ezekkel valahogy mindig ellenérzéseim voltak, bár az at pro vízállósága, egyszerűsége magáért beszél, de azt hallottam, hogy mélység dolgában szerény a tudása.



zoli87
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2015. július 14., kedd 19:47
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: zoli87 » 2019. október 30., szerda 10:08

unikornis írta:
2019. október 30., szerda 9:43
allando írta:
2019. október 29., kedd 19:11
Elso gepnek magnum?
Nem is tudom...
Olyan mindha bottal piszkalnad a foldet.
Nem ismered nem tudod beallitani...
Ne ezzel kezdj.

Szerintem....
Gàbor72 írta:
2019. október 29., kedd 19:06
Üdv mindenkinek!Új vagyok e forumon és most keztem ezt a szèp hobbit.Az egyik barátom navigàlt e forumba és hivta fel a figyelmemet a Magyar gyártàsù gèpekre.At pro ba gindolkodtam az euro ace utàn.De a Magnum most komolyan elkormànyozott.Ami ellene szòl a sok beállìtás nekem.De mèg morfondìrozok! ;) Szép estèt !
Szerintem se jó első gépnek, mert bár tényleg nagyon jó műszer, de még egy úgymond profinak is elég idegesítő, és pepecs ez a magnum masina, legfőképpen a fals jelek miatt, de egy 0 órás, teljesen laikusnak, szerintem ez inkább kínlódás lesz, nem szórakozás. Első gépnek mindenképpen egy egyszerűbb, a jeleket jobban kihallható, kevesebb fals jellel, és kevesebb információval dolgozó gépet ajánlanék, meg legfőképpen olcsóbbat. A minelab xterra sorozat pl. kezdőnek szerintem tökéletes, de mindenképpen egy 18.75 KHZ fejjel, az mindenre jó, rendesen lehet találni is vele, egyszerű és meglehetősen ergonómikus, könnyű és kényelmes is, ráadásul 4 AA elem és go. A ruszkik nem hiába használják még a mai napig sem az xterra-kat minden körülmények között. A garetteket nem ismerem, de ezekkel valahogy mindig ellenérzéseim voltak, bár az at pro vízállósága, egyszerűsége magáért beszél, de azt hallottam, hogy mélység dolgában szerény a tudása.
Nem az első gépe.Euro ace volt neki ha elolvastátok figyelmesen.



unikornis
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2017. július 30., vasárnap 18:30
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: unikornis » 2019. október 30., szerda 10:09

zoli87 írta:
2019. október 30., szerda 10:08
unikornis írta:
2019. október 30., szerda 9:43
allando írta:
2019. október 29., kedd 19:11
Elso gepnek magnum?
Nem is tudom...
Olyan mindha bottal piszkalnad a foldet.
Nem ismered nem tudod beallitani...
Ne ezzel kezdj.

Szerintem....
Gàbor72 írta:
2019. október 29., kedd 19:06
Üdv mindenkinek!Új vagyok e forumon és most keztem ezt a szèp hobbit.Az egyik barátom navigàlt e forumba és hivta fel a figyelmemet a Magyar gyártàsù gèpekre.At pro ba gindolkodtam az euro ace utàn.De a Magnum most komolyan elkormànyozott.Ami ellene szòl a sok beállìtás nekem.De mèg morfondìrozok! ;) Szép estèt !
Szerintem se jó első gépnek, mert bár tényleg nagyon jó műszer, de még egy úgymond profinak is elég idegesítő, és pepecs ez a magnum masina, legfőképpen a fals jelek miatt, de egy 0 órás, teljesen laikusnak, szerintem ez inkább kínlódás lesz, nem szórakozás. Első gépnek mindenképpen egy egyszerűbb, a jeleket jobban kihallható, kevesebb fals jellel, és kevesebb információval dolgozó gépet ajánlanék, meg legfőképpen olcsóbbat. A minelab xterra sorozat pl. kezdőnek szerintem tökéletes, de mindenképpen egy 18.75 KHZ fejjel, az mindenre jó, rendesen lehet találni is vele, egyszerű és meglehetősen ergonómikus, könnyű és kényelmes is, ráadásul 4 AA elem és go. A ruszkik nem hiába használják még a mai napig sem az xterra-kat minden körülmények között. A garetteket nem ismerem, de ezekkel valahogy mindig ellenérzéseim voltak, bár az at pro vízállósága, egyszerűsége magáért beszél, de azt hallottam, hogy mélység dolgában szerény a tudása.
Nem az első gépe.Euro ace volt neki ha elolvastátok figyelmesen.
Nem figyeltem, de ha euro ace volt, akkor az olyan, mintha nem is lett volna :D



sjonna35
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: sjonna35 » 2019. október 30., szerda 10:14

Gàbor72 írta:
2019. október 29., kedd 19:06
Üdv mindenkinek!Új vagyok e forumon és most keztem ezt a szèp hobbit.Az egyik barátom navigàlt e forumba és hivta fel a figyelmemet a Magyar gyártàsù gèpekre.At pro ba gindolkodtam az euro ace utàn.De a Magnum most komolyan elkormànyozott.Ami ellene szòl a sok beállìtás nekem.De mèg morfondìrozok! ;) Szép estèt !
Szia Gábor. Én pont fél éve lengetek és mivel nem tudtam mire számíthatok, vettem egy olcsóbb, de (állítólag) nem épp kezdő műszert, a deltát. Nyilván idő míg megtanulja az ember mindegyik gépet, de elmondom mire számíts az elején.

Nincs kijelző, tehát nem kell azzal bajlódni, hogy nézegeted. Bekapcsolod, felteszed a fülest, beállítod hogy ne nyávogjon (nagyon), feltekered koppanásig a szelektálást és elindulsz. Analóg gép, tehát az egyik leggyorsabb, mélységben pár centi a különbség a Magnumhoz képest (egy hete teszteltük sokféleképpen). És kész, már szeded is a sok 2 forintost. 8-)

Idővel aztán rájössz, hogy mit lehet még kihozni a deltából, hogy nem kell felhúzni teljesen, stb, de ez kialakul fokozatosan. Sokakkal ellentétben azt mondom, hogy kezdő gépnek tökéletes és ha esetleg gond lenne, sem veszítesz el több százezer forintot. Masszív, szívós, törhetetlen (tesztelve :D) és rombol a terepen. A vasat nem szereti annyira, de azt egyik sem.

