Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Önvédelem (négy- és kétlábúakkal szemben)

Russky
Százados
Százados
Hozzászólások: 142
Csatlakozott: 2015. október 12., hétfő 20:16
Status: Offline

Re: Önvédelem (négy- és kétlábúakkal szemben)

Hozzászólás Szerző: Russky » 2016. február 10., szerda 20:14

Magnum Force írta:
Russky írta:
Magnum Force írta:
Bobbácsi írta:
Magnum Force írta:Kösssssz! A bőség zavara!
Egy sokunknak hiányzó témát sikerült ezek szerint nyitni :mrgreen:
A kevésbé erőszakos módszerek felelnek meg jobban a mentalitásomnak. Az ultrahangos a legszimpatikusabb.

Üdv!

Azért mielött bevásárolsz egy ilyen ketyerét,jó ha tudod azt is,hogy nem mindegyik kutyira hatásos!
Muter póstás volt és Ugyanezt a riasztót kapták,önvédelemre. Persze kutya támadás ellen! :))
Gyerekként jó balhénak tartottam,hogy terrorizálom az összes négylábút az utcában,ezzel a műszerrel. :)
Meglepődésemre tíz kutyiból 4-5 le sem szarta a technikát! :))
Volt amelyik csak a fejét rázta,mert bántotta az ultrahang de ugyan úgy csaholt,tépte szét a kerítést!
Hozzáteszem kb. tíz méterig jó!
Akkor ultrahangos, kolbász, csúzli. Esetleg gázstuki. Olyan leszek mint Rambó.
Lehet, hogy egy kis debrecenivel vagy lecsókolbásszal is el lehet intézni?
Russky írta:Kutyával még nem volt bajom hála a jó égnek :)
Legutoljára csak kb 30 malackával futottam össze: https://www.youtube.com/watch?v=ScPMJoszuK4
Egyszer a sötétben riadt fel két méterre egy nagy állat. Nagy csörtetéssel elszaladt. Vaddisznó lehetett, de nem kismalac.
Nem tudom ő ijedt-e meg jobban vagy én :D
Sétáltam nyugodtan, füles a fejemen, koncentrálok a csippanásokra amikor nagy csörtetésre lettem figyelmes Az egész falka felém tartott. Ugrottam egyet a legközelebbi fáig és előkotortam a telefonomat, legalább az utókor tudja meg, hogy mi lett velem :D
Szép lehetett! :mrgreen:
Nekem kevés ilyen kalandom volt. Nem űzöm nagyon régen még az ipart. Van olyan, hogy összefutok emberekkel, de atrocitás nem ért. Állítólag a fatolvajok tudnak agresszívek lenni, vagy orvvadászok, de olyannal nem találkoztam.
Az orvvadásznál szerintem nincs rosszabb találkozás. Egyszer nem messze tőlem adott le négy lövést valami hangtompítós vagy kiskaliberű fegyverrel. Na akkor becsináltam! Kikapcsoltam a gépet és gyí az ellenkező irányba.



Bobbácsi
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 15:34
Status: Offline

Re: Önvédelem (négy- és kétlábúakkal szemben)

Hozzászólás Szerző: Bobbácsi » 2016. február 10., szerda 20:20

Gabor írta:
Bobbácsi írta:
Magnum Force írta:Kösssssz! A bőség zavara!
Egy sokunknak hiányzó témát sikerült ezek szerint nyitni :mrgreen:
A kevésbé erőszakos módszerek felelnek meg jobban a mentalitásomnak. Az ultrahangos a legszimpatikusabb.

Üdv!

Azért mielött bevásárolsz egy ilyen ketyerét,jó ha tudod azt is,hogy nem mindegyik kutyira hatásos!
Muter póstás volt és Ugyanezt a riasztót kapták,önvédelemre. Persze kutya támadás ellen! :))
Gyerekként jó balhénak tartottam,hogy terrorizálom az összes négylábút az utcában,ezzel a műszerrel. :)
Meglepődésemre tíz kutyiból 4-5 le sem szarta a technikát! :))
Volt amelyik csak a fejét rázta,mert bántotta az ultrahang de ugyan úgy csaholt,tépte szét a kerítést!
Hozzáteszem kb. tíz méterig jó!

A békés állatok nem úgy reagálnak rá, jó leírás van a fórumtárs által belinkelt oldalon, a dühös állatnál hatásosabb az ultrahang és erős, jó minőségű termék lehet hatékony. Önvédelemre alkalmas lehet, nem mindig, főleg, ha süket a kutya ;)
Én nem a használatiát meséltem el....hanem a gyakorlatot! :)
Inkább bíznék az ásómban,mint az ultrahangban! :))



Avatar
Eugen
Százados
Százados
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 19:26
Status: Offline

Re: Önvédelem (négy- és kétlábúakkal szemben)

Hozzászólás Szerző: Eugen » 2016. február 10., szerda 20:32

Bobbácsi írta:
Gabor írta:
Bobbácsi írta:
Magnum Force írta:Kösssssz! A bőség zavara!
Egy sokunknak hiányzó témát sikerült ezek szerint nyitni :mrgreen:
A kevésbé erőszakos módszerek felelnek meg jobban a mentalitásomnak. Az ultrahangos a legszimpatikusabb.

