Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Engedély fémkereséshez

Pirate
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2015. augusztus 30., vasárnap 19:08
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Pirate » 2015. december 5., szombat 13:47

Szerintem, aki odafigyel, annak ez nagyon tanulságos, milyen hibákat ne kövess el...
Ricordo különösen jókat ír, bár azt nem mondhatnám, hogy egy véleményen vagyunk.
ul69 írta:
Pirate írta:Ezt kár is tovább ragozni. Én tiszteletben tartom mindenki meggyőződését, magánügy.
Nekem az csak a bajom, hogy ezt az egész megosztottságot sikerült bevinni a keresősök közé. Azon kibuktam, amikor az egyik "múzeumos" kolléga egy az egybe nyomatta a régészek demagóg fosztogató/rabló fémkeresős propagandaszövegét az újságíróknak. Ez már nem magánügy, ezzel már árt a többieknek. Már hallottam olyat is, hogy ilyenek elzavartak más keresősöket, legközelebb talán fel is jelentik. Ahelyett hogy védenék. Ez itt a baj. Kaptál sajtpapírt, mindjárt osztod törvényt meg az igazságot :(
az itt a fő baj hogy car idő van meg sár és unalmatokban megosztottá váltatok :D :D amugy ha leng a gép elfelejti mindenki milyen párthoz tartozott pláne ha talál is valamit :D biztatásul annyit tudok mondani hogy szárad már az árverezett földek is... :lol: :lol: :lol:
Igazad van, ha jó lenne az idő, ehelyett lengetnék :D Fogok is :-bd
negimen írta:
Pirate írta:Ezt kár is tovább ragozni. Én tiszteletben tartom mindenki meggyőződését, magánügy.
Nekem az csak a bajom, hogy ezt az egész megosztottságot sikerült bevinni a keresősök közé. Azon kibuktam, amikor az egyik "múzeumos" kolléga egy az egybe nyomatta a régészek demagóg fosztogató/rabló fémkeresős propagandaszövegét az újságíróknak. Ez már nem magánügy, ezzel már árt a többieknek. Már hallottam olyat is, hogy ilyenek elzavartak más keresősöket, legközelebb talán fel is jelentik. Ahelyett hogy védenék. Ez itt a baj. Kaptál sajtpapírt, mindjárt osztod törvényt meg az igazságot :(
Üdv.

Tudnál esetleg konkrét linket adni a cikkről, videóról ami miatt "kibuktál?
Mert nem egészen értelek, mi azon a meglepő ha egy engedéllyel rendelkező nem örül az engedéllyel nem rendelkező kollégának.
Ez kb. olyan mintha a horgász/vadász akinek engedélye van az a "rapsicnak/orvvadásznak" szívélyesen eltűrné, sőt segítené abban hogy a legnagyobb halat, vagy kapitális vadat elejtse, ugye ezt nem gondolod komolyan. Szerinted miben kellene segítenie?
Ebben a rovatban van, nagy pozitívumként lett belinkelve. De felesleges megkeresnem, mert ha neked ennyire magától értetődő, hogy én és a többiek a rapsic, orvhorgász kategóriába tartozunk, akkor minek még egy ilyet idézni? Horgász- és vadászengedélyt egy átlátható, ténylegesen járható úton lehet szerezni annak, aki akar. Keresőst nem.
Van is nekem az egyik. Ha lenne ugyanilyen fémkeresésre is, boldogan kiváltanám. A horgászengedélyhez nem kellett a helyi halászokkal együtt húzni a hálót, "bizalmat" szerezni, "papírt" kiérdemelni stb. Egyszerűen jogom van horgászni és élek vele, az engedélyért cserébe betartom az egyébként többnyire ésszerű és elfogadható szabályokat.
Eddig SENKI le nem írta, hogy fémkeresés esetében ennek mi a valóban járható, hivatalos útja. Amiket nyilvánosan és priviben írnak, akik megpróbálták, az nem biztató.
Akár múzeumokkal is együttműködnék, de ha nekik én szemét rabló tolvaj vagyok minden megnyilvánulásukban, az nem feléjük visz. Ahogy a te megnyilvánulásod se. Ne haragudj, de olyan nem akarnék lenni, aki "birtokon belül" kerülve magas lóról elítéli a társait. Illetve immár nem társakat, hanem tolvaj-rapsic-orv-bűnöző elemeket.
Én egyszerű hobbista vagyok és szeretném a hobbimat a tövény által is elismert és biztosított tisztességes körülmények között űzni. Vannak rá példák a világban, de ami itt van, az az én véleményem szerint nem az. Így másképp csinálom, de attól még nem vagyok a bűnöző tolvaj...



Pirate
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2015. augusztus 30., vasárnap 19:08
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Pirate » 2015. december 5., szombat 14:17

Szerintem az egy illúzió, hogy itt a kulturális örökség megóvásáról van szó.
Ha már régész, ajánlom Bakay Kornél műveit, mint ritka fehér hollóét, de sajnos még a mindenféle ezoterikus és összesküvés-elméletes oldalakról is többet lehet megtudni a kulturális örökségünkről, mint a hivatalos történetírásból.

Ha ugyanazt a leletet Magyarorországon, a Felvidéken vagy Erdélyben adod le, teljesen más értelmezést kap az aktuális államhatalom által fizetett régészek, történészek által, a hatalom elvárásainak megfelelően. Totálisan más "kulturális örökség" része lesz ugyanaz a dolog. Akkor miről beszélünk? Mert igazság csak egy van.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Pirate 2015. december 5., szombat 14:36-kor.



negimen
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 7:26
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: negimen » 2015. december 6., vasárnap 7:59

Üdv.

Tudnál esetleg konkrét linket adni a cikkről, videóról ami miatt "kibuktál?
Mert nem egészen értelek, mi azon a meglepő ha egy engedéllyel rendelkező nem örül az engedéllyel nem rendelkező kollégának.
Ez kb. olyan mintha a horgász/vadász akinek engedélye van az a "rapsicnak/orvvadásznak" szívélyesen eltűrné, sőt segítené abban hogy a legnagyobb halat, vagy kapitális vadat elejtse, ugye ezt nem gondolod komolyan. Szerinted miben kellene segítenie?[/quote]

Ebben a rovatban van, nagy pozitívumként lett belinkelve. De felesleges megkeresnem, mert ha neked ennyire magától értetődő, hogy én és a többiek a rapsic, orvhorgász kategóriába tartozunk, akkor minek még egy ilyet idézni? Horgász- és vadászengedélyt egy átlátható, ténylegesen járható úton lehet szerezni annak, aki akar. Keresőst nem.
Van is nekem az egyik. Ha lenne ugyanilyen fémkeresésre is, boldogan kiváltanám. A horgászengedélyhez nem kellett a helyi halászokkal együtt húzni a hálót, "bizalmat" szerezni, "papírt" kiérdemelni stb. Egyszerűen jogom van horgászni és élek vele, az engedélyért cserébe betartom az egyébként többnyire ésszerű és elfogadható szabályokat.
Eddig SENKI le nem írta, hogy fémkeresés esetében ennek mi a valóban járható, hivatalos útja. Amiket nyilvánosan és priviben írnak, akik megpróbálták, az nem biztató.
Akár múzeumokkal is együttműködnék, de ha nekik én szemét rabló tolvaj vagyok minden megnyilvánulásukban, az nem feléjük visz. Ahogy a te megnyilvánulásod se. Ne haragudj, de olyan nem akarnék lenni, aki "birtokon belül" kerülve magas lóról elítéli a társait. Illetve immár nem társakat, hanem tolvaj-rapsic-orv-bűnöző elemeket.
Én egyszerű hobbista vagyok és szeretném a hobbimat a tövény által is elismert és biztosított tisztességes körülmények között űzni. Vannak rá példák a világban, de ami itt van, az az én véleményem szerint nem az. Így másképp csinálom, de attól még nem vagyok a bűnöző tolvaj...[/quote]

Bocsánat de én nem kategorizáltam be senkit csak próbáltam "hasonlattal" élni, hogy érzékeltessem a különbséget. Akár tetszik akár nem a jelenlegi törvény alkotta meg a "kategóriákat", ezt lehet bírálni, köpködni, de változtatni rajta nem. Két lehetőség van a tisztességes hobbistának aminek itt mindenki mondja magát, együttműködni a múzeummal, vagy rizikózni és vállalni hogy úgy jár esetleg mint a két várpalotai hobbista.
Én nem ítélek el senkit azért amit tesz, mindenkinek magánügye hogy keresőzik. Én személy szerint sokkal jobban szeretek nyugodtan élni a hobbimnak, és ennek az az ára hogy a sokak által elítélt szabályokat betartom, együtt dolgozom a múzeummal, és bárki bármit mond ezt mindkét fél megelégedettségére tesszük.
Egyébként visszatérve a párhuzamra, megnézném hogy kapnál e horgászengedélyt egy szigorúan védett halfaj élőhelyére (már ha van ilyen, nem tudom nem vagyok horgász).
Továbbra is azt tudom javasolni, hogy keresni kell a kapcsolatot a helyi múzeummal, mert bizony mohamednek kell a hegyhez mennie, nem fordítva.



buktaede
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: buktaede » 2015. december 6., vasárnap 8:17

Bocsánat, hogy bele vaú, nem kötözködni szeretnék, csak tisztán látni, ha esetleg sikerülne a múzeummal kapcsolatba kerülni.

Itt többen is írtátok, hogy az egyetlen járható út, ha a múzeum megbízásából keresőztök. Nyilván a helyszínen, amikor esetleg a rend szigorú őre, vagy a mezőőr megállít, akkor a papírodat bemutatva nem fog veled mit csinálni, hisz van egy pecsétes, hivatalosnak tűnő papírod. Ezt ott nem tudja ellenőrizni, így hát elhiszi. Azonban az újonnan megszült örökségvédelmi törvény nem nagyon ír arról, hogy ilyen szerződésed lehet a múzeummal. Tehát kérdezném, hogy mi alapján foglalkoztatnak. Másik dolog a javadalmazásod. Hiszen ha a szomszéd öreglánynak felásom a kertet, már fekete munkát követek el, ha nem fizetek járulékot, nem adózok. Most már a jog nem ismer olyat, hogy társadalmi munka, vagy kommunista szombat. Ez is tisztába van téve? Mert a NAV gondol egyet, vagy súgnak nekik, és máris bajban lehetsz. Olyan ez, mint az üdülési jog vásárlása, vagy az Il Ferros autók. Ott is csak arról szólt a történet, hogy mennyi pénzt kereshetsz, de arról már nem, hogy abból adóznod is kell. Többen be is szopták.

