Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Újságírás

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Feri » 2016. február 2., kedd 16:17

buktaede írta:"Mostanra, ha jól látom, nagyjából sikerült a múzeumbarát fémkeresősöket kiutálni erről a fórumról, a régészekről nem is beszélve, ami azért elég nagy öngól :("

Melyik volt előbb? A tyúk, vagy a tojás? Az önkéntes száműzetésüket nem igazán értem, hiszen ahhoz, hogy ilyen "színvonalas" eszmecserék folytak, azért erősen hozzátették ők is magukat. Szerintem.

A múzeum ötlet nem rossz, azonban pont a múzeumbarát kollégák oltották az emberekbe a paranoiát. Ez látszik a feltöltött leletek mennyiségében is.
Én is látom, mi van, de a többiek is emberek, nekik is lehet véleményük. A fórumból a törvényekkel, jogi dolgokkal, engedéllyel kapcsolatos részeket nézték a legtöbben, és ezek a legkevésbé olvashatóak is egyben. Alig lehet kikeresni a valóban hasznos infókat még így is, hogy szétszedtem témákat.
Ez az adok-kapok nem visz előre. Sajnos szó szerint évtizedek óta ez megy.
Teljesen érthető, ha valaki ki van akadva, mert igyekeznek a hobbiját tiltani, kriminalizálni, őt bűnözőnek beállítani és ezért "illegalitásban" keresőzik. Az is érthető elvárás, hogy valaki "kincset" talál, akkor valami elismerésben részesüljön és ne csak elvenni akarják tőle.
Másrészt az is teljesen érthető, ha valaki régészként a munkája során lelőhelyrongálással találkozik, vagy régészekkel dolgozó keresősként, akkor ő meg azon van kiakadva, a leletek feketeketeskedelmén és hasonlókon és ettől az egész fémkeresőzést úgy, ahogy van, betiltaná.
És sorolhatnám a különféle kifogásokat és sérelmeket, amin egymás cseszegetése nem segít, csak ront a helyzeten.
Az a helyzet, hogy megvan az a terület, ahol a keresősök mindenki megelégedésére tevékenykedhetnének, csak meg kellene találni a módját. Mert rengeteg keresős van, aki szívesen látná múzeumban a talált leleteit részben vagy egészben még akkor is, ha azokért máshol pénzt is kaphatna, illetve erre volna is igény. Nyilván sehol sem a szélsőséges álláspontot képviselők részéről.
Ahogy egy ilyen nyilvántartás se jönne rosszul, akár fémkeresős múzeum formájában is. Csakhogy akkor szükség van a "múzeumos" keresősökre, esetleg régészekre is.
Most már én személy szerint úgy látom, a politika szépen betette a lábát erre a területre és az elég baj mindenkinek ha sikerül az embereket egymás ellen kijátszani. Ezt azért nem olyan nehéz belátni, mert még csak nem is csinálnak titkot belőle.

Eredetileg, a fórum régi verziójában kifejezetten tilos volt múzembarát keresősök és régészek bántása. Lehet, hogy vissza kellene hozni?


www.metaldetector.hu

buktaede
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: buktaede » 2016. február 2., kedd 17:21

Szia!
Ezt olyan csendőrpertu módjára gondoltad? Mert az a baj, hogy kettőn áll a vásár. Én nem csak a múzeumbarátokat tisztelem (ha lehet), hanem mindenkit. Ez alapvető lenne. Azonban eddig is az vitte el a színvonalat, hogy Ők is (nyilván mások is) ismeretlenül kígyót-békát egymásra kiabáltak. Na már most, ha engem valaki (legyen az múzeumbarát, vagy a sleppje) "lebűnözőz" vagy "lemegélhetésikeresősöz", azt igen nehéz lesz lenyelnem, hogy nem szólhatok vissza. Mert véleményem szerint az őszinte tiszteletet kivívni kell, az nem jár automatikusan. A kényszerből fakadó tiszteletet pedig tudjuk mennyit ér.



negimen
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 7:26
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: negimen » 2016. február 2., kedd 18:06

Feri írta:
buktaede írta:"Mostanra, ha jól látom, nagyjából sikerült a múzeumbarát fémkeresősöket kiutálni erről a fórumról, a régészekről nem is beszélve, ami azért elég nagy öngól :("

Melyik volt előbb? A tyúk, vagy a tojás? Az önkéntes száműzetésüket nem igazán értem, hiszen ahhoz, hogy ilyen "színvonalas" eszmecserék folytak, azért erősen hozzátették ők is magukat. Szerintem.