Üdv!

Azért mielött bevásárolsz egy ilyen ketyerét,jó ha tudod azt is,hogy nem mindegyik kutyira hatásos!
Muter póstás volt és Ugyanezt a riasztót kapták,önvédelemre. Persze kutya támadás ellen! :))
Gyerekként jó balhénak tartottam,hogy terrorizálom az összes négylábút az utcában,ezzel a műszerrel. :)
Meglepődésemre tíz kutyiból 4-5 le sem szarta a technikát! :))
Volt amelyik csak a fejét rázta,mert bántotta az ultrahang de ugyan úgy csaholt,tépte szét a kerítést!
Hozzáteszem kb. tíz méterig jó!

A békés állatok nem úgy reagálnak rá, jó leírás van a fórumtárs által belinkelt oldalon, a dühös állatnál hatásosabb az ultrahang és erős, jó minőségű termék lehet hatékony. Önvédelemre alkalmas lehet, nem mindig, főleg, ha süket a kutya ;)
Én nem a használatiát meséltem el....hanem a gyakorlatot! :)
Inkább bíznék az ásómban,mint az ultrahangban! :))
Bobbácsi! Én azért a kutyák gazdáját is meglegyinteném az ásóval és ha balhé lenne belőle azt mondanám, hogy megtámadott, sőt a kutyákat is rám uszította. :D



Avatar
Röno
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2015. július 28., kedd 10:47
Status: Offline

Re: Önvédelem (négy- és kétlábúakkal szemben)

Hozzászólás Szerző: Röno » 2016. február 10., szerda 22:56

Akárhogy vesszük,ha este egy vagy több kutya kiszemel minket,nem fognak leállni elötte beszélgetni velünk,hogy törvényileg hogyan haraphatnak meg ugy ...és ezt mi törvényileg hogyan védhetjük ki ugy....
Aztán meg ha már valaki találkozott hirtelen akármilyen állatkával a sötétben,akkor azzal is tisztában van,hogy olyan hirtelen történk hogy marhára nincsen idö gondolkodni semmin...jo ha ott az az áso a kézben én ammondo vagyok!!!!
Nálam egyszer volt csak eddig ,hogy egyszerre 2 vizsla bukkant fel és vicsorogva,mint két örült jöttek nekem.Pechemre elötte vagy 5 percel tettem el a kocsiba a gépet és az ásot.Már csak a cimbire vártam,aki a bokros mögött szorakozott még.
Hát mit ne mondjak,nem vagyok beszari,de jol meglepödtem!Seperc alatt észre vettem hogy a kiabálás semmit nem ért.Ezek csak jöttek....Nem maradt más ,mint a közelharc! :D Megvártam míg az elsö rugotávolságba ér és adj neki,persze hatalmas ordítás közepette!!!! :D
Na az hatásos volt! A másik már tölem pár méterre megtorpant és csak ugatott...aztán elmentek.
Nem hiszem,hogy egy ilyen szituban lenne annyi idö,hogy elökotorjuk a gázsprét,vagy bármi kütyüt...arrol nem is beszélve hogy aztán remegö kézzel probáld eltalálni a kutyust a gázsprével! Szerintem az esély 0%.De hát kitudja.....
Én amit levontam az esetböl,hogy akkor van esély,ha nyugodt maradsz és csak akkor cselekedsz amikor lesz eredménye,különben csak felhergeled mégjobban öket vagy elesel és akkor annyi...meg ha futsz akkor is,mert egy kutya elöl soha nem fogsz tudni elfutni,ezt jo ha tudod!
Szoval,nyugi,áso a kézben és pafff....aztán majd lehet elemezni a törvényt utána!!! :D



Avatar
Garou
Százados
Százados
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 21:15
Status: Offline

Re: Önvédelem (négy- és kétlábúakkal szemben)

Hozzászólás Szerző: Garou » 2016. február 10., szerda 23:06

Russky írta:
Magnum Force írta:
Russky írta:
Magnum Force írta:
Bobbácsi írta:
Magnum Force írta:Kösssssz! A bőség zavara!
Egy sokunknak hiányzó témát sikerült ezek szerint nyitni :mrgreen:
A kevésbé erőszakos módszerek felelnek meg jobban a mentalitásomnak. Az ultrahangos a legszimpatikusabb.

Üdv!