Tényleg nem kötözködni akarok, de hintitek az igét, viszont jogilag mennyire vagytok ingoványos talajon, nem nagyon tudjuk, lehet ti sem.



Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: khepera » 2015. december 6., vasárnap 8:23

buktaede írta:Bocsánat, hogy bele vaú, nem kötözködni szeretnék, csak tisztán látni, ha esetleg sikerülne a múzeummal kapcsolatba kerülni.

Itt többen is írtátok, hogy az egyetlen járható út, ha a múzeum megbízásából keresőztök. Nyilván a helyszínen, amikor esetleg a rend szigorú őre, vagy a mezőőr megállít, akkor a papírodat bemutatva nem fog veled mit csinálni, hisz van egy pecsétes, hivatalosnak tűnő papírod. Ezt ott nem tudja ellenőrizni, így hát elhiszi. Azonban az újonnan megszült örökségvédelmi törvény nem nagyon ír arról, hogy ilyen szerződésed lehet a múzeummal. Tehát kérdezném, hogy mi alapján foglalkoztatnak. Másik dolog a javadalmazásod. Hiszen ha a szomszéd öreglánynak felásom a kertet, már fekete munkát követek el, ha nem fizetek járulékot, nem adózok. Most már a jog nem ismer olyat, hogy társadalmi munka, vagy kommunista szombat. Ez is tisztába van téve? Mert a NAV gondol egyet, vagy súgnak nekik, és máris bajban lehetsz. Olyan ez, mint az üdülési jog vásárlása, vagy az Il Ferros autók. Ott is csak arról szólt a történet, hogy mennyi pénzt kereshetsz, de arról már nem, hogy abból adóznod is kell. Többen be is szopták.

Tényleg nem kötözködni akarok, de hintitek az igét, viszont jogilag mennyire vagytok ingoványos talajon, nem nagyon tudjuk, lehet ti sem.
Hobbista vagyok én is, nem jogász.
Nálam van egy fényképes igazolvány, illetve egy szerződés valamint egy kutatási terv. Tehát az, hogy mit csinálok és hol az le van fedve ezzel. A szerződésben benne van, hogy javadalmazás nélkül vállalom saját eszközökkel, mit biztosít a múzeum és mit rakok hozzá én. Magát a szerződést természetesen jogász állította össze. Egyébként a mezőn nem annyira jár a nav, ha a rendőr vagy mezőőr jár annak tuti elég. Vannak ezen kívül is önkéntes, javadalmazás nélküli munkák... Ha egy civil szervezet tagjaként csomagot osztasz a menekülteknek azt sem pénzért csinálod...


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

negimen
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 7:26
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: negimen » 2015. december 6., vasárnap 8:42

buktaede írta:Bocsánat, hogy bele vaú, nem kötözködni szeretnék, csak tisztán látni, ha esetleg sikerülne a múzeummal kapcsolatba kerülni.

Itt többen is írtátok, hogy az egyetlen járható út, ha a múzeum megbízásából keresőztök. Nyilván a helyszínen, amikor esetleg a rend szigorú őre, vagy a mezőőr megállít, akkor a papírodat bemutatva nem fog veled mit csinálni, hisz van egy pecsétes, hivatalosnak tűnő papírod. Ezt ott nem tudja ellenőrizni, így hát elhiszi. Azonban az újonnan megszült örökségvédelmi törvény nem nagyon ír arról, hogy ilyen szerződésed lehet a múzeummal. Tehát kérdezném, hogy mi alapján foglalkoztatnak. Másik dolog a javadalmazásod. Hiszen ha a szomszéd öreglánynak felásom a kertet, már fekete munkát követek el, ha nem fizetek járulékot, nem adózok. Most már a jog nem ismer olyat, hogy társadalmi munka, vagy kommunista szombat. Ez is tisztába van téve? Mert a NAV gondol egyet, vagy súgnak nekik, és máris bajban lehetsz. Olyan ez, mint az üdülési jog vásárlása, vagy az Il Ferros autók. Ott is csak arról szólt a történet, hogy mennyi pénzt kereshetsz, de arról már nem, hogy abból adóznod is kell. Többen be is szopták.

Tényleg nem kötözködni akarok, de hintitek az igét, viszont jogilag mennyire vagytok ingoványos talajon, nem nagyon tudjuk, lehet ti sem.
Én nem hintek semmiféle igét, csak válaszoltam az általam feltett kérdésre érkezett válaszra, amelyben ki lettem oktatva, hogy kit minek gondolok.......
Khepera szerintem megadta a választ a kérdésedre, egyébként pedig szerintem még mindig jobb az általad "lehet hogy aggályos-nak" minősített "van papír" mint a "nincs papír"
De én itt részemről be is fejeztem a témát, nem fogok többet hozzászólni, se pro se kontra, ahogy már korábban is leírtam mindenki csinálja saját meggyőződése és bátorsága szerint.



Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: khepera » 2015. december 6., vasárnap 9:01

negimen írta:Üdv.

Tudnál esetleg konkrét linket adni a cikkről, videóról ami miatt "kibuktál?
Mert nem egészen értelek, mi azon a meglepő ha egy engedéllyel rendelkező nem örül az engedéllyel nem rendelkező kollégának.
Ez kb. olyan mintha a horgász/vadász akinek engedélye van az a "rapsicnak/orvvadásznak" szívélyesen eltűrné, sőt segítené abban hogy a legnagyobb halat, vagy kapitális vadat elejtse, ugye ezt nem gondolod komolyan. Szerinted miben kellene segítenie?
Ebben a rovatban van, nagy pozitívumként lett belinkelve. De felesleges megkeresnem, mert ha neked ennyire magától értetődő, hogy én és a többiek a rapsic, orvhorgász kategóriába tartozunk, akkor minek még egy ilyet idézni? Horgász- és vadászengedélyt egy átlátható, ténylegesen járható úton lehet szerezni annak, aki akar. Keresőst nem.
Van is nekem az egyik. Ha lenne ugyanilyen fémkeresésre is, boldogan kiváltanám. A horgászengedélyhez nem kellett a helyi halászokkal együtt húzni a hálót, "bizalmat" szerezni, "papírt" kiérdemelni stb. Egyszerűen jogom van horgászni és élek vele, az engedélyért cserébe betartom az egyébként többnyire ésszerű és elfogadható szabályokat.
Eddig SENKI le nem írta, hogy fémkeresés esetében ennek mi a valóban járható, hivatalos útja. Amiket nyilvánosan és priviben írnak, akik megpróbálták, az nem biztató.
Akár múzeumokkal is együttműködnék, de ha nekik én szemét rabló tolvaj vagyok minden megnyilvánulásukban, az nem feléjük visz. Ahogy a te megnyilvánulásod se. Ne haragudj, de olyan nem akarnék lenni, aki "birtokon belül" kerülve magas lóról elítéli a társait. Illetve immár nem társakat, hanem tolvaj-rapsic-orv-bűnöző elemeket.
Én egyszerű hobbista vagyok és szeretném a hobbimat a tövény által is elismert és biztosított tisztességes körülmények között űzni. Vannak rá példák a világban, de ami itt van, az az én véleményem szerint nem az. Így másképp csinálom, de attól még nem vagyok a bűnöző tolvaj...[/quote]

Bocsánat de én nem kategorizáltam be senkit csak próbáltam "hasonlattal" élni, hogy érzékeltessem a különbséget. Akár tetszik akár nem a jelenlegi törvény alkotta meg a "kategóriákat", ezt lehet bírálni, köpködni, de változtatni rajta nem. Két lehetőség van a tisztességes hobbistának aminek itt mindenki mondja magát, együttműködni a múzeummal, vagy rizikózni és vállalni hogy úgy jár esetleg mint a két várpalotai hobbista.
Én nem ítélek el senkit azért amit tesz, mindenkinek magánügye hogy keresőzik. Én személy szerint sokkal jobban szeretek nyugodtan élni a hobbimnak, és ennek az az ára hogy a sokak által elítélt szabályokat betartom, együtt dolgozom a múzeummal, és bárki bármit mond ezt mindkét fél megelégedettségére tesszük.
Egyébként visszatérve a párhuzamra, megnézném hogy kapnál e horgászengedélyt egy szigorúan védett halfaj élőhelyére (már ha van ilyen, nem tudom nem vagyok horgász).
Továbbra is azt tudom javasolni, hogy keresni kell a kapcsolatot a helyi múzeummal, mert bizony mohamednek kell a hegyhez mennie, nem fordítva.[/quote]
Még a szigorúan védett halfajt is lehet szaporítani. Ellentétben bármilyen régészeti lelettel.


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

buktaede
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: buktaede » 2015. december 6., vasárnap 9:43

Kedves nemigen!

Úgy látom nem csak az időjárás morcos, be van itt feszülve mindenki. Mint írtam, nem kötözködni akartam. Bocsánat, ha beszólásnak gondoltad az ige hintését, nem annak szántam. Én csak azt szerettem volna megtudni, hogy ha már ti próbáltok mindenkit a jó útra téríteni, akkor valóban a jó utat választom-e. Mert ha engedély nélkül keresőzök, az egy szabálysértés. Viszont ha a NAV-nek leszek szálka a szemében, és még ki tudja mit vétek és ki ellen, lehet többel kötöm be. Tudod addig amíg a másik a sajátjával veri, addig nekem nem fáj. De ha már én is úgy akarom csinálni, előtte inkább utánajárok, hogy milyen érzés az.
Egyébként nem kaptam meg a kimerítő választ, jó lett volna esetleg jogszabályi hivatkozás, hogy utána lehessen nézni.

Bocsánat, lehet túl nagyok az igényeim.



negimen
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 7:26
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: negimen » 2015. december 6., vasárnap 10:10

buktaede írta:Kedves nemigen!

Úgy látom nem csak az időjárás morcos, be van itt feszülve mindenki. Mint írtam, nem kötözködni akartam. Bocsánat, ha beszólásnak gondoltad az ige hintését, nem annak szántam. Én csak azt szerettem volna megtudni, hogy ha már ti próbáltok mindenkit a jó útra téríteni, akkor valóban a jó utat választom-e. Mert ha engedély nélkül keresőzök, az egy szabálysértés. Viszont ha a NAV-nek leszek szálka a szemében, és még ki tudja mit vétek és ki ellen, lehet többel kötöm be. Tudod addig amíg a másik a sajátjával veri, addig nekem nem fáj. De ha már én is úgy akarom csinálni, előtte inkább utánajárok, hogy milyen érzés az.
Egyébként nem kaptam meg a kimerítő választ, jó lett volna esetleg jogszabályi hivatkozás, hogy utána lehessen nézni.

