Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

MAGNUM

Fémkereséshez való eszközök
Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2015. október 16., péntek 13:32

A napok óta tartó eső jó alkalmat adott egy vizes fű teszthez. Többen beszámoltak arról, hogy a MAGNUM reagál a vizes fűre, úgyhogy most alaposan kipróbáltam én is, hogy megoldjam, de ez sehogy se reagált.
Nekem csak akkor szólalt meg, amikor jó erősen lapjával odacsaptam a keresőfejet. Úgyhogy szuperstabil ;)
Ezek szerint az új keresőfej erre a problémára is megoldás. Ennél más megoldású az árnyékolás, mint a régieknél. A régieknél a tengeri üzemmód lehet ilyenkor a megoldás. Illetve ahol fű volt, ott fém is, nem volt egyszerű fémmentes helyet találni a kipróbáláshoz.
Még lesz video, csak a kézi melykeresőt nem olyan egyszerű levideózni, mert a felvevőre is jelez.
[bbvideo=560,315]https://youtu.be/M2SBzr164cw[/bbvideo]


www.metaldetector.hu

Avatar
a.kezdo
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2015. július 11., szombat 10:38
Tartózkodási hely: London
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: a.kezdo » 2015. október 16., péntek 15:11

Igen én voltam az egyik, aki mindig panaszkodott! :-h
Az új fej tényleg nem csinálja. :-bd



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2015. október 16., péntek 16:29

Fasza. Feri a régi fejek nem betétesek? Mondjuk ha becserélném egy új fejre, a régit nem számítod be?


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2015. október 19., hétfő 23:29

kanbagoly írta:Fasza. Feri a régi fejek nem betétesek? Mondjuk ha becserélném egy új fejre, a régit nem számítod be?
A legrégebbiek még más megoldásúak voltak. Nem számítok be, sajnos nem tudnék mit kezdeni velük.


www.metaldetector.hu

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2015. október 19., hétfő 23:36

Van fenn újabban egy új link, ahol a MAGNUM szoftverfejlesztést lehet nyomon kísérni.
Most az a legújabb, hogy a mélykeresőre való átkapcsolás és visszakapcsolás ezentúl a menüből lehetséges. Ezzel egyszerűbb átváltani.


www.metaldetector.hu

reinold
Százados
Százados
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 1:13
Tartózkodási hely: Belfast ui:Egy kávára a vendégeim lehettek, ha erre jártok! :D
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: reinold » 2015. október 19., hétfő 23:39

Szép estét!
Lehet , hogy már kérdeztem Feritől, de mást is érdekelhet:
Régi, alunyeles Magnumhoz , ha valaki vásárol egy új carbon nyelet új tipusú fejjel, akkor össze kell hangolni a "dobozával"? :?: A régi fejel kompatibilis az új carbon nyél?
Üdv:
Reinold :)


Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, és sokan élnek is ezzel a jogukkal.Én is! ;)

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2015. október 19., hétfő 23:43

reinold írta:Szép estét!
Lehet , hogy már kérdeztem Feritől, de mást is érdekelhet:
Régi, alunyeles Magnumhoz , ha valaki vásárol egy új carbon nyelet új tipusú fejjel, akkor össze kell hangolni a "dobozával"? :?: A régi fejel kompatibilis az új carbon nyél?
Üdv:
Reinold :)
Igen, az összes MAGNUM keresőfejjel és műszerdobozzal kompatibilis. Az összehangolás csak annyi, hogy a tartócsavart kell úgy beállítani, hogy a műszerdoboz jó irányba álljon.


www.metaldetector.hu

reinold
Százados
Százados
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 1:13
Tartózkodási hely: Belfast ui:Egy kávára a vendégeim lehettek, ha erre jártok! :D
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: reinold » 2015. október 19., hétfő 23:48

Feri írta:
reinold írta:Szép estét!
Lehet , hogy már kérdeztem Feritől, de mást is érdekelhet:
Régi, alunyeles Magnumhoz , ha valaki vásárol egy új carbon nyelet új tipusú fejjel, akkor össze kell hangolni a "dobozával"? :?: A régi fejel kompatibilis az új carbon nyél?
Üdv:
Reinold :)
Igen, az összes MAGNUM keresőfejjel és műszerdobozzal kompatibilis. Az összehangolás csak annyi, hogy a tartócsavart kell úgy beállítani, hogy a műszerdoboz jó irányba álljon.
:) Köszönöm a választ!


Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, és sokan élnek is ezzel a jogukkal.Én is! ;)

dunapentele
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 2:06
Status: Offline

MAGNUM szoftver verzió

Hozzászólás Szerző: dunapentele » 2015. október 20., kedd 7:50

Feri írta:Most az a legújabb, hogy a mélykeresőre való átkapcsolás és visszakapcsolás ezentúl a menüből lehetséges. Ezzel egyszerűbb átváltani.
Feri,lényegesen felhasználóbarátabb volt az a megoldás,amit még a Brutus előtt alkalmaztál erre,egyetlenegy gombbal lehetett ki és belépni a mélykereső módba.Én terepen nagyon sokszor visszaléptem mélykeresőből normál módba,hogy aztán tűponttal ráellenőrizzek a darabra,ez sokkal egyszerűbb volt,és praktikusabb...
Javasolnám a normál illetve nagy fejjel mélykeresőzni próbálok számára ezt a lehetőséget is visszaállítani,a menüs rendszer meg jó lesz a Brutussal menők számára,gyakorlatilag nekik szükséges csak a DD meg a keret közt átkapcsolgatniuk.



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2015. október 20., kedd 10:24

Nekem a DD fejes mélykereső mód talajkiegyenlítős videója lenne a legfontosabb! Türelmetlenül várom!!! Fontos lenne, mert már egy pár helyről így is lecsúsztam amit szerettem volna vele megnézni.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM szoftver verzió