A múzeum ötlet nem rossz, azonban pont a múzeumbarát kollégák oltották az emberekbe a paranoiát. Ez látszik a feltöltött leletek mennyiségében is.
Én is látom, mi van, de a többiek is emberek, nekik is lehet véleményük. A fórumból a törvényekkel, jogi dolgokkal, engedéllyel kapcsolatos részeket nézték a legtöbben, és ezek a legkevésbé olvashatóak is egyben. Alig lehet kikeresni a valóban hasznos infókat még így is, hogy szétszedtem témákat.
Ez az adok-kapok nem visz előre. Sajnos szó szerint évtizedek óta ez megy.
Teljesen érthető, ha valaki ki van akadva, mert igyekeznek a hobbiját tiltani, kriminalizálni, őt bűnözőnek beállítani és ezért "illegalitásban" keresőzik. Az is érthető elvárás, hogy valaki "kincset" talál, akkor valami elismerésben részesüljön és ne csak elvenni akarják tőle.
Másrészt az is teljesen érthető, ha valaki régészként a munkája során lelőhelyrongálással találkozik, vagy régészekkel dolgozó keresősként, akkor ő meg azon van kiakadva, a leletek feketeketeskedelmén és hasonlókon és ettől az egész fémkeresőzést úgy, ahogy van, betiltaná.
És sorolhatnám a különféle kifogásokat és sérelmeket, amin egymás cseszegetése nem segít, csak ront a helyzeten.
Az a helyzet, hogy megvan az a terület, ahol a keresősök mindenki megelégedésére tevékenykedhetnének, csak meg kellene találni a módját. Mert rengeteg keresős van, aki szívesen látná múzeumban a talált leleteit részben vagy egészben még akkor is, ha azokért máshol pénzt is kaphatna, illetve erre volna is igény. Nyilván sehol sem a szélsőséges álláspontot képviselők részéről.
Ahogy egy ilyen nyilvántartás se jönne rosszul, akár fémkeresős múzeum formájában is. Csakhogy akkor szükség van a "múzeumos" keresősökre, esetleg régészekre is.
Most már én személy szerint úgy látom, a politika szépen betette a lábát erre a területre és az elég baj mindenkinek ha sikerül az embereket egymás ellen kijátszani. Ezt azért nem olyan nehéz belátni, mert még csak nem is csinálnak titkot belőle.

Eredetileg, a fórum régi verziójában kifejezetten tilos volt múzembarát keresősök és régészek bántása. Lehet, hogy vissza kellene hozni?
Feri

Bár megfogadtam hogy nem szólok hozzá többé a vitákhoz de a gondolataid, melyekkel maximálisan egyetértek és az utóbbi hónapok szinte egyetlen normális és pártatlan véleményét tükrözik, mégis arra inspiráltak hogy véleményt nyilvánítsak.
Szerintem a paranoiát nem a múzeumbarátok hanem a törvény tette az emberek egy részébe.
Véleményem szerint jelenleg négy "keresős típus" létezik
1. Esze ágában sincs együttműködni, a törvényt betartani de csendben van, és jót röhög az "amatőrökön"....
2. Esze ágában sincs együttműködni, a törvényt betartani, de mindenáron azt bizonygatja hogy szeretne, csak sajnos miért nem működhet az együttműködés.....
3. Valóban szeretne együttműködni a múzeumokkal de nem találja a módját....
4. Együttműködik a múzeumokkal és nyugodt körülmények között félelmek nélkül keresőzik, viszont ennek az az ára hogy mindent lead a múzeumnak.
Ha valaki tud még ezen kívül "besorolást" akkor írja meg.... én elfogadom.
A félreértések elkerülése érdekében jelzem, .......... még mielőtt vitát generálnék........., én a 4. típusba tartozom..... és ez nekem maximálisan megfelel, nem akarok senkit se le, se rábeszélni hogy ide tartozzon, nem ítélek el senkit aki nem ebbe a besorolásba tartozik vagy nem tart e felé, nem kiáltom ki bűnözőnek, megélhetésinek stb., ezt mindenkinek magában kell eldöntenie melyik típusba tartozik, és hogy ezt nyilvánossá teszi e vagy sem, de őszintén szólva engem nem is nagyon érdekel.
Egy dolgot viszont fontosnak tartok, a törvényeket ha nem jók meg lehet/meg kell próbálni megváltoztatni, de amíg ez nem sikerül addig azt kell betartani ami hatályos ha tetszik ha nem.



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Feri » 2016. február 2., kedd 20:28

Ez az egész eléggé durva. Az is benne van, hogy szándékosan nemigen moderáltam ezeket az indulatokat keltő témákat, így mostanra mindenki jól kimérgelődhette és kiveszekedhette magát, aki akarta. Veszekedni persze csak azzal lehet, aki belemegy a játszmába.
Van egy erős természetes fluktuáció a fórumtagok között, mindig is volt, de "kiutálni" embereket azért más. Pl. Khepera már sok éve igen hasznos tag, vagy Ricordo a jogi ismeretekkel.

Most visszanéztem, az első keresős múzeum 2004 nyarától bő két évig ment, utána jött 2007-ben az új verzió. Az első még most is megvan, még lehet, hogy feltöltöm mutatóba. Bár lehet, hogy felesleges ilyenekkel strapálnom magam, végül is igaz, hogy volt némi halovány pozitív visszajelzés anno, hogy hasznos régészek számára is, de nem sok :(

Eléggé sokféle fémkeresős van, jogos egy ilyen az osztályozás, bár én nem a törvény szempontjából osztályoznék. Ui. a fémkeresés egy eléggé "betyár" vagy "Robin Hood" jellegű tevékenység, van egy "törvényen kívüli" romantikája. A keresősök igen nagy arányban mindig is úgy gondolták, hogy fémkeresőzni eleve tilos és úgy vettek fémkeresőt. Nekik hova szigorítanak? Nézték a TV-t, olvasták az újságot, ahol a fémkeresés bűnözésnek volt beállítva. Sok éve, kb. 2002-ben volt egy Fókusz műsor, ahol százmilliós nagyságrendű büntetésekkel fenyegették a keresősöket. Ennél jobb reklámot nem is lehetett volna kitalálni a keresőzésnek! Amikor nagy "lopott" leleteket mutatnak a TV-ben az mindig megmozgatja a fantáziát, pl. amikor tavalyelőtt a siófoki srác dolgait kipakolták asztalokra mint bűnjeleket. Mert sokan szeretnének ilyeneket találni.