Részemről ennyi. Kérem kapcsolja ki. :)



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: tibike » 2019. október 30., szerda 18:57

Ne riasszátok el a gyerekett... vegyen amitt akar, főleg ha van elég zsozsója.... lehett, hogy nekem lesz egy eladó Magnum, de még egy pár napig el kinlodok vele.... :lol: :lol: :lol:
Na és ha valami olcsóbatt, de jó keresőt szeretne, még mindig megvan a két Racer 2-es meg a Fisher F19-es.... :-bd



Gàbor72
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2019. október 25., péntek 13:04
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Gàbor72 » 2019. október 30., szerda 20:38

Kellemes Estét!Akkor a Minelab Xterra 705-ös jó választás lenne???Ezzel szemezgetek a x szériát tanácsoltad :) Köszi%



Menrot63
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Menrot63 » 2019. október 30., szerda 22:45

Gàbor72 írta:
2019. október 30., szerda 20:38
Kellemes Estét!Akkor a Minelab Xterra 705-ös jó választás lenne???Ezzel szemezgetek a x szériát tanácsoltad :) Köszi%
Kedves Gábor,
Ajánlom neked a Magnum ot, mint azt feljebb is irtam, csak türelem kell és tájékozódás. Magnum árban nem kapsz csucskategoriás gépeg, viszont kapsz általánosat vagy nem tul jót és.még lehet azzal többet kinlodsz, ha nem.tudsz jól angolul... itt legalább vannak magyarok akik elmondjál, hogy a magyar menün belül mit állíts.



unikornis
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2017. július 30., vasárnap 18:30
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: unikornis » 2019. október 31., csütörtök 1:58

Gàbor72 írta:
2019. október 30., szerda 20:38
Kellemes Estét!Akkor a Minelab Xterra 705-ös jó választás lenne???Ezzel szemezgetek a x szériát tanácsoltad :) Köszi%
Ha hosszabb távon és komolyan gondolod a hobbit, van rá időd, türelmed és pénzed, akkor tényleg nekem is az a véleményem, hogy érdemes megvenni a Magnumot, de ha megelégszel egy mindenes, erős középkategóriás géppel, akkor meg bőven elég az xterra 705 is, nekem csak jó emlékeim vannak róla, valami miatt a mai napig kedvencem maradt, pedig azóta már volt komplett deus szettem, meg magnumom is. Ami nagyon fontos az xterra gépnél, hogy a gyári 18.75 KHZ dd fej meglegyen hozzá, mert azzal mindenhol lehet vele találni, és jó beállításokkal sokkal jobb mélységet lehet kihozni belőle, mint pl. az explorer 2-ből. A 7.5 KHZ-s alap fej, vasas kk. területen nem jó, csak rómán. Nekem anno marsmd 18.75 KHZ Tiger fejem is volt hozzá, azzal meg kifejezetten jól muzsikált, a marsmd Spiner fejjel meg középkoron brutál fasza. Igazából ez a gép kérdés szerintem csak az elszántságon meg az anyagiakon múlik, meg ha pl. csak keveset jársz ki, akkor teljesen fölösleges a sufniban tárolni egy több százezres gépet. Azt is mérlegelni kell, hogy egy viszonylag olcsó gép a végén drága lehet, ha különböző fejeket kell plusszban venni hozzá, ezért jó, ha olyan fej van rajta alapból, ami univerzális, vagy pedig több fejjel árulják, és tudod jó áron megvenni. Nekem pl. azt mondták, hogy nem érdemes a Magnumra megvenni a legnagyobb 36x28 fejet, de szerencsére nem hallgattam ezekre a hangokra, mert a gyakoratban rendszeresen azt tapasztaltam, hogy pl, a laza és az egyenetlenebb talajban érezhetően jóval mélyebb, főleg rómán, mint a 28x22, és pl. kicsire is majdnem ugyanolyan jó, mint a kisebb fej, de szerintem nagyon apróra meg a régi küllős kör alakú 25 cm fej a legjobb, mert azzal a gép igen stabil meg a szelktálás is azzal a legjobb. Ami probléma viszont a nagyobb fejeknél, hogy a nagyobb lefedett terület miatt, több a fals jel, és nagyon pontatlan a talált tárgy, fej alatti helyének a meghatározása. Kézi pinpointer pl. szerintem mindenképpen kell a nagyobb fejekhez, mert ez sokat gyorsít a keresési folyamaton. Egyszóval szerintem azt kell átgondolni, hogy az ember mennyit tud kijárni a géppel, mennyi pénze van rá, és milyen területen, mit szeretne találni, és utána kell kiválasztani a megfelelő masinát.



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2019. október 31., csütörtök 7:24

unikornis írta:
2019. október 31., csütörtök 1:58
Gàbor72 írta:
2019. október 30., szerda 20:38
Kellemes Estét!Akkor a Minelab Xterra 705-ös jó választás lenne???Ezzel szemezgetek a x szériát tanácsoltad :) Köszi%
Ha hosszabb távon és komolyan gondolod a hobbit, van rá időd, türelmed és pénzed, akkor tényleg nekem is az a véleményem, hogy érdemes megvenni a Magnumot, de ha megelégszel egy mindenes, erős középkategóriás géppel, akkor meg bőven elég az xterra 705 is, nekem csak jó emlékeim vannak róla, valami miatt a mai napig kedvencem maradt, pedig azóta már volt komplett deus szettem, meg magnumom is. Ami nagyon fontos az xterra gépnél, hogy a gyári 18.75 KHZ dd fej meglegyen hozzá, mert azzal mindenhol lehet vele találni, és jó beállításokkal sokkal jobb mélységet lehet kihozni belőle, mint pl. az explorer 2-ből. A 7.5 KHZ-s alap fej, vasas kk. területen nem jó, csak rómán. Nekem anno marsmd 18.75 KHZ Tiger fejem is volt hozzá, azzal meg kifejezetten jól muzsikált, a marsmd Spiner fejjel meg középkoron brutál fasza. Igazából ez a gép kérdés szerintem csak az elszántságon meg az anyagiakon múlik, meg ha pl. csak keveset jársz ki, akkor teljesen fölösleges a sufniban tárolni egy több százezres gépet. Azt is mérlegelni kell, hogy egy viszonylag olcsó gép a végén drága lehet, ha különböző fejeket kell plusszban venni hozzá, ezért jó, ha olyan fej van rajta alapból, ami univerzális, vagy pedig több fejjel árulják, és tudod jó áron megvenni. Nekem pl. azt mondták, hogy nem érdemes a Magnumra megvenni a legnagyobb 36x28 fejet, de szerencsére nem hallgattam ezekre a hangokra, mert a gyakoratban rendszeresen azt tapasztaltam, hogy pl, a laza és az egyenetlenebb talajban érezhetően jóval mélyebb, főleg rómán, mint a 28x22, és pl. kicsire is majdnem ugyanolyan jó, mint a kisebb fej, de szerintem nagyon apróra meg a régi küllős kör alakú 25 cm fej a legjobb, mert azzal a gép igen stabil meg a szelktálás is azzal a legjobb. Ami probléma viszont a nagyobb fejeknél, hogy a nagyobb lefedett terület miatt, több a fals jel, és nagyon pontatlan a talált tárgy, fej alatti helyének a meghatározása. Kézi pinpointer pl. szerintem mindenképpen kell a nagyobb fejekhez, mert ez sokat gyorsít a keresési folyamaton. Egyszóval szerintem azt kell átgondolni, hogy az ember mennyit tud kijárni a géppel, mennyi pénze van rá, és milyen területen, mit szeretne találni, és utána kell kiválasztani a megfelelő masinát.
https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q ... alAFw2jmwK
szerintem meg kezdőnek is és haladóknak is ez a legjobb választás második gépnek.kicsit beeszi a mély meg lukas nagyobb vasakat de mindent tud és nem kell rá még nyóóc fej



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: tibike » 2019. október 31., csütörtök 12:08

Hmmm..... a Simplex még szerintem nagyon friss dolog... még nincsennek eredmények csak a sok reklám.... ez egy kicsit zavarós lehett, na meg a keresőfejek... néha jó, ha van a keresőhöz egy pár más méretű fej, más talajra, más szituációhoz....



zwhed
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2019. szeptember 4., szerda 10:06
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: zwhed » 2019. november 1., péntek 20:33

Nézz körül a golden mask gépeknél is. Ár/érték arányban nagyon rendben vannak.