Bocsánat, lehet túl nagyok az igényeim.
A NAV-nak nem sok köze van a dologhoz, mit ellenőrizne ? A mezőn nem adtál nyugtát? Kinek, mire?
Egyébként meg szerintem semmi nem tiltja, hogy ingyen segítő, közösségi munkát végezz.

39/2015 (III.11. ) Korm. rendelet 10 §



buktaede
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: buktaede » 2015. december 6., vasárnap 10:32

Köszönöm! Most már csak azt áruld el nekem, hogy ebben ti hol vagytok, mert nekem nem jön át.

10. § (1) A Kötv. 20. § (2) bekezdésében megjelölt tevékenységet, valamint a Kötv. 20/A. § (2) bekezdése szerint a fémkereső műszernek a hivatás gyakorlásához szükséges használatát - a (4) bekezdésben foglaltak kivételével - annak megkezdése előtt legalább öt nappal be kell jelenteni a hatóságnak, valamint országos jelentőségű védett természeti terület esetén a működési területével érintett nemzeti park igazgatóságnak a 4. mellékletben meghatározott tartalommal és mellékletekkel ellátott formanyomtatványon.

(2) Fémkereső műszer hivatás gyakorlásához szükséges használatának minősül, ha a fémkereső műszer használója hitelt érdemlően bizonyítja, hogy feladatainak ellátásához szükséges a fémkereső műszer. Hitelt érdemlő bizonyításnak számít a munkaköri leírás, a cégszerűen aláírt megbízás vagy megrendelés.

(3) Fémkereső műszer hivatás gyakorlásához szükséges használata:

a) feltárásra jogosult intézmény által fémkereső műszerrel végzett lelet- és lelőhely-felderítés,

b) tervszerű lőszermentesítés,

c) közmű-nyomvonal keresése,

d) háborús kegyelettel összefüggő feltárás, exhumálás.

(4) A Kötv. 20/A. §-át, valamint e rendeletnek a fémkereső műszer használatára vonatkozó rendelkezéseit a bűnüldöző és nyomozó szervek feladatellátására, valamint a tűzszerészeti tevékenységre nem kell alkalmazni.



Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: khepera » 2015. december 6., vasárnap 10:40

buktaede írta:Köszönöm! Most már csak azt áruld el nekem, hogy ebben ti hol vagytok, mert nekem nem jön át.

10. § (1) A Kötv. 20. § (2) bekezdésében megjelölt tevékenységet, valamint a Kötv. 20/A. § (2) bekezdése szerint a fémkereső műszernek a hivatás gyakorlásához szükséges használatát - a (4) bekezdésben foglaltak kivételével - annak megkezdése előtt legalább öt nappal be kell jelenteni a hatóságnak, valamint országos jelentőségű védett természeti terület esetén a működési területével érintett nemzeti park igazgatóságnak a 4. mellékletben meghatározott tartalommal és mellékletekkel ellátott formanyomtatványon.

(2) Fémkereső műszer hivatás gyakorlásához szükséges használatának minősül, ha a fémkereső műszer használója hitelt érdemlően bizonyítja, hogy feladatainak ellátásához szükséges a fémkereső műszer. Hitelt érdemlő bizonyításnak számít a munkaköri leírás, a cégszerűen aláírt megbízás vagy megrendelés.

(3) Fémkereső műszer hivatás gyakorlásához szükséges használata:

a) feltárásra jogosult intézmény által fémkereső műszerrel végzett lelet- és lelőhely-felderítés,

b) tervszerű lőszermentesítés,

c) közmű-nyomvonal keresése,

d) háborús kegyelettel összefüggő feltárás, exhumálás.

(4) A Kötv. 20/A. §-át, valamint e rendeletnek a fémkereső műszer használatára vonatkozó rendelkezéseit a bűnüldöző és nyomozó szervek feladatellátására, valamint a tűzszerészeti tevékenységre nem kell alkalmazni.
Az "a" pontban.


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

Avatar
Prowler
Százados
Százados
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 22:57
Tartózkodási hely: A hold sötét oldala!
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Prowler » 2015. december 6., vasárnap 10:40

Figyelem OKJ-s régész képzés indul nálam!A tanfolyam díja 20e FT.Online képzés!!


Amit ma meglengethetsz,ne halaszd holnapra!

buktaede
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: buktaede » 2015. december 6., vasárnap 11:05

Kedves khepera, köszönöm!

Gondolom a 3. bekezdés a. pontjára gondoltál, ami a 2. bekezdésben foglaltakat részletezi, tehát a hivatásszerű használatot. Mivel ti önkéntesek vagytok, legalábbis nemigen szerint, akkor ti nem használhattok fémkeresőt hivatásszerűen. Ahhoz ugyanis kell valamiféle akkreditáció, illetve vagy a múzeum dolgozója kell legyél, vagy mint céggel kellene szerződést kötniük. Vagy nem? Javítsatok ki légyszi.



Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: khepera » 2015. december 6., vasárnap 12:27

buktaede írta:Kedves khepera, köszönöm!

Gondolom a 3. bekezdés a. pontjára gondoltál, ami a 2. bekezdésben foglaltakat részletezi, tehát a hivatásszerű használatot. Mivel ti önkéntesek vagytok, legalábbis nemigen szerint, akkor ti nem használhattok fémkeresőt hivatásszerűen. Ahhoz ugyanis kell valamiféle akkreditáció, illetve vagy a múzeum dolgozója kell legyél, vagy mint céggel kellene szerződést kötniük. Vagy nem? Javítsatok ki légyszi.
Kijavítalak. A múzeumnak van kutatási területe, melyre ő is megkéri a kutatási engedélyt, tehát ott kutathat. Ő kimehet a saját embereivel, régésszel, technikussal stb is, tehát mehetnek lengetni. A fémkereső használatához ugy nem kell végzettség... Namármost a fentiek alapján ő megbízhat engem is, megbízási szerződéssel. Kb ennyi. Tehát ha tovább boncolgatjuk ez esetben a múzeum bedolgozó munkatársa vagyok. Nem igazán értem miért kell ennyire elmélyülni ebben, ha az együttműködést keresed akkor ez egy út. Nem egyszerű, nem minden múzeum áll így hozzá ez tény. Ha azt keresed hol van a hiba keresd. Működik, nekem, nekünk ez a lényeg. Jó a múzeumnak, jó nekünk. Már ez esetben nem érdekel.


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

buktaede
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: buktaede » 2015. december 6., vasárnap 16:47

khepera írta:
buktaede írta:Kedves khepera, köszönöm!

Gondolom a 3. bekezdés a. pontjára gondoltál, ami a 2. bekezdésben foglaltakat részletezi, tehát a hivatásszerű használatot. Mivel ti önkéntesek vagytok, legalábbis nemigen szerint, akkor ti nem használhattok fémkeresőt hivatásszerűen. Ahhoz ugyanis kell valamiféle akkreditáció, illetve vagy a múzeum dolgozója kell legyél, vagy mint céggel kellene szerződést kötniük. Vagy nem? Javítsatok ki légyszi.
Kijavítalak. A múzeumnak van kutatási területe, melyre ő is megkéri a kutatási engedélyt, tehát ott kutathat. Ő kimehet a saját embereivel, régésszel, technikussal stb is, tehát mehetnek lengetni. A fémkereső használatához ugy nem kell végzettség... Namármost a fentiek alapján ő megbízhat engem is, megbízási szerződéssel. Kb ennyi. Tehát ha tovább boncolgatjuk ez esetben a múzeum bedolgozó munkatársa vagyok. Nem igazán értem miért kell ennyire elmélyülni ebben, ha az együttműködést keresed akkor ez egy út. Nem egyszerű, nem minden múzeum áll így hozzá ez tény. Ha azt keresed hol van a hiba keresd. Működik, nekem, nekünk ez a lényeg. Jó a múzeumnak, jó nekünk. Már ez esetben nem érdekel.
Köszönöm a tájékoztatást!

Hogy miért kell ebben elmélyülni? Mert megtanultam, hogy a jogot sokféleképpen lehet értelmezni. Ez nem mindig egyenlő azzal, amit a jogalkotó el szeretett volna érni, vagy ahogy régóta használják. Jön egy új szél, új értelmezés, és máris egészen más lesz a jogalkalmazás.

Én indig úgy éltem, hogy este nyugodtan feküdtem, fekszem le, nem kell attól tartanom, hogy a hajnali penetráns meleg fingszagban rám rúgják az ajtót, és visznek, mert bebűnöztem. Én akkor vagyok nyugodt, ha tisztában vagyok azzal, amit csinálok, ne legyen támadási felület.

Ezért érdekelt volna, hogy a múzeumokkal való együttműködés jogi háttere mit takar. Mert oké, hogy most nektek "bódottá gyögyörűté" van, de ha ezt valaki majd egyszer valamiért átvizsgálja, nem biztos, hogy akkor is vigalom lesz.
Nekem ez a megállapodás alapján egyedül buddoghatok a területen dolog eléggé aggályos továbbra is. És a NAV valóban nem fog a szántásba utánad menni, de hiába mondom, hogy a szomszédnak is ingyé segítettem, mégis megqurják a seggemet feketemunka miatt.

Azért köszönöm, hogy te legalább nem kaptad fel a vizet, és amiben tudtál, segítettél.



Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: khepera » 2015. december 6., vasárnap 16:57

buktaede írta:
khepera írta:
buktaede írta:Kedves khepera, köszönöm!

