Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Melyik a jobb kereső?

Fémkereséshez való eszközök
M'XT
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2015. július 18., szombat 16:00
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: M'XT » 2016. január 17., vasárnap 3:30

Lényeg akkor, hogy mi akadtunk meg annál a bizonyos 12 órás beállításnál.. :)) Kit izgat ez a Racer? Nem mindenkinek az a hobbija, hogy az összes új gépet kipróbálja. A Trac is lassan tíz éves, na és akkor mi van? Megvannak már a jól bevált gépek, hatalmas csoda ezek után se fog történni. Mindenki járjon azzal, ami(t) hozzánőtt-szeret-ismer, de ez már hányszor ki lett vesézve az évek alatt. Azzal nem soroltál fel túl sok érvet a GMP ellen, hogy egy régi szar, mert pl. a Cobra is egy őskövület, de a mai napig nincs nála jobb gép vh-ra vagy lesz hamarosan egy eladó Racered? :whistle:



Avatar
KingMidas
Százados
Százados
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2015. szeptember 17., csütörtök 9:06
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: KingMidas » 2016. január 17., vasárnap 10:34

feketeöves paranoiás írta:
tibike írta:
KingMidas írta:
tibike írta:Ezt a "jó beállítást" már töbször olvastam, ahogy megjelöltem, a 12 óra mindig megnevettett....... :lol: :lol: :lol:
Nem lehetne például három negyed 12, vagy fél egy? Szerintem nem a Te hibád, valakitől biztos átvetted.....
de olvassatok vissa a Magnum beállításába, vagy valami más fémkereső kézikönyvbe, mi is az a GROUND BALANCE.....a Delta topicba is nagyon írják hogy: a groundott nem szabad nagyon feltekerni, mert akkor ez meg az.....aztán ne legyetek meglepve, ha veszíttetek a mélységen - bármilyen fémkeresővel, ha a Groundot csak "szemből" vagy időjárás szerint álítjátok..... =)) =)) =))
Igen, számomra is furi, hogy ez vagy az a számú ground beállítás a jó vagy ennyin talált jól az illető egy helyen és akkor azt használja mindenhol. A legszebb az, hogy ennyi és ennyi groundon tud legjobb mélységet :D Mert megfogja a pénzt vagy valamit amit keres és levegőben nézi hogy milyen groundban milyen centiről tudja és azt hiszi, hogy földben is az lesz. Akkor a gyárban miért nem arra az egy "jóra" állítják és kész? Miért kell nekünk állítani?
És akkor nagyokat nyilatkozik hogy ő milyen szakértő és melyik gép a jó és mit tud. Most nem beszólni akarok, senki ne vegye magára, de tényleg nem ártana elolvasni a leírását az adott gépnek.
Mert a Ground mindenhol másképp jó mert a földtől függ. És mindig az a helyi beállítás a jó és abban hozza a legjobb mélységet.
A talaj összetétele változhat 30 - 100 méterenkén, tehát nem fölösleges dolog kb 100 méterenként leelenőrizni a GB-t.....Van három típus GB beállítás: a fix - egy fix potenciométer van beépítve, a gyártó tapasztalalta szerint, aztán van a kézi beállítás és harmadszor a Ground Track - ez egy beépített program, mely mondjuk 1-2 másodpercenkét leelenőrzi a talajt és javít a GB-on.....az elenőrzés frekvenciát lehet beállítani - vagy gyorsan vagy lassaban elenőrizze a földet.....rosz GB beállítással veszít a kereső a mélységen, tehát javasolt elenőrizni.....rosszab helyzetbe van akkor, amikor egy nagyon mineralizált talajon járunk, vagy a terepnek nagy a fém tartalma - mondjuk valami régi falu....vagy érc bányák környékén mozgunk - erről sokan nem is tudnak mi van a környéken, és járhatják a terepet háromszor is.....azért nekem furcsa, hogy valaki fixen használja a GB-t, ahogy ŕtam, valahol pont megfelel, de az ország másik oldalán nem jó.....nem lehet átlagolni......
Tökéletesen megfelel egy általános beállítás pld. argusnál a 12-es. A talaj ásványossága egy normális helyen folyamatosan változik. Ott ahol homogén, ott nincs semmi. Szerintem csak akkor érdemes hegyezni a gépet, ha talál valami izgalmasat az ember és szeretné a környékét kiporszívózni. Amúgy meg tök felesleges állítgatni, mert 2 lépéssel arrébb már lehet totál más a talaj szerkezete. De ez csak az én véleményem, nem muszáj egyet érteni velem.
A Grond Track van a Magnumon is, én egyszer be szoktam állítani ha nem extra szemetes a hely és utána a közepes talajkövetés jó szokott lenni. De ha nagyon szemetes vagy csak egy gyors ránézésre előveszem a kocsiból akkor csak 3 vonal és fix talaj.