Hozzászólás Szerző: Feri » 2015. október 20., kedd 13:12

dunapentele írta:
Feri írta:Most az a legújabb, hogy a mélykeresőre való átkapcsolás és visszakapcsolás ezentúl a menüből lehetséges. Ezzel egyszerűbb átváltani.
Feri,lényegesen felhasználóbarátabb volt az a megoldás,amit még a Brutus előtt alkalmaztál erre,egyetlenegy gombbal lehetett ki és belépni a mélykereső módba.Én terepen nagyon sokszor visszaléptem mélykeresőből normál módba,hogy aztán tűponttal ráellenőrizzek a darabra,ez sokkal egyszerűbb volt,és praktikusabb...
Javasolnám a normál illetve nagy fejjel mélykeresőzni próbálok számára ezt a lehetőséget is visszaállítani,a menüs rendszer meg jó lesz a Brutussal menők számára,gyakorlatilag nekik szükséges csak a DD meg a keret közt átkapcsolgatniuk.
Jó, akkor visszateszem az eredeti megoldást is. Ez a menüs azért született, mert a DD fejes mélykeresésben foglalt az a gomb, amivel azonnal vissza lehetne menni kézibe. Előbb át kellett váltani a nagy szondásra és onnan ment csak. Ebbe voltak, akik bekavarodtak.
Van tűpont a mélykeresőben is, ráadásul a talajbeállítás más kéziben, szerintem felesleges átkapcsolgatni.
kanbagoly írta:Nekem a DD fejes mélykereső mód talajkiegyenlítős videója lenne a legfontosabb! Türelmetlenül várom!!! Fontos lenne, mert már egy pár helyről így is lecsúsztam amit szerettem volna vele megnézni.
Szóval addig lehetetlen használni a MAGNUM-ot, amíg nincs videó róla :) Nagy felelősség nyugszik a vállamon, mert enélkül lecsúsztok a nagy leletekről ;)
Most reggel vitték el a MAGNUM-ot, amit tegnap este fejeztem be. Nem maradnak nálam olyan sokáig, hogy videózgassam, a múltkori esős videót is az eső miatt tudtam összehozni, mert emiatt később jöttek. Akkor csak a nyélért, de nyél nélkül nem olyan jó még a MAGNUM se :) Még ezt a szoftvermódosítást megcsináltam éjjel, aztán reggel már a csengőre ébredtem. Szóval már ezért se egyszerű.
De jó, ha eláll az eső, akkor csinálok valami videót a sajátommal. Amin keresztülment egy terepjáró :) De valahogy rögzíteni kell a nyélre a felvevőt, mert azt messziről jelzi.

Még dolgozom ezen az üzemmódon, mert eredetileg csak kísérleti jelleggel tettem bele, és vártam a visszajelzést, hogy jó-e. Szerintem a legtöbben észre sem vették :D
Eredetileg nagy tárgyakhoz szántam, de jó érmekre is, sőt, rá is lehet állítani ezekre még jobban.
Meg akkor lehet versenyeztetni a műszereket, melyik tud mélyebbet. Voltam ilyen tesztelésen, csak az volt a fontos, hogy melyik tudja mélyebben az adott leásott fémet, lázasan állítgatta mindenki a fémkeresőjét, hogy kimutassa. Én alig fértem hozzá, pedig elvileg az én műszeremet teszteltük. Vasat senki se hozott, pedig szerintem az lenne a lényeg, hogy azt kiszűrve érzékelje a keresett tárgyakat.
Ebben a mindenáron mélyebbre dologban a DD mélykeresés igencsak nyerő. És végül is van ennek is értelme, ezért a MAGNUM-nál sokkal drágább műszereket vesznek egyesek, amikor a MAGNUM is tudja.


www.metaldetector.hu

ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: MAGNUM szoftver verzió

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2015. október 20., kedd 15:37

Feri írta:
dunapentele írta:
Feri írta:Most az a legújabb, hogy a mélykeresőre való átkapcsolás és visszakapcsolás ezentúl a menüből lehetséges. Ezzel egyszerűbb átváltani.
Feri,lényegesen felhasználóbarátabb volt az a megoldás,amit még a Brutus előtt alkalmaztál erre,egyetlenegy gombbal lehetett ki és belépni a mélykereső módba.Én terepen nagyon sokszor visszaléptem mélykeresőből normál módba,hogy aztán tűponttal ráellenőrizzek a darabra,ez sokkal egyszerűbb volt,és praktikusabb...
Javasolnám a normál illetve nagy fejjel mélykeresőzni próbálok számára ezt a lehetőséget is visszaállítani,a menüs rendszer meg jó lesz a Brutussal menők számára,gyakorlatilag nekik szükséges csak a DD meg a keret közt átkapcsolgatniuk.
Jó, akkor visszateszem az eredeti megoldást is. Ez a menüs azért született, mert a DD fejes mélykeresésben foglalt az a gomb, amivel azonnal vissza lehetne menni kézibe. Előbb át kellett váltani a nagy szondásra és onnan ment csak. Ebbe voltak, akik bekavarodtak.
Van tűpont a mélykeresőben is, ráadásul a talajbeállítás más kéziben, szerintem felesleges átkapcsolgatni.
kanbagoly írta:Nekem a DD fejes mélykereső mód talajkiegyenlítős videója lenne a legfontosabb! Türelmetlenül várom!!! Fontos lenne, mert már egy pár helyről így is lecsúsztam amit szerettem volna vele megnézni.
Szóval addig lehetetlen használni a MAGNUM-ot, amíg nincs videó róla :) Nagy felelősség nyugszik a vállamon, mert enélkül lecsúsztok a nagy leletekről ;)
Most reggel vitték el a MAGNUM-ot, amit tegnap este fejeztem be. Nem maradnak nálam olyan sokáig, hogy videózgassam, a múltkori esős videót is az eső miatt tudtam összehozni, mert emiatt később jöttek. Akkor csak a nyélért, de nyél nélkül nem olyan jó még a MAGNUM se :) Még ezt a szoftvermódosítást megcsináltam éjjel, aztán reggel már a csengőre ébredtem. Szóval már ezért se egyszerű.
De jó, ha eláll az eső, akkor csinálok valami videót a sajátommal. Amin keresztülment egy terepjáró :) De valahogy rögzíteni kell a nyélre a felvevőt, mert azt messziről jelzi.

