Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Melyik a jobb kereső?

Fémkereséshez való eszközök
Szabó. J. Z.
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2020. január 2., csütörtök 18:15
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Szabó. J. Z. » 2020. január 30., csütörtök 19:34

tibike írta:
2020. január 30., csütörtök 19:30
Szépen lemásoltad, remélem elhiszed is mindent amitt írtak......megint ott vagyunk, hogy a Vanquis egy butitott Equinox....ők ráirják hogy egyszerűb, nem kel annyit álitgatni meg stb....ved meg és sok szerencsés találatot.....ha még tudnád hogy hogy múködik ez a Multi IQ beszarnál.... ha értesz s elektronikához....
Pont a titkolozás miatt nem hiszem el, amugy én csak édeklődöm mivel olyanyira kezdő vagyok hogy még gépem sincs, csak keresem a megfelelőt és informálodom



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: tibike » 2020. január 30., csütörtök 19:41

Nincs univerzális kereső....olyan mind a horgászat - nagy halra erős bot, kis halra meg finom felszerelés....kezdőnként bármitt veszel, idővel úgy is lecseréled - ha megjön a tapasztalat meg a kedved...és ha nem kapnak el.....



Szabó. J. Z.
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2020. január 2., csütörtök 18:15
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Szabó. J. Z. » 2020. január 30., csütörtök 19:46

tibike írta:
2020. január 30., csütörtök 19:41
Nincs univerzális kereső....olyan mind a horgászat - nagy halra erős bot, kis halra meg finom felszerelés....kezdőnként bármitt veszel, idővel úgy is lecseréled - ha megjön a tapasztalat meg a kedved...és ha nem kapnak el.....
Mit ajánlasz kb 150000ft ért ujban gondolkodom



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: tibike » 2020. január 30., csütörtök 19:52

Ne halgas senkire, van eszed, használd.... olvasd a Fórumot, többen irnak több keresőről is....én mondjuk kezdő vagyok, van egy ACE keresőm - hát ez az Isten.... megveszed, és sirni fogsz.... a Nick szerint ide irhat bárki bármitt...nem tilos....



unikornis
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2017. július 30., vasárnap 18:30
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: unikornis » 2020. január 30., csütörtök 21:41

ul69 írta:
2020. január 29., szerda 22:04
unikornis írta:
2020. január 29., szerda 21:29
ul69 írta:
2020. január 29., szerda 21:19
unikornis írta:
2020. január 29., szerda 20:42
Üdv, a deus mellé, rendeltem egy makro racer 2 készüléket, mert most akciós, de csak normál fej van hozzá. Mivel mélyebbre is szeretnénk használni, ezért tanácsot kérnék, hogy milyen nagy fejet érdemes rá venni, ami stabil, nem nagyon vasaz mélyről, de mégis megfelelő a szelektálása. A racer 2-vel egyébként is fogadnék jó tanácsot, olyantól, aki huzamosabban használta, mert megnéztem több száz tesztet már róla, és látatlanban nagyon jó véleményem alakult ki róla. Hezitáltunk egy darabig a simplexen is, de beszéltem egy olyan kollégával, aki azt mondta, hogy nem rossz gép, de szerinte mindenben alatta marad a racer 2-nek, csak a vízállósága, kialakítása és az ergonómiája jobb, mint a racereknek. Az külön nem tetsett neki, hogy kihegyezve, mélyről eléggé hajlamos vasazni, jobban mint anno a racer 2, szerinte ez az alacsonyabb működési freki miatt van. Szóval várom a véleményeket, kíváncsi vagyok, mit szóltok a fentiekhez!
Ha hamarabb kérdezted volna nem vetted volna meg a racer2-est.isminek racer2-es van 15-ös mars fejjel az mellé vette a simplexet és letesztelte őket ügyan ott földben.a racer a nagy fejjel kapaszkodva hozta azt a mélységet amit a simplex.ki lehet hallani a vasat..de mán mind1 :D :D :D
Nem mindegy, mert a neten rendeltem, vissza tudom mondani a rendelést....

https://www.detectorshop.it/en/makro/47 ... cer-2.html

de apróra is jó a szelektálás, és a recovery is fasza apróra? - mert legtöbb helyen dollárral, meg 2 euróssal tesztelik a szelektálást meg a recovery-t a simplexen és ez nekem nem sokat mond, mert azzal bármelyik gép jó....szóval a lényeg, hogy középkoron, apróra is jó szemetes helyen, ez a 12 KHZ-s szerkezet, vagy csak inkább a mélység ami jobb? Ketten használnánk, a deus mellett én inkább mélyebbre mennék, az öreg haverom meg inkább bogarászna, és jelenleg csak az alaptekercs van a simplexhez. Ha valakinek van még tapasztalata megköszönném, mert akkor visszamondom a racer 2 rendelést és veszek egy ilyen simplexet.
fél meg a darab ferdit is jelezte szépen na meg a sörétet légpuskagolyót.de nem akarlak rábeszélni jó lesz aza racer ne mond vissza :D
Módosítottam a rendelésemet egy simplex pro csomagra. 400 euroért mindenképpen ki kell próbálni, úgy hallottam nyáron jönnek ki rá az új fejek, egy nagy mindenképpen kell, mert én majd azt akarom kipróbálni igazából, ha lesz. Ha szarabb lesz, mint a racer 2, akkor szeretettel fogok gondolni rád :mrgreen: !



unikornis
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2017. július 30., vasárnap 18:30
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: unikornis » 2020. január 30., csütörtök 21:54

Szabó. J. Z. írta:
2020. január 30., csütörtök 19:46
tibike írta:
2020. január 30., csütörtök 19:41
Nincs univerzális kereső....olyan mind a horgászat - nagy halra erős bot, kis halra meg finom felszerelés....kezdőnként bármitt veszel, idővel úgy is lecseréled - ha megjön a tapasztalat meg a kedved...és ha nem kapnak el.....
Mit ajánlasz kb 150000ft ért ujban gondolkodom
Vedd meg ezt a simplexet te is, vagy most itt a racer 2-es, 350 euro, az is marha jó ár újonnan: https://www.detectorshop.it/en/makro/47 ... cer-2.html a simplex meg füles szett nélkül 100 ezer, vez. nélüli fülessel 130 ezer, kezdésnek biztos, hogy jó lesz, de ahogy a teszteket néztem, ez inkább a felső-közép kategória, a mélységet mindenképpen jónak látom, szemetes-vasas helyen egyáltalán nem hiszem, hogy hozni fogja a feső kategória szintjét, abban a mai napig a deus az etalon, meg a magnum, mondhatnak bármit, de ha megjön a gép, akkor kipróbálom és megírom.



zwhed
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2019. szeptember 4., szerda 10:06
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: zwhed » 2020. január 31., péntek 1:49

Szabó. J. Z. írta:
2020. január 30., csütörtök 19:46
tibike írta:
2020. január 30., csütörtök 19:41
Nincs univerzális kereső....olyan mind a horgászat - nagy halra erős bot, kis halra meg finom felszerelés....kezdőnként bármitt veszel, idővel úgy is lecseréled - ha megjön a tapasztalat meg a kedved...és ha nem kapnak el.....
Mit ajánlasz kb 150000ft ért ujban gondolkodom
Írtam az emailedre.



luckyotter
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2017. január 10., kedd 14:14
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: luckyotter » 2020. január 31., péntek 9:46

tibike írta:
2020. január 30., csütörtök 19:41
Nincs univerzális kereső....olyan mind a horgászat - nagy halra erős bot, kis halra meg finom felszerelés....kezdőnként bármitt veszel, idővel úgy is lecseréled - ha megjön a tapasztalat meg a kedved...és ha nem kapnak el.....
Univerzális keresők az Explorerek Equinoxok, a Dejusz-ORK, és a Magnum-Brutál főleg.



Mackó
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2018. május 9., szerda 21:58
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Mackó » 2020. január 31., péntek 19:46

unikornis írta:
2020. január 30., csütörtök 21:41
ul69 írta:
2020. január 29., szerda 22:04
unikornis írta:
2020. január 29., szerda 21:29
ul69 írta:
2020. január 29., szerda 21:19
unikornis írta:
2020. január 29., szerda 20:42
Üdv, a deus mellé, rendeltem egy makro racer 2 készüléket, mert most akciós, de csak normál fej van hozzá. Mivel mélyebbre is szeretnénk használni, ezért tanácsot kérnék, hogy milyen nagy fejet érdemes rá venni, ami stabil, nem nagyon vasaz mélyről, de mégis megfelelő a szelektálása. A racer 2-vel egyébként is fogadnék jó tanácsot, olyantól, aki huzamosabban használta, mert megnéztem több száz tesztet már róla, és látatlanban nagyon jó véleményem alakult ki róla. Hezitáltunk egy darabig a simplexen is, de beszéltem egy olyan kollégával, aki azt mondta, hogy nem rossz gép, de szerinte mindenben alatta marad a racer 2-nek, csak a vízállósága, kialakítása és az ergonómiája jobb, mint a racereknek. Az külön nem tetsett neki, hogy kihegyezve, mélyről eléggé hajlamos vasazni, jobban mint anno a racer 2, szerinte ez az alacsonyabb működési freki miatt van. Szóval várom a véleményeket, kíváncsi vagyok, mit szóltok a fentiekhez!
Ha hamarabb kérdezted volna nem vetted volna meg a racer2-est.isminek racer2-es van 15-ös mars fejjel az mellé vette a simplexet és letesztelte őket ügyan ott földben.a racer a nagy fejjel kapaszkodva hozta azt a mélységet amit a simplex.ki lehet hallani a vasat..de mán mind1 :D :D :D
Nem mindegy, mert a neten rendeltem, vissza tudom mondani a rendelést....

https://www.detectorshop.it/en/makro/47 ... cer-2.html

de apróra is jó a szelektálás, és a recovery is fasza apróra? - mert legtöbb helyen dollárral, meg 2 euróssal tesztelik a szelektálást meg a recovery-t a simplexen és ez nekem nem sokat mond, mert azzal bármelyik gép jó....szóval a lényeg, hogy középkoron, apróra is jó szemetes helyen, ez a 12 KHZ-s szerkezet, vagy csak inkább a mélység ami jobb? Ketten használnánk, a deus mellett én inkább mélyebbre mennék, az öreg haverom meg inkább bogarászna, és jelenleg csak az alaptekercs van a simplexhez. Ha valakinek van még tapasztalata megköszönném, mert akkor visszamondom a racer 2 rendelést és veszek egy ilyen simplexet.
fél meg a darab ferdit is jelezte szépen na meg a sörétet légpuskagolyót.de nem akarlak rábeszélni jó lesz aza racer ne mond vissza :D
Módosítottam a rendelésemet egy simplex pro csomagra. 400 euroért mindenképpen ki kell próbálni, úgy hallottam nyáron jönnek ki rá az új fejek, egy nagy mindenképpen kell, mert én majd azt akarom kipróbálni igazából, ha lesz. Ha szarabb lesz, mint a racer 2, akkor szeretettel fogok gondolni rád :mrgreen: !
Szia!
Racer 2 több állítási lehetőséggel bír a simplex-el szemben. Be állíthatod id számokhoz a hangot és személyre szabhatod a gépet. A simplex egy kis deus üzemmód állítással. A racer 2 nem vízálló és kicsit nehéz. A simpi lazább gép de jó tudása van. Csináltam tesztet. A deuszosok forduljanak el.
5ft 18-20-23 cm 20 ft 30 cm. A két török gép nem maradt el a deus mellett. De a deus elmaradt a simplex mellett. A deus sehogy se hozta 23 cm a pénzt. A racer se. A nokta kapirgálta. A racer nagy fejjel szépen jelezte a húszast. Nem rossz döntés amit hoztál. Sokat gondolkodtam a deuson, hogy veszek...de nem mélyebb kis fejjel mint egy olcsó gép. Komám kk földön arat vele. Magnum mellett a kedvence. Deusa ment.. A gyors visszaállási sebesség csak park ill. a racernél 3 hang módban van. Lehet kaszálni ... de nem érdemes rohanni. A tesztet nagyon szennyezett földben és rf zavaros helyen csináltam. Biztos jobb eredmény tiszta nyugis helyen.



unikornis
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2017. július 30., vasárnap 18:30
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: unikornis » 2020. január 31., péntek 20:05

Mackó írta:
2020. január 31., péntek 19:46
unikornis írta:
2020. január 30., csütörtök 21:41
ul69 írta:
2020. január 29., szerda 22:04
unikornis írta:
2020. január 29., szerda 21:29
ul69 írta:
2020. január 29., szerda 21:19
unikornis írta:
2020. január 29., szerda 20:42
Üdv, a deus mellé, rendeltem egy makro racer 2 készüléket, mert most akciós, de csak normál fej van hozzá. Mivel mélyebbre is szeretnénk használni, ezért tanácsot kérnék, hogy milyen nagy fejet érdemes rá venni, ami stabil, nem nagyon vasaz mélyről, de mégis megfelelő a szelektálása. A racer 2-vel egyébként is fogadnék jó tanácsot, olyantól, aki huzamosabban használta, mert megnéztem több száz tesztet már róla, és látatlanban nagyon jó véleményem alakult ki róla. Hezitáltunk egy darabig a simplexen is, de beszéltem egy olyan kollégával, aki azt mondta, hogy nem rossz gép, de szerinte mindenben alatta marad a racer 2-nek, csak a vízállósága, kialakítása és az ergonómiája jobb, mint a racereknek. Az külön nem tetsett neki, hogy kihegyezve, mélyről eléggé hajlamos vasazni, jobban mint anno a racer 2, szerinte ez az alacsonyabb működési freki miatt van. Szóval várom a véleményeket, kíváncsi vagyok, mit szóltok a fentiekhez!
Ha hamarabb kérdezted volna nem vetted volna meg a racer2-est.isminek racer2-es van 15-ös mars fejjel az mellé vette a simplexet és letesztelte őket ügyan ott földben.a racer a nagy fejjel kapaszkodva hozta azt a mélységet amit a simplex.ki lehet hallani a vasat..de mán mind1 :D :D :D
Nem mindegy, mert a neten rendeltem, vissza tudom mondani a rendelést....

https://www.detectorshop.it/en/makro/47 ... cer-2.html

de apróra is jó a szelektálás, és a recovery is fasza apróra? - mert legtöbb helyen dollárral, meg 2 euróssal tesztelik a szelektálást meg a recovery-t a simplexen és ez nekem nem sokat mond, mert azzal bármelyik gép jó....szóval a lényeg, hogy középkoron, apróra is jó szemetes helyen, ez a 12 KHZ-s szerkezet, vagy csak inkább a mélység ami jobb? Ketten használnánk, a deus mellett én inkább mélyebbre mennék, az öreg haverom meg inkább bogarászna, és jelenleg csak az alaptekercs van a simplexhez. Ha valakinek van még tapasztalata megköszönném, mert akkor visszamondom a racer 2 rendelést és veszek egy ilyen simplexet.
fél meg a darab ferdit is jelezte szépen na meg a sörétet légpuskagolyót.de nem akarlak rábeszélni jó lesz aza racer ne mond vissza :D
Módosítottam a rendelésemet egy simplex pro csomagra. 400 euroért mindenképpen ki kell próbálni, úgy hallottam nyáron jönnek ki rá az új fejek, egy nagy mindenképpen kell, mert én majd azt akarom kipróbálni igazából, ha lesz. Ha szarabb lesz, mint a racer 2, akkor szeretettel fogok gondolni rád :mrgreen: !
Szia!
Racer 2 több állítási lehetőséggel bír a simplex-el szemben. Be állíthatod id számokhoz a hangot és személyre szabhatod a gépet. A simplex egy kis deus üzemmód állítással. A racer 2 nem vízálló és kicsit nehéz. A simpi lazább gép de jó tudása van. Csináltam tesztet. A deuszosok forduljanak el.
5ft 18-20-23 cm 20 ft 30 cm. A két török gép nem maradt el a deus mellett. De a deus elmaradt a simplex mellett. A deus sehogy se hozta 23 cm a pénzt. A racer se. A nokta kapirgálta. A racer nagy fejjel szépen jelezte a húszast. Nem rossz döntés amit hoztál. Sokat gondolkodtam a deuson, hogy veszek...de nem mélyebb kis fejjel mint egy olcsó gép. Komám kk földön arat vele. Magnum mellett a kedvence. Deusa ment.. A gyors visszaállási sebesség csak park ill. a racernél 3 hang módban van. Lehet kaszálni ... de nem érdemes rohanni. A tesztet nagyon szennyezett földben és rf zavaros helyen csináltam. Biztos jobb eredmény tiszta nyugis helyen.

Megnyugtatóan hallom ezeket a tapasztalatokat. Deus 28 fej mindig van nekem, mert eddig nem találtam jobbat, pedig mellette próbáltam már 9 gépet. A deus 28 fejet nem hiszem, hogy veri a simplex, meg a beállítási, személyre szabhatósági lehetőségeket sem, de ha csak közelíti, már akkor is érdekes a vízállósága, rezgő mődja, vez nélküli fülese, meg az eleplámpája miatt, amik apró dolgok, de nekem szimpatikusak. Egy nyugtalanító dolgot viszont olvastam, hogy az első szériás keresőfejek hibásak voltak ezen a simplexen, ( a plussz merevítős fejek) és ezért új szériás fejeket kellett gyártani hozzá. Remélem, hogy már az új szériás fejesből fogok kapni, de ha nem akkor nem tudom, hogy cserélik-e, vagy küldenek-e újat.



Lali33
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2019. december 9., hétfő 16:11
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Lali33 » 2020. január 31., péntek 20:47

Deus 28 as mellé alacsonyab kategóriás gépet venni nem is tudom + ha távirányitós a deus.a simplex becsapós valóságban terepen kicsit más a helyzett mint a 10 perces reklám videókon.bár nem ismerem a simplexet.a racert igen mostanában sokan keresik mi a jó kezdő gépnek vagy haladóknak szerintem a racert..



unikornis
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2017. július 30., vasárnap 18:30
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: unikornis » 2020. január 31., péntek 21:18

Lali33 írta:
2020. január 31., péntek 20:47
Deus 28 as mellé alacsonyab kategóriás gépet venni nem is tudom + ha távirányitós a deus.a simplex becsapós valóságban terepen kicsit más a helyzett mint a 10 perces reklám videókon.bár nem ismerem a simplexet.a racert igen mostanában sokan keresik mi a jó kezdő gépnek vagy haladóknak szerintem a racert..
Nekem ez a simplex mélyre kell majd, ha kijönnek hozzá a nagy fejek, addig meg úgyse én fogom használni, csak próbálgatom mit tud. Lehetőség szerintem van azért benne, mert a szoftver ezen is online frissíthető.



Leopold
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 279
Csatlakozott: 2015. július 28., kedd 18:58
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Leopold » 2020. január 31., péntek 21:42

Én meglepődve olvasom,hogy az 5 Ft - ost a Deus 23 cm ről nem látta...?!
Egyszer próbáltam kisbronzra,elásva Fast- on, tűrhetően kihegyezett módban, groundolva és 20-22 cm ről jelezte áshatóan.... Az 5 öst így visitva jelezte volna...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Leopold 2020. január 31., péntek 21:43-kor.



Leopold
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 279
Csatlakozott: 2015. július 28., kedd 18:58
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Leopold » 2020. január 31., péntek 21:43

UI.28 As fejjel



Joci68
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2019. április 29., hétfő 16:10
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Joci68 » 2020. február 1., szombat 0:25

Eddig nem nagyon mertem hozzászólni, mivel még több időre és több tesztre van szükségem, természetesen terepen. Én is úgy tapasztalom, hogy a simplex nagyjából a deust hozza, bár ezt a mélységet a deltám is tudta. A dischez még idő kell. Még a delta, meg a deus vasat is ásatott alkalmanként, addig a simplex levasazott egy egy mélyebben fekvő érmét is. Egyébként baromi gyors, mintha lekopizták volna a deust. Ahogy próbálgattam, olyan dezsavü érzésem volt.



Szabó. J. Z.
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2020. január 2., csütörtök 18:15
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Szabó. J. Z. » 2020. február 1., szombat 8:07

Érdeklődve olvasom amiket irtok, van olyan rutinos aki probálta a golden masokot, siplexet, és a racer 2-t?



Laci5000
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 21:31
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Laci5000 » 2020. február 1., szombat 8:29

Szabó. J. Z. írta:
2020. február 1., szombat 8:07
Érdeklődve olvasom amiket irtok, van olyan rutinos aki probálta a golden masokot, siplexet, és a racer 2-t?
Helo

Próbáltam mindhármat. Hidd el nem nyúlsz mellé egyikkel sem.



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: tibike » 2020. február 1., szombat 8:29

Szabó. J. Z. írta:
2020. február 1., szombat 8:07
Érdeklődve olvasom amiket irtok, van olyan rutinos aki probálta a golden masokot, siplexet, és a racer 2-t?

Már ne spekulálj... ebből a háromból amit nevezel, bármellyikkel nem hibázol... csak az izlés kérdése, mellyik fog jobban tetszeni....



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: tibike » 2020. február 1., szombat 8:52

Mackó irta:
Szia!
Racer 2 több állítási lehetőséggel bír a simplex-el szemben. Be állíthatod id számokhoz a hangot és személyre szabhatod a gépet. A simplex egy kis deus üzemmód állítással. A racer 2 nem vízálló és kicsit nehéz. A simpi lazább gép de jó tudása van. Csináltam tesztet. A deuszosok forduljanak el.
5ft 18-20-23 cm 20 ft 30 cm. A két török gép nem maradt el a deus mellett. De a deus elmaradt a simplex mellett. A deus sehogy se hozta 23 cm a pénzt. A racer se. A nokta kapirgálta. A racer nagy fejjel szépen jelezte a húszast. Nem rossz döntés amit hoztál. Sokat gondolkodtam a deuson, hogy veszek...de nem mélyebb kis fejjel mint egy olcsó gép. Komám kk földön arat vele. Magnum mellett a kedvence. Deusa ment.. A gyors visszaállási sebesség csak park ill. a racernél 3 hang módban van. Lehet kaszálni ... de nem érdemes rohanni. A tesztet nagyon szennyezett földben és rf zavaros helyen csináltam. Biztos jobb eredmény tiszta nyugis helyen.
[/quote]



Az utólsó 5-7 évbe már a gyártók kinyomják a keresőből a maximumot.... tehát a töbsége egy pár centire egyforma mélységet tud.. most már csak a kérdés - melyik tetszik jobban, vagy jól esik a kezembe és hogy vagyok vele megelégedve... a fyzikát nem lehet átbaxni, a VLF technológia a határán van... majd az fog nyerni, aki bejön valami újjal, más technológiával, más működési elven.... de a Multi IQ még nem új technológia...VLF, csak eggyszerre egy zűmmögést nyom a földbe....



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2020. február 1., szombat 9:35

Joci68 írta:
2020. február 1., szombat 0:25
Eddig nem nagyon mertem hozzászólni, mivel még több időre és több tesztre van szükségem, természetesen terepen. Én is úgy tapasztalom, hogy a simplex nagyjából a deust hozza, bár ezt a mélységet a deltám is tudta. A dischez még idő kell. Még a delta, meg a deus vasat is ásatott alkalmanként, addig a simplex levasazott egy egy mélyebben fekvő érmét is. Egyébként baromi gyors, mintha lekopizták volna a deust. Ahogy próbálgattam, olyan dezsavü érzésem volt.
igen a park mód hangjai nagyon hasonló a deushoz.akinek volt a kezében annak pár perc és megy is csak sokkal gyorsabb mint a deus mind a jelzése és az éledése is.lehet minuszba vinni talajhoz nem fog úgy nyekeregni csak picit cicereg de a találat akkor is szép hangot ad.meg van ennek is a deus betegsége h inkább a fej közepső részén mély de még ebben is jobb plusz nem kell agyon állítgatni h ezt tudja.nagyon profi deusos talán eléri a mélységét akármilyen beállításokkal de csak kapaszkodva..na szóval mingyá megköveznek akikhez hozzánőtt a drága gépük de akkor is ez van :D



Joci68
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2019. április 29., hétfő 16:10
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Joci68 » 2020. február 1., szombat 17:06

ul69 írta:
2020. február 1., szombat 9:35
Joci68 írta:
2020. február 1., szombat 0:25
Eddig nem nagyon mertem hozzászólni, mivel még több időre és több tesztre van szükségem, természetesen terepen. Én is úgy tapasztalom, hogy a simplex nagyjából a deust hozza, bár ezt a mélységet a deltám is tudta. A dischez még idő kell. Még a delta, meg a deus vasat is ásatott alkalmanként, addig a simplex levasazott egy egy mélyebben fekvő érmét is. Egyébként baromi gyors, mintha lekopizták volna a deust. Ahogy próbálgattam, olyan dezsavü érzésem volt.
igen a park mód hangjai nagyon hasonló a deushoz.akinek volt a kezében annak pár perc és megy is csak sokkal gyorsabb mint a deus mind a jelzése és az éledése is.lehet minuszba vinni talajhoz nem fog úgy nyekeregni csak picit cicereg de a találat akkor is szép hangot ad.meg van ennek is a deus betegsége h inkább a fej közepső részén mély de még ebben is jobb plusz nem kell agyon állítgatni h ezt tudja.nagyon profi deusos talán eléri a mélységét akármilyen beállításokkal de csak kapaszkodva..na szóval mingyá megköveznek akikhez hozzánőtt a drága gépük de akkor is ez van :D
Mindenesetre, ha ez a belépő szintű gép, akkor igencsak keskeny a határ kezdő, középkategóriás és profi gép között.
Hozzáteszem, hogy az utóbbi hat gépem nagyjából ugyanazt tudta és ha agyonvernének sem tudnám megmondani hogy melyik volt jobb. (az első öt még őskori fatengelyes volt.)



berti
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2019. május 4., szombat 18:19
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: berti » 2020. február 1., szombat 17:48

Sziasztok ! Szóval ma kipróbàltam a C. Scope 770 xd fémkeresőmet . Érdekes volt hogy az olajos hal , màjkrémes dobozt , vékony alu drótot is magas hanggal jelezte . Ezeket nem szűrte ki . Lehet màs gép is benyeli ezeket ??



Avatar
talentum
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:52
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: talentum » 2020. február 1., szombat 22:09

berti írta:
2020. február 1., szombat 17:48
Sziasztok ! Szóval ma kipróbàltam a C. Scope 770 xd fémkeresőmet . Érdekes volt hogy az olajos hal , màjkrémes dobozt , vékony alu drótot is magas hanggal jelezte . Ezeket nem szűrte ki . Lehet màs gép is benyeli ezeket ??
Igen, nagyjából az összes benyeli, a dobozokat azért ki lehet szűrni közvetett módon. Pl: nagy hanggal jön, de kisebb I.D.-vel. Ha kicsi az I.D, akkor azt várjuk, hogy a földtől elemelve a fejet- megszűnik a jel. Neeem?! Akkor azbizony nagydarab tárgy, rossz vezetőképességgel. Meg aztán azért jó esetben csak-csak belezümmög-recseg a vashang...


talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...

berti
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2019. május 4., szombat 18:19
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: berti » 2020. február 2., vasárnap 7:42

Igazad van . Az olajos hal dobozra nagyon éles hang volt . Még ki kell tapasztalni a gépet . Megyek vele egy kört ma is . Csak lenne jó nagy köd !!!



zwhed
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2019. szeptember 4., szerda 10:06
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: zwhed » 2020. február 2., vasárnap 12:15

tibike írta:
2020. február 1., szombat 8:52
Mackó irta:
Szia!
Racer 2 több állítási lehetőséggel bír a simplex-el szemben. Be állíthatod id számokhoz a hangot és személyre szabhatod a gépet. A simplex egy kis deus üzemmód állítással. A racer 2 nem vízálló és kicsit nehéz. A simpi lazább gép de jó tudása van. Csináltam tesztet. A deuszosok forduljanak el.
5ft 18-20-23 cm 20 ft 30 cm. A két török gép nem maradt el a deus mellett. De a deus elmaradt a simplex mellett. A deus sehogy se hozta 23 cm a pénzt. A racer se. A nokta kapirgálta. A racer nagy fejjel szépen jelezte a húszast. Nem rossz döntés amit hoztál. Sokat gondolkodtam a deuson, hogy veszek...de nem mélyebb kis fejjel mint egy olcsó gép. Komám kk földön arat vele. Magnum mellett a kedvence. Deusa ment.. A gyors visszaállási sebesség csak park ill. a racernél 3 hang módban van. Lehet kaszálni ... de nem érdemes rohanni. A tesztet nagyon szennyezett földben és rf zavaros helyen csináltam. Biztos jobb eredmény tiszta nyugis helyen.


Az utólsó 5-7 évbe már a gyártók kinyomják a keresőből a maximumot.... tehát a töbsége egy pár centire egyforma mélységet tud.. most már csak a kérdés - melyik tetszik jobban, vagy jól esik a kezembe és hogy vagyok vele megelégedve... a fyzikát nem lehet átbaxni, a VLF technológia a határán van... majd az fog nyerni, aki bejön valami újjal, más technológiával, más működési elven.... de a Multi IQ még nem új technológia...VLF, csak eggyszerre egy zűmmögést nyom a földbe....
[/quote]


Már csak arra lennék kíváncsi h a simplex hazai környezetben az apró dolgokat 12khzel egy adott mélynek mondható esetben tudja e azt mint pl egy GM4 18khzel? Az amerikai nagy modern érmékre amire hypeolják persze h mind1...



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: tibike » 2020. február 2., vasárnap 12:23

Néz meg egy pár videót.... tudod mi az a chesuya - olvasd csesuja.... apró orosz ezüst pénzecske.... 20cm-re lássa.... elég?



Szabó. J. Z.
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2020. január 2., csütörtök 18:15
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Szabó. J. Z. » 2020. február 2., vasárnap 17:26

tibike írta:
2020. február 1., szombat 8:29
Szabó. J. Z. írta:
2020. február 1., szombat 8:07
Érdeklődve olvasom amiket irtok, van olyan rutinos aki probálta a golden masokot, siplexet, és a racer 2-t?

Már ne spekulálj... ebből a háromból amit nevezel, bármellyikkel nem hibázol... csak az izlés kérdése, mellyik fog jobban tetszeni....
Hát ennek csak akkor lesz vége ha az egyiket megveszem. Most a golden mask és a simplex között vqgyok, de amire oda jutok higy veszek addigra már meg fogom ismerni lassan az összes gépet 😀



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: tibike » 2020. február 2., vasárnap 17:39

Akkor már légyszi vegyél valamit, majd úgy is lecseréled - idővel.... :lol:



Szabó. J. Z.
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2020. január 2., csütörtök 18:15
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Szabó. J. Z. » 2020. február 2., vasárnap 17:59

tibike írta:
2020. február 2., vasárnap 17:39
Akkor már légyszi vegyél valamit, majd úgy is lecseréled - idővel.... :lol:
Márciusban szakad ugymond rám a bank akkor veszek 🤣🤣



zwhed
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2019. szeptember 4., szerda 10:06
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: zwhed » 2020. február 3., hétfő 4:33

Szabó. J. Z. írta:
2020. február 2., vasárnap 17:59
tibike írta:
2020. február 2., vasárnap 17:39
Akkor már légyszi vegyél valamit, majd úgy is lecseréled - idővel.... :lol:
Márciusban szakad ugymond rám a bank akkor veszek 🤣🤣
Elvileg tavasszal is lesznek akciók a gmnál, tapasztalatok alapján (black friday) úgy a 4 pro ws fülessel közel 100€-val lesz kevesebb, azon meg már vehetsz egy plusz fejet. Kétségtelen h a simplex is jó gép, de nekem a sok éves tapasztalat többet számít mint egy pár feature amit tudom h ki sem használnék. Erre is gondolj.



Szabó. J. Z.
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2020. január 2., csütörtök 18:15
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Szabó. J. Z. » 2020. február 3., hétfő 6:29

zwhed írta:
2020. február 3., hétfő 4:33
Szabó. J. Z. írta:
2020. február 2., vasárnap 17:59
tibike írta:
2020. február 2., vasárnap 17:39
Akkor már légyszi vegyél valamit, majd úgy is lecseréled - idővel.... :lol:
Márciusban szakad ugymond rám a bank akkor veszek 🤣🤣
Elvileg tavasszal is lesznek akciók a gmnál, tapasztalatok alapján (black friday) úgy a 4 pro ws fülessel közel 100€-val lesz kevesebb, azon meg már vehetsz egy plusz fejet. Kétségtelen h a simplex is jó gép, de nekem a sok éves tapasztalat többet számít mint egy pár feature amit tudom h ki sem használnék. Erre is gondolj.
Ha lesz black friday akkor már lehet hogy a 6-ost hoznám el



zwhed
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2019. szeptember 4., szerda 10:06
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: zwhed » 2020. február 3., hétfő 16:55

tibike írta:
2020. február 2., vasárnap 12:23
Néz meg egy pár videót.... tudod mi az a chesuya - olvasd csesuja.... apró orosz ezüst pénzecske.... 20cm-re lássa.... elég?
Akkor ma meg is érkezett a válasz a lengyelektől az aprós kérdésre! Szabó. J.Z nézd! Simplex+ gyári fejjel vs Golden mask coin killer 15khz 9" spider fejjel (ez egy külön lengyel piacra gyártott kiadás, ilyen a Thracian is). Ez a teszt inkább a hangok tisztaságának a versenyéről szól, ahogy a linkelő írta. 15perctől kezdödik a lényeg. Lehet a Gmnak előnyére vált a kissebb fej, de a kb 30cm mélyet ő is látta 25 percnél. Persze mindez függ a kezelő tapasztalatától, a beállításoktól, talajtól, és talán ennyiből nem is lehet leszűrni az igazi választ, de nekem itt jóval bizonytalanabb volt a Simplex.

https://youtu.be/TVe4vugjFnE?t=3



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: tibike » 2020. február 3., hétfő 17:44

Minden rendben volna a videóval, csak elvárnám, hogy mind a két keresőn egyforma méretű fej legyen . ha már tesztelésről van szó.... de látni belőle azt is, hogy nem egy kategória a két kereső - már árban is és a külömböző fejek tudásával is.... és egy dolgot nem szabad elfelejteni - a potis keresőt mindig jobban és pontosabban be lehett álitani mind a kapcsolóst...



zwhed
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2019. szeptember 4., szerda 10:06
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: zwhed » 2020. február 3., hétfő 18:45

tibike írta:
2020. február 3., hétfő 17:44
Minden rendben volna a videóval, csak elvárnám, hogy mind a két keresőn egyforma méretű fej legyen . ha már tesztelésről van szó.... de látni belőle azt is, hogy nem egy kategória a két kereső - már árban is és a külömböző fejek tudásával is.... és egy dolgot nem szabad elfelejteni - a potis keresőt mindig jobban és pontosabban be lehett álitani mind a kapcsolóst...
Nyílván ez csak egy olyan teszt, amikor két haver kiment a gépével és egymáshoz nézték teszt jelleggel. Ezek a videók kezdőknek, azaz nekem és Szabó J.Z nek tökéletes, akik "komolyabb" közép kategóriás gépre akarnak váltani hogy élesben vagy terepen, nem pedig az itt már emlegetett műanyagládás kerti tesztekben megmutatják, hogy egy alsó-közép osztályos gép is egy adott konfiggal meg tudja fogni a simplexet bizonyos esetekben. Azért mert van rajta zseblámpa meg vízálló, és tolják a reklámot ezerrel, az nem jelent semmit. Ettől függetlenül jó keresőnek tartom, csak mérlegel az ember, főleg ha többek között azt is kinézte magának. Már túl is van tárgyalva... :)



Szabó. J. Z.
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2020. január 2., csütörtök 18:15
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Szabó. J. Z. » 2020. február 3., hétfő 20:04

zwhed írta:
2020. február 3., hétfő 18:45
tibike írta:
2020. február 3., hétfő 17:44
Minden rendben volna a videóval, csak elvárnám, hogy mind a két keresőn egyforma méretű fej legyen . ha már tesztelésről van szó.... de látni belőle azt is, hogy nem egy kategória a két kereső - már árban is és a külömböző fejek tudásával is.... és egy dolgot nem szabad elfelejteni - a potis keresőt mindig jobban és pontosabban be lehett álitani mind a kapcsolóst...
Nyílván ez csak egy olyan teszt, amikor két haver kiment a gépével és egymáshoz nézték teszt jelleggel. Ezek a videók kezdőknek, azaz nekem és Szabó J.Z nek tökéletes, akik "komolyabb" közép kategóriás gépre akarnak váltani hogy élesben vagy terepen, nem pedig az itt már emlegetett műanyagládás kerti tesztekben megmutatják, hogy egy alsó-közép osztályos gép is egy adott konfiggal meg tudja fogni a simplexet bizonyos esetekben. Azért mert van rajta zseblámpa meg vízálló, és tolják a reklámot ezerrel, az nem jelent semmit. Ettől függetlenül jó keresőnek tartom, csak mérlegel az ember, főleg ha többek között azt is kinézte magának. Már túl is van tárgyalva... :)
Azért vacilálok a 2 között mert ott van hogy 3 méterig vízálló, másik hogy lehet frissiteni és ha jól hallotam lesz hozzá még tekercs ami ha jól gondolom hozza magával az ujabb frissítés és ki tudja mit hoznak ki belőle az új tekercsel



Lali33
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2019. december 9., hétfő 16:11
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Lali33 » 2020. február 3., hétfő 20:29

Érdekes hogy a tekercsek nem egyformák.egyiken van a belső körben jobb és bal oldalon egy merevítő vagy mi... A másikon nincs.Pár videót megnéztem a hétvégén ...egy ami nem szól a simplex mellett hogy le vasaza a kicsit mélyebben lévő érmét.de kíváncsiságból veszek egyet felszínre mert nyugodt nem ideges gépnek tünik de majd meglátjuk...ha megjön teszek fel videót.



Lali33
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2019. december 9., hétfő 16:11
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Lali33 » 2020. február 3., hétfő 20:45

UI:azt hogy a szoftver frissítés lehetséges de nem sokkat várok tőle.de lesz simplex 2 tutti.fejet azt nem tudom ha lesz mennyi lesz az ára a gép árához képest!?!tudom ez kritika de józan gondolkozás is.meg üzleti politika stb...de ,,Tibi,, jól írta a gépek elérték a maximumot a fejlesztés területén mind a vlf mind a multi frek.megvanak a határai.valamit valamiért.



zoli87
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2015. július 14., kedd 19:47
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: zoli87 » 2020. február 4., kedd 6:21

Lali33 írta:
2020. február 3., hétfő 20:45
UI:azt hogy a szoftver frissítés lehetséges de nem sokkat várok tőle.de lesz simplex 2 tutti.fejet azt nem tudom ha lesz mennyi lesz az ára a gép árához képest!?!tudom ez kritika de józan gondolkozás is.meg üzleti politika stb...de ,,Tibi,, jól írta a gépek elérték a maximumot a fejlesztés területén mind a vlf mind a multi frek.megvanak a határai.valamit valamiért.
Úgy látszik csak a Feri Magnumja mutat fejlődést manapság.



Szabó. J. Z.
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2020. január 2., csütörtök 18:15
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Szabó. J. Z. » 2020. február 4., kedd 18:19

golden mask 4d 8-18khz és a 5+ SE Relictum 5-15khz közötti electronikai vagy technikai különbség az van?



zwhed
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2019. szeptember 4., szerda 10:06
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: zwhed » 2020. február 5., szerda 4:31

Lali33 írta:
2020. február 3., hétfő 20:29
Érdekes hogy a tekercsek nem egyformák.egyiken van a belső körben jobb és bal oldalon egy merevítő vagy mi... A másikon nincs.Pár videót megnéztem a hétvégén ...egy ami nem szól a simplex mellett hogy le vasaza a kicsit mélyebben lévő érmét.de kíváncsiságból veszek egyet felszínre mert nyugodt nem ideges gépnek tünik de majd meglátjuk...ha megjön teszek fel videót.

Ezt én is észrevettem, nem tudom h milyen célt szolgálhat...lehet az egyik a blue másik a green kiadás?



Válasz küldése Előző témaKövetkező téma