Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

MAGNUM

Fémkereséshez való eszközök
tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: tibike » 2015. október 31., szombat 12:23

Baxxa meg, nekem még a 3.45-ös verzióm van, és csak olvasgatom, mi mindent még belenyomot a Feri.....már megint le kelene küldeni frissítésre... :(( vagy adjam el? :D



hades
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2015. október 31., szombat 14:48
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: hades » 2015. október 31., szombat 15:13

Szerintetek mennyibe kerülne az alábbi képen látható megoldással egy új magnum? Csak én bosszankodtam azon a rovátkolt anyás megoldáson? Esztétikailag is hagy némi kívánnivalót maga után, ráadásul állandóan elfordult a keresőfej, mivel féltem erőből meghúzni az anyát, nehogy megszakadjon a menet. Most egy laza mozdulat és rögzíthető.bontható a csatlakozás, a kinézetről már nem is beszélve..

http://kepfeltoltes.hu/151031/WP_201510 ... es.hu_.jpg



Archer
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2015. október 12., hétfő 13:37
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Archer » 2015. október 31., szombat 16:34

hades írta:Szerintetek mennyibe kerülne az alábbi képen látható megoldással egy új magnum? Csak én bosszankodtam azon a rovátkolt anyás megoldáson? Esztétikailag is hagy némi kívánnivalót maga után, ráadásul állandóan elfordult a keresőfej, mivel féltem erőből meghúzni az anyát, nehogy megszakadjon a menet. Most egy laza mozdulat és rögzíthető.bontható a csatlakozás, a kinézetről már nem is beszélve..

http://kepfeltoltes.hu/151031/WP_201510 ... es.hu_.jpg
Jól meg lehet húzni az anyát, nálam nem szakadt meg a menet, ha ugyanarról beszélünk. Rendesen ráhúztam, vastag kesztyűben tiszta erőből is bírja. Igaz, nem vagyok egy Schwarzi :)
El tudok képzelni én is jobban kinéző csavart, de ez a rászerelt fém izé, ez most... Ízlések és pofonok...
Lehetne olyan esetleg az új Magnumé, mint a fotóállvány szorítója, ha tehetek javaslatot.



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2015. november 1., vasárnap 14:42

tibike írta:Baxxa meg, nekem még a 3.45-ös verzióm van, és csak olvasgatom, mi mindent még belenyomot a Feri.....már megint le kelene küldeni frissítésre... :(( vagy adjam el? :D
Annyira még nem programoztam át, most annyi van, hogy a kézi mélykeresőbe keresek egy megoldást az ekvalizer állításához, mert a normál gombja itt foglalt.
vodicska írta:Szia Feri! 3.46-nál van a menüben olyan hogy keresőfej ellenőrzés. Érdekelne hogy néz ki az optimális állapot a kijelzőn, gyanítom ugyanis, hogy kezd elállítódni. Köszi a választ.
Ezen kár aggódni, ha elhangolódott, akkor folyamatosan a túlvezérlés hangot adja. A fej ellenőrzésnél, ha mind a négy vonal a képernyő belsejében van, akkor jó. Ezek jobbra-balra tolódhatnak, hidegben jobbra, melegben balra mennek.
Ez egy tesztelő üzemmód, hogy jó-e a műszer. Ezek a vonalak közelebbi fém hatására láthatóan elmozdulnak, ha nem, akkor valami gond van, kábelszakadásnál, vagy ha nincs bedugva, mind a négy középre áll be és nem mozdul.
Archer írta:
hades írta:Szerintetek mennyibe kerülne az alábbi képen látható megoldással egy új magnum? Csak én bosszankodtam azon a rovátkolt anyás megoldáson? Esztétikailag is hagy némi kívánnivalót maga után, ráadásul állandóan elfordult a keresőfej, mivel féltem erőből meghúzni az anyát, nehogy megszakadjon a menet. Most egy laza mozdulat és rögzíthető.bontható a csatlakozás, a kinézetről már nem is beszélve..