Gondolom a 3. bekezdés a. pontjára gondoltál, ami a 2. bekezdésben foglaltakat részletezi, tehát a hivatásszerű használatot. Mivel ti önkéntesek vagytok, legalábbis nemigen szerint, akkor ti nem használhattok fémkeresőt hivatásszerűen. Ahhoz ugyanis kell valamiféle akkreditáció, illetve vagy a múzeum dolgozója kell legyél, vagy mint céggel kellene szerződést kötniük. Vagy nem? Javítsatok ki légyszi.
Kijavítalak. A múzeumnak van kutatási területe, melyre ő is megkéri a kutatási engedélyt, tehát ott kutathat. Ő kimehet a saját embereivel, régésszel, technikussal stb is, tehát mehetnek lengetni. A fémkereső használatához ugy nem kell végzettség... Namármost a fentiek alapján ő megbízhat engem is, megbízási szerződéssel. Kb ennyi. Tehát ha tovább boncolgatjuk ez esetben a múzeum bedolgozó munkatársa vagyok. Nem igazán értem miért kell ennyire elmélyülni ebben, ha az együttműködést keresed akkor ez egy út. Nem egyszerű, nem minden múzeum áll így hozzá ez tény. Ha azt keresed hol van a hiba keresd. Működik, nekem, nekünk ez a lényeg. Jó a múzeumnak, jó nekünk. Már ez esetben nem érdekel.
Köszönöm a tájékoztatást!

Hogy miért kell ebben elmélyülni? Mert megtanultam, hogy a jogot sokféleképpen lehet értelmezni. Ez nem mindig egyenlő azzal, amit a jogalkotó el szeretett volna érni, vagy ahogy régóta használják. Jön egy új szél, új értelmezés, és máris egészen más lesz a jogalkalmazás.

Én indig úgy éltem, hogy este nyugodtan feküdtem, fekszem le, nem kell attól tartanom, hogy a hajnali penetráns meleg fingszagban rám rúgják az ajtót, és visznek, mert bebűnöztem. Én akkor vagyok nyugodt, ha tisztában vagyok azzal, amit csinálok, ne legyen támadási felület.

Ezért érdekelt volna, hogy a múzeumokkal való együttműködés jogi háttere mit takar. Mert oké, hogy most nektek "bódottá gyögyörűté" van, de ha ezt valaki majd egyszer valamiért átvizsgálja, nem biztos, hogy akkor is vigalom lesz.
Nekem ez a megállapodás alapján egyedül buddoghatok a területen dolog eléggé aggályos továbbra is. És a NAV valóban nem fog a szántásba utánad menni, de hiába mondom, hogy a szomszédnak is ingyé segítettem, mégis megqurják a seggemet feketemunka miatt.

Azért köszönöm, hogy te legalább nem kaptad fel a vizet, és amiben tudtál, segítettél.
A szomszéd és közted nincs szerződéses viszony. Öcsém segít sokat egy állatmenhelynek, ott is van szerződés, mely kiemeli, hogy ellenszolgáltatás nélküli a dolog. Szerintem ezzel nem szabadna, hogy baj legyen. Meg ha úgy nézzük ez nem egyoldalú, mindkét fél jól jár. Na mindegy, ennyit tudtam.


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

buktaede
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: buktaede » 2015. december 6., vasárnap 17:29

Még egyszer köszi, el is hagyom a fedélzetet, mert a "újságírás"-tól kicsit elkanyarodtunk.



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2015. december 6., vasárnap 17:51

khepera írta:
buktaede írta:Kedves khepera, köszönöm!

Gondolom a 3. bekezdés a. pontjára gondoltál, ami a 2. bekezdésben foglaltakat részletezi, tehát a hivatásszerű használatot. Mivel ti önkéntesek vagytok, legalábbis nemigen szerint, akkor ti nem használhattok fémkeresőt hivatásszerűen. Ahhoz ugyanis kell valamiféle akkreditáció, illetve vagy a múzeum dolgozója kell legyél, vagy mint céggel kellene szerződést kötniük. Vagy nem? Javítsatok ki légyszi.
Kijavítalak. A múzeumnak van kutatási területe, melyre ő is megkéri a kutatási engedélyt, tehát ott kutathat. Ő kimehet a saját embereivel, régésszel, technikussal stb is, tehát mehetnek lengetni. A fémkereső használatához ugy nem kell végzettség... Namármost a fentiek alapján ő megbízhat engem is, megbízási szerződéssel. Kb ennyi. Tehát ha tovább boncolgatjuk ez esetben a múzeum bedolgozó munkatársa vagyok. Nem igazán értem miért kell ennyire elmélyülni ebben, ha az együttműködést keresed akkor ez egy út. Nem egyszerű, nem minden múzeum áll így hozzá ez tény. Ha azt keresed hol van a hiba keresd. Működik, nekem, nekünk ez a lényeg. Jó a múzeumnak, jó nekünk. Már ez esetben nem érdekel.
Nem folyok bele, csak kiegészítem Kheperát. Az ellenőrzésre jogosult szervek java már tájékoztatást kapott az örökségvédelmi hivataltól, kik és hol jogosultak a fémkereső használatára. Így nagyon egyszerű az ellenőrök dolga, ha fémkeresősbe botlanak, mert a jogviszonyban állók neve, címe szerepel az adatbázisukban. Bár nem minden ellenőrzésre jogosult tartja be maradéktalanul a köh kérését, buzgómócsingok mindenütt akadnak. Beszéltem egy nyomozóval, szerinte ez nem az a bűnözési forma amivel foglalkozni kellene. Egy ismerős körzeti megbízott úgyszintén azt mondta, nem akarja a helyiekkel összerúgni feleslegesen a port. Viszont egy közterületes ismerősöm előre kijelentette még a törvény előtt, hogy ha fémkeresőst lát és nem tud engedélyt bemutatni, szemrebbenés nélkül intézkedni fog, mert meggyőződése a régészek oktatása nélkül is, hogy ez a helyes. Egy vízi rendőr ismerősöm pedig kérte, hogy hozzam egyszer össze a régészekkel, mert őket még nem tájékoztatták (azóta már lehet kaptak oktatást) és érdekli a téma mivel többször is futott vízparton keresősbe.

Ui: Nem célom a riogatás, csak a tényszerű tájékoztatás és nem hirdetek semmilyen igét, ahogy ul69 itt elhintette. Egyáltalán nem érdekel, ki és hol hogyan bukik és mennyire rángatják meg. Most is csak azért szólaltam meg, mert beforralt boroztam. Amúgy már lemondtam arról, hogy majd mi akik jó kapcsolatot alakítottunk ki a múzeumokkal, majd kezdeményezünk egy egyesületfélét, mert túl sok a hülye aki szabotálná. Semmi értelme az erőlködésnek. Tapossa ki mindenki maga amit akar.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

buktaede
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: buktaede » 2015. december 6., vasárnap 18:01

A tények megismerése nélküli okoskodás az embert nevetség tárgyává képezik.



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2015. december 6., vasárnap 18:55

kanbagoly írta:
khepera írta:
buktaede írta:Kedves khepera, köszönöm!

Gondolom a 3. bekezdés a. pontjára gondoltál, ami a 2. bekezdésben foglaltakat részletezi, tehát a hivatásszerű használatot. Mivel ti önkéntesek vagytok, legalábbis nemigen szerint, akkor ti nem használhattok fémkeresőt hivatásszerűen. Ahhoz ugyanis kell valamiféle akkreditáció, illetve vagy a múzeum dolgozója kell legyél, vagy mint céggel kellene szerződést kötniük. Vagy nem? Javítsatok ki légyszi.
Kijavítalak. A múzeumnak van kutatási területe, melyre ő is megkéri a kutatási engedélyt, tehát ott kutathat. Ő kimehet a saját embereivel, régésszel, technikussal stb is, tehát mehetnek lengetni. A fémkereső használatához ugy nem kell végzettség... Namármost a fentiek alapján ő megbízhat engem is, megbízási szerződéssel. Kb ennyi. Tehát ha tovább boncolgatjuk ez esetben a múzeum bedolgozó munkatársa vagyok. Nem igazán értem miért kell ennyire elmélyülni ebben, ha az együttműködést keresed akkor ez egy út. Nem egyszerű, nem minden múzeum áll így hozzá ez tény. Ha azt keresed hol van a hiba keresd. Működik, nekem, nekünk ez a lényeg. Jó a múzeumnak, jó nekünk. Már ez esetben nem érdekel.
Nem folyok bele, csak kiegészítem Kheperát. Az ellenőrzésre jogosult szervek java már tájékoztatást kapott az örökségvédelmi hivataltól, kik és hol jogosultak a fémkereső használatára. Így nagyon egyszerű az ellenőrök dolga, ha fémkeresősbe botlanak, mert a jogviszonyban állók neve, címe szerepel az adatbázisukban. Bár nem minden ellenőrzésre jogosult tartja be maradéktalanul a köh kérését, buzgómócsingok mindenütt akadnak. Beszéltem egy nyomozóval, szerinte ez nem az a bűnözési forma amivel foglalkozni kellene. Egy ismerős körzeti megbízott úgyszintén azt mondta, nem akarja a helyiekkel összerúgni feleslegesen a port. Viszont egy közterületes ismerősöm előre kijelentette még a törvény előtt, hogy ha fémkeresőst lát és nem tud engedélyt bemutatni, szemrebbenés nélkül intézkedni fog, mert meggyőződése a régészek oktatása nélkül is, hogy ez a helyes. Egy vízi rendőr ismerősöm pedig kérte, hogy hozzam egyszer össze a régészekkel, mert őket még nem tájékoztatták (azóta már lehet kaptak oktatást) és érdekli a téma mivel többször is futott vízparton keresősbe.