Szerintem ez a törvény dolog nem olyan egyszerű, mert a megváltoztatásához hatalom kell. És az bizony se a fémkeresősök, se a régészek kezében nincs valami sok. Szerintem legkevésbé a régészek tehetnek a dologról, nem mintha nem tiltanák be a fémkeresőzést a legtöbben,ha tehetnék, de nem tehetik. Akkor már 20-30 éve így lenne, ahogy itt emlegette már valaki.
Másról van szó szerintem. És sokkal egyszerűbb az egész, de már megírtam nemrég a megfelelő helyen a véleményem. Ld. magyar Pompeii.


www.metaldetector.hu

marika
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: marika » 2016. február 2., kedd 21:44

Feri írta:megírtam nemrég a megfelelő helyen a véleményem Ld. magyar Pompeii.
Megkérdezhetem hol olvasható ez a vélemény?



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Feri » 2016. február 2., kedd 21:53

marika írta:
Feri írta:megírtam nemrég a megfelelő helyen a véleményem Ld. magyar Pompeii.
Megkérdezhetem hol olvasható ez a vélemény?
Itt: viewtopic.php?f=3&t=13#p5065


www.metaldetector.hu

szigetlako
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 14:42
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: szigetlako » 2016. február 3., szerda 19:47

Ha már újságírás....
http://www.alon.hu/tortenelem-felfedeze ... -hataraban
nagyon szép darab...



Pulek
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2015. november 3., kedd 13:52
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Pulek » 2016. február 4., csütörtök 14:11

Feri írta:
marika írta:
Feri írta:megírtam nemrég a megfelelő helyen a véleményem Ld. magyar Pompeii.
Megkérdezhetem hol olvasható ez a vélemény?
Itt: viewtopic.php?f=3&t=13#p5065
Atyaúristen!!! Most értettelek meg Feri! Hadd játszom el a gondolattal. Én vagyok a beruházó/kivitelező autópálya építő. Túl azon, hogy tartani akarom a határidőket és emiatt nem akarok kötbért fizetni, és ezért tolom a melót, leleteket is találhatok. Mondjuk találok is nagyon-nagyon komoly kincsleletet. Kifosztom, eladom őket vagy megy a gyűjteményembe. Aztán bejelentem, hogy találtam valamit (kincslelet nélkül persze), de nem akarok feltárást. Betemetik és megy minden tovább.

Azt állítod, hogy nem élénk a fantáziám?? :o :o :o



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2016. február 4., csütörtök 14:34

Pulek írta:
Feri írta:
marika írta:
Feri írta:megírtam nemrég a megfelelő helyen a véleményem Ld. magyar Pompeii.
Megkérdezhetem hol olvasható ez a vélemény?
Itt: viewtopic.php?f=3&t=13#p5065
Atyaúristen!!! Most értettelek meg Feri! Hadd játszom el a gondolattal. Én vagyok a beruházó/kivitelező autópálya építő. Túl azon, hogy tartani akarom a határidőket és emiatt nem akarok kötbért fizetni, és ezért tolom a melót, leleteket is találhatok. Mondjuk találok is nagyon-nagyon komoly kincsleletet. Kifosztom, eladom őket vagy megy a gyűjteményembe. Aztán bejelentem, hogy találtam valamit (kincslelet nélkül persze), de nem akarok feltárást. Betemetik és megy minden tovább.

Azt állítod, hogy nem élénk a fantáziám?? :o :o :o
Sajnos én már konkrét esetet is hallottam már első kézből. :(


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Ranger67
Százados
Százados
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 15:48
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Ranger67 » 2016. február 4., csütörtök 14:36

Pulek írta:
Feri írta:
marika írta:
Feri írta:megírtam nemrég a megfelelő helyen a véleményem Ld. magyar Pompeii.
Megkérdezhetem hol olvasható ez a vélemény?
Itt: viewtopic.php?f=3&t=13#p5065
Atyaúristen!!! Most értettelek meg Feri! Hadd játszom el a gondolattal. Én vagyok a beruházó/kivitelező autópálya építő. Túl azon, hogy tartani akarom a határidőket és emiatt nem akarok kötbért fizetni, és ezért tolom a melót, leleteket is találhatok. Mondjuk találok is nagyon-nagyon komoly kincsleletet. Kifosztom, eladom őket vagy megy a gyűjteményembe. Aztán bejelentem, hogy találtam valamit (kincslelet nélkül persze), de nem akarok feltárást. Betemetik és megy minden tovább.

