Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Segítség!

luckyotter
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2017. január 10., kedd 14:14
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: luckyotter » 2019. szeptember 9., hétfő 10:37

:ymdaydream:
sjonna35 írta:
2019. szeptember 1., vasárnap 13:07
Sziasztok,

Tokot, táskát tudtok ajánlani amiben cipelitek magatokkal a gépet? Deltám van. Köszi előre is!
Üdv!
Én alu fotóskoffert használok amit becsúsztatok egy nagyobb málhazsákba.



gyugyo
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2019. november 22., péntek 13:29
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: gyugyo » 2019. november 22., péntek 16:19

Sziasztok ezüst érmét mivel a legjobb ki fényesíteni,megtisztítani??
Megköszönőm ha valaki segìtene...



sjonna35
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: sjonna35 » 2019. november 22., péntek 16:49

gyugyo írta:
2019. november 22., péntek 16:19
Sziasztok ezüst érmét mivel a legjobb ki fényesíteni,megtisztítani??
Megköszönőm ha valaki segìtene...
Beledobod ecetbe és szódabikarbónába, fénylik majd mint Salamon töke.



Velvia50
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2019. december 27., péntek 8:46
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Velvia50 » 2019. december 27., péntek 15:50

Sziasztok! Miskolc környékén keresnék valakit, aki tudna segíteni a felszerelésével egy kertben keresgélni. Nekem nincs cuccom, ezért regisztráltam ide. Természetesen nem ingyen kérem. Privátban is írhattok: erdei.norbert.70@gmail.com Köszönöm: Erdei Norbert



zwhed
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2019. szeptember 4., szerda 10:06
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: zwhed » 2019. december 30., hétfő 17:33

Sziasztok.
Ásó mellett érdemes ásókést is használni? Ha igen, a rendes keresős késeket, vagy elég egy egyszerűbb kerti"szerszám" is?
Üdv



176523
Százados
Százados
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2017. június 29., csütörtök 8:03
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: 176523 » 2019. december 31., kedd 14:59

zwhed írta:
2019. december 30., hétfő 17:33

Ásó mellett érdemes ásókést is használni? Ha igen, a rendes keresős késeket, vagy elég egy egyszerűbb kerti"szerszám" is?
Azt gondolod, hogy vadidegen emberek jobban tudják neked mivel gyorsabb és kényelmesebb ásni? Marha nagy hiba!
Nem azért nem lesz 15 kiló aranyad, mert nem volt nálad kés!
Ha már mindenképp a késekre buksz javaslom a legdrágábbat azt is a legdrágább helyről, 10 centis lyukakat nem is lehet csak úgy ukk-mukk-fukk szaros kerti vackokkal kiturkálni, még a végén kinéznek a klubban és pláne így ünnepek idején a késgyártókat és forgalmazókat is jól meg kell etetni valakinek.
Ha rám hallgatsz inkább beruházol egy Bobcatbe, ott már van értelme az agyalásnak. :)



Avatar
András76
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2017. június 14., szerda 10:57
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: András76 » 2019. december 31., kedd 15:13

176523 írta:
2019. december 31., kedd 14:59
zwhed írta:
2019. december 30., hétfő 17:33

Ásó mellett érdemes ásókést is használni? Ha igen, a rendes keresős késeket, vagy elég egy egyszerűbb kerti"szerszám" is?
Azt gondolod, hogy vadidegen emberek jobban tudják neked mivel gyorsabb és kényelmesebb ásni? Marha nagy hiba!
Nem azért nem lesz 15 kiló aranyad, mert nem volt nálad kés!
Ha már mindenképp a késekre buksz javaslom a legdrágábbat azt is a legdrágább helyről, 10 centis lyukakat nem is lehet csak úgy ukk-mukk-fukk szaros kerti vackokkal kiturkálni, még a végén kinéznek a klubban és pláne így ünnepek idején a késgyártókat és forgalmazókat is jól meg kell etetni valakinek.
Ha rám hallgatsz inkább beruházol egy Bobcatbe, ott már van értelme az agyalásnak. :)
...nem lehetett volna ezt egy kicsit kíméletesebben ! Gondolkodj, ....te sem gondolkodtál máskênt mikor kezdő voltàl !!



