Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

GPS

Fémkereséshez való eszközök
Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

GPS

Hozzászólás Szerző: Feri » 2015. június 26., péntek 23:20

GPS


www.metaldetector.hu

Avatar
Magnum Force
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2015. szeptember 13., vasárnap 16:21
Status: Offline

Re: GPS

Hozzászólás Szerző: Magnum Force » 2015. szeptember 26., szombat 11:15

Nagyon üres a téma :(
Valaki használ GPS-t ? Vagy mindenki okostelóval megy? Engem érdekelne milyen tapasztalatok vannak. Már jártam úgy többször, hogy a teló városban, úton jó volt, de amikor lengettem, nem tudtam a pozíciót. Sokszor nagyon jó lenne pedig az otthon előre bejelölt pontra könnyen odatalalni.



reinold
Százados
Százados
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 1:13
Tartózkodási hely: Belfast ui:Egy kávára a vendégeim lehettek, ha erre jártok! :D
Status: Offline

Re: GPS

Hozzászólás Szerző: reinold » 2015. szeptember 26., szombat 12:49

Magnum Force írta:Nagyon üres a téma :(
Valaki használ GPS-t ? Vagy mindenki okostelóval megy? Engem érdekelne milyen tapasztalatok vannak. Már jártam úgy többször, hogy a teló városban, úton jó volt, de amikor lengettem, nem tudtam a pozíciót. Sokszor nagyon jó lenne pedig az otthon előre bejelölt pontra könnyen odatalalni.
Anno vettem egy garmin gps-t, de még konkrétan nem sikerült használnom.Igaz, nem hoztam magammal..
Ránézésre valami ilyesmi lehet:
https://www.google.co.uk/search?q=garmi ... 0-Al7oM%3A


Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, és sokan élnek is ezzel a jogukkal.Én is! ;)

kopasz79
Százados
Százados
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 22:32
Status: Offline

Re: GPS

Hozzászólás Szerző: kopasz79 » 2015. szeptember 26., szombat 12:57

Wp-re van sok az áruházban pl. Hike & bike, satelite GPS stb. Ios-ra még nem találtam normálisat



Kossuth
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 9:17
Status: Offline

Re: GPS

Hozzászólás Szerző: Kossuth » 2015. szeptember 26., szombat 14:50




anno
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 18:41
Status: Offline

Re: GPS

Hozzászólás Szerző: anno » 2015. szeptember 26., szombat 15:11

Én ládázáshoz vettem régen.

Jó kis kütyü erdőben hegyek között is jól működik.

Útvonalat megjegyzi, pontokat meg lehet vele jelölni, és cseppálló is.

http://gpszone.hu/termek/garmin-etrex-l ... 0-00779-01

A memóriája kicsi és nem bővíthető, de nem is olyan célra készült, hogy autós gps legyen:D



Avatar
templomos
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 21:05
Tartózkodási hely: Heves-megye
Status: Offline

Re: GPS

Hozzászólás Szerző: templomos » 2015. szeptember 26., szombat 17:11

Nekem etrex 20 van nagyon fasza,16g kártya,turista térképek vannak rajta még a kutak,etetők is rajta vannak.De minden etrex termék kiválo.
Főleg éjjel szánton az oda-vissza járkáláshoz..huzza maga után a nyomvonalat a képernyőn és nem csámborogsz el.



negimen
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 7:26
Status: Offline

Re: GPS

Hozzászólás Szerző: negimen » 2015. szeptember 26., szombat 18:27

GARMIN Dakota 10 túra GPS, 3 m pontosság, 35000 Ft-os ár, teljesen jó, ár érték arány maximális.



Avatar
Kisvakond
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2015. szeptember 21., hétfő 9:44
Status: Offline

Re: GPS

Hozzászólás Szerző: Kisvakond » 2015. szeptember 28., hétfő 11:04

Én egy Garmin Gekot használok. Turista GPS, kicsi, nem ázik be és pontos. Semmi extra, viszont csak 8 000-ért vettem használtan.



Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: GPS

Hozzászólás Szerző: khepera » 2015. szeptember 29., kedd 9:46

Kossuth írta:Én Androidra ezt használom: https://play.google.com/store/apps/deta ... .tectotrak
Szia, mennyire vagy megelégedve vele?
Amit tudnia kellene nekem, útvonalrögzítés, plusz pontok (találatok) rögzítése és EOV koordináták ismerete. Én egy mobile topopgrapher nevű progit használok.