There was a king with magic hands
There was a crown and a touch of GOLD.... :royalty-crown:

Avatar
KingMidas
Százados
Százados
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2015. szeptember 17., csütörtök 9:06
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: KingMidas » 2016. január 17., vasárnap 10:37

M'XT írta:Lényeg akkor, hogy mi akadtunk meg annál a bizonyos 12 órás beállításnál.. :)) Kit izgat ez a Racer? Nem mindenkinek az a hobbija, hogy az összes új gépet kipróbálja. A Trac is lassan tíz éves, na és akkor mi van? Megvannak már a jól bevált gépek, hatalmas csoda ezek után se fog történni. Mindenki járjon azzal, ami(t) hozzánőtt-szeret-ismer, de ez már hányszor ki lett vesézve az évek alatt. Azzal nem soroltál fel túl sok érvet a GMP ellen, hogy egy régi szar, mert pl. a Cobra is egy őskövület, de a mai napig nincs nála jobb gép vh-ra vagy lesz hamarosan egy eladó Racered? :whistle:
Igaz, a GMP szerintem is az egyik legjobb még mindig. És ami jó az jó. Egy 1965-ös Ford Mustang is még mindig kocsi, de még milyen!


There was a king with magic hands
There was a crown and a touch of GOLD.... :royalty-crown:

kopasz79
Százados
Százados
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 22:32
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: kopasz79 » 2016. január 24., vasárnap 9:07

Üdv mindenkinek! Kérdésem, volt már aki Delta-ról váltott a Cobra-ra vagy fordítva. A tapasztalatokra lennék kiváncsi (a súly különbséget vágom). Köszönöm



Panzerfaust
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2016. január 18., hétfő 22:31
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Panzerfaust » 2016. január 24., vasárnap 11:19

kopasz79 írta:Üdv mindenkinek! Kérdésem, volt már aki Delta-ról váltott a Cobra-ra vagy fordítva. A tapasztalatokra lennék kiváncsi (a súly különbséget vágom). Köszönöm

Én a Cobráról Deltára verzióról tudok beszámolni.
Elöször is leszögezném, hogy nagyon jó gép a Cobra. Én egy kezdő gépről váltottam Cobrára anno és tényleg sokkal jobb mint a Garrett ace, Bounti Hunter és egyébb koncentrikus fejű kezdő gépek. Szerettem, mert sok szép dolgot találtam vele. Aztán az egyik haver, aki szintén Cobrázott vett egy Deltát a Cobrája mellé és láttam, hogy mennyivel több érmét szed mint előtte. Leginkább az apró dolgok jöttek meg a Deltával neki, gondolom a magasabb frekvencia miatt. Ezután váltottam én is Deltára és nem bántam meg a cserét, mert tényleg kiszedi a legapróbb pár miliméteres söréttől a legnagyobb, mély dolgokig mindent. Mélységre nekem mélyebbnek tűnik a Delta, bár a Cobra mélységével se volt gond. Az élen álló érmét, vagy vékony láncot jobban fogja a Delta.
Deltát egyéni igény szerint sokféle frekvenciával gyártanak, attól függ mire kell, akár 8-18 khz-ig. A legtöbb Delta 14 khz-es. A Cobra, ha jól emlékszem 4,6 khz volt.
Szóval attól függ mire kell a gép, hadizni a Cobrát választanám. érmezőgépnek vagy vízikeresőzni meg inkább a Deltát, de nagyon mellényúlni egyik géppel se tudsz.