sjonna35
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: sjonna35 » 2019. december 31., kedd 15:18

András76 írta:
2019. december 31., kedd 15:13
176523 írta:
2019. december 31., kedd 14:59
zwhed írta:
2019. december 30., hétfő 17:33

Ásó mellett érdemes ásókést is használni? Ha igen, a rendes keresős késeket, vagy elég egy egyszerűbb kerti"szerszám" is?
Azt gondolod, hogy vadidegen emberek jobban tudják neked mivel gyorsabb és kényelmesebb ásni? Marha nagy hiba!
Nem azért nem lesz 15 kiló aranyad, mert nem volt nálad kés!
Ha már mindenképp a késekre buksz javaslom a legdrágábbat azt is a legdrágább helyről, 10 centis lyukakat nem is lehet csak úgy ukk-mukk-fukk szaros kerti vackokkal kiturkálni, még a végén kinéznek a klubban és pláne így ünnepek idején a késgyártókat és forgalmazókat is jól meg kell etetni valakinek.
Ha rám hallgatsz inkább beruházol egy Bobcatbe, ott már van értelme az agyalásnak. :)
...nem lehetett volna ezt egy kicsit kíméletesebben ! Gondolkodj, ....te sem gondolkodtál máskênt mikor kezdő voltàl !!
Szóra sem érdemes, mindenhez és mindenkihez így áll hozzá a fórumon. Biztos teli a puttony.



zwhed
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2019. szeptember 4., szerda 10:06
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: zwhed » 2019. december 31., kedd 23:18

176523 írta:
2019. december 31., kedd 14:59
zwhed írta:
2019. december 30., hétfő 17:33

Ásó mellett érdemes ásókést is használni? Ha igen, a rendes keresős késeket, vagy elég egy egyszerűbb kerti"szerszám" is?
Azt gondolod, hogy vadidegen emberek jobban tudják neked mivel gyorsabb és kényelmesebb ásni? Marha nagy hiba!
Nem azért nem lesz 15 kiló aranyad, mert nem volt nálad kés!
Ha már mindenképp a késekre buksz javaslom a legdrágábbat azt is a legdrágább helyről, 10 centis lyukakat nem is lehet csak úgy ukk-mukk-fukk szaros kerti vackokkal kiturkálni, még a végén kinéznek a klubban és pláne így ünnepek idején a késgyártókat és forgalmazókat is jól meg kell etetni valakinek.
Ha rám hallgatsz inkább beruházol egy Bobcatbe, ott már van értelme az agyalásnak. :)
Ez is egy válasz, akkor ezek szerint te vagy itt az ügyeletes seriff aki móresre tanít mindenkit. Látod mi a javaslat, inkább csapd ki!
Valaki más mit gondol erről? Lehetőleg olyan akibe szorult egy kis értelem is. Köszönöm.



toni
Százados
Százados
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2016. január 18., hétfő 6:17
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: toni » 2020. január 1., szerda 8:18

A detektor árusítóknál nagy a választék.Műanyag lapátkák is.Ezt soha nem használtam.Praktikusabb a marék.Kerti szerszám nálam egyáltalán nem vált be.Hajlik.
Mélykereső után amikor óvatosan ástam és elértem a fémet,akkor jott a kis lapátka és a pinpointer.
1,hogy fel ne robbantsak valamit
2,meg ne sértsem ha értékes valami
Valamikor érmekeresésnél is használtam Garrett 2500 GTI vel.Lehetett,mert nagyon pontos a pinpoint.Biztos van más ilyen pontos gép is.