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

Kossuth
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 9:17
Status: Offline

Re: GPS

Hozzászólás Szerző: Kossuth » 2015. szeptember 29., kedd 21:09

Üdv! Nekem megfelel. EOV-t szerintem nem tudja, sima műholdas nézet van benne, de az útvonalat rögzíti és a találatokat is lehet rögzíteni GPS kordinátákkal és fényképpel.



Avatar
Kisvakond
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2015. szeptember 21., hétfő 9:44
Status: Offline

Re: GPS

Hozzászólás Szerző: Kisvakond » 2015. szeptember 29., kedd 21:13

A Garmin Geko nagyon fapados, de ha az EOV fontos, az van benne.



Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: GPS

Hozzászólás Szerző: khepera » 2015. szeptember 29., kedd 21:58

Vakond írta:A Garmin Geko nagyon fapados, de ha az EOV fontos, az van benne.
Muzeumnak eov kell. A mobile topographer tudja


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

Avatar
templomos
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 21:05
Tartózkodási hely: Heves-megye
Status: Offline

Re: GPS

Hozzászólás Szerző: templomos » 2015. szeptember 30., szerda 19:42

khepera írta:
Vakond írta:A Garmin Geko nagyon fapados, de ha az EOV fontos, az van benne.
Muzeumnak eov kell. A mobile topographer tudja
De gondolom lehet állítani milyen rendszerbe írjuk a kordit,valaki a régi fórumon belinkelt egy átalakítót most nem tudom EOV-ról Garminra vagy fordítva :? A nemzeti park is EOV -ba adja meg a kordit központilag egy adott helyről és azt is kell megadni,emlékszem mondták cellák-ént töltötte be a gép kurva nagy memot foglal el.Régen találtam rothadó húst..stb gombászás közben ;) lefotóztam és feljegyeztem a kordit az én beállításom szerint bevittem a NP-be és az alapján kidobta Szlovákiát :lol: pedig ugyanaz a GPS gép amit én használok túrázáshoz :roll: de átalakítóval kidobta rendesen a helyet ,ki is mentek de nem csali mérgezett húst találtak csak valami állat odarakta a disznóvágás hulladékait.Sok sast mérgeztek arra,sajnálom őket,szép madarak.Fel kellene rakni ilyen átalakító konvertert :?:



T.Csaba
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2015. szeptember 22., kedd 23:05
Status: Offline

Re: GPS

Hozzászólás Szerző: T.Csaba » 2015. szeptember 30., szerda 19:50

templomos írta:
khepera írta:
Vakond írta:A Garmin Geko nagyon fapados, de ha az EOV fontos, az van benne.
Muzeumnak eov kell. A mobile topographer tudja
De gondolom lehet állítani milyen rendszerbe írjuk a kordit,valaki a régi fórumon belinkelt egy átalakítót most nem tudom EOV-ról Garminra vagy fordítva :? A nemzeti park is EOV -ba adja meg a kordit központilag egy adott helyről és azt is kell megadni,emlékszem mondták cellák-ént töltötte be a gép kurva nagy memot foglal el.Régen találtam rothadó húst..stb gombászás közben ;) lefotóztam és feljegyeztem a kordit az én beállításom szerint bevittem a NP-be és az alapján kidobta Szlovákiát :lol: pedig ugyanaz a GPS gép amit én használok túrázáshoz :roll: de átalakítóval kidobta rendesen a helyet ,ki is mentek de nem csali mérgezett húst találtak csak valami állat odarakta a disznóvágás hulladékait.Sok sast mérgeztek arra,sajnálom őket,szép madarak.Fel kellene rakni ilyen átalakító konvertert :?:
http://pf-prg.hu/trafo/trafo-5.php
http://pf-prg.hu/trafo/trafo-4.php



Avatar
templomos
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 21:05
Tartózkodási hely: Heves-megye
Status: Offline

Re: GPS

Hozzászólás Szerző: templomos » 2015. szeptember 30., szerda 19:51

T.Csaba írta:
templomos írta:
khepera írta:
Vakond írta:A Garmin Geko nagyon fapados, de ha az EOV fontos, az van benne.
Muzeumnak eov kell. A mobile topographer tudja
De gondolom lehet állítani milyen rendszerbe írjuk a kordit,valaki a régi fórumon belinkelt egy átalakítót most nem tudom EOV-ról Garminra vagy fordítva :? A nemzeti park is EOV -ba adja meg a kordit központilag egy adott helyről és azt is kell megadni,emlékszem mondták cellák-ént töltötte be a gép kurva nagy memot foglal el.Régen találtam rothadó húst..stb gombászás közben ;) lefotóztam és feljegyeztem a kordit az én beállításom szerint bevittem a NP-be és az alapján kidobta Szlovákiát :lol: pedig ugyanaz a GPS gép amit én használok túrázáshoz :roll: de átalakítóval kidobta rendesen a helyet ,ki is mentek de nem csali mérgezett húst találtak csak valami állat odarakta a disznóvágás hulladékait.Sok sast mérgeztek arra,sajnálom őket,szép madarak.Fel kellene rakni ilyen átalakító konvertert :?:
http://pf-prg.hu/trafo/trafo-5.php
http://pf-prg.hu/trafo/trafo-4.php
^:)^