http://kepfeltoltes.hu/151031/WP_201510 ... es.hu_.jpg
Jól meg lehet húzni az anyát, nálam nem szakadt meg a menet, ha ugyanarról beszélünk. Rendesen ráhúztam, vastag kesztyűben tiszta erőből is bírja. Igaz, nem vagyok egy Schwarzi :)
El tudok képzelni én is jobban kinéző csavart, de ez a rászerelt fém izé, ez most... Ízlések és pofonok...
Lehetne olyan esetleg az új Magnumé, mint a fotóállvány szorítója, ha tehetek javaslatot.
Köszönöm szépen, ezek is jó ötletek, de most fekete poliamid csavarokkal van megoldva. Ezeket elég rendesen meg lehet húzni, nem szakad meg a menet. Itt azért vannak olyan szempontok is, hogy lehetőleg ne fémből legyen, fekete legyen és minél tartósabb, strapabíróbb egyszerűbb legyen, ne lehessen egykönnyen elveszíteni kis alkatrészeket. Ezek porban, sárban, dobálva, sokat használva, rálépve is műkődőképesek kell, hogy maradjanak. Nekem van húszéves fémkeresőm is használatban, remélhetőleg ezek is sokáig jók lesznek.
Az is szempont volt, hogy gyorsan lehessen oldani és összetolni a nyelet, és az előző megoldáshoz képest, ami ilyen gyorsszorító volt bicikli nyeregszorítóból, ez sem lassabb. A nyeregszorító nagyon kiáll és olyan erőt is képes kifejteni, amit még ez a műanyag se bír tartósan. Az is szempont, hogy a kábel legalább a szorító egyik felén ne akadjon el egykönnyen, ezért lencsefejű a csavar, és az is le van esztergálva.
Esztétikai szempontból még csak egyszer kifogásolták, de az illető láthatólag kifogásokat keresett, úgyhogy elengedtem a fülem mellett.
Van még rokonszenves megoldás ezen kívül is, be is vásároltam pl. nordic walking botot, hogy tanulmányozzam, van fotóállvány is. Ezek a gyorsszorítós megoldások mind olyanok, hogy csak akkor jók, ha törhetetlenek, van utánállító csavarjuk, pl. mert kopnak és egy ilyennek évtizedek múlva is jónak kell lennie. Ez az első verzió ebből a karbonos nyélből, de egyben az eddigi legjobb is. Folyamatosan változik a nyél is, mert mint említettem, gyakorlás is az új fémkeresőhöz. Meg különben is unalmas mindig ugyanúgy csinálni. Itt azért még olyanok is vannak, hogy pl. a műszerdoboznak is kell egy megbízható rögzítés, esetleg S alakú nyél.
Az új MAGNUM nyele valószínűleg nem kör keresztmetszetű lesz, mert akkor egy kevésbé erősen szorító megoldás is jó, és "dizájnosabb" kinézetű.


www.metaldetector.hu

Petrvs
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:41
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Petrvs » 2015. november 1., vasárnap 15:02

Hamár témánál vagyunk és többszőr szóbakerült,mikorra várható az új Magnum?



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2015. november 1., vasárnap 19:26

Az udvarban nem nagyon ment, de terepen nem volt gond a talajra állítással. Viszont nagyon jó lenne ha emlékezne a talajbeállításra. DD mélyből csak ellenőrzésképp váltottam kézibe, hogy a jelre ráellenőrizzek és kezdhettem elölről a beállítást ami egy erősen szemetes középkori helyen nem is olyan egyszerű, mert előbb egy kis területet fémmentesre kell pucolni, mivel az értéket elfelejtettem megjegyezni.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
Együgyű Károly
Százados
Százados
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:00
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Együgyű Károly » 2015. november 1., vasárnap 20:26

Feri írta:Azt, hogy kiiktassa a felső 30 cm-t egyelőre még nem lehet megoldani.
Szia Feri!