Azért mielött bevásárolsz egy ilyen ketyerét,jó ha tudod azt is,hogy nem mindegyik kutyira hatásos!
Muter póstás volt és Ugyanezt a riasztót kapták,önvédelemre. Persze kutya támadás ellen! :))
Gyerekként jó balhénak tartottam,hogy terrorizálom az összes négylábút az utcában,ezzel a műszerrel. :)
Meglepődésemre tíz kutyiból 4-5 le sem szarta a technikát! :))
Volt amelyik csak a fejét rázta,mert bántotta az ultrahang de ugyan úgy csaholt,tépte szét a kerítést!
Hozzáteszem kb. tíz méterig jó!
Akkor ultrahangos, kolbász, csúzli. Esetleg gázstuki. Olyan leszek mint Rambó.
Lehet, hogy egy kis debrecenivel vagy lecsókolbásszal is el lehet intézni?
Russky írta:Kutyával még nem volt bajom hála a jó égnek :)
Legutoljára csak kb 30 malackával futottam össze: https://www.youtube.com/watch?v=ScPMJoszuK4
Egyszer a sötétben riadt fel két méterre egy nagy állat. Nagy csörtetéssel elszaladt. Vaddisznó lehetett, de nem kismalac.
Nem tudom ő ijedt-e meg jobban vagy én :D
Sétáltam nyugodtan, füles a fejemen, koncentrálok a csippanásokra amikor nagy csörtetésre lettem figyelmes Az egész falka felém tartott. Ugrottam egyet a legközelebbi fáig és előkotortam a telefonomat, legalább az utókor tudja meg, hogy mi lett velem :D
Szép lehetett! :mrgreen:
Nekem kevés ilyen kalandom volt. Nem űzöm nagyon régen még az ipart. Van olyan, hogy összefutok emberekkel, de atrocitás nem ért. Állítólag a fatolvajok tudnak agresszívek lenni, vagy orvvadászok, de olyannal nem találkoztam.
Az orvvadásznál szerintem nincs rosszabb találkozás. Egyszer nem messze tőlem adott le négy lövést valami hangtompítós vagy kiskaliberű fegyverrel. Na akkor becsináltam! Kikapcsoltam a gépet és gyí az ellenkező irányba.
Orvvadászok fatolvajok ellen javaslom ezt megtanulni: https://www.youtube.com/watch?v=Mnfj6V9tAD0 ezzel a néhány alap fogással már meg tudod védeni magad egy harcművészetet nem ismerő személy ellen, nem ütöd meg a tiszta Aikido-ban nincs ütés, csak tekered a kezét amerre nem akar tekeredni, ha kérdezi a rendőr ki ütött először? :ymhug: senki. :D %%-
Ha többen vannak a támadók és egyik földhöz van vágva, meg látják, hogy ismersz fogásokat tudsz valamit amit ők nem, akkor általában hátrálnak. %%-



Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Önvédelem (négy- és kétlábúakkal szemben)

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2016. február 10., szerda 23:11

Röno írta:Akárhogy vesszük,ha este egy vagy több kutya kiszemel minket,nem fognak leállni elötte beszélgetni velünk,hogy törvényileg hogyan haraphatnak meg ugy ...és ezt mi törvényileg hogyan védhetjük ki ugy....
Aztán meg ha már valaki találkozott hirtelen akármilyen állatkával a sötétben,akkor azzal is tisztában van,hogy olyan hirtelen történk hogy marhára nincsen idö gondolkodni semmin...jo ha ott az az áso a kézben én ammondo vagyok!!!!
Nálam egyszer volt csak eddig ,hogy egyszerre 2 vizsla bukkant fel és vicsorogva,mint két örült jöttek nekem.Pechemre elötte vagy 5 percel tettem el a kocsiba a gépet és az ásot.Már csak a cimbire vártam,aki a bokros mögött szorakozott még.
Hát mit ne mondjak,nem vagyok beszari,de jol meglepödtem!Seperc alatt észre vettem hogy a kiabálás semmit nem ért.Ezek csak jöttek....Nem maradt más ,mint a közelharc! :D Megvártam míg az elsö rugotávolságba ér és adj neki,persze hatalmas ordítás közepette!!!! :D
Na az hatásos volt! A másik már tölem pár méterre megtorpant és csak ugatott...aztán elmentek.
Nem hiszem,hogy egy ilyen szituban lenne annyi idö,hogy elökotorjuk a gázsprét,vagy bármi kütyüt...arrol nem is beszélve hogy aztán remegö kézzel probáld eltalálni a kutyust a gázsprével! Szerintem az esély 0%.De hát kitudja.....
Én amit levontam az esetböl,hogy akkor van esély,ha nyugodt maradsz és csak akkor cselekedsz amikor lesz eredménye,különben csak felhergeled mégjobban öket vagy elesel és akkor annyi...meg ha futsz akkor is,mert egy kutya elöl soha nem fogsz tudni elfutni,ezt jo ha tudod!
Szoval,nyugi,áso a kézben és pafff....aztán majd lehet elemezni a törvényt utána!!! :D

Nagyjából egyetértek, nyugodtnak kell lehetőleg maradni és nem félni, mert azt megérzik az állatok! Önvédelem esetén el szabad hárítani a támadást, és nagyon kevés idő van rá, ásónak a nyelével vagy lapjával, azért maradandó károsodást lehetőleg ne okozzunk az állatnak. Rosszabb ha nem ugat, hanem sunyin közelít az eb, nekem volt ilyen élményem városban hajnali séta hazafelé buliból és lopakodott mögém a pitbull, de a ráordítás elég volt. :D



Avatar
Röno
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2015. július 28., kedd 10:47
Status: Offline

Re: Önvédelem (négy- és kétlábúakkal szemben)

Hozzászólás Szerző: Röno » 2016. február 10., szerda 23:23

........
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Röno 2016. augusztus 21., vasárnap 15:56-kor.