Azt állítod, hogy nem élénk a fantáziám?? :o :o :o
Na jogvégzettek, ez valós opció????? :o



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Feri » 2016. február 4., csütörtök 15:55

Ez szép! :mrgreen: Csakhogy kezd leesni a tantusz!
Már amikor csak terv volt a legutóbbi szigorítás, már akkor jöttek a háttérinfók, hogy ez a valójában a régészek ellen irányul. Mintegy mellékesen kapnak csak keresősök is pár sorban a fejükre, hogy az egészet el lehessen adni örökségvédelemként és a régészek is kapjanak valamit.
Én csak azon csodálkozom, hogy miért nem világos ez eleve? Még le is van írva, cikkeznek róla.
"Három hét alatt pusztul el a magyar Pompeii"
"Hatékonyabb modellel kívánja biztosítani a kormány a régészeti feladatellátás gyorsaságát
– ezt L. Simon László, a Miniszterelnökség parlamenti államtitkára mondta márciusban arról, hogy miért nyúltak hozzá az örökségvédelmi törvényhez."
Eléggé egyértelmű, hogy a régészek útban vannak, akadályozzák a munkát és a pénzkeresést a "pepecselésükkel". Márpedig pénz beszél...
Ezért inkább másra (nem akkreditált cégekre) bízzák a munkát, ez "hatékonyabb", "gyorsabb", vagy még jobb, hogy eleve a beruházó dönthessen, hogy akar-e feltárást. Természetesen úgy megfogalmazva, ahogy kell, hogy ez tulajdonképpen közérdek és neked jó.
A helyzet az, hogy miközben a különféle keresősök agyba-főbe szidják egymást meg a régészeket és viszont, meg viszont-viszont, kisregényekben fejtik ki az álláspontjukat, igazából teljesen másról van szó!
Mi lesz, ha a politika valahova beteszi a lábát? :twisted: Balhé! Nem csak fórumozók, de barátok, rokonok is egymás ellen fordulnak, amikor az egész csak manipuláció.
Valójában a régészek és a fémkeresősök egy oldalon vannak (még azok is, akik a leleteket eladják, mindkét részről!), de ezt már olyan régen próbálom megértetni, hogy belefáradtam :cry:
Az teljesen mellékes, hogy kellenek-e valakinek a leletek ha előkerülnek egyáltalán és nem elpusztulnak egy nagyvállalkozót nem érdekel ilyesmi, nagyságrenedekkel nagyobb pénzről van szó, mint az esetleges leletek feketepiaci értéke.


www.metaldetector.hu

buktaede
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: buktaede » 2016. február 4., csütörtök 15:56

Nem vagyok ugyan jogvégzett és politizálni sem szeretnék, de ha az utóbbi (még nem elmútt nyóc év) években odafigyeltetek egy kicsit a törvényalkotásokra, akkor megfigyelhető volt, hogy futószalagon, egy-két hét leforgása alatt megszülettek az új jogszabályok. Tulajdonképpen szinte mindent a saját szájuk ízéhez igazítottak. Ami esetleg nem sikerült tökéletesen, azt a saját bíráikkal feltöltött alkotmánybíróság elkaszálta, elmondták, hogy mi a nem jó. Ezek után azt is beleszőtték, és tessék, már is támadhatatlan. Ha jól tudom, itt is úgy szól a szabályozás, hogy mivel a beruházónak kell vállalnia az anyagi részt, így eldöntheti, hogy legyen-e feltárás, avagy sem. Oszt ennyi, a hobbikeresős meg megélhetési lett.



buktaede
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: buktaede » 2016. február 4., csütörtök 15:57

Bocs, most látom megelőztél.



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2016. február 4., csütörtök 16:11

Feri írta:Ez szép! :mrgreen: Csakhogy kezd leesni a tantusz!
Már amikor csak terv volt a legutóbbi szigorítás, már akkor jöttek a háttérinfók, hogy ez a valójában a régészek ellen irányul. Mintegy mellékesen kapnak csak keresősök is pár sorban a fejükre, hogy az egészet el lehessen adni örökségvédelemként és a régészek is kapjanak valamit.
Én csak azon csodálkozom, hogy miért nem világos ez eleve? Még le is van írva, cikkeznek róla.
"Három hét alatt pusztul el a magyar Pompeii"
"Hatékonyabb modellel kívánja biztosítani a kormány a régészeti feladatellátás gyorsaságát
– ezt L. Simon László, a Miniszterelnökség parlamenti államtitkára mondta márciusban arról, hogy miért nyúltak hozzá az örökségvédelmi törvényhez."
Eléggé egyértelmű, hogy a régészek útban vannak, akadályozzák a munkát és a pénzkeresést a "pepecselésükkel". Márpedig pénz beszél...
Ezért inkább másra (nem akkreditált cégekre) bízzák a munkát, ez "hatékonyabb", "gyorsabb", vagy még jobb, hogy eleve a beruházó dönthessen, hogy akar-e feltárást. Természetesen úgy megfogalmazva, ahogy kell, hogy ez tulajdonképpen közérdek és neked jó.
A helyzet az, hogy miközben a különféle keresősök agyba-főbe szidják egymást meg a régészeket és viszont, meg viszont-viszont, kisregényekben fejtik ki az álláspontjukat, igazából teljesen másról van szó!
Mi lesz, ha a politika valahova beteszi a lábát? :twisted: Balhé! Nem csak fórumozók, de barátok, rokonok is egymás ellen fordulnak, amikor az egész csak manipuláció.
Valójában a régészek és a fémkeresősök egy oldalon vannak (még azok is, akik a leleteket eladják, mindkét részről!), de ezt már olyan régen próbálom megértetni, hogy belefáradtam :cry:
Az teljesen mellékes, hogy kellenek-e valakinek a leletek ha előkerülnek egyáltalán és nem elpusztulnak egy nagyvállalkozót nem érdekel ilyesmi, nagyságrenedekkel nagyobb pénzről van szó, mint az esetleges leletek feketepiaci értéke.
ez jórészt eddig is világos volt de hiába próbáltuk megmagyarázni bizonyos embereknek ők még is minket tettek felelőssé ezek miatt a törvények miatt.megélhetési keresős tolvaj bűnöző stb...szerintem ezen meggyőződésük a mai napig sem változott és nem is fog.ezért is vetődött fel a zárt osztály gondolata :D :D