Avatar
Zoli13
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 14:17
Tartózkodási hely: Heves-Budapest
Status: Offline

Re: GPS

Hozzászólás Szerző: Zoli13 » 2015. október 17., szombat 16:32

Üdv Mindenkinek :-h !

GARMIN Dakota 10 túra GPS beállításában tudna valaki segíteni??
Nem boldogulok vele... :?
Köszönöm... ^:)^
Zoli



Avatar
Eugen
Százados
Százados
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 19:26
Status: Offline

Re: GPS

Hozzászólás Szerző: Eugen » 2015. október 17., szombat 16:41

templomos írta:
T.Csaba írta:
templomos írta:
khepera írta:
Vakond írta:A Garmin Geko nagyon fapados, de ha az EOV fontos, az van benne.
Muzeumnak eov kell. A mobile topographer tudja
De gondolom lehet állítani milyen rendszerbe írjuk a kordit,valaki a régi fórumon belinkelt egy átalakítót most nem tudom EOV-ról Garminra vagy fordítva :? A nemzeti park is EOV -ba adja meg a kordit központilag egy adott helyről és azt is kell megadni,emlékszem mondták cellák-ént töltötte be a gép kurva nagy memot foglal el.Régen találtam rothadó húst..stb gombászás közben ;) lefotóztam és feljegyeztem a kordit az én beállításom szerint bevittem a NP-be és az alapján kidobta Szlovákiát :lol: pedig ugyanaz a GPS gép amit én használok túrázáshoz :roll: de átalakítóval kidobta rendesen a helyet ,ki is mentek de nem csali mérgezett húst találtak csak valami állat odarakta a disznóvágás hulladékait.Sok sast mérgeztek arra,sajnálom őket,szép madarak.Fel kellene rakni ilyen átalakító konvertert :?:
http://pf-prg.hu/trafo/trafo-5.php
http://pf-prg.hu/trafo/trafo-4.php
^:)^
http://www.psoft.hu/szolgaltatasok/eov- ... mitas.html

EOV --> WGS'84 (GPS) és vissza WGS'84 (GPS) --> EOV tudja.
Napi 50 db koordinátát enged egy IP címről.



lénárd
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 18:28
Status: Offline

Re: GPS

Hozzászólás Szerző: lénárd » 2015. október 27., kedd 7:00

khepera írta:
Vakond írta:A Garmin Geko nagyon fapados, de ha az EOV fontos, az van benne.
Muzeumnak eov kell. A mobile topographer tudja
Hali.
A mobile topographerrel hogyan lehet koordinátát felvenni?

Köszi



Avatar
templomos
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 21:05
Tartózkodási hely: Heves-megye
Status: Offline

Re: GPS

Hozzászólás Szerző: templomos » 2015. november 20., péntek 21:46

Helló,az lenne a kérdésem a googlet használom nem a 3d set.Én a gps-be 5 számot írok be..pl.47 .....,20.....
de néha a térkép szerint az egyik kordi 4 számos a másik 5...nem értem...állítani kell valamit?Etrex-20 garmin van nekem.
mondák hagyjam el 1 számot :lol: de az abszolút 3km :? ha 47 és a 20 fok utáni 5 számjegyet gépelem be akkor kóser a dolog,de nem értem mi az oka pár tájegységnél valamelyik kordiból az egyik 5 a másik 4 számjegyű... :( :think:
faszom ki van :evil: :whistle: valaki tanács?köszönöm :)



valamitviszavíz
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2015. szeptember 19., szombat 14:07
Status: Offline

Re: GPS

Hozzászólás Szerző: valamitviszavíz » 2015. november 21., szombat 7:32

Nekem régi 200-as garminom van, abban be lehet állítani a bevitt koordináták formátumát. Nézd meg a beállításokban.