Ui: Nem célom a riogatás, csak a tényszerű tájékoztatás és nem hirdetek semmilyen igét, ahogy ul69 itt elhintette. Egyáltalán nem érdekel, ki és hol hogyan bukik és mennyire rángatják meg. Most is csak azért szólaltam meg, mert beforralt boroztam. Amúgy már lemondtam arról, hogy majd mi akik jó kapcsolatot alakítottunk ki a múzeumokkal, majd kezdeményezünk egy egyesületfélét, mert túl sok a hülye aki szabotálná. Semmi értelme az erőlködésnek. Tapossa ki mindenki maga amit akar.
na kiderült hogy én miattam hiusult meg a tszesítés vagy egyesülés..valamelyik :D talán ha ilyet terveztél nem riogatással kellett volna kezdeni és folytatni ha nem a szervezéssel. de legalább beszéltél mindenkivel aki jogosult ellenőrizni és elkapni azt aki keresőzik.esetleg nem tájékoztattak mikor osztják ki nekik a pufajkákat? :D :D :D



negimen
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 7:26
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: negimen » 2015. december 6., vasárnap 19:23

Ui: Nem célom a riogatás, csak a tényszerű tájékoztatás és nem hirdetek semmilyen igét, ahogy ul69 itt elhintette. Egyáltalán nem érdekel, ki és hol hogyan bukik és mennyire rángatják meg. Most is csak azért szólaltam meg, mert beforralt boroztam. Amúgy már lemondtam arról, hogy majd mi akik jó kapcsolatot alakítottunk ki a múzeumokkal, majd kezdeményezünk egy egyesületfélét, mert túl sok a hülye aki szabotálná. Semmi értelme az erőlködésnek. Tapossa ki mindenki maga amit akar.[/quote]

na kiderült hogy én miattam hiusult meg a tszesítés vagy egyesülés..valamelyik :D talán ha ilyet terveztél nem riogatással kellett volna kezdeni és folytatni ha nem a szervezéssel. de legalább beszéltél mindenkivel aki jogosult ellenőrizni és elkapni azt aki keresőzik.esetleg nem tájékoztattak mikor osztják ki nekik a pufajkákat? :D :D :D[/quote]

Dehogy személy szerint miattad hiúsult meg Utálatos Lajos, nickneved alapján neveztelek el így, hisz ki vagy te a 143 hozzászólásodat olvasva, amiből legalább fele kötözködő semmitmondó szájkaratézés, ha bárki építő pozitív hozzászólást tesz te rögtön űbereled valami elképesztő f@szsággal, ne szólj már hozzá mindenhez te szerencsétlen,vagy erre gerjedsz ? Elég szánalmas, és most a te stílusodban fejezem be :D :arrow: :mrgreen: :think: :?: :? :evil: *-:) :ymhug: :whistle: ;) :!: :lol: :( :oops: %-( \m/ :ymtongue: %%- ~x( :@) 3:-O :ymdevil: X( /:)



Avatar
oldtimer
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2015. július 29., szerda 18:36
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: oldtimer » 2015. december 6., vasárnap 20:10

Üdv Negimen!
Ne húzd fel magad! Nem éri meg, hogy időt pazarolj rá. Ezen a fórumon még egyetlen értelmes, értékes hozzászólása sem volt. Nem képes másra, csak idióta, infantilis megnyilvánulásokra. Nekem már az első megszólalásaiból lejött, hogy teljesen aberrált a fickó. Klinikai eset. Több más fórumon is jelen van, ahol ugyanezt csinálja. Ezért én nem reagálom le egyetlen hozzávakkantását sem. Rajtam ne élvezkedjen...



Ranger67
Százados
Százados
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 15:48
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Ranger67 » 2015. december 6., vasárnap 20:35

kanbagoly írta:
khepera írta:
buktaede írta:Kedves khepera, köszönöm!



Ui: Nem célom a riogatás, csak a tényszerű tájékoztatás és nem hirdetek semmilyen igét, ahogy ul69 itt elhintette. Egyáltalán nem érdekel, ki és hol hogyan bukik és mennyire rángatják meg. Most is csak azért szólaltam meg, mert beforralt boroztam. Amúgy már lemondtam arról, hogy majd mi akik jó kapcsolatot alakítottunk ki a múzeumokkal, majd kezdeményezünk egy egyesületfélét, mert túl sok a hülye aki szabotálná. Semmi értelme az erőlködésnek. Tapossa ki mindenki maga amit akar.
Ezt igen csak tudnám támogatni, mármint valamilyen kriminalizálatlan hobbizást, bármilyen formában! Beszari vagyok és mostanában ki sem dugom az orrom, és bizony hiányzik. 3 gyerekkel normális egzisztenciával, nem hiányzik egy házkutatás, már pedig a bukta után ez stáció következik! Sokak lettek nagyon éberek, és sajna nincs 100 hektáron, de még egy se, szóval bármi jobb lenne a jelenlegi státusznál!



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2015. december 6., vasárnap 20:37

oldtimer írta:Üdv Negimen!
Ne húzd fel magad! Nem éri meg, hogy időt pazarolj rá. Ezen a fórumon még egyetlen értelmes, értékes hozzászólása sem volt. Nem képes másra, csak idióta, infantilis megnyilvánulásokra. Nekem már az első megszólalásaiból lejött, hogy teljesen aberrált a fickó. Klinikai eset. Több más fórumon is jelen van, ahol ugyanezt csinálja. Ezért én nem reagálom le egyetlen hozzávakkantását sem. Rajtam ne élvezkedjen...
ahhoz képest még sem bírod ki hogy az összes neveden be ne írjál :D ez amolyan tudathasadásos állapot lehet..fordulj szakemberhez mert a hangyaszedés ezen már nem segít :D :lol:



Avatar
oldtimer
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2015. július 29., szerda 18:36
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: oldtimer » 2015. december 7., hétfő 6:20

141. rendkívül értékes hozzászólás.



buktaede
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: buktaede » 2015. december 7., hétfő 9:13

Kedves keresős kollégák!

Hozzátok szólnék, akik "jó kapcsolatot" építettetek ki a múzeumokkal. Még mielőtt félre értenétek, mert sajnos mostanában elég sok hozzászólásban megjelenik a feszültség, leszögezem, hogy az emberek többségének, így nekem is az lenne a vágyam, hogy ugyanolyan nyugodtan, jó levegőn, napfényben keresőzhessek, amit azt tettük még tavaly is. Szóval Ti arra buzdítotok bennünket, kövessük a példátokat, mert csak az a járható út. Ez szép beszéd, de sajnos már kiveséztük, talán kheperával, hogy nem minden múzeumban állnak veled szóba. Nem minden régész örülne annak, ha Te szedegetnéd ki a leleteket, mert az nem hiteles, nem hasznosítható a tudomány számára, meg egyébként is egy rohadt tolvaj keresős vagy. A másik probléma, ami számomra felvetődött, az az, hogy elég sokan űzzük ezt a hobbit, így nem is mennék bele a találgatásba, hogy egy a múzeum részéről esetleges pozitív hozzáállás esetén hány százalékunkat tudnák "foglalkoztatni".
Aztán, ha pozitívan állnak hozzád, hogyan építsd ki a kapcsolatot. Vidd el a főnököt kocsmába, hordjál nekik sütikét, pogácsát, vagy hordd be nekik az általad talált leleteket? Mert, hogy erre is buzdítotok, és dicséritek, aki így tesz. Ezzel nem is lenne gond, mert nyilván a leletnek a múzeumban van a helye. Viszont addig, amíg nincs papírod, addig bűnözőként keresőzöl. Nem tudhatod mikor keveredsz tiltott területre, ha meg még leletet is találsz, és azt nem hagyod ott, mert a múzeumba akarod bevinni, bűncselekményt (lopás bűntett) követsz el. Mert a közúti ellenőrzés alkalmával a rendőrt nem fogja érdekelni, hogy Te a múzeumba kívántad leadni, mivel ott van nálad a kereső, "jáccós" ruhában vagy, meg a lelet is a zsebedben lapult. A magalapozott gyanú máris kész. Előállít, kihallgatnak, majd házkutatást tartanak, és ha esetleg még a tegnapi, múzeumba szánt dolgokat is megtalálják nálad, elég nehéz lesz kiforognod az ügyből. Mert hát nemtom, hogy melyik régész fogja egy ilyen esetben szakmailag felvállalni azt, hogy igen Én mondtam neki, hogy menjen engedély nélkül keresőzni és szedje össze a dolgokat, ezáltal megsemmisítve a leletek tudományos felhasználhatóságát.

Tehát Tisztelt Uraim, én azt gondolom, hogy ez a jogszabályi változtatás jóformán kizárja a tisztességes embereket a hobbijuk űzéséből. Mert akárhogy nézem, a Ti általatok preferált út arról szól jelenleg, hogy bűnözőnek kell lennem előbb ahhoz, hogy utána megtisztulhassak. Ez nagyon álságos dolog, de ez nem a Ti hibátok, hanem a rendszeré, amit megalkottak.



Ranger67
Százados
Százados
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 15:48
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Ranger67 » 2015. december 7., hétfő 9:55

buktaede írta:Kedves keresős kollégák!

Hozzátok szólnék, akik "jó kapcsolatot" építettetek ki a múzeumokkal. Még mielőtt félre értenétek, mert sajnos mostanában elég sok hozzászólásban megjelenik a feszültség, leszögezem, hogy az emberek többségének, így nekem is az lenne a vágyam, hogy ugyanolyan nyugodtan, jó levegőn, napfényben keresőzhessek, amit azt tettük még tavaly is. Szóval Ti arra buzdítotok bennünket, kövessük a példátokat, mert csak az a járható út. Ez szép beszéd, de sajnos már kiveséztük, talán kheperával, hogy nem minden múzeumban állnak veled szóba. Nem minden régész örülne annak, ha Te szedegetnéd ki a leleteket, mert az nem hiteles, nem hasznosítható a tudomány számára, meg egyébként is egy rohadt tolvaj keresős vagy. A másik probléma, ami számomra felvetődött, az az, hogy elég sokan űzzük ezt a hobbit, így nem is mennék bele a találgatásba, hogy egy a múzeum részéről esetleges pozitív hozzáállás esetén hány százalékunkat tudnák "foglalkoztatni".
Aztán, ha pozitívan állnak hozzád, hogyan építsd ki a kapcsolatot. Vidd el a főnököt kocsmába, hordjál nekik sütikét, pogácsát, vagy hordd be nekik az általad talált leleteket? Mert, hogy erre is buzdítotok, és dicséritek, aki így tesz. Ezzel nem is lenne gond, mert nyilván a leletnek a múzeumban van a helye. Viszont addig, amíg nincs papírod, addig bűnözőként keresőzöl. Nem tudhatod mikor keveredsz tiltott területre, ha meg még leletet is találsz, és azt nem hagyod ott, mert a múzeumba akarod bevinni, bűncselekményt (lopás bűntett) követsz el. Mert a közúti ellenőrzés alkalmával a rendőrt nem fogja érdekelni, hogy Te a múzeumba kívántad leadni, mivel ott van nálad a kereső, "jáccós" ruhában vagy, meg a lelet is a zsebedben lapult. A magalapozott gyanú máris kész. Előállít, kihallgatnak, majd házkutatást tartanak, és ha esetleg még a tegnapi, múzeumba szánt dolgokat is megtalálják nálad, elég nehéz lesz kiforognod az ügyből. Mert hát nemtom, hogy melyik régész fogja egy ilyen esetben szakmailag felvállalni azt, hogy igen Én mondtam neki, hogy menjen engedély nélkül keresőzni és szedje össze a dolgokat, ezáltal megsemmisítve a leletek tudományos felhasználhatóságát.