Még dolgozom ezen az üzemmódon, mert eredetileg csak kísérleti jelleggel tettem bele, és vártam a visszajelzést, hogy jó-e. Szerintem a legtöbben észre sem vették :D
Eredetileg nagy tárgyakhoz szántam, de jó érmekre is, sőt, rá is lehet állítani ezekre még jobban.
Meg akkor lehet versenyeztetni a műszereket, melyik tud mélyebbet. Voltam ilyen tesztelésen, csak az volt a fontos, hogy melyik tudja mélyebben az adott leásott fémet, lázasan állítgatta mindenki a fémkeresőjét, hogy kimutassa. Én alig fértem hozzá, pedig elvileg az én műszeremet teszteltük. Vasat senki se hozott, pedig szerintem az lenne a lényeg, hogy azt kiszűrve érzékelje a keresett tárgyakat.
Ebben a mindenáron mélyebbre dologban a DD mélykeresés igencsak nyerő. És végül is van ennek is értelme, ezért a MAGNUM-nál sokkal drágább műszereket vesznek egyesek, amikor a MAGNUM is tudja.
mondtam hogy 10re megyek az már hol volt reggel? :D majd ha kicsit szárad lesz kis tesztelgetés :D



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2015. október 20., kedd 15:55

Az a baj Feri, hogy keveset jutok ki. Amíg nem vagyok biztos a 41 cm-es fej használatában, addig az alap fejet használom, pedig már legalább 1 éve megvan a 41 cm-es DD. Az udvarunkban próbálgattam, de sok a zavaró tényező és nem látom át a talajra hangolást, ezért várom a videódat.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2015. október 20., kedd 16:22

kanbagoly írta:Az a baj Feri, hogy keveset jutok ki. Amíg nem vagyok biztos a 41 cm-es fej használatában, addig az alap fejet használom, pedig már legalább 1 éve megvan a 41 cm-es DD. Az udvarunkban próbálgattam, de sok a zavaró tényező és nem látom át a talajra hangolást, ezért várom a videódat.
Szóval nagy fejjel legyen. Oké.
Ennek az egésznek az a hátulütője, hogy ezzel a kézi mélykereső plusz 41-es fejjel tényleg nagyon érzékeny és jó mélyről jelez. Udvarban lehetetlen rendesen beállítani, és a legtöbb helyen jelez valamit, de holnap levideózom azon a helyen, ahol a BRUTUS-t szoktam tesztelni.


www.metaldetector.hu

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2015. október 21., szerda 12:29

[bbvideo=560,315]http://youtu.be/YG8KHsUdtbg[/bbvideo]
Megcsináltam a videót ezzel a régi MAGNUM-mal. Nem volt egyszerű, mert az iPad jó nagy fém és még így is reagál rá, hogy rögzítettem, óvatosan kellett mozgatni.
1-es szűrés, 2-es érzékenység, első vonal. Ha nem érmére megy, a szűrés nagyobbon jó!
Tálkapénz kicsit több mint 50 cm mélyen, így még a tűpont is érzékelte. A mélykeresős tűpont igazából csak gyorsítás, azért kell csak, mert a második-harmadik vonalon lassan reagál.


www.metaldetector.hu

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2015. október 21., szerda 12:54

Ez egy eléggé elhanyagolt üzemmód, mert eddig senkit nem érdekelt. Sokat lehet még javítani rajta, a pörgetés pl. túl gyors, a spektrum nem kifejezetten kis tárgyakra való, mivel ez eredetileg a nagy BRUTUS szondához való.

Az átkapcsolás kéziről mélykeresőbe és vissza a 3.49-től kezdve olyan, hogy az utolsó menüpont az átkapcsoló. Vagyis menü gomb, fel, menü gomb. Oda-vissza ugyanaz. Ez azért nem nagyon bonyolult szerintem.


www.metaldetector.hu

Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2015. október 21., szerda 18:53

nagyonszépen köszi!


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2015. október 23., péntek 9:14

http://kepfeltoltes.hu/view/151023/DSCN ... es.hu_.jpg

ismerkedtem a Magnummal.talált még pár apróságot ahol már jártam



Avatar
a.kezdo
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2015. július 11., szombat 10:38
Tartózkodási hely: London
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: a.kezdo » 2015. október 23., péntek 17:42

Feri vagy valaki aki csinált már ilyet és emlékszik...
Feri adott egy újabb fajta fej csatlakozót még vagy 2-3 éve, most próbálom kicserélni a régit erre, de nem tudom, hogy melyiket hova forrasszam.
A régin 3 ér látszik, fehér, piros, árnyékolás ( első két kép).
Aztán ezt kellene összehozni az utolsó képen lévő csatlakozóval, aminek 2 kivezetése van, egy belső, a másik pedig az összes külső összekötve Feri által.
Fehér és piros együtt van egyáltalán? Még nem forrasztottam szét őket.

IMG_20151023_160841.jpg
IMG_20151023_160841.jpg (198.4 KiB) Megtekintve 16883 alkalommal



Avatar
KingMidas
Százados
Százados
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2015. szeptember 17., csütörtök 9:06
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: KingMidas » 2015. október 23., péntek 20:56

ul69 írta:http://kepfeltoltes.hu/view/151023/DSCN ... es.hu_.jpg

ismerkedtem a Magnummal.talált még pár apróságot ahol már jártam
Nem rossz! :greetings-clapyellow: Kezdetnek! :royalty-king:


There was a king with magic hands
There was a crown and a touch of GOLD.... :royalty-crown:

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2015. október 25., vasárnap 17:06

a.kezdo írta:Feri vagy valaki aki csinált már ilyet és emlékszik...
Feri adott egy újabb fajta fej csatlakozót még vagy 2-3 éve, most próbálom kicserélni a régit erre, de nem tudom, hogy melyiket hova forrasszam.
A régin 3 ér látszik, fehér, piros, árnyékolás ( első két kép).
Aztán ezt kellene összehozni az utolsó képen lévő csatlakozóval, aminek 2 kivezetése van, egy belső, a másik pedig az összes külső összekötve Feri által.
Fehér és piros együtt van egyáltalán? Még nem forrasztottam szét őket.

IMG_20151023_160841.jpg
A belső, piros megy középre, az árnyékolás a hét körülötte lévőre. Nem hiszem, hogy van még ebből a régebbi verziós csatlakozóból, de akinek van, szívesen kicserélem én is.


www.metaldetector.hu

Avatar
Kisvakond
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2015. szeptember 21., hétfő 9:44
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Kisvakond » 2015. október 26., hétfő 17:00

ul69 írta:http://kepfeltoltes.hu/view/151023/DSCN ... es.hu_.jpg

ismerkedtem a Magnummal.talált még pár apróságot ahol már jártam
:-bd
Akkor már te is ráéreztél valamire ;)
A hosszú hétvégén rendesen használatban volt a Magnumon, meg is lett az eredménye nekem is.

Egy ötlet Ferinek: nem lehetne-e egy hatodik vonal is, ami a mélykereső? Így ha már úgyis öt van, pluszban egyszerre lehetne a kézi mélykeresőt és a rendes kézit is használni. Nagy szám lenne ha lehetne.