Avatar
templomos
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 21:05
Tartózkodási hely: Heves-megye
Status: Offline

Re: GPS

Hozzászólás Szerző: templomos » 2015. november 21., szombat 11:59

valamitviszavíz írta:Nekem régi 200-as garminom van, abban be lehet állítani a bevitt koordináták formátumát. Nézd meg a beállításokban.
Az rendben van,köszi azt nem értem hogy a googlen -eart -ön beállítottam a garminos kordit ,és pl:muhajröcsöge 47 23455
20 23556 ,mellette 50km 47 25466 20 2461 a szám hova tünt az ötödik szám ,mert így nem jó.A gps menübe a formátumokba,állítottam .Az új googlinál már a fokok után 6 szám van ~x( régebben átállítottam a gps en ,meg a gépen is és nem volt gebasz.Na mindegy ahogy öregszem úgy hülyülök :lol:



feketeöves paranoiás
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2015. augusztus 11., kedd 11:51
Status: Offline

Re: GPS

Hozzászólás Szerző: feketeöves paranoiás » 2015. november 21., szombat 17:05

templomos írta:
valamitviszavíz írta:Nekem régi 200-as garminom van, abban be lehet állítani a bevitt koordináták formátumát. Nézd meg a beállításokban.
Az rendben van,köszi azt nem értem hogy a googlen -eart -ön beállítottam a garminos kordit ,és pl:muhajröcsöge 47 23455
20 23556 ,mellette 50km 47 25466 20 2461 a szám hova tünt az ötödik szám ,mert így nem jó.A gps menübe a formátumokba,állítottam .Az új googlinál már a fokok után 6 szám van ~x( régebben átállítottam a gps en ,meg a gépen is és nem volt gebasz.Na mindegy ahogy öregszem úgy hülyülök :lol:
Próbáltad már kiegészíteni? Mert én úgy tudom valami ilyesmi a hunyó: 47 25466 20 02461 vagy 47 25466 20 24610


Szüleim egyszerű, kétkezű emberek! Édesapám édesanyám férje, édesanyám édesapám felesége. Mindketten házasok.

Avatar
templomos
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 21:05
Tartózkodási hely: Heves-megye
Status: Offline

Re: GPS

Hozzászólás Szerző: templomos » 2015. november 21., szombat 22:13

feketeöves paranoiás írta:
templomos írta:
valamitviszavíz írta:Nekem régi 200-as garminom van, abban be lehet állítani a bevitt koordináták formátumát. Nézd meg a beállításokban.
Az rendben van,köszi azt nem értem hogy a googlen -eart -ön beállítottam a garminos kordit ,és pl:muhajröcsöge 47 23455
20 23556 ,mellette 50km 47 25466 20 2461 a szám hova tünt az ötödik szám ,mert így nem jó.A gps menübe a formátumokba,állítottam .Az új googlinál már a fokok után 6 szám van ~x( régebben átállítottam a gps en ,meg a gépen is és nem volt gebasz.Na mindegy ahogy öregszem úgy hülyülök :lol:
Próbáltad már kiegészíteni? Mert én úgy tudom valami ilyesmi a hunyó: 47 25466 20 02461 vagy 47 25466 20 24610
Igen így pontosan az adott helyre terel,kipróbáltam köszönöm! ^:)^



Avatar
kovalik
Százados
Százados
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 12:27
Status: Offline

Re: GPS

Hozzászólás Szerző: kovalik » 2015. november 28., szombat 21:59

Halihó!

Ezt az alkalmazást használja valaki?
Treasure hunters software
https://play.google.com/store/apps/deta ... shsoft.ths

Letöltöttem, de egyelőre elég magas, hogy mit hogyan kell beállítani...
Ha valakinek van tapasztalata írhatna róla...
Előre is köszi!


Jah, kinyírta a telefonomat. Nem ajánlott!



June
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2015. október 30., péntek 9:34
Status: Offline

Re: GPS

Hozzászólás Szerző: June » 2015. november 30., hétfő 12:33

Sziasztok!
Számomra a legjobban bevált progi a Google Saját Útvonalak. Egyszerű, gyors, És tudja mutatni offline is a műholdképet, ha otthon előzőleg betölti az ember, mert megmarad a gyorsítótárban.
https://play.google.com/store/apps/deta ... acks&hl=hu



Avatar
Garou
Százados
Százados
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 21:15
Status: Offline

Re: GPS

Hozzászólás Szerző: Garou » 2016. szeptember 25., vasárnap 19:43

Sziasztok.

Vettem egy Garmin etrex 10-et, a nyomvonal beállítására, és pontok rögzítésére lennék kíváncsi, esetleg ha kapnék egy telefonszámot, hogy telefonon beszélhessünk az lenne jó, előre is köszönöm, Üdv.