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: tibike » 2020. január 1., szerda 9:13

Hát igen, nem vagyunk egyformák, mindenkinek más a kifejezési módszere.... az ásó késhez csak annyit, ki kel próbálni, ha megfelel, használd.... a sok reklám arról szól, hogy a nyugati keresősök egy kicsit morálisan is arréb vannak mind a keleti keresősök... nem túrják szét az egész kertett, szántót vagy parkban a füvet.... ez egy finomabb forma a talált tárgy kiszedésére... néz átt egy pár videót, ahol a gyerekek még a térde alá is zsebkendőt rak, hogy a nadrágját be ne piszkolja.... aztán a földet úgy rakja vissza, hogy tényleg nem is látszik hogy valaki turkált azon a helyen.... nálunk meg be se temetik a lyukat, egy pár gyerek után úgy néz ki, mind ha egy csorda vaddisznó járt volna ott.... ez a külömbség.... nekem egy Drapper ásóm van, de a Fiskars is jó... vannak illetők, akik rendes kerti ásóval járnak.... kinek a papp, kinek a pappné.....
A műanyag kis lapát főleg akkor jó, ha sárgára vadászol - a benne lévő földet meg tudodd lengetni a keresőfej fölött anélkül, hogy a fém kis lapát szólna... csak a sárgára jelez.... van ebből is több fajta, nekem a fekete Fisher jött be....



176523
Százados
Százados
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2017. június 29., csütörtök 8:03
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: 176523 » 2020. január 1., szerda 10:34

zwhed írta:
2019. december 31., kedd 23:18

Ez is egy válasz, akkor ezek szerint te vagy itt az ügyeletes seriff aki móresre tanít mindenkit. Látod mi a javaslat, inkább csapd ki!
Valaki más mit gondol erről? Lehetőleg olyan akibe szorult egy kis értelem is. Köszönöm.
Figyelj a témában a büdös életben nem kaptál soha senkitől ilyen őszinte, jószándékú és ennyire általad is leellenőrizhetően megindokolt választ!
Két kezemet tenném össze, ha én bárhol, bármire ilyen válaszokat kapnék! Az, hogy te nem tudsz vele mit kezdeni azzal én nem tudok mit csinálni.



176523
Százados
Százados
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2017. június 29., csütörtök 8:03
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: 176523 » 2020. január 1., szerda 10:41

tibike írta:
2020. január 1., szerda 9:13
Hát igen, nem vagyunk egyformák, mindenkinek más a kifejezési módszere.... az ásó késhez csak annyit, ki kel próbálni, ha megfelel, használd.... a sok reklám arról szól, hogy a nyugati keresősök egy kicsit morálisan is arréb vannak mind a keleti keresősök... nem túrják szét az egész kertett, szántót vagy parkban a füvet.... ez egy finomabb forma a talált tárgy kiszedésére... néz átt egy pár videót, ahol a gyerekek még a térde alá is zsebkendőt rak, hogy a nadrágját be ne piszkolja.... aztán a földet úgy rakja vissza, hogy tényleg nem is látszik hogy valaki turkált azon a helyen.... nálunk meg be se temetik a lyukat, egy pár gyerek után úgy néz ki, mind ha egy csorda vaddisznó járt volna ott.... ez a külömbség.... nekem egy Drapper ásóm van, de a Fiskars is jó... vannak illetők, akik rendes kerti ásóval járnak.... kinek a papp, kinek a pappné.....
A műanyag kis lapát főleg akkor jó, ha sárgára vadászol - a benne lévő földet meg tudodd lengetni a keresőfej fölött anélkül, hogy a fém kis lapát szólna... csak a sárgára jelez.... van ebből is több fajta, nekem a fekete Fisher jött be....
Itt megint a félinformációk csapdájába vagyunk esve. Nyilván az angolparkot én sem túrnám szét, de nem gondolnám, hogy itt bárki is naponta karbantartott parkokban keresőzne. A hogy néz ki a terület meg nagyon függ attól hány gödröt is ástam. Nyilván, akinek egész nap 3 találata van az bármit is csinál soha nem lesz feltűnő, akinek 300 van, az pedig csinálhat akármit, akkor is harctér benyomás marad utána.
Hangsúlyoznám újra, ha nem lett volna esetleg világos, nem az ásókés ellen beszéltem, hanem arra próbáltam rávilágítani, hogy egyesekben annyi önállóság sincs, hogy azt képes legyen eldönteni mivel szeretne ásni. Csak egy kis önállóságra szerettem volna biztatni, de egyesek erre nem vevők.