Ez mennyire közel jövő, hogy ezt megold, vagy valaki megoldja?
Vagy ez is olyan mint az űrkutatás?
Mert 1961-ben (állítólag :mrgreen: ) kijuttott Gagarin az űrbe, 1969-be N.Armstrong (állítólag :mrgreen: ) leszállt a holdra, de a Marsra jutás emberrel már az a kategória, hogy talán már megszületett az ember aki megéli!?! :clap:

Ja ezen meg ne sértődj -tisztelem a munkásságod, ezt KP-ben is láthattad már - csak ez a hasonlat jutott eszembe! ;)



szabolcs888
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2015. július 26., vasárnap 12:36
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: szabolcs888 » 2015. november 1., vasárnap 20:34

Sziasztok.
Most szeretnék venni egy Magnumot de használtat tudok venni és az lenne a kérdésem ha pl egy 4éves géphez jutok hozzá az miben különbözik az újabbaktól? Vagy ha az új szoftver meg a 28as fej van rajta akkor semmiben? Valamelyik nap volt a kezemben egy és azt mondta a gazdája hogy Ő az alapbeállításaival használja, ki tud nekem abban segíteni h pontosan beállítsam?



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2015. november 1., vasárnap 21:25

kanbagoly írta:Az udvarban nem nagyon ment, de terepen nem volt gond a talajra állítással. Viszont nagyon jó lenne ha emlékezne a talajbeállításra. DD mélyből csak ellenőrzésképp váltottam kézibe, hogy a jelre ráellenőrizzek és kezdhettem elölről a beállítást ami egy erősen szemetes középkori helyen nem is olyan egyszerű, mert előbb egy kis területet fémmentesre kell pucolni, mivel az értéket elfelejtettem megjegyezni.
Miért kell kézire váltani? Ezzel el van rontva az egész, mert visszaváltáskor újra beméri a keresőfejet, a bemérési értékek valószínűleg egy kicsit mások lesznek, ezért ha meg is jegyzi, érvénytelen. Kéziben nem igazán számít, de ennél igen. Még programozom, valamit kitalálok erre is.
Petrvs írta:Hamár témánál vagyunk és többszőr szóbakerült,mikorra várható az új Magnum?
Nem tudom. Ebben nem az a lényeg, hogy most aztán be van jelölve a naptárban, hogy mikorra mi fog belőle elkészülni. Majd meglesz valamikor. Nem idén, az biztos. Olyan 70 százalékban megvan már, mivel a MAGNUM is megvan és minden, amit a MAGNUM-hoz csinálok, az az újhoz is lesz. Igazából ez lesz nagyobb teljesítményűben, szebb kivitelben, azok a pluszok is benne lesznek, amiket a MAGNUM-ba már nem tudok beletenni. De nem a MAGNUM helyett lesz, szóval a mostani is marad és továbbra is fejlődik.
Nálam nem úgy megy, hogy marketing szempontból ki van számítva, hogy mikor kel kijönni az újabb típusnak, altípusnak, tartozékoknak, hanem az a lényeg, hogy valami plusz legyen benne, amiért nekem is érdemes vele foglalkozni. Itt mások a szempontok. Különben a legnagyobb üzlet az lenne, ha a Garrett ACE-t lemásolnám, és kicsit jobbat csinálnék kicsit olcsóbban :D Természetesen mint külföldi gyártmányt, hogy jól eladható legyen ;)
Most kb. 5-6 db. új fémkeresőre lenne ötletem, de nem tudok mindennel foglalkozni. Nem egyet, pl. az Oriont és a Silver Start abba is hagytam, a Falcon nevűt már régen, pedig lenne rájuk kereslet, többet közzé is tettem, hogy aki akarja megépíthesse maga, sőt van olyan is, ami már megvan, mégse készítem.

Csináltam egy tesztet. Az ERŐ a MAGNUM-mal van!
Kép


www.metaldetector.hu

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2015. november 1., vasárnap 21:45

Együgyű Károly írta:
Feri írta:Azt, hogy kiiktassa a felső 30 cm-t egyelőre még nem lehet megoldani.
Szia Feri!