Gàbor72
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2019. október 25., péntek 13:04
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Gàbor72 » 2019. november 3., vasárnap 6:38

Szèp napot!Minelab x-t 705 ben gondolkodom.Bàr nagyon sok ember vèlemènyèt meghallgattam.Mindenki másra esküszik.Màra a 705 ben is megìngattak,azt mondtàk,hogy nem sokkal fog többet tudni mint az euro ace.mindkető kőzèp alsò kategoria.inkàbb a minelab 600 vagy 800ra gyurjak.Lehet mèg lengetek egy kicsit a Garrettel aztàn eldöntöm,hogy mi legyen.Addig figyelek itt mint nyùl a zabba :) üdv Gábor!



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: tibike » 2019. november 3., vasárnap 8:27

Hát az új Minelabok meg tudnak szivatni, nem kezdő gép... még a Garrett után sem.... a Golden Mask 4-es sorozat kijelző nélkül jobb választék, vagy kijelzővel a Racer 2-es... valamivel jobbak mind az X Terra....



allando
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2016. szeptember 7., szerda 20:16
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: allando » 2019. november 3., vasárnap 8:38

Ha mar Minelabot szeretnel akkor vedd meg az en explorer2 gepemet....
A jofogason megtalalod...
Jol :violin:
https://www.jofogas.hu/fejer/Femkereso_ ... 521320.htm

Lehet alkudni belole...
tibike írta:
2019. november 3., vasárnap 8:27
Hát az új Minelabok meg tudnak szivatni, nem kezdő gép... még a Garrett után sem.... a Golden Mask 4-es sorozat kijelző nélkül jobb választék, vagy kijelzővel a Racer 2-es... valamivel jobbak mind az X Terra....


An unidentified coin is a piece of metal. An identified coin is a piece of history.
Kb magyarul: Egy azonosítatlan érme, csak egy darab fém - egy azonosított érme egy darab történelem.

unikornis
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2017. július 30., vasárnap 18:30
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: unikornis » 2019. november 3., vasárnap 9:46

Gàbor72 írta:
2019. november 3., vasárnap 6:38
Szèp napot!Minelab x-t 705 ben gondolkodom.Bàr nagyon sok ember vèlemènyèt meghallgattam.Mindenki másra esküszik.Màra a 705 ben is megìngattak,azt mondtàk,hogy nem sokkal fog többet tudni mint az euro ace.mindkető kőzèp alsò kategoria.inkàbb a minelab 600 vagy 800ra gyurjak.Lehet mèg lengetek egy kicsit a Garrettel aztàn eldöntöm,hogy mi legyen.Addig figyelek itt mint nyùl a zabba :) üdv Gábor!
Aki azt mondta a 705-re, hogy közép alsó kategória, az hagyja abba ezt a hobbit. A mai napig az egyik legjobb gép szerintem, és külön jó benne, hogy a gyári 18.75 dd fejjel minden terepen megállja a helyét. Az euro ace-nál mérföldekkel jobb mindenben, azt garantálom, a havernak volt euro ace nekem meg 705, de egy lapon se lehet említeni a kettőt, főleg kk-on. Persze, ha igazi felső kategóriát akarsz, akkor nyílván jobb egy eq 600 vagy 800, de akkor meg már inkább a magnum (magyar, folyamatos fejlesztés és jó garancia), vagy a deus ( a mai napig nincsen könnyebb, praktikusabb) - szerintem, mert árban nem sok a különbség. Golden mask 4 is volt nagyobb fejjel, meg 5+ LTD, de akkor inkább az 5+ LTD, mert az gyakorlatilag a 4-es, csak kijelzővel és sokkal jobb és bővebb állítási lehetőségekkel pl. vas szűráés állíthatósága, és a +power lehetőség, és a kijelzője is nagyon jó. Az 5+ ltd nemrég volt akcióban 400 euroért, annyiért ajándék. A racer 2 nem volt még nekem, de nagyon jókat hallottam róla, gondolkodtam is rajta, mert a mélység állítólag nagyon jó, és jó fejek is vannak hozzá, de többen azt mondták, hogy a mélyen lévő rozsdás nagyobb vasakat rendre beszopja és ezekre megásat, de ez nem tudom mennyire valós.



176523
Százados
Százados
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2017. június 29., csütörtök 8:03
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: 176523 » 2019. november 3., vasárnap 10:25

Gàbor72 írta:
2019. november 3., vasárnap 6:38
Szèp napot!Minelab x-t 705 ben gondolkodom.Bàr nagyon sok ember vèlemènyèt meghallgattam.Mindenki másra esküszik.Màra a 705 ben is megìngattak,azt mondtàk,hogy nem sokkal fog többet tudni mint az euro ace.mindkető kőzèp alsò kategoria.inkàbb a minelab 600 vagy 800ra gyurjak.Lehet mèg lengetek egy kicsit a Garrettel aztàn eldöntöm,hogy mi legyen.Addig figyelek itt mint nyùl a zabba :) üdv Gábor!
Én elmondom neked is, úgyse fogod elhinni, de nem baj.
Mindenki arra esküszik, amelyik gépbe belefektette a megfelelő energiát és megtanulta használni. Ez nem megy egyik pillanatról a másikra, de egyik hétről a másikra sem, különösen az elején. Aztán vannak olyanok, akiknél ez a folyamat soha sem történik meg. Nyilván vannak reménytelen gépek, mint például a tied, de általánosságban a mennyit találok kérdésnek az a kulcsa, hogy tudom-e hová és legfőképpen mikor kell menni. A kimegyek kétszer egy évben, de akkor pont betaláltam az aranyat az a szerencse és nem a gép érdeme.
Ha nem arra görcsölsz, amit a szádba akarnak adni, hanem a sorok közt olvasol láthatod, hogy az itteni beírások is azt támasztják alá, amit én mondok, mégha nem is ezzel a céllal íródnak. Egyesek fél éve keresőznek, tehát pontosan 3 hónapja, mert az első háromban épp mindenhol vetés volt, az erdőben pedig jórészt méteres aljnövényzet, de már volt 5 gépe. Olyan körülmények közt még sose keresőzött, mikor az igazán bődületes pusztításokat le lehet rendezni. Neki mindig az lesz a jó, ami annál lesz, aki a sajátját megtanulta használni. Kettesek sok évnyi tapasztalattal eladják a megszokott 'jót' (ők mondták, hogy jó, én nem tudom, nekem nem volt), azért hogy megvegyék a mások által sztároltat, majd 2 naponta beírják, hogy az milyen használhatatlan, de mégis azt próbálja tukmálni neked is. Igazi mazohisták na.
Tudom, tudom, már megint jó nagy bunkó voltam, nem kell ideírni. :)