zwhed
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2019. szeptember 4., szerda 10:06
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: zwhed » 2020. január 1., szerda 12:12

176523 írta:
2020. január 1., szerda 10:41
tibike írta:
2020. január 1., szerda 9:13
Hát igen, nem vagyunk egyformák, mindenkinek más a kifejezési módszere.... az ásó késhez csak annyit, ki kel próbálni, ha megfelel, használd.... a sok reklám arról szól, hogy a nyugati keresősök egy kicsit morálisan is arréb vannak mind a keleti keresősök... nem túrják szét az egész kertett, szántót vagy parkban a füvet.... ez egy finomabb forma a talált tárgy kiszedésére... néz átt egy pár videót, ahol a gyerekek még a térde alá is zsebkendőt rak, hogy a nadrágját be ne piszkolja.... aztán a földet úgy rakja vissza, hogy tényleg nem is látszik hogy valaki turkált azon a helyen.... nálunk meg be se temetik a lyukat, egy pár gyerek után úgy néz ki, mind ha egy csorda vaddisznó járt volna ott.... ez a külömbség.... nekem egy Drapper ásóm van, de a Fiskars is jó... vannak illetők, akik rendes kerti ásóval járnak.... kinek a papp, kinek a pappné.....
A műanyag kis lapát főleg akkor jó, ha sárgára vadászol - a benne lévő földet meg tudodd lengetni a keresőfej fölött anélkül, hogy a fém kis lapát szólna... csak a sárgára jelez.... van ebből is több fajta, nekem a fekete Fisher jött be....
Itt megint a félinformációk csapdájába vagyunk esve. Nyilván az angolparkot én sem túrnám szét, de nem gondolnám, hogy itt bárki is naponta karbantartott parkokban keresőzne. A hogy néz ki a terület meg nagyon függ attól hány gödröt is ástam. Nyilván, akinek egész nap 3 találata van az bármit is csinál soha nem lesz feltűnő, akinek 300 van, az pedig csinálhat akármit, akkor is harctér benyomás marad utána.
Hangsúlyoznám újra, ha nem lett volna esetleg világos, nem az ásókés ellen beszéltem, hanem arra próbáltam rávilágítani, hogy egyesekben annyi önállóság sincs, hogy azt képes legyen eldönteni mivel szeretne ásni. Csak egy kis önállóságra szerettem volna biztatni, de egyesek erre nem vevők.
Ez nem az önállóságról szól, hanem egy kérdés azokhoz akik már túl vannak egy-két anyagi vagy gyakorlati kétejen, buktatón. Nyílvánvaló hogy mindenki úgy csinálja ahogy neki jó, mint ahogy írtad te is, csak aztán mindig jön egy mindent is tudó lekezelő rész/emberke is ami/aki majd helyreteszi a fejeket...meg sem lepődök már ezen, ugyanis értékelhető választ nem adtál akármilyen nagy tanítómesternek is szeretnél látszódni. Ja igen a bobcat :D A többieknek meg köszönöm szépen a válaszokat.



Leopold
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 279
Csatlakozott: 2015. július 28., kedd 18:58
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Leopold » 2020. január 2., csütörtök 16:54

Gondolom nem régi,de többet látok bele.
Kb.60 As évek?
Alu gomb
Csatolmányok
IMG_20200102_161407.jpg
IMG_20200102_161407.jpg (612.51 KiB) Megtekintve 17032 alkalommal



grotex61
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2020. január 5., vasárnap 8:59
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: grotex61 » 2020. január 5., vasárnap 9:12

Sziasztok . Nincs valakinek Golden Mask 5-höz magyar gépkönyve ?