Ez mennyire közel jövő, hogy ezt megold, vagy valaki megoldja?
Vagy ez is olyan mint az űrkutatás?
Mert 1961-ben (állítólag :mrgreen: ) kijuttott Gagarin az űrbe, 1969-be N.Armstrong (állítólag :mrgreen: ) leszállt a holdra, de a Marsra jutás emberrel már az a kategória, hogy talán már megszületett az ember aki megéli!?! :clap:

Ja ezen meg ne sértődj -tisztelem a munkásságod, ezt KP-ben is láthattad már - csak ez a hasonlat jutott eszembe! ;)
Földradarral megoldható, ott van távolságfüggő késleltetés a jelben. De az nem fémkereső.
Igazából fémkeresőre is volna ötletem, mert lehet a mélységet mérni is egy összetettebb keresőfejjel, bizonyos mértékig a közeli dolgokat elnyomni is egy még összetettebbel, de egy keresőfejnek kézben hordozhatónak kell lennie.
szabolcs888 írta:Sziasztok.
Most szeretnék venni egy Magnumot de használtat tudok venni és az lenne a kérdésem ha pl egy 4éves géphez jutok hozzá az miben különbözik az újabbaktól? Vagy ha az új szoftver meg a 28as fej van rajta akkor semmiben? Valamelyik nap volt a kezemben egy és azt mondta a gazdája hogy Ő az alapbeállításaival használja, ki tud nekem abban segíteni h pontosan beállítsam?
A legújabb szoftver is fut a legrégibb gépen is. A keresőfejek és a nyelek is kompatibilisek, lehet őket variálni. Nem 100 %-ban egyformák azért, a régebbiek nem olyan jók mélykeresésre, de átalakíthatók. Az én saját műszeremen a legrégebbi verziós műszerdoboz van előző verziós nyéllel és legújabb keresőfejjel.


www.metaldetector.hu

Avatar
Együgyű Károly
Százados
Százados
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:00
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Együgyű Károly » 2015. november 2., hétfő 7:57

Szia Feri!

Ha már scifi katergória, akkor mi lenne, ha réz helyett a tekercs huzal ezüstre lenne kicserélve? Elvileg jobb a vezetőképessége, lenne gyakorlati változás?

Köszi



Ricordo
Százados
Százados
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:49
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Ricordo » 2015. november 2., hétfő 8:39

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ricordo 2016. május 4., szerda 20:41-kor.



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2015. november 2., hétfő 10:12

Feri írta: ....Nem 100 %-ban egyformák azért, a régebbiek nem olyan jók mélykeresésre, de átalakíthatók. .....
Ezt kifejtenéd bővebben? Milyen átalakítás szükséges? Ez DD mélykeresőzésre is vonatkozik?


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2015. november 4., szerda 13:01

Együgyű Károly írta:Szia Feri!

Ha már scifi katergória, akkor mi lenne, ha réz helyett a tekercs huzal ezüstre lenne kicserélve? Elvileg jobb a vezetőképessége, lenne gyakorlati változás?

Köszi
Nem lenne, nagyon kicsi a különbség. Akkor lenne különbség ha alumíniumból volna a tekercs, mert az valamivel könnyebb, viszont ott sincs akkora különbség, hogy megérje.
Ricordo írta:Ha már a szigorúan tudománytalan ötleteknél tartunk, nekem is lenne egy amatőr felvetésem: a távvezeték és a vasút közelében tapasztalható zavarást nem lehetne kiküszöbölni úgy, hogy lenne egy második, kisebb mérőfej elhelyezve valahol a nyélen (nem a talaj közelében), aminek csak az lenne a rendeltetése, hogy mérje a zavarást? Azután a jefeldolgozás úgy kezdődne, hogy a talajon lévő keresőfej által mért jelekből kivonná a második mérőfej által mért zavarást.
Ez nagyonis lehetséges, nem is amatőr dolog, teljesen profi megoldás. Alkalmazzák is mélykeresőknél, amikor egy második keret van a normál felett, vagy nyolcas alakban alkalmazzák a tekercsként szolgáló kábelt, és a nyolcas két fele ellentétes menetirányú.
Kézi keresőnél viszont nagyon elbonyolítja a dolgokat, mert valahova el kellene helyezni egy plusz keresőfejet.
kanbagoly írta:
Feri írta: ....Nem 100 %-ban egyformák azért, a régebbiek nem olyan jók mélykeresésre, de átalakíthatók. .....
Ezt kifejtenéd bővebben? Milyen átalakítás szükséges? Ez DD mélykeresőzésre is vonatkozik?
Mélykereső 2011 vége óta van a MAGNUM-hoz, és ahhoz az azelőtt készült példányokon módosítani kell a hardvert. Egy modult kell utólag beültetni, az újabbak természetesen már olyanok, hogy nem kell.