Avatar
Ködmön
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2015. július 7., kedd 15:51
Tartózkodási hely: Veszprém megye
Kapcsolat:
Status: Offline

Garmin gpsmap-ot vennek

Hozzászólás Szerző: Ködmön » 2016. december 17., szombat 19:51

Garmin gpsmap-ot vennek. Mas nem erdekel csak 60, 62, 64.
Azonnali keszpenzfizetessel.



Avatar
Ködmön
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2015. július 7., kedd 15:51
Tartózkodási hely: Veszprém megye
Kapcsolat:
Status: Offline

Beállítás kérdés

Hozzászólás Szerző: Ködmön » 2019. július 7., vasárnap 16:54

Kedves Kollégák,
tanácsot szeretnék kérni.
Nekem is nagyon fontos, hogy lássam hol jártam már és hol nem, vagy hogyan találok vissza pontosan ugyanoda.
A túragps gyártók "gyorsan és pontosan határozza meg a pozíciót, és tartja azt még erősen árnyékolt területen vagy völgyekben is. Jól látható ennek előnye - legyen akár sűrű lombozat alatt vagy magas fák" reklámmal csalogatják a vevőket.

Egyik mostani túrázásom látható a képen. A területen sűrű erdőben a fák 15-20 méter magas fenyők.
Miért nem dolgozik precízen az eszközöm?
Miért van néha 8-10 méter eltérés a duplán mért pontjaim között? Miért nem rajzolja le rendesen a precízen, párhuzamosan lejárt területrészeket?
Mit kell a túra GPS-emen beállítanom?

Köszönöm a hozzáértők privát válaszait. Üdv.

(a képen látható területet azért így jártuk le, mert az öreg néni nem emlékezett, hogy az bekötőúttól vagy az erdő szélétől 200 méter)
Csatolmányok
gpsmap64s_13km_06ora_53perc_002b.jpg
gpsmap64s_13km_06ora_53perc_002b.jpg (169.59 KiB) Megtekintve 18527 alkalommal



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Beállítás kérdés

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2019. július 9., kedd 11:04

Ködmön írta:
2019. július 7., vasárnap 16:54
Kedves Kollégák,
tanácsot szeretnék kérni.
Nekem is nagyon fontos, hogy lássam hol jártam már és hol nem, vagy hogyan találok vissza pontosan ugyanoda.
A túragps gyártók "gyorsan és pontosan határozza meg a pozíciót, és tartja azt még erősen árnyékolt területen vagy völgyekben is. Jól látható ennek előnye - legyen akár sűrű lombozat alatt vagy magas fák" reklámmal csalogatják a vevőket.

Egyik mostani túrázásom látható a képen. A területen sűrű erdőben a fák 15-20 méter magas fenyők.
Miért nem dolgozik precízen az eszközöm?
Miért van néha 8-10 méter eltérés a duplán mért pontjaim között? Miért nem rajzolja le rendesen a precízen, párhuzamosan lejárt területrészeket?
Mit kell a túra GPS-emen beállítanom?

Köszönöm a hozzáértők privát válaszait. Üdv.

(a képen látható területet azért így jártuk le, mert az öreg néni nem emlékezett, hogy az bekötőúttól vagy az erdő szélétől 200 méter)
Nemtom milyen készüléked van. Az én garmin dakota 20-asom szinte méter pontosan visz vissza, de legfeljebb 2-3 métert szokott tévedni. Több, 9-10 méteres eltérést akkor tapasztaltunk ha többen voltunk, több gps-vel mértünk be pontokat. Garmin-garmin között is van eltérés. Ha pld az egyik garmin készülék a másiktól torzulva mér egy irányban állandóan 2-3 métert, plusz a pontatlanság ami alapból meglehet pld. 3 méter akkor alapból lehet 6 méter tévedés, mert összeadódnak. Sajnos olyanról nem tudok, hogy 2 készüléket egymáshoz lehetne kalibrálni hiába tudnak egymással kommunikálni és vezeték nélkül adatot átvinni. A legpontosabb az mikor a múzeum kirendel egy geodétát aki centiméter pontosan beméri egy 1,5 milliós gombával a poziciót, de ez költséges megoldás. Addig is meg kell jelölni a helyet a gps bemérés ellenére is pontosan valamilyen tárggyal ha később folytatni kívánja az ember a kutatást.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
Ködmön
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2015. július 7., kedd 15:51
Tartózkodási hely: Veszprém megye
Kapcsolat:
Status: Offline

Re: kanbagoly

Hozzászólás Szerző: Ködmön » 2019. július 9., kedd 19:38

Tisztelt kanbagoly!