Avatar
Darwin
Százados
Százados
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2015. október 1., csütörtök 16:23
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Darwin » 2019. november 3., vasárnap 11:14

176523 írta:
2019. november 3., vasárnap 10:25
Gàbor72 írta:
2019. november 3., vasárnap 6:38
Szèp napot!Minelab x-t 705 ben gondolkodom.Bàr nagyon sok ember vèlemènyèt meghallgattam.Mindenki másra esküszik.Màra a 705 ben is megìngattak,azt mondtàk,hogy nem sokkal fog többet tudni mint az euro ace.mindkető kőzèp alsò kategoria.inkàbb a minelab 600 vagy 800ra gyurjak.Lehet mèg lengetek egy kicsit a Garrettel aztàn eldöntöm,hogy mi legyen.Addig figyelek itt mint nyùl a zabba :) üdv Gábor!
Én elmondom neked is, úgyse fogod elhinni, de nem baj.
Mindenki arra esküszik, amelyik gépbe belefektette a megfelelő energiát és megtanulta használni. Ez nem megy egyik pillanatról a másikra, de egyik hétről a másikra sem, különösen az elején. Aztán vannak olyanok, akiknél ez a folyamat soha sem történik meg. Nyilván vannak reménytelen gépek, mint például a tied, de általánosságban a mennyit találok kérdésnek az a kulcsa, hogy tudom-e hová és legfőképpen mikor kell menni. A kimegyek kétszer egy évben, de akkor pont betaláltam az aranyat az a szerencse és nem a gép érdeme.
Ha nem arra görcsölsz, amit a szádba akarnak adni, hanem a sorok közt olvasol láthatod, hogy az itteni beírások is azt támasztják alá, amit én mondok, mégha nem is ezzel a céllal íródnak. Egyesek fél éve keresőznek, tehát pontosan 3 hónapja, mert az első háromban épp mindenhol vetés volt, az erdőben pedig jórészt méteres aljnövényzet, de már volt 5 gépe. Olyan körülmények közt még sose keresőzött, mikor az igazán bődületes pusztításokat le lehet rendezni. Neki mindig az lesz a jó, ami annál lesz, aki a sajátját megtanulta használni. Kettesek sok évnyi tapasztalattal eladják a megszokott 'jót' (ők mondták, hogy jó, én nem tudom, nekem nem volt), azért hogy megvegyék a mások által sztároltat, majd 2 naponta beírják, hogy az milyen használhatatlan, de mégis azt próbálja tukmálni neked is. Igazi mazohisták na.
Tudom, tudom, már megint jó nagy bunkó voltam, nem kell ideírni. :)
Ezt teljesen aláírom!
3 teljesen különböző géppel nyomom, és mindet meg kellett tanulni és kitapasztalni. És valóban, az is fontos, hogy milyen a gép, mert elavult technikával a sok lejárt helyen már nem mész semmire. De az is, hogy akkor és oda menjél vele, amikor és ahol lehet is jól szedni. Horgászatnál is van jobb meg még jobb bot, meg márkásabbnál márkásabb orsó, de ha nem tanulsz meg horgászni, nem tudod, mikor mire lehet menni és nincs türelmed, nem sokra mész. És tök felesleges a felszerelést cserélgetni, ha benned van a hiba.
unikornis írta:
2019. november 3., vasárnap 9:46
Gàbor72 írta:
2019. november 3., vasárnap 6:38
Szèp napot!Minelab x-t 705 ben gondolkodom.Bàr nagyon sok ember vèlemènyèt meghallgattam.Mindenki másra esküszik.Màra a 705 ben is megìngattak,azt mondtàk,hogy nem sokkal fog többet tudni mint az euro ace.mindkető kőzèp alsò kategoria.inkàbb a minelab 600 vagy 800ra gyurjak.Lehet mèg lengetek egy kicsit a Garrettel aztàn eldöntöm,hogy mi legyen.Addig figyelek itt mint nyùl a zabba :) üdv Gábor!
Aki azt mondta a 705-re, hogy közép alsó kategória, az hagyja abba ezt a hobbit. A mai napig az egyik legjobb gép szerintem, és külön jó benne, hogy a gyári 18.75 dd fejjel minden terepen megállja a helyét. Az euro ace-nál mérföldekkel jobb mindenben, azt garantálom, a havernak volt euro ace nekem meg 705, de egy lapon se lehet említeni a kettőt, főleg kk-on. Persze, ha igazi felső kategóriát akarsz, akkor nyílván jobb egy eq 600 vagy 800, de akkor meg már inkább a magnum (magyar, folyamatos fejlesztés és jó garancia), vagy a deus ( a mai napig nincsen könnyebb, praktikusabb) - szerintem, mert árban nem sok a különbség. Golden mask 4 is volt nagyobb fejjel, meg 5+ LTD, de akkor inkább az 5+ LTD, mert az gyakorlatilag a 4-es, csak kijelzővel és sokkal jobb és bővebb állítási lehetőségekkel pl. vas szűráés állíthatósága, és a +power lehetőség, és a kijelzője is nagyon jó. Az 5+ ltd nemrég volt akcióban 400 euroért, annyiért ajándék. A racer 2 nem volt még nekem, de nagyon jókat hallottam róla, gondolkodtam is rajta, mert a mélység állítólag nagyon jó, és jó fejek is vannak hozzá, de többen azt mondták, hogy a mélyen lévő rozsdás nagyobb vasakat rendre beszopja és ezekre megásat, de ez nem tudom mennyire valós.
Ezzel is egyetértek, bár én a konkrét gépekben ennyire nem vagyok szakértő. Inkább arra gondolok, hogy én a 3 legjobb magyar gépet használom, és nagyon támogatom ezt a vonalat. Nekem nagyon bejönnek, de mint említettem, azért ezeket is meg kell tanulni.


Delta, Cobra, Magnum és lelkesedés

Avatar
András76
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2017. június 14., szerda 10:57
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: András76 » 2019. november 3., vasárnap 15:17

Üdv
Nem akarok belekontárkodni a témába mert nem vagyok szakértő, de ha jól értelmezem unikornist , az equinoxnàl csak azért jobb a magnum mert magyar , meg folyamatos a szoftverfejlesztés na meg a garancia miatt ?



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: tibike » 2019. november 3., vasárnap 15:39

3 teljesen különböző géppel nyomom, és mindet meg kellett tanulni és kitapasztalni. És valóban, az is fontos, hogy milyen a gép, mert elavult technikával a sok lejárt helyen már nem mész semmire. De az is, hogy akkor és oda menjél vele, amikor és ahol lehet is jól szedni. Horgászatnál is van jobb meg még jobb bot, meg márkásabbnál márkásabb orsó, de ha nem tanulsz meg horgászni, nem tudod, mikor mire lehet menni és nincs türelmed, nem sokra mész. És tök felesleges a felszerelést cserélgetni, ha benned van a hiba.