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Önvédelem (négy- és kétlábúakkal szemben)

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2016. február 11., csütörtök 9:15

három macska a hátizsákba könnygáz spray pisztoly golyószóró testpáncél harcikutya..szóval ennyi mindent visztek magatokkal ha kimentek kicsit keresőzni? akinek az ásón gépen kivül ennyi mindenre van szüksége a legfontosabbról megfeledkezett.feltétlenül vegyen pelenkát is! :D :D



Avatar
Garou
Százados
Százados
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 21:15
Status: Offline

Re: Önvédelem (négy- és kétlábúakkal szemben)

Hozzászólás Szerző: Garou » 2016. február 11., csütörtök 10:56

Röno írta:Még esetleg ajánlani tudom én is egy kis önvédelem megtanulását,legalább alap fokon,mert rengeteget tud segíteni,lelkileg az embernek.
Egyetértek Gábor azzal a megjegyzéseddel,hogy hogyan használjuk az ásot,vagy bármit....de ezt csak az tudja kivitelezni,aki ért is valamit az önvédelemhez!Aki csak jozan paraszti ésszel,reagál (már bocsi a parsztit nem rossz indulatuan értem!)az örül ha kepeszt valamit és lehet pont magát fogja jol sípcsonton vágni az ásoval.hehehe nem lesz elég baja szegénynek a kutyákkal,még saját maga ellen is védenie kell magát :D :D :D
Tehát egy szo mint száz,jo ha van egy kis alap....bárki,bármi ellen jo ha tudja az ember hogyan védekezzen,hogy ne okozzon senkinek maradando sérülést viszont hatásos fellépése legyen!
Ha sípcsonton kell vágni valakit ásóval és azt lapjával teszed nem az élével akkor humánusan cselekedtél, ;)



Avatar
Garou
Százados
Százados
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 21:15
Status: Offline

Re: Önvédelem (négy- és kétlábúakkal szemben)

Hozzászólás Szerző: Garou » 2016. február 11., csütörtök 11:03

Garou írta:
Röno írta:Még esetleg ajánlani tudom én is egy kis önvédelem megtanulását,legalább alap fokon,mert rengeteget tud segíteni,lelkileg az embernek.
Egyetértek Gábor azzal a megjegyzéseddel,hogy hogyan használjuk az ásot,vagy bármit....de ezt csak az tudja kivitelezni,aki ért is valamit az önvédelemhez!Aki csak jozan paraszti ésszel,reagál (már bocsi a parsztit nem rossz indulatuan értem!)az örül ha kepeszt valamit és lehet pont magát fogja jol sípcsonton vágni az ásoval.hehehe nem lesz elég baja szegénynek a kutyákkal,még saját maga ellen is védenie kell magát :D :D :D
Tehát egy szo mint száz,jo ha van egy kis alap....bárki,bármi ellen jo ha tudja az ember hogyan védekezzen,hogy ne okozzon senkinek maradando sérülést viszont hatásos fellépése legyen!
Ha sípcsonton kell vágni valakit ásóval és azt lapjával teszed nem az élével akkor humánusan cselekedtél, a kutya ha rám támadna nem igazán van arra lehetőség, hogy az ember ne üssön túl nagyot, igen is nagyot kell ütni. ;)
Mellettem már vonyított fel aranysakál falka kb tízen voltak, hátborzongató a hangjuk rohanva üldöztek egy őzet ki rohantak a nádasból, én szapora léptekkel mentem a kocsihoz és eltüntem onnan, félelmetesek falkában és ennyien csúnyán helyben hagyhatnak egy embert is, test alkatra kicsit nagyobb mint a róka de hosszabb a lábuk, falkában ha éhesek szerintem neki mennek bárminek.



June
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2015. október 30., péntek 9:34
Status: Offline

Re: Önvédelem (négy- és kétlábúakkal szemben)

Hozzászólás Szerző: June » 2016. február 11., csütörtök 11:54

Az ultrahangos cuccról meg annyit, hogy haverom azzal hívja a kutyáit, ha messzire eltávolodnak tőle...szerintem kakit sem ér!



Avatar
Prowler
Százados
Százados
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 22:57
Tartózkodási hely: A hold sötét oldala!
Status: Offline

Re: Önvédelem (négy- és kétlábúakkal szemben)

Hozzászólás Szerző: Prowler » 2016. február 11., csütörtök 19:21

Én úgy szoktam keresőzni,hogy kikarózok egy területet és körbehúzok gyorsan egy villanypásztort.Meg is van a védelem =)) =))
Ha érdekel valakit ez a jó módszer akkor van egy jó ismerősöm itt a fórumon,akinek mindig van eladó villanypásztora. :D :D


Amit ma meglengethetsz,ne halaszd holnapra!

