Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Újságírás

Avatar
Magnum Force
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2015. szeptember 13., vasárnap 16:21
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Magnum Force » 2015. október 1., csütörtök 10:03

khepera írta:
negimen írta:Tisztelt Mindenki !

Jó példaként ide is belinkelem, hátha olyanok is olvassák akik szeretnének együttműködni a múzeumokkal.

http://www.beol.hu/bekes/kozelet/torven ... zok-631293

üdv.
negimen
Gratula! Igazán jó látni, hogy néhány helyen milyen komoly kapcsolat alakult ki...
Komoly. Amilyen egoista vagyok, én mindig azt nézem ami rám vonatkozik. Szép lenne az együttműködés, de nem csak az van a cikkben :(
Szeretnék most már egy olyan cikket olvasni, ahol régész nyilatkozik fémkeresésről és NINCS megemlítve hogy mi, hobbisták micsoda káros, fosztogató rabló, illegális banda vagyunk! Úgy látszik, ez itt a "ceterum censeo" ami sose maradhat ki.
„Ceterum censeo Carthaginem esse delendam” „Egyébként úgy vélem, hogy Karthágót el kell pusztítani” - Cato bármi beszédet mondott a szenátusban, mindig ide lyukadt ki, ahogy régészeink se bírják kihagyni a rablózást.
Itt már az egyik "kolléga" is megereszt egy ilyen szöveget, pedig alighanem ő is "illegális" volt kezdetben. Mifelénk ezt úgy mondják, hogy oda szarik, ahol evett.



negimen
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 7:26
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: negimen » 2015. október 2., péntek 17:37

Magnum Force írta:
khepera írta:
negimen írta:Tisztelt Mindenki !

Jó példaként ide is belinkelem, hátha olyanok is olvassák akik szeretnének együttműködni a múzeumokkal.

http://www.beol.hu/bekes/kozelet/torven ... zok-631293

üdv.
negimen
Gratula! Igazán jó látni, hogy néhány helyen milyen komoly kapcsolat alakult ki...
Komoly. Amilyen egoista vagyok, én mindig azt nézem ami rám vonatkozik. Szép lenne az együttműködés, de nem csak az van a cikkben :(
Szeretnék most már egy olyan cikket olvasni, ahol régész nyilatkozik fémkeresésről és NINCS megemlítve hogy mi, hobbisták micsoda káros, fosztogató rabló, illegális banda vagyunk! Úgy látszik, ez itt a "ceterum censeo" ami sose maradhat ki.
„Ceterum censeo Carthaginem esse delendam” „Egyébként úgy vélem, hogy Karthágót el kell pusztítani” - Cato bármi beszédet mondott a szenátusban, mindig ide lyukadt ki, ahogy régészeink se bírják kihagyni a rablózást.
Itt már az egyik "kolléga" is megereszt egy ilyen szöveget, pedig alighanem ő is "illegális" volt kezdetben. Mifelénk ezt úgy mondják, hogy oda szarik, ahol evett.
Magnum,

Ne magyarázd már félre a tényeket, akár tetszik akár nem, nevezheted magad hobbistának, akárkinek a törvény szerint (nem a régészek szerint, ők csak alkalmazzák a hatályos jogszabályokat), illegálisan keresőzöl,(ha keresőzöl egyáltalán). Én nem olvastam a cikkben az általad vizionált rablókról, csupán arról hogy nem akarják hogy a múzeum gyűjtőterületén olyanok is keresőzzenek (ráadásul nem is helybéliek) akik nem a múzeumba viszik a talált tárgyakat... "oszt pont"
Egyébként pedig örülhetnél hogy pozitív példa is van az együttműködésre, már ha valaki akar együttműködni.........
üdv.
negimen.



reinold
Százados
Százados
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 1:13
Tartózkodási hely: Belfast ui:Egy kávára a vendégeim lehettek, ha erre jártok! :D
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: reinold » 2015. október 2., péntek 22:03

Bermuda-háromszög elmélet szerintetek ide vág????
http://index.hu/kulfold/2015/10/02/eltu ... igeteknel/


Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, és sokan élnek is ezzel a jogukkal.Én is! ;)

T.Csaba
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2015. szeptember 22., kedd 23:05
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: T.Csaba » 2015. október 2., péntek 22:23

Egy lengyel talált valamit ott, ahol a náci aranyvonat lehet

http://index.hu/tudomany/tortenelem/201 ... nat_lehet/



poe a holló
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2015. október 3., szombat 17:52
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: poe a holló » 2015. október 3., szombat 19:10

negimen írta:
Magnum Force írta:
khepera írta:
negimen írta:Tisztelt Mindenki !

Jó példaként ide is belinkelem, hátha olyanok is olvassák akik szeretnének együttműködni a múzeumokkal.

http://www.beol.hu/bekes/kozelet/torven ... zok-631293

üdv.
negimen
Gratula! Igazán jó látni, hogy néhány helyen milyen komoly kapcsolat alakult ki...
Komoly. Amilyen egoista vagyok, én mindig azt nézem ami rám vonatkozik. Szép lenne az együttműködés, de nem csak az van a cikkben :(
Szeretnék most már egy olyan cikket olvasni, ahol régész nyilatkozik fémkeresésről és NINCS megemlítve hogy mi, hobbisták micsoda káros, fosztogató rabló, illegális banda vagyunk! Úgy látszik, ez itt a "ceterum censeo" ami sose maradhat ki.
„Ceterum censeo Carthaginem esse delendam” „Egyébként úgy vélem, hogy Karthágót el kell pusztítani” - Cato bármi beszédet mondott a szenátusban, mindig ide lyukadt ki, ahogy régészeink se bírják kihagyni a rablózást.
Itt már az egyik "kolléga" is megereszt egy ilyen szöveget, pedig alighanem ő is "illegális" volt kezdetben. Mifelénk ezt úgy mondják, hogy oda szarik, ahol evett.
Magnum,

Ne magyarázd már félre a tényeket, akár tetszik akár nem, nevezheted magad hobbistának, akárkinek a törvény szerint (nem a régészek szerint, ők csak alkalmazzák a hatályos jogszabályokat), illegálisan keresőzöl,(ha keresőzöl egyáltalán). Én nem olvastam a cikkben az általad vizionált rablókról, csupán arról hogy nem akarják hogy a múzeum gyűjtőterületén olyanok is keresőzzenek (ráadásul nem is helybéliek) akik nem a múzeumba viszik a talált tárgyakat... "oszt pont"
Egyébként pedig örülhetnél hogy pozitív példa is van az együttműködésre, már ha valaki akar együttműködni.........
üdv.
negimen.
Sziasztok!

Részemről azt nem tartom egy rossz dolognak, ha egy igazán "ütős" darab nem a házhoz járó nepperek kezébe kerül, hanem a Múzeumba.

De!

A "Know-how" törvényi hátterére azért kíváncsi lennék.Gondolom nem csak én.:-)

Köztudott, hogy bárki bekopogtathat a helyi múzeumba,ezt sokan meg is tették és meg is teszik.Right!
Tegyük fel, hogy olyan jó kapcsolat alakul ki az amatőr- és a profi régész között, hogy az amatőr kap egy papírt a helyi múzeumtól, amely szerint a múzeum gyűjtőterületén keresőzhet.

De!Kérdem én mély tisztelettel.

Hogy a súlyban lesz ez " Hivatásszerű használat"??!!??
(Szakirányű végzettség, a végzettségnek megfelelő státusz és teljes munkaidőben történő alkalmazás...etc.etc.)

Mert, ha és amennyiben nem az, akkor bizony a hatályos törvénynek az a rendelkezése érvényes rá, hogy a törvényben előírtaknak megfelelően engedélyért kell folyamodni.Amelyhez csatolni kell Pl. az adott területen tulajdonjoggal vagy birtokjoggal rendelkező személy írásos beleegyezését is stb. stb.

Arról már ne is beszéljünk, hogy Pl. ez a része a cikknek .Teljes mértékben szembemegy a hatályos törvénnyel, amennyiben a tárgy elmozdításánál nincs jelen DIPLOMÁS, HIVATÁSOS régész(Úgy értem, hogy IGAZI! :-) .:

" — Miután az ásónk kifordítja az apró érmét, a lányka gyűrűjét vagy egy ólomplombát, azt behozzuk a múzeumba és csillogó tekintettel körbeüljük ezt az asztalt, s együtt próbáljuk elhelyezni a megfelelő korban. "

Lásd.:

"Módosult az Örökségvédelmi Törvény, ezáltal a fémkeresés szabályai is!
2015.01.19 13:39

A hatályban lévő 2001. évi LXIV. törvény (Kötv) kiegészült a 13/2015. (III.11.) MvM Rendelettel, mely 46 §-ában egyértelműen leírja a fémkereső műszerek magánhasználatának szabályait:


46. § (1) A fémkereső műszer hivatáshoz nem kötött használatának engedélyezése (!!!) iránti kérelmet a hatóságnak kell benyújtani.

(2) A kérelemhez mellékelni kell:

a) a fémkereső műszer használatával érintett terület egyértelmű lehatárolását EOV rendszerben készült térképen,

b) a fémkereső műszer használatának tervezett idejét,

c) a fémkereső műszer használatával érintett ingatlannal rendelkezni jogosult hozzájáruló nyilatkozatát,

d) a kérelmező nyilatkozatát arról, hogy a kérelem benyújtását megelőző öt évben a régészeti örökséggel összefüggésben szabálysértési vagy büntetőjogi felelősségét nem állapították meg, továbbá vele szemben örökségvédelmi bírságot nem szabtak ki,

e) az eljárási díj vagy illeték megfizetésének igazolását.

(3) A hatóság az eljárás során határidő kitűzésével kérheti az Ásatási Bizottság vagy a gyűjtőterületén érintett múzeum szakvéleményét.

(4) A fémkereső műszer használatára vonatkozó kérelmet el kell utasítani, ha

a) a tervezett tevékenység a 4. § (3) bekezdés a)–c) pontjában meghatározott területet, legelő művelési ágban lévő régészeti érdekű területet vagy nyilvántartott régészeti lelőhelyet érint,

b) a kérelmező szabálysértési vagy büntetőjogi felelősségét a régészeti örökséggel összefüggésben megállapították,

c) a kérelmezővel szemben örökségvédelmi bírságot szabtak ki, vagy d) a kérelmező ellen a b)–c) pont szerinti eljárás folyamatban van.

(5) A fémkereső műszer használatára vonatkozó engedély tartalmazza

a) az engedély jogosultjának nevét és címét,

b) a fémkereső műszer használatával érintett terület azonosítására alkalmas megjelölését és a tevékenység végzésének idejét.

(6) A fémkereső műszerrel végzett tevékenységet a hatóság hivatalból vagy a gyűjtőterületén érintett múzeum kérelmére is megtilthatja.

(7) A (6) bekezdés szerinti határozat tartalmazza a tiltással érintett terület azonosítására alkalmas megjelölését és helyrajzi számát.

(8) A hatóság az (5) és (6) bekezdés szerinti jogerős határozatot megküldi

a) a gyűjtőterületén érintett múzeumoknak,

b) a működési területével érintett nemzeti park igazgatóságnak,

c) az illetékes jegyzőnek,

d) az illetékes jegyző útján a mezőőri szolgálatnak,

e) az illetékes rendőrkapitányságnak és

f) az ingatlannal rendelkezni jogosultnak.

(9) Ha a (6) bekezdés szerinti tiltás jelentős számú ügyfelet érint, akkor a hatóság az ügyféllel hirdetményi úton tarthat kapcsolatot a közigazgatási hatósági eljárás és szolgáltatás általános szabályairól szóló 2004. évi CXL. törvény 28/D. §-ában foglalt feltételeknek megfelelően.



Részlet a hatályos 2001. évi LXIV. törvényből:



20/A. §30 (1) Fémkereső műszer használata - a hivatás gyakorlásához jogszabályban meghatározott módon szükséges használat kivételével - hatósági engedély alapján végezhető tevékenység.

(2) A hivatás gyakorlásához szükséges használatot jogszabályban meghatározott módon be kell jelenteni.

(3) A hatóság jogszabályban meghatározottak szerint megtilthatja a fémkereső műszer használatát.

(4) Fémkereső műszer nyilvántartott régészeti lelőhelyen történő használata régészeti feltárási tevékenységnek minősül.

(5) Ha a fémkereső műszerrel végzett bármilyen tevékenység során régészeti lelet vagy annak tűnő tárgy kerül elő, a 24. § (1)-(2) bekezdése szerint kell eljárni

Olvass tovább: http://www.lengetes.hu/news/modosult-az ... alyai-is-/
Készíts saját weboldalt ingyen: http://www.webnode.hu"




Értem én, hogy a múzeumok szorultságukban (Sajnos, hogy ez a helyzet!!) a 80/2012-es BM rendelet alapján kiállítanak un. "Megbízási szerződéseket" , de azt ne felejtse el senki, hogy a 2012-es BM rendelet PL. a bíróság előtt nem írja , nem írhatja felül a 2015-ös TÖRVÉNYT!




" Részlet a 80/2012 BM rendeletből:

8. A fémkeresővel végzett régészeti kutató tevékenység

21. § (1) Fémkereső műszer használata régészeti célú kutató tevékenységnek minősül, ha annak célja régészeti lelet vagy régészeti lelőhely felkutatása.(!!!)

(2) Régészeti lelőhelyen fémkereső műszer használata feltárási engedélyhez kötött régészeti feltárásnak minősül.

(3) Régészeti lelőhelyen kívül fémkeresővel végzett régészeti célú kutató tevékenység csak feltárásra jogosult szerv megbízásából, a feltárásra jogosult szerv névre szóló igazolásának birtokában végezhető.

(4) A feltárásra jogosult szerv a gyűjtőterületének meghatározott részére adhat megbízást. A megbízás kiadása előtt a feltárásra jogosult szerv köteles egyeztetni valamennyi olyan feltárásra jogosult szervvel, amelynek gyűjtőterületét a megbízás szerinti terület érinti.

(5) A feltárásra jogosult szerv fémkeresővel végzett régészeti célú kutató tevékenységre annak adhat megbízást, aki

a) a régészeti leletekkel kapcsolatos alapvető ismereteket elsajátította, és

b) nyilatkozott arról, hogy a megbízást megelőző egy évben a régészeti örökséggel összefüggésben szabálysértési vagy büntetőjogi felelősségét nem állapították meg, továbbá vele szemben örökségvédelmi bírságot nem szabtak ki.

(6) A feltárásra jogosult szerv fémkeresővel végzett régészeti célú kutató tevékenység végzésére megbízást a jogerős döntéstől számított egy év időtartamban nem adhat annak, akit a régészeti örökséggel összefüggésben elkövetett szabálysértés vagy bűncselekmény miatt elmarasztaltak, vagy vele szemben örökségvédelmi bírságot szabtak ki.

(7) A feltárásra jogosult szerv köteles a fémkeresővel végzett régészeti célú kutató tevékenység végzésére vonatkozó megbízást azonnali hatállyal felmondani, ha

a) a megbízott az (5) bekezdés b) pontja szerinti nyilatkozatot valótlan tartalommal tette meg,

b) a megbízott szabálysértési vagy büntetőjogi felelősségét a régészeti örökséggel összefüggésben megállapították,

c) a megbízottal szemben a régészeti örökséggel összefüggésben örökségvédelmi bírságot szabtak ki.

(8) Ha a fémkereső műszerrel végzett tevékenység során régészeti lelet kerül elő, a Kötv. 24. § (1)-(3) bekezdésének megfelelő alkalmazásával kell eljárni.

Olvass tovább: http://www.lengetes.hu/news/modosult-az ... alyai-is-/
Készíts saját weboldalt ingyen: http://www.webnode.hu" .

Mindezek tükrében, amint fentebb is írtam. Nagyon jó lenne, ha valaki leírná, hogy a hatályos törvényeknek megfelelően, hogyan is engedélyezi egy helyi múzeum a fémkereső használatát?



Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: khepera » 2015. október 3., szombat 19:47

Szia Poe! Rég láttalak erre...

Nos az van, hogy a múzeumnak meg van az engedélye (amit ők is megkapnak a KÖH től) adott évre adott területre. A múzeum a saját területére ad megbízást, tehát az a terület már "engedélyezve van".
A megbízásban rögzítve van mikor mit kell és szabad csinálni, mikor kell felfüggeszteni a keresést, milyen mélyre lehet ásni, milyen módon kell rögzíteni (koordináta, EOV, zacsizás, találati napló, track log elküldése stb).
Ja, kutatás csak régész jelenlétében megengedett a megbízás értelmében.
Szóval vannak fékek ez kétségtelen.
Remélem elfogadhatóan válaszoltam a kérdésekre.
Üdv


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

Avatar
00fonix
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2015. október 3., szombat 16:50
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: 00fonix » 2015. október 3., szombat 21:14

Gratulalok!
Jó ilyent is olvasni!



poe a holló
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2015. október 3., szombat 17:52
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: poe a holló » 2015. október 3., szombat 22:47

khepera írta:Szia Poe! Rég láttalak erre...

Nos az van, hogy a múzeumnak meg van az engedélye (amit ők is megkapnak a KÖH től) adott évre adott területre. A múzeum a saját területére ad megbízást, tehát az a terület már "engedélyezve van".
A megbízásban rögzítve van mikor mit kell és szabad csinálni, mikor kell felfüggeszteni a keresést, milyen mélyre lehet ásni, milyen módon kell rögzíteni (koordináta, EOV, zacsizás, találati napló, track log elküldése stb).
Ja, kutatás csak régész jelenlétében megengedett a megbízás értelmében.
Szóval vannak fékek ez kétségtelen.
Remélem elfogadhatóan válaszoltam a kérdésekre.
Üdv
Szia Khepera!

Köszönöm a Válaszod!
Annak ellenére, hogy nem mindem kérdésemre kaptam választ.:-)

" Nos az van, hogy a múzeumnak meg van az engedélye (amit ők is megkapnak a KÖH től) adott évre adott területre." /Khepera/

Azt írtad, hogy a múzeumnak meg van az engedélye.

De mire??

Szerintem arra, hogy a saját hivatásos, megfelelő szakirányú végzettséggel rendelkező alkalmazottai. , régészeti területen( a gyűjtőterületükön) műszeres felderítést folytassanak.

Kérlek, hogy csatolj be akár 1 (Azaz, egy) TÖRVÉNYT! , amely a helyi múzeumok jogkörébe utalja a fémkereső műszer használatának az ENGEDÉLYEZÉSÉT ( A hatályos törvény szerint, csak véleményezési joguk van.Amennyiben a kérelemben megjelölt terület az ő gyűjtőterületük.)

A jelenleg hatályos törvény ugyanis ezt mondja:

" 46. § (1) A fémkereső műszer hivatáshoz nem kötött használatának engedélyezése (!!!) iránti kérelmet a hatóságnak kell benyújtani. "

Gondolom, hogy azt tudod, hogy a helyi Múzeum az nem hatóság.
A rendelet pedig nem törvény.Ez van.

Egyébként.Szerintem jobb a dolgokat tisztázni, mielőtt még baj és kár származna abból, hogy nem értelmezzük helyesen a törvényeket.

Engem ez a szándék vezet és a jóakarat.



Ricordo
Százados
Százados
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:49
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Ricordo » 2015. október 3., szombat 23:05

..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ricordo 2016. május 4., szerda 20:33-kor.



poe a holló
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2015. október 3., szombat 17:52
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: poe a holló » 2015. október 3., szombat 23:45

Ricordo írta:Akkor megnyugodhatok, hogy ez nem az "inkább dögöljön meg a szomszéd tehene is" típusú akció. Pedig biztos mindenki jól járna, ha sikerülne elleheteltleníteni a múzeumok és a keresősök együttműködését.
Szia Ricordo!


" Pedig biztos mindenki jól járna, ha sikerülne elleheteltleníteni a múzeumok és a keresősök együttműködését." /Ricordo/


Szerintem nem járna jól mindenki.:-(

Eddig is és ezután is bárki, bármit bevihetett és bevihet a múzeumba.Én olyanról még nem hallottam, hogy egy múzeum ezért feljelentett volna valakit.
Viszont az már tényleg jó lenne és erre kellene törekedni a régészekkel együtt, hogy ez és az amatőr régészet már tényleg rendezett törvényi háttérrel folyjon és nem vélt kiskapukon keresztül.

Szerintem ez a lényeg.

P.S. : A mezőgazdasági állattartásban nem igazán vagyok otthon ( "inkább dögöljön meg a szomszéd tehene is" ). :-)



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2015. október 3., szombat 23:59

poe a holló írta:
Ricordo írta:Akkor megnyugodhatok, hogy ez nem az "inkább dögöljön meg a szomszéd tehene is" típusú akció. Pedig biztos mindenki jól járna, ha sikerülne elleheteltleníteni a múzeumok és a keresősök együttműködését.
Szia Ricordo!


" Pedig biztos mindenki jól járna, ha sikerülne elleheteltleníteni a múzeumok és a keresősök együttműködését." /Ricordo/


Szerintem nem járna jól mindenki.:-(

Eddig is és ezután is bárki, bármit bevihetett és bevihet a múzeumba.Én olyanról még nem hallottam, hogy egy múzeum ezért feljelentett volna valakit.
Viszont az már tényleg jó lenne és erre kellene törekedni a régészekkel együtt, hogy ez és az amatőr régészet már tényleg rendezett törvényi háttérrel folyjon és nem vélt kiskapukon keresztül.

Szerintem ez a lényeg.

P.S. : A mezőgazdasági állattartásban nem igazán vagyok otthon ( "inkább dögöljön meg a szomszéd tehene is" ). :-)
szia Poe!örülök hogy igy kivesézted a törvényt.ezek szerint csak régész fizikai jelenlétében keresőzhet bárki bárhol.ha nincs ott akkor nem létezik olyan papir ami ezt lehetővé tenné.felvetődik a kérdés akkor minek adjon be bárki bármilyen kérelmet?
vagy esetleg ha megadják valakinek az engedélyt akkor azért a 3000ft-ért ki kell mennie egy régésznek a megadott koordinátához a kért időben?
hol kezdődik a kiskapu és hol ér véget?ezt ki dönti el?



Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: khepera » 2015. október 4., vasárnap 7:06

poe a holló írta:
khepera írta:Szia Poe! Rég láttalak erre...

Nos az van, hogy a múzeumnak meg van az engedélye (amit ők is megkapnak a KÖH től) adott évre adott területre. A múzeum a saját területére ad megbízást, tehát az a terület már "engedélyezve van".
A megbízásban rögzítve van mikor mit kell és szabad csinálni, mikor kell felfüggeszteni a keresést, milyen mélyre lehet ásni, milyen módon kell rögzíteni (koordináta, EOV, zacsizás, találati napló, track log elküldése stb).
Ja, kutatás csak régész jelenlétében megengedett a megbízás értelmében.
Szóval vannak fékek ez kétségtelen.
Remélem elfogadhatóan válaszoltam a kérdésekre.
Üdv
Szia Khepera!

Köszönöm a Válaszod!
Annak ellenére, hogy nem mindem kérdésemre kaptam választ.:-)

" Nos az van, hogy a múzeumnak meg van az engedélye (amit ők is megkapnak a KÖH től) adott évre adott területre." /Khepera/

Azt írtad, hogy a múzeumnak meg van az engedélye.

De mire??

Szerintem arra, hogy a saját hivatásos, megfelelő szakirányú végzettséggel rendelkező alkalmazottai. , régészeti területen( a gyűjtőterületükön) műszeres felderítést folytassanak.

Kérlek, hogy csatolj be akár 1 (Azaz, egy) TÖRVÉNYT! , amely a helyi múzeumok jogkörébe utalja a fémkereső műszer használatának az ENGEDÉLYEZÉSÉT ( A hatályos törvény szerint, csak véleményezési joguk van.Amennyiben a kérelemben megjelölt terület az ő gyűjtőterületük.)

A jelenleg hatályos törvény ugyanis ezt mondja:

" 46. § (1) A fémkereső műszer hivatáshoz nem kötött használatának engedélyezése (!!!) iránti kérelmet a hatóságnak kell benyújtani. "

Gondolom, hogy azt tudod, hogy a helyi Múzeum az nem hatóság.
A rendelet pedig nem törvény.Ez van.

Egyébként.Szerintem jobb a dolgokat tisztázni, mielőtt még baj és kár származna abból, hogy nem értelmezzük helyesen a törvényeket.

Engem ez a szándék vezet és a jóakarat.
Poe, nem engedéályről hanem megbízásról beszélünk... Azt nem mondtam, hogy a megbízási szerződést nem hagyta jóvá a helyi KÖH...


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2015. október 4., vasárnap 8:15

ul69 írta:
poe a holló írta:
Ricordo írta:Akkor megnyugodhatok, hogy ez nem az "inkább dögöljön meg a szomszéd tehene is" típusú akció. Pedig biztos mindenki jól járna, ha sikerülne elleheteltleníteni a múzeumok és a keresősök együttműködését.
Szia Ricordo!


" Pedig biztos mindenki jól járna, ha sikerülne elleheteltleníteni a múzeumok és a keresősök együttműködését." /Ricordo/


Szerintem nem járna jól mindenki.:-(

Eddig is és ezután is bárki, bármit bevihetett és bevihet a múzeumba.Én olyanról még nem hallottam, hogy egy múzeum ezért feljelentett volna valakit.
Viszont az már tényleg jó lenne és erre kellene törekedni a régészekkel együtt, hogy ez és az amatőr régészet már tényleg rendezett törvényi háttérrel folyjon és nem vélt kiskapukon keresztül.

Szerintem ez a lényeg.

P.S. : A mezőgazdasági állattartásban nem igazán vagyok otthon ( "inkább dögöljön meg a szomszéd tehene is" ). :-)
szia Poe!örülök hogy igy kivesézted a törvényt.ezek szerint csak régész fizikai jelenlétében keresőzhet bárki bárhol.ha nincs ott akkor nem létezik olyan papir ami ezt lehetővé tenné.felvetődik a kérdés akkor minek adjon be bárki bármilyen kérelmet?
vagy esetleg ha megadják valakinek az engedélyt akkor azért a 3000ft-ért ki kell mennie egy régésznek a megadott koordinátához a kért időben?
hol kezdődik a kiskapu és hol ér véget?ezt ki dönti el?

Megint ordas butaságot írsz, ezzel provokálsz? Megbízási szerződésről volt szó, oda kell a régész, a 3000Ft-os engedélyhez, mint nem hivatásos fémkeresőzéshez kell nem kell a régész az engedély mellé, az engedélyezett területre mehetsz előre megjelölt időpontokban!



Avatar
Magnum Force
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2015. szeptember 13., vasárnap 16:21
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Magnum Force » 2015. október 4., vasárnap 9:51

Ha jó fiú vagy, a miniszter személyesen tüntet ki. :D

10. A régészeti lelőhely, lelet megtalálója anyagi elismerésének szabályai

23. § (1) A régészeti feltárás esetén kívül előkerült régészeti leletet, lelőhelyet a feltárásra jogosult szerv a lelőhely-bejelentő adatlapon köteles a járási építésügyi és örökségvédelmi hivatalnak és az örökségvédelmi irodának bejelenteni.
(2) Régészeti lelőhely vagy lelet megtalálóját elismerő oklevél és tárgyi ajándék vagy a lelőhely, lelet tudományos jelentőségével arányos pénzjutalom illeti meg. Az elismerést a miniszter adja át.
(3) Nem adható jutalom a megtalálónak, ha a Kötv. 24. § (2) bekezdése szerinti kötelezettségének vagy az e rendelet 21. § (3) bekezdésében foglaltaknak nem tett eleget. Ilyen esetben a jutalom a bejelentőt illeti.
(4) A nemesfémből készült vagy drágakövet tartalmazó lelet után kifizetendő pénzjutalom mértékét a lelet nemesfém-, illetve drágakőtartalma napi piaci értékének figyelembevételével kell megállapítani.
(5) A jutalom összegét a miniszter állapítja meg.
(6) A lelet elhelyezésére a Korm. rendelet szabályait megfelelően kell alkalmazni.



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2015. október 4., vasárnap 13:12

Gabor írta:
ul69 írta:
poe a holló írta:
Ricordo írta:Akkor megnyugodhatok, hogy ez nem az "inkább dögöljön meg a szomszéd tehene is" típusú akció. Pedig biztos mindenki jól járna, ha sikerülne elleheteltleníteni a múzeumok és a keresősök együttműködését.
Szia Ricordo!


" Pedig biztos mindenki jól járna, ha sikerülne elleheteltleníteni a múzeumok és a keresősök együttműködését." /Ricordo/


Szerintem nem járna jól mindenki.:-(

Eddig is és ezután is bárki, bármit bevihetett és bevihet a múzeumba.Én olyanról még nem hallottam, hogy egy múzeum ezért feljelentett volna valakit.
Viszont az már tényleg jó lenne és erre kellene törekedni a régészekkel együtt, hogy ez és az amatőr régészet már tényleg rendezett törvényi háttérrel folyjon és nem vélt kiskapukon keresztül.

Szerintem ez a lényeg.

P.S. : A mezőgazdasági állattartásban nem igazán vagyok otthon ( "inkább dögöljön meg a szomszéd tehene is" ). :-)
szia Poe!örülök hogy igy kivesézted a törvényt.ezek szerint csak régész fizikai jelenlétében keresőzhet bárki bárhol.ha nincs ott akkor nem létezik olyan papir ami ezt lehetővé tenné.felvetődik a kérdés akkor minek adjon be bárki bármilyen kérelmet?
vagy esetleg ha megadják valakinek az engedélyt akkor azért a 3000ft-ért ki kell mennie egy régésznek a megadott koordinátához a kért időben?
hol kezdődik a kiskapu és hol ér véget?ezt ki dönti el?

Megint ordas butaságot írsz, ezzel provokálsz? Megbízási szerződésről volt szó, oda kell a régész, a 3000Ft-os engedélyhez, mint nem hivatásos fémkeresőzéshez kell nem kell a régész az engedély mellé, az engedélyezett területre mehetsz előre megjelölt időpontokban!
a törvény betűjét betartva sem megbizási szerződéssel sem engedéllyel nem végezhet senki régészeti kutatást fémkeresővel a régész testi jelenléte felügyelete nélkül.amennyiben nincs jelen és keresőzöl törvényt sértessz..
tehát ha nincs jelen a régész a következő dolgokra jók ezek a papirok:
-bekereteztetheted és kirakhatod a falra.
-papirrepülőt origamit csákót hajtogathatsz belőle.(festéskor a csákó jól jöhet :D )
-amennyiben a papír élég nagy és megfelelő a puhasága még jó lehet valamire.. :D
-használható halőr igazolványként.konkurencia megjelenésekor vadul lobogtatva elzavarhatod őket esetleg rendőrt is hívhatsz..
-lennének még ötleteim de ezt már rábizom mindenki fantáziájára :lol: :lol: :lol:



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2015. október 4., vasárnap 15:09

ul69 írta:
Gabor írta:
ul69 írta:
poe a holló írta:
Ricordo írta:Akkor megnyugodhatok, hogy ez nem az "inkább dögöljön meg a szomszéd tehene is" típusú akció. Pedig biztos mindenki jól járna, ha sikerülne elleheteltleníteni a múzeumok és a keresősök együttműködését.
Szia Ricordo!


" Pedig biztos mindenki jól járna, ha sikerülne elleheteltleníteni a múzeumok és a keresősök együttműködését." /Ricordo/


Szerintem nem járna jól mindenki.:-(

Eddig is és ezután is bárki, bármit bevihetett és bevihet a múzeumba.Én olyanról még nem hallottam, hogy egy múzeum ezért feljelentett volna valakit.
Viszont az már tényleg jó lenne és erre kellene törekedni a régészekkel együtt, hogy ez és az amatőr régészet már tényleg rendezett törvényi háttérrel folyjon és nem vélt kiskapukon keresztül.

Szerintem ez a lényeg.

P.S. : A mezőgazdasági állattartásban nem igazán vagyok otthon ( "inkább dögöljön meg a szomszéd tehene is" ). :-)
szia Poe!örülök hogy igy kivesézted a törvényt.ezek szerint csak régész fizikai jelenlétében keresőzhet bárki bárhol.ha nincs ott akkor nem létezik olyan papir ami ezt lehetővé tenné.felvetődik a kérdés akkor minek adjon be bárki bármilyen kérelmet?
vagy esetleg ha megadják valakinek az engedélyt akkor azért a 3000ft-ért ki kell mennie egy régésznek a megadott koordinátához a kért időben?
hol kezdődik a kiskapu és hol ér véget?ezt ki dönti el?

Megint ordas butaságot írsz, ezzel provokálsz? Megbízási szerződésről volt szó, oda kell a régész, a 3000Ft-os engedélyhez, mint nem hivatásos fémkeresőzéshez kell nem kell a régész az engedély mellé, az engedélyezett területre mehetsz előre megjelölt időpontokban!
a törvény betűjét betartva sem megbizási szerződéssel sem engedéllyel nem végezhet senki régészeti kutatást fémkeresővel a régész testi jelenléte felügyelete nélkül.amennyiben nincs jelen és keresőzöl törvényt sértessz..
tehát ha nincs jelen a régész a következő dolgokra jók ezek a papirok:
-bekereteztetheted és kirakhatod a falra.
-papirrepülőt origamit csákót hajtogathatsz belőle.(festéskor a csákó jól jöhet :D )
-amennyiben a papír élég nagy és megfelelő a puhasága még jó lehet valamire.. :D
-használható halőr igazolványként.konkurencia megjelenésekor vadul lobogtatva elzavarhatod őket esetleg rendőrt is hívhatsz..
-lennének még ötleteim de ezt már rábizom mindenki fantáziájára :lol: :lol: :lol:
Arra azonban jó, hogy mentesít a 3000 Ft illeték alól. Csak a földtulajdonos engedélye kell és a múzeummal egyeztetni, vagy az ő utasításukat követve kutatni. A többi szabály ugyanúgy vonatkozok a szerződésesekre is, mint a többiekre. Csak előre meghatározott területre mehet. Magától nem mehet régészeti területre, ha régészeti korú tárgyba botlik azonnal értesíteni kell a múzeumot és az ő utasításaikat kell követni. De mit érdekel ez téged? Ilyened neked ezzel a hozzáállással sose lesz.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: khepera » 2015. október 4., vasárnap 15:38

kanbagoly írta:
ul69 írta:
Gabor írta:
ul69 írta:
poe a holló írta:
Ricordo írta:Akkor megnyugodhatok, hogy ez nem az "inkább dögöljön meg a szomszéd tehene is" típusú akció. Pedig biztos mindenki jól járna, ha sikerülne elleheteltleníteni a múzeumok és a keresősök együttműködését.
Szia Ricordo!


" Pedig biztos mindenki jól járna, ha sikerülne elleheteltleníteni a múzeumok és a keresősök együttműködését." /Ricordo/


Szerintem nem járna jól mindenki.:-(

Eddig is és ezután is bárki, bármit bevihetett és bevihet a múzeumba.Én olyanról még nem hallottam, hogy egy múzeum ezért feljelentett volna valakit.
Viszont az már tényleg jó lenne és erre kellene törekedni a régészekkel együtt, hogy ez és az amatőr régészet már tényleg rendezett törvényi háttérrel folyjon és nem vélt kiskapukon keresztül.

Szerintem ez a lényeg.

P.S. : A mezőgazdasági állattartásban nem igazán vagyok otthon ( "inkább dögöljön meg a szomszéd tehene is" ). :-)
szia Poe!örülök hogy igy kivesézted a törvényt.ezek szerint csak régész fizikai jelenlétében keresőzhet bárki bárhol.ha nincs ott akkor nem létezik olyan papir ami ezt lehetővé tenné.felvetődik a kérdés akkor minek adjon be bárki bármilyen kérelmet?
vagy esetleg ha megadják valakinek az engedélyt akkor azért a 3000ft-ért ki kell mennie egy régésznek a megadott koordinátához a kért időben?
hol kezdődik a kiskapu és hol ér véget?ezt ki dönti el?

Megint ordas butaságot írsz, ezzel provokálsz? Megbízási szerződésről volt szó, oda kell a régész, a 3000Ft-os engedélyhez, mint nem hivatásos fémkeresőzéshez kell nem kell a régész az engedély mellé, az engedélyezett területre mehetsz előre megjelölt időpontokban!
a törvény betűjét betartva sem megbizási szerződéssel sem engedéllyel nem végezhet senki régészeti kutatást fémkeresővel a régész testi jelenléte felügyelete nélkül.amennyiben nincs jelen és keresőzöl törvényt sértessz..
tehát ha nincs jelen a régész a következő dolgokra jók ezek a papirok:
-bekereteztetheted és kirakhatod a falra.
-papirrepülőt origamit csákót hajtogathatsz belőle.(festéskor a csákó jól jöhet :D )
-amennyiben a papír élég nagy és megfelelő a puhasága még jó lehet valamire.. :D
-használható halőr igazolványként.konkurencia megjelenésekor vadul lobogtatva elzavarhatod őket esetleg rendőrt is hívhatsz..
-lennének még ötleteim de ezt már rábizom mindenki fantáziájára :lol: :lol: :lol:
Arra azonban jó, hogy mentesít a 3000 Ft illeték alól. Csak a földtulajdonos engedélye kell és a múzeummal egyeztetni, vagy az ő utasításukat követve kutatni. A többi szabály ugyanúgy vonatkozok a szerződésesekre is, mint a többiekre. Csak előre meghatározott területre mehet. Magától nem mehet régészeti területre, ha régészeti korú tárgyba botlik azonnal értesíteni kell a múzeumot és az ő utasításaikat kell követni. De mit érdekel ez téged? Ilyened neked ezzel a hozzáállással sose lesz.
:clap: :clap: :clap: :lol: :lol: :lol:


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2015. október 4., vasárnap 15:59

a régész tudta nem egyenlő a törvényben előírt jelenlétével felügyeletével.sehol sem látom oda írva hogy elég ha rátelózol:figyejjémá Karcsibá kiugrok ide a Józsibá vagy akárki földjére mert épp most tárcsázta meg.kicsit határos a régészeti területtel,de ha netán véletlenül oda tévednék majd ugy is beviszem az övcsatot mert együttműködök csak az érme ragad a kezemhez..
tövényben leirtak szerint ez úgy lehetséges,hogy szorosan megy mögötted a régész tarisznyával zacskókkal gps-szel. :D ha valamit jelez a gép nem kifordítod egy bökéssel ha nem óvatosan rétegről rétegre feltárod el ne mozduljon a környezetéből.
annyiban érdekel ha már előhozakodtatok a törvénnyel akkor az mindenkire vonatkozik.az együttműködő papir senkit sem mentesít alóla és nem jogosit fel rá hogy kikerüld!!



Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: khepera » 2015. október 4., vasárnap 16:18

ul69 írta:a régész tudta nem egyenlő a törvényben előírt jelenlétével felügyeletével.sehol sem látom oda írva hogy elég ha rátelózol:figyejjémá Karcsibá kiugrok ide a Józsibá vagy akárki földjére mert épp most tárcsázta meg.kicsit határos a régészeti területtel,de ha netán véletlenül oda tévednék majd ugy is beviszem az övcsatot mert együttműködök csak az érme ragad a kezemhez..
tövényben leirtak szerint ez úgy lehetséges,hogy szorosan megy mögötted a régész tarisznyával zacskókkal gps-szel. :D ha valamit jelez a gép nem kifordítod egy bökéssel ha nem óvatosan rétegről rétegre feltárod el ne mozduljon a környezetéből.
annyiban érdekel ha már előhozakodtatok a törvénnyel akkor az mindenkire vonatkozik.az együttműködő papir senkit sem mentesít alóla és nem jogosit fel rá hogy kikerüld!!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára khepera 2015. október 4., vasárnap 18:41-kor.


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2015. október 4., vasárnap 16:39

khepera írta:
ul69 írta:a régész tudta nem egyenlő a törvényben előírt jelenlétével felügyeletével.sehol sem látom oda írva hogy elég ha rátelózol:figyejjémá Karcsibá kiugrok ide a Józsibá vagy akárki földjére mert épp most tárcsázta meg.kicsit határos a régészeti területtel,de ha netán véletlenül oda tévednék majd ugy is beviszem az övcsatot mert együttműködök csak az érme ragad a kezemhez..
tövényben leirtak szerint ez úgy lehetséges,hogy szorosan megy mögötted a régész tarisznyával zacskókkal gps-szel. :D ha valamit jelez a gép nem kifordítod egy bökéssel ha nem óvatosan rétegről rétegre feltárod el ne mozduljon a környezetéből.
annyiban érdekel ha már előhozakodtatok a törvénnyel akkor az mindenkire vonatkozik.az együttműködő papir senkit sem mentesít alóla és nem jogosit fel rá hogy kikerüld!!
ul69... figyu. Nem vagy egyszerű ember... Megpróbálom nagyon egyszerűen leírni. HZa kint vagyok keresőzni van nálam egy olyan papír, amit ha megnéz a rendőr / természetőr / halőr / NP őr stb akkor azt mondja köszönöm, további jó keresgélést. Nálad meg nincs, és ez nem káröröm, csak Kanbagolynak igaza van, ezzel a hozzáállással nem is lesz. De ez tök oké, mert te meg nem is akarsz. Mi a f@sznak téped itt a szád meg kötözködsz meg írkálsz sületlenségeket. Tényleg nincs jobb dolgod? Vedd már észre kezd mindenkinek elege lenni belőled...
ezzel kellett volna kezdened hogy ez csak fedezék :D :D nem biztos hogy belőlem van csak elegük... :lol: :lol: :lol: de megigérem nem piszkálom az érzékeny lelki világotokat ha csak okot nem adtok rá :lol: :lol:



Brumi
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2015. június 30., kedd 8:44
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Brumi » 2015. október 5., hétfő 13:21

Elég rossz irányba kanyarodott az alábbi beszélgetés. Kár ezen tépelődni tovább. A megbízási szerződések jogilag rendben vannak, a hatóságnak sincs vele gondja, másnak se legyen. Po okfejtése hibás, ennyi energiát inkább egy használható javaslatba fektethetett volna...



Avatar
kovalik
Százados
Százados
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 12:27
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: kovalik » 2015. október 6., kedd 19:41




Ricordo
Százados
Százados
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:49
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Ricordo » 2015. október 8., csütörtök 13:46

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ricordo 2016. május 4., szerda 20:32-kor.



banyek
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2015. augusztus 1., szombat 18:05
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: banyek » 2015. október 10., szombat 18:02

Úgy látom elég előkelő helyen szereplünk a vadőrök feladatköri rangsorában, messze megelőzve az orvhalászokat, vagy akár a fatolvajokat.

http://www.baon.hu/bacs-kiskun/kozelet/ ... tek-633327


"Bármely egyszerű probléma megoldhatatlanná fejleszthető, ha eleget töprengünk rajta." Woody Allen[/font]

T.Csaba
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2015. szeptember 22., kedd 23:05
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: T.Csaba » 2015. október 10., szombat 19:14

banyek írta:Úgy látom elég előkelő helyen szereplünk a vadőrök feladatköri rangsorában, messze megelőzve az orvhalászokat, vagy akár a fatolvajokat.

http://www.baon.hu/bacs-kiskun/kozelet/ ... tek-633327
Az még hagyján, de ha még cigizel is természetvédelmi terület 200 kilométeres körzetében, helyszínen agyonlőnek! :lol:
Sztem ennél az újságnál ki lehet adva az újságíróknak, hogy hintsék az "igét".



T.Csaba
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2015. szeptember 22., kedd 23:05
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: T.Csaba » 2015. október 10., szombat 19:29




buktaede
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: buktaede » 2015. október 10., szombat 20:16

No pontosan erről beszéltem egy másik, sajnálatosan félresiklott, eldurvult topicban. Csak akkor a kollégák, akik nagyon jó kapcsolatot ápolnak a múzeumokkal, valami miatt engem neveztek paranoiásnak. Hát tessék, itt van a tervezet, amiben lehet ugyan reménykedni, hogy nem megy át a Parlamenten, de ez szintén az én paranoiám, hogy amit nem az ellenzék terjeszt be, az úgyis lesz. Ez egyébként már megmutatkozott a délvidéki kerítésépítés idején is, amikor annyival intézték el a megelőző feltárás kötelezőségét, hogy "akkor nem lesz 50 cm-nél mélyebb az alap". És a régész szakma mit tudott tenni, elhitte, hogy egy 3 m magas "vadak" ellen emelt kerítésnek tényleg nem kell akkor alap. Ja, hát persze...



T.Csaba
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2015. szeptember 22., kedd 23:05
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: T.Csaba » 2015. október 10., szombat 21:46

Arról van szó megint, hogy figyeljen mindenki az "illegális fémkeresőkre", hogyan "lopják" a kulturális örökséget, miközben gótikus romokat és egyéb útban levő lelőhelyeket dózerolnak el. Én is akkreditáció nélküli cégekre bíznám a "feltárást", lehetőleg "közelállókra", hogy akadékoskodó régészek nélkül szedhessem ki ami piacra dobható, a többit pedig hadd vesszen, a munka nem állhat meg, kell pénz. :mrgreen: Ha te vagy hatalmon azt csinálsz amit akarsz és mindig mással vitetheted el a balhét :ymdevil:



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2015. október 11., vasárnap 11:02

T.Csaba írta:Arról van szó megint, hogy figyeljen mindenki az "illegális fémkeresőkre", hogyan "lopják" a kulturális örökséget, miközben gótikus romokat és egyéb útban levő lelőhelyeket dózerolnak el. Én is akkreditáció nélküli cégekre bíznám a "feltárást", lehetőleg "közelállókra", hogy akadékoskodó régészek nélkül szedhessem ki ami piacra dobható, a többit pedig hadd vesszen, a munka nem állhat meg, kell pénz. :mrgreen: Ha te vagy hatalmon azt csinálsz amit akarsz és mindig mással vitetheted el a balhét :ymdevil:
ne lázadjatok :D irány a múzeum koordinátákkal cuccal és bűnbánó cédulával :D



buktaede
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: buktaede » 2015. október 11., vasárnap 14:58

Én nem lázadok, mert a nemzet meg lett osztva, és amíg ez így van, semelyik kis csoportnak nincs esélye semmire. Összefogás meg ugye nincs.
Mivel nem vagyok pl. a király veje, vagy retyerutyája, így valószínűleg akkreditált cégem sem lesz, ami több millióért cserébe "szakszerűen megtakarítja" a beruházások nyomvonalait. Tehát ezért sem kell aggódnom.
A múzeumoknak meg eddig volt esélye, hogy a magunk fajta bevitte azon találatait, ami őket illeti, de az új törvény óta már nem mindenki olyan bátor. Így tehát tőlünk nem, maguktól (nincs rá pénz) sem lesz sok újabb lelet, és már a nagy beruházások eredményei sem hozzájuk futnak majd be.
Ezt jól kitalálták..., a szakma pedig még asszisztált is hozzá.



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: tibike » 2015. október 11., vasárnap 15:27

:lol: Szerintem amitt a régészek megfőztek - a keresősökel szemben, akkor egyék is meg ezt a forró levest....Még észbe kaphatnak, ha mondjuk kiálnának egy feltárásra egy szervezet keresők csapatával - sok gyereknek elég volna csak assisztálni, már azért is sokan hálásak lennének...és akkor egy időben feltárnának 100x többet mind két - három kapirgálo nyugdíjas régész.... :lol:



negimen
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 7:26
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: negimen » 2015. október 11., vasárnap 16:05

tibike írta::lol: Szerintem amitt a régészek megfőztek - a keresősökel szemben, akkor egyék is meg ezt a forró levest....Még észbe kaphatnak, ha mondjuk kiálnának egy feltárásra egy szervezet keresők csapatával - sok gyereknek elég volna csak assisztálni, már azért is sokan hálásak lennének...és akkor egy időben feltárnának 100x többet mind két - három kapirgálo nyugdíjas régész.... :lol:
A múlt héten szombat reggeltől a feltárás leállításáig folyamatosan volt a különféle területi múzeumokkal együttműködő fémkeresős az ásatáson, és igen sok jelentős és datáló leletet találtak, például a harang több darabját.



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: tibike » 2015. október 11., vasárnap 16:08

:)) Na ugye? Lehet közreműködni....csak akarni kell..... :-h



Ricordo
Százados
Százados
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:49
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Ricordo » 2015. október 11., vasárnap 16:10

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ricordo 2016. május 4., szerda 20:32-kor.



Avatar
KingMidas
Százados
Százados
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2015. szeptember 17., csütörtök 9:06
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: KingMidas » 2015. október 11., vasárnap 16:12

tibike írta::lol: Szerintem amitt a régészek megfőztek - a keresősökel szemben, akkor egyék is meg ezt a forró levest....Még észbe kaphatnak, ha mondjuk kiálnának egy feltárásra egy szervezet keresők csapatával - sok gyereknek elég volna csak assisztálni, már azért is sokan hálásak lennének...és akkor egy időben feltárnának 100x többet mind két - három kapirgálo nyugdíjas régész.... :lol:
Igen, valami normális együttműködést kellene kialakítani. De mindig kettőn áll a vásár, vannak akiknek sikerül. De ha csak szeretnék csak úgy kimenni egy jót lengetni és persze találni is valamit, akkor... Az alapvető hozzáállás még mindig nem változott. Ez lerágott csont már, nem is folytatom.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára KingMidas 2016. február 12., péntek 11:20-kor.


There was a king with magic hands
There was a crown and a touch of GOLD.... :royalty-crown:

buktaede
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: buktaede » 2015. október 11., vasárnap 19:00

Tisztelt Ricordo!

Én nem tudom értelmezni az olyan szakember hozzáállását, akinek nem tetszik az, amit a hobbista bevitt. Hiszen, ha belegondolunk, Ők sem a varázsgömbből nézik ki a lelőhelyeket, hanem a felszínre kerülő leletek alapján lesz infójuk. Mivel szerintem nagy részünk (nem az aki a sötét oldalon áll) nem mélykeresővel járja a határt, hanem sima mezei gépekkel, megállít bennünket a 30-40-50 cm. Ebbe a rétegbe, mélységbe nagyon ritkán kerül a lelet magától, az többnyire valamiféle földmozgatás folytán lesz ott. Akkor pedig hiába régész pöckölgeti egy fél napon keresztül ásóval-kapával-ecsettel-szikével, ugyanúgy nem fog több információt hordozni, mintha azt más ásta volna ki. Ő is csak annyit tud dokumentálni, hogy az ennyi fok, annyi perc, meg szélesség, hosszúság, meg hogy a Józsi bácsi által kihordott ganyé mellől jött.
A leletraktárakról meg csak annyit, hogy hiába van tele a boros csobolyóm, ha elzárom a csapot, és csak kivételezek belőle (szöszmötölök), elfogy a benne lévő nedű.
Utána lehet vakarózni, hogy hogyan tovább...
És ne érts félre, én abszolút együttműködő lennék, csak a jelen szabályozás, és az Intézményben dolgozók hozzáállása ezt erősen gátolja.



Ricordo
Százados
Százados
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:49
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Ricordo » 2015. október 11., vasárnap 19:29

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ricordo 2016. május 4., szerda 20:32-kor.



Ricordo
Százados
Százados
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:49
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Ricordo » 2015. október 11., vasárnap 19:36

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ricordo 2016. május 4., szerda 20:31-kor.



buktaede
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: buktaede » 2015. október 11., vasárnap 19:47

Mindenki tudja miről van szó, de mégsem mostanában lesz a közös nevező meglelve. Addig is lehet a zavarosban halászgatni bizonyos köröknek.



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2015. október 11., vasárnap 19:56

buktaede írta:Mindenki tudja miről van szó, de mégsem mostanában lesz a közös nevező meglelve. Addig is lehet a zavarosban halászgatni bizonyos köröknek.
ne keseregjél csak keress egy új vágású régészt és neki nyugodtan átadhatod a cuccaid.majd ő bedobja a raktárba a többi soha nem látott és nem rendszerezett restaurált holmi közé :D mindig ez a mélykereső..tudod mennyit kell ahhoz ásni?fél uton otthagynád :D



Válasz küldése Előző témaKövetkező téma