www.metaldetector.hu

Avatar
Magnum Force
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2015. szeptember 13., vasárnap 16:21
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Magnum Force » 2015. november 5., csütörtök 17:49

Magnum Force = A Magnum Ereje :lol:
Feri írta:[
Csináltam egy tesztet. Az ERŐ a MAGNUM-mal van!
Kép



Tunis
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2015. november 11., szerda 21:40
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Tunis » 2015. november 11., szerda 21:44

Sziasztok. Sehol nem találok tesztet a magnumról. Ami nem azt jelenti hogy nincs is.
Igazából csak egy levegőtesztre volnék kiváncs. Tudna valaki csinálni vagy linkelni.

Előre is köszönöm.



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2015. november 12., csütörtök 11:46

Tunis írta:Sziasztok. Sehol nem találok tesztet a magnumról. Ami nem azt jelenti hogy nincs is.
Igazából csak egy levegőtesztre volnék kiváncs. Tudna valaki csinálni vagy linkelni.

Előre is köszönöm.
Most már csinálok ilyet is a hétvégén. Eléggé hiányos a MAGNUM videókészlete :( Régen voltak fenn a MAGNUM 1.5 szoftverrel, amiket letöröltem ugyan, de átmásolták máshova, de már azokat se találtam. Be lehetett állítani, hogy az 1 Ft-ost 35 cm még jelezze, szerintem most is be lehet, de nem ez a lényeg, legalábbis kézi kereső üzemmódban.
Sajnos csak a sajátommal tudok videózgatni, ami egy legrégebbi verziós műszer, előző verziós nyéllel, de új fejjel. Még teszek bele mélykereső modult is, mert ebben még az sincs. A teljesen újakat azonnal elviszik, aminek persze örülök, de a videókészítésnek és tesztelésnek nem kedvez.


www.metaldetector.hu

Tunis
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2015. november 11., szerda 21:40
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Tunis » 2015. november 12., csütörtök 11:56

Feri írta:
Tunis írta:Sziasztok. Sehol nem találok tesztet a magnumról. Ami nem azt jelenti hogy nincs is.
Igazából csak egy levegőtesztre volnék kiváncs. Tudna valaki csinálni vagy linkelni.

Előre is köszönöm.
Most már csinálok ilyet is a hétvégén. Eléggé hiányos a MAGNUM videókészlete :( Régen voltak fenn a MAGNUM 1.5 szoftverrel, amiket letöröltem ugyan, de átmásolták máshova, de már azokat se találtam. Be lehetett állítani, hogy az 1 Ft-ost 35 cm még jelezze, szerintem most is be lehet, de nem ez a lényeg, legalábbis kézi kereső üzemmódban.
Sajnos csak a sajátommal tudok videózgatni, ami egy legrégebbi verziós műszer, előző verziós nyéllel, de új fejjel. Még teszek bele mélykereső modult is, mert ebben még az sincs. A teljesen újakat azonnal elviszik, aminek persze örülök, de a videókészítésnek és tesztelésnek nem kedvez.

Köszönöm. Kiváncsian várom.



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: tibike » 2015. november 14., szombat 9:30

Sziasztok, tudna valaki küldeni, vagy ide beírni egy beállítást nagyon kicsi apró - természeti aranyra? Még nem szeretném feladni a Magnumot, de van egy keresőm, ami egy 0,11g aranyat 7-8cm-re tud.... mit szól erre a Magnum? Nálam csak kb2-3cm.....