Avatar
zoli
Százados
Százados
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2015. július 2., csütörtök 8:04
Status: Offline

Re: Önvédelem (négy- és kétlábúakkal szemben)

Hozzászólás Szerző: zoli » 2016. február 11., csütörtök 20:31

Egyik ismerősöm Postás és kaptak ilyen ultrahangos kütyüt , őket mint köztudott valamiért szintén nem csipázzák a kutyák , még szerencse hogy kipróbálta otthon a saját kutyáján na mégis milyen a hatás , teljesen bekattant az eb és nekiment , még jó hogy nem az utcán egy Rotin tesztelte nagy xarban lett volna :-)



Avatar
Simba
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2015. november 19., csütörtök 8:36
Status: Offline

Re: Önvédelem (négy- és kétlábúakkal szemben)

Hozzászólás Szerző: Simba » 2016. február 13., szombat 11:31

Azt mondom, hogy nem kell félni a kutyától. Megérzik ha félsz és akkor támadnak! Én szeretem a kutyákat, ezt is megérzik.
A kétlábúakkal szemben is a magabiztos, de udvarias és barátságos fellépés a nyerő. Nem árt az óvatosság, de aki parázik, menekül, az gyanús. Már hatodik éve járom a legváltozatosabb helyeket és soha semmi különös bajom nem volt.



Pirate
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2015. augusztus 30., vasárnap 19:08
Status: Offline

Re: Önvédelem (négy- és kétlábúakkal szemben)

Hozzászólás Szerző: Pirate » 2016. február 13., szombat 22:13

Jó ez a topic. Az utolsó hozzászólóval értek egyet legjobban. Nálam egy önvédelmi fegyver van, az ásó.
Láttátok a Nyugaton a helyzet változatlan filmet? Abban mondja az öreg katona, hogy legalább annyi ellenséget ölt meg közelharcban a gyalásójával mint a puskával. ;)
Nálam egyelőre 0-0 az állás, de az ásó az esélyesebb mert az van, puskám nincs :lol:



Avatar
Magnum Force
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2015. szeptember 13., vasárnap 16:21
Status: Offline

Re: Önvédelem (négy- és kétlábúakkal szemben)

Hozzászólás Szerző: Magnum Force » 2016. február 17., szerda 10:54

Megint kinn voltam a helyen. Vittem csúzlit és egy kis maradék debrecenit. Ilyen alapos felkészülés után viszont egyetlen egy kutyával se találkoztam :lol:



Csavargo
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2016. február 16., kedd 21:40
Status: Offline

Re: Önvédelem (négy- és kétlábúakkal szemben)

Hozzászólás Szerző: Csavargo » 2016. február 18., csütörtök 12:45

A neten lehet rendelni nagy hatotavolsagu medvesprayt.
Csendes es hatasos.
Ezek a sprayk 6 meterig is gond nelkul elvisznek.
Maci vagy puma... Ezek a sprayk megerik az arukat.
http://youtu.be/CWnACum4SJs
http://youtu.be/jpB7jrJ7Zds



Avatar
Virgil Starkwell
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2016. február 21., vasárnap 16:42
Status: Offline

Re: Önvédelem (négy- és kétlábúakkal szemben)

Hozzászólás Szerző: Virgil Starkwell » 2016. február 21., vasárnap 17:05

A fegyver:Kép


Egyszer egy pszichológus megkérdezte tőlem, hogy malackodásnak tartom-e a szexet. Mire én azt válaszoltam, hogy ha jól csinálják, akkor igen. :obscene-sexualdoggy:

Menrot63
Status: Offline

Re: Önvédelem (négy- és kétlábúakkal szemben)

Hozzászólás Szerző: Menrot63 » 2018. május 24., csütörtök 18:07

Azért ez egy elég "komoly" téma, tegyük fel a kutyák vagy akár réti indiánok esetét, amint támadnak... Gázpisztoly, riasztópisztoly, éles lőszeres pisztoly??? Ez most komoly emberek?
Ott van nálad az ásó, tudsz orditani, ha meg baromi nagy vad (ember), akkor engedj meg magadnak egy paprikasprayt, kutyák ellen is bőven jó.
Fölöslegesen ki akar még ilyenekkel is szórakozni, mikor a keresőzés engedélye nagy gond?



Avatar
Gandalf
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2018. december 20., csütörtök 23:51
Status: Offline

Re: Önvédelem (négy- és kétlábúakkal szemben)

Hozzászólás Szerző: Gandalf » 2019. február 27., szerda 14:37

Csavargo írta:A neten lehet rendelni nagy hatotavolsagu medvesprayt.
Csendes es hatasos.
Ezek a sprayk 6 meterig is gond nelkul elvisznek.
Maci vagy puma... Ezek a sprayk megerik az arukat.
http://youtu.be/CWnACum4SJs
http://youtu.be/jpB7jrJ7Zds
Tetszik! :lol:
Thenekel is lehet baj ha nem vagy észnél http://www.csupasport.hu/ausztria/vigya ... mpaign=ott



luckyotter
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2017. január 10., kedd 14:14
Status: Offline