zwhed
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2019. szeptember 4., szerda 10:06
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: zwhed » 2020. január 5., vasárnap 21:05

grotex61 írta:
2020. január 5., vasárnap 9:12
Sziasztok . Nincs valakinek Golden Mask 5-höz magyar gépkönyve ?
Ha nem találsz, akkor esetleg jó lehet a google translate kamerás fordító funkciója.
Jobb mint a semmi :D



allando
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2016. szeptember 7., szerda 20:16
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: allando » 2020. január 5., vasárnap 21:39

Sziasztok
Valaki rendelt mar innen?
Megbizhatoak?
Az biztos, hogy olcso.
75 ezerbe megallna...

https://www.bigboyshobbies.net/nokta-makro-simplex


An unidentified coin is a piece of metal. An identified coin is a piece of history.
Kb magyarul: Egy azonosítatlan érme, csak egy darab fém - egy azonosított érme egy darab történelem.

grotex61
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2020. január 5., vasárnap 8:59
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: grotex61 » 2020. január 6., hétfő 5:24

zwhed írta:
2020. január 5., vasárnap 21:05
grotex61 írta:
2020. január 5., vasárnap 9:12
Sziasztok . Nincs valakinek Golden Mask 5-höz magyar gépkönyve ?
Ha nem találsz, akkor esetleg jó lehet a google translate kamerás fordító funkciója.
Jobb mint a semmi :D
Köszi.



toni
Százados
Százados
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2016. január 18., hétfő 6:17
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: toni » 2020. január 6., hétfő 6:44

Én is a Google foedítót használom.Különböző nyelvek és detektorok.Már megszoktam,értem a fordító "nyelvét".
Mivel többnyire PDF ben vannak,először konvertáló program (vannak ingyenes on line) pl. PDF-HTML stb. Így szépen a képekkel együtt fordít.
Én igy,de lehet ettől jobb.



newage
Százados
Százados
Hozzászólások: 140
Csatlakozott: 2016. március 8., kedd 14:48
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: newage » 2020. január 7., kedd 11:05

kaotnai felmérésen találtam a semmi közepén egy fa keresztet ami már terepen persze nincs ott
miért lehetett ott? illetve az S. betű mint jelent?

válaszokat köszönöm

Kép



Avatar
templomos
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 21:05
Tartózkodási hely: Heves-megye
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: templomos » 2020. január 7., kedd 12:02

newage írta:
2020. január 7., kedd 11:05
kaotnai felmérésen találtam a semmi közepén egy fa keresztet ami már terepen persze nincs ott
miért lehetett ott? illetve az S. betű mint jelent?

válaszokat köszönöm

Kép
Üdv!
Itt kutakodj ;-)

https://www.arcanum.hu/hu/online-kiadva ... ulcsa-182/



newage
Százados
Százados
Hozzászólások: 140
Csatlakozott: 2016. március 8., kedd 14:48
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: newage » 2020. január 7., kedd 13:16

templomos írta:
2020. január 7., kedd 12:02
newage írta:
2020. január 7., kedd 11:05
kaotnai felmérésen találtam a semmi közepén egy fa keresztet ami már terepen persze nincs ott
miért lehetett ott? illetve az S. betű mint jelent?

válaszokat köszönöm

Kép
Üdv!
Itt kutakodj ;-)

https://www.arcanum.hu/hu/online-kiadva ... ulcsa-182/
igen köszönöm :D
néztem is de csak anynit találtam hogy egy fa keresztet jelet de az S jelentését nem tudom



newage
Százados
Százados
Hozzászólások: 140
Csatlakozott: 2016. március 8., kedd 14:48
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: newage » 2020. január 9., csütörtök 11:26

ismét HELP-et szeretnék kérni a nálam hozzá értőbbektől/többet látottakból

a képen látható két "folt" érdekelne mivel egy domb tövében vannak



Kép



seci59
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2015. december 20., vasárnap 19:29
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: seci59 » 2020. január 9., csütörtök 11:33

Sziasztok nincs valakinek Teknetics T2-höz gépkönyve ?



toni
Százados
Százados
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2016. január 18., hétfő 6:17
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: toni » 2020. január 9., csütörtök 11:45

Fót ide-fót oda.Találgathatunk.Ebben a helyzetben GPS,átszemléltem,terepszemle cserepek után,kis detektor,nagy detektor valami fémet keresve,amivel lehet azonosítani,vagy valami többet sejteni.És ha semmi,ki van pipálva.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára toni 2020. január 9., csütörtök 12:02-kor.