Tehát Tisztelt Uraim, én azt gondolom, hogy ez a jogszabályi változtatás jóformán kizárja a tisztességes embereket a hobbijuk űzéséből. Mert akárhogy nézem, a Ti általatok preferált út arról szól jelenleg, hogy bűnözőnek kell lennem előbb ahhoz, hogy utána megtisztulhassak. Ez nagyon álságos dolog, de ez nem a Ti hibátok, hanem a rendszeré, amit megalkottak.
És igen!
Talán a leadtam a múzeumba rovatba jobban illene, de itt is felvetődik: Akkor besétálok a múzeumba mondjuk egy tokos baltával, vagy esetleg ki sem vettem a földből otthagyom csak bejelentem és akkor mi történik? Ezzel gyakorlatilag minden jelenleg terhemre rót szabálysértést, ne adj isten bűncselekményt elismerek? Ha ráadásul tudtomon kívül valamely védett helyet jelölöm meg akkor még halmazat? Ha valakinek nincs kontaktja, akkor hogy megy ez? Ha mondjuk nem is keresőzik az illető már jó ideje, csak leadna ezt azt, akkor is megütheti a bokáját, nem de?
Valahogy nekem nagyon nem áll össze a dolog, rettentően kontra produktív, és protekcionista, vagy csak én bonyolítom túl? :ymdaydream:



Pirate
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2015. augusztus 30., vasárnap 19:08
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Pirate » 2015. december 7., hétfő 10:10

Summa summárum, kár az időt és energiát pazarolni erre a vitatkozásra. Nem tapasztaltam érdemleges változást, ugyanúgy lengetek mint azelőtt. Tavaly ilyenkor egy siófoki emberrel riogattak a médiában, aki még a Balatonból kivett gyűrűket is "lopta", most Várpalota van soron és évekkel ezelőtt is ez volt. Majd ha fehér ember számára is járható módon X hivatalban Y papírt kitöltve lehet kapni egy normális engedélyt, akkor megyek és kiváltom. Addig betartom a saját szabályaimat, mint normális hobbista.
Sajnos ez Magyarország, a szürke- és feketegazdaság hazája, ahol ha betartod a "fentiek" szabályait, akkor nemcsak hogy keresőzhetsz, de normálisan megélni se tudsz. Hivatalosan 600 000 magyar dolgozik már külföldön, nemhivatalosan akár egymillió is.



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2015. december 7., hétfő 10:25

Ranger67 írta:
buktaede írta:Kedves keresős kollégák!

Hozzátok szólnék, akik "jó kapcsolatot" építettetek ki a múzeumokkal. Még mielőtt félre értenétek, mert sajnos mostanában elég sok hozzászólásban megjelenik a feszültség, leszögezem, hogy az emberek többségének, így nekem is az lenne a vágyam, hogy ugyanolyan nyugodtan, jó levegőn, napfényben keresőzhessek, amit azt tettük még tavaly is. Szóval Ti arra buzdítotok bennünket, kövessük a példátokat, mert csak az a járható út. Ez szép beszéd, de sajnos már kiveséztük, talán kheperával, hogy nem minden múzeumban állnak veled szóba. Nem minden régész örülne annak, ha Te szedegetnéd ki a leleteket, mert az nem hiteles, nem hasznosítható a tudomány számára, meg egyébként is egy rohadt tolvaj keresős vagy. A másik probléma, ami számomra felvetődött, az az, hogy elég sokan űzzük ezt a hobbit, így nem is mennék bele a találgatásba, hogy egy a múzeum részéről esetleges pozitív hozzáállás esetén hány százalékunkat tudnák "foglalkoztatni".
Aztán, ha pozitívan állnak hozzád, hogyan építsd ki a kapcsolatot. Vidd el a főnököt kocsmába, hordjál nekik sütikét, pogácsát, vagy hordd be nekik az általad talált leleteket? Mert, hogy erre is buzdítotok, és dicséritek, aki így tesz. Ezzel nem is lenne gond, mert nyilván a leletnek a múzeumban van a helye. Viszont addig, amíg nincs papírod, addig bűnözőként keresőzöl. Nem tudhatod mikor keveredsz tiltott területre, ha meg még leletet is találsz, és azt nem hagyod ott, mert a múzeumba akarod bevinni, bűncselekményt (lopás bűntett) követsz el. Mert a közúti ellenőrzés alkalmával a rendőrt nem fogja érdekelni, hogy Te a múzeumba kívántad leadni, mivel ott van nálad a kereső, "jáccós" ruhában vagy, meg a lelet is a zsebedben lapult. A magalapozott gyanú máris kész. Előállít, kihallgatnak, majd házkutatást tartanak, és ha esetleg még a tegnapi, múzeumba szánt dolgokat is megtalálják nálad, elég nehéz lesz kiforognod az ügyből. Mert hát nemtom, hogy melyik régész fogja egy ilyen esetben szakmailag felvállalni azt, hogy igen Én mondtam neki, hogy menjen engedély nélkül keresőzni és szedje össze a dolgokat, ezáltal megsemmisítve a leletek tudományos felhasználhatóságát.

Tehát Tisztelt Uraim, én azt gondolom, hogy ez a jogszabályi változtatás jóformán kizárja a tisztességes embereket a hobbijuk űzéséből. Mert akárhogy nézem, a Ti általatok preferált út arról szól jelenleg, hogy bűnözőnek kell lennem előbb ahhoz, hogy utána megtisztulhassak. Ez nagyon álságos dolog, de ez nem a Ti hibátok, hanem a rendszeré, amit megalkottak.
És igen!
Talán a leadtam a múzeumba rovatba jobban illene, de itt is felvetődik: Akkor besétálok a múzeumba mondjuk egy tokos baltával, vagy esetleg ki sem vettem a földből otthagyom csak bejelentem és akkor mi történik? Ezzel gyakorlatilag minden jelenleg terhemre rót szabálysértést, ne adj isten bűncselekményt elismerek? Ha ráadásul tudtomon kívül valamely védett helyet jelölöm meg akkor még halmazat? Ha valakinek nincs kontaktja, akkor hogy megy ez? Ha mondjuk nem is keresőzik az illető már jó ideje, csak leadna ezt azt, akkor is megütheti a bokáját, nem de?
Valahogy nekem nagyon nem áll össze a dolog, rettentően kontra produktív, és protekcionista, vagy csak én bonyolítom túl? :ymdaydream:
meg lett már ez kérdezve.az volt a válasz hogy vigyél be mindent nyugodtan és majd ha éveken keresztül ezt teszed elviszed színházba befizeted velnesz hétvégére esetleg külföldi utakra ha kell kölcsön adod az asszonyt...talán majd meglepnek olyan együttműködő papirral amivel már nyugodtan elzavarhatsz minden más keresőst de még jobb ha egyből fel is jelented őket. nem tanultak a történelemből.ha a Magyarnak megtiltanak valamit annál inkább csinálja mert az biztos hogy jó :D :D



Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: norman » 2015. december 7., hétfő 10:45

Hali.
Tényleg érdekes dolog ez.Elvileg ha csak úgy besétálsz valamivel a múzeumba ,akkor máris elismerted a bűncselekmény tényét.Tiltott fémkeresős kutatást csináltál valahol.Ha esetleg olyan a kedve a múzeumban valakinek akkor este már kopogtatnak is nálad.
Ami érdekes hogy mindenki eltűnt a fórumról.Valahogy mintha mindenki a besúgóktól félne.Szinte biztos hogy minden keresősnél találnának valami érdekességet otthon.Visszatértünk a szociba.Mindenki figyel mindenkit.
Lehet a rövidebb út a múzeum kedvességéhez ha felnyom valaki ,valakit?
Ami még érdekes hogy hogyha mindenki tisztességesen lead és még véletlenül sem ad el egy érmét sem, akkor miből van több százezres gépe?
Nem beszélve a mély keresőkről.Lehet hogy csak egy listát kéne lekérni a forgalmazóktól és máris a körmére lehetne nézni kinek milyen gépe van és mire képes.
Azt se igazán értem mi értelme minden szir szarral berohangálni a múzeumba?Mint pl néhány érme meg VH.s övcsat?Ezeket bedobják egy dobozba és irány a pince.Soha nem fog előkerülni.


:?:

Pirate
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2015. augusztus 30., vasárnap 19:08
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Pirate » 2015. december 7., hétfő 11:01

ul69 írta:
Ranger67 írta:
buktaede írta:Kedves keresős kollégák!

Hozzátok szólnék, akik "jó kapcsolatot" építettetek ki a múzeumokkal. Még mielőtt félre értenétek, mert sajnos mostanában elég sok hozzászólásban megjelenik a feszültség, leszögezem, hogy az emberek többségének, így nekem is az lenne a vágyam, hogy ugyanolyan nyugodtan, jó levegőn, napfényben keresőzhessek, amit azt tettük még tavaly is. Szóval Ti arra buzdítotok bennünket, kövessük a példátokat, mert csak az a járható út. Ez szép beszéd, de sajnos már kiveséztük, talán kheperával, hogy nem minden múzeumban állnak veled szóba. Nem minden régész örülne annak, ha Te szedegetnéd ki a leleteket, mert az nem hiteles, nem hasznosítható a tudomány számára, meg egyébként is egy rohadt tolvaj keresős vagy. A másik probléma, ami számomra felvetődött, az az, hogy elég sokan űzzük ezt a hobbit, így nem is mennék bele a találgatásba, hogy egy a múzeum részéről esetleges pozitív hozzáállás esetén hány százalékunkat tudnák "foglalkoztatni".
Aztán, ha pozitívan állnak hozzád, hogyan építsd ki a kapcsolatot. Vidd el a főnököt kocsmába, hordjál nekik sütikét, pogácsát, vagy hordd be nekik az általad talált leleteket? Mert, hogy erre is buzdítotok, és dicséritek, aki így tesz. Ezzel nem is lenne gond, mert nyilván a leletnek a múzeumban van a helye. Viszont addig, amíg nincs papírod, addig bűnözőként keresőzöl. Nem tudhatod mikor keveredsz tiltott területre, ha meg még leletet is találsz, és azt nem hagyod ott, mert a múzeumba akarod bevinni, bűncselekményt (lopás bűntett) követsz el. Mert a közúti ellenőrzés alkalmával a rendőrt nem fogja érdekelni, hogy Te a múzeumba kívántad leadni, mivel ott van nálad a kereső, "jáccós" ruhában vagy, meg a lelet is a zsebedben lapult. A magalapozott gyanú máris kész. Előállít, kihallgatnak, majd házkutatást tartanak, és ha esetleg még a tegnapi, múzeumba szánt dolgokat is megtalálják nálad, elég nehéz lesz kiforognod az ügyből. Mert hát nemtom, hogy melyik régész fogja egy ilyen esetben szakmailag felvállalni azt, hogy igen Én mondtam neki, hogy menjen engedély nélkül keresőzni és szedje össze a dolgokat, ezáltal megsemmisítve a leletek tudományos felhasználhatóságát.