Köszönöm reagálásod.

A kérdésem lényege a SŰRŰ, 15-20 M MAGAS FÁK volt.
Nem utaltál erre a válaszodban, de biztos erre gondoltál.
Nem az ösvényen vagy a tisztásnál van a GPS kitakarva...

A sűrűben GPS nélkül pár óra alatt könnyű eltérni az egyenestől... persze mindegyik fa kezd hasonlítani az előzőhöz...
Az előre felparcellázott precíz keresés egy oda-vissza "tánc", megszédít mást is, nem csak engem...

Amúgy egy amatőr Garmin GPSMAP 64s.

Üdv!
Csatolmányok
a negyszogletu kerek erdo kanbagolynak.jpg
a negyszogletu kerek erdo kanbagolynak.jpg (625.37 KiB) Megtekintve 18412 alkalommal



attis
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2015. október 24., szombat 18:28
Status: Offline

Re: kanbagoly

Hozzászólás Szerző: attis » 2019. július 10., szerda 8:30

Ködmön írta:
2019. július 9., kedd 19:38
Tisztelt kanbagoly!

Köszönöm reagálásod.

A kérdésem lényege a SŰRŰ, 15-20 M MAGAS FÁK volt.
Nem utaltál erre a válaszodban, de biztos erre gondoltál.
Nem az ösvényen vagy a tisztásnál van a GPS kitakarva...

A sűrűben GPS nélkül pár óra alatt könnyű eltérni az egyenestől... persze mindegyik fa kezd hasonlítani az előzőhöz...
Az előre felparcellázott precíz keresés egy oda-vissza "tánc", megszédít mást is, nem csak engem...

Amúgy egy amatőr Garmin GPSMAP 64s.

Üdv!
Üdv.
Hát tényleg az a helyzet sajna hogy erdőben,völgyben,hegyoldalban,az egyszerű gps-ek sajna használhatatlanok.Míg sík terepen egy sima telós alkalmazás is 4-5 métert tud.addig erdőben ezek kukák a sima gps-ekkel együtt. Erdőben ,völgyekben sajna csak a 120-140 ezer ft-os kategóriától kezd el megbízhatóvá válni a dolog.



176523
Százados
Százados
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2017. június 29., csütörtök 8:03
Status: Offline

Re: Beállítás kérdés

Hozzászólás Szerző: 176523 » 2019. július 10., szerda 10:29

kanbagoly írta:
2019. július 9., kedd 11:04
...legfeljebb 2-3 métert szokott tévedni. Több, 9-10 méteres eltérést akkor tapasztaltunk ha többen voltunk, több gps-vel mértünk be pontokat...pld az egyik garmin készülék a másiktól torzulva mér egy irányban állandóan 2-3 métert
Na ennek tükrében akkor én megkérdezném tőled, hogy mi értelme is van minden egyes leletet koordinátázni? Elméletben nagyon jó lenne, szépen mutat térképre rakva, a gyakorlatban viszont csak a vetítés egy eszköze, ezzel is próbáljuk elhitetni micsoda szakszerűek is vagyunk. Egy időben nálam is volt kettő is, fel is pakolgattam térképre, olyan helyekre rakott pontokat, ahol nem is voltam. Ennek tetejébe megvettünk egy halom elektronikai hulladékot, jól megetettük a direkt szart forgalmazó gyártót, gyártottunk egy halom műanyagszemetet a zacskókkal és kreáltunk a kamu adatokból egy rakat kamu elméletet. Hurrá!
(Egyébként nem értek a gps-hez, (sem) de most megnyugtattatok. Majdhogynem lelkiismeret furdalásom volt, mikor elbasztam(elbaszódott) mindkettőt, hogy vennem kéne egyet. De hál istennek győzött a józan ész, nem vettem.) :)



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Beállítás kérdés

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2019. július 10., szerda 12:16