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2015. november 14., szombat 10:33

tibike írta:Sziasztok, tudna valaki küldeni, vagy ide beírni egy beállítást nagyon kicsi apró - természeti aranyra? Még nem szeretném feladni a Magnumot, de van egy keresőm, ami egy 0,11g aranyat 7-8cm-re tud.... mit szól erre a Magnum? Nálam csak kb2-3cm.....
és honnan szerezzek természeti aranyat amin teszteljem? :lol:



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: tibike » 2015. november 14., szombat 10:56

Akkor pontosítok: csináld meg arany fülbevaló vagy gyűrű törmelékkel..... :D



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2015. november 14., szombat 15:33

tibike írta:Akkor pontosítok: csináld meg arany fülbevaló vagy gyűrű törmelékkel..... :D
rendi majd kiásom az udvaron elrejtett aranyakat.szerinted valamelyik Római solidusból csippentsek le vagy megteszi kk is esetleg valamelyik maja aranytotem bronzkori ékszer?milyen alakú legyen?lapos vagy hengeres?és pont 0.11grammos kell? :lol: :lol: :lol: :lol:
még a szomszéd nagyseggű feleségének az aranyfülcsije jöhetne szóba de azt nem vállalom mert azt gondolná azt akarom tesztelni hogy milyen mélyen érzékeli mikor benne van :lol: :lol: :lol:



Avatar
a.kezdo
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2015. július 11., szombat 10:38
Tartózkodási hely: London
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: a.kezdo » 2015. november 14., szombat 16:02

Ha természetes aranyat akarsz keresni, akkor szerintem azzal teszteld!
18 karátos arany pl csak 75 % arany, ez már sokat változtat a vezetőképességen.



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: tibike » 2015. november 14., szombat 16:18

Azért ahogy figyelem, az ul69 kolléga ma reggel csak egy fél Viagrát vett be, szerintem ez azt jelenti, nem akar baxni, csak baszogatni..... =))
Mert ha tesztelni szeretne, hozzáfog és nem keveri a xart dumával.... :)) na minden jót.... ^:)^



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: tibike » 2015. november 14., szombat 16:23

a.kezdo írta:Ha természetes aranyat akarsz keresni, akkor szerintem azzal teszteld!
18 karátos arany pl csak 75 % arany, ez már sokat változtat a vezetőképességen.

Azért én sem vagyok tegnapi gyerek, voltam a Töröknél, és vettem 99%-os aranyat, azzal tesztelem, tehát már csak valami összehasonlítás kellene, ha nem is tiszta arannyal, ha a Magnum kimutatja jobban mind 6-7 centire, már megfelel, de ezt még a Magnummal is szeretném letesztelni...és ehez kel tapasztalt magnumos....



Avatar
a.kezdo
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2015. július 11., szombat 10:38
Tartózkodási hely: London
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: a.kezdo » 2015. november 14., szombat 17:26

tibike írta:
a.kezdo írta:Ha természetes aranyat akarsz keresni, akkor szerintem azzal teszteld!
18 karátos arany pl csak 75 % arany, ez már sokat változtat a vezetőképességen.

Azért én sem vagyok tegnapi gyerek, voltam a Töröknél, és vettem 99%-os aranyat, azzal tesztelem, tehát már csak valami összehasonlítás kellene, ha nem is tiszta arannyal, ha a Magnum kimutatja jobban mind 6-7 centire, már megfelel, de ezt még a Magnummal is szeretném letesztelni...és ehez kel tapasztalt magnumos....
:-bd



Avatar
Magnum Force
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2015. szeptember 13., vasárnap 16:21
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Magnum Force » 2015. november 14., szombat 19:31

Nem az van, hogy a nagyságtól függ a jelzés és nem súlytól? Gondolok arra, hogy alu fóliát aminek semmi súlya szinte, jelez annyiról vagy messzebbről mint alu pengőt. Nagyon sok aranyam nincsen, azt se darabolnám, de aranygyűrűt cirka annyiról mutat mint ugyanakkora pénzt, ezért gondolom hogy nagy nem lehet a különbség, hogy milyen fémanyag vagy ötvözet.