kopasz79
Százados
Százados
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 22:32
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: kopasz79 » 2016. január 24., vasárnap 11:42

Panzerfaust írta:
kopasz79 írta:Üdv mindenkinek! Kérdésem, volt már aki Delta-ról váltott a Cobra-ra vagy fordítva. A tapasztalatokra lennék kiváncsi (a súly különbséget vágom). Köszönöm

Én a Cobráról Deltára verzióról tudok beszámolni.
Elöször is leszögezném, hogy nagyon jó gép a Cobra. Én egy kezdő gépről váltottam Cobrára anno és tényleg sokkal jobb mint a Garrett ace, Bounti Hunter és egyébb koncentrikus fejű kezdő gépek. Szerettem, mert sok szép dolgot találtam vele. Aztán az egyik haver, aki szintén Cobrázott vett egy Deltát a Cobrája mellé és láttam, hogy mennyivel több érmét szed mint előtte. Leginkább az apró dolgok jöttek meg a Deltával neki, gondolom a magasabb frekvencia miatt. Ezután váltottam én is Deltára és nem bántam meg a cserét, mert tényleg kiszedi a legapróbb pár miliméteres söréttől a legnagyobb, mély dolgokig mindent. Mélységre nekem mélyebbnek tűnik a Delta, bár a Cobra mélységével se volt gond. Az élen álló érmét, vagy vékony láncot jobban fogja a Delta.
Deltát egyéni igény szerint sokféle frekvenciával gyártanak, attól függ mire kell, akár 8-18 khz-ig. A legtöbb Delta 14 khz-es. A Cobra, ha jól emlékszem 4,6 khz volt.
Szóval attól függ mire kell a gép, hadizni a Cobrát választanám. érmezőgépnek vagy vízikeresőzni meg inkább a Deltát, de nagyon mellényúlni egyik géppel se tudsz.

Köszi a gyors választ! Én Deltas vagyok majd hogy nem a kezdetektől, volt egy-két gépem...
Cobra mellett mentem elég sokszor, és közel azonos volt a találatunk, persze ez rutin és szerencse kérdése is. Ami tetszett az a valtozo hangszíne, viszont a súlya egész napra fárasztóbb lehet. Összességében 2 profi Magyar gép



Avatar
Darwin
Százados
Százados
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2015. október 1., csütörtök 16:23
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Darwin » 2016. január 24., vasárnap 12:38

kopasz79 írta:Üdv mindenkinek! Kérdésem, volt már aki Delta-ról váltott a Cobra-ra vagy fordítva. A tapasztalatokra lennék kiváncsi (a súly különbséget vágom). Köszönöm
Azt hiszem az a legjobb ha mindkettő van ;) Ebben tudok kimerítően nyilatkozni mert november óta van Cobrám is :mrgreen: Ráadásul inkább egy újat vettem a szár miatt.
Súlyban így már kiegyenlítettebb, megszoktam a Deltát, de most inkább a Cobrát érzem kényelmesebbnek valahogy.
Nem mondom egyiket se sokkal jobbnak, kb hasonlóan találok én is és ismerősöknél is kb. ez van, de más az összetétele. A Deltánál a kis darabok többek a Cobránál a nagyobbak. Kicsiben, kk-ban, vegyesházban a Delta, mélyben és nagyban a Cobra jobb. Nem levegőtesztre gondolok hanem amikor rendesen keresünk ;) Azóta sok mindent megtaláltam amin a Deltával átmentem, gondolom fordítva is így volna ha a Cobra van meg régebb óta. A cobrán sokkal több beállítási lehetőség van, abból inkább a mélyeket preferáltam eddig, de fogom a többit is használni.
Tehát mindenképpen megéri váltani vagy a másikat is beszerezni mert amit már 10-szer átkeresőztél egyikkel, az a másiknak még lelőhely.
Nagyon személyfüggő is, a Delta inkább a vájt fül kategória, a Cobra is valamennyire, de azért nem annyira szerintem. Előbbiben sokkal nagyobb gépekben is a különbség hogy melyik hogyan sikerült.
Ami nagyon szubjektív de azonnal szembeötlő, az a kivitelezés. A Deltának van egy nagyon erős sufni tuning jellege amivel sose tudtam igazán kibékülni. A tépőzáras akksitartó, a mankó, a durván befűrészelt alucső azért nem méltó ahhoz szerintem ami tudása egyébként van. Több ismerős cserélt nyelet, egy olyat is tudok aki éppen a Cobráéra. A Cobra is kissé "szocreál" benyomást kelt, de még régi szár is valahogy komolyabban volt megcsinálva, a karbon már hitech közeli, feliratozva vannak a gombok, ezt valahogy elhinném hogy egy "gyári" valami. A Delta ennyivel olcsóbb is cserébe.
Én összefoglalásnak mind a kettőt ajánlani tudom!