Re: Önvédelem (négy- és kétlábúakkal szemben)

Hozzászólás Szerző: luckyotter » 2019. február 28., csütörtök 14:24

Udv!
Tegnap este egy jokora vaddisznoval kerultem kozelebbi ismeretsegbe. Egyaltalan nem felt tolem. Fujkalt ram. Kiturkalta szep sorjaban a reten gondosan visszatomoritett gyepteglaimat. Aztan kovetni kezdett, hiaba vilagitottam ra a fejlampaval, valogatott jelzokkel illetve a felmenoit. Vegul sikerult eltavolodni tole. Nem hinnem, hogy a malacait felto koca volt, mert aztan masfele vette az iranyt.
Ugyhogy csak ovatosan az erdojarassal mostanaban!



Robi76
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2016. május 8., vasárnap 20:07
Status: Offline

Re: Önvédelem (négy- és kétlábúakkal szemben)

Hozzászólás Szerző: Robi76 » 2019. március 1., péntek 0:51

luckyotter írta:Udv!
Tegnap este egy jokora vaddisznoval kerultem kozelebbi ismeretsegbe. Egyaltalan nem felt tolem. Fujkalt ram. Kiturkalta szep sorjaban a reten gondosan visszatomoritett gyepteglaimat. Aztan kovetni kezdett, hiaba vilagitottam ra a fejlampaval, valogatott jelzokkel illetve a felmenoit. Vegul sikerult eltavolodni tole. Nem hinnem, hogy a malacait felto koca volt, mert aztan masfele vette az iranyt.
Ugyhogy csak ovatosan az erdojarassal mostanaban!
Este jársz erdőben?



luckyotter
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2017. január 10., kedd 14:14
Status: Offline

Re: Önvédelem (négy- és kétlábúakkal szemben)

Hozzászólás Szerző: luckyotter » 2019. március 1., péntek 22:55

Robi76 írta:
luckyotter írta:Udv!
Tegnap este egy jokora vaddisznoval kerultem kozelebbi ismeretsegbe. Egyaltalan nem felt tolem. Fujkalt ram. Kiturkalta szep sorjaban a reten gondosan visszatomoritett gyepteglaimat. Aztan kovetni kezdett, hiaba vilagitottam ra a fejlampaval, valogatott jelzokkel illetve a felmenoit. Vegul sikerult eltavolodni tole. Nem hinnem, hogy a malacait felto koca volt, mert aztan masfele vette az iranyt.
Ugyhogy csak ovatosan az erdojarassal mostanaban!
Este jársz erdőben?
Reten, mint fentebb emlitettem.
Este, mert napkozben mar tul meleg van.



boldor
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2018. december 13., csütörtök 23:10
Status: Offline

Re: Önvédelem (négy- és kétlábúakkal szemben)

Hozzászólás Szerző: boldor » 2019. március 9., szombat 14:12

Meg világos:))))



Avatar
Csiga
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2015. november 17., kedd 14:22
Status: Offline

Re: Önvédelem (négy- és kétlábúakkal szemben)

Hozzászólás Szerző: Csiga » 2019. március 15., péntek 11:37

:lol:
boldor írta:Meg világos:))))
:dance:



Avatar
Magnum Force
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2015. szeptember 13., vasárnap 16:21
Status: Offline

Re: Önvédelem (négy- és kétlábúakkal szemben)

Hozzászólás Szerző: Magnum Force » 2024. január 3., szerda 11:53

Leült ez a téma. Pedig biztosan lettek új technikák, praktikák, ötletek önvédelemre az elmúlt években.
Jogi tanácsok, kiskapuk?
Ki mit tud mondani :?:



Avatar
András76
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2017. június 14., szerda 10:57
Status: Offline

Re: Önvédelem (négy- és kétlábúakkal szemben)

Hozzászólás Szerző: András76 » 2024. január 3., szerda 12:33

Magnum Force írta:
2024. január 3., szerda 11:53
Leült ez a téma. Pedig biztosan lettek új technikák, praktikák, ötletek önvédelemre az elmúlt években.
Jogi tanácsok, kiskapuk?
Ki mit tud mondani :?:
Épp szilveszter napján futottunk össze 3 vadmalaccal meg a szüleivel !!! Hátra arc s tünés ! A zseplámpás sokkolóra esett a választásunk ! Egyébként az emberekkel meg a kutyákkal nincs gond !
Ja, és B.U.É.K. mindenkinek



Avatar
Virgil Starkwell
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2016. február 21., vasárnap 16:42
Status: Offline

Re: Önvédelem (négy- és kétlábúakkal szemben)

Hozzászólás Szerző: Virgil Starkwell » 2024. január 4., csütörtök 12:38

:lol: Mailt kaptam, hogy kedvenc témámba új hozzászólás érkezett. Valamit akkor rosszul jelölhettem be. :lol: De legalább be tudok jelentkezni a régi jelszóval.
Volt kalandom sokféle állattal és emberrel, de erőszakos támadás ellenem összesen 1x történt fémkereső tevékenység közben. A térdigérő vízben naphalak próbáltak a lábamnak ütközve elkergetni. :lol:


Egyszer egy pszichológus megkérdezte tőlem, hogy malackodásnak tartom-e a szexet. Mire én azt válaszoltam, hogy ha jól csinálják, akkor igen. :obscene-sexualdoggy:

Charmeur
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2024. február 6., kedd 16:18
Status: Offline

Re: Önvédelem (négy- és kétlábúakkal szemben)

Hozzászólás Szerző: Charmeur » 2024. február 24., szombat 21:00

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Charmeur 2024. február 24., szombat 21:35-kor.