Ezt jól mondtad - a horgászatott - DE ha már mondtad hogy A, akkor mond azt is hogy B... horgászni sem lehett egy bottal.... minden halra más felszerelés a jobbik.... tehát cápára nem lehett kőnnyű bott és 0.15 zsinór... kis halra meg nem viszel cápa botott és 35-ős zsinórt.... ez a keresőzéssel is igy van, nem mindenre jó egy kereső, ha komolyan akarod nyomni, kel 2-3 fajta - tipusú kereső.....nincs univerzális kereső.... mindig meg kel gondolni, hol és mitt akarok keresni...más az erdő, más a szántó, más egy agyagos talaj meg más a tengerparti sósvizi terep.... na és még egy kérdés - mennyit akarsz bele fektetni... mert van kereső 100 euróért és van 1000 euróért is....amen....



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: tibike » 2019. november 3., vasárnap 15:42

András76 írta:
2019. november 3., vasárnap 15:17
Üdv
Nem akarok belekontárkodni a témába mert nem vagyok szakértő, de ha jól értelmezem unikornist , az equinoxnàl csak azért jobb a magnum mert magyar , meg folyamatos a szoftverfejlesztés na meg a garancia miatt ?
Most irtam, olvasd és gondold át.... nekem mondjuk a Magnum apró goldra nem vált be - de azért még nem rossz kereső... nem azért jobb mert magyar, vagy ausztrália... azért jobb, mert arra használom, amire tervezve volt....és mitt keresek...



Avatar
András76
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2017. június 14., szerda 10:57
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: András76 » 2019. november 3., vasárnap 16:59

tibike írta:
2019. november 3., vasárnap 15:42
András76 írta:
2019. november 3., vasárnap 15:17
Üdv
Nem akarok belekontárkodni a témába mert nem vagyok szakértő, de ha jól értelmezem unikornist , az equinoxnàl csak azért jobb a magnum mert magyar , meg folyamatos a szoftverfejlesztés na meg a garancia miatt ?
Most irtam, olvasd és gondold át.... nekem mondjuk a Magnum apró goldra nem vált be - de azért még nem rossz kereső... nem azért jobb mert magyar, vagy ausztrália... azért jobb, mert arra használom, amire tervezve volt....és mitt keresek...
Teljesen megértettem, és megértelek. Én csupán egy kompakt gépet szeretnék ami " nagyjából" megállja a helyét bármely területen. Igen,... a magnum annak tűnik, a hozzászólások alapján, de mint engem egy átlagos kezdôt megriasztanak a negatív hozzászólások. Nincs más gépről tapasztalatom csak az at goldrol, ezért is kíváncsiskodok. Csupán csak a tisztelt " kolléga" etrac-járól van vizuális tapasztalatom kk-s helyen. Ebből külombséget tudok tenni at gold és etrac között. Tudom nem lehet egy napon említeni a kettőt, és épp ezért gondolkodom a cserén , csupán dillemázok az etrac és az equinox között. Egyébkênt semmi bajom a magyar termékkel, hisz nem is lehet mert nem ismerem, viszont a minelab- ok elég pozitív kritikát kaptak( a nagy töbség). S itt ismét ismétlem magam a magnummal kapcsolatba, hogy itt a magnum inkább kap nagatívat mint a minelab, legyen az etrac, explorer, 705-ös stb. S ez az ên vélemênyem, egy kezdő aki at goldrol szeretne váltani, annak tükrében , hogy nem áll módomban csereberélni a gépeket. Végül az at gold is jó/ megfelelő a maga módján. Köszönöm a megértést !



zoli87
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2015. július 14., kedd 19:47
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: zoli87 » 2019. november 3., vasárnap 18:41

András76 írta:
2019. november 3., vasárnap 16:59
tibike írta:
2019. november 3., vasárnap 15:42
András76 írta:
2019. november 3., vasárnap 15:17
Üdv
Nem akarok belekontárkodni a témába mert nem vagyok szakértő, de ha jól értelmezem unikornist , az equinoxnàl csak azért jobb a magnum mert magyar , meg folyamatos a szoftverfejlesztés na meg a garancia miatt ?
Most irtam, olvasd és gondold át.... nekem mondjuk a Magnum apró goldra nem vált be - de azért még nem rossz kereső... nem azért jobb mert magyar, vagy ausztrália... azért jobb, mert arra használom, amire tervezve volt....és mitt keresek...
Teljesen megértettem, és megértelek. Én csupán egy kompakt gépet szeretnék ami " nagyjából" megállja a helyét bármely területen. Igen,... a magnum annak tűnik, a hozzászólások alapján, de mint engem egy átlagos kezdôt megriasztanak a negatív hozzászólások. Nincs más gépről tapasztalatom csak az at goldrol, ezért is kíváncsiskodok. Csupán csak a tisztelt " kolléga" etrac-járól van vizuális tapasztalatom kk-s helyen. Ebből külombséget tudok tenni at gold és etrac között. Tudom nem lehet egy napon említeni a kettőt, és épp ezért gondolkodom a cserén , csupán dillemázok az etrac és az equinox között. Egyébkênt semmi bajom a magyar termékkel, hisz nem is lehet mert nem ismerem, viszont a minelab- ok elég pozitív kritikát kaptak( a nagy töbség). S itt ismét ismétlem magam a magnummal kapcsolatba, hogy itt a magnum inkább kap nagatívat mint a minelab, legyen az etrac, explorer, 705-ös stb. S ez az ên vélemênyem, egy kezdő aki at goldrol szeretne váltani, annak tükrében , hogy nem áll módomban csereberélni a gépeket. Végül az at gold is jó/ megfelelő a maga módján. Köszönöm a megértést !
Üdv!Kicsit elfogult vagyok.Milyen negatívat kap magnum akármelyik minelabbal szemben?Mert mindegyiknél jobban szelektál,több extra van benne és az új szoftverrel állítólag mindnél mélyebbre lát.



zoli87
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2015. július 14., kedd 19:47
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: zoli87 » 2019. november 3., vasárnap 18:45

Pl minden héten látok eladó equinoxot de magnumból évente kb 3at.Nem nagyon adják el.Magyar gép ha gebasz is van vele szinte ingyen javítja Feri és a felhasználok igényei szerint fejleszti.Volt rengeteg gépem de Magnum volt az ász csak én hülye eladtam mert olcsóbbra kellett váltanom.