Delta, Cobra, Magnum és lelkesedés

kopasz79
Százados
Százados
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 22:32
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: kopasz79 » 2016. január 24., vasárnap 12:49

Akkor a másik egy Cobra lesz + 40-es fejjel, de csak használt (újra nem lesz pénzem + az asszony is kinyirna)

Köszönöm mindenkinek



buszos
Százados
Százados
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2015. július 3., péntek 19:02
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: buszos » 2016. január 24., vasárnap 12:52

Detech Relic striker el találkozott már valaki?
Youtube videók alapján jónak néz ki.
Bármi infó jöhet!



zöldfül
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2016. január 25., hétfő 9:43
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: zöldfül » 2016. január 25., hétfő 10:07

Üdv Mindenki!
Szeretném megkérdezni, Ti melyik keresőt választanátok? Nagyon kicsi a költségvetésem, ezért ez a szolid felsorolás.
MD 1023 (mert állítólag egészen jó)
c scope cs660
c scope vlf tr 850 D
Körülbelül ezek a lehetőségeim, mert kezdő lévén szeretnék pointert is venni és az sem filléres...
Előre is köszönöm a válaszokat, ha esetleg valakinek tapasztalata van, kérem vegye a fáradtságot és ossza meg velem. Köszi.



zöldfül
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2016. január 25., hétfő 9:43
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: zöldfül » 2016. január 25., hétfő 10:08

zöldfül írta:Üdv Mindenki!
Szeretném megkérdezni, Ti melyik keresőt választanátok? Nagyon kicsi a költségvetésem, ezért ez a szolid felsorolás.
MD 1023 (mert állítólag egészen jó)
c scope cs660
c scope vlf tr 850 D
Körülbelül ezek a lehetőségeim, mert kezdő lévén szeretnék pointert is venni és az sem filléres...
Előre is köszönöm a válaszokat, ha esetleg valakinek tapasztalata van, kérem vegye a fáradtságot és ossza meg velem. Köszi.
Kiegészítés, nem vh-ra kellene, nem szeretnék aknába futni.



Leopold
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 279
Csatlakozott: 2015. július 28., kedd 18:58
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Leopold » 2016. január 25., hétfő 10:34

zöldfül írta:
zöldfül írta:Üdv Mindenki!
Szeretném megkérdezni, Ti melyik keresőt választanátok? Nagyon kicsi a költségvetésem, ezért ez a szolid felsorolás.
MD 1023 (mert állítólag egészen jó)
c scope cs660
c scope vlf tr 850 D
Körülbelül ezek a lehetőségeim, mert kezdő lévén szeretnék pointert is venni és az sem filléres...
Előre is köszönöm a válaszokat, ha esetleg valakinek tapasztalata van, kérem vegye a fáradtságot és ossza meg velem. Köszi.
Kiegészítés, nem vh-ra kellene, nem szeretnék aknába futni.
Hali!
cs660 tűnik a legjobb választásnak,de lehet egy Garrett 250 v. 350 -t tudsz hasonló árban venni használtan...