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: tibike » 2015. november 14., szombat 19:54

Magnum Force írta:Nem az van, hogy a nagyságtól függ a jelzés és nem súlytól? Gondolok arra, hogy alu fóliát aminek semmi súlya szinte, jelez annyiról vagy messzebbről mint alu pengőt. Nagyon sok aranyam nincsen, azt se darabolnám, de aranygyűrűt cirka annyiról mutat mint ugyanakkora pénzt, ezért gondolom hogy nagy nem lehet a különbség, hogy milyen fémanyag vagy ötvözet.
Alapban igazad van, hogy a méret a lényeges, mert ha nagyobb a keresett tárgy, nagyobb a felülete is, amitől az elektromos jel "visszavágódik" a keresőbe. A méret azért érdekel, mert mennyi természetes arany van, ami nagyobb egy érménél? Általában a természetes arany nagyon kicsi - egy pár miliméter, és ezzel füg a kereső érzékenysége - hiába lássa a nagyobb arany darabott, ha a természtben olyan nincs, és az adott kereső nem annyira érzékeny hogy lássa.... A gyűrű nagyon hamis cél, mert ez egy bezárt kör, és ezt minden kereső nagyon szeteti, és már messzebről jelzi mind az érmét... próbáld ki - egy vas karikát először bezárt állapotban lemérni, aztán vágd szét, hogy legyen egy kis réseg benne, és mérd meg még egyszer.... :idea: ezért kellene egy teszt kis darab aranyra - jó Magnum beállítással.... :whistle:



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Feri » 2015. november 15., vasárnap 17:28

Video az esőre való tekintettel még nem készült, de nincs elfelejtve.
Viszont elkészült egy kép az automata váltó magyarázatához.
Valahogy így néz ki a valós érzékelés egy vízszintes érmére. Az összes DD fej hasonló ehhez. A kék részeken ellentétes a jel. Akinek van tűpont a fémkeresőjén, ellenőrizheti hogy ilyen és nem U vagy V alakú az érzékelés, ahogy azt sok helyen megpróbálják beadni.
Kép
Itt van hozzá a magyarázat:
http://www.metaldetector.hu/magnum.html#autvalt


www.metaldetector.hu

buszos
Százados
Százados
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2015. július 3., péntek 19:02
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: buszos » 2015. november 15., vasárnap 19:40

Magnum mélységtesztet( földtesztet) írna valaki akár pm be is?
Illetve Várpalota - Veszprém környékén nincs valakinek ilyen gépe? Megnézném élőbe szivesen! Persze az új fajta magnumra gondolok.



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: tibike » 2015. november 21., szombat 10:14

Na mi van???? Senkinek sincs jó beállítás apró aranyra? Akkor mitt szedtek? Vasat, ólmot...... :lol:



Avatar
Garou
Százados
Százados
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 21:15
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Garou » 2015. november 21., szombat 11:00

Az új magnumot próbáltam arany pénzel, Ferenc József dukátot kaptem egy éremgyüjtő havertól, ez a dukát állítólag majdnem 24 karátos 99,8% talán, ha el is írtam a számot de nagyon tiszta arany.
Könnyű fejes magnum ha jól emléxem 3.14 program volt rajt, ugyan olyan szépen látta mint egy kis bronzot (kb egyforma nagyságúak) levegőben is és földben is, Deussal is próbáltuk 28cm fejjel az is ugyan azt tudta levegőben is és földben is.
Egy dolog volt egy kicsit furcsa, hogy földben (jó ásványos volt) mindkét gép a kisbronzot kicsit mélyebbről látta, a dukátot ha jól emléxem olyan 20cm környékén látták a gépek, de ami a lényeg egyik gép sem adott vas jelet amikor mélyen volt az érme, végig jó volt a hang még a gyenge jel is jó volt nem váltottak át vashangra.
A magnum nem volt különlegesre állítva, ha jól emléxem négy vonal, 13 vagy 14 a disc, az alsó hang maxon, stb.