Ranger67
Százados
Százados
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 15:48
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Ranger67 » 2016. február 4., csütörtök 20:36

ul69 írta:
Feri írta:Ez szép! :mrgreen: Csakhogy kezd leesni a tantusz!
Már amikor csak terv volt a legutóbbi szigorítás, már akkor jöttek a háttérinfók, hogy ez a valójában a régészek ellen irányul. Mintegy mellékesen kapnak csak keresősök is pár sorban a fejükre, hogy az egészet el lehessen adni örökségvédelemként és a régészek is kapjanak valamit.
Én csak azon csodálkozom, hogy miért nem világos ez eleve? Még le is van írva, cikkeznek róla.
"Három hét alatt pusztul el a magyar Pompeii"
"Hatékonyabb modellel kívánja biztosítani a kormány a régészeti feladatellátás gyorsaságát
– ezt L. Simon László, a Miniszterelnökség parlamenti államtitkára mondta márciusban arról, hogy miért nyúltak hozzá az örökségvédelmi törvényhez."
Eléggé egyértelmű, hogy a régészek útban vannak, akadályozzák a munkát és a pénzkeresést a "pepecselésükkel". Márpedig pénz beszél...
Ezért inkább másra (nem akkreditált cégekre) bízzák a munkát, ez "hatékonyabb", "gyorsabb", vagy még jobb, hogy eleve a beruházó dönthessen, hogy akar-e feltárást. Természetesen úgy megfogalmazva, ahogy kell, hogy ez tulajdonképpen közérdek és neked jó.
A helyzet az, hogy miközben a különféle keresősök agyba-főbe szidják egymást meg a régészeket és viszont, meg viszont-viszont, kisregényekben fejtik ki az álláspontjukat, igazából teljesen másról van szó!
Mi lesz, ha a politika valahova beteszi a lábát? :twisted: Balhé! Nem csak fórumozók, de barátok, rokonok is egymás ellen fordulnak, amikor az egész csak manipuláció.
Valójában a régészek és a fémkeresősök egy oldalon vannak (még azok is, akik a leleteket eladják, mindkét részről!), de ezt már olyan régen próbálom megértetni, hogy belefáradtam :cry:
Az teljesen mellékes, hogy kellenek-e valakinek a leletek ha előkerülnek egyáltalán és nem elpusztulnak egy nagyvállalkozót nem érdekel ilyesmi, nagyságrenedekkel nagyobb pénzről van szó, mint az esetleges leletek feketepiaci értéke.
ez jórészt eddig is világos volt de hiába próbáltuk megmagyarázni bizonyos embereknek ők még is minket tettek felelőssé ezek miatt a törvények miatt.megélhetési keresős tolvaj bűnöző stb...szerintem ezen meggyőződésük a mai napig sem változott és nem is fog.ezért is vetődött fel a zárt osztály gondolata :D :D
A régészek leredukálását értem a nagy beruházásoknál :| , de az az opció megrémíszt, hogy a beruházó vagy megbízottja törvényesen :think: lerabolja azt a talaj szintet amit mi el sem érhetünk :think: , na persze ha van egy spéci Brutus :violin:



peti1#
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2015. július 20., hétfő 7:38
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: peti1# » 2016. február 5., péntek 11:54




mala
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 18:10
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: mala » 2016. február 5., péntek 16:38




buktaede
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: buktaede » 2016. február 5., péntek 19:50

Először is mi a fa.zom az a pestisrácok. Valami "kék osztriga" féle?

Másodszor, ez megint egy hatásvadász, remek cikk. A bűn(cselekmény) szempontjából (hűtlen kezelés) teljesen indifferens, hogy mire költötte a pénzt. Akár kurvákra is, bár az ma már nem hírérték nálunk, hisz mostanában mások már ezzel buktak, mégsem csámcsogunk rajta.

Harmadszor pedig megint elővettek egy jolly joker réteget, mert az utóbbi napokban a szar kicsit elöntötte a királyság irányítását, jól jön egy kis figyelem elterelés.

Oszt hali!



Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: khepera » 2016. február 5., péntek 19:57

buktaede írta:Először is mi a fa.zom az a pestisrácok. Valami "kék osztriga" féle?

Másodszor, ez megint egy hatásvadász, remek cikk. A bűn(cselekmény) szempontjából (hűtlen kezelés) teljesen indifferens, hogy mire költötte a pénzt. Akár kurvákra is, bár az ma már nem hírérték nálunk, hisz mostanában mások már ezzel buktak, mégsem csámcsogunk rajta.