Tehát Tisztelt Uraim, én azt gondolom, hogy ez a jogszabályi változtatás jóformán kizárja a tisztességes embereket a hobbijuk űzéséből. Mert akárhogy nézem, a Ti általatok preferált út arról szól jelenleg, hogy bűnözőnek kell lennem előbb ahhoz, hogy utána megtisztulhassak. Ez nagyon álságos dolog, de ez nem a Ti hibátok, hanem a rendszeré, amit megalkottak.
És igen!
Talán a leadtam a múzeumba rovatba jobban illene, de itt is felvetődik: Akkor besétálok a múzeumba mondjuk egy tokos baltával, vagy esetleg ki sem vettem a földből otthagyom csak bejelentem és akkor mi történik? Ezzel gyakorlatilag minden jelenleg terhemre rót szabálysértést, ne adj isten bűncselekményt elismerek? Ha ráadásul tudtomon kívül valamely védett helyet jelölöm meg akkor még halmazat? Ha valakinek nincs kontaktja, akkor hogy megy ez? Ha mondjuk nem is keresőzik az illető már jó ideje, csak leadna ezt azt, akkor is megütheti a bokáját, nem de?
Valahogy nekem nagyon nem áll össze a dolog, rettentően kontra produktív, és protekcionista, vagy csak én bonyolítom túl? :ymdaydream:
meg lett már ez kérdezve.az volt a válasz hogy vigyél be mindent nyugodtan és majd ha éveken keresztül ezt teszed elviszed színházba befizeted velnesz hétvégére esetleg külföldi utakra ha kell kölcsön adod az asszonyt...talán majd meglepnek olyan együttműködő papirral amivel már nyugodtan elzavarhatsz minden más keresőst de még jobb ha egyből fel is jelented őket. nem tanultak a történelemből.ha a Magyarnak megtiltanak valamit annál inkább csinálja mert az biztos hogy jó :D :D
Nagyon a fején találtad a szöget!
Nekem is ez a problémám. Hogy ha a kolléga kap egy "sajtpapírt" akkor is kolléga marad-e, vagy elkezd "rablóból lesz a legjobb pandúr" alapon hatóságosdit játszani és elzavarja, megfenyegeti vagy feljelenti-e a másikat. Vagy lenyilatkozni, hogy mindenki más rabló. Az nem ugyanaz, mint biztatni másokat is a "múzeumbarátságra".
Az, hogy ezek a megbízások jogilag vitathatók az egy dolog. Ezeket a törvényeket nem lehet nem megszegni még a múzemnak se. Ha bármit beviszel, hogy fémkeresővel találtad, elvileg fel kellene jelentsenek. De ennyire azok se vaskalaposak.
Ha a múzeum kiad bármilyen papírt tulajdonképpen rendben van, nem kifogásolhatom ha valahogy igyekszenek megtalálni a kiskapukat és levédeni a nekik hasznos embereket úgy ahogy tudják. De ha ilyet kapsz, attól még nem kell kifordulni magadból és a (volt) társaid ellen lenni.



Avatar
yoember
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 11:40
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: yoember » 2015. december 7., hétfő 11:22

norman írta:Hali.
Tényleg érdekes dolog ez.Elvileg ha csak úgy besétálsz valamivel a múzeumba ,akkor máris elismerted a bűncselekmény tényét.Tiltott fémkeresős kutatást csináltál valahol.Ha esetleg olyan a kedve a múzeumban valakinek akkor este már kopogtatnak is nálad.
Ami érdekes hogy mindenki eltűnt a fórumról.Valahogy mintha mindenki a besúgóktól félne.Szinte biztos hogy minden keresősnél találnának valami érdekességet otthon.Visszatértünk a szociba.Mindenki figyel mindenkit.
Lehet a rövidebb út a múzeum kedvességéhez ha felnyom valaki ,valakit?
Ami még érdekes hogy hogyha mindenki tisztességesen lead és még véletlenül sem ad el egy érmét sem, akkor miből van több százezres gépe?
Nem beszélve a mély keresőkről.Lehet hogy csak egy listát kéne lekérni a forgalmazóktól és máris a körmére lehetne nézni kinek milyen gépe van és mire képes.
Azt se igazán értem mi értelme minden szir szarral berohangálni a múzeumba?Mint pl néhány érme meg VH.s övcsat?Ezeket bedobják egy dobozba és irány a pince.Soha nem fog előkerülni.
A következő bekezdésekben a saját gondolataimat írom le, ami némelyeknek sokkoló lehet, ezért csak erősidegzetű nézőinknek ajánljuk.

1.) Úgy gondolom, hogy jelenleg nem a szekrényben tárolt magángyűjtemények feltöltésével kellene a keresősöknek foglalkozni, hanem a múzeumokkal keresni a kapcsolatot, bizalmat szerezni és bennük megbízni. Ez nyitottságot, bátorságot, és nem utolsósorban erős belső elhatározást jelent. Előbb-utóbb ezt mindenki be fogja látni, nincs más mód a változásra. Én elkezdtem ezen az úton járni, és példamutatással igyekszem másokat is erre bíztatni. Ennek ellenére megértem azokat, akik a "régi iskola" szerint akarják folytatni a keresést.

2.) A fórumról való eltűnés egyedül azt szolgálja, hogy az egymás közti kommunikáció hiányában még rosszabb helyzetbe kerülünk. Ha megszűnik a hobbi támogatottsága, nincs tömegbázis, akkor nincs érdekérvényesítő erő sem.

3.) Aki eladott régészeti korú tárgyakból vesz gépet, azt remélem elkapják.

4.) Úgy vélem egy régész sem gondolja komolyan, hogy az egy darab elejtett kisbronzzal bemenjünk a múzeumba. Biztos más is volt már úgy rajtam kívül, hogy egy helyen feltűnően sok dolog került elő. Őket az ilyen helyek érdeklik. A régi fórumban rendszeresen töltöttek fel képet arról, hogy 1 óra alatt 20 bronz jött elő ugyanazon a szántón. Lehet, hogy nem kellene ilyesmivel büszkélkedni.



Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: khepera » 2015. december 7., hétfő 11:47

ul69 írta:
Ranger67 írta:
buktaede írta:Kedves keresős kollégák!

Hozzátok szólnék, akik "jó kapcsolatot" építettetek ki a múzeumokkal. Még mielőtt félre értenétek, mert sajnos mostanában elég sok hozzászólásban megjelenik a feszültség, leszögezem, hogy az emberek többségének, így nekem is az lenne a vágyam, hogy ugyanolyan nyugodtan, jó levegőn, napfényben keresőzhessek, amit azt tettük még tavaly is. Szóval Ti arra buzdítotok bennünket, kövessük a példátokat, mert csak az a járható út. Ez szép beszéd, de sajnos már kiveséztük, talán kheperával, hogy nem minden múzeumban állnak veled szóba. Nem minden régész örülne annak, ha Te szedegetnéd ki a leleteket, mert az nem hiteles, nem hasznosítható a tudomány számára, meg egyébként is egy rohadt tolvaj keresős vagy. A másik probléma, ami számomra felvetődött, az az, hogy elég sokan űzzük ezt a hobbit, így nem is mennék bele a találgatásba, hogy egy a múzeum részéről esetleges pozitív hozzáállás esetén hány százalékunkat tudnák "foglalkoztatni".
Aztán, ha pozitívan állnak hozzád, hogyan építsd ki a kapcsolatot. Vidd el a főnököt kocsmába, hordjál nekik sütikét, pogácsát, vagy hordd be nekik az általad talált leleteket? Mert, hogy erre is buzdítotok, és dicséritek, aki így tesz. Ezzel nem is lenne gond, mert nyilván a leletnek a múzeumban van a helye. Viszont addig, amíg nincs papírod, addig bűnözőként keresőzöl. Nem tudhatod mikor keveredsz tiltott területre, ha meg még leletet is találsz, és azt nem hagyod ott, mert a múzeumba akarod bevinni, bűncselekményt (lopás bűntett) követsz el. Mert a közúti ellenőrzés alkalmával a rendőrt nem fogja érdekelni, hogy Te a múzeumba kívántad leadni, mivel ott van nálad a kereső, "jáccós" ruhában vagy, meg a lelet is a zsebedben lapult. A magalapozott gyanú máris kész. Előállít, kihallgatnak, majd házkutatást tartanak, és ha esetleg még a tegnapi, múzeumba szánt dolgokat is megtalálják nálad, elég nehéz lesz kiforognod az ügyből. Mert hát nemtom, hogy melyik régész fogja egy ilyen esetben szakmailag felvállalni azt, hogy igen Én mondtam neki, hogy menjen engedély nélkül keresőzni és szedje össze a dolgokat, ezáltal megsemmisítve a leletek tudományos felhasználhatóságát.

Tehát Tisztelt Uraim, én azt gondolom, hogy ez a jogszabályi változtatás jóformán kizárja a tisztességes embereket a hobbijuk űzéséből. Mert akárhogy nézem, a Ti általatok preferált út arról szól jelenleg, hogy bűnözőnek kell lennem előbb ahhoz, hogy utána megtisztulhassak. Ez nagyon álságos dolog, de ez nem a Ti hibátok, hanem a rendszeré, amit megalkottak.
És igen!
Talán a leadtam a múzeumba rovatba jobban illene, de itt is felvetődik: Akkor besétálok a múzeumba mondjuk egy tokos baltával, vagy esetleg ki sem vettem a földből otthagyom csak bejelentem és akkor mi történik? Ezzel gyakorlatilag minden jelenleg terhemre rót szabálysértést, ne adj isten bűncselekményt elismerek? Ha ráadásul tudtomon kívül valamely védett helyet jelölöm meg akkor még halmazat? Ha valakinek nincs kontaktja, akkor hogy megy ez? Ha mondjuk nem is keresőzik az illető már jó ideje, csak leadna ezt azt, akkor is megütheti a bokáját, nem de?
Valahogy nekem nagyon nem áll össze a dolog, rettentően kontra produktív, és protekcionista, vagy csak én bonyolítom túl? :ymdaydream:
meg lett már ez kérdezve.az volt a válasz hogy vigyél be mindent nyugodtan és majd ha éveken keresztül ezt teszed elviszed színházba befizeted velnesz hétvégére esetleg külföldi utakra ha kell kölcsön adod az asszonyt...talán majd meglepnek olyan együttműködő papirral amivel már nyugodtan elzavarhatsz minden más keresőst de még jobb ha egyből fel is jelented őket. nem tanultak a történelemből.ha a Magyarnak megtiltanak valamit annál inkább csinálja mert az biztos hogy jó :D :D
Ul neked nem kellene elmenned egy szakemberhez, hogy az elnyomott problémáidat valahogy kihozza belőled? Hidd el könnyebb lenne neked is meg nekünk is akik kénytelenek vagyunk olvasni a szarságaidat...