176523 írta:
2019. július 10., szerda 10:29
kanbagoly írta:
2019. július 9., kedd 11:04
...legfeljebb 2-3 métert szokott tévedni. Több, 9-10 méteres eltérést akkor tapasztaltunk ha többen voltunk, több gps-vel mértünk be pontokat...pld az egyik garmin készülék a másiktól torzulva mér egy irányban állandóan 2-3 métert
Na ennek tükrében akkor én megkérdezném tőled, hogy mi értelme is van minden egyes leletet koordinátázni? Elméletben nagyon jó lenne, szépen mutat térképre rakva, a gyakorlatban viszont csak a vetítés egy eszköze, ezzel is próbáljuk elhitetni micsoda szakszerűek is vagyunk. Egy időben nálam is volt kettő is, fel is pakolgattam térképre, olyan helyekre rakott pontokat, ahol nem is voltam. Ennek tetejébe megvettünk egy halom elektronikai hulladékot, jól megetettük a direkt szart forgalmazó gyártót, gyártottunk egy halom műanyagszemetet a zacskókkal és kreáltunk a kamu adatokból egy rakat kamu elméletet. Hurrá!
(Egyébként nem értek a gps-hez, (sem) de most megnyugtattatok. Majdhogynem lelkiismeret furdalásom volt, mikor elbasztam(elbaszódott) mindkettőt, hogy vennem kéne egyet. De hál istennek győzött a józan ész, nem vettem.) :)
Talán mert olykor hónapok vagy évek alatt rajzolódik csak ki egy egy lehetséges raktárlelet gócpontja és egy későbbi feltáráson is utólag eltudják helyezni térben, hogy megértsék az összefüggéseket. Tapasztalatból mondom, van hogy csak 1-2 érme jelzi egy kincs helyét, ezért mi semmit nem tekintünk szórványnak. Minden lelet eredetileg tartozik valahová és ha többszöri kutatásnál előjönnek az összefüggések, dezsavű vagy bármi ami gyanus rákoncentrálunk. Nem akarok hencegni de sikeresnek mondhatom kis csapatunkat és ez az egyik kulcsa, ami gps nélkül nem működne, mert ha nem egy időben jönnek a jelenségek akkor csak a koordik és a feljegyzéseink igazolják az összefüggéseket. :) Persze önmagábban egy koordi nem sokat jelent, de ha van hozzá naplózás is, akkor évek elteltével is össze lehet legózni a képet. Mi így vagyunk eredményesek.

Ködmön így már értem a problémád ráadásul nem olcsó féle a kütyüd. Sajnos erre nem tudok megoldást. Felénk az erdők is sík terepen vannak és még nem találkoztunk ezzel a jelenséggel.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
talentum
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:52
Status: Offline

Re: kanbagoly

Hozzászólás Szerző: talentum » 2019. július 10., szerda 22:15

attis írta:
2019. július 10., szerda 8:30
Ködmön írta:
2019. július 9., kedd 19:38
Tisztelt kanbagoly!

Köszönöm reagálásod.

A kérdésem lényege a SŰRŰ, 15-20 M MAGAS FÁK volt.
Nem utaltál erre a válaszodban, de biztos erre gondoltál.
Nem az ösvényen vagy a tisztásnál van a GPS kitakarva...

A sűrűben GPS nélkül pár óra alatt könnyű eltérni az egyenestől... persze mindegyik fa kezd hasonlítani az előzőhöz...
Az előre felparcellázott precíz keresés egy oda-vissza "tánc", megszédít mást is, nem csak engem...

Amúgy egy amatőr Garmin GPSMAP 64s.

Üdv!
Üdv.
Hát tényleg az a helyzet sajna hogy erdőben,völgyben,hegyoldalban,az egyszerű gps-ek sajna használhatatlanok.Míg sík terepen egy sima telós alkalmazás is 4-5 métert tud.addig erdőben ezek kukák a sima gps-ekkel együtt. Erdőben ,völgyekben sajna csak a 120-140 ezer ft-os kategóriától kezd el megbízhatóvá válni a dolog.
Kedves Ködmön!
Erdőben, menet közben meg kell elégednünk ekkora pontossággal. Megállva, több percet várva a lelet mellett ,jelentősen javul a helyzet, még mobilos programmal is el lehet érni akár 1 méteres pontosságot,pláne ha a galileo műholdakat is látja a vevő.


talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...

Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: kanbagoly

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2019. július 10., szerda 23:56

talentum írta:
2019. július 10., szerda 22:15
attis írta:
2019. július 10., szerda 8:30
Ködmön írta:
2019. július 9., kedd 19:38
Tisztelt kanbagoly!

Köszönöm reagálásod.

A kérdésem lényege a SŰRŰ, 15-20 M MAGAS FÁK volt.
Nem utaltál erre a válaszodban, de biztos erre gondoltál.
Nem az ösvényen vagy a tisztásnál van a GPS kitakarva...

A sűrűben GPS nélkül pár óra alatt könnyű eltérni az egyenestől... persze mindegyik fa kezd hasonlítani az előzőhöz...
Az előre felparcellázott precíz keresés egy oda-vissza "tánc", megszédít mást is, nem csak engem...