Harmadszor pedig megint elővettek egy jolly joker réteget, mert az utóbbi napokban a szar kicsit elöntötte a királyság irányítását, jól jön egy kis figyelem elterelés.

Oszt hali!
Látom fogtad a lényeget a mi szempontunkból. Nekünk meg az az indifferens, hogy sikkasztott, hisz mindennapos. De ha valaki 10 milliót keresőbe feccöl az nem szórványleleteket gyűjtöget...


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 686
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: norman » 2016. február 5., péntek 21:36

khepera írta:
buktaede írta:Először is mi a fa.zom az a pestisrácok. Valami "kék osztriga" féle?

Másodszor, ez megint egy hatásvadász, remek cikk. A bűn(cselekmény) szempontjából (hűtlen kezelés) teljesen indifferens, hogy mire költötte a pénzt. Akár kurvákra is, bár az ma már nem hírérték nálunk, hisz mostanában mások már ezzel buktak, mégsem csámcsogunk rajta.

Harmadszor pedig megint elővettek egy jolly joker réteget, mert az utóbbi napokban a szar kicsit elöntötte a királyság irányítását, jól jön egy kis figyelem elterelés.

Oszt hali!
Látom fogtad a lényeget a mi szempontunkból. Nekünk meg az az indifferens, hogy sikkasztott, hisz mindennapos. De ha valaki 10 milliót keresőbe feccöl az nem szórványleleteket gyűjtöget...

Hali.
A gond hogy egy átlagos ember számára meg az indifferens hogy milyen géped van.Ha olvassa ezt a cikket, aztán meglát valahol azt fogja hinni hogy neked is milliós géped van és kincsvadász vagy.


:?:

buktaede
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: buktaede » 2016. február 6., szombat 16:09

Üdv újra itt khepera!
Igen a mi szempontunkból szerintem ez a lényeg, hogy megint egy ilyen eset alapján általánosíthatnak. Egyébként lehet én vagyok túlságosan elmaradott, de mit tudhat az a gép, ami mondjuk többe kerül 1 millánál? Ja és olyanból vett 10 db-ot is?



marika
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: marika » 2016. február 6., szombat 17:23

Ugyan már! Ennek a kenyérpirítója is 10 millás és életében nem evett pirítós kenyeret! Megvett egy 2-300 ezres gépet négyszeres áron, azt vett a két gyerkőcnek, havernak is, amik azóta is a garázsban rohadnak.



Procol Harum
Százados
Százados
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2015. szeptember 29., kedd 17:15
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Procol Harum » 2016. február 6., szombat 18:54

Ennek nem lehet sok köze a mi dolgunkhoz. Azért ennyiért fémkeresőt venni ???
Az lehet valószínűbben, hogy lenyúlt pénzt valaki és lepapírozta fémkeresős számlákkal. Lehet, hogy nem is ő volt, csak őrajta verik el a port vagy az egész nem igaz és csak lejáratják.


A Whiter Shade of Pale

Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2016. február 6., szombat 20:45

buktaede írta:Üdv újra itt khepera!
Igen a mi szempontunkból szerintem ez a lényeg, hogy megint egy ilyen eset alapján általánosíthatnak. Egyébként lehet én vagyok túlságosan elmaradott, de mit tudhat az a gép, ami mondjuk többe kerül 1 millánál? Ja és olyanból vett 10 db-ot is?
A hozzászólásaid alapján én eddig meg voltam róla győződve hogy téged marhára nem érdekel mit gondolnak rólunk, ugyanis ez is egy nyílt fórum és talán még többen olvassák az itteni megnyilvánulásaidat, mint holmi kis vacak online újságot.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

reinold
Százados
Százados
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 1:13
Tartózkodási hely: Belfast ui:Egy kávára a vendégeim lehettek, ha erre jártok! :D
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: reinold » 2016. február 6., szombat 22:20

Nekem úgy tűnik ez az egész innen, hogy ha már nincs kibe belekötni, akkor mi hobykeresősök mindig kéznél vagyunk. Havonta egyszer, mindig van valami, amiben benne van a fémkereső szó ill. a fémkeresős...
üdv:
reinold


Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, és sokan élnek is ezzel a jogukkal.Én is! ;)

ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2016. február 7., vasárnap 6:19

marika írta:Ugyan már! Ennek a kenyérpirítója is 10 millás és életében nem evett pirítós kenyeret! Megvett egy 2-300 ezres gépet négyszeres áron, azt vett a két gyerkőcnek, havernak is, amik azóta is a garázsban rohadnak.
vett talajradart meg markolót mert elhitte hogy ebből meg lehet élni :lol: :lol: :lol: olvashatta a fórumon :lol: :lol: :lol:



Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: khepera » 2016. február 7., vasárnap 8:54

buktaede írta:Üdv újra itt khepera!
Igen a mi szempontunkból szerintem ez a lényeg, hogy megint egy ilyen eset alapján általánosíthatnak. Egyébként lehet én vagyok túlságosan elmaradott, de mit tudhat az a gép, ami mondjuk többe kerül 1 millánál? Ja és olyanból vett 10 db-ot is?
Mondjuk nézz meg egy E-track-ot, simán van ennyiért. Illetve egy laikusnak egy talajradar is csak fémkereső, ott meg a 10 milla nem is egy nagy összeg...