Avatar
kis-vakond
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:39
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: kis-vakond » 2015. november 21., szombat 15:25

buszos írta:Magnum mélységtesztet( földtesztet) írna valaki akár pm be is?
Illetve Várpalota - Veszprém környékén nincs valakinek ilyen gépe? Megnézném élőbe szivesen! Persze az új fajta magnumra gondolok.
A termékbemutatón én is szeretnék részt venni. :D :D
Nincs Vp környékén magnumos??? :? :? Vagy előbb "kiporszívózza" a megyét?? :roll:
--kv--



Avatar
Garou
Százados
Százados
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 21:15
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Garou » 2015. november 22., vasárnap 9:08

Rég eltűnt de meg lett a volt magnumom hálózati töltője, nekem nincs rá szükségem szívesen oda adom ha valakinek kell (Bács kiskun megye)
személyesen lehet átvenni nem postázom.



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: tibike » 2015. november 22., vasárnap 9:21

Gabi673 - köszi a fáradságod, ez egy normál kereső szituáció....én inkább apró arany törmelékre gondoltam, hogy érdemes-e használni a Magnumot természeti arany keresésére, mert ugye az nem nagyobb mind a semmi.... :-h



Avatar
Garou
Százados
Százados
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 21:15
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Garou » 2015. november 22., vasárnap 13:56

tibike írta:Gabi673 - köszi a fáradságod, ez egy normál kereső szituáció....én inkább apró arany törmelékre gondoltam, hogy érdemes-e használni a Magnumot természeti arany keresésére, mert ugye az nem nagyobb mind a semmi.... :-h
Hali,
Értelek, de szerintem nem fogja látni a homokszem nagyságú arany szemcséket, de ha sok szemcse van egy kupacban akkor igen, tegyél egy próbát: reszelővel reszelj rezet az a reszelék hasonlít az arany törmelékre méretben, csak a hasonlóság miatt mit jelez a gép az ilyen apró reszelékre, törmelékre, egy próbát meg ér.



Tunis
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2015. november 11., szerda 21:40
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Tunis » 2015. november 22., vasárnap 15:22

Feri!
Még jössz egy tesztvideóval. Ne felejtsd el!



Avatar
Kisvakond
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2015. szeptember 21., hétfő 9:44
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Kisvakond » 2015. november 23., hétfő 10:22

Én már szedtem sárgát de nálam sem volt különösebb más a jelzés. Lehetett volna bronz vagy réz is.
Most már nem fogom pici darabokra vagdosni, hogy igazi aranyra teszteljem és akkor még nem is százszázalék termésarany :) Sörétszemet találtam többet is ;) szerintem akkorát ugyanúgy kivesz aranyból is de azért a homokszem nagyságút még ez se találja meg. Jól is néznék ki, a több miliméteres töredékeket is alig bírom kikeresni mert a pointer nem mutatja, a Magnum pedig megtalálja.



Avatar
Jain
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2015. október 19., hétfő 19:38
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: Jain » 2015. november 23., hétfő 16:54

Vakond írta:Én már szedtem sárgát de nálam sem volt különösebb más a jelzés. Lehetett volna bronz vagy réz is.
Most már nem fogom pici darabokra vagdosni, hogy igazi aranyra teszteljem és akkor még nem is százszázalék termésarany :) Sörétszemet találtam többet is ;) szerintem akkorát ugyanúgy kivesz aranyból is de azért a homokszem nagyságút még ez se találja meg. Jól is néznék ki, a több miliméteres töredékeket is alig bírom kikeresni mert a pointer nem mutatja, a Magnum pedig megtalálja.
Ezt hanyas érzékenységen kell elképzelni?
És hány vonáson?



buszos
Százados
Százados
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2015. július 3., péntek 19:02
Status: Offline

Re: MAGNUM

Hozzászólás Szerző: buszos » 2015. november 26., csütörtök 20:19

Magnum tesztvideó hogy halad?
Tudom, hogy élni sincs időd kedves Feri, de én már nagyon kiváncsi lennék erre a kis másinkára!
Gondolom nem vagyok vele egyedül!



Válasz küldése Előző témaKövetkező téma