A dobozról ez jutott eszembe, amit egy filmben láttam:
"Kocka, de jó!" :D
Kép



Avatar
Kisvakond
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2015. szeptember 21., hétfő 9:44
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Kisvakond » 2015. október 26., hétfő 18:12

Azon gondolkoztam, hogy mekkora sznobizmus van nálunk az emberekben, mert még az ismerősi körben is legtöbben inkább megvették az akármilyen "nyugati" gépet sok pénzért, közben meg itt van a Magnum. Sőt már a kínait istenítik egyesek :) Csak a magnum az magyar, és az ugye mégse lehet jó. Most éppen egy Goldos kolléga sajnált le egy kissé, de elhallgatott a pénteki közöskeresgelés óta . Magam is Goldban vagy Proban gondolkoztam, de azért előbb utána jártam a dolgoknak.Nálam volt már kölcsönben a legtöbb "szupercsúcsgép", most én vagyok a soron a kölcsönadásban, mert hirtelen nagyon kapós lett a Magnumom :D Amióta csak megvan nagyon sokat esik, mindig vizes a föld, de állítólag még jobban kijön a fölény száraz földben.



Avatar
a.kezdo
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2015. július 11., szombat 10:38
Tartózkodási hely: London
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: a.kezdo » 2015. október 26., hétfő 18:34

Feri írta:
a.kezdo írta:Feri vagy valaki aki csinált már ilyet és emlékszik...
Feri adott egy újabb fajta fej csatlakozót még vagy 2-3 éve, most próbálom kicserélni a régit erre, de nem tudom, hogy melyiket hova forrasszam.
A régin 3 ér látszik, fehér, piros, árnyékolás ( első két kép).
Aztán ezt kellene összehozni az utolsó képen lévő csatlakozóval, aminek 2 kivezetése van, egy belső, a másik pedig az összes külső összekötve Feri által.
Fehér és piros együtt van egyáltalán? Még nem forrasztottam szét őket.

IMG_20151023_160841.jpg
A belső, piros megy középre, az árnyékolás a hét körülötte lévőre. Nem hiszem, hogy van még ebből a régebbi verziós csatlakozóból, de akinek van, szívesen kicserélem én is.
Köszi!!!!
Kép



Archer
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2015. október 12., hétfő 13:37
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Archer » 2015. október 26., hétfő 22:09

Feri írta:[bbvideo=560,315]http://youtu.be/YG8KHsUdtbg[/bbvideo]
Megcsináltam a videót ezzel a régi MAGNUM-mal. Nem volt egyszerű, mert az iPad jó nagy fém és még így is reagál rá, hogy rögzítettem, óvatosan kellett mozgatni.
1-es szűrés, 2-es érzékenység, első vonal. Ha nem érmére megy, a szűrés nagyobbon jó!
Tálkapénz kicsit több mint 50 cm mélyen, így még a tűpont is érzékelte. A mélykeresős tűpont igazából csak gyorsítás, azért kell csak, mert a második-harmadik vonalon lassan reagál.
Én is köszi!
Alap fejjel is működik ;)



Leopold
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 279
Csatlakozott: 2015. július 28., kedd 18:58
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Leopold » 2015. október 27., kedd 20:38

Archer írta:
Feri írta:[bbvideo=560,315]http://youtu.be/YG8KHsUdtbg[/bbvideo]
Megcsináltam a videót ezzel a régi MAGNUM-mal. Nem volt egyszerű, mert az iPad jó nagy fém és még így is reagál rá, hogy rögzítettem, óvatosan kellett mozgatni.
1-es szűrés, 2-es érzékenység, első vonal. Ha nem érmére megy, a szűrés nagyobbon jó!
Tálkapénz kicsit több mint 50 cm mélyen, így még a tűpont is érzékelte. A mélykeresős tűpont igazából csak gyorsítás, azért kell csak, mert a második-harmadik vonalon lassan reagál.
Én is köszi!
Alap fejjel is működik ;)
Üdv Hozzáértők!
A tálkapénzt szűrésben érzékelte?
Egyébként az új szárral hány kg? és mekkorára lehet összehajtani?És ha teljesen össze akarom csukni és üzembe helyezni akkor minden csatit(értsd:a műszerfalból kilépő csatit) szét-össze kell szerelni?És ez meddig fogja bírni meghibásodás nélkül?
És tudom:és-sel nem kezdünk mondatot... :shifty:
Köszi a válaszokat!



Leopold
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 279
Csatlakozott: 2015. július 28., kedd 18:58
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Leopold » 2015. október 27., kedd 20:40

Igen látom:1-es szűrés.
De ebben jelzi a vasat is?Bocsi,nem értek a Magnumhoz-sem...



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2015. október 28., szerda 19:19

Itt kétféle szűrés lehetséges, az egyik arra irányul, hogy a kisebb vezetőképességű tárgyakat kevésbé érzékelje, ebből a leggyengébb az 1-es.
Van vasszűrés is, de ehhez a videóhoz nem kapcsoltam be. Ugyanúgy van ekvalizer is és kétdimenziós kijelzés, mint a normál kézi keresésnél. De ebben az üzemmódban nem olyan hatékony a vasszűrés, mint a kéziben, ahol viszont éppen az a lényeg, hogy amit jelez, azt lehetőleg diszkriminálni is tudja. Itt a mélyre látás élvez elsőbbséget, azért mélykereső.
Itt is van azért némi plusz, tehát jobb a vasszűrés, mint egy hagyományos olyan műszernél, amit kifejezetten erre az üzemmódra terveztek.
Ez már úgy néz ki, hogy annyira érzékeny így a MAGNUM, hogy nehezen találtam fémmentes helyet, ahol a videót elkészíthettem.
Ez azért még közel se a végső állapot, még sokmindent lehet kihozni ebből, programozom is, de eddig senkit nem érdekelt. Pedig jópáran vettek a MAGNUM-nál jóval drágábban olyan fémkeresőt, ami csak ezt az egyet tudja, ami a MAGNUM-ban csak így, mintegy mellékesen van meg pluszban. Ez pedig még jelentősen tovább is fejleszthető.

Elvileg lehetne hatodiknak bekapcsolni ezt az üzemmódot, de a MAGNUM-ba ezt már nem tervezem, mert annyira ki vannak már használva a mikrokontrollere képességei, hogy ez már nem fér bele. Most is öt fémkereső fut egyszerre. A fejlesztéshez már ideiglenesen ki kell törölni részeket, mert a memória is megtelt, ahol nem fontos a futási idő, ott tömörítve van a program.


www.metaldetector.hu

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2015. október 28., szerda 19:40

Ezt így össze lehet tolni az új nyéllel, és ennyi. Nem kell mindig mindent szétszedegetni, csak újra kihúzni. 1,34 kg a képen látható, a nagy fejjel több valamivel.