Avatar
András76
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2017. június 14., szerda 10:57
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: András76 » 2020. január 9., csütörtök 12:00

newage írta:
2020. január 9., csütörtök 11:26
ismét HELP-et szeretnék kérni a nálam hozzá értőbbektől/többet látottakból

a képen látható két "folt" érdekelne mivel egy domb tövében vannak



Kép
Mélyebben fekvő pontok, ( nedvesebb, lápos talaj). Én inkább a dombra koncentrálnék.
Szerintem



Bobbácsi
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 15:34
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Bobbácsi » 2020. január 9., csütörtök 18:00

newage írta:
2020. január 7., kedd 13:16
templomos írta:
2020. január 7., kedd 12:02
newage írta:
2020. január 7., kedd 11:05
kaotnai felmérésen találtam a semmi közepén egy fa keresztet ami már terepen persze nincs ott
miért lehetett ott? illetve az S. betű mint jelent?

válaszokat köszönöm

Kép
Üdv!
Itt kutakodj ;-)

https://www.arcanum.hu/hu/online-kiadva ... ulcsa-182/
igen köszönöm :D
néztem is de csak anynit találtam hogy egy fa keresztet jelet de az S jelentését nem tudom
Csatolmányok
Screenshot_20200109-175723.png
Screenshot_20200109-175723.png (120.24 KiB) Megtekintve 16612 alkalommal



Avatar
András76
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2017. június 14., szerda 10:57
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: András76 » 2020. január 9., csütörtök 19:01

templomos írta:
2020. január 7., kedd 12:02
newage írta:
2020. január 7., kedd 11:05
kaotnai felmérésen találtam a semmi közepén egy fa keresztet ami már terepen persze nincs ott
miért lehetett ott? illetve az S. betű mint jelent?

válaszokat köszönöm

Kép
Üdv!
Itt kutakodj ;-)

https://www.arcanum.hu/hu/online-kiadva ... ulcsa-182/
Hasznos link,....tetszik !



Taybi333
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2020. január 6., hétfő 22:38
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Taybi333 » 2020. január 15., szerda 17:51

Sziasztok ! Xp orx rol vélemény ? Jó és rossz tulajdonságok ? Garrett át max vagy xp orx ? Koszi előre is !



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2020. január 15., szerda 19:16

Taybi333 írta:
2020. január 15., szerda 17:51
Sziasztok ! Xp orx rol vélemény ? Jó és rossz tulajdonságok ? Garrett át max vagy xp orx ? Koszi előre is !
Nehéz véleményt mondani, mert az Orx már egy olyan gép aminél sokat számít hogy van beállítva és az is számít, hogy az összemért gép hogy van beállítva. At Max-val nem tudom összemérni, de van ORX topic is. Sajnos én lusta vagyok tesztelgetni és valami beállítási bibim lehet, mert elég sokat ásat vasra. Viszont volt már, hogy olyat is érzékelt amit a kolléga Deusa nem. Viszont a Deus sokkal határozotabban jelzi mi micsoda és több a beállítási lehetősége is a Deusnak. Összeségében én megvagyok vele elégedve, de nem ajánlom olyanoknak akik csodákat várnak egy géptől.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Taybi333
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2020. január 6., hétfő 22:38
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Taybi333 » 2020. január 15., szerda 20:01

Koszi szépen 😊



Koronas
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2019. június 1., szombat 23:42
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Koronas » 2020. január 15., szerda 20:17

Velemeny az orx rol. Jo gep aprozni. Melysege igazabol nincs. A nagytestvererol a deuszrol meg annyit osszehasonlitottuk az at maxal. A max tisztabb es szebb hangot adott.es a melysege meg tobb volt. Egy igazi univerzalis profi gep. Nem hiaba a garett csucsgepe.