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

Török
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2015. július 14., kedd 20:38
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Török » 2016. február 7., vasárnap 9:02

Mi van ha ez az ember a hazai detektor piacra akart betörni és üzletet csinált? Akkor szerintem már reális is lehet 10 milla elköltése.



Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: khepera » 2016. február 7., vasárnap 9:04

Török írta:Mi van ha ez az ember a hazai detektor piacra akart betörni és üzletet csinált? Akkor szerintem már reális is lehet 10 milla elköltése.
Ez viccnek jó, de a hazai detektorpiac elég szűköcske...


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

Török
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2015. július 14., kedd 20:38
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Török » 2016. február 7., vasárnap 9:07

khepera írta:
Török írta:Mi van ha ez az ember a hazai detektor piacra akart betörni és üzletet csinált? Akkor szerintem már reális is lehet 10 milla elköltése.
Ez viccnek jó, de a hazai detektorpiac elég szűköcske...
Éppen ezért. Lehet, hogy egy új géptípust akart bevezetni. Sajnos a hírekből csak ennyi derült ki, hogy az összes pénzt fémkeresőbe fektette. Nem írták, hogy használni is akarta.



Archer
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2015. október 12., hétfő 13:37
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Archer » 2016. február 7., vasárnap 12:23

Török írta:
khepera írta:
Török írta:Mi van ha ez az ember a hazai detektor piacra akart betörni és üzletet csinált? Akkor szerintem már reális is lehet 10 milla elköltése.
Ez viccnek jó, de a hazai detektorpiac elég szűköcske...
Éppen ezért. Lehet, hogy egy új géptípust akart bevezetni. Sajnos a hírekből csak ennyi derült ki, hogy az összes pénzt fémkeresőbe fektette. Nem írták, hogy használni is akarta.
Arra én is kíváncsi volnék, hogy milyen gépekről van szó. Mert fél millából már nagyon jó vagy.
Vagy csak hírlapi kacsa az egész.
Hát ez szerintem senkit nem érdekel rajtunk kívül. Mert itt van például a sokkal izgalmasabb Lajcsi :lol:



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2016. február 7., vasárnap 17:15

https://www.youtube.com/watch?v=-KAFRnki1N4

Forrás: http://nol.hu/mozaik/egy-maganhadseregr ... ek-1600253

Ha ezek az idióták tartották más fémkeresőssel is a kapcsolatot, akkor lehet örülni, mert tuti rá fogják rúgni még pár emberre az ajtót ezek után.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: khepera » 2016. február 7., vasárnap 17:35

kanbagoly írta:https://www.youtube.com/watch?v=-KAFRnki1N4

Forrás: http://nol.hu/mozaik/egy-maganhadseregr ... ek-1600253

Ha ezek az idióták tartották más fémkeresőssel is a kapcsolatot, akkor lehet örülni, mert tuti rá fogják rúgni még pár emberre az ajtót ezek után.
a baromállatja


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

Archer
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2015. október 12., hétfő 13:37
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Archer » 2016. február 7., vasárnap 17:42

khepera írta:
kanbagoly írta:https://www.youtube.com/watch?v=-KAFRnki1N4

Forrás: http://nol.hu/mozaik/egy-maganhadseregr ... ek-1600253

Ha ezek az idióták tartották más fémkeresőssel is a kapcsolatot, akkor lehet örülni, mert tuti rá fogják rúgni még pár emberre az ajtót ezek után.
a baromállatja
Nemsemmi hülyesség éles dolgokat tartani otthon :( De ez valszeg árulta is valahol, vagy járt a szája.



Avatar
Garou
Százados
Százados
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 21:15
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Garou » 2016. február 7., vasárnap 17:49

Archer írta:
khepera írta:
kanbagoly írta:https://www.youtube.com/watch?v=-KAFRnki1N4

Forrás: http://nol.hu/mozaik/egy-maganhadseregr ... ek-1600253

Ha ezek az idióták tartották más fémkeresőssel is a kapcsolatot, akkor lehet örülni, mert tuti rá fogják rúgni még pár emberre az ajtót ezek után.
a baromállatja
Nemsemmi hülyesség éles dolgokat tartani otthon :( De ez valszeg árulta is valahol, vagy járt a szája.
A lány testvérénél tárolta a barom és őt is bajba sodorta, az én kis városomban is volt egy ilyen hülye ő a katonaságtól a lőtéről lövészet után hordata haza a tnt-t, járt a szája és a kocsmában ilyesztgetett másokat.
Egyszer valaki komolyan vette feljelentették, házkutatás ült is ha jól emléxem négy évet, ez is fog.