Amúgy egy amatőr Garmin GPSMAP 64s.

Üdv!
Üdv.
Hát tényleg az a helyzet sajna hogy erdőben,völgyben,hegyoldalban,az egyszerű gps-ek sajna használhatatlanok.Míg sík terepen egy sima telós alkalmazás is 4-5 métert tud.addig erdőben ezek kukák a sima gps-ekkel együtt. Erdőben ,völgyekben sajna csak a 120-140 ezer ft-os kategóriától kezd el megbízhatóvá válni a dolog.
Kedves Ködmön!
Erdőben, menet közben meg kell elégednünk ekkora pontossággal. Megállva, több percet várva a lelet mellett ,jelentősen javul a helyzet, még mobilos programmal is el lehet érni akár 1 méteres pontosságot,pláne ha a galileo műholdakat is látja a vevő.
Igaza van Tálentumnak erről meg is feledkeztem. Az 1-2 perc egyhelyben gps a pontos méréshez sík terepen is állja a helyét, mert a kütyü automatikusan teszi haladási sebesség/irány a pontot előrébb. Ha valaki türelmetlen, pontatlanok lesznek a bemérései.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

lomposfarkas
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2016. január 11., hétfő 3:50
Status: Offline

Re: Beállítás kérdés

Hozzászólás Szerző: lomposfarkas » 2019. július 11., csütörtök 1:12

Ködmön írta:
2019. július 7., vasárnap 16:54
Kedves Kollégák,
tanácsot szeretnék kérni.
Nekem is nagyon fontos, hogy lássam hol jártam már és hol nem, vagy hogyan találok vissza pontosan ugyanoda.
A túragps gyártók "gyorsan és pontosan határozza meg a pozíciót, és tartja azt még erősen árnyékolt területen vagy völgyekben is. Jól látható ennek előnye - legyen akár sűrű lombozat alatt vagy magas fák" reklámmal csalogatják a vevőket.
Egyik mostani túrázásom látható a képen. A területen sűrű erdőben a fák 15-20 méter magas fenyők.
Miért nem dolgozik precízen az eszközöm?
Miért van néha 8-10 méter eltérés a duplán mért pontjaim között? Miért nem rajzolja le rendesen a precízen, párhuzamosan lejárt területrészeket?
Helló, mutatok pár képernyőmentést, bár nem Garminos.

A felső két képernyőt egy Trimble Juno készüléken készítettem, az alsó kettőt egy sima Htc pda-val, de egy Royaltek 2100 bluetooth gps vevő használatával. Az egyes pontok 1 perces átlagolással készültek Arcpad programmal, egymás után, tiszta ég alatt (sajnos fedett ég alatt nem végeztem el...) A spec. szerint a méregdrága Trimble és a hozzá képest filléres Royaltek is Srif III vevőt tartalmaz és a képernyőmentések szerint összemérhető a produkció. (a nagy trükk onnantól kezdődne, hogy a Trimble/Arcpadot fel lehet ruházni a valós idejű korrekció vételével, de ezt a részt nem vette meg a cég)

http://oi67.tinypic.com/15clh1k.jpg

Hogy van-e tanulság? Nyilván olcsó proli-poén lenne, hogy százezrekért is hasonló vételi teljesítményt kapunk, mint 10 ezerért és nem is lenne igaz, mert pl. a nagyobb Garminokban spéci antennák vannak. Mindenesetre ez a Royaltek hasonló magas erdő alatti pontgyűjtésben már nem volt ilyen acélos, több átlagolás pontjai is kb. 6-8 méteres tartományba fértek bele. Szóval én azt mondom, hogy "háztartási" (tehát nem-geodéziai) eszközöktől nem szabad azt várni, hogy tetszőleges körülmények között visszavezet ahhoz a falevélhez :) Maga a gps műhold jel egyébként rém gyenge, ha alaposan nézegetem a "holdas" képernyőn az egyes holdak jelszintjét, a telibe felhős égbolt csillapítása is észlelhető. (bár ezt más fórumokon tagadni szokták, gondolom a "hő, az ájgó mindig az úton tart" tipusú felhasználók :) )

A képeden látható cikkcakkos nyomvonal meg a szokványos macskagombolyag, a gps vevőből érkező pozíció álló helyben, tiszta ég alatt sem marad pontosan egy helyben (erre találták ki az átlagolást) csak kisebb kiterjedésű lesz.



Válasz küldése Előző témaKövetkező téma