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2020. január 15., szerda 20:47

Koronas írta:
2020. január 15., szerda 20:17
Velemeny az orx rol. Jo gep aprozni. Melysege igazabol nincs. A nagytestvererol a deuszrol meg annyit osszehasonlitottuk az at maxal. A max tisztabb es szebb hangot adott.es a melysege meg tobb volt. Egy igazi univerzalis profi gep. Nem hiaba a garett csucsgepe.
Nekem nincs bajom a mélységével. Ezt a félig élére fordult szíjvéget határozottan érzékelte 37 cm mélységben még mielőtt a régészeink feltárták a sírt. A méterrúd a sírgödör melletti talajszintre van fektetve, úgy mutatja a mérőszalagon a mélységet:
szíjvég.jpg
szíjvég.jpg (76.18 KiB) Megtekintve 16404 alkalommal


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Koronas
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2019. június 1., szombat 23:42
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Koronas » 2020. január 15., szerda 21:40

Az orx et gyari feher 22 hf fejjel aruljak. A programjai erme gyors es erme mely. Lehet x35 os 28 as fejjel is de 34 is vasarolni. De akkor mar deust mint orx et. Azon sokkal tobb allitasi lehetoseg es nem is beszelve a mely programokrol. Csak mindig alitgatni kell hogy valamire jo legyen. Mert mindenre egyszerre kozel se jo.



Nyugger
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2020. január 15., szerda 21:17
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Nyugger » 2020. január 15., szerda 21:53

Hát az orx nagyfeszültség mellett nagyon nem jól viselkedik. Amúgy nagyon erős gép.



Taybi333
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2020. január 6., hétfő 22:38
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: Taybi333 » 2020. január 15., szerda 22:16

Koszi



grotex61
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2020. január 5., vasárnap 8:59
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: grotex61 » 2020. január 16., csütörtök 8:51

grotex61 írta:
2020. január 6., hétfő 5:24
zwhed írta:
2020. január 5., vasárnap 21:05
grotex61 írta:
2020. január 5., vasárnap 9:12
Sziasztok . Nincs valakinek Golden Mask 5-höz magyar gépkönyve ?
Ha nem találsz, akkor esetleg jó lehet a google translate kamerás fordító funkciója.
Jobb mint a semmi :D
Köszi.
Nem is igazán a könyv kellene hanem valaki tudna segíteni beállítani . Kutatási terület szántóföld és legelő lenne.



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2020. január 16., csütörtök 12:26

Nyugger írta:
2020. január 15., szerda 21:53
Hát az orx nagyfeszültség mellett nagyon nem jól viselkedik. Amúgy nagyon erős gép.
Villanypásztor mellett is adja a ritmust :D


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

zwhed
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2019. szeptember 4., szerda 10:06
Status: Offline

Re: Segítség!

Hozzászólás Szerző: zwhed » 2020. január 16., csütörtök 19:07

grotex61 írta:
2020. január 16., csütörtök 8:51
grotex61 írta:
2020. január 6., hétfő 5:24
zwhed írta:
2020. január 5., vasárnap 21:05
grotex61 írta:
2020. január 5., vasárnap 9:12
Sziasztok . Nincs valakinek Golden Mask 5-höz magyar gépkönyve ?
Ha nem találsz, akkor esetleg jó lehet a google translate kamerás fordító funkciója.
Jobb mint a semmi :D
Köszi.
Nem is igazán a könyv kellene hanem valaki tudna segíteni beállítani . Kutatási terület szántóföld és legelő lenne.
Ha van fb profilod, akkor ajánlom ott a Golden Mask Fémdetektor használata csoportot. Sok segítőkész kolléga a tagja, az üzenfőfalra dobj be egy kérdést amire kíváncsi vagy. üdv



Válasz küldése Előző témaKövetkező téma