Kép


www.metaldetector.hu

Leopold
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 279
Csatlakozott: 2015. július 28., kedd 18:58
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Leopold » 2015. október 28., szerda 20:31

Szia Feri!

Köszönöm szépen a kielégítő választ-érdekes dolgokat olvastam!
Köszi!



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2015. október 29., csütörtök 8:22

Üdv Feri!

DD mélykeresőben lehet-e a szűrést aszerint variálni, hogy ha akarom kijelezze az apró dolgokat, de ha akarom akkor csak a nagyobbakra jelezzen mélységvesztés nélkül? Pld. az is megoldás lenne, ha egy gombnyomással a talaj felső 30 cm-ében lévő jeleket egyszerűen ki lehetne iktatni.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Vágási Feri
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 9:16
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Vágási Feri » 2015. október 29., csütörtök 9:50

Kép
Kép
Üdv nem kérek honoráriumot , esetleg egy tisztelet példányt elfogadnék . Köszönöm .



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2015. október 29., csütörtök 10:48

kanbagoly írta:Üdv Feri!

DD mélykeresőben lehet-e a szűrést aszerint variálni, hogy ha akarom kijelezze az apró dolgokat, de ha akarom akkor csak a nagyobbakra jelezzen mélységvesztés nélkül? Pld. az is megoldás lenne, ha egy gombnyomással a talaj felső 30 cm-ében lévő jeleket egyszerűen ki lehetne iktatni.
Azt, hogy kiiktassa a felső 30 cm-t egyelőre még nem lehet megoldani. Ez kb. olyan kívánság, mint hogy csak az aranyat jelezze :) Az az elektromágneses kölcsönhatás, amit egy fémkereső használ, nagyságrendekkel erősebb a keresőfej közelében, mint mélyen; tehát az nem jön össze, hogy egy darabig semmi, aztán hirtelen 30 cm alatt megjelenjen. A DD keresőfejek ráadásul arra vannak kihegyezve, hogy a felszínközeli kis tárgyakat nagyon érzékeljék, pont ezt a 30 centit. A keresőfej nagyságának növelésével, a tekercsek távolabb helyezésével és a talajtól való elemeléssel megoldható, hogy ne reagáljon olyan erősen a felszíni dolgokra.
Ezt meg is csináltam, ez a BRUTUS szonda. Ezzel igen hatékony mélykereső.
Azt lehet valamennyire megoldani DD fejjel, hogy a kisebb vezetőképességűekre csökkenjen az érzékenysége. Illetve kissé el is lehet emelni a talaj felszínétől. Van egy olyan megoldás is, hogy lassan reagáljon a fémkereső, akkor egy hirtelen, gyors jelre, ami afelszínről származik, nem reagál olyan erősen. Ez is benne van, három fokozat plusz tűpont.


www.metaldetector.hu

Avatar
Együgyű Károly
Százados
Százados
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:00
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Együgyű Károly » 2015. október 29., csütörtök 11:27

Feri írta:
kanbagoly írta:Üdv Feri!

DD mélykeresőben lehet-e a szűrést aszerint variálni, hogy ha akarom kijelezze az apró dolgokat, de ha akarom akkor csak a nagyobbakra jelezzen mélységvesztés nélkül? Pld. az is megoldás lenne, ha egy gombnyomással a talaj felső 30 cm-ében lévő jeleket egyszerűen ki lehetne iktatni.
Azt, hogy kiiktassa a felső 30 cm-t egyelőre még nem lehet megoldani. Ez kb. olyan kívánság, mint hogy csak az aranyat jelezze :) Az az elektromágneses kölcsönhatás, amit egy fémkereső használ, nagyságrendekkel erősebb a keresőfej közelében, mint mélyen; tehát az nem jön össze, hogy egy darabig semmi, aztán hirtelen 30 cm alatt megjelenjen. A DD keresőfejek ráadásul arra vannak kihegyezve, hogy a felszínközeli kis tárgyakat nagyon érzékeljék, pont ezt a 30 centit. A keresőfej nagyságának növelésével, a tekercsek távolabb helyezésével és a talajtól való elemeléssel megoldható, hogy ne reagáljon olyan erősen a felszíni dolgokra.
Ezt meg is csináltam, ez a BRUTUS szonda. Ezzel igen hatékony mélykereső.
Azt lehet valamennyire megoldani DD fejjel, hogy a kisebb vezetőképességűekre csökkenjen az érzékenysége. Illetve kissé el is lehet emelni a talaj felszínétől. Van egy olyan megoldás is, hogy lassan reagáljon a fémkereső, akkor egy hirtelen, gyors jelre, ami afelszínről származik, nem reagál olyan erősen. Ez is benne van, három fokozat plusz tűpont.
Szia Feri!

Egy kicsit offos a topikhoz a kérdésem, úgyhogy sorry előre is. :?
Na szóval pont tegnap boncolgattuk egy kollegával ezt a fenti témát, és ezzel kapcsolatban felmerült egy kérdésem, miszerint (most függetlenül a multifrekis magnumtól) nem jobb erre az, hogy ha egy alacsonyabb frekis (pl. 4-8-10-12 kHz) géppel célirányosan nagyobb és mélyebb dolgok után vizsgálom a talajt, míg ekkor a felszín közeli kisebb jeleket vagy figyelmen kívül hagyja, vagy alig érzékeli, míg a mélyebben lévő nagyobbakat jobban jelzi ill. ha szemetes, ásványos, vasas a talaj akkor is.
Csak hogy értsd a felvetésem, a felszín közeli sörét, körömnyi lemez darab, stb nem maszkolja ki egy magas frekis gép esetén a mondjuk a 35 cm-en lapjával fekvő 30 Kreutzer-t? És mondjuk az alacsonyabb frekis gép pedig figyelmen kívül hagyja felszíni apró jelet, míg a mélyebb erősebb jelet veszi alapul, de egy magasabb frekis gép meg mondjuk egyből "ugrik" a kis felszíni tárgyakra, ill azt bezavarja a szemetesség, ásványiasság is jobban?

Azt értem, hogy a Brutus az a kategória ami ezt tudja, de úgygondolom, hogy NEM erre a méret tartományú szórvány, már a szántás alatt lévő nagyobb , ideális helyzetben lévő érmére, hanem mondjuk egy 60-70cm mélyen lévő tenyérnyi lemezre, vagy a köcsögbe koncentrált nagylapkás dolgokra, vagy az 1,00 m alatt lévő sisakra. remélem érthető volt amit akartam! Köszi! ;)



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2015. október 29., csütörtök 12:06

Együgyű Károly írta:
Feri írta:
kanbagoly írta:Üdv Feri!