Charmeur
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2024. február 6., kedd 16:18
Status: Offline

Re: Önvédelem (négy- és kétlábúakkal szemben)

Hozzászólás Szerző: Charmeur » 2024. február 24., szombat 21:35

Ezek mennyire jók kutya ellen? Alin találtam pár ezerért. "Dog repeller" Használ vki?
Kép

Kép



Bobbácsi
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 15:34
Status: Offline

Re: Önvédelem (négy- és kétlábúakkal szemben)

Hozzászólás Szerző: Bobbácsi » 2024. február 25., vasárnap 9:39

Charmeur írta:
2024. február 24., szombat 21:35
Ezek mennyire jók kutya ellen? Alin találtam pár ezerért. "Dog repeller" Használ vki?
Kép

Kép
Nekem muter anno postás volt,ők kaptak hasonló ultrahangos ketyerét. Persze gyerekként az utca összes kutyáján kipróbáltam. 😂 Volt amelyik fülét farkát behúzva elrohant,aztán volt amelyiket nem zavarta,és volt olyan amelyik a fejét csavargatva,talán még dühösebb,mérgesebb lett....
A legjobb a lapát ha kint vagy terepen! 😉



Charmeur
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2024. február 6., kedd 16:18
Status: Offline

Re: Önvédelem (négy- és kétlábúakkal szemben)

Hozzászólás Szerző: Charmeur » 2024. február 25., vasárnap 11:54

Bobbácsi írta:
2024. február 25., vasárnap 9:39
Charmeur írta:
2024. február 24., szombat 21:35
Ezek mennyire jók kutya ellen? Alin találtam pár ezerért. "Dog repeller" Használ vki?
Kép

Kép
Nekem muter anno postás volt,ők kaptak hasonló ultrahangos ketyerét. Persze gyerekként az utca összes kutyáján kipróbáltam. 😂 Volt amelyik fülét farkát behúzva elrohant,aztán volt amelyiket nem zavarta,és volt olyan amelyik a fejét csavargatva,talán még dühösebb,mérgesebb lett....
A legjobb a lapát ha kint vagy terepen! 😉
Köszönöm! Mondták mások is, hogy nem sok xart ér. :))@ Van hogy a kutya mérgesebb lesz tőle. :D



Kaszáló
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2022. december 27., kedd 12:56
Status: Offline

Re: Önvédelem (négy- és kétlábúakkal szemben)

Hozzászólás Szerző: Kaszáló » 2024. február 25., vasárnap 17:36

Charmeur írta:
2024. február 25., vasárnap 11:54
Bobbácsi írta:
2024. február 25., vasárnap 9:39
Charmeur írta:
2024. február 24., szombat 21:35
Ezek mennyire jók kutya ellen? Alin találtam pár ezerért. "Dog repeller" Használ vki?
Kép

Kép
Nekem muter anno postás volt,ők kaptak hasonló ultrahangos ketyerét. Persze gyerekként az utca összes kutyáján kipróbáltam. 😂 Volt amelyik fülét farkát behúzva elrohant,aztán volt amelyiket nem zavarta,és volt olyan amelyik a fejét csavargatva,talán még dühösebb,mérgesebb lett....
A legjobb a lapát ha kint vagy terepen! 😉
Köszönöm! Mondták mások is, hogy nem sok xart ér. :))@ Van hogy a kutya mérgesebb lesz tőle. :D
Aha, és más állatok is reagálhatnak rá, végül is nem városi aszfalton mászkálunk. :D Pl. a vaddisznó. Lehet hogy elfutással reagál, de mi van ha nem? 8-)



Charmeur
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2024. február 6., kedd 16:18
Status: Offline

Re: Önvédelem (négy- és kétlábúakkal szemben)

Hozzászólás Szerző: Charmeur » 2024. február 26., hétfő 11:26

Kaszáló írta:
2024. február 25., vasárnap 17:36
Charmeur írta:
2024. február 25., vasárnap 11:54
Bobbácsi írta:
2024. február 25., vasárnap 9:39
Charmeur írta:
2024. február 24., szombat 21:35
Ezek mennyire jók kutya ellen? Alin találtam pár ezerért. "Dog repeller" Használ vki?
Kép