Nowy
Százados
Százados
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2015. július 19., vasárnap 22:02
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Nowy » 2016. január 25., hétfő 12:38

Leopold írta:
zöldfül írta:
zöldfül írta:Üdv Mindenki!
Szeretném megkérdezni, Ti melyik keresőt választanátok? Nagyon kicsi a költségvetésem, ezért ez a szolid felsorolás.
MD 1023 (mert állítólag egészen jó)
c scope cs660
c scope vlf tr 850 D
Körülbelül ezek a lehetőségeim, mert kezdő lévén szeretnék pointert is venni és az sem filléres...
Előre is köszönöm a válaszokat, ha esetleg valakinek tapasztalata van, kérem vegye a fáradtságot és ossza meg velem. Köszi.
Kiegészítés, nem vh-ra kellene, nem szeretnék aknába futni.
Hali!
cs660 tűnik a legjobb választásnak,de lehet egy Garrett 250 v. 350 -t tudsz hasonló árban venni használtan...
Én a helyedben annak az árát is a géphez dobnám.,attól mert kezdő vagy miért kéne pointer?? Nekem nem volt és nem is hiányolom. Ha kiástad markoddal meg tudod találni . Nem mondom jó dolog,de nem létszükséglet,én inkább a gép árához csapnám,hogy jobb gépem legyen és több legyen a sikerélményem.



Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2016. január 25., hétfő 12:46

zöldfül írta:Üdv Mindenki!
Szeretném megkérdezni, Ti melyik keresőt választanátok? Nagyon kicsi a költségvetésem, ezért ez a szolid felsorolás.
MD 1023 (mert állítólag egészen jó)
c scope cs660
c scope vlf tr 850 D
Körülbelül ezek a lehetőségeim, mert kezdő lévén szeretnék pointert is venni és az sem filléres...
Előre is köszönöm a válaszokat, ha esetleg valakinek tapasztalata van, kérem vegye a fáradtságot és ossza meg velem. Köszi.

Vehetsz filléres pointert 15 euroért, ami használható. Kezdéshez felesleges drága felszerelést venni, inkább a technikát kell megtanulni meg ásni. Sokan megveszik a drága gépet, aztán rájönnek, hogy ez nem egy úri sport, piszkos, sáros, stb.. + nagyon sok a szemét.



Avatar
talentum
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:52
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: talentum » 2016. január 25., hétfő 13:06

Gabor írta:
zöldfül írta:Üdv Mindenki!
Szeretném megkérdezni, Ti melyik keresőt választanátok? Nagyon kicsi a költségvetésem, ezért ez a szolid felsorolás.
MD 1023 (mert állítólag egészen jó)
c scope cs660
c scope vlf tr 850 D
Körülbelül ezek a lehetőségeim, mert kezdő lévén szeretnék pointert is venni és az sem filléres...
Előre is köszönöm a válaszokat, ha esetleg valakinek tapasztalata van, kérem vegye a fáradtságot és ossza meg velem. Köszi.

Vehetsz filléres pointert 15 euroért, ami használható. Kezdéshez felesleges drága felszerelést venni, inkább a technikát kell megtanulni meg ásni. Sokan megveszik a drága gépet, aztán rájönnek, hogy ez nem egy úri sport, piszkos, sáros, stb.. + nagyon sok a szemét.
Hali!
Osztom Nowy véleményét, és a pointer árát fektesd bele a gépbe, mert ...
Nem osztom Gáborét, azokban a pointerekben nem lesz köszönet, mert ...
Sok sikert!


talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...

Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2016. január 25., hétfő 13:13

talentum írta:
Gabor írta:
zöldfül írta:Üdv Mindenki!
Szeretném megkérdezni, Ti melyik keresőt választanátok? Nagyon kicsi a költségvetésem, ezért ez a szolid felsorolás.
MD 1023 (mert állítólag egészen jó)
c scope cs660
c scope vlf tr 850 D
Körülbelül ezek a lehetőségeim, mert kezdő lévén szeretnék pointert is venni és az sem filléres...
Előre is köszönöm a válaszokat, ha esetleg valakinek tapasztalata van, kérem vegye a fáradtságot és ossza meg velem. Köszi.