DD mélykeresőben lehet-e a szűrést aszerint variálni, hogy ha akarom kijelezze az apró dolgokat, de ha akarom akkor csak a nagyobbakra jelezzen mélységvesztés nélkül? Pld. az is megoldás lenne, ha egy gombnyomással a talaj felső 30 cm-ében lévő jeleket egyszerűen ki lehetne iktatni.
Azt, hogy kiiktassa a felső 30 cm-t egyelőre még nem lehet megoldani. Ez kb. olyan kívánság, mint hogy csak az aranyat jelezze :) Az az elektromágneses kölcsönhatás, amit egy fémkereső használ, nagyságrendekkel erősebb a keresőfej közelében, mint mélyen; tehát az nem jön össze, hogy egy darabig semmi, aztán hirtelen 30 cm alatt megjelenjen. A DD keresőfejek ráadásul arra vannak kihegyezve, hogy a felszínközeli kis tárgyakat nagyon érzékeljék, pont ezt a 30 centit. A keresőfej nagyságának növelésével, a tekercsek távolabb helyezésével és a talajtól való elemeléssel megoldható, hogy ne reagáljon olyan erősen a felszíni dolgokra.
Ezt meg is csináltam, ez a BRUTUS szonda. Ezzel igen hatékony mélykereső.
Azt lehet valamennyire megoldani DD fejjel, hogy a kisebb vezetőképességűekre csökkenjen az érzékenysége. Illetve kissé el is lehet emelni a talaj felszínétől. Van egy olyan megoldás is, hogy lassan reagáljon a fémkereső, akkor egy hirtelen, gyors jelre, ami afelszínről származik, nem reagál olyan erősen. Ez is benne van, három fokozat plusz tűpont.
Szia Feri!

Egy kicsit offos a topikhoz a kérdésem, úgyhogy sorry előre is. :?
Na szóval pont tegnap boncolgattuk egy kollegával ezt a fenti témát, és ezzel kapcsolatban felmerült egy kérdésem, miszerint (most függetlenül a multifrekis magnumtól) nem jobb erre az, hogy ha egy alacsonyabb frekis (pl. 4-8-10-12 kHz) géppel célirányosan nagyobb és mélyebb dolgok után vizsgálom a talajt, míg ekkor a felszín közeli kisebb jeleket vagy figyelmen kívül hagyja, vagy alig érzékeli, míg a mélyebben lévő nagyobbakat jobban jelzi ill. ha szemetes, ásványos, vasas a talaj akkor is.
Csak hogy értsd a felvetésem, a felszín közeli sörét, körömnyi lemez darab, stb nem maszkolja ki egy magas frekis gép esetén a mondjuk a 35 cm-en lapjával fekvő 30 Kreutzer-t? És mondjuk az alacsonyabb frekis gép pedig figyelmen kívül hagyja felszíni apró jelet, míg a mélyebb erősebb jelet veszi alapul, de egy magasabb frekis gép meg mondjuk egyből "ugrik" a kis felszíni tárgyakra, ill azt bezavarja a szemetesség, ásványiasság is jobban?

Azt értem, hogy a Brutus az a kategória ami ezt tudja, de úgygondolom, hogy NEM erre a méret tartományú szórvány, már a szántás alatt lévő nagyobb , ideális helyzetben lévő érmére, hanem mondjuk egy 60-70cm mélyen lévő tenyérnyi lemezre, vagy a köcsögbe koncentrált nagylapkás dolgokra, vagy az 1,00 m alatt lévő sisakra. remélem érthető volt amit akartam! Köszi! ;)
Én konkrétan a mélyebben lévő nagylapkást erőltetném. :D Az lenne igazán hiánypótló. Az igazán nagyokra valóban ott vannak a mélykeresők, amik egyébként egy 4 cm-es lapkát, legyen az 30 krajcis vagy tallér, többségükben nem vesznek észre.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2015. október 29., csütörtök 12:28

Együgyű Károly írta:
Feri írta:
kanbagoly írta:Üdv Feri!

DD mélykeresőben lehet-e a szűrést aszerint variálni, hogy ha akarom kijelezze az apró dolgokat, de ha akarom akkor csak a nagyobbakra jelezzen mélységvesztés nélkül? Pld. az is megoldás lenne, ha egy gombnyomással a talaj felső 30 cm-ében lévő jeleket egyszerűen ki lehetne iktatni.
Azt, hogy kiiktassa a felső 30 cm-t egyelőre még nem lehet megoldani. Ez kb. olyan kívánság, mint hogy csak az aranyat jelezze :) Az az elektromágneses kölcsönhatás, amit egy fémkereső használ, nagyságrendekkel erősebb a keresőfej közelében, mint mélyen; tehát az nem jön össze, hogy egy darabig semmi, aztán hirtelen 30 cm alatt megjelenjen. A DD keresőfejek ráadásul arra vannak kihegyezve, hogy a felszínközeli kis tárgyakat nagyon érzékeljék, pont ezt a 30 centit. A keresőfej nagyságának növelésével, a tekercsek távolabb helyezésével és a talajtól való elemeléssel megoldható, hogy ne reagáljon olyan erősen a felszíni dolgokra.
Ezt meg is csináltam, ez a BRUTUS szonda. Ezzel igen hatékony mélykereső.
Azt lehet valamennyire megoldani DD fejjel, hogy a kisebb vezetőképességűekre csökkenjen az érzékenysége. Illetve kissé el is lehet emelni a talaj felszínétől. Van egy olyan megoldás is, hogy lassan reagáljon a fémkereső, akkor egy hirtelen, gyors jelre, ami afelszínről származik, nem reagál olyan erősen. Ez is benne van, három fokozat plusz tűpont.
Szia Feri!