Avatar
András76
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2017. június 14., szerda 10:57
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: András76 » 2019. november 3., vasárnap 19:51

zoli87 írta:
2019. november 3., vasárnap 18:45
Pl minden héten látok eladó equinoxot de magnumból évente kb 3at.Nem nagyon adják el.Magyar gép ha gebasz is van vele szinte ingyen javítja Feri és a felhasználok igényei szerint fejleszti.Volt rengeteg gépem de Magnum volt az ász csak én hülye eladtam mert olcsóbbra kellett váltanom.
Üdv
Minden elismerésem !
Mondom,... kezdő vagyok, nincs saját tapasztalatom e gépek terén. Csupán az olvasottakból merítek véleményt. Nemrég olvastam itt, hogy a felhasználók nehány tagja szoftverproblémával míg mások fals jelekkel küszkönek. Számomra sürünek tűnő " a Feri kijavította a hibát " hozzászólások. Ismétlem egy kezdő vagyok aki váltani akar s számomra elég riasztó az efajta hozzászólások. Lehet, hogy csak én látom így, lehet hogy csak felhasználói tudatlanság ( nem ért hozzá, nem tudja beállítani ), talán ez a baj az equinoxal is s ezért adják el, mert talán türelmetlenségből vagy mert nincs ki segítsen nekik az új tehnologiában és ezért inkább maradnak egy " jól" bevált termék mellet. Mondom mindezt pártatlanul kezdőként !
Bocsánat ha valakit esetleg megbántottam, nem állt szándékomba !
UI: Minden elismerésem a Ferié, hogy az igényeknek megfelelően képes összerakni egy ilyen kaliberű gépet !



Avatar
András76
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2017. június 14., szerda 10:57
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: András76 » 2019. november 3., vasárnap 19:53

Köszönöm, hogy hozzászolhattam a témához !



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Feri » 2019. november 3., vasárnap 22:30

András76 írta:
2019. november 3., vasárnap 19:51
zoli87 írta:
2019. november 3., vasárnap 18:45
Pl minden héten látok eladó equinoxot de magnumból évente kb 3at.Nem nagyon adják el.Magyar gép ha gebasz is van vele szinte ingyen javítja Feri és a felhasználok igényei szerint fejleszti.Volt rengeteg gépem de Magnum volt az ász csak én hülye eladtam mert olcsóbbra kellett váltanom.
Üdv
Minden elismerésem !
Mondom,... kezdő vagyok, nincs saját tapasztalatom e gépek terén. Csupán az olvasottakból merítek véleményt. Nemrég olvastam itt, hogy a felhasználók nehány tagja szoftverproblémával míg mások fals jelekkel küszkönek. Számomra sürünek tűnő " a Feri kijavította a hibát " hozzászólások. Ismétlem egy kezdő vagyok aki váltani akar s számomra elég riasztó az efajta hozzászólások. Lehet, hogy csak én látom így, lehet hogy csak felhasználói tudatlanság ( nem ért hozzá, nem tudja beállítani ), talán ez a baj az equinoxal is s ezért adják el, mert talán türelmetlenségből vagy mert nincs ki segítsen nekik az új tehnologiában és ezért inkább maradnak egy " jól" bevált termék mellet. Mondom mindezt pártatlanul kezdőként !
Bocsánat ha valakit esetleg megbántottam, nem állt szándékomba !
UI: Minden elismerésem a Ferié, hogy az igényeknek megfelelően képes összerakni egy ilyen kaliberű gépet !
Köszönöm szépen! Végül is az a helyzet, hogy itt bele lehet szólni a fejlesztésbe, illetve a fórumon szóvá tenni az észrevételeket, tanácsokat. Ezeket én is felhasználom és azok is, akik a műszereket használják.


www.metaldetector.hu

Csuvi
Százados
Százados
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2015. október 28., szerda 11:42
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Csuvi » 2019. november 4., hétfő 12:06

Udv a csoport tagjainak, 3 eve talan a keresos talalkozon lattam 1 magnumot valami nagy fej volt rajta...szantofoldes verseny utan tesztelgettek ott a kollegak a gepeiket (valami platypus fej is volt ott egy elado de nem sikerult eladni az illetonek csatlakozo hiba miatt...) s a magnum egy 1 fillerest nem latott a 15 cm rol a foldben.Epp magnumot szerettem volna akkoriban vasarolni ugyhogy kivancsian neztem mit alkot a gep. Kulso megfigyelokent vettem reszt, nem mondtam semmit a dologra de lattam a kolleganak az ertetlen arckifejezeset.Nem tudom hogyan volt beallitva az a gep de baromira "el lehetett allitva" ha nem latta az a pirosra festett 1 fillerest szoval eslo benyomasra nem volt a legjobb velemenyem a geppel kapcsolatban. Na en ott mondtam le a magnumrol mert itt is szamomra rengeteget szamit az elso benyomas. Aztan hozzatettek meg a negativ hozzaszolasok mint pl hogy szemetes helyen hasznalhatatlan, magasfeszko villanypasztor mellett hasznalhatatlan, akkor fejelhangolodasok is voltak valami grafitot kellett a keresofej aljan ide oda pakolaszni, stb.Ugy velem hogy aki elegedetlen is a geppel nem szivesen irja ki epp ebbe a csoportba mert valahogy talan nem illik, ezt valamilyen szintem egyszer tudomasomra is adtak :). MInden tisztelem a Feribacsie azert amien gepet alkotott s ha talalkoznek vele eloben valoszinu autogrammot is kernek :D.



Menrot63
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Menrot63 » 2019. november 4., hétfő 12:49

Csuvi írta:
2019. november 4., hétfő 12:06
Udv a csoport tagjainak, 3 eve talan a keresos talalkozon lattam 1 magnumot valami nagy fej volt rajta...szantofoldes verseny utan tesztelgettek ott a kollegak a gepeiket (valami platypus fej is volt ott egy elado de nem sikerult eladni az illetonek csatlakozo hiba miatt...) s a magnum egy 1 fillerest nem latott a 15 cm rol a foldben.Epp magnumot szerettem volna akkoriban vasarolni ugyhogy kivancsian neztem mit alkot a gep. Kulso megfigyelokent vettem reszt, nem mondtam semmit a dologra de lattam a kolleganak az ertetlen arckifejezeset.Nem tudom hogyan volt beallitva az a gep de baromira "el lehetett allitva" ha nem latta az a pirosra festett 1 fillerest szoval eslo benyomasra nem volt a legjobb velemenyem a geppel kapcsolatban. Na en ott mondtam le a magnumrol mert itt is szamomra rengeteget szamit az elso benyomas. Aztan hozzatettek meg a negativ hozzaszolasok mint pl hogy szemetes helyen hasznalhatatlan, magasfeszko villanypasztor mellett hasznalhatatlan, akkor fejelhangolodasok is voltak valami grafitot kellett a keresofej aljan ide oda pakolaszni, stb.Ugy velem hogy aki elegedetlen is a geppel nem szivesen irja ki epp ebbe a csoportba mert valahogy talan nem illik, ezt valamilyen szintem egyszer tudomasomra is adtak :). MInden tisztelem a Feribacsie azert amien gepet alkotott s ha talalkoznek vele eloben valoszinu autogrammot is kernek :D.
Hát Csuvi, erre csak azt tudom mondani h igen nagy balfasz lehetett az illető. Azért villanypásztor és.magasfesz problémát pofonegyszerű megoldani vele.
Szemetes helyen meg nem.egyszer sikerült már vas mellöl, felöl kiszedni az érmét. Volt szerencsém bazaltos földhöz is, türelem és teszt és meg se szólalt rá, de a légpuskagolyót kivettem közüle.