Procol Harum
Százados
Százados
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2015. szeptember 29., kedd 17:15
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Procol Harum » 2016. február 7., vasárnap 20:08

Garou írta:
Archer írta:
khepera írta:
kanbagoly írta:https://www.youtube.com/watch?v=-KAFRnki1N4

Forrás: http://nol.hu/mozaik/egy-maganhadseregr ... ek-1600253

Ha ezek az idióták tartották más fémkeresőssel is a kapcsolatot, akkor lehet örülni, mert tuti rá fogják rúgni még pár emberre az ajtót ezek után.
a baromállatja
Nemsemmi hülyesség éles dolgokat tartani otthon :( De ez valszeg árulta is valahol, vagy járt a szája.
A lány testvérénél tárolta a barom és őt is bajba sodorta, az én kis városomban is volt egy ilyen hülye ő a katonaságtól a lőtéről lövészet után hordata haza a tnt-t, járt a szája és a kocsmában ilyesztgetett másokat.
Egyszer valaki komolyan vette feljelentették, házkutatás ült is ha jól emléxem négy évet, ez is fog.
Ez se normális. Le is bukott. Én az éles pukkanót otthagyom. Ha olyan helyen találok ahol veszélyt okoz, mert más is rábukkanhat akkor be fogom jelenteni.
Megint a TEK. Minek kell ehhez a TEK? Csak nehogy kiderüljön mint a korábbi esetnél, hogy a bűnjelek a Hadtörténeti Múzeumból vannak :D


Mesélték, hogy a déli határszakaszon szépen lehetett szedni szerbek által telepített botlóaknát. Csak úgy kézzel. Volt akit be is vittek, mert összedte és a kocsmában árulta :D


A Whiter Shade of Pale

Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2016. február 7., vasárnap 20:20

Ez nem úgy néz ki, mint egy VH-ás relikvia. De volt ott hegyekben zsír új lőszer is, meg ha jól láttam trotil kocka egy szatyorral.
VETŐ.jpg
VETŐ.jpg (40.28 KiB) Megtekintve 11552 alkalommal


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Procol Harum
Százados
Százados
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2015. szeptember 29., kedd 17:15
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Procol Harum » 2016. február 7., vasárnap 20:44

kanbagoly írta:Ez nem úgy néz ki, mint egy VH-ás relikvia. De volt ott hegyekben zsír új lőszer is, meg ha jól láttam trotil kocka egy szatyorral.
VETŐ.jpg
Tényleg. Én a videót észre se vettem :mrgreen:
Ezt a darabot se a Wehrmacht hagyta el. Kicsit korszerűbb mint a Panzerschreck :mrgreen:


A Whiter Shade of Pale

Avatar
NighthuNter
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2015. augusztus 31., hétfő 16:25
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: NighthuNter » 2016. február 7., vasárnap 21:31

Hú te jó ég, még ha hüvelyeket, vagy ha annyira militarista hatástalanított fegyókat gyűjt,mondjuk lehetne boncolgatni, de nem akarok belemerülni, meg nem is értek hozzá!, Egyet sajnáltam volna, ha valami félre csúszik miközben ott piszkálja cuccosokat, kivonulnak szerencsétlen tűzoltók, és oltás közben még szétrepül valami, hty meg a szomszédok ,meg ha arra jár valaki ""állat"" mos jut eszembe közel múltban volt hasonló eset, szétnyitotta a házat a gazda, ahol azt hiszem bele is halt , fia is épp csak megúszta.. " lesz ideje gondolkodni" szerintem is.


:!! "Lengetni késő délutánból éjszakába" ;)) 8-x

buktaede
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: buktaede » 2016. február 8., hétfő 8:14

Kedves Feri. Itt van a csendőrpertu, amiről beszéltem. Visszajöttek, akiket hiányoltál, emelkedett is a szakmai színvonal.

Üdv khepera. Idéznélek.

"Látom fogtad a lényeget a mi szempontunkból. Nekünk meg az az indifferens, hogy sikkasztott, hisz mindennapos. De ha valaki 10 milliót keresőbe feccöl az nem szórványleleteket gyűjtöget..."

Mivel nem voltam képben, utána néztem. Minelab E-Track kb. 600. 000 Ft. Ebből 15 db-ot is meg lehet venni 10 millából. Egyébként ismerted a madarat, vagy a vallomását, miszerint ő lelőhelyeket, sírokat akart fosztogatni. Mert a gondolatmenetedre átültetve, ha sikítok 10 milliót, és abból veszek egy olyan autót, ami alkalmas 200 km/h-nál nagyobb sebességre, akkor azt biztos azért vettem, mert én ezután csak minimum annyival akarok közlekedni. Az a baj veled, hogy igen nagy személyiség fejlődésen mentél keresztül, vagy valami trauma érhetett. Pár hónapja még szidtad a jogalkotót, miszerint elcseszett az új törvény, most meg már mindenkiben a megélhetésit látod, aki nem a múzeummal működik együtt.

Hello kanbagoly. Szólnék hozzád is.

"A hozzászólásaid alapján én eddig meg voltam róla győződve hogy téged marhára nem érdekel mit gondolnak rólunk, ugyanis ez is egy nyílt fórum és talán még többen olvassák az itteni megnyilvánulásaidat, mint holmi kis vacak online újságot."

Azt már több alkalommal is írtad, hogy nem értetted meg hozzászólásom lényegét, volt, hogy el kellett magyaráznom. Hogy megértsd a magyar nyelvet, sajnos nem tudok segíteni. Ez még az általános iskola alsó tagozatában kimaradhatott neked (szövegértés). Utólag már nehéz pótolni. Egyébként magyar nyelv, mondatelemzés. A mottód is értelmezhetetlen, hiszen a második mondatban nincs alany, és az elsőből sem lehet következtetni arra, hogy ki "vonzza be".

No de mindegy, Ti kelletek a fórumnak, a Ti tudásotok bármi áron is. Azt gondolom, Tiétek a pálya, a hozzászólásom úgyis törölve lesz.



Válasz küldése Előző témaKövetkező téma