Egy kicsit offos a topikhoz a kérdésem, úgyhogy sorry előre is. :?
Na szóval pont tegnap boncolgattuk egy kollegával ezt a fenti témát, és ezzel kapcsolatban felmerült egy kérdésem, miszerint (most függetlenül a multifrekis magnumtól) nem jobb erre az, hogy ha egy alacsonyabb frekis (pl. 4-8-10-12 kHz) géppel célirányosan nagyobb és mélyebb dolgok után vizsgálom a talajt, míg ekkor a felszín közeli kisebb jeleket vagy figyelmen kívül hagyja, vagy alig érzékeli, míg a mélyebben lévő nagyobbakat jobban jelzi ill. ha szemetes, ásványos, vasas a talaj akkor is.
Csak hogy értsd a felvetésem, a felszín közeli sörét, körömnyi lemez darab, stb nem maszkolja ki egy magas frekis gép esetén a mondjuk a 35 cm-en lapjával fekvő 30 Kreutzer-t? És mondjuk az alacsonyabb frekis gép pedig figyelmen kívül hagyja felszíni apró jelet, míg a mélyebb erősebb jelet veszi alapul, de egy magasabb frekis gép meg mondjuk egyből "ugrik" a kis felszíni tárgyakra, ill azt bezavarja a szemetesség, ásványiasság is jobban?

Azt értem, hogy a Brutus az a kategória ami ezt tudja, de úgygondolom, hogy NEM erre a méret tartományú szórvány, már a szántás alatt lévő nagyobb , ideális helyzetben lévő érmére, hanem mondjuk egy 60-70cm mélyen lévő tenyérnyi lemezre, vagy a köcsögbe koncentrált nagylapkás dolgokra, vagy az 1,00 m alatt lévő sisakra. remélem érthető volt amit akartam! Köszi! ;)
A MAGNUM-nál és a keretes mélykeresőknél ezért van a vezetőképesség szerinti szűrés, tulajdonképpen le lehet venni a sávszélességet, vagyis a nagyobb frekvenciákat. Ha egy pici tárgyat érzékel a fémkereső a felszínen, az természetesen kimaszkolja azt a nagyobbat, ami mélyen van és nem érzékeli annyira. Ezért elvileg érdemesebb ilyenkor kisebb frekvenciát használni. De ez mellékes, mert nem ezek maszkolnak igazán, hanem a sok vasdarab és a talaj vastartalma. A vasak egyrészt nagyobb vezetőképességűek a nagyságukhoz képest, másrészt a legtöbben diszkriminátorral mennek, és ha az is be van kapcsolva, hogy ezeket szűrje, a legtöbb fémkeresőnél egy vas mellett jó nagy körben ki vannak ejtve a mélyebb tárgyak is. Ezen kívül a talaj vastartalma is számít, az is fém. Tehát ha van, minél pontosabban rá kell állítani a műszert a talajra. Aztán a talaj vastartalma mágnesezhető, amit a diszkriminátor érzékel és valamennyit abból hozzáad az adott fémtárgy mágnesezhetőségéhez vagy levonja belőle. Vagyis a diszkriminátor egy bizonyos mélységig működik csak jól, talajviszonyoktól és a fémkereső minőségétől függően"levasazza" a mélyebb tárgyakat.


www.metaldetector.hu

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2015. október 29., csütörtök 19:29