Vehetsz filléres pointert 15 euroért, ami használható. Kezdéshez felesleges drága felszerelést venni, inkább a technikát kell megtanulni meg ásni. Sokan megveszik a drága gépet, aztán rájönnek, hogy ez nem egy úri sport, piszkos, sáros, stb.. + nagyon sok a szemét.
Hali!
Osztom Nowy véleményét, és a pointer árát fektesd bele a gépbe, mert ...
Nem osztom Gáborét, azokban a pointerekben nem lesz köszönet, mert ...
Sok sikert!


Hello!
A pointer csak egy lehetőség, a filléresek nem profik, de használhatók. A lényeg, amit utána írtam. Kezdéshez felesleges drága felszerelés, használható legyen és ha komolyan érdeklődik, akkor úgy is továbblép, igaz ez bármilyen sportra, hobbira szerintem.



zöldfül
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2016. január 25., hétfő 9:43
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: zöldfül » 2016. január 25., hétfő 13:30

Nagyon köszönöm a visszajelzéseket, azt hiszem a pointer ára is megy a keresőéhez, remélem fogok boldogulni, így kb egy silver start esetleg egy használt cibola-t fogok tudni venni.



Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 686
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: norman » 2016. január 25., hétfő 13:44

Ha rám hallgatsz és nem akarsz szenvedni akkor vegyél egy 150-es esetleg 250 es Garettet.Nagyon sokan azzal kezdték,sőt még most is használják.Általánosan mindenre használható egyszerű gépek.


:?:

miliarense
Százados
Százados
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2015. október 29., csütörtök 17:32
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: miliarense » 2016. január 25., hétfő 14:33

Az eds relic striker engem is érdekelne ,milyen a szűrése milyen gép aki ismeri irjon pár sort !Köszi
Még 1 gépről szeretnék véleményt aka signum !



Ibn
Százados
Százados
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2015. december 5., szombat 19:31
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Ibn » 2016. január 25., hétfő 15:39

Mi az a pointer?



Török
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2015. július 14., kedd 20:38
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Török » 2016. január 25., hétfő 16:54

Ibn írta:Mi az a pointer?
Pin pointer egy kézi rúd alakú fémkereső aminek a végét ha fém felé közelíted akkor rezeg és csipog.
Nagyon jó kis eszköz ha ásol egy lyukat de nem találod a célt és nem szeretnéd mondjuk megsérteni sem.
Kb 5 -15 cm a hatótávolsága.



Ibn
Százados
Százados
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2015. december 5., szombat 19:31
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Ibn » 2016. január 25., hétfő 17:06

Köszönöm a választ,lehet beakciozok magamnak egy ilyet is.
Esetleg az ultahangos tisztittoval van valakinek tapasztalata,ermetisztitas es hasonlo dolgokra?



Joe66
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2015. szeptember 19., szombat 20:29
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Joe66 » 2016. január 25., hétfő 18:19

Ibn írta:Köszönöm a választ,lehet beakciozok magamnak egy ilyet is.
Esetleg az ultahangos tisztittoval van valakinek tapasztalata,ermetisztitas es hasonlo dolgokra?
Szeva,
Nekem az ultrahangos tisztító nem jött be.Egy kicsit talán leszed a lazábbjából,de nagy csuda nem történt :)



Avatar
zeus
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 21:42
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: zeus » 2016. január 25., hétfő 20:45

Ibn írta:Köszönöm a választ,lehet beakciozok magamnak egy ilyet is.
Esetleg az ultahangos tisztittoval van valakinek tapasztalata,ermetisztitas es hasonlo dolgokra?
Én használok ultrahangos tisztítót de én is ki kértem a kollégák véleményét, mielőtt meg vettem és köszönöm a jó tanácsokat.Nagyon jó De mégsem az Ász (mindenki maga útján döntse el mit szeretne és mire áldoz némi pénzt) uff. :dance:



Csuvi
Százados
Százados
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2015. október 28., szerda 11:42
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Csuvi » 2016. január 28., csütörtök 14:55

Sziasztok, velemenyre lennek kivancsi a Big Nel keresofejrol, e-trac ra szeretnem tenni, most egy platypus van rajta. Melyseget szeretnek elerni vele romaira, erdemes befektetni ra? Koszonom



Avatar
Prowler
Százados
Százados
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 22:57
Tartózkodási hely: A hold sötét oldala!
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Prowler » 2016. január 28., csütörtök 16:26

Csuvi írta:Sziasztok, velemenyre lennek kivancsi a Big Nel keresofejrol, e-trac ra szeretnem tenni, most egy platypus van rajta. Melyseget szeretnek elerni vele romaira, erdemes befektetni ra? Koszonom
A garetteken nagyon tuti a nel big!!!