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: khepera » 2015. december 7., hétfő 11:57

Kedves Kollégák.

Azoknak írok akik rendelkeznek múzeumi megbízási szerződéssel. Sokat agyaltunk páran egyáltalán kiírjam e ezt. Nos vannak itt páran akik szemében azok akik együttműködnek a múzeummal nem hogy követendő példák a jó kapcsolat kialakításának lehetőségére, de véres rongyok, besúgók, seggnyalók, stb. Én ezt a magam részéről inkább nem is minősíteném, úgy gondolom mindenki próbálja megtalálni a kis lelki egyensúlyát, akinek nem megy az meg abban leli örömét, hogy másokkal foglalkozzon.
Amire felhívnám mindenki figyelmét, a múzeumi szerződések nem nyilvánosak. Semmiképp nem ajánlott de azt hiszem jogilag sem engedélyezett harmadik fél tudomására hozni.
Gondolom ezt mindenki tudja, tehát remélem feleslegesen írtam. Ha meg esetleg valaki a jogász felesége számára keresne elfoglaltságot a mi szerződéseink boncolgatásával annak javaslom egyéb örömökben részesítse...


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2015. december 7., hétfő 12:46

khepera írta:Kedves Kollégák.

Azoknak írok akik rendelkeznek múzeumi megbízási szerződéssel. Sokat agyaltunk páran egyáltalán kiírjam e ezt. Nos vannak itt páran akik szemében azok akik együttműködnek a múzeummal nem hogy követendő példák a jó kapcsolat kialakításának lehetőségére, de véres rongyok, besúgók, seggnyalók, stb. Én ezt a magam részéről inkább nem is minősíteném, úgy gondolom mindenki próbálja megtalálni a kis lelki egyensúlyát, akinek nem megy az meg abban leli örömét, hogy másokkal foglalkozzon.
Amire felhívnám mindenki figyelmét, a múzeumi szerződések nem nyilvánosak. Semmiképp nem ajánlott de azt hiszem jogilag sem engedélyezett harmadik fél tudomására hozni.
Gondolom ezt mindenki tudja, tehát remélem feleslegesen írtam. Ha meg esetleg valaki a jogász felesége számára keresne elfoglaltságot a mi szerződéseink boncolgatásával annak javaslom egyéb örömökben részesítse...
"Ha meg esetleg valaki a jogász felesége számára keresne elfoglaltságot"

Mégpedig NAV-JOGÁSZ!!! Nehéz megállnom, hogy a rendes, civil nevét ne írjam ki de többen is tudják kiről van szó így gyűlik a rajongók tábora. Sajnos ez nem vicc, hanem véresen komoly. Van aki képes maga alá szarni, csak hogy neki legyen igaza mert azt azért tudni kell, hogy fémkeresősről van szó aki itt az egyik legnagyobb uszító. Nem ismerem a részleteket, de ha kezdetben nem fosik bele valaki a palacsintába valószínűleg most sokak zsebében ott lapulna egy engedélyféle, amivel szigorú feltételek mellett, de mehetne. Rá se rántsatok, az ilyenek miatt jövőre lesz ettől még szarabb is.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

buktaede
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: buktaede » 2015. december 7., hétfő 13:07

kanbagoly írta:
khepera írta:Kedves Kollégák.

Azoknak írok akik rendelkeznek múzeumi megbízási szerződéssel. Sokat agyaltunk páran egyáltalán kiírjam e ezt. Nos vannak itt páran akik szemében azok akik együttműködnek a múzeummal nem hogy követendő példák a jó kapcsolat kialakításának lehetőségére, de véres rongyok, besúgók, seggnyalók, stb. Én ezt a magam részéről inkább nem is minősíteném, úgy gondolom mindenki próbálja megtalálni a kis lelki egyensúlyát, akinek nem megy az meg abban leli örömét, hogy másokkal foglalkozzon.
Amire felhívnám mindenki figyelmét, a múzeumi szerződések nem nyilvánosak. Semmiképp nem ajánlott de azt hiszem jogilag sem engedélyezett harmadik fél tudomására hozni.
Gondolom ezt mindenki tudja, tehát remélem feleslegesen írtam. Ha meg esetleg valaki a jogász felesége számára keresne elfoglaltságot a mi szerződéseink boncolgatásával annak javaslom egyéb örömökben részesítse...
"Ha meg esetleg valaki a jogász felesége számára keresne elfoglaltságot"

Mégpedig NAV-JOGÁSZ!!! Nehéz megállnom, hogy a rendes, civil nevét ne írjam ki de többen is tudják kiről van szó így gyűlik a rajongók tábora. Sajnos ez nem vicc, hanem véresen komoly. Van aki képes maga alá szarni, csak hogy neki legyen igaza mert azt azért tudni kell, hogy fémkeresősről van szó aki itt az egyik legnagyobb uszító. Nem ismerem a részleteket, de ha kezdetben nem fosik bele valaki a palacsintába valószínűleg most sokak zsebében ott lapulna egy engedélyféle, amivel szigorú feltételek mellett, de mehetne. Rá se rántsatok, az ilyenek miatt jövőre lesz ettől még szarabb is.
Ez egyre érdekesebb!

Egy újabb összeesküvés elmélet születik, vagy most mi van? Esetleg a palacsintába való belefosást kicsit kifejtenéd. Nem kell névvel. Ja, és, hogy mit hoz a jövő, elárulhatnád. Csak, ha nem vagyok indiszkrét.



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2015. december 7., hétfő 14:08

buktaede írta:
kanbagoly írta:
khepera írta:Kedves Kollégák.

Azoknak írok akik rendelkeznek múzeumi megbízási szerződéssel. Sokat agyaltunk páran egyáltalán kiírjam e ezt. Nos vannak itt páran akik szemében azok akik együttműködnek a múzeummal nem hogy követendő példák a jó kapcsolat kialakításának lehetőségére, de véres rongyok, besúgók, seggnyalók, stb. Én ezt a magam részéről inkább nem is minősíteném, úgy gondolom mindenki próbálja megtalálni a kis lelki egyensúlyát, akinek nem megy az meg abban leli örömét, hogy másokkal foglalkozzon.
Amire felhívnám mindenki figyelmét, a múzeumi szerződések nem nyilvánosak. Semmiképp nem ajánlott de azt hiszem jogilag sem engedélyezett harmadik fél tudomására hozni.
Gondolom ezt mindenki tudja, tehát remélem feleslegesen írtam. Ha meg esetleg valaki a jogász felesége számára keresne elfoglaltságot a mi szerződéseink boncolgatásával annak javaslom egyéb örömökben részesítse...
"Ha meg esetleg valaki a jogász felesége számára keresne elfoglaltságot"

Mégpedig NAV-JOGÁSZ!!! Nehéz megállnom, hogy a rendes, civil nevét ne írjam ki de többen is tudják kiről van szó így gyűlik a rajongók tábora. Sajnos ez nem vicc, hanem véresen komoly. Van aki képes maga alá szarni, csak hogy neki legyen igaza mert azt azért tudni kell, hogy fémkeresősről van szó aki itt az egyik legnagyobb uszító. Nem ismerem a részleteket, de ha kezdetben nem fosik bele valaki a palacsintába valószínűleg most sokak zsebében ott lapulna egy engedélyféle, amivel szigorú feltételek mellett, de mehetne. Rá se rántsatok, az ilyenek miatt jövőre lesz ettől még szarabb is.
Ez egyre érdekesebb!

Egy újabb összeesküvés elmélet születik, vagy most mi van? Esetleg a palacsintába való belefosást kicsit kifejtenéd. Nem kell névvel. Ja, és, hogy mit hoz a jövő, elárulhatnád. Csak, ha nem vagyok indiszkrét.
már azt gondoltam megint rólam van szó de elváltam és nem ismerek Navost aki firtatná az engedélyeket :D :D Ede mindig sejtettem mekkora kémszervezeted van amit a temérdek krajciból hoztál létre :D most a röhögéstől nem jut jobb az eszembe :lol: :lol: :lol:



buktaede
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: buktaede » 2015. december 7., hétfő 14:21

Vazze, lebuktam! Majd szólj már a páromnak, hogy dekózott a fedősztorija, most már járhat a NAV-hoz dolgozni. :shock:



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2015. december 7., hétfő 14:28

buktaede írta:Vazze, lebuktam! Majd szólj már a páromnak, hogy dekózott a fedősztorija, most már járhat a NAV-hoz dolgozni. :shock:
ilyenkor mit csinálnak a kémek?meg kell néznem valami Bond filmet el ne rontsam a reakciót :D mindig gyanus voltál nekem de most kibujt a szög a zsákból :lol: :lol: kiderült az összesküvés hogy a Navnál akarják gyártani az engedélyeket az ügyvédek.jön a Tek viszi az összes felbecsülhetetlen értékű fityinget :lol: :lol: :lol:



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2015. december 7., hétfő 14:34

buktaede írta:Vazze, lebuktam! Majd szólj már a páromnak, hogy dekózott a fedősztorija, most már járhat a NAV-hoz dolgozni. :shock:
Ha elolvastad volna a privátomat.... de végül is tök mindegy mert nem neked szólt amit írtam és nem is tartozok neked magyarázattal. Tök mindegy mennyire igyekeztek elbagatelizálni a dolgot, az a tényeken sajnos mit sem változtat.

Csak a pofám járt megint, de ígérem visszafogom magam. A lényeg ott van amit Khepera írt, a többi meg már amúgy sem számít.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Válasz küldése Előző témaKövetkező téma