Vágási Feri írta:Kép
Kép
Üdv nem kérek honoráriumot , esetleg egy tisztelet példányt elfogadnék . Köszönöm .
Értem én a célzást, ronda a doboz. Tervezek is másik műszerdobozt, ami szép dizájnos lesz, lehetőleg karbonszálas, de az már nem MAGNUM lesz. A MAGNUM rengeteget változott előnyére az öt év alatt, mert amióta készítem, folyamatosan emelem a minőséget. A szoftverből több száz egyre fejlettebb verzió készült, új, egyre jobb keresőfejek vannak, most már karbonszálas a nyél is. Utóbbi már kifejezetten gyakorlás egy új műszerhez, mert a MAGNUM-hoz végül jó lenne egy alu nyél is.
Rengeteg tapasztalatot szereztem, sok ötletem van, és ezeket fel is használom részben a MAGNUM-ban, részben új fémkeresőkben, elsősorban a MAGNUM utódjában.
Viszont ha már jól is néz ki és egy ilyen különleges tudású fémkeresőről van szó, akkor az ára is olyan lesz. Elképesztő, miket megvesznek az emberek sok pénzért, csak azért, mert jól néz ki, látványos a dizájn, beetetős videók meg profi marketing van hozzájuk, miközben a tudás meg közelében sincs az árnak. Talán akkor a valóban jót is megveszik ;)
Érdekes, hogy a mélykeresésről van szó itt, és pont most volt itt egy eléggé közismert keresős programfrissítésen, aki elmondta, amit már sokszor hallottam, hogy a MAGNUM a BRUTUS szondával lazán jobb mélykereső, mint a több milliós keretesek. Valakit igyekezett is lebeszélni egy ilyenről, de mégis megvette és meg is bánta. Ez van, a külföldi többet ér :D
Rengetegen használják csak érmézésre, mint a lehető legjobb érmézőt, a "porszívózás" és a diszkriminációja mára már legendás.
A helyzet az, hogy valódi multifrekvenciás fémkeresőt tudomásom szerint csak a Minelab cég gyárt rajtam kívül, az összes többi csak a hagyományos VLF rendszer különféle verzióit variálja évtizedek óta, mert a multifrekvenciásat sokkal nehezebb és költségesebb kivitelezni, illetve a mélykeresők általában impulzusüzeműek. A fémkeresőket pedig általában profitra optimalizálják és nem minőségre. Nálam mások a szempontok. Olyan fémkereső pedig tudomásom szerint azóta sincs, amelyik csúcsteljesítményt nyújtana kézi és mélységi keresőként is, sőt. Egy csomó különlegessége van még a MAGNUM-nak, pl. az automata váltó, az érme élével való kiszedése, kétdimenziós diszkriminátor stb, ami egyenként is elég komoly dolog, ezeknél kisebbeket is nagy szenzációként szoktak előadni.
Úgyhogy ez a MAGNUM is lesz még továbbra is fejlesztve, de lesz egy még fejlettebb, egyben szebb, dizájnosabb fémkereső is, de azt most már nem kifejezetten Magyarországra szánom, és az világpiaci áron lesz eladva. A MAGNUM, ha valaki minden keresőfejet, tartozékot megvesz hozzá, még mindig olcsóbb, mint akár csak egy közepes mélykereső. Volna is rá kereslet külföldön is annak ellenére, hogy semmi nincs fenn róla angolul és úgy teszek mintha nem érteném az e-maileket :) Az a kevés, amit készíteni tudunk, elfogy itt is.
Jelenleg a MAGNUM a legjobb fémkereső a piacon, össztudásban mindenképpen, de érmézőként is úgy tűnik, hogy a legjobb, talán még mélykeresőként is. És még kézi mélykereső is, mint azt egyesek észrevették újabban ;)
Az új műszer viszont a tudásának megfelelőbb árban lesz.
Vakond írta:Azon gondolkoztam, hogy mekkora sznobizmus van nálunk az emberekben, mert még az ismerősi körben is legtöbben inkább megvették az akármilyen "nyugati" gépet sok pénzért, közben meg itt van a Magnum. Sőt már a kínait istenítik egyesek :) Csak a magnum az magyar, és az ugye mégse lehet jó. Most éppen egy Goldos kolléga sajnált le egy kissé, de elhallgatott a pénteki közöskeresgelés óta . Magam is Goldban vagy Proban gondolkoztam, de azért előbb utána jártam a dolgoknak.Nálam volt már kölcsönben a legtöbb "szupercsúcsgép", most én vagyok a soron a kölcsönadásban, mert hirtelen nagyon kapós lett a Magnumom :D Amióta csak megvan nagyon sokat esik, mindig vizes a föld, de állítólag még jobban kijön a fölény száraz földben.
Ez a sznobizmus kétségtelenül létező jelenség a magyar gyártmányokkal szemben. De igazából nem panaszkodhatom, mert rengeteg támogatást kapok, én is és Bandi is, tehát azért nagyon is megvan az a réteg, akikre ez nem igaz.
Ezt egyébként szándékosan gerjesztik, én is mindig hallom, hogy mivel próbálják lejáratni a magyar műszereket és külföldiek vételére rávenni az embereket. Ez azóta tart, amióta egyre többen árulnak külföldi fémkeresőt. Ezek egymásnak is konkurenciát jelentenek, mert ugyanazt árulják, ugyanazokat meg lehet rendelni külföldről is, az ottani kereskedő is konkurencia, ráadásul most sokan eladják olcsón a fémkeresőjüket a törvénymódosítás miatt, ami szintén az újak eladása ellen hat. Tele van a fórum ezekkel. Általában azok adják el, akik vagy eleve az olcsóbb kategóriát választották, vagy hagyták magukat befolyásolni és a jó pénzért megvett külföldi gyártmány nem azt nyújtotta, amit vártak. MAGNUM-ból és Cobrából viszont nem sok eladó van.
Szóval sok az eszkimó és egyre kevesebb a fóka, ráadásul Magyarországon a konkurenciát általában eltaposandó ellenségnek tekintik olyanok is, akik egyébként korábban támogatták és segítették a magyar műszerek fejlesztését. Ráadásul nem is a magyar gyártmányok az igazi konkurencia.
Nemrég voltak itt venni MAGNUM-ot ketten úgy, hogy az egyiknek már volt, hozta a barátját, és nevetve mesélték, hogy mit tapasztaltak, amikor az egyik ilyen, a magyar műszereket lejárató kereskedőnél megnézték a nagy beharangozás után várva várt legújabb csodagépet. Aztán eljöttek MAGNUM-ért.
Aki régóta keresős, még emlékezhet arra, hogy egy időben milyen durva lejárató kampány folyt a Cobra ellen az internetes fórumokban. A legtöbb és legdurvább beírást egy Cobrás követte el, aki elkezdett külföldi keresőket árulni, miközben ő maga továbbra is Cobrát használt. Egyszer úgy jött hozzám valaki Cobrát venni, hogy meglátta az illető üzletében egy nyitva felejtett ajtó mögött az odatámasztott, láthatólag igen sokat használt Cobrát. Szóval erről van szó. Most is mennek ezek, de nem ilyen primitív módon, hanem ravaszabbul. A MAGNUM tagadhatatlanul a legjobb a kis pénzek megtalálásában, terjesszük csak el, hogy a nagyokat már nem szereti, mélyre nem jó és hasonlók...
Vicces, hogy azt is pont most hallottam élőben, hogy melyik fémkereső a kapós az ismerősök körében? A MAGNUM! Ezt kérik, de nem csak a tudása miatt, hanem mert sokkal könnyebb használni mint a másikat, és sokkal egyértelműbb gyakorlatlan személyeknek is, hogy mit jelez.

Ez van, most egy darabig nem érek rá írni, dolgozom ;)


www.metaldetector.hu

Avatar
Jain
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2015. október 19., hétfő 19:38
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Jain » 2015. október 29., csütörtök 20:18

Feri írta:
Értem én a célzást, ronda a doboz. Tervezek is másik műszerdobozt, ami szép dizájnos lesz, lehetőleg karbonszálas, de az már nem MAGNUM lesz. A MAGNUM rengeteget változott előnyére az öt év alatt, mert amióta készítem, folyamatosan emelem a minőséget.......
.....................
................................
.........Ez van, most egy darabig nem érek rá írni, dolgozom ;)
Ez valahol természetes jelenség,ahogy halad az idő mindig egyre jobb lett a technika és így a már lejárt földek is újra életre kelnek.
Persze ehhez,olyan zsenik is kellenek mint ti.

Eddig szerencsések %%- voltunk az exkluzív elit kínálattal,ami igazi "hungarian secret" volt eddig.De most,hogy ezt leírtad,úgy tűnik ki fogod ereszteni a szellemet a palackból,amihez sok szerencsét és erőt kívánok.

Ezek szerint csak idő :-t kérdése lesz, mikor kezdik másolni.



Avatar
Kisvakond
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2015. szeptember 21., hétfő 9:44
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Kisvakond » 2015. október 30., péntek 23:09

Nekem is mondtak mindenfélét, hogy lebeszéljenek, denem hagytam magam, mert Magnumosoktól pedig jókat hallottam.Aki szidta, szerintem egy se próbálta ki ;) Én pedig igen :)
Ezt akézi mélykeresést nem forszíroztam eddig, de most tudok egy helyet ahol nagyon jól jöhet.
Nálam is van, hogy kölcsönbe kéregetik. Elég sokszor, de ritkán adom, mert inkább én megyek vele :mrgreen: Van egy régebbi típusú egy barátomnsk, az is jó de nem olyan kapós.
Hááát azért jó hogy fejlődik a technika, de nem ártana, ha mi is megvehetnénk. Ha árral arányos a tudása akkor nem baj, ha drága, de azért hazai pályán lehetne egy kis kedvezmény ;)



vodicska
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 7:14
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: vodicska » 2015. október 31., szombat 11:36

Szia Feri! 3.46-nál van a menüben olyan hogy keresőfej ellenőrzés. Érdekelne hogy néz ki az optimális állapot a kijelzőn, gyanítom ugyanis, hogy kezd elállítódni. Köszi a választ.


"Mehr sein, als seheinem"

Válasz küldése Előző témaKövetkező téma