Amit ma meglengethetsz,ne halaszd holnapra!

Csuvi
Százados
Százados
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2015. október 28., szerda 11:42
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Csuvi » 2016. január 28., csütörtök 17:02

Tesztet nem csinaltal vele?



Avatar
Prowler
Százados
Százados
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 22:57
Tartózkodási hely: A hold sötét oldala!
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Prowler » 2016. január 28., csütörtök 19:39

youtube-on van fent egy csomó videó,és nem kamuk.


Amit ma meglengethetsz,ne halaszd holnapra!

buszos
Százados
Százados
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2015. július 3., péntek 19:02
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: buszos » 2016. január 29., péntek 20:01

Erről nincs valakinek infója? Detech Relic Striker

Pár teszt:
https://www.youtube.com/watch?v=fBAzZ3sBIew

https://www.youtube.com/watch?v=6kzZLHvPdAE

https://www.youtube.com/watch?v=rZATB8FPYTQ

Szerintetek egy nagyfejes cobra odab@szna neki mélységbe? Persze diszkelve , nem allmetlaban :D



toni
Százados
Százados
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2016. január 18., hétfő 6:17
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: toni » 2016. január 30., szombat 7:14

Videón sok minden lehetséges. Nem tudjuk hogyan voltak beállítva a detektorok. mivel jól ismerem a whtes tm808,pulse star 2 és a g maxx 2 is,ha jól láttam. kb a három detektor reagálása paszol. A Whites csak annyi. jól ismerem a cobrát nagy fejvel is. és ha összehasonlítom a gmaxx reagálásával a cobra szerintem 20%-val erosebb jelet adna mint a gmaxx. A bemutatott detektort nem ismerem,de a reagálása gyanúsan túl erős,rövid,mintha nem is lenne mély tárgy.



mj620
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 6:58
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: mj620 » 2016. január 30., szombat 13:03

A whites tuti szarul volt be állítva!
Valamiért az a 3 vagy ha régebbi 4 potméter beállítása és jelentése nem tiszta egyes embereknek.



Avatar
Királykobra
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 21:14
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Királykobra » 2016. január 30., szombat 14:14

toni írta:Videón sok minden lehetséges. Nem tudjuk hogyan voltak beállítva a detektorok. mivel jól ismerem a whtes tm808,pulse star 2 és a g maxx 2 is,ha jól láttam. kb a három detektor reagálása paszol. A Whites csak annyi. jól ismerem a cobrát nagy fejvel is. és ha összehasonlítom a gmaxx reagálásával a cobra szerintem 20%-val erosebb jelet adna mint a gmaxx. A bemutatott detektort nem ismerem,de a reagálása gyanúsan túl erős,rövid,mintha nem is lenne mély tárgy.
:handgestures-thumbupright:



kopasz79
Százados
Százados
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 22:32
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: kopasz79 » 2016. január 30., szombat 14:25

Témánál maradva, a Cobra 40-es fejjel mennyire használható a gyakorlatban átlagos használat mellett. Delta mellé szeretném...



Avatar
Garou
Százados
Százados
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 21:15
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Garou » 2016. január 31., vasárnap 8:34

kopasz79 írta:Témánál maradva, a Cobra 40-es fejjel mennyire használható a gyakorlatban átlagos használat mellett. Delta mellé szeretném...
Delta mellé cobrát minek? ha 40cm-es fejjel veszed a cobrát akkor oké, de 30cm fejes delta mellé 26cm normál fejes cobrát felesleges, a delta is egy mély gép. %%-



bowdy
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2015. július 13., hétfő 18:08
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: bowdy » 2016. január 31., vasárnap 9:47

Garou írta:
kopasz79 írta:Témánál maradva, a Cobra 40-es fejjel mennyire használható a gyakorlatban átlagos használat mellett. Delta mellé szeretném...
Delta mellé cobrát minek? ha 40cm-es fejjel veszed a cobrát akkor oké, de 30cm fejes delta mellé 26cm normál fejes cobrát felesleges, a delta is egy mély gép. %%-
Jobban jársz, ha csináltatsz a deltára nagy fejet. H.G megoldja.
Szerintem.