Kép
Nekem muter anno postás volt,ők kaptak hasonló ultrahangos ketyerét. Persze gyerekként az utca összes kutyáján kipróbáltam. 😂 Volt amelyik fülét farkát behúzva elrohant,aztán volt amelyiket nem zavarta,és volt olyan amelyik a fejét csavargatva,talán még dühösebb,mérgesebb lett....
A legjobb a lapát ha kint vagy terepen! 😉
Köszönöm! Mondták mások is, hogy nem sok xart ér. :))@ Van hogy a kutya mérgesebb lesz tőle. :D
Aha, és más állatok is reagálhatnak rá, végül is nem városi aszfalton mászkálunk. :D Pl. a vaddisznó. Lehet hogy elfutással reagál, de mi van ha nem? 8-)
Akkor nekem kell futni? :))



Charmeur
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2024. február 6., kedd 16:18
Status: Offline

Re: Önvédelem (négy- és kétlábúakkal szemben)

Hozzászólás Szerző: Charmeur » 2024. február 26., hétfő 12:01

Akkor baj esetén marad az ásó és amit Garou mondott. :D
"https://www.youtube.com/watch?v=Mnfj6V9tAD0 ezzel a néhány alap fogással már meg tudod védeni magad egy harcművészetet nem ismerő személy ellen, nem ütöd meg a tiszta Aikido-ban nincs ütés, csak tekered a kezét amerre nem akar tekeredni, ha kérdezi a rendőr ki ütött először? :ymhug: senki. :D %%-
Ha többen vannak a támadók és egyik földhöz van vágva, meg látják, hogy ismersz fogásokat tudsz valamit amit ők nem, akkor általában hátrálnak. %%-"



Timber
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2016. január 8., péntek 11:26
Status: Offline

Re: Önvédelem (négy- és kétlábúakkal szemben)

Hozzászólás Szerző: Timber » 2024. február 28., szerda 11:53

429981484_7034375556660342.jpg
429981484_7034375556660342.jpg (44.76 KiB) Megtekintve 761 alkalommal



Avatar
Virgil Starkwell
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2016. február 21., vasárnap 16:42
Status: Offline

Re: Önvédelem (négy- és kétlábúakkal szemben)

Hozzászólás Szerző: Virgil Starkwell » 2024. február 28., szerda 17:23

Timber írta:
2024. február 28., szerda 11:53
429981484_7034375556660342.jpg
Most el akarsz ijeszteni minket? :lol: Ja, Zrínyit is megölte egy vadkan. Egy Habsburg vadkan. :mrgreen:


Egyszer egy pszichológus megkérdezte tőlem, hogy malackodásnak tartom-e a szexet. Mire én azt válaszoltam, hogy ha jól csinálják, akkor igen. :obscene-sexualdoggy:

Avatar
Korben Dallas
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2017. március 13., hétfő 10:58
Status: Offline

Re: Önvédelem (négy- és kétlábúakkal szemben)

Hozzászólás Szerző: Korben Dallas » 2024. február 29., csütörtök 11:09

Virgil Starkwell írta:
2024. február 28., szerda 17:23
Timber írta:
2024. február 28., szerda 11:53
429981484_7034375556660342.jpg
Most el akarsz ijeszteni minket? :lol: Ja, Zrínyit is megölte egy vadkan. Egy Habsburg vadkan. :mrgreen:
Vadkan? Boszorkány! Bementem a sötét erdőbe, mire kijöttem, így nézett ki az ásóm!
429677729_352778807758971_551194699310185196_n.jpg
429677729_352778807758971_551194699310185196_n.jpg (88.07 KiB) Megtekintve 571 alkalommal



loncsos lompos
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2023. október 27., péntek 1:01
Status: Offline

Re: Önvédelem (négy- és kétlábúakkal szemben)

Hozzászólás Szerző: loncsos lompos » 2024. március 5., kedd 3:17

Évente van kb. ötezer kutyatámadás (csak a regisztráltak száma) és 2-3 halálos. Gyerekkoromban volt két sírva ordítós, véresre harapásos esetem, úgyhogy én nem bonyolítom: a támadó kutya alapjáraton meg akar ölni és minden erővel fel kell lépni ellene. Azon meg csak nevetek, mikor azon megy a filozofálás, hogy az éppen szétmarcangolni készülő "kutyuliban" nehogy valami kárt tegyünk...



Avatar
Korben Dallas
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2017. március 13., hétfő 10:58
Status: Offline

Re: Önvédelem (négy- és kétlábúakkal szemben)

Hozzászólás Szerző: Korben Dallas » 2024. március 5., kedd 10:31

loncsos lompos írta:
2024. március 5., kedd 3:17
Évente van kb. ötezer kutyatámadás (csak a regisztráltak száma) és 2-3 halálos. Gyerekkoromban volt két sírva ordítós, véresre harapásos esetem, úgyhogy én nem bonyolítom: a támadó kutya alapjáraton meg akar ölni és minden erővel fel kell lépni ellene. Azon meg csak nevetek, mikor azon megy a filozofálás, hogy az éppen szétmarcangolni készülő "kutyuliban" nehogy valami kárt tegyünk...
Te mit használsz ellenük?



Válasz küldése Előző témaKövetkező téma