Csuvi
Százados
Százados
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2015. október 28., szerda 11:42
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Csuvi » 2019. november 4., hétfő 13:35

Na nem tudom en nem mernek magnumot venni illetve ahogy az evek alatt egyre jobban fejlodik nem vagyok mar annyira elfogult ellene de meg most se kellene legelabbis annyi penzert. Van egy e-trakom szerencsere nagyon jo aprokat is jol szedi szemetesen nagyobbaknal is gyeszer-egyszer elcsodalkozom hogy milyen melyre kellett asnom. Nem tudom van e olyan e most a magnumban mint az e-trakban hogy kivalasztod a hangmenuben hogy vasassag vagy vezetokepesseg utan adja a magas hangot (jo jelet). Nem tudom mennyire ertheto igy de nagyjabol elmagyarazom, ha ferrousra van teve mindennek magas hangot ad ami nem vas szemetes helyen a sok magas csippanasok kozott nagyon nehez kihallani a pici kis rezkorongokat amit szinten magas hangon jelez, viszont ha conductivity-re allitja az ember mar a kis rezkorongokat mar nem magas hangon jelzi hanem joval alacsonyabban s igy a fals jelek kozott szepen kihallani igy nagyon megkonnyiti a szemetes helyen valo keresest. Nem tudom hanyan hasznaljak meg igy az e-trakon de meg sehol nem olvastam ezt igy reszletezve. Nekem igy nagyon bejon. Ha lenne ilyen beallitaslehetosege velemenyem szerint sokat emelne a szemeteshelyen valo hasznalhatosagan.



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Feri » 2019. november 4., hétfő 13:52

Menrot63 írta:
2019. november 4., hétfő 12:49
Csuvi írta:
2019. november 4., hétfő 12:06
Udv a csoport tagjainak, 3 eve talan a keresos talalkozon lattam 1 magnumot valami nagy fej volt rajta...szantofoldes verseny utan tesztelgettek ott a kollegak a gepeiket (valami platypus fej is volt ott egy elado de nem sikerult eladni az illetonek csatlakozo hiba miatt...) s a magnum egy 1 fillerest nem latott a 15 cm rol a foldben.Epp magnumot szerettem volna akkoriban vasarolni ugyhogy kivancsian neztem mit alkot a gep. Kulso megfigyelokent vettem reszt, nem mondtam semmit a dologra de lattam a kolleganak az ertetlen arckifejezeset.Nem tudom hogyan volt beallitva az a gep de baromira "el lehetett allitva" ha nem latta az a pirosra festett 1 fillerest szoval eslo benyomasra nem volt a legjobb velemenyem a geppel kapcsolatban. Na en ott mondtam le a magnumrol mert itt is szamomra rengeteget szamit az elso benyomas. Aztan hozzatettek meg a negativ hozzaszolasok mint pl hogy szemetes helyen hasznalhatatlan, magasfeszko villanypasztor mellett hasznalhatatlan, akkor fejelhangolodasok is voltak valami grafitot kellett a keresofej aljan ide oda pakolaszni, stb.Ugy velem hogy aki elegedetlen is a geppel nem szivesen irja ki epp ebbe a csoportba mert valahogy talan nem illik, ezt valamilyen szintem egyszer tudomasomra is adtak :). MInden tisztelem a Feribacsie azert amien gepet alkotott s ha talalkoznek vele eloben valoszinu autogrammot is kernek :D.
Hát Csuvi, erre csak azt tudom mondani h igen nagy balfasz lehetett az illető. Azért villanypásztor és.magasfesz problémát pofonegyszerű megoldani vele.
Szemetes helyen meg nem.egyszer sikerült már vas mellöl, felöl kiszedni az érmét. Volt szerencsém bazaltos földhöz is, türelem és teszt és meg se szólalt rá, de a légpuskagolyót kivettem közüle.
Igen, van egy ilyen jelenség is.
A Cobránál is volt olyan, hogy egy találkozóra valaki egy hibás példányt hozott. Javításra, mert tudta, hogy én is ott leszek. Majd utána hónapokig írogatták egyesek, hogy milyen szar a Cobra és igyekeztek lebeszélni róla mindenkit. Naná, hiszen az általuk látott összes (az az egy) példány tényleg nem volt csúcs, mivel elromlott. :D Amikor pedig azt mesélték egy találkozón, hogy miylen sok aranyat találtak vele, hirtelen mindenkinek az kellett. :P
Idén még az is előfordult, hogy mivel éppen fejlesztettem és egy bizonyos jelenségre, ami valójában nem a gép hibája volt, elhittem hogy én programoztam valamit félre, pánikszerűen visszaküldték a "szar" műszert. Ironikus módon, mivel a friss, legújabb szoftver volt rajta,talán az akkor létező legjobb fémkeresőt küldték vissza használhatatlan selejtként :lol:
Én magam nemegyszer jártam úgy, hogy valaki kifogásolt valamit, aminek -mint fejlesztő- természetesen helyt adtam, majd az illető ebből azt a következtetést vonta le, hogy a MAGNUM nyilvánvalóan egy ócskaság, hiszen lám-lám, magam is elismerem, hogy hibás. Tulajdonképpen a fórum is nagyrészt erről szól.
Ráadásul magyar, tehát "sufnituning" is :P
Valójában a felhasználók nagyon nagy mértékben segítik a fejlesztést az ötleteikkel, kifogásaikkal. Engem érdekel, hogy hol fejleszthető, ez nem egy fix dolog, amit úgy kell elfogadni, ahogy éppen van. Ezért lényegesen jobb a MAGNUM most, mint az elején, vagy akár idén tavasszal. És ezt vissza lehet hozni, akár a legelső MAGNUM-ot is olyan átprogramozásra, esetleg hardveres átalakításra, hogy olyan tudású legyen mint a legújabb.
Ugyanez van az ingyen javítással is: néha azt hiszik, hogy azért javítok ingyen, mert én készítettem hibás gépet. Egyszer valaki még meg is fenyegetett, mert a harmadik tönkrevágott Cobra fejet már nem cseréltem ki neki ingyen.
Egy kereskedő simán beadja ilyenkor, hogy a felhasználó a hülye, hiszen egyrészt hogy lehetne egy keresős okosabb, mint a nagy Minelab, XP, Garrett és hasonlók, másrészt meg azért kereskedő, hogy amije van, azt a legnagyobb csodának állítsa be, így minél többet eladjon. Én viszont sose teszek, úgy, mintha a MAGNUM tökéletes volna. Annak ellenére, hogy nagyon sokak véleménye szerint ez a létező legjobb fémkereső.
Valaki említette, hogy nagyon ritka az eladó MAGNUM: talán ezért. Nem nagyon akarnak megszabadulni tőle.
És azért is, mert nincs hozzá marketing: aki ilyet vesz, az általában ismeri már vagy olyanok ajánlották neki, akik ismerik. Tehát nincs az a csalódás, ami a színes reklámok és a valóság között feszül.


www.metaldetector.hu

tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: tibike » 2019. november 4., hétfő 16:34

Szia Ferikém... :lol: akkor próbálj elgondolkodni egy bolhaszar méretű gold szofton... ha sikerül, megveszem a harmadik Magnumot... :-bd



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2019. november 4., hétfő 16:52

saját véleményem szerint a Magnum kkoron sima terepen pl tárcsázás után teljesít a legjobban pontos manuális talajbeállítással.ha csak belökik valamelyik alap beállításba nincs meg a mélység és akkor sincs ha pontatlanul van beállítva.eléggé sarkalatos pontja ez.ha nincs a fej rendesen párhuzamosan a talajjal állandó távolságra megfelelő sebességgel vezetve nem teljesít jól.göröngyös szántásos területen kénytelen vagyok az automatára hagyni de nem érzem az igazinak úgy.egy példa erre mert nem árt ha veszi mindenki a fáradtságot és teszteli.írták egyszer hogy talajra negatívba állítva más gépekkel nagyobb mélységet tudnak a Magnumot meg nem lehet.de.elég 2-3 visszavenni a jól beállított értékből és centiket javul a mélysége de ha többel csökkentem csipogni fog meg a mélység is csökken.na meg pancserek lehúztak már sok gépet ami után sok esetben kiderült h nem a géppel volt baj :D amúgy persze van még hová fejlődnie :D



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2019. november 4., hétfő 16:53

tibike írta:
2019. november 4., hétfő 16:34
Szia Ferikém... :lol: akkor próbálj elgondolkodni egy bolhaszar méretű gold szofton... ha sikerül, megveszem a harmadik Magnumot... :-bd
azt tállal mossák ki he :D :lol:



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: tibike » 2019. november 4., hétfő 17:14

ul69 írta:
2019. november 4., hétfő 16:53
tibike írta:
2019. november 4., hétfő 16:34
Szia Ferikém... :lol: akkor próbálj elgondolkodni egy bolhaszar méretű gold szofton... ha sikerül, megveszem a harmadik Magnumot... :-bd
azt tállal mossák ki he :D :lol:

A tál mosás az első level.... ott töbnyire csak tényleg légyszar jön vagy porr... a keresővel már magasabb - második level, ez azt jelenti, hogy ha lássa a légyszar méretűtt akkor lássa a nagyobbat is - és itt már kezd érdekes és érdemes lenni a keresőzés....azért ez a hajsza jó keresőért.... :))



agyar
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2019. szeptember 13., péntek 18:30
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: agyar » 2019. november 4., hétfő 17:39

tibike írta:
2019. november 4., hétfő 17:14
ul69 írta:
2019. november 4., hétfő 16:53
tibike írta:
2019. november 4., hétfő 16:34
Szia Ferikém... :lol: akkor próbálj elgondolkodni egy bolhaszar méretű gold szofton... ha sikerül, megveszem a harmadik Magnumot... :-bd
azt tállal mossák ki he :D :lol:

A tál mosás az első level.... ott töbnyire csak tényleg légyszar jön vagy porr... a keresővel már magasabb - második level, ez azt jelenti, hogy ha lássa a légyszar méretűtt akkor lássa a nagyobbat is - és itt már kezd érdekes és érdemes lenni a keresőzés....azért ez a hajsza jó keresőért.... :))
Golden Mask-et már mintha írta volna valaki sárgára. Van belőle 30 kHz-es változat is, azt lehet, hogy érdemes lenne kipróbálni. Úgy olvastam, sárgára magas freki kell. Cáfoljon meg valaki, ha rosszul tudom.



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2019. november 4., hétfő 17:48

agyar írta:
2019. november 4., hétfő 17:39
tibike írta:
2019. november 4., hétfő 17:14
ul69 írta:
2019. november 4., hétfő 16:53
tibike írta:
2019. november 4., hétfő 16:34
Szia Ferikém... :lol: akkor próbálj elgondolkodni egy bolhaszar méretű gold szofton... ha sikerül, megveszem a harmadik Magnumot... :-bd
azt tállal mossák ki he :D :lol:

A tál mosás az első level.... ott töbnyire csak tényleg légyszar jön vagy porr... a keresővel már magasabb - második level, ez azt jelenti, hogy ha lássa a légyszar méretűtt akkor lássa a nagyobbat is - és itt már kezd érdekes és érdemes lenni a keresőzés....azért ez a hajsza jó keresőért.... :))
Golden Mask-et már mintha írta volna valaki sárgára. Van belőle 30 kHz-es változat is, azt lehet, hogy érdemes lenne kipróbálni. Úgy olvastam, sárgára magas freki kell. Cáfoljon meg valaki, ha rosszul tudom.
ez Tibinél olyan betegség amire nem gyártanak gépet :) :D erre csak gyógyszer van :D :D



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: tibike » 2019. november 4., hétfő 17:56

Valaha valamikor régen láttam egy tesztet plusz táblázatott, hogy működik egy pár külömböző freki a keresőkön.... végén a lényege az volt, hogy 7-től 71-ig a freki változás csak 4 % ban volt érdekes és hatós....pár napja már nyomom a hobbit, lecseréltem egy - két keresőt tehát meg tudom erősiteni... Golden Mask 4 Pro - 18 kHz, Racer 2 -es 14 kHz, Berkut 14 vagy 21 kHz ezek verhetetlenek az apró goldra.... na és a hires Gold nevű masinák - ha dörzsöltem a keresőfejett 0,1 g 24 karátos goldal, meg se nyikkant... ha nem hiszitek, próbáljátok ki... de nem réz gyűrűvel, fülbevalóval - 9, 14 de még a 18 karátos sem add jó jelett...



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: tibike » 2019. november 4., hétfő 17:58

ul69 írta:
2019. november 4., hétfő 17:48
agyar írta:
2019. november 4., hétfő 17:39
tibike írta:
2019. november 4., hétfő 17:14
ul69 írta:
2019. november 4., hétfő 16:53
tibike írta:
2019. november 4., hétfő 16:34
Szia Ferikém... :lol: akkor próbálj elgondolkodni egy bolhaszar méretű gold szofton... ha sikerül, megveszem a harmadik Magnumot... :-bd
azt tállal mossák ki he :D :lol:

A tál mosás az első level.... ott töbnyire csak tényleg légyszar jön vagy porr... a keresővel már magasabb - második level, ez azt jelenti, hogy ha lássa a légyszar méretűtt akkor lássa a nagyobbat is - és itt már kezd érdekes és érdemes lenni a keresőzés....azért ez a hajsza jó keresőért.... :))
Golden Mask-et már mintha írta volna valaki sárgára. Van belőle 30 kHz-es változat is, azt lehet, hogy érdemes lenne kipróbálni. Úgy olvastam, sárgára magas freki kell. Cáfoljon meg valaki, ha rosszul tudom.
ez Tibinél olyan betegség amire nem gyártanak gépet :) :D erre csak gyógyszer van :D :D

Most irtam három keresőt amely TUDD..... :D :D :D



Válasz küldése Előző témaKövetkező téma