:auto-dirtbike:

kopasz79
Százados
Százados
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 22:32
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: kopasz79 » 2016. január 31., vasárnap 9:52

bowdy írta:
Garou írta:
kopasz79 írta:Témánál maradva, a Cobra 40-es fejjel mennyire használható a gyakorlatban átlagos használat mellett. Delta mellé szeretném...
Delta mellé cobrát minek? ha 40cm-es fejjel veszed a cobrát akkor oké, de 30cm fejes delta mellé 26cm normál fejes cobrát felesleges, a delta is egy mély gép. %%-
Jobban jársz, ha csináltatsz a deltára nagy fejet. H.G megoldja.
Szerintem.
Garou: köszi, pü-re válaszoltam!

Bowdy: köszi neked is, nem rossz gondolat!



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: tibike » 2016. január 31., vasárnap 11:53

buszos írta:Erről nincs valakinek infója? Detech Relic Striker

Pár teszt:
https://www.youtube.com/watch?v=fBAzZ3sBIew

https://www.youtube.com/watch?v=6kzZLHvPdAE

https://www.youtube.com/watch?v=rZATB8FPYTQ

Szerintetek egy nagyfejes cobra odab@szna neki mélységbe? Persze diszkelve , nem allmetlaban :D

Nem akarlak lemondani erről a keresőről, de megfigyelted a frekvenciát? Annak ellenére hogy csak 4,8 kHz, elég jól szedte az érméket - air tesztben...pedig igaz, hogy a fej sem valami kicsi....hát akkor most hogy is van ez a frekvencia kérdés? :lol: Ha jó a gép, mindegy, milyen frekin megy, csak meglegyen a kimenő teljesítmény és jól érzékeljen a visszavágó energiára.....de szerintem ez se kutyafaxa - két fej, ugyan az az ára - majdnem....ami igaz, a Detech tud gépet csinálni..... :ymapplause:
http://www.lovecpokladu.cz/detektory-ko ... tcher-1509



Avatar
Darwin
Százados
Százados
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2015. október 1., csütörtök 16:23
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Darwin » 2016. január 31., vasárnap 12:24

kopasz79 írta:
bowdy írta:
Garou írta:
kopasz79 írta:Témánál maradva, a Cobra 40-es fejjel mennyire használható a gyakorlatban átlagos használat mellett. Delta mellé szeretném...
Delta mellé cobrát minek? ha 40cm-es fejjel veszed a cobrát akkor oké, de 30cm fejes delta mellé 26cm normál fejes cobrát felesleges, a delta is egy mély gép. %%-
Jobban jársz, ha csináltatsz a deltára nagy fejet. H.G megoldja.
Szerintem.
Garou: köszi, pü-re válaszoltam!

Bowdy: köszi neked is, nem rossz gondolat!
Nálam mind a kettő együtt van két hónapja. Ez se rossz ötlet, de más és más a kettő. De nem ismételek, már részletesen kifejtettem múlt héten.


Delta, Cobra, Magnum és lelkesedés

Avatar
Darwin
Százados
Százados
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2015. október 1., csütörtök 16:23
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: Darwin » 2016. január 31., vasárnap 12:50

Nyilván az előző megoldás anyagilag sokkal kedvezőbb. De nekem a két hónap alatt behozta az új gép amit ráköltöttem. Akár kp-ben is megkapnám ha rászorulnék. A Delta is behozta persze már régen.


Delta, Cobra, Magnum és lelkesedés

buszos
Százados
Százados
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2015. július 3., péntek 19:02
Status: Offline

Re: Melyik a jobb kereső?

Hozzászólás Szerző: buszos » 2016. február 8., hétfő 12:52




Válasz küldése Előző témaKövetkező téma