Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

MAGNUM

Fémkereséshez való eszközök
Detector Boss
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2020. október 22., csütörtök 19:47
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Detector Boss » 2021. január 6., szerda 8:20

Kossuth írta:
2021. január 6., szerda 7:49
Detector Boss írta:
2021. január 5., kedd 18:40
Üdv. az lenne a kérdésem, hogy a Magnum valamilyen szinten vízálló? Gondolok itt a keresőfejre.
Szia. A fej vízálló, de a műszerdoboz és az akkudoboz nem.
köszönöm válaszát.



Avatar
Gandalf
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2018. december 20., csütörtök 23:51
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Gandalf » 2021. január 7., csütörtök 13:51

Detector Boss írta:
2021. január 6., szerda 8:20
Kossuth írta:
2021. január 6., szerda 7:49
Detector Boss írta:
2021. január 5., kedd 18:40
Üdv. az lenne a kérdésem, hogy a Magnum valamilyen szinten vízálló? Gondolok itt a keresőfejre.
Szia. A fej vízálló, de a műszerdoboz és az akkudoboz nem.
köszönöm válaszát.
Így van. A Balibácsi által írt módon lehet teljes vízhatlanítani. Ha érdekel érdemes vissza keresni. Nyáron így vittem strandra és működött.



Detector Boss
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2020. október 22., csütörtök 19:47
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Detector Boss » 2021. január 7., csütörtök 16:17

Gandalf írta:
2021. január 7., csütörtök 13:51
Detector Boss írta:
2021. január 6., szerda 8:20
Kossuth írta:
2021. január 6., szerda 7:49
Detector Boss írta:
2021. január 5., kedd 18:40
Üdv. az lenne a kérdésem, hogy a Magnum valamilyen szinten vízálló? Gondolok itt a keresőfejre.
Szia. A fej vízálló, de a műszerdoboz és az akkudoboz nem.
köszönöm válaszát.
Így van. A Balibácsi által írt módon lehet teljes vízhatlanítani. Ha érdekel érdemes vissza keresni. Nyáron így vittem strandra és működött.
Köszönöm nekem elég, ha csak a keresőfej vízálló az már megnyugtat.



Tyrk
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2020. június 18., csütörtök 21:39
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Tyrk » 2021. március 3., szerda 14:55

"mert annak ellenére hogy sok helyen lenézik aMAGNUM-ot meg nem is tartják számon mint kereső
érdekes módon jelenleg használtan még sem lehet beszerezni egyet sem -_-"
Ezen jót szórakoztam, mert igaz. Volt már az én tapasztalatomban is akinek a lenéző mosoly az arcára fagyott amikor valódi erőpróbára került sor. :mrgreen: Próbált barátom szerezni is használ Magnumot télen. Logikus, hogy olcsóbb télen és több az eladó, de nem. Újat vett végül. Minelab, XP, Garrett és többi lett volna rogyásig jóárasítva... Most már ketten vagyunk a Magnummal, hamarosan mélységi szonda is lesz. :dance:
A válaszokat a korábbi kérdésemre pedig köszönöm! ^:)^



raczbunny
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2017. szeptember 14., csütörtök 11:47
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: raczbunny » 2021. március 22., hétfő 9:42

Én annyit tudnék hozzátenni a témához hogy itt Németországban már rengeteg igen csak profi gépet próbálhattam ki és két dologban a Magnum verhetetlen:
- szelektálás(nagyon komoly előny)
- precízió(ameddig lát, ott mindent megtalál).
Amiben pedig vannak nála jobb gépek az a mélység.
Illetve azt is hozzátenném, hogy annyira részletesen be lehet állítani, hogy kezdőknek nem is ajánlom.
Viszont aki évek óta Magnumot használ és rengeteg tapasztalatot gyűjtött az mindenkit megver vele mint a répát.
Külföldi fémkeresős találkozókról tudnék mit mesélni.
Egyébként van egy téma amiben én magam is keresek egy jobb gépet, bár nem tudom létezik e rá technológia.
Ez pedig az arany kiszűrése szemetes helyen.
Magnummal aranyat találni szemetes helyen eléggé komoly próbatétel elé állít. Konkrétan minden szart ki kell ásnom.
És ide még annyit hogy nekem teljesen mindegy hogy ezt valaki elhiszi e vagy sem.
Felőlem mindenki azt használ amit akar, mert nekem mégis csak egy Magnumom van. ;)



vivid12
Százados
Százados
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2015. július 19., vasárnap 9:11
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: vivid12 » 2021. március 22., hétfő 12:44

raczbunny írta:
2021. március 22., hétfő 9:42
Én annyit tudnék hozzátenni a témához hogy itt Németországban már rengeteg igen csak profi gépet próbálhattam ki és két dologban a Magnum verhetetlen:
- szelektálás(nagyon komoly előny)
- precízió(ameddig lát, ott mindent megtalál).
Amiben pedig vannak nála jobb gépek az a mélység.
Illetve azt is hozzátenném, hogy annyira részletesen be lehet állítani, hogy kezdőknek nem is ajánlom.
Viszont aki évek óta Magnumot használ és rengeteg tapasztalatot gyűjtött az mindenkit megver vele mint a répát.
Külföldi fémkeresős találkozókról tudnék mit mesélni.
Egyébként van egy téma amiben én magam is keresek egy jobb gépet, bár nem tudom létezik e rá technológia.
Ez pedig az arany kiszűrése szemetes helyen.
Magnummal aranyat találni szemetes helyen eléggé komoly próbatétel elé állít. Konkrétan minden szart ki kell ásnom.
És ide még annyit hogy nekem teljesen mindegy hogy ezt valaki elhiszi e vagy sem.
Felőlem mindenki azt használ amit akar, mert nekem mégis csak egy Magnumom van. ;)
az utóbbi időben én is ráálltam arra hogy aranyat szedjek a szemétből.. .. de sajnos hogy CSAK kimondottan azt szedjen nem lehet belőni...
állítottam ezer féleképpen... természetesen sárga érmével.. állítgatom a gépet
a tapasztalat hogy szedd még mást is mellé
gondolok itt főleg ólomra
illetve nagyobb bronz és réz tárgyakra is ..
én azt a kombót alkalmazom hogy..
vasszűrést és maszkot is használok.. vasszűrő az első pár sávon fel tolva teljesen és maszkkal kisötétítem a jobb oldalt ...
és a hang úgy van beállítva hogy mind fémre máshogy szóljon..
így talán még van esély arra hogy csak a sárgát szedd ki . .de az ólom itt is rendszerint elő jön
(köszönhető ez szerintem annak hogy a periódusosban viszonylag közel vannak egymáshoz (au 79 pb 82 es rendszámú))
mert szinte teljesen megegyezik a hangja a sárgáéval....
persze ha napestig csak sárgát meg ólmot szednél akkor kihallanád :D

illetve ha már teljesen kihegyezed a gépet sárgára .. akkor előfordul hogy mondjuk a mélyebben lévő sárgát nem jelzi.
én kipróbáltam rendesen:
sárga Matyira:
teljesen felhúzva a gép sárgára, borzasztóan szemetes helyen kb 20-22cm ig tudja biztosra jelezni és kiszedni bármi közül.
Ha adsz neki egy kicsit nagyobb teret akkor ez lemegy 31 cm re de akkor már jön a sok felesleges dolog

tehát igen értékes centiket áldoz fel a gép ... a szelektálás érdekében.... itt rajtad múlik hogy menynit akarsz ásni



Avatar
KingMidas
Százados
Százados
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2015. szeptember 17., csütörtök 9:06
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: KingMidas » 2021. március 22., hétfő 19:55

vivid12 írta:
2021. március 22., hétfő 12:44
raczbunny írta:
2021. március 22., hétfő 9:42
Én annyit tudnék hozzátenni a témához hogy itt Németországban már rengeteg igen csak profi gépet próbálhattam ki és két dologban a Magnum verhetetlen:
- szelektálás(nagyon komoly előny)
- precízió(ameddig lát, ott mindent megtalál).
Amiben pedig vannak nála jobb gépek az a mélység.
Illetve azt is hozzátenném, hogy annyira részletesen be lehet állítani, hogy kezdőknek nem is ajánlom.
Viszont aki évek óta Magnumot használ és rengeteg tapasztalatot gyűjtött az mindenkit megver vele mint a répát.
Külföldi fémkeresős találkozókról tudnék mit mesélni.
Egyébként van egy téma amiben én magam is keresek egy jobb gépet, bár nem tudom létezik e rá technológia.
Ez pedig az arany kiszűrése szemetes helyen.
Magnummal aranyat találni szemetes helyen eléggé komoly próbatétel elé állít. Konkrétan minden szart ki kell ásnom.
És ide még annyit hogy nekem teljesen mindegy hogy ezt valaki elhiszi e vagy sem.
Felőlem mindenki azt használ amit akar, mert nekem mégis csak egy Magnumom van. ;)
az utóbbi időben én is ráálltam arra hogy aranyat szedjek a szemétből.. .. de sajnos hogy CSAK kimondottan azt szedjen nem lehet belőni...
állítottam ezer féleképpen... természetesen sárga érmével.. állítgatom a gépet
a tapasztalat hogy szedd még mást is mellé
gondolok itt főleg ólomra
illetve nagyobb bronz és réz tárgyakra is ..
én azt a kombót alkalmazom hogy..
vasszűrést és maszkot is használok.. vasszűrő az első pár sávon fel tolva teljesen és maszkkal kisötétítem a jobb oldalt ...
és a hang úgy van beállítva hogy mind fémre máshogy szóljon..
így talán még van esély arra hogy csak a sárgát szedd ki . .de az ólom itt is rendszerint elő jön
(köszönhető ez szerintem annak hogy a periódusosban viszonylag közel vannak egymáshoz (au 79 pb 82 es rendszámú))
mert szinte teljesen megegyezik a hangja a sárgáéval....
persze ha napestig csak sárgát meg ólmot szednél akkor kihallanád :D

illetve ha már teljesen kihegyezed a gépet sárgára .. akkor előfordul hogy mondjuk a mélyebben lévő sárgát nem jelzi.
én kipróbáltam rendesen:
sárga Matyira:
teljesen felhúzva a gép sárgára, borzasztóan szemetes helyen kb 20-22cm ig tudja biztosra jelezni és kiszedni bármi közül.
Ha adsz neki egy kicsit nagyobb teret akkor ez lemegy 31 cm re de akkor már jön a sok felesleges dolog

tehát igen értékes centiket áldoz fel a gép ... a szelektálás érdekében.... itt rajtad múlik hogy menynit akarsz ásni
Az akármilyen géppel reménytelen hogy csak sárgára állítsad be. Még az aranyrögkeresőkkel is. Én sok dologgal próbáltam és több géppel de nem lehet mondjuk CSAK sárgára vagy ezüstre húzni se ezt se a többit. Helytől függően a mutatott paraméterekből azért meg lehet tippelni hogy mit jelezhet pl. alu vagy bronz. A vezetési és a mágnesességi jellemzőket mutatja ki a gép. És az sajnos nem csak az anyagól függ hanem az alaktól és mérettől is.
Szelektálásban már első alkalommal látszott, hogy mindennél jobb amivel valaha találkoztam és azóta is az pedig azóta sokat fejlődött a tudomány, de nem érik utól.
Ez így van minden gépnél hogy a szelektálás erőssége mélység vesztéssel jár. Mondjuk ennél a szelektálás olyan erős, hogy sokat lehet vele játszani pláne az ekvalizer miatt hogy sávonként is állítható. Én a jobb oldalt nem szűretném le vele teljesen mert ott is vannak jó cuccok.
Most már amióta az enyémen a 4.17 szoftver van rajta, nagyon nőtt a mélysége is. Ezzel már aligha ver rá más gép.


There was a king with magic hands
There was a crown and a touch of GOLD.... :royalty-crown:

Leopold
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 279
Csatlakozott: 2015. július 28., kedd 18:58
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Leopold » 2021. március 23., kedd 1:03

Vasszűrést hogy állítod be?



uote=vivid12 post_id=23105 time=1616413442 user_id=225]
raczbunny írta:
2021. március 22., hétfő 9:42
Én annyit tudnék hozzátenni a témához hogy itt Németországban már rengeteg igen csak profi gépet próbálhattam ki és két dologban a Magnum verhetetlen:
- szelektálás(nagyon komoly előny)
- precízió(ameddig lát, ott mindent megtalál).
Amiben pedig vannak nála jobb gépek az a mélység.
Illetve azt is hozzátenném, hogy annyira részletesen be lehet állítani, hogy kezdőknek nem is ajánlom.
Viszont aki évek óta Magnumot használ és rengeteg tapasztalatot gyűjtött az mindenkit megver vele mint a répát.
Külföldi fémkeresős találkozókról tudnék mit mesélni.
Egyébként van egy téma amiben én magam is keresek egy jobb gépet, bár nem tudom létezik e rá technológia.
Ez pedig az arany kiszűrése szemetes helyen.
Magnummal aranyat találni szemetes helyen eléggé komoly próbatétel elé állít. Konkrétan minden szart ki kell ásnom.
És ide még annyit hogy nekem teljesen mindegy hogy ezt valaki elhiszi e vagy sem.
Felőlem mindenki azt használ amit akar, mert nekem mégis csak egy Magnumom van. ;)
az utóbbi időben én is ráálltam arra hogy aranyat szedjek a szemétből.. .. de sajnos hogy CSAK kimondottan azt szedjen nem lehet belőni...
állítottam ezer féleképpen... természetesen sárga érmével.. állítgatom a gépet
a tapasztalat hogy szedd még mást is mellé
gondolok itt főleg ólomra
illetve nagyobb bronz és réz tárgyakra is ..
én azt a kombót alkalmazom hogy..
vasszűrést és maszkot is használok.. vasszűrő az első pár sávon fel tolva teljesen és maszkkal kisötétítem a jobb oldalt ...
és a hang úgy van beállítva hogy mind fémre máshogy szóljon..
így talán még van esély arra hogy csak a sárgát szedd ki . .de az ólom itt is rendszerint elő jön
(köszönhető ez szerintem annak hogy a periódusosban viszonylag közel vannak egymáshoz (au 79 pb 82 es rendszámú))
mert szinte teljesen megegyezik a hangja a sárgáéval....
persze ha napestig csak sárgát meg ólmot szednél akkor kihallanád :D

illetve ha már teljesen kihegyezed a gépet sárgára .. akkor előfordul hogy mondjuk a mélyebben lévő sárgát nem jelzi.
én kipróbáltam rendesen:
sárga Matyira:
teljesen felhúzva a gép sárgára, borzasztóan szemetes helyen kb 20-22cm ig tudja biztosra jelezni és kiszedni bármi közül.
Ha adsz neki egy kicsit nagyobb teret akkor ez lemegy 31 cm re de akkor már jön a sok felesleges dolog

tehát igen értékes centiket áldoz fel a gép ... a szelektálás érdekében.... itt rajtad múlik hogy menynit akarsz ásni
[/quote]



vivid12
Százados
Százados
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2015. július 19., vasárnap 9:11
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: vivid12 » 2021. március 23., kedd 6:50

"Vasszűrést hogy állítod be?"

hogy hogy? ez nem értem .. .
nyomod folyamatosan a bal felső gombot és hozzá állítod a sávokat én az EQ-t szögletesre szoktam tenni ilyenkor
tegnap pl meg próbáltam belőttem hogy kimondottan csak és kizárólag sárgát hozzon :D ugye a fentiek alapján
egy olyan szemetes helyen ahol 1négyzet méteren ki tudok szedni több mint 1kg szemetet... vastól az alufoliáig mindent (lakott belterületi kert)
teljesen kusba volt a gép :D elég szokatlan volt :D
egyetlen egy jelem volt egy rohadt nagy amorf vas valamire .... 1 óra alatt

lemértem . pontosan ilyen beállítás mellet "csak" 20cm (+ - 1cm) ről jelzi sárgát biztosra.. ÚGY hogy a fej alatt van egy csomó felesleges cucc
illetve nagyban függ a lengetés sebességétől illetve a talaj egyenetlenségétől ... én jelenleg szántáson tudok menni csak .... gondolom nem kell ecsetelnem a szántás hátrányait ráadásul elégszárul lett beszántva minden tele van tengerei kóróval

ja igen még a spekin lehet állítgatni .. . tapasztalat szerint az 5ös spektrumon jelezte a legjobban a sárgát...
ez alatt kicsit vagy egyáltalán nem jelzett rendesen



raczbunny
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2017. szeptember 14., csütörtök 11:47
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: raczbunny » 2021. március 24., szerda 15:25

Akkor egy nagyon konkrét aranyra kiélezett beállítást igazán leírhatnátok.
Mert még így is abban a tudatban vagyok, hogy én már minden létező logikus és logikátlan beállítást kipróbáltam de arany helyett csak söröskupakok ezrei jönnek.
És hogy miért ásom ki őket?
Azért mert már belebetegedtem, hogy mindig csak a véletlen folytán találok aranyat és így ha kicsit berreg a jó jelzés mellett, akkor is kiszedem.
Egyébként pedig nagyon jó helyeken keresgélek, ott ahol az emberek napozni szoktak a füvön, strandokon, füves pályákon, játszótereken stb.
Tehát létezhetetlen, hogy én csinálok valamit rosszul.
Viszont aranyon kívül tényleg minden klassz dolgot megtalálok.



Cumulus
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2016. november 3., csütörtök 6:46
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Cumulus » 2021. március 24., szerda 20:46

raczbunny írta:
2021. március 24., szerda 15:25
Akkor egy nagyon konkrét aranyra kiélezett beállítást igazán leírhatnátok.
Mert még így is abban a tudatban vagyok, hogy én már minden létező logikus és logikátlan beállítást kipróbáltam de arany helyett csak söröskupakok ezrei jönnek.
És hogy miért ásom ki őket?
Azért mert már belebetegedtem, hogy mindig csak a véletlen folytán találok aranyat és így ha kicsit berreg a jó jelzés mellett, akkor is kiszedem.
Egyébként pedig nagyon jó helyeken keresgélek, ott ahol az emberek napozni szoktak a füvön, strandokon, füves pályákon, játszótereken stb.
Tehát létezhetetlen, hogy én csinálok valamit rosszul.
Viszont aranyon kívül tényleg minden klassz dolgot megtalálok.
Erre kíváncsi vagyok nem túl régi Magnum birtokosként.
17 éve járok ugyanazzal a Cobrával és elárulom, hogy kifejezetten sárgára menni nem éri meg. Nagyon ritka. ;)
Még strandon sem, mert azt nem dobálják széjjel mint a csokipapírt és kupakot és alu füleket amiből eszméletlen sok van strandon, hanem ha elvész igen-igen keresik és ha nem a gazda, más könnyen összeszedi. Vízben már inkább megéri, azt más nem látja csak mi. :mrgreen: A sárga lelet nagy többségét ott szedtem.
20+ éve volt egy White's gépem amin egy mutató kitért és rá volt írva hogy ferrous-nonferrous-gold-silver. A többiek azt hitték aranyat ezüstöt jelzi. Jelezte is, de ugyanoda tért ki szinte minden másra is. Az se tudta különválasztani.



raczbunny
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2017. szeptember 14., csütörtök 11:47
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: raczbunny » 2021. március 24., szerda 21:56

Elfelejtettem megírni az én beállításaimat:

- maszkolasnal a legelso felso sor szabadon van hagyva, kivétel 3-4 pont a képernyő közepétöl jobbra.

- maszkolas termeszetesen bekapcsova.

- Fóliaszűrés: 2

- Vasszűrés: 0

- Equalizer: Szögletes

- Talajkiegyenlítés: Automata, gyors

- Hang balról jobbra: Magastól mélyig.

Szoftververzió: 3.51



vivid12
Százados
Százados
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2015. július 19., vasárnap 9:11
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: vivid12 » 2021. március 25., csütörtök 6:08

raczbunny írta:
2021. március 24., szerda 21:56
Elfelejtettem megírni az én beállításaimat:

- maszkolasnal a legelso felso sor szabadon van hagyva, kivétel 3-4 pont a képernyő közepétöl jobbra.

- maszkolas termeszetesen bekapcsova.

- Fóliaszűrés: 2

- Vasszűrés: 0

- Equalizer: Szögletes

- Talajkiegyenlítés: Automata, gyors

- Hang balról jobbra: Magastól mélyig.

Szoftververzió: 3.51
előszőr küld el frissíteni mert már elég régi a rendszer rajta



Avatar
KingMidas
Százados
Százados
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2015. szeptember 17., csütörtök 9:06
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: KingMidas » 2021. március 25., csütörtök 15:53

vivid12 írta:
2021. március 25., csütörtök 6:08
raczbunny írta:
2021. március 24., szerda 21:56
Elfelejtettem megírni az én beállításaimat:

- maszkolasnal a legelso felso sor szabadon van hagyva, kivétel 3-4 pont a képernyő közepétöl jobbra.

- maszkolas termeszetesen bekapcsova.

- Fóliaszűrés: 2

- Vasszűrés: 0

- Equalizer: Szögletes

- Talajkiegyenlítés: Automata, gyors

- Hang balról jobbra: Magastól mélyig.

Szoftververzió: 3.51
előszőr küld el frissíteni mert már elég régi a rendszer rajta
Ez se volt rossz szoftververzió, de az új tényleg sokkal jobb. Vasszűrést tényleg 0-ra teszed, vagy csak elírás? Nálam 14-17, nagyon durván szemetes helyen volt csak néhányszor 4-5.


There was a king with magic hands
There was a crown and a touch of GOLD.... :royalty-crown:

raczbunny
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2017. szeptember 14., csütörtök 11:47
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: raczbunny » 2021. március 25., csütörtök 16:13

Tényleg 0! :D

A stratégiám az, hogy elöször egy másik saját beállításon végigpásztázom a terepet és összeszedem az összes nyakláncot amin van amulett illetve gyürüket es az összes érmét.
Ez könnyen megy és ha teljes napig kint vagyok akkor minimum 70€ + ezüst ékszerek.
Egy kb. 500 m2-es területen ez kb. 200-300€ + 5-6 ezüst gyürü + 2-3 ezüst nyaklánc vagy karkötö.
Miután minden reményteljeset összeszedtem, valamikor késöbb újra átmegyek az egészen, de akkor már kimondottan aranyat keresek.
Az elsö körben a találataim kb. 95%-ban értékek és 5% szemét vagy kevesebb.
Azonban a második körben sajnos eddig kivétel nélkül mindig 100% söröskupak + összegyürt alufolia + esetleg valami használhatatlan.
Aranyat a hátam mögött lévö sok évben csak 3-4 szer találtam. Ebböl egyszer régi olasz aranypénzek voltak, de ott utánaolvastam levéltárban hogy hova menjek és kimértem a területet is. Szóval nagy volt a valószínüsége eleve.
A másik 2-3 aranytalálat pedig valójában szabad szemmel történt. Megláttam öket a keresö közelében.

Ami még fontos: Minden újabb területen ugyan ez a taktikám csak aranyra mindig más és más beállítást használok. Sikertelenül.
Ja és amit elfelejtettem: jó párszor gerincsérv a sok ásástól. ;)



raczbunny
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2017. szeptember 14., csütörtök 11:47
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: raczbunny » 2021. március 25., csütörtök 16:35

Amúgy most is voltam kint. Az elöbb jöttem vissza. Csak söröskupak arany helyett.
Viszont amit mindig annyira röhögök, az az, hogy sokszor oda jönnek hozzám emberek.
Kérdezösködnek, néznek egy darabig de van aki ki is próbálja a gépet.
Én meg elöadom a nagy varázslataot.. :D 2€-s, 1€-s és 50 centes érméket már kívülröl fújom a hang alapján.
Ezek meg nem is tudják hova tenni hogy ez most valóban létezik-e vagy csak álmodnak.D
Ma egy olasz ember ment a gépemmel mert ki akarta próbálni. Átmentünk egy másik helyre mert tudtam hogy ott még vannak érmék.
Onnantól kezdve hogy 3-4 érménél is megmondtam pontosan hogy mi lesz végig csak azt mondta, hogy "ez kemény", "ez brutál" meg "Vaffanculo!" :D
Úgyhogy ez a gép ezt is tudja! Ha valaki netán mégis csak ilyen gépet szeretne.



Avatar
Polaris
Százados
Százados
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2015. december 4., péntek 14:17
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Polaris » 2021. március 27., szombat 11:26

Ezt a beállítást kipróbálom én is. Extrém szemetes helyen mint strand. Most lehet menni jól a balatoni strandokra mert jóidő már van strandoló még nincs.



Detector Boss
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2020. október 22., csütörtök 19:47
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Detector Boss » 2021. április 3., szombat 15:03

Üdv. Az mennyire zavarhatja a gépet, ha van nálunk telefon? Néha gondol egyet és össze-vissza csipog pár másodpercig....



vivid12
Százados
Százados
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2015. július 19., vasárnap 9:11
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: vivid12 » 2021. április 11., vasárnap 6:09

üdv,, nincs valakinek elfekvőben egy akku tartója?



Kawasaki
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2019. május 27., hétfő 4:02
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Kawasaki » 2021. április 11., vasárnap 12:37

Detector Boss írta:
2021. április 3., szombat 15:03
Üdv. Az mennyire zavarhatja a gépet, ha van nálunk telefon? Néha gondol egyet és össze-vissza csipog pár másodpercig....
A telefon keresheti a hálózatot. Gyenge térerős helyeken nekem is csinálta. De most már repülő módban viszek telót.


:auto-sportbike:

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 417
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2021. december 11., szombat 19:36

Két újabb verziós Brutus szonda. A nagyobbik kísérleti, az adótekercs 122x122 cm-es, a hossza 250 cm.
IMG_20211208_135827.jpg
IMG_20211208_135827.jpg (5.5 MiB) Megtekintve 18652 alkalommal
IMG_20211008_171059.jpg
IMG_20211008_171059.jpg (5.91 MiB) Megtekintve 18652 alkalommal


www.metaldetector.hu

Kawasaki
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2019. május 27., hétfő 4:02
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Kawasaki » 2021. december 22., szerda 11:51

Jól néz ki. Ez hatalmas! Ez a keret hogy fér be egy kocsiba? Már megmértem az enyémet, 110 centi széles a hátsó ajtó a legszélesebb részén. Ha sikerül szállíthatóvá tenni, nekem is kell majd egy.
Feri írta:
2021. december 11., szombat 19:36
Két újabb verziós Brutus szonda. A nagyobbik kísérleti, az adótekercs 122x122 cm-es, a hossza 250 cm.
IMG_20211208_135827.jpg
IMG_20211008_171059.jpg


:auto-sportbike:

toni
Százados
Százados
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2016. január 18., hétfő 6:17
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: toni » 2021. december 23., csütörtök 13:50

Ahogy megláttam a nagyobbik kísérletit a landkreuzer p. 1000 ratte vagy apanzer viii maus ugrott be. Az adó tekercs 3x nagyobb mint az én fehér első kiadásom.
Nem tudom mennyivel mélyebb,biztos nem 3x(300%),de egy 40% -ot rátehet az enyémre.Ha megbirkozik a zavarásokkal,anomáliaval nagyon jó Brutus lehet belőle.Szerintem nem mindennapi,hanem speciális keresésre.
Ha lesz rá alkalom biztos veszek,kipróbálom.



Avatar
Polaris
Százados
Százados
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2015. december 4., péntek 14:17
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Polaris » 2021. december 30., csütörtök 10:14

toni írta:
2021. december 23., csütörtök 13:50
Ahogy megláttam a nagyobbik kísérletit a landkreuzer p. 1000 ratte vagy apanzer viii maus ugrott be. Az adó tekercs 3x nagyobb mint az én fehér első kiadásom.
Nem tudom mennyivel mélyebb,biztos nem 3x(300%),de egy 40% -ot rátehet az enyémre.Ha megbirkozik a zavarásokkal,anomáliaval nagyon jó Brutus lehet belőle.Szerintem nem mindennapi,hanem speciális keresésre.
Ha lesz rá alkalom biztos veszek,kipróbálom.
Én megnéztem élőben, fel is vettem mert tartottam tőle h olyan lesz valóban mint a terepen elsüllyedő óriás tank, de nem sokkal súlyosabb mint a rendes de kipróbálni nem tudtam mert ez így még nem jó. Ez még nincsen készen, kísérleti és állítólag pluszba lesz még egy antennatekercs hozzá. Szerintem ígéretes.
Az nagyon tetszik, hogy a hatalmas hátsó antenna nem csak leszedhető, hanem kettőbe is lehet hajtani.



Avatar
Goldfinger
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2016. február 10., szerda 20:02
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Goldfinger » 2022. január 11., kedd 15:26

Ez jó, ehhez talán már Bobcat kell ásó helyett! :handgestures-thumbupright: Milyen mélységre lesz jó?
Feri írta:
2021. december 11., szombat 19:36
Két újabb verziós Brutus szonda. A nagyobbik kísérleti, az adótekercs 122x122 cm-es, a hossza 250 cm.
IMG_20211208_135827.jpg
IMG_20211008_171059.jpg



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 417
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2022. szeptember 9., péntek 13:21

Így néz ki a MAGNUM az új LCD kijelzővel. Csak annyi változott, hogy az új kijelző kicsit nagyobb és fehér a háttérvilágítása. A működésében ez nem jelent változást, a szoftver verziószáma is csak a kijelző kezelése miatt változott 4.20-ra, egyébként ugyanaz, mint az igen jól bevált 4.17.
magnumujlcd.jpg
magnumujlcd.jpg (143.53 KiB) Megtekintve 15320 alkalommal
magnumfeherlcd.jpg
magnumfeherlcd.jpg (65.08 KiB) Megtekintve 15320 alkalommal


www.metaldetector.hu

Avatar
KingMidas
Százados
Százados
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2015. szeptember 17., csütörtök 9:06
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: KingMidas » 2022. szeptember 12., hétfő 11:03

Feri írta:
2022. szeptember 9., péntek 13:21
Így néz ki a MAGNUM az új LCD kijelzővel. Csak annyi változott, hogy az új kijelző kicsit nagyobb és fehér a háttérvilágítása. A működésében ez nem jelent változást, a szoftver verziószáma is csak a kijelző kezelése miatt változott 4.20-ra, egyébként ugyanaz, mint az igen jól bevált 4.17.
magnumujlcd.jpg
magnumfeherlcd.jpg
Jól néz ki. :ymapplause: Úgy nézem ez az az új ami már augusztusban is volt. (?) Egy barátomnak van már. Ezek egyre jobbak ;) Mondjuk ennyibe egy használt XP fájt volna és azért ez uj is és sokkal jobb is.


There was a king with magic hands
There was a crown and a touch of GOLD.... :royalty-crown:

Timber
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2016. január 8., péntek 11:26
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Timber » 2022. szeptember 21., szerda 20:36

KingMidas írta:
2022. szeptember 12., hétfő 11:03
Feri írta:
2022. szeptember 9., péntek 13:21
Így néz ki a MAGNUM az új LCD kijelzővel. Csak annyi változott, hogy az új kijelző kicsit nagyobb és fehér a háttérvilágítása. A működésében ez nem jelent változást, a szoftver verziószáma is csak a kijelző kezelése miatt változott 4.20-ra, egyébként ugyanaz, mint az igen jól bevált 4.17.
magnumujlcd.jpg
magnumfeherlcd.jpg
Jól néz ki. :ymapplause: Úgy nézem ez az az új ami már augusztusban is volt. (?) Egy barátomnak van már. Ezek egyre jobbak ;) Mondjuk ennyibe egy használt XP fájt volna és azért ez uj is és sokkal jobb is.
Az biztos. Ezért nehéz használt Magnumot venni, Xp annyi van eladó amennyit akarsz. Sajna meg kellett váljak a gépeimtől, de még idén ősszel nekem is ilyen új Magnum lesz.



Minas Tirith
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2022. július 10., vasárnap 6:17
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Minas Tirith » 2022. október 7., péntek 10:15

Hamarosan magam is boldog Magnumot lengető leszek.
Egy javaslat: jobban kéne reklámozni, hype-olni. Nekem se volt igazán képben, gondoltam erre is, de nem elsősorban. Előbb is olvastam az egyik FB csoportban, hogy más, jó drága gépek mennyire agyon vannak reklámozza, mind a legeslegjobb. :D Profi képek, videók. A leletek persze, hogy csakis pont a videó forgatása közben jöttek és nem a reklám kedvéért ásták el oda :lol: , a híres fémkeresők is jó pénzért persze hogy azt tartják a legjobbnak stb.
Ehhez képest amikor megkérdeztem embereket hogy Equinox vagy Deus, esetleg Magnum vagy AT Pro, fordult a kocka, a legtöbb a Magnumot mondta. Akinek nem az volt, az is ajánlotta. De kb. úgy ám, hogy persze, ez a tuti, hogyhogy nem tudom? :D Ezek után most már nagyon kíváncsi vagyok rá.



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 417
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2022. október 11., kedd 14:10

Minas Tirith írta:
2022. október 7., péntek 10:15
Hamarosan magam is boldog Magnumot lengető leszek.
Egy javaslat: jobban kéne reklámozni, hype-olni. Nekem se volt igazán képben, gondoltam erre is, de nem elsősorban. Előbb is olvastam az egyik FB csoportban, hogy más, jó drága gépek mennyire agyon vannak reklámozza, mind a legeslegjobb. :D Profi képek, videók. A leletek persze, hogy csakis pont a videó forgatása közben jöttek és nem a reklám kedvéért ásták el oda :lol: , a híres fémkeresők is jó pénzért persze hogy azt tartják a legjobbnak stb.
Ehhez képest amikor megkérdeztem embereket hogy Equinox vagy Deus, esetleg Magnum vagy AT Pro, fordult a kocka, a legtöbb a Magnumot mondta. Akinek nem az volt, az is ajánlotta. De kb. úgy ám, hogy persze, ez a tuti, hogyhogy nem tudom? :D Ezek után most már nagyon kíváncsi vagyok rá.
Igazából nem kell nagyon reklámozni, tulajdonképpen egyáltalán nem kell. Bár néhány videó még tényleg kellene. Ezeket a felhasználók egymásnak ajánlgatják, legalább 80 százalékban ezt mondják, és a legtöbben már ki is próbálták egyet. És kb. annyira van igény ezáltal, amennyit el tudunk készíteni, ezek kis mennyiségben, sok kézi munkával keszülnek.
A javasolt kisebb változtatást már beletettem a szoftverbe. De igazából nem nagyon számít, hogy a műszer visszajelezze a háttérvilágítás erősségét, mert nappal kikapcsolva a legjobb, sötétben pedig úgyis látszik. Most már a "lopakodó" világítást is visszajelzi.


www.metaldetector.hu

Minas Tirith
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2022. július 10., vasárnap 6:17
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Minas Tirith » 2022. október 17., hétfő 8:47

Megvan az új gép. :) A rövid hétvégét első sorban ismerkedéssel töltöttem és nagyon pozitív a benyomásom. Bonyolultnak látszott, de valaki azt a tanácsot adta, hogy ez a világ egyik legegyszerűbb gépe, mert az Enter gomb 3x, vagy két Enter és egyszer le ha mélyebbet akarok. Így már nekem is érthető. Érmezés szántón vagy laposan. :mrgreen: Szokni kell, de az biztos hogy ez nálam is hosszú távú barátság lesz.
"This is the beginning of a beutiful friendship." :mrgreen:



Dolby
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2017. január 6., péntek 20:25
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Dolby » 2022. október 23., vasárnap 16:32

Hello!
elmagyarázod milyen enter meg,le-felfelé?!Csak kiváncsi vagyok hogy működik..
köszi



Minas Tirith
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2022. július 10., vasárnap 6:17
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Minas Tirith » 2022. október 24., hétfő 15:18

Dolby írta:
2022. október 23., vasárnap 16:32
Hello!
elmagyarázod milyen enter meg,le-felfelé?!Csak kiváncsi vagyok hogy működik..
köszi
A két érzékenység gomb közöttit kell háromszor, amire bejön az érmezés szántó az alapbeállitás menüből. Kétszer nyomva az alapbeállítás menü jön, és ott eggyel lejjebb van az érmezés lapos. Ezt használtam legtöbbet és nagyon jó!



Avatar
KingMidas
Százados
Százados
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2015. szeptember 17., csütörtök 9:06
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: KingMidas » 2022. november 6., vasárnap 10:15

Minas Tirith írta:
2022. október 24., hétfő 15:18
Dolby írta:
2022. október 23., vasárnap 16:32
Hello!
elmagyarázod milyen enter meg,le-felfelé?!Csak kiváncsi vagyok hogy működik..
köszi
A két érzékenység gomb közöttit kell háromszor, amire bejön az érmezés szántó az alapbeállitás menüből. Kétszer nyomva az alapbeállítás menü jön, és ott eggyel lejjebb van az érmezés lapos. Ezt használtam legtöbbet és nagyon jó!
Ez egy egyszerű gyors beállítás és legtöbb helyen már teljesen oké is. A diszkriminációt én alapon hagyom legtöbbször, de 17-ig is leviszem ha olyan a hely. Ha csak lehet, én talajra is beállítom és előtte megcsinálom a zavarkiejtést. A mélység programokat is érdemes felfedezni, mert amióta az újabb szoftver van, lazán ráver minden más gépre mélységben.


There was a king with magic hands
There was a crown and a touch of GOLD.... :royalty-crown:

Avatar
Polaris
Százados
Százados
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2015. december 4., péntek 14:17
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Polaris » 2022. november 27., vasárnap 12:01

KingMidas írta:
2022. november 6., vasárnap 10:15
Minas Tirith írta:
2022. október 24., hétfő 15:18
Dolby írta:
2022. október 23., vasárnap 16:32
Hello!
elmagyarázod milyen enter meg,le-felfelé?!Csak kiváncsi vagyok hogy működik..
köszi
A két érzékenység gomb közöttit kell háromszor, amire bejön az érmezés szántó az alapbeállitás menüből. Kétszer nyomva az alapbeállítás menü jön, és ott eggyel lejjebb van az érmezés lapos. Ezt használtam legtöbbet és nagyon jó!
Ez egy egyszerű gyors beállítás és legtöbb helyen már teljesen oké is. A diszkriminációt én alapon hagyom legtöbbször, de 17-ig is leviszem ha olyan a hely. Ha csak lehet, én talajra is beállítom és előtte megcsinálom a zavarkiejtést. A mélység programokat is érdemes felfedezni, mert amióta az újabb szoftver van, lazán ráver minden más gépre mélységben.
Sokszor én is csak az alap érme-szántóban megyek, mert így is elég jól hoz és gyakran van hogy lusta vagyok állítgatni. Mióta az újabb generációs szoftver van, azért többször megyek a négy vonalas beállításokban mert sokat dobott a mélységen. Vagy akár ötben is. Kiindulni általában a gyári beállításokból szoktam, és abból kiindulva módosítok ha kell. Letöltöttem a legújabb leírást mert én szeretem tudni mi mire van beállítva, és abban benne vannak az új dolgok is.



Kaszáló
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2022. december 27., kedd 12:56
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Kaszáló » 2022. december 27., kedd 13:54

Helló! A Brutusról volna kérdésem. Ez most ugye nem CSAK egy mélykereső gép, ami a Magnum egy variációja? Mert ez nagyon megtetszett és ajánlotta is vki. Egy nagy és eredetileg fehér van neki befestve feketére, ami de a képeken most inkább egy eleve fekete van. Ez ugyanaz? Jól értettem, hogy Magnumot ha hagyományosat veszek, ami nem ez a mélykereső hanem az érmezős/lengetős, akkor az átvariálható mélykeresőre és csak a Brutust kell megvenni hogy mélykereső legyen?
Képet találtam is róla , kb. ilyen van a barátomnak.
Kép



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 417
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2022. december 28., szerda 10:12

Kaszáló írta:
2022. december 27., kedd 13:54
Helló! A Brutusról volna kérdésem. Ez most ugye nem CSAK egy mélykereső gép, ami a Magnum egy variációja? Mert ez nagyon megtetszett és ajánlotta is vki. Egy nagy és eredetileg fehér van neki befestve feketére, ami de a képeken most inkább egy eleve fekete van. Ez ugyanaz? Jól értettem, hogy Magnumot ha hagyományosat veszek, ami nem ez a mélykereső hanem az érmezős/lengetős, akkor az átvariálható mélykeresőre és csak a Brutust kell megvenni hogy mélykereső legyen?
Képet találtam is róla , kb. ilyen van a barátomnak.
Kép
Igen, a MAGNUM kézi és mélységi kereső is egyben, tehát ebből a szempontból is különleges fémkereső. A mélykereső nem egy másik fajta MAGNUM, hanem annak az egyik bekapcsolható funkciója. Igazából ott van a képen is a BRUTUS mögött ez a nyéllel és keresőfejjel felszerelt normál, lengetős műszer. A kijelzős műszerdoboz és az akkutartó levehető a nyélről és átrakható a BRUTUS szondára, ilyenkor át kell kapcsolni mélykeresőbe és akkor mélykeresőként funkcionál. Illetve a mélykereső üzemmód bekacsolható akkor is, ha a lengetős használatra van összerakva, akkor is mélykeresőként működik, és akkor extra nagy mélységet tud.
A fehér a BRUTUS régebbi verziója, az újabb verzió sötétszürke csőből készül, ami mechanikailag sokkal erősebb és stabilabb, a tudása valamivel jobb. Illetve a fehér szín sokaknak nem tetszett, gyakran átfestették, ezért is jobb a sötétszürke.


www.metaldetector.hu

Kaszáló
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2022. december 27., kedd 12:56
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Kaszáló » 2022. december 29., csütörtök 9:19

Feri írta:
2022. december 28., szerda 10:12
Kaszáló írta:
2022. december 27., kedd 13:54
Helló! A Brutusról volna kérdésem. Ez most ugye nem CSAK egy mélykereső gép, ami a Magnum egy variációja? Mert ez nagyon megtetszett és ajánlotta is vki. Egy nagy és eredetileg fehér van neki befestve feketére, ami de a képeken most inkább egy eleve fekete van. Ez ugyanaz? Jól értettem, hogy Magnumot ha hagyományosat veszek, ami nem ez a mélykereső hanem az érmezős/lengetős, akkor az átvariálható mélykeresőre és csak a Brutust kell megvenni hogy mélykereső legyen?
Képet találtam is róla , kb. ilyen van a barátomnak.
Kép
Igen, a MAGNUM kézi és mélységi kereső is egyben, tehát ebből a szempontból is különleges fémkereső. A mélykereső nem egy másik fajta MAGNUM, hanem annak az egyik bekapcsolható funkciója. Igazából ott van a képen is a BRUTUS mögött ez a nyéllel és keresőfejjel felszerelt normál, lengetős műszer. A kijelzős műszerdoboz és az akkutartó levehető a nyélről és átrakható a BRUTUS szondára, ilyenkor át kell kapcsolni mélykeresőbe és akkor mélykeresőként funkcionál. Illetve a mélykereső üzemmód bekacsolható akkor is, ha a lengetős használatra van összerakva, akkor is mélykeresőként működik, és akkor extra nagy mélységet tud.
A fehér a BRUTUS régebbi verziója, az újabb verzió sötétszürke csőből készül, ami mechanikailag sokkal erősebb és stabilabb, a tudása valamivel jobb. Illetve a fehér szín sokaknak nem tetszett, gyakran átfestették, ezért is jobb a sötétszürke.
Köszönöm! Hamarosan jelentkezem egyért!



Laxi
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2022. december 9., péntek 13:01
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Laxi » 2022. december 30., péntek 8:16

Szervusztok! Egy középkori lelőhely lehatárolásában segítek az Árpád múzeumnak. Ki kellene szednem a nagyobb vastárgyakat max. 30 cm mélységig. Balta, sarokpánt már jött, de a szegeket, iszkábát nem akarom ásni. Szerintetek milyen beállítást használjak? 28-as DD fejem van egyelőre és 4.17-es Magnum.



Sky
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2015. november 24., kedd 23:18
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Sky » 2022. december 30., péntek 12:36

Laxi írta:
2022. december 30., péntek 8:16
Szervusztok! Egy középkori lelőhely lehatárolásában segítek az Árpád múzeumnak. Ki kellene szednem a nagyobb vastárgyakat max. 30 cm mélységig. Balta, sarokpánt már jött, de a szegeket, iszkábát nem akarom ásni. Szerintetek milyen beállítást használjak? 28-as DD fejem van egyelőre és 4.17-es Magnum.
30-ról nagyobb vasat teljsen alapban is. Érme szántó és fix állásban is simán. Adni kell neki vashangot is természetesen. Vagy érme lapos talajbeállítással, azzal már biztos nem hagysz el semmit. Érme lapos, vagy azon felül a mély 1-2-3 és manuális beállítás - még mélyebb.
Ha ez a feladat és kis érme(darabok) nem kellenek, akkor lehet hogy én a "lövészárok" módban mennék ami végül is erre van, és magasan tartanám a fejet. Ez az amikor tűpontban a középső gombot is benyomod és fe jelenik meg. Előtte talaj beállítás.



Válasz küldése Előző